XBMC Main - en to si translation catalogue (1337 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
si: වැඩ සටහන්

[ctx: #1]
en: Pictures
si: පින්තූර

[ctx: #2]
en: Music
si: සංගීත

[ctx: #3]
en: Videos
si: වීඩියෝ

[ctx: #4]
en: TV-Guide
si: රූපවාහිනී-නියමුවා

[ctx: #5]
en: Settings
si: සිටුවම්

[ctx: #7]
en: File manager
si: ගොනු කළමනාකරු

[ctx: #8]
en: Weather
si: කාලගුණය

[ctx: #9]
en: Kodi media center
si: Kodi මාධ්‍ය මධ්‍යස්ථානය

[ctx: #11]
en: Monday
si: සඳුදා

[ctx: #12]
en: Tuesday
si: අඟහරුවාදා

[ctx: #13]
en: Wednesday
si: බදාදා

[ctx: #14]
en: Thursday
si: බෘහස්පතින්දා

[ctx: #15]
en: Friday
si: සිකුරාදා

[ctx: #16]
en: Saturday
si: සෙනසුරාදා

[ctx: #17]
en: Sunday
si: ඉරිදා

[ctx: #21]
en: January
si: ජනවරි

[ctx: #22]
en: February
si: පෙබරවරි

[ctx: #23]
en: March
si: මාර්තු

[ctx: #24]
en: April
si: අප්‍රේල්

[ctx: #25]
en: May
si: මැයි

[ctx: #26]
en: June
si: ජුනි

[ctx: #27]
en: July
si: ජුලි

[ctx: #28]
en: August
si: අගෝස්තු

[ctx: #29]
en: September
si: සැප්තැම්බර්

[ctx: #30]
en: October
si: ඔක්තෝබර්

[ctx: #31]
en: November
si: නොවැම්බර්

[ctx: #32]
en: December
si: දෙසැම්බර්

[ctx: #41]
en: Mon
si: සඳුදා

[ctx: #42]
en: Tue
si: අඟහරුවාදා

[ctx: #43]
en: Wed
si: බදාදා

[ctx: #44]
en: Thu
si: බ්‍රහස්පතින්දා

[ctx: #45]
en: Fri
si: සිකුරාදා

[ctx: #46]
en: Sat
si: සෙනසුරාදා

[ctx: #47]
en: Sun
si: ඉරිදා

[ctx: #51]
en: Jan
si: ජනවාරි

[ctx: #52]
en: Feb
si: පෙබරවාරි

[ctx: #53]
en: Mar
si: මාර්තු

[ctx: #54]
en: Apr
si: අප්‍රේල්

[ctx: #55]
en: May
si: මැයි

[ctx: #56]
en: Jun
si: ජුනි

[ctx: #57]
en: Jul
si: ජූලි

[ctx: #58]
en: Aug
si: අගෝස්තු

[ctx: #59]
en: Sep
si: සැප්තැම්බර්

[ctx: #60]
en: Oct
si: ඔක්තෝබර්

[ctx: #61]
en: Nov
si: නොවැම්බර්

[ctx: #62]
en: Dec
si: දෙසැම්බර්

[ctx: #87]
en: VAR
si: වාර

[ctx: #88]
en: South
si: දකුණ

[ctx: #89]
en: North
si: උතුර

[ctx: #90]
en: West
si: බටහිර

[ctx: #91]
en: East
si: නැගෙනහිර

[ctx: #92]
en: Variable
si: විචල්‍ය

[ctx: #98]
en: View: Auto
si: දර්ශනය: ස්වයං

[ctx: #99]
en: View: Auto big
si: දර්ශනය: ස්වයං විශාල

[ctx: #100]
en: View: Icons
si: දර්ශනය:සුරුවම

[ctx: #101]
en: View: List
si: දර්ශනය: ලැයිස්තුව

[ctx: #102]
en: Scan
si: සුපිරික්සන්න

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
si: වර්ග කරන්න: නම අනුව

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
si: වර්ග කරන්න: දිනය අනුව

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
si: වර්ග කරන්න: ප්‍රමාණය අනුව

[ctx: #106]
en: No
si: නැහැ

[ctx: #107]
en: Yes
si: ඔව්

[ctx: #108]
en: Slideshow
si: රූටන දර්ශන

[ctx: #109]
en: Create thumbs
si: වෘද්ධාන්ගුලි නිර්මාණය කරන්න

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
si: මහපට ඇගිලි සටහන් නිර්මාණය කරන්න

[ctx: #111]
en: Shortcuts
si: කෙටිමාර්ගයන්

[ctx: #112]
en: Paused
si: විරාමගත කරා

[ctx: #113]
en: Update failed
si: යාවත්කාල කිරීම අසාර්ථකයි

[ctx: #114]
en: Installation failed
si: ස්ථාපනය අසාර්ථකයි

[ctx: #115]
en: Copy
si: පිටපත් කරන්න

[ctx: #116]
en: Move
si: චලනය කරන්න

[ctx: #117]
en: Delete
si: මකාදමන්න

[ctx: #118]
en: Rename
si: නම වෙනස් කරන්න

[ctx: #119]
en: New folder
si: නව පත්‍රිකාව

[ctx: #120]
en: Confirm file copy
si:  ගොනු පිටපත් කිරීම සනාථ කරන්න

[ctx: #121]
en: Confirm file move
si: ගොනු චලනය කිරීම සනාථ කරන්න

[ctx: #123]
en: Copy these files?
si: මෙම ගොනු පිටපත් කරන්නද?

[ctx: #124]
en: Move these files?
si: මෙම ගොනු චලනය කරන්නද?

[ctx: #125]
en: Delete these files? - Deleting files cannot be undone!
si: මෙම ගොනු මකා දමන්න ද? - ගොනු මකා දැමීම ඉවරකළ නොහැක!

[ctx: #126]
en: Status
si: ස්ථිතිය

[ctx: #127]
en: Objects
si: කරුණු

[ctx: #128]
en: General
si: සාමාන්‍ය

[ctx: #129]
en: Slideshow
si: රූටන දර්ශන

[ctx: #130]
en: System info
si: පද්ධති තොරතුරු

[ctx: #131]
en: Display
si: දර්ශනය වෙනවා

[ctx: #132]
en: Albums
si: ඇල්බමය

[ctx: #133]
en: Artists
si: කලාකරුවන්

[ctx: #134]
en: Songs
si: ගීත

[ctx: #135]
en: Genres
si: ප්‍රබේද

[ctx: #136]
en: Playlists
si: වාදන ලැයිස්තුව

[ctx: #137]
en: Search
si: සොයන්න

[ctx: #138]
en: System Information
si: පද්ධති තොරතුරු

[ctx: #139]
en: Temperatures:
si: උෂ්ණත්ව:

[ctx: #142]
en: Time:
si: කාලය

[ctx: #143]
en: Current:
si: වර්තමාන

[ctx: #144]
en: Build:
si: ගොඩනගනවා:

[ctx: #145]
en: Network:
si: ජාලය:

[ctx: #146]
en: Type:
si: සටහන් කරන්න:

[ctx: #147]
en: Static
si: ස්ථීතකය

[ctx: #149]
en: MAC address
si: MAC ලිපිනය

[ctx: #150]
en: IP address
si: IP ලිපිනය

[ctx: #151]
en: Link:
si: සම්බන්ධ කරන්න

[ctx: #152]
en: Half duplex
si: අර්ධ ද්විපත කරනය

[ctx: #153]
en: Full duplex
si: සම්පුර්ණ ද්විපත කරනය

[ctx: #154]
en: Storage
si: තැන්පත් කිරීම

[ctx: #155]
en: Drive
si: ධාවනය කරනවා

[ctx: #156]
en: Free
si: නිදහස්

[ctx: #157]
en: Video
si: වීඩියෝ කිරීම

[ctx: #158]
en: Free memory
si: නිදහස් මතකයන්

[ctx: #159]
en: No link
si: ජාලයක් නැහැ

[ctx: #160]
en: Free
si: නිදහස

[ctx: #161]
en: Unavailable
si: භාවිතයේ නොමැත

[ctx: #162]
en: Tray open
si: තැටිය විවෘතයි

[ctx: #163]
en: Reading
si: කියවමින් සිටිනවා

[ctx: #164]
en: No disc
si: තැටියක් නැහැ

[ctx: #165]
en: Disc present
si: වත්මන් තැටිය

[ctx: #166]
en: Skin
si: සම

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
si: ගොනු ක්‍රියාකාරිත්වය අවලංගු කරනවා

[ctx: #169]
en: Resolution
si: සම්මතකරනය

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate to match video
si:  වීඩියෝව ගැළපීමට දර්ශනශිග්‍රතාවය සකසන්න

[ctx: #172]
en: Release date
si: දිනය මුදාහරින්න

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
si: 4:3 සේ වීඩියෝ දර්ශනය කරන්න

[ctx: #175]
en: Moods
si: ගති

[ctx: #176]
en: Styles
si: මෝස්තර

[ctx: #179]
en: Song
si: ගීතය

[ctx: #180]
en: Duration
si: අවධිය

[ctx: #181]
en: Select album
si: ඇල්බම් තෝරන්න

[ctx: #182]
en: Tracks
si: මංතීරු

[ctx: #183]
en: Review
si: විමර්ශනය

[ctx: #184]
en: Refresh
si: වෙහෙස නිවනවා

[ctx: #185]
en: Searching album
si: ඇල්බම් සොයනවා

[ctx: #186]
en: OK
si: නිවැරැදි

[ctx: #187]
en: No albums found!
si: ඇල්බමයන් සොයාගත නොහැක

[ctx: #188]
en: Select all
si: සියල්ල තෝරන්න

[ctx: #189]
en: Scanning media info
si: සුපරික්සිම කරන්න මාධ්‍ය තොරතුරැ

[ctx: #190]
en: Save
si: ආරක්ෂා කරන්න

[ctx: #191]
en: Shuffle
si: කලවම් කිරීම

[ctx: #192]
en: Clear
si: පිරිසිදු කරනවා

[ctx: #193]
en: Scan
si: සුපිරික්සන්න

[ctx: #194]
en: Searching...
si: සොයමින්...

[ctx: #195]
en: No info found!
si: තොරතුරැ සොයාගත නොහැක

[ctx: #196]
en: Select movie:
si: චිත්‍රපටය තෝරන්න:

[ctx: #197]
en: Querying %s info
si: තොරතරු %ක් ප්‍රශ්න කරමින්

[ctx: #198]
en: Loading movie details
si: චිත්‍රපට තොරතුරු පූරණය වෙමින්

[ctx: #199]
en: Web interface
si: ජාල අතුරුමුහුණත්

[ctx: #202]
en: Tagline
si: ඇමිණුම්පේළි

[ctx: #203]
en: Plot outline
si: සැලැස්මක ආකෘතිය

[ctx: #205]
en: Votes
si: කැමැත්ත

[ctx: #206]
en: Cast
si: ඉවතලනවා

[ctx: #207]
en: Plot
si: සැලැස්මක්

[ctx: #208]
en: Play
si: ක්‍රීඩා කරනවා

[ctx: #209]
en: Next
si: ඊළඟ

[ctx: #210]
en: Previous
si: පෙර

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
si: ක්‍රමාංකනය පරිශීලකයා මැදිහත් වෙනවා

[ctx: #214]
en: Video calibration...
si: වීඩියෝව ක්‍රමාංකනය

[ctx: #215]
en: Soften
si: මෘදු වෙනවා

[ctx: #216]
en: Zoom amount
si: ශිග්‍ර ආරෝහණ වටිනාකම

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
si: ඒකක අනුපාත

[ctx: #218]
en: DVD drive
si: DVD ධාවකය

[ctx: #219]
en: Please insert disc
si: කරුණාකර තැටිය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #220]
en: Remote share
si: දුරස්ථ කොටස් කිරීම

[ctx: #221]
en: Network is not connected
si: ජාලය සම්බන්ධ කල නොහැක

[ctx: #222]
en: Cancel
si: අවලංගු කරනවා

[ctx: #224]
en: Speed
si: වේගය

[ctx: #225]
en: Vertical Shift
si: ප්‍රලම්බකව මාරුව

[ctx: #226]
en: Test patterns...
si: පරීක්ෂණ මාදිරි...

[ctx: #227]
en: Lookup audio CD track names from freedb.org
si: freedb.org මගින් ශ්‍රවණ CD තැටි නම් බලන්න

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
si: කලවම් වදන ලැයිස්තුව ප්‍රවේශණය වෙමින්

[ctx: #229]
en: HDD spindown time
si: HDD බැමුම් කාලය

[ctx: #230]
en: Video filters
si: චිත්‍රපට පෙරණ යන්ත්‍ර

[ctx: #231]
en: None
si: කිසිවක් නැත

[ctx: #232]
en: Point
si: අභිප්‍රාය

[ctx: #233]
en: Linear
si: රේඛිය

[ctx: #234]
en: Anisotropic
si: අසමවර්ත

[ctx: #235]
en: Quincunx
si: පංචතය

[ctx: #236]
en: Gaussian cubic
si: ගෞසියන් ගණය

[ctx: #237]
en: Minification
si: කුඩාකිරිම

[ctx: #238]
en: Magnification
si: විශාල කිරීම

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
si: අවසානයේදී වාදන ලැයිස්තුව පිරිසිදු කරන්න

[ctx: #240]
en: Display Mode
si: දර්ශන ක්‍රමය

[ctx: #241]
en: Full Screen #%d
si: සම්පුර්ණ තිරය #%d

[ctx: #242]
en: Windowed
si: කවුළුගත කළ

[ctx: #243]
en: Refresh Rate
si: අනුපාත නැවත ප්‍රාණවත් කරන්න

[ctx: #244]
en: Full screen
si: සම්පුර්ණ තිරය

[ctx: #245]
en: Sizing: (%i,%i)->(%i,%i) (Zoom x%2.2f) AR:%2.2f:1 (Pixels: %2.2f:1) (VShift: %2.2f)
si: ප්‍රමාණකරණය : (%i,%i)->(%i,%i) (ශීඝ්‍ර ආරෝහණය x%2.2f) AR:%2.2f:1 (ඒකක: %2.2f:1) (Vහුවමාරු: %2.2f)

[ctx: #247]
en: Scripts
si: අකුරු පිටපත්

[ctx: #248]
en: Language
si: භාෂාව

[ctx: #249]
en: Music
si: සංගීත

[ctx: #251]
en: Select destination directory
si: ගමනාන්ත නාමාවලිය තෝරන්න

[ctx: #253]
en: Number of channels
si: නාලිකා ගණන

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
si: DTS සමර්ථ ප්‍රතිග්‍රාහකයා

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
si: සිත්ගන්නා CD තොරතුරු

[ctx: #257]
en: Error
si: දෝෂය

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
si: කියවීමෙන් සම්බන්ධකය පවරනවා

[ctx: #259]
en: Opening
si: වීවෘත වෙමින්

[ctx: #260]
en: Shoutcast
si: ශබ්දවිකාශය

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
si: ආරම්භය සඳහා රැඳී සිටීම...

