XBMC Main - en to tr translation catalogue (3105 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
tr: Programlar

[ctx: #1]
en: Pictures
tr: Resimler

[ctx: #2]
en: Music
tr: Müzik

[ctx: #3]
en: Videos
tr: Videolar

[ctx: #4]
en: TV-Guide
tr: TV-Rehberi

[ctx: #5]
en: Settings
tr: Ayarlar

[ctx: #7]
en: File manager
tr: Dosya yöneticisi

[ctx: #8]
en: Weather
tr: Hava Durumu

[ctx: #9]
en: Kodi media center
tr: Kodi medya merkezi

[ctx: #11]
en: Monday
tr: Pazartesi

[ctx: #12]
en: Tuesday
tr: Salı

[ctx: #13]
en: Wednesday
tr: Çarşamba

[ctx: #14]
en: Thursday
tr: Perşembe

[ctx: #15]
en: Friday
tr: Cuma

[ctx: #16]
en: Saturday
tr: Cumartesi

[ctx: #17]
en: Sunday
tr: Pazar

[ctx: #21]
en: January
tr: Ocak

[ctx: #22]
en: February
tr: Şubat

[ctx: #23]
en: March
tr: Mart

[ctx: #24]
en: April
tr: Nisan

[ctx: #25]
en: May
tr: Mayıs

[ctx: #26]
en: June
tr: Haziran

[ctx: #27]
en: July
tr: Temmuz

[ctx: #28]
en: August
tr: Ağustos

[ctx: #29]
en: September
tr: Eylül

[ctx: #30]
en: October
tr: Ekim

[ctx: #31]
en: November
tr: Kasım

[ctx: #32]
en: December
tr: Aralık

[ctx: #41]
en: Mon
tr: Pzt

[ctx: #42]
en: Tue
tr: Sal

[ctx: #43]
en: Wed
tr: Çar

[ctx: #44]
en: Thu
tr: Per

[ctx: #45]
en: Fri
tr: Cum

[ctx: #46]
en: Sat
tr: Cmt

[ctx: #47]
en: Sun
tr: Paz

[ctx: #51]
en: Jan
tr: Oca

[ctx: #52]
en: Feb
tr: Şub

[ctx: #54]
en: Apr
tr: Nis

[ctx: #56]
en: Jun
tr: Haz

[ctx: #57]
en: Jul
tr: Tem

[ctx: #58]
en: Aug
tr: Ağu

[ctx: #59]
en: Sep
tr: Eyl

[ctx: #60]
en: Oct
tr: Eki

[ctx: #61]
en: Nov
tr: Kas

[ctx: #62]
en: Dec
tr: Ara

[ctx: #71]
en: N
tr: K

[ctx: #72]
en: NNE
tr: KKD

[ctx: #73]
en: NE
tr: KD

[ctx: #74]
en: ENE
tr: DKD

[ctx: #75]
en: E
tr: D

[ctx: #76]
en: ESE
tr: DGD

[ctx: #77]
en: SE
tr: GD

[ctx: #78]
en: SSE
tr: GGD

[ctx: #79]
en: S
tr: G

[ctx: #80]
en: SSW
tr: GGB

[ctx: #81]
en: SW
tr: GB

[ctx: #82]
en: WSW
tr: BGB

[ctx: #83]
en: W
tr: B

[ctx: #84]
en: WNW
tr: BKB

[ctx: #85]
en: NW
tr: KB

[ctx: #86]
en: NNW
tr: KKB

[ctx: #88]
en: South
tr: Güney

[ctx: #89]
en: North
tr: Kuzey

[ctx: #90]
en: West
tr: Batı

[ctx: #91]
en: East
tr: Doğu

[ctx: #92]
en: Variable
tr: Değişken

[ctx: #98]
en: View: Auto
tr: Görünüm: Otomatik

[ctx: #99]
en: View: Auto big
tr: Görünüm: Otomatik büyük

[ctx: #100]
en: View: Icons
tr: Görünüm: Simgeler

[ctx: #101]
en: View: List
tr: Görünüm: Liste

[ctx: #102]
en: Scan
tr: Tara

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
tr: Sırala: İsim

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
tr: Sırala: Tarih

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
tr: Sırala: Boyut

[ctx: #106]
en: No
tr: Hayır

[ctx: #107]
en: Yes
tr: Evet

[ctx: #108]
en: Slideshow
tr: Slayt Gösterisi

[ctx: #109]
en: Create thumbs
tr: Küçük resimleri oluştur

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
tr: Küçük resimleri oluştur

[ctx: #111]
en: Shortcuts
tr: Kısayollar

[ctx: #112]
en: Paused
tr: Duraklatıldı

[ctx: #113]
en: Update failed
tr: Güncelleme başarısız

[ctx: #114]
en: Installation failed
tr: Yükleme başarısız

[ctx: #115]
en: Copy
tr: Kopyala

[ctx: #116]
en: Move
tr: Taşı

[ctx: #117]
en: Delete
tr: Sil

[ctx: #118]
en: Rename
tr: Yeniden adlandır

[ctx: #119]
en: New folder
tr: Yeni klasör

[ctx: #120]
en: Confirm file copy
tr: Dosya kopyalamayı onayla

[ctx: #121]
en: Confirm file move
tr: Dosya taşımayı onayla

[ctx: #122]
en: Confirm delete
tr: Silmeyi onayla

[ctx: #123]
en: Copy these files?
tr: Bu dosyalar kopyalansın mı?

[ctx: #124]
en: Move these files?
tr: Bu dosyalar taşınsın mı?

[ctx: #125]
en: Delete these files? - Deleting files cannot be undone!
tr: Bu dosyalar silinsin mi? - Silinen dosyalar geri alınamaz!

[ctx: #126]
en: Status
tr: Durum

[ctx: #127]
en: Objects
tr: Nesneler

[ctx: #128]
en: General
tr: Genel

[ctx: #129]
en: Slideshow
tr: Slayt Gösterisi

[ctx: #130]
en: System info
tr: Sistem bilgisi

[ctx: #131]
en: Display
tr: Görüntü

[ctx: #132]
en: Albums
tr: Albümler

[ctx: #133]
en: Artists
tr: Sanatçılar

[ctx: #134]
en: Songs
tr: Şarkılar

[ctx: #135]
en: Genres
tr: Tarzlar

[ctx: #136]
en: Playlists
tr: Çalma listeleri

[ctx: #137]
en: Search
tr: Ara

[ctx: #138]
en: System Information
tr: Sistem Bilgisi

[ctx: #139]
en: Temperatures:
tr: Sıcaklıklar:

[ctx: #142]
en: Time:
tr: Zaman:

[ctx: #143]
en: Current:
tr: Geçerli:

[ctx: #144]
en: Build:
tr: Versiyon:

[ctx: #145]
en: Network:
tr: Ağ:

[ctx: #146]
en: Type:
tr: Tür:

[ctx: #147]
en: Static
tr: Statik

[ctx: #149]
en: MAC address
tr: MAC adresi

[ctx: #150]
en: IP address
tr: IP adresi

[ctx: #151]
en: Link:
tr: Bağlantı:

[ctx: #152]
en: Half duplex
tr: Yarı çift yönlü

[ctx: #153]
en: Full duplex
tr: Tam çift yönlü

[ctx: #154]
en: Storage
tr: Depolama

[ctx: #155]
en: Drive
tr: Sürücü

[ctx: #156]
en: Free
tr: Boş

[ctx: #158]
en: Free memory
tr: Boş bellek

[ctx: #159]
en: No link
tr: Bağlantı yok

[ctx: #160]
en: Free
tr: Boş

[ctx: #161]
en: Unavailable
tr: Kullanılamıyor

[ctx: #162]
en: Tray open
tr: Tepsi açık

[ctx: #163]
en: Reading
tr: Okunuyor

[ctx: #164]
en: No disc
tr: Disk yok

[ctx: #165]
en: Disc present
tr: Disk var

[ctx: #166]
en: Skin
tr: Dış Görünüm

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
tr: Dosya işlemlerini iptal et

[ctx: #169]
en: Resolution
tr: Çözünürlük

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate to match video
tr: Görüntü yenileme hızını video ile eşleşecek şekilde ayarla

[ctx: #171]
en: Sort title
tr: Başlığa göre sırala

[ctx: #172]
en: Release date
tr: Çıkış tarihi

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
tr: 4:3 videoları görüntüleme biçimi

[ctx: #175]
en: Moods
tr: Nitelik

[ctx: #176]
en: Styles
tr: Stiller

[ctx: #179]
en: Song
tr: Şarkı

[ctx: #180]
en: Duration
tr: Süre

[ctx: #181]
en: Select album
tr: Albüm seç

[ctx: #182]
en: Tracks
tr: Parçalar

[ctx: #183]
en: Review
tr: Yorum

[ctx: #184]
en: Refresh
tr: Yenile

[ctx: #185]
en: Searching album
tr: Albüm aranıyor

[ctx: #186]
en: OK
tr: Tamam

[ctx: #187]
en: No albums found!
tr: Hiç albüm bulunamadı!

[ctx: #188]
en: Select all
tr: Tümünü seç

[ctx: #189]
en: Scanning media info
tr: Ortam bilgisi taranıyor

[ctx: #190]
en: Save
tr: Kaydet

[ctx: #191]
en: Shuffle
tr: Karıştır

[ctx: #192]
en: Clear
tr: Temizle

[ctx: #193]
en: Scan
tr: Tara

[ctx: #194]
en: Searching...
tr: Aranıyor...

[ctx: #195]
en: No info found!
tr: Bilgi bulunamadı!

[ctx: #196]
en: Select movie:
tr: Film seç:

[ctx: #197]
en: Querying %s info
tr: %s bilgisi sorgulanıyor

[ctx: #198]
en: Loading movie details
tr: Film ayrıntıları yükleniyor

[ctx: #199]
en: Web interface
tr: Web arabirimi

[ctx: #200]
en: Audio encoders
tr: Ses kodlayıcı

[ctx: #202]
en: Tagline
tr: Hakkında

[ctx: #203]
en: Plot outline
tr: İçerik

[ctx: #205]
en: Votes
tr: Oylar

[ctx: #206]
en: Cast
tr: Oyuncular

[ctx: #207]
en: Plot
tr: İçerik

[ctx: #208]
en: Play
tr: Oynat

[ctx: #209]
en: Next
tr: Sonraki

[ctx: #210]
en: Previous
tr: Önceki

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
tr: Kullanıcı arabirimini ayarla...

[ctx: #214]
en: Video calibration...
tr: Video ayarı...

[ctx: #215]
en: Soften
tr: Yumuşat

[ctx: #216]
en: Zoom amount
tr: Yakınlaştırma miktarı

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
tr: Piksel oranı

[ctx: #218]
en: DVD drive
tr: DVD sürücü

[ctx: #219]
en: Please insert disc
tr: Lütfen bir disk yerleştirin

[ctx: #220]
en: Remote share
tr: Uzak paylaşım

[ctx: #221]
en: Network is not connected
tr: Ağ bağlantısı yok

[ctx: #222]
en: Cancel
tr: İptal

[ctx: #224]
en: Speed
tr: Hız

[ctx: #225]
en: Vertical Shift
tr: Dikey Kaydırma

[ctx: #226]
en: Test patterns...
tr: Desenleri test et...

[ctx: #227]
en: Lookup audio CD track names from freedb.org
tr: Ses CD'lerinin parça isimlerini freedb.org'da ara

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
tr: Çalma listesini karıştır

[ctx: #229]
en: HDD spindown time
tr: Sabit disk yavaşlatma zamanı

[ctx: #230]
en: Video filters
tr: Video filtreleri

[ctx: #231]
en: None
tr: Hiçbiri

[ctx: #232]
en: Point
tr: Nokta

[ctx: #233]
en: Linear
tr: Çizgisel

[ctx: #234]
en: Anisotropic
tr: Anizotropic

[ctx: #237]
en: Minification
tr: Küçültme

[ctx: #238]
en: Magnification
tr: Büyültme

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
tr: Oynatma bittiğinde çalma listesini temizle

[ctx: #240]
en: Display Mode
tr: Görüntü Modu

[ctx: #241]
en: Full Screen #%d
tr: Tam Ekran #%d

[ctx: #242]
en: Windowed
tr: Pencere

[ctx: #243]
en: Refresh Rate
tr: Yenileme Hızı

[ctx: #244]
en: Full screen
tr: Tam ekran

[ctx: #245]
en: Sizing: (%i,%i)->(%i,%i) (Zoom x%2.2f) AR:%2.2f:1 (Pixels: %2.2f:1) (VShift: %2.2f)
tr: Boyutlandırma: (%i,%i)->(%i,%i) (Yakınlaştırma x%2.2f) AR:%2.2f:1 (Pikseller: %2.2f:1) (DKaydırma: %2.2f)

[ctx: #246]
en: Monitor
tr: Ekran

[ctx: #247]
en: Scripts
tr: Betikler

[ctx: #248]
en: Language
tr: Dil

[ctx: #249]
en: Music
tr: Müzik

[ctx: #250]
en: Visualisation
tr: Görsel öğe

[ctx: #251]
en: Select destination directory
tr: Hedef dizini seç

[ctx: #253]
en: Number of channels
tr: Kanal sayısı

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
tr: DTS destekli alıcı

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
tr: CD bilgileri getiriliyor

[ctx: #257]
en: Error
tr: Hata

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
tr: Etiket okumasını etkinleştir

[ctx: #259]
en: Opening
tr: Açılıyor

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
tr: Başlaması bekleniyor...

[ctx: #262]
en: Scripts output
tr: Betik çıktısı

[ctx: #263]
en: Allow control of Kodi via HTTP
tr: HTTP üzerinden Kodi kontrolüne izin ver

[ctx: #264]
en: Record
tr: Kayıt

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
tr: Kaydı Durdur

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
tr: Sırala: Parça

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
tr: Sırala: Süre

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
tr: Sırala: Başlık

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
tr: Sırala: Sanatçı

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
tr: Sırala: Albüm

[ctx: #271]
en: Top 100
tr: En İyi 100

[ctx: #272]
en: Top-Left overscan compensation
tr: Sol-Üst tarama dengelemesi

[ctx: #273]
en: Bottom-Right overscan compensation
tr: Sağ-Alt tarama dengelemesi

[ctx: #274]
en: Subtitle positioning
tr: Altyazı konumlandırması

[ctx: #275]
en: Pixel ratio adjustment
tr: Piksel oranı ayarı

[ctx: #276]
en: Adjust the arrow to change the amount of overscan
tr: Ok işaretini resmi ayarlamak için kaydır

[ctx: #277]
en: Adjust the bar to change the subtitles position
tr: Altyazı konumunu değiştirmek için çubuğu kaydırın

[ctx: #278]
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
tr: Dörtgeni tam olarak kare olacak şekilde ayarla

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
tr: Ayarlar yüklenemiyor

[ctx: #280]
en: Using default settings
tr: Varsayılan ayarlar kullanılıyor

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
tr: Lütfen XML dosyalarını denetleyin

[ctx: #282]
en: Found %i items
tr: %i öğe bulundu

[ctx: #283]
en: Search results
tr: Arama sonuçları

[ctx: #284]
en: No results found
tr: Hiçbir sonuç bulunamadı

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
tr: Tercih edilen ses dili

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
tr: Tercih edilen altyazı dili

[ctx: #287]
en: Subtitles
tr: Altyazılar

[ctx: #288]
en: Font
tr: Yazı tipi

[ctx: #289]
en: Size
tr: Boyut

[ctx: #290]
en: Dynamic range compression
tr: Dinamik aralık sıkıştırma

[ctx: #292]
en: Audio
tr: Ses

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
tr: Altyazılara gözat

[ctx: #294]
en: Create bookmark
tr: Yer işareti oluştur

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
tr: Yer işaretlerini temizle

[ctx: #297]
en: Audio offset
tr: Ses gecikmesi

[ctx: #298]
en: Bookmarks
tr: Yer İşaretleri

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
tr: MP1 destekli alıcı

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
tr: MP2 destekli alıcı

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
tr: MP3 destekli alıcı

[ctx: #303]
en: Delay
tr: Geciktirme

[ctx: #304]
en: Language
tr: Dil

[ctx: #305]
en: Enabled
tr: Etkin

[ctx: #308]
en: Original stream's language
tr: Akışın özgün dili

[ctx: #309]
en: User interface language
tr: Kullanıcı arabirimi dili

[ctx: #310]
en: Keyboard layouts
tr: Klavye düzeni

[ctx: #312]
en: (0=auto)
tr: (0=otomatik)

[ctx: #313]
en: Cleaning database
tr: Veritabanı temizleniyor

[ctx: #314]
en: Preparing...
tr: Hazırlanıyor...

[ctx: #315]
en: Database error
tr: Veritabanı hatası

[ctx: #316]
en: Searching songs...
tr: Şarkılar aranıyor...

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
tr: Veritabanı başarıyla temizlendi

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
tr: Şarkılar temizleniyor...

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
tr: Şarkılar temizlenirken hata oluştu

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
tr: Sanatçılar temizleniyor...

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
tr: Sanatçılar temizlenirken hata oluştu

[ctx: #322]
en: Cleaning genres...
tr: Tarzlar temizleniyor...

[ctx: #323]
en: Error cleaning genres
tr: Tarzlar temizlenirken hata oluştu

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
tr: Yollar temizleniyor...

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
tr: Yollar temizlenirken hata oluştu

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
tr: Albümler temizleniyor...

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
tr: Albümler temizlenirken hata oluştu

[ctx: #328]
en: Writing changes...
tr: Değişiklikler yazılıyor...

[ctx: #329]
en: Error writing changes
tr: Değişiklikler yazılırken hata oluştu

[ctx: #330]
en: This may take some time...
tr: Bu biraz zaman alabilir...

[ctx: #331]
en: Compressing database...
tr: Veritabanı sıkıştırılıyor...

[ctx: #332]
en: Error compressing database
tr: Veritabanı sıkıştırılırken hata oluştu

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
tr: Kitaplığı temizlemek istiyor musunuz?

[ctx: #334]
en: Clean library...
tr: Kitaplığı temizle...

[ctx: #335]
en: Start
tr: Başlat

[ctx: #336]
en: Framerate conversion
tr: Çerçeve hızı çeviricisi

[ctx: #337]
en: Output configuration
tr: Çıkış yapılandırması

[ctx: #338]
en: Fixed
tr: Sabit

[ctx: #339]
en: Optimized
tr: İyileştirilmiş

[ctx: #340]
en: Various artists
tr: Çeşitli sanatçılar

[ctx: #341]
en: Play disc
tr: Diski oynat

[ctx: #342]
en: Movies
tr: Filmler

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
tr: Kare hızını ayarla

[ctx: #344]
en: Actors
tr: Aktörler

[ctx: #345]
en: Year
tr: Yıl

[ctx: #346]
en: Maintain original volume on downmix
tr: Downmix yaparken özgün ses düzeyini koru

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
tr: DTS-HD destekli alıcı

[ctx: #348]
en: Enable passthrough
tr: Doğrudan geçişi etkinleştir

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
tr: TrueHD destekli alıcı

[ctx: #350]
en: Programs
tr: Programlar

[ctx: #351]
en: Off
tr: Kapalı

[ctx: #352]
en: Dim
tr: Karart

[ctx: #353]
en: Black
tr: Siyah

[ctx: #355]
en: Screensaver time
tr: Ekran koruyucu süresi

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
tr: Ekran koruyucu modu

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
tr: Kapatma işlevi zamanlayıcısı

[ctx: #358]
en: All albums
tr: Bütün albümler

[ctx: #359]
en: Recently added albums
tr: Yeni eklenen albümler

[ctx: #360]
en: Screensaver
tr: Ekran Koruyucu

[ctx: #361]
en: R. Slideshow
tr: Yinelemeli Slayt Gösterisi

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
tr: Ekran koruyucu karartma seviyesi

[ctx: #363]
en: Sort by: File
tr: Sırala: Dosya

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
tr: Dolby Digital (AC3) destekli alıcı

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
tr: Sırala: İsim

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
tr: Sırala: Yıl

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
tr: Sırala: Beğeni

[ctx: #369]
en: Title
tr: Başlık

[ctx: #370]
en: Thunderstorms
tr: Gök gürültülü

[ctx: #371]
en: Partly
tr: Parçalı

[ctx: #372]
en: Mostly
tr: Genelde

[ctx: #373]
en: Sunny
tr: Güneşli

[ctx: #374]
en: Cloudy
tr: Bulutlu

[ctx: #375]
en: Snow
tr: Karlı

[ctx: #376]
en: Rain
tr: Yağmurlu

[ctx: #377]
en: Light
tr: Hafif

[ctx: #378]
en: AM
tr: Sabah

[ctx: #379]
en: PM
tr: Akşam

[ctx: #380]
en: Showers
tr: Yağışlı

[ctx: #381]
en: Few
tr: Daha az

[ctx: #382]
en: Scattered
tr: Bazen

[ctx: #383]
en: Wind
tr: Rüzgarlı

[ctx: #384]
en: Strong
tr: Kuvvetli

[ctx: #385]
en: Fair
tr: Güzel

[ctx: #386]
en: Clear
tr: Açık

[ctx: #387]
en: Clouds
tr: Bulutlu

[ctx: #388]
en: Early
tr: Erken

[ctx: #389]
en: Shower
tr: Yağmurlu

[ctx: #390]
en: Flurries
tr: Kar yağışlı

[ctx: #391]
en: Low
tr: Düşük

[ctx: #392]
en: Medium
tr: Orta

[ctx: #393]
en: High
tr: Yüksek

[ctx: #394]
en: Fog
tr: Sisli

[ctx: #395]
en: Haze
tr: Puslu

[ctx: #396]
en: Select location
tr: Konum seçin

[ctx: #397]
en: Refresh time
tr: Yenileme zamanı

[ctx: #398]
en: Temperature units
tr: Sıcaklık birimi

[ctx: #399]
en: Speed units
tr: Hız birimi

[ctx: #400]
en: Weather
tr: Hava

[ctx: #401]
en: Temp
tr: Hava sıcaklığı

[ctx: #402]
en: Feels like
tr: Hissedilen sıcaklık

[ctx: #403]
en: UV index
tr: UV değeri

[ctx: #404]
en: Wind
tr: Rüzgar

[ctx: #405]
en: Dew point
tr: Donma noktası

[ctx: #406]
en: Humidity
tr: Nem oranı

[ctx: #409]
en: Defaults
tr: Varsayılanlar

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
tr: Hava durumu hizmetine erişiliyor

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
tr: Hava durumu bilgileri alınıyor:

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
tr: Hava durumu bilgileri alınamıyor

[ctx: #413]
en: Manual
tr: El ile

[ctx: #414]
en: No review for this album
tr: Bu albüm için yorum mevcut değil

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
tr: Küçük resim karşıdan yükleniyor...

[ctx: #416]
en: Not available
tr: Kullanılamaz

[ctx: #417]
en: View: Big icons
tr: Görünüm: Büyük simgeler

[ctx: #418]
en: Low
tr: Düşük

[ctx: #419]
en: High
tr: Yüksek

[ctx: #420]
en: Best Match
tr: En İyi Eşleşme

[ctx: #421]
en: Keep audio device alive
tr: Ses aygıtını etkin tut

[ctx: #422]
en: Delete album info
tr: Albüm bilgisini sil

[ctx: #423]
en: Delete CD information
tr: CD bilgisini sil

[ctx: #424]
en: Select
tr: Seç

[ctx: #425]
en: No album information found
tr: Albüm bilgisi bulunamadı

[ctx: #426]
en: No CD information found
tr: CD bilgisi bulunamadı

[ctx: #427]
en: Disc
tr: Disk

[ctx: #428]
en: Insert correct CD/DVD
tr: Doğru CD/DVD'yi koyunuz

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
tr: Lütfen sıradaki diski yerleştirin:

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
tr: Sırala: DVD#

[ctx: #431]
en: No cache
tr: Önbellek yok

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
tr: Filmi kitaplıktan kaldır

[ctx: #433]
en: Really remove '%s'?
tr: '%s' gerçekten kaldırılsın mı?

[ctx: #434]
en: From %s at %i %s
tr: %s yönünden %i %s

[ctx: #435]
en: No optical disc drive detected
tr: Optik disk sürücü bulunamadı

[ctx: #436]
en: You need an optical disc drive to play this video
tr: Bu videoyu oynatabilmek için optik disk sürücüsüne ihtiyacınız var

[ctx: #437]
en: Removable disk
tr: Çıkartılabilir disk

[ctx: #438]
en: Opening file
tr: Dosya açılıyor

[ctx: #439]
en: Cache
tr: Önbellek

[ctx: #440]
en: Hard disk
tr: Sabit disk

[ctx: #442]
en: Local network
tr: Yerel ağ

[ctx: #443]
en: Internet
tr: İnternet

[ctx: #445]
en: Audio
tr: Ses

[ctx: #447]
en: Autorun media
tr: Ortamları otomatik başlat

[ctx: #448]
en: Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver
tr: Dolby Digital Plus (E-AC3) destekli alıcı

[ctx: #449]
en: Enabled
tr: Etkin

[ctx: #450]
en: Columns
tr: Sütunlar

[ctx: #451]
en: Row 1 address
tr: 1. Sıra adresi

[ctx: #452]
en: Row 2 address
tr: 2. Sıra adresi

[ctx: #453]
en: Row 3 address
tr: 3. Sıra adresi

[ctx: #454]
en: Row 4 address
tr: 4. Sıra adresi

[ctx: #455]
en: Rows
tr: Sıralar

[ctx: #456]
en: Mode
tr: Mod

[ctx: #457]
en: Switch view
tr: Görünümü değiştir

[ctx: #458]
en: Limit sampling rate (kHz)
tr: Örnekleme hızını sınırla (kHz)

[ctx: #459]
en: Subs
tr: Altyazılar

[ctx: #460]
en: Audio stream
tr: Ses akışı

[ctx: #461]
en: [active]
tr: [etkin]

[ctx: #462]
en: Subtitle
tr: Altyazı

[ctx: #463]
en: Backlight
tr: Arka Işık

[ctx: #464]
en: Brightness
tr: Parlaklık

[ctx: #465]
en: Contrast
tr: Kontrast

[ctx: #466]
en: Gamma
tr: Gama

[ctx: #467]
en: Type
tr: Tür

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
tr: OSD konumunu değiştirmek için çubuğu kaydırın

[ctx: #469]
en: OSD position
tr: OSD konumu

[ctx: #470]
en: Credits
tr: Jenerik

[ctx: #474]
en: Off
tr: Kapalı

[ctx: #475]
en: Music only
tr: Sadece müzik

[ctx: #476]
en: Music & video
tr: Müzik ve video

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
tr: Çalma listesi yüklenemedi

[ctx: #479]
en: Skin & language
tr: Dış görünüm ve dil

[ctx: #480]
en: Appearance
tr: Görünüm

[ctx: #481]
en: Audio options
tr: Ses seçenekleri

[ctx: #482]
en: About Kodi
tr: Kodi Hakkında

[ctx: #485]
en: Delete album
tr: Albümü sil

[ctx: #486]
en: Repeat
tr: Tekrar

[ctx: #487]
en: Repeat one
tr: Birini tekrarla

[ctx: #488]
en: Repeat folder
tr: Klasörü tekrarla

[ctx: #489]
en: Play the next song automatically
tr: Sonraki şarkıyı otomatik olarak çal

[ctx: #491]
en: - Use big icons
tr: - Büyük simge kullan

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
tr: VobAltyazıları yeniden boyutlandır

[ctx: #493]
en: Advanced options (Experts Only!)
tr: Gelişmiş seçenekler (Uzmanlar İçin!)

[ctx: #494]
en: Overall audio headroom
tr: Genel ses boşluk payı

[ctx: #495]
en: Upsample videos to GUI resolution
tr: Videoları Grafik Kullanıcı Arabirimi çözünürlüğüne yükselt

[ctx: #496]
en: Calibration
tr: Ayarlama

[ctx: #497]
en: Show file extensions
tr: Dosya uzantılarını göster

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
tr: Sırala: Tür

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
tr: Çevrimiçi arama hizmetine bağlanılamıyor

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
tr: Albüm bilgileri indirilemedi

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
tr: Albüm adları aranıyor...

[ctx: #502]
en: Open
tr: Açık

[ctx: #503]
en: Busy
tr: Meşgul

[ctx: #504]
en: Empty
tr: Boş

[ctx: #505]
en: Loading media info from files...
tr: Dosyalardan ortam bilgileri yükleniyor...

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
tr: Sırala: Kullanım

[ctx: #510]
en: Enable visualisations
tr: Görsel öğeleri etkinleştir

[ctx: #511]
en: Enable video mode switching
tr: Video modu geçişini etkinleştir

[ctx: #512]
en: Startup window
tr: Başlangıç penceresi

[ctx: #513]
en: Home window
tr: Giriş penceresi

[ctx: #514]
en: Manual settings
tr: El ile yapılan ayarlar

[ctx: #515]
en: Genre
tr: Tarz

[ctx: #517]
en: Recently played albums
tr: Yeni çalınan albümler

[ctx: #518]
en: Launch
tr: Başlat

[ctx: #519]
en: Launch in...
tr: Başlat...

[ctx: #521]
en: Compilations
tr: Derlemeler

[ctx: #522]
en: Remove source
tr: Kaynağı kaldır

[ctx: #523]
en: Switch media
tr: Ortamı değiştir

[ctx: #524]
en: Select playlist
tr: Çalma listesini seç

[ctx: #525]
en: New playlist...
tr: Yeni çalma listesi...

[ctx: #526]
en: Add to playlist
tr: Çalma listesine ekle

[ctx: #527]
en: Manually add to library
tr: Kitaplığa el ile ekle

[ctx: #528]
en: Enter title
tr: Başlığı gir

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
tr: Hata: Yinelenen başlık

[ctx: #530]
en: Select genre
tr: Tarz seçin

[ctx: #531]
en: New genre
tr: Yeni tarz

[ctx: #532]
en: Manual addition
tr: El ile ekle

[ctx: #533]
en: Enter genre
tr: Tarz girin

[ctx: #534]
en: View: %s
tr: Görünüm: %s

[ctx: #535]
en: List
tr: Liste

[ctx: #536]
en: Icons
tr: Simgeler

[ctx: #537]
en: Big list
tr: Büyük liste

[ctx: #538]
en: Big icons
tr: Büyük simgeler

[ctx: #539]
en: Wide
tr: Geniş

[ctx: #540]
en: Big wide
tr: Büyük geniş

[ctx: #541]
en: Album icons
tr: Albüm simgeleri

[ctx: #542]
en: DVD icons
tr: DVD simgeleri

[ctx: #544]
en: Media info
tr: Ortam bilgisi

[ctx: #545]
en: Audio output device
tr: Ses çıkış aygıtı

[ctx: #546]
en: Passthrough output device
tr: Doğrudan geçiş çıkış aygıtı

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
tr: Bu sanatçı için biyografi yok

[ctx: #548]
en: Downmix multichannel audio to stereo
tr: Çok kanallı sesleri stereo'ya dönüştür

[ctx: #549]
en: Number
tr: Numarası

[ctx: #550]
en: Sort by: %s
tr: Sırala: %s

[ctx: #551]
en: Name
tr: İsim

[ctx: #552]
en: Date
tr: Tarih

[ctx: #553]
en: Size
tr: Boyut

[ctx: #554]
en: Track
tr: Parça

[ctx: #555]
en: Time
tr: Zaman

[ctx: #556]
en: Title
tr: Başlık

[ctx: #557]
en: Artist
tr: Sanatçı

[ctx: #558]
en: Album
tr: Albüm

[ctx: #559]
en: Playlist
tr: Çalma listesi

[ctx: #561]
en: File
tr: Dosya

[ctx: #562]
en: Year
tr: Yıl

[ctx: #563]
en: Rating
tr: Derecelendirme

[ctx: #564]
en: Type
tr: Tür

[ctx: #565]
en: Usage
tr: Kullanım

[ctx: #566]
en: Album artist
tr: Albüm sanatçısı

[ctx: #567]
en: Play count
tr: Çalma sayısı

[ctx: #568]
en: Last played
tr: Son çalınan

[ctx: #569]
en: Comment
tr: Açıklama

[ctx: #570]
en: Date added
tr: Eklenme tarihi

[ctx: #571]
en: Default
tr: Varsayılan

[ctx: #572]
en: Studio
tr: Stüdyo

[ctx: #573]
en: Path
tr: Yol

[ctx: #574]
en: Country
tr: Ülke

[ctx: #575]
en: In progress
tr: Devam ediyor

[ctx: #576]
en: Times played
tr: Yürütme sayısı

[ctx: #577]
en: Date Taken
tr: Kayıt Tarihi

[ctx: #580]
en: Sort direction
tr: Sıralama yönü

[ctx: #581]
en: Sort method
tr: Sıralama yöntemi

[ctx: #582]
en: View mode
tr: Görünüm modu

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
tr: Farklı klasörlerin görünümlerini hatırla

[ctx: #584]
en: Ascending
tr: Artan

[ctx: #585]
en: Descending
tr: Azalan

[ctx: #586]
en: Edit playlist
tr: Çalma listesini düzenle

[ctx: #587]
en: Filter
tr: Filtre

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
tr: Parti modundan çık

[ctx: #589]
en: Party mode
tr: Parti modu

[ctx: #590]
en: Random
tr: Rastgele

[ctx: #591]
en: Off
tr: Kapalı

[ctx: #592]
en: One
tr: Biri

[ctx: #593]
en: All
tr: Hepsi

[ctx: #594]
en: Off
tr: Kapalı

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
tr: Tekrar: Kapalı

[ctx: #596]
en: Repeat: One
tr: Tekrar: Birini

[ctx: #597]
en: Repeat: All
tr: Tekrar: Hepsini

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
tr: Ses CD'sini kopyala

[ctx: #601]
en: Medium
tr: Orta

[ctx: #602]
en: Standard
tr: Standart

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
tr: Değişken bit oranı

[ctx: #605]
en: Ripping...
tr: Kopyalanıyor...

[ctx: #607]
en: To:
tr: Nereye:

[ctx: #608]
en: Could not rip CD or track
tr: CD veya parça kopyalanamıyor

[ctx: #609]
en: CDDARipPath is not set.
tr: CDDA kopyalama yolu ayarlanmamış

[ctx: #610]
en: Rip audio track
tr: Parçayı kopyala

[ctx: #611]
en: Enter number
tr: Numara gir

[ctx: #613]
en: Sample rate
tr: Örnek hızı

[ctx: #614]
en: Virtual folder
tr: Sanal klasör

[ctx: #620]
en: Audio CDs
tr: Ses CD'leri

[ctx: #621]
en: Encoder
tr: Kodlayıcı

[ctx: #622]
en: Quality
tr: Kalite

[ctx: #623]
en: Bitrate
tr: Bit oranı

[ctx: #624]
en: Include track number
tr: Parça numarasını dahil et

[ctx: #625]
en: All songs of
tr: Bütün şarkılar

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
tr: Devam etmekte olan TV programları

[ctx: #629]
en: View mode
tr: Görünüm modu

[ctx: #631]
en: Zoom
tr: Yakınlaştır

[ctx: #632]
en: Stretch 4:3
tr: 4:3'e genişlet

[ctx: #633]
en: Wide Zoom
tr: Geniş yakınlaştırma

[ctx: #634]
en: Stretch 16:9
tr: 16:9'a genişlet

[ctx: #635]
en: Original Size
tr: Özgün Boyut

[ctx: #636]
en: Custom
tr: Özel

[ctx: #638]
en: ReplayGain volume adjustments
tr: ReplayGain ses düzeyi ayarları

[ctx: #639]
en: Use track levels
tr: Parça seviyesini kullan

[ctx: #640]
en: Use album levels
tr: Albüm seviyesini kullan

[ctx: #641]
en: PreAmp Level - ReplayGained files
tr: PreAmp Düzeyi - ReplayGain olan dosyalar

[ctx: #642]
en: PreAmp Level - Non ReplayGained files
tr: PreAmp Düzeyi - ReplayGain olmayan dosyalar

[ctx: #643]
en: Avoid clipping on ReplayGained files
tr: ReplayGain olan dosyalarda ses kırpılmasından kaçın

[ctx: #644]
en: Crop black bars
tr: Siyah çubukları kırp

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
tr: Büyük bir dosyayı açmak gerekiyor. Devam edilsin mi?

