XBMC Main - en to gl translation catalogue (3031 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
gl: Programas

[ctx: #1]
en: Pictures
gl: Imaxes

[ctx: #2]
en: Music
gl: Música

[ctx: #3]
en: Videos
gl: Vídeos

[ctx: #4]
en: TV-Guide
gl: Guía de TV

[ctx: #5]
en: Settings
gl: Configuración

[ctx: #7]
en: File manager
gl: Explorador de ficheiros

[ctx: #8]
en: Weather
gl: Meteoroloxía

[ctx: #9]
en: Kodi media center
gl: centro de medios Kodi

[ctx: #11]
en: Monday
gl: Luns

[ctx: #12]
en: Tuesday
gl: Martes

[ctx: #13]
en: Wednesday
gl: Mércores

[ctx: #14]
en: Thursday
gl: Xoves

[ctx: #15]
en: Friday
gl: Venres

[ctx: #16]
en: Saturday
gl: Sábado

[ctx: #17]
en: Sunday
gl: Domingo

[ctx: #21]
en: January
gl: Xaneiro

[ctx: #22]
en: February
gl: Febreiro

[ctx: #23]
en: March
gl: Marzo

[ctx: #24]
en: April
gl: Abril

[ctx: #25]
en: May
gl: Maio

[ctx: #26]
en: June
gl: Xuño

[ctx: #27]
en: July
gl: Xullo

[ctx: #28]
en: August
gl: Agosto

[ctx: #29]
en: September
gl: Setembro

[ctx: #30]
en: October
gl: Outubro

[ctx: #31]
en: November
gl: Novembro

[ctx: #32]
en: December
gl: Decembro

[ctx: #41]
en: Mon
gl: Lun

[ctx: #42]
en: Tue
gl: Mar

[ctx: #43]
en: Wed
gl: Mér

[ctx: #44]
en: Thu
gl: Xov

[ctx: #45]
en: Fri
gl: Ven

[ctx: #46]
en: Sat
gl: Sáb

[ctx: #47]
en: Sun
gl: Dom

[ctx: #51]
en: Jan
gl: Xan

[ctx: #54]
en: Apr
gl: Abr

[ctx: #55]
en: May
gl: Mai

[ctx: #56]
en: Jun
gl: Xuñ

[ctx: #57]
en: Jul
gl: Xul

[ctx: #58]
en: Aug
gl: Ago

[ctx: #59]
en: Sep
gl: Set

[ctx: #60]
en: Oct
gl: Out

[ctx: #80]
en: SSW
gl: SSO

[ctx: #81]
en: SW
gl: SO

[ctx: #82]
en: WSW
gl: OSO

[ctx: #83]
en: W
gl: O

[ctx: #84]
en: WNW
gl: ONO

[ctx: #85]
en: NW
gl: NO

[ctx: #86]
en: NNW
gl: NNO

[ctx: #88]
en: South
gl: Sur

[ctx: #89]
en: North
gl: Norte

[ctx: #90]
en: West
gl: Oeste

[ctx: #91]
en: East
gl: Leste

[ctx: #92]
en: Variable
gl: Variábel

[ctx: #98]
en: View: Auto
gl: Visualización: Auto

[ctx: #99]
en: View: Auto big
gl: Visualización: Auto grande

[ctx: #100]
en: View: Icons
gl: Visualización: Iconas

[ctx: #101]
en: View: List
gl: Visualización: Listaxe

[ctx: #102]
en: Scan
gl: Escanear

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
gl: Ordenar por: Nome

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
gl: Ordenar por: Data

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
gl: Ordenar por: Tamaño

[ctx: #106]
en: No
gl: Non

[ctx: #107]
en: Yes
gl: Si

[ctx: #108]
en: Slideshow
gl: Diapositivas

[ctx: #109]
en: Create thumbs
gl: Crear previsualizacións

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
gl: Crear miniaturas

[ctx: #111]
en: Shortcuts
gl: Atallos

[ctx: #112]
en: Paused
gl: Pausado

[ctx: #113]
en: Update failed
gl: Fallou a actualización

[ctx: #114]
en: Installation failed
gl: Fallou a instalación

[ctx: #115]
en: Copy
gl: Copiar

[ctx: #116]
en: Move
gl: Mover

[ctx: #117]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: #118]
en: Rename
gl: Renomear

[ctx: #119]
en: New folder
gl: Novo cartafol

[ctx: #120]
en: Confirm file copy
gl: Confirmar copiar ficheiros

[ctx: #121]
en: Confirm file move
gl: Confirmar mover ficheiros

[ctx: #123]
en: Copy these files?
gl: Copiar estes ficheiros?

[ctx: #124]
en: Move these files?
gl: Mover estes ficheiros?

[ctx: #125]
en: Delete these files? - Deleting files cannot be undone!
gl: Eliminar estes ficheiros? - A súa eliminación non se pode desfacer!

[ctx: #126]
en: Status
gl: Estado

[ctx: #127]
en: Objects
gl: Obxectos

[ctx: #128]
en: General
gl: Xeral

[ctx: #129]
en: Slideshow
gl: Diapositivas

[ctx: #130]
en: System info
gl: Información do sistema

[ctx: #131]
en: Display
gl: Pantalla

[ctx: #132]
en: Albums
gl: Álbumes

[ctx: #133]
en: Artists
gl: Artistas

[ctx: #134]
en: Songs
gl: Cancións

[ctx: #135]
en: Genres
gl: Xéneros

[ctx: #136]
en: Playlists
gl: Listaxes de reprodución

[ctx: #137]
en: Search
gl: Buscar

[ctx: #138]
en: System Information
gl: Información do Sistema

[ctx: #139]
en: Temperatures:
gl: Temperaturas:

[ctx: #142]
en: Time:
gl: Hora:

[ctx: #143]
en: Current:
gl: Actual:

[ctx: #144]
en: Build:
gl: Compilación:

[ctx: #145]
en: Network:
gl: Rede:

[ctx: #146]
en: Type:
gl: Tipo:

[ctx: #147]
en: Static
gl: Estático

[ctx: #149]
en: MAC address
gl: Enderezo MAC

[ctx: #150]
en: IP address
gl: Enderezo IP

[ctx: #151]
en: Link:
gl: Ligazón:

[ctx: #154]
en: Storage
gl: Almacenamento

[ctx: #155]
en: Drive
gl: Unidade

[ctx: #156]
en: Free
gl: Libre

[ctx: #157]
en: Video
gl: Vídeo

[ctx: #158]
en: Free memory
gl: Memoria libre

[ctx: #159]
en: No link
gl: Sen ligazón

[ctx: #160]
en: Free
gl: Libre

[ctx: #161]
en: Unavailable
gl: Non dispoñíbel

[ctx: #162]
en: Tray open
gl: Bandexa aberta

[ctx: #163]
en: Reading
gl: Lendo

[ctx: #164]
en: No disc
gl: Non hai disco

[ctx: #165]
en: Disc present
gl: Disco presente

[ctx: #166]
en: Skin
gl: Pel

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
gl: Cancelar a operación cos ficheiros

[ctx: #169]
en: Resolution
gl: Resolución

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate to match video
gl: Axustar taxa de refresco da pantalla ao vídeo

[ctx: #171]
en: Sort title
gl: Ordenar título

[ctx: #172]
en: Release date
gl: Data de lanzamento

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
gl: Amosar vídeos 4:3 como

[ctx: #175]
en: Moods
gl: Ánimos

[ctx: #176]
en: Styles
gl: Estilos

[ctx: #179]
en: Song
gl: Canción

[ctx: #180]
en: Duration
gl: Duración

[ctx: #181]
en: Select album
gl: Seleccionar álbum

[ctx: #182]
en: Tracks
gl: Pistas

[ctx: #183]
en: Review
gl: Revisión

[ctx: #184]
en: Refresh
gl: Actualizar

[ctx: #185]
en: Searching album
gl: Buscando álbum

[ctx: #186]
en: OK
gl: Aceptar

[ctx: #187]
en: No albums found!
gl: Non se atoparon álbums!

[ctx: #188]
en: Select all
gl: Seleccionar todo

[ctx: #189]
en: Scanning media info
gl: Obtendo información dos medios

[ctx: #190]
en: Save
gl: Gardar

[ctx: #191]
en: Shuffle
gl: Ó chou

[ctx: #192]
en: Clear
gl: Limpar

[ctx: #193]
en: Scan
gl: Escanear

[ctx: #194]
en: Searching...
gl: Buscando...

[ctx: #195]
en: No info found!
gl: Non se atopou información!

[ctx: #196]
en: Select movie:
gl: Seleccionar filme:

[ctx: #197]
en: Querying %s info
gl: A consultar información de %s

[ctx: #198]
en: Loading movie details
gl: Cargando detalles do filme

[ctx: #199]
en: Web interface
gl: Interface web

[ctx: #200]
en: Audio encoders
gl: Codificadores de son

[ctx: #202]
en: Tagline
gl: Liña de etiqueta

[ctx: #203]
en: Plot outline
gl: Sinopse fora de liña

[ctx: #205]
en: Votes
gl: Votos

[ctx: #206]
en: Cast
gl: Reparto

[ctx: #207]
en: Plot
gl: Sinopse

[ctx: #208]
en: Play
gl: Reproducir

[ctx: #209]
en: Next
gl: Seguinte

[ctx: #210]
en: Previous
gl: Anterior

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
gl: Calibrar interface de usuario...

[ctx: #214]
en: Video calibration...
gl: Calibración do vídeo...

[ctx: #215]
en: Soften
gl: Amolecer

[ctx: #216]
en: Zoom amount
gl: Cantidade de zoom

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
gl: Taxa do píxel

[ctx: #218]
en: DVD drive
gl: Unidade DVD

[ctx: #219]
en: Please insert disc
gl: Insira o disco

[ctx: #220]
en: Remote share
gl: Recurso remoto

[ctx: #221]
en: Network is not connected
gl: Sen conexión á rede

[ctx: #222]
en: Cancel
gl: Cancelar

[ctx: #224]
en: Speed
gl: Velocidade

[ctx: #225]
en: Vertical Shift
gl: Desprazamento vertical

[ctx: #226]
en: Test patterns...
gl: Probar patróns...

[ctx: #227]
en: Lookup audio CD track names from freedb.org
gl: Obter o nome das pistas do CD do freedb.org

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
gl: Listaxe de reproducción ó chou ao cargar

[ctx: #229]
en: HDD spindown time
gl: Tempo para apagar o disco

[ctx: #230]
en: Video filters
gl: Filtros de vídeo

[ctx: #231]
en: None
gl: Ningún

[ctx: #232]
en: Point
gl: Punto

[ctx: #233]
en: Linear
gl: Lineal

[ctx: #234]
en: Anisotropic
gl: Anisotrópico

[ctx: #236]
en: Gaussian cubic
gl: Cúbico gaussiano

[ctx: #237]
en: Minification
gl: Minificación

[ctx: #238]
en: Magnification
gl: Maxificación

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
gl: Limpar listaxe de reproducción ao finalizar

[ctx: #240]
en: Display Mode
gl: Modo de visualización

[ctx: #241]
en: Full Screen #%d
gl: Pantalla completa #%d

[ctx: #242]
en: Windowed
gl: En xanelas

[ctx: #243]
en: Refresh Rate
gl: Taxa de refresco

[ctx: #244]
en: Full screen
gl: Pantalla completa

[ctx: #245]
en: Sizing: (%i,%i)->(%i,%i) (Zoom x%2.2f) AR:%2.2f:1 (Pixels: %2.2f:1) (VShift: %2.2f)
gl: Tamaño: (%i,%i)->(%i,%i) (Zoom x%2.2f) AR:%2.2f:1 (Pixels: %2.2f:1) (VShift: %2.2f)

[ctx: #248]
en: Language
gl: Idioma

[ctx: #249]
en: Music
gl: Música

[ctx: #250]
en: Visualisation
gl: Visualización

[ctx: #251]
en: Select destination directory
gl: Seleccionar cartafol destino

[ctx: #252]
en: Stereo upmix
gl: Esteréo upmix

[ctx: #253]
en: Number of channels
gl: Número de canles

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
gl: Receptor compatíbel con DTS

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
gl: Obtendo información do CD

[ctx: #257]
en: Error
gl: Erro

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
gl: Activar lectura de etiqueta

[ctx: #259]
en: Opening
gl: Abrindo

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
gl: Agardando para o comezo...

[ctx: #262]
en: Scripts output
gl: Saída dos scripts

[ctx: #263]
en: Allow control of Kodi via HTTP
gl: Permitir o control de Kodi vía HTTP

[ctx: #264]
en: Record
gl: Gravar

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
gl: Deter gravación

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
gl: Ordenar por: Pista

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
gl: Ordenar por: Tempo

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
gl: Ordenar por: Título

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
gl: Ordenar por: Artista

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
gl: Ordenar por: Álbum

[ctx: #271]
en: Top 100
gl: Mellores 100

[ctx: #272]
en: Top-Left overscan compensation
gl: Compensación de sobreescaneo: Arriba-Esquerda

[ctx: #273]
en: Bottom-Right overscan compensation
gl: Compensación de sobreescaneo: Abaixo-Dereita

[ctx: #274]
en: Subtitle positioning
gl: Posición do subtítulo

[ctx: #275]
en: Pixel ratio adjustment
gl: Axuste da taxa do píxel

[ctx: #276]
en: Adjust the arrow to change the amount of overscan
gl: Axusta a frecha para trocar a cantidade de sobreescaneo

[ctx: #277]
en: Adjust the bar to change the subtitles position
gl: Axusta a barra para trocar a posició dos subtítulos

[ctx: #278]
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
gl: Axusta o rectángulo ate ficar perfectamente cadrado

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
gl: Non foi posíbel cargar a configuración

[ctx: #280]
en: Using default settings
gl: Empregando a configuración predefinida

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
gl: Por favor, comprobe os ficheiros XML

[ctx: #282]
en: Found %i items
gl: Atopados %i elementos

[ctx: #283]
en: Search results
gl: Buscar resultados

[ctx: #284]
en: No results found
gl: Non se atoparon resultados

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
gl: Idioma do audio preferido

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
gl: Idioma preferido para os subtítulos

[ctx: #287]
en: Subtitles
gl: Subtítulos

[ctx: #288]
en: Font
gl: Fonte

[ctx: #289]
en: Size
gl: Tamaño

[ctx: #290]
en: Dynamic range compression
gl: Rango de compresión dinámica

[ctx: #291]
en: Video
gl: Vídeo

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
gl: Buscar os subtítulos

[ctx: #294]
en: Create bookmark
gl: Crear marcador

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
gl: Limpar marcadores

[ctx: #297]
en: Audio offset
gl: Compensación de audio

[ctx: #298]
en: Bookmarks
gl: Marcadores

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
gl: Receptor compatíbel con MP1

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
gl: Receptor compatíbel con MP2

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
gl: Receptor compatíbel con MP3

[ctx: #303]
en: Delay
gl: Atraso

[ctx: #304]
en: Language
gl: Idioma

[ctx: #305]
en: Enabled
gl: Activado

[ctx: #306]
en: Non-interleaved
gl: Non-entrelazado

[ctx: #308]
en: Original stream's language
gl: Idioma orixinal do fluxo

[ctx: #309]
en: User interface language
gl: Idioma da interface de usuario

[ctx: #313]
en: Cleaning database
gl: Limpando a base de datos

[ctx: #314]
en: Preparing...
gl: Preparando...

[ctx: #315]
en: Database error
gl: Erro na base de datos

[ctx: #316]
en: Searching songs...
gl: Buscando cancións...

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
gl: Limpouse  a base de datos

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
gl: Limpando cancións...

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
gl: Produciuse un erro limpando as cancións

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
gl: Limpando artistas...

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
gl: Produciuse un erro limpando os artistas

[ctx: #322]
en: Cleaning genres...
gl: Limpando xéneros...

[ctx: #323]
en: Error cleaning genres
gl: Produciuse un erro limpando os xéneros

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
gl: Limpando camiños...

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
gl: Produciuse un erro limpando os camiños

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
gl: Limpando os álbums...

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
gl: Produciuse un erro limpando os álbums

[ctx: #328]
en: Writing changes...
gl: Escribindo os cambios...

[ctx: #329]
en: Error writing changes
gl: Produciuse un erro escribindo os cambios

[ctx: #330]
en: This may take some time...
gl: Isto pode levar algún tempo...

[ctx: #331]
en: Compressing database...
gl: Comprimindo a base de datos...

[ctx: #332]
en: Error compressing database
gl: Produciuse un erro limpando a base de datos

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
gl: Quere limpar a biblioteca?

[ctx: #334]
en: Clean library...
gl: Limpar biblioteca...

[ctx: #335]
en: Start
gl: Comezar

[ctx: #336]
en: Framerate conversion
gl: Conversión da taxa de cadros

[ctx: #337]
en: Output configuration
gl: Configuración da saída

[ctx: #338]
en: Fixed
gl: Fixa

[ctx: #339]
en: Optimized
gl: Optimizado

[ctx: #340]
en: Various artists
gl: Varios artistas

[ctx: #341]
en: Play disc
gl: Reproducir disco

[ctx: #342]
en: Movies
gl: Filmes

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
gl: Axustar a taxa de cadros

[ctx: #344]
en: Actors
gl: Actores

[ctx: #345]
en: Year
gl: Ano

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
gl: Receptor compatíbel con DTS-HD

[ctx: #348]
en: Enable passthrough
gl: Activar pasarela

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
gl: Receptor compatíbel con TrueHD

[ctx: #350]
en: Programs
gl: Programas

[ctx: #351]
en: Off
gl: Apagado

[ctx: #352]
en: Dim
gl: Atenuar

[ctx: #353]
en: Black
gl: Negro

[ctx: #354]
en: Matrix trails
gl: Estelas de Matrix

[ctx: #355]
en: Screensaver time
gl: Tempo do protector de pantalla

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
gl: Modo do protector de pantalla

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
gl: Temporizador da función de apagado

[ctx: #358]
en: All albums
gl: Tódolos álbums

[ctx: #359]
en: Recently added albums
gl: Álbums engadidos recentemente

[ctx: #360]
en: Screensaver
gl: Protector de pantalla

[ctx: #361]
en: R. Slideshow
gl: Presentación R.

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
gl: Nivel de atenuación do protector de pantalla

[ctx: #363]
en: Sort by: File
gl: Ordenar por: Ficheiro

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
gl: Receptor compatíbel con Dolby Digital (AC3)

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
gl: Ordenar por: Nome

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
gl: Ordenar por: Ano

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
gl: Ordenar por: Valoración

[ctx: #368]
en: IMDb
gl: IMDB

[ctx: #369]
en: Title
gl: Título

[ctx: #370]
en: Thunderstorms
gl: Treboadas

[ctx: #371]
en: Partly
gl: Parcialmente

[ctx: #372]
en: Mostly
gl: Maiormente

[ctx: #373]
en: Sunny
gl: Solleiro

[ctx: #374]
en: Cloudy
gl: Anubrado

[ctx: #375]
en: Snow
gl: Neve

[ctx: #376]
en: Rain
gl: Choiva

[ctx: #377]
en: Light
gl: Luz

[ctx: #380]
en: Showers
gl: Choivas

[ctx: #381]
en: Few
gl: Pouco

[ctx: #382]
en: Scattered
gl: Disperso

[ctx: #383]
en: Wind
gl: Vento

[ctx: #384]
en: Strong
gl: Forte

[ctx: #385]
en: Fair
gl: Bo

[ctx: #386]
en: Clear
gl: Despexado

[ctx: #387]
en: Clouds
gl: Nubes

[ctx: #388]
en: Early
gl: Cedo

[ctx: #389]
en: Shower
gl: Choiva

[ctx: #390]
en: Flurries
gl: Axitacións

[ctx: #391]
en: Low
gl: Baixo

[ctx: #392]
en: Medium
gl: Medio

[ctx: #393]
en: High
gl: Alto

[ctx: #394]
en: Fog
gl: Néboa

[ctx: #395]
en: Haze
gl: Brétema

[ctx: #396]
en: Select location
gl: Seleccionar localización

[ctx: #397]
en: Refresh time
gl: Refrescar tempo

[ctx: #398]
en: Temperature units
gl: Unidades de temperatura

[ctx: #399]
en: Speed units
gl: Unidades de velocidade

[ctx: #400]
en: Weather
gl: Meteoroloxía

[ctx: #401]
en: Temp
gl: Temporal

[ctx: #402]
en: Feels like
gl: Sensación

[ctx: #403]
en: UV index
gl: Índice UV

[ctx: #404]
en: Wind
gl: Vento

[ctx: #405]
en: Dew point
gl: Punto de orvallo

[ctx: #406]
en: Humidity
gl: Humidade

[ctx: #409]
en: Defaults
gl: Predefinidos

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
gl: Accedendo ao servizo meteorolóxico

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
gl: Obtendo a predicción para:

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
gl: Non se puido obter a información meteorolóxica

[ctx: #414]
en: No review for this album
gl: Sen revisións para este álbum

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
gl: Descargando miniatura...

[ctx: #416]
en: Not available
gl: Non está dispoñíbel

[ctx: #417]
en: View: Big icons
gl: Ver: Iconas grandes

[ctx: #418]
en: Low
gl: Baixo

[ctx: #419]
en: High
gl: Alto

[ctx: #420]
en: Best Match
gl: Mellor Coincidencia

[ctx: #421]
en: Keep audio device alive
gl: Manter o dispositivo de audio activo

[ctx: #422]
en: Delete album info
gl: Eliminar información do álbum

[ctx: #423]
en: Delete CD information
gl: Eliminar información do CD

[ctx: #424]
en: Select
gl: Seleccionar

[ctx: #425]
en: No album information found
gl: Non se atopou información sobre o álbum

[ctx: #426]
en: No CD information found
gl: Non se atopou información sobre o CD

[ctx: #427]
en: Disc
gl: Disco

[ctx: #428]
en: Insert correct CD/DVD
gl: Insira o CD/DVD correcto

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
gl: Insira o seguinte disco:

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
gl: Ordenar por: DVD#

[ctx: #431]
en: No cache
gl: Sen caché

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
gl: Eliminar filme da biblioteca

[ctx: #433]
en: Really remove '%s'?
gl: Ten a certeza de quere eliminar '%s'?

[ctx: #434]
en: From %s at %i %s
gl: Dende %s até %i %s

[ctx: #435]
en: No optical disc drive detected
gl: Non se detectou ningún disco óptico

[ctx: #436]
en: You need an optical disc drive to play this video
gl: Precisas dun dispositivo de disco óptico opcional para reproducir este vídeo

[ctx: #437]
en: Removable disk
gl: Disco externo

[ctx: #438]
en: Opening file
gl: Abrindo o ficheiro

[ctx: #439]
en: Cache
gl: Caché

[ctx: #440]
en: Hard disk
gl: Disco duro

[ctx: #442]
en: Local network
gl: Rede local

[ctx: #444]
en: Video
gl: Vídeo

[ctx: #447]
en: Autorun media
gl: Medios de autoarrinque

[ctx: #448]
en: Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver
gl: Receptor compatíbel con Dolby Digital Plus (E-AC3)

[ctx: #449]
en: Enabled
gl: Activado

[ctx: #450]
en: Columns
gl: Columnas

[ctx: #451]
en: Row 1 address
gl: Dirección da fila  1

[ctx: #452]
en: Row 2 address
gl: Dirección da fila 2

[ctx: #453]
en: Row 3 address
gl: Dirección da fila 3

[ctx: #454]
en: Row 4 address
gl: Dirección da fila 4

[ctx: #455]
en: Rows
gl: Filas

[ctx: #456]
en: Mode
gl: Modo

[ctx: #457]
en: Switch view
gl: Trocar vista

[ctx: #458]
en: Limit sampling rate (kHz)
gl: Limitar a taxa de mostraxe (kHz)

[ctx: #459]
en: Subs
gl: Subtítulos

[ctx: #460]
en: Audio stream
gl: Fluxo de audio

[ctx: #461]
en: [active]
gl: [activo]

[ctx: #462]
en: Subtitle
gl: Subtítulo

[ctx: #463]
en: Backlight
gl: Luz traseira

[ctx: #464]
en: Brightness
gl: Brillo

[ctx: #465]
en: Contrast
gl: Contraste

[ctx: #466]
en: Gamma
gl: Gama

[ctx: #467]
en: Type
gl: Tipo

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
gl: Move a barra para trocar a posición do OSD

[ctx: #469]
en: OSD position
gl: Posición do OSD

[ctx: #470]
en: Credits
gl: Créditos

[ctx: #474]
en: Off
gl: Apagado

[ctx: #475]
en: Music only
gl: Só música

[ctx: #476]
en: Music & video
gl: Música e vídeo

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
gl: Non foi posíbel cargar a listaxe de reprodución

[ctx: #479]
en: Skin & language
gl: Pel e Idioma

[ctx: #480]
en: Appearance
gl: Aparencia

[ctx: #481]
en: Audio options
gl: Opcións de audio

[ctx: #482]
en: About Kodi
gl: Canto a Kodi

[ctx: #485]
en: Delete album
gl: Eliminar álbum

[ctx: #486]
en: Repeat
gl: Repetir

[ctx: #487]
en: Repeat one
gl: Repetir un

[ctx: #488]
en: Repeat folder
gl: Repetir cartafol

[ctx: #489]
en: Play the next song automatically
gl: Reproducir a seguinte canción automáticamente

[ctx: #491]
en: - Use big icons
gl: - Empregar iconas grandes

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
gl: Reescalar VobSubs

[ctx: #493]
en: Advanced options (Experts Only!)
gl: Opcións avanzadas (Só expertos!)

[ctx: #494]
en: Overall audio headroom
gl: Headroom de audio global

[ctx: #495]
en: Upsample videos to GUI resolution
gl: Reescalar vídeos á resolución da interface de usuario

[ctx: #496]
en: Calibration
gl: Calibrado

[ctx: #497]
en: Show file extensions
gl: Amosar as extensións dos ficheiros

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
gl: Ordenar por: Tipo

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
gl: Imposíbel conectar co servizo de busca en liña

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
gl: Fallo descargando a información do álbum

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
gl: Buscando os nomes dos álbumes...

[ctx: #502]
en: Open
gl: Abrir

[ctx: #503]
en: Busy
gl: Ocupado

[ctx: #504]
en: Empty
gl: Baleiro

[ctx: #505]
en: Loading media info from files...
gl: Cargando información dos medios dende os ficheiros...

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
gl: Ordenar por: Uso

[ctx: #510]
en: Enable visualisations
gl: Activar visualizacións

[ctx: #511]
en: Enable video mode switching
gl: Activar o troco do modo de vídeo

[ctx: #512]
en: Startup window
gl: Xanela de arranque

[ctx: #513]
en: Home window
gl: Xanela de inicio

[ctx: #514]
en: Manual settings
gl: Configuracións manuais

[ctx: #515]
en: Genre
gl: Xénero

[ctx: #517]
en: Recently played albums
gl: Álbums reproducidos recentemente

[ctx: #518]
en: Launch
gl: Lanzar

[ctx: #519]
en: Launch in...
gl: Lanzar en...

[ctx: #521]
en: Compilations
gl: Recopilatorios

[ctx: #522]
en: Remove source
gl: Borrar fonte

[ctx: #523]
en: Switch media
gl: Trocar medio

[ctx: #524]
en: Select playlist
gl: Seleccionar listaxe de reprodución

[ctx: #525]
en: New playlist...
gl: Nova listaxe de reprodución

[ctx: #526]
en: Add to playlist
gl: Engadir á listaxe de reprodución

[ctx: #527]
en: Manually add to library
gl: Engadir á bibloteca manualmente

[ctx: #528]
en: Enter title
gl: Introducir título

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
gl: Erro: Título duplicado

[ctx: #530]
en: Select genre
gl: Seleccionar xénero

[ctx: #531]
en: New genre
gl: Novo xénero

[ctx: #532]
en: Manual addition
gl: Engadido manual

[ctx: #533]
en: Enter genre
gl: Introducir xénero

[ctx: #534]
en: View: %s
gl: Ver: %s

[ctx: #535]
en: List
gl: Listaxe

[ctx: #536]
en: Icons
gl: Iconas

[ctx: #537]
en: Big list
gl: Listaxe grande

[ctx: #538]
en: Big icons
gl: Iconas grandes

[ctx: #539]
en: Wide
gl: Amplo

[ctx: #540]
en: Big wide
gl: Moi amplo

[ctx: #541]
en: Album icons
gl: Iconas do álbum

[ctx: #542]
en: DVD icons
gl: Iconas do DVD

[ctx: #544]
en: Media info
gl: Información do medio

[ctx: #545]
en: Audio output device
gl: Dispositivo de saída de audio

[ctx: #546]
en: Passthrough output device
gl: Dispositivo pasarela de saída

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
gl: Sen biografía para este artista

[ctx: #548]
en: Downmix multichannel audio to stereo
gl: Mesturar audio multicanle a estéreo

[ctx: #549]
en: Number
gl: Número

[ctx: #550]
en: Sort by: %s
gl: Ordenar por: %s

[ctx: #551]
en: Name
gl: Nome

[ctx: #552]
en: Date
gl: Data

[ctx: #553]
en: Size
gl: Tamaño

[ctx: #554]
en: Track
gl: Pista

[ctx: #555]
en: Time
gl: Duración

[ctx: #556]
en: Title
gl: Título

[ctx: #557]
en: Artist
gl: Artista

[ctx: #558]
en: Album
gl: Álbum

[ctx: #559]
en: Playlist
gl: Listaxe de reprodución

[ctx: #561]
en: File
gl: Ficheiro

[ctx: #562]
en: Year
gl: Ano

[ctx: #563]
en: Rating
gl: Valoración

[ctx: #564]
en: Type
gl: Tipo

[ctx: #565]
en: Usage
gl: Uso

[ctx: #566]
en: Album artist
gl: Artista do álbum

[ctx: #567]
en: Play count
gl: Contador de reproducións

[ctx: #568]
en: Last played
gl: Última reprodución

[ctx: #569]
en: Comment
gl: Comentario

[ctx: #570]
en: Date added
gl: Data de inclusión

[ctx: #571]
en: Default
gl: Predefinido

[ctx: #572]
en: Studio
gl: Estudio

[ctx: #573]
en: Path
gl: Camiño

[ctx: #574]
en: Country
gl: País

[ctx: #575]
en: In progress
gl: En proceso

[ctx: #576]
en: Times played
gl: Veces reproducido

[ctx: #577]
en: Date Taken
gl: Data da captura

[ctx: #580]
en: Sort direction
gl: Dirección de ordenación

[ctx: #581]
en: Sort method
gl: Método de ordenación

[ctx: #582]
en: View mode
gl: Modo de vista

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
gl: Lembrar as vistas para os diferentes cartafoles

[ctx: #584]
en: Ascending
gl: Ascendente

[ctx: #585]
en: Descending
gl: Descendente

[ctx: #586]
en: Edit playlist
gl: Editar listaxe de reprodución

[ctx: #587]
en: Filter
gl: Filtro

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
gl: Cancelar modo carallada

[ctx: #589]
en: Party mode
gl: Modo carallada

[ctx: #590]
en: Random
gl: Ó chou

[ctx: #591]
en: Off
gl: Apagado

[ctx: #592]
en: One
gl: Un

[ctx: #593]
en: All
gl: Todos

[ctx: #594]
en: Off
gl: Apagado

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
gl: Repetir: Apagado

[ctx: #596]
en: Repeat: One
gl: Repetir: Un

[ctx: #597]
en: Repeat: All
gl: Repetir: Todos

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
gl: "Ripear" CD de audio

[ctx: #601]
en: Medium
gl: Medio

[ctx: #602]
en: Standard
gl: Normal

[ctx: #603]
en: Extreme
gl: Extremo

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
gl: Taxa de bits constante

[ctx: #605]
en: Ripping...
gl: Ripeando...

[ctx: #607]
en: To:
gl: Para:

[ctx: #608]
en: Could not rip CD or track
gl: Non se puido ripear o CD ou a pista

[ctx: #609]
en: CDDARipPath is not set.
gl: CDDARipPath non estabrecido

[ctx: #610]
en: Rip audio track
gl: Ripear pista de audio

[ctx: #611]
en: Enter number
gl: Introducir número

[ctx: #612]
en: Bits/sample
gl: Bits/mostraxe

[ctx: #613]
en: Sample rate
gl: Taxa de mostraxe

[ctx: #614]
en: Virtual folder
gl: Cartafol virtual

[ctx: #620]
en: Audio CDs
gl: CDs de audio

[ctx: #621]
en: Encoder
gl: Codificador

[ctx: #622]
en: Quality
gl: Calidade

[ctx: #623]
en: Bitrate
gl: Taxa de bits

[ctx: #624]
en: Include track number
gl: Incluír número de pista

[ctx: #625]
en: All songs of
gl: Tódalas cancións de

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
gl: Series de TV en progreso

[ctx: #629]
en: View mode
gl: Modo de vista

[ctx: #632]
en: Stretch 4:3
gl: Estirado a 4:3

[ctx: #633]
en: Wide Zoom
gl: Zoom Amplo

[ctx: #634]
en: Stretch 16:9
gl: Estirado a 16:9

[ctx: #635]
en: Original Size
gl: Tamaño orixinal

[ctx: #636]
en: Custom
gl: Personalizado

[ctx: #637]
en: ReplayGain
gl: Normalización do volume

[ctx: #638]
en: ReplayGain volume adjustments
gl: Axustes de volume da ganancia de re-reprodución

[ctx: #639]
en: Use track levels
gl: Empregar niveis da pista

[ctx: #640]
en: Use album levels
gl: Empregar niveis do álbum

[ctx: #641]
en: PreAmp Level - ReplayGained files
gl: Nivel de PreAmp - Re-reproducir ficheiros amplificados

[ctx: #642]
en: PreAmp Level - Non ReplayGained files
gl: Nivel de PreAmp - Non re-reproducir ficheiros amplificados

[ctx: #643]
en: Avoid clipping on ReplayGained files
gl: Evitar clipping na re-reprodución de ficheiros amplificados

[ctx: #644]
en: Crop black bars
gl: Curtar barras negras

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
gl: Precísase desempaquetar un ficheiro grande. Continuar?

