XBMC Main - en to ca translation catalogue (2736 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
ca: Programes

[ctx: #1]
en: Pictures
ca: Imatges

[ctx: #2]
en: Music
ca: Música

[ctx: #3]
en: Videos
ca: Vídeos

[ctx: #4]
en: TV-Guide
ca: Guia TV

[ctx: #5]
en: Settings
ca: Configuració

[ctx: #7]
en: File manager
ca: Gestor de fitxers

[ctx: #8]
en: Weather
ca: El Temps

[ctx: #11]
en: Monday
ca: Dilluns

[ctx: #12]
en: Tuesday
ca: Dimarts

[ctx: #13]
en: Wednesday
ca: Dimecres

[ctx: #14]
en: Thursday
ca: Dijous

[ctx: #15]
en: Friday
ca: Divendres

[ctx: #16]
en: Saturday
ca: Dissabte

[ctx: #17]
en: Sunday
ca: Diumenge

[ctx: #21]
en: January
ca: Gener

[ctx: #22]
en: February
ca: Febrer

[ctx: #23]
en: March
ca: Març

[ctx: #24]
en: April
ca: Abril

[ctx: #25]
en: May
ca: Maig

[ctx: #26]
en: June
ca: Juny

[ctx: #27]
en: July
ca: Juliol

[ctx: #28]
en: August
ca: Agost

[ctx: #29]
en: September
ca: Setembre

[ctx: #30]
en: October
ca: Octubre

[ctx: #31]
en: November
ca: Novembre

[ctx: #32]
en: December
ca: Desembre

[ctx: #41]
en: Mon
ca: dl

[ctx: #42]
en: Tue
ca: dt

[ctx: #43]
en: Wed
ca: dc

[ctx: #44]
en: Thu
ca: dj

[ctx: #45]
en: Fri
ca: dv

[ctx: #46]
en: Sat
ca: ds

[ctx: #47]
en: Sun
ca: dg

[ctx: #51]
en: Jan
ca: gen.

[ctx: #52]
en: Feb
ca: febr.

[ctx: #53]
en: Mar
ca: març

[ctx: #54]
en: Apr
ca: abr.

[ctx: #55]
en: May
ca: maig

[ctx: #56]
en: Jun
ca: juny

[ctx: #57]
en: Jul
ca: jul.

[ctx: #58]
en: Aug
ca: ag.

[ctx: #59]
en: Sep
ca: set.

[ctx: #60]
en: Oct
ca: oct.

[ctx: #61]
en: Nov
ca: nov.

[ctx: #62]
en: Dec
ca: des.

[ctx: #88]
en: South
ca: Sud

[ctx: #89]
en: North
ca: Nord

[ctx: #90]
en: West
ca: Oest

[ctx: #91]
en: East
ca: Est

[ctx: #98]
en: View: Auto
ca: Vista: Auto

[ctx: #99]
en: View: Auto big
ca: Vista: Auto gran

[ctx: #100]
en: View: Icons
ca: Vista: Icones

[ctx: #101]
en: View: List
ca: Vista: Llista

[ctx: #102]
en: Scan
ca: Escaneja

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
ca: Ordena per: Nom

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
ca: Ordena per: Data

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
ca: Ordena per: Mida

[ctx: #107]
en: Yes
ca: Sí

[ctx: #108]
en: Slideshow
ca: Presentació amb diapositives

[ctx: #109]
en: Create thumbs
ca: Crea miniatures

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
ca: Crea miniatures

[ctx: #111]
en: Shortcuts
ca: Dreceres

[ctx: #112]
en: Paused
ca: En pausa

[ctx: #113]
en: Update failed
ca: Ha fallat l'actualització

[ctx: #114]
en: Installation failed
ca: Ha fallat la instal·lació

[ctx: #115]
en: Copy
ca: Copia

[ctx: #116]
en: Move
ca: Mou

[ctx: #117]
en: Delete
ca: Elimina

[ctx: #118]
en: Rename
ca: Canvia el nom

[ctx: #119]
en: New folder
ca: Carpeta nova

[ctx: #120]
en: Confirm file copy
ca: Confirma copiar el fitxer

[ctx: #121]
en: Confirm file move
ca: Confirma moure el fitxer

[ctx: #122]
en: Confirm delete
ca: Confirma eliminar

[ctx: #123]
en: Copy these files?
ca: Voleu copiar els fitxers?

[ctx: #124]
en: Move these files?
ca: Voleu moure els fitxers?

[ctx: #125]
en: Delete these files? - Deleting files cannot be undone!
ca: Voleu eliminar els fitxers? - L'eliminació dels fitxers no es pot desfer.

[ctx: #126]
en: Status
ca: Estat

[ctx: #127]
en: Objects
ca: Objectes

[ctx: #129]
en: Slideshow
ca: Presentació amb diapositives

[ctx: #130]
en: System info
ca: Informació del sistema

[ctx: #131]
en: Display
ca: Pantalla

[ctx: #132]
en: Albums
ca: Àlbums

[ctx: #133]
en: Artists
ca: Artistes

[ctx: #134]
en: Songs
ca: Cançons

[ctx: #135]
en: Genres
ca: Gèneres

[ctx: #136]
en: Playlists
ca: Llistes de reproducció

[ctx: #137]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: #138]
en: System Information
ca: Informació del sistema

[ctx: #142]
en: Time:
ca: Hora:

[ctx: #143]
en: Current:
ca: Actual:

[ctx: #144]
en: Build:
ca: Muntatge:

[ctx: #145]
en: Network:
ca: Xarxa:

[ctx: #146]
en: Type:
ca: Tipus:

[ctx: #147]
en: Static
ca: Estàtica

[ctx: #149]
en: MAC address
ca: Adreça MAC

[ctx: #150]
en: IP address
ca: Adreça IP

[ctx: #151]
en: Link:
ca: Enllaç:

[ctx: #154]
en: Storage
ca: Emmagatzematge

[ctx: #155]
en: Drive
ca: Unitat

[ctx: #156]
en: Free
ca: Lliure

[ctx: #157]
en: Video
ca: Vídeo

[ctx: #158]
en: Free memory
ca: Memòria lliure

[ctx: #159]
en: No link
ca: Sense enllaç

[ctx: #160]
en: Free
ca: Lliure

[ctx: #161]
en: Unavailable
ca: No disponible

[ctx: #162]
en: Tray open
ca: Safata oberta

[ctx: #163]
en: Reading
ca: S'està llegint

[ctx: #164]
en: No disc
ca: Sense disc

[ctx: #166]
en: Skin
ca: Pell

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
ca: Cancel·la les operacions de fitxer

[ctx: #169]
en: Resolution
ca: Resolució

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate to match video
ca: Ajusta la pantalla per que coincideixi amb la freqüència d'actualització del vídeo

[ctx: #171]
en: Sort title
ca: Ordena títol

[ctx: #172]
en: Release date
ca: Data de llançament

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
ca: Mostra vídeos 4:3 com

[ctx: #175]
en: Moods
ca: Estats d'ànim

[ctx: #176]
en: Styles
ca: Estils

[ctx: #179]
en: Song
ca: Cançó

[ctx: #180]
en: Duration
ca: Duració

[ctx: #181]
en: Select album
ca: Selecioneu un àlbum

[ctx: #182]
en: Tracks
ca: Pistes

[ctx: #183]
en: Review
ca: Ressenya

[ctx: #184]
en: Refresh
ca: Refresca

[ctx: #185]
en: Searching album
ca: S'està cercant l'àlbum

[ctx: #186]
en: OK
ca: D'acord

[ctx: #187]
en: No albums found!
ca: No s'han trobat àlbums

[ctx: #188]
en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

[ctx: #189]
en: Scanning media info
ca: S'està escanejant la informació dels suports

[ctx: #190]
en: Save
ca: Desa

[ctx: #191]
en: Shuffle
ca: Ordre aleatori

[ctx: #192]
en: Clear
ca: Neteja

[ctx: #193]
en: Scan
ca: Cerca

[ctx: #194]
en: Searching...
ca: S'està cercant...

[ctx: #195]
en: No info found!
ca: No s'ha trobat la informació

[ctx: #196]
en: Select movie:
ca: Seleccioneu la pel·lícula:

[ctx: #197]
en: Querying %s info
ca: S'està consultant la informació %s

[ctx: #198]
en: Loading movie details
ca: S'estan carregant els detalls de la pel·lícula

[ctx: #199]
en: Web interface
ca: Interfície web

[ctx: #200]
en: Audio encoders
ca: Codificadors d'àudio

[ctx: #202]
en: Tagline
ca: Lema

[ctx: #203]
en: Plot outline
ca: Argument

[ctx: #205]
en: Votes
ca: Vots

[ctx: #206]
en: Cast
ca: Repartiment

[ctx: #207]
en: Plot
ca: Trama

[ctx: #208]
en: Play
ca: Reprodueix

[ctx: #209]
en: Next
ca: Següent

[ctx: #210]
en: Previous
ca: Anterior

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
ca: Calibrar la interfície d'usuari...