[ctx: #262]
en: Scripts output
si: අත් අකුරු නිමැවුම

[ctx: #263]
en: Allow control of Kodi via HTTP
si: HTTP මගින් Kodi පාලනයට ඉඩදෙන්න

[ctx: #264]
en: Record
si: පටිගත කරන්න

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
si: පටිගත කිරීම නවත්වන්න

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
si: වර්ග කරන්න: තැටි අනුව

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
si: වර්ග කරන්න: කාලය අනුව

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
si: වර්ග කරන්න: මාතෘකාව අනුව

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
si: වර්ග කරන්න: ගායකයා අනුව

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
si: වර්ග කරන්න: ඇල්බමය අනුව

[ctx: #271]
en: Top 100
si: මුල් 100

[ctx: #272]
en: Top-Left overscan compensation
si: ඉහල-වම දර්ශනය නොවීමේ ප්‍රතිඵලය

[ctx: #273]
en: Bottom-Right overscan compensation
si: පහත-දකුණ දර්ශනය නොවීමේ ප්‍රතිඵලය

[ctx: #274]
en: Subtitle positioning
si: උපසිරැසි ස්ථානගත කරමින්

[ctx: #275]
en: Pixel ratio adjustment
si: ඒකක අනුපාත සිරුමාරුව

[ctx: #276]
en: Adjust the arrow to change the amount of overscan
si: දර්ශනය නොවීමේ ප්‍රමාණ වෙනස් කිරීමට ඊතලය සීරුමාරු කරන්න

[ctx: #277]
en: Adjust the bar to change the subtitles position
si: උපසිරැසි ස්ථානය වෙනස් කිරීමට පටිය සීරුමාරු කරන්න

[ctx: #278]
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
si: සෘජුකෝණාශ්‍රය සීරුමාරු කරන්න එවිට එය පරිපුර්ණ සමචතුරශ්‍රයකි.

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
si: කට්ටල අංග ප්‍රවේශණය කළ නොහැක

[ctx: #280]
en: Using default settings
si: නියත කට්ටල අගයන් භාවිතයෙන්

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
si: කරුණාකර XML ගොනු පරික්ෂා කරන්න

[ctx: #282]
en: Found %i items
si: අයිතම %i  සොයාගත්තා

[ctx: #283]
en: Search results
si: ප්‍රතිඵල සොයන්න

[ctx: #284]
en: No results found
si: ප්‍රතිඵලයක් සොයාගත නොහැක

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
si: ශ්‍රව්‍ය භාෂාව ඉදිරිපත් කරා

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
si: උපශීර්ෂ භාෂාව ඉදිරිපත් කරා

[ctx: #287]
en: Subtitles
si: උපසිරැසි

[ctx: #288]
en: Font
si: අකුරු

[ctx: #289]
en: Size
si: ප්‍රමාණය

[ctx: #290]
en: Dynamic range compression
si: වේගවත් අන්තර සංකෝචනය

[ctx: #291]
en: Video
si: වීඩියෝ කිරීම

[ctx: #292]
en: Audio
si: ශ්‍රවණ

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
si: උපසිරැසි සඳහා විමසන්න

[ctx: #294]
en: Create bookmark
si: පොත් යොමුව නිර්මාණය කරන්න

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
si: පොත් යොමුව පවිත්‍ර කරන්න

[ctx: #297]
en: Audio offset
si: ශ්‍රවණ ඔෆ්සෙට් අංකය

[ctx: #298]
en: Bookmarks
si: පොත් යොමු

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
si: MP1 සමර්ථ ප්‍රතිග්‍රාහකයා

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
si: MP2 සමර්ථ ප්‍රතිග්‍රාහකයා

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
si: MP3 සමර්ථ ප්‍රතිග්‍රාහකයා

[ctx: #303]
en: Delay
si: ප්‍රමාදය

[ctx: #304]
en: Language
si: භාෂාව

[ctx: #305]
en: Enabled
si: ක්‍රියාත්මක කලා

[ctx: #306]
en: Non-interleaved
si: අතරට කොළ නොදැමූ

[ctx: #308]
en: Original stream's language
si: උත්පාදක ප්‍රවාහයේ භාෂාව

[ctx: #312]
en: (0=auto)
si: (0=ස්වයං)

[ctx: #313]
en: Cleaning database
si: පරිගණක දත්ත ගබඩාව ශෝධනය කරමින්...

[ctx: #314]
en: Preparing...
si: සුදානම් වෙමින්

[ctx: #315]
en: Database error
si: පරිගණක දත්ත ගබඩා දෝෂය

[ctx: #316]
en: Searching songs...
si: ගීත සොයමින්...

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
si: පරිගණක දත්ත ගබඩාව ශෝධනය කිරීම සාර්ථකයි

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
si: ගීත ශෝධනය වෙමින්...

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
si: ගීත ශෝධනය වීම දෝෂ සහගතයි...

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
si: ගායකයන් ශෝධනය කරමින්...

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
si: ගායකයන් ශෝධනය කිරීමේ දෝෂය...

[ctx: #322]
en: Cleaning genres...
si: ප්‍රබේධ ශෝධනය කිරීම

[ctx: #323]
en: Error cleaning genres
si: ප්‍රබේධ ශෝධනය  කිරීමේ වැරැද්ද

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
si: මාර්ග ශෝධනය කිරීම

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
si: මාර්ග ශෝධනය කිරීමේ වැරැද්ද

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
si: ඇල්බම් ශෝධනය කිරීම

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
si: ඇල්බම් ශෝධනය කිරීමේ වැරැද්ද

[ctx: #328]
en: Writing changes...
si: වෙනස් කිරීම් ලිවීම

[ctx: #329]
en: Error writing changes
si: වෙනස් කිරීම් ලිවීමේ වැරැද්ද

[ctx: #330]
en: This may take some time...
si: මෙයට යම් කාලයක් ගත වේ...

[ctx: #331]
en: Compressing database...
si: සම්පීඩනය වන පරිගණක දත්ත ගබඩාව

[ctx: #332]
en: Error compressing database
si: සම්පීඩනය වන පරිගණක දත්ත ගබඩාව

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
si: පුස්තකාලය ශෝධනය කිරීමට අවශ්‍යද?

[ctx: #334]
en: Clean library...
si: පුස්තකාලය ශෝධනය...

[ctx: #335]
en: Start
si: පටන් ගැනීම

[ctx: #336]
en: Framerate conversion
si: ක්‍රමඅනුපාත පරිවර්ථනය

[ctx: #340]
en: Various artists
si: විවිධ කලාකරුවන්

[ctx: #341]
en: Play disc
si: තැටිය වාදනය කරන්න

[ctx: #342]
en: Movies
si: චිත්‍රපට

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
si: ක්‍රමඅනුපාත සීරුමාරු කරන්න

[ctx: #344]
en: Actors
si: කලාකරුවන්

[ctx: #345]
en: Year
si: වසර

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
si: DTS-HD හැකියාවක් ඇති ග්‍රාහකයා

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
si: සත්‍යHD හැකියාවක් ඇති ග්‍රාහකයා

[ctx: #350]
en: Programs
si: වැඩ සටහන්

[ctx: #351]
en: Off
si: වහනවා

[ctx: #352]
en: Dim
si: අදුරු

[ctx: #353]
en: Black
si: කලු

[ctx: #354]
en: Matrix trails
si: අකුරු අච්චු සලකුණු

[ctx: #355]
en: Screensaver time
si: තිරපථ වෙලාව

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
si: තිරපත වර්ගය

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
si: කාලයට ක්‍රියාව නැවැත්වීම

[ctx: #358]
en: All albums
si: සියලුම ඇල්බම්

[ctx: #359]
en: Recently added albums
si: අලුතින් ඇතුළත් කෙරූ ඇල්බම්

[ctx: #360]
en: Screensaver
si: තිරපත

[ctx: #361]
en: R. Slideshow
si: R.රූටන දර්ශන

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
si: තිරපතය නොපැහැදිලි තත්වයේ

[ctx: #363]
en: Sort by: File
si: වර්ග අනුව:ලිපිගොනුව

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
si: Dolby සංඛාංක (AC3) සමර්ථ ප්‍රතිග්‍රාහකයා

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
si: වර්ග කරන්න: නම අනුව

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
si: වර්ග කරන්න: වසර අනුව

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
si: වර්ග කරන්න: ඇගයුම අනුව

[ctx: #369]
en: Title
si: මාතෘකාව

[ctx: #370]
en: Thunderstorms
si: අකුණු කුණාටු

[ctx: #371]
en: Partly
si: අඩ වශයෙන්

[ctx: #372]
en: Mostly
si: වැඩි වශයෙන්

[ctx: #373]
en: Sunny
si: අව්ව සහිත

[ctx: #374]
en: Cloudy
si: වලාකුළු සහිත

[ctx: #375]
en: Snow
si: හිම

[ctx: #376]
en: Rain
si: වැස්ස

[ctx: #377]
en: Light
si: එළිය

[ctx: #378]
en: AM
si: පෙ.ව.

[ctx: #379]
en: PM
si: ප.ව.

[ctx: #380]
en: Showers
si: වැහි

[ctx: #381]
en: Few
si: ස්වල්ප

[ctx: #382]
en: Scattered
si: විසිරී

[ctx: #383]
en: Wind
si: සුළඟ

[ctx: #384]
en: Strong
si: ප්‍රබල

[ctx: #385]
en: Fair
si: පැහැදිලි

[ctx: #386]
en: Clear
si: පිරිසිදු කරනවා

[ctx: #387]
en: Clouds
si: වලාකුළු

[ctx: #388]
en: Early
si: කලින්

[ctx: #389]
en: Shower
si: වහිනවා

[ctx: #390]
en: Flurries
si: හදිසි ලුහු වැසි

[ctx: #391]
en: Low
si: අඩු

[ctx: #392]
en: Medium
si: මධ්‍යස්ථ

[ctx: #393]
en: High
si: ඉහළ

[ctx: #394]
en: Fog
si: ඝන මිදුම

[ctx: #395]
en: Haze
si: තුනී මිදුම

[ctx: #396]
en: Select location
si: ස්ථානය තෝරන්න

[ctx: #397]
en: Refresh time
si: කාලය නැවත ප්‍රාණවත් කරන්න

[ctx: #398]
en: Temperature units
si: උෂ්ණත්ව ඒකක

[ctx: #399]
en: Speed units
si: වේග ඒකක

[ctx: #400]
en: Weather
si: කාලගුණය

[ctx: #401]
en: Temp
si: තාවකාලික

[ctx: #402]
en: Feels like
si: වගේ දැනෙනවා

[ctx: #403]
en: UV index
si: පාරජම්බුල දර්ශකය

[ctx: #404]
en: Wind
si: සුළඟ

[ctx: #405]
en: Dew point
si: තුෂාර අංකය

[ctx: #406]
en: Humidity
si: ආර්ද්‍රතාව

[ctx: #409]
en: Defaults
si: නියත අගයන්

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
si: කාලගුණ සේවය විමසමින්

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
si: කාලගුණය ලබා ගැනීම සඳහා:

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
si: කාලගුණ දත්ත ලබාගැනීම අසමර්ථයි

[ctx: #413]
en: Manual
si: කාය වශයෙන්

[ctx: #414]
en: No review for this album
si: මෙම ඇල්බමය සඳහා විමර්ශන නැත

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
si: සංක්ෂිප්ත බාගත වෙමින්

[ctx: #416]
en: Not available
si: ලබාගත නොහැක

[ctx: #417]
en: View: Big icons
si: දර්ශනය: විශාල සුරුවම

[ctx: #418]
en: Low
si: අඩු

[ctx: #419]
en: High
si: ඉහළ

[ctx: #422]
en: Delete album info
si: ඇල්බමයේ තොරතුරු මකාදමන්න

[ctx: #423]
en: Delete CD information
si: තැටි තොරතුරු මකා දමන්න

[ctx: #424]
en: Select
si: තෝරන්න

[ctx: #425]
en: No album information found
si: ඇල්බම තොරතුරු සොයාගත නොහැක

[ctx: #426]
en: No CD information found
si: තැටි තොරතුරු සොයාගත්තේ නොහැක

[ctx: #427]
en: Disc
si: තැටිය

[ctx: #428]
en: Insert correct CD/DVD
si: නිවැරදි CD/DVD තැටිය ඇතුල් කරන්න

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
si: කරුණාකර පහත තැටිය ඇතුල් කරන්න:

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
si: වර්ග කරන්න: DVD අංකය අනුව

[ctx: #431]
en: No cache
si: තාවකාලික මතකය නැත

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
si: චිත්‍රපටිය ලේඛනාලයෙන් ඉවත් කරන්න

[ctx: #433]
en: Really remove '%s'?
si: සැබැවින්ම ඉවත් කරන්න ද '%s' ?