[ctx: #646]
en: Remove from library
tr: Kitaplıktan kaldır

[ctx: #647]
en: Export video library
tr: Video kitaplığını dışa aktar

[ctx: #648]
en: Import video library
tr: Video kitaplığını içe aktar

[ctx: #649]
en: Importing
tr: İçe aktar

[ctx: #650]
en: Exporting
tr: Dışa aktar

[ctx: #651]
en: Browse for library
tr: Kitaplığa gözat

[ctx: #652]
en: Years
tr: Yıllar

[ctx: #653]
en: Update library
tr: Kitaplığı güncelle

[ctx: #654]
en: Show debug info
tr: Hata ayıklama bilgisini göster

[ctx: #655]
en: Browse for executable
tr: Çalıştırılabilirlere gözat

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
tr: Çalma listesine gözat

[ctx: #657]
en: Browse for folder
tr: Klasöre gözat

[ctx: #658]
en: Song information
tr: Şarkı bilgisi

[ctx: #659]
en: Non-linear stretch
tr: Doğrusal olmayan genişletme

[ctx: #660]
en: Volume amplification
tr: Ses yükseltici

[ctx: #661]
en: Choose export folder
tr: Dışa aktarma klasörü seç

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
tr: Bu dosya artık mevcut değil.

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
tr: Kitaplıktan kaldırmak ister misiniz?

[ctx: #664]
en: Browse for Script
tr: Betiklere gözat

[ctx: #665]
en: Compression level
tr: Sıkıştırma düzeyi

[ctx: #666]
en: Enable component-specific logging
tr: Bileşene özel kayıt tutmayı etkinleştir

[ctx: #667]
en: Enable Dolby Digital transcoding
tr: Dolby Digital kod çevrimini etkinleştir.

[ctx: #668]
en: Specify component-specific logging...
tr: Bileşene özel kayıt tutmayı belirt...

[ctx: #669]
en: Verbose logging for SMB library
tr: SMB kitaplığı için ayrıntılı günlük

[ctx: #670]
en: Verbose logging for CURL library (http, dav)
tr: CURL kitaplığı (http, dav) için ayrıntılı günlük

[ctx: #671]
en: Verbose logging for CMYTH library
tr: CMYTH kitaplığı için ayrıntılı günlük

[ctx: #672]
en: Verbose logging for FFMPEG libraries
tr: FFMPEG kitaplıkları için ayrıntılı günlük

[ctx: #673]
en: Verbose logging for RTMP library
tr: RTMP kitaplığı için ayrıntılı günlük

[ctx: #674]
en: Verbose logging for DBUS calls
tr: DBUS çağrıları için ayrıntılı günlük

[ctx: #675]
en: Verbose logging for JSON-RPC requests
tr: JSON-RPC istekleri için ayrıntılı günlük

[ctx: #676]
en: Verbose logging for AUDIO component
tr: SES bileşeni için ayrıntılı günlük

[ctx: #677]
en: Verbose logging for AirTunes library
tr: AirTunes kitaplığı için ayrıntılı günlük

[ctx: #678]
en: Verbose logging for UPnP components
tr: UPnP bileşenleri için ayrıntılı kayıt tutma

[ctx: #679]
en: Verbose logging for CEC library
tr: CEC kitaplığı için ayrıntılı günlük

[ctx: #680]
en: Verbose logging for VIDEO component
tr: VIDEO bileşeni için ayrıntılı günlük

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
tr: Kitaplık temizleniyor

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
tr: Eski şarkılar kitaplıktan kaldırılıyor

[ctx: #702]
en: This path has been scanned before
tr: Bu yol daha önceden taranmıştı

[ctx: #705]
en: Network
tr: Ağ Bağlantıları

[ctx: #706]
en: Server
tr: Sunucu

[ctx: #708]
en: Use an HTTP proxy server to access the internet
tr: İnternet erişimi için HTTP vekil sunucusu kullan

[ctx: #711]
en: Internet Protocol (IP)
tr: İnternet Protokolü (IP)

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
tr: Geçersiz bağlantı noktası belirtildi. Değer 1 ile 65535 arası olmalı.

[ctx: #713]
en: HTTP proxy
tr: HTTP vekil sunucu

[ctx: #715]
en: Assignment
tr: Atama

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
tr: Otomatik (DHCP)

[ctx: #717]
en: Manual (Static)
tr: Kişisel (Statik)

[ctx: #719]
en: IP address
tr: IP adresi

[ctx: #720]
en: Netmask
tr: Ağ Maskesi

[ctx: #721]
en: Default gateway
tr: Varsayılan Ağ Geçidi

[ctx: #722]
en: DNS server
tr: DNS sunucu

[ctx: #723]
en: Save & restart
tr: Kaydet ve yeniden başlat

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
tr: Geçersiz adres girildi. Değer AAA.BBB.CCC.DDD şeklinde

[ctx: #725]
en: with numbers between 0 and 255.
tr: 0 ile 255 arası bir rakam olmalıdır.

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
tr: Değişiklikler kaydedilmedi. Kaydetmeden devam etmek istiyor musunuz?

[ctx: #727]
en: Web server
tr: Web sunucusu

[ctx: #728]
en: FTP server
tr: FTP sunucusu

[ctx: #730]
en: Port
tr: Bağlantı noktası

[ctx: #732]
en: Save & apply
tr: Kaydet ve uygula

[ctx: #733]
en: Password
tr: Parola

[ctx: #734]
en: No pass
tr: Parola yok

[ctx: #735]
en: Character set
tr: Karakter kümesi

[ctx: #736]
en: Style
tr: Stil

[ctx: #737]
en: Colour
tr: Renk

[ctx: #739]
en: Bold
tr: Kalın

[ctx: #740]
en: Italics
tr: İtalik

[ctx: #741]
en: Bold italics
tr: Kalın italik

[ctx: #742]
en: White
tr: Beyaz

[ctx: #743]
en: Yellow
tr: Sarı

[ctx: #744]
en: Files
tr: Dosyalar

[ctx: #745]
en: No scanned information for this view
tr: Bu görünüm için taranmış bilgi yok

[ctx: #746]
en: Please turn off library mode
tr: Lütfen kitaplık modunu kapatın

[ctx: #747]
en: Error loading image
tr: Resim yüklenirken hata oluştu

[ctx: #748]
en: Edit path
tr: Yolu düzenle

[ctx: #749]
en: Mirror image
tr: Resmi aynala

[ctx: #750]
en: Are you sure?
tr: Emin misiniz?

[ctx: #751]
en: Removing source
tr: Kaynak kaldırılıyor

[ctx: #754]
en: Add program link
tr: Program bağlantısı ekle

[ctx: #755]
en: Edit program path
tr: Program yolunu düzenle

[ctx: #756]
en: Edit program name
tr: Program adını düzenle

[ctx: #757]
en: Edit path depth
tr: Yolun derinliğini düzenle

[ctx: #759]
en: View: Big list
tr: Görünüm: Büyük liste

[ctx: #760]
en: Yellow
tr: Sarı

[ctx: #761]
en: White
tr: Beyaz

[ctx: #762]
en: Blue
tr: Mavi

[ctx: #763]
en: Bright green
tr: Açık yeşil

[ctx: #764]
en: Yellow green
tr: Turkuaz

[ctx: #765]
en: Cyan
tr: Çiyan

[ctx: #766]
en: Light grey
tr: Açık gri

[ctx: #767]
en: Grey
tr: Gri

[ctx: #770]
en: Error %i: share not available
tr: Hata %i: paylaşım bulunamıyor

[ctx: #772]
en: Audio output
tr: Ses çıkışı

[ctx: #773]
en: Seeking
tr: Arama

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
tr: Slayt gösterisi klasörü

[ctx: #775]
en: Network interface
tr: Ağ arabirimi

[ctx: #776]
en: Wireless network name (ESSID)
tr: Kablosuz ağ adı (ESSID)

[ctx: #777]
en: Wireless password
tr: Kablosuz Ağ şifresi

[ctx: #778]
en: Wireless security
tr: Kablosuz Ağ güvenliği

[ctx: #779]
en: Save and apply network interface settings
tr: Ağ arabirimi ayarlarını kaydet ve uygula

[ctx: #780]
en: No encryption
tr: Şifreleme yok

[ctx: #784]
en: Applying network interface settings. Please wait.
tr: Ağ arabirim ayarları uygulanıyor. Lütfen bekleyin.

[ctx: #785]
en: Network interface restarted successfully.
tr: Ağ arabirimi yeniden başlatıldı.

[ctx: #786]
en: Network interface did not start successfully.
tr: Ağ arabirimi başlatılamadı.

[ctx: #787]
en: Interface disabled
tr: Arabirim devre dışı

[ctx: #788]
en: Network interface disabled successfully.
tr: Ağ arabirimi başarıyla devre dışı bırakıldı.

[ctx: #789]
en: Wireless network name (ESSID)
tr: Kablosuz ağ adı (ESSID)

[ctx: #790]
en: Remote control
tr: Uzaktan kontrol

[ctx: #791]
en: Allow programs on this system to control Kodi
tr: Bu sistemdeki programların Kodi'yi kontrol etmesine izin ver

[ctx: #792]
en: Port
tr: Bağlantı noktası

[ctx: #793]
en: Port range
tr: Bağlantı noktası aralığı

[ctx: #794]
en: Allow programs on other systems to control Kodi
tr: Diğer sistemlerdeki programların Kodi'yi kontrol etmesine izin ver

[ctx: #795]
en: Initial repeat delay (ms)
tr: Başlangıçtaki yineleme gecikmesi (ms)

[ctx: #796]
en: Continuous repeat delay (ms)
tr: Kesintisiz yineleme gecikmesi (ms)

[ctx: #797]
en: Maximum number of clients
tr: Azami istemci sayısı

[ctx: #798]
en: Internet access
tr: İnternet erişimi

[ctx: #799]
en: Library Update
tr: Kitaplık Güncellemesi

[ctx: #800]
en: Music library needs to rescan tags from files.
tr: Müzik kitaplığı etiketler için dosyalardan tekrar taramaya ihtiyacı var.

[ctx: #801]
en: Would you like to scan now?
tr: Şimdi tarama yapmak ister misiniz?

[ctx: #802]
en: %s of %s available
tr: %s / %s kullanılabilir

[ctx: #850]
en: Invalid port number entered
tr: Geçersiz bağlantı noktası numarası girildi

[ctx: #851]
en: Valid port range is 1-65535
tr: Geçerli bağlantı noktası aralığı 1-65535

[ctx: #852]
en: Valid port range is 1024-65535
tr: Geçerli bağlantı noktası aralığı 1024-65535

[ctx: #997]
en: Add Pictures...
tr: Resim Ekle...

[ctx: #998]
en: Add Music...
tr: Müzik Ekle...

[ctx: #999]
en: Add Videos...
tr: Video Ekle...

[ctx: #1000]
en: Preview
tr: Önizleme

[ctx: #1001]
en: Unable to connect
tr: Bağlanamıyor

[ctx: #1002]
en: Kodi was unable to connect to the network location.
tr: Kodi ağ konumuna bağlanamadı.

[ctx: #1003]
en: This could be due to the network not being connected.
tr: Bu olay ağın bağlı olmamasından kaynaklanabilir.

[ctx: #1004]
en: Would you like to add it anyway?
tr: Yine de eklemek istiyor musunuz?

[ctx: #1006]
en: IP address
tr: IP adresi

[ctx: #1007]
en: Add network location
tr: Ağ konumu ekle

[ctx: #1008]
en: Protocol
tr: Protokol

[ctx: #1009]
en: Server address
tr: Sunucu adresi

[ctx: #1010]
en: Server name
tr: Sunucu adı

[ctx: #1011]
en: Remote path
tr: Uzak yol

[ctx: #1012]
en: Shared folder
tr: Paylaştırılmış klasör

[ctx: #1013]
en: Port
tr: Bağlantı noktası

[ctx: #1014]
en: Username
tr: Kullanıcı adı

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
tr: Ağ sunucusuna gözat

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
tr: Sunucunun ağ adresini girin

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
tr: Sunucu üstündeki yolu girin

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
tr: Bağlantı noktası numarasını girin

[ctx: #1019]
en: Enter the username
tr: Kullanıcı adını girin

[ctx: #1020]
en: Add %s source
tr: %s kaynağını ekle

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
tr: Yolları gir veya ortam konumlarına gözat.

[ctx: #1022]
en: Enter a name for this media Source.
tr: Bu ortam kaynağı için bir isim girin.

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
tr: Yeni paylaşımlara gözat

[ctx: #1024]
en: Browse
tr: Gözat

[ctx: #1025]
en: Could not retrieve directory information.
tr: Dizin bilgileri alınamıyor.

[ctx: #1026]
en: Add source
tr: Kaynak ekle

[ctx: #1027]
en: Edit source
tr: Kaynağı düzenle

[ctx: #1028]
en: Edit %s source
tr: %s kaynağını düzenle

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
tr: Yeni etiket girin

[ctx: #1030]
en: Browse for image
tr: Resme gözat

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
tr: Resim klasörüne gözat

[ctx: #1032]
en: Add network location...
tr: Ağ adresi ekle...

[ctx: #1033]
en: Browse for file
tr: Dosyaya gözat

[ctx: #1034]
en: Submenu
tr: Alt menü

[ctx: #1035]
en: Enable submenu buttons
tr: Alt menü tuşlarını etkinleştir

[ctx: #1036]
en: Favourites
tr: Sık Kullanılanlar

[ctx: #1037]
en: Video Add-ons
tr: Video Eklentileri

[ctx: #1038]
en: Music Add-ons
tr: Müzik Eklentileri

[ctx: #1039]
en: Picture Add-ons
tr: Resim Eklentileri

[ctx: #1040]
en: Loading directory
tr: Dizin yükleniyor

[ctx: #1041]
en: Retrieved %i items
tr: %i öğe alındı

[ctx: #1042]
en: Retrieved %i of %i items
tr: %i / %i öğe alındı

[ctx: #1043]
en: Program Add-ons
tr: Program Eklentileri

[ctx: #1044]
en: Set plug-in thumb
tr: Eklenti küçük resmini ayarla

[ctx: #1045]
en: Add-on settings
tr: Eklenti ayarları

[ctx: #1046]
en: Access points
tr: Giriş noktaları

[ctx: #1047]
en: Other...
tr: Diğer...

[ctx: #1048]
en: Username
tr: Kullanıcı adı

[ctx: #1049]
en: Script settings
tr: Betik ayarları

[ctx: #1050]
en: Singles
tr: Tek Parçalık Albümler

[ctx: #1051]
en: Enter web address
tr: İnternet adresini girin

[ctx: #1180]
en: Proxy type
tr: Vekil sunucu tipi

[ctx: #1185]
en: SOCKS5 with remote dns resolving
tr: Uzak dns çözümlemeli SOCKS5

[ctx: #1200]
en: SMB client
tr: SMB istemcisi

[ctx: #1202]
en: Workgroup
tr: Çalışma grubu

[ctx: #1203]
en: Default username
tr: Varsayılan kullanıcı adı

[ctx: #1204]
en: Default password
tr: Varsayılan parola

[ctx: #1207]
en: WINS server
tr: WINS sunucusu

[ctx: #1208]
en: Mount SMB shares
tr: SMB paylaşımlarını bağla

[ctx: #1210]
en: Remove
tr: Kaldır

[ctx: #1211]
en: Music
tr: Müzik

[ctx: #1213]
en: Pictures
tr: Resimler

[ctx: #1214]
en: Files
tr: Dosyalar

[ctx: #1215]
en: Music & video
tr: Müzik ve video

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
tr: Müzik ve resimler

[ctx: #1217]
en: Music & files
tr: Müzik ve dosyalar

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
tr: Video ve resimler

[ctx: #1219]
en: Video & files
tr: Video ve dosyalar

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
tr: Resimler ve dosyalar

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
tr: Müzik, video ve resimler

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
tr: Müzik, video, resimler ve dosyalar

[ctx: #1223]
en: Disabled
tr: Devre dışı

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
tr: Dosyalar, müzik ve video

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
tr: Dosyalar, resimler ve müzik

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
tr: Dosyalar, resimler ve video

[ctx: #1229]
en: Music & programs
tr: Müzik ve programlar

[ctx: #1230]
en: Video & programs
tr: Video ve programlar

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
tr: Resimler ve programlar

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
tr: Müzik, video, resimler ve programlar

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
tr: Programlar, video ve müzik

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
tr: Programlar, resimler ve müzik

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
tr: Programlar, resimler ve video

[ctx: #1260]
en: Announce these services to other systems via Zeroconf
tr: Bu hizmetleri Zeroconf üzerinden diğer sistemlere bildir

[ctx: #1268]
en: iOS 8 compatibility mode
tr: iOS 8 uyumluluk modu

[ctx: #1269]
en: Allow volume control
tr: Ses kontrolünü aç

[ctx: #1270]
en: Allow Kodi to receive AirPlay content
tr: Kodi'nin AirPlay içeriğini almasına izin ver

[ctx: #1271]
en: Device name
tr: Aygıt adı

[ctx: #1272]
en: Use password protection
tr: Parola koruma kullan

[ctx: #1275]
en: Filter %s
tr: Filtrele: %s

[ctx: #1300]
en: Custom audio device
tr: Özel ses aygıtı

[ctx: #1301]
en: Custom passthrough device
tr: Özel doğrudan geçiş aygıtı

[ctx: #1375]
en: Temperature
tr: Sıcaklık

[ctx: #1376]
en: Pressure
tr: Basınç

[ctx: #1377]
en: Proximity
tr: Yakınlık

[ctx: #1378]
en: Intensity
tr: Yoğunluk

[ctx: #1379]
en: Ragged
tr: Parçalı

[ctx: #1380]
en: Very
tr: Çok

[ctx: #1381]
en: Extreme
tr: Aşırı

[ctx: #1382]
en: Whirls
tr: Kasırgaları

[ctx: #1383]
en: Sky Is Clear
tr: Gökyüzü açık

[ctx: #1384]
en: Broken
tr: Bozuk

[ctx: #1385]
en: Tornado
tr: Hortum

[ctx: #1386]
en: Tropical
tr: Tropikal

[ctx: #1387]
en: Hurricane
tr: Kasırga

[ctx: #1388]
en: Cold
tr: Soğuk

[ctx: #1389]
en: Windy
tr: Rüzgarlı

[ctx: #1390]
en: Settings
tr: Ayarlar

[ctx: #1391]
en: Breeze
tr: Meltem

[ctx: #1392]
en: Gentle
tr: Hafif

[ctx: #1393]
en: High wind, near gale
tr: Sert rüzgar

[ctx: #1394]
en: Severe
tr: Kuvvetli

[ctx: #1395]
en: Violent
tr: Şiddetli

[ctx: #1396]
en: Drifting
tr: Kaygan

[ctx: #1397]
en: and
tr: ve

[ctx: #1398]
en: Freezing
tr: Donma noktası

[ctx: #1399]
en: Late
tr: Gecikmiş

[ctx: #1400]
en: Isolated
tr: Tecrit edilmiş

[ctx: #1401]
en: Thundershowers
tr: Sağanak yağışlı

[ctx: #1402]
en: Thunder
tr: Gök gürültülü

[ctx: #1403]
en: Sun
tr: Güneşli

[ctx: #1404]
en: Heavy
tr: Sağanak

[ctx: #1405]
en: in
tr: içinde

[ctx: #1407]
en: Vicinity
tr: Görüş mesafesi

[ctx: #1408]
en: Ice
tr: Buz

[ctx: #1409]
en: Crystals
tr: Kristal

[ctx: #1410]
en: Calm
tr: Ilık

[ctx: #1411]
en: with
tr: ile

[ctx: #1412]
en: windy
tr: rüzgarlı

[ctx: #1413]
en: Patches
tr: İzler

[ctx: #1414]
en: Thunderstorm
tr: Gök gürültülü sağanak

[ctx: #1415]
en: Drizzle
tr: Çiseleyen

[ctx: #1416]
en: Foggy
tr: Sisli

[ctx: #1417]
en: Grains
tr: Serpiştiren

[ctx: #1418]
en: Thunderstorms
tr: Gök gürültülü

[ctx: #1419]
en: Shallow
tr: Alçak

[ctx: #1420]
en: Moderate
tr: Hafif

[ctx: #1421]
en: Very High
tr: Çok Yüksek

[ctx: #1422]
en: Windy
tr: Rüzgarlı

[ctx: #1423]
en: Mist
tr: Sisli

[ctx: #1424]
en: Overcast
tr: Bulutlu

[ctx: #1425]
en: Pellets
tr: Tanecikleri

[ctx: #1426]
en: Hail
tr: Dolu

[ctx: #1427]
en: Smoke
tr: Duman

[ctx: #1428]
en: Volcanic
tr: Volkanik

[ctx: #1429]
en: Ash
tr: Kül

[ctx: #1430]
en: Widespread
tr: Yaygın

[ctx: #1431]
en: Dust
tr: Toz

[ctx: #1432]
en: Sand
tr: Kum

[ctx: #1433]
en: Spray
tr: Serpinti

[ctx: #1434]
en: Whirls
tr: Kasırgaları

[ctx: #1435]
en: Sandstorm
tr: Kum fırtınası

[ctx: #1436]
en: Blowing
tr: Esinti

[ctx: #1437]
en: Pellet
tr: Tanecik

[ctx: #1438]
en: Small
tr: Küçük

[ctx: #1439]
en: and
tr: ve

[ctx: #1440]
en: Sleet
tr: Karla karışık yağmur

[ctx: #1441]
en: with
tr: ile

[ctx: #1442]
en: Chance
tr: Olasılığı

[ctx: #1444]
en: Funnel
tr: Bulutlu

[ctx: #1445]
en: Cloud
tr: Bulut

[ctx: #1446]
en: Unknown
tr: Bilinmiyor

[ctx: #1447]
en: Squals
tr: Yağmurlu

[ctx: #1448]
en: Precipitation
tr: Düşen Yağış

[ctx: #1449]
en: Partial
tr: Kısmi

[ctx: #1450]
en: Put display to sleep when idle
tr: Boştayken ekranı uyku moduna geçir

[ctx: #2050]
en: Runtime
tr: Süre

[ctx: #2080]
en: Empty list
tr: Boş liste

[ctx: #2081]
en: Went back to parent list because the active list has been emptied
tr: Etkin liste boşaltıldığı için üst listeye geri gidiliyor

[ctx: #2100]
en: Script failed! : %s
tr: Betik başarısız! : %s

[ctx: #2101]
en: Newer version needed - See log
tr: Yeni bir sürümü gerekli - Günlüğe bakın

[ctx: #10000]
en: Home
tr: Giriş

[ctx: #10001]
en: Programs
tr: Programlar

[ctx: #10002]
en: Pictures
tr: Resimler

[ctx: #10003]
en: File manager
tr: Dosya yöneticisi

[ctx: #10004]
en: Settings
tr: Ayarlar

[ctx: #10005]
en: Music
tr: Müzik

[ctx: #10006]
en: Videos
tr: Videolar

[ctx: #10007]
en: System information
tr: Sistem bilgisi

[ctx: #10008]
en: Settings - General
tr: Ayarlar - Genel

[ctx: #10009]
en: Settings - Screen
tr: Ayarlar - Ekran

[ctx: #10010]
en: Settings - Appearance - GUI Calibration
tr: Ayarlar - Görünüm - Grafik Kullanıcı Arabirimi Ayarlama

[ctx: #10011]
en: Settings - Videos - Screen Calibration
tr: Ayarlar - Videolar - Ekran Ayarı

[ctx: #10012]
en: Settings - Pictures
tr: Ayarlar - Resimler

[ctx: #10013]
en: Settings - Programs
tr: Ayarlar - Programlar

[ctx: #10014]
en: Settings - Weather
tr: Ayarlar - Hava Durumu

[ctx: #10015]
en: Settings - Music
tr: Ayarlar - Müzik

[ctx: #10016]
en: Settings - System
tr: Ayarlar - Sistem

[ctx: #10017]
en: Settings - Videos
tr: Ayarlar - Videolar

[ctx: #10018]
en: Settings - Network
tr: Ayarlar - Ağ Bağlantısı

[ctx: #10019]
en: Settings - Appearance
tr: Ayarlar - Görünüm

[ctx: #10020]
en: Scripts
tr: Betikler

[ctx: #10021]
en: Web Browser
tr: Web Tarayıcısı

[ctx: #10025]
en: Videos
tr: Videolar

[ctx: #10028]
en: Videos/Playlist
tr: Videolar/Çalma Listesi

[ctx: #10029]
en: Login screen
tr: Giriş ekranı

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
tr: Ayarlar - Profiller

[ctx: #10035]
en: Reset
tr: Sıfırla

[ctx: #10036]
en: Basic
tr: Temel

[ctx: #10037]
en: Standard
tr: Standart

[ctx: #10038]
en: Advanced
tr: Gelişmiş

[ctx: #10039]
en: Expert
tr: Uzman

[ctx: #10040]
en: Add-on browser
tr: Eklenti tarayıcısı

[ctx: #10041]
en: Reset above settings to default
tr: Yukarıdaki ayarları varsayılana sıfırla

[ctx: #10042]
en: Are you sure you want to reset the settings in this category?
tr: Bu kategorideki ayarları sıfırlamak istediğinize emin misiniz?

[ctx: #10043]
en: Help
tr: Yardım

[ctx: #10044]
en: No help available
tr: Yardım mevcut değil

[ctx: #10045]
en: Resets all the visible settings to their default values.
tr: Görünen bütün ayarları varsayılan değerlerine sıfırlar.

[ctx: #10046]
en: No categories available
tr: Kategori mevcut değil.

[ctx: #10047]
en: Try changing the setting level to see additional categories and settings.
tr: Ek kategorileri ve ayarları görmek için ayar düzeyini değiştirmeyi deneyin.

[ctx: #10100]
en: Yes/No dialogue
tr: Evet/Hayır iletişim kutusu

[ctx: #10101]
en: Progress dialogue
tr: İlerleme iletişim kutusu

[ctx: #10126]
en: File browser
tr: Dosya gezgini

[ctx: #10128]
en: Network setup
tr: Ağ kurulumu

[ctx: #10129]
en: Media source
tr: Medya kaynağı

[ctx: #10130]
en: Profile settings
tr: Profil ayarları

[ctx: #10131]
en: Lock settings
tr: Ayarları kilitle

[ctx: #10132]
en: Content settings
tr: İçerik ayarları

[ctx: #10134]
en: Favourites
tr: Sık Kullanılanlar

[ctx: #10135]
en: Songs/Info
tr: Şarkılar/Bilgi

[ctx: #10136]
en: Smart playlist editor
tr: Akıllı çalma listesi düzenleyicisi

[ctx: #10137]
en: Smart playlist rule editor
tr: Akıllı çalma listesi kural düzenleyicisi

[ctx: #10139]
en: Pictures/Info
tr: Resimler/Bilgi

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
tr: Eklenti ayarları

[ctx: #10146]
en: Add-ons/Info
tr: Ekler/Bilgi

[ctx: #10210]
en: Looking for subtitles...
tr: Altyazılara bakılıyor...

[ctx: #10211]
en: Looking for or caching subtitles...
tr: Altyazılara bakılıyor veya önbelleğe alınıyor...

[ctx: #10212]
en: terminating
tr: sonlandırılıyor

[ctx: #10213]
en: buffering
tr: ara belleğe alınıyor

[ctx: #10214]
en: Opening stream
tr: Akış açılıyor

[ctx: #10500]
en: Music/Playlist
tr: Müzik/Çalma Listesi

[ctx: #10501]
en: Music/Files
tr: Müzik/Dosyalar

[ctx: #10502]
en: Music/Library
tr: Müzik/Kitaplık

[ctx: #10503]
en: Playlist editor
tr: Çalma listesi düzenleyicisi

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
tr: En iyi 100 şarkı

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
tr: En iyi 100 albüm

[ctx: #10506]
en: Programs
tr: Programlar

[ctx: #10507]
en: Configuration
tr: Yapılandırma

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
tr: Hava tahmini

[ctx: #10509]
en: Network gaming
tr: Ağ üzerinden oyun

[ctx: #10510]
en: Extensions
tr: Uzantılar

[ctx: #10511]
en: System info
tr: Sistem bilgisi

[ctx: #10516]
en: Music - Library
tr: Müzik - Kitaplık

[ctx: #10517]
en: Now Playing - Music
tr: Şimdi Çalınıyor - Müzik

[ctx: #10522]
en: Now Playing - Videos
tr: Şimdi Oynatılıyor - Videolar

[ctx: #10523]
en: Album info
tr: Albüm bilgisi

[ctx: #10524]
en: Movie info
tr: Film bilgisi

[ctx: #12000]
en: Select dialogue
tr: Seçim iletişim kutusu

[ctx: #12001]
en: Music/Info
tr: Müzik/Bilgi

[ctx: #12002]
en: Dialogue OK
tr: Tamam iletişim kutusu

[ctx: #12003]
en: Videos/Info
tr: Videolar/Bilgi

[ctx: #12004]
en: Scripts/Info
tr: Betikler/Bilgi

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
tr: Tam Ekran Video

[ctx: #12006]
en: Audio visualisation
tr: Ses görsel öğesi

[ctx: #12008]
en: File stacking dialogue
tr: Dosya yığınlama iletişim kutusu

[ctx: #12009]
en: Rebuild index...
tr: Dizini yeniden oluştur...

[ctx: #12010]
en: Return to music window
tr: Müzik penceresine dön

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
tr: Videolar penceresine dön

[ctx: #12021]
en: Start from beginning
tr: Baştan başlat

[ctx: #12022]
en: Resume from %s
tr: Sürdür: %s

[ctx: #12321]
en: Ok
tr: Tamam

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
tr: Kilitli! Kodu girin...

[ctx: #12326]
en: Enter password
tr: Parola girin

[ctx: #12327]
en: Enter master code
tr: Yönetici kodunu girin

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
tr: Kilit açma kodunu girin

[ctx: #12329]
en: or press C to cancel
tr: veya çıkmak için C'ye basın

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
tr: Oyun kumandası tuş kombinasyonunu girin ve

[ctx: #12331]
en: press OK, or Back to cancel
tr: Start'a basın veya çıkmak için Back'e basın

[ctx: #12332]
en: Set lock
tr: Kilidi ayarla

[ctx: #12333]
en: Unlock
tr: Kilidi aç

[ctx: #12334]
en: Reset lock
tr: Kilidi sıfırla

[ctx: #12335]
en: Remove lock
tr: Kilidi kaldır

[ctx: #12337]
en: Numeric password
tr: Sayısal parola

[ctx: #12338]
en: Gamepad button combo
tr: Oyun kumandası tuş kombinasyonu

[ctx: #12339]
en: Full-text password
tr: Tam metin parola

[ctx: #12340]
en: Enter new password
tr: Yeni parolayı girin

[ctx: #12341]
en: Re-Enter new password
tr: Yeni parolayı tekrar girin

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
tr: Yanlış parola,

[ctx: #12343]
en: retries left
tr: deneme hakkı kaldı

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
tr: Girilen parola eşleşmedi.

[ctx: #12345]
en: Access denied
tr: Giriş reddedildi

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
tr: Parola deneme hakkı tükendi.

[ctx: #12347]
en: The system will now power down.
tr: Sistem şimdi kapatılacak.

[ctx: #12348]
en: Item locked
tr: Öğe kilitli

[ctx: #12349]
en: Updating video library art
tr: Video kitaplığı resmi güncelleniyor

[ctx: #12350]
en: Processing %s
tr: İşleniyor: %s

[ctx: #12351]
en: The art cache in your video library needs updating.
tr: Video kitaplığındaki resim önbelleğinin güncellenmesi gerekiyor.

[ctx: #12352]
en: No downloading is needed.
tr: İndirmeye gerek yok

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
tr: Kilidi yeniden etkinleştir

[ctx: #12354]
en: Would you like to update it now?
tr: Bunu şimdi güncellemek ister misiniz?

[ctx: #12356]
en: Change lock
tr: Kilidi değiştir

[ctx: #12357]
en: Source lock
tr: Kaynak kilidi

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
tr: Boş parola girildi. Yeniden deneyin.

[ctx: #12360]
en: Master lock
tr: Yönetici kilidi

[ctx: #12362]
en: Shutdown system if Master Lock retries exceeded
tr: Eğer Yönetici Kilidi denemesi aşılırsa sistemi kapat

[ctx: #12367]
en: Master code is not valid
tr: Geçersiz yönetici kodu

[ctx: #12368]
en: Please enter a valid master code
tr: Lütfen doğru yönetici şifresini girin

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
tr: Ayarlar ve dosya yöneticisi

[ctx: #12376]
en: Set as default for all videos
tr: Tüm videolar için varsayılan olarak ayarla

[ctx: #12377]
en: This will reset any previously saved values
tr: Bu işlem önceden kaydedilmiş değerleri sıfırlar

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
tr: Her resim için görüntüleme zamanı miktarı

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
tr: Kaydırma ve yakınlaştırma efektleri kullan

[ctx: #12383]
en: 12 hour clock
tr: 12 saatlik zaman biçimi

[ctx: #12384]
en: 24 hour clock
tr: 24 saatlik zaman biçimi

[ctx: #12385]
en: Day/Month
tr: Gün/Ay

[ctx: #12386]
en: Month/Day
tr: Ay/Gün

[ctx: #12390]
en: System uptime
tr: Sistemin çalışma süresi

[ctx: #12391]
en: Minutes
tr: Dakika

[ctx: #12392]
en: Hours
tr: Saat

[ctx: #12393]
en: Days
tr: Gün

[ctx: #12394]
en: Total uptime
tr: Toplam çalışma süresi

[ctx: #12395]
en: Battery level
tr: Pil düzeyi

[ctx: #12396]
en: Auto updates: On
tr: Otomatik güncellemeler: Etkin

[ctx: #12397]
en: Auto updates: Notify
tr: Otomatik güncellemeler: Bildir

[ctx: #12398]
en: Auto updates: Never
tr: Otomatik güncellemeler: Asla

[ctx: #12600]
en: Weather
tr: Hava Durumu

[ctx: #12900]
en: Screensaver
tr: Ekran Koruyucu

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
tr: Tam Ekran OSD

[ctx: #13000]
en: System
tr: Sistem

[ctx: #13001]
en: Immediate HD spindown
tr: Anlık sabit disk yavaşlatma

[ctx: #13002]
en: Video only
tr: Sadece Video

[ctx: #13003]
en: - Delay
tr: - Gecikme

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
tr: - Minimum dosya süresi

[ctx: #13005]
en: Shutdown
tr: Kapat

[ctx: #13008]
en: Shutdown function
tr: Kapatma işlevi

[ctx: #13009]
en: Quit
tr: Çık

[ctx: #13010]
en: Hibernate
tr: Hazırda Beklet

[ctx: #13011]
en: Suspend
tr: Askıya Al

[ctx: #13012]
en: Exit
tr: Çıkış

[ctx: #13013]
en: Reboot
tr: Yeniden Başlat

[ctx: #13014]
en: Minimise
tr: Simge Durumuna Küçült

[ctx: #13015]
en: Power button action
tr: Güç düğmesi eylemi

[ctx: #13016]
en: Power off System
tr: Sistemi Kapat

[ctx: #13017]
en: Inhibit idle shutdown
tr: Boşta kalma kapatmasını engelle

[ctx: #13018]
en: Allow idle shutdown
tr: Boşta kalma kapatmasına izin ver

[ctx: #13020]
en: Is another session active, perhaps over ssh?
tr: Başka bir oturum mu etkin, ssh üzerinden olabilir mi?

[ctx: #13021]
en: Mounted removable harddrive
tr: Çıkarılabilir sabit disk bağlandı

[ctx: #13022]
en: Unsafe device removal
tr: Aygıt güvensiz bir şekilde kaldırıldı

[ctx: #13023]
en: Successfully removed device
tr: Aygıt başarıyla kaldırıldı

[ctx: #13024]
en: Joystick plugged
tr: Joystick takılı

[ctx: #13025]
en: Joystick unplugged
tr: Joystick takılı değil

[ctx: #13026]
en: Try to wake remote servers on access
tr: Ulaşıldığında uzak sunucuları uyandırmaya çalış

[ctx: #13027]
en: Wake on Lan (%s)
tr: Ağ üzerinden Uyanma (%s)

[ctx: #13028]
en: Waiting for network to connect...
tr: Ağ bağlantı için bekleniyor...

[ctx: #13029]
en: Failed to execute Wake on Lan!
tr: Ağ üzerinden uyanma gerçekleştirilemedi!

[ctx: #13030]
en: Waiting for server to wake up...
tr: Sunucunun uyanması bekleniyor...

[ctx: #13031]
en: Extended wait for server to wake up...
tr: Sunucunun uyanması için fazladan bekleniyor...

[ctx: #13032]
en: Waiting for services to launch...
tr: Servislerin başlaması bekleniyor...