[ctx: #214]
en: Video calibration...
ca: Calibració del vídeo...

[ctx: #215]
en: Soften
ca: Suavitzar

[ctx: #216]
en: Zoom amount
ca: Quantitat de zoom

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
ca: Relació d'aspecte

[ctx: #218]
en: DVD drive
ca: Unitat de DVD

[ctx: #219]
en: Please insert disc
ca: Inseriu un disc

[ctx: #220]
en: Remote share
ca: Recurs compartit remot

[ctx: #221]
en: Network is not connected
ca: La xarxa no està connectada

[ctx: #222]
en: Cancel
ca: Cancel·la

[ctx: #224]
en: Speed
ca: Velocitat

[ctx: #225]
en: Vertical Shift
ca: Desplaçament vertical

[ctx: #226]
en: Test patterns...
ca: Prova de patrons...

[ctx: #227]
en: Lookup audio CD track names from freedb.org
ca: Cerca els noms de les pistes dels CD d'àudio a freedb.org

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
ca: Llista de reproducció aleatòria al carregar

[ctx: #229]
en: HDD spindown time
ca: Temps d'aturada del disc dur

[ctx: #230]
en: Video filters
ca: Filtres de vídeo

[ctx: #231]
en: None
ca: Cap

[ctx: #232]
en: Point
ca: Punt

[ctx: #233]
en: Linear
ca: Lineal

[ctx: #234]
en: Anisotropic
ca: Anisotròpic

[ctx: #236]
en: Gaussian cubic
ca: Gaussià cúbic

[ctx: #237]
en: Minification
ca: Minificació

[ctx: #238]
en: Magnification
ca: Magnificació

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
ca: Buida la llista de reproducció al finalitzar

[ctx: #240]
en: Display Mode
ca: Mode de visualització

[ctx: #241]
en: Full Screen #%d
ca: Pantalla completa #%d

[ctx: #242]
en: Windowed
ca: Finestra

[ctx: #243]
en: Refresh Rate
ca: Velocitat de refresc

[ctx: #244]
en: Full screen
ca: Pantalla completa

[ctx: #245]
en: Sizing: (%i,%i)->(%i,%i) (Zoom x%2.2f) AR:%2.2f:1 (Pixels: %2.2f:1) (VShift: %2.2f)
ca: Dimensionant: (%i,%i)->(%i,%i) (Escala x%2.2f) AR:%2.2f:1 (Píxels: %2.2f:1) (VShift: %2.2f)

[ctx: #248]
en: Language
ca: Idioma

[ctx: #249]
en: Music
ca: Música

[ctx: #250]
en: Visualisation
ca: Visualització

[ctx: #251]
en: Select destination directory
ca: Seleccioneu el directori de destí

[ctx: #252]
en: Stereo upmix
ca: Upmix estèreo

[ctx: #253]
en: Number of channels
ca: Número de canals

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
ca: Receptor compatible DTS

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
ca: S'està obtenint la informació del CD

[ctx: #257]
en: Error
ca: S'ha produït un error

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
ca: Habilita la lectura d'etiquetes

[ctx: #259]
en: Opening
ca: S'està obrint

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
ca: S'està esperant per començar...

[ctx: #262]
en: Scripts output
ca: Sortida dels scripts

[ctx: #263]
en: Allow control of Kodi via HTTP
ca: Permet el control del Kodi a través d'HTTP

[ctx: #264]
en: Record
ca: Grava

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
ca: Atura la gravació

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
ca: Ordena per: Pista

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
ca: Ordena per: Temps

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
ca: Ordena per: Títol

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
ca: Ordena per: Artista

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
ca: Ordena per: Àlbum

[ctx: #271]
en: Top 100
ca: 100 millors

[ctx: #272]
en: Top-Left overscan compensation
ca: Compensació cantonada superior esquerra

[ctx: #273]
en: Bottom-Right overscan compensation
ca: Compensació cantonada inferior dreta

[ctx: #274]
en: Subtitle positioning
ca: Posició dels subtítols

[ctx: #275]
en: Pixel ratio adjustment
ca: Ajust de la relació del pixel

[ctx: #276]
en: Adjust the arrow to change the amount of overscan
ca: Ajusteu la fletxa per canviar la quantitat d'overscan

[ctx: #277]
en: Adjust the bar to change the subtitles position
ca: Ajusteu la barra per canviar la posició dels subtítols

[ctx: #278]
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
ca: Ajusteu el rectangle fins que sigui un quadrat perfecte

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
ca: No s'ha pogut carregar la configuració

[ctx: #280]
en: Using default settings
ca: S'està utilitzant la configuració per defecte

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
ca: Comproveu els fitxers XML

[ctx: #282]
en: Found %i items
ca: S'han trobat %i elements

[ctx: #283]
en: Search results
ca: Resultats de la cerca

[ctx: #284]
en: No results found
ca: No hi ha resultats

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
ca: Idioma d'àudio preferit

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
ca: Idioma dels subtítols preferit

[ctx: #287]
en: Subtitles
ca: Subtítols

[ctx: #289]
en: Size
ca: Mida

[ctx: #290]
en: Dynamic range compression
ca: Compressió del rang dinàmic

[ctx: #291]
en: Video
ca: Vídeo

[ctx: #292]
en: Audio
ca: Àudio

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
ca: Cerca subtítols

[ctx: #294]
en: Create bookmark
ca: Crea una adreça d'interès

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
ca: Esborra les adreces d'interès

[ctx: #297]
en: Audio offset
ca: Desplaçament d'àudio

[ctx: #298]
en: Bookmarks
ca: Adreces d'interès

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
ca: Receptor compatible MP1

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
ca: Receptor compatible MP2

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
ca: Receptor compatible MP3

[ctx: #303]
en: Delay
ca: Retard

[ctx: #304]
en: Language
ca: Idioma

[ctx: #305]
en: Enabled
ca: Habilitat

[ctx: #306]
en: Non-interleaved
ca: No entrellaçat

[ctx: #308]
en: Original stream's language
ca: Flux d'idioma original

[ctx: #309]
en: User interface language
ca: Idioma de la interfície d'usuari

[ctx: #310]
en: Keyboard layouts
ca: Disposicions de teclat

[ctx: #313]
en: Cleaning database
ca: S'està netejant la base de dades

[ctx: #314]
en: Preparing...
ca: S'està preparant...

[ctx: #315]
en: Database error
ca: S'ha produït un error a la base de dades

[ctx: #316]
en: Searching songs...
ca: S'estan cercant cançons...

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
ca: S'ha netejat la base de dades correctament

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
ca: S'estan netejant les cançons...

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
ca: S'ha produït un error netejant les cançons

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
ca: S'estan netejant els artistes...

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
ca: S'ha produït un error esborrant els artistes

[ctx: #322]
en: Cleaning genres...
ca: S'estan netejant els gèneres...

[ctx: #323]
en: Error cleaning genres
ca: S'ha produït un error netejant els gèneres

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
ca: S'estan netejant els directoris...

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
ca: S'ha produït un error netejant els camins

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
ca: S'estan netejant els àlbums...

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
ca: S'ha produït un error netejant els àlbums

[ctx: #328]
en: Writing changes...
ca: S'estan escrivint els canvis...

[ctx: #329]
en: Error writing changes
ca: S'ha produït un error escrivint els canvis

[ctx: #330]
en: This may take some time...
ca: Es possible que trigui una estona...

[ctx: #331]
en: Compressing database...
ca: S'està comprimint la base de dades...

[ctx: #332]
en: Error compressing database
ca: S'ha produït un error comprimint la base de dades

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
ca: Voleu netejar la biblioteca?

[ctx: #334]
en: Clean library...
ca: Neteja la biblioteca...