[ctx: #434]
en: From %s at %i %s
si: සිට %s දී %i %s

[ctx: #435]
en: No optical disc drive detected
si: වෙනත් තැටි ධාවකයක් අනාවරණය කර නැත

[ctx: #436]
en: You need an optical disc drive to play this video
si: මෙම වීඩියෝව ක්‍රියා කරවීමට ඔබට වෙනත් තැටි ධාවකයක් අවශ්‍යයි

[ctx: #437]
en: Removable disk
si: ඉවත්කළහැකි තැටිය

[ctx: #438]
en: Opening file
si: විවෘතවෙන ගොනුව

[ctx: #439]
en: Cache
si: තාවකාලික මතකය

[ctx: #442]
en: Local network
si: ස්ථානික ජාලය

[ctx: #443]
en: Internet
si: අන්තර්ජාලය

[ctx: #444]
en: Video
si: වීඩියෝ කිරීම

[ctx: #445]
en: Audio
si: ශ්‍රවණ

[ctx: #447]
en: Autorun media
si: ස්වයංධාවන මාධ්‍යය

[ctx: #449]
en: Enabled
si: ක්‍රියාත්මක කලා

[ctx: #450]
en: Columns
si: ස්ථම්භ

[ctx: #451]
en: Row 1 address
si: 1 පෙළ ලිපිනය

[ctx: #452]
en: Row 2 address
si: 2 පෙළ ලිපිනය

[ctx: #453]
en: Row 3 address
si: 3 පෙළ ලිපිනය

[ctx: #454]
en: Row 4 address
si: 4 පෙළ ලිපිනය

[ctx: #455]
en: Rows
si: පේළි

[ctx: #456]
en: Mode
si: ක්‍රමය

[ctx: #457]
en: Switch view
si: දර්ශනය මාරුව

[ctx: #459]
en: Subs
si: අතුරු

[ctx: #460]
en: Audio stream
si: ශ්‍රවණ ප්‍රවාහය

[ctx: #461]
en: [active]
si: [ක්‍රියාකාරී]

[ctx: #462]
en: Subtitle
si: උපසිරැසි

[ctx: #463]
en: Backlight
si: පසුආලෝකය

[ctx: #464]
en: Brightness
si: දීප්තිය

[ctx: #465]
en: Contrast
si: වෙනස

[ctx: #466]
en: Gamma
si: ගැමා

[ctx: #467]
en: Type
si: වර්ගය

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
si: OSD පිහිටුමවෙනස් වෙනස් කිරීමට පටිය චලනය කරන්න

[ctx: #469]
en: OSD position
si: OSD පිහිටුම

[ctx: #470]
en: Credits
si: සම්මාන

[ctx: #474]
en: Off
si: වහනවා

[ctx: #475]
en: Music only
si: සංගීතය පමණයි

[ctx: #476]
en: Music & video
si: සංගීතය සහ වීඩියෝව

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
si: වාදන ලැයිස්තුව ප්‍රවේශණය කළ නොහැක

[ctx: #479]
en: Skin & language
si: සිවිය සහ භාෂාව

[ctx: #480]
en: Appearance
si: පෙනුම

[ctx: #481]
en: Audio options
si: ශ්‍රවණ කැමැත්ත

[ctx: #482]
en: About Kodi
si: Kodi ගැන

[ctx: #485]
en: Delete album
si: ඇල්බමය මකා දමන්න

[ctx: #486]
en: Repeat
si: නැවත කිරීම

[ctx: #487]
en: Repeat one
si: නැවත වරක් කිරීම

[ctx: #488]
en: Repeat folder
si: පත්‍රිකාව නැවත කිරීම

[ctx: #489]
en: Play the next song automatically
si: ඊළඟ ගීතය ස්වයංව වාදනය ක්‍රියා කරවන්න

[ctx: #491]
en: - Use big icons
si: -විශාල සුරුවම් භාවිතා කරන්න

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
si: VobSubs ප්‍රමාණ වෙනස් කරන්න

[ctx: #493]
en: Advanced options (Experts Only!)
si: සංකීර්ණ තේරීම් (ප්‍රවීණයන්ට පමණයි!)

[ctx: #494]
en: Overall audio headroom
si: සමස්ථ ශ්‍රවණ මුලික ස්ථානය

[ctx: #495]
en: Upsample videos to GUI resolution
si: GUI විසර්ජනයට උඩුසාම්පල වීඩියෝ

[ctx: #496]
en: Calibration
si: ක්‍රමාංකනය

[ctx: #497]
en: Show file extensions
si: ගොනු විස්ථීර්න පෙන්වන්න

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
si: වර්ග කරන්න: වර්ගය අනුව

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
si: මාර්ගගත බලන සේවාවට සම්බන්ධ කිරීම කල නොහැක

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
si: ඇල්බම තොරතුරු බාගත වීම අසාර්ථකයි

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
si: ඇල්බම් නාමයන් සඳහා අවලෝකනය

[ctx: #502]
en: Open
si: අරින්න

[ctx: #503]
en: Busy
si: කාර්ය බහුලයි

[ctx: #504]
en: Empty
si: හිස්

[ctx: #505]
en: Loading media info from files...
si: මාධ්‍ය තොරතුරු ගොනුවලින් ප්‍රවේශණය වෙමින්...

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
si: වර්ග කරන්න: භාවිතය අනුව

[ctx: #511]
en: Enable video mode switching
si: වීඩියෝ ආකාරය මාරුවීම ක්‍රියාත්මක කරන්න

[ctx: #512]
en: Startup window
si: ආරම්භක කවුළුව

[ctx: #513]
en: Home window
si: නිවාස කවුළුව

[ctx: #514]
en: Manual settings
si: අතින් කට්ටල අංග සැකසීම

[ctx: #515]
en: Genre
si: ප්‍රභේද

[ctx: #517]
en: Recently played albums
si: අලුතින් ඇතුළත් කළ ඇල්බම

[ctx: #518]
en: Launch
si: ආරම්භ කරන්න

[ctx: #519]
en: Launch in...
si: තුළින් ආරම්භ කරන්න...

[ctx: #521]
en: Compilations
si: සම්පාදන

[ctx: #522]
en: Remove source
si: මුලාශ්‍රය ඉවත් කරන්න

[ctx: #523]
en: Switch media
si: මාධ්‍යය මං මාරු කරන්න

[ctx: #524]
en: Select playlist
si: වාදන ලැයිස්තුව තෝරන්න

[ctx: #525]
en: New playlist...
si: නව වාදන ලැයිස්තුව...

[ctx: #526]
en: Add to playlist
si: වාදන ලැයිස්තුවට එකතු කරන්න

[ctx: #527]
en: Manually add to library
si: ලේඛනාලයට අතින් එකතු කරන්න

[ctx: #528]
en: Enter title
si: මාතෘකාව ඇතුල් කරන්න

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
si: දෝෂය: අනු පිටපත් මාතෘකාව

[ctx: #530]
en: Select genre
si: ප්‍රභේද තෝරන්න

[ctx: #531]
en: New genre
si: නව ප්‍රභේදය

[ctx: #532]
en: Manual addition
si: අතින් එකතු කිරීම

[ctx: #533]
en: Enter genre
si: ප්‍රභේදය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #534]
en: View: %s
si: දර්ශනය: %s

[ctx: #535]
en: List
si: ලැයිස්තුව

[ctx: #536]
en: Icons
si: සුරුවම්

[ctx: #537]
en: Big list
si: විශාල ලැයිස්තුව

[ctx: #538]
en: Big icons
si: විශාල සුරුවම්

[ctx: #539]
en: Wide
si: පුළුල්

[ctx: #540]
en: Big wide
si: මහත් පුළුල්

[ctx: #541]
en: Album icons
si: ඇල්බම සුරුවම්

[ctx: #542]
en: DVD icons
si: DVD සුරුවම්

[ctx: #544]
en: Media info
si: මාධ්‍ය තොරතුරු

[ctx: #545]
en: Audio output device
si: ශ්‍රවණ දත්ත නිපදවන උපකරණය

[ctx: #546]
en: Passthrough output device
si: දත්ත නිපදවන උපකරණය පසුකර යන්න.

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
si: මෙම ගායකයා සඳහා චරිතාපදානය නැත

[ctx: #548]
en: Downmix multichannel audio to stereo
si: බහුනාලි ශ්‍රවණ ත්‍රිමාණයට යටිකලවම් කරන්න

[ctx: #550]
en: Sort by: %s
si: වර්ග කරන්න: %s

[ctx: #551]
en: Name
si: නම

[ctx: #552]
en: Date
si: දිනය

[ctx: #553]
en: Size
si: ප්‍රමාණය

[ctx: #554]
en: Track
si: තැටිය

[ctx: #555]
en: Time
si: කාලය

[ctx: #556]
en: Title
si: මාතෘකාව

[ctx: #557]
en: Artist
si: ගායකයා

[ctx: #558]
en: Album
si: ඇල්බමය

[ctx: #559]
en: Playlist
si: වාදන ලැයිස්තුව

[ctx: #560]
en: ID
si: හඳුනාගැනීමේ අංකය

[ctx: #561]
en: File
si: ගොනුව

[ctx: #562]
en: Year
si: වසර

[ctx: #563]
en: Rating
si: තක්සේරු කිරීම

[ctx: #564]
en: Type
si: වර්ගය

[ctx: #565]
en: Usage
si: භාවිතය

[ctx: #566]
en: Album artist
si: ඇල්බම ගායකයා

[ctx: #567]
en: Play count
si: ගණන් කිරීම ක්‍රියාකරවන්න

[ctx: #568]
en: Last played
si: අවසානයට ක්‍රියා කරවූ

[ctx: #569]
en: Comment
si: අර්ථ කථනය

[ctx: #570]
en: Date added
si: දිනය ඇතුළත් කළා

[ctx: #571]
en: Default
si: නියත

[ctx: #572]
en: Studio
si: මැදිරිය

[ctx: #573]
en: Path
si: පෙත

[ctx: #574]
en: Country
si: රට

[ctx: #575]
en: In progress
si: කෙරෙමින් පවතින

[ctx: #576]
en: Times played
si: ක්‍රියාත්මක කළ කාලයන්

[ctx: #577]
en: Date Taken
si: ගත් දිනය

[ctx: #580]
en: Sort direction
si: වර්ග කළ දිශාව

[ctx: #581]
en: Sort method
si: වර්ග කරන ක්‍රමය

[ctx: #582]
en: View mode
si: දර්ශන ආකාරය

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
si: විවිධ පත්‍රිකා සඳහා දර්ශන මතක තබාගන්න

[ctx: #584]
en: Ascending
si: ආරෝහණ

[ctx: #585]
en: Descending
si: අවරෝහණ

[ctx: #586]
en: Edit playlist
si: වාදන ලැයිස්තුව සංස්කරණය කරන්න

[ctx: #587]
en: Filter
si: පෙරනය

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
si: සාද ආකාරය අවලංගු කරන්න

[ctx: #589]
en: Party mode
si: සාද ආකාරය

[ctx: #590]
en: Random
si: අහඹු

[ctx: #591]
en: Off
si: වහනවා

[ctx: #592]
en: One
si: එක

[ctx: #593]
en: All
si: සියළු

[ctx: #594]
en: Off
si: වහනවා

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
si: නැවත කරන්න: වහන්න

[ctx: #596]
en: Repeat: One
si: නැවත කරන්න: එක

[ctx: #597]
en: Repeat: All
si: නැවත කරන්න: සියල්ල

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
si: ශ්‍රවණ CD තැටිය වේගයෙන් දුවවන්න

[ctx: #601]
en: Medium
si: මධ්‍යස්ථ

[ctx: #602]
en: Standard
si: ප්‍රමිත

[ctx: #603]
en: Extreme
si: අත්‍යන්ත

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
si: නිත්‍ය මාත්‍රා අනුපාතය

[ctx: #605]
en: Ripping...
si: වේගයෙන් දුවවමින්

[ctx: #607]
en: To:
si: වෙතට:

[ctx: #608]
en: Could not rip CD or track
si: CD තැටිය හෝ තැටිය වේගයෙන් දිවවිය නොහැක

[ctx: #609]
en: CDDARipPath is not set.
si: CDDARipPath සකස් කර නැත

[ctx: #610]
en: Rip audio track
si: ශ්‍රවණ තැටිය දුවවන්න

[ctx: #611]
en: Enter number
si: අංකය ඇතුල් කරන්න

[ctx: #612]
en: Bits/sample
si: මාත්‍රා/සාම්පල

[ctx: #613]
en: Sample rate
si: සාම්පල අනුපාතය

[ctx: #620]
en: Audio CDs
si: ශ්‍රවණ CD තැටි

[ctx: #621]
en: Encoder
si: සංකේතකය

[ctx: #622]
en: Quality
si: ගුණත්වය

[ctx: #623]
en: Bitrate
si: මාත්‍රා අනුපාතය

[ctx: #624]
en: Include track number
si: තැටි අංකය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #625]
en: All songs of
si: සියළු ගීත

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
si: කරමින් පවතින රූපවාහිනී දර්ශන

[ctx: #629]
en: View mode
si: දර්ශන ආකාරය

[ctx: #630]
en: Normal
si: සාමාන්‍ය

[ctx: #631]
en: Zoom
si: ශීඝ්‍ර ආරෝහණය

[ctx: #632]
en: Stretch 4:3
si: ඇදීම 4:3

[ctx: #633]
en: Wide Zoom
si: පුළුල් ශීඝ්‍ර ආරෝහණය

[ctx: #634]
en: Stretch 16:9
si: ඇදීම 16:9

[ctx: #635]
en: Original Size
si: මුල් ප්‍රමාණය

[ctx: #636]
en: Custom
si: ක්‍රමය

[ctx: #639]
en: Use track levels
si: තැටි මට්ටම් භාවිතා කරන්න

[ctx: #640]
en: Use album levels
si: ඇල්බම මට්ටම් භාවිතා කරන්න

[ctx: #644]
en: Crop black bars
si: කළු පටි කපා දමන්න

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
si: විශාල ගොනුවක් විචයනය කිරීමට අවශ්‍යයි. පවත්වාගෙන යන්නද?

[ctx: #646]
en: Remove from library
si: ලේඛනාලයෙන් ඉවත් කරන්න

[ctx: #647]
en: Export video library
si: වීඩියෝ ලේඛනාලය නිර්යාත කරන්න

[ctx: #648]
en: Import video library
si: වීඩියෝ ලේඛනාලය ගෙන්නන්න

[ctx: #649]
en: Importing
si: ආයත කරමින්

[ctx: #650]
en: Exporting
si: නිර්යාත කරමින්

[ctx: #651]
en: Browse for library
si: ලේඛනාලය සඳහා විමසන්න

[ctx: #652]
en: Years
si: වර්ෂ

[ctx: #653]
en: Update library
si: ලේඛනාලය යාවත් කාලින කරන්න

[ctx: #654]
en: Show debug info
si: ක්‍රියා කරවන තොරතුරු පෙන්වන්න

[ctx: #655]
en: Browse for executable
si: ක්‍රියාකර වීම සඳහා විමසන්න

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
si: වාදන ලැයිස්තුව සඳහා විමසන්න

[ctx: #657]
en: Browse for folder
si: පත්‍රිකාව සඳහා විමසන්න

[ctx: #658]
en: Song information
si: ගීත තොරතුරු

[ctx: #659]
en: Non-linear stretch
si: අරේඛිය ඇදීම

[ctx: #660]
en: Volume amplification
si: ශබ්ද ප්‍රමාණ විස්තර කොට දැක්වීම

[ctx: #661]
en: Choose export folder
si: නිර්යාත පත්‍රිකාව තෝරන්න

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
si: මෙම ගොනුව තව දුරටත් ලබාගත නොහැක.