[ctx: #646]
en: Remove from library
gl: Eliminar da bibloteca

[ctx: #647]
en: Export video library
gl: Exportar bibloteca de vídeo

[ctx: #648]
en: Import video library
gl: Importar bibloteca de vídeo

[ctx: #649]
en: Importing
gl: Importando

[ctx: #650]
en: Exporting
gl: Exportando

[ctx: #651]
en: Browse for library
gl: Buscar bibloteca

[ctx: #652]
en: Years
gl: Anos

[ctx: #653]
en: Update library
gl: Actualizar bibloteca

[ctx: #654]
en: Show debug info
gl: Amosar información de depuración

[ctx: #655]
en: Browse for executable
gl: Buscar executable

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
gl: Buscar listaxe de reprodución

[ctx: #657]
en: Browse for folder
gl: Buscar cartafol

[ctx: #658]
en: Song information
gl: Información da canción

[ctx: #659]
en: Non-linear stretch
gl: Estiramento non lineal

[ctx: #660]
en: Volume amplification
gl: Amplificación de volume

[ctx: #661]
en: Choose export folder
gl: Escolla cartafol para exportar

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
gl: Este ficheiro non está dispoñíbel

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
gl: Quere borralo da bibloteca?

[ctx: #664]
en: Browse for Script
gl: Buscar script

[ctx: #665]
en: Compression level
gl: Nivel de compresión

[ctx: #667]
en: Enable Dolby Digital transcoding
gl: Activar transcodificación Dolby Digital

[ctx: #669]
en: Verbose logging for SMB library
gl: Rexistro detallado da biblioteca SMB

[ctx: #670]
en: Verbose logging for CURL library (http, dav)
gl: Rexistro detallado da biblioteca CURL (http, dav)

[ctx: #671]
en: Verbose logging for CMYTH library
gl: Rexistro detallado da biblioteca CMYTH

[ctx: #672]
en: Verbose logging for FFMPEG libraries
gl: Rexistro detallado da biblioteca FFMPEG

[ctx: #673]
en: Verbose logging for RTMP library
gl: Rexistro detallado da biblioteca RTMP

[ctx: #674]
en: Verbose logging for DBUS calls
gl: Rexistro detallado das chamadas DBUS

[ctx: #675]
en: Verbose logging for JSON-RPC requests
gl: Rexistro detallado para as solicitudes JSON-RPC

[ctx: #676]
en: Verbose logging for AUDIO component
gl: Rexistro detallado do compoñente de SON

[ctx: #677]
en: Verbose logging for AirTunes library
gl: Rexistro detallado da biblioteca AirTunes

[ctx: #678]
en: Verbose logging for UPnP components
gl: Rexistro detallado dos compoñentes UPnP

[ctx: #679]
en: Verbose logging for CEC library
gl: Rexistro detallado da biblioteca CEC

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
gl: Limpar bibloteca

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
gl: Borrando cancións vellas da bibloteca

[ctx: #702]
en: This path has been scanned before
gl: Esta ruta foi escaneada anteriormente

[ctx: #705]
en: Network
gl: Rede

[ctx: #706]
en: Server
gl: Servidor

[ctx: #708]
en: Use an HTTP proxy server to access the internet
gl: Empregar proxy HTTP para acceder a internet

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
gl: Porto non válido. O valor debe estar entre 1 e 65535

[ctx: #713]
en: HTTP proxy
gl: Proxy HTTP

[ctx: #715]
en: Assignment
gl: Asignación

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
gl: Automático (DHCP)

[ctx: #717]
en: Manual (Static)
gl: Manual (IP estática)

[ctx: #719]
en: IP address
gl: Enderezo IP

[ctx: #720]
en: Netmask
gl: Máscara de rede

[ctx: #721]
en: Default gateway
gl: Pasarela predefinida

[ctx: #722]
en: DNS server
gl: Servidor DNS

[ctx: #723]
en: Save & restart
gl: Gardar e reiniciar

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
gl: Dirección non válida. O valor debe ser AAA.BBB.CCC.DDD

[ctx: #725]
en: with numbers between 0 and 255.
gl: Con números entre 0 e 255

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
gl: Trocos non gardados, continuar sen gardar?

[ctx: #727]
en: Web server
gl: Servidor web

[ctx: #728]
en: FTP server
gl: Servidor FTP

[ctx: #730]
en: Port
gl: Porto

[ctx: #732]
en: Save & apply
gl: Gardar e aplicar

[ctx: #733]
en: Password
gl: Contrasinal

[ctx: #734]
en: No pass
gl: Sen contrasinal

[ctx: #735]
en: Character set
gl: Conxunto de caracteres

[ctx: #736]
en: Style
gl: Estilo

[ctx: #737]
en: Colour
gl: Cor

[ctx: #739]
en: Bold
gl: Negra

[ctx: #740]
en: Italics
gl: Cursiva

[ctx: #741]
en: Bold italics
gl: Negra cursiva

[ctx: #742]
en: White
gl: Branco

[ctx: #743]
en: Yellow
gl: Amarelo

[ctx: #744]
en: Files
gl: Ficheiros

[ctx: #745]
en: No scanned information for this view
gl: Información non escaneada para esta vista

[ctx: #746]
en: Please turn off library mode
gl: Por favor, apague o modo bibloteca

[ctx: #747]
en: Error loading image
gl: Erro cargando imaxe

[ctx: #748]
en: Edit path
gl: Editar ruta

[ctx: #749]
en: Mirror image
gl: Imaxe especular

[ctx: #750]
en: Are you sure?
gl: Esta seguro/a?

[ctx: #751]
en: Removing source
gl: Borrando fonte

[ctx: #754]
en: Add program link
gl: Engandir ligazón do programa

[ctx: #755]
en: Edit program path
gl: Editar ruta do programa

[ctx: #756]
en: Edit program name
gl: Editar nome do programa

[ctx: #757]
en: Edit path depth
gl: Editar profundidade da ruta

[ctx: #759]
en: View: Big list
gl: Vista: Lista grande

[ctx: #760]
en: Yellow
gl: Amarelo

[ctx: #761]
en: White
gl: Branco

[ctx: #762]
en: Blue
gl: Azul

[ctx: #763]
en: Bright green
gl: Verde claro

[ctx: #764]
en: Yellow green
gl: Verde amarelo

[ctx: #765]
en: Cyan
gl: Cian

[ctx: #766]
en: Light grey
gl: Gris claro

[ctx: #767]
en: Grey
gl: Gris

[ctx: #770]
en: Error %i: share not available
gl: Erro %i: recurso non dispoñíbel

[ctx: #772]
en: Audio output
gl: Saída de audio

[ctx: #773]
en: Seeking
gl: Buscando

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
gl: Cartafol da presentación

[ctx: #775]
en: Network interface
gl: Interface de rede

[ctx: #776]
en: Wireless network name (ESSID)
gl: Nome da rede inalámbrica (ESSID)

[ctx: #777]
en: Wireless password
gl: Contrasinal da rede sen fíos

[ctx: #778]
en: Wireless security
gl: Seguranza da rede sen fíos

[ctx: #779]
en: Save and apply network interface settings
gl: - Gardar e aplicar as configuracións da interface de rede

[ctx: #780]
en: No encryption
gl: Sen encriptación

[ctx: #784]
en: Applying network interface settings. Please wait.
gl: Aplicando as configuracións da interface de rede. Por favor, agarde.

[ctx: #785]
en: Network interface restarted successfully.
gl: Interface de rede reiniciada satisfactoriamente.

[ctx: #786]
en: Network interface did not start successfully.
gl: Interface de rede reiniciada non satisfactoriamente.

[ctx: #787]
en: Interface disabled
gl: Interface desactivada

[ctx: #788]
en: Network interface disabled successfully.
gl: Interface de rede desactivada satisfactoriamente.

[ctx: #789]
en: Wireless network name (ESSID)
gl: Nome da rede inalámbrica (ESSID)

[ctx: #790]
en: Remote control
gl: Control remoto

[ctx: #791]
en: Allow programs on this system to control Kodi
gl: Permitir controlar o Kodi ás aplicacións deste sistema

[ctx: #792]
en: Port
gl: Porto

[ctx: #793]
en: Port range
gl: Rango de portos

[ctx: #794]
en: Allow programs on other systems to control Kodi
gl: Permitir controlar o Kodi ás aplicacións doutros sistemas

[ctx: #795]
en: Initial repeat delay (ms)
gl: Retraso de repetición inicial (ms)

[ctx: #796]
en: Continuous repeat delay (ms)
gl: Retraso de repetición continua (ms)

[ctx: #797]
en: Maximum number of clients
gl: Número máximo de clientes

[ctx: #798]
en: Internet access
gl: Acceso a internet

[ctx: #799]
en: Library Update
gl: Actualización da Biblioteca

[ctx: #800]
en: Music library needs to rescan tags from files.
gl: A biblioteca de música precisa de volver verificar as etiquetas dos ficheiros.

[ctx: #801]
en: Would you like to scan now?
gl: Gustaríache escanear agora?

[ctx: #802]
en: %s of %s available
gl: dispoñíbel %s de %s

[ctx: #850]
en: Invalid port number entered
gl: Número de porto non válido

[ctx: #851]
en: Valid port range is 1-65535
gl: O rango válido de portos é 1-65535

[ctx: #852]
en: Valid port range is 1024-65535
gl: O rango válido de portos é 1024-65535

[ctx: #997]
en: Add Pictures...
gl: Engadir Imaxes...

[ctx: #998]
en: Add Music...
gl: Engadir Música...

[ctx: #999]
en: Add Videos...
gl: Engadir Vídeos...

[ctx: #1000]
en: Preview
gl: Vista Previa

[ctx: #1001]
en: Unable to connect
gl: Imposíbel conectar

[ctx: #1002]
en: Kodi was unable to connect to the network location.
gl: Kodi non puido conectar coa localización de rede.

[ctx: #1003]
en: This could be due to the network not being connected.
gl: Isto puido deberse a que a rede non está conectada.

[ctx: #1004]
en: Would you like to add it anyway?
gl: Quere engadilo de tódolos xeitos?

[ctx: #1006]
en: IP address
gl: Enderezo IP

[ctx: #1007]
en: Add network location
gl: Engadir localización de rede

[ctx: #1008]
en: Protocol
gl: Protocolo

[ctx: #1009]
en: Server address
gl: Enderezo do servidor

[ctx: #1010]
en: Server name
gl: Nome do servidor

[ctx: #1011]
en: Remote path
gl: Ruta remota

[ctx: #1012]
en: Shared folder
gl: Cartafol compartido

[ctx: #1013]
en: Port
gl: Porto

[ctx: #1014]
en: Username
gl: Nome de usuario

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
gl: Buscar servidor na rede

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
gl: Introducir enderezo de rede do servidor

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
gl: Introducir a ruta no servidor

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
gl: Introducir o número de porto

[ctx: #1019]
en: Enter the username
gl: Introducir o nome de usuario

[ctx: #1020]
en: Add %s source
gl: Engadir fonte %s

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
gl: Introducir as rutas ou buscar as localizacións dos medios

[ctx: #1022]
en: Enter a name for this media Source.
gl: Introducir un nome para esta fonte de medios

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
gl: Buscar novo recurso compartido

[ctx: #1024]
en: Browse
gl: Explorar

[ctx: #1025]
en: Could not retrieve directory information.
gl: Non se puido recuperar a información do cartafol

[ctx: #1026]
en: Add source
gl: Engadir fonte

[ctx: #1027]
en: Edit source
gl: Editar fonte

[ctx: #1028]
en: Edit %s source
gl: Editar fonte %s

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
gl: Introducir nova etiqueta

[ctx: #1030]
en: Browse for image
gl: Buscar imaxe

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
gl: Buscar cartafol de imaxes

[ctx: #1032]
en: Add network location...
gl: Engadir localización de rede

[ctx: #1033]
en: Browse for file
gl: Buscar ficheiro

[ctx: #1034]
en: Submenu
gl: Submenú

[ctx: #1035]
en: Enable submenu buttons
gl: Activar os botóns do submenú

[ctx: #1036]
en: Favourites
gl: Favoritos

[ctx: #1037]
en: Video Add-ons
gl: Complementos de Vídeo

[ctx: #1038]
en: Music Add-ons
gl: Complementos de Música

[ctx: #1039]
en: Picture Add-ons
gl: Complementos de Imaxe

[ctx: #1040]
en: Loading directory
gl: Cargando cartafol

[ctx: #1041]
en: Retrieved %i items
gl: Recuperados %i elementos

[ctx: #1042]
en: Retrieved %i of %i items
gl: Recuperados %i de %i elementos

[ctx: #1043]
en: Program Add-ons
gl: Engadidos de Programas

[ctx: #1044]
en: Set plug-in thumb
gl: Estabrecer a miniatura do engadido

[ctx: #1045]
en: Add-on settings
gl: Configuración do Complemento

[ctx: #1046]
en: Access points
gl: Puntos de acceso

[ctx: #1047]
en: Other...
gl: Outro...

[ctx: #1048]
en: Username
gl: Nome de usuario

[ctx: #1049]
en: Script settings
gl: Configuración de Scripts

[ctx: #1051]
en: Enter web address
gl: Introducir enderezo web

[ctx: #1180]
en: Proxy type
gl: Tipo de Proxy

[ctx: #1185]
en: SOCKS5 with remote dns resolving
gl: SOCKS5 con resolución de dns remota

[ctx: #1200]
en: SMB client
gl: Cliente SMB

[ctx: #1202]
en: Workgroup
gl: Grupo de traballo

[ctx: #1203]
en: Default username
gl: Nome de usuario predefinido

[ctx: #1204]
en: Default password
gl: Contrasinal predefinida

[ctx: #1207]
en: WINS server
gl: Servidor WINS

[ctx: #1208]
en: Mount SMB shares
gl: Montar recursos compartidos SMB

[ctx: #1210]
en: Remove
gl: Eliminar

[ctx: #1211]
en: Music
gl: Música

[ctx: #1212]
en: Video
gl: Vídeo

[ctx: #1213]
en: Pictures
gl: Imaxes

[ctx: #1214]
en: Files
gl: Ficheiros

[ctx: #1215]
en: Music & video
gl: Música e vídeo

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
gl: Música e imaxes

[ctx: #1217]
en: Music & files
gl: Música e ficheiros

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
gl: Vídeo e imaxes

[ctx: #1219]
en: Video & files
gl: Vídeo e ficheiros

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
gl: Imaxes e ficheiros

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
gl: Música, vídeo e imaxes

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
gl: Música, video, imaxes e ficheiros

[ctx: #1223]
en: Disabled
gl: Desactivado

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
gl: Ficheiros, música e vídeo

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
gl: Ficheiros, imaxes e música

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
gl: Ficheiros, imaxes e vídeo

[ctx: #1229]
en: Music & programs
gl: Música e aplicacións

[ctx: #1230]
en: Video & programs
gl: Vídeo e aplicacións

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
gl: Imaxes e aplicacións

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
gl: Música, vídeo, imaxes e aplicacións

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
gl: Aplicacións, vídeo e música

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
gl: Aplicacións, imaxes e música

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
gl: Aplicacións, imaxes e vídeo

[ctx: #1260]
en: Announce these services to other systems via Zeroconf
gl: Anunciar estes servizos a outros sistemas vía Zeroconf

[ctx: #1268]
en: iOS 8 compatibility mode
gl: modo de compatibilidade iOS 8

[ctx: #1269]
en: Allow volume control
gl: Permitir o control do volume

[ctx: #1270]
en: Allow Kodi to receive AirPlay content
gl: Permitir a Kodi recibir contido por AirPlay

[ctx: #1271]
en: Device name
gl: Nome de dispositivo

[ctx: #1272]
en: Use password protection
gl: Usar protección mediante contrasinal

[ctx: #1275]
en: Filter %s
gl: Filtro %s

[ctx: #1300]
en: Custom audio device
gl: Dispositivo de audio personalizado

[ctx: #1301]
en: Custom passthrough device
gl: Dispositivo de pasarela personalizado

[ctx: #1375]
en: Temperature
gl: Temperatura

[ctx: #1376]
en: Pressure
gl: Presión

[ctx: #1377]
en: Proximity
gl: Proximidade

[ctx: #1378]
en: Intensity
gl: Intensidade

[ctx: #1380]
en: Very
gl: Moi

[ctx: #1381]
en: Extreme
gl: Extremo

[ctx: #1382]
en: Whirls
gl: Remuíños

[ctx: #1383]
en: Sky Is Clear
gl: Ceo Descuberto

[ctx: #1384]
en: Broken
gl: Roto

[ctx: #1385]
en: Tornado
gl: Ciclón

[ctx: #1387]
en: Hurricane
gl: Furacán

[ctx: #1388]
en: Cold
gl: Frío

[ctx: #1389]
en: Windy
gl: Ventoso

[ctx: #1390]
en: Settings
gl: Configuración da caché

[ctx: #1391]
en: Breeze
gl: Brisa

[ctx: #1397]
en: and
gl: e

[ctx: #1398]
en: Freezing
gl: Conxelación

[ctx: #1399]
en: Late
gl: Tarde

[ctx: #1400]
en: Isolated
gl: Illado

[ctx: #1401]
en: Thundershowers
gl: Treboada con chuvia

[ctx: #1402]
en: Thunder
gl: Lóstregos

[ctx: #1403]
en: Sun
gl: Sol

[ctx: #1404]
en: Heavy
gl: Abundante

[ctx: #1405]
en: in
gl: en

[ctx: #1406]
en: the
gl: o/a

[ctx: #1407]
en: Vicinity
gl: Inmediacións

[ctx: #1408]
en: Ice
gl: Xeo

[ctx: #1409]
en: Crystals
gl: Cristais

[ctx: #1410]
en: Calm
gl: Maino

[ctx: #1411]
en: with
gl: con

[ctx: #1412]
en: windy
gl: ventoso

[ctx: #1413]
en: Patches
gl: Parches

[ctx: #1414]
en: Thunderstorm
gl: Tempestade

[ctx: #1415]
en: Drizzle
gl: Orballo

[ctx: #1416]
en: Foggy
gl: Néboa

[ctx: #1417]
en: Grains
gl: Grans

[ctx: #1418]
en: Thunderstorms
gl: Treboadas

[ctx: #1419]
en: Shallow
gl: Superficial

[ctx: #1420]
en: Moderate
gl: Moderar

[ctx: #1421]
en: Very High
gl: Moi alto

[ctx: #1422]
en: Windy
gl: Ventoso

[ctx: #1423]
en: Mist
gl: Néboa

[ctx: #1424]
en: Overcast
gl: Anubrado

[ctx: #1425]
en: Pellets
gl: Pedras

[ctx: #1426]
en: Hail
gl: Saraiba

[ctx: #1427]
en: Smoke
gl: Fume

[ctx: #1428]
en: Volcanic
gl: Volcánico

[ctx: #1429]
en: Ash
gl: Cinza

[ctx: #1430]
en: Widespread
gl: Xeralizado

[ctx: #1431]
en: Dust
gl: Po

[ctx: #1432]
en: Sand
gl: Area

[ctx: #1433]
en: Spray
gl: Orballo

[ctx: #1434]
en: Whirls
gl: Remuíños

[ctx: #1435]
en: Sandstorm
gl: Tormenta de area

[ctx: #1436]
en: Blowing
gl: Ventoso

[ctx: #1437]
en: Pellet
gl: Pedra

[ctx: #1438]
en: Small
gl: Pequeno

[ctx: #1439]
en: and
gl: e

[ctx: #1440]
en: Sleet
gl: Auganeve

[ctx: #1441]
en: with
gl: con

[ctx: #1442]
en: Chance
gl: Posibilidade

[ctx: #1443]
en: of
gl: de

[ctx: #1444]
en: Funnel
gl: Tornado

[ctx: #1445]
en: Cloud
gl:  Nubes

[ctx: #1446]
en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: #1447]
en: Squals
gl: Borrasca

[ctx: #1448]
en: Precipitation
gl: Precipitación

[ctx: #1449]
en: Partial
gl: Parcial

[ctx: #1450]
en: Put display to sleep when idle
gl: Apagar a pantalla cando haxa inactividade

[ctx: #2050]
en: Runtime
gl: Execución

[ctx: #2080]
en: Empty list
gl: Listaxe baleira

[ctx: #2081]
en: Went back to parent list because the active list has been emptied
gl: Volvemos á listaxe superior xa que a activa foi baleirada

[ctx: #2100]
en: Script failed! : %s
gl: Fallou o script: %s

[ctx: #2101]
en: Newer version needed - See log
gl: Requerida nova versión - Ver rexistro

[ctx: #10000]
en: Home
gl: Inicio

[ctx: #10001]
en: Programs
gl: Aplicacións

[ctx: #10002]
en: Pictures
gl: Imaxes

[ctx: #10003]
en: File manager
gl: Xestor de ficheiros

[ctx: #10004]
en: Settings
gl: Configuracións

[ctx: #10005]
en: Music
gl: Música

[ctx: #10006]
en: Videos
gl: Vídeos

[ctx: #10007]
en: System information
gl: Información do sistema

[ctx: #10008]
en: Settings - General
gl: Configuracións - Xeral

[ctx: #10009]
en: Settings - Screen
gl: Configuracións - Pantalla

[ctx: #10010]
en: Settings - Appearance - GUI Calibration
gl: Configuracións - Apariencia - Calibración da interface de usuario

[ctx: #10011]
en: Settings - Videos - Screen Calibration
gl: Configuracións - Vídeos - Calibración da pantalla

[ctx: #10012]
en: Settings - Pictures
gl: Configuracións - Imaxes

[ctx: #10013]
en: Settings - Programs
gl: Configuracións - Aplicacións

[ctx: #10014]
en: Settings - Weather
gl: Configuracións - Meteoroloxía

[ctx: #10015]
en: Settings - Music
gl: Configuracións - Música

[ctx: #10016]
en: Settings - System
gl: Configuracións - Sistema

[ctx: #10017]
en: Settings - Videos
gl: Configuracións - Vídeos

[ctx: #10018]
en: Settings - Network
gl: Configuracións - Rede

[ctx: #10019]
en: Settings - Appearance
gl: Configuracións - Aparencia

[ctx: #10021]
en: Web Browser
gl: Navegador web

[ctx: #10025]
en: Videos
gl: Vídeos

[ctx: #10028]
en: Videos/Playlist
gl: Vídeos/Listaxe de reprodución

[ctx: #10029]
en: Login screen
gl: Pantalla de inicio de sesión

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
gl: Configuracións - Perfís

[ctx: #10035]
en: Reset
gl: Restabelecer

[ctx: #10036]
en: Basic
gl: Básico

[ctx: #10037]
en: Standard
gl: Normal

[ctx: #10038]
en: Advanced
gl: Avanzado

[ctx: #10039]
en: Expert
gl: Experto

[ctx: #10040]
en: Add-on browser
gl: Buscador de engadidos

[ctx: #10041]
en: Reset above settings to default
gl: Restabelecer a configuración anterior á predefinida

[ctx: #10042]
en: Are you sure you want to reset the settings in this category?
gl: Ten a certeza de querer restabelecer a configuración desta categoría?

[ctx: #10043]
en: Help
gl: Axuda

[ctx: #10044]
en: No help available
gl: Sen axuda dispoñíbel

[ctx: #10045]
en: Resets all the visible settings to their default values.
gl: Restabelecer todos os axustes visíbeis aos seus valores predefinidos.

[ctx: #10046]
en: No categories available
gl: Sen categorías dispoñíbeis

[ctx: #10047]
en: Try changing the setting level to see additional categories and settings.
gl: Probe cambiando o nivel de axuste para ver categorías e axustes adicionais.

[ctx: #10100]
en: Yes/No dialogue
gl: Diálogo Si/Non

[ctx: #10101]
en: Progress dialogue
gl: Diálogo de progreso

[ctx: #10126]
en: File browser
gl: Explorador de ficheiros

[ctx: #10128]
en: Network setup
gl: Configuración de rede

[ctx: #10129]
en: Media source
gl: Fonte do medio

[ctx: #10130]
en: Profile settings
gl: Configuración do perfil

[ctx: #10131]
en: Lock settings
gl: Bloquear configuracións

[ctx: #10132]
en: Content settings
gl: Configuración do contido

[ctx: #10134]
en: Favourites
gl: Favoritos

[ctx: #10135]
en: Songs/Info
gl: Cancións/Info.

[ctx: #10136]
en: Smart playlist editor
gl: Editor da listaxe de reprodución intelixente

[ctx: #10137]
en: Smart playlist rule editor
gl: Editor das regras da listaxe de reprodución intelixente

[ctx: #10139]
en: Pictures/Info
gl: Imaxes/Info.

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
gl: Configuración do complemento

[ctx: #10146]
en: Add-ons/Info
gl: Complementos/Info.

[ctx: #10210]
en: Looking for subtitles...
gl: Buscando subtítulos...

[ctx: #10211]
en: Looking for or caching subtitles...
gl: Buscando ou lendo subtítulos...

[ctx: #10212]
en: terminating
gl: rematando

[ctx: #10213]
en: buffering
gl: lendo

[ctx: #10214]
en: Opening stream
gl: Abrindo fluxo

[ctx: #10500]
en: Music/Playlist
gl: Música/Listaxe de reprodución

[ctx: #10501]
en: Music/Files
gl: Música/Ficheiros

[ctx: #10502]
en: Music/Library
gl: Música/Bibloteca

[ctx: #10503]
en: Playlist editor
gl: Editor da listaxe de reprodución

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
gl: 100 Mellores cancións

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
gl: 100 Mellores álbums

[ctx: #10506]
en: Programs
gl: Aplicativos

[ctx: #10507]
en: Configuration
gl: Configuración

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
gl: Predición meteorolóxica

[ctx: #10509]
en: Network gaming
gl: Xogos en rede

[ctx: #10510]
en: Extensions
gl: Extensións

[ctx: #10511]
en: System info
gl: Información do sistema

[ctx: #10516]
en: Music - Library
gl: Música - Bibloteca

[ctx: #10517]
en: Now Playing - Music
gl: Reproducindo Agora - Música

[ctx: #10522]
en: Now Playing - Videos
gl: Reproducindo Agora - Vídeos

[ctx: #10523]
en: Album info
gl: Información do Álbum

[ctx: #10524]
en: Movie info
gl: Info. do filme

[ctx: #12000]
en: Select dialogue
gl: Seleccionar diálogo

[ctx: #12001]
en: Music/Info
gl: Música/Información

[ctx: #12002]
en: Dialogue OK
gl: Diálogo Aceptar

[ctx: #12003]
en: Videos/Info
gl: Vídeos/Información

[ctx: #12004]
en: Scripts/Info
gl: Scripts/Información

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
gl: Vídeo en pantalla completa

[ctx: #12006]
en: Audio visualisation
gl: Visualización de audio

[ctx: #12008]
en: File stacking dialogue
gl: Diálogo de apilamento de ficheiros

[ctx: #12009]
en: Rebuild index...
gl: Reconstruir índice...

[ctx: #12010]
en: Return to music window
gl: Voltar á xanela de música

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
gl: Voltar á xanela de vídeos

[ctx: #12021]
en: Start from beginning
gl: Comezar dende o principio

[ctx: #12022]
en: Resume from %s
gl: Retomar dende %s

[ctx: #12321]
en: Ok
gl: Aceptar

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
gl: Bloqueado! Introducir código...

[ctx: #12326]
en: Enter password
gl: Introducir contrasinal

[ctx: #12327]
en: Enter master code
gl: Introduza código mestre

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
gl: Introducir código de desbloqueo

[ctx: #12329]
en: or press C to cancel
gl: ou premer C para cancelar

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
gl: Introducir a combinación de botóns de gamepad e

[ctx: #12331]
en: press OK, or Back to cancel
gl: premer Aceptar, ou Voltar para cancelar

[ctx: #12332]
en: Set lock
gl: Estabrecer bloqueo

[ctx: #12333]
en: Unlock
gl: Desbloquear

[ctx: #12334]
en: Reset lock
gl: Reestabrecer bloqueo

[ctx: #12335]
en: Remove lock
gl: Borrar bloqueo

[ctx: #12337]
en: Numeric password
gl: Contrasinal numérico

[ctx: #12338]
en: Gamepad button combo
gl: Combinación de botóns do gamepad

[ctx: #12339]
en: Full-text password
gl: Contrasinal de todo-texto

[ctx: #12340]
en: Enter new password
gl: Introducir novo contrasinal

[ctx: #12341]
en: Re-Enter new password
gl: Reintroducir novo contrasinal

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
gl: Contrasinal incorrecto

[ctx: #12343]
en: retries left
gl: reintentos restantes

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
gl: Os contrasinais introducidos non concordan.

[ctx: #12345]
en: Access denied
gl: Acceso denegado

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
gl: Límite de reintentos de contrasinal excedido.

[ctx: #12347]
en: The system will now power down.
gl: O sistema apagarase agora.

[ctx: #12348]
en: Item locked
gl: Elemento bloqueado

[ctx: #12349]
en: Updating video library art
gl: Actualizanco a arte da biblioteca de vídeos

[ctx: #12350]
en: Processing %s
gl: Procesando %s

[ctx: #12351]
en: The art cache in your video library needs updating.
gl: A caché de arte da súa biblioteca de vídeo necesita actualizarse.

[ctx: #12352]
en: No downloading is needed.
gl: Non se require descargar.

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
gl: Reactivar bloqueo

[ctx: #12354]
en: Would you like to update it now?
gl: Desexas actualizalo agora?

[ctx: #12356]
en: Change lock
gl: Trocar bloqueo

[ctx: #12357]
en: Source lock
gl: Bloqueo de fonte

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
gl: A entrada de contrasinal estaba baleira. Ténteo de novo.

[ctx: #12360]
en: Master lock
gl: Bloqueo mestre

[ctx: #12362]
en: Shutdown system if Master Lock retries exceeded
gl: Apagar sistema se o número de reintentos do Bloqueo Mestre foi excedido

[ctx: #12367]
en: Master code is not valid
gl: Código Mestre incorrecto

[ctx: #12368]
en: Please enter a valid master code
gl: Por favor, introduza un código mestre válido

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
gl: Configuración e xestor de ficheiros

[ctx: #12376]
en: Set as default for all videos
gl: Estabelecer como predefinido para todos os vídeos

[ctx: #12377]
en: This will reset any previously saved values
gl: Isto reestabrecera calquera valor gardado previamente

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
gl: Cantidade de tempo para amosar cada imaxe

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
gl: Empregar efectos de desprazamento e zoom

[ctx: #12383]
en: 12 hour clock
gl: Reloxo de 12 horas

[ctx: #12384]
en: 24 hour clock
gl: Reloxo de 24 horas

[ctx: #12385]
en: Day/Month
gl: Día/Mes

[ctx: #12386]
en: Month/Day
gl: Mes/Día

[ctx: #12390]
en: System uptime
gl: Tempo de execución do sistema

[ctx: #12391]
en: Minutes
gl: Minutos

[ctx: #12392]
en: Hours
gl: Horas

[ctx: #12393]
en: Days
gl: Días

[ctx: #12394]
en: Total uptime
gl: Tempo de execución total

[ctx: #12395]
en: Battery level
gl: Nivel de batería

[ctx: #12396]
en: Auto updates: On
gl: Actualizar auto.: Activo

[ctx: #12397]
en: Auto updates: Notify
gl: Actualizar auto.: Notificar

[ctx: #12398]
en: Auto updates: Never
gl: Actualizar auto.: Nunca

[ctx: #12600]
en: Weather
gl: Tempo meteorolóxico

[ctx: #12900]
en: Screensaver
gl: Protector de pantalla

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
gl: OSD a pantalla completa

[ctx: #13000]
en: System
gl: Sistema

[ctx: #13001]
en: Immediate HD spindown
gl: Diminución da velocidade do disco inmediata

[ctx: #13002]
en: Video only
gl: Só vídeo

[ctx: #13003]
en: - Delay
gl: - Retraso

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
gl: - Duración mínima do ficheiro

[ctx: #13005]
en: Shutdown
gl: Apagado

[ctx: #13008]
en: Shutdown function
gl: Función de apagado

[ctx: #13009]
en: Quit
gl: Saír

[ctx: #13010]
en: Hibernate
gl: Hibernar

[ctx: #13011]
en: Suspend
gl: Durmir

[ctx: #13012]
en: Exit
gl: Saír

[ctx: #13013]
en: Reboot
gl: Reiniciar

[ctx: #13014]
en: Minimise
gl: Minimizar

[ctx: #13015]
en: Power button action
gl: Acción do botón de acendido

[ctx: #13016]
en: Power off System
gl: Apagar sistema

[ctx: #13017]
en: Inhibit idle shutdown
gl: Desactivar o apagado por inactividade

[ctx: #13018]
en: Allow idle shutdown
gl: Permitir apagado por inactividade

[ctx: #13020]
en: Is another session active, perhaps over ssh?
gl: Hai outra sesión activa, tal vez sobre SSH?