[ctx: #335]
en: Start
ca: Inicia

[ctx: #336]
en: Framerate conversion
ca: Conversió de les imatges per segon

[ctx: #337]
en: Output configuration
ca: Configuració de sortida

[ctx: #339]
en: Optimized
ca: Optimitzat

[ctx: #340]
en: Various artists
ca: Diversos artistes

[ctx: #341]
en: Play disc
ca: Reprodueix el disc

[ctx: #342]
en: Movies
ca: Pel·lícules

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
ca: Ajusteu les imatges per segon

[ctx: #345]
en: Year
ca: Any

[ctx: #346]
en: Maintain original volume on downmix
ca: Mantenir el volum original durant el downmix

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
ca: Receptor compatible DTS-HD

[ctx: #348]
en: Enable passthrough
ca: Habilita el passthrough

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
ca: Receptor compatible TrueHD

[ctx: #350]
en: Programs
ca: Programes

[ctx: #351]
en: Off
ca: Inactiu

[ctx: #352]
en: Dim
ca: Atenua

[ctx: #353]
en: Black
ca: Negre

[ctx: #355]
en: Screensaver time
ca: Temps per al salvapantalles

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
ca: Mode de l'estalvi de pantalla

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
ca: Funció de temporització de l'apagada

[ctx: #358]
en: All albums
ca: Tots els àlbums

[ctx: #359]
en: Recently added albums
ca: Àlbums afegits recentment

[ctx: #360]
en: Screensaver
ca: Estalvi de pantalla

[ctx: #361]
en: R. Slideshow
ca: Presentació R.

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
ca: Nivell d'atenuació de l'estalvi de pantalla

[ctx: #363]
en: Sort by: File
ca: Ordena per: Fitxer

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
ca: Receptor compatible Dolby Digital (AC3)

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
ca: Ordena per: Nom

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
ca: Ordena per: Any

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
ca: Ordena per: Valoració

[ctx: #369]
en: Title
ca: Títol

[ctx: #370]
en: Thunderstorms
ca: Tempestes

[ctx: #371]
en: Partly
ca: Parcialment

[ctx: #372]
en: Mostly
ca: Principalment

[ctx: #373]
en: Sunny
ca: Assolellat

[ctx: #374]
en: Cloudy
ca: Ennuvolat

[ctx: #375]
en: Snow
ca: Neu

[ctx: #376]
en: Rain
ca: Pluja

[ctx: #377]
en: Light
ca: Clar

[ctx: #380]
en: Showers
ca: Pluges

[ctx: #381]
en: Few
ca: Poc

[ctx: #382]
en: Scattered
ca: Dispersos

[ctx: #383]
en: Wind
ca: Vent

[ctx: #384]
en: Strong
ca: Fort

[ctx: #385]
en: Fair
ca: Serè

[ctx: #386]
en: Clear
ca: Clar

[ctx: #387]
en: Clouds
ca: Núvols

[ctx: #388]
en: Early
ca: d'hora

[ctx: #389]
en: Shower
ca: Ruixat

[ctx: #390]
en: Flurries
ca: Ruixats

[ctx: #391]
en: Low
ca: Baix

[ctx: #392]
en: Medium
ca: Mitjà

[ctx: #393]
en: High
ca: Alt

[ctx: #394]
en: Fog
ca: Boira

[ctx: #395]
en: Haze
ca: Boirina

[ctx: #396]
en: Select location
ca: Seleccioneu una ubicació

[ctx: #397]
en: Refresh time
ca: Temps d'actualització

[ctx: #398]
en: Temperature units
ca: Unitats de temperatura

[ctx: #399]
en: Speed units
ca: Unitats de velocitat

[ctx: #400]
en: Weather
ca: El temps

[ctx: #401]
en: Temp
ca: Temperatura

[ctx: #402]
en: Feels like
ca: Sen. tèrmica

[ctx: #403]
en: UV index
ca: Índex UV

[ctx: #404]
en: Wind
ca: Vent

[ctx: #405]
en: Dew point
ca: Rosada

[ctx: #406]
en: Humidity
ca: Humitat

[ctx: #409]
en: Defaults
ca: Per defecte

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
ca: S'està accedint al servei meteorològic

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
ca: S'està obtenint el temps per:

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
ca: No s'ha pogut obtenir la informació meteorològica

[ctx: #414]
en: No review for this album
ca: No hi ha ressenya per aquest àlbum

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
ca: S'està baixant la miniatura...

[ctx: #416]
en: Not available
ca: No disponible

[ctx: #417]
en: View: Big icons
ca: Vista: Icones grans

[ctx: #418]
en: Low
ca: Mín

[ctx: #419]
en: High
ca: Màx

[ctx: #420]
en: Best Match
ca: Millor coincidència

[ctx: #421]
en: Keep audio device alive
ca: Mantenir viu el dispositiu d'àudio

[ctx: #422]
en: Delete album info
ca: Esborra la informació de l'àlbum

[ctx: #423]
en: Delete CD information
ca: Esborra la informació del CD

[ctx: #424]
en: Select
ca: Seleccioneu

[ctx: #425]
en: No album information found
ca: No s'ha trobat la informació de l'àlbum.

[ctx: #426]
en: No CD information found
ca: No s'ha trobat la informació del CD.

[ctx: #428]
en: Insert correct CD/DVD
ca: Inseriu un CD/DVD vàlid

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
ca: Inseriu el següent disc

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
ca: Ordena per: DVD#

[ctx: #431]
en: No cache
ca: Sense memòria cau

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
ca: Elimina la pel·lícula de la biblioteca

[ctx: #433]
en: Really remove '%s'?
ca: Esteu segur que voleu eliminar '%s'?

[ctx: #434]
en: From %s at %i %s
ca: De %s a %i %s

[ctx: #435]
en: No optical disc drive detected
ca: No s'ha detectat cap unitat de disc òptic

[ctx: #436]
en: You need an optical disc drive to play this video
ca: Necessitau una unitat de disc òptic per reproduir aquest vídeo

[ctx: #437]
en: Removable disk
ca: Disc extraïble

[ctx: #438]
en: Opening file
ca: S'està obrint el fitxer

[ctx: #439]
en: Cache
ca: Memòria cau

[ctx: #440]
en: Hard disk
ca: Disc dur

[ctx: #442]
en: Local network
ca: Xarxa local

[ctx: #444]
en: Video
ca: Vídeo

[ctx: #445]
en: Audio
ca: Àudio

[ctx: #447]
en: Autorun media
ca: Executa automàticament els suports

[ctx: #448]
en: Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver
ca: Receptor compatible Dolby Digital Plus (E-AC3)

[ctx: #449]
en: Enabled
ca: Habilitat

[ctx: #450]
en: Columns
ca: Columnes

[ctx: #451]
en: Row 1 address
ca: Adreça fila 1

[ctx: #452]
en: Row 2 address
ca: Adreça fila 2

[ctx: #453]
en: Row 3 address
ca: Adreça fila 3

[ctx: #454]
en: Row 4 address
ca: Adreça fila 4

[ctx: #455]
en: Rows
ca: Files

[ctx: #457]
en: Switch view
ca: Canviar vista

[ctx: #458]
en: Limit sampling rate (kHz)
ca: Limita la velocitat de mostreig (kHz)

[ctx: #459]
en: Subs
ca: Subtítols

[ctx: #460]
en: Audio stream
ca: Flux d'àudio

[ctx: #461]
en: [active]
ca: [actiu]

[ctx: #462]
en: Subtitle
ca: Subtítol

[ctx: #463]
en: Backlight
ca: Retroil·luminació

[ctx: #464]
en: Brightness
ca: Brillantor

[ctx: #467]
en: Type
ca: Tipus

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
ca: Moveu la barra per a canviar la posició del OSD

[ctx: #469]
en: OSD position
ca: Posició de l'OSD

[ctx: #470]
en: Credits
ca: Crèdits

[ctx: #474]
en: Off
ca: Inactiu

[ctx: #475]
en: Music only
ca: Només música

[ctx: #476]
en: Music & video
ca: Música i vídeo

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
ca: No s'ha pogut carregar la llista de reproducció

[ctx: #479]
en: Skin & language
ca: Aparença i idioma

[ctx: #480]
en: Appearance
ca: Aparença

[ctx: #481]
en: Audio options
ca: Opcions d'àudio

[ctx: #482]
en: About Kodi
ca: Quant al Kodi

[ctx: #485]
en: Delete album
ca: Elimina l'àlbum

[ctx: #486]
en: Repeat
ca: Repeteix

[ctx: #487]
en: Repeat one
ca: Repeteix una

[ctx: #488]
en: Repeat folder
ca: Repeteix la carpeta

[ctx: #489]
en: Play the next song automatically
ca: Reprodueix la cançó següent de forma automàtica

[ctx: #491]
en: - Use big icons
ca: - Utilitza icones grans

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
ca: Redimensiona els subtítols VOB

[ctx: #493]
en: Advanced options (Experts Only!)
ca: Opcions avançades (Només experts!)