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
si: එය ලේඛනාලයෙන් ඉවත් කිරීමට ඔබ කැමතිද ?

[ctx: #664]
en: Browse for Script
si: අත්පත සඳහා විමසන්න

[ctx: #665]
en: Compression level
si: පීඩන මට්ටම්

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
si: ලේඛනාලය සුමට කිරීම

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
si: පරණ ගීත ලේඛනාලයෙන් ඉවත් කරමින්

[ctx: #702]
en: This path has been scanned before
si: මෙම පෙත කලින් සුපිරික්සා කර තියෙනවා

[ctx: #705]
en: Network
si: ජාලය

[ctx: #706]
en: Server
si: මෙහෙයුම්කරු

[ctx: #708]
en: Use an HTTP proxy server to access the internet
si: අන්තර්ජාල සම්ප්‍රවේෂණයට HTTP ප්‍රතියුක්ත මෙහෙයුම්කරු භාවිතා කරන්න

[ctx: #711]
en: Internet Protocol (IP)
si: අන්තර්ජාල කෙටුම්පත (IP)

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
si: අවලංගු තිර්ථයක් නිරුපණය කොට ඇත. අගය 1 සහ 65535 අතර විය යුතුය.

[ctx: #713]
en: HTTP proxy
si: HTTP ප්‍රතියුක්තය

[ctx: #715]
en: Assignment
si: පැවරුම

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
si: ස්වයංක්‍රිය (DHCP)

[ctx: #717]
en: Manual (Static)
si: අතින් කිරීම (ස්ථිතික)

[ctx: #719]
en: IP address
si: IP ලිපිනය

[ctx: #720]
en: Netmask
si: අන්තර්ජාල IP ලිපිනය බෙදන ක්‍රමය

[ctx: #721]
en: Default gateway
si: නියත ද්වාරය

[ctx: #722]
en: DNS server
si: DNS මෙහෙයුම්කරු

[ctx: #723]
en: Save & restart
si: ආරක්ෂා කර නැවත ආරම්භ කරන්න

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
si: අවලංගු ලිපිනයක් නිරුපණය කොට ඇත. අගය AAA.BBB.CCC.DDD විය යුතුය.

[ctx: #725]
en: with numbers between 0 and 255.
si:  අංක 0 and 255 අතර.

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
si: වෙනස් කිරීම් ආරක්ෂා කොට නැත. ආරක්ෂා නොකර ඉදිරියට පවත්වාගෙන යන්නද?

[ctx: #727]
en: Web server
si: ජාල මෙහෙයුම්කරු

[ctx: #728]
en: FTP server
si: FTP මෙහෙයුම්කරු

[ctx: #730]
en: Port
si: තිර්ථය

[ctx: #732]
en: Save & apply
si: ආරක්ෂා කර යොමු කරන්න

[ctx: #733]
en: Password
si: මුරපදය

[ctx: #734]
en: No pass
si: අවස්ථාව නැත

[ctx: #735]
en: Character set
si: අකුරු කට්ටලය

[ctx: #736]
en: Style
si: හැඩය

[ctx: #737]
en: Colour
si: වර්ණය

[ctx: #738]
en: Normal
si: සාමාන්‍ය

[ctx: #739]
en: Bold
si: තද අකුරු

[ctx: #740]
en: Italics
si: ඇල අකුරු

[ctx: #741]
en: Bold italics
si: තද ඇල අකුරු

[ctx: #742]
en: White
si: සුදු

[ctx: #743]
en: Yellow
si: කහ

[ctx: #744]
en: Files
si: ගොනු

[ctx: #745]
en: No scanned information for this view
si: මෙම දසුන සඳහා පිරික්සූ දත්ත නැත

[ctx: #746]
en: Please turn off library mode
si: කරුණාකර ලේඛණාල ආකාරය වසා දමන්න

[ctx: #747]
en: Error loading image
si: රූපය ප්‍රවේශණය වීම දෝෂ සහගතයි

[ctx: #748]
en: Edit path
si: පෙත සංස්කරණය කරන්න

[ctx: #749]
en: Mirror image
si: දර්පණ රූපය

[ctx: #750]
en: Are you sure?
si: ඔබට විශ්වාස ද ?

[ctx: #751]
en: Removing source
si: ප්‍රභවය ඉවත්කරමින්

[ctx: #754]
en: Add program link
si: වැඩසටහන් පුරුක එකතු කරන්න

[ctx: #755]
en: Edit program path
si: වැඩසටහන් පෙත සංස්කරණය කරන්න

[ctx: #756]
en: Edit program name
si: වැඩසටහන් නම සංස්කරණය කරන්න

[ctx: #757]
en: Edit path depth
si: පෙතේ ගැඹුර සංස්කරණය කරන්න

[ctx: #759]
en: View: Big list
si: දර්ශනය: විශාල ලැයිස්තුව

[ctx: #760]
en: Yellow
si: කහ

[ctx: #761]
en: White
si: සුදු

[ctx: #762]
en: Blue
si: නිල්

[ctx: #763]
en: Bright green
si: තද කොළ

[ctx: #764]
en: Yellow green
si: කහ කොළ

[ctx: #765]
en: Cyan
si: මයුර නිල

[ctx: #766]
en: Light grey
si: ලා අළු

[ctx: #767]
en: Grey
si: අළු

[ctx: #770]
en: Error %i: share not available
si: දෝශය%!!බෙදා වෙන්කිරීම ප්‍රයෝජනයට ගත නොහැක

[ctx: #772]
en: Audio output
si: ශ්‍රවන ආධානය

[ctx: #773]
en: Seeking
si: සොයමින් පවතී

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
si: නිදර්ශන ෆෝල්ඩරය

[ctx: #775]
en: Network interface
si: ජාල අතුරු මුහුනත

[ctx: #776]
en: Wireless network name (ESSID)
si: රැහැන් රහිත ජාලයේ නම (ESSID)

[ctx: #777]
en: Wireless password
si: රැහැන් රහිත ජාලයේ මුර පදය

[ctx: #778]
en: Wireless security
si: රැහැන් රහිත ආරක්ෂණය

[ctx: #779]
en: Save and apply network interface settings
si: තැම්පත් කිරීම සහ අතුරුමුහුණත කට්ටල අංග වලට අදාළ කරවීම

[ctx: #780]
en: No encryption
si: දත්ත රහස්පද බවට පත් කරන්නේ නැත

[ctx: #784]
en: Applying network interface settings. Please wait.
si: ජාල අතුරුමුහුණත කට්ටල අංග අදාළ වෙමින් පවතී.කරුණාකර මොහොතක් සිටින්න

[ctx: #785]
en: Network interface restarted successfully.
si: ජාලගත අතුරුමුහුණත නැවත ඇරබිම සාර්ථකයි

[ctx: #786]
en: Network interface did not start successfully.
si: ජාල අතුරුමුහුණත සාර්ථකව ආරම්භ වී නැත

[ctx: #787]
en: Interface disabled
si: අතුරුමුහුණත ක්‍රියා විරහිතයි

[ctx: #788]
en: Network interface disabled successfully.
si: ජාලා අතුරුමුහුණත ක්‍රියාවිරහිත කිරීම සාර්ථකයි

[ctx: #789]
en: Wireless network name (ESSID)
si: රැහැන් රහිත ජාලාවේ නම

[ctx: #790]
en: Remote control
si: දුරස්ථ පාලනය

[ctx: #791]
en: Allow programs on this system to control Kodi
si: මෙම පද්ධතියේ සියලුම වැඩ සටහන් Kodi පාලනයට

[ctx: #792]
en: Port
si: තිර්ථය

[ctx: #793]
en: Port range
si: තීර්ථ පරාසය

[ctx: #794]
en: Allow programs on other systems to control Kodi
si: වෙනත් පද්ධතිවල සියලුම වැඩ සටහන් Kodi පාලනයට

[ctx: #795]
en: Initial repeat delay (ms)
si: ආරම්භයේ සිට නැවත කිරීමේ ප්‍රමාදය (මි.තත්.)

[ctx: #796]
en: Continuous repeat delay (ms)
si: අඛණ්ඩව නැවත කිරීමේ ප්‍රමාදය (මි.තත්.)

[ctx: #797]
en: Maximum number of clients
si: උපරිම සේවාදායකයන් ප්‍රමාණය

[ctx: #798]
en: Internet access
si: අන්තර්ජාල ප්‍රවේශය

[ctx: #799]
en: Library Update
si: ලේඛණාලය යාවත්කාලින කරන්න

[ctx: #800]
en: Music library needs to rescan tags from files.
si: ගොනු වල හැඳුනුම් සංකේතය සුපිරික්සීමට සංගීත ලේඛණාලයට  අවශ්‍යයි

[ctx: #801]
en: Would you like to scan now?
si: ඔබ දැන් සුපිරික්සිමට කැමතිද ?

[ctx: #850]
en: Invalid port number entered
si: අවලංගු තීර්ථ අංකයක් ඇතුළත් කර ඇත

[ctx: #851]
en: Valid port range is 1-65535
si: වලංගු තීර්ථ අන්තරය 1-65535 වේ.

[ctx: #852]
en: Valid port range is 1024-65535
si: වලංගු තීර්ථ අන්තරය 1024-65535 වේ.

[ctx: #997]
en: Add Pictures...
si: පින්තුර එකතුකරන්න...

[ctx: #998]
en: Add Music...
si: සංගීතය එකතු කරන්න...

[ctx: #999]
en: Add Videos...
si: වීඩියෝ එකතු කරන්න...

[ctx: #1000]
en: Preview
si: පුර්ව දර්ශනය

[ctx: #1001]
en: Unable to connect
si: සම්බන්ධ වීමට නොහැක

[ctx: #1002]
en: Kodi was unable to connect to the network location.
si: Kodi  ජාල ස්ථානය වෙත සම්බන්ධ කිරීමට නොහැක.

[ctx: #1003]
en: This could be due to the network not being connected.
si: මෙය ජාලයට සම්බන්ධ නොවීම නිසා සිදුවිය හැකියි

[ctx: #1004]
en: Would you like to add it anyway?
si: වෙනයම් විදියකින් එකතු කිරීමට කැමතිද?

[ctx: #1006]
en: IP address
si: IP ලිපිනය

[ctx: #1007]
en: Add network location
si: ජාල ස්ථානය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #1008]
en: Protocol
si: මුල කේතය

[ctx: #1009]
en: Server address
si: මෙහෙයුම් ලිපිනය

[ctx: #1010]
en: Server name
si: මෙහෙයුම්කරුගේ නම

[ctx: #1011]
en: Remote path
si: දුරස්ථ පෙත

[ctx: #1012]
en: Shared folder
si: බෙදාගත් පත්‍රිකාව

[ctx: #1013]
en: Port
si: තිර්ථය

[ctx: #1014]
en: Username
si: පරිශීලක නම

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
si: ජාල මෙහෙයුම සඳහා විමසන්න

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
si: මෙහෙයුම්කරුගේ ජාල ලිපිනය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
si: මෙහෙයුම්කරුගේ පෙත ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
si: තීර්ථ අංකය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #1019]
en: Enter the username
si: පරිශීලක නම ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #1020]
en: Add %s source
si: ප්‍රභවය %s එකතු කරන්න

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
si: පෙත් ඇතුළත් කරන්න හෝ මාධ්‍ය ස්ථානය සඳහා විමසන්න.

[ctx: #1022]
en: Enter a name for this media Source.
si: මෙම මාධ්‍ය ප්‍රභවය සඳහා නමක් ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
si: නව කොටස සඳහා විමසන්න

[ctx: #1024]
en: Browse
si: විමසන්න

[ctx: #1025]
en: Could not retrieve directory information.
si: නාමාවලි තොරතුරු සොයාගැනීමට නොහැක.

[ctx: #1026]
en: Add source
si: ප්‍රභවය එකතු කරන්න

[ctx: #1027]
en: Edit source
si: ප්‍රභවය සංස්කරණය කරන්න

[ctx: #1028]
en: Edit %s source
si: %s ප්‍රභවය සංස්කරණය කරන්න

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
si: නව නම් පත ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #1030]
en: Browse for image
si: ඡායාරුප සඳහා විමසන්න

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
si: ඡායාරුප පත්‍රිකාව සඳහා විමසන්න

[ctx: #1032]
en: Add network location...
si: ජාල ස්ථානය එකතු කරන්න...

[ctx: #1033]
en: Browse for file
si: ගොනුව සඳහා විමසන්න

[ctx: #1034]
en: Submenu
si: උප ලේඛණය

[ctx: #1035]
en: Enable submenu buttons
si: උප ලේඛණ බොත්තම් ක්‍රියාත්මක කරන්න.

[ctx: #1036]
en: Favourites
si: ප්‍රියතම

[ctx: #1037]
en: Video Add-ons
si: වීඩියෝ සඳහා නියැලුම

[ctx: #1038]
en: Music Add-ons
si: සංගීතය සඳහා නියැලුම

[ctx: #1039]
en: Picture Add-ons
si: පින්තූර සඳහා නියැලුම

[ctx: #1040]
en: Loading directory
si: නාමාවලි පූරණය

[ctx: #1041]
en: Retrieved %i items
si: අයිතම %i වැරදි සොයාගත්තා

[ctx: #1042]
en: Retrieved %i of %i items
si:  %i  අයිතම වලින් %i වැරදි සොයාගත්තා

[ctx: #1043]
en: Program Add-ons
si: වැඩසටහන් සඳහා නියැලුම

[ctx: #1045]
en: Add-on settings
si: නියැලුම කට්ටල අංග

[ctx: #1046]
en: Access points
si: ප්‍රවේශ කරුණු

[ctx: #1047]
en: Other...
si: වෙනත්...