[ctx: #13021]
en: Mounted removable harddrive
gl: Disco extraíbel montado

[ctx: #13022]
en: Unsafe device removal
gl: Retirada de disco perigosa

[ctx: #13023]
en: Successfully removed device
gl: Dispositivo retirado correctamente

[ctx: #13024]
en: Joystick plugged
gl: Joystick enchufado

[ctx: #13025]
en: Joystick unplugged
gl: Joystick desenchufado

[ctx: #13026]
en: Try to wake remote servers on access
gl: tentar activar os servidores remotos ao acceder a eles.

[ctx: #13027]
en: Wake on Lan (%s)
gl: Reactivar por Lan (%s)

[ctx: #13028]
en: Waiting for network to connect...
gl: Agardando á conexión da rede...

[ctx: #13029]
en: Failed to execute Wake on Lan!
gl: Fallou a executar Wake on Lan!

[ctx: #13030]
en: Waiting for server to wake up...
gl: Agardando pola reactivación do servidor...

[ctx: #13031]
en: Extended wait for server to wake up...
gl: Agardando aínda pola reactivación do servidor...

[ctx: #13032]
en: Waiting for services to launch...
gl: Agardando a que inicien os servizos...

[ctx: #13033]
en: MAC Discovery
gl: Descubrimento da MAC

[ctx: #13034]
en: Updated for %s
gl: Actualizado para %s

[ctx: #13035]
en: Found for %s
gl: Atopado para %s

[ctx: #13036]
en: Failed for %s
gl: Fallou para %s

[ctx: #13050]
en: Running low on battery
gl: Estase a quedar sen batería

[ctx: #13100]
en: Flicker filter
gl: Filtro de parpadeo

[ctx: #13101]
en: Let driver choose (requires restart)
gl: Permite ó controlador escoller (require reinicio)

[ctx: #13105]
en: Vertical blank sync
gl: Sincronización vertical

[ctx: #13106]
en: Disabled
gl: Desactivado

[ctx: #13107]
en: Enabled during video playback
gl: Activado durante a reprodución de vídeo

[ctx: #13108]
en: Always enabled
gl: Sempre activo

[ctx: #13109]
en: Test & apply resolution
gl: Probar e estabrecer resolución

[ctx: #13110]
en: Save resolution?
gl: Gardar resolución?

[ctx: #13111]
en: Would you like to keep this change?
gl: Quere manter estes cambios?

[ctx: #13112]
en: High quality upscaling
gl: Escalado de alta calidade

[ctx: #13113]
en: Disabled
gl: Desactivado

[ctx: #13114]
en: Enabled for SD content
gl: Activado para contido SD

[ctx: #13115]
en: Always enabled
gl: Sempre activo

[ctx: #13116]
en: Upscaling method
gl: Método de escalado

[ctx: #13117]
en: Bicubic
gl: Bicúbico

[ctx: #13119]
en: Sinc
gl: Seno cardinal

[ctx: #13121]
en: VDPAU HQ Upscaling level
gl: Escalado de alta calidade VDPAU

[ctx: #13122]
en: VDPAU Studio level colour conversion
gl: Conversión de cor VDPAU nivel de estudio

[ctx: #13123]
en: Keep skin?
gl: Manter a pel?

[ctx: #13130]
en: Blank other displays
gl: Desactivar outras pantallas

[ctx: #13131]
en: Disabled
gl: Desactivado

[ctx: #13132]
en: Blank displays
gl: Desactivar pantallas

[ctx: #13140]
en: Active connections detected!
gl: Detectadas conexións activas!

[ctx: #13141]
en: If you proceed, you might not be able to control Kodi
gl: Se continúa, podería non poder controlar Kodi

[ctx: #13142]
en: any longer. Are you sure you want to stop the Event server?
gl: nunca máis. Está seguro de querer para o servidor de Eventos?

[ctx: #13144]
en: Change Apple Remote mode?
gl: Cambiar o modo do Apple Remote?

[ctx: #13145]
en: If you are currently using the Apple Remote to control
gl: Se esta a empregar o Apple Remote para controlar

[ctx: #13146]
en: Kodi, changing this setting might affect your ability
gl: Kodi, trocando este parámetro podería afectar á posibilidade

[ctx: #13147]
en: to continue controlling it. Do you want to proceed?
gl: de continuar controlandoo. Desexa continuar?

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
gl: Máscara de subrede

[ctx: #13160]
en: Gateway
gl: Pasarela de rede

[ctx: #13161]
en: Primary DNS
gl: DNS primario

[ctx: #13162]
en: Initialise failed
gl: Fallou a inicialización

[ctx: #13170]
en: Never
gl: Xamáis

[ctx: #13171]
en: Immediately
gl: De contado

[ctx: #13172]
en: After %i secs
gl: Logo de %i segundos

[ctx: #13173]
en: HDD install date:
gl: Data de instalación do disco:

[ctx: #13174]
en: HDD power cycle count:
gl: Contador do ciclo de enerxía do disco:

[ctx: #13200]
en: Profiles
gl: Perfís

[ctx: #13201]
en: Delete profile '%s'?
gl: Borrar perfil '%s'?

[ctx: #13204]
en: Last loaded profile:
gl: Último perfil cargado:

[ctx: #13205]
en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: #13206]
en: Overwrite
gl: Sobreescribir

[ctx: #13208]
en: Alarm clock
gl: Alarma de reloxo

[ctx: #13209]
en: Alarm clock interval (in minutes)
gl: Intervalo da alarma de reloxo (minutos)

[ctx: #13210]
en: Started, alarm in %im
gl: Comezado, alarma en %im

[ctx: #13211]
en: Alarm!
gl: Alarma!

[ctx: #13212]
en: Cancelled with %im%is left
gl: Cancelado con %im%is restantes

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
gl: Buscar subtítulos en RARs

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
gl: Buscar subtítulo...

[ctx: #13251]
en: Move item
gl: Mover elemento

[ctx: #13252]
en: Move item here
gl: Mover elemento aquí

[ctx: #13253]
en: Cancel move
gl: Cancelar mover

[ctx: #13271]
en: CPU Usage:
gl: Uso da CPU:

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
gl: Conectado, pero sen DNS dispoñíbel.

[ctx: #13275]
en: Hard Disk
gl: Disco duro

[ctx: #13277]
en: Storage
gl: Almacenamento

[ctx: #13278]
en: Default
gl: Predefinido

[ctx: #13279]
en: Network
gl: Rede

[ctx: #13280]
en: Video
gl: Vídeo

[ctx: #13283]
en: Operating system:
gl: Sistema Operativo:

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
gl: Velocidade da CPU:

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
gl: Codificador de vídeo:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
gl: Resolución da pantalla:

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
gl: Cable A/V:

[ctx: #13294]
en: DVD region:
gl: Rexión DVD:

[ctx: #13296]
en: Connected
gl: Conectado

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
gl: Non conectado. Comprobe a configuración de rede.

[ctx: #13299]
en: Target temperature
gl: Temperatura desexada

[ctx: #13300]
en: Fan speed
gl: Velocidade do ventilador

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
gl: Control automático de temperatura

[ctx: #13302]
en: Fan speed override
gl: Control da velocidade do ventilador

[ctx: #13303]
en: Fonts
gl: Fontes

[ctx: #13304]
en: Enable flipping bi-directional strings
gl: Activar o troco de cadeas bidirecionais

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
gl: Amosar as novas RSS

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
gl: Amosar os elementos do cartafol pai

[ctx: #13307]
en: Track naming template
gl: Modelo de nomeado de pista

[ctx: #13308]
en: Do you wish to reboot your system
gl: Desexa reiniciar o sistema

[ctx: #13309]
en: instead of just Kodi?
gl: no canto de só o Kodi?

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
gl: Efecto Zoom

[ctx: #13311]
en: Float effect
gl: Efecto Flotar

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
gl: Redución da barra negra

[ctx: #13313]
en: Restart
gl: Reiniciar

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
gl: Atenuación entre cancións

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
gl: Rexerar miniaturas

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
gl: Miniaturas recursivas

[ctx: #13317]
en: View slideshow
gl: Ver presentación

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
gl: Presentación recursiva

[ctx: #13319]
en: Randomise
gl: Ao Chou

[ctx: #13320]
en: Stereo
gl: Estéreo

[ctx: #13321]
en: Left only
gl: Só o esquerdo

[ctx: #13322]
en: Right only
gl: Só o dereito

[ctx: #13323]
en: Enable karaoke support
gl: Activar soporte para karaoke

[ctx: #13324]
en: Background transparency
gl: Transparencia do fondo

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
gl: Transparencia do primeiro plano

[ctx: #13326]
en: A/V delay
gl: Retraso A/V

[ctx: #13328]
en: %s not found
gl: %s non atopado

[ctx: #13329]
en: Error opening %s
gl: Erro abrindo %s

[ctx: #13330]
en: Unable to load %s
gl: Imposíbel cargar %s

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
gl: Erro: Sen memoria

[ctx: #13332]
en: Move up
gl: Mover arriba

[ctx: #13333]
en: Move down
gl: Mover abaixo

[ctx: #13334]
en: Edit label
gl: Editar etiqueta

[ctx: #13335]
en: Make default
gl: Facer predefinido

[ctx: #13336]
en: Remove button
gl: Eliminar botón

[ctx: #13340]
en: Leave as is
gl: Deixar como está

[ctx: #13341]
en: Green
gl: Verde

[ctx: #13342]
en: Orange
gl: Laranxa

[ctx: #13343]
en: Red
gl: Vermello

[ctx: #13344]
en: Cycle
gl: Rotar

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
gl: Apagar LED durante a reprodución

[ctx: #13346]
en: Movie information
gl: Información do filme

[ctx: #13347]
en: Queue item
gl: Elemento da cola

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
gl: Buscar en IMDB...

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
gl: Escanear novos contidos

[ctx: #13350]
en: Current playlist
gl: Lista de reproducción actual

[ctx: #13351]
en: Album information
gl: Información do álbum

[ctx: #13352]
en: Scan item to library
gl: Escanear elemento para a blibloteca

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
gl: Parar o escaneado

[ctx: #13354]
en: Render method
gl: Método de renderizado

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
gl: Pixel shader de baixa calidade

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
gl: Capas hardware

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
gl: Pixel shader de alta calidade

[ctx: #13358]
en: Play item
gl: Reproducir elemento

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
gl: Estabrecer miniatura do artista

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
gl: Xerar miniaturas automáticamente

[ctx: #13361]
en: Enable voice
gl: Activar voz

[ctx: #13375]
en: Enable device
gl: Activar dispositivo

[ctx: #13377]
en: Default view mode
gl: Modo de vista predefinido

[ctx: #13378]
en: Default brightness
gl: Brillo predefinido

[ctx: #13379]
en: Default contrast
gl: Contraste predefinido

[ctx: #13380]
en: Default gamma
gl: Gama predefinida

[ctx: #13381]
en: Resume video
gl: Continuar vídeo

[ctx: #13382]
en: Voice mask - Port 1
gl: Máscara de voz - Porto 1

[ctx: #13383]
en: Voice mask - Port 2
gl: Máscara de voz - Porto 2

[ctx: #13384]
en: Voice mask - Port 3
gl: Máscara de voz - Porto 3

[ctx: #13385]
en: Voice mask - Port 4
gl: Máscara de voz - Porto 4

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
gl: Posicionamento baseado no tempo de uso

[ctx: #13387]
en: Track naming template - right
gl: Modelo de nomedao de pista - dereita

[ctx: #13388]
en: Preset
gl: Preestabrecido

[ctx: #13389]
en: There are no presets available
    for this visualisation
gl: Non hai preconfiguracións dispoñibles
    para esta visualización

[ctx: #13390]
en: There are no settings available
    for this visualisation
gl: Non hai configuracións dispoñibles
    para esta visualización

[ctx: #13391]
en: Eject/Load
gl: Expulsar/Cargar

[ctx: #13392]
en: Use visualisation if playing audio
gl: Usar visualización se se está a reproducir audio

[ctx: #13393]
en: Calculate size
gl: Calcular tamaño

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
gl: Calcular tamaño do cartafol

[ctx: #13395]
en: Video settings
gl: Configuracións de vídeo

[ctx: #13396]
en: Audio and subtitle settings
gl: Configuracións de audio e subtítulos

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
gl: Activar subtítulos

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
gl: Atallos

[ctx: #13399]
en: Ignore articles when sorting (e.g. "the")
gl: Ignorar artigos na ordenación (p.e. "o")

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
gl: Atenuación entre cancións do mesmo álbum

[ctx: #13401]
en: Browse for %s
gl: Buscar %s

[ctx: #13402]
en: Show track position
gl: Amosar a posición da pista

[ctx: #13403]
en: Clear default
gl: Limpar por defecto

[ctx: #13404]
en: Resume
gl: Retomar

[ctx: #13405]
en: Get thumb
gl: Obter miniatura

[ctx: #13406]
en: Picture information
gl: Información da imaxe

[ctx: #13407]
en: %s presets
gl: %s preconfiguracións

[ctx: #13408]
en: (IMDb user rating)
gl: (Valoracións de ususarios de IMDB)

[ctx: #13409]
en: Top 250
gl: 250 Mellores

[ctx: #13410]
en: Tune in on Last.fm
gl: Sintonizar Last.fm

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
gl: Velocidade mínima do ventilador

[ctx: #13412]
en: Play from here
gl: Reproducir dende aquí

[ctx: #13413]
en: Downloading
gl: Descargando

[ctx: #13414]
en: Include artists who appear only on compilations
gl: Incluír artistas que só aparecen en recopilatorios

[ctx: #13415]
en: Render method
gl: Método de renderizado

[ctx: #13416]
en: Auto detect
gl: Autodetectar

[ctx: #13417]
en: Basic shaders (ARB)
gl: Shaders básicos (ARB)

[ctx: #13418]
en: Advanced shaders (GLSL)
gl: Shaders avanzados (GLSL)

[ctx: #13420]
en: Remove safely
gl: Extraer con seguridade

[ctx: #13422]
en: Start slideshow here
gl: Comezar presentación aquí

[ctx: #13423]
en: Remember for this path
gl: Lembrar esta ruta

[ctx: #13424]
en: Use pixel buffer objects
gl: Empregar obxectos "pixel buffer"

[ctx: #13425]
en: Allow hardware acceleration (VDPAU)
gl: Permitir aceleración VDPAU

[ctx: #13426]
en: Allow hardware acceleration (VAAPI)
gl: Permitir aceleración VAAPI

[ctx: #13427]
en: Allow hardware acceleration (DXVA2)
gl: Permitir aceleración DXVA2

[ctx: #13428]
en: Allow hardware acceleration (CrystalHD)
gl: Permitir aceleración CrystalHD

[ctx: #13429]
en: Allow hardware acceleration (VDADecoder)
gl: Permitir aceleración VDADecoder

[ctx: #13430]
en: Allow hardware acceleration (OpenMax)
gl: Permitir aceleración OpenMax

[ctx: #13432]
en: Allow hardware acceleration (VideoToolbox)
gl: Permitir aceleración (VideoToolbox)

[ctx: #13433]
en: Play the next video automatically
gl: Reproducir o seguinte vídeo automaticamente

[ctx: #13434]
en: Play only this
gl: Reproducir só isto

[ctx: #13435]
en: Enable HQ Scalers for scalings above
gl: Activar o escalado HQ para sobre-escalados

[ctx: #13436]
en: Allow hardware acceleration (libstagefright)
gl: Permitir aceleración hardware (libstagefright)

[ctx: #13437]
en: Prefer VDPAU Video Mixer
gl: Misturador de Vídeo VDPAU Preferido

[ctx: #13438]
en: Allow hardware acceleration (amcodec)
gl: Permitir aceleración hardware (amcodec)

[ctx: #13439]
en: Allow hardware acceleration (MediaCodec)
gl: Permitir aceleración hardware (MediaCodec)

[ctx: #13441]
en: Use MPEG-2 VDPAU
gl: Usar MPEG-2 VDPAU

[ctx: #13442]
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1/2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Older Radeon Cards tend to segfault with this enabled.
gl: Activar esta opción para usar a aceleración hardware para os códecs MPEG-(1/2). Se está desactivada usarase a CPU. As tarxetas Radeon antigas adoitan fallar con esta opción activa.

[ctx: #13443]
en: Use MPEG-4 VDPAU
gl: Usar MPEG-4 VDPAU

[ctx: #13444]
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead. Some ION Hardware has problems with this being enabled by default.
gl: Activar esta opción para usar a aceleración hardware para os códecs MPEG-4. Se está desactivada usarase a CPU. Algúns sistemas co chipset ION poden fallar con esta opción.

[ctx: #13445]
en: Use VC-1 VDPAU
gl: Usar VC-1 VDPAU

[ctx: #13446]
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. AMD Hardware with VDPAU cannot decode VC-1 Simple.
gl: Activar esta opción para empregar a aceleración hardware para os códecs baseados en VC-1. Se está desactivada usarase a CPU. Os sistemas AMD co VDPAU activado non son capaces de decodificar o perfil VC-1 Simple.

[ctx: #13447]
en: Use MPEG-2 VAAPI
gl: Usar MPEG-2 VAAPI

[ctx: #13448]
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1/2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Some MPEG-2 Videos might have green artifacts.
gl: Activar esta opción para usar a aceleración hardware para os códecs MPEG-(1/2). Se está desactivada usarase a CPU. Algúns vídeos MPEG-2 poden presentar "cadros" verdes.

[ctx: #13449]
en: Use MPEG-4 VAAPI
gl: Usar MPEG-4 VAAPI

[ctx: #13450]
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead.
gl: Activar esta opción para usar a aceleración hardware para os códecs MPEG-4. Se está desactivada usarase a CPU.

[ctx: #13451]
en: Use VC-1 VAAPI
gl: Usar VC-1 VAAPI

[ctx: #13452]
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. Especially VC-1 Interlaced fails hard on Intel hardware.
gl: Habilitar esta opción empregará aceleración por hardware para codecs baseados en VC-1. Se se deshabilita se empregará a CPU no seu lugar. VC-1 entrelazado falla especialmente moito en hardware Intel.

[ctx: #13454]
en: Decoding method
gl: Método de decodificación

[ctx: #13456]
en: Hardware accelerated
gl: Hardware acelerado

[ctx: #13500]
en: A/V sync method
gl: Método de sincronización A/V

[ctx: #13501]
en: Audio clock
gl: Reloxo de audio

[ctx: #13502]
en: Video clock (Drop/Dupe audio)
gl: Reloxo de vídeo (Descartar/Duplicar audio)

[ctx: #13503]
en: Video clock (Resample audio)
gl: Vídeo clock (Remostreo de audio)

[ctx: #13504]
en: Maximum speedup/slowdown amount (%)
gl: Máxima cantidade de aceleramento/desaceleramento (%)

[ctx: #13505]
en: Resample quality
gl: Calidade de remostreo

[ctx: #13506]
en: Low(fast)
gl: Baixo (axiña)

[ctx: #13507]
en: Medium
gl: Medio

[ctx: #13508]
en: High
gl: Alto

[ctx: #13509]
en: Really high(slow!)
gl: Moi alto (lento)

[ctx: #13510]
en: Sync playback to display
gl: Sincronizar reprodución coa pantalla

[ctx: #13511]
en: Choose art
gl: Escoller Ilustración

[ctx: #13512]
en: Current art
gl: Ilustración actual

[ctx: #13513]
en: Remote art
gl: Ilustración remota

[ctx: #13514]
en: Local art
gl: Ilustración local

[ctx: #13515]
en: No art
gl: Sen ilustración

[ctx: #13516]
en: Add art
gl: Engadir ilustración

[ctx: #13550]
en: Pause during refresh rate change
gl: Pausar durante o troco do ratio de refresco

[ctx: #13551]
en: Off
gl: Apagado

[ctx: #13552]
en: %.1f Second
gl: %.1f Segundo

[ctx: #13553]
en: %.1f Seconds
gl: %.1f Segundos

[ctx: #13554]
en: %d Minute
gl: %d Minuto

[ctx: #13555]
en: %d Minutes
gl: %d Minutos

[ctx: #13602]
en: Allow start of Kodi using the remote
gl: Permitir o arranque de Kodi empregando o mando

[ctx: #13603]
en: Sequence delay time
gl: Retraso da secuencia

[ctx: #13610]
en: Disabled
gl: Desactivado

[ctx: #13611]
en: Standard
gl: Normal

[ctx: #13612]
en: Universal Remote
gl: Mando Universal

[ctx: #13613]
en: Multi Remote (Harmony)
gl: Multi Mando (Harmony)

[ctx: #13620]
en: Apple Remote Error
gl: Erro do Apple Remote

[ctx: #13621]
en: Apple Remote support could not be enabled.
gl: Non se puido activar o soporte do Apple Remote.

[ctx: #14000]
en: Stack
gl: Amontoar

[ctx: #14001]
en: Unstack
gl: Desamontoar

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
gl: Descargando o ficheiro da listaxe de reprodución...

[ctx: #14004]
en: Downloading streams list...
gl: Descargando a listaxe de fluxos...

[ctx: #14005]
en: Parsing streams list...
gl: Lendo a listaxe de fluxos...

[ctx: #14006]
en: Downloading streams list failed
gl: Fallou a descarga da listaxe de fluxos

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
gl: Fallou a descarga do ficheiro da listaxe de reprodución

[ctx: #14009]
en: Games directory
gl: Cartafol de xogos

[ctx: #14010]
en: Auto switch to thumbs based on
gl: Trocar automáticamente a miniaturas baseándose en

[ctx: #14011]
en: Enable auto switching to thumbs view
gl: Activar o troco automático á vista de miniaturas

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
gl: - Empregar iconas grandes

[ctx: #14013]
en: - Switch based on
gl: - Trocar baseándose en

[ctx: #14014]
en: - Percentage
gl: - Porcentaxe

[ctx: #14015]
en: No files and at least one thumb
gl: Sen ficheiro e canda menos unha miniatura

[ctx: #14016]
en: At least one file and thumb
gl: Canda menos unha miniatura

[ctx: #14017]
en: Percentage of thumbs
gl: Porcentaxe de miniaturas

[ctx: #14018]
en: View options
gl: Opcións da vista

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
gl: Trocar código de área 1

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
gl: Trocar código de área 2

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
gl: Trocar código de área 3

[ctx: #14022]
en: Library
gl: Bibloteca

[ctx: #14023]
en: No TV
gl: Sen TV

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
gl: Introducir a cidade grande máis próxima

[ctx: #14025]
en: Video/Audio/DVD cache - Hard disk
gl: Caché de Vídeo/Audio/DVD  - Disco duro

[ctx: #14026]
en: Video cache - DVD-ROM
gl: Caché de vídeo - DVD-ROM

[ctx: #14027]
en: Video cache - Local Network
gl: Caché de vídeo - Rede Local

[ctx: #14028]
en: Video cache - Internet
gl: Caché de vídeo - Internet

[ctx: #14030]
en: Audio cache - DVD-ROM
gl: Caché de audio - DVD-ROM

[ctx: #14031]
en: Audio cache - Local Network
gl: Caché de audio - Rede Local

[ctx: #14032]
en: Audio cache - Internet
gl: Caché de audio - Internet

[ctx: #14034]
en: DVD cache - DVD-ROM
gl: Caché de DVD - DVD-ROM

[ctx: #14035]
en: Local Network
gl: Rede Local

[ctx: #14036]
en: Services
gl: Servizos

[ctx: #14037]
en: DVD cache - Local Network
gl: Caché do DVD - Rede Local

[ctx: #14038]
en: Network settings changed
gl: Configuración de rede modificada

[ctx: #14039]
en: Kodi requires to restart to change your
gl: Kodi require reinicio para trocar a súa

[ctx: #14040]
en: network setup.  Would you like to restart now?
gl: configuración de rede. Quere reiniciar agora?

[ctx: #14041]
en: Internet connection bandwidth limitation
gl: Limitación do largo de banda de Internet

[ctx: #14043]
en: - Shutdown while playing
gl: - Apagar namentres se reproduce

[ctx: #14045]
en: %i sec
gl: %i seg

[ctx: #14051]
en: Time format
gl: Formato de hora

[ctx: #14052]
en: Date format
gl: Formato de data

[ctx: #14053]
en: GUI filters
gl: Filtros da interface de usuario

[ctx: #14055]
en: Use background scanning
gl: Empregar escaneo de fondo

[ctx: #14056]
en: Stop scan
gl: Para escaneo

[ctx: #14057]
en: Not possible while scanning for media info
gl: Imposíbel nametres se escanea información dos medios

[ctx: #14058]
en: Film grain effect
gl: Efecto de grao do filme

[ctx: #14059]
en: Search for thumbnails on remote shares
gl: Buscar miniaturas en recursos compartidos remotos

[ctx: #14060]
en: Unknown type cache - Internet
gl: Tipo de caché descoñecida - Internet

[ctx: #14061]
en: Auto
gl: Automático

[ctx: #14062]
en: Enter username for
gl: Introducir nome de usuario para

[ctx: #14063]
en: Date & time
gl: Data e hora

[ctx: #14064]
en: Set date
gl: Estabrecer data

[ctx: #14065]
en: Set time
gl: Estabrecer hora

[ctx: #14066]
en: Enter the time in 24 hour HH:MM format
gl: Introducir tempo en formato de 24 horas HH:MM

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
gl: Introducir data en formato DD/MM/AAAA

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
gl: Introducir enderezo IP

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
gl: Aplicar esta configuración agora?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
gl: Aplicar trocos agora?

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
gl: Permitir o eliminado e renomeado de ficheiros

[ctx: #14074]
en: Set timezone
gl: Estabrecer fuso horario

[ctx: #14075]
en: Use daylight saving time
gl: Empregar aforro de día

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
gl: Engadir a favoritos

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
gl: Borrar de favoritos

[ctx: #14078]
en: Colours
gl: Cores

[ctx: #14079]
en: Timezone country
gl: Fuso horario do país

[ctx: #14080]
en: Timezone
gl: Fuso horario

[ctx: #14081]
en: File lists
gl: Listaxes de ficheiros

[ctx: #14082]
en: Show EXIF picture information
gl: Amosar información da imaxe EXIF

[ctx: #14083]
en: Use a fullscreen window rather than true fullscreen
gl: Empregar unha xanela a pantalla completa no canto dunha pantalla completa real

[ctx: #14084]
en: Queue songs on selection
gl: Poñer na cola as cancións seleccionadas

[ctx: #14086]
en: Playback
gl: Reprodución

[ctx: #14087]
en: Discs
gl: Discos

[ctx: #14088]
en: Play DVDs automatically
gl: Reproducir DVDs automáticamente

[ctx: #14089]
en: Font to use for text subtitles
gl: Fonte a empregar para os subtítulos

[ctx: #14090]
en: International
gl: Internacional

[ctx: #14091]
en: Character set
gl: Conxunto de caracteres

[ctx: #14092]
en: Debugging
gl: Depuración

[ctx: #14093]
en: Security
gl: Seguridade

[ctx: #14094]
en: Input devices
gl: Dispositivos de entrada

[ctx: #14095]
en: Power saving
gl: Aforro de enerxía

[ctx: #14097]
en: Audio CD Insert Action
gl: Acción na inserción dun CD de Audio

[ctx: #14098]
en: Play
gl: Reproducir

[ctx: #14099]
en: Eject disc when CD ripping is complete
gl: Expulsar disco cando o ripeo do CD finalice

[ctx: #14100]
en: Stop ripping CD
gl: Deter a extracción do CD

[ctx: #14101]
en: Acceleration
gl: Aceleración

[ctx: #14102]
en: Blu-ray playback mode
gl: Modo de reprodución do Blu-ray

[ctx: #14103]
en: Play main movie
gl: Reproducir filme

[ctx: #14104]
en: Show simplified menu
gl: Amosar menú simplificado

[ctx: #15012]
en: Unavailable source
gl: Fonte non dispoñíbel

[ctx: #15013]
en: What would you like to do with media items from %s
gl: Que lle gustaría facer cos elementos de medios de %s

[ctx: #15014]
en: Keep
gl: Manter

[ctx: #15015]
en: Remove
gl: Borrar

[ctx: #15016]
en: Games
gl: Xogos

[ctx: #15019]
en: Add
gl: Engadir

[ctx: #15052]
en: Password
gl: Contrasinal

[ctx: #15100]
en: Library
gl: Bibloteca

[ctx: #15101]
en: Database
gl: Base de datos

[ctx: #15102]
en: * All albums
gl: * Tódolos álbums

[ctx: #15103]
en: * All artists
gl: * Tódolos artistas

[ctx: #15104]
en: * All songs
gl: * Tódalas cancións

[ctx: #15105]
en: * All genres
gl: * Tódolos xéneros

[ctx: #15107]
en: Buffering...
gl: Lendo ...

[ctx: #15108]
en: Navigation sounds
gl: Sons de navegación

[ctx: #15109]
en: Skin default
gl: Pel predefinida

[ctx: #15110]
en: Larger font size
gl: Fonte de maior tamaño

[ctx: #15111]
en: Theme
gl: Temas

[ctx: #15112]
en: Default theme
gl: Tema predefinidos

[ctx: #15207]
en: Connected
gl: Conectado

[ctx: #15208]
en: Not connected
gl: Non conectado

[ctx: #15213]
en: Play using...
gl: Reproducir empregando...

[ctx: #15214]
en: Use smoothed A/V synchronisation
gl: Empregar sincronización A/V suavizada

[ctx: #15215]
en: Hide file names in thumbs view
gl: Agochar o nome dos ficheiros na vista de miniaturas

[ctx: #15216]
en: Play in party mode
gl: Reproducir en modo carallada

[ctx: #15300]
en: Path not found or invalid
gl: Ruta non atopada ou non válida

[ctx: #15301]
en: Could not connect to network server
gl: Non se puido conectar co servidor de rede

[ctx: #15302]
en: No servers found
gl: Ningún servidor atopado

[ctx: #15303]
en: Workgroup not found
gl: Grupo de traballo non atopado

[ctx: #15310]
en: Opening multi-path source
gl: Abrindo fonte multiruta

[ctx: #15311]
en: Path:
gl: Ruta:

[ctx: #16000]
en: General
gl: Xeral

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
gl: Busca en internet

[ctx: #16003]
en: Player
gl: Reprodutor

[ctx: #16004]
en: Play media from disc
gl: Reproducir medios dende o disco

[ctx: #16008]
en: Enter new title
gl: Introducir novo título

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
gl: Introducir o nome do filme

[ctx: #16010]
en: Enter the profile name
gl: Introducir nome de perfíl

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
gl: Introducir nome do álbum

[ctx: #16012]
en: Enter the playlist name
gl: Introducir nome da listaxe de reprodución

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
gl: Introducir o novo nome do ficheiro

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
gl: Introducir nome do cartafol

[ctx: #16015]
en: Enter directory
gl: Introducir o cartafol

[ctx: #16016]
en: Available options: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S
gl: Opcións dispoñíbeis: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S

[ctx: #16017]
en: Enter search string
gl: Introducir cadea de busca

[ctx: #16018]
en: None
gl: Ningún

[ctx: #16019]
en: Auto select
gl: Autoseleccionar

[ctx: #16020]
en: De-interlace
gl: Desentrelazar

[ctx: #16022]
en: Bob (inverted)
gl: Bob (invertido)

[ctx: #16024]
en: Cancelling...
gl: Cancelando...

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
gl: Introducir o nome do artista

[ctx: #16026]
en: Playback failed
gl: Fallo na reprodución

[ctx: #16027]
en: One or more items failed to play.
gl: Un ou máis elementos fallaron na reprodución

[ctx: #16028]
en: Enter value
gl: Introducir valor

[ctx: #16029]
en: Check the log file for details.
gl: Comproba o ficheiro de rexistro para detalles.

[ctx: #16030]
en: Party mode aborted.
gl: Modo carallada cancelado.

[ctx: #16031]
en: No matching songs in the library.
gl: Ningunha canción coincidente na bibloteca.

[ctx: #16032]
en: Could not initialise database.
gl: Non se puido inicializar a base de datos.

[ctx: #16033]
en: Could not open database.
gl: Non se puido abrir a base de datos.

[ctx: #16034]
en: Could not get songs from database.
gl: Non se puideron recuperar as cancións dende a base de datos.