[ctx: #495]
en: Upsample videos to GUI resolution
ca: Reescala els vídeos a la resolució de l'entorn (GUI)

[ctx: #496]
en: Calibration
ca: Calibratge

[ctx: #497]
en: Show file extensions
ca: Mostra les extensions de fitxer

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
ca: Ordena per: Tipus

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
ca: No s'ha pogut connectar al servei de cerca en línia

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
ca: Descarrega de la informació de l'àlbum fallida

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
ca: S'està cercant el nom dels àlbums...

[ctx: #502]
en: Open
ca: Obre

[ctx: #503]
en: Busy
ca: Ocupat

[ctx: #504]
en: Empty
ca: Buit

[ctx: #505]
en: Loading media info from files...
ca: S'està carregant la informació multimèdia des de els fitxers

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
ca: Ordena per: Ús

[ctx: #510]
en: Enable visualisations
ca: Habilita les visualitzacions

[ctx: #511]
en: Enable video mode switching
ca: Habilita el canvi de mode de vídeo

[ctx: #512]
en: Startup window
ca: Pantalla d'inici

[ctx: #513]
en: Home window
ca: Pantalla principal

[ctx: #514]
en: Manual settings
ca: Manual de configuració

[ctx: #515]
en: Genre
ca: Gènere

[ctx: #517]
en: Recently played albums
ca: Àlbums reproduïts recentment

[ctx: #518]
en: Launch
ca: Executa

[ctx: #519]
en: Launch in...
ca: Executa en...

[ctx: #521]
en: Compilations
ca: Recopilacions

[ctx: #522]
en: Remove source
ca: Elimina la font

[ctx: #523]
en: Switch media
ca: Canvia el suport

[ctx: #524]
en: Select playlist
ca: Seleccioneu la llista de reproducció

[ctx: #525]
en: New playlist...
ca: Nova llista de reproducció...

[ctx: #526]
en: Add to playlist
ca: Afegeix a la llista de reproducció

[ctx: #527]
en: Manually add to library
ca: Afegeix manualment a la biblioteca

[ctx: #528]
en: Enter title
ca: Inseriu el títol

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
ca: Error: títol duplicat

[ctx: #530]
en: Select genre
ca: Seleccioneu gènere

[ctx: #531]
en: New genre
ca: Nou gènere

[ctx: #532]
en: Manual addition
ca: Addició manual

[ctx: #533]
en: Enter genre
ca: Inseriu el gènere

[ctx: #534]
en: View: %s
ca: Vista: %s

[ctx: #535]
en: List
ca: Llista

[ctx: #536]
en: Icons
ca: Icones

[ctx: #537]
en: Big list
ca: Llista gran

[ctx: #538]
en: Big icons
ca: Icones grans

[ctx: #539]
en: Wide
ca: Ample

[ctx: #540]
en: Big wide
ca: Ample gran

[ctx: #541]
en: Album icons
ca: Icones d'àlbum

[ctx: #542]
en: DVD icons
ca: Icones de DVD

[ctx: #544]
en: Media info
ca: Informació del suport

[ctx: #545]
en: Audio output device
ca: Dispositiu de sortida d'àudio

[ctx: #546]
en: Passthrough output device
ca: Dispositiu de sortida Passthrough

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
ca: No hi ha biografia d'aquest artista

[ctx: #548]
en: Downmix multichannel audio to stereo
ca: Mescla l'àudio multicanal a estèreo

[ctx: #549]
en: Number
ca: Número

[ctx: #550]
en: Sort by: %s
ca: Ordena per: %s

[ctx: #551]
en: Name
ca: Nom

[ctx: #552]
en: Date
ca: Data

[ctx: #553]
en: Size
ca: Mida

[ctx: #554]
en: Track
ca: Pista

[ctx: #555]
en: Time
ca: Temps

[ctx: #556]
en: Title
ca: Títol

[ctx: #557]
en: Artist
ca: Artista

[ctx: #558]
en: Album
ca: Àlbum

[ctx: #559]
en: Playlist
ca: Llista de reproducció

[ctx: #561]
en: File
ca: Fitxer

[ctx: #562]
en: Year
ca: Any

[ctx: #563]
en: Rating
ca: Valoració

[ctx: #564]
en: Type
ca: Tipus

[ctx: #565]
en: Usage
ca: Ús

[ctx: #566]
en: Album artist
ca: Artista de l'àlbum

[ctx: #567]
en: Play count
ca: Núm. reproduccions

[ctx: #568]
en: Last played
ca: Darrera reproducció

[ctx: #569]
en: Comment
ca: Comentari

[ctx: #570]
en: Date added
ca: Data d'addició

[ctx: #571]
en: Default
ca: Per defecte

[ctx: #572]
en: Studio
ca: Estudi

[ctx: #573]
en: Path
ca: Camí

[ctx: #574]
en: Country
ca: País

[ctx: #575]
en: In progress
ca: En curs

[ctx: #577]
en: Date Taken
ca: Data de la presa

[ctx: #580]
en: Sort direction
ca: Direcció d'ordenació

[ctx: #581]
en: Sort method
ca: Mètode d'ordenació

[ctx: #582]
en: View mode
ca: Mode de visualització

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
ca: Recorda les vistes per les diferents carpetes

[ctx: #584]
en: Ascending
ca: Ascendent

[ctx: #585]
en: Descending
ca: Descendent

[ctx: #586]
en: Edit playlist
ca: Edita la llista de reproducció

[ctx: #587]
en: Filter
ca: Filtre

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
ca: Cancel·la el mode festa

[ctx: #589]
en: Party mode
ca: Mode de festa

[ctx: #590]
en: Random
ca: Aleatori

[ctx: #591]
en: Off
ca: Inactiu

[ctx: #592]
en: One
ca: Una

[ctx: #593]
en: All
ca: Totes

[ctx: #594]
en: Off
ca: Inactiu

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
ca: Repetir: Inactiu

[ctx: #596]
en: Repeat: One
ca: Repetir: Una

[ctx: #597]
en: Repeat: All
ca: Repetir: Totes

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
ca: Extreu el CD d'àudio

[ctx: #601]
en: Medium
ca: Mitjà

[ctx: #602]
en: Standard
ca: Estàndard

[ctx: #603]
en: Extreme
ca: Extrem

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
ca: Taxa de bits constant

[ctx: #605]
en: Ripping...
ca: S'està extraient...

[ctx: #607]
en: To:
ca: A:

[ctx: #608]
en: Could not rip CD or track
ca: No es pot extreure el CD o la pista

[ctx: #609]
en: CDDARipPath is not set.
ca: CDDARipPath no està definit.

[ctx: #610]
en: Rip audio track
ca: Extreu la pista d'àudio

[ctx: #611]
en: Enter number
ca: Introduïu el número

[ctx: #612]
en: Bits/sample
ca: Bits/Mostra

[ctx: #613]
en: Sample rate
ca: Freqüència de mostreig

[ctx: #614]
en: Virtual folder
ca: Directori Virtual

[ctx: #620]
en: Audio CDs
ca: Els CD d'àudio

[ctx: #621]
en: Encoder
ca: Codificador

[ctx: #622]
en: Quality
ca: Qualitat

[ctx: #623]
en: Bitrate
ca: Taxa de bits

[ctx: #624]
en: Include track number
ca: Inclou el número de pista

[ctx: #625]
en: All songs of
ca: Totes les cançons de

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
ca: Sèries de TV en progrés

[ctx: #629]
en: View mode
ca: Mode de visualització

[ctx: #632]
en: Stretch 4:3
ca: Adaptar a 4:3

[ctx: #633]
en: Wide Zoom
ca: Zoom angular

[ctx: #634]
en: Stretch 16:9
ca: Adaptar a 16:9

[ctx: #635]
en: Original Size
ca: Mida original

[ctx: #636]
en: Custom
ca: Personalitzat

[ctx: #638]
en: ReplayGain volume adjustments
ca: Ajustos de volum de ReplayGain

[ctx: #639]
en: Use track levels
ca: Utilitza el volum de la pista

[ctx: #640]
en: Use album levels
ca: Utilitza el volum de l'àlbum

[ctx: #641]
en: PreAmp Level - ReplayGained files
ca: Nivell de PreAmp - Fitxers amb ReplayGain

[ctx: #642]
en: PreAmp Level - Non ReplayGained files
ca: Nivell de PreAmp - Fitxers sense ReplayGain

[ctx: #643]
en: Avoid clipping on ReplayGained files
ca: Evitar la distorsió digital en fitxers amb ReplayGain

[ctx: #644]
en: Crop black bars
ca: Elimina les vores negres

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
ca: Es necessita descomprimir un fitxer gran. Voleu continuar?