[ctx: #13033]
en: MAC Discovery
tr: MAC araştırması

[ctx: #13034]
en: Updated for %s
tr: %s için güncellendi

[ctx: #13035]
en: Found for %s
tr: %s için bulundu

[ctx: #13036]
en: Failed for %s
tr: %s hatası

[ctx: #13050]
en: Running low on battery
tr: Düşük pil ile çalışıyor

[ctx: #13100]
en: Flicker filter
tr: Titreme filtresi

[ctx: #13101]
en: Let driver choose (requires restart)
tr: Sürücü seçsin (yeniden başlatmak gerekir)

[ctx: #13105]
en: Vertical blank sync
tr: Dikey boşluk senkronizasyonu

[ctx: #13106]
en: Disabled
tr: Devre dışı

[ctx: #13107]
en: Enabled during video playback
tr: Video oynatılırken etkinleştir

[ctx: #13108]
en: Always enabled
tr: Her zaman etkin

[ctx: #13109]
en: Test & apply resolution
tr: Çözünürlüğü test et ve uygula

[ctx: #13110]
en: Save resolution?
tr: Çözünürlük kaydedilsin mi?

[ctx: #13111]
en: Would you like to keep this change?
tr: Bu değişikliği korumak ister misiniz?

[ctx: #13112]
en: High quality upscaling
tr: Yüksek kalite upscaling

[ctx: #13113]
en: Disabled
tr: Devre dışı

[ctx: #13114]
en: Enabled for SD content
tr: SD içeriği için etkinleştir

[ctx: #13115]
en: Always enabled
tr: Her zaman etkin

[ctx: #13116]
en: Upscaling method
tr: Upscaling yöntemi

[ctx: #13121]
en: VDPAU HQ Upscaling level
tr: VDPAU HQ Upscaling düzeyi

[ctx: #13122]
en: VDPAU Studio level colour conversion
tr: VDPAU Stüdyo düzeyi renk dönüştürme

[ctx: #13123]
en: Keep skin?
tr: Dış görünüm korunsun mu?

[ctx: #13130]
en: Blank other displays
tr: Diğer görüntüleri temizle

[ctx: #13131]
en: Disabled
tr: Devre dışı

[ctx: #13132]
en: Blank displays
tr: Görüntüleri temizle

[ctx: #13140]
en: Active connections detected!
tr: Etkin bağlantılar algılandı!

[ctx: #13141]
en: If you proceed, you might not be able to control Kodi
tr: Devam ederseniz, Kodi'yi kontrol etmek mümkün olmayabilir.

[ctx: #13142]
en: any longer. Are you sure you want to stop the Event server?
tr: Olay sunucusunu durdurmak istediğinize emin misiniz?

[ctx: #13144]
en: Change Apple Remote mode?
tr: Apple Kumanda modu değiştirilsin mi?

[ctx: #13145]
en: If you are currently using the Apple Remote to control
tr: Kodi'yi kontrol etmek için Apple Kumandayı kullanıyorsanız,

[ctx: #13146]
en: Kodi, changing this setting might affect your ability
tr: bu ayarı değiştirmek kontrol yeteneğini etkileyebilir.

[ctx: #13147]
en: to continue controlling it. Do you want to proceed?
tr: Devam etmek istiyor musunuz?

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
tr: Alt ağ maskesi

[ctx: #13160]
en: Gateway
tr: Ağ geçidi

[ctx: #13161]
en: Primary DNS
tr: Birincil DNS

[ctx: #13162]
en: Initialise failed
tr: Başlatma işlemi başarısız

[ctx: #13170]
en: Never
tr: Hiçbir zaman

[ctx: #13171]
en: Immediately
tr: Hemen

[ctx: #13172]
en: After %i secs
tr: %i saniye sonra

[ctx: #13173]
en: HDD install date:
tr: HDD yükleme tarihi:

[ctx: #13174]
en: HDD power cycle count:
tr: HDD güç döngüsü sayısı:

[ctx: #13200]
en: Profiles
tr: Profiller

[ctx: #13201]
en: Delete profile '%s'?
tr: '%s' profili silinsin mi?

[ctx: #13204]
en: Last loaded profile:
tr: En son yüklenen profil:

[ctx: #13205]
en: Unknown
tr: Bilinmiyor

[ctx: #13206]
en: Overwrite
tr: Üzerine yaz

[ctx: #13208]
en: Alarm clock
tr: Çalar saat

[ctx: #13209]
en: Alarm clock interval (in minutes)
tr: Çalar saat aralığı (dakika şeklinde)

[ctx: #13210]
en: Started, alarm in %im
tr: Alarm Etkin: %idk

[ctx: #13212]
en: Cancelled with %im%is left
tr: %idk:%isn kala iptal edildi

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
tr: Altyazıları sıkıştırılmış klasörlerde ara

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
tr: Altyazıya gözat...

[ctx: #13251]
en: Move item
tr: Taşı

[ctx: #13252]
en: Move item here
tr: Buraya taşı

[ctx: #13253]
en: Cancel move
tr: Taşımayı iptal et

[ctx: #13270]
en: Hardware:
tr: Donanım:

[ctx: #13271]
en: CPU Usage:
tr: CPU kullanımı:

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
tr: Bağlı, fakat DNS yok.

[ctx: #13275]
en: Hard Disk
tr: Sabit Disk

[ctx: #13277]
en: Storage
tr: Depolama

[ctx: #13278]
en: Default
tr: Varsayılan

[ctx: #13279]
en: Network
tr: Ağ Bağlantıları

[ctx: #13281]
en: Hardware
tr: Donanım

[ctx: #13283]
en: Operating system:
tr: İşletim sistemi:

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
tr: CPU hızı:

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
tr: Video kodlayıcı:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
tr: Ekran çözünülürlüğü:

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
tr: Görüntü/Ses kablosu:

[ctx: #13294]
en: DVD region:
tr: DVD bölgesi:

[ctx: #13295]
en: Internet:
tr: İnternet:

[ctx: #13296]
en: Connected
tr: Bağlı

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
tr: Bağlı değil. Ağ ayarlarını denetleyin.

[ctx: #13299]
en: Target temperature
tr: Hedef sıcaklık

[ctx: #13300]
en: Fan speed
tr: Fan hızı

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
tr: Otomatik ısı kontrolü

[ctx: #13302]
en: Fan speed override
tr: Fan hızını geçersiz kıl

[ctx: #13303]
en: Fonts
tr: Yazı tipleri

[ctx: #13304]
en: Enable flipping bi-directional strings
tr: Çift yönlü dizeleri çevirmeyi etkinleştir

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
tr: RSS haber kaynaklarını göster

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
tr: Geri gitme simgesini göster

[ctx: #13307]
en: Track naming template
tr: Parça adlandırma şablonu

[ctx: #13308]
en: Do you wish to reboot your system
tr: Kodi'yi yeniden başlatmak yerine sistemi

[ctx: #13309]
en: instead of just Kodi?
tr: yeniden başlatmak ister misiniz?

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
tr: Yakınlaştırma efekti

[ctx: #13311]
en: Float effect
tr: Kaydırma efekti

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
tr: Siyah çubuk azaltma

[ctx: #13313]
en: Restart
tr: Yeniden Başlat

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
tr: Şarkılar arasında çapraz geçiş yap

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
tr: Küçük resimleri yeniden oluştur

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
tr: Yinelemeli küçük resimler

[ctx: #13317]
en: View slideshow
tr: Slayt gösterisini görüntüle

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
tr: Yinelemeli slayt gösterisi

[ctx: #13319]
en: Randomise
tr: Rastgele

[ctx: #13321]
en: Left only
tr: Sadece sol

[ctx: #13322]
en: Right only
tr: Sadece sağ

[ctx: #13323]
en: Enable karaoke support
tr: Karaoke desteğini etkinleştir

[ctx: #13324]
en: Background transparency
tr: Arka plan şeffaflığı

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
tr: Ön plan şeffaflığı

[ctx: #13326]
en: A/V delay
tr: Ses/Video gecikmesi

[ctx: #13328]
en: %s not found
tr: %s bulunamadı

[ctx: #13329]
en: Error opening %s
tr: %s açılırken bir hata oluştu

[ctx: #13330]
en: Unable to load %s
tr: %s yüklenemiyor

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
tr: Hata: Bellek yetersiz

[ctx: #13332]
en: Move up
tr: Yukarı taşı

[ctx: #13333]
en: Move down
tr: Aşağı taşı

[ctx: #13334]
en: Edit label
tr: Etiketi düzenle

[ctx: #13335]
en: Make default
tr: Varsayılan yap

[ctx: #13336]
en: Remove button
tr: Düğmeyi kaldır

[ctx: #13340]
en: Leave as is
tr: Aynen bırak

[ctx: #13341]
en: Green
tr: Yeşil

[ctx: #13342]
en: Orange
tr: Turuncu

[ctx: #13343]
en: Red
tr: Kırmızı

[ctx: #13344]
en: Cycle
tr: Karışık

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
tr: Ortam oynatırken LED' i kapat

[ctx: #13346]
en: Movie information
tr: Film bilgisi

[ctx: #13347]
en: Queue item
tr: Kuyruğa ekle

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
tr: IMDb'de ara...

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
tr: Yeni içerik için tara

[ctx: #13350]
en: Current playlist
tr: Geçerli çalma listesi

[ctx: #13351]
en: Album information
tr: Albüm bilgisi

[ctx: #13352]
en: Scan item to library
tr: Öğeleri kitaplık için tara

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
tr: Taramayı durdur

[ctx: #13354]
en: Render method
tr: İşleyici yöntemi

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
tr: Düşük kalite piksel gölgeleme

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
tr: Donanım Yerpaylaşımları

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
tr: Yüksek kalite piksel gölgeleme

[ctx: #13358]
en: Play item
tr: Oynat

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
tr: Sanatçı küçük resmini ayarla

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
tr: Küçük resimleri otomatik olarak oluştur

[ctx: #13361]
en: Enable voice
tr: Sesi etkinleştir

[ctx: #13375]
en: Enable device
tr: Donanımı etkinleştir

[ctx: #13376]
en: Volume
tr: Ses Düzeyi

[ctx: #13377]
en: Default view mode
tr: Varsayılan görünüm modu

[ctx: #13378]
en: Default brightness
tr: Varsayılan parlaklık

[ctx: #13379]
en: Default contrast
tr: Varsayılan kontrast

[ctx: #13380]
en: Default gamma
tr: Varsayılan gama

[ctx: #13381]
en: Resume video
tr: Videoyu sürdür

[ctx: #13382]
en: Voice mask - Port 1
tr: Ses maskesi - Bağlantı noktası 1

[ctx: #13383]
en: Voice mask - Port 2
tr: Ses maskesi - Bağlantı noktası 2

[ctx: #13384]
en: Voice mask - Port 3
tr: Ses maskesi - Bağlantı noktası 3

[ctx: #13385]
en: Voice mask - Port 4
tr: Ses maskesi - Bağlantı noktası 4

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
tr: Zamana dayalı arama kullan

[ctx: #13387]
en: Track naming template - right
tr: Parça adlandırma şablonu - sağ

[ctx: #13388]
en: Preset
tr: Önayar

[ctx: #13389]
en: There are no presets available
    for this visualisation
tr: Bu görsel öğenin⏎
    kullanılabilir önayarları yok

[ctx: #13390]
en: There are no settings available
    for this visualisation
tr: Bu görsel öğenin⏎
    kullanılabilir ayarları yok

[ctx: #13391]
en: Eject/Load
tr: Çıkart/Tak

[ctx: #13392]
en: Use visualisation if playing audio
tr: Eğer ses çalıyorsa görsel öğe kullan

[ctx: #13393]
en: Calculate size
tr: Boyutu hesapla

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
tr: Klasör boyutu hesaplanıyor

[ctx: #13395]
en: Video settings
tr: Video ayarları

[ctx: #13396]
en: Audio and subtitle settings
tr: Ses ve altyazı ayarları

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
tr: Altyazıları etkinleştir

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
tr: Kısayollar

[ctx: #13399]
en: Ignore articles when sorting (e.g. "the")
tr: Sıralarken tanımlık ekleri yoksay ("the" vb.)

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
tr: Aynı albümdeki şarkılar arasında çapraz geçiş yap

[ctx: #13401]
en: Browse for %s
tr: %s gözat

[ctx: #13402]
en: Show track position
tr: Parça konumunu göster

[ctx: #13403]
en: Clear default
tr: Varsayılanı temizle

[ctx: #13404]
en: Resume
tr: Sürdür

[ctx: #13405]
en: Get thumb
tr: Küçük resim al

[ctx: #13406]
en: Picture information
tr: Resim bilgisi

[ctx: #13407]
en: %s presets
tr: %s önayarları

[ctx: #13408]
en: (IMDb user rating)
tr: (IMDb kullanıcı derecelendirmesi)

[ctx: #13409]
en: Top 250
tr: En İyi 250

[ctx: #13410]
en: Tune in on Last.fm
tr: Last.fm'de bul

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
tr: Asgari fan hızı

[ctx: #13412]
en: Play from here
tr: Buradan oynat

[ctx: #13413]
en: Downloading
tr: Karşıdan yükleniyor

[ctx: #13414]
en: Include artists who appear only on compilations
tr: Sadece derlemelerde görünen sanatçıları dahil et

[ctx: #13415]
en: Render method
tr: İşleyici yöntemi

[ctx: #13416]
en: Auto detect
tr: Otomatik algıla

[ctx: #13417]
en: Basic shaders (ARB)
tr: Basit gölgeleme (ARB)

[ctx: #13418]
en: Advanced shaders (GLSL)
tr: Gelişmiş gölgeleme (GLSL)

[ctx: #13419]
en: Software
tr: Yazılım

[ctx: #13420]
en: Remove safely
tr: Güvenli kaldır

[ctx: #13422]
en: Start slideshow here
tr: Slayt gösterisine buradan başla

[ctx: #13423]
en: Remember for this path
tr: Bu yolu hatırla

[ctx: #13424]
en: Use pixel buffer objects
tr: Piksel tampon nesnelerini kullan

[ctx: #13425]
en: Allow hardware acceleration (VDPAU)
tr: Donanım hızlandırmasına izin ver (VDPAU)

[ctx: #13426]
en: Allow hardware acceleration (VAAPI)
tr: Donanım hızlandırmasına izin ver (VAAPI)

[ctx: #13427]
en: Allow hardware acceleration (DXVA2)
tr: Donanım hızlandırmasına izin ver (DXVA2)

[ctx: #13428]
en: Allow hardware acceleration (CrystalHD)
tr: Donanım hızlandırmasına izin ver (CrystalHD)

[ctx: #13429]
en: Allow hardware acceleration (VDADecoder)
tr: Donanım hızlandırmasına izin ver (VDADecoder)

[ctx: #13430]
en: Allow hardware acceleration (OpenMax)
tr: Donanım hızlandırmasına izin ver (OpenMax)

[ctx: #13431]
en: Pixel Shaders
tr: Piksel Gölgelendiriciler

[ctx: #13432]
en: Allow hardware acceleration (VideoToolbox)
tr: Donanım hızlandırmasına izin ver (VideoToolbox)

[ctx: #13433]
en: Play the next video automatically
tr: Bir sonraki videoyu otomatik olarak oynat

[ctx: #13434]
en: Play only this
tr: Sadece bunu oynat

[ctx: #13435]
en: Enable HQ Scalers for scalings above
tr: Yukarıdaki ölçeklendirmeler için Yüksek Kalite Ölçekleyiciyi etkinleştir

[ctx: #13436]
en: Allow hardware acceleration (libstagefright)
tr: Donanımsal hızlandırmasına izin ver (libstagefright)

[ctx: #13437]
en: Prefer VDPAU Video Mixer
tr: VDPAU Video Mixer tercih et

[ctx: #13438]
en: Allow hardware acceleration (amcodec)
tr: Donanım hızlandırmasına izin ver (amcodec)

[ctx: #13439]
en: Allow hardware acceleration (MediaCodec)
tr: Donanım hızlandırmasına izin ver (MediaCodec)

[ctx: #13441]
en: Use MPEG-2 VDPAU
tr: MPEG-2 VDPAU kullan

[ctx: #13442]
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1/2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Older Radeon Cards tend to segfault with this enabled.
tr: MPEG-(1/2) codec bileşenleri donanım hızlandırmasını kullanmak için bu seçeneği etkinleştir. Eğer devre dışı ise CPU kullanılır. Eski Radeon kartları bu etkin ise hata verme eğilimindedir.

[ctx: #13443]
en: Use MPEG-4 VDPAU
tr: MPEG-4 VDPAU Kullan

[ctx: #13444]
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead. Some ION Hardware has problems with this being enabled by default.
tr: MPEG-4 codec bileşenleri donanım hızlandırmasını kullanmak için bu seçeneği etkinleştir. Eğer devre dışı ise CPU kullanılır. Bazı ION donanımları bu seçenek varsayılan olarak etkin olduğundan sorunlar yaratabilir.

[ctx: #13445]
en: Use VC-1 VDPAU
tr: VC-1 VDPAU Kullan

[ctx: #13446]
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. AMD Hardware with VDPAU cannot decode VC-1 Simple.
tr: VC-1 tabanlı codec bileşenleri donanım hızlandırmasını kullanmak için bu seçeneği etkinleştir. Eğer devre dışı ise CPU kullanılır. VDPAU bulunan AMD Donanımı VC-1 Simple kodunu çözemez.

[ctx: #13447]
en: Use MPEG-2 VAAPI
tr: MPEG-2 VAAPI Kullan

[ctx: #13448]
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1/2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Some MPEG-2 Videos might have green artifacts.
tr: MPEG-(1/2) codec bileşenleri donanım hızlandırmasını kullanmak için bu seçeneği etkinleştir. Eğer devre dışı ise CPU kullanılır. Bazı MPEG-2 videolarda yeşil yapılar olabilir.

[ctx: #13449]
en: Use MPEG-4 VAAPI
tr: MPEG-4 VAAPI Kullan

[ctx: #13450]
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead.
tr: MPEG-4 codec bileşenleri donanım hızlandırmasını kullanmak için bu seçeneği etkinleştir. Eğer devre dışı ise CPU kullanılır.

[ctx: #13451]
en: Use VC-1 VAAPI
tr: VC-1 VAAPI Kullan

[ctx: #13452]
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. Especially VC-1 Interlaced fails hard on Intel hardware.
tr: VC-1 tabanlı codec bileşenleri donanım hızlandırmasını kullanmak için bu seçeneği etkinleştir. Eğer devre dışı ise CPU kullanılır. Özellikle Intel donanımlarında VC-1 Interlaced çok başarısızdır.

[ctx: #13454]
en: Decoding method
tr: Kod çözme yöntemi

[ctx: #13455]
en: Software
tr: Yazılım

[ctx: #13456]
en: Hardware accelerated
tr: Donanım hızlandırmalı

[ctx: #13457]
en: Prefer VAAPI render method
tr: VAAPI işleyici yöntemini tercih et

[ctx: #13458]
en: Allow hardware acceleration (OMXPlayer)
tr: Donanım hızlandırmasına izin ver (OMXPlayer)

[ctx: #13459]
en: Use OMXPlayer for decoding of video files.
tr: Video dosyalarının kod çözmesi için OMXPlayer kullan.

[ctx: #13500]
en: A/V sync method
tr: Ses/Video eşitleme yöntemi

[ctx: #13501]
en: Audio clock
tr: Ses saati

[ctx: #13502]
en: Video clock (Drop/Dupe audio)
tr: Video saati (Drop/Dupe audio)

[ctx: #13503]
en: Video clock (Resample audio)
tr: Video saati (yeniden ses örnekleme)

[ctx: #13504]
en: Maximum speedup/slowdown amount (%)
tr: En fazla hızlandırma/yavaşlatma miktarı (%)

[ctx: #13505]
en: Resample quality
tr: Yeniden örnekleme kalitesi

[ctx: #13506]
en: Low(fast)
tr: Düşük(hızlı)

[ctx: #13507]
en: Medium
tr: Orta

[ctx: #13508]
en: High
tr: Yüksek

[ctx: #13509]
en: Really high(slow!)
tr: Gerçekten yüksek(yavaş!)

[ctx: #13510]
en: Sync playback to display
tr: Oynatımı görüntüye eşitle

[ctx: #13511]
en: Choose art
tr: Resim seç

[ctx: #13512]
en: Current art
tr: Geçerli resim

[ctx: #13513]
en: Remote art
tr: Resmi kaldır

[ctx: #13514]
en: Local art
tr: Yerel resim

[ctx: #13515]
en: No art
tr: Resim yok

[ctx: #13516]
en: Add art
tr: Resim ekle

[ctx: #13550]
en: Pause during refresh rate change
tr: Yenileme hızını değiştirirken duraklat

[ctx: #13551]
en: Off
tr: Kapalı

[ctx: #13552]
en: %.1f Second
tr: %.1f Saniye

[ctx: #13553]
en: %.1f Seconds
tr: %.1f Saniye

[ctx: #13554]
en: %d Minute
tr: %d Dakika

[ctx: #13555]
en: %d Minutes
tr: %d Dakika

[ctx: #13600]
en: Apple remote
tr: Apple kumanda

[ctx: #13602]
en: Allow start of Kodi using the remote
tr: Kodi'nin kumandayı kullanarak başlamasına izin ver

[ctx: #13603]
en: Sequence delay time
tr: Sıra gecikme süresi

[ctx: #13610]
en: Disabled
tr: Devre dışı

[ctx: #13611]
en: Standard
tr: Standart

[ctx: #13612]
en: Universal Remote
tr: Evrensel Kumanda

[ctx: #13613]
en: Multi Remote (Harmony)
tr: Çoklu Kumanda (Harmony)

[ctx: #13620]
en: Apple Remote Error
tr: Apple Kumanda Hatası

[ctx: #13621]
en: Apple Remote support could not be enabled.
tr: Apple Kumanda desteği etkinleştirilemedi.

[ctx: #14000]
en: Stack
tr: Yığın

[ctx: #14001]
en: Unstack
tr: Yığını kaldır

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
tr: Çalma listesi karşıdan yükleniyor...

[ctx: #14004]
en: Downloading streams list...
tr: Akış listeleri karşıdan yükleniyor...

[ctx: #14005]
en: Parsing streams list...
tr: Akış listeleri alınıyor...

[ctx: #14006]
en: Downloading streams list failed
tr: Akış listesi karşıdan yüklemesi başarısız oldu

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
tr: Çalma listesi karşıdan yüklemesi başarısız oldu

[ctx: #14009]
en: Games directory
tr: Oyun dizini

[ctx: #14010]
en: Auto switch to thumbs based on
tr: Küçük resimlere göre otomatik değiştir

[ctx: #14011]
en: Enable auto switching to thumbs view
tr: Küçük resim görünümüne otomatik değiştirmeyi etkinleştir

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
tr: - Büyük simgeleri kullan

[ctx: #14013]
en: - Switch based on
tr: - Değiştirme temeli

[ctx: #14014]
en: - Percentage
tr: - Oran

[ctx: #14015]
en: No files and at least one thumb
tr: Dosya yok ve en az bir küçük resim

[ctx: #14016]
en: At least one file and thumb
tr: En az bir dosya ve küçük resim

[ctx: #14017]
en: Percentage of thumbs
tr: Küçük resimlerin boyutu

[ctx: #14018]
en: View options
tr: Görünüm seçenekleri

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
tr: 1. bölge kodunu değiştir

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
tr: 2. bölge kodunu değiştir

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
tr: 3. bölge kodunu değiştir

[ctx: #14022]
en: Library
tr: Kitaplık

[ctx: #14023]
en: No TV
tr: TV Yok

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
tr: En yakındaki büyük şehrin ismini girin

[ctx: #14025]
en: Video/Audio/DVD cache - Hard disk
tr: Video/Audio/DVD önbelleği - Sabit disk

[ctx: #14026]
en: Video cache - DVD-ROM
tr: Video önbelleği - DVD-ROM

[ctx: #14027]
en: Video cache - Local Network
tr: Video önbelleği - Yerel Ağ

[ctx: #14028]
en: Video cache - Internet
tr: Video önbelleği - İnternet

[ctx: #14030]
en: Audio cache - DVD-ROM
tr: Ses önbelleği - DVD-ROM

[ctx: #14031]
en: Audio cache - Local Network
tr: Ses önbelleği - Yerel Ağ

[ctx: #14032]
en: Audio cache - Internet
tr: Ses önbelleği - İnternet

[ctx: #14034]
en: DVD cache - DVD-ROM
tr: DVD önbelleği - DVD-ROM

[ctx: #14035]
en: Local Network
tr: Yerel Ağ

[ctx: #14036]
en: Services
tr: Hizmetler

[ctx: #14037]
en: DVD cache - Local Network
tr: DVD önbelleği - Yerel Ağ

[ctx: #14038]
en: Network settings changed
tr: Ağ ayarları değişti

[ctx: #14039]
en: Kodi requires to restart to change your
tr: Ağ ayarlarınızın değiştirilebilmesi için Kodi'yi yeniden

[ctx: #14040]
en: network setup.  Would you like to restart now?
tr: başlatmanız gerekli. Şimdi yeniden başlatmak istiyor musunuz?

[ctx: #14041]
en: Internet connection bandwidth limitation
tr: İnternet bağlantısı bant genişliği sınırlaması

[ctx: #14043]
en: - Shutdown while playing
tr: - Ortam oynatılıyor olsa bile kapat

[ctx: #14044]
en: %i min
tr: %i dk

[ctx: #14045]
en: %i sec
tr: %i sn

[ctx: #14047]
en: %i %%
tr: %% %i

[ctx: #14051]
en: Time format
tr: Saat biçimi

[ctx: #14052]
en: Date format
tr: Tarih biçimi

[ctx: #14053]
en: GUI filters
tr: Grafik Kullanıcı Arabirimi filtreleri

[ctx: #14055]
en: Use background scanning
tr: Arka plan taramasını kullan

[ctx: #14056]
en: Stop scan
tr: Taramayı durdur

[ctx: #14057]
en: Not possible while scanning for media info
tr: Medya bilgileri için taranırken yapılamaz

[ctx: #14058]
en: Film grain effect
tr: Film toz efekti

[ctx: #14059]
en: Search for thumbnails on remote shares
tr: Küçük resimleri uzak paylaşımlarda ara

[ctx: #14060]
en: Unknown type cache - Internet
tr: Bilinmeyen dosya türü önbelleği - İnternet

[ctx: #14061]
en: Auto
tr: Otomatik

[ctx: #14062]
en: Enter username for
tr: Kullanıcı adı girin

[ctx: #14063]
en: Date & time
tr: Tarih ve saat

[ctx: #14064]
en: Set date
tr: Tarihi ayarla

[ctx: #14065]
en: Set time
tr: Saati ayarla

[ctx: #14066]
en: Enter the time in 24 hour HH:MM format
tr: Zamanı 24 saatlik SS:DD biçiminde girin

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
tr: Tarihi GG/AA/YYYY biçiminde girin

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
tr: IP adresini girin

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
tr: Bu ayarlar şimdi uygulansın mı?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
tr: Değişiklikleri şimdi uygula

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
tr: Dosyaları silmeye ve yeniden adlandırmaya izin ver

[ctx: #14074]
en: Set timezone
tr: Saat dilimini ayarla

[ctx: #14075]
en: Use daylight saving time
tr: Yaz saati uygulamasını kullan

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
tr: Sık kullanılanlara ekle

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
tr: Sık kullanılanlardan kaldır

[ctx: #14078]
en: Colours
tr: Renkler

[ctx: #14079]
en: Timezone country
tr: Ülke zaman dilimi

[ctx: #14080]
en: Timezone
tr: Zaman dilimi

[ctx: #14081]
en: File lists
tr: Dosya listesi

[ctx: #14082]
en: Show EXIF picture information
tr: EXIF resim bilgilerini göster

[ctx: #14083]
en: Use a fullscreen window rather than true fullscreen
tr: Gerçek tam ekran yerine tam ekran penceresini kullan

[ctx: #14084]
en: Queue songs on selection
tr: Seçilen şarkıları kuyruğa ekle

[ctx: #14086]
en: Playback
tr: Kayıttan yürüt

[ctx: #14087]
en: Discs
tr: Diskler

[ctx: #14088]
en: Play DVDs automatically
tr: DVD'leri otomatik olarak oynat

[ctx: #14089]
en: Font to use for text subtitles
tr: Altyazı metni için kullanılacak yazı tipi

[ctx: #14090]
en: International
tr: Uluslararası

[ctx: #14091]
en: Character set
tr: Karakter kümesi

[ctx: #14092]
en: Debugging
tr: Hata ayıklama

[ctx: #14093]
en: Security
tr: Güvenlik

[ctx: #14094]
en: Input devices
tr: Giriş aygıtları

[ctx: #14095]
en: Power saving
tr: Güç tasarrufu

[ctx: #14096]
en: Rip
tr: Kopyala

[ctx: #14097]
en: Audio CD Insert Action
tr: Ses CD'si Takılınca Yapılacak Eylem

[ctx: #14098]
en: Play
tr: Çal

[ctx: #14099]
en: Eject disc when CD ripping is complete
tr: CD kopyalama işlemi bitince diski çıkar

[ctx: #14100]
en: Stop ripping CD
tr: CD kopyalamayı durdur

[ctx: #14101]
en: Acceleration
tr: Video Hızlandırma

[ctx: #14102]
en: Blu-ray playback mode
tr: Blu-ray oynatma modu

[ctx: #14103]
en: Play main movie
tr: Ana film'i oynat

[ctx: #14104]
en: Show simplified menu
tr: Basitleştirilmiş menüyü göster

[ctx: #15012]
en: Unavailable source
tr: Kullanılamayan kaynak

[ctx: #15013]
en: What would you like to do with media items from %s
tr: %s ortam öğeleri ile ne yapmak istiyor sunuz?

[ctx: #15014]
en: Keep
tr: Sakla

[ctx: #15015]
en: Remove
tr: Kaldır

[ctx: #15016]
en: Games
tr: Oyunlar

[ctx: #15019]
en: Add
tr: Ekle

[ctx: #15052]
en: Password
tr: Parola

[ctx: #15100]
en: Library
tr: Kitaplık

[ctx: #15101]
en: Database
tr: Veritabanı

[ctx: #15102]
en: * All albums
tr: * Bütün albümler

[ctx: #15103]
en: * All artists
tr: * Bütün sanatçılar

[ctx: #15104]
en: * All songs
tr: * Bütün şarkılar

[ctx: #15105]
en: * All genres
tr: * Bütün tarzlar

[ctx: #15107]
en: Buffering...
tr: Arabelleğe alınıyor...

[ctx: #15108]
en: Navigation sounds
tr: Menü sesleri

[ctx: #15109]
en: Skin default
tr: Dış görünüm varsayılanı

[ctx: #15110]
en: Larger font size
tr: Daha büyük yazı tipi boyutu

[ctx: #15111]
en: Theme
tr: Tema

[ctx: #15112]
en: Default theme
tr: Varsayılan tema

[ctx: #15207]
en: Connected
tr: Bağlandı

[ctx: #15208]
en: Not connected
tr: Bağlanamadı

[ctx: #15213]
en: Play using...
tr: ...Kullanarak oynat

[ctx: #15214]
en: Use smoothed A/V synchronisation
tr: Yumulatılmış A/V sekronizasyonu kullan

[ctx: #15215]
en: Hide file names in thumbs view
tr: Küçük resim görünümünde dosya isimlerini sakla

[ctx: #15216]
en: Play in party mode
tr: Parti modunda çal

[ctx: #15300]
en: Path not found or invalid
tr: Yol bulunamadı veya geçersiz

[ctx: #15301]
en: Could not connect to network server
tr: Ağ sunucusuna bağlanamıyor

[ctx: #15302]
en: No servers found
tr: Sunucu bulunamadı

[ctx: #15303]
en: Workgroup not found
tr: Çalışma grubu bulunamadı

[ctx: #15310]
en: Opening multi-path source
tr: Çok yollu kaynak açılıyor

[ctx: #15311]
en: Path:
tr: Yol:

[ctx: #16000]
en: General
tr: Genel

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
tr: İnternet'te ara

[ctx: #16003]
en: Player
tr: Yürütücü

[ctx: #16004]
en: Play media from disc
tr: Ortamları CD/DVD'den oynat

[ctx: #16008]
en: Enter new title
tr: Yeni başlığı girin

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
tr: Film adını girin

[ctx: #16010]
en: Enter the profile name
tr: Profil adını girin

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
tr: Albüm adını girin

[ctx: #16012]
en: Enter the playlist name
tr: Çalma listesi adını girin

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
tr: Yeni dosya adını girin

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
tr: Klasör adını girin

[ctx: #16015]
en: Enter directory
tr: Dizin girin

[ctx: #16016]
en: Available options: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S
tr: Kullanılabilir seçenekler: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S

[ctx: #16017]
en: Enter search string
tr: Arama dizesi girin

[ctx: #16018]
en: None
tr: Yok

[ctx: #16019]
en: Auto select
tr: Otomatik seç

[ctx: #16024]
en: Cancelling...
tr: İptal ediliyor...

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
tr: Sanatçı adını girin

[ctx: #16026]
en: Playback failed
tr: Çalma başarısız

[ctx: #16027]
en: One or more items failed to play.
tr: Bir veya daha fazla öğe çalınamadı

[ctx: #16028]
en: Enter value
tr: Değeri girin

[ctx: #16029]
en: Check the log file for details.
tr: Detaylar için günlük dosyasını denetleyin.

[ctx: #16030]
en: Party mode aborted.
tr: Parti modu durduruldu.

[ctx: #16031]
en: No matching songs in the library.
tr: Kitaplıkta eşleşen şarkı yok.

[ctx: #16032]
en: Could not initialise database.
tr: Veritabanı başlatılamadı.

[ctx: #16033]
en: Could not open database.
tr: Veritabanı açılamıyor.

[ctx: #16034]
en: Could not get songs from database.
tr: Veritabanından şarkılar alınamıyor.

[ctx: #16035]
en: Party mode playlist
tr: Parti modu çalma listesi

[ctx: #16036]
en: De-interlace (Half)
tr: De-interlace (Yarım)

[ctx: #16038]
en: Deinterlace method
tr: Deinterlace yöntemi

[ctx: #16039]
en: Off
tr: Kapalı

[ctx: #16040]
en: Auto
tr: Otomatik

[ctx: #16041]
en: On
tr: Açık

[ctx: #16100]
en: All Videos
tr: Bütün Videolar

[ctx: #16101]
en: Unwatched
tr: İzlenmedi

[ctx: #16102]
en: Watched
tr: İzlendi

[ctx: #16103]
en: Mark as watched
tr: İzlendi olarak işaretle

[ctx: #16104]
en: Mark as unwatched
tr: İzlenmedi olarak işaretle

[ctx: #16105]
en: Edit title
tr: Başlığı düzenle

[ctx: #16106]
en: Manage...
tr: Yönet...

[ctx: #16107]
en: Edit sort title
tr: Sıralama başlığını düzenle

[ctx: #16200]
en: Operation was aborted
tr: İşlem durduruldu

[ctx: #16201]
en: Copy failed
tr: Kopyalanamadı

[ctx: #16202]
en: Failed to copy at least one file
tr: En az bir dosya kopyalanamadı

[ctx: #16203]
en: Move failed
tr: Taşınamadı

[ctx: #16204]
en: Failed to move at least one file
tr: En az bir dosya taşınamadı

[ctx: #16205]
en: Delete failed
tr: Silinemedi

[ctx: #16206]
en: Failed to delete at least one file
tr: En az bir dosya silinemedi

[ctx: #16300]
en: Video scaling method
tr: Video ölçekleme yöntemi

[ctx: #16301]
en: Nearest neighbour
tr: En yakın komşu

[ctx: #16307]
en: Bicubic (software)
tr: Bicubic (yazılım)

[ctx: #16308]
en: Lanczos (software)
tr: Lanczos (yazılım)

[ctx: #16309]
en: Sinc (software)
tr: Sinc (yazılım)

[ctx: #16312]
en: (VDPAU)Noise Reduction
tr: (VDPAU)Gürültü Azaltma

[ctx: #16313]
en: (VDPAU)Sharpness
tr: (VDPAU)Netlik

[ctx: #16314]
en: Inverse Telecine
tr: Ters Telesine

[ctx: #16315]
en: Lanczos3 optimised
tr: İyileştirilmiş Lanczos3

[ctx: #16316]
en: Auto
tr: Otomatik

[ctx: #16317]
en: Temporal (Half)
tr: Temporal (Yarım)

[ctx: #16318]
en: Temporal/Spatial (Half)
tr: Temporal/Spatial (Yarım)

[ctx: #16323]
en: Spline36 optimised
tr: İyileştirilmiş Spline36

[ctx: #16330]
en: MMAL - Advanced
tr: MMAL - Gelişmiş

[ctx: #16331]
en: MMAL - Advanced (Half)
tr: MMAL - Gelişmiş (Yarım)

[ctx: #16333]
en: MMAL - Bob (Half)
tr: MMAL - Bob (Yarım)

[ctx: #17500]
en: Display sleep timeout
tr: Görüntü uyku zaman aşımı

[ctx: #17998]
en: %i hours
tr: %i saat

[ctx: #17999]
en: %i days
tr: %i gün

[ctx: #19000]
en: Switch to channel
tr: Kanal değiştir

[ctx: #19001]
en: Separate the search words by using AND, OR and/or NOT.
tr: Arama kelimelerini AND, OR ve/veya NOT kullanarak ayırın.