[ctx: #16035]
en: Party mode playlist
gl: Listaxe de reprodución do modo carallada

[ctx: #16036]
en: De-interlace (Half)
gl: Desentrelazar (Metade)

[ctx: #16037]
en: Deinterlace video
gl: Desentralazar vídeo

[ctx: #16038]
en: Deinterlace method
gl: Método de desentrelazado

[ctx: #16039]
en: Off
gl: Apagado

[ctx: #16040]
en: Auto
gl: Automático

[ctx: #16041]
en: On
gl: Aceso

[ctx: #16100]
en: All Videos
gl: Tódolos Vídeos

[ctx: #16101]
en: Unwatched
gl: Non vistos

[ctx: #16102]
en: Watched
gl: Vistos

[ctx: #16103]
en: Mark as watched
gl: Marcar coma visto

[ctx: #16104]
en: Mark as unwatched
gl: Marcar coma non visto

[ctx: #16105]
en: Edit title
gl: Editar título

[ctx: #16106]
en: Manage...
gl: Xestionar...

[ctx: #16107]
en: Edit sort title
gl: Editar título para ordenación

[ctx: #16200]
en: Operation was aborted
gl: A operación foi cancelada

[ctx: #16201]
en: Copy failed
gl: Fallou copiar

[ctx: #16202]
en: Failed to copy at least one file
gl: Fallouse ó copiar polo menos un ficheiro

[ctx: #16203]
en: Move failed
gl: Fallou mover

[ctx: #16204]
en: Failed to move at least one file
gl: Fallo movendo canda menos un ficheiro

[ctx: #16205]
en: Delete failed
gl: Fallo borrando

[ctx: #16206]
en: Failed to delete at least one file
gl: Fallo borrando canda menos un ficheiro

[ctx: #16300]
en: Video scaling method
gl: Método de escalado de vídeo

[ctx: #16301]
en: Nearest neighbour
gl: Veciño máis preto

[ctx: #16303]
en: Bicubic
gl: Bicúbico

[ctx: #16306]
en: Sinc8
gl: Seno cardinal 8

[ctx: #16307]
en: Bicubic (software)
gl: Bicúbico (software)

[ctx: #16309]
en: Sinc (software)
gl: Seno cardinal (software)

[ctx: #16311]
en: Temporal/Spatial
gl: Temporal/Espacial

[ctx: #16312]
en: (VDPAU)Noise Reduction
gl: Redución de ruído (VDPAU)

[ctx: #16313]
en: (VDPAU)Sharpness
gl: Rugosidade (VDPAU)

[ctx: #16314]
en: Inverse Telecine
gl: Inverter Telecine

[ctx: #16315]
en: Lanczos3 optimised
gl: Lanczos3 optimizado

[ctx: #16316]
en: Auto
gl: Automático

[ctx: #16317]
en: Temporal (Half)
gl: Temporal (Metade)

[ctx: #16318]
en: Temporal/Spatial (Half)
gl: Temporal/Espacial (Metade)

[ctx: #16321]
en: DXVA Best
gl: DXVA Mellor

[ctx: #16323]
en: Spline36 optimised
gl: Spline36 optimizado

[ctx: #16324]
en: Software Blend
gl: Mestura Software

[ctx: #16330]
en: MMAL - Advanced
gl: MMAL - Avanzado

[ctx: #16400]
en: Post-processing
gl: Post-procesamento

[ctx: #17500]
en: Display sleep timeout
gl: Amosar conta atrás para o reposo

[ctx: #17998]
en: %i hours
gl: %i horas

[ctx: #17999]
en: %i days
gl: %i días

[ctx: #19000]
en: Switch to channel
gl: Trocar á canle

[ctx: #19001]
en: Separate the search words by using AND, OR and/or NOT.
gl: Separa as palabras de busca con AND, OR e/ou NOT.

[ctx: #19002]
en: or use phrases to find an exact match, like "The wizard of Oz".
gl: ou usa frases para buscar coincidencias totais, como "A língua das volvoretas"

[ctx: #19003]
en: Find similar
gl: Buscar semellantes

[ctx: #19004]
en: Importing EPG from clients
gl: Importando a Guía dende os clientes

[ctx: #19005]
en: PVR stream information
gl: Información do fluxo do PVR

[ctx: #19006]
en: Receiving device
gl: Dispositivo de recepción

[ctx: #19007]
en: Device status
gl: Estado do dispositivo

[ctx: #19008]
en: Signal quality
gl: Calidade do sinal

[ctx: #19012]
en: PVR Backend
gl: Motor do PVR

[ctx: #19013]
en: Free to air
gl: En aberto

[ctx: #19014]
en: Fixed
gl: Fixa

[ctx: #19015]
en: Encryption
gl: Cifrado

[ctx: #19016]
en: PVR Backend %i - %s
gl: Motor do PVR %i - %s

[ctx: #19017]
en: Recordings
gl: Gravacións

[ctx: #19018]
en: Folder with channel icons
gl: Cartafol coas iconas das canles

[ctx: #19019]
en: Channels
gl: Canles

[ctx: #19022]
en: Hidden
gl: Agochado

[ctx: #19023]
en: TV channels
gl: Canles de TV

[ctx: #19024]
en: Radio channels
gl: Canles de Radio

[ctx: #19025]
en: Upcoming recordings
gl: Vindeiras gravacións

[ctx: #19026]
en: Add timer...
gl: Engadir temporizador...

[ctx: #19027]
en: No search results
gl: Busca sen resultados

[ctx: #19028]
en: No EPG entries
gl: Sen entradas na Guía

[ctx: #19029]
en: Channel
gl: Canle

[ctx: #19030]
en: Now
gl: Agora

[ctx: #19031]
en: Next
gl: Seguinte

[ctx: #19032]
en: Timeline
gl: Liña do tempo

[ctx: #19033]
en: Information
gl: Información

[ctx: #19034]
en: Already started recording on this channel
gl: Xa comezou a gravación desta canle

[ctx: #19035]
en: %s could not be played. Check the log for details.
gl: %s non se puido reproducir. Verifique o rexistro para mási detalles.

[ctx: #19036]
en: This recording cannot be played. Check the log for details.
gl: Non se puido reproducir esta gravación, comprobar o rexistro para máis detalles.

[ctx: #19037]
en: Show signal quality
gl: Amosar a calidade do sinal

[ctx: #19038]
en: Not supported by the PVR backend.
gl: Non soportado polo motor do PVR.

[ctx: #19039]
en: Are you sure you want to hide this channel?
gl: Ten a certeza de querer agochar esta canle?

[ctx: #19040]
en: Timer
gl: Temporizador

[ctx: #19041]
en: Are you sure you want to rename this recording?
gl: Ten a certeza de querer renomear esta gravación?

[ctx: #19042]
en: Are you sure you want to rename this timer?
gl: Ten a certeza de querer renomear este temporizador?

[ctx: #19043]
en: Recording
gl: Gravación

[ctx: #19044]
en: Please check your configuration or check the log for details.
gl: Por favor revisa a túa configuración ou o rexistro para máis detalle.

[ctx: #19045]
en: No PVR clients have been started yet. Wait for the PVR clients to start up or check the log for details.
gl: Aínda non se iniciaron os clientes do PVR, agardar polo inicio dos clientes do PVR ou comprobar o rexistro para máis detalles.

[ctx: #19046]
en: New channel
gl: Nova canle

[ctx: #19047]
en: Programme info
gl: Info. do Programa

[ctx: #19048]
en: Group management
gl: Xestión do grupo

[ctx: #19049]
en: Show channel
gl: Amosar a canle

[ctx: #19050]
en: Show visible channels
gl: Amosar as canles visíbeis

[ctx: #19051]
en: Show hidden channels
gl: Amosar as canles ocultas

[ctx: #19052]
en: Move channel to:
gl: Mover a canle a:

[ctx: #19053]
en: Recording information
gl: Información da gravación

[ctx: #19054]
en: Hide channel
gl: Agochar a canle

[ctx: #19055]
en: No information available
gl: Sen información dispoñíbel

[ctx: #19056]
en: New timer
gl: Novo temporizador

[ctx: #19057]
en: Edit timer
gl: Editar o temporizador

[ctx: #19058]
en: Timer enabled
gl: Deshabilitar o temporizador

[ctx: #19059]
en: Stop recording
gl: Deter a gravación

[ctx: #19060]
en: Delete timer
gl: Eliminar o temporizador

[ctx: #19061]
en: Add timer
gl: Engadir temporizador

[ctx: #19062]
en: Sort by: Channel
gl: Ordenar por: Canle

[ctx: #19063]
en: Go to begin
gl: Ir ao principio

[ctx: #19064]
en: Go to end
gl: Ir ao final

[ctx: #19066]
en: Channel icons
gl: Iconas das canles

[ctx: #19067]
en: This event is already being recorded.
gl: Este evento estase a gravar.

[ctx: #19068]
en: This recording could not be deleted. Check the log for details.
gl: A gravación no se pode eliminar, verifique o rexistro para máis detalles.

[ctx: #19069]
en: EPG
gl: Guía

[ctx: #19070]
en: Go to now
gl: Ir a 'agora'

[ctx: #19071]
en: EPG update interval
gl: Intervalo de actualización da Guía

[ctx: #19072]
en: Do not store the EPG in the database
gl: Non gardar a Guía na base de datos

[ctx: #19073]
en: Delay channel switch
gl: Atrasar o troco á canle

[ctx: #19074]
en: Active:
gl: Activo:

[ctx: #19075]
en: Name:
gl: Nome:

[ctx: #19076]
en: Folder:
gl: Cartafol:

[ctx: #19078]
en: Channel:
gl: Canle:

[ctx: #19079]
en: Day:
gl: Día:

[ctx: #19080]
en: Begin:
gl: Comezo:

[ctx: #19081]
en: End:
gl: Final:

[ctx: #19082]
en: Priority:
gl: Prioridade:

[ctx: #19083]
en: Lifetime (days):
gl: Liña do tempo (días):

[ctx: #19084]
en: First day:
gl: Primeiro día:

[ctx: #19085]
en: Unknown channel %u
gl: Canle descoñecido %u

[ctx: #19086]
en: Mo-__-__-__-__-__-__
gl: Lu-__-__-__-__-__-__

[ctx: #19087]
en: __-Tu-__-__-__-__-__
gl: __-Ma-__-__-__-__-__

[ctx: #19088]
en: __-__-We-__-__-__-__
gl: __-__-Mé-__-__-__-__

[ctx: #19089]
en: __-__-__-Th-__-__-__
gl: __-__-__-Xo-__-__-__

[ctx: #19090]
en: __-__-__-__-Fr-__-__
gl: __-__-__-__-Ve-__-__

[ctx: #19091]
en: __-__-__-__-__-Sa-__
gl: __-__-__-__-__-Sá-__

[ctx: #19092]
en: __-__-__-__-__-__-Su
gl: __-__-__-__-__-__-Do

[ctx: #19093]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-__-__
gl: Lu-Ma-Mé-Xo-Ve-__-__

[ctx: #19094]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-Sa-__
gl: Lu-Ma-Mé-Xo-Ve-Sá-__

[ctx: #19095]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-Sa-Su
gl: Lu-Ma-Mé-Xo-Ve-Sá-Do

[ctx: #19096]
en: __-__-__-__-__-Sa-Su
gl: __-__-__-__-__-Sá-Do

[ctx: #19097]
en: Enter the name for the recording
gl: Introducir o nome da gravación

[ctx: #19098]
en: Warning
gl: Atención

[ctx: #19099]
en: Service
gl: Servizo

[ctx: #19101]
en: Provider
gl: Provedor

[ctx: #19102]
en: Please switch to another channel.
gl: Por favor troca a outra canle.

[ctx: #19103]
en: Go to channel
gl: Ir á canle

[ctx: #19104]
en: Enter the name of the folder for the recording
gl: Introducir o nome do cartafol das gravacións

[ctx: #19105]
en: Please select a channel
gl: Por favor selecciona unha canle

[ctx: #19106]
en: Next timer on
gl: Próximo temporizador activo

[ctx: #19107]
en: at
gl: ás

[ctx: #19109]
en: Couldn't save timer. Check the log for details.
gl: Non se puido gardar o temporizador, verifique o rexistro para máis detalles.

[ctx: #19110]
en: An unexpected error occurred. Try again later or check the log for details.
gl: Produciuse un erro inesperado, ténteo de novo máis tarde ou verifique o rexistro para máis detalles.

[ctx: #19111]
en: PVR backend error. Check the log for details.
gl: Erro no motor do PVR, verificar o ficheiro de rexistro para máis detalles.

[ctx: #19112]
en: Delete this recording?
gl: Eliminar esta gravación?

[ctx: #19113]
en: Delete all recordings in this folder?
gl: Eliminar todas as gravacións deste cartafol?

[ctx: #19114]
en: Version
gl: Versión

[ctx: #19115]
en: Address
gl: Enderezo

[ctx: #19116]
en: Disksize
gl: Tamaño do disco

[ctx: #19117]
en: Search for channels
gl: Buscar canles

[ctx: #19118]
en: Cannot use PVR functions while searching.
gl: Non se poden usar as funcións do PVR cando se está a buscar.

[ctx: #19119]
en: On which server do you want to search?
gl: En que servidor quere buscar?

[ctx: #19120]
en: Client number
gl: Número de cliente

[ctx: #19121]
en: Avoid repeats
gl: Evitar repeticións

[ctx: #19122]
en: This timer is still recording. Are you sure you want to delete this timer?
gl: Este temporizador aínda está gravando, Ten a certeza de querer eliminalo?

[ctx: #19123]
en: Free to air channels only
gl: Só canles en aberto

[ctx: #19124]
en: Ignore present timers
gl: Ignorar temporizadores actuais

[ctx: #19125]
en: Ignore present recordings
gl: Ignorar gravacións actuais

[ctx: #19126]
en: Start time
gl: Hora de inicio

[ctx: #19127]
en: End time
gl: Hora de fin

[ctx: #19128]
en: Start date
gl: Data de inicio

[ctx: #19129]
en: End date
gl: Data de fin

[ctx: #19130]
en: Minimum duration
gl: Duración mínima

[ctx: #19131]
en: Maximum duration
gl: Duración máxima

[ctx: #19132]
en: Include unknown genres
gl: Incluír xéneros descoñecidos

[ctx: #19133]
en: Search string
gl: Cadea de busca

[ctx: #19134]
en: Include description
gl: Incluir descrición

[ctx: #19135]
en: Case sensitive
gl: Sensíbel a capitalización

[ctx: #19136]
en: Channel unavailable
gl: Canle non dispoñíbel

[ctx: #19137]
en: No groups defined
gl: Non hai grupos definidos

[ctx: #19138]
en: Please create a group first
gl: Por favor cree un grupo primeiro

[ctx: #19139]
en: Name of the new group
gl: Nome do novo grupo

[ctx: #19140]
en: Search...
gl: Buscar...

[ctx: #19141]
en: Group
gl: Grupo

[ctx: #19142]
en: Search guide
gl: Guía de busca

[ctx: #19143]
en: Group management
gl: Xestión do grupo

[ctx: #19144]
en: No groups defined
gl: Non hai grupos definidos

[ctx: #19145]
en: Grouped
gl: Agrupado

[ctx: #19146]
en: Groups
gl: Grupos

[ctx: #19147]
en: The PVR backend does not support this action. Check the log for details.
gl: O motor PVR non soporta esta acción, verifique o rexistro para máis detalles.

[ctx: #19148]
en: Channel
gl: Canle

[ctx: #19149]
en: Mo
gl: Lu

[ctx: #19150]
en: Tu
gl: Ma

[ctx: #19151]
en: We
gl: Mé

[ctx: #19152]
en: Th
gl: Xo

[ctx: #19153]
en: Fr
gl: Ve

[ctx: #19154]
en: Sa
gl: Sá

[ctx: #19155]
en: Su
gl: Do

[ctx: #19156]
en: from
gl: dende

[ctx: #19157]
en: Next recording
gl: Seguinte gravación

[ctx: #19158]
en: Currently recording
gl: Gravación actual

[ctx: #19159]
en: from
gl: dende

[ctx: #19160]
en: to
gl: a

[ctx: #19162]
en: Recording active
gl: Gravación activa

[ctx: #19163]
en: Recordings
gl: Gravacións

[ctx: #19164]
en: Cannot start recording. Check the log for details.
gl: Non se pode iniciar a gravación, verifique o rexistro para máis detalles.

[ctx: #19165]
en: Switch
gl: Trocar

[ctx: #19166]
en: PVR information
gl: Información do PVR

[ctx: #19167]
en: Scan for missing icons
gl: Buscar as iconas ausentes

[ctx: #19169]
en: Hide video information box
gl: Agochar a caixa de información do vídeo

[ctx: #19170]
en: Timeout when starting playback
gl: Tempo de espera cando se inicie a reprodución

[ctx: #19171]
en: Start playback minimised
gl: Iniciar a reprodución minimizada

[ctx: #19172]
en: Instant recording duration
gl: duración da gravación instantánea

[ctx: #19173]
en: Default recording priority
gl: Prioridade de gravación predefinida

[ctx: #19174]
en: Default recording lifetime
gl: Tempo de vida predefinido das gravacións

[ctx: #19175]
en: Margin at the start of a recording
gl: Marxe no inicio dunha gravación

[ctx: #19176]
en: Margin at the end of a recording
gl: Marxe no final dunha gravación

[ctx: #19177]
en: Playback
gl: Reprodución

[ctx: #19178]
en: Show channel information when switching channels
gl: Amosar a información da canle ao trocar de canle

[ctx: #19181]
en: Menu/OSD
gl: Menú/OSD

[ctx: #19182]
en: Days to display in the EPG
gl: Días a amosar na Guía

[ctx: #19185]
en: Reset the PVR database
gl: Restabelecer a base de datos do PVR

[ctx: #19186]
en: All data in the PVR database is being erased
gl: Toda a información da base de datos do PVR está a ser eliminada

[ctx: #19187]
en: Reset the EPG database
gl: Restabelecer a base de datos da Guía

[ctx: #19188]
en: EPG is being reset
gl: Estase a restabelecer a Guía

[ctx: #19189]
en: Continue last channel on startup
gl: Continuar na última canle ao iniciar

[ctx: #19190]
en: Background
gl: Fondo

[ctx: #19191]
en: PVR service
gl: Servizo PVR

[ctx: #19192]
en: None of the connected PVR backends supports scanning for channels.
gl: Ningún dos motores PRV soporta a busca de canles.

[ctx: #19193]
en: The channel scan cannot be started. Check the log for details.
gl: Non se puido inicar o análise da canle, verifique o rexistro para máis detalles.

[ctx: #19194]
en: Continue?
gl: Continuar?

[ctx: #19195]
en: Client actions
gl: accións do cliente

[ctx: #19196]
en: PVR client specific actions
gl: Accións especificas do cliente PVR

[ctx: #19197]
en: Recording started on: %s
gl: Gravación iniciada o: %s

[ctx: #19198]
en: Recording finished on: %s
gl: Gravación rematada o: %s

[ctx: #19199]
en: Channel manager
gl: Xestor de canles

[ctx: #19200]
en: EPG source:
gl: Fonte da Guía:

[ctx: #19201]
en: Channel name:
gl: Nome da canle:

[ctx: #19202]
en: Channel icon:
gl: Icona da canle:

[ctx: #19203]
en: Edit channel
gl: Editar a canle

[ctx: #19204]
en: New channel
gl: Nova canle

[ctx: #19205]
en: Group management
gl: Xestión do grupo

[ctx: #19206]
en: Activate EPG:
gl: Activar Guía:

[ctx: #19207]
en: Group:
gl: Grupo:

[ctx: #19208]
en: Enter the name of the new channel
gl: Introducir o nome da nova canle

[ctx: #19209]
en: Kodi virtual backend
gl: motor virtual do Kodi

[ctx: #19210]
en: Client
gl: Cliente

[ctx: #19211]
en: Delete channel
gl: Eliminar a canle

[ctx: #19212]
en: This list contains changes
gl: Esta listaxe contén cambios

[ctx: #19213]
en: Select backend
gl: Seleccionar motor

[ctx: #19214]
en: Enter a valid URL for the new channel
gl: Introducir un URL válido para a nova canle

[ctx: #19215]
en: The PVR backend does not support timers.
gl: O motor do PVR non soporta temporizadores.

[ctx: #19216]
en: All radio channels
gl: Todas as canles de radio

[ctx: #19217]
en: All TV channels
gl: Todas as canles de TV

[ctx: #19219]
en: Ungrouped channels
gl: Canles sen agrupar

[ctx: #19220]
en: Channels in
gl: Canles en

[ctx: #19221]
en: Synchronise channel groups with backend(s)
gl: Sincornizar grupos de canles co(s) motor(es)

[ctx: #19222]
en: EPG
gl: Guía

[ctx: #19223]
en: No PVR Add-on could be enabled. Check your settings or the log for more info.
gl: Non se puido habilitar o complemento PRV. Verifique os axustes ou o rexistro para máis información.

[ctx: #19224]
en: Recording aborted
gl: Gravación cancelada

[ctx: #19225]
en: Recording scheduled
gl: Gravación programada

[ctx: #19226]
en: Recording started
gl: Gravación iniciada

[ctx: #19227]
en: Recording completed
gl: Gravación rematada

[ctx: #19228]
en: Recording deleted
gl: Gravación eliminada

[ctx: #19229]
en: Close channel OSD after switching channels
gl: Pechar o OSD despois de trocar de canle

[ctx: #19230]
en: Prevent EPG updates during playback
gl: Impedir a actualización da Guía durante a reprodución

[ctx: #19231]
en: Always use the channel order from the backend(s)
gl: Usar sempre a orde das canles do/s motor(es)

[ctx: #19232]
en: Clear search results
gl: Limpar os resultados da busca

[ctx: #19233]
en: Display a notification on timer updates
gl: Amosar unha notificación cando se actualice o temporizador

[ctx: #19234]
en: Use backend channels numbers (only works with 1 enabled PVR Add-on)
gl: Usar os números das canles do motor (só funciona 1 complemento PRV habilitado)

[ctx: #19235]
en: PVR manager is starting up
gl: Iniciando o xestor do PVR

[ctx: #19236]
en: Loading channels from clients
gl: Cargando as canles dende os clientes

[ctx: #19237]
en: Loading timers from clients
gl: Cargando temporizadores dende os clientes

[ctx: #19238]
en: Loading recordings from clients
gl: Cargando as gravacións dende os clientes

[ctx: #19239]
en: Starting background threads
gl: Iniciando fíos en segundo plano

[ctx: #19240]
en: No PVR Add-on enabled
gl: Non se habilitou ningún engadido de PVR

[ctx: #19241]
en: The PVR manager has been enabled without any
gl: O xestor de PVR foi habilitado sen ningún

[ctx: #19242]
en: enabled PVR Add-on. Enable at least one Add-on
gl: engadido de PVR habilitado. Activado polo menos un

[ctx: #19243]
en: in order to use the PVR functionality.
gl: para usar a funcionalidade PRV.

[ctx: #19244]
en: Backend idle time
gl: Tempo de inactividade do motor

[ctx: #19245]
en: Set wakeup command (cmd [timestamp])
gl: Definir o comando para espertar (cmd [timestamp])

[ctx: #19246]
en: Wakeup before recording
gl: Espertar antes de gravar

[ctx: #19247]
en: Daily wakeup
gl: Espertar diario

[ctx: #19248]
en: Daily wakeup time (HH:MM:SS)
gl: Hora do espertar diario (HH:MM:SS)

[ctx: #19249]
en: Filter channels
gl: Filtrar canles

[ctx: #19250]
en: Loading EPG from database
gl: Cargando a Guía dende a base de datos

[ctx: #19251]
en: Update EPG information
gl: Actualizar a información da Guía

[ctx: #19252]
en: Schedule EPG update for this channel?
gl: Programar actualización desta canle da Guía?

[ctx: #19253]
en: EPG update scheduled for channel
gl: Actualización programada da canle da Guía

[ctx: #19254]
en: EPG update failed for channel
gl: Fallou a actualización da canle da Guía

[ctx: #19255]
en: Start recording
gl: Iniciar gravación

[ctx: #19256]
en: Stop recording
gl: Deter gravación

[ctx: #19257]
en: Lock channel
gl: Bloquear canle

[ctx: #19258]
en: Unlock channel
gl: Desbloquear canle

[ctx: #19259]
en: Parental control
gl: Control Parental

[ctx: #19260]
en: Unlock duration
gl: Duración descoñecida

[ctx: #19261]
en: Change PIN
gl: Mudar o PIN

[ctx: #19262]
en: Parental control. Enter PIN:
gl: Introducir o PIN do control parental:

[ctx: #19263]
en: Locked channel. Enter PIN:
gl: Canle bloqueada, introducir PIN:

[ctx: #19264]
en: Incorrect PIN
gl: PIN incorrecto

[ctx: #19265]
en: The entered PIN number was incorrect.
gl: o número de PIN introducido no é correcto.

[ctx: #19266]
en: Parental locked
gl: Bloqueo parental

[ctx: #19267]
en: Parental locked:
gl: Bloqueo parental:

[ctx: #19268]
en: Do not show 'no information available' labels
gl: Non amosar as etiquetas 'sen información dispoñíbel'

[ctx: #19269]
en: Do not show 'connection lost' warnings
gl: Non amosar advertencias de 'conexión perdida'

[ctx: #19270]
en: Group Items
gl: Agrupar elementos

[ctx: #19271]
en: No PVR Add-ons could be found
gl: Non se puideron atopar complementos PVR

[ctx: #19272]
en: You need a tuner, backend software, and an
gl: Necesita dun sintonizador, un software motor, e un

[ctx: #19273]
en: Add-on for the backend to be able to use PVR.
gl: complemento para o motor que lle permita usar o PVR.

[ctx: #19274]
en: Please visit http://kodi.wiki/view/PVR to learn more.
gl: Por favor visite http://kodi.wiki/view/PVR para saber máis.

[ctx: #19275]
en: Conflict warning
gl: Advertencia de conflito

[ctx: #19276]
en: Conflict error
gl: Erro de conflito

[ctx: #19277]
en: Recording conflict
gl: Conflito gravando

[ctx: #19278]
en: Recording error
gl: Erro de gravación

[ctx: #19279]
en: Client specific
gl: Cliente específico

[ctx: #19280]
en: Client specific settings
gl: Axustes específicos do cliente

[ctx: #19281]
en: Confirm channel switches by pressing OK
gl: Confirmar o troco de canle premendo OK

[ctx: #19282]
en: Current icon
gl: Icona actual

[ctx: #19283]
en: No icon
gl: Sen icona

[ctx: #19284]
en: Choose icon
gl: Escoller icona

[ctx: #19285]
en: Browse for icon
gl: Buscar icona

[ctx: #19287]
en: All channels
gl: Todas as canles

[ctx: #19288]
en: Foreground
gl: Primeiro plano

[ctx: #19499]
en: Other/Unknown
gl: Outro/Descoñecido

[ctx: #19500]
en: Movie/Drama
gl: Filme/Drama

[ctx: #19501]
en: Detective/Thriller
gl: Policíaca/Suspense

[ctx: #19502]
en: Adventure/Western/War
gl: Aventuras/Oeste/Bélica

[ctx: #19503]
en: Science Fiction/Fantasy/Horror
gl: Ciencia ficción/Fantasia/Horror

[ctx: #19504]
en: Comedy
gl: Comedia

[ctx: #19505]
en: Soap/Melodrama/Folkloric
gl: Telenovela/Melodrama/Folclórico

[ctx: #19506]
en: Romance
gl: Romantico

[ctx: #19507]
en: Serious/Classical/Religious/Historical Movie/Drama
gl: Clásico/Relixioso/Filmes históricos/Drama

[ctx: #19508]
en: Adult Movie/Drama
gl: Filme para adultos/Drama

[ctx: #19516]
en: News/Current Affairs
gl: Novas/Actualidade

[ctx: #19517]
en: News/Weather Report
gl: Novas/Información do tempo

[ctx: #19518]
en: News Magazine
gl: Revista

[ctx: #19519]
en: Documentary
gl: Documental

[ctx: #19520]
en: Discussion/Interview/Debate
gl:  Análise/Entrevista/Debate

[ctx: #19532]
en: Show/Game Show
gl: Programa/Programa de habilidades

[ctx: #19533]
en: Game Show/Quiz/Contest
gl: Programa de habilidades/Concurso

[ctx: #19534]
en: Variety Show
gl: Programa de variedades

[ctx: #19535]
en: Talk Show
gl: Programa de Entrevistas

[ctx: #19548]
en: Sports
gl: Deportes

[ctx: #19549]
en: Special Event
gl: Evento especial

[ctx: #19550]
en: Sport Magazine
gl: Programa de deportes

[ctx: #19551]
en: Football
gl: Fútbol

[ctx: #19552]
en: Tennis/Squash
gl: Tenis/Squash

[ctx: #19553]
en: Team Sports
gl: Deportes en Equipa

[ctx: #19554]
en: Athletics
gl: Atletismo

[ctx: #19555]
en: Motor Sport
gl: Deportes do Motor

[ctx: #19556]
en: Water Sport
gl: Deportes de Auga

[ctx: #19557]
en: Winter Sports
gl: Deportes de Inverno

[ctx: #19558]
en: Equestrian
gl: Equitación

[ctx: #19559]
en: Martial Sports
gl: Artes Marciais

[ctx: #19564]
en: Children's/Youth Programmes
gl: Programas Infantís/Xuvenís

[ctx: #19565]
en: Pre-school Children's Programmes
gl: Programas para idade Pre-Escolar

[ctx: #19566]
en: Entertainment Programmes for 6 to 14
gl: Programas de lecer do 6 ó 14

[ctx: #19567]
en: Entertainment Programmes for 10 to 16
gl: Programas de lecer do 10 ó 16

[ctx: #19568]
en: Informational/Educational/School Programme
gl: Informativo/Educativo/Programa Escolar

[ctx: #19569]
en: Cartoons/Puppets
gl: Debuxos Animados/Monicreques

[ctx: #19580]
en: Music/Ballet/Dance
gl: Música/Ballet/Danza

[ctx: #19582]
en: Serious/Classical Music
gl: Serios/Música clasica

[ctx: #19583]
en: Folk/Traditional Music
gl: Folk/Música Tradicional

[ctx: #19596]
en: Arts/Culture
gl: Arte/Cultura

[ctx: #19597]
en: Performing Arts
gl: Artes Escénicas

[ctx: #19598]
en: Fine Arts
gl: Belas Artes

[ctx: #19599]
en: Religion
gl: Relixión

[ctx: #19600]
en: Popular Culture/Traditional Arts
gl: Cultura Popular/Artes Tradicionais

[ctx: #19601]
en: Literature
gl: Literatura

[ctx: #19602]
en: Film/Cinema
gl: Filme/Cine

[ctx: #19603]
en: Experimental Film/Video
gl: Filme Experimental/Vídeo

[ctx: #19604]
en: Broadcasting/Press
gl: Transmisiones/Prensa

[ctx: #19605]
en: New Media
gl: Novo Medio

[ctx: #19606]
en: Arts/Culture Magazines
gl: Artes/Revistas de cultura

[ctx: #19607]
en: Fashion
gl: Modo

[ctx: #19612]
en: Social/Political/Economics
gl: Sociedade/Política/Economía

[ctx: #19613]
en: Magazines/Reports/Documentary
gl: Revistas/Reportaxes/Documentais

[ctx: #19614]
en: Economics/Social Advisory
gl: Consultoría Económico/Social

[ctx: #19615]
en: Remarkable People
gl: Xente Extraordinaria

[ctx: #19628]
en: Education/Science/Factual
gl: Educación/Ciencia/Feitos

[ctx: #19629]
en: Nature/Animals/Environment
gl: Natureza/Animais/Medio ambiente

[ctx: #19630]
en: Technology/Natural Sciences
gl: Tecnoloxía/Ciencias naturais

[ctx: #19631]
en: Medicine/Physiology/Psychology
gl: Medicina/Fisioloxía/Psicoloxía

[ctx: #19632]
en: Foreign Countries/Expeditions
gl: Extranxeiro/Expedicións

[ctx: #19633]
en: Social/Spiritual Sciences
gl: Ciencias Sociais/Espirituais

[ctx: #19634]
en: Further Education
gl: Educación para Adultos

[ctx: #19635]
en: Languages
gl: Idiomas

[ctx: #19644]
en: Leisure/Hobbies
gl: Lecer/Afeccións

[ctx: #19645]
en: Tourism/Travel
gl: Turismo/Viaxe

[ctx: #19646]
en: Handicraft
gl: Artesania

[ctx: #19647]
en: Motoring
gl: Automobilismo

[ctx: #19648]
en: Fitness & Health
gl: Estado físico e Saúde

[ctx: #19649]
en: Cooking
gl: Cociña

[ctx: #19650]
en: Advertisement/Shopping
gl: Publicidade/Compras

[ctx: #19651]
en: Gardening
gl: Xardinería

[ctx: #19660]
en: Special Characteristics
gl: Características especiais

[ctx: #19661]
en: Original Language
gl: Idioma Orixinal

[ctx: #19662]
en: Black & White
gl: Negro & Branco

[ctx: #19663]
en: Unpublished
gl: Sen publicar

[ctx: #19664]
en: Live Broadcast
gl: Retrasmisión ao vivo

[ctx: #19677]
en: Detective/Thriller
gl: Policíaca/Suspense

[ctx: #19678]
en: Adventure/Western/War
gl: Aventuras/Oeste/Guerra

[ctx: #19679]
en: Science Fiction/Fantasy/Horror
gl: Ciencia Ficción/Fantasia/Terror

[ctx: #19680]
en: Comedy
gl: Comedia

[ctx: #19681]
en: Soap/Melodrama/Folkloric
gl: Comedia/Melodrama/Folclórico

[ctx: #19682]
en: Romance
gl: Romantica

[ctx: #19683]
en: Serious/ClassicalReligion/Historical
gl: Serio/Relixión/Histórico

[ctx: #19684]
en: Adult
gl: Adultos

[ctx: #20000]
en: Saved music folder
gl: Cartafol de música gardada

[ctx: #20001]
en: Use external DVD player
gl: Empregar reprodutor externo de DVD

[ctx: #20002]
en: External DVD player
gl: Reprodutor externo de DVD

[ctx: #20003]
en: Trainers folder
gl: Cartafol de entrenamento

[ctx: #20004]
en: Screenshot folder
gl: Cartafol de capturas de pantalla

[ctx: #20006]
en: Playlists folder
gl: Cartafol de listas de reprodución

[ctx: #20007]
en: Recordings
gl: Gravacións

[ctx: #20008]
en: Screenshots
gl: Capturas de pantalla

[ctx: #20009]
en: Use Kodi
gl: Empregar Kodi

[ctx: #20011]
en: Music playlists
gl: Listas de reprodución de música

[ctx: #20012]
en: Video playlists
gl: Listas de reprodución de vídeo

[ctx: #20013]
en: Do you wish to launch the game?
gl: Quere comezar o xogo?