[ctx: #646]
en: Remove from library
ca: Elimina de la biblioteca

[ctx: #647]
en: Export video library
ca: Exporta la biblioteca de vídeo

[ctx: #648]
en: Import video library
ca: Importa la biblioteca de vídeo

[ctx: #649]
en: Importing
ca: S'està important

[ctx: #650]
en: Exporting
ca: S'està exportant

[ctx: #651]
en: Browse for library
ca: Cerca la biblioteca

[ctx: #652]
en: Years
ca: Anys

[ctx: #653]
en: Update library
ca: Actualitza la biblioteca

[ctx: #654]
en: Show debug info
ca: Mostra la informació de depuració

[ctx: #655]
en: Browse for executable
ca: Cerca l'executable

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
ca: Cerca la llista de reproducció

[ctx: #657]
en: Browse for folder
ca: Cerca la carpeta

[ctx: #658]
en: Song information
ca: Informació de la cançó

[ctx: #659]
en: Non-linear stretch
ca: Estirament no lineal

[ctx: #660]
en: Volume amplification
ca: Amplificació del volum

[ctx: #661]
en: Choose export folder
ca: Trieu la carpeta d'exportació

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
ca: Aquest fitxer ja no està disponible.

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
ca: Voleu eliminar-lo de la biblioteca?

[ctx: #664]
en: Browse for Script
ca: Cerca l'script

[ctx: #665]
en: Compression level
ca: Nivell de compressió

[ctx: #666]
en: Enable component-specific logging
ca: Habilita el registre de components específics

[ctx: #667]
en: Enable Dolby Digital transcoding
ca: Habilita la transcodificació Dolby Digital

[ctx: #668]
en: Specify component-specific logging...
ca: Especifica el registre de components específics...

[ctx: #669]
en: Verbose logging for SMB library
ca: Registre detallat per la llibreria SMB

[ctx: #670]
en: Verbose logging for CURL library (http, dav)
ca: Registre detallat per la llibreria CURL (http, dav)

[ctx: #671]
en: Verbose logging for CMYTH library
ca: Registre detallat per la llibreria CMYTH

[ctx: #672]
en: Verbose logging for FFMPEG libraries
ca: Registre detallat per les llibreries FFMPEG

[ctx: #673]
en: Verbose logging for RTMP library
ca: Registre detallat per la llibreria RTMP

[ctx: #674]
en: Verbose logging for DBUS calls
ca: Registre detallat per les crides del DBUS

[ctx: #675]
en: Verbose logging for JSON-RPC requests
ca: Registre detallat per a les peticions JSON-RPC

[ctx: #676]
en: Verbose logging for AUDIO component
ca: Registre detallat del component AUDIO

[ctx: #677]
en: Verbose logging for AirTunes library
ca: Registre detallat per a la llibreria d'AirTunes

[ctx: #678]
en: Verbose logging for UPnP components
ca: Registre detallat per als components UPnP

[ctx: #679]
en: Verbose logging for CEC library
ca: Registre detallat per a la llibreria CEC

[ctx: #680]
en: Verbose logging for VIDEO component
ca: Registre detallat per al component de VÍDEO

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
ca: S'està netejant la biblioteca

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
ca: S'estan eliminant les cançons velles de la biblioteca

[ctx: #702]
en: This path has been scanned before
ca: Aquest camí ha estat escanejat amb anterioritat

[ctx: #705]
en: Network
ca: Xarxa

[ctx: #706]
en: Server
ca: Servidor

[ctx: #708]
en: Use an HTTP proxy server to access the internet
ca: Utilitza un servidor proxy HTTP per accedir a internet

[ctx: #711]
en: Internet Protocol (IP)
ca: Protocol d'Internet (IP)

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
ca: El port especificat no és vàlid. El valor ha d'estar entre 1 i 65535.

[ctx: #713]
en: HTTP proxy
ca: Proxy HTTP

[ctx: #715]
en: Assignment
ca: Tasca

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
ca: Automàtica (DHCP)

[ctx: #717]
en: Manual (Static)
ca: Manual (Estàtica)

[ctx: #719]
en: IP address
ca: Adreça IP

[ctx: #720]
en: Netmask
ca: Màscara de xarxa

[ctx: #721]
en: Default gateway
ca: Passarel·la per defecte

[ctx: #722]
en: DNS server
ca: Servidor DNS

[ctx: #723]
en: Save & restart
ca: Desa i reinicia

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
ca: La direcció especificada no és vàlida. El valor ha de ser AAA.BBB.CCC.DDD

[ctx: #725]
en: with numbers between 0 and 255.
ca: amb números entre 0 i 255.

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
ca: Els canvis no s'han desat. Voleu continuar sense desar-los?

[ctx: #727]
en: Web server
ca: Servidor Web

[ctx: #728]
en: FTP server
ca: Servidor FTP

[ctx: #732]
en: Save & apply
ca: Desa i aplica

[ctx: #733]
en: Password
ca: Contrasenya

[ctx: #734]
en: No pass
ca: Sense contrasenya

[ctx: #735]
en: Character set
ca: Joc de caràcters

[ctx: #736]
en: Style
ca: Estil

[ctx: #737]
en: Colour
ca: Color

[ctx: #739]
en: Bold
ca: Negreta

[ctx: #740]
en: Italics
ca: Cursiva

[ctx: #741]
en: Bold italics
ca: Negreta Cursiva

[ctx: #742]
en: White
ca: Blanc

[ctx: #743]
en: Yellow
ca: Groc

[ctx: #744]
en: Files
ca: Fitxers

[ctx: #745]
en: No scanned information for this view
ca: No hi ha informació per aquesta vista

[ctx: #746]
en: Please turn off library mode
ca: Desactiveu el mode biblioteca

[ctx: #747]
en: Error loading image
ca: S'ha produït un error al carregar la imatge

[ctx: #748]
en: Edit path
ca: Edita el camí

[ctx: #749]
en: Mirror image
ca: Imatge del mirall

[ctx: #750]
en: Are you sure?
ca: Esteu segur?

[ctx: #751]
en: Removing source
ca: S'està eliminant la font

[ctx: #754]
en: Add program link
ca: Afegeix un enllaç del programa

[ctx: #755]
en: Edit program path
ca: Edita el camí del programa

[ctx: #756]
en: Edit program name
ca: Edita el nom del programa

[ctx: #757]
en: Edit path depth
ca: Edita la profunditat del camí

[ctx: #759]
en: View: Big list
ca: Vista: Llista gran

[ctx: #760]
en: Yellow
ca: Groc

[ctx: #761]
en: White
ca: Blanc

[ctx: #762]
en: Blue
ca: Blau

[ctx: #763]
en: Bright green
ca: Verd brillant

[ctx: #764]
en: Yellow green
ca: Groc verd

[ctx: #765]
en: Cyan
ca: Cian

[ctx: #766]
en: Light grey
ca: Gris clar

[ctx: #767]
en: Grey
ca: Gris

[ctx: #770]
en: Error %i: share not available
ca: Error %i: recurs compartit no disponible

[ctx: #772]
en: Audio output
ca: Sortida d'àudio

[ctx: #773]
en: Seeking
ca: S'està cercant

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
ca: Carpeta de les diapositives

[ctx: #775]
en: Network interface
ca: Interfície de xarxa

[ctx: #776]
en: Wireless network name (ESSID)
ca: Nom de la xarxa sense fils (ESSID)

[ctx: #777]
en: Wireless password
ca: Contrasenya de la xarxa sense fils

[ctx: #778]
en: Wireless security
ca: Seguretat de la xarxa sense fils

[ctx: #779]
en: Save and apply network interface settings
ca: Desa i aplica la configuració de la interfície de xarxa

[ctx: #780]
en: No encryption
ca: Sense xifrat

[ctx: #784]
en: Applying network interface settings. Please wait.
ca: S'està aplicant la configuració de la interfície de xarxa. Si us plau, espereu.

[ctx: #785]
en: Network interface restarted successfully.
ca: La interfície de xarxa s'ha reiniciat correctament.

[ctx: #786]
en: Network interface did not start successfully.
ca: La interfície de xarxa no s'ha iniciar correctament.

[ctx: #787]
en: Interface disabled
ca: Interfície desactivada

[ctx: #788]
en: Network interface disabled successfully.
ca: La interfície de xarxa s'ha desactivat correctament.