[ctx: #19002]
en: or use phrases to find an exact match, like "The wizard of Oz".
tr: veya tam bir eşleşme bulmak için "The wizard of Oz" gibi ifadeleri kullanabilirsiniz.

[ctx: #19003]
en: Find similar
tr: Benzerlerini bul

[ctx: #19004]
en: Importing EPG from clients
tr: EPG istemcilerden alınıyor

[ctx: #19005]
en: PVR stream information
tr: PVR akış bilgisi

[ctx: #19006]
en: Receiving device
tr: Cihaz alınıyor

[ctx: #19007]
en: Device status
tr: Cihaz durumu

[ctx: #19008]
en: Signal quality
tr: Sinyal kalitesi

[ctx: #19012]
en: PVR Backend
tr: PVR Arka Uç

[ctx: #19013]
en: Free to air
tr: Şifresiz

[ctx: #19014]
en: Fixed
tr: Sabit

[ctx: #19015]
en: Encryption
tr: Şifreleme

[ctx: #19016]
en: PVR Backend %i - %s
tr: PVR Arka Uç %i - %s

[ctx: #19017]
en: Recordings
tr: Kayıtlar

[ctx: #19018]
en: Folder with channel icons
tr: Kanal simgelerini içeren klasör

[ctx: #19019]
en: Channels
tr: Kanallar

[ctx: #19021]
en: Radio
tr: Radyo

[ctx: #19022]
en: Hidden
tr: Gizli

[ctx: #19023]
en: TV channels
tr: TV kanalları

[ctx: #19024]
en: Radio channels
tr: Radyo kanalları

[ctx: #19025]
en: Upcoming recordings
tr: Yaklaşan kayıtlar

[ctx: #19026]
en: Add timer...
tr: Zamanlayıcı ekle...

[ctx: #19027]
en: No search results
tr: Arama sonucu yok

[ctx: #19028]
en: No EPG entries
tr: EPG girişi yok

[ctx: #19029]
en: Channel
tr: Kanal

[ctx: #19030]
en: Now
tr: Şimdi

[ctx: #19031]
en: Next
tr: Sonraki

[ctx: #19032]
en: Timeline
tr: Zaman çizelgesi

[ctx: #19033]
en: Information
tr: Bilgi

[ctx: #19034]
en: Already started recording on this channel
tr: Bu kanal kaydı zaten başlamış.

[ctx: #19035]
en: %s could not be played. Check the log for details.
tr: %s oynatılamıyor. Detaylı bilgi için lütfen kayıtlara bakınız.

[ctx: #19036]
en: This recording cannot be played. Check the log for details.
tr: Bu kayıt oynatılamaz. Detaylar için günlük dosyasına bakın.

[ctx: #19037]
en: Show signal quality
tr: Sinyal kalitesini göster

[ctx: #19038]
en: Not supported by the PVR backend.
tr: PVR arka uç tarafından desteklenmiyor.

[ctx: #19039]
en: Are you sure you want to hide this channel?
tr: Bu kanalı gizlemek istediğinize emin misiniz?

[ctx: #19040]
en: Timer
tr: Zamanlayıcı

[ctx: #19041]
en: Are you sure you want to rename this recording?
tr: Bu kayıdın ismini değiştirmek istediğinizden emin misiniz?

[ctx: #19042]
en: Are you sure you want to rename this timer?
tr: Bu zamanlayıcının adını değiştirmek istediğinizden emin misiniz?

[ctx: #19043]
en: Recording
tr: Kayıt

[ctx: #19044]
en: Please check your configuration or check the log for details.
tr: Lütfen yapılandırmanızı veya detaylar için günlük dosyasını denetleyin.

[ctx: #19045]
en: No PVR clients have been started yet. Wait for the PVR clients to start up or check the log for details.
tr: PVR istemcileri henüz başlamadı. PVR istemcilerinin başlamasını bekleyin veya detaylar için günlük dosyasına bakın.

[ctx: #19046]
en: New channel
tr: Yeni kanal

[ctx: #19047]
en: Programme info
tr: Program bilgisi

[ctx: #19048]
en: Group management
tr: Grup yönetimi

[ctx: #19049]
en: Show channel
tr: Kanalı göster

[ctx: #19050]
en: Show visible channels
tr: Görünür kanalları göster

[ctx: #19051]
en: Show hidden channels
tr: Gizlenen kanalları göster

[ctx: #19052]
en: Move channel to:
tr: Kanalı taşı:

[ctx: #19053]
en: Recording information
tr: Kayıt bilgisi

[ctx: #19054]
en: Hide channel
tr: Kanalı gizle

[ctx: #19055]
en: No information available
tr: Bilgi yok

[ctx: #19056]
en: New timer
tr: Yeni zamanlayıcı

[ctx: #19057]
en: Edit timer
tr: Zamanlayıcıyı düzenle

[ctx: #19058]
en: Timer enabled
tr: Zamanlayıcı etkin

[ctx: #19059]
en: Stop recording
tr: Kaydı durdur

[ctx: #19060]
en: Delete timer
tr: Zamanlayıcı sil

[ctx: #19061]
en: Add timer
tr: Zamanlayıcı ekle

[ctx: #19062]
en: Sort by: Channel
tr: Sırala: Kanal

[ctx: #19063]
en: Go to begin
tr: Başa git

[ctx: #19064]
en: Go to end
tr: Sona git

[ctx: #19066]
en: Channel icons
tr: Kanal simgeleri

[ctx: #19067]
en: This event is already being recorded.
tr: Bu olay zaten kaydedilmektedir.

[ctx: #19068]
en: This recording could not be deleted. Check the log for details.
tr: Bu kayıt silinemez. Detaylar için günlük dosyasına bakın.

[ctx: #19070]
en: Go to now
tr: Şimdi git

[ctx: #19071]
en: EPG update interval
tr: EPG güncelleme aralığı

[ctx: #19072]
en: Do not store the EPG in the database
tr: EPG bilgisini veritabanında depolama

[ctx: #19073]
en: Delay channel switch
tr: Kanal değiştirme gecikmesi

[ctx: #19074]
en: Active:
tr: Etkin:

[ctx: #19075]
en: Name:
tr: İsim:

[ctx: #19076]
en: Folder:
tr: Klasör:

[ctx: #19077]
en: Radio:
tr: Radyo:

[ctx: #19078]
en: Channel:
tr: Kanal:

[ctx: #19079]
en: Day:
tr: Gün:

[ctx: #19080]
en: Begin:
tr: Başla:

[ctx: #19081]
en: End:
tr: Son:

[ctx: #19082]
en: Priority:
tr: Öncelik:

[ctx: #19083]
en: Lifetime (days):
tr: Yaşam Süresi (gün):

[ctx: #19084]
en: First day:
tr: İlk gün:

[ctx: #19085]
en: Unknown channel %u
tr: Bilinmeyen kanal %u

[ctx: #19086]
en: Mo-__-__-__-__-__-__
tr: Pt-__-__-__-__-__-__

[ctx: #19087]
en: __-Tu-__-__-__-__-__
tr: __-Sa-__-__-__-__-__

[ctx: #19088]
en: __-__-We-__-__-__-__
tr: __-__-Ça-__-__-__-__

[ctx: #19089]
en: __-__-__-Th-__-__-__
tr: __-__-__-Pe-__-__-__

[ctx: #19090]
en: __-__-__-__-Fr-__-__
tr: __-__-__-__-Cu-__-__

[ctx: #19091]
en: __-__-__-__-__-Sa-__
tr: __-__-__-__-__-Ct-__

[ctx: #19092]
en: __-__-__-__-__-__-Su
tr: __-__-__-__-__-__-Pz

[ctx: #19093]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-__-__
tr: Pt-Sa-Ça-Pe-Cu-__-__

[ctx: #19094]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-Sa-__
tr: Pt-Sa-Ça-Pe-Cu-Ct-__

[ctx: #19095]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-Sa-Su
tr: Pt-Sa-Ça-Pe-Cu-Ct-Pz

[ctx: #19096]
en: __-__-__-__-__-Sa-Su
tr: __-__-__-__-__-Ct-Pz

[ctx: #19097]
en: Enter the name for the recording
tr: Kayıt için ad girin

[ctx: #19098]
en: Warning
tr: Uyarı

[ctx: #19099]
en: Service
tr: Hizmet

[ctx: #19101]
en: Provider
tr: Sağlayıcı

[ctx: #19102]
en: Please switch to another channel.
tr: Lütfen başka kanala geçiniz.

[ctx: #19103]
en: Go to channel
tr: Kanala git

[ctx: #19104]
en: Enter the name of the folder for the recording
tr: Kayıt için klasör adını girin

[ctx: #19105]
en: Please select a channel
tr: Lütfen bir kanal seçin

[ctx: #19106]
en: Next timer on
tr: Bir sonraki zamanlayıcı

[ctx: #19109]
en: Couldn't save timer. Check the log for details.
tr: Zamanlayıcı kaydedilemiyor. Detaylar için günlük dosyasına bakın.

[ctx: #19110]
en: An unexpected error occurred. Try again later or check the log for details.
tr: Beklenmeyen bir hata oluştu. Daha sonra tekrar deneyin veya detaylar için günlük dosyasına bakın.

[ctx: #19111]
en: PVR backend error. Check the log for details.
tr: PVR arka uç hatası. Detaylar için günlük dosyasına bakın.

[ctx: #19112]
en: Delete this recording?
tr: Kayıt silinsin mi?

[ctx: #19113]
en: Delete all recordings in this folder?
tr: Bu klasördeki tüm kayıtlar silinsin mi?

[ctx: #19114]
en: Version
tr: Sürüm

[ctx: #19115]
en: Address
tr: Adres

[ctx: #19116]
en: Disksize
tr: Disk boyutu

[ctx: #19117]
en: Search for channels
tr: Kanalları ara

[ctx: #19118]
en: Cannot use PVR functions while searching.
tr: Arama yaparken PVR işlevleri kullanılamıyor.

[ctx: #19119]
en: On which server do you want to search?
tr: Hangi sunucuda arama yapmak istersiniz?

[ctx: #19120]
en: Client number
tr: İstemci numarası

[ctx: #19121]
en: Avoid repeats
tr: Tekrarlardan kaçın

[ctx: #19122]
en: This timer is still recording. Are you sure you want to delete this timer?
tr: Bu zamanlayıcı halen kaydediyor. Bu zamanlayıcıyı silmek istediğinizden emin misiniz?

[ctx: #19123]
en: Free to air channels only
tr: Sadece şifresiz kanallar

[ctx: #19124]
en: Ignore present timers
tr: Varolan zamanlayıcıları yoksay

[ctx: #19125]
en: Ignore present recordings
tr: Varolan kayıtları yoksay

[ctx: #19126]
en: Start time
tr: Başlangıç zamanı

[ctx: #19127]
en: End time
tr: Bitiiş zamanı

[ctx: #19128]
en: Start date
tr: Başlangıç tarihi

[ctx: #19129]
en: End date
tr: Bitiş tarihi

[ctx: #19130]
en: Minimum duration
tr: En az süre

[ctx: #19131]
en: Maximum duration
tr: En uzun süre

[ctx: #19132]
en: Include unknown genres
tr: Bilinmeyen tarzları dahil et

[ctx: #19133]
en: Search string
tr: Arama dizesi

[ctx: #19134]
en: Include description
tr: Açıklamayı dahil et

[ctx: #19135]
en: Case sensitive
tr: Büyük küçük harf duyarlı

[ctx: #19136]
en: Channel unavailable
tr: Kanal kullanılamıyor

[ctx: #19137]
en: No groups defined
tr: Grup tanımlanmamış

[ctx: #19138]
en: Please create a group first
tr: Lütfen önce bir grup oluşturun

[ctx: #19139]
en: Name of the new group
tr: Yeni grubun adı

[ctx: #19140]
en: Search...
tr: Ara...

[ctx: #19141]
en: Group
tr: Grup

[ctx: #19142]
en: Search guide
tr: Kılavuzda ara

[ctx: #19143]
en: Group management
tr: Grup yönetimi

[ctx: #19144]
en: No groups defined
tr: Grup tanımlanmamış

[ctx: #19145]
en: Grouped
tr: Gruplanmış

[ctx: #19146]
en: Groups
tr: Gruplar

[ctx: #19147]
en: The PVR backend does not support this action. Check the log for details.
tr: PVR arka uç bu eylemi desteklemiyor. Detaylar için günlük dosyasına bakın.

[ctx: #19148]
en: Channel
tr: Kanal

[ctx: #19149]
en: Mo
tr: Pt

[ctx: #19150]
en: Tu
tr: Sa

[ctx: #19151]
en: We
tr: Ça

[ctx: #19152]
en: Th
tr: Pe

[ctx: #19153]
en: Fr
tr: Cu

[ctx: #19154]
en: Sa
tr: Ct

[ctx: #19155]
en: Su
tr: Pz

[ctx: #19157]
en: Next recording
tr: Sonraki kayıt

[ctx: #19158]
en: Currently recording
tr: Şu anda kaydedilen

[ctx: #19162]
en: Recording active
tr: Kaydetme etkin

[ctx: #19163]
en: Recordings
tr: Kayıtlar

[ctx: #19164]
en: Cannot start recording. Check the log for details.
tr: Kayıt başlatılamıyor. Detaylar için günlük dosyasına bakın.

[ctx: #19165]
en: Switch
tr: Geçiş yap

[ctx: #19166]
en: PVR information
tr: PVR bilgisi

[ctx: #19167]
en: Scan for missing icons
tr: Eksik simgeler için tara

[ctx: #19169]
en: Hide video information box
tr: Video bilgisi kutusunu gizle

[ctx: #19170]
en: Timeout when starting playback
tr: Oynatma başlarken zaman aşımı

[ctx: #19171]
en: Start playback minimised
tr: Oynatımı simge durumuna küçültülmüş başlat

[ctx: #19172]
en: Instant recording duration
tr: Anlık kayıt süresi

[ctx: #19173]
en: Default recording priority
tr: Varsayılan kayıt önceliği

[ctx: #19174]
en: Default recording lifetime
tr: Varsayılan kayıt ömrü

[ctx: #19175]
en: Margin at the start of a recording
tr: Kayıt başlangıcındaki boşluk

[ctx: #19176]
en: Margin at the end of a recording
tr: Kayıt sonundaki boşluk

[ctx: #19177]
en: Playback
tr: Oynatım

[ctx: #19178]
en: Show channel information when switching channels
tr: Kanalları değiştirirken kanal bilgisini göster

[ctx: #19181]
en: Menu/OSD
tr: Menü/OSD

[ctx: #19182]
en: Days to display in the EPG
tr: EPG'de görüntülenecek günler

[ctx: #19183]
en: Radio
tr: Radyo

[ctx: #19185]
en: Reset the PVR database
tr: PVR veritabanını sıfırla

[ctx: #19186]
en: All data in the PVR database is being erased
tr: PVR veritabanındaki bütün veri siliniyor

[ctx: #19187]
en: Reset the EPG database
tr: EPG veritabanını sıfırla

[ctx: #19188]
en: EPG is being reset
tr: EPG sıfırlanıyor

[ctx: #19189]
en: Continue last channel on startup
tr: Başlangıçta son kanala devam et

[ctx: #19190]
en: Background
tr: Arka Plan

[ctx: #19191]
en: PVR service
tr: PVR hizmeti

[ctx: #19192]
en: None of the connected PVR backends supports scanning for channels.
tr: Bağlı olan hiçbir PVR arka ucu kanal taramasını desteklemiyor.

[ctx: #19193]
en: The channel scan cannot be started. Check the log for details.
tr: Kanal tarama başlatılamıyor. Ayrıntılar için günlük dosyasına bakın.

[ctx: #19194]
en: Continue?
tr: Devam edilsin mi?

[ctx: #19195]
en: Client actions
tr: İstemci eylemleri

[ctx: #19196]
en: PVR client specific actions
tr: PVR istemcisine özel eylemler

[ctx: #19197]
en: Recording started on: %s
tr: Kayıt başladı: %s

[ctx: #19198]
en: Recording finished on: %s
tr: Kayıt bitti: %s

[ctx: #19199]
en: Channel manager
tr: Kanal yöneticisi

[ctx: #19200]
en: EPG source:
tr: EPG kaynağı

[ctx: #19201]
en: Channel name:
tr: Kanal adı:

[ctx: #19202]
en: Channel icon:
tr: Kanal simgesi:

[ctx: #19203]
en: Edit channel
tr: Kanalı düzenle

[ctx: #19204]
en: New channel
tr: Yeni kanal

[ctx: #19205]
en: Group management
tr: Grup yönetimi

[ctx: #19206]
en: Activate EPG:
tr: EPG'yi etkinleştir:

[ctx: #19207]
en: Group:
tr: Grup:

[ctx: #19208]
en: Enter the name of the new channel
tr: Yeni kanalın adını girin

[ctx: #19209]
en: Kodi virtual backend
tr: Kodi sanal arka uç

[ctx: #19210]
en: Client
tr: İstemci

[ctx: #19211]
en: Delete channel
tr: Kanalı sil

[ctx: #19212]
en: This list contains changes
tr: Bu liste değişiklikleri içerir

[ctx: #19213]
en: Select backend
tr: Arka uç seçin

[ctx: #19214]
en: Enter a valid URL for the new channel
tr: Yeni kanal için geçerli bir URL girin

[ctx: #19215]
en: The PVR backend does not support timers.
tr: PVR arka uç zamanlayıcıları desteklemiyor.

[ctx: #19216]
en: All radio channels
tr: Bütün radyo kanalları

[ctx: #19217]
en: All TV channels
tr: Bütün TV kanalları

[ctx: #19218]
en: Visible
tr: Görünür

[ctx: #19219]
en: Ungrouped channels
tr: Gruplanmamış kanallar

[ctx: #19220]
en: Channels in
tr: Kanallar

[ctx: #19221]
en: Synchronise channel groups with backend(s)
tr: Kanal guruplarını arka uç(lar) ile eşitle

[ctx: #19223]
en: No PVR Add-on could be enabled. Check your settings or the log for more info.
tr: PVR eklentisi etkin olmayabilir. Ayarlarınızı veya daha fazla bilgi için günlük dosyasını kontrol edin.

[ctx: #19224]
en: Recording aborted
tr: Kayıt durduruldu

[ctx: #19225]
en: Recording scheduled
tr: Kayıt zamanlandı

[ctx: #19226]
en: Recording started
tr: Kayıt başladı

[ctx: #19227]
en: Recording completed
tr: Kayıt tamamlandı

[ctx: #19228]
en: Recording deleted
tr: Kayıt silindi

[ctx: #19229]
en: Close channel OSD after switching channels
tr: OSD'yi kanal değiştirdikten sonra kapat

[ctx: #19230]
en: Prevent EPG updates during playback
tr: Oynatım sırasında EPG güncellemelerini engelle

[ctx: #19231]
en: Always use the channel order from the backend(s)
tr: Her zaman arka uç(ların) kanal sırasını kullan

[ctx: #19232]
en: Clear search results
tr: Arama sonuçlarını temizle

[ctx: #19233]
en: Display a notification on timer updates
tr: Zamanlayıcı güncellemelerinde bildirim göster

[ctx: #19234]
en: Use backend channels numbers (only works with 1 enabled PVR Add-on)
tr: Arka uç kanal numaralarını kullan (sadece 1 tane etkin PVR eklentisi ile çalışır)

[ctx: #19235]
en: PVR manager is starting up
tr: PVR yöneticisi başlatılıyor

[ctx: #19236]
en: Loading channels from clients
tr: İstemcilerden kanallar yükleniyor

[ctx: #19237]
en: Loading timers from clients
tr: İstemcilerden zamanlayıcılar yükleniyor

[ctx: #19238]
en: Loading recordings from clients
tr: İstemcilerden kayıtlar yükleniyor

[ctx: #19239]
en: Starting background threads
tr: Arka plan iş parçacıkları başlatılıyor

[ctx: #19240]
en: No PVR Add-on enabled
tr: Hiçbir PVR eklentisi etkin değil

[ctx: #19241]
en: The PVR manager has been enabled without any
tr: PVR yöneticisi hiçbir PVR eklentisi olmadan

[ctx: #19242]
en: enabled PVR Add-on. Enable at least one Add-on
tr: etkinleştirildi. PVR işlevselliğini kullanabilmek için

[ctx: #19243]
en: in order to use the PVR functionality.
tr: en azından bir eklenti etkinleştirin.

[ctx: #19244]
en: Backend idle time
tr: Arka uç boşta kalma süresi

[ctx: #19245]
en: Set wakeup command (cmd [timestamp])
tr: Uyandırma komutu ayarla (cmd [timestamp])

[ctx: #19246]
en: Wakeup before recording
tr: Kayıttan önce uyan

[ctx: #19247]
en: Daily wakeup
tr: Günlük uyanma

[ctx: #19248]
en: Daily wakeup time (HH:MM:SS)
tr: Günlük uyanma zamanı (HH:MM:SS)

[ctx: #19249]
en: Filter channels
tr: Kanalları filtrele

[ctx: #19250]
en: Loading EPG from database
tr: EPG veritabanından yükleniyor

[ctx: #19251]
en: Update EPG information
tr: EPG bilgisini güncelle

[ctx: #19252]
en: Schedule EPG update for this channel?
tr: Bu kanal için EPG güncellemesi zamanlansın mı?

[ctx: #19253]
en: EPG update scheduled for channel
tr: Kanal için EPG güncelleme zamanlandı

[ctx: #19254]
en: EPG update failed for channel
tr: Kanal için EPG güncelleme başarısız

[ctx: #19255]
en: Start recording
tr: Kaydı başlat

[ctx: #19256]
en: Stop recording
tr: Kaydı durdur

[ctx: #19257]
en: Lock channel
tr: Kanalı kilitle

[ctx: #19258]
en: Unlock channel
tr: Kanal kilidini aç

[ctx: #19259]
en: Parental control
tr: Ebeveyn denetimi

[ctx: #19260]
en: Unlock duration
tr: Kilit açma süresi

[ctx: #19261]
en: Change PIN
tr: PİN'i değiştir

[ctx: #19262]
en: Parental control. Enter PIN:
tr: Ebeveyn denetimi. PİN'i girin:

[ctx: #19263]
en: Locked channel. Enter PIN:
tr: Kanal kilitli. PİN'i girin:

[ctx: #19264]
en: Incorrect PIN
tr: Yanlış PİN

[ctx: #19265]
en: The entered PIN number was incorrect.
tr: Girilen PİN numarası yanlış.

[ctx: #19266]
en: Parental locked
tr: Ebeveyn kilitli

[ctx: #19267]
en: Parental locked:
tr: Ebeveyn kilitli:

[ctx: #19268]
en: Do not show 'no information available' labels
tr: 'hiçbir bilgi yok' etiketlerini gösterme

[ctx: #19269]
en: Do not show 'connection lost' warnings
tr: 'bağlantı kesildi' uyarılarını gösterme

[ctx: #19270]
en: Group Items
tr: Gruplanmış Öğeler

[ctx: #19271]
en: No PVR Add-ons could be found
tr: Hiçbir PVR eklentisi bulunamadı

[ctx: #19272]
en: You need a tuner, backend software, and an
tr: PVR'yi kullanabilmek için tv tarayıcısı, arka uç yazılımı

[ctx: #19273]
en: Add-on for the backend to be able to use PVR.
tr: ve arka uç için eklentiye ihtiyacınınız var.

[ctx: #19274]
en: Please visit http://kodi.wiki/view/PVR to learn more.
tr: Daha fazla bilgi için http://kodi.wiki/view/PVR sitesini ziyaret ediniz.

[ctx: #19275]
en: Conflict warning
tr: Çakışma uyarısı

[ctx: #19276]
en: Conflict error
tr: Çakışma hatası

[ctx: #19277]
en: Recording conflict
tr: Kayıt çakışması

[ctx: #19278]
en: Recording error
tr: Kayıt hatası

[ctx: #19279]
en: Client specific
tr: İstemciye özel

[ctx: #19280]
en: Client specific settings
tr: İstemciye özel ayarlar

[ctx: #19281]
en: Confirm channel switches by pressing OK
tr: Kanal değiştirmeyi Tamam'a basarak onaylayın

[ctx: #19282]
en: Current icon
tr: Varsayılan simge

[ctx: #19283]
en: No icon
tr: Simge yok

[ctx: #19284]
en: Choose icon
tr: Simge seç

[ctx: #19285]
en: Browse for icon
tr: Simgeye gözat

[ctx: #19286]
en: Searching for channel icons
tr: Kanal logoları aranıyor

[ctx: #19287]
en: All channels
tr: Tüm Kanallar

[ctx: #19288]
en: Foreground
tr: Ön Plan

[ctx: #19499]
en: Other/Unknown
tr: Diğer/Bilinmeyen

[ctx: #19500]
en: Movie/Drama
tr: Film/Drama

[ctx: #19501]
en: Detective/Thriller
tr: Dedektif/Gerilim

[ctx: #19502]
en: Adventure/Western/War
tr: Macera/Western/Savaş

[ctx: #19503]
en: Science Fiction/Fantasy/Horror
tr: Bilim Kurgu/Fantastik/Korku

[ctx: #19504]
en: Comedy
tr: Komedi

[ctx: #19505]
en: Soap/Melodrama/Folkloric
tr: Melodram/​​Folklorik

[ctx: #19506]
en: Romance
tr: Romantizm

[ctx: #19507]
en: Serious/Classical/Religious/Historical Movie/Drama
tr: Ciddi/Klasik/Dini/Tarihsel Film/Drama

[ctx: #19508]
en: Adult Movie/Drama
tr: Yetişkin Film/Dram

[ctx: #19516]
en: News/Current Affairs
tr: Haberler/Güncel Olaylar

[ctx: #19517]
en: News/Weather Report
tr: Haberler/Hava Durumu Raporu

[ctx: #19518]
en: News Magazine
tr: Haber Magazini

[ctx: #19519]
en: Documentary
tr: Belgesel

[ctx: #19520]
en: Discussion/Interview/Debate
tr: Sohbet/Röportaj/Tartışma

[ctx: #19532]
en: Show/Game Show
tr: Program/Oyun Programı

[ctx: #19533]
en: Game Show/Quiz/Contest
tr: Oyun Programı/Bilgi Yarışması/Yarışma

[ctx: #19534]
en: Variety Show
tr: Eğlence Programı

[ctx: #19535]
en: Talk Show
tr: Sohbet Programı

[ctx: #19548]
en: Sports
tr: Spor

[ctx: #19549]
en: Special Event
tr: Özel Etkinlik

[ctx: #19550]
en: Sport Magazine
tr: Spor Magazini

[ctx: #19551]
en: Football
tr: Futbol

[ctx: #19552]
en: Tennis/Squash
tr: Tenis/Squash

[ctx: #19553]
en: Team Sports
tr: Takım Sporları

[ctx: #19554]
en: Athletics
tr: Atletizm

[ctx: #19555]
en: Motor Sport
tr: Motor Sporları

[ctx: #19556]
en: Water Sport
tr: Su Sporları

[ctx: #19557]
en: Winter Sports
tr: Kış Sporları

[ctx: #19558]
en: Equestrian
tr: Binicilik

[ctx: #19559]
en: Martial Sports
tr: Dövüş Sporları

[ctx: #19564]
en: Children's/Youth Programmes
tr: Çocuk/Gençlik Programları

[ctx: #19565]
en: Pre-school Children's Programmes
tr: Okul Öncesi Çocuk Programları

[ctx: #19566]
en: Entertainment Programmes for 6 to 14
tr: 6-14 yaş Eğlence Programları

[ctx: #19567]
en: Entertainment Programmes for 10 to 16
tr: 10-16 yaş Eğlence Programları

[ctx: #19568]
en: Informational/Educational/School Programme
tr: Bilgilendirici/Eğitici/Okul Programı

[ctx: #19569]
en: Cartoons/Puppets
tr: Çizgi Film/Kukla

[ctx: #19580]
en: Music/Ballet/Dance
tr: Müzik/Bale/Dans

[ctx: #19582]
en: Serious/Classical Music
tr: Ciddi/Klasik Müzik

[ctx: #19583]
en: Folk/Traditional Music
tr: Geleneksel/Halk Müziği

[ctx: #19584]
en: Musical/Opera
tr: Müzikal/Opera

[ctx: #19585]
en: Ballet
tr: Bale

[ctx: #19596]
en: Arts/Culture
tr: Sanat/Kültür

[ctx: #19597]
en: Performing Arts
tr: Sahne Sanatları

[ctx: #19598]
en: Fine Arts
tr: Güzel Sanatlar

[ctx: #19599]
en: Religion
tr: Din

[ctx: #19600]
en: Popular Culture/Traditional Arts
tr: Popüler Kültür/Geleneksel Sanatlar

[ctx: #19601]
en: Literature
tr: Edebiyat

[ctx: #19602]
en: Film/Cinema
tr: Film/Sinema

[ctx: #19603]
en: Experimental Film/Video
tr: Deneysel Film/Video

[ctx: #19604]
en: Broadcasting/Press
tr: Basın/Yayın

[ctx: #19605]
en: New Media
tr: Yeni Medya

[ctx: #19606]
en: Arts/Culture Magazines
tr: Kültür/Sanat Programı

[ctx: #19607]
en: Fashion
tr: Moda

[ctx: #19612]
en: Social/Political/Economics
tr: Sosyal/Siyaset/Ekonomi

[ctx: #19613]
en: Magazines/Reports/Documentary
tr: Magazin/Haber/Belgesel

[ctx: #19614]
en: Economics/Social Advisory
tr: Ekonomi/Sosyal Danışma

[ctx: #19615]
en: Remarkable People
tr: Olağanüstü İnsanlar

[ctx: #19628]
en: Education/Science/Factual
tr: Eğitim/Bilim/Gerçekçi

[ctx: #19629]
en: Nature/Animals/Environment
tr: Doğa/Hayvanlar/Çevre

[ctx: #19630]
en: Technology/Natural Sciences
tr: Teknoloji/Fen ve Doğa Bilimleri

[ctx: #19631]
en: Medicine/Physiology/Psychology
tr: Tıp/Fizyoloji/Psikoloji

[ctx: #19632]
en: Foreign Countries/Expeditions
tr: Yabancı Ülkeler/Seyahat

[ctx: #19633]
en: Social/Spiritual Sciences
tr: Sosyal/Ruhsal Bilimler

[ctx: #19634]
en: Further Education
tr: İleri Eğitim

[ctx: #19635]
en: Languages
tr: Diller

[ctx: #19644]
en: Leisure/Hobbies
tr: Boş Zaman/Hobiler

[ctx: #19645]
en: Tourism/Travel
tr: Turizm/Seyahat

[ctx: #19646]
en: Handicraft
tr: El Sanatı

[ctx: #19647]
en: Motoring
tr: Motor

[ctx: #19648]
en: Fitness & Health
tr: Spor ve Sağlık

[ctx: #19649]
en: Cooking
tr: Yemek Pişirme

[ctx: #19650]
en: Advertisement/Shopping
tr: Reklam/Alışveriş

[ctx: #19651]
en: Gardening
tr: Bahçıvanlık

[ctx: #19660]
en: Special Characteristics
tr: Karakteristik

[ctx: #19661]
en: Original Language
tr: Özgün Dil

[ctx: #19662]
en: Black & White
tr: Siyah ve Beyaz

[ctx: #19663]
en: Unpublished
tr: Yayımdan kaldırıldı

[ctx: #19664]
en: Live Broadcast
tr: Canlı Yayın

[ctx: #19677]
en: Detective/Thriller
tr: Dedektif/Gerilim

[ctx: #19678]
en: Adventure/Western/War
tr: Macera/Western/Savaş

[ctx: #19679]
en: Science Fiction/Fantasy/Horror
tr: Bilim Kurgu/Fantastik/Korku

[ctx: #19680]
en: Comedy
tr: Komedi

[ctx: #19681]
en: Soap/Melodrama/Folkloric
tr: Melodram/​​Folklorik

[ctx: #19682]
en: Romance
tr: Romantizm

[ctx: #19683]
en: Serious/ClassicalReligion/Historical
tr: Ciddi/Klasik Din/Tarihi

[ctx: #19684]
en: Adult
tr: Yetişkin

[ctx: #20000]
en: Saved music folder
tr: Kaydedilen müzik klasörü

[ctx: #20001]
en: Use external DVD player
tr: Harici DVD oynatıcıyı kullan

[ctx: #20002]
en: External DVD player
tr: Harici DVD oynatıcı

[ctx: #20003]
en: Trainers folder
tr: Hile klasörü

[ctx: #20004]
en: Screenshot folder
tr: Ekran görüntüsü klasörü

[ctx: #20006]
en: Playlists folder
tr: Çalma listesi klasörü

[ctx: #20007]
en: Recordings
tr: Kayıtlar

[ctx: #20008]
en: Screenshots
tr: Ekran görüntüleri

[ctx: #20009]
en: Use Kodi
tr: Kodi Kullanımı

[ctx: #20011]
en: Music playlists
tr: Müzik çalma listeleri

[ctx: #20012]
en: Video playlists
tr: Video oynatma listeleri

[ctx: #20013]
en: Do you wish to launch the game?
tr: Oyunu başlatmak istiyor musunuz?

[ctx: #20014]
en: Sort by: Playlist
tr: Sırala: Çalma listesi

[ctx: #20015]
en: Remote thumb
tr: Uzak küçük resim

[ctx: #20016]
en: Current thumb
tr: Geçerli küçük resim

[ctx: #20017]
en: Local thumb
tr: Yerel küçük resim

[ctx: #20018]
en: No thumb
tr: Küçük resim yok

[ctx: #20019]
en: Choose thumbnail
tr: Küçük resim seç

[ctx: #20023]
en: Conflict
tr: Çakışma

[ctx: #20024]
en: Scan new
tr: Yenileri tara

[ctx: #20025]
en: Scan all
tr: Hepsini tara

[ctx: #20026]
en: Region
tr: Ülke

[ctx: #20037]
en: Summary
tr: Özet

[ctx: #20038]
en: Lock music window
tr: Müzik penceresini kilitle

[ctx: #20039]
en: Lock videos window
tr: Video penceresini kilitle

[ctx: #20040]
en: Lock pictures window
tr: Resim penceresini kilitle

[ctx: #20041]
en: Lock programs & scripts windows
tr: Programlar ve betikler penceresini kilitle

[ctx: #20042]
en: Lock file manager
tr: Dosya yöneticisini kilitle

[ctx: #20043]
en: Lock settings
tr: Ayarları kilitle

[ctx: #20044]
en: Start fresh
tr: Yeni başlangıç

[ctx: #20045]
en: Enter master mode
tr: Yönetici moduna gir

[ctx: #20046]
en: Leave master mode
tr: Yönetici modundan çık

[ctx: #20047]
en: Create profile '%s'?
tr: '%s' profili oluşturulsun mu?

[ctx: #20048]
en: Start with fresh settings
tr: Yeni ayarlarla başlat

[ctx: #20049]
en: Best available
tr: En uygun

[ctx: #20050]
en: Auto-switch between 16x9 and 4x3
tr: 16x9 ve 4x3 arasında otomatik geçiş yap

[ctx: #20051]
en: Treat stacked files as single file
tr: Yığınlanmış dosyalara tek dosya gibi davran

[ctx: #20052]
en: Caution
tr: Dikkat

[ctx: #20053]
en: Left master mode
tr: Yönetici modundan ayrıl

[ctx: #20054]
en: Entered master mode
tr: Yönetici moduna giriliyor

[ctx: #20055]
en: Allmusic.com thumb
tr: Allmusic.com küçük resimleri

[ctx: #20057]
en: Remove thumbnail
tr: Küçük resimleri kaldır

[ctx: #20058]
en: Add profile...
tr: Profil ekle...