[ctx: #20014]
en: Sort by: Playlist
gl: Ordenar por: Listaxe de reprodución

[ctx: #20015]
en: Remote thumb
gl: Miniatura remota

[ctx: #20016]
en: Current thumb
gl: Miniatura actual

[ctx: #20017]
en: Local thumb
gl: Miniatura local

[ctx: #20018]
en: No thumb
gl: Sen miniatura

[ctx: #20019]
en: Choose thumbnail
gl: Escolla miniatura

[ctx: #20023]
en: Conflict
gl: Conflito

[ctx: #20024]
en: Scan new
gl: Escanear novo

[ctx: #20025]
en: Scan all
gl: Escanear todos

[ctx: #20026]
en: Region
gl: Rexión

[ctx: #20037]
en: Summary
gl: Resumo

[ctx: #20038]
en: Lock music window
gl: Bloquear xanela de música

[ctx: #20039]
en: Lock videos window
gl: Bloquear xanela de vídeos

[ctx: #20040]
en: Lock pictures window
gl: Bloquear xanela de imaxes

[ctx: #20041]
en: Lock programs & scripts windows
gl: Bloquear xanelas de aplicacións e scripts

[ctx: #20042]
en: Lock file manager
gl: Bloquear xestor de ficheiro

[ctx: #20043]
en: Lock settings
gl: Bloquear configuracións

[ctx: #20044]
en: Start fresh
gl: Comezar de novo

[ctx: #20045]
en: Enter master mode
gl: Entrar no modo mestre

[ctx: #20046]
en: Leave master mode
gl: Deixar modo mestre

[ctx: #20047]
en: Create profile '%s'?
gl: Crear perfíl '%s'?

[ctx: #20048]
en: Start with fresh settings
gl: Comezar con configuracións novas

[ctx: #20049]
en: Best available
gl: O millor dispoñible

[ctx: #20050]
en: Auto-switch between 16x9 and 4x3
gl: Auto-trocar entre 16:9 e 4:3

[ctx: #20051]
en: Treat stacked files as single file
gl: Tratar ficheiros amontoados como un único ficheiro

[ctx: #20052]
en: Caution
gl: Coidado

[ctx: #20053]
en: Left master mode
gl: Deixou o modo mestre

[ctx: #20054]
en: Entered master mode
gl: Entrou no modo mestre

[ctx: #20055]
en: Allmusic.com thumb
gl: Miniatura de Allmusic.com

[ctx: #20057]
en: Remove thumbnail
gl: Borrar miniatura

[ctx: #20058]
en: Add profile...
gl: Engadir perfíl...

[ctx: #20059]
en: Query info for all albums
gl: Consultar información para tódolos álbums

[ctx: #20060]
en: Media info
gl: Información dos medios

[ctx: #20061]
en: Separate
gl: Separado

[ctx: #20062]
en: Shares with default
gl: Recursos compartidos con predefinición

[ctx: #20063]
en: Shares with default (read only)
gl: Recursos compartidos con predefinición (só lectura)

[ctx: #20064]
en: Copy default
gl: Copiar por defecto

[ctx: #20065]
en: Profile picture
gl: Imaxe do perfíl

[ctx: #20066]
en: Lock preferences
gl: Bloquear preferencias

[ctx: #20067]
en: Edit profile
gl: Editar perfíl

[ctx: #20068]
en: Profile lock
gl: Bloquear perfíl

[ctx: #20069]
en: Could not create folder
gl: Non se puido crear o cartafol

[ctx: #20070]
en: Profile directory
gl: Cartafol do perfíl

[ctx: #20071]
en: Start with fresh media sources
gl: Comezar con novas fontes de medios

[ctx: #20072]
en: Make sure the selected folder is writable
gl: Comprobe que se poida escribir no cartafol

[ctx: #20073]
en: and that the new folder name is valid
gl: e que o novo nome do cartafol sexa válido

[ctx: #20074]
en: MPAA rating
gl: Valoración MPAA

[ctx: #20075]
en: Enter master lock code
gl: Introduza código de bloqueo mestre

[ctx: #20076]
en: Ask for master lock code on startup
gl: Preguntar polo código de bloqueo mestre ó arrincar

[ctx: #20077]
en: Skin settings
gl: Configuracións da pel

[ctx: #20078]
en: - no link set -
gl: - sen enlace -

[ctx: #20079]
en: Enable animations
gl: Activar animacións

[ctx: #20080]
en: Disable RSS during music
gl: Desactivar RSS durante a música

[ctx: #20081]
en: Enable shortcut buttons
gl: Activar botóns de atallo

[ctx: #20082]
en: Show programs in main menu
gl: Amosar aplicativos no menú principal

[ctx: #20083]
en: Show music info
gl: Amosar información da música

[ctx: #20084]
en: Show weather info
gl: Amosar información meteorolóxica

[ctx: #20085]
en: Show system info
gl: Amosar información do sistema

[ctx: #20086]
en: Show available disk space C: E: F:
gl: Amosar espazo de disco dispoñíbel C: E: F:

[ctx: #20087]
en: Show available disk space E: F: G:
gl: Amosar espazo de disco dispoñíbel E: F: G:

[ctx: #20088]
en: Weather info
gl: Información meteorolóxica

[ctx: #20089]
en: Drive space free
gl: Espacio libre no disco

[ctx: #20090]
en: Enter the name of an existing share
gl: Introducir nome dun recurso compartido existente

[ctx: #20091]
en: Lock code
gl: Código de bloqueo

[ctx: #20092]
en: Load profile
gl: Cargar perfíl

[ctx: #20093]
en: Profile name
gl: Nome do perfíl

[ctx: #20094]
en: Media sources
gl: Fontes de medios

[ctx: #20095]
en: Enter profile lock code
gl: Introducir código de bloqueo do perfíl

[ctx: #20096]
en: Login screen
gl: Pantalla de ingreso

[ctx: #20097]
en: Fetching album info
gl: Recuperando información do álbum

[ctx: #20098]
en: Fetching info for album
gl: Recuperando información do álbum

[ctx: #20099]
en: Can't rip CD or track while playing from CD
gl: Non se pode ripear un CD ou unha pista mentras se reproduce o CD

[ctx: #20100]
en: Master lock code and settings
gl: Código de bloqueo mestre e configuracións

[ctx: #20101]
en: Entering master lock code always enables master mode
gl: Introducir o código de bloqueo mestre sempre activa o modo mestre

[ctx: #20102]
en: or copy from default?
gl: ou copia dende o predefinido?

[ctx: #20103]
en: Save changes to profile?
gl: Gardar cambios no perfíl?

[ctx: #20104]
en: Old settings found.
gl: Configuracións activas atopadas.

[ctx: #20105]
en: Do you want to use them?
gl: Queres empregalas?

[ctx: #20106]
en: Old media sources found.
gl: Fontes de medios vellas atopadas.

[ctx: #20107]
en: Separate (locked)
gl: Separado (bloqueado)

[ctx: #20108]
en: Root
gl: Raíz

[ctx: #20110]
en: UPnP settings
gl: Configuracións de UPnP

[ctx: #20111]
en: Autostart UPnP client
gl: Autoiniciar cliente UPnP

[ctx: #20112]
en: Last login: %s
gl: Último ingreso: %s

[ctx: #20113]
en: Never logged on
gl: Nunca ingresou

[ctx: #20114]
en: Profile %i / %i
gl: Perfíl %i / %i

[ctx: #20115]
en: User login / Select a profile
gl: Nome de usuario / Seleccione un perfíl

[ctx: #20116]
en: Use lock on login screen
gl: Empregar bloqueo na pantalla de ingreso

[ctx: #20117]
en: Invalid lock code.
gl: Código de bloqueo non válido

[ctx: #20118]
en: This requires the master lock to be set.
gl: Isto require estabelecer o código de bloqueo mestre.

[ctx: #20119]
en: Would you like to set it now?
gl: Quere estabrecelo agora?

[ctx: #20120]
en: Loading program information
gl: Cargando información do aplicativo

[ctx: #20121]
en: Party on!
gl: Carallada!

[ctx: #20122]
en: True
gl: Verdadeiro

[ctx: #20123]
en: Mixing drinks
gl: Mesturando bebidas

[ctx: #20124]
en: Filling glasses
gl: Enchendo as cuncas

[ctx: #20125]
en: Logged on as
gl: Ingresado como

[ctx: #20126]
en: Log off
gl: Saír

[ctx: #20128]
en: Go to root
gl: Ir á raíz

[ctx: #20129]
en: Weave
gl: Tecer

[ctx: #20130]
en: Weave (inverted)
gl: Tecer (invertido)

[ctx: #20131]
en: Blend
gl: Mesturar

[ctx: #20132]
en: Restart video
gl: Reiniciar vídeo

[ctx: #20133]
en: Edit network location
gl: Editar localización de rede

[ctx: #20134]
en: Remove network location
gl: Borrar localización de rede

[ctx: #20135]
en: Do you want to scan the folder?
gl: Quere escanear o cartafol?

[ctx: #20136]
en: Memory unit
gl: Unidade de memoria

[ctx: #20137]
en: Memory unit mounted
gl: Unidade de memoria montada

[ctx: #20138]
en: Unable to mount memory unit
gl: Imposible montar unidade de memoria

[ctx: #20139]
en: In port %i, slot %i
gl: No porto %i, ranura %i

[ctx: #20140]
en: Lock screensaver
gl: Bloquear protector de pantalla

[ctx: #20141]
en: Set
gl: Estabrecer

[ctx: #20142]
en: Username
gl: Nome de usuario

[ctx: #20143]
en: Enter password for
gl: Introducir contrasinal para

[ctx: #20144]
en: Shutdown timer
gl: Temporizador de apagado

[ctx: #20145]
en: Shutdown interval (in minutes)
gl: Intervalo de apagado (minutos)

[ctx: #20146]
en: Started, shutdown in %im
gl: Iniciado, apagado en %im

[ctx: #20147]
en: Shutdown in 30 minutes
gl: Apagado en media hora

[ctx: #20148]
en: Shutdown in 60 minutes
gl: Apagado nunha hora

[ctx: #20149]
en: Shutdown in 120 minutes
gl: Apagado en dúas horas

[ctx: #20150]
en: Custom shutdown timer
gl: Temporizador de apagado personalizado

[ctx: #20151]
en: Cancel shutdown timer
gl: Cancelar temporizador de apagado

[ctx: #20152]
en: Lock preferences for %s
gl: Bloquear preferencias para %s

[ctx: #20153]
en: Browse...
gl: Explorar...

[ctx: #20154]
en: Summary information
gl: Resumo

[ctx: #20155]
en: Storage information
gl: Información do almacenamento

[ctx: #20156]
en: Hard disk information
gl: Información do disco duro

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
gl: Información do DVD-ROM

[ctx: #20158]
en: Network information
gl: Información da rede

[ctx: #20159]
en: Video information
gl: Información do vídeo

[ctx: #20160]
en: Hardware information
gl: Información do hardware

[ctx: #20162]
en: Used
gl: Empregado

[ctx: #20163]
en: of
gl: de

[ctx: #20164]
en: Locking not supported
gl: Bloqueo non soportado

[ctx: #20165]
en: Not locked
gl: Non bloqueado

[ctx: #20166]
en: Locked
gl: Bloqueado

[ctx: #20167]
en: Frozen
gl: Conxelado

[ctx: #20168]
en: Requires reset
gl: Require reaxuste

[ctx: #20169]
en: Week
gl: Semana

[ctx: #20170]
en: Line
gl: Liña

[ctx: #20171]
en: Windows network (SMB)
gl: Rede de Windows (SMB)

[ctx: #20172]
en: XBMSP server
gl: Servidor XBMSP

[ctx: #20173]
en: FTP server
gl: Servidor FTP

[ctx: #20174]
en: iTunes music share (DAAP)
gl: Recurso compartido de música iTunes (DAAP)

[ctx: #20175]
en: UPnP server
gl: Servidor UPnP

[ctx: #20176]
en: Show video info
gl: Amosar información de vídeo

[ctx: #20177]
en: Done
gl: Feito

[ctx: #20179]
en: Caps Lock
gl: Bloq. Maius.

[ctx: #20180]
en: Symbols
gl: Símbolos

[ctx: #20181]
en: Backspace
gl: Borrar

[ctx: #20182]
en: Space
gl: Espazo

[ctx: #20183]
en: Reload skin
gl: Recargar pel

[ctx: #20184]
en: Rotate pictures using EXIF information
gl: Rotar imaxes empregando a información EXIF

[ctx: #20185]
en: Use poster view styles for TV shows
gl: Empregar a vista de poster para as series de TV

[ctx: #20186]
en: Please wait
gl: Agarde por favor

[ctx: #20188]
en: Announce library updates via UPnP
gl: Anunciar actualizacións da biblioteca mediante UPnP

[ctx: #20189]
en: Enable auto scrolling for plot & review
gl: Activar autodesprazamento para a sinopse  e a reportaxe

[ctx: #20190]
en: Custom
gl: Personalizado

[ctx: #20191]
en: Enable debug logging
gl: Activar rexistro de depuración

[ctx: #20192]
en: Download additional information during updates
gl: Descargar información adicional durante as actualizacións

[ctx: #20193]
en: Default service for album information
gl: Servizo predeterminado para a información dos álbumes

[ctx: #20194]
en: Default service for artist information
gl: Servizo predeterminado para a información dos artistas

[ctx: #20195]
en: Change scraper
gl: Trocar scraper

[ctx: #20196]
en: Export music library
gl: Exportar bibloteca de música

[ctx: #20197]
en: Import music library
gl: Importar bibloteca de música

[ctx: #20198]
en: No artist found!
gl: Artista non atopado!

[ctx: #20199]
en: Downloading artist info failed
gl: Fallo descargando información do artista

[ctx: #20220]
en: Override song tags with online information
gl: Substituír as etiquetas das cancións coa información en liña

[ctx: #20221]
en: With this enabled, any information that is downloaded for albums and artists will override anything you have set in your song tags, such as genres, year, song artists etc. Useful if you have MusicBrainz identifiers in your song tags.
gl: Con isto habilitado, calquera información que se descargue para os álbumes e artistas substituirá calquera información que teña definida nas etiquetas das cancións, tales como xéneros, ano, artistas da canción, etc. É útil se ten identificadores MusicBrainz nas etiquetas das súas cancións

[ctx: #20240]
en: Android music
gl: Música en Android

[ctx: #20241]
en: Android videos
gl: Vídeos en Android

[ctx: #20242]
en: Android pictures
gl: Imaxes en Android

[ctx: #20243]
en: Android photos
gl: Fotos en Android

[ctx: #20244]
en: Android Apps
gl: Aplicacións de Android

[ctx: #20250]
en: Party on! (videos)
gl: Carallada! (vídeos)

[ctx: #20251]
en: Mixing drinks (videos)
gl: Mesturando bebidas (vídeos)

[ctx: #20252]
en: Filling glasses (videos)
gl: Enchendo as cuncas (vídeos)

[ctx: #20253]
en: WebDAV server (HTTP)
gl: Servidor WebDAV (HTTP)

[ctx: #20254]
en: WebDAV server (HTTPS)
gl: Servidor WebDAV (HTTPS)

[ctx: #20255]
en: First logon, edit your profile
gl: Primeiro ingreso, edite o seu perfíl

[ctx: #20256]
en: HTS Tvheadend client
gl: Cliente de HTS TvHeadEnd

[ctx: #20257]
en: VDR Streamdev client
gl: Cliente de VDR Streamdev

[ctx: #20258]
en: MythTV client
gl: Cliente de MythTV

[ctx: #20259]
en: Network Filesystem (NFS)
gl: Sistema de ficheiros en rede (NFS)

[ctx: #20260]
en: Secure Shell (SSH/SFTP)
gl: Shell Seguro (SSH/SFTP)

[ctx: #20300]
en: Web server directory (HTTP)
gl: Cartafol do servidor web (HTTP)

[ctx: #20301]
en: Web server directory (HTTPS)
gl: Cartafol do servidor web (HTTPS)

[ctx: #20302]
en: Unable to write to folder:
gl: Imposible escribir no cartafol:

[ctx: #20303]
en: Do you want to skip and proceed?
gl: Quere omitir e proceder?

[ctx: #20304]
en: RSS Feed
gl: Feed RSS

[ctx: #20307]
en: Secondary DNS
gl: DNS Secundario

[ctx: #20308]
en: DHCP server:
gl: Servidor DHCP:

[ctx: #20309]
en: Make new folder
gl: Crear novo cartafol

[ctx: #20311]
en: Unknown or onboard (protected)
gl: Descoñecido ou abordo (protexido)

[ctx: #20314]
en: Videos - Library
gl: Vídeos - Bibloteca

[ctx: #20316]
en: Sort by: ID
gl: Ordenar por: ID

[ctx: #20317]
en: Scanning movies using %s
gl: Análise dos filmes usando %s

[ctx: #20318]
en: Scanning music videos using %s
gl: Análise dos vídeos musicais usando %s

[ctx: #20319]
en: Scanning tvshows using %s
gl: Análise das series de TV usando %s

[ctx: #20320]
en: Scanning artists using %s
gl: Análise dos artistas usando %s

[ctx: #20321]
en: Scanning albums using %s
gl: Análise dos álbums usando %s

[ctx: #20323]
en: Movie plot
gl: Sinopse do filme

[ctx: #20324]
en: Play part...
gl: Reproducir parte

[ctx: #20325]
en: Calibration reset
gl: Reaxuste da calibración

[ctx: #20326]
en: This will reset the calibration values for %s
gl: Esto reaxustará os valores da calibración para %s

[ctx: #20327]
en: to its default values.
gl: ós valores por defecto.

[ctx: #20328]
en: Browse for destination
gl: Buscar destino

[ctx: #20329]
en: Movies are in separate folders that match the movie title
gl: Os filmes están en cartafoles separados que concordan co seu título

[ctx: #20330]
en: Use folder names for lookups
gl: Usar nomes dos cartafois para as pescudas

[ctx: #20331]
en: File
gl: Ficheiro

[ctx: #20332]
en: Use file or folder names in lookups?
gl: Empregar os nomes de ficheiro ou cartafol nas buscas?

[ctx: #20333]
en: Set content
gl: Estabrecer contido

[ctx: #20334]
en: Folder
gl: Cartafol

[ctx: #20335]
en: Look for content recursively?
gl: Buscar contido recursivamente?

[ctx: #20336]
en: Unlock sources
gl: Desbloquear fontes

[ctx: #20338]
en: Movie
gl: Filme

[ctx: #20340]
en: Do you want to remove all items within
gl: Quere borrar tódolos elementos dentro

[ctx: #20341]
en: this path from the Kodi library?
gl: desta ruta da bibloteca de Kodi?

[ctx: #20342]
en: Movies
gl: Filmes

[ctx: #20343]
en: TV shows
gl: Series de TV

[ctx: #20344]
en: This directory contains
gl: Este cartafol contén

[ctx: #20345]
en: Run automated scan
gl: Executar escaneo automático

[ctx: #20346]
en: Scan recursively
gl: Escanear recursivamente

[ctx: #20347]
en: as
gl: coma

[ctx: #20348]
en: Directors
gl: Directores

[ctx: #20349]
en: No video files found in this path!
gl: Non se atoparon ficheiros de vídeo nesta ruta!

[ctx: #20350]
en: votes
gl: votos

[ctx: #20351]
en: TV show information
gl: Información da serie de TV

[ctx: #20352]
en: Episode information
gl: Información do episodio

[ctx: #20353]
en: Loading TV show details
gl: Cargando detalles da serie de TV

[ctx: #20354]
en: Fetching episode guide
gl: Obtendo guía de episodios

[ctx: #20355]
en: Loading info for episodes in directory
gl: Cargando información dos episodios no cartafol

[ctx: #20356]
en: Select TV show:
gl: Seleccionar serie de TV:

[ctx: #20357]
en: Enter the TV show name
gl: Introducir  o nome da serie de TV

[ctx: #20358]
en: Season %i
gl: Tempada %i

[ctx: #20359]
en: Episode
gl: Episodio

[ctx: #20360]
en: Episodes
gl: Episodios

[ctx: #20361]
en: Loading episode details
gl: Cargando detalles do episodio

[ctx: #20362]
en: Remove episode from library
gl: Borrar episodio da bibloteca

[ctx: #20363]
en: Remove TV show from library
gl: Borrar a serie de TV da bibloteca

[ctx: #20364]
en: TV show
gl: Serie de TV

[ctx: #20365]
en: Episode plot
gl: Sinopse do episodio

[ctx: #20366]
en: * All seasons
gl: * Tódalas tempadas

[ctx: #20367]
en: Hide watched
gl: Agochar os vistos

[ctx: #20368]
en: Prod code
gl: Código de Prod

[ctx: #20369]
en: Show plot for unwatched items
gl: Amosar sinopse para os elementos non vistos

[ctx: #20370]
en: * Hidden to prevent spoilers *
gl: * Agochado para non desvelar acontecementos *

[ctx: #20371]
en: Set season thumb
gl: Estabrecer a miniatura da tempada

[ctx: #20372]
en: Season image
gl: Imaxe da tempada

[ctx: #20373]
en: Season
gl: Tempada

[ctx: #20374]
en: Downloading movie information
gl: Descargando información do filme

[ctx: #20375]
en: Unassign content
gl: Contido non asignado

[ctx: #20376]
en: Original title
gl: Título orixinal

[ctx: #20377]
en: Refresh TV show information
gl: Actualizar información da serie de TV

[ctx: #20378]
en: Refresh info for all episodes?
gl: Actualizar información para tódolos episodios?

[ctx: #20379]
en: Selected folder contains a single TV show
gl: O cartafol seleccionado contén só unha serie de TV

[ctx: #20380]
en: Exclude selected folder from scans
gl: Excluir o cartafol seleccionado dos escaneos

[ctx: #20381]
en: Specials
gl: Especiais

[ctx: #20383]
en: Selected folder contains a single video
gl: O cartafol seleccionado contén só un vídeo

[ctx: #20384]
en: Link to TV show
gl: Enlace á serie de TV

[ctx: #20385]
en: Remove link to TV show
gl: Borrar enlace á serie de TV

[ctx: #20386]
en: Recently added movies
gl: Filmes engadidas recentemente

[ctx: #20387]
en: Recently added episodes
gl: Episodios engadidos recentemente

[ctx: #20388]
en: Studios
gl: Estudios

[ctx: #20389]
en: Music videos
gl: Vídeos musicais

[ctx: #20390]
en: Recently added music videos
gl: Vídeos musicais engadidos recentemente

[ctx: #20391]
en: Music video
gl: Vídeo musical

[ctx: #20392]
en: Remove music video from library
gl: Borrar vídeo musical da bibloteca

[ctx: #20393]
en: Music video information
gl: Información do vídeo musical

[ctx: #20394]
en: Loading music video information
gl: Cargar información do vídeo musical

[ctx: #20395]
en: Mixed
gl: Mesturado

[ctx: #20396]
en: Go to albums by artist
gl: Ir a álbums do artista

[ctx: #20397]
en: Go to album
gl: Ir a álbum

[ctx: #20398]
en: Play song
gl: Reproducir canción

[ctx: #20399]
en: Go to music videos from album
gl: Ir a vídeos musicais dende o álbum

[ctx: #20400]
en: Go to music videos by artist
gl: Ir a vídeos musicais do artista

[ctx: #20401]
en: Play music video
gl: Reproducir vídeo musical

[ctx: #20402]
en: Download actor thumbnails when adding to library
gl: Descargar miniaturas do actor cando se engade á bibloteca

[ctx: #20403]
en: Set actor thumb
gl: Estabrecer miniatura do actor

[ctx: #20404]
en: Remove bookmark
gl: Eliminar o marcador

[ctx: #20405]
en: Remove episode bookmark
gl: Borrar marcador do episodio

[ctx: #20406]
en: Set episode bookmark
gl: Estabrecer marcador do episodio

[ctx: #20407]
en: Scraper settings
gl: Configuracións do scraper

[ctx: #20408]
en: Downloading music video information
gl: Descargar información do vídeo musical

[ctx: #20409]
en: Downloading TV show information
gl: Descargar información da serie de TV

[ctx: #20411]
en: Flatten
gl: Agrupar

[ctx: #20412]
en: Flatten TV show seasons
gl: Agrupar as tempadas das Series de TV

[ctx: #20413]
en: Get fanart
gl: Obter cartel

[ctx: #20414]
en: Show fanart in video and music libraries
gl: Amosar cartel nas biblotecas de video e música

[ctx: #20415]
en: Scanning for new content
gl: Escaneando novos contidos

[ctx: #20416]
en: First aired
gl: Primeira emitsión

[ctx: #20417]
en: Writer
gl: Guionista

[ctx: #20418]
en: Writers
gl: Guionistas

[ctx: #20419]
en: Replace file names with library titles
gl: Reemprazar nomes de ficheiro cos títulos da bibloteca

[ctx: #20420]
en: Never
gl: Xamáis

[ctx: #20421]
en: If only one season
gl: Se só hai unha tempada

[ctx: #20422]
en: Always
gl: Sempre

[ctx: #20423]
en: Has trailer
gl: Ten trailer

[ctx: #20424]
en: False
gl: Falso

[ctx: #20425]
en: Fanart slideshow
gl: Presentación de carteis

[ctx: #20426]
en: Export to a single file or separate
gl: Exportar a un só ficheiro ou ficheiros

[ctx: #20427]
en: files per entry?
gl: separados por entrada?

[ctx: #20428]
en: Single file
gl: Só un ficheiro

[ctx: #20429]
en: Separate
gl: Varios ficheiros

[ctx: #20430]
en: Export thumbnails and fanart?
gl: Exportar miniaturas e carteis?

[ctx: #20431]
en: Overwrite old files?
gl: Sobreescribir ficheiros vellos?

[ctx: #20432]
en: Exclude path from library updates
gl: Excluir ruta das actualizacións da bibloteca

[ctx: #20433]
en: Extract thumbnails and video information
gl: Extraer miniaturas e información do vídeo

[ctx: #20434]
en: Sets
gl: Estabrecementos

[ctx: #20435]
en: Combine split video items
gl: Combinar items de vídeo separados

[ctx: #20436]
en: Export actor thumbs?
gl: Exportar miniatura do actor?

[ctx: #20437]
en: Choose fanart
gl: Escoller cartel

[ctx: #20438]
en: Local fanart
gl: Cartel local

[ctx: #20439]
en: No fanart
gl: Sen cartel

[ctx: #20440]
en: Current fanart
gl: Cartel actual

[ctx: #20441]
en: Remote fanart
gl: Cartel remoto

[ctx: #20442]
en: Change content
gl: Trocar contido

[ctx: #20443]
en: Do you want to refresh info for all
gl: Quere actualizar a información para tódolos

[ctx: #20444]
en: items within this path?
gl: lementos nesta ruta?

[ctx: #20445]
en: Fanart
gl: Cartel

[ctx: #20446]
en: Locally stored information found.
gl: Información no almacenamento local atopada.

[ctx: #20447]
en: Ignore and refresh from internet?
gl: Ignorar e actualizar dende internet?

[ctx: #20448]
en: Could not download information
gl: Non se puido descargar a información

[ctx: #20449]
en: Unable to connect to remote server
gl: Imposible conectar co servidor remoto

[ctx: #20450]
en: Would you like to continue scanning?
gl: Quere continuar escaneando?

[ctx: #20451]
en: Countries
gl: Países

[ctx: #20452]
en: episode
gl: episodio

[ctx: #20453]
en: episodes
gl: episodios

[ctx: #20454]
en: Listener
gl: Escoitador

[ctx: #20455]
en: Listeners
gl: Escoitadores

[ctx: #20456]
en: Flatten library hierarchy
gl: Nivelar a xerarquía da biblioteca

[ctx: #20457]
en: Movie set
gl: Conxunto de filmes

[ctx: #20458]
en: Group movies in sets
gl: Agrupar filmes en sagas

[ctx: #20459]
en: Tags
gl: Etiquetas

[ctx: #20460]
en: Add %s
gl: Engadir %s

[ctx: #20461]
en: Remove %s
gl: Eliminar %s

[ctx: #20462]
en: New tag...
gl: No etiqueta...

[ctx: #20463]
en: A tag with the name '%s' already exists.
gl: Xa existe unha etiqueta co nome '%s'.

[ctx: #20464]
en: Select %s
gl: Seleccionar %s

[ctx: #20465]
en: Manage movie set
gl: Xestionar conxunto de filmes

[ctx: #20466]
en: Select movie set
gl: Seleccionar conxunto de filmes

[ctx: #20467]
en: No set (Remove from %s)
gl: Sen estabelecer (Eliminar de %s)

[ctx: #20468]
en: Add movie to a new set
gl: Engadir o filme a un novo conxunto

[ctx: #20469]
en: Keep current set (%s)
gl: Manter o conxunto actual (%s)

[ctx: #21330]
en: Show hidden files and directories
gl: Amosar ficheiros e cartafoles agochados

[ctx: #21331]
en: TuxBox client
gl: cliente TuxBox

[ctx: #21332]
en: WARNING: Target TuxBox device is in recording-mode!
gl: AVISO: O TuxBox obxectivo está en modo grabación!

[ctx: #21333]
en: The stream will be stopped!
gl: O fluxo pararase!

[ctx: #21334]
en: Zap to channel: %s failed!
gl: Trocar á canle %s. Fallou!

[ctx: #21335]
en: Are you sure to start the stream?
gl: Seguro que quere comezar o fluxo?

[ctx: #21336]
en: Connecting to: %s
gl: Conectado con %s

[ctx: #21337]
en: TuxBox device
gl: Dispositivo TuxBox

[ctx: #21359]
en: Add media share...
gl: Engadir recurso compartido...