[ctx: #789]
en: Wireless network name (ESSID)
ca: Nom de la xarxa sense fils (ESSID)

[ctx: #790]
en: Remote control
ca: Comandament a distància

[ctx: #791]
en: Allow programs on this system to control Kodi
ca: Permet que els programes d'aquest equip controlin el Kodi

[ctx: #793]
en: Port range
ca: Rang de ports

[ctx: #794]
en: Allow programs on other systems to control Kodi
ca: Permet que els programes d'altres equips controlin el Kodi

[ctx: #795]
en: Initial repeat delay (ms)
ca: Retard de repetició inicial (ms)

[ctx: #796]
en: Continuous repeat delay (ms)
ca: Retard de repetició continu (ms)

[ctx: #797]
en: Maximum number of clients
ca: Número màxim de clients

[ctx: #798]
en: Internet access
ca: Accés a internet

[ctx: #799]
en: Library Update
ca: Actualització de biblioteca

[ctx: #800]
en: Music library needs to rescan tags from files.
ca: La llibreria de música necessista tornar a escanejar les etiquetes dels fitxers.

[ctx: #801]
en: Would you like to scan now?
ca: Voleu escanejar ara?

[ctx: #802]
en: %s of %s available
ca: %s de %s disponibles

[ctx: #850]
en: Invalid port number entered
ca: El número de port introduït no és vàlid

[ctx: #851]
en: Valid port range is 1-65535
ca: El rang de ports vàlid és 1-65535

[ctx: #852]
en: Valid port range is 1024-65535
ca: El rang de ports vàlid és 1024-65535

[ctx: #997]
en: Add Pictures...
ca: Afegeix imatges...

[ctx: #998]
en: Add Music...
ca: Afegeix música...

[ctx: #999]
en: Add Videos...
ca: Afegeix vídeos...

[ctx: #1000]
en: Preview
ca: Previsualització

[ctx: #1001]
en: Unable to connect
ca: No s'ha pogut connectar

[ctx: #1002]
en: Kodi was unable to connect to the network location.
ca: El Kodi no ha pogut connectar amb la ubicació de xarxa.

[ctx: #1003]
en: This could be due to the network not being connected.
ca: Podria ser degut a que la xarxa no estigui connectada.

[ctx: #1004]
en: Would you like to add it anyway?
ca: Voleu afegir-lo de totes maneres?

[ctx: #1006]
en: IP address
ca: Adreça IP

[ctx: #1007]
en: Add network location
ca: Afegeix una ubicació de xarxa

[ctx: #1009]
en: Server address
ca: Adreça del servidor

[ctx: #1010]
en: Server name
ca: Nom del servidor

[ctx: #1011]
en: Remote path
ca: Camí d'accés remot

[ctx: #1012]
en: Shared folder
ca: Carpeta compartida

[ctx: #1014]
en: Username
ca: Nom d'usuari

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
ca: Cerca un servidor de xarxa

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
ca: Introduïu l'adreça de xarxa del servidor

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
ca: Introduïu el camí al servidor

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
ca: Introduïu el número de port

[ctx: #1019]
en: Enter the username
ca: Introduïu el nom d'usuari

[ctx: #1020]
en: Add %s source
ca: Afegeix la font %s

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
ca: Introduïu els camins o cerqueu les ubicacions dels medis.

[ctx: #1022]
en: Enter a name for this media Source.
ca: Introduïu un nom per la font.

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
ca: Cerca un recurs compartit nou

[ctx: #1024]
en: Browse
ca: Navega

[ctx: #1025]
en: Could not retrieve directory information.
ca: No s'ha pogut recuperar la informació del directori.

[ctx: #1026]
en: Add source
ca: Afegeix una font

[ctx: #1027]
en: Edit source
ca: Edita la font

[ctx: #1028]
en: Edit %s source
ca: Edita la font %s

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
ca: Introduïu la nova etiqueta

[ctx: #1030]
en: Browse for image
ca: Cerca una imatge

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
ca: Cerca la carpeta d'imatges

[ctx: #1032]
en: Add network location...
ca: Afegeix una ubicació de xarxa...

[ctx: #1033]
en: Browse for file
ca: Cerca un fitxer

[ctx: #1034]
en: Submenu
ca: Submenú

[ctx: #1035]
en: Enable submenu buttons
ca: Habilita els botons del submenú

[ctx: #1036]
en: Favourites
ca: Preferits

[ctx: #1037]
en: Video Add-ons
ca: Complements de vídeo

[ctx: #1038]
en: Music Add-ons
ca: Complements de música

[ctx: #1039]
en: Picture Add-ons
ca: Complements d'imatge

[ctx: #1040]
en: Loading directory
ca: S'està carregant el directori

[ctx: #1041]
en: Retrieved %i items
ca: S'han obtingut %i elements

[ctx: #1042]
en: Retrieved %i of %i items
ca: S'han obtingut %i de %i elements

[ctx: #1043]
en: Program Add-ons
ca: Complements de programes

[ctx: #1044]
en: Set plug-in thumb
ca: Establir la miniatura del connector

[ctx: #1045]
en: Add-on settings
ca: Configuració del complement

[ctx: #1046]
en: Access points
ca: Punts d'accés

[ctx: #1047]
en: Other...
ca: Altres...

[ctx: #1048]
en: Username
ca: Nom d'usuari

[ctx: #1049]
en: Script settings
ca: Cofiguració de l'script

[ctx: #1050]
en: Singles
ca: Individual

[ctx: #1051]
en: Enter web address
ca: Introduïu l'adreça web

[ctx: #1180]
en: Proxy type
ca: Tipus de proxy

[ctx: #1185]
en: SOCKS5 with remote dns resolving
ca: SOCKS5 amb resolució de DNS de forma remota

[ctx: #1200]
en: SMB client
ca: Client SMB

[ctx: #1202]
en: Workgroup
ca: Grup de treball

[ctx: #1203]
en: Default username
ca: Nom d'usuari per defecte

[ctx: #1204]
en: Default password
ca: Contrasenya per defecte

[ctx: #1207]
en: WINS server
ca: Servidor WINS

[ctx: #1208]
en: Mount SMB shares
ca: Munta els recursos compartits per SMB

[ctx: #1210]
en: Remove
ca: Elimina

[ctx: #1211]
en: Music
ca: Música

[ctx: #1212]
en: Video
ca: Vídeo

[ctx: #1213]
en: Pictures
ca: Imatges

[ctx: #1214]
en: Files
ca: Fitxers

[ctx: #1215]
en: Music & video
ca: Música i vídeo

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
ca: Música i imatges

[ctx: #1217]
en: Music & files
ca: Música i fitxers

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
ca: Vídeo i imatges

[ctx: #1219]
en: Video & files
ca: Vídeo i fitxers

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
ca: Imatges i fitxers

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
ca: Música, vídeo i imatges

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
ca: Música, vídeo, imatges i fitxers

[ctx: #1223]
en: Disabled
ca: Desactivat

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
ca: Fitxers, música i vídeo

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
ca: Fitxers, imatges i música

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
ca: Fitxers, imatges i vídeo

[ctx: #1229]
en: Music & programs
ca: Música i programes

[ctx: #1230]
en: Video & programs
ca: Vídeo i programes

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
ca: Imatges i programes

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
ca: Música, vídeo, imatges i programes

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
ca: Programes, vídeo i música

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
ca: Programes, imatges i música

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
ca: Programes, imatges i vídeo

[ctx: #1260]
en: Announce these services to other systems via Zeroconf
ca: Anuncia aquests serveis a altres sistemes a través de Zeroconf

[ctx: #1268]
en: iOS 8 compatibility mode
ca: Mode de compatibilitat per a iOS 8

[ctx: #1269]
en: Allow volume control
ca: Permet el control de volum

[ctx: #1270]
en: Allow Kodi to receive AirPlay content
ca: Permet que el Kodi rebi contingut de l'AirPlay

[ctx: #1271]
en: Device name
ca: Nom del dispositiu

[ctx: #1272]
en: Use password protection
ca: Utilitza protecció de contrasenya

[ctx: #1275]
en: Filter %s
ca: Filtre %s

[ctx: #1300]
en: Custom audio device
ca: Dispositiu d'àudio personalitzat

[ctx: #1301]
en: Custom passthrough device
ca: Dispositiu passthrough personalitzat