[ctx: #20059]
en: Query info for all albums
tr: Bütün albümler için bilgileri sorgula

[ctx: #20060]
en: Media info
tr: Ortam bilgisi

[ctx: #20061]
en: Separate
tr: Ayrı

[ctx: #20062]
en: Shares with default
tr: Varsayılan paylaşımlar

[ctx: #20063]
en: Shares with default (read only)
tr: Varsayılan paylaşımlar (salt okunur)

[ctx: #20064]
en: Copy default
tr: Varsayılanı kopyala

[ctx: #20065]
en: Profile picture
tr: Profil resmi

[ctx: #20066]
en: Lock preferences
tr: Tercihleri kilitle

[ctx: #20067]
en: Edit profile
tr: Profili düzenle

[ctx: #20068]
en: Profile lock
tr: Profil kilidi

[ctx: #20069]
en: Could not create folder
tr: Klasör oluşturulamadı

[ctx: #20070]
en: Profile directory
tr: Profil dizini

[ctx: #20071]
en: Start with fresh media sources
tr: Yeni ortam kaynakları ile başlat

[ctx: #20072]
en: Make sure the selected folder is writable
tr: Seçili klasörün yazılabilir ve klasör adının

[ctx: #20073]
en: and that the new folder name is valid
tr: geçerli olduğundan emin olun

[ctx: #20074]
en: MPAA rating
tr: MPAA derecelendirmesi

[ctx: #20075]
en: Enter master lock code
tr: Yönetici kilit kodunu girin

[ctx: #20076]
en: Ask for master lock code on startup
tr: Başlangıçta yönetici kilit kodunu sor

[ctx: #20077]
en: Skin settings
tr: Dış görünüm ayarları

[ctx: #20078]
en: - no link set -
tr: - bağlantı ayarlanmamış -

[ctx: #20079]
en: Enable animations
tr: Animasyonları etkinleştir

[ctx: #20080]
en: Disable RSS during music
tr: Müzik çalarken RSS beslemelerini devre dışı bırak

[ctx: #20081]
en: Enable shortcut buttons
tr: Kısayol tuşlarını etkinleştir

[ctx: #20082]
en: Show programs in main menu
tr: Programları ana menüde göster

[ctx: #20083]
en: Show music info
tr: Müzik bilgisini göster

[ctx: #20084]
en: Show weather info
tr: Hava Durumu bilgisini göster

[ctx: #20085]
en: Show system info
tr: Sistem bilgisini göster

[ctx: #20086]
en: Show available disk space C: E: F:
tr: Kullanılabilir disk alanını göster C: E: F:

[ctx: #20087]
en: Show available disk space E: F: G:
tr: Kullanılabilir disk alanını göster E: F: G:

[ctx: #20088]
en: Weather info
tr: Hava Durumu bilgisi

[ctx: #20089]
en: Drive space free
tr: Boş disk alanı

[ctx: #20090]
en: Enter the name of an existing share
tr: Mevcut bir paylaşım adı girin

[ctx: #20091]
en: Lock code
tr: Kilit kodu

[ctx: #20092]
en: Load profile
tr: Profili yükle

[ctx: #20093]
en: Profile name
tr: Profil adı

[ctx: #20094]
en: Media sources
tr: Ortam kaynakları

[ctx: #20095]
en: Enter profile lock code
tr: Profil kilit kodunu girin

[ctx: #20096]
en: Login screen
tr: Giriş ekranı

[ctx: #20097]
en: Fetching album info
tr: Albüm bilgileri getiriliyor

[ctx: #20098]
en: Fetching info for album
tr: Albüm için bilgiler getiriliyor

[ctx: #20099]
en: Can't rip CD or track while playing from CD
tr: CD'den çalınırken CD veya parça aktarılamaz

[ctx: #20100]
en: Master lock code and settings
tr: Yönetici kilit kodu ve ayarları

[ctx: #20101]
en: Entering master lock code always enables master mode
tr: Yönetici kilit kodunu girmek her zaman yönetici modunu etkinleştirir

[ctx: #20102]
en: or copy from default?
tr: veya varsayılanı kopyala?

[ctx: #20103]
en: Save changes to profile?
tr: Değişiklikler profile kaydedilsin mi?

[ctx: #20104]
en: Old settings found.
tr: Eski ayarlar bulundu.

[ctx: #20105]
en: Do you want to use them?
tr: Onları kullanmak istiyor musunuz?

[ctx: #20106]
en: Old media sources found.
tr: Eski ortam kaynakları bulundu.

[ctx: #20107]
en: Separate (locked)
tr: Ayrı (kilitli)

[ctx: #20108]
en: Root
tr: Kök

[ctx: #20109]
en: Zoom
tr: Yakınlaştır

[ctx: #20110]
en: UPnP settings
tr: UPnP ayarları

[ctx: #20111]
en: Autostart UPnP client
tr: UPnP istemcisini otomatik başlat

[ctx: #20112]
en: Last login: %s
tr: Son giriş: %s

[ctx: #20113]
en: Never logged on
tr: Hiç giriş yapılmamış

[ctx: #20114]
en: Profile %i / %i
tr: Profil %i / %i

[ctx: #20115]
en: User login / Select a profile
tr: Kullanıcı girişi / Profil seçin

[ctx: #20116]
en: Use lock on login screen
tr: Giriş ekranında kilit kullan

[ctx: #20117]
en: Invalid lock code.
tr: Geçersiz kilit kodu.

[ctx: #20118]
en: This requires the master lock to be set.
tr: Bunun için yönetici kilidinin ayarlanması gerekli.

[ctx: #20119]
en: Would you like to set it now?
tr: Şimdi ayarlamak ister misiniz?

[ctx: #20120]
en: Loading program information
tr: Program bilgisi yükleniyor

[ctx: #20121]
en: Party on!
tr: Partiye devam!

[ctx: #20122]
en: True
tr: Doğru

[ctx: #20123]
en: Mixing drinks
tr: İçecekler karıştırılıyor

[ctx: #20124]
en: Filling glasses
tr: Bardaklar dolduruluyor

[ctx: #20125]
en: Logged on as
tr: Oturum açan kullanıcı

[ctx: #20126]
en: Log off
tr: Oturumu kapat

[ctx: #20128]
en: Go to root
tr: Kök dizine git

[ctx: #20130]
en: Weave (inverted)
tr: Weave (ters)

[ctx: #20131]
en: Blend
tr: Karıştır

[ctx: #20132]
en: Restart video
tr: Video'yu yeniden başlat

[ctx: #20133]
en: Edit network location
tr: Ağ konumunu düzenle

[ctx: #20134]
en: Remove network location
tr: Ağ konumunu kaldır

[ctx: #20135]
en: Do you want to scan the folder?
tr: Klasörü taramak istiyor musunuz?

[ctx: #20136]
en: Memory unit
tr: Bellek birimi

[ctx: #20137]
en: Memory unit mounted
tr: Bellek birimi bağlandı

[ctx: #20138]
en: Unable to mount memory unit
tr: Bellek birimine bağlanamıyor

[ctx: #20139]
en: In port %i, slot %i
tr: Bağlantı noktası %i, yuvası %i

[ctx: #20140]
en: Lock screensaver
tr: Ekran koruyucuyu kilitle

[ctx: #20141]
en: Set
tr: Ayarla

[ctx: #20142]
en: Username
tr: Kullanıcı Adı

[ctx: #20143]
en: Enter password for
tr: Parola girin

[ctx: #20144]
en: Shutdown timer
tr: Kapatma zamanlayıcısı

[ctx: #20145]
en: Shutdown interval (in minutes)
tr: Kapatma zaman aralığı (dakika olarak)

[ctx: #20146]
en: Started, shutdown in %im
tr: %idk içinde kapatılacak

[ctx: #20147]
en: Shutdown in 30 minutes
tr: 30 dakika içinde kapat

[ctx: #20148]
en: Shutdown in 60 minutes
tr: 60 dakika içinde kapat

[ctx: #20149]
en: Shutdown in 120 minutes
tr: 120 dakika içinde kapat

[ctx: #20150]
en: Custom shutdown timer
tr: Özel kapatma zamanlayıcısı

[ctx: #20151]
en: Cancel shutdown timer
tr: Kapatma zamanlayıcısını iptal et

[ctx: #20152]
en: Lock preferences for %s
tr: %s için tercihleri kilitle

[ctx: #20153]
en: Browse...
tr: Gözat...

[ctx: #20154]
en: Summary information
tr: Özet bilgiler

[ctx: #20155]
en: Storage information
tr: Depolama bilgisi

[ctx: #20156]
en: Hard disk information
tr: Sabit sürücü bilgisi

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
tr: DVD-ROM bilgisi

[ctx: #20158]
en: Network information
tr: Ağ bilgisi

[ctx: #20159]
en: Video information
tr: Video bilgisi

[ctx: #20160]
en: Hardware information
tr: Donanım bilgisi

[ctx: #20161]
en: Total
tr: Toplam

[ctx: #20162]
en: Used
tr: Kullanılan

[ctx: #20164]
en: Locking not supported
tr: Kilitleme desteklenmiyor

[ctx: #20165]
en: Not locked
tr: Kilitli değil

[ctx: #20166]
en: Locked
tr: Kilitli

[ctx: #20167]
en: Frozen
tr: Donmuş

[ctx: #20168]
en: Requires reset
tr: Yeniden başlatmak gerekli

[ctx: #20169]
en: Week
tr: Hafta

[ctx: #20170]
en: Line
tr: Satır

[ctx: #20171]
en: Windows network (SMB)
tr: Windows ağı (SMB)

[ctx: #20172]
en: XBMSP server
tr: XBMSP sunucusu

[ctx: #20173]
en: FTP server
tr: FTP sunucusu

[ctx: #20174]
en: iTunes music share (DAAP)
tr: iTunes müzik paylaşımı (DAAP)

[ctx: #20175]
en: UPnP server
tr: UPnP sunucusu

[ctx: #20176]
en: Show video info
tr: Video bilgisini göster

[ctx: #20177]
en: Done
tr: Tamam

[ctx: #20178]
en: Shift
tr: Üst Karakter

[ctx: #20179]
en: Caps Lock
tr: Büyük Harf Kilidi

[ctx: #20180]
en: Symbols
tr: Semboller

[ctx: #20181]
en: Backspace
tr: Sil

[ctx: #20182]
en: Space
tr: Boşluk

[ctx: #20183]
en: Reload skin
tr: Dış görünümü yeniden yükle

[ctx: #20184]
en: Rotate pictures using EXIF information
tr: Resimleri EXIF bilgilerini kullanarak döndür

[ctx: #20185]
en: Use poster view styles for TV shows
tr: TV programları için poster görünümünü kullan

[ctx: #20186]
en: Please wait
tr: Lütfen bekleyin

[ctx: #20188]
en: Announce library updates via UPnP
tr: Kitaplık güncellemelerini UPnP üzerinden bildir.

[ctx: #20189]
en: Enable auto scrolling for plot & review
tr: İçerik ve yorum için otomatik kaydırmayı etkinleştir

[ctx: #20190]
en: Custom
tr: Özel

[ctx: #20191]
en: Enable debug logging
tr: Hata ayıklama günlüğünü etkinleştir

[ctx: #20192]
en: Download additional information during updates
tr: Güncellemeler sırasında ek bilgileri karşıdan yükle

[ctx: #20193]
en: Default service for album information
tr: Albüm bilgileri için varsayılan hizmet

[ctx: #20194]
en: Default service for artist information
tr: Sanatçı bilgileri için varsayılan hizmet

[ctx: #20195]
en: Change scraper
tr: Scraper'ı değiştir

[ctx: #20196]
en: Export music library
tr: Müzik kitaplığını dışa aktar

[ctx: #20197]
en: Import music library
tr: Müzik kitaplığını içe aktar

[ctx: #20198]
en: No artist found!
tr: Sanatçı bulunamadı!

[ctx: #20199]
en: Downloading artist info failed
tr: Sanatçı bilgisi indirilemedi

[ctx: #20220]
en: Override song tags with online information
tr: Çevrimiçi bilgiyi kullanarak şarkı etiketlerinin üzerine yaz

[ctx: #20221]
en: With this enabled, any information that is downloaded for albums and artists will override anything you have set in your song tags, such as genres, year, song artists etc. Useful if you have MusicBrainz identifiers in your song tags.
tr: Bu etkinleştirildiğinde, albümler ve sanatçılar için indirilen herhangi bir bilgi, sizin ayarladığınız türler, yıl, sanatçı, tarz vb. gibi şarkı etiketlerinizin üzerine yazılır. Eğer şarkı etiketlerinde MusicBrainz tanımlayıcıları varsa yararlıdır.

[ctx: #20240]
en: Android music
tr: Android müzik

[ctx: #20241]
en: Android videos
tr: Android videolar

[ctx: #20242]
en: Android pictures
tr: Android resimler

[ctx: #20243]
en: Android photos
tr: Android fotoğrafları

[ctx: #20244]
en: Android Apps
tr: Android Eklentileri

[ctx: #20250]
en: Party on! (videos)
tr: Partiye devam! (videolar)

[ctx: #20251]
en: Mixing drinks (videos)
tr: İçecekler karıştırılıyor (videolar)

[ctx: #20252]
en: Filling glasses (videos)
tr: Bardaklar dolduruluyor (videolar)

[ctx: #20253]
en: WebDAV server (HTTP)
tr: WebDAV sunucu (HTTP)

[ctx: #20254]
en: WebDAV server (HTTPS)
tr: WebDAV sunucu (HTTPS)

[ctx: #20255]
en: First logon, edit your profile
tr: İlk oturum açılışı, profilinizi düzenleyin

[ctx: #20256]
en: HTS Tvheadend client
tr: HTS Tvheadend istemcisi

[ctx: #20257]
en: VDR Streamdev client
tr: VDR Streamdev istemcisi

[ctx: #20258]
en: MythTV client
tr: MythTV istemcisi

[ctx: #20259]
en: Network Filesystem (NFS)
tr: Ağ Dosya Sistemi (NFS)

[ctx: #20260]
en: Secure Shell (SSH/SFTP)
tr: Güvenli Kabuk (SSH/SFTP)

[ctx: #20262]
en: Zeroconf Browser
tr: Zeroconf Tarayıcısı

[ctx: #20300]
en: Web server directory (HTTP)
tr: Web sunucu dizini (HTTP)

[ctx: #20301]
en: Web server directory (HTTPS)
tr: Web sunucu dizini (HTTPS)

[ctx: #20302]
en: Unable to write to folder:
tr: Klasöre yazılamıyor:

[ctx: #20303]
en: Do you want to skip and proceed?
tr: Bu adımı atlayıp devam etme istiyor musunuz?

[ctx: #20304]
en: RSS Feed
tr: RSS Akışı

[ctx: #20307]
en: Secondary DNS
tr: İkincil DNS

[ctx: #20308]
en: DHCP server:
tr: DHCP sunucusu:

[ctx: #20309]
en: Make new folder
tr: Yeni klasör yarat

[ctx: #20311]
en: Unknown or onboard (protected)
tr: Yerleşik veya bilinmiyor (korumalı)

[ctx: #20314]
en: Videos - Library
tr: Videolar - Kitaplık

[ctx: #20316]
en: Sort by: ID
tr: Sırala: ID

[ctx: #20317]
en: Scanning movies using %s
tr: Filmler %s kullanılarak taranıyor

[ctx: #20318]
en: Scanning music videos using %s
tr: Müzik videoları %s kullanılarak taranıyor

[ctx: #20319]
en: Scanning tvshows using %s
tr: TV programları %s kullanılarak taranıyor

[ctx: #20320]
en: Scanning artists using %s
tr: Sanatçılar %s kullanılarak taranıyor

[ctx: #20321]
en: Scanning albums using %s
tr: Albümler %s kullanılarak taranıyor

[ctx: #20323]
en: Movie plot
tr: Film içeriği

[ctx: #20324]
en: Play part...
tr: ...Bölümü oynat

[ctx: #20325]
en: Calibration reset
tr: Ayarları sıfırla

[ctx: #20326]
en: This will reset the calibration values for %s
tr: Bu %s için olan ayarlama değerlerini

[ctx: #20327]
en: to its default values.
tr: varsayılan değerlerine sıfırlayacak.

[ctx: #20328]
en: Browse for destination
tr: Hedefe gözat

[ctx: #20329]
en: Movies are in separate folders that match the movie title
tr: Filmler ayrı klasörlerde film başlığı ile eşleşecek şekilde bulunuyor

[ctx: #20330]
en: Use folder names for lookups
tr: Arama için klasör adlarını kullan

[ctx: #20331]
en: File
tr: Dosya

[ctx: #20332]
en: Use file or folder names in lookups?
tr: Aramalarda dosya veya klasör adları kullanılsın mı?

[ctx: #20333]
en: Set content
tr: İçeriği ayarla

[ctx: #20334]
en: Folder
tr: Klasör

[ctx: #20335]
en: Look for content recursively?
tr: İçeriğe özyinelemeli olarak bakılsın mı?

[ctx: #20336]
en: Unlock sources
tr: Kaynakların kilidini kaldır

[ctx: #20337]
en: Actor
tr: Aktör

[ctx: #20338]
en: Movie
tr: Film

[ctx: #20339]
en: Director
tr: Yönetmen

[ctx: #20340]
en: Do you want to remove all items within
tr: Bu yol içindeki tüm öğeleri Kodi kitaplığından

[ctx: #20341]
en: this path from the Kodi library?
tr: kaldırmak istiyor musunuz?

[ctx: #20342]
en: Movies
tr: Filmler

[ctx: #20343]
en: TV shows
tr: TV programları

[ctx: #20344]
en: This directory contains
tr: Bu dizinin içeriği

[ctx: #20345]
en: Run automated scan
tr: Otomatik taramayı çalıştır

[ctx: #20346]
en: Scan recursively
tr: Alt dizinleride tara

[ctx: #20348]
en: Directors
tr: Yönetmenler

[ctx: #20349]
en: No video files found in this path!
tr: Bu yolda video dosyası bulunamadı!

[ctx: #20350]
en: votes
tr: oylar

[ctx: #20351]
en: TV show information
tr: TV programı bilgisi

[ctx: #20352]
en: Episode information
tr: Bölüm bilgisi

[ctx: #20353]
en: Loading TV show details
tr: TV programının ayrıntıları yükleniyor

[ctx: #20354]
en: Fetching episode guide
tr: Bölüm rehberi getiriliyor

[ctx: #20355]
en: Loading info for episodes in directory
tr: Dizindeki bölümlerin bilgileri yükleniyor

[ctx: #20356]
en: Select TV show:
tr: TV programı seçin:

[ctx: #20357]
en: Enter the TV show name
tr: TV programının adını girin

[ctx: #20358]
en: Season %i
tr: Sezon %i

[ctx: #20359]
en: Episode
tr: Bölüm

[ctx: #20360]
en: Episodes
tr: Bölüm

[ctx: #20361]
en: Loading episode details
tr: Bölüm ayrıntıları yükleniyor

[ctx: #20362]
en: Remove episode from library
tr: Bölümü kitaplıktan kaldır

[ctx: #20363]
en: Remove TV show from library
tr: TV programını kitaplıktan kaldır

[ctx: #20364]
en: TV show
tr: TV programı

[ctx: #20365]
en: Episode plot
tr: Bölüm içeriği

[ctx: #20366]
en: * All seasons
tr: * Bütün sezonlar

[ctx: #20367]
en: Hide watched
tr: İzlenenleri gizle

[ctx: #20368]
en: Prod code
tr: Üretim kodu

[ctx: #20369]
en: Show plot for unwatched items
tr: İzlenmemiş öğelerin içeriğini göster

[ctx: #20370]
en: * Hidden to prevent spoilers *
tr: * Spoilerleri önlemek için gizli *

[ctx: #20371]
en: Set season thumb
tr: Sezon küçük resmini ayarla

[ctx: #20372]
en: Season image
tr: Sezon resmi

[ctx: #20373]
en: Season
tr: Sezon

[ctx: #20374]
en: Downloading movie information
tr: Film bilgileri karşıdan yükleniyor

[ctx: #20375]
en: Unassign content
tr: Atanmamış içerik

[ctx: #20376]
en: Original title
tr: Özgün başlık

[ctx: #20377]
en: Refresh TV show information
tr: TV programının bilgilerini yenile

[ctx: #20378]
en: Refresh info for all episodes?
tr: Tüm bölümlerin bilgileri yenilensin mi?

[ctx: #20379]
en: Selected folder contains a single TV show
tr: Seçilen klasör tek bir TV programı içerir

[ctx: #20380]
en: Exclude selected folder from scans
tr: Seçilen klasörü taramalara dahil etme

[ctx: #20383]
en: Selected folder contains a single video
tr: Seçilen klasör tek bir video içeriyor

[ctx: #20384]
en: Link to TV show
tr: TV programına bağla

[ctx: #20385]
en: Remove link to TV show
tr: TV program bağlantısını kaldır

[ctx: #20386]
en: Recently added movies
tr: Son eklenen filmler

[ctx: #20387]
en: Recently added episodes
tr: Son eklenen bölümler

[ctx: #20388]
en: Studios
tr: Stüdyolar

[ctx: #20389]
en: Music videos
tr: Müzik videoları

[ctx: #20390]
en: Recently added music videos
tr: Son eklenen müzik videoları

[ctx: #20391]
en: Music video
tr: Müzik videosu

[ctx: #20392]
en: Remove music video from library
tr: Müzik videosunu kitaplıktan kaldır

[ctx: #20393]
en: Music video information
tr: Müzik video bilgisi

[ctx: #20394]
en: Loading music video information
tr: Müzik videosu bilgisi yükleniyor

[ctx: #20395]
en: Mixed
tr: Karışık

[ctx: #20396]
en: Go to albums by artist
tr: Sanatçıya göre albümlere git

[ctx: #20397]
en: Go to album
tr: Albüme git

[ctx: #20398]
en: Play song
tr: Şarkıyı çal

[ctx: #20399]
en: Go to music videos from album
tr: Albümden müzik videolarına git

[ctx: #20400]
en: Go to music videos by artist
tr: Sanatçıya göre müzik videolarına git

[ctx: #20401]
en: Play music video
tr: Müzik videosunu oynat

[ctx: #20402]
en: Download actor thumbnails when adding to library
tr: Kitaplığa eklendiğinde aktör küçük resimlerini karşıdan yükle

[ctx: #20403]
en: Set actor thumb
tr: Aktör küçük resmini ayarla

[ctx: #20404]
en: Remove bookmark
tr: Yer işaretini kaldır

[ctx: #20405]
en: Remove episode bookmark
tr: Bölüm yer işaretini kaldır

[ctx: #20406]
en: Set episode bookmark
tr: Bölüm yer işaretini ayarla

[ctx: #20407]
en: Scraper settings
tr: Scraper ayarları

[ctx: #20408]
en: Downloading music video information
tr: Müzik videosu bilgisi karşıdan yükleniyor

[ctx: #20409]
en: Downloading TV show information
tr: TV programı bilgisi karşıdan yükleniyor

[ctx: #20410]
en: Trailer
tr: Fragman

[ctx: #20411]
en: Flatten
tr: Düzleştir

[ctx: #20412]
en: Flatten TV show seasons
tr: TV programı sezonlarını düzleştir

[ctx: #20413]
en: Get fanart
tr: Fanart al

[ctx: #20414]
en: Show fanart in video and music libraries
tr: Video ve müzik kitaplıklarında fanart'ı göster

[ctx: #20415]
en: Scanning for new content
tr: Yeni içerik için taranıyor

[ctx: #20416]
en: First aired
tr: İlk gösterim

[ctx: #20417]
en: Writer
tr: Yazar

[ctx: #20418]
en: Writers
tr: Yazarlar

[ctx: #20419]
en: Replace file names with library titles
tr: Dosya adlarını kitaplık başlıkları ile değiştir

[ctx: #20420]
en: Never
tr: Asla

[ctx: #20421]
en: If only one season
tr: Yalnızca bir sezon ise

[ctx: #20422]
en: Always
tr: Her zaman

[ctx: #20423]
en: Has trailer
tr: Fragmanı var

[ctx: #20424]
en: False
tr: Yanlış

[ctx: #20425]
en: Fanart slideshow
tr: Fanart slayt gösterisi

[ctx: #20426]
en: Export to a single file or separate
tr: Dışarı aktarma işlemi tek bir dosya mı,

[ctx: #20427]
en: files per entry?
tr: ayrı dosyalar halinde mi olsun?

[ctx: #20428]
en: Single file
tr: Tek dosya

[ctx: #20429]
en: Separate
tr: Ayrı

[ctx: #20430]
en: Export thumbnails and fanart?
tr: Küçük resimler ve fanart dışarı aktarılsın mı?

[ctx: #20431]
en: Overwrite old files?
tr: Eski dosyaların üzerine yazılsın mı?

[ctx: #20432]
en: Exclude path from library updates
tr: Bu yolu kitaplık güncellemelerine dahil etme

[ctx: #20433]
en: Extract thumbnails and video information
tr: Küçük resimleri ve video bilgilerini çıkart

[ctx: #20434]
en: Sets
tr: Kümeler

[ctx: #20435]
en: Combine split video items
tr: Bölünmüş videoları birleştir

[ctx: #20436]
en: Export actor thumbs?
tr: Aktör küçük resimleri dışarı aktarılsın mı?

[ctx: #20437]
en: Choose fanart
tr: Fanart seç

[ctx: #20438]
en: Local fanart
tr: Yerel fanart

[ctx: #20439]
en: No fanart
tr: Fanart yok

[ctx: #20440]
en: Current fanart
tr: Geçerli fanart

[ctx: #20441]
en: Remote fanart
tr: Uzak fanart

[ctx: #20442]
en: Change content
tr: İçeriği değiştir

[ctx: #20443]
en: Do you want to refresh info for all
tr: Bu yolun içindeki tüm öğelerin bilgilerini

[ctx: #20444]
en: items within this path?
tr: yenilemek istiyor musunuz?

[ctx: #20446]
en: Locally stored information found.
tr: Yerel olarak depolanan bilgi bulundu.

[ctx: #20447]
en: Ignore and refresh from internet?
tr: Yoksayıp internetten yenilensin mi?

[ctx: #20448]
en: Could not download information
tr: Bilgi indirilemiyor

[ctx: #20449]
en: Unable to connect to remote server
tr: Uzak sunucu ile bağlantı kurulamıyor

[ctx: #20450]
en: Would you like to continue scanning?
tr: Taramaya devam etmek istiyor musunuz?

[ctx: #20451]
en: Countries
tr: Ülkeler

[ctx: #20452]
en: episode
tr: bölüm

[ctx: #20453]
en: episodes
tr: bölüm

[ctx: #20454]
en: Listener
tr: Dinleyici

[ctx: #20455]
en: Listeners
tr: Dinleyiciler

[ctx: #20456]
en: Flatten library hierarchy
tr: Kitaplık hiyerarşisini düzleştir

[ctx: #20457]
en: Movie set
tr: Film kümesi

[ctx: #20458]
en: Group movies in sets
tr: Kümelerin içindeki filmleri grupla

[ctx: #20459]
en: Tags
tr: Etiketler

[ctx: #20460]
en: Add %s
tr: Ekle: %s

[ctx: #20461]
en: Remove %s
tr: Kaldır: %s

[ctx: #20462]
en: New tag...
tr: Yeni etiket...

[ctx: #20463]
en: A tag with the name '%s' already exists.
tr:  '%s' adındaki etiket zaten var.

[ctx: #20464]
en: Select %s
tr: Seç: %s

[ctx: #20465]
en: Manage movie set
tr: Film dizisini yönet

[ctx: #20466]
en: Select movie set
tr: Film serisini seç

[ctx: #20467]
en: No set (Remove from %s)
tr: Ayarlanmamış (%s'dan sonrasını kaldır)

[ctx: #20468]
en: Add movie to a new set
tr: Filmi yeni seriye ekle

[ctx: #20469]
en: Keep current set (%s)
tr: Geçerli ayarları (%s) koru

[ctx: #21330]
en: Show hidden files and directories
tr: Gizli dosyaları ve dizinleri göster

[ctx: #21331]
en: TuxBox client
tr: TuxBox istemcisi

[ctx: #21332]
en: WARNING: Target TuxBox device is in recording-mode!
tr: UYARI: Hedef TuxBox aygıtı kayıt modunda!

[ctx: #21333]
en: The stream will be stopped!
tr: Akış durdurulacak!

[ctx: #21334]
en: Zap to channel: %s failed!
tr: Kanalı zapla: %s zaplanamadı!

[ctx: #21335]
en: Are you sure to start the stream?
tr: Akışı başlatmak istediğinize emin misiniz?

[ctx: #21336]
en: Connecting to: %s
tr: Bağlanıyor: %s

[ctx: #21337]
en: TuxBox device
tr: TuxBox aygıtı

[ctx: #21359]
en: Add media share...
tr: Ortam paylaşımı ekle...

[ctx: #21360]
en: Share video and music libraries through UPnP
tr: Video ve müzik kitaplıklarını UPnP üzerinden paylaş

[ctx: #21361]
en: Look for remote UPnP players
tr: Uzak UPnP oynatıcılarını ara

[ctx: #21362]
en: Bookmark created
tr: Yer işareti oluşturuldu

[ctx: #21363]
en: Episode Bookmark created
tr: Bölüm Yerimi oluşturuldu

[ctx: #21364]
en: Edit media share
tr: Ortam paylaşımını düzenle

[ctx: #21365]
en: Remove media share
tr: Ortam paylaşımını kaldır

[ctx: #21366]
en: Custom subtitle folder
tr: Özel altyazı klasörü

[ctx: #21367]
en: Movie & alternate subtitle directory
tr: Film ve alternatif altyazı dizini

[ctx: #21368]
en: Override ASS/SSA subtitles fonts
tr: ASS/SSA altyazı yazı tiplerini geçersiz kıl

[ctx: #21369]
en: Enable mouse and touch screen support
tr: Fareyi ve dokunmatik ekran desteğini etkinleştir

[ctx: #21370]
en: Play navigation sounds during media playback
tr: Ortam oynatılırken gezinti seslerini çal

[ctx: #21371]
en: Thumbnail
tr: Küçük resimler

[ctx: #21372]
en: Forced DVD player region
tr: DVD bölge kodunu zorla

[ctx: #21373]
en: Video output
tr: Video çıkışı

[ctx: #21374]
en: Video aspect
tr: Video en boy oranı

[ctx: #21376]
en: Letterbox
tr: Sinemaskop

[ctx: #21377]
en: Widescreen
tr: Geniş ekran

[ctx: #21378]
en: Enable 480p
tr: 480p'yi etkinleştir

[ctx: #21379]
en: Enable 720p
tr: 720p'yi etkinleştir

[ctx: #21380]
en: Enable 1080i
tr: 1080i'yi etkinleştir

[ctx: #21381]
en: Enter name of new playlist
tr: Yeni çalma listesinin adını girin

[ctx: #21382]
en: Show "Add source" buttons in file lists
tr: Dosya listesindeki "Kaynak ekle" tuşunu göster

[ctx: #21383]
en: Enable scrollbars
tr: Kaydırma çubuklarını etkinleştir

[ctx: #21384]
en: Make watched filtering a toggle in video library
tr: Video kitaplığında izlenmiş filtresini aç/kapat

[ctx: #21385]
en: Open
tr: Aç

[ctx: #21386]
en: Acoustic management level
tr: Akustik yönetim düzeyi

[ctx: #21387]
en: Fast
tr: Hızlı

[ctx: #21388]
en: Quiet
tr: Sessiz

[ctx: #21389]
en: Enable custom background
tr: Özel arka planları etkinleştir

[ctx: #21390]
en: Power management level
tr: Güç yönetimi düzeyi

[ctx: #21391]
en: High power
tr: Yüksek güç

[ctx: #21392]
en: Low power
tr: Düşük güç

[ctx: #21393]
en: High standby
tr: Yüksek bekleme

[ctx: #21394]
en: Low standby
tr: Düşük bekleme

[ctx: #21395]
en: Unable to cache files bigger than 4GB
tr: 4GB'den büyük dosyalar önbelleğe alınamıyor

[ctx: #21396]
en: Chapter
tr: Bölüm

[ctx: #21397]
en: High quality pixel shader v2
tr: Yüksek kalite piksel gölgeleme v2

[ctx: #21398]
en: Enable playlist at startup
tr: Çalma listesini başlangıçta etkinleştir

[ctx: #21399]
en: Use tween animations
tr: Ara animasyonları kullan

[ctx: #21400]
en: contains
tr: içeriyor

[ctx: #21401]
en: does not contain
tr: içermiyor

[ctx: #21404]
en: starts with
tr: başlangıçta

[ctx: #21405]
en: ends with
tr: bitişte

[ctx: #21406]
en: greater than
tr: daha fazla

[ctx: #21407]
en: less than
tr: daha az

[ctx: #21408]
en: after
tr: sonra

[ctx: #21409]
en: before
tr: önce

[ctx: #21410]
en: in the last
tr: sonuncu

[ctx: #21411]
en: not in the last
tr: en sonuncu değil

[ctx: #21412]
en: Scrapers
tr: Scraperlar

[ctx: #21413]
en: Default movie scraper
tr: Varsayılan film scraper

[ctx: #21414]
en: Default tvshow scraper
tr: Varsayılan tv programı scraper

[ctx: #21415]
en: Default music video scraper
tr: Varsayılan müzik video scraper

[ctx: #21417]
en: Settings
tr: Ayarlar

[ctx: #21418]
en: Multilingual
tr: Çok dilli

[ctx: #21419]
en: No scrapers present
tr: Scraper yok

[ctx: #21420]
en: Value to match
tr: Uygun değer

[ctx: #21421]
en: Smart playlist rule
tr: Akıllı çalma listesi kuralı

[ctx: #21422]
en: Match items where
tr: Eşleşen öğeler nerede

[ctx: #21423]
en: New rule...
tr: Yeni kural...

[ctx: #21424]
en: Items must match
tr: Öğeler eşleşmelidir

[ctx: #21425]
en: all of the rules
tr: tüm kurallar

[ctx: #21426]
en: one or more of the rules
tr: bir veya daha fazla kural

[ctx: #21427]
en: Limit to
tr: Sınırla

[ctx: #21428]
en: No limit
tr: Sınırsız

[ctx: #21429]
en: Order by
tr: Sırala

[ctx: #21430]
en: ascending
tr: artan

[ctx: #21431]
en: descending
tr: azalan

[ctx: #21432]
en: Edit smart playlist
tr: Akıllı çalma listesini düzenle

[ctx: #21433]
en: Name of the playlist
tr: Çalma listesinin adı

[ctx: #21434]
en: Find items where
tr: Öğeleri bulun

[ctx: #21435]
en: Edit
tr: Düzenle

[ctx: #21436]
en: %i items
tr: %i öğeleri

[ctx: #21437]
en: New smart playlist...
tr: Yeni akıllı çalma listesi...

[ctx: #21438]
en: %c Drive
tr: %c Sürücüsü

[ctx: #21439]
en: Edit party mode rules
tr: Parti modu kurallarını düzenle

[ctx: #21440]
en: Home folder
tr: Ana klasör

[ctx: #21441]
en: Watched count
tr: İzlenme sayısı

[ctx: #21442]
en: Episode title
tr: Bölüm başlığı

[ctx: #21443]
en: Video resolution
tr: Video çözünürlüğü

[ctx: #21444]
en: Audio channels
tr: Ses kanalları

[ctx: #21446]
en: Audio codec
tr: Ses codec

[ctx: #21447]
en: Audio language
tr: Ses dili

[ctx: #21448]
en: Subtitle language
tr: Altyazı dili

[ctx: #21449]
en: Remote control sends keyboard presses
tr: Uzaktan kontrol, klavye tuşları gönderir

[ctx: #21450]
en: Edit
tr: Düzenle

[ctx: #21451]
en: Internet connection required.
tr: İnternet bağlantısı gereklidir.

[ctx: #21452]
en: Get More...
tr: Daha Fazla...