[ctx: #21360]
en: Share video and music libraries through UPnP
gl: Compartir as biblotecas de vídeo e música vía UPnP

[ctx: #21361]
en: Look for remote UPnP players
gl: Buscar reprodutores UPnP remotos

[ctx: #21362]
en: Bookmark created
gl: Marcador creado

[ctx: #21363]
en: Episode Bookmark created
gl: Marcador do Episodio creado

[ctx: #21364]
en: Edit media share
gl: Editar recurso compartido

[ctx: #21365]
en: Remove media share
gl: Borrar recurso compartido

[ctx: #21366]
en: Custom subtitle folder
gl: Cartafol de subtítulos personalizados

[ctx: #21367]
en: Movie & alternate subtitle directory
gl: Cartafol de filme e subtítulos alternativos

[ctx: #21368]
en: Override ASS/SSA subtitles fonts
gl: Substituír as fontes dos subtítulos ASS/SSA

[ctx: #21369]
en: Enable mouse and touch screen support
gl: Activar o soporte para rato e pantalla táctil

[ctx: #21370]
en: Play navigation sounds during media playback
gl: Reproducir sons de navegación nametras se reproducen medios

[ctx: #21371]
en: Thumbnail
gl: Miniatura

[ctx: #21372]
en: Forced DVD player region
gl: Rexión forzada do reprodutor de DVD

[ctx: #21373]
en: Video output
gl: Saída de vídeo

[ctx: #21374]
en: Video aspect
gl: Aspecto do vídeo

[ctx: #21377]
en: Widescreen
gl: Panorámica

[ctx: #21378]
en: Enable 480p
gl: Activar 480p

[ctx: #21379]
en: Enable 720p
gl: Activar 720p

[ctx: #21380]
en: Enable 1080i
gl: Activar 1080i

[ctx: #21381]
en: Enter name of new playlist
gl: Introducir nome da nova lista de reprodución

[ctx: #21382]
en: Show "Add source" buttons in file lists
gl: Amosar botóns "Engadir fonte" nas listaxes de ficheiros

[ctx: #21383]
en: Enable scrollbars
gl: Activar barras de desprazamento

[ctx: #21384]
en: Make watched filtering a toggle in video library
gl: Trocar o filtro de vistos nun conmutador na bibloteca de vídeo

[ctx: #21385]
en: Open
gl: Abrir

[ctx: #21386]
en: Acoustic management level
gl: Nivel de xestión acústica

[ctx: #21387]
en: Fast
gl: Axiña

[ctx: #21388]
en: Quiet
gl: Calado

[ctx: #21389]
en: Enable custom background
gl: Activar fondo personalizado

[ctx: #21390]
en: Power management level
gl: Nivel de xestión de enerxía

[ctx: #21391]
en: High power
gl: Alta enerxía

[ctx: #21392]
en: Low power
gl: Baixa enerxía

[ctx: #21393]
en: High standby
gl: Alto modo de espera

[ctx: #21394]
en: Low standby
gl: Baixo modo de espera

[ctx: #21395]
en: Unable to cache files bigger than 4GB
gl: Non se puido cachear os ficheiros maiores de 4GB

[ctx: #21396]
en: Chapter
gl: Capítulo

[ctx: #21397]
en: High quality pixel shader v2
gl: Pixel Shader v2 de alta calidade

[ctx: #21398]
en: Enable playlist at startup
gl: Activar lista de reprodución no arrinque

[ctx: #21399]
en: Use tween animations
gl: Empregar animacións preadolescentes

[ctx: #21400]
en: contains
gl: Contén

[ctx: #21401]
en: does not contain
gl: Non contén

[ctx: #21402]
en: is
gl: é

[ctx: #21403]
en: is not
gl: non é

[ctx: #21404]
en: starts with
gl: comeza por

[ctx: #21405]
en: ends with
gl: remata en

[ctx: #21406]
en: greater than
gl: maior que

[ctx: #21407]
en: less than
gl: menor que

[ctx: #21408]
en: after
gl: despois

[ctx: #21409]
en: before
gl: antes

[ctx: #21410]
en: in the last
gl: derradeiro

[ctx: #21411]
en: not in the last
gl: non derradeiro

[ctx: #21413]
en: Default movie scraper
gl: Scraper predefinido para filmes

[ctx: #21414]
en: Default tvshow scraper
gl: Scraper predefinido para series de TV

[ctx: #21415]
en: Default music video scraper
gl: Scraper predefinido para vídeos musicais

[ctx: #21417]
en: Settings
gl: Configuración

[ctx: #21418]
en: Multilingual
gl: Multiligüe

[ctx: #21419]
en: No scrapers present
gl: Sen scrapers

[ctx: #21420]
en: Value to match
gl: Valor para comprobar

[ctx: #21421]
en: Smart playlist rule
gl: Regra da lista de reprodución intelixente

[ctx: #21422]
en: Match items where
gl: Emparellar elementos onde

[ctx: #21423]
en: New rule...
gl: Nova regra...

[ctx: #21424]
en: Items must match
gl: Os elementos deben coincidir con

[ctx: #21425]
en: all of the rules
gl: tódalas regras

[ctx: #21426]
en: one or more of the rules
gl: unha  ou máis regras

[ctx: #21427]
en: Limit to
gl: Limitar a

[ctx: #21428]
en: No limit
gl: Sen límite

[ctx: #21429]
en: Order by
gl: Ordear por

[ctx: #21430]
en: ascending
gl: ascendente

[ctx: #21431]
en: descending
gl: descendente

[ctx: #21432]
en: Edit smart playlist
gl: Editar lista de reprodución intelixente

[ctx: #21433]
en: Name of the playlist
gl: Nome da lista de reprodución

[ctx: #21434]
en: Find items where
gl: Atopar elementos onde

[ctx: #21435]
en: Edit
gl: Editar

[ctx: #21436]
en: %i items
gl: %i elementos

[ctx: #21437]
en: New smart playlist...
gl: Nova lista de reprodución intelixente...

[ctx: #21438]
en: %c Drive
gl: Disco %c

[ctx: #21439]
en: Edit party mode rules
gl: Editar regras do modo carallada

[ctx: #21440]
en: Home folder
gl: Cartafol inicial

[ctx: #21441]
en: Watched count
gl: Contador dos vistos

[ctx: #21442]
en: Episode title
gl: Título do episodio

[ctx: #21443]
en: Video resolution
gl: Resolución de vídeo

[ctx: #21444]
en: Audio channels
gl: Canles de audio

[ctx: #21445]
en: Video codec
gl: Códec de vídeo

[ctx: #21446]
en: Audio codec
gl: Códec de audio

[ctx: #21447]
en: Audio language
gl: Lingua do audio

[ctx: #21448]
en: Subtitle language
gl: Lingua do subtítulo

[ctx: #21449]
en: Remote control sends keyboard presses
gl: O control remoto envía pulsacións de teclado

[ctx: #21450]
en: Edit
gl: Editar

[ctx: #21451]
en: Internet connection required.
gl: Conexión a internet requerida.

[ctx: #21452]
en: Get More...
gl: Obter máis...

[ctx: #21453]
en: Root filesystem
gl: Sistema de ficheiros raíz

[ctx: #21454]
en: Cache full
gl: Caché chea

[ctx: #21455]
en: Cache filled before reaching required amount for continous playback
gl: A caché encheuse antes de acadar a cantidade requerida para a reprodución continua

[ctx: #21456]
en: External storage
gl: Almacenamento externo

[ctx: #21457]
en: Watched episode count
gl: Contador de episodios vistos

[ctx: #21458]
en: Group by
gl: Agrupado por

[ctx: #21459]
en: mixed
gl: mesturado

[ctx: #21460]
en: Subtitle position on screen
gl: Posición dos subtítulos na pantalla

[ctx: #21461]
en: Fixed
gl: Fixa

[ctx: #21462]
en: Bottom of video
gl: Fondo do vídeo

[ctx: #21463]
en: Below video
gl: Embaixo o vídeo

[ctx: #21464]
en: Top of video
gl: Cima do vídeo

[ctx: #21465]
en: Above video
gl: Enriba do vídeo

[ctx: #21467]
en: %.1f to %.1f
gl: %.1f a %.1f

[ctx: #21468]
en: %d to %d
gl: %d a %d

[ctx: #21469]
en: %s to %s
gl: %s a %s

[ctx: #21602]
en: (External)
gl: (Externo)

[ctx: #21800]
en: File name
gl: Nome do ficheiro

[ctx: #21801]
en: File path
gl: Ruta do ficheiro

[ctx: #21802]
en: File size
gl: Tamaño do ficheiro

[ctx: #21803]
en: File date/time
gl: Data/Hora do ficheiro

[ctx: #21804]
en: Slide index
gl: Índice da diapositiva

[ctx: #21805]
en: Resolution
gl: Resolución

[ctx: #21806]
en: Comment
gl: Comentario

[ctx: #21807]
en: Colour/B&W
gl: Cor/Branco&Negro

[ctx: #21808]
en: JPEG process
gl: Procesamento JPEG

[ctx: #21820]
en: Date/Time
gl: Data/Hora

[ctx: #21821]
en: Description
gl: Descrición

[ctx: #21822]
en: Camera make
gl: Marca da cámara

[ctx: #21823]
en: Camera model
gl: Modelo da cámara

[ctx: #21824]
en: EXIF comment
gl: Comentario EXIF

[ctx: #21826]
en: Aperture
gl: Apertura

[ctx: #21827]
en: Focal length
gl: Lonxitude focal

[ctx: #21828]
en: Focus distance
gl: Distancia focal

[ctx: #21829]
en: Exposure
gl: Exposición

[ctx: #21830]
en: Exposure time
gl: Tempo da exposición

[ctx: #21831]
en: Exposure bias
gl: Descentramento da exposición

[ctx: #21832]
en: Exposure mode
gl: Modo da exposición

[ctx: #21833]
en: Flash used
gl: Empregar flash

[ctx: #21834]
en: White-balance
gl: Balance de brancos

[ctx: #21835]
en: Light source
gl: Fonte de luz

[ctx: #21836]
en: Metering mode
gl: Modo de medida

[ctx: #21838]
en: Digital zoom
gl: Zoom dixital

[ctx: #21839]
en: CCD width
gl: Ancho CCD

[ctx: #21840]
en: GPS latitude
gl: Latitude GPS

[ctx: #21841]
en: GPS longitude
gl: Lonxitudie GPS

[ctx: #21842]
en: GPS altitude
gl: Altitude GPS

[ctx: #21843]
en: Orientation
gl: Orientación

[ctx: #21857]
en: Sub-location
gl: Sublocalización

[ctx: #21858]
en: Image type
gl: Tipo de imaxe

[ctx: #21859]
en: Time created
gl: Hora de creación

[ctx: #21860]
en: Supplemental categories
gl: Categorías adicionais

[ctx: #21861]
en: Keywords
gl: Verbas chave

[ctx: #21862]
en: Caption
gl: Pé de imaxe

[ctx: #21863]
en: Author
gl: Autor

[ctx: #21864]
en: Headline
gl: Titular

[ctx: #21865]
en: Special instructions
gl: Instrucións especiais

[ctx: #21866]
en: Category
gl: Categoría

[ctx: #21867]
en: Byline
gl: Sinatura

[ctx: #21868]
en: Byline title
gl: Título da sinatura

[ctx: #21869]
en: Credit
gl: Crédito

[ctx: #21870]
en: Source
gl: Fonte

[ctx: #21871]
en: Copyright notice
gl: Copyright

[ctx: #21872]
en: Object name
gl: Nome do obxecto

[ctx: #21873]
en: City
gl: Cidade

[ctx: #21874]
en: State
gl: Estado

[ctx: #21875]
en: Country
gl: País

[ctx: #21876]
en: Original Tx Reference
gl: Referencia Orixinal

[ctx: #21877]
en: Date created
gl: Data de creación

[ctx: #21878]
en: Urgency
gl: Urxencia

[ctx: #21879]
en: Country code
gl: Código de país

[ctx: #21880]
en: Reference service
gl: Referencia de servizo

[ctx: #21881]
en: Allow control of Kodi via UPnP
gl: Permitir o control de Kodi vía UPnP

[ctx: #21882]
en: Attempt to skip introduction before DVD menu
gl: Tentar evitar a introdución antes do menú do DVD

[ctx: #21883]
en: Saved music
gl: Música gardada

[ctx: #21884]
en: Query info for all artists
gl: Consultar información para tódolos artistas

[ctx: #21885]
en: Downloading album information
gl: Descargar información do álbum

[ctx: #21886]
en: Downloading artist information
gl: Descargar información do artista

[ctx: #21887]
en: Biography
gl: Biografía

[ctx: #21888]
en: Discography
gl: Discografía

[ctx: #21889]
en: Searching artist
gl: Buscando artista

[ctx: #21890]
en: Select artist
gl: Escolla artista

[ctx: #21891]
en: Artist information
gl: Información do artista

[ctx: #21892]
en: Instruments
gl: Instrumentos

[ctx: #21893]
en: Born
gl: Nado

[ctx: #21894]
en: Formed
gl: Formación

[ctx: #21895]
en: Themes
gl: Temas

[ctx: #21896]
en: Disbanded
gl: Separado

[ctx: #21897]
en: Died
gl: Morto

[ctx: #21898]
en: Years active
gl: Anos en activo

[ctx: #21899]
en: Label
gl: Etiqueta

[ctx: #21900]
en: Born/Formed
gl: Nado/Formación

[ctx: #22000]
en: Update library on startup
gl: Actualizar bibloteca ó arrincar

[ctx: #22001]
en: Hide progress of library updates
gl: Agochar progreso da actualización da bibloteca

[ctx: #22002]
en: DNS suffix
gl: Sufixo DNS

[ctx: #22004]
en: Delayed by: %2.3fs
gl: Retrasado: %2.3fs

[ctx: #22005]
en: Ahead by: %2.3fs
gl: Adiantado: %2.3fs

[ctx: #22006]
en: Subtitle offset
gl: Compensación dos subtítulos

[ctx: #22007]
en: OpenGL vendor:
gl: Vendedor OpenGL:

[ctx: #22008]
en: OpenGL renderer:
gl: Renderizador OpenGL:

[ctx: #22009]
en: OpenGL version:
gl: Versión de OpenGL:

[ctx: #22010]
en: GPU temperature:
gl: Temperatura da GPU:

[ctx: #22011]
en: CPU temperature:
gl: Temperatura da CPU:

[ctx: #22012]
en: Total memory
gl: Memoria total

[ctx: #22013]
en: Profile data
gl: Datos do perfíl

[ctx: #22014]
en: Use dim if paused during video playback
gl: Empregar atenuación na pausa durante a reprodución de vídeo

[ctx: #22015]
en: All recordings
gl: Tódalas grabacións

[ctx: #22016]
en: By title
gl: Por título

[ctx: #22017]
en: By group
gl: Por grupo

[ctx: #22018]
en: Live channels
gl: Canles en directo

[ctx: #22019]
en: Recordings by title
gl: Grabacións por título

[ctx: #22020]
en: Guide
gl: Guía

[ctx: #22021]
en: Allowed error in aspect ratio to minimise black bars
gl: Permitir erros no ratio de aspecto para minimizar as barras negras

[ctx: #22022]
en: Show video files in listings
gl: Amosar ficheiros de vídeo nas listaxes

[ctx: #22023]
en: DirectX vendor:
gl: Vendedor DirectX:

[ctx: #22024]
en: Direct3D version:
gl: Versión de Direct3D:

[ctx: #22030]
en: Font
gl: Fonte

[ctx: #22031]
en: Size
gl: Tamaño

[ctx: #22032]
en: Colours
gl: Cores

[ctx: #22033]
en: Charset
gl: Conxunto de caracteres

[ctx: #22034]
en: Export karaoke titles as HTML
gl: Exportar os títulos de karaoke coma HTML

[ctx: #22035]
en: Export karaoke titles as CSV
gl: Exportar os títulos de karaoke coma CSV

[ctx: #22036]
en: Import karaoke titles...
gl: Importar títulos de karaoke...

[ctx: #22037]
en: Show song selector automatically
gl: Amosar selector de cancións automáticamente

[ctx: #22038]
en: Export karaoke titles...
gl: Exportar títulos do karaoke...

[ctx: #22039]
en: Enter song number
gl: Introducir número de canción

[ctx: #22040]
en: white/green
gl: branco/verde

[ctx: #22041]
en: white/red
gl: branco/vermello

[ctx: #22042]
en: white/blue
gl: branco/azúl

[ctx: #22043]
en: black/white
gl: negro/branco

[ctx: #22079]
en: Default select action
gl: Acción de selección por defecto

[ctx: #22080]
en: Choose
gl: Escoller

[ctx: #22081]
en: Show Information
gl: Amosar información

[ctx: #22082]
en: More...
gl: Máis...

[ctx: #22083]
en: Play all
gl: Reproducir todos

[ctx: #23049]
en: Teletext not available
gl: Teletexto non dispoñible

[ctx: #23050]
en: Activate Teletext
gl: Activar teletexto

[ctx: #23051]
en: Part %i
gl: Parte %i

[ctx: #23052]
en: Buffering %i bytes
gl: Lendo %i bytes

[ctx: #23053]
en: Stopping
gl: Parando

[ctx: #23054]
en: Running
gl: Procesando

[ctx: #23055]
en: Scale Teletext to 4:3
gl: Dimensionar o Teletexto a 4:3

[ctx: #23100]
en: External Player Active
gl: Reprodutor externo activo

[ctx: #23101]
en: Click OK to terminate the player
gl: Preme Aceptar para rematar o reprodutor

[ctx: #23104]
en: Click OK when playback has ended
gl: Preme Aceptar cando remate a reprodución

[ctx: #24000]
en: Add-on
gl: Engadido

[ctx: #24001]
en: Add-ons
gl: Engadidos

[ctx: #24002]
en: Add-on options
gl: Opcións dos Engadidos

[ctx: #24003]
en: Add-on Information
gl: Información dos Engadidos

[ctx: #24005]
en: Media sources
gl: Fontes dos medios

[ctx: #24007]
en: Movie information
gl: Información dos filmes

[ctx: #24008]
en: Screensaver
gl: Protector de pantalla

[ctx: #24010]
en: Visualisation
gl: Visualización

[ctx: #24011]
en: Add-on repository
gl: Repositorio de Engadidos

[ctx: #24012]
en: Subtitles
gl: Subtítulos

[ctx: #24013]
en: Lyrics
gl: Letras

[ctx: #24014]
en: TV information
gl: Información de TV

[ctx: #24015]
en: Music video information
gl: Información dos vídeos musicais

[ctx: #24016]
en: Album information
gl: Información dos álbums

[ctx: #24017]
en: Artist information
gl: Información dos artistas

[ctx: #24018]
en: Services
gl: Información dos servizos

[ctx: #24019]
en: PVR clients
gl: Clientes PVR

[ctx: #24020]
en: Configure
gl: Configurar

[ctx: #24021]
en: Disable
gl: Desactivar

[ctx: #24022]
en: Enable
gl: Activar

[ctx: #24023]
en: Disabled
gl: Desactivado

[ctx: #24024]
en: Add-on disabled
gl: Engadido desactivado

[ctx: #24027]
en: Weather
gl: Meteoroloxía

[ctx: #24028]
en: Weather.com (standard)
gl: Weather.com (normal)

[ctx: #24029]
en: Service for weather information
gl: Servizo da información do tempo

[ctx: #24030]
en: This Add-on can not be configured
gl: Este Engadido non se pode configurar

[ctx: #24031]
en: Error loading settings
gl: Erro cargando as configuracións

[ctx: #24032]
en: All Add-ons
gl: Tódolos Engadidos

[ctx: #24033]
en: Get Add-ons
gl: Obter Engadidos

[ctx: #24034]
en: Check for updates
gl: Comprobar actualizacións

[ctx: #24035]
en: Force refresh
gl: Forzar actualización

[ctx: #24036]
en: Change log
gl: Rexistro de cambios

[ctx: #24037]
en: Uninstall
gl: Desinstalar

[ctx: #24038]
en: Install
gl: Instalar

[ctx: #24039]
en: Disabled Add-ons
gl: Engadidos desactivados

[ctx: #24040]
en: (Clear the current setting)
gl: (Limpar o axuste actual)

[ctx: #24041]
en: Install from zip file
gl: Instalar dende o ficheiro .zip

[ctx: #24042]
en: Downloading %i%%
gl: Descargando %i%%

[ctx: #24043]
en: Available Updates
gl: Actualizacións Dispoñibles

[ctx: #24044]
en: Dependencies not met. Please contact Add-on author.
gl: As dependencias non coinciden, por favor contacte co autor do Engadido.

[ctx: #24045]
en: Add-on does not have the correct structure
gl: O Engadido non ten a estrutura correcta

[ctx: #24046]
en: %s is used by the following installed Add-on(s)
gl: %s está a ser empregado polo seguintes Engadidos instalados

[ctx: #24047]
en: This Add-on cannot be uninstalled
gl: Este Engadido non pode ser desinstalado

[ctx: #24048]
en: Rollback
gl: Voltar atrás

[ctx: #24049]
en: Incompatible
gl: Incompatíbel

[ctx: #24050]
en: Available Add-ons
gl: Engadidos dispoñibles

[ctx: #24051]
en: Version:
gl: Versión:

[ctx: #24052]
en: Disclaimer
gl: Renuncia

[ctx: #24053]
en: License:
gl: Licencia:

[ctx: #24054]
en: Changelog
gl: Rexistro de cambios

[ctx: #24055]
en: Check for updates
gl: Comprobar actualizacións

[ctx: #24056]
en: Last updated %s
gl: Última actualización %s

[ctx: #24059]
en: Would you like to enable this Add-on?
gl: Quere activar este Engadido?

[ctx: #24060]
en: Would you like to disable this Add-on?
gl: Quere desactivar este Engadido?

[ctx: #24061]
en: Add-on update available!
gl: Actualización de Engadido dispoñible!

[ctx: #24062]
en: Enabled Add-ons
gl: Engadidos activos

[ctx: #24063]
en: Auto update
gl: Actualizar automáticamente

[ctx: #24064]
en: Add-on enabled
gl: Engadido activo

[ctx: #24065]
en: Add-on updated
gl: Engadido actualizado

[ctx: #24066]
en: Cancel Add-on download?
gl: Cancelar a descarga do Engadido?

[ctx: #24067]
en: Currently downloading Add-ons
gl: Descargando Engadidos

[ctx: #24068]
en: Update available
gl: Actualización dispoñible

[ctx: #24069]
en: Update
gl: Actualizar

[ctx: #24070]
en: Add-on could not be loaded.
gl: O Engadido non se puido cargar

[ctx: #24071]
en: An unknown error has occurred.
gl: Aconteceu un erro descoñecido

[ctx: #24072]
en: Settings required
gl: Precísanse configuracións

[ctx: #24073]
en: Could not connect
gl: Non se puido conectar

[ctx: #24074]
en: Needs to restart
gl: Precísase reiniciar

[ctx: #24075]
en: Disable
gl: Desactivar

[ctx: #24076]
en: Add-on Required
gl: Precísasse Engadido

[ctx: #24080]
en: Try to reconnect?
gl: Tentar reconectar

[ctx: #24089]
en: Add-on restarts
gl: Reinicio do Engadido

[ctx: #24090]
en: Lock Add-on manager
gl: Bloquear o xestor de complementos

[ctx: #24091]
en: This Add-on cannot be disabled
gl: O Engadido non pode estar desactivado

[ctx: #24094]
en: (current)
gl: (actual)

[ctx: #24095]
en: (blacklisted)
gl: (na lista negra)

[ctx: #24096]
en: Add-on is incompatible or has been marked broken in repository.
gl: O Engadido non é compatíbel ou marcouse como roto no repositorio.

[ctx: #24097]
en: Would you like to disable it on your system?
gl: Quere desactivalo no seu sistema?

[ctx: #24098]
en: Broken
gl: Roto

[ctx: #24099]
en: Would you like to switch to this skin?
gl: Quere empregar esta pel?

[ctx: #24100]
en: To use this feature you must download an Add-on:
gl: Para empregar esta característica debe descargar un Engadido:

[ctx: #24101]
en: Would you like to download this Add-on?
gl: Quere descargar este Engadido?

[ctx: #24102]
en: Unable to load skin
gl: Non se puido cargar o tema

[ctx: #24103]
en: Skin is missing some files
gl: Faltan algúns ficheiros da pel

[ctx: #24104]
en: Add-on is incompatible due to unmet dependencies.
gl: O Engadido no é compatíbel debido a dependencias non atopadas.

[ctx: #24105]
en: Pause when searching for subtitles
gl: Pausar ao buscar subtítulos

[ctx: #24106]
en: Specify where downloaded subtitles should be saved, the same location as the video or a custom location.
gl: Especificar onde gardar os subtítulos descargados, no mesmo lugar que o video ou nun lugar da súa elección.

[ctx: #24107]
en: Searching for subtitles ...
gl: Buscando subtítulos...

[ctx: #24108]
en: %d subtitles found
gl: %d subtítulos atopados

[ctx: #24109]
en: No subtitles found
gl: Non se atoparon subtítulos

[ctx: #24110]
en: Downloading subtitles ...
gl: Descargando subtítulos...

[ctx: #24111]
en: Languages to download subtitles for
gl: Descargar subtítulos para estes idiomas

[ctx: #24112]
en: Set languages to use when searching for subtitles. Not all subtitle services will use all languages.
gl: Estabelecer idiomas para procurar subtítulos. Non todos os servizos de subtítulos usarán todos os idiomas.

[ctx: #24113]
en: Failed to download subtitle
gl: Produciuse un erro na descarga do subtítulo

[ctx: #24114]
en: No subtitle services installed
gl: Servizos de subtítulos non instalados

[ctx: #24115]
en: Subtitle storage location
gl: Ubicación dos subtítulos gravados

[ctx: #24116]
en: Default TV Service
gl: Servizo de TV Predefinido

[ctx: #24117]
en: Select service that will be used as default to search for TV Show subtitles.
gl: Seleccionar o servizo a empregar para a busca por defecto dos subtítulos dos programas de TV.

[ctx: #24118]
en: Default Movie Service
gl: Servizo de Filmes Predefinido

[ctx: #24119]
en: Select service that will be used as default to search for Movie subtitles.
gl: Seleccionar servizo predefinido a empregar para buscar subtítulos de Filmes.

[ctx: #24120]
en: Manual search string
gl: Cadea de busca manual

[ctx: #24121]
en: Enter search string
gl: Introducir cadea de búsqueda

[ctx: #24122]
en: Update all
gl: Actualizar todo

[ctx: #24123]
en: Pause the current video while searching for subtitles and resume once the subtitle is available.
gl: Pausar o vídeo actual mentres se buscan os subtiutlos e reanudar cando o subtítulo estea dispoñible.

[ctx: #24124]
en: Next to the video
gl: Seguinte ao vídeo

[ctx: #24125]
en: Custom location
gl: Ubicación personalizada

[ctx: #24126]
en: Auto download first subtitle
gl: Descargar auto. o primeiro subtítulo

[ctx: #25000]
en: Notifications
gl: Notificacións

[ctx: #25001]
en: Hide foreign
gl: Agochar foráneos

[ctx: #25002]
en: Select from all titles ...
gl: Seleccionar dende tódolos títulos...

[ctx: #25003]
en: Show Blu-ray menu
gl: Amosar o menú do Blu-ray

[ctx: #25004]
en: Play main title: %d
gl: Reproducir título principal: %d

[ctx: #25005]
en: Title: %d
gl: Título: %d

[ctx: #25006]
en: Select playback item
gl: Seleccionar elemento de reprodución

[ctx: #25007]
en: Chapters: %u - duration: %s
gl: Capitulos: %u - duración: %s

[ctx: #25008]
en: Playback of Blu-ray failed
gl: Fallo na reprodución do Blu-ray

[ctx: #25009]
en: The menu of this Blu-ray is not supported
gl: O menú deste Blu-ray non está soportado

[ctx: #29800]
en: Library Mode
gl: Modo bibloteca

[ctx: #29801]
en: QWERTY keyboard
gl: Teclado QWERTY

[ctx: #29802]
en: Passthrough Audio in use
gl: Pasar audio en uso

[ctx: #33001]
en: Trailer quality
gl: Calidade do trailer

[ctx: #33002]
en: Stream
gl: Fluxo

[ctx: #33003]
en: Download
gl: Descarga

[ctx: #33004]
en: Download & play
gl: Descargar e reproducir

[ctx: #33005]
en: Download & save
gl: Descargar e gardar

[ctx: #33006]
en: Today
gl: Hoxe

[ctx: #33007]
en: Tomorrow
gl: Mañá

[ctx: #33008]
en: Saving
gl: Gardando

[ctx: #33009]
en: Copying
gl: Copiando

[ctx: #33010]
en: Set download directory
gl: Estabrecer o cartafol de descarga

[ctx: #33011]
en: Search duration
gl: Duración da busca

[ctx: #33012]
en: Short
gl: Curta

[ctx: #33013]
en: Long
gl: Longa

[ctx: #33014]
en: Use DVD player instead of regular player
gl: Empregar reprodutor DVD no canto dun reprodutor común

[ctx: #33015]
en: Ask for download before playing video
gl: Preguntar pola descarga antes de reproducir o vídeo

[ctx: #33017]
en: Restart plug-in to enable
gl: Reiniciar o engadido para activalo

[ctx: #33018]
en: Tonight
gl: Esta noite

[ctx: #33019]
en: Tomorrow Night
gl: Mañá á noite

[ctx: #33020]
en: Condition
gl: Condición

[ctx: #33021]
en: Precipitation
gl: Precipitación

[ctx: #33024]
en: Feels
gl: Sensacións

[ctx: #33025]
en: Observed
gl: Observado

[ctx: #33026]
en: Departure from normal
gl: Extraordinario

[ctx: #33027]
en: Sunrise
gl: Alborada

[ctx: #33028]
en: Sunset
gl: Solpor

[ctx: #33029]
en: Details
gl: Detalles

[ctx: #33030]
en: Outlook
gl: Perspectiva

[ctx: #33031]
en: Coverflow
gl: Fluxo da carátula

[ctx: #33032]
en: Translate text
gl: Traducir texto

[ctx: #33033]
en: Map list %s category
gl: Listar mapa da categoría %s

[ctx: #33034]
en: 36 Hour
gl: 36 Horas

[ctx: #33035]
en: Maps
gl: Mapas

[ctx: #33036]
en: Hourly
gl: Cada hora

[ctx: #33037]
en: Weekend
gl: Fin de semana

[ctx: #33038]
en: %s day
gl: Día %s

[ctx: #33039]
en: %s Streams
gl: Fluxos %s

[ctx: #33040]
en: %s Devices
gl: Dispositivos %s

[ctx: #33049]
en: Alert
gl: Alerta

[ctx: #33050]
en: Alerts
gl: Alertas

[ctx: #33051]
en: Choose Your
gl: Escolla o seu

[ctx: #33052]
en: Check
gl: Comprobe

[ctx: #33053]
en: Configure the
gl: Configure o

[ctx: #33054]
en: Seasons
gl: Tempadas

[ctx: #33055]
en: Use your
gl: Empregue o seu

[ctx: #33056]
en: Watch your
gl: Vixile o seu

[ctx: #33057]
en: Listen to
gl: Escoite

[ctx: #33058]
en: View your
gl: Vexa o seu

[ctx: #33059]
en: Configure the
gl: Configure o

[ctx: #33060]
en: Power
gl: Enerxía

[ctx: #33061]
en: Menu
gl: Menú

[ctx: #33062]
en: Play the
gl: Reproducir a

[ctx: #33063]
en: Options
gl: Opcións

[ctx: #33066]
en: About your
gl: Acerca de

[ctx: #33067]
en: Star rating
gl: Valoración de estrelas

[ctx: #33068]
en: Background
gl: Fondo

[ctx: #33069]
en: Backgrounds
gl: Fondos

[ctx: #33070]
en: Custom background
gl: Fondo personalizado

[ctx: #33071]
en: Custom backgrounds
gl: Fondos personalizados

[ctx: #33072]
en: View Readme
gl: Ver Leme

[ctx: #33073]
en: View Changelog
gl: Ver rexistro de cambios

[ctx: #33074]
en: This version of %s requires an
gl: Esta versión de %s precisa un

[ctx: #33075]
en: Kodi revision of %s or greater to run.
gl: Revisón de Kodi %s ou maior para executar.

[ctx: #33076]
en: Please update Kodi.
gl: Por favor, actualice Kodi.

[ctx: #33077]
en: No data found!
gl: Non se atoparon datos!

[ctx: #33078]
en: Next page
gl: Seguinte páxina

[ctx: #33079]
en: Love
gl: Amor

[ctx: #33080]
en: Hate
gl: Odio

[ctx: #33081]
en: This file is stacked, select the part you want to play from.
gl: Este ficheiro está amontoado, escolle a parte que queres reproducir

[ctx: #33082]
en: Path to script
gl: Ruta ó script

[ctx: #33083]
en: Enable custom script button
gl: Activar botón de script personalizado

[ctx: #33084]
en: Auto login
gl: Inicio de Sesión Auto.

[ctx: #33100]
en: Failed to start
gl: Fallo ó iniciar

[ctx: #33101]
en: Webserver
gl: Servidor web

[ctx: #33102]
en: Event Server
gl: Servidor de eventos

[ctx: #33103]
en: Remote communication server
gl: Servidor de comunicación co mando

[ctx: #33200]
en: Detected New Connection
gl: Detectada nova conexión

[ctx: #34100]
en: Number of channels
gl: Número de canles

[ctx: #34111]
en: Select the behaviour when no sound is required for either playback or GUI sounds. [Always] - continuous inaudible signal is output, this keeps the receiving audio device alive for any new sounds, however this might also block sound from other applications. [1- 10 Minutes] - same as Always except that after the selected period of time audio enters a suspended state [Off] - audio output enters a suspended state. Note - sounds can be missed if audio enters suspended state.
gl: Seleccione o comportamento cando non se necesite audio para reproducir ou para o interface. [Sempre] - emite contínuamente un sinal inaudible, isto mantén o dispositivo de recepción de audio encendido para calquer novo són, aínda que isto podería bloquear o són para outras aplicacións. [1-10 minutos] - o mesmo que Sempre excepto que tras o perídodo de tempo seleccionado o audio entra en estado de suspensión [Apagado] - a saída de audio entra en estado de suspensión. Nota - pódense perder sóns se o audio entra en estado de suspensión.

[ctx: #34120]
en: Play GUI sounds
gl: Reproducir sons da interface de usuario

[ctx: #34121]
en: Only when playback stopped
gl: Só cando a reprodución parou

[ctx: #34122]
en: Always
gl: Sempre

[ctx: #34123]
en: Never
gl: Xamáis

[ctx: #34201]
en: Can't find a next item to play
gl: Non se puido atopar o seguinte elemento a reproducir

[ctx: #34202]
en: Can't find a previous item to play
gl: Non se puido atopar o anterior elemento a reproducir

[ctx: #34300]
en: Failed to start Zeroconf
gl: Produciuse un erro ao iniciar Zeroconf

[ctx: #34301]
en: Is Apple's Bonjour Service installed? See log for more info.
gl: Esta o servizo de Apple Bonjour instalado? Olle o rexistro para máis información.