[ctx: #1375]
en: Temperature
ca: Temperatura

[ctx: #1376]
en: Pressure
ca: Pressió

[ctx: #1377]
en: Proximity
ca: Proximitat

[ctx: #1378]
en: Intensity
ca: Intensitat

[ctx: #1379]
en: Ragged
ca: Irregular

[ctx: #1380]
en: Very
ca: Molt

[ctx: #1381]
en: Extreme
ca: Extrem

[ctx: #1382]
en: Whirls
ca: Remolins

[ctx: #1383]
en: Sky Is Clear
ca: Cel clar

[ctx: #1384]
en: Broken
ca: Trencat

[ctx: #1387]
en: Hurricane
ca: Huracà

[ctx: #1388]
en: Cold
ca: Fred

[ctx: #1389]
en: Windy
ca: Ventós

[ctx: #1390]
en: Settings
ca: Configuració

[ctx: #1391]
en: Breeze
ca: Brisa

[ctx: #1392]
en: Gentle
ca: Suau

[ctx: #1393]
en: High wind, near gale
ca: Vent fort, gairebé vendaval

[ctx: #1394]
en: Severe
ca: Sever

[ctx: #1396]
en: Drifting
ca: Neu acumulada

[ctx: #1397]
en: and
ca: i

[ctx: #1398]
en: Freezing
ca: Gelant

[ctx: #1399]
en: Late
ca: Tard

[ctx: #1400]
en: Isolated
ca: Aïllat

[ctx: #1401]
en: Thundershowers
ca: Tempesta amb trons

[ctx: #1402]
en: Thunder
ca: Trons

[ctx: #1403]
en: Sun
ca: Sol

[ctx: #1404]
en: Heavy
ca: Forta

[ctx: #1405]
en: in
ca: a/en

[ctx: #1406]
en: the
ca: el/la

[ctx: #1407]
en: Vicinity
ca: Proximitats

[ctx: #1408]
en: Ice
ca: Gel

[ctx: #1409]
en: Crystals
ca: Cristalls

[ctx: #1410]
en: Calm
ca: Calma

[ctx: #1411]
en: with
ca: amb

[ctx: #1412]
en: windy
ca: ventós

[ctx: #1413]
en: Patches
ca: Pedaços

[ctx: #1414]
en: Thunderstorm
ca: Tempesta elèctrica

[ctx: #1415]
en: Drizzle
ca: Plugim

[ctx: #1416]
en: Foggy
ca: Boirós

[ctx: #1417]
en: Grains
ca: Grans

[ctx: #1418]
en: Thunderstorms
ca: Tempestes

[ctx: #1419]
en: Shallow
ca: Superficial

[ctx: #1420]
en: Moderate
ca: Moderada

[ctx: #1421]
en: Very High
ca: Molt forta

[ctx: #1422]
en: Windy
ca: Ventós

[ctx: #1423]
en: Mist
ca: Boira

[ctx: #1424]
en: Overcast
ca: Cobert

[ctx: #1425]
en: Pellets
ca: Pedres

[ctx: #1426]
en: Hail
ca: Calamarsa

[ctx: #1427]
en: Smoke
ca: Fum

[ctx: #1428]
en: Volcanic
ca: Volcànic

[ctx: #1429]
en: Ash
ca: Cendra

[ctx: #1430]
en: Widespread
ca: Estès

[ctx: #1431]
en: Dust
ca: Pols

[ctx: #1432]
en: Sand
ca: Sorra

[ctx: #1433]
en: Spray
ca: Plovisqueig

[ctx: #1434]
en: Whirls
ca: Remolins

[ctx: #1435]
en: Sandstorm
ca: Tempesta de sorra

[ctx: #1436]
en: Blowing
ca: Bufant

[ctx: #1437]
en: Pellet
ca: Pedra

[ctx: #1438]
en: Small
ca: Petit

[ctx: #1439]
en: and
ca: i

[ctx: #1440]
en: Sleet
ca: Aiguaneu

[ctx: #1441]
en: with
ca: amb

[ctx: #1442]
en: Chance
ca: Oportunitat

[ctx: #1443]
en: of
ca: de

[ctx: #1444]
en: Funnel
ca: Embut

[ctx: #1445]
en: Cloud
ca: Núvol

[ctx: #1446]
en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: #1447]
en: Squals
ca: Ràfegues

[ctx: #1448]
en: Precipitation
ca: Precipitació

[ctx: #1449]
en: Partial
ca: Parcial

[ctx: #1450]
en: Put display to sleep when idle
ca: Activa l'estalvi d'energia de la pantalla quan estigui inactiu

[ctx: #2050]
en: Runtime
ca: Temps d'execució

[ctx: #2080]
en: Empty list
ca: Llista buida

[ctx: #2081]
en: Went back to parent list because the active list has been emptied
ca: S'ha tornat a la llista superior perquè la llista activa s'ha buidat

[ctx: #2100]
en: Script failed! : %s
ca: L'script ha fallat : %s

[ctx: #2101]
en: Newer version needed - See log
ca: Es necessita un versió més recent - Veure el registre

[ctx: #10000]
en: Home
ca: Inici

[ctx: #10001]
en: Programs
ca: Programes

[ctx: #10002]
en: Pictures
ca: Imatges

[ctx: #10003]
en: File manager
ca: Gestor de fitxers

[ctx: #10004]
en: Settings
ca: Configuració

[ctx: #10005]
en: Music
ca: Música

[ctx: #10006]
en: Videos
ca: Vídeos

[ctx: #10007]
en: System information
ca: Informació del sistema

[ctx: #10008]
en: Settings - General
ca: Configuració - General

[ctx: #10009]
en: Settings - Screen
ca: Configuració - Pantalla

[ctx: #10010]
en: Settings - Appearance - GUI Calibration
ca: Configuració - Aparença - Calibració de la interfície gràfica d'usuari

[ctx: #10011]
en: Settings - Videos - Screen Calibration
ca: Configuració - Vídeos - Calibració de la pantalla

[ctx: #10012]
en: Settings - Pictures
ca: Configuració - Imatges

[ctx: #10013]
en: Settings - Programs
ca: Configuració - Programes

[ctx: #10014]
en: Settings - Weather
ca: Configuració - El temps

[ctx: #10015]
en: Settings - Music
ca: Configuració - Música

[ctx: #10016]
en: Settings - System
ca: Configuració - Sistema

[ctx: #10017]
en: Settings - Videos
ca: Configuració - Vídeos

[ctx: #10018]
en: Settings - Network
ca: Configuració - Xarxa

[ctx: #10019]
en: Settings - Appearance
ca: Configuració - Aparença

[ctx: #10021]
en: Web Browser
ca: Navegador web

[ctx: #10025]
en: Videos
ca: Vídeos

[ctx: #10028]
en: Videos/Playlist
ca: Vídeos/Llista de reproducció

[ctx: #10029]
en: Login screen
ca: Pantalla d'autenticació

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
ca: Configuració - Perfils

[ctx: #10035]
en: Reset
ca: Reinicialitza

[ctx: #10036]
en: Basic
ca: Bàsic

[ctx: #10037]
en: Standard
ca: Estàndard

[ctx: #10038]
en: Advanced
ca: Avançat

[ctx: #10040]
en: Add-on browser
ca: Cercador de complements

[ctx: #10041]
en: Reset above settings to default
ca: Restableix els ajustos anteriors als per defecte

[ctx: #10042]
en: Are you sure you want to reset the settings in this category?
ca: Esteu segur que voleu reinicialitzar la configuració en aquesta categoria?

[ctx: #10043]
en: Help
ca: Ajuda

[ctx: #10044]
en: No help available
ca: No hi ha ajuda disponible

[ctx: #10045]
en: Resets all the visible settings to their default values.
ca: Restableix tots els canvis visibles als seus valors per defecte.

[ctx: #10046]
en: No categories available
ca: No hi ha categories disponibles

[ctx: #10047]
en: Try changing the setting level to see additional categories and settings.
ca: Prova de canviar el nivell d'ajust per veure categories i valors addicionals.

[ctx: #10100]
en: Yes/No dialogue
ca: Diàleg Sí/No

[ctx: #10101]
en: Progress dialogue
ca: Diàleg de progrés

[ctx: #10126]
en: File browser
ca: Gestor de fitxers

[ctx: #10128]
en: Network setup
ca: Configuració de la xarxa

[ctx: #10129]
en: Media source
ca: Recurs multimèdia

[ctx: #10130]
en: Profile settings
ca: Configuració del perfil

[ctx: #10131]
en: Lock settings
ca: Bloqueja la configuració

[ctx: #10132]
en: Content settings
ca: Configuració del contingut

[ctx: #10134]
en: Favourites
ca: Preferits

[ctx: #10135]
en: Songs/Info
ca: Cançons/Informació

[ctx: #10136]
en: Smart playlist editor
ca: Editor de llistes de reproducció intel·ligents

[ctx: #10137]
en: Smart playlist rule editor
ca: Editor de regles de llistes de reproducció intel·ligents

[ctx: #10139]
en: Pictures/Info
ca: Imatges/Informació

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
ca: Configuració del complement

[ctx: #10146]
en: Add-ons/Info
ca: Complements/Informació

[ctx: #10210]
en: Looking for subtitles...
ca: S'estan cercant els subtítols...