[ctx: #21453]
en: Root filesystem
tr: Kök dosya sistemi

[ctx: #21454]
en: Cache full
tr: Önbellek dolu

[ctx: #21455]
en: Cache filled before reaching required amount for continous playback
tr: Önbellek sürekli oynatma için gerekli miktara ulaşamadan doldu

[ctx: #21456]
en: External storage
tr: Harici depolama

[ctx: #21457]
en: Watched episode count
tr: İzlenen bölüm sayısı

[ctx: #21458]
en: Group by
tr: Grup

[ctx: #21459]
en: mixed
tr: karışık

[ctx: #21460]
en: Subtitle position on screen
tr: Altyazının ekrandaki konumu

[ctx: #21461]
en: Fixed
tr: Sabit

[ctx: #21462]
en: Bottom of video
tr: Videonun en altında

[ctx: #21463]
en: Below video
tr: Videonun altında

[ctx: #21464]
en: Top of video
tr: Videonun en üstünde

[ctx: #21465]
en: Above video
tr: Videonun üstünde

[ctx: #21467]
en: %.1f to %.1f
tr: %.1f ile %.1f arasında

[ctx: #21468]
en: %d to %d
tr: %d ile %d arasında

[ctx: #21469]
en: %s to %s
tr: %s ile %s arasında

[ctx: #21602]
en: (External)
tr: (Harici)

[ctx: #21800]
en: File name
tr: Dosya adı

[ctx: #21801]
en: File path
tr: Dosya yolu

[ctx: #21802]
en: File size
tr: Dosya boyutu

[ctx: #21803]
en: File date/time
tr: Dosya tarihi/saati

[ctx: #21804]
en: Slide index
tr: Slayt içeriği

[ctx: #21805]
en: Resolution
tr: Çözünürlük

[ctx: #21806]
en: Comment
tr: Açıklama

[ctx: #21807]
en: Colour/B&W
tr: Renkli/B&W

[ctx: #21808]
en: JPEG process
tr: JPEG yöntemi

[ctx: #21820]
en: Date/Time
tr: Tarih/Saat

[ctx: #21821]
en: Description
tr: Açıklama

[ctx: #21822]
en: Camera make
tr: Kamera

[ctx: #21823]
en: Camera model
tr: Kamera modeli

[ctx: #21824]
en: EXIF comment
tr: EXIF açıklaması

[ctx: #21826]
en: Aperture
tr: Diyafram

[ctx: #21827]
en: Focal length
tr: Odak uzaklığı

[ctx: #21828]
en: Focus distance
tr: Odak mesafesi

[ctx: #21829]
en: Exposure
tr: Pozlama

[ctx: #21830]
en: Exposure time
tr: Pozlama süresi

[ctx: #21831]
en: Exposure bias
tr: Pozlama sapması

[ctx: #21832]
en: Exposure mode
tr: Pozlama modu

[ctx: #21833]
en: Flash used
tr: Flaş kullanımı

[ctx: #21834]
en: White-balance
tr: Beyaz oranı

[ctx: #21835]
en: Light source
tr: Işık kaynağı

[ctx: #21836]
en: Metering mode
tr: Ölçüm modu

[ctx: #21838]
en: Digital zoom
tr: Dijital yakınlaştırma

[ctx: #21839]
en: CCD width
tr: CCD genişliği

[ctx: #21840]
en: GPS latitude
tr: GPS enlem

[ctx: #21841]
en: GPS longitude
tr: GPS boylam

[ctx: #21842]
en: GPS altitude
tr: GPS rakım

[ctx: #21843]
en: Orientation
tr: Oryantasyon

[ctx: #21857]
en: Sub-location
tr: Alt-konum

[ctx: #21858]
en: Image type
tr: İmaj tipi

[ctx: #21859]
en: Time created
tr: Oluşturulma zamanı

[ctx: #21860]
en: Supplemental categories
tr: Ek sınıflandırmalar

[ctx: #21861]
en: Keywords
tr: Anahtar sözcük

[ctx: #21862]
en: Caption
tr: Resim yazısı

[ctx: #21863]
en: Author
tr: Yazar

[ctx: #21864]
en: Headline
tr: Manşet

[ctx: #21865]
en: Special instructions
tr: Özel talimatlar

[ctx: #21866]
en: Category
tr: Kategori

[ctx: #21869]
en: Credit
tr: Jenerik

[ctx: #21870]
en: Source
tr: Kaynak

[ctx: #21871]
en: Copyright notice
tr: Telif Hakkı uyarısı

[ctx: #21872]
en: Object name
tr: Nesne adı

[ctx: #21873]
en: City
tr: Şehir

[ctx: #21874]
en: State
tr: Eyalet

[ctx: #21875]
en: Country
tr: Ülke

[ctx: #21876]
en: Original Tx Reference
tr: Özgün Tx Referansı

[ctx: #21877]
en: Date created
tr: Oluşturma tarihi

[ctx: #21878]
en: Urgency
tr: Aciliyet

[ctx: #21879]
en: Country code
tr: Ülke kodu

[ctx: #21880]
en: Reference service
tr: Başvuru hizmeti

[ctx: #21881]
en: Allow control of Kodi via UPnP
tr: UPnP üzerinden Kodi kontrolüne izin ver

[ctx: #21882]
en: Attempt to skip introduction before DVD menu
tr: DVD menüsünden önceki tanıtımı geçmeyi dene

[ctx: #21883]
en: Saved music
tr: Kaydedilen müzik

[ctx: #21884]
en: Query info for all artists
tr: Bütün sanatçılar için bilgileri sorgula

[ctx: #21885]
en: Downloading album information
tr: Albüm bilgisi karşıdan yükleniyor

[ctx: #21886]
en: Downloading artist information
tr: Sanatçı bilgisi karşıdan yükleniyor

[ctx: #21887]
en: Biography
tr: Biyografi

[ctx: #21888]
en: Discography
tr: Diskografi

[ctx: #21889]
en: Searching artist
tr: Sanatçı aranıyor

[ctx: #21890]
en: Select artist
tr: Sanatçı seç

[ctx: #21891]
en: Artist information
tr: Sanatçı bilgisi

[ctx: #21892]
en: Instruments
tr: Enstrümanlar

[ctx: #21893]
en: Born
tr: Doğum

[ctx: #21894]
en: Formed
tr: Biçimlendirilmiş

[ctx: #21895]
en: Themes
tr: Temalar

[ctx: #21896]
en: Disbanded
tr: Dağılmış

[ctx: #21897]
en: Died
tr: Ölüm

[ctx: #21898]
en: Years active
tr: Etkin yıllar

[ctx: #21899]
en: Label
tr: Etiket

[ctx: #21900]
en: Born/Formed
tr: Doğum

[ctx: #22000]
en: Update library on startup
tr: Kitaplığı başlangıçta güncelle

[ctx: #22001]
en: Hide progress of library updates
tr: Kitaplık güncellemelerinin ilerleme durumunu gizle

[ctx: #22002]
en: DNS suffix
tr: DNS eki

[ctx: #22004]
en: Delayed by: %2.3fs
tr: Geriye :% 2.3fs

[ctx: #22005]
en: Ahead by: %2.3fs
tr: İleriye: %2.3fs

[ctx: #22006]
en: Subtitle offset
tr: Altyazı gecikmesi

[ctx: #22007]
en: OpenGL vendor:
tr: OpenGL sağlayıcısı:

[ctx: #22008]
en: OpenGL renderer:
tr: OpenGL işleyicisi:

[ctx: #22009]
en: OpenGL version:
tr: OpenGL sürümü:

[ctx: #22010]
en: GPU temperature:
tr: GPU sıcaklığı:

[ctx: #22011]
en: CPU temperature:
tr: CPU sıcaklığı:

[ctx: #22012]
en: Total memory
tr: Toplam bellek

[ctx: #22013]
en: Profile data
tr: Profil verisi

[ctx: #22014]
en: Use dim if paused during video playback
tr: Video duraklatılırsa karartma efekti kullan

[ctx: #22015]
en: All recordings
tr: Bütün kayıtlar

[ctx: #22016]
en: By title
tr: Başlığa göre

[ctx: #22017]
en: By group
tr: Gruba göre

[ctx: #22018]
en: Live channels
tr: Canlı kanallar

[ctx: #22019]
en: Recordings by title
tr: Başlığa göre kayıtlar

[ctx: #22020]
en: Guide
tr: Rehber

[ctx: #22021]
en: Allowed error in aspect ratio to minimise black bars
tr: Siyah çubukları azaltmak için izin verilen görüntü oranı hatası

[ctx: #22022]
en: Show video files in listings
tr: Listelerde video dosyalarını göster

[ctx: #22023]
en: DirectX vendor:
tr: DirectX sağlayıcısı:

[ctx: #22024]
en: Direct3D version:
tr: Direct3D sürümü:

[ctx: #22030]
en: Font
tr: Yazı tipi

[ctx: #22031]
en: Size
tr: Boyut

[ctx: #22032]
en: Colours
tr: Renkler

[ctx: #22033]
en: Charset
tr: Karakter seti

[ctx: #22034]
en: Export karaoke titles as HTML
tr: Karaoke başlıklarını HTML olarak dışa aktar

[ctx: #22035]
en: Export karaoke titles as CSV
tr: Karaoke başlıklarını CVS olarak dışa aktar

[ctx: #22036]
en: Import karaoke titles...
tr: Karaoke başlıklarını içe aktar...

[ctx: #22037]
en: Show song selector automatically
tr: Şarkı seçiciyi otomatik olarak göster

[ctx: #22038]
en: Export karaoke titles...
tr: Karaoke başlıklarını dışa aktar...

[ctx: #22039]
en: Enter song number
tr: Şarkı numarasını girin

[ctx: #22040]
en: white/green
tr: beyaz/yeşil

[ctx: #22041]
en: white/red
tr: beyaz/kırmızı

[ctx: #22042]
en: white/blue
tr: beyaz/mavi

[ctx: #22043]
en: black/white
tr: siyah/beyaz

[ctx: #22079]
en: Default select action
tr: Varsayılan seçme eylemi

[ctx: #22080]
en: Choose
tr: Seç

[ctx: #22081]
en: Show Information
tr: Bilgileri görüntüle

[ctx: #22082]
en: More...
tr: Daha fazla...

[ctx: #22083]
en: Play all
tr: Tümünü yürüt

[ctx: #23049]
en: Teletext not available
tr: Teletext mevcut değil

[ctx: #23050]
en: Activate Teletext
tr: Teletext'i Etkinleştir

[ctx: #23051]
en: Part %i
tr: Bölüm %i

[ctx: #23052]
en: Buffering %i bytes
tr: %i bayt arabelleğe alındı

[ctx: #23053]
en: Stopping
tr: Durduruluyor

[ctx: #23054]
en: Running
tr: Çalışıyor

[ctx: #23055]
en: Scale Teletext to 4:3
tr: Teletext'i 4:3'e ölçeklendir

[ctx: #23100]
en: External Player Active
tr: Harici Oynatıcı Etkin

[ctx: #23101]
en: Click OK to terminate the player
tr: Oynatıcıyı sonlandırmak için Tamam'a basın

[ctx: #23104]
en: Click OK when playback has ended
tr: Oynatma bitince Tamam'a basın

[ctx: #24000]
en: Add-on
tr: Eklenti

[ctx: #24001]
en: Add-ons
tr: Eklentiler

[ctx: #24002]
en: Add-on options
tr: Eklenti seçenekleri

[ctx: #24003]
en: Add-on Information
tr: Eklenti Bilgisi

[ctx: #24005]
en: Media sources
tr: Ortam kaynakları

[ctx: #24007]
en: Movie information
tr: Film bilgisi

[ctx: #24008]
en: Screensaver
tr: Ekran koruyucu

[ctx: #24009]
en: Script
tr: Betik

[ctx: #24010]
en: Visualisation
tr: Görsel öğe

[ctx: #24011]
en: Add-on repository
tr: Eklenti deposu

[ctx: #24012]
en: Subtitles
tr: Altyazılar

[ctx: #24013]
en: Lyrics
tr: Şarkı Sözleri

[ctx: #24014]
en: TV information
tr: TV bilgisi

[ctx: #24015]
en: Music video information
tr: Müzik videosu bilgisi

[ctx: #24016]
en: Album information
tr: Albüm bilgisi

[ctx: #24017]
en: Artist information
tr: Sanatçı bilgisi

[ctx: #24018]
en: Services
tr: Hizmetler

[ctx: #24019]
en: PVR clients
tr: PVR istemcileri

[ctx: #24020]
en: Configure
tr: Yapılandır

[ctx: #24021]
en: Disable
tr: Devre dışı bırak

[ctx: #24022]
en: Enable
tr: Etkinleştir

[ctx: #24023]
en: Disabled
tr: Devre dışı

[ctx: #24024]
en: Add-on disabled
tr: Eklenti devre dışı

[ctx: #24027]
en: Weather
tr: Hava Durumu

[ctx: #24028]
en: Weather.com (standard)
tr: Weather.com (standart)

[ctx: #24029]
en: Service for weather information
tr: Hava durumu bilgisi hizmeti

[ctx: #24030]
en: This Add-on can not be configured
tr: Bu eklenti yapılandırılamaz

[ctx: #24031]
en: Error loading settings
tr: Ayarlar yüklenirken hata oluştu

[ctx: #24032]
en: All Add-ons
tr: Tüm Eklentiler

[ctx: #24033]
en: Get Add-ons
tr: Eklentileri Al

[ctx: #24034]
en: Check for updates
tr: Güncellemeleri denetle

[ctx: #24035]
en: Force refresh
tr: Yenileme işlemini zorla

[ctx: #24036]
en: Change log
tr: Değişim günlüğü

[ctx: #24037]
en: Uninstall
tr: Kaldır

[ctx: #24038]
en: Install
tr: Yükle

[ctx: #24039]
en: Disabled Add-ons
tr: Devre Dışı Bırakılan Eklentiler

[ctx: #24040]
en: (Clear the current setting)
tr: (Geçerli ayarı temizle)

[ctx: #24041]
en: Install from zip file
tr: Zip dosyasından yükle

[ctx: #24042]
en: Downloading %i%%
tr: Karşıdan yükleniyor %%%i

[ctx: #24043]
en: Available Updates
tr: Kullanılabilir Güncellemeler

[ctx: #24044]
en: Dependencies not met. Please contact Add-on author.
tr: Bağımlılıklar karşılanmadı. Lütfen eklenti yazarı ile iletişime geçin.

[ctx: #24045]
en: Add-on does not have the correct structure
tr: Eklenti doğru bir yapıya sahip değil

[ctx: #24046]
en: %s is used by the following installed Add-on(s)
tr: %s aşağıdaki yüklü eklenti(ler) tarafından kullanılıyor

[ctx: #24047]
en: This Add-on cannot be uninstalled
tr: Bu eklenti kaldırılamaz

[ctx: #24048]
en: Rollback
tr: Geri alma

[ctx: #24049]
en: Incompatible
tr: Uyumsuz

[ctx: #24050]
en: Available Add-ons
tr: Kullanılabilir Eklentiler

[ctx: #24051]
en: Version:
tr: Sürüm:

[ctx: #24052]
en: Disclaimer
tr: Yasal Uyarı

[ctx: #24053]
en: License:
tr: Lisans:

[ctx: #24054]
en: Changelog
tr: Değişim günlüğü

[ctx: #24055]
en: Check for updates
tr: Güncellemeleri denetle

[ctx: #24056]
en: Last updated %s
tr: Son güncelleme %s

[ctx: #24059]
en: Would you like to enable this Add-on?
tr: Bu eklentiyi etkinleştirmek ister misiniz?

[ctx: #24060]
en: Would you like to disable this Add-on?
tr: Bu eklentiyi devre dışı bırakmak ister misiniz?

[ctx: #24061]
en: Add-on update available!
tr: Eklenti güncellemesi var!

[ctx: #24062]
en: Enabled Add-ons
tr: Etkin Eklentiler

[ctx: #24063]
en: Auto update
tr: Otomatik güncelle

[ctx: #24064]
en: Add-on enabled
tr: Eklenti etkin

[ctx: #24065]
en: Add-on updated
tr: Eklenti güncellendi

[ctx: #24066]
en: Cancel Add-on download?
tr: Karşıdan yüklenen eklenti iptal edilsin mi?

[ctx: #24067]
en: Currently downloading Add-ons
tr: Şu anda karşıdan yüklenen eklentiler

[ctx: #24068]
en: Update available
tr: Güncelleme var

[ctx: #24069]
en: Update
tr: Güncelle

[ctx: #24070]
en: Add-on could not be loaded.
tr: Eklenti yüklenemedi.

[ctx: #24071]
en: An unknown error has occurred.
tr: Bilinmeyen bir hata oluştu.

[ctx: #24072]
en: Settings required
tr: Gerekli ayarlar

[ctx: #24073]
en: Could not connect
tr: Bağlanılamadı

[ctx: #24074]
en: Needs to restart
tr: Yeniden başlatmak gerekiyor

[ctx: #24075]
en: Disable
tr: Devre dışı bırak

[ctx: #24076]
en: Add-on Required
tr: Gerekli Eklenti

[ctx: #24080]
en: Try to reconnect?
tr: Yeniden bağlanmayı denemek istiyor musunuz?

[ctx: #24081]
en: Helper Add-ons
tr: Yardımcı Eklentiler

[ctx: #24082]
en: Add-on libraries
tr: Eklenti kitaplıkları

[ctx: #24083]
en: Information libraries
tr: Bilgi kitaplıkları

[ctx: #24084]
en: Visualisation libraries
tr: Görsel öğe kitaplıkları

[ctx: #24089]
en: Add-on restarts
tr: Eklenti yeniden başlatılır

[ctx: #24090]
en: Lock Add-on manager
tr: Eklenti yöneticisini kilitle

[ctx: #24091]
en: This Add-on cannot be disabled
tr: Bu eklenti devre dışı bırakılamaz

[ctx: #24094]
en: (current)
tr: (geçerli)

[ctx: #24095]
en: (blacklisted)
tr: (kara listede)

[ctx: #24096]
en: Add-on is incompatible or has been marked broken in repository.
tr: Eklenti uyumsuz veya depoda bozuk olarak işaretlenmiş.

[ctx: #24097]
en: Would you like to disable it on your system?
tr: Sisteminizde devre dışı bırakmak ister misiniz?

[ctx: #24098]
en: Broken
tr: Bozuk

[ctx: #24099]
en: Would you like to switch to this skin?
tr: Bu dış görünüme geçmek ister misiniz?

[ctx: #24100]
en: To use this feature you must download an Add-on:
tr: Bu özelliği kullanabilmek için indirmeniz gereken eklenti:

[ctx: #24101]
en: Would you like to download this Add-on?
tr: Bu eklentiyi indirmek istiyor musunuz?

[ctx: #24102]
en: Unable to load skin
tr: Dış görünüm yüklenemiyor

[ctx: #24103]
en: Skin is missing some files
tr: Bazı dış görünüm dosyaları eksik

[ctx: #24104]
en: Add-on is incompatible due to unmet dependencies.
tr: Eklenti karşılanamayan bağımlılıklar olduğu için uyumsuz.

[ctx: #24105]
en: Pause when searching for subtitles
tr: Altyazılar aranırken duraklat

[ctx: #24106]
en: Specify where downloaded subtitles should be saved, the same location as the video or a custom location.
tr: İndirilen altyazıların video ile aynı konuma veya özel bir konuma mı kaydedileceğini belirtin.

[ctx: #24107]
en: Searching for subtitles ...
tr: Altyazılar aranıyor ...

[ctx: #24108]
en: %d subtitles found
tr: %d altyazı bulundu

[ctx: #24109]
en: No subtitles found
tr: Altyazı bulunamadı

[ctx: #24110]
en: Downloading subtitles ...
tr: Altyazılar indiriliyor...

[ctx: #24111]
en: Languages to download subtitles for
tr: Altyazıları indirmek için diller:

[ctx: #24112]
en: Set languages to use when searching for subtitles. Not all subtitle services will use all languages.
tr: Altyazıları ararken kullanılacak dilleri ayarlayın. Bütün altyazı hizmetleri her dili desteklemez.

[ctx: #24113]
en: Failed to download subtitle
tr: Altyazı indirilemedi

[ctx: #24114]
en: No subtitle services installed
tr: Hiçbir altyazı hizmeti yüklü değil

[ctx: #24115]
en: Subtitle storage location
tr: Altyazı depolama konumu

[ctx: #24116]
en: Default TV Service
tr: Varsayılan TV Hizmeti

[ctx: #24117]
en: Select service that will be used as default to search for TV Show subtitles.
tr: TV Programı altyazılarını aramak için kullanılacak varsayılan hizmeti seçin.

[ctx: #24118]
en: Default Movie Service
tr: Varsayılan Film Hizmeti

[ctx: #24119]
en: Select service that will be used as default to search for Movie subtitles.
tr: Film altyazılarını aramak için kullanılacak varsayılan hizmeti seçin.

[ctx: #24120]
en: Manual search string
tr: El ile arama dizesi

[ctx: #24121]
en: Enter search string
tr: Arama dizesi girin

[ctx: #24122]
en: Update all
tr: Tümünü güncelle

[ctx: #24123]
en: Pause the current video while searching for subtitles and resume once the subtitle is available.
tr: Altyazıları ararken geçerli videoyu duraklat ve altyazı kullanılabilir ise videoyu devam ettir.

[ctx: #24124]
en: Next to the video
tr: Videonun yanında

[ctx: #24125]
en: Custom location
tr: Özel konum

[ctx: #24126]
en: Auto download first subtitle
tr: İlk altyazıyı otomatik indir

[ctx: #24127]
en: Automatically download first subtitle from the search result list
tr: Arama sonuçlarındaki ilk altyazıyı otomatık olarak indir

[ctx: #24128]
en: Configuration has been moved
tr: Yapılandırma taşındı

[ctx: #24129]
en: The configuration of XBMC has been moved to the new location for Kodi. Please refer to http://kodi.wiki/view/Migration - this message will not be shown again!
tr: XBMC yapılandırması Kodi için yeni bir konuma taşındı. Lütfen http://kodi.wiki/view/Migration adresine bakın - bu mesaj tekrar gösterilmeyecek!

[ctx: #24999]
en: Hide incompatible
tr: Uyumsuzları gizle

[ctx: #25000]
en: Notifications
tr: Bildirimler

[ctx: #25001]
en: Hide foreign
tr: Yabancıları gizle

[ctx: #25002]
en: Select from all titles ...
tr: Bütün başlıklardan seç ...

[ctx: #25003]
en: Show Blu-ray menu
tr: Blu-ray menüsünü göster

[ctx: #25004]
en: Play main title: %d
tr: Ana başlığı çal: %d

[ctx: #25005]
en: Title: %d
tr: Başlık: %d

[ctx: #25006]
en: Select playback item
tr: Çalınacak öğeyi seç

[ctx: #25007]
en: Chapters: %u - duration: %s
tr: Bölümler: %u - süre: %s

[ctx: #25008]
en: Playback of Blu-ray failed
tr: Blu-ray oynatımı başarısız

[ctx: #25009]
en: The menu of this Blu-ray is not supported
tr: Bu Blu-ray menüsü desteklenmiyor

[ctx: #29800]
en: Library Mode
tr: Kitaplık Modu

[ctx: #29801]
en: QWERTY keyboard
tr: QWERTY klavye

[ctx: #29802]
en: Passthrough Audio in use
tr: Doğrudan Geçiş Ses kullanımda

[ctx: #33001]
en: Trailer quality
tr: Fragman kalitesi

[ctx: #33002]
en: Stream
tr: Akış

[ctx: #33003]
en: Download
tr: İndir

[ctx: #33004]
en: Download & play
tr: İndir ve oynat

[ctx: #33005]
en: Download & save
tr: İndir ve kaydet

[ctx: #33006]
en: Today
tr: Bugün

[ctx: #33007]
en: Tomorrow
tr: Yarın

[ctx: #33008]
en: Saving
tr: Kaydediliyor

[ctx: #33009]
en: Copying
tr: Kopyalanıyor

[ctx: #33010]
en: Set download directory
tr: İndirme dizinini ayarla

[ctx: #33011]
en: Search duration
tr: Arama süresi

[ctx: #33012]
en: Short
tr: Kısa

[ctx: #33013]
en: Long
tr: Uzun

[ctx: #33014]
en: Use DVD player instead of regular player
tr: Herzamanki oynatıcı yerine DVD oynatıcıyı kullan

[ctx: #33015]
en: Ask for download before playing video
tr: Videoyu oynatmadan önce indirmek için sor

[ctx: #33016]
en: Clips
tr: Klipler

[ctx: #33017]
en: Restart plug-in to enable
tr: Etkinleştirmek için eklentiyi yeniden başlat

[ctx: #33018]
en: Tonight
tr: Bu Gece

[ctx: #33019]
en: Tomorrow Night
tr: Yarın Gece

[ctx: #33020]
en: Condition
tr: Durum

[ctx: #33021]
en: Precipitation
tr: Düşen Yağış

[ctx: #33022]
en: Precip
tr: Yağış

[ctx: #33023]
en: Humid
tr: Nemli

[ctx: #33024]
en: Feels
tr: Hissedilen

[ctx: #33025]
en: Observed
tr: Görünen

[ctx: #33027]
en: Sunrise
tr: Gündoğumu

[ctx: #33028]
en: Sunset
tr: Günbatımı

[ctx: #33029]
en: Details
tr: Ayrıntılar

[ctx: #33032]
en: Translate text
tr: Metni tercüme et

[ctx: #33033]
en: Map list %s category
tr: %s kategorisinin harita listesi

[ctx: #33034]
en: 36 Hour
tr: 36 Saatlik

[ctx: #33035]
en: Maps
tr: Haritalar

[ctx: #33036]
en: Hourly
tr: Saatlik

[ctx: #33037]
en: Weekend
tr: Hafta Sonu

[ctx: #33038]
en: %s day
tr: %s günlük

[ctx: #33039]
en: %s Streams
tr: %s Akışları

[ctx: #33040]
en: %s Devices
tr: %s Aygıtları

[ctx: #33049]
en: Alert
tr: Uyarı

[ctx: #33050]
en: Alerts
tr: Uyarılar

[ctx: #33051]
en: Choose Your
tr: Seç

[ctx: #33052]
en: Check
tr: Denetle

[ctx: #33053]
en: Configure the
tr: Yapılandır

[ctx: #33054]
en: Seasons
tr: Sezonlar

[ctx: #33055]
en: Use your
tr: Kullan

[ctx: #33056]
en: Watch your
tr: İzle

[ctx: #33057]
en: Listen to
tr: Dinle

[ctx: #33058]
en: View your
tr: Görüntüle

[ctx: #33059]
en: Configure the
tr: Yapılandır

[ctx: #33060]
en: Power
tr: Güç

[ctx: #33061]
en: Menu
tr: Menü

[ctx: #33062]
en: Play the
tr: Oynat

[ctx: #33063]
en: Options
tr: Seçenekler

[ctx: #33065]
en: Editor
tr: Düzenleyici

[ctx: #33066]
en: About your
tr: Hakkında

[ctx: #33067]
en: Star rating
tr: Yıldız derecelendirmesi

[ctx: #33068]
en: Background
tr: Arka Plan

[ctx: #33069]
en: Backgrounds
tr: Arka Planlar

[ctx: #33070]
en: Custom background
tr: Özel arka plan

[ctx: #33071]
en: Custom backgrounds
tr: Özel arka planlar

[ctx: #33072]
en: View Readme
tr: Benioku'yu Görüntüle

[ctx: #33073]
en: View Changelog
tr: Değişim Günlüğünü Görüntüle

[ctx: #33074]
en: This version of %s requires an
tr: %s sürümünün çalışması için

[ctx: #33075]
en: Kodi revision of %s or greater to run.
tr: %s veya daha büyük bir Kodi sürümü gerekli.

[ctx: #33076]
en: Please update Kodi.
tr: Lütfen Kodi'yi güncelleyin.

[ctx: #33077]
en: No data found!
tr: Hiç veri bulunamadı!

[ctx: #33078]
en: Next page
tr: Sonraki sayfa

[ctx: #33079]
en: Love
tr: Aşk

[ctx: #33080]
en: Hate
tr: Nefret

[ctx: #33081]
en: This file is stacked, select the part you want to play from.
tr: Bu dosya yığınlandı, oynatmak istediğiniz bölümü seçin.

[ctx: #33082]
en: Path to script
tr: Betik yolu

[ctx: #33083]
en: Enable custom script button
tr: Özel betik düğmesini etkinleştir

[ctx: #33084]
en: Auto login
tr: Otomatik giriş

[ctx: #33100]
en: Failed to start
tr: Başlatılamadı

[ctx: #33101]
en: Webserver
tr: Web Sunucusu

[ctx: #33102]
en: Event Server
tr: Olay Sunucusu

[ctx: #33103]
en: Remote communication server
tr: Uzak iletişim sunucusu

[ctx: #33200]
en: Detected New Connection
tr: Yeni Bağlantı Algılandı

[ctx: #34006]
en: MPEG-4 Audio (FFmpeg M4A AAC)
tr: MPEG-4 Ses (FFmpeg M4A AAC)

[ctx: #34100]
en: Number of channels
tr: Kanal sayısı

[ctx: #34111]
en: Select the behaviour when no sound is required for either playback or GUI sounds. [Always] - continuous inaudible signal is output, this keeps the receiving audio device alive for any new sounds, however this might also block sound from other applications. [1- 10 Minutes] - same as Always except that after the selected period of time audio enters a suspended state [Off] - audio output enters a suspended state. Note - sounds can be missed if audio enters suspended state.
tr: Oynatma veya Grafik Kullanıcı Arabirimi sesleri için herhangi bir ses gerekli olmadığındaki davranışı seçin. [Her zaman] - sürekli duyulamaz sinyal çıkışı, bu yeni sesler için çıktı aygıtını canlı tutar ancak bu da diğer uygulamaların seslerini engelleyebilir. [1- 10 Dakika] - Her zaman ile aynı olmasının dışında seçilen süreden sonra askıda bekleme durumuna girer [Kapalı] - ses çıkışı askıda bekleme durumuna girer. Not - ses askıda bekleme durumuna girerse sesler çalmayabilir.

[ctx: #34120]
en: Play GUI sounds
tr: Grafik Kullanıcı Arabirimi seslerini çal

[ctx: #34121]
en: Only when playback stopped
tr: Sadece kayıttan yürütme durduğunda

[ctx: #34122]
en: Always
tr: Her zaman

[ctx: #34123]
en: Never
tr: Hiçbir zaman

[ctx: #34201]
en: Can't find a next item to play
tr: Çalınacak sonraki öğeyi bulamıyor

[ctx: #34202]
en: Can't find a previous item to play
tr: Çalınacak önceki öğeyi bulamıyor

[ctx: #34300]
en: Failed to start Zeroconf
tr: Zeroconf başlatılamadı

[ctx: #34301]
en: Is Apple's Bonjour Service installed? See log for more info.
tr: Apple'ın Bonjour Hizmeti yüklü mü? Daha fazla bilgi için günlük dosyasına bakın.

[ctx: #34302]
en: AirPlay requires Zeroconf to be enabled.
tr: AirPlay için Zeroconf'un etkin olması gerekir.

[ctx: #34303]
en: Unable to stop Zeroconf
tr: Zeroconf durdurulamıyor

[ctx: #34304]
en: AirPlay and AirTunes depend on Zeroconf running.
tr: AirPlay ve AirTunes çalışan Zeroconf a bağımlıdır.

[ctx: #34400]
en: Video Rendering
tr: Video İşleme

[ctx: #34401]
en: Failed to init video filters/scalers, falling back to bilinear scaling
tr: Video filtreleri/ölçekleyiciler başlatılamadı, bilinear ölçeklendirmeye dönülüyor

[ctx: #34402]
en: Failed to initialise audio device
tr: Ses aygıtı başlatılamadı

[ctx: #34403]
en: Check your audiosettings
tr: Ses ayarlarınızı denetleyin

[ctx: #34404]
en: Use gestures for navigation:
tr: Gezinti için herektleri kullan

[ctx: #34405]
en: 1 finger swipe left,right,up,down for cursors
tr: İmleçler için 1 parmakla sola,sağa,yukarı,aşağıya kaydır

[ctx: #34406]
en: 2 finger swipe left for backspace
tr: Backspace için 2 parmakla sola kaydır

[ctx: #34407]
en: 1 finger single tap for enter
tr: Enter için 1 parmakla tek dokunma

[ctx: #34408]
en: 2 finger single tap or 1 finger long press for contextmenu
tr: İçerik menüsü için 2 parmakla tek dokunma veya 1 parmakla uzun bas

[ctx: #35000]
en: Peripherals
tr: Çevre birimleri

[ctx: #35001]
en: Generic HID device
tr: Genel HID aygıtı

[ctx: #35002]
en: Generic network adaptor
tr: Genel ağ bağdaştırıcısı

[ctx: #35003]
en: Generic disk
tr: Genel disk

[ctx: #35004]
en: There are no settings available
    for this peripheral.
tr: Bu çevre birimi için ayar mevcut değil.

[ctx: #35005]
en: New device configured
tr: Yani aygıt yapılandırıldı

[ctx: #35006]
en: Device removed
tr: Aygıt kaldırıldı

[ctx: #35007]
en: Keymap to use for this device
tr: Bu aygıt için kullanılacak keymap

[ctx: #35008]
en: Keymap enabled
tr: Keymap etkin

[ctx: #35009]
en: Do not use the custom keymap for this device
tr: Bu aygıt için özel keymap kullanma

[ctx: #35100]
en: Enable joystick and gamepad support
tr: Oyun çubuğu ve oyun kumandası desteğini etkinleştir

[ctx: #35102]
en: Disable joystick when this device is present
tr: Bu aygıt mevcut iken oyun çubuğunu kullanma

[ctx: #35500]
en: Location
tr: Konum

[ctx: #35501]
en: Class
tr: Sınıf

[ctx: #35502]
en: Name
tr: Ad

[ctx: #35503]
en: Vendor
tr: Sağlayıcı

[ctx: #35504]
en: Product ID
tr: Ürün Kimliği

[ctx: #36000]
en: Pulse-Eight CEC adaptor
tr: Pulse-Eight CEC bağdaştırıcısı

[ctx: #36004]
en: Press "user" button command
tr: "kullanıcı" komut düğmesine bas

[ctx: #36005]
en: Enable switch side commands
tr: Yan geçiş komutlarını etkinleştir

[ctx: #36006]
en: Could not open the adaptor
tr: Bağdaştırıcı açılamıyor

[ctx: #36007]
en: Devices to power on when starting Kodi
tr: Kodi başlatılırken açılacak aygıtlar

[ctx: #36008]
en: Devices to power off when stopping Kodi
tr: Kodi durdurulurken kapatılacak aygıtlar

[ctx: #36009]
en: Put devices in standby mode when activating screensaver
tr: Ekran koruyucu devreye girince aygıtı bekleme moduna geçir

[ctx: #36010]
en: Wake devices when deactivating screensaver
tr: Ekran koruyucuyu kapatırken aygıtları uyandır

[ctx: #36011]
en: Could not detect the CEC com port. Set it up manually.
tr: CEC iletişim bağlantı noktası algılanamadı. El ile ayarla.

[ctx: #36012]
en: Could not initialise the CEC adaptor. Please check your settings.
tr: CEC bağdaştırıcısı başlatılamadı. Lütfen ayarlarınızı denetleyin.

[ctx: #36015]
en: HDMI port number
tr: HDMI bağlantı noktası numarası

[ctx: #36016]
en: Connected
tr: Bağlandı

[ctx: #36017]
en: Could not initialise the CEC adaptor: libCEC was not found on your system.
tr: CEC bağdaştırıcısı başlatılamadı. libCEC sisteminizde bulunamadı.

[ctx: #36018]
en: Use the TV's language setting
tr: Televizyonun dil ayarlarını kullan

[ctx: #36019]
en: Connected to HDMI device
tr: HDMI aygıtına bağlandı

[ctx: #36020]
en: Make Kodi the active source when starting
tr: Başlatırken Kodi etkin kaynak olsun

[ctx: #36021]
en: Physical address (overrules HDMI port)
tr: Fiziksel adres (overrules HDMI bağlantı noktası)

[ctx: #36022]
en: COM port (leave empty unless needed)
tr: İletişim bağlantı noktası (gerekmedikçe boş bırakın)

[ctx: #36023]
en: Configuration updated
tr: Yapılandırma güncellendi

[ctx: #36024]
en: Failed to set the new configuration. Please check your settings.
tr: Yeni yapılandırma değeri ayarlanamadı. Lütfen ayarlarınızı denetleyin.

[ctx: #36025]
en: Send 'inactive source' command when stopping Kodi
tr: Kodi durdurulunca 'etkin olmayan kaynak' komutu yolla

[ctx: #36026]
en: Put devices in standby mode when putting the PC in standby
tr: PC'yi beklemeye alırken cihazlarıda bekleme moduna alın

[ctx: #36027]
en: This device needs servicing
tr: Bu cihazın bakıma ihtiyacı var

[ctx: #36028]
en: Ignore
tr: Yoksay

[ctx: #36029]
en: When the TV is switched off
tr: TV kapatıldığında

[ctx: #36030]
en: Connection lost
tr: Bağlantı kesildi

[ctx: #36031]
en: This user does not have permissions to open the CEC adaptor
tr: Bu kullanıcının CEC bağdaştırıcısını açmak için izni yok

[ctx: #36032]
en: The port is busy. Only one program can access the CEC adaptor
tr: Bağlantı noktası meşgul. Sadece bir program CEC bağdaştırıcısına erişebilir

[ctx: #36033]
en: Pause playback when switching to another source
tr: Başka bir kaynağa geçince oynatımı duraklat

[ctx: #36035]
en: Always
tr: Her zaman

[ctx: #36036]
en: On start/stop
tr: başlangıçta/dururken

[ctx: #36038]
en: Amplifier / AVR device
tr: Amplifikatör / AVR aygıtı

[ctx: #36039]
en: TV and AVR device (explicit)
tr: TV ve AVR aygıtı (kesin)

[ctx: #36040]
en: Unsupported libCEC interface version. %x is lower than the version Kodi supports (%x)
tr: Desteklenmeyen libCEC arabirim sürümü. %x sürümü Kodi'nin desteklediği sürümden (%x) daha düşük.

[ctx: #36041]
en: * Item folder
tr: * Öğe klasörü

[ctx: #36042]
en: Use limited colour range (16-235)
tr: Sınırlı renk aralığı kullan (16-235)

[ctx: #36101]
en: Change the look and feel of the user interface.
tr: Kullanıcı arabiriminin görünüm ve düzenini değiştir.