[ctx: #34302]
en: AirPlay requires Zeroconf to be enabled.
gl: AirPlay necesita que Zeroconf estea activado.

[ctx: #34303]
en: Unable to stop Zeroconf
gl: Non se puido deter Zeroconf

[ctx: #34304]
en: AirPlay and AirTunes depend on Zeroconf running.
gl: AirPlay e AirTunes dependen da execución de Zeroconf.

[ctx: #34400]
en: Video Rendering
gl: Renderizado de vídeo

[ctx: #34401]
en: Failed to init video filters/scalers, falling back to bilinear scaling
gl: Fallo ó iniciar os filtros/escaladores de vídeo, voltando ó escalado bilinear

[ctx: #34402]
en: Failed to initialise audio device
gl: Produciuse un erro ao inicializar o dispositivo de son

[ctx: #34403]
en: Check your audiosettings
gl: Comprar as súas configuracións de audio

[ctx: #34404]
en: Use gestures for navigation:
gl: Empregar xestos para a navegación:

[ctx: #34405]
en: 1 finger swipe left,right,up,down for cursors
gl: Arrastrar 1 dedo cara a esquerda, dereita, arriba, abaixo para os cursores

[ctx: #34406]
en: 2 finger swipe left for backspace
gl: Arrastrar 2 dedos cara a esquerda para borrar

[ctx: #34407]
en: 1 finger single tap for enter
gl: 1 golpe de dedo para Intro

[ctx: #34408]
en: 2 finger single tap or 1 finger long press for contextmenu
gl: 2 golpes de dedo ou manter presionado con 1 dedo para o menú contextual

[ctx: #35000]
en: Peripherals
gl: Periféricos

[ctx: #35001]
en: Generic HID device
gl: Dispositivo HID xenérico

[ctx: #35002]
en: Generic network adaptor
gl: Adaptador de rede xenérico

[ctx: #35003]
en: Generic disk
gl: Disco xenérico

[ctx: #35004]
en: There are no settings available
    for this peripheral.
gl: Non hai configuracións dispoñibles
    para este periférico

[ctx: #35005]
en: New device configured
gl: Novo dispositivo configurado

[ctx: #35006]
en: Device removed
gl: Dispositivo extraido

[ctx: #35007]
en: Keymap to use for this device
gl: Mapa de teclado a empregar para este dispositivo

[ctx: #35008]
en: Keymap enabled
gl: Mapa de teclado activado

[ctx: #35009]
en: Do not use the custom keymap for this device
gl: Non empregue un mapa de teclado personalizado para este dispositivo

[ctx: #35100]
en: Enable joystick and gamepad support
gl: Habilitar o soporte para pancas de mando e gamepad

[ctx: #35102]
en: Disable joystick when this device is present
gl: Desactivar o joystick cando o dispositivo está presente

[ctx: #35500]
en: Location
gl: Localización

[ctx: #35501]
en: Class
gl: Clase

[ctx: #35502]
en: Name
gl: Nome

[ctx: #35503]
en: Vendor
gl: Vendedor

[ctx: #35504]
en: Product ID
gl: ID de Produto

[ctx: #36000]
en: Pulse-Eight CEC adaptor
gl: Adaptador Pulse-Eight CEC

[ctx: #36002]
en: Switch to keyboard side command
gl: Trocar a control dende teclado

[ctx: #36003]
en: Switch to remote side command
gl: Trocar a control dende mando

[ctx: #36004]
en: Press "user" button command
gl: Preme o botón de comando "Usuario"

[ctx: #36005]
en: Enable switch side commands
gl: Activar o troco de control

[ctx: #36006]
en: Could not open the adaptor
gl: Non se pode abrir o adaptador

[ctx: #36007]
en: Devices to power on when starting Kodi
gl: Dispositivos a activar no arrinque de Kodi

[ctx: #36008]
en: Devices to power off when stopping Kodi
gl: Dispositivos a apagar cando apague Kodi

[ctx: #36009]
en: Put devices in standby mode when activating screensaver
gl: Por dispositivos en modo de espera cando se active o protector de pantalla

[ctx: #36010]
en: Wake devices when deactivating screensaver
gl: Espertar os dispositivos ao saír do protector de pantalla

[ctx: #36011]
en: Could not detect the CEC com port. Set it up manually.
gl: Non se puido detectar o porto CEC. Estabrézao manualmente.

[ctx: #36012]
en: Could not initialise the CEC adaptor. Please check your settings.
gl: Non se pode inicializar o adaptador CEC, por favor verifique a configuración.

[ctx: #36015]
en: HDMI port number
gl: Número de porto HDMI

[ctx: #36016]
en: Connected
gl: Conectado

[ctx: #36017]
en: Could not initialise the CEC adaptor: libCEC was not found on your system.
gl: Non se pode inicializar o adaptador CEC: non se atopou libCEC no sistema.

[ctx: #36018]
en: Use the TV's language setting
gl: Empregue a configuración de idioma da TV

[ctx: #36019]
en: Connected to HDMI device
gl: Conectado a dispositivo HDMI

[ctx: #36020]
en: Make Kodi the active source when starting
gl: Tornar Kodi na fonte activa no arrinque

[ctx: #36021]
en: Physical address (overrules HDMI port)
gl: Direción física (substitúe ó porto HDMI)

[ctx: #36022]
en: COM port (leave empty unless needed)
gl: Porto en serie (deixe baleiro a menos que o precise)

[ctx: #36023]
en: Configuration updated
gl: Configuración actualizada

[ctx: #36024]
en: Failed to set the new configuration. Please check your settings.
gl: Fallo estabrecendo a nova configuración. Por favor, comprobe a súa configuración.

[ctx: #36025]
en: Send 'inactive source' command when stopping Kodi
gl: Enviar o comando 'inactive source' cando se apague Kodi

[ctx: #36026]
en: Put devices in standby mode when putting the PC in standby
gl: Por os dispositivos en modo de espera cando se poña tamén o PC

[ctx: #36027]
en: This device needs servicing
gl: Ten de levar este dispositivo ao servizo técnico

[ctx: #36028]
en: Ignore
gl: Ignorar

[ctx: #36029]
en: When the TV is switched off
gl: Cando a TV está apagada

[ctx: #36030]
en: Connection lost
gl: Perdeuse a conexión

[ctx: #36031]
en: This user does not have permissions to open the CEC adaptor
gl: Este usuario non ten permisos para abrir o adaptador CEC

[ctx: #36032]
en: The port is busy. Only one program can access the CEC adaptor
gl: O porto esta ocupado, só un programa pode acceder ao adaptador CEC

[ctx: #36033]
en: Pause playback when switching to another source
gl: Pausar a reprodución cando se cambie a outra fonte

[ctx: #36035]
en: Always
gl: Sempre

[ctx: #36036]
en: On start/stop
gl: Ó iniciar/deter

[ctx: #36038]
en: Amplifier / AVR device
gl: Amplificador / Vídeo

[ctx: #36039]
en: TV and AVR device (explicit)
gl: TV e Vídeo (explícito)

[ctx: #36040]
en: Unsupported libCEC interface version. %x is lower than the version Kodi supports (%x)
gl:  Versión da interface libCEC non soportada. %x é menor que a versión (%x) que soporta Kodi

[ctx: #36041]
en: * Item folder
gl: * Cartafol do elemento

[ctx: #36042]
en: Use limited colour range (16-235)
gl: Usar un rango limitado de cores (16-235)

[ctx: #36101]
en: Change the look and feel of the user interface.
gl: Mudar a aparencia da Interfade de usuario.

[ctx: #36102]
en: Category containing all Skin related settings.
gl: Esta categoría contén os axustes relacionados cos Temas.

[ctx: #36103]
en: Select the skin for the user interface. This will define the look and feel of Kodi.
gl: Seleccionar o tema para a interface de usuario. Isto definirá o aspecto de Kodi.

[ctx: #36104]
en: Change specific skin settings. The available options are dependent on the skin used.
gl: Mudar a configuración específica do tema. As opcións dispoñíbeis dependen do tema empregado.

[ctx: #36105]
en: Change the theme associated with your selected skin.
gl: Mudar a aparencia asociada ao tema seleccionado.

[ctx: #36106]
en: Change the colours of your selected skin.
gl: Mudar as cores do tema seleccionado.

[ctx: #36107]
en: Choose the fonts displayed in the user interface. The font sets are configured by your skin.
gl: Elixir as fontes mostradas na interface de usuario. O conxunto de fontes son configuradas polo seu tema.

[ctx: #36108]
en: Resize the view of the user interface.
gl: Redimensionar a vista da interface do usuario.

[ctx: #36109]
en: Select the media window that Kodi displays on startup.
gl: Seleccionar a xanela que Kodi amosará ao iniciar.

[ctx: #36110]
en: Select or disable the sound scheme used in the user interface.
gl: Seleccionar ou desactivar o esquema de són empregado na interface de usuario.

[ctx: #36111]
en: Turn this off to remove the scrolling RSS news ticker.
gl: Apagar para eliminar o desprazamento das novas RSS.

[ctx: #36112]
en: Edit the RSS feeds.
gl: Editar as canles RSS.

[ctx: #36113]
en: Category containing all locale/regional settings.
gl: Esta categoría contén os axustes locais/rexionais.

[ctx: #36114]
en: Chooses the language of the user interface.
gl: Elixe a linguaxe para a interface de usuario.

[ctx: #36115]
en: Select the formats for temperature, time and date. The available options depend on the selected language.
gl: Escoller os formatos de temperatura, hora e data. As opcións dispoñíbeis dependen do idioma seleccionado.

[ctx: #36116]
en: Choose which character set is used for displaying text in the user interface.
gl: Escoller o conxunto de caracteres a empregar para amosar texto na interface de usuario.

[ctx: #36117]
en: Select country location.
gl: Seleccionar a localización xeográfica.

[ctx: #36118]
en: Select your current timezone.
gl: Seleccionar o seu fuso horario.

[ctx: #36119]
en: Select the default audio track when different language tracks are available.
gl: Escoller a pista de son predefinida cando hai dispoñíbeis diferentes pistas de idiomas.

[ctx: #36120]
en: Select the default subtitles when different languages are available.
gl: Escoller os subtítulos predefinidos cando hai dispoñíbeis diferentes idiomas.

[ctx: #36121]
en: Category containing settings related to how file lists are displayed.
gl: Esta categoría contén os axustes de como se amosan as listaxes de ficheiros.

[ctx: #36122]
en: Display the (..) item in lists for visiting the parent folder.
gl: Amosar el elemento (..) nas listaxes para ir ao cartafol pai.

[ctx: #36123]
en: Show file extensions on media files. For example, 'You Enjoy Myself.mp3' would be simply be shown as 'You Enjoy Myself'.
gl: Amosar as extensións dos ficheiros de medios. Por exemplo, 'You Enjoy Myself.mp3' amosaríase simplemente coma 'You Enjoy Myself'.

[ctx: #36124]
en: Ignore certain tokens during sort operations. For example, 'The Simpsons' would be sorted as 'Simpsons'.
gl: Ignorar certos símbolos durante as operacións de ordenación. Por exemplo, 'Os Simpsons' ordenarase como 'Simpsons'.

[ctx: #36125]
en: Allow files to be deleted and renamed through the user interface, via the contextual menu (press C on a keyboard, for example, to bring up this menu).
gl: Permitir eliminar e renomear ficheiros na interface de usuario, mediante o menú contextual (prema o C do teclado, por exemplo, para amosar o menú).

[ctx: #36126]
en: Show the add source button in root sections of the user interface.
gl: Amosar o botón 'engadir fonte' nas seccións raiz da interface do usuario.

[ctx: #36127]
en: Show hidden files and directories when listing files.
gl: Amosar os ficheiros e cartafoles ocultos ao listar ficheiros

[ctx: #36128]
en: Category containing all screensaver settings.
gl: Esta categoría contén a configuración do protector de pantalla.

[ctx: #36129]
en: Set the amount of idle time required before displaying the screensaver.
gl: Estabelecer o tempo requirido antes de iniciar o protector de pantalla.

[ctx: #36130]
en: Select the screensaver. Kodi will force the 'Dim' screensaver when fullscreen video playback is paused or a dialogue box is active.
gl: Seleccione salvapantallas. Kodi  forzará o salvapantallas 'Dim' cando a reproducción a pantalla completa estea pausada ou unha caixa de diálogo estea activa.

[ctx: #36131]
en: Change specific screensaver settings. The available options are dependent on the screensaver used.
gl: Mudar a configuración específica do protector de pantalla. As opcións dispoñíbeis dependen do protector empregado.

[ctx: #36132]
en: Preview the selected screensaver.
gl: Vista previa do protector seleccionado.

[ctx: #36133]
en: If music is being played, Kodi will start the selected visualisation instead of displaying the screensaver.
gl: Se se está a reproducir música, o Kodi iniciará a visualización seleccionada no canto de inicar o protector de pantalla.

[ctx: #36134]
en: Dim the display when media is paused. Not valid for the 'Dim' screensaver mode.
gl: Esvaecer a pantalla cando o medio estea pausado. Non válido para o modo protector 'Esvaecido'.

[ctx: #36135]
en: No info available yet.
gl: Aínda non hai info. dispoñíbel.

[ctx: #36136]
en: No info available yet.
gl: Aínda non hai info. dispoñíbel.

[ctx: #36137]
en: No info available yet.
gl: Aínda non hai info. dispoñíbel.

[ctx: #36138]
en: Section that contains settings related to videos and how they are handled.
gl: Sección que contén os axustes relacionados cos vídeos e o seu uso.

[ctx: #36139]
en: Category containing the settings for how the video library is handled.
gl: Esta categoría contén a configuración da xestión da biblioteca de vídeo.

[ctx: #36140]
en: Enable the video library.
gl: Activar a biblioteca de vídeo.

[ctx: #36141]
en: Show plot information for unwatched media in the Video Library.
gl: Amosar a información da sinopse para os medios non vistos na biblioteca de Vídeo.

[ctx: #36143]
en: Get thumbnails for actors when scanning media.
gl: Obter as miniaturas dos actores ao verificar o medio.

[ctx: #36144]
en: Remove the TV show season node, toggles between 'If only one season' (default), 'Always' and 'Never'.
gl: Eliminar a división en tempadas das series de TV, trocar entre 'So unha tempada' (predefinida), 'Sempre' e 'Nunca'.

[ctx: #36145]
en: Group movies into 'Movie sets' when browsing the movie library.
gl: Agrupar os filmes en 'Sagas de Filmes' cando navegue pola biblioteca.

[ctx: #36146]
en: Check for new media files on Kodi startup.
gl: Buscar na procura de novos ficheiros de medios ao iniciar o Kodi.

[ctx: #36147]
en: Hide the library scanning progress bar during scans.
gl: Agochar a barra de progreso durante a verificación da biblioteca.

[ctx: #36148]
en: Remove items from your library that can't be found (either renamed, deleted, or on removable storage that is currently unplugged).
gl: Eliminar os elementos non atopados da súa bibliotequa (renomeados, eliminados ou almacenamentos removíbeis actualmente non conectados).

[ctx: #36149]
en: Export the Video Library database to XML files. This will optionally overwrite your current XML files.
gl: Exportar a base de datos da biblioteca de Vídeo a un ficheiro XML. Opcionalmente substituiranse os seus ficheiros XML actuais.

[ctx: #36150]
en: Import a XML file into the Video Library database.
gl: Importar un ficheiro XML na base de datos da biblioteca de Vídeo.

[ctx: #36151]
en: Category containing settings for how video playback is handled.
gl: Esta categoría contén a configuración da xestión da reprodución de vídeo.

[ctx: #36152]
en: Enable automatic playback of the next file in the list.
gl: Activar a reprodución automática do seguinte ficheiro da listaxe.

[ctx: #36153]
en: Adjust the method used to process and display video.
gl: Axustar o método empregado para procesar e reproducir vídeo.

[ctx: #36154]
en: Use high quality scalers when upscaling a video by at least this percentage.
gl: Usar escaladores de alta calidade ao escalar un vídeo de polo menos esta porcentaxe.

[ctx: #36155]
en: Enable VDPAU hardware decoding of video files, mainly used for NVIDIA graphics and in some circumstances AMD graphics.
gl: Activar a descodificación VDPAU por hardware dos ficheros de vídeo, empregado principalmente por gráficas NVIDIA e nalgunhas circunstancias por gráficas AMD.

[ctx: #36156]
en: Enable VAAPI hardware decoding of video files, mainly used for Intel graphics and in some circumstances AMD graphics.
gl: Activar a descodificación VAAPI por hardware dos ficheiros de vídeo, empregado principalmente por gráficas de Intel e nalgunhas circunstancias por gráficas AMD.

[ctx: #36158]
en: Enable DXVA2 hardware decoding of video files.
gl: Activar a decodificación de vídeo por hardware empregando DXVA2.

[ctx: #36159]
en: Enable CrystalHD decoding of video files.
gl: Activar a decodificación de vídeo empregando CrystalHD.

[ctx: #36160]
en: Enable VDA hardware decoding of video files.
gl: Habilitar a decodificación hardware VDA de ficheiros de vídeo.

[ctx: #36161]
en: Enable OpenMax hardware decoding of video files.
gl: Activar a decodificación de vídeo empregando OpenMax.

[ctx: #36162]
en: Enable VideoToolbox hardware decoding of video files.
gl: Activar a decodificación de vídeo empregando VideoToolbox.

[ctx: #36163]
en: Enable decoding of video files using pixel buffer objects.
gl: Activar a decodificación de vídeo empregando os obxectos do buffer de pixeles.

[ctx: #36166]
en: Synchronise the video to the refresh rate of the monitor.
gl: Sincronizar o vídeo coa tasa de refresco do monitor.

[ctx: #36167]
en: Audio has to stay in sync, this can either be done by resampling, skipping/duplicating packets, or adjusting the clock if it gets out of sync too far.
gl: O audio tense que manter sincronizado, isto pódese acadar mediante a sobremostraxe, ignorando/duplicando paquetes ou axustando o reloxo se fica moi desincronizado.

[ctx: #36168]
en: Maximum video speed adjust to match actual screen refresh rate.
gl: Velocidade máxima de video axustada á taxa real de refresco da pantalla.

[ctx: #36169]
en: Select the quality of resampling for cases where the audio output needs to be at a different sampling rate from that used by the source. [Low] is fast and will have minimal impact on system resources such as the use of the CPU, [Medium] & [High] will use progressively more system resources.
gl: Selecciona a calidade do remostraxe para os casos nos que a saída do audio necesitar ter unha taxa de mostraxe diferente da usada pola fonte. [Baixo] é rápido e terá un impacto mínimo nos recursos do sistema tales como o uso de CPU, [Medio] e [Alto] usarán máis recursos progresivamente.

[ctx: #36170]
en: Allow video player to ignoring aspect ratio by a certain amount to fill a larger amount of the screen with video.
gl: Permitir ó reprodutor de vídeo ignorar a taxa de aspecto nunha certa cantidade para encher unha maior área da pantalla.

[ctx: #36171]
en: Select the zoom level that 4:3 videos are shown on widescreen displays.
gl: Escoller o nivel de zoom para ver os vídeo en 4:3 en pantalla panorámicas.

[ctx: #36172]
en: VDPAU studio level conversion provides a way for advanced applications like Kodi to influence the colour space conversion.
gl: A conversión de nivel de estudio VPDAU proporciona un xeito para aplicacións avanzadas como Kodi para influir na conversión do espacio de cor.

[ctx: #36173]
en: Enable upscaling using VDPAU.
gl: Activar o escalado usando VDPAU.

[ctx: #36174]
en: Enable Teletext when watching a live TV stream.
gl: Permitir o Teletexto cando se está a ver a TV.

[ctx: #36175]
en: Scale Teletext to 4:3 ratio.
gl: Dimensionar o Teletexto á taxa 4:3.

[ctx: #36176]
en: Category containing settings for how video file lists are handled.
gl: Esta categoría contén a configuración da xestión das listaxes dos ficheiros de vídeo.

[ctx: #36177]
en: Toggle between Choose, Play (default), Resume and Show Information. Choose will select an item, e.g. open a directory in files mode. Resume will automatically resume videos from the last position that you were viewing them, even after restarting the system.
gl: Cambiar entre Elexir, Reproducir (por defecto), Reanudar e Mostrar Información. Elexir seleccionará un elemento; p. ex, abrir un directorio no modo de ficheiros. Reanudar reproducirá automáticamente os videos dende a última posición que estaba vendo, incluso despóis de reiniciar o sistema.

[ctx: #36179]
en: When a file is scanned into the library it will display the metadata title instead of the file name.
gl: Cando un título é escaneado e inserido na biblioteca, amosarase o título dos metadatos no canto do nome do ficheiro.

[ctx: #36180]
en: Extract thumbnails and information, such as codecs and aspect ratio, to display in Library Mode.
gl: Extraer as miniaturas e a información, como os códecs e a taxa de aspecto, para amosar na biblioteca.

[ctx: #36181]
en: No info available yet.
gl: Aínda non hai info. dispoñíbel.

[ctx: #36183]
en: Removes the title, genre etc nodes from the library view. Selecting a category takes you straight to the title view.
gl: Elimina os nodos de título, xénero etc da vista da biblioteca. Seleccionando unha categoria vai directo á vista do título.

[ctx: #36184]
en: Category containing settings for how subtitles are handled.
gl: Esta categoría contén a configuración da xestión dos subtítulos.

[ctx: #36185]
en: Set the font type to be used for subtitles.
gl: Estabelecer o tipo de fonte para os subtítulos.

[ctx: #36186]
en: Set the font size to be used for subtitles.
gl: Estabelecer o tamaño da fonte para os subtítulos.

[ctx: #36187]
en: Set the font style to be used for subtitles.
gl: Estabelecer o estilo da fonte para os subtítulos.

[ctx: #36188]
en: Set the font colour to be used for subtitles.
gl: Estabelecer a cor da fonte para os subtítulos.

[ctx: #36189]
en: Set the font character set to be used for subtitles.
gl: Estabelecer o conxuto de carácteres para os subtítulos.

[ctx: #36190]
en: Override ASS/SSA subtitles fonts.
gl: Substituír as fontes dos subtítulos ASS/SSA.

[ctx: #36191]
en: Set a custom directory for your subtitles. This can be a file share.
gl: Estabelecer un cartafol para os seus subtítulos, pode ser un cartafol compartido.

[ctx: #36192]
en: Location of subtitles on the screen.
gl: Localización dos subtítulos na pantalla.

[ctx: #36193]
en: Category containing settings for how DVDs are handled.
gl: Esta categoría contén a configuración da xestión dos DVDs.

[ctx: #36194]
en: Autorun DVD video when inserted in drive.
gl: Reproducir o Vídeo DVD cando se insira na unidade.

[ctx: #36195]
en: Force a region for DVD playback.
gl: Forzar a rexión para a reprodución do DVD.

[ctx: #36196]
en: Attempt to skip 'unskippable' introductions before DVD menu.
gl: Tentar saltar a introdución 'obrigatoria' antes do menú do DVD.

[ctx: #36197]
en: No info available yet.
gl: Aínda non hai info. dispoñíbel.

[ctx: #36198]
en: Select the default movie information source. See the Add-ons Manager for options.
gl: Seleccionar a fonte predefinida de información do filme. Opcións no Xestor de Complementos.

[ctx: #36199]
en: Select the default TV show information source. See the Add-ons Manager for options.
gl: Seleccionar a fonte predefinida de información da serie de TV. Opcións no Xestor de Complementos.

[ctx: #36200]
en: Default scraper used for adding music videos to your library.
gl: Scraper predefinido para engadir vídeos musicais á súa biblioteca.

[ctx: #36201]
en: Settings for PVR/Live TV features.
gl: Configuración das características do PVR/TV en directo.

[ctx: #36202]
en: Category for general settings for PVR/Live TV features.
gl: Esta categoría contén os ajustes das características do PVR/TV en directo.

[ctx: #36203]
en: Enable the Personal Video Recorder (PVR) features in Kodi. This requires that at least one PVR Add-on is installed.
gl: Habilitar características Grvador de Video Personal (PVR) en Kodi. Isto require que alomenos unha extensión PVR estea instalada.

[ctx: #36204]
en: Import channel groups from the PVR backend (if supported). Will delete user created groups if they're not found on the backend.
gl: Importar grupos de canles dende o motor PVR (se está soportado). Eliminará os grupos creados polo usuario se non se atopan no motor.

[ctx: #36205]
en: Sort the channels by channel number on the backend, but use Kodi's own numbering for channels.
gl: Ordenar as canles polo seu número no servidor, pero usar a numeración do Kodi.

[ctx: #36206]
en: Use numbering from the backend, instead of configuring them manually over Kodi.
gl: Usar a numeración do motor no canto de configurala manualmente no Kodi.

[ctx: #36207]
en: Open the channel manager, which allows modifying the channel order, channel name, icon, etc.
gl: Abrir o xestor de canles que permite modificar a súa orde, nome, icona, etc.

[ctx: #36208]
en: Instruct the backend to search for channels (if supported).
gl: Enviar ao motor a instrución de busca por canles (se está soportado).

[ctx: #36209]
en: Delete channel/EPG database and reimport the data from the backend afterwards.
gl: Eliminar a base de datos da Guía e importar de novo os datos dende o motor.

[ctx: #36210]
en: Prevent the 'connection lost' notification window from displaying when Kodi is unable to talk to the PVR backend server.
gl: Evitar a xanela de notificación 'conexión perdida' cando o Kodi non poida comunicarse co motor do servidor PVR.

[ctx: #36211]
en: Category for PVR menus and on-screen display settings, as well as channel info windows.
gl: Categoría para os menús do PVR e a configuración da visualización en pantalla, así como as xanelas de información das canles.

[ctx: #36212]
en: Display programming information when changing channels, such as the current TV show.
gl: Amosar información da programación ao trocar de canle, como na Serie de TV actual.

[ctx: #36214]
en: Close the on screen display controls after switching channels.
gl: Pechar os controis do OSD despois de trocar de canle.

[ctx: #36216]
en: Folder where channel icons are stored.
gl: Cartafol onde se gardan as iconas das canles.

[ctx: #36217]
en: Scan for missing channel icons.
gl: Buscar as iconas ausentes das canles.

[ctx: #36218]
en: Category for electronic programming guide settings.
gl: Categoría para os axustes da guía electrónica de programación.

[ctx: #36220]
en: Number of days of EPG data to import from backends.
gl: Número de días da Guía a importar dende o motor.

[ctx: #36221]
en: Time between EPG data imports from backends.
gl: Intervalo de tempo na importación de datos na Guía dende o motor.

[ctx: #36222]
en: Do not import EPG data while playing TV to minimise CPU usage.
gl: Non importar os datos da Guía mentres se está a ver a TV para minimizar o uso da CPU.

[ctx: #36223]
en: By default, EPG data is stored in a local database to speed up importing when Kodi is restarted.
gl: Por defecto, os datos da Guía gárdanse nunha base de datos local para axilizar a importación cando se reinicia o Kodi .

[ctx: #36224]
en: Hide "no information available" labels when no EPG data can be retrieved for a channel.
gl: Agochar as etiquetas "sen información dispoñíbel" cando no se poda obter datos da canle.

[ctx: #36225]
en: Delete the EPG database in Kodi and reimport the data afterwards from the backend.
gl: Eliminar a base de datos da Guía e volver importar os datos dende o motor.

[ctx: #36226]
en: Category for PVR playback and channel switching settings.
gl: Esta categoría contén a configuración da reprodución no PVR e o troco de canles.

[ctx: #36227]
en: Display stream of selected channel in a small box instead of fullscreen.
gl: Reproducir o fluxo da canle seleccionada nunha xanela pequena no canto da pantalla completa.

[ctx: #36228]
en: Continue with the last viewed channel on startup.
gl: Continuar na última canle ao iniciar.

[ctx: #36229]
en: Display signal quality information in the codec information window (if supported by the Add-on and backend).
gl: Mostrar a información da calidade do sinal na xanela de información do códec (se está soportado polo complemento e o motor).

[ctx: #36231]
en: Pressing a number button in full screen mode will automatically switch to the channel number that was entered after 1 second.
gl: Premendo un número de botón no modo pantalla completa trocará automaticamente á canle escollida despois 1 segundo.

[ctx: #36233]
en: Category for default recording duration settings.
gl: Esta categoría contén os axustes da duración predefinida na gravación.

[ctx: #36234]
en: Duration of instant recordings when pressing the record button.
gl: Duración da gravación ao premer o botón de gravación.

[ctx: #36235]
en: Priority of the recording. Higher number means higher priority. Not supported by all Add-ons and backends.
gl: Prioridade da gravación, canto máis alto sexa o número maior é a prioridade. Non soportado por todos os complementos e motores.

[ctx: #36236]
en: Delete recording after this time. Not supported by all Add-ons and backends.
gl: Eliminar a gravación despois deste intervalo de tempo. Non soportado por tódolos complementos e motores.

[ctx: #36237]
en: Start recordings before the actual time. Not supported by all Add-ons and backends.
gl: Comezar as gravacións antes da hora actual. Non soportado por tódolos complementos e motores.

[ctx: #36238]
en: End recordings after the actual time. Not supported by all Add-ons and backends.
gl: Rematar as gravacións despois da hora actual. Non soportado por tódolos complementos e motores.

[ctx: #36239]
en: Display a notification when timers are added, finished or removed by the backend.
gl: Amosar unha notificación cando o motor engada, remate ou elimine temporizadores.

[ctx: #36240]
en: Category for PVR power management settings, such as when to wake the PVR backend server.
gl: Esta categoría contén a configuración da xestión de enerxía do PRV, p. ex. cando activar o motor do PRV.

[ctx: #36241]
en: Execute the "wakeup command" below when Kodi exits or is going into hibernation mode. The timestamp of the next scheduled recording is passed as parameter.
gl: Executar o "comando despertador" de enbaixo cando Kodi saia ou entre en modo de hibernación. A marca de tempo da seguinte gravación programada se pasa como parámetro.

[ctx: #36242]
en: The command will not be executed when a recording will be started within this timeout.
gl: O comando non se executará cando se inicie unha gravación dentro deste tempo limite.

[ctx: #36243]
en: The command to execute.
gl: O comando a executar.

[ctx: #36244]
en: Time to subtract from the start time of the next scheduled recording.
gl: Tempo a restar da hora de inicio da próxima gravación programada.

[ctx: #36245]
en: Execute the wakeup command every day at the given time.
gl: Executar o comando espertar cada día a unha certa hora.

[ctx: #36246]
en: When to execute the daily wakeup command.
gl: Hora na que o comando espertar ten que ser executado.

[ctx: #36247]
en: Category for parental control settings if the PVR backend server supports parental controls.
gl: Esta categoría contén a configuración do control parental, se o motor o soporta.

[ctx: #36248]
en: Asks for a pin code to access parental locked channels. Channels can be marked as locked in the channels editor on the general tab. Parental locked channels can not be played or recorded without entering a pin code, and the EPG information is hidden for those channels.
gl: Pide un código PIN para acceder ás canles bloqueadas con control parental. As canles pódense marcar como bloqueadas no editor de canles na pestaña xeral. As canles bloqueadas con control parental non se poden reproducir ou gravar sen introducir un código PIN, e a información EPG permanece oculta para estas canles.

[ctx: #36249]
en: Enter a new pin code to unlock parental locked channels.
gl: Inserir un novo código pin para desbloquear as canles con control parental.

[ctx: #36250]
en: Ask for the pin code again when trying to access a parental locked channel and the code hasn't been asked for this duration.
gl: Pedir de novo o código pin ao tentar acceder a unha canle con bloqueo parental despois dun tempo sen pedilo.

[ctx: #36251]
en: Category for any specific settings for your PVR backend, if the PVR backend supports changing those settings in Kodi.
gl: Esta categoría contén configuración específica do motor PRV, se o motor soporta o troco desa configuración no Kodi.

[ctx: #36253]
en: Section that contains settings related to music files and how they are handled.
gl: Sección que contén os axustes relacionados coa música e o seu uso.

[ctx: #36254]
en: Enable the music library.
gl: Activar a biblioteca de música.

[ctx: #36255]
en: Determine if artists that appear only on compilations are shown in the library artist view.
gl: Determinar se os artistas que só aparece nas compilacións aparecen a vista de artista da biblioteca.

[ctx: #36256]
en: Automatically fetch album and artist information via scrapers during scan.
gl: Obter a información do álbum e artista automaticamente mediante os scrapers durante a análise.

[ctx: #36257]
en: Select the default album information source.
gl: Seleccionar a fonte predefinida de información do álbum.

[ctx: #36258]
en: Select the default artist information source. See the Add-ons Manager for options.
gl: Seleccionar a fonte predefinida de información do artista. Opcións no Xestor de Complementos.

[ctx: #36259]
en: Check for new and removed media files on Kodi startup.
gl: Buscar ficheiros de medios novos e eliminados no inicio do Kodi.

[ctx: #36260]
en: No info available yet.
gl: Aínda non hai info. dispoñíbel.

[ctx: #36262]
en: Export the Music Library database to XML files. This will optionally overwrite your current XML files.
gl: Exportar a base de datos da biblioteca de Música a un ficheiro XML. Opcionalmente substituiranse os seus ficheiros XML actuais.