[ctx: #1048]
en: Username
si: පරිශීලක නම

[ctx: #1049]
en: Script settings
si: අත්පත කට්ටල අංග

[ctx: #1050]
en: Singles
si: තනි රෝල් තහඩු

[ctx: #1051]
en: Enter web address
si: ජාල ලිපිනය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #1180]
en: Proxy type
si: බලපත්‍ර වර්ගය

[ctx: #1182]
en: SOCKS4
si: ස්ථර4

[ctx: #1183]
en: SOCKS4A
si: ස්ථර4A

[ctx: #1184]
en: SOCKS5
si: ස්ථර5

[ctx: #1185]
en: SOCKS5 with remote dns resolving
si: ස්ථර5 සමඟ දුරස්ථ dns විභේදනය

[ctx: #1200]
en: SMB client
si: SMB සේවාදායකයා

[ctx: #1202]
en: Workgroup
si: ශ්‍රම වැඩ කණ්ඩායම

[ctx: #1203]
en: Default username
si: නියත පරිශීලක නම

[ctx: #1204]
en: Default password
si: නියත මුරපදය

[ctx: #1207]
en: WINS server
si: WINS මෙහෙයුම්කරු

[ctx: #1208]
en: Mount SMB shares
si: SMB කොටස් නැංවුම

[ctx: #1210]
en: Remove
si: ඉවත් කරන්න

[ctx: #1211]
en: Music
si: සංගීත

[ctx: #1212]
en: Video
si: වීඩියෝ කිරීම

[ctx: #1213]
en: Pictures
si: පින්තූර

[ctx: #1214]
en: Files
si: ගොනු

[ctx: #1215]
en: Music & video
si: සංගීතය සහ වීඩියෝව

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
si: සංගීතය සහ ඡයාරූප

[ctx: #1217]
en: Music & files
si: සංගීතය සහ ගොනු

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
si: වීඩියෝ සහ ඡායරූප

[ctx: #1219]
en: Video & files
si: වීඩියෝ සහ ගොනු

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
si: ඡායරූප සහ ගොනු

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
si: සංගීතය සහ වීඩියෝව සහ ඡායරූප

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
si: සංගීතය සහ වීඩියෝව සහ ඡායරූප සහ ගොනු

[ctx: #1223]
en: Disabled
si: අක්‍රිය කර ඇත.

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
si: ගොනු සහ සංගීතය සහ වීඩියෝව

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
si: ගොනු සහ ඡායාරූප සහ සංගීතය

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
si: ගොනු සහ ඡායාරූප සහ වීඩියෝව

[ctx: #1229]
en: Music & programs
si: සංගීතය සහ වැඩසටහන්

[ctx: #1230]
en: Video & programs
si: වීඩියෝ සහ වැඩ සටහන්

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
si: ඡායරූප සහ වැඩ සටහන්

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
si: සංගීතය සහ වීඩියෝව සහ ඡායරූප සහ වැඩසටහන්

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
si: වැඩසටහන් සහ වීඩියෝව සහ සංගීතය

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
si: වැඩසටහන් සහ ඡායාරූප සහ සංගීතය

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
si: වැඩසටහන් සහ ඡායාරූප සහ වීඩියෝව

[ctx: #1259]
en: Zeroconf
si: ශුන්‍යආකෘති

[ctx: #1260]
en: Announce these services to other systems via Zeroconf
si: ශුන්‍යආකෘති හරහා මෙම සේවා වෙනත් පද්ධතිවලට ප්‍රකාශ කරන්න

[ctx: #1270]
en: Allow Kodi to receive AirPlay content
si: Kodi වෙත ගුවන්විදුලි ප්‍රචාරයේ අඩංගුව ලැබීමට ඉඩ දෙන්න

[ctx: #1271]
en: Device name
si: උපකරණයේ නම

[ctx: #1272]
en: Use password protection
si: ආරක්ෂක මුරපදය භාවිතා කරන්න

[ctx: #1273]
en: AirPlay
si: ගුවන්විදුලි ප්‍රචාරය

[ctx: #1274]
en: AirTunes
si: ගුවන්සුසරය

[ctx: #1275]
en: Filter %s
si: පෙරහන %s

[ctx: #1300]
en: Custom audio device
si: ශ්‍රවණ උපකරණය වෙනස් කිරීම

[ctx: #1301]
en: Custom passthrough device
si: උපකරණය පසුකර යාම වෙනස් කරන්න

[ctx: #1381]
en: Extreme
si: අත්‍යන්ත

[ctx: #1382]
en: Whirls
si: සුළිය

[ctx: #1389]
en: Windy
si: සුළං සහිත

[ctx: #1390]
en: Settings
si: සිටුවම්

[ctx: #1396]
en: Drifting
si: උල්කටුව ඇල්ලීම

[ctx: #1397]
en: and
si: සහ

[ctx: #1398]
en: Freezing
si: ශිත ජනක

[ctx: #1399]
en: Late
si: ප්‍රමාද

[ctx: #1400]
en: Isolated
si: තනි

[ctx: #1401]
en: Thundershowers
si: ගිගුරුම් වැසි

[ctx: #1402]
en: Thunder
si: අකුණු

[ctx: #1403]
en: Sun
si: ඉරිදා

[ctx: #1404]
en: Heavy
si: අධික

[ctx: #1405]
en: in
si: තුළ

[ctx: #1406]
en: the
si: රාශියකින් එකක් වෙන් කරන නාමපදයක් මුලට යොදන තනි පදය

[ctx: #1407]
en: Vicinity
si: වටපිටාව

[ctx: #1408]
en: Ice
si: හිමකැට

[ctx: #1409]
en: Crystals
si: පළිඟු

[ctx: #1410]
en: Calm
si: ශාන්ත

[ctx: #1411]
en: with
si: සමඟ

[ctx: #1412]
en: windy
si: සුළං සහිත

[ctx: #1413]
en: Patches
si: අණ්ඩ

[ctx: #1414]
en: Thunderstorm
si: අකුණු කුණාටුව

[ctx: #1415]
en: Drizzle
si: පොද වැස්ස

[ctx: #1416]
en: Foggy
si: මීදුමෙන් වැසුණු

[ctx: #1417]
en: Grains
si: ධාන්‍ය

[ctx: #1418]
en: Thunderstorms
si: අකුණු කුණාටු

[ctx: #1419]
en: Shallow
si: අඥාන

[ctx: #1420]
en: Moderate
si: මධ්‍යම

[ctx: #1421]
en: Very High
si: බොහෝ උසස්

[ctx: #1422]
en: Windy
si: සුළං සහිත

[ctx: #1423]
en: Mist
si: මිදුම

[ctx: #1424]
en: Overcast
si: අඳුරු වූ

[ctx: #1425]
en: Pellets
si: මුනිස්සම්

[ctx: #1426]
en: Hail
si: හිමකැට වැස්ස

[ctx: #1427]
en: Smoke
si: දුම

[ctx: #1428]
en: Volcanic
si: ගිනි කඳු

[ctx: #1429]
en: Ash
si: භස්ම

[ctx: #1430]
en: Widespread
si: කවුරුත් දන්නා

[ctx: #1431]
en: Dust
si: ධූලි

[ctx: #1432]
en: Sand
si: වැලි

[ctx: #1433]
en: Spray
si: sirikada

[ctx: #1434]
en: Whirls
si: සුළිය

[ctx: #1435]
en: Sandstorm
si: වැලි කුණාටුව

[ctx: #1436]
en: Blowing
si: සුළං හැමීම

[ctx: #1437]
en: Pellet
si: මුනිස්සම්

[ctx: #1438]
en: Small
si: කුඩා

[ctx: #1439]
en: and
si: සහ

[ctx: #1440]
en: Sleet
si: හිම වැස්ස

[ctx: #1441]
en: with
si: සමඟ

[ctx: #1442]
en: Chance
si: අවස්ථාව

[ctx: #1443]
en: of
si: ගේ

[ctx: #1444]
en: Funnel
si: නළය

[ctx: #1445]
en: Cloud
si: වලාකුළ

[ctx: #1446]
en: Unknown
si: අඥාත

[ctx: #1447]
en: Squals
si: ජව සුළං

[ctx: #1448]
en: Precipitation
si: වර්ෂණය

[ctx: #1449]
en: Partial
si: ආංශික

[ctx: #1450]
en: Put display to sleep when idle
si: අක්‍රිය වූ පසු දර්ශනය උදාසීන කර දමන්න

[ctx: #2050]
en: Runtime
si: ධාවන කාලය

[ctx: #2080]
en: Empty list
si: හිස් ලැයිස්තුව

[ctx: #2081]
en: Went back to parent list because the active list has been emptied
si: පුර්ව ලැයිස්තුවට ආපසු ගියා මක්නිසාදයත් සක්‍රිය ලැයිස්තුව හිස් වී තිබෙනවා

[ctx: #2100]
en: Script failed! : %s
si: අත්පත අසාර්ථකයි : %s

[ctx: #2101]
en: Newer version needed - See log
si: නව පිටපත අවශ්‍යවිය - ලොගය බලන්න

[ctx: #10000]
en: Home
si: නිවාස

[ctx: #10001]
en: Programs
si: වැඩ සටහන්

[ctx: #10002]
en: Pictures
si: පින්තූර

[ctx: #10003]
en: File manager
si: ගොනු කළමනාකරු

[ctx: #10004]
en: Settings
si: සිටුවම්

[ctx: #10005]
en: Music
si: සංගීත

[ctx: #10006]
en: Videos
si: වීඩියෝ

[ctx: #10007]
en: System information
si: පද්දති තොරතුරු

[ctx: #10008]
en: Settings - General
si: කට්ටල අංග- සාමාන්‍ය

[ctx: #10009]
en: Settings - Screen
si: කට්ටල අංග- තිරය

[ctx: #10010]
en: Settings - Appearance - GUI Calibration
si: කට්ටල අංග- පෙනුම - GUI ක්‍රමාංකනය

[ctx: #10011]
en: Settings - Videos - Screen Calibration
si: කට්ටල අංග- වීඩියෝ - GUI ක්‍රමාංකනය

[ctx: #10012]
en: Settings - Pictures
si: කට්ටල අංග - පින්තූර

[ctx: #10013]
en: Settings - Programs
si: කට්ටල අංග - වැඩ සටහන්

[ctx: #10014]
en: Settings - Weather
si: කට්ටල අංග - කාලගුණය

[ctx: #10015]
en: Settings - Music
si: කට්ටල අංග - සංගීතය

[ctx: #10016]
en: Settings - System
si: කට්ටල අංග - පද්ධති

[ctx: #10017]
en: Settings - Videos
si: කට්ටල අංග - වීඩියෝ

[ctx: #10018]
en: Settings - Network
si: කට්ටල අංග - ජාල

[ctx: #10019]
en: Settings - Appearance
si: කට්ටල අංග - පෙනුම

[ctx: #10020]
en: Scripts
si: අකුරු පිටපත්

[ctx: #10021]
en: Web Browser
si: ජාල විමසන්නා

[ctx: #10025]
en: Videos
si: වීඩියෝ

[ctx: #10028]
en: Videos/Playlist
si: වීඩියෝ/වාදන ලැයිස්තුව

[ctx: #10029]
en: Login screen
si: ඇතුල්වන තිරය

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
si: කට්ටල අංග - ආකෘති

[ctx: #10035]
en: Reset
si: යළි පිහිටුවන්න

[ctx: #10037]
en: Standard
si: ප්‍රමිත

[ctx: #10038]
en: Advanced
si: උසස්

[ctx: #10042]
en: Are you sure you want to reset the settings in this category?
si: මෙම ප්‍රවර්ගයේ කට්ටල අංග යළි පිහිටුවීමට අවශ්‍යබව ඔබට විශ්වාස ද ?

[ctx: #10043]
en: Help
si: උදව්

[ctx: #10044]
en: No help available
si: උදව් ලබාගත නොහැක

[ctx: #10126]
en: File browser
si: ගොනු විමසන්නා

[ctx: #10128]
en: Network setup
si: ජාල සැලැස්ම

[ctx: #10129]
en: Media source
si: සන්නිවේදන ප්‍රභවය

[ctx: #10130]
en: Profile settings
si: පැතිකඩ සැකසුම්

[ctx: #10131]
en: Lock settings
si: අගුල් සැකසුම්

[ctx: #10132]
en: Content settings
si: සංයුක්ත සැකසුම්

[ctx: #10134]
en: Favourites
si: ප්‍රියතම

[ctx: #10135]
en: Songs/Info
si: සිංදු/තොරතුරු

[ctx: #10136]
en: Smart playlist editor
si: දැකුම්කළු වාදන ලැයිස්තු සම්පාදක

[ctx: #10137]
en: Smart playlist rule editor
si: දැකුම්කළු වාදන ලැයිස්තු නීති සම්පාදක

[ctx: #10139]
en: Pictures/Info
si: පිංතුර/සැකසුම්

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
si: නියැලුම කට්ටල අංග

[ctx: #10146]
en: Add-ons/Info
si: නියැලුම්/තොරතුරු

[ctx: #10210]
en: Looking for subtitles...
si: උපසිරැසි සොයමින්....

[ctx: #10211]
en: Looking for or caching subtitles...
si: උපසිරැසි සොයමින් හෝ රහසිගතව තබමින්

[ctx: #10212]
en: terminating
si: නවත්වමින්.....

[ctx: #10213]
en: buffering
si: අවරෝධක කරමින්

[ctx: #10214]
en: Opening stream
si: ප්‍රවාහය අරබමින්

[ctx: #10500]
en: Music/Playlist
si: සංගීතය/සින්දු ලැයිස්තුව

[ctx: #10501]
en: Music/Files
si: සිංදු/ගොනු

[ctx: #10502]
en: Music/Library
si: සිංදු /ගබඩාව

[ctx: #10503]
en: Playlist editor
si: සිංදු ලැයිස්තුව වෙනස් කරන්නා

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
si: හොදම සිංදු  100

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
si: හොදම ඇල්බම් 100

[ctx: #10506]
en: Programs
si: වැඩ සටහන්

[ctx: #10507]
en: Configuration
si: හැඩගැස්සවීම්

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
si: කාලගුණ පුරෝකථනය

[ctx: #10509]
en: Network gaming
si: ජාලගත ක්‍රීඩා

[ctx: #10510]
en: Extensions
si: විස්තාරණය කිරීම

[ctx: #10511]
en: System info
si: පද්ධති තොරතුරු

[ctx: #10516]
en: Music - Library
si: සිංදු /ගබඩාව

[ctx: #10517]
en: Now Playing - Music
si: දැන් වාදනය වෙමින් /සිංදු

[ctx: #10522]
en: Now Playing - Videos
si: දැන් විකාශනය වෙමින් /වීඩියෝව

[ctx: #10523]
en: Album info
si: ඇල්බම් තොරතුරු

[ctx: #10524]
en: Movie info
si: චිත්‍රපට තොරතුරු

[ctx: #12001]
en: Music/Info
si: සිංදු /තොරතුරු

[ctx: #12003]
en: Videos/Info
si: වීඩියෝ/තොරතුරු

[ctx: #12004]
en: Scripts/Info
si: පිටපත /තොරතුරු

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
si: සම්පුර්ණ තිර වීඩියෝව

[ctx: #12009]
en: Rebuild index...
si: සුචිය නැවත සැකසීම

[ctx: #12010]
en: Return to music window
si: සිංදු කව්ළුව වෙත නැවත පැමිණීම

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
si: වීඩියෝ කවුළුව වෙත නැවත පැමිණීම

[ctx: #12021]
en: Start from beginning
si: මුල සිට ඇරබීම

[ctx: #12022]
en: Resume from %s
si: %s සිට නැවත පටන් ගැනීම

[ctx: #12321]
en: Ok
si: හරි

[ctx: #12322]
en: *
si: '

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
si: අගුළු දමා ඇත! කේතය ඇතුළත් කරන්න...