[ctx: #36102]
en: Category containing all Skin related settings.
tr: Bütün Dış Görünüm ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36103]
en: Select the skin for the user interface. This will define the look and feel of Kodi.
tr: Kullanıcı arabirimi için bir dış görünüm seçiniz. Bu seçim Kodi'nin nasıl görüneceğini tanımlayacaktır.

[ctx: #36104]
en: Change specific skin settings. The available options are dependent on the skin used.
tr: Özel dış görünüm ayarlarını değiştir.  Kullanılabilir seçenekler kullanılan dış görünüme bağlıdır.

[ctx: #36105]
en: Change the theme associated with your selected skin.
tr: Seçtiğiniz kaplamaya bağlı olan temayı değştirin.

[ctx: #36106]
en: Change the colours of your selected skin.
tr: Seçtiğiniz kaplamanın renklerini değiştirin.

[ctx: #36107]
en: Choose the fonts displayed in the user interface. The font sets are configured by your skin.
tr: Kullanıcı arabiriminde görüntülenen yazı tiplerini seç. Yazı tipi kümeleri dış görünüm tarafından yapılandırılır.

[ctx: #36108]
en: Resize the view of the user interface.
tr: Kullanıcı arabirimi görünümünü yeniden boyutlandır.

[ctx: #36109]
en: Select the media window that Kodi displays on startup.
tr: Kodi'nin başlangıç ekranında görüntüleyeceği medya penceresini seçiniz.

[ctx: #36110]
en: Select or disable the sound scheme used in the user interface.
tr: Kullanıcı arabiriminde kullanılan ses düzenini seç veya devre dışı bırak.

[ctx: #36111]
en: Turn this off to remove the scrolling RSS news ticker.
tr: RSS'in otomatik kaydırmasını kapat.

[ctx: #36112]
en: Edit the RSS feeds.
tr: RSS beslemelerini düzenle.

[ctx: #36113]
en: Category containing all locale/regional settings.
tr: Bütün yerel/bölgesel ayarları içeren kategori.

[ctx: #36114]
en: Chooses the language of the user interface.
tr: Kullanıcı arabirimi dilini seçer.

[ctx: #36115]
en: Select the formats for temperature, time and date. The available options depend on the selected language.
tr: Sıcaklık, tarih ve zaman formatını seçin. Mevcut seçenekler seçtiğiniz dile bağlıdır.

[ctx: #36116]
en: Choose which character set is used for displaying text in the user interface.
tr: Kullanıcı arabirimini gösterirken hangi karakter kümesinin kullanılacağını seçiniz.

[ctx: #36117]
en: Select country location.
tr: Ülke seçiniz.

[ctx: #36118]
en: Select your current timezone.
tr: Geçerli zaman dilimini seçiniz.

[ctx: #36119]
en: Select the default audio track when different language tracks are available.
tr: Farklı dil seçenekleri mevcut olduğunda geçerli ses dilini seçiniz.

[ctx: #36120]
en: Select the default subtitles when different languages are available.
tr: Farklı dil seçenekleri mevcut olduğunda geçerli altyazı dilini seçiniz.

[ctx: #36121]
en: Category containing settings related to how file lists are displayed.
tr: Dosya listelerinin nasıl görüntüleneceği ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36122]
en: Display the (..) item in lists for visiting the parent folder.
tr: Üst klasöre gitmek için (..) öğesini listelerde göster.

[ctx: #36123]
en: Show file extensions on media files. For example, 'You Enjoy Myself.mp3' would be simply be shown as 'You Enjoy Myself'.
tr: Dosya uzantısını göster. Örneğin "Benimle Eğlen.mp3" kısaca "Benimle Eğlen" olarak gösterilecek.

[ctx: #36124]
en: Ignore certain tokens during sort operations. For example, 'The Simpsons' would be sorted as 'Simpsons'.
tr: Sıralama işlemleri sırasında bazı belirteçleri yoksay. Örneğin, 'The Simpsons' sadece 'Simpsons' olarak sıralanır.

[ctx: #36125]
en: Allow files to be deleted and renamed through the user interface, via the contextual menu (press C on a keyboard, for example, to bring up this menu).
tr: İçerik menüsü aracılığıyla, kullanıcı arabirimi üzerinden dosyaları silmeye ve yeniden adlandırmaya izin ver. (bu menüyü getirmek için klavyeden C'ye basın)

[ctx: #36126]
en: Show the add source button in root sections of the user interface.
tr: Kullanıcı arabiriminin kök bölümlerinde kaynak ekle düğmesini göster.

[ctx: #36127]
en: Show hidden files and directories when listing files.
tr: Dosyaları listelerken gizli dosya ve dizinleri göster.

[ctx: #36128]
en: Category containing all screensaver settings.
tr: Bütün ekran koruyucusu ayarlarını içeren kategori.

[ctx: #36129]
en: Set the amount of idle time required before displaying the screensaver.
tr: Ekran koruyucusunu göstermeden önce gereken boşta kalma süresi miktarını ayarla

[ctx: #36130]
en: Select the screensaver. Kodi will force the 'Dim' screensaver when fullscreen video playback is paused or a dialogue box is active.
tr: Ekran koruyucu seçin. Tam ekran video oynatma duraklatılırsa veya bir iletişim kutusu etkin olduğunda Kodi 'Karart' ekran koruyucusunu zorlar.

[ctx: #36131]
en: Change specific screensaver settings. The available options are dependent on the screensaver used.
tr: Özel ekran koruyucu ayarlarını değiştir. Kullanılabilir seçenekler kullanılan ekran koruyucuya bağlıdır.

[ctx: #36132]
en: Preview the selected screensaver.
tr: Seçilen ekran koruyucuyu göster.

[ctx: #36133]
en: If music is being played, Kodi will start the selected visualisation instead of displaying the screensaver.
tr: Müzik çalınıyorsa, Kodi ekran koruyucuyu görüntülemek yerine seçilen görsel öğeyi başlatacaktır.

[ctx: #36134]
en: Dim the display when media is paused. Not valid for the 'Dim' screensaver mode.
tr: Medya duraklatıldığında ekranı karart. Karartma ekran koruyucu modu için geçerli değil.

[ctx: #36135]
en: No info available yet.
tr: Bilgi mevcut değil.

[ctx: #36136]
en: No info available yet.
tr: Bilgi mevcut değil.

[ctx: #36137]
en: No info available yet.
tr: Bilgi mevcut değil.

[ctx: #36138]
en: Section that contains settings related to videos and how they are handled.
tr: Videolar ile ilgili ayarları içeren bölüm.

[ctx: #36139]
en: Category containing the settings for how the video library is handled.
tr: Video kitaplığı ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36140]
en: Enable the video library.
tr: Video kitaplığını etkinleştir.

[ctx: #36141]
en: Show plot information for unwatched media in the Video Library.
tr: İzlenmemiş bölüm bilgisini Video Kitaplığında göster.

[ctx: #36143]
en: Get thumbnails for actors when scanning media.
tr: Medya taranırken aktör küçük resimlerini al.

[ctx: #36144]
en: Remove the TV show season node, toggles between 'If only one season' (default), 'Always' and 'Never'.
tr: TV Programı sezon düğümünü kaldır,  'Yalnızca bir sezon ise' (varsayılan) ile 'Her zaman' ve 'Asla' arasında geçiş yapar.

[ctx: #36145]
en: Group movies into 'Movie sets' when browsing the movie library.
tr: Film kitaplığına göz atarken 'Film kümeleri'ndeki filmleri grupla.

[ctx: #36146]
en: Check for new media files on Kodi startup.
tr: Kodi başlatılırken yeni medya dosyalarını kontrol et.

[ctx: #36147]
en: Hide the library scanning progress bar during scans.
tr: Tarama sırasında kitaplık tarama durum çubuğunu gizle.

[ctx: #36148]
en: Remove items from your library that can't be found (either renamed, deleted, or on removable storage that is currently unplugged).
tr: Kıtaplığınızda bulunamayan öğeleri kaldır (herhangi bir yeniden adlandırma, silinme, veya şu anda bağlı olmayan bir çıkarılabilir depolama biriminde olan)

[ctx: #36149]
en: Export the Video Library database to XML files. This will optionally overwrite your current XML files.
tr: Video Kıtaplığı veritabanını XML dosyasına dışa aktar. Bu isteğe bağlı olarak geçerli XML dosyalarının üzerine yazılır.

[ctx: #36150]
en: Import a XML file into the Video Library database.
tr: XML dosyasından Video Kitaplığı veritabanı içine aktar.

[ctx: #36151]
en: Category containing settings for how video playback is handled.
tr: Video oynatımı ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36152]
en: Enable automatic playback of the next file in the list.
tr: Listedeki bir sonraki dosyayı otomatik oynatmayı etkinleştir.

[ctx: #36153]
en: Adjust the method used to process and display video.
tr: Videoyu işlemek ve görüntülemek için kullanılan metodu ayarla.

[ctx: #36154]
en: Use high quality scalers when upscaling a video by at least this percentage.
tr: Video ölçeklemede en azından bu yüzdeyle yüksek kalite ölçerler kullan.

[ctx: #36155]
en: Enable VDPAU hardware decoding of video files, mainly used for NVIDIA graphics and in some circumstances AMD graphics.
tr: Video dosyalarının VDPAU donanımsal kod çözmesini etkinleştir, çoğunlukla NVIDIA ve bazı durumlarda AMD grafik işlemcileri için kullanılır.

[ctx: #36156]
en: Enable VAAPI hardware decoding of video files, mainly used for Intel graphics and in some circumstances AMD graphics.
tr: Video dosyalarının VAAPI donanımsal kod çözmesini etkinleştir, çoğunlukla Intel ve bazı durumlarda AMD grafik işlemcileri için kullanılır.

[ctx: #36158]
en: Enable DXVA2 hardware decoding of video files.
tr: Video dosyalarının DXVA2 donanımsal kod çözmesini etkinleştir.

[ctx: #36159]
en: Enable CrystalHD decoding of video files.
tr: Video dosyalarının CrystalHD kod çözmesini etkinleştir.

[ctx: #36160]
en: Enable VDA hardware decoding of video files.
tr: Video dosyalarının VDA donanımsal kod çözmesini etkinleştir.

[ctx: #36161]
en: Enable OpenMax hardware decoding of video files.
tr: Video dosyalarının OpenMax donanımsal kod çözmesini etkinleştir.

[ctx: #36162]
en: Enable VideoToolbox hardware decoding of video files.
tr: Video dosyalarının VideoToolbox donanımsal kod çözmesini etkinleştir.

[ctx: #36163]
en: Enable decoding of video files using pixel buffer objects.
tr: Piksel arabelleği nesnelerini kullanarak video dosyalarının kod çözümünü etkinleştir.

[ctx: #36164]
en: Allow the refresh rate of the display to be changed so that it best matches the video frame rate. This may yield smoother video playback.
tr: Ekranın yenileme hızını video kare hızı ile en iyi eşleşecek şekilde değiştirilmesine izin ver. Bu daha yumuşak video oynatımı sağlar.

[ctx: #36165]
en: Pause for a small amount of time during a refresh rate change.
tr: Yenileme hızını değiştirirken kısa bir zaman için duraklat.

[ctx: #36166]
en: Synchronise the video to the refresh rate of the monitor.
tr: Videoyu monitörün yenileme hızı ile eşitle.

[ctx: #36167]
en: Audio has to stay in sync, this can either be done by resampling, skipping/duplicating packets, or adjusting the clock if it gets out of sync too far.
tr: Ses zaman uyumlu kalmak zorunda, bu da paketleri yeniden örnekleyerek, atlayarak/çoğaltarak, veya zaman uyumu çok uzakta kaldıysa saat ayarlama ile yapılabilir.

[ctx: #36168]
en: Maximum video speed adjust to match actual screen refresh rate.
tr: Ekranın gerçek yenileme hızı ile eşleşecek en fazla video hızı ayarlaması.

[ctx: #36169]
en: Select the quality of resampling for cases where the audio output needs to be at a different sampling rate from that used by the source. [Low] is fast and will have minimal impact on system resources such as the use of the CPU, [Medium] & [High] will use progressively more system resources.
tr: Ses çıkış kaynağı tarafından kullanılandan farklı bir örnekleme oranında olması gereken durumlar için yeniden örnekleme kalitesini seçin. [Düşük] hızlı ve CPU kullanımı gibi sistem kaynakları üzerinde çok az etkisi olur, [Orta] ve [Yüksek] giderek daha fazla sistem kaynaklarını kullanır.

[ctx: #36170]
en: Allow video player to ignoring aspect ratio by a certain amount to fill a larger amount of the screen with video.
tr: Video ile ekranın daha büyük bir miktarını doldurmak için video oynatıcının belli bir miktar en boy oranını görmezden gelmesine izin ver.

[ctx: #36171]
en: Select the zoom level that 4:3 videos are shown on widescreen displays.
tr: 4:3 videolarının geniş ekranlarda görüntüleneceği yakınlaştırma düzeyini seçin.

[ctx: #36172]
en: VDPAU studio level conversion provides a way for advanced applications like Kodi to influence the colour space conversion.
tr: VDPAU stüdyo düzey dönüştürme Kodi gibi gelişmiş uygulamalarda renk alanı dönüşümünü etkilemek için bir yol sağlar.

[ctx: #36173]
en: Enable upscaling using VDPAU.
tr: VDPAU kullanarak upscaling yapmayı etkinleştir.

[ctx: #36174]
en: Enable Teletext when watching a live TV stream.
tr: Canlı TV akışını izlerken Teletext'i etkinleştir.

[ctx: #36175]
en: Scale Teletext to 4:3 ratio.
tr: Teleteksi 4:3 orantısına ayarla.

[ctx: #36176]
en: Category containing settings for how video file lists are handled.
tr: Video dosyası listeleri ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36177]
en: Toggle between Choose, Play (default), Resume and Show Information. Choose will select an item, e.g. open a directory in files mode. Resume will automatically resume videos from the last position that you were viewing them, even after restarting the system.
tr: Seç, Oynat (varsayılan), Sürdür ve Bilgi Göster arasında geçiş yapın. Seç bir öğe seçer, örneğin dosyalar modunda bir dizin açmak. Sürdür, sistem yeniden başlatıldıktan sonra bile, görüntülediğiniz videoların son konumundan otomatik olarak devam ettirir.

[ctx: #36178]
en: Extract thumbnails and metadata information such as codec and aspect ratio from videos.
tr: Videolardan codec, en boy oranı gibi meta veri bilgilerini ve küçük resimleri çıkart.

[ctx: #36179]
en: When a file is scanned into the library it will display the metadata title instead of the file name.
tr: Bir dosya kitaplık için tarandığında başlık olarak dosya adı yerine meta veri başlığı görüntülenir.

[ctx: #36180]
en: Extract thumbnails and information, such as codecs and aspect ratio, to display in Library Mode.
tr: Kitaplık Modunda göstermek için codec, en boy oranı gibi bilgileri ve küçük resimleri çıkart.

[ctx: #36181]
en: No info available yet.
tr: Bilgi mevcut değil.

[ctx: #36182]
en: Combines multi-part video files, DVD folders, and movie folders down to a single item in non-library views.
tr: Kitaplık görünümü dışındaki görünümlerde çok parçalı video dosyalarını, DVD klasörlerini ve film klasörlerini tek bir öğede birleştirir.

[ctx: #36183]
en: Removes the title, genre etc nodes from the library view. Selecting a category takes you straight to the title view.
tr: Başlık, tarz gibi düğümleri kitaplık görünümünden kaldırır. Bir kategoriyi seçmek sizi direk olarak başlık görünümüne götürür.

[ctx: #36184]
en: Category containing settings for how subtitles are handled.
tr: Alyazılar ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36185]
en: Set the font type to be used for subtitles.
tr: Altyazılar için kullanılacak yazı tipi türünü ayarla.

[ctx: #36186]
en: Set the font size to be used for subtitles.
tr: Altyazılar için kullanılacak yazı tipi boyutunu ayarla.

[ctx: #36187]
en: Set the font style to be used for subtitles.
tr: Altyazılar için kullanılacak yazı tipi stilini ayarla.

[ctx: #36188]
en: Set the font colour to be used for subtitles.
tr: Altyazılar için kullanılacak yazı tipi rengini ayarla.

[ctx: #36189]
en: Set the font character set to be used for subtitles.
tr: Altyazılar için kullanılacak yazı tipi karakter kümesini ayarla.

[ctx: #36190]
en: Override ASS/SSA subtitles fonts.
tr: ASS/SSA altyazıları yazı tiplerini geçersiz kıl.

[ctx: #36191]
en: Set a custom directory for your subtitles. This can be a file share.
tr: Altyazılarınız için özel bir dizin ayarlayın. Bu bir dosya paylaşımı olabilir.

[ctx: #36192]
en: Location of subtitles on the screen.
tr: Altyazıların ekrandaki konumu.

[ctx: #36193]
en: Category containing settings for how DVDs are handled.
tr: DVD'ler ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36194]
en: Autorun DVD video when inserted in drive.
tr: Sürücüye takıldığında DVD videoyu otomatik başlat.

[ctx: #36195]
en: Force a region for DVD playback.
tr: DVD gösteriminde bölge ayarını zorunlu tut.

[ctx: #36196]
en: Attempt to skip 'unskippable' introductions before DVD menu.
tr: DVD menüsünden önceki 'geçilemeyen' giriş bölümünü geçmeyi dene.

[ctx: #36197]
en: No info available yet.
tr: Bilgi mevcut değil.

[ctx: #36198]
en: Select the default movie information source. See the Add-ons Manager for options.
tr: Varsayılan film bilgisi kaynağını seçin. Seçenekler için Eklenti Yöneticisi'ne bakın.

[ctx: #36199]
en: Select the default TV show information source. See the Add-ons Manager for options.
tr: Varsayılan TV programları bilgisi kaynağını seçin. Seçenekler için Eklenti Yöneticisi'ne bakın.

[ctx: #36200]
en: Default scraper used for adding music videos to your library.
tr: Müzik videolarını kitaplığınıza eklemek için kullanılan varsayılan scraper.

[ctx: #36201]
en: Settings for PVR/Live TV features.
tr: PVR/Canlı TV özellikleri için ayarlar.

[ctx: #36202]
en: Category for general settings for PVR/Live TV features.
tr: PVR/Canlı TV özellikleri genel ayarları kategorisi.

[ctx: #36203]
en: Enable the Personal Video Recorder (PVR) features in Kodi. This requires that at least one PVR Add-on is installed.
tr: Kodi'nin Kişisel Video Kaydedici (PVR) özelliklerini etkinleştir. En az bir PVR eklentisinin yüklü olması gerekir.

[ctx: #36204]
en: Import channel groups from the PVR backend (if supported). Will delete user created groups if they're not found on the backend.
tr: Kanal guruplarını PVR arka uçtan al (destekleniyorsa). Eğer arka uçta bulunmuyorsa kullanıcının oluşturduğu guruplar silinir.

[ctx: #36205]
en: Sort the channels by channel number on the backend, but use Kodi's own numbering for channels.
tr: Kanalları arka uç kanal numarasına göre sırala, fakat kanallar için Kodi'nin kendi numaralandırmasını kullan.

[ctx: #36206]
en: Use numbering from the backend, instead of configuring them manually over Kodi.
tr: Kodi üzerinde el ile yapılandırmak yerine arka uç numaralarını kullan.

[ctx: #36207]
en: Open the channel manager, which allows modifying the channel order, channel name, icon, etc.
tr: Kanal sırası, kanal ismi, simge vb. değiştirmeye izin veren kanal yöneticisini aç.

[ctx: #36208]
en: Instruct the backend to search for channels (if supported).
tr: Kanalları aramak için arka uça talimat ver (destekleniyorsa).

[ctx: #36209]
en: Delete channel/EPG database and reimport the data from the backend afterwards.
tr: Kanal ve EPG veritabanını sil ve sonra veriyi arka uçtan tekrar al.

[ctx: #36210]
en: Prevent the 'connection lost' notification window from displaying when Kodi is unable to talk to the PVR backend server.
tr: Eğer Kodi PVR arka uç sunucusu ile iletişim kuramaz ise 'bağlantı kesildi' bildirim penceresini göstermeyi engelle.

[ctx: #36211]
en: Category for PVR menus and on-screen display settings, as well as channel info windows.
tr: PVR menüleri ve ekran menüsü ayarları yanı sıra kanal bilgisi pencereleri kategorisi.

[ctx: #36212]
en: Display programming information when changing channels, such as the current TV show.
tr: Kanal değiştirirken geçerli TV programının program bilgisini görüntüle.

[ctx: #36214]
en: Close the on screen display controls after switching channels.
tr: Kanal değiştirdikten sonra ekran kontrolleri menüsünü kapat.

[ctx: #36216]
en: Folder where channel icons are stored.
tr: Kanal simgelerinin depolandığı klasör.

[ctx: #36217]
en: Scan for missing channel icons.
tr: Eksik kanal simgeleri için tara.

[ctx: #36218]
en: Category for electronic programming guide settings.
tr: Elektronik program rehberi ayarları kategorisi.

[ctx: #36220]
en: Number of days of EPG data to import from backends.
tr: EPG verisini arka uçtan alma gün sayısı.

[ctx: #36221]
en: Time between EPG data imports from backends.
tr: EPG verisini arka uçtan alma süresi.

[ctx: #36222]
en: Do not import EPG data while playing TV to minimise CPU usage.
tr: CPU kullanımını azaltmak için TV oynatılırken EPG verilerini alma.

[ctx: #36223]
en: By default, EPG data is stored in a local database to speed up importing when Kodi is restarted.
tr: EPG verisi, varsayılan olarak Kodi yeniden başlatıldığında EPG verisinin alınmasını hızlandırmak için yerel veritabanında depolanır.

[ctx: #36224]
en: Hide "no information available" labels when no EPG data can be retrieved for a channel.
tr: Kanal için EPG verisi alınamaz ise 'hiçbir bilgi yok' etiketlerini gizle.

[ctx: #36225]
en: Delete the EPG database in Kodi and reimport the data afterwards from the backend.
tr: Kodi'nin içindeki EPG veritabanını sil ve sonra veriyi arka uçtan tekrar al.

[ctx: #36226]
en: Category for PVR playback and channel switching settings.
tr: PVR oynatımı ve kanal değiştirme ayarları kategorisi.

[ctx: #36227]
en: Display stream of selected channel in a small box instead of fullscreen.
tr: Seçilen kanalın görüntüsünü tam ekran yerine küçük bir kutuda görüntüleyin.

[ctx: #36228]
en: Continue with the last viewed channel on startup.
tr: Başlangıçta son izlenen kanala devam et.

[ctx: #36229]
en: Display signal quality information in the codec information window (if supported by the Add-on and backend).
tr: Codec bilgisi penceresinde sinyal kalitesi bilgisini göster (eklenti ve arka uç tarafından destekleniyorsa).

[ctx: #36230]
en: How long Kodi will wait to change the channel if the channel isn't being received. Useful for over-the-air channels that occasionally lose signal strength.
tr: Kanal alınamadığı zaman Kodi kanal değiştirmek için ne kadar bekleyecek. Zaman zaman sinyal gücünü kaybeden havadan yayın kanalları için kullanışlıdır.

[ctx: #36231]
en: Pressing a number button in full screen mode will automatically switch to the channel number that was entered after 1 second.
tr: Tam ekran modundayken bir sayı tuşlanırsa, sayı tuşlandıktan 1 saniye sonra otomatik olarak tuşlanan kanalı açar.

[ctx: #36232]
en: When pressing channel up or down, the actual channel switch is delayed, allowing the user to flip to a channel number without waiting for each channel switch.
tr: Yukarı veya aşağı kanal değiştirmeye basarken, kullanıcının her kanal geçişini beklemeden bir kanal numarası çevirmesi için gerçek kanal değiştirme gecikir.

[ctx: #36233]
en: Category for default recording duration settings.
tr: Varsayılan kayıt süresi ayarları kategorisi.

[ctx: #36234]
en: Duration of instant recordings when pressing the record button.
tr: Kayıt düğmesine basıldığında anlık kayıtların süresi.

[ctx: #36235]
en: Priority of the recording. Higher number means higher priority. Not supported by all Add-ons and backends.
tr: Kayıt önceliği. Daha yüksek bir sayı daha yüksek öncelik anlamına gelir. Bütün eklentiler ve arka uçlar tarafından desteklenmez.

[ctx: #36236]
en: Delete recording after this time. Not supported by all Add-ons and backends.
tr: Kayıdı bu zamandan sonra sil. Bütün eklentiler ve arka uçlar tarafından desteklenmez.

[ctx: #36237]
en: Start recordings before the actual time. Not supported by all Add-ons and backends.
tr: Gerçek zamanından önce kayıtları başlat. Bütün eklentiler ve arka uçlar tarafından desteklenmez.

[ctx: #36238]
en: End recordings after the actual time. Not supported by all Add-ons and backends.
tr: Gerçek zamanından sonra kayıtları durdur. Bütün eklentiler ve arka uçlar tarafından desteklenmez.

[ctx: #36239]
en: Display a notification when timers are added, finished or removed by the backend.
tr: Arka uç tarafından zamanlayıcılar eklenince, bitince veya kaldırılında bildirim göster.

[ctx: #36240]
en: Category for PVR power management settings, such as when to wake the PVR backend server.
tr: PVR güç yönetimi ayarları kategorisi, örneğin PVR arka uç sunucusu ne zaman uyansın.

[ctx: #36241]
en: Execute the "wakeup command" below when Kodi exits or is going into hibernation mode. The timestamp of the next scheduled recording is passed as parameter.
tr: Kodi çıkar veya hazırda bekletme moduna giderse aşağıdaki "uyandırma" komutunu çalıştırın. Sonraki zamanlanmış kayıt damgası parametre olarak geçirilir.

[ctx: #36242]
en: The command will not be executed when a recording will be started within this timeout.
tr: Bir kayıt bu zaman aşımı içinde başladığında komut çalıştırılmaz.

[ctx: #36243]
en: The command to execute.
tr: Çalıştırılacak komut.

[ctx: #36244]
en: Time to subtract from the start time of the next scheduled recording.
tr: Zamanlanmış sonraki kaydı başlangıç saatinden çıkarma vakti geldi.

[ctx: #36245]
en: Execute the wakeup command every day at the given time.
tr: Hergün belirtilen zamanda uyandırma komutunu çalıştır.

[ctx: #36246]
en: When to execute the daily wakeup command.
tr: Günlük uyandırma komutunun çalıştırılma zamanı.

[ctx: #36247]
en: Category for parental control settings if the PVR backend server supports parental controls.
tr: PVR arka uç sunucusu ebeveyn denetimlerini destekliyorsa ebeveyn denetimi ayarları kategorisi.

[ctx: #36248]
en: Asks for a pin code to access parental locked channels. Channels can be marked as locked in the channels editor on the general tab. Parental locked channels can not be played or recorded without entering a pin code, and the EPG information is hidden for those channels.
tr: Ebeveyn kilitli kanallara erişmek için bir pin kodu sorar. Kanallar, genel sekmesinde kanal editörü ile kilitli kanal olarak işaretlenebilir. Ebeveyn kilitli kanallar pin kodu girmeden oynatılamaz veya kaydedilemez, ve bu kanallar için EPG bilgisi gizlidir.

[ctx: #36249]
en: Enter a new pin code to unlock parental locked channels.
tr: Erişkin erişimi için kilitli kanallar için yeni bir PIN kodu giriniz.

[ctx: #36250]
en: Ask for the pin code again when trying to access a parental locked channel and the code hasn't been asked for this duration.
tr: Bir ebeveyn kilitli kanala erişmeye çalışırken tekrar pin kodu iste ve bu süre dolana kadar kodu sorma.

[ctx: #36251]
en: Category for any specific settings for your PVR backend, if the PVR backend supports changing those settings in Kodi.
tr: PVR arka uç Kodi'de bu ayarları değiştirmeyi destekliyorsa, PVR arka uca özel ayarlar kategorisi.

[ctx: #36252]
en: This option will bring you to any specific settings for your PVR backend, if the PVR backend supports changing those settings in Kodi.
tr: Bu seçenek eğer PVR arka uç ayarları destekliyorsa ve Kodi'de bu ayarlar değiştirilebiliyorsa PVR arka uca özel ayarları getirir.

[ctx: #36253]
en: Section that contains settings related to music files and how they are handled.
tr: Müzik dosyaları ile ilgili ayarları içeren bölüm.

[ctx: #36254]
en: Enable the music library.
tr: Müzik kitaplığını etkinleştir.

[ctx: #36255]
en: Determine if artists that appear only on compilations are shown in the library artist view.
tr: Kitaplık sanatçı görünümünde sadece derlemelerde görünen sanatçıların gösterilip gösterilmeyeceğini belirle.

[ctx: #36256]
en: Automatically fetch album and artist information via scrapers during scan.
tr: Tarama sırasında albüm ve sanatçı bilgilerini scrapers aracılığıyla otomatik olarak getir.

[ctx: #36257]
en: Select the default album information source.
tr: Varsayılan albüm bilgisi kaynağını seç.

[ctx: #36258]
en: Select the default artist information source. See the Add-ons Manager for options.
tr: Varsayılan sanatçı bilgisi kaynağını seçin. Seçenekler için Eklenti Yöneticisi'ne bakın.

[ctx: #36259]
en: Check for new and removed media files on Kodi startup.
tr: Kodi başlatılırken yeni ve kaldırılmış medya dosyalarını kontrol et.

[ctx: #36260]
en: No info available yet.
tr: Hiçbir bilgi mevcut değil.

[ctx: #36262]
en: Export the Music Library database to XML files. This will optionally overwrite your current XML files.
tr: Müzik Kıtaplığı veritabanını XML dosyasına dışa aktar. Bu isteğe bağlı olarak geçerli XML dosyalarının üzerine yazılır.

[ctx: #36263]
en: Import a XML file into the Music Library database.
tr: XML dosyasından Müzik Kitaplığı veritabanı içine aktar.

[ctx: #36264]
en: Category containing settings for how music playback is handled.
tr: Müzik çalma ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36265]
en: Kodi automatically plays the next item in the current folder. For example, in Files View: After a track has been played, Kodi would automatically play the next track in the same folder.
tr: Kodi otomatik olarak geçerli klasördeki sonraki öğeyi çalar. Örneğin, Dosyalar Görünümü: Bir parça çalındıktan sonra, Kodi otomatik olarak aynı klasördeki sonraki parçayı çalar.

[ctx: #36266]
en: When songs are selected they are queued instead of playback starting immediately.
tr: Şarkılar seçildiğinde hemen çalmak yerine sıraya alınır.

[ctx: #36267]
en: Kodi will read the ReplayGain information encoded in your audio files by a program such as MP3Gain and normalise the sound levels accordingly.
tr: Kodi, MP3Gain gibi bir program tarafından ses dosyalarına kodlanmış ReplayGain bilgisini okur ve buna göre ses seviyelerini normalleştirir.

[ctx: #36268]
en: Default is 89dB per standard. Change with caution.
tr: Standartlara göre 89dB ayarlıdır. Lütfen dikkatle değiştirin.

[ctx: #36269]
en: Default is 89dB per standard. Change with caution.
tr: Standartlara göre 89dB ayarlıdır. Lütfen dikkatle değiştirin.

[ctx: #36270]
en: Reduce the volume of the file if clipping will occur.
tr: Kırpma oluşursa dosyasının ses düzeyini azalt.

[ctx: #36271]
en: Smoothly fade from one audio track to the next. You can set the amount of overlap from 1-15 seconds.
tr: Yavaşça azalarak bir sonraki ses parçasına geçer. Örtüşme miktarını 1-15 saniye arasında ayarlayabilirsiniz.

[ctx: #36272]
en: Allow crossfading to occur when both tracks are from the same album.
tr: Aynı albümden iki parça ise çapraz geçişe izin ver.

[ctx: #36273]
en: Select the visualisation that will be displayed while listening to music.
tr: Müzik dinlerken hangi görsel öğenin gösterileceğini seç.

[ctx: #36274]
en: Read the tag information from song files. For large directories this can slow down read time, especially over a network.
tr: Şarkı dosyalarının etiket bilgilerini oku. Bu büyük dizinler için okuma süresini yavaşlatır, özellikle ağ üzerinden.

[ctx: #36275]
en: Control the way that the names of songs are displayed in the user interface. In order to function properly, tag reading needs to be enabled.
tr: Şarkı isimlerinin kullanıcı arabiriminde görüntülenme şeklini denetler. Düzgün çalışması için, etiket okuma etkin olması gerekiyor.

[ctx: #36276]
en: Used for formatting the second column in file lists.
tr: Dosya listelerindeki ikinci sütununu biçimlendirmek için kullanılır.

[ctx: #36277]
en: Control the way that the names of songs are displayed in the now playing list.
tr: Şarkı isimlerinin şimdi çalınıyor listesindeki görüntülenme şeklini denetler.

[ctx: #36278]
en: Used for formatting the second column in the now playing list.
tr: Şimdi çalınıyor listesindeki ikinci sütunu biçimlendirmek için kullanılır.

[ctx: #36279]
en: Control the way that the names of songs are displayed in library lists.
tr: Şarkı isimlerinin kitaplık listelerindeki görüntülenme şeklini denetler.

[ctx: #36280]
en: Used for formatting the second column in library lists.
tr: Kitaplık listelerindeki ikinci sütunu biçimlendirmek için kullanılır.

[ctx: #36281]
en: Kodi will search for thumbs on remote shares and optical media. This can often slow down the listing of network folders.
tr: Kodi küçük resimleri uzak paylaşımlarda ve optik medya üzerinde arayacaktır. Bu genellikle ağ klasörlerinin listelenmesini yavaşlatabilir.

[ctx: #36282]
en: Category containing settings for how CDs are handled.
tr: CD'ler ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36283]
en: Autorun CDs when inserted in drive.
tr: CD lerin sürücüye konulduklarında otomatik olarak başlatır.

[ctx: #36284]
en: Read the information belonging to an audio CD from an internet database.
tr: Bir ses CD'sine ait olan bilgileri internet veritabanından oku.

[ctx: #36285]
en: Select the location on your hard drive where ripped tracks will be saved to.
tr: Kopyalanan parçaların sabit sürücünüzde kaydedileceği konumu seçin.

[ctx: #36286]
en: Control how saved music is named from the tags. Tags: [B]%N[/B]: TrackNumber, [B]%S[/B]: DiscNumber, [B]%A[/B]: Artist, [B]%T[/B]: Title, [B]%B[/B]: Album, [B]%G[/B]: Genre, [B]%Y[/B]: Year, [B]%F[/B]: FileName, [B]%D[/B]: Duration, [B]%J[/B]: Date, [B]%R[/B]: Rating, [B]%I[/B]: FileSize.
tr: Kaydedilmiş müziğin etiketler tarafından nasıl adlandırılacağını kontrol et. Etiketler: [B]%N[/B]: ParçaNumarası, [B]%S[/B]: DiskNumarası, [B]%A[/B]: Artist, [B]%T[/B]: Başlık, [B]%B[/B]: Albüm, [B]%G[/B]: Tarz, [B]%Y[/B]: Yıl, [B]%F[/B]: DosyaAdı, [B]%D[/B]: Süre, [B]%J[/B]: Tarih, [B]%R[/B]: Derecelendirme, [B]%I[/B]: DosyaBoyutu.

[ctx: #36287]
en: Select which audio encoder to use when ripping.
tr: Kopyalarken hangi ses kodlayıcıyı kullanacağınızı seçin.

[ctx: #36288]
en: Select which quality you want to rip your files.
tr: Dosyalarınızı hangi kalitede kopyalayacağınızı seçin.

[ctx: #36289]
en: Select which bitrate to use for the specified audio encoder for audio compression.
tr: Belirtilen ses kodlayıcının ses sıkıştırması için hangi bit oranı kullanılacağını seçin.

[ctx: #36290]
en: For FLAC define compression level, default 5.
tr: FLAC için sıkıştırma düzeyini tanımla, varsayılan 5.

[ctx: #36291]
en: Auto eject disc after rip is complete.
tr: CD kopyalama işlemi bitince otomatik olarak diski çıkar

[ctx: #36292]
en: Category containing the settings for how karaoke is handled.
tr: Karaoke ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36293]
en: When playing any music file, Kodi will look for a matching .cdg file and display its graphics.
tr: Herhangi bir müzik dosyasını çalarken, Kodi eşleşen .cdg dosyasına bakar ve grafikleri görüntüler.

[ctx: #36294]
en: Show song selection dialog once the last song in the queue has been played.
tr: Kuyruktaki son şarkı çalındıktan sonra şarkı seçimi iletişim kutusunu göster.

[ctx: #36295]
en: Select the font type used during karaoke.
tr: Karaoke sırasında kullanılacak yazı tipini türünü seçiniz.