[ctx: #36263]
en: Import a XML file into the Music Library database.
gl: Importar un ficheiro XML na base de datos da biblioteca de Música.

[ctx: #36264]
en: Category containing settings for how music playback is handled.
gl: Esta categoría contén a configuración da reprodución de música.

[ctx: #36265]
en: Kodi automatically plays the next item in the current folder. For example, in Files View: After a track has been played, Kodi would automatically play the next track in the same folder.
gl: Kodi reproduce automáticamente o seguinte elemento na carpeta actual. Por exemplo, en Vista de Ficheiros: Despóis de ter reproducido unha pista, Kodi reproduciría a seguinte pista da mesma carpeta.

[ctx: #36267]
en: Kodi will read the ReplayGain information encoded in your audio files by a program such as MP3Gain and normalise the sound levels accordingly.
gl: Kodi lerá a información de Ganancia de Reproducción (ReplayGain) codificada nos seus ficheiros de audio mediante un programa tal como MP3Gain e normalizará os niveis de son correspondentemente.

[ctx: #36268]
en: Default is 89dB per standard. Change with caution.
gl: O normal son 89dB, por norma. Trocar con coidado.

[ctx: #36269]
en: Default is 89dB per standard. Change with caution.
gl: O normal son 89dB, por norma. Trocar con coidado.

[ctx: #36270]
en: Reduce the volume of the file if clipping will occur.
gl: Reducir o volume do ficheiro se aparecen cortes.

[ctx: #36271]
en: Smoothly fade from one audio track to the next. You can set the amount of overlap from 1-15 seconds.
gl: Diminuir o audio aos puocos na transición dunha pista de audio á outra. Pode establecer o tempo de solapamento de 1 a 15 segundos

[ctx: #36273]
en: Select the visualisation that will be displayed while listening to music.
gl: Escolla a visualización que se amosará mentres escoita música.

[ctx: #36274]
en: Read the tag information from song files. For large directories this can slow down read time, especially over a network.
gl: Ler a información etiquetada dos ficheiros de cancións. Para directorios con moitos ficheiros isto pode ralentizar o timpo de lectura, especialmente a través dunha rede.

[ctx: #36275]
en: Control the way that the names of songs are displayed in the user interface. In order to function properly, tag reading needs to be enabled.
gl: Controlar a forma na que se amosan os nomes das cancións na interface de usuario. Precísase activar a lectura de etiquetas para un correcto funcionamento.

[ctx: #36276]
en: Used for formatting the second column in file lists.
gl: Empregado para formatar a segunda columna nas listas de ficheiros.

[ctx: #36278]
en: Used for formatting the second column in the now playing list.
gl: Empregado para formatar a segunda columna na listaxe de reprodución.

[ctx: #36280]
en: Used for formatting the second column in library lists.
gl: Empregado para formatar a segunda columna nas listaxes da biblioteca.

[ctx: #36281]
en: Kodi will search for thumbs on remote shares and optical media. This can often slow down the listing of network folders.
gl: Kodi buscará previos en compartidos remotos e medios ópticos. Isto pode reducir normalmente o listado de carpetas de rede.

[ctx: #36282]
en: Category containing settings for how CDs are handled.
gl: Esta categoría contén a configuración dos CDs.

[ctx: #36283]
en: Autorun CDs when inserted in drive.
gl: Reproducir os CDs cando se insiran na unidade.

[ctx: #36284]
en: Read the information belonging to an audio CD from an internet database.
gl: Ler a información pertencente ao CD de son dunha base de datos de internet.

[ctx: #36285]
en: Select the location on your hard drive where ripped tracks will be saved to.
gl: Escoller a localización no seu disco duro on o ripeador gardará as pistas.

[ctx: #36287]
en: Select which audio encoder to use when ripping.
gl: Escoller o codificador de son para ripear.

[ctx: #36288]
en: Select which quality you want to rip your files.
gl: Escoller a calidade no ripeo dos ficheiros.

[ctx: #36289]
en: Select which bitrate to use for the specified audio encoder for audio compression.
gl: Escoller que taxa de bits usará o codificador de son para a compresión.

[ctx: #36290]
en: For FLAC define compression level, default 5.
gl: Para FLAC defina nivel de compresión, por defecto 5.

[ctx: #36291]
en: Auto eject disc after rip is complete.
gl: Expulsión automática do disco despois de completarse o ripeo.

[ctx: #36292]
en: Category containing the settings for how karaoke is handled.
gl: Esta categoría contén a configuración da xestión do karaoke.

[ctx: #36293]
en: When playing any music file, Kodi will look for a matching .cdg file and display its graphics.
gl: Cando se está reproducindo calquera ficheiro de música, Kodi buscará o correspondente ficheiro .cdg e amosará os seus gráficos .

[ctx: #36295]
en: Select the font type used during karaoke.
gl: Escoller o tipo de fonte a empregar no karaoke.

[ctx: #36296]
en: Select the size of the font used during karaoke.
gl: Escoller o tamaño da fonte a empregar no karaoke.

[ctx: #36297]
en: Select the font colour used during karaoke.
gl: Escoller a cor da fonte a empregar no karaoke.

[ctx: #36298]
en: Select the character set used during karaoke.
gl: Escoller o conxunto de carácteres a empregar no karaoke.

[ctx: #36299]
en: Export the karaoke numbered songs to HTML or CSV files.
gl: Exportar as cancións numeradas do karaoke a ficheiros HTML ou CSV.

[ctx: #36300]
en: Import the karaoke numbered songs from HTML or CSV files.
gl: Importar as cancións numeradas do karaoke dende ficheiros HTML ou CSV.

[ctx: #36301]
en: No info available yet.
gl: Aínda non hai info. dispoñíbel.

[ctx: #36302]
en: No info available yet.
gl: Aínda non hai info. dispoñíbel.

[ctx: #36303]
en: No info available yet.
gl: Aínda non hai info. dispoñíbel.

[ctx: #36304]
en: Section that contains settings related to pictures and how they are handled.
gl: Sección que contén os axustes relacionados coas imaxes e o seu uso.

[ctx: #36305]
en: Category containing settings for how picture file lists are handled.
gl: Esta categoría contén a configuración da xestión das listaxes dos ficheiros de imaxes.

[ctx: #36306]
en: If EXIF information exists (date, time, camera used, etc.), it will be displayed.
gl: Se existe a información EXIF (data, hora, cámara empregada, etc), amosarase.

[ctx: #36307]
en: Automatically generate picture thumbnails when entering picture folder.
gl: Xerar automaticamente miniaturas das imaxes ao entrar no cartafol de imaxes.

[ctx: #36308]
en: Pictures will automatically rotate according to information in the EXIF tag, if found.
gl: As imaxes rotarán automaticamente segundo a información da etiqueta EXIF, se existe.

[ctx: #36309]
en: Show videos in picture file lists.
gl: Mostrar vídeos nas listas de ficheiros de imaxes.

[ctx: #36310]
en: No info available yet.
gl: Aínda non hai info. dispoñíbel.

[ctx: #36311]
en: Category containing settings for how picture slideshows are handled.
gl: Esta categoría contén a configuración da xestión na presentación de imaxes.

[ctx: #36312]
en: Select the amount of time that each image is displayed in a slideshow.
gl: Seleccionar o espazo de tempo a exhibir cada imaxe nun pase de diapositivas.

[ctx: #36313]
en: Images in a slideshow will pan and zoom while displayed.
gl: Exhibir as imaxes no pases de diaspositivas mediante efectos de movimento e zoom.

[ctx: #36314]
en: View slideshow images in a random order.
gl: Ver a presentación de imaxes ordenadas ó chou.

[ctx: #36315]
en: Section that contains weather related settings.
gl: Sección que contén os axustes relacionados coa meteoroloxía.

[ctx: #36316]
en: Category containing settings for how weather addons are handled.
gl: Esta categoría contén a configuración da xestión do complemento de meteoroloxía.

[ctx: #36317]
en: Select up to three locations for which the weather can be displayed.
gl: Escoller tres localizacións para poder amosar a súa meteoroloxía.

[ctx: #36318]
en: Specify the default weather information source. See the Add-ons Manager for options.
gl: Definir a fonte predefinida de información do tempo. Ver as opcións no Xestor de Complementos.

[ctx: #36319]
en: Section containing settings for how network services are handled.
gl: Sección que contén os axustes relacionados co uso dos servizos de rede.

[ctx: #36320]
en: Category containing settings used for all services.
gl: Esta categoría contén axustes comúns en todos os servizos.

[ctx: #36321]
en: Display name of the Kodi installation when using various network services.
gl: Amosar o nome da instalación do Kodi cando ao usar varios servizos de rede.

[ctx: #36322]
en: Category containing settings for how the UPnP service is handled.
gl: Esta categoría contén a configuración da xestión dos servizo UPnP.

[ctx: #36323]
en: Enable the UPnP server. This allows you to stream media to a UPnP client.
gl: Activar o servidor UPnP. Permítelle transmitir fluxo aos clientes UPnP.

[ctx: #36324]
en: When a manual or automatical library update occurs, notify UPnP clients.
gl: Notificar aos clientes UPnP cando se actualice manual ou automaticamente a biblioteca.

[ctx: #36325]
en: Enable the UPnP client. This allows you to stream media from any UPnP server with a control point and control playback from that server.
gl: Activa o cliente UPnP. Permítelle transmitir fluxos dende calquera servidor UPnP cun punto de control e controlar a reprodución dende ese servidor.

[ctx: #36326]
en: Enable the UPnP control point. This allows you to stream media to any UPnP client and control playback from Kodi.
gl: Activar o puntro de control UPnP. Permítelle transmitir fluxos a calquera cliente UPnP e controlar a reprodución dende o Kodi.

[ctx: #36327]
en: Category containing settings for how the webserver service is handled.
gl: Esta categoría contén a configuración da xestión do servizo de web.

[ctx: #36328]
en: Enable remote users to control Kodi through the built-in webserver.
gl: Permitir a usuarios remotos controlar o Kodi mediante o servidor web integrado.

[ctx: #36329]
en: Define the webserver port.
gl: Definir o porto do servidor web.

[ctx: #36332]
en: Select between web interfaces installed via the Add-on Manager.
gl: Escoller entre varias interfaces web instaladas mediante o Xestor de Complementos.

[ctx: #36333]
en: Category containing settings for how the remote control service is handled.
gl: Esta categoría contén a configuración da xestión do servizo do control remoto.

[ctx: #36334]
en: Allow programs on this computer to control Kodi via the Web Interface or the JSON-RPC interface protocol.
gl: Permitir ás aplicacións deste computador controlar o Kodi mediante a Interface Web ou o protocolo da interface JSON-RPC.

[ctx: #36335]
en: Define the remote control port.
gl: Definir o porto do mando.

[ctx: #36336]
en: Define the remote control port range.
gl: Definir o rango de portos do mando.

[ctx: #36337]
en: Define the maximum number of clients that can connect.
gl: Definir o número máximo de clientes que poden conectar.

[ctx: #36338]
en: Allow programs on the network to control Kodi.
gl: Permitir controlar o Kodi ás aplicacións da rede.

[ctx: #36339]
en: Initial repeat delay (ms).
gl: Retraso de repetición inicial (ms).

[ctx: #36340]
en: Continuous repeat delay (ms).
gl: Retraso de repetición continua (ms).

[ctx: #36341]
en: Category containing settings for how the zeroconf network discovery service is handled, required for AirPlay.
gl: Esta categoría contén a configuración da xestión do servizo de detección de redes zeroconf, requirido por AirPlay.

[ctx: #36342]
en: Allows applications on the network to discover Kodi's running services.
gl: Permite as aplicacións da rede descubrir os servizos en execución do Kodi.

[ctx: #36343]
en: Allows Kodi to receive content from other AirPlay devices or applications.
gl: Permite ao Kodi recibir contido doutros dispositivos AirPlay ou aplicacións.

[ctx: #36344]
en: Enable AirPlay password protection.
gl: Activar a protección de AirPlay mediante contrasinal

[ctx: #36345]
en: Sets the AirPlay password.
gl: Estabelecer o contrasinal de AirPlay

[ctx: #36346]
en: Category containing settings for how the SMB Client (samba) service is handled.
gl: Esta categoría contén a configuración da xestión do servizo do Cliente SMB (samba).

[ctx: #36347]
en: If a WINS server is running on the network, enter its IP address here. Otherwise, leave blank.
gl: Se un servidor WINS está presente na rede, introduza aquí o seu enderezo IP, se non deixar baleiro.

[ctx: #36348]
en: If a WINS server is running on the network, enter its workgroup name here. Otherwise, leave blank.
gl: Se un servidor WINS está presente na rede, introduza aquí o nome de grupo, se non deixar baleiro.

[ctx: #36349]
en: Section that contains the System related settings for the device Kodi is installed on.
gl: Sección que contén os axustes relacionados co Sistema no que o Kodi está instalado.

[ctx: #36350]
en: Automatically send 'Wake-On-Lan' to server(s) right before trying to access shared files or services.
gl: Enviar automaticamente o sinal 'Wake-On-Lan' aos servidor(es) antes de tentar acceder aos ficheiros ou servizos compartidos.

[ctx: #36351]
en: Display Kodi in a window, or fullscreen on the selected screen.
gl: Amosar o Kodi nunha xanela ou a pantalla completa na pantalla seleccionada.

[ctx: #36352]
en: Changes the resolution that the user interface is displayed in.
gl: Trocar a resolución da interface de usuario.

[ctx: #36353]
en: Changes the refresh rate that the user interface is displayed in.
gl: Trocar a taxa de refresco da interface de usuario.

[ctx: #36354]
en: Display Kodi in a fullscreen window. The main benefit is for multi-screen configurations, so that Kodi can be used without minimising other applications. This uses more resources so playback may be less smooth.
gl: Amosar o Kodi nunha xanela a pantalla completa. O principial beneficio é nas configuracións con multiples monitores, polo que se pode usar sen minimizar outras aplicacións. Esta opción fai uso de máis recursos e pode penalizar a reprodución.

[ctx: #36355]
en: In a multi-screen configuration, the screens where Kodi is not displayed are blacked out.
gl: Nunha configuración con varias pantallas, aquelas onde o Kodi non se vexa serán escurecidas.

[ctx: #36356]
en: Eliminate vertical tearing.
gl: Nivelar a xerarquía da biblioteca.

[ctx: #36357]
en: Calibrate the user interface by adjusting the overscan. Use this tool if the image being displayed is too large or small for your display.
gl: Calibrar a Interface de Usuario axustando a compensación de imaxe. Use esta ferramenta se a imaxe a mostrar e máis grande ou pequena que a pantalla.

[ctx: #36358]
en: Test patterns for display hardware calibration.
gl: Patróns de proba para a calibración da pantalla.

[ctx: #36359]
en: Use limited colour range (16-235) instead of full colour range (0-255). Limited range should be used if your display is a regular HDMI TV and doesn't have a PC or other mode to display full range colour, however if your display is a PC monitor then leave this disabled to get proper blacks.
gl: Empregar unha gama de cores limitada (16-235) no canto da gama de cores total (0-255). Débese empregar a gama limitada se a pantalla é unha TV HDMI agás teña outro modo de amosar toda a gama de cores, porén, se a súa pantalla e un monitor de PC, desactive esta opción para obter uns mellores tons de negro.

[ctx: #36360]
en: Category containing settings for how audio output is handled.
gl: Esta categoría contén a configuración da xestión da saída de audio.

[ctx: #36361]
en: Select how the properties of the audio output are set: [Fixed] - output properties are set to the specified sampling rate & speaker configuration at all times; [Best Match] - output properties are set to always be as close a match to the source properties as possible; [Optimized] - output properties are set at the start of playback and will not change if the properties of the source changes.
gl: Seleccionar cómo se establecen as propiedades da saída de audio [Fixo] - as propiedades de saída se fixan á remostraxe e configuración de altofalante especificadas para sempre; [Mellor Coincidencia] - as propiedades de saída se fixan sempre para estar sempre o máis preto posible das propiedades da fonte; [Optimizado] - as propiedades de saída se fixan ao comenzo da reproducción e non se cambiarán se as propiedades da fonte cambian.

[ctx: #36362]
en: Select the number of channels supported by the audio connection, or the number of speakers if connected by analog connections. This setting does not apply to passthrough audio. Note - SPDIF supports 2.0 channels only but can still output multichannel audio using a format supported by passthrough.
gl: Seleccionar o número de canles soportadas pola conexión de audio, ou o número de altofalantes se ten conexións analóxicas. Este axuste non se aplica ó audio 'passthrough'. Nota- SPDIF sporta só canles 2.0 e aínada pode sacar audio multicanle usando un formato soportado por 'passthrough'.

[ctx: #36363]
en: Boost AC3 streams that have been downmixed to 2 channels.
gl: Aumentar o volume nos fluxos AC3 que fosen remesturadas para 2 canles.

[ctx: #36365]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding AC3 streams.
gl: Escolla esta opción se o seu receptor pode decodificar fluxos AC3.

[ctx: #36366]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS streams.
gl: Escolla esta opción se o seu receptor pode decodificar fluxos DTS.

[ctx: #36367]
en: Select the maximum number of audio channels/speakers available for audio decoded. If optical/coax digital outputs are used this must be set to 2.0
gl: Seleccione o número máximo de canles de son/altofalatantes para o audio decodificado. Ao empregar saídas ópticas/coaxiais dixitais débese axustar a 2.0

[ctx: #36368]
en: Select to enable the passthrough audio options for playback of encoded audio such as Dolby Digital.
gl: Seleccione para habilitar as opcións de 'passthrough' do audio para a reproducción de audio codificado tal como Dolby Digital.

[ctx: #36369]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding TrueHD streams.
gl: Escolla esta opción se o seu receptor pode decodificar fluxos TrueHD.

[ctx: #36370]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS-HD streams.
gl: Escolla esta opción se o seu receptor pode decodificar fluxos DTS-HD.

[ctx: #36371]
en: Select the device to be used for playback of audio that has been decoded such as mp3.
gl: Escolla o dispositivo a empregar para reproducir audio decodificado como mp3.

[ctx: #36372]
en: Select the device to be used for playback of encoded formats, these are any of the formats below in the 'capable receiver' options.
gl: Escolla o dispositivo a empregar para reproducir formatos codificados, estes son calquera dos indicados enriba, nas opcións de 'receptor compatíbel con'.

[ctx: #36373]
en: Configure how interface sounds are handled, such as menu navigation and important notifications.
gl: Configurar o uso dos sons da interface, como os da navegación nos menús e notificacións importantes.

[ctx: #36374]
en: Category containing settings for how input devices are handled.
gl: Esta categoría contén a configuración dos dispositivos de entrada.

[ctx: #36375]
en: Configure any attached peripheral devices.
gl: Configurar calquera dispositivo conectado.

[ctx: #36376]
en: When activated, your keyboard arrows will move the selection on the virtual keyboard. When deactivated, they will move the cursor from your text.
gl: Cando se activa, as flechas do seu teclado moverán a selección no teclado virtual. Se está desactivado, moverán o cursor dende o seu texto.

[ctx: #36377]
en: Use a mouse or touch screen device to control Kodi. Note: disabling will cause you to lose control over Kodi when no keyboard or remote is present.
gl: Usar un rato ou un dispositivo con pantalla táctil para controlar o Kodi. Nota: a desactivación fará que perda o control sobre o Kodi cando no haxa un teclado ou un control remoto presentes.

[ctx: #36378]
en: Use a joystick to control Kodi.
gl: Usar un joystick para controlar o Kodi.

[ctx: #36379]
en: Category containing settings for internet access.
gl: Esta categoría contén a configuración do acceso a internet.

[ctx: #36380]
en: If your internet connection uses a proxy, configure it here.
gl: Se a súa conexión a internet fai uso dun proxy, configúreo aquí.

[ctx: #36381]
en: Configure which proxy type is used.
gl: Configurar o tipo de proxy a empregar.

[ctx: #36382]
en: Configure the proxy server address.
gl: Configurar o enderezo do servidor proxy.

[ctx: #36383]
en: Configure the proxy server port.
gl: Configurar o porto do servidor proxy.

[ctx: #36384]
en: Configure the proxy server username.
gl: Configurar o nome de usuario do proxy.

[ctx: #36385]
en: Configure the proxy server password.
gl: Configurar o contrasinal do servidor proxy.

[ctx: #36386]
en: If you have limited bandwidth available, Kodi will try to keep within these limits.
gl: Se ten un largo de banda limitado, Kodi tentará manterse neses límites.

[ctx: #36387]
en: Category containing settings for power saving.
gl: Esta categoría contén a configuración do aforro de enerxía.

[ctx: #36389]
en: Define how long Kodi should idle before shutting down.
gl: Estabelecer canto ten que estar o Kodi inactivo antes de pecharse.

[ctx: #36390]
en: Define what action Kodi should do when it has been idle for a long period of time.
gl: Estabelecer que acción realizará o Kodi cando leve un longo periodo de tempo inactivo.

[ctx: #36391]
en: Category containing settings for debugging functions.
gl: Esta categoría contén a configuración das funcións de depuración.

[ctx: #36392]
en: Turn debug logging on or off. Useful for troubleshooting.
gl: Activar ou desactivar o rexistro da depuración. Moi útil no caso de ter problemas.

[ctx: #36393]
en: Folder used to save screenshots taken within Kodi.
gl: Cartafol empregado para gardar as capturas de pantalla feitas no Kodi.

[ctx: #36394]
en: Enables log messages from additional libraries to be included in the log.
gl: Activar a inclusión no rexistro das mensaxes de depuración das librerias adicionais.

[ctx: #36395]
en: Category containing settings for the master lock function.
gl: Esta categoría contén a configuración das funcións do bloqueo mestre.

[ctx: #36396]
en: Define the PIN code used for the master lock.
gl: Estabelecer o código PIN empregado no bloqueo mestre.

[ctx: #36397]
en: If enabled, the master lock code is required to unlock Kodi on startup.
gl: se está activo, requirirase o código de bloqueo mestre para desbloquear o Kodi ao iniciar.

[ctx: #36398]
en: Define the maximum number of retries before Kodi is closed down.
gl: Estabelecer o número máximo de intentos antes de pecharse o Kodi.

[ctx: #36399]
en: Category containing settings for the cache function.
gl: Esta categoría contén a configuración da funcións de caché.

[ctx: #36400]
en: Enable cache for playback of Video, Audio or DVDs from hard disk.
gl: Activar a caché na reprodución de Vídeo, Audio ou DVD dende o disco duro.

[ctx: #36401]
en: Enable cache for playback of Video from DVD-ROM.
gl: Activar a caché na reprodución de Vídeo dende o DVD-ROM.

[ctx: #36402]
en: Enable cache for Video playback from Local Network.
gl: Activar a caché na reprodución de Vídeo dende a Rede Local.

[ctx: #36403]
en: Enable cache for Video playback from Internet.
gl: Activar a caché na reprodución de Vídeo dende Internet.

[ctx: #36404]
en: Enable cache for playback of Audio from DVD-ROM.
gl: Activar a caché na reprodución de Audio dende o DVD-ROM.

[ctx: #36405]
en: Enable cache for Audio playback from Local Network.
gl: Activar a caché na reprodución de Audio dende a Rede Local.

[ctx: #36406]
en: Enable cache for Audio playback from Internet.
gl: Activar a caché na reprodución de Audio dende Internet.

[ctx: #36407]
en: Enable cache for playback of DVD from DVD-ROM.
gl: Activar a caché na reprodución de DVD dende o DVD-ROM.

[ctx: #36408]
en: Enable cache for DVD playback from Local Network.
gl: Activar a caché na reprodución de DVD dende a Rede Local.

[ctx: #36409]
en: Enable cache of unknown types from Internet.
gl: Activar a caché dos tipos descoñecidos de Internet.

[ctx: #36410]
en: No info available yet.
gl: Aínda non hai info. dispoñíbel.

[ctx: #36411]
en: No info available yet.
gl: Aínda non hai info. dispoñíbel.

[ctx: #36412]
en: No info available yet.
gl: Aínda non hai info. dispoñíbel.

[ctx: #36413]
en: No info available yet.
gl: Aínda non hai info. dispoñíbel.

[ctx: #36414]
en: No info available yet.
gl: Aínda non hai info. dispoñíbel.

[ctx: #36415]
en: No info available yet.
gl: Aínda non hai info. dispoñíbel.

[ctx: #36416]
en: Specify the type of remote used.
gl: Definir o tipo de mando usado.

[ctx: #36417]
en: Always run an Kodi helper so that the remote can be used to start Kodi.
gl: Executar sempre un programa auxiliar de Kodi para que se poida empregar o mando a distancia para iniciar o Kodi.

[ctx: #36418]
en: Specify the delay between button sequences on a universal remote.
gl: Especificar a demora entre as secuencias dos botóns nun control remoto universal.

[ctx: #36419]
en: Define locations used for retrieving weather information.
gl: Definir as localización das que obter a súa info. meteorolóxica.

[ctx: #36422]
en: Enable hardware video decode using AMLogic decoder.
gl: Activar a decodificación de vídeo por hardware empregando AMLogic.

[ctx: #36424]
en: Select what will happen when an EPG item is selected: [Show context menu] will trigger the contextual menu from where you can choose further actions; [Switch to channel] will instantly tune to the related channel; [Show information] will display a detailed information with plot and further options; [Record] will create a recording timer for the selected item.
gl: Seleccione qué facer cando se seleccione un elemento EPG: [Mostrar menú contextual] mostrará o menú contextual dende o que poderá elexir máis accións: {Cambiar a canle] sintonizará instantáneamente a canle relacionada; [Mostrar información] mostrará información detallada co argumento e outras opcións; [Gravar] creará un temporizador de gravación para o elemento seleccionado.

[ctx: #36425]
en: Show context menu
gl: Amosar menú contextual

[ctx: #36426]
en: Switch to channel
gl: Mudar á canle

[ctx: #36427]
en: Show information
gl: Amosar información

[ctx: #36428]
en: Record
gl: Gravar

[ctx: #36429]
en: Select this if the audio out connection only supports multichannel audio as Dolby Digital 5.1, such as an SPDIF connection.  If your system supports LPCM multichannel sound via HDMI, leave this disabled.
gl: Seleccionar se a conexión de saída de audio só soporta audio multicanle como o Dolby Digital 5.1 así como a conexión SPDIF. Se o seu sistema soporta audio multicanle LPCM vía HDMI, deixe isto desactivado.

[ctx: #36430]
en: Configure how video processing will be accelerated. This includes things like decoding and scaling.
gl: Configurar a aceleración no procesado de vídeo. Isto inclúe cousas coma a decodificación e o escalado.

[ctx: #36432]
en: Select virtual keyboard layouts.
gl: Escoller a disposición do teclado virtual.

[ctx: #36500]
en: Stereoscopic 3D mode (current)
gl: Modo 3D estereoscópico (actual)

[ctx: #36501]
en: Stereoscopic 3D mode
gl: Modo 3D estereoscópico

[ctx: #36502]
en: Disabled
gl: Desactivado

[ctx: #36503]
en: Over/Under
gl: Arriba/Abaixo

[ctx: #36504]
en: Side by side
gl: Lado a lado

[ctx: #36505]
en: Anaglyph Red/Cyan
gl: Anáglifo Vermello/Ciano

[ctx: #36506]
en: Anaglyph Green/Magenta
gl: Anáglifo Verde/Maxenta

[ctx: #36507]
en: Interlaced
gl: Entrelazado

[ctx: #36508]
en: Hardware Based
gl: Baseado no Hardware

[ctx: #36509]
en: Monoscopic (2D)
gl: Monoscópico (2D)

[ctx: #36521]
en: Ask me
gl: Preguntar

[ctx: #36524]
en: Preferred mode
gl: Modo peferido

[ctx: #36525]
en: Same as movie (autodetect)
gl: O mesmo do filme (autodetectar)

[ctx: #36527]
en: Select playback mode
gl: Seleccionar o modo de reprodución

[ctx: #36528]
en: Select stereoscopic 3D mode
gl: Seleccionar o modo estereoscópico 3D

[ctx: #36531]
en: Select alternate mode...
gl: Seleccionar modo alternativo...

[ctx: #36532]
en: Same as movie
gl: O mesmo do filme

[ctx: #36535]
en: Stereoscopic 3D mode of video
gl: Modo de vídeo 3D estereoscópico

[ctx: #36539]
en: Changes the stereoscopic 3D mode of the user interface.
gl: Cambia o modo 3D estereoscópico da interface de usuario.

[ctx: #36541]
en: Allows volume control from AirPlay clients.
gl: Permitir controlar o volume dende os clientes de AirPlay.

[ctx: #36542]
en: Output to both analogue (headphones) and HDMI
gl: Saída tanto por analóxico (auriculares) como por HDMI

[ctx: #36543]
en: Enable this to make dialogue louder compared to background sounds when downmixing multichannel audio
gl: Actíveo para potenciar os diálogos a diferenza dos sons de fondo cando se reduce o número de canles de audio

[ctx: #36544]
en: Enable hardware decoding of video files.
gl: Activar a decodificación por hardware dos ficheiros de vídeo.

[ctx: #36547]
en: Use higher quality textures for covers and fanart (uses more memory)
gl: Usar texturas de maior calidade para as carátulas e fanart (consume máis memoria)

[ctx: #36548]
en: Limits resolution of GUI to save memory. Does not affect video playback. Requires restart.
gl: Limitar a resolución da Interface para aforrar memoria, non afecta á reprodución de vídeo. Require reiniciar.

[ctx: #36600]
en: Category containing the settings for how the music library is handled.
gl: Esta categoría contén a configuración da xestión da biblioteca de música.

[ctx: #36601]
en: Category containing settings for how music file lists are handled.
gl: Esta categoría contén a configuración da xestión das listaxes dos ficheiros de música.

[ctx: #36602]
en: Category containing settings for how the AirPlay service is handled.
gl: Esta categoría contén a configuración da xestión do servizo de AirPlay.

[ctx: #36603]
en: Category containing settings for how video output is handled.
gl: Categoría que contén os axustes da xestión da saída de vídeo.

[ctx: #36900]
en: movie
gl: filme

[ctx: #36901]
en: movies
gl: filmes

[ctx: #36902]
en: TV show
gl: Serie de TV

[ctx: #36903]
en: TV shows
gl: Series de TV

[ctx: #36904]
en: season
gl: tempada

[ctx: #36905]
en: seasons
gl: tempadas

[ctx: #36906]
en: episode
gl: episodio

[ctx: #36907]
en: episodes
gl: episodios

[ctx: #36910]
en: set
gl: Estabrecer

[ctx: #36911]
en: sets
gl: Conxuntos

[ctx: #36912]
en: video
gl: vídeo

[ctx: #36913]
en: videos
gl: vídeos

[ctx: #36914]
en: music
gl: música

[ctx: #36915]
en: music
gl: música

[ctx: #36916]
en: artist
gl: artista

[ctx: #36917]
en: artists
gl: artistas

[ctx: #36918]
en: album
gl: álbum

[ctx: #36919]
en: albums
gl: álbums

[ctx: #36920]
en: song
gl: canción

[ctx: #36921]
en: songs
gl: cancións

[ctx: #37000]
en: (Visually Impaired)
gl: (Discapacitados Visuais)

[ctx: #37001]
en: (Directors Comments)
gl: (Comentarios dos Directores)

[ctx: #37002]
en: (Directors Comments 2)
gl: (Comentarios dos Directores 2)

[ctx: #37012]
en: (Forced)
gl: (Forzado)

[ctx: #37013]
en: (Directors Comments)
gl: (Comentarios dos Directores)

[ctx: #37014]
en: Last used profile
gl: Último perfil usado

[ctx: #37015]
en: Browse Into
gl: Buscar en

[ctx: #37016]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding E-AC3 streams.
gl: Escolla esta opción se o seu receptor pode decodificar fluxos E-AC3.

[ctx: #37017]
en: Dual audio output
gl: Saída de audio dual

[ctx: #37018]
en: Boost centre channel when downmixing
gl: Potenciar a canle central ao diminuír o número de canles

[ctx: #37020]
en: Enable higher colour depth artwork
gl: Activar maior profundidade de cor nos artwork

[ctx: #37021]
en: Set GUI resolution limit
gl: Estabelecer o limite de resolución do GUI

[ctx: #37022]
en: UPnP Player
gl: Rerpodutor UPnP

[ctx: #37023]
en: Do you wish to stop playback on the remote device?
gl: Ten a certeza de querer deter a reprodución no dispositivo remoto?

[ctx: #37024]
en: Select this if the audio out connection only supports multichannel audio as Dolby Digital 5.1, this allows multichannel audio such as AAC5.1 or FLAC5.1 to be listened to in 5.1 surround sound. Note - Not recommended on Pi as this requires a lot of CPU.
gl: Seleccionar se a conexión de saída de audio só soporta audio multicanle como Dolby Digital 5.1. Isto permite que sistemas como AAC5.1 ou FLAC5.1 poidan escoitarse en surround 5.1. Nota - Non se recomenda o seu uso no Raspberry Pi polo seu uso intenso de CPU.

[ctx: #37026]
en: Auto
gl: Automático

[ctx: #37030]
en: Unlimited
gl: Ilimitado