[ctx: #12326]
en: Enter password
si: මුරපදය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #12327]
en: Enter master code
si: පාලක කේතය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
si: අගුළු හරින කේතය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #12329]
en: or press C to cancel
si: හෝ අවලංගු කිරීමට C ඔබන්න

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
si: සෙල්ලම්කොට්ට බොත්තම සංයුක්තය ඇතුළත් කිරීම සහ

[ctx: #12331]
en: press OK, or Back to cancel
si: හරි ඔබන්න, හෝ අවලංගු කිරීමට ආපසු

[ctx: #12332]
en: Set lock
si: අගුළු සවි කරන්න

[ctx: #12333]
en: Unlock
si: අගුළු අරිනවා

[ctx: #12334]
en: Reset lock
si: අගුළු යළි පිහිටුවන්න

[ctx: #12335]
en: Remove lock
si: අගුළු ඉවත් කරන්න

[ctx: #12337]
en: Numeric password
si: සංඛ්‍යාත්මක මුරපදය

[ctx: #12338]
en: Gamepad button combo
si: සෙල්ලම්කොට්ට බොත්තම සංයුක්තය

[ctx: #12339]
en: Full-text password
si: සම්පුර්ණ- පෙළ මුරපදය

[ctx: #12340]
en: Enter new password
si: නව මුරපදය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #12341]
en: Re-Enter new password
si: නව මුරපදය නැවත ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
si: මුරපදය සාවද්‍යයි,

[ctx: #12343]
en: retries left
si: නැවත උත්සහ කිරීම් ඉතිරි වී ඇත.

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
si: ඇතුළත් කළ මුරපදය ගැලපුනේ නැත.

[ctx: #12345]
en: Access denied
si: ප්‍රවේශය තහනම්

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
si: මුර පද නැවත ඇතුලත් කිරිමෙ වාර ගණන ඉක්මවන ලදී

[ctx: #12348]
en: Item locked
si: අයිතම අගුළු ලා ඇත

[ctx: #12349]
en: Updating video library art
si: වීඩියෝ කලා ලේඛනාලය යාවත්කාලින කරමින්

[ctx: #12350]
en: Processing %s
si: සකස් කරමින් %s

[ctx: #12351]
en: The art cache in your video library needs updating.
si: ඔබේ වීඩියෝ ලේඛනාලයේ තාවකාලික කලා මතකය යාවත්කාලින වීම අවශ්‍යයි/

[ctx: #12352]
en: No downloading is needed.
si: බාගත කිරීම් අවශ්‍ය නැත.

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
si: අගුළු නැවත සක්‍රිය කරන්න

[ctx: #12354]
en: Would you like to update it now?
si: ඔබ දැන් එය යාවත්කාලින කිරීමට කැමතිද?

[ctx: #12356]
en: Change lock
si: අගුළු වෙනස් කරන්න

[ctx: #12357]
en: Source lock
si: ප්‍රභව අගුළු

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
si: මුරපදය ඇතුල් කිරීම ව්‍යාකුල විය. නැවත උත්සහ කරන්න.

[ctx: #12360]
en: Master lock
si: පාලක අගුල

[ctx: #12362]
en: Shutdown system if Master Lock retries exceeded
si: පාලක අගුල සඳහා උත්සාහයන් ඉක්මවා ඇත්නම් පද්ධතිය නවත්වන්න

[ctx: #12367]
en: Master code is not valid
si: පාලක කේතය වලංගු නැත.

[ctx: #12368]
en: Please enter a valid master code
si: කරුණාකර වලංගු පාලක කේතයක් ඇතුල් කරන්න

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
si: කට්ටල අංග සහ ගොනු කළමනාකරු

[ctx: #12376]
en: Set as default for all videos
si: වීඩියෝ සියල්ල සඳහා පෙර තිබු පරිදි ලෙස පිහිටුවන්න

[ctx: #12377]
en: This will reset any previously saved values
si: මෙමගින් පෙර ආරක්ෂාකල යම්කිසි අගයන් නැවත පිහිටවනු ලැබෙයි

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
si: එක් එක් ඡායාරුපය දර්ශනය කිරීමට ගතවන කාල ප්‍රමාණය

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
si: ශීඝ්‍ර ආරෝහණ රංග ප්‍රයෝග සහ තැටිය භාවිත කරන්න

[ctx: #12383]
en: 12 hour clock
si: පැය 12 ඔරලෝසුව

[ctx: #12384]
en: 24 hour clock
si: පැය 24 ඔරලෝසුව

[ctx: #12385]
en: Day/Month
si: දිනය/මාසය

[ctx: #12386]
en: Month/Day
si: මාසය/දිනය

[ctx: #12390]
en: System uptime
si: පද්ධති යාවත්කාලින

[ctx: #12391]
en: Minutes
si: මිනිත්තු

[ctx: #12392]
en: Hours
si: පැය ගණන්

[ctx: #12393]
en: Days
si: දින

[ctx: #12394]
en: Total uptime
si: මුළු කාලය

[ctx: #12395]
en: Battery level
si: ව්දුලිකෝෂ මට්ටම

[ctx: #12600]
en: Weather
si: කාලගුණය

[ctx: #12900]
en: Screensaver
si: තිරපත

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
si: මුළුතිරය OSD

[ctx: #13000]
en: System
si: පද්ධතිය

[ctx: #13001]
en: Immediate HD spindown
si: වහා සිදුවන HD බැමුම්

[ctx: #13002]
en: Video only
si: වීඩියෝ පමණයි

[ctx: #13003]
en: - Delay
si: - ප්‍රමාදය

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
si: - අවම ගොනු පවතින කාලය

[ctx: #13005]
en: Shutdown
si: නවත්වන්න

[ctx: #13008]
en: Shutdown function
si: කාර්යය නවත්වන්න

[ctx: #13009]
en: Quit
si: පිටවෙන්න

[ctx: #13010]
en: Hibernate
si: ශිශිරතරණය කරන්න

[ctx: #13011]
en: Suspend
si: අත්හිටුවන්න

[ctx: #13012]
en: Exit
si: පිටවෙන්න

[ctx: #13013]
en: Reboot
si: නැවත ආරම්භ කරන්න

[ctx: #13015]
en: Power button action
si: බලය සපයන බොත්තම් ක්‍රියාව

[ctx: #13016]
en: Power off System
si: පද්ධතිය බලය සැපයීම වළකන්න.

[ctx: #13017]
en: Inhibit idle shutdown
si: අක්‍රිය ඉවත්වීම තහනම්

[ctx: #13018]
en: Allow idle shutdown
si: අක්‍රිය ඉවත්වීමට ඉඩදෙන්න

[ctx: #13020]
en: Is another session active, perhaps over ssh?
si: වෙනත් සැසියක් සක්‍රිය ද ? සමහර විට සශ් තුළ ?

[ctx: #13021]
en: Mounted removable harddrive
si: ඉවත් කළ හැකි දෘඩාංග නංවන්න

[ctx: #13022]
en: Unsafe device removal
si: අනාරක්ෂිත උපකරණය ඉවත්කිරීම

[ctx: #13023]
en: Successfully removed device
si: උපකරණය සාර්ථකව ඉවත් කරන ලදී

[ctx: #13024]
en: Joystick plugged
si: දුරස්ථ පාලකය පේනු කළා

[ctx: #13025]
en: Joystick unplugged
si: දුරස්ථ පාලකය පේනුව ඉවත් කළා

[ctx: #13026]
en: Try to wake remote servers on access
si: දුරස්ථ මෙහෙයුම්වලට ප්‍රවේශය ඇති කිරීමට උත්සාහ කරන්න

[ctx: #13027]
en: Wake on Lan (%s)
si: ස්ථානීය ජාලය අවදිව තබාගන්න (%s)

[ctx: #13028]
en: Waiting for network to connect...
si: ජාලය සම්බන්ධ කිරීම සඳහා රැඳී සිටිම...

[ctx: #13029]
en: Failed to execute Wake on Lan!
si: ස්ථානීය ජාලය අවදි කිරීම ක්‍රියාත්මක කිරීම අසාර්ථකයි

[ctx: #13030]
en: Waiting for server to wake up...
si: මෙහෙයුම්කරු අවදි වීම සඳහා රැඳී සිටි

[ctx: #13031]
en: Extended wait for server to wake up...
si: මෙහෙයුම්කරු අවදි වීම සඳහා රැඳී සිටීම දීර්ඝ කළා

[ctx: #13032]
en: Waiting for services to launch...
si: සේවාවන් දියත් කිරීමට රැඳී සිටීම

[ctx: #13033]
en: MAC Discovery
si: MAC සොයාගැනීම

[ctx: #13034]
en: Updated for %s
si: %s සඳහා යාවත්කාලින කළා

[ctx: #13035]
en: Found for %s
si: %s සඳහා සොයාගත්තා

[ctx: #13036]
en: Failed for %s
si: %s සඳහා අසාර්ථක වුනා

[ctx: #13050]
en: Running low on battery
si: බැටරි බලය අවසන් වෙමින් පවතී

[ctx: #13100]
en: Flicker filter
si: චංචලන පෙරහන

[ctx: #13101]
en: Let driver choose (requires restart)
si: ධාවකය තෝරන්න (නැවත ඇරබිමක්  අවශ්‍ය වේ )

[ctx: #13105]
en: Vertical blank sync
si: ලම්භක හිස් සමාවර්ථ

[ctx: #13106]
en: Disabled
si: අක්‍රිය කර ඇත.

[ctx: #13107]
en: Enabled during video playback
si: වීඩියෝ දර්ශනය කරන අවස්ථාවේ  ක්‍රියාකාරී වේ

[ctx: #13108]
en: Always enabled
si: සැමවිටම ක්‍රියාකාරී වේ

[ctx: #13109]
en: Test & apply resolution
si: පරික්ෂා කර විභේධනය යොදන්න

[ctx: #13110]
en: Save resolution?
si: විභේදනය තැම්පත් කරන්න ?

[ctx: #13112]
en: High quality upscaling
si: උසස් ගුණත්ව ඉහළපරිමාණඅංක

[ctx: #13113]
en: Disabled
si: අක්‍රිය කර ඇත.

[ctx: #13114]
en: Enabled for SD content
si: SD අන්තර්ගතය ක්‍රියාකාරී කරන්න

[ctx: #13115]
en: Always enabled
si: සැමවිටම ක්‍රියාකාරී වේ

[ctx: #13116]
en: Upscaling method
si: ඉහළපරිමාණඅංක ක්‍රමය

[ctx: #13117]
en: Bicubic
si: දෙඝන

[ctx: #13118]
en: Lanczos
si: ලන්ක්සොස්

[ctx: #13119]
en: Sinc
si: සින්ක්

[ctx: #13121]
en: VDPAU HQ Upscaling level
si: VDPAU HQ ඉහළපරිමාණඅංක මට්ටම

[ctx: #13130]
en: Blank other displays
si: වෙනත් හිස් සංදර්ශකය

[ctx: #13131]
en: Disabled
si: අක්‍රිය කර ඇත.

[ctx: #13132]
en: Blank displays
si: හිස් සංදර්ශකය

[ctx: #13140]
en: Active connections detected!
si: ක්‍රියාකාරී සබැධුමක් අනාවරණය කරගන්නා ලදී

[ctx: #13141]
en: If you proceed, you might not be able to control Kodi
si: ඔබ මෙය කළහොත් ඔබට Kodi පාලනය කිරීමට නොහැකි වේවි

[ctx: #13142]
en: any longer. Are you sure you want to stop the Event server?
si: නවදුරටත්. ඔබට සිද්ධි මෙහෙයුම නැවත්වීමට අවශ්‍ය බව විශ්වාස ද ?

[ctx: #13144]
en: Change Apple Remote mode?
si: Apple දුරස්ථ ආකාරය වෙනස් කරනවද?

[ctx: #13145]
en: If you are currently using the Apple Remote to control
si: ඔබ දැනට Apple දුරස්ථ ආකාරය භාවිතාකරමින් පවතී

[ctx: #13146]
en: Kodi, changing this setting might affect your ability
si: Kodi සැකසුම් වෙනස් කිරීමෙන් ඔබේ හැකියාවන් වලට බලපෑමක් ඇති වේය හැක

[ctx: #13147]
en: to continue controlling it. Do you want to proceed?
si: පාලනය කිරීම දිගටම පවත්වා ගැනීම .ඔබට ඉරිරියට කරගෙන යාම අවශ්‍යද?

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
si: උපජාල ආවරණය

[ctx: #13160]
en: Gateway
si: ඇතුල්වීම/ද්වාරය

[ctx: #13161]
en: Primary DNS
si: මුලික DNS

[ctx: #13170]
en: Never
si: කිසි විටෙකත් නැති

[ctx: #13171]
en: Immediately
si: සැනෙකින්

[ctx: #13172]
en: After %i secs
si: තත්පර %i වලට පසුව

[ctx: #13173]
en: HDD install date:
si: දෘඩාංගය පිහිටවූ දිනය :

[ctx: #13174]
en: HDD power cycle count:
si: දෘඩාංගය බල චක්‍ර ගණනය

[ctx: #13200]
en: Profiles
si: පැතිකඩ

[ctx: #13201]
en: Delete profile '%s'?
si: '%s' ආකෘතිය මකා දමන්න ?