[ctx: #36296]
en: Select the size of the font used during karaoke.
tr: Karaoke sırasında kullanılacak yazı tipinin boyutunu seçiniz.

[ctx: #36297]
en: Select the font colour used during karaoke.
tr: Karaoke sırasında kullanılacak yazı tipi rengini seçiniz.

[ctx: #36298]
en: Select the character set used during karaoke.
tr: Karaoke sırasında kullanılacak karakter kümesini seçiniz.

[ctx: #36299]
en: Export the karaoke numbered songs to HTML or CSV files.
tr: Karaoke numaralı şarkıları HTML veya CSV dosyası olarak dışa aktar.

[ctx: #36300]
en: Import the karaoke numbered songs from HTML or CSV files.
tr: Karaoke numaralı şarkıları HTML veya CSV dosyası olarak içe aktar.

[ctx: #36301]
en: No info available yet.
tr: Bilgi mevcut değil.

[ctx: #36302]
en: No info available yet.
tr: Bilgi mevcut değil.

[ctx: #36303]
en: No info available yet.
tr: Bilgi mevcut değil.

[ctx: #36304]
en: Section that contains settings related to pictures and how they are handled.
tr: Resimler ile ilgili ayarları içeren bölüm.

[ctx: #36305]
en: Category containing settings for how picture file lists are handled.
tr: Resim dosyası listeleri ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36306]
en: If EXIF information exists (date, time, camera used, etc.), it will be displayed.
tr: Eğer EXIF bilgisi varsa (tarih, kullanılan kamera, vs.), görüntülenecek.

[ctx: #36307]
en: Automatically generate picture thumbnails when entering picture folder.
tr: Resim klasörüne girerken küçük resimleri otomatik olarak oluştur.

[ctx: #36308]
en: Pictures will automatically rotate according to information in the EXIF tag, if found.
tr: Eğer varsa EXIF etiketindeki bilgiye göre resimler otomatik olarak döndürülecek.

[ctx: #36309]
en: Show videos in picture file lists.
tr: Resim dosyası listelerinde videoları göster.

[ctx: #36310]
en: No info available yet.
tr: Bilgi mevcut değil.

[ctx: #36311]
en: Category containing settings for how picture slideshows are handled.
tr: Resim slayt gösterileri ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36312]
en: Select the amount of time that each image is displayed in a slideshow.
tr: Slayt gösterisinde her bir resmin görüntüleneceği süreyi seçin.

[ctx: #36313]
en: Images in a slideshow will pan and zoom while displayed.
tr: Slayt gösterisindeki resimler görüntülenirken kaydırma ve yakınlaştırma kullanılır.

[ctx: #36314]
en: View slideshow images in a random order.
tr: Slayt gösterisinde resimleri rastgele sırayla göster.

[ctx: #36315]
en: Section that contains weather related settings.
tr: Hava durumu ile ilgili ayarları içeren bölüm.

[ctx: #36316]
en: Category containing settings for how weather addons are handled.
tr: Hava durumu eklentileri ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36317]
en: Select up to three locations for which the weather can be displayed.
tr: Hava durumunun gösterileceği üç konumu seçin.

[ctx: #36318]
en: Specify the default weather information source. See the Add-ons Manager for options.
tr: Varsayılan hava durumu bilgisi kaynağını belirtin. Eklenti Yöneticisi'nden yapabilirsini.

[ctx: #36319]
en: Section containing settings for how network services are handled.
tr: Ağ hizmetleri ile ilgili ayarları içeren bölüm.

[ctx: #36320]
en: Category containing settings used for all services.
tr: Bütün hizmetler için kullanılan ayarları içeren kategori.

[ctx: #36321]
en: Display name of the Kodi installation when using various network services.
tr: Çeşitli ağ hizmetlerini kullanırken Kodi kurulumu adını görüntüle.

[ctx: #36322]
en: Category containing settings for how the UPnP service is handled.
tr: UPnP hizmeti ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36323]
en: Enable the UPnP server. This allows you to stream media to a UPnP client.
tr: UPnP sunucusunu etkinleştir. Bu özellik herhangi bir UPnP istemcisine ortam akışı yapmanızı sağlar.

[ctx: #36324]
en: When a manual or automatical library update occurs, notify UPnP clients.
tr: El ile ya da otomatik kitaplık güncellemesi olduğunda UPnP istemcilerine bildir.

[ctx: #36325]
en: Enable the UPnP client. This allows you to stream media from any UPnP server with a control point and control playback from that server.
tr: UPnP istemcisini etkinleştir. Bu özellik herhangi bir UPnP sunucusundan ortam akışı yapmanızı ve oynatımı sunucudan kontrol etmenizi sağlar.

[ctx: #36326]
en: Enable the UPnP control point. This allows you to stream media to any UPnP client and control playback from Kodi.
tr: UPnP denetim noktasını etkinleştir. Bu özellik herhangi bir UPnP istemcisine ortam akışı yapmanızı sağlar ve oynatımı Kodi üzerinden kontrol etmenizi sağlar.

[ctx: #36327]
en: Category containing settings for how the webserver service is handled.
tr: Web sunucusu hizmeti ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36328]
en: Enable remote users to control Kodi through the built-in webserver.
tr: Dahili web sunucusu aracılığıyla Kodi kontrolü için uzak kullanıcıları etkinleştirin.

[ctx: #36329]
en: Define the webserver port.
tr: Web sunucu bağlantı noktasını tanımlayın.

[ctx: #36330]
en: Define the webserver username. This only takes effect when both the username and the password are set.
tr: Web sunucusu kullanıcı adını tanımla. Bu yalnızca kullanıcı adı ve parola ayarlandığında etkili olur.

[ctx: #36331]
en: Define the webserver password. This only takes effect when both the username and the password are set.
tr: Web sunucusu parolasını tanımla. Bu yalnızca kullanıcı adı ve parola ayarlandığında etkili olur.

[ctx: #36332]
en: Select between web interfaces installed via the Add-on Manager.
tr: Eklenti Yöneticisi ile hangi web arayüzünü kullanmak istediğinizi seçin.

[ctx: #36333]
en: Category containing settings for how the remote control service is handled.
tr: Uzaktan denetim hizmeti ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36334]
en: Allow programs on this computer to control Kodi via the Web Interface or the JSON-RPC interface protocol.
tr: Bu bilgisayardaki programların Kodi'yi Web arabirimi veya JSON-RPC arabirimi protokolü tarafından kontrol etmesine izin ver.

[ctx: #36335]
en: Define the remote control port.
tr: Uzaktan denetim bağlantı noktasını tanımlayın.

[ctx: #36336]
en: Define the remote control port range.
tr: Uzaktan denetim bağlantı noktası aralığını tanımlayın.

[ctx: #36337]
en: Define the maximum number of clients that can connect.
tr: Bağlanabilecek en çok istemciyi tanımla.

[ctx: #36338]
en: Allow programs on the network to control Kodi.
tr: Ağ üzerindeki programların Kodi'yi kontrol etmesine izin ver.

[ctx: #36339]
en: Initial repeat delay (ms).
tr: Başlangıçtaki yineleme gecikmesi (ms).

[ctx: #36340]
en: Continuous repeat delay (ms).
tr: Kesintisiz yineleme gecikmesi (ms).

[ctx: #36341]
en: Category containing settings for how the zeroconf network discovery service is handled, required for AirPlay.
tr: AirPlay için gereken zeroconf ağ bulma hizmeti ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36342]
en: Allows applications on the network to discover Kodi's running services.
tr: Ağdaki uygulamaların Kodi'nin çalışan hizmetlerini bulmasına izin ver.

[ctx: #36343]
en: Allows Kodi to receive content from other AirPlay devices or applications.
tr: Kodi'nin AirPlay aygıtlarından veya uygulamalardan içerik almasına izin ver.

[ctx: #36344]
en: Enable AirPlay password protection.
tr: AirPlay parola korumasını etkinleştir.

[ctx: #36345]
en: Sets the AirPlay password.
tr: AirPlay parolasını ayarlar.

[ctx: #36346]
en: Category containing settings for how the SMB Client (samba) service is handled.
tr: SMB İstemcisi (samba) hizmeti ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36347]
en: If a WINS server is running on the network, enter its IP address here. Otherwise, leave blank.
tr: Ağ üzerinde bir WINS sunucusu çalışıyorsa, buraya IP adresini girin. Aksi halde, boş bırakın.

[ctx: #36348]
en: If a WINS server is running on the network, enter its workgroup name here. Otherwise, leave blank.
tr: Ağ üzerinde bir WINS sunucusu çalışıyorsa, buraya çalışma grubu adını girin. Aksi halde, boş bırakın.

[ctx: #36349]
en: Section that contains the System related settings for the device Kodi is installed on.
tr: Kodi'nin kurulu olduğu sistem ile ilgili ayarları içeren bölüm.

[ctx: #36350]
en: Automatically send 'Wake-On-Lan' to server(s) right before trying to access shared files or services.
tr: Paylaşılan dosyalar veya hizmetlere erişmeye çalışmadan hemen önce sunucu(ya/lara) otomatik olarak 'Wake-On-Lan' gönder.

[ctx: #36351]
en: Display Kodi in a window, or fullscreen on the selected screen.
tr: Seçilen ekranda Kodi'yi pencere içinde veya tam ekranda görüntüle.

[ctx: #36352]
en: Changes the resolution that the user interface is displayed in.
tr: Kullanıcı arabirimi çözünürlüğünü değiştirir.

[ctx: #36353]
en: Changes the refresh rate that the user interface is displayed in.
tr: Kullanıcı arabirimi yenileme hızını değiştirir.

[ctx: #36354]
en: Display Kodi in a fullscreen window. The main benefit is for multi-screen configurations, so that Kodi can be used without minimising other applications. This uses more resources so playback may be less smooth.
tr: Kodi'yi tam ekran pencere içinde göster. Ana kazanç çoklu ekran yapılandırmaları içindir. Kodi diğer uygulamaları simge durumuna küçültmeden kullanılabilir. Bu daha fazla kaynak kullandığı için oynatım çok akıcı olmayabilir.

[ctx: #36355]
en: In a multi-screen configuration, the screens where Kodi is not displayed are blacked out.
tr: Bir çoklu ekran yapılandırmasında, Kodi'yi görüntülemeyen ekranlar karartılmıştır.

[ctx: #36356]
en: Eliminate vertical tearing.
tr: Dikey kopmayı ortadan kaldır.

[ctx: #36357]
en: Calibrate the user interface by adjusting the overscan. Use this tool if the image being displayed is too large or small for your display.
tr: Kullanıcı arabirimi taramasını ayarlar. Görüntülenen resimin ekranınız için çok büyük veya küçük olması durumunda bu aracı kullanın.

[ctx: #36358]
en: Test patterns for display hardware calibration.
tr: Ekran donanımını ayarlamak için test kalıpları.

[ctx: #36359]
en: Use limited colour range (16-235) instead of full colour range (0-255). Limited range should be used if your display is a regular HDMI TV and doesn't have a PC or other mode to display full range colour, however if your display is a PC monitor then leave this disabled to get proper blacks.
tr: Tam renk aralığı (0-255) yerine sınırlı renk aralığı (16-235) kullan. Sınırlı aralık eğer ekranınız normal HDMI TV ise ve PC veya tam renk aralığını gösterecek bir moda sahip değilse kullanılmalıdır, ancak ekranınız bir PC monitörü ise o zaman doğru siyah renkleri almak için bunu devre dışı bırakın.

[ctx: #36360]
en: Category containing settings for how audio output is handled.
tr: Ses çıkışı ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36361]
en: Select how the properties of the audio output are set: [Fixed] - output properties are set to the specified sampling rate & speaker configuration at all times; [Best Match] - output properties are set to always be as close a match to the source properties as possible; [Optimized] - output properties are set at the start of playback and will not change if the properties of the source changes.
tr: Ses çıkışı özelliklerinin nasıl ayarlanacağını seçin: [Sabit] - çıkış özellikleri her zaman belirlenen örnekleme hızı ve hoparlör yapılandırmasına göre ayarlanır; [En İyi Eşleşme] - çıkış özellikleri her zaman mümkün olduğunca kaynak özelliklerine yakın olarak ayarlanır; [İyileştirilmiş] - çıkış özellikleri oynatımın başında ayarlanır ve kaynak özellikleri değişse bile çıkış özellikleri değişmez.

[ctx: #36362]
en: Select the number of channels supported by the audio connection, or the number of speakers if connected by analog connections. This setting does not apply to passthrough audio. Note - SPDIF supports 2.0 channels only but can still output multichannel audio using a format supported by passthrough.
tr: Ses bağlantısı tarafından desteklenen kanal sayısını, veya analog bağlantı ile bağlıysa hoparlörlerin sayısını seçin. Bu ayar, doğrudan ses geçişi için geçerli değildir. Not - SPDIF sadece 2.0 kanal destekler ama yine de çok kanallı ses çıkışını doğrudan geçiş tarafından desteklenen bir format kullanarak yapabilirsiniz.

[ctx: #36363]
en: Boost AC3 streams that have been downmixed to 2 channels.
tr: 2 kanala indirgenen AC3 akışlarını artır.

[ctx: #36364]
en: Select to enable upmixing of 2 channel audio to the number of audio channels specified by the channel configuration.
tr: 2 kanal ses için kanal yapılandırmasında belirtilen ses kanal sayısına upmix'i etkinleştirmek için bu seçeneği seçin.

[ctx: #36365]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding AC3 streams.
tr: Eğer alıcınız AC3 kod çözme desteğine sahipse bu seçeneği seçin.

[ctx: #36366]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS streams.
tr: Eğer alıcınız DTS kod çözme desteğine sahipse bu seçeneği seçin.

[ctx: #36367]
en: Select the maximum number of audio channels/speakers available for audio decoded. If optical/coax digital outputs are used this must be set to 2.0
tr: Çözülen ses kodu için en fazla kaç ses kanalı/hoparlör kullanılabileceğini seçin. Eğer optik/koaksiyel dijital çıkışları kullanılıyor ise bu 2.0 olarak ayarlanmış olmalıdır.

[ctx: #36368]
en: Select to enable the passthrough audio options for playback of encoded audio such as Dolby Digital.
tr: Dolby Digital gibi kodlanmış ses çalma için doğrudan geçiş ses seçeneklerini etkinleştirmek için seçin.

[ctx: #36369]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding TrueHD streams.
tr: Eğer alıcınız TrueHD kod çözme desteğine sahipse bu seçeneği seçin.

[ctx: #36370]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS-HD streams.
tr: Eğer alıcınız DTS-HD kod çözme desteğine sahipse bu seçeneği seçin.

[ctx: #36371]
en: Select the device to be used for playback of audio that has been decoded such as mp3.
tr: mp3 gibi kod çözülerek ses çalması için kullanılacak cihazı seçin.

[ctx: #36372]
en: Select the device to be used for playback of encoded formats, these are any of the formats below in the 'capable receiver' options.
tr: Kodlanmış biçimleri oynatmak için kullanılacak cihazı seçin, bunlar 'destekli alıcı' seçeneklerinin altında olan biçimlerdir.

[ctx: #36373]
en: Configure how interface sounds are handled, such as menu navigation and important notifications.
tr: Menü gezintisi ve önemli bildirimler gibi arayüz seslerinin nasıl işlendiğini yapılandır.

[ctx: #36374]
en: Category containing settings for how input devices are handled.
tr: Giriş aygıtları ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36375]
en: Configure any attached peripheral devices.
tr: Takılı çevre aygıtlarını yapılandırın.

[ctx: #36376]
en: When activated, your keyboard arrows will move the selection on the virtual keyboard. When deactivated, they will move the cursor from your text.
tr: Etkinleştirildiğinde, klavye okları sanal klavye üzerindeki seçimi hareket ettirir. Devre dışı olduğunda, metin üzerindeki imleci hareket ettirir.

[ctx: #36377]
en: Use a mouse or touch screen device to control Kodi. Note: disabling will cause you to lose control over Kodi when no keyboard or remote is present.
tr: Kodi'yi kontrol etmek için bir fare veya dokunmatik ekran aygıtı kullanın. Not: devre dışı bırakmak, klavye veya uzaktan kumanda mevcut değilse Kodi üzerindeki kontrolü kaybetmenize neden olacaktır.

[ctx: #36378]
en: Use a joystick to control Kodi.
tr: Kodi'yi kontrol etmek için joystick kullan.

[ctx: #36379]
en: Category containing settings for internet access.
tr: İnternet erişimi ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36380]
en: If your internet connection uses a proxy, configure it here.
tr: İnternet bağlantınız bir vekil sunucu kullanıyor ise, burada yapılandırın.

[ctx: #36381]
en: Configure which proxy type is used.
tr: Ne tip bir vekil sunucu kullanıldığını yapılandırın.

[ctx: #36382]
en: Configure the proxy server address.
tr: Vekil sunucu adresini yapılandırın.

[ctx: #36383]
en: Configure the proxy server port.
tr: Vekil sunucu bağlantı noktasını yapılandırın.

[ctx: #36384]
en: Configure the proxy server username.
tr: Vekil sunucu kullanıcı adını yapılandırın.

[ctx: #36385]
en: Configure the proxy server password.
tr: Vekil sunucu şifresini yapılandırın.

[ctx: #36386]
en: If you have limited bandwidth available, Kodi will try to keep within these limits.
tr: Eğer sınırlı bant genişliğine sahipseniz, Kodi bu sınırlar içinde kalmaya çalışacaktır.

[ctx: #36387]
en: Category containing settings for power saving.
tr: Güç tasarrufu ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36388]
en: Turn off display when idle. Useful for TVs that turn off when there is no display signal detected.
tr: Boştayken ekranı kapat. Hiçbir görüntü sinyali algılanmadığında ekranı kapatan TV'ler için kullanışlıdır.

[ctx: #36389]
en: Define how long Kodi should idle before shutting down.
tr: Kapatılmadan önce Kodi'nin ne kadar süre boşta kalacağını tanımlayın.

[ctx: #36390]
en: Define what action Kodi should do when it has been idle for a long period of time.
tr: Uzun bir süre boşta kaldığında Kodi'nin ne yapması gerektiğini tanımlayın.

[ctx: #36391]
en: Category containing settings for debugging functions.
tr: Hata ayıklama işlevleri ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36392]
en: Turn debug logging on or off. Useful for troubleshooting.
tr: Hata ayıklama günlüğünü aç veya kapat. Sorun giderme için kullanışlıdır.

[ctx: #36393]
en: Folder used to save screenshots taken within Kodi.
tr: Kodi'nin içinde alınan ekran görüntülerinin kaydedileceği klasör.

[ctx: #36394]
en: Enables log messages from additional libraries to be included in the log.
tr: Ek kitaplıklardan hata ayıklama günlüğüne dahil edilecek günlük iletilerini etkinleştir.

[ctx: #36395]
en: Category containing settings for the master lock function.
tr: Yönetici kilit işlevi ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36396]
en: Define the PIN code used for the master lock.
tr: Yönetici kilidi için kullanılacak PIN kodunu tanımlayın.

[ctx: #36397]
en: If enabled, the master lock code is required to unlock Kodi on startup.
tr: Eğer etkinse, başlangıçta Kodi'nin kilidini açmak için yönetici kilit kodu gereklidir.

[ctx: #36398]
en: Define the maximum number of retries before Kodi is closed down.
tr: Kodi kapatılmadan önce en fazla yeniden deneme sayısını tanımlayın.

[ctx: #36399]
en: Category containing settings for the cache function.
tr: Önbellek işlevi ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36400]
en: Enable cache for playback of Video, Audio or DVDs from hard disk.
tr: Video, ses veya sabit diskten DVD oynatmak için önbelleği etkinleştir.

[ctx: #36401]
en: Enable cache for playback of Video from DVD-ROM.
tr: DVD-ROM'dan video oynatmak için önbelleği etkinleştir.

[ctx: #36402]
en: Enable cache for Video playback from Local Network.
tr: Yerel Ağ'dan Video oynatmak için önbelleği etkinleştir.

[ctx: #36403]
en: Enable cache for Video playback from Internet.
tr: İnternetten Video oynatmak için önbelleği etkinleştir.

[ctx: #36404]
en: Enable cache for playback of Audio from DVD-ROM.
tr: DVD-ROM'dan ses çalmak için önbelleği etkinleştir.

[ctx: #36405]
en: Enable cache for Audio playback from Local Network.
tr: Yerel Ağ'dan Ses çalmak için önbelleği etkinleştir.

[ctx: #36406]
en: Enable cache for Audio playback from Internet.
tr: İnternetten Ses çalmak için önbelleği etkinleştir.

[ctx: #36407]
en: Enable cache for playback of DVD from DVD-ROM.
tr: DVD-ROM'dan DVD oynatmak için önbelleği etkinleştir.

[ctx: #36408]
en: Enable cache for DVD playback from Local Network.
tr: Yerel Ağ'dan DVD oynatmak için önbelleği etkinleştir.

[ctx: #36409]
en: Enable cache of unknown types from Internet.
tr: İnternetten bilinmeyen türler için önbelleği etkinleştir.

[ctx: #36410]
en: No info available yet.
tr: Bilgi mevcut değil.

[ctx: #36411]
en: No info available yet.
tr: Bilgi mevcut değil.

[ctx: #36412]
en: No info available yet.
tr: Bilgi mevcut değil.

[ctx: #36413]
en: No info available yet.
tr: Bilgi mevcut değil.

[ctx: #36414]
en: No info available yet.
tr: Bilgi mevcut değil.

[ctx: #36415]
en: No info available yet.
tr: Bilgi mevcut değil.

[ctx: #36416]
en: Specify the type of remote used.
tr: Kullanılan uzaktan kumanda türünü belirt.

[ctx: #36417]
en: Always run an Kodi helper so that the remote can be used to start Kodi.
tr: Her zaman Kodi yardımcısını çalıştırın, böylece uzaktan kumanda Kodi'yi başlatmak için kullanılabilir.

[ctx: #36418]
en: Specify the delay between button sequences on a universal remote.
tr: Evrensel uzaktan kumandada düğme sıralamaları arasındaki gecikmeyi belirtin.

[ctx: #36419]
en: Define locations used for retrieving weather information.
tr: Hava durumu bilgisi için kullanılacak yer bilgisini tanımlayın.

[ctx: #36421]
en: Bypassing VDPAU mixer saves resources on low power systems but slightly reduces picture quality.
tr: VDPAU mikseri atlayarak düşük güçlü sistemlerde kaynak tasarrufu sağlar ancak görüntü kalitesini biraz düşürür.

[ctx: #36422]
en: Enable hardware video decode using AMLogic decoder.
tr: AMLogic kod çözücü kullanarak donanımsal video kod çözmesini etkinleştir

[ctx: #36424]
en: Select what will happen when an EPG item is selected: [Show context menu] will trigger the contextual menu from where you can choose further actions; [Switch to channel] will instantly tune to the related channel; [Show information] will display a detailed information with plot and further options; [Record] will create a recording timer for the selected item.
tr: Bir EPG öğesi seçildiğinde ne olacağını seçin: [İçerik menüsünü göster] daha fazla eylem seçebileceğiniz içerik menüsünü tetikler; [Kanal değiştir] ilgili kanala ağnında geçer; [Bilgileri görüntüle] içerik ile ayrıntılı bilgi ve daha fazla seçenek gösterir; [Kayıt] seçili öğe için bir kayıt zamanlayıcısı yaratır.

[ctx: #36425]
en: Show context menu
tr: İçerik menüsünü göster

[ctx: #36426]
en: Switch to channel
tr: Kanal değiştir

[ctx: #36427]
en: Show information
tr: Bilgileri görüntüle

[ctx: #36428]
en: Record
tr: Kayıt

[ctx: #36429]
en: Select this if the audio out connection only supports multichannel audio as Dolby Digital 5.1, such as an SPDIF connection.  If your system supports LPCM multichannel sound via HDMI, leave this disabled.
tr: Ses çıkış bağlantısı yalnızca Dolby Digital 5.1 gibi çok kanallı ses desteği varsa, bir SPDIF bağlantısı gibi, bunu seçin. Eğer sisteminiz HDMI üzerinden LPCM çok kanallı sesi destekliyorsa, bunu devre dışı durumda bırakın.

[ctx: #36430]
en: Configure how video processing will be accelerated. This includes things like decoding and scaling.
tr: Görüntü işleme hızlandırmasının nasıl olacağını yapılandırın. Bu, kod çözme ve ölçeklendirme gibi şeyleri içerir.

[ctx: #36431]
en: Defines whether video decoding should be performed in software (requires more CPU) or with hardware acceleration where possible.
tr: Video kod çözmesinin yazılım (daha fazla CPU gerektirir) veya mümkünse donanım hızlandırması olup olmayacağını tanımlar.

[ctx: #36432]
en: Select virtual keyboard layouts.
tr: Sanak klavye düzenlerini seç

[ctx: #36433]
en: If enabled VAAPI render method is prefered. This puts less load on the CPU but driver may hang!
tr: Etkinleştirilirse VAAPI işleyici yöntemi tercih edilir. Bu CPU'ya daha az yük bindirir fakat sürücü kilitlenebilir!

[ctx: #36434]
en: Allow hardware acceleration (MMAL)
tr: Donanım hızlandırmasına izin ver (MMAL)

[ctx: #36435]
en: Use DVDPlayer for decoding of video files with MMAL acceleration.
tr: Video dosyalarının kod çözmesi için MMAL hızlandırmalı DVDPlayer'ı kullan.

[ctx: #36500]
en: Stereoscopic 3D mode (current)
tr: Stereoskopik 3B modu (varsayılan)

[ctx: #36501]
en: Stereoscopic 3D mode
tr: Stereoskopik 3B modu

[ctx: #36502]
en: Disabled
tr: Devre dışı

[ctx: #36503]
en: Over/Under
tr: Üstünde/Altında

[ctx: #36504]
en: Side by side
tr: Yan yana

[ctx: #36505]
en: Anaglyph Red/Cyan
tr: Anaglif Kırmızı/Cyan

[ctx: #36506]
en: Anaglyph Green/Magenta
tr: Anaglif Yeşil/Mor

[ctx: #36507]
en: Interlaced
tr: Geçmeli

[ctx: #36508]
en: Hardware Based
tr: Donanım Temelli

[ctx: #36520]
en: Playback mode of stereoscopic 3D videos
tr: Stereoskopik 3B videoları oynatma modu

[ctx: #36521]
en: Ask me
tr: Bana sor

[ctx: #36523]
en: Maximum sampling rate for spdif or sampling rate for fixed output configuration.
tr: Sabit bir çıkış yapılandırması için veya spdif için maksimum örnekleme hızı.

[ctx: #36524]
en: Preferred mode
tr: Tercih edilen mod

[ctx: #36525]
en: Same as movie (autodetect)
tr: Film ile aynı (otomatik)

[ctx: #36526]
en: Disable stereoscopic 3D mode when playback ended
tr: Oynatma durdurulunca stereoskopik 3B modu devre dışı bırak

[ctx: #36527]
en: Select playback mode
tr: Oynatma modunu seç

[ctx: #36528]
en: Select stereoscopic 3D mode
tr: Stereoskopik 3B modu seç

[ctx: #36531]
en: Select alternate mode...
tr: Alternatif mod seç...

[ctx: #36532]
en: Same as movie
tr: Film ile aynı

[ctx: #36533]
en: Select how audio is downmixed, for example from 5.1 to 2.0: [Enabled] maintains volume level of the original audio source however the dynamic range is compressed. [Disabled] maintains the dynamic range of the original audio source when downmixed however volume will be lower. Note - Dynamic range is the difference between the quietest and loudest sounds in an audio source. Enable this setting if movie dialogues are barely audible.
tr: Sesin nasıl downmix yapılacağını seçin, mesela 5.1'den 2.0'a: [Etkin] downmix yaparken özgün ses kaynağının ses seviyesini korur ancak dinamik aralık sıkıştırılır. [Devre dışı] downmix yaparken özgün ses kaynağının dinamik aralığını korur ancak ses şiddeti düşük olacaktır. Not - Dinamik aralık bir ses kaynağının en sessiz ve en gürültülü sesleri arasındaki farktır. Film diyalogları zorlukla duyulabiliyor ise bu ayarı etkinleştirin.

[ctx: #36534]
en: Specify additional libraries whose log messages are to be included in the log.
tr: Hata ayıklama günlüğüne eklenecek ek kitaplıkları belirle.

[ctx: #36535]
en: Stereoscopic 3D mode of video
tr: Stereoskopik 3B video modu

[ctx: #36536]
en: Invert Stereoscopic 3D mode (flip eyes)
tr: Ters çevrilmiş Stereoskopik 3B mod (flip eyes)

[ctx: #36537]
en: Select in which mode stereoscopic 3D videos will be played. [Ask me] will show a dialog to select the desired mode for each playback. [Preferred mode] will use of the preferred mode specified in the 'System -> Video Hardware' section of the settings. [Monoscopic (2D)] will play the video in mono/2D. [Ignore] disables any stereoscopic 3D processing and handling
tr: Stereoskopik 3B videoların hangi modda oynatılacağını seçin. [Bana sor]  her oynatım için istenen modu seçmek için bir iletişim kutusu gösterilir. [Tercih edilen mod] 'Sistemi -> Video donanım' ayarları bölümündeki belirtilen tercih modunu kullanır. [Monoscopic (2D)] videoyu mono/2D oynatır. [Yoksay] herhangi bir stereoskopik 3B işlemesini devre dışı bırakır

[ctx: #36538]
en: [Enabled] Switch GUI (and some TVs) back to 2D mode when playback ended. [Disabled] GUI and TV will stay in stereoscopic 3D mode. For video playlists the stereoscopic 3D mode won't change between videos, not even for non stereoscopic ones.
tr: [Etkin] Oynatım sona erdiğinde Grafik Kullanıcı Arabirimini (ve bazı televizyonlar) 2B moduna geri döndür. [Devre dışı] Grafik Kullanıcı Arabirimi ve TV stereoskopik 3B modunda kalır. Video çalma listeleri için stereoskopik 3B modu, stereoskopik olmayan videolar için bile değişmez.

[ctx: #36539]
en: Changes the stereoscopic 3D mode of the user interface.
tr: Kullanıcı arabiriminin stereoskopik 3B modunu değiştirir.

[ctx: #36540]
en: The preferred mode in which stereoscopic 3D media such as videos should be played.
tr: Stereoskopik 3B medya ve böyle videoların oynatılması için tercih edilen mod.

[ctx: #36541]
en: Allows volume control from AirPlay clients.
tr: AirPlay istemcilerinin ses düzeyi kontrolüne izin ver

[ctx: #36542]
en: Output to both analogue (headphones) and HDMI
tr: Analog (kulaklık) ve HDMI'a çıkış ver

[ctx: #36543]
en: Enable this to make dialogue louder compared to background sounds when downmixing multichannel audio
tr: Çok kanallı ses downmix yapılınca diyalog seslerini arka plan seslerinden daha yüksek yapmak için bunu etkinleştirin.

[ctx: #36544]
en: Enable hardware decoding of video files.
tr: Video dosyalarının donanımsal kod çözmesini etkinleştir.

[ctx: #36545]
en: Stereoscopic 3D depth of subtitles
tr: Stereoskopik 3B altyazıların derinliği

[ctx: #36546]
en: Sets the visual depth of subtitles for stereoscopic 3D videos. The higher the value, the closer the subtitles will appear to the viewer.
tr: Stereoskopik 3B videolar için altyazı görsel derinliğini ayarlar. Değer ne kadar yüksek olursa altyazı izleyiciye daha yakın görünecektir.

[ctx: #36547]
en: Use higher quality textures for covers and fanart (uses more memory)
tr: Kapaklar ve fanart için yüksek kaliteli dokular kullan (daha fazla bellek kullanır)

[ctx: #36548]
en: Limits resolution of GUI to save memory. Does not affect video playback. Requires restart.
tr: Bellek tasarrufu için Grafik Kullanıcı Arabirimi çözünürlüğünü sınırlar. Video oynatımını etkilemez. Yeniden başlatma gerektirir.

[ctx: #36549]
en: Use iOS8 compatible AirPlay support. If you have trouble with older iOS devices detecting Kodi as a valid target try switching this off. This option takes effect on the next restart of Kodi only!
tr: iOS 8 uyumlu AirPlay desteği kullan. Eğer eski iOS cihazları ile Kodi'yi geçerli bir hedef olarak algılamada sorun yaşıyorsanız bunu kapatmayı deneyin. Bu seçenek yalnızca Kodi yeniden başlatılınca etkili olur!

[ctx: #36600]
en: Category containing the settings for how the music library is handled.
tr: Müzik kitaplığı ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36601]
en: Category containing settings for how music file lists are handled.
tr: Müzik dosyası listeleri ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36602]
en: Category containing settings for how the AirPlay service is handled.
tr: AirPlay hizmeti ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36603]
en: Category containing settings for how video output is handled.
tr: Video çıkışı ile ilgili ayarları içeren kategori.

[ctx: #36900]
en: movie
tr: film

[ctx: #36901]
en: movies
tr: filmler

[ctx: #36902]
en: TV show
tr: TV programı

[ctx: #36903]
en: TV shows
tr: TV programları

[ctx: #36904]
en: season
tr: sezon

[ctx: #36905]
en: seasons
tr: sezonlar

[ctx: #36906]
en: episode
tr: bölüm

[ctx: #36907]
en: episodes
tr: bölümler

[ctx: #36908]
en: musicvideo
tr: müzik videosu

[ctx: #36909]
en: musicvideos
tr: müzik videoları

[ctx: #36910]
en: set
tr: küme

[ctx: #36911]
en: sets
tr: kümeler

[ctx: #36913]
en: videos
tr: videolar

[ctx: #36914]
en: music
tr: müzik

[ctx: #36915]
en: music
tr: müzik

[ctx: #36916]
en: artist
tr: sanatçı

[ctx: #36917]
en: artists
tr: sanatçılar

[ctx: #36918]
en: album
tr: albüm

[ctx: #36919]
en: albums
tr: albümler

[ctx: #36920]
en: song
tr: şarkı

[ctx: #36921]
en: songs
tr: şarkılar

[ctx: #37000]
en: (Visually Impaired)
tr: (Görme Engelliler)

[ctx: #37001]
en: (Directors Comments)
tr: (Yönetmen Yorumları)

[ctx: #37002]
en: (Directors Comments 2)
tr: (Yönetmenin Yorumları 2)

[ctx: #37012]
en: (Forced)
tr: (Zorlanmış)

[ctx: #37013]
en: (Directors Comments)
tr: (Yönetmen Yorumları)

[ctx: #37014]
en: Last used profile
tr: Son kullanılan profil

[ctx: #37015]
en: Browse Into
tr: İçine gözat

[ctx: #37016]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding E-AC3 streams.
tr: Eğer alıcınız E-AC3 kod çözme desteğine sahipse bu seçeneği seçin.

[ctx: #37017]
en: Dual audio output
tr: Çift ses çıkışı

[ctx: #37018]
en: Boost centre channel when downmixing
tr: Downmix yaparken orta kanalı artır.

[ctx: #37020]
en: Enable higher colour depth artwork
tr: Daha yüksek çizim renk derinliğini etkinleştir

[ctx: #37021]
en: Set GUI resolution limit
tr: Grafik Kullanıcı Arabirimi çözünürlük sınırını ayarla

[ctx: #37022]
en: UPnP Player
tr: UPnP Oynatıcı

[ctx: #37023]
en: Do you wish to stop playback on the remote device?
tr: Uzak aygıttaki oynatımı durdurmak istiyor musunuz?

[ctx: #37024]
en: Select this if the audio out connection only supports multichannel audio as Dolby Digital 5.1, this allows multichannel audio such as AAC5.1 or FLAC5.1 to be listened to in 5.1 surround sound. Note - Not recommended on Pi as this requires a lot of CPU.
tr: Ses çıkış bağlantısı üzerinden sadece Dolby Digital 5.1 gibi çok kanallı ses desteği varsa bunu seçin, bu AAC5.1 veya FLAC5.1 gibi çok kanallı sesi 5.1 saran ses ile dinlemenizi sağlar. Not - Bu çok fazla CPU gücü gerektirir bu yüzden Pi'de tavsiye edilmez.

[ctx: #37025]
en: Configure audio encoder settings such as quality and compression level
tr: Kalite ve sıkıştırma düzeyi gibi ses kodlayıcısı ayarlarını yapılandır.

[ctx: #37026]
en: Auto
tr: Otomatik

[ctx: #37030]
en: Unlimited
tr: Limitsiz

[ctx: #37031]
en: Specifies how Blu-rays should be opened/played back. Disc menus are not fully supported yet and may cause problems.
tr: Blu-ray'lerin nasıl oynatılacağını/açılacağını belirtir. Disk menüleri henüz tam olarak desteklenmemektedir ve sorunlara neden olabilir.

[ctx: #38010]
en: GPU accelerated
tr: GPU hızlandırmalı