[ctx: #13204]
en: Last loaded profile:
si: අවසානයට ප්‍රවේෂණය කල  පැතිකඩ

[ctx: #13205]
en: Unknown
si: අඥාත

[ctx: #13206]
en: Overwrite
si: ප්‍රතිස්ථාපනය

[ctx: #13208]
en: Alarm clock
si: එලාම් ඔරලොසුව

[ctx: #13209]
en: Alarm clock interval (in minutes)
si: එලාම් ඔරලෝසුවේ කාල පරාසය(මිනිත්තු)

[ctx: #13210]
en: Started, alarm in %im
si: ආරම්භ විය .එලාම් මිනිත්තු %න්

[ctx: #13211]
en: Alarm!
si: එලාම් !

[ctx: #13212]
en: Cancelled with %im%is left
si: අවලංගු කළ %im% ඉතිරි ය.

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
si: RAR වල උපසිරැසි සෙවීම

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
si: උපසිරැසි සදහා විමසීම

[ctx: #13251]
en: Move item
si: අයිටමය වෙනත් තැනකට ගෙන යාම

[ctx: #13252]
en: Move item here
si: අයිතමය මෙතනට ගෙන ඒම

[ctx: #13253]
en: Cancel move
si: වෙනත් තැනකට ගෙන යාම නැවත්වීම

[ctx: #13270]
en: Hardware:
si: දෘඩාංග

[ctx: #13271]
en: CPU Usage:
si: CPU භාවිතය

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
si: සම්බන්ද වී ඇත ,නමුත් DNS ප්‍රයෝජනයට ගත නොහැක

[ctx: #13275]
en: Hard Disk
si: දෘඩ තැටිය

[ctx: #13276]
en: DVD-ROM
si: DVD රෝම්

[ctx: #13277]
en: Storage
si: තැන්පත් කිරීම

[ctx: #13278]
en: Default
si: නියත

[ctx: #13279]
en: Network
si: ජාලය

[ctx: #13280]
en: Video
si: වීඩියෝ කිරීම

[ctx: #13281]
en: Hardware
si: දෘඩාංග

[ctx: #13283]
en: Operating system:
si: මෙහෙයුම් පද්දතිය

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
si: CPU වේගය

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
si: වීඩියෝ සංකේතනය:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
si: තිර ප්‍රමාණය

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
si: A/V කේබලය

[ctx: #13294]
en: DVD region:
si: DVD අවට ප්‍රදේශය

[ctx: #13295]
en: Internet:
si: අන්තර්ජාලය

[ctx: #13296]
en: Connected
si: සම්බන්ධ විය

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
si: සම්බන්ධ නොවිණි .ජාල සැකසුම් පරික්ෂා කරන්න

[ctx: #13299]
en: Target temperature
si: ඉලක්ක උෂ්ණත්වය

[ctx: #13300]
en: Fan speed
si: පංකා වේගය

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
si: ස්වන්ක්‍රිය  උෂ්ණත්ව පාලනය

[ctx: #13302]
en: Fan speed override
si: වටපත් වේගය ප්‍රතික්ෂේප කරන්න

[ctx: #13303]
en: Fonts
si: මුද්‍රිත අකුරු

[ctx: #13304]
en: Enable flipping bi-directional strings
si: දෙදිශා පටි කරනම් චලිතය ක්‍රියාත්මක කරන්න

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
si: RSS පුවත්  සංග්‍රහය පෙන්වන්න

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
si: ජනක පත්‍රිකාව අයිතම පෙන්වන්න

[ctx: #13307]
en: Track naming template
si: තැටි නම් කිරීමේ අච්චුව

[ctx: #13308]
en: Do you wish to reboot your system
si: ඔබේ පද්ධතිය නැවත ආරම්භ කිරීමට  ඔබ කැමති ද ?

[ctx: #13309]
en: instead of just Kodi?
si: Kodi පමණක් වෙනුවට ?

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
si: ශීඝ්‍ර ආරෝහණ කාර්යය

[ctx: #13311]
en: Float effect
si: ඉපිලුම් කාර්යය

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
si: කළු පටිය අඩු කිරීම

[ctx: #13313]
en: Restart
si: නැවත ආරම්භ කිරීම

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
si: ගීත අතර හරස් මැලෑයිම

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
si: මහපට ඇගිලි සටහන් ප්‍රතිජනනය කරන්න

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
si: සමාවර්තනිය මහපට ඇගිලි සටහන්

[ctx: #13317]
en: View slideshow
si: රූටන දර්ශන බලන්න

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
si: සමාවර්තනිය රූටන දර්ශන

[ctx: #13320]
en: Stereo
si: ත්‍රිමාණ

[ctx: #13321]
en: Left only
si: වම පමණයි

[ctx: #13322]
en: Right only
si: දකුණ පමණයි

[ctx: #13323]
en: Enable karaoke support
si: උපසිරැසි උදව් ක්‍රියාත්මක කරන්න

[ctx: #13324]
en: Background transparency
si: පාරදෘශ්‍ය පසුතලය

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
si: පාරදෘශ්‍ය ඉදිරිතලය

[ctx: #13326]
en: A/V delay
si: A/V ප්‍රමාදය

[ctx: #13327]
en: Karaoke
si: උපසිරැසි

[ctx: #13328]
en: %s not found
si: %s සොයාගත්තේ නැත

[ctx: #13329]
en: Error opening %s
si: %s විවෘත කිරීම දෝෂ සහගතයි

[ctx: #13330]
en: Unable to load %s
si: %s ප්‍රවේශණය කිරීමට නොහැක

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
si: දෝෂය: මතකයෙන් පිටත

[ctx: #13332]
en: Move up
si: ඉහළට චලනය කරන්න

[ctx: #13333]
en: Move down
si: පහළට චලනය කරන්න

[ctx: #13334]
en: Edit label
si: නම්පත සංස්කරණය කරන්න

[ctx: #13335]
en: Make default
si: නියත කරන්න

[ctx: #13336]
en: Remove button
si: ඉවත්වීමේ බොත්තම

[ctx: #13340]
en: Leave as is
si: ලෙස ඉවත්වන්න

[ctx: #13341]
en: Green
si: කොළ

[ctx: #13342]
en: Orange
si: තැඹිලි

[ctx: #13343]
en: Red
si: රතු

[ctx: #13344]
en: Cycle
si: චක්‍රය

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
si: LED පිලිවැයීම වසා දමන්න

[ctx: #13346]
en: Movie information
si: චිත්‍රපටි තොරතුරු

[ctx: #13347]
en: Queue item
si: පෝලිම් අයිතම

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
si: IMDb සොයන්න...

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
si: නව පටුනක් සඳහා සුපිරික්සන්න

[ctx: #13351]
en: Album information
si: ඇල්බම තොරතුරු

[ctx: #13352]
en: Scan item to library
si: ලේඛනාලයට අයිතම පිරික්සන්න

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
si: පිරික්සීම නවත්වන්න

[ctx: #13354]
en: Render method
si: ඉදිරිපත් කරන ක්‍රමය

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
si: අඩු ගුණත්ව ඒකක මුවාව

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
si: දෘඩාංග වසලන්න

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
si: උසස් ගුණත්ව ඒකක මුවාව

[ctx: #13358]
en: Play item
si: අයිතම වාදනය කරන්න

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
si: ගායක වෘද්ධාන්ගුලි සකස් කරන්න

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
si: ස්වයංක්‍රියව මහපට ඇගිලි සටහන් ජනනය කරන්න

[ctx: #13361]
en: Enable voice
si: කටහඬ ක්‍රියාත්මක කරන්න

[ctx: #13375]
en: Enable device
si: උපකරණය ක්‍රියාත්මක කරන්න

[ctx: #13376]
en: Volume
si: ශබ්දය

[ctx: #13377]
en: Default view mode
si: නියත දර්ශන ආකාරය

[ctx: #13378]
en: Default brightness
si: නියත දීප්තිය

[ctx: #13379]
en: Default contrast
si: නියත wenaskam

[ctx: #13380]
en: Default gamma
si: නියත ගැමා

[ctx: #13381]
en: Resume video
si: වීඩියෝව නැවත පටන් ගන්න

[ctx: #13382]
en: Voice mask - Port 1
si: ගීත ආවරණය - තීර්ථ 1

[ctx: #13383]
en: Voice mask - Port 2
si: ගීත ආවරණය - තීර්ථ 2

[ctx: #13384]
en: Voice mask - Port 3
si: ගීත ආවරණය - තීර්ථ 3

[ctx: #13385]
en: Voice mask - Port 4
si: ගීත ආවරණය - තීර්ථ 4

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
si: කාලය මත රඳන ඉල්ලීමක් භාවිතා කරන්න

[ctx: #13387]
en: Track naming template - right
si: තැටි නම් කිරීමේ අච්චුව - දකුණ

[ctx: #13388]
en: Preset
si: පෙරසැකසුම

[ctx: #13391]
en: Eject/Load
si: බැහැර කරන්න/ප්‍රවේශණය කරන්න

[ctx: #13393]
en: Calculate size
si: ප්‍රමාණය ගණනය කරන්න

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
si: පත්‍රිකා ප්‍රමාණය ගණනය කරමින්

[ctx: #13395]
en: Video settings
si: වීඩියෝ කට්ටල අංග

[ctx: #13396]
en: Audio and subtitle settings
si: ශ්‍රවණ සහ උපසිරැසි කට්ටල අංග

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
si: උපසිරැසි ක්‍රියාත්මක කරන්න'

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
si: කෙටිමාර්ගයන්

[ctx: #13399]
en: Ignore articles when sorting (e.g. "the")
si: වර්ග කරන විට විශේෂ පදය නොසලකා හරින්න (උදා. "ද" )

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
si: එකම ඇල්බමයේ ගීත අතර හරස් මැලෑයිම

[ctx: #13401]
en: Browse for %s
si: %s සඳහා විමසන්න

[ctx: #13402]
en: Show track position
si: තැටි පිහිටුම පෙන්නන්න

[ctx: #13403]
en: Clear default
si: නියතයන් පවිත්‍ර කරන්න

[ctx: #13404]
en: Resume
si: නැවත පටන් ගන්න

[ctx: #13405]
en: Get thumb
si: වෘද්ධාන්ගුලි ලබා ගන්න

[ctx: #13406]
en: Picture information
si: පින්තූර තොරතුරු

[ctx: #13407]
en: %s presets
si: %s පෙරසැකසුම

[ctx: #13408]
en: (IMDb user rating)
si: (IMDb පරිශීලක ඇගයුම)

[ctx: #13409]
en: Top 250
si: මුල් 250

[ctx: #13410]
en: Tune in on Last.fm
si: Last.fm මත සුසර කරන්න

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
si: අවම පංකා වේගය

[ctx: #13412]
en: Play from here
si: මෙතැන් සිට වාදනය කරන්න

[ctx: #13413]
en: Downloading
si: බාගත වෙමින්

[ctx: #13414]
en: Include artists who appear only on compilations
si: සම්පාදන මත පමණක් පෙනී සිටින ගායකයන් ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #13415]
en: Render method
si: ඉදිරිපත් කරන ක්‍රමය

[ctx: #13416]
en: Auto detect
si: ස්වයංව අනාවරණය කරගන්න

[ctx: #13417]
en: Basic shaders (ARB)
si: මුලික මුවාවන් (ARB)

[ctx: #13418]
en: Advanced shaders (GLSL)
si: සංකීර්ණ මුවාවන් (GLSL)

[ctx: #13419]
en: Software
si: මෘදුකාංග

[ctx: #13420]
en: Remove safely
si: ප්‍රවේශමෙන් ඉවත් කරන්න

[ctx: #13422]
en: Start slideshow here
si: රූටන දර්ශන මෙතනින් අරඹන්න

[ctx: #13423]
en: Remember for this path
si: මෙම පෙත සඳහා මතක තබාගන්න

[ctx: #13424]
en: Use pixel buffer objects
si: ඒකක අවරෝධක භාවිත කරන්න

[ctx: #13425]
en: Allow hardware acceleration (VDPAU)
si: දෘඩාංග ත්වරණයට ඉඩ දෙන්න  (VDPAU)

[ctx: #13426]
en: Allow hardware acceleration (VAAPI)
si: දෘඩාංග ත්වරණයට ඉඩ දෙන්න  (VAAPI)

[ctx: #13427]
en: Allow hardware acceleration (DXVA2)
si: දෘඩාංග ත්වරණයට ඉඩ දෙන්න  (DXVA2)

[ctx: #13428]
en: Allow hardware acceleration (CrystalHD)
si: දෘඩාංග ත්වරණයට ඉඩ දෙන්න  (CrystalHD)

[ctx: #13429]
en: Allow hardware acceleration (VDADecoder)
si: දෘඩාංග ත්වරණයට ඉඩ දෙන්න  (VDADecoder)

[ctx: #13430]
en: Allow hardware acceleration (OpenMax)
si: දෘඩාංග ත්වරණයට ඉඩ දෙන්න  (OpenMax)

[ctx: #13431]
en: Pixel Shaders
si: ඒකක මුවාවන්

[ctx: #13432]
en: Allow hardware acceleration (VideoToolbox)
si: දෘඩාංග ත්වරණයට ඉඩ දෙන්න  (VideoToolbox)

[ctx: #13433]
en: Play the next video automatically
si: ඊළඟ වීඩියෝව ස්වයංව වාදනය ක්‍රියා කරවන්න

[ctx: #13434]
en: Play only this
si: මෙය පමණක් වාදනය කරන්න

[ctx: #13435]
en: Enable HQ Scalers for scalings above
si: ඉහත පරිමාමණ සඳහා HQ පරිමාප ක්‍රියාත්මක කරන්න

[ctx: #13455]
en: Software
si: මෘදුකාංග

[ctx: #13500]
en: A/V sync method
si: A/V සමකාලික ක්‍රමය

[ctx: #13501]
en: Audio clock
si: ශ්‍රවණ ඔරලෝසුව

[ctx: #13502]
en: Video clock (Drop/Dupe audio)
si: වීඩියෝ ඔරලෝසුව (වැටීම/ශ්‍රවණ ඉත්තා)

[ctx: #13503]
en: Video clock (Resample audio)
si: වීඩියෝ ඔරලෝසුව ( නැවත සාම්පල කල ශ්‍රවණ )

[ctx: #13505]
en: Resample quality
si: නැවත සාම්පල කල ගුණත්ව

[ctx: #13506]
en: Low(fast)
si: අඩු(වේගවත්)

[ctx: #13507]
en: Medium
si: මධ්‍යස්ථ

[ctx: #13508]
en: High
si: ඉහළ

[ctx: #13509]
en: Really high(slow!)
si: සැබවින්ම උසස්(මන්දගාමී!)

[ctx: #13510]
en: Sync playback to display
si: දර්ශනයට සමකාලික පිරිවැයිම

[ctx: #13511]
en: Choose art
si: කලාව තෝරන්න

[ctx: #13512]
en: Current art
si: වාර්තමාන කලාව

[ctx: #13513]
en: Remote art
si: දුරස්ථ කලාව

[ctx: #13514]
en: Local art
si: දේශීය කලාව

[ctx: #13515]
en: No art
si: කලාව නැත

[ctx: #13516]
en: Add art
si: කලාව එකතු කරන්න

[ctx: #13550]
en: Pause during refresh rate change
si: නැවත ප්‍රාණවත් කිරීමේ අනුපාත වෙනස් කරන අතරතුර තාවකාලිකව නවතන්න

[ctx: #13551]
en: Off
si: වහන්න

[ctx: #13552]
en: %.1f Second
si: %.1f තත්පර

[ctx: #13553]
en: %.1f Seconds
si: %.1f තත්පර

[ctx: #13600]
en: Apple remote
si: ඇපල් දුරස්ථකය

[ctx: #13610]
en: Disabled
si: අක්‍රිය කර ඇත.

[ctx: #13611]
en: Standard
si: ප්‍රමිත

[ctx: #13620]
en: Apple Remote Error
si: ඇපල් දුරස්ථක දෝෂය

[ctx: #14000]
en: Stack
si: රාක්කය

[ctx: #14001]
en: Unstack
si: රාක්ක ආකාර නොවූ

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
si: වාදන ලැයිස්තු ගොනු බාගත වෙමින්

[ctx: #14004]
en: Downloading streams list...
si: ප්‍රවාහ ලැයිස්තු බාගත වෙමින්

[ctx: #14005]
en: Parsing streams list...
si: ප්‍රවාහ ලැයිස්තු විග්‍රහ කරමින්

[ctx: #14006]
en: Downloading streams list failed
si: ප්‍රවාහ ලැයිස්තු බාගත වීම අසාර්ථකයි

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
si: වාදන ලැයිස්තු ගොනු බාගත වීම අසාර්ථකයි

[ctx: #14009]
en: Games directory
si: ක්‍රීඩා නාමාවලිය

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
si: -විශාල සුරුවම් භාවිතා කරන්න

[ctx: #14014]
en: - Percentage
si: - ප්‍රතිශත

[ctx: #14018]
en: View options
si: වීඩියෝ කැමැත්ත

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
si: ක්ෂෙත්‍ර කේතාංක 1 වෙනස් කිරීම

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
si: ක්ෂෙත්‍ර කේතාංක 2 වෙනස් කිරීම

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
si: ක්ෂෙත්‍ර කේතාංක 3 වෙනස් කිරීම

[ctx: #14022]
en: Library
si: ලේඛණාලය

[ctx: #14023]
en: No TV
si: රුපවාහිනිය නැත

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
si: ළඟම විශාල නගරය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #14026]
en: Video cache - DVD-ROM
si: වීඩියෝ තාවකාලික මතකය - DVD-ROM

[ctx: #14030]
en: Audio cache - DVD-ROM
si: ශ්‍රවණ තාවකාලික මතකය - DVD-ROM

[ctx: #14034]
en: DVD cache - DVD-ROM
si: DVD තාවකාලික මතකය - DVD-ROM

[ctx: #14035]
en: Local Network
si: ස්ථානික ජාලය

[ctx: #14036]
en: Services
si: සේවා

[ctx: #14044]
en: %i min
si: %i මිනි.

[ctx: #14045]
en: %i sec
si: %i තත්.

[ctx: #14046]
en: %i ms
si: %i මිලි.තත්.

[ctx: #14048]
en: %i kbps
si: %i කිලෝබයිට්/තත්

[ctx: #14049]
en: %i kb
si: %i කිලෝබයිට්

[ctx: #14050]
en: %i.0 dB
si: %i.0 ඩේසිබෙල්

[ctx: #14051]
en: Time format
si: කාල ආකෘතිය

[ctx: #14052]
en: Date format
si: දින ආකෘතිය

[ctx: #14061]
en: Auto
si: ස්වයං

[ctx: #14062]
en: Enter username for
si: සඳහා පරිශීලක නම ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #14063]
en: Date & time
si: දිනය සහ වේලාව

[ctx: #14064]
en: Set date
si: දිනය හරිගස්සන්න

[ctx: #14065]
en: Set time
si: කාලය හරිගස්සන්න

[ctx: #14066]
en: Enter the time in 24 hour HH:MM format
si: පැය 24 HH:MM ආකෘතිය අනුව කාලය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
si: DD/MM/YYYY ආකෘතිය අනුව දිනය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
si: IP ලිපිනය ඇතුළත් කරන්න

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
si: මෙම කට්ටල සැකසුම් දැන් යොමු කරන්නද ?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
si: දැන් වෙනස් කිරීම් යොමු කරන්නද ?

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
si: ගොනුවේ නම වෙනස් කිරීම සහ මැකීම ඉඩ දෙන්න

[ctx: #14074]
en: Set timezone
si: කාල කලාපය සකසන්න

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
si: ප්‍රියතමයන්ට එකතු කරන්න

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
si: ප්‍රියතමයන්ගෙන් ඉවත් කරන්න

[ctx: #14078]
en: Colours
si: වර්ණ

[ctx: #14079]
en: Timezone country
si: කාලකලාප රට

[ctx: #14080]
en: Timezone
si: කාලකලාපය

[ctx: #14081]
en: File lists
si: ගොනු  ලැයිස්තු

[ctx: #14086]
en: Playback
si: නැවත වාදනය

[ctx: #14088]
en: Play DVDs automatically
si: ස්‌වන්ක්‍රියව ඩි.වී.ඩි වාදනය කරන්න

[ctx: #14089]
en: Font to use for text subtitles
si: උපසිරසි සදහා බාවිතා වන ෆොන්ට්

[ctx: #14090]
en: International
si: ජාත්‍යන්තර

[ctx: #14091]
en: Character set
si: අකුරු කට්ටලය

[ctx: #14092]
en: Debugging
si: නිදොස්කරමින්

[ctx: #14093]
en: Security
si: සුරක්ෂිතතාව

[ctx: #14094]
en: Input devices
si: දත්ත ඇතුල් කරන උපකරණය

[ctx: #14095]
en: Power saving
si: බලය ඉතිරිය

[ctx: #14096]
en: Rip
si: වේගෙන් දුවවන්න

[ctx: #14097]
en: Audio CD Insert Action
si: සිංදු සි.ඩි ඇතුලත් කිරීමේ ක්‍රියාව

[ctx: #14098]
en: Play
si: ක්‍රීඩා කරනවා

[ctx: #15015]
en: Remove
si: ඉවත් කරන්න

[ctx: #15016]
en: Games
si: ක්‍රීඩා

[ctx: #15019]
en: Add
si: එකතු කරන්න

[ctx: #15052]
en: Password
si: මුරපදය

[ctx: #15100]
en: Library
si: ලේඛණාලය

[ctx: #15101]
en: Database
si: පරිගණක දත්ත ගබඩාව

[ctx: #15102]
en: * All albums
si: සියලුම ඇල්බම්

[ctx: #15103]
en: * All artists
si: සියලුම ගායකයන්

[ctx: #15104]
en: * All songs
si: සියළු ගීත

[ctx: #15105]
en: * All genres
si: සියලුම ප්‍රභේද

[ctx: #15107]
en: Buffering...
si: අවරෝධක කරමින්

[ctx: #15111]
en: Theme
si: තේමාව

[ctx: #15112]
en: Default theme
si: පද්දතියෙන් නියම කල  තේමාවන්

[ctx: #15207]
en: Connected
si: සම්බන්ධ විය

[ctx: #15208]
en: Not connected
si: සම්බන්ධ නොවිණි

[ctx: #15213]
en: Play using...
si: භාවිතයෙන් ක්‍රියාකරවන්න

[ctx: #15300]
en: Path not found or invalid
si: පථය

[ctx: #16000]
en: General
si: සාමාන්‍ය

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
si: අන්තර්ජාලයේ සොයාබැලීම

[ctx: #16003]
en: Player
si: වාදකයා

[ctx: #16008]
en: Enter new title
si: නව මාතෘකාව ඇතුලත් කරන්න

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
si: චිතපටයේ නම ඇතුලත් කරන්න

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
si: ඇල්බමයේ නම ඇතුලත් කරන්න

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
si: නව ලිපි නම ඇතුලත් කරන්න

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
si: ෆෝල්ඩරයේ නම ඇතුලත් කරන්න

[ctx: #16018]
en: None
si: කිසිවක් නැත

[ctx: #16019]
en: Auto select
si: ස්වන්ක්‍රිය තේරීම

[ctx: #16024]
en: Cancelling...
si: අවලංගු කිරීම

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
si: කලකරුගේ නම ඇතුලත් කරන්න

[ctx: #16033]
en: Could not open database.
si: ඩේටා බේස් සදහා පිවිසිය නොහැක

[ctx: #16034]
en: Could not get songs from database.
si: ඩේටා බේසයෙන් සිංදු ලබා ගත නොහැක

[ctx: #16039]
en: Off
si: වහනවා

[ctx: #16040]
en: Auto
si: ස්වයං

[ctx: #16041]
en: On
si: අරිනවා /ක්‍රියාකාරී වෙනවා

[ctx: #16100]
en: All Videos
si: සියලු වීඩියෝ

[ctx: #16101]
en: Unwatched
si: නොබැලූ

[ctx: #16102]
en: Watched
si: බැලූ

[ctx: #16103]
en: Mark as watched
si: බැලූ ලෙස සලකුණු කරන්න

[ctx: #16104]
en: Mark as unwatched
si: නොබැලූ ලෙස සලකුණු කරන්න

[ctx: #16105]
en: Edit title
si: මාතෘකාව වෙනස් කරන්න

[ctx: #16303]
en: Bicubic
si: දෙඝන

[ctx: #16316]
en: Auto
si: ස්වයං

[ctx: #19017]
en: Recordings
si: පටිගතකිරීම්

[ctx: #19031]
en: Next
si: ඊළඟ

[ctx: #19149]
en: Mo
si: E

[ctx: #19150]
en: Tu
si: මාර්තු

[ctx: #19151]
en: We
si: අරිනවා /ක්‍රියාකාරී වෙනවා

[ctx: #19152]
en: Th
si: N

[ctx: #19154]
en: Sa
si: S

[ctx: #19155]
en: Su
si: අදුරු

[ctx: #19163]
en: Recordings
si: පටිගතකිරීම්

[ctx: #19177]
en: Playback
si: නැවත වාදනය

[ctx: #19607]
en: Fashion
si: ක්‍රමය

[ctx: #19647]
en: Motoring
si: ස්වයං

[ctx: #20007]
en: Recordings
si: පටිගතකිරීම්

[ctx: #20043]
en: Lock settings
si: අගුල් සැකසුම්

[ctx: #20060]
en: Media info
si: මාධ්‍ය තොරතුරු

[ctx: #20096]
en: Login screen
si: ඇතුල්වන තිරය

[ctx: #20109]
en: Zoom
si: ශීඝ්‍ර ආරෝහණය

[ctx: #20142]
en: Username
si: පරිශීලක නම

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
si: DVD රෝම්

[ctx: #20163]
en: of
si: ගේ

[ctx: #20173]
en: FTP server
si: FTP මෙහෙයුම්කරු

[ctx: #20177]
en: Done
si: නිවැරැදි

[ctx: #20190]
en: Custom
si: ක්‍රමය

[ctx: #20331]
en: File
si: ගොනුව

[ctx: #20342]
en: Movies
si: චිත්‍රපට

[ctx: #20388]
en: Studios
si: මැදිරිය

[ctx: #20397]
en: Go to album
si: ඇල්බමය

[ctx: #20420]
en: Never
si: කිසි විටෙකත් නැති

[ctx: #21373]
en: Video output
si: වීඩියෝ කිරීම

[ctx: #21375]
en: Normal
si: සාමාන්‍ය

[ctx: #21385]
en: Open
si: අරින්න

[ctx: #21417]
en: Settings
si: සිටුවම්

[ctx: #21805]
en: Resolution
si: සම්මතකරනය

[ctx: #21806]
en: Comment
si: අර්ථ කථනය

[ctx: #21826]
en: Aperture
si: වීවෘත වෙමින්

[ctx: #21870]
en: Source
si: අකුරු

[ctx: #21875]
en: Country
si: රට

[ctx: #22030]
en: Font
si: අකුරු

[ctx: #22031]
en: Size
si: ප්‍රමාණය

[ctx: #22032]
en: Colours
si: වර්ණ

[ctx: #24001]
en: Add-ons
si: විස්තාරණය කිරීම

[ctx: #24007]
en: Movie information
si: චිත්‍රපටි තොරතුරු

[ctx: #24008]
en: Screensaver
si: තිරපත

[ctx: #24012]
en: Subtitles
si: උපසිරැසි

[ctx: #24016]
en: Album information
si: ඇල්බම තොරතුරු

[ctx: #24018]
en: Services
si: සේවා

[ctx: #24023]
en: Disabled
si: අක්‍රිය කර ඇත.

[ctx: #24027]
en: Weather
si: කාලගුණය

[ctx: #33002]
en: Stream
si: ප්‍රවාහය

[ctx: #33021]
en: Precipitation
si: වර්ෂණය

[ctx: #34100]
en: Number of channels
si: නාලිකා ගණන

[ctx: #34123]
en: Never
si: කිසි විටෙකත් නැති

[ctx: #35500]
en: Location
si: පරිස්ථානය

[ctx: #35502]
en: Name
si: නම

[ctx: #36016]
en: Connected
si: සම්බන්ධ විය

[ctx: #36428]
en: Record
si: පටිගත කරන්න

[ctx: #36502]
en: Disabled
si: අක්‍රිය කර ඇත.

[ctx: #36508]
en: Hardware Based
si: දෘඩාංග

[ctx: #36912]
en: video
si: වීඩියෝ කිරීම

[ctx: #36913]
en: videos
si: වීඩියෝ

[ctx: #36918]
en: album
si: ඇල්බමය

[ctx: #36920]
en: song
si: ගීතය

[ctx: #36921]
en: songs
si: ගීත

[ctx: #37026]
en: Auto
si: ස්වයං