[ctx: #10211]
en: Looking for or caching subtitles...
ca: S'estan cercant o posant a la memòria cau els subtítols...

[ctx: #10212]
en: terminating
ca: s'està finalitzant

[ctx: #10213]
en: buffering
ca: S'està emplenant la memòria intermèdia

[ctx: #10214]
en: Opening stream
ca: S'està obrint el flux de dades

[ctx: #10500]
en: Music/Playlist
ca: Música/Llista de reproducció

[ctx: #10501]
en: Music/Files
ca: Música/Fitxers

[ctx: #10502]
en: Music/Library
ca: Música/Biblioteca

[ctx: #10503]
en: Playlist editor
ca: Editor de la llista de reproducció

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
ca: Les 100 millors cançons

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
ca: Els 100 millors àlbums

[ctx: #10506]
en: Programs
ca: Programes

[ctx: #10507]
en: Configuration
ca: Configuració

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
ca: Predicció del temps

[ctx: #10509]
en: Network gaming
ca: Joc en xarxa

[ctx: #10511]
en: System info
ca: Informació del sistema

[ctx: #10516]
en: Music - Library
ca: Música - Biblioteca

[ctx: #10517]
en: Now Playing - Music
ca: Música - Reproduïnt

[ctx: #10522]
en: Now Playing - Videos
ca: Vídeo - Reproduïnt

[ctx: #10523]
en: Album info
ca: Informació de l'àlbum

[ctx: #10524]
en: Movie info
ca: Informació de la pel·lícula

[ctx: #12000]
en: Select dialogue
ca: Diàleg de selecció

[ctx: #12001]
en: Music/Info
ca: Música/Informació

[ctx: #12002]
en: Dialogue OK
ca: Diàleg «D'acord»

[ctx: #12003]
en: Videos/Info
ca: Vídeos/Informació

[ctx: #12004]
en: Scripts/Info
ca: Scripts/Informació

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
ca: Vídeo en pantalla completa

[ctx: #12006]
en: Audio visualisation
ca: Visualització d'àudio

[ctx: #12008]
en: File stacking dialogue
ca: Diàleg d'agrupar fitxers

[ctx: #12009]
en: Rebuild index...
ca: Reconstruir l'índex...

[ctx: #12010]
en: Return to music window
ca: Torna a la finestra de música

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
ca: Torna a la finestra de vídeos

[ctx: #12021]
en: Start from beginning
ca: Comença des del principi

[ctx: #12022]
en: Resume from %s
ca: Reprèn des de %s

[ctx: #12321]
en: Ok
ca: D'acord

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
ca: Bloquejat! Introduïu el codi...

[ctx: #12326]
en: Enter password
ca: Introduïu la contrasenya

[ctx: #12327]
en: Enter master code
ca: Introduïu el codi mestre

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
ca: Introduïu el codi de desbloqueig

[ctx: #12329]
en: or press C to cancel
ca: o premeu C per cancel·lar

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
ca: Introduïu la combinació de botons del gamepad i

[ctx: #12331]
en: press OK, or Back to cancel
ca: premeu «D'acord», or enrere per cancel·lar

[ctx: #12332]
en: Set lock
ca: Establiu el bloqueig

[ctx: #12333]
en: Unlock
ca: Desbloca

[ctx: #12334]
en: Reset lock
ca: Reinicieu el bloqueig

[ctx: #12335]
en: Remove lock
ca: Treieu el bloqueig

[ctx: #12337]
en: Numeric password
ca: Contrasenya numèrica

[ctx: #12338]
en: Gamepad button combo
ca: Combinació de botons del gamepad

[ctx: #12339]
en: Full-text password
ca: Contrasenya alfanumèrica

[ctx: #12340]
en: Enter new password
ca: Introduïu la nova contrasenya

[ctx: #12341]
en: Re-Enter new password
ca: Confirmeu la nova contrasenya

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
ca: Contrasenya incorrecta,

[ctx: #12343]
en: retries left
ca: re-intents restants

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
ca: Les contrasenyes introduïdes no coincideixen.

[ctx: #12345]
en: Access denied
ca: Accés denegat

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
ca: S'ha excedit el límit d'intents.

[ctx: #12347]
en: The system will now power down.
ca: Ara s'aturarà el sistema.

[ctx: #12348]
en: Item locked
ca: Element bloquejat

[ctx: #12349]
en: Updating video library art
ca: S'està actualitzant l'art de la videoteca.

[ctx: #12350]
en: Processing %s
ca: S'està processant %s

[ctx: #12351]
en: The art cache in your video library needs updating.
ca: La memòria cau d'art a la seva biblioteca de vídeo necessita actualitzar-se.

[ctx: #12352]
en: No downloading is needed.
ca: No es necessita descarregar res.

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
ca: Reactiva el bloqueig

[ctx: #12354]
en: Would you like to update it now?
ca: Voleu actualitzar-lo ara?

[ctx: #12356]
en: Change lock
ca: Canvia el bloqueig

[ctx: #12357]
en: Source lock
ca: Bloquejar Recurs

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
ca: La contrasenya intorduïda està en blanc. Intenteu-ho de nou.

[ctx: #12360]
en: Master lock
ca: Bloqueig mestre

[ctx: #12362]
en: Shutdown system if Master Lock retries exceeded
ca: Apaga el sistema si s'excedeix el màxim d'intents del bloqueig mestre

[ctx: #12367]
en: Master code is not valid
ca: Codi mestre no vàlid

[ctx: #12368]
en: Please enter a valid master code
ca: Introduïu un codi mestre vàlid

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
ca: Configuració i gestor de fitxers

[ctx: #12376]
en: Set as default for all videos
ca: Establir com a predeterminat per a tots els vídeos

[ctx: #12377]
en: This will reset any previously saved values
ca: Això restablirà tots els valors guardats prèviament

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
ca: Mostra cada imatge durant

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
ca: Utilitza els efectes pan i zoom

[ctx: #12383]
en: 12 hour clock
ca: Rellotge de 12 hores

[ctx: #12384]
en: 24 hour clock
ca: Rellotge de 24 hores

[ctx: #12385]
en: Day/Month
ca: Dia/Mes

[ctx: #12386]
en: Month/Day
ca: Mes/Dia

[ctx: #12390]
en: System uptime
ca: Activitat del sistema des de

[ctx: #12391]
en: Minutes
ca: Minuts

[ctx: #12392]
en: Hours
ca: Hores

[ctx: #12393]
en: Days
ca: Dies

[ctx: #12394]
en: Total uptime
ca: Temps total d'activitat

[ctx: #12395]
en: Battery level
ca: Nivell de la bateria

[ctx: #12396]
en: Auto updates: On
ca: Actualitzacions automàtiques: Actiu

[ctx: #12397]
en: Auto updates: Notify
ca: Actualitzacions automàtiques: Notifica

[ctx: #12398]
en: Auto updates: Never
ca: Actualitzacions automàtiques: Mai

[ctx: #12600]
en: Weather
ca: El temps

[ctx: #12900]
en: Screensaver
ca: Estalvi de pantalla

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
ca: OSD a pantalla completa

[ctx: #13000]
en: System
ca: Sistema

[ctx: #13001]
en: Immediate HD spindown
ca: Atura el disc dur immediatament

[ctx: #13002]
en: Video only
ca: Només vídeo

[ctx: #13003]
en: - Delay
ca: - Retard

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
ca: - Durada mínima del fitxer

[ctx: #13005]
en: Shutdown
ca: Atura

[ctx: #13008]
en: Shutdown function
ca: Funció d'aturada

[ctx: #13009]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: #13010]
en: Hibernate
ca: Hiberna

[ctx: #13011]
en: Suspend
ca: Atura temporalment

[ctx: #13012]
en: Exit
ca: Surt

[ctx: #13013]
en: Reboot
ca: Reinicia

[ctx: #13014]
en: Minimise
ca: Minimitza

[ctx: #13015]
en: Power button action
ca: Acció del botó d'arrencada

[ctx: #13016]
en: Power off System
ca: Atura el sistema

[ctx: #13017]
en: Inhibit idle shutdown
ca: Inhibeix l'apagada per inactivitat

[ctx: #13018]
en: Allow idle shutdown
ca: Permet l'apagada per inactivitat

[ctx: #13020]
en: Is another session active, perhaps over ssh?
ca: Hi ha una altra sessió activa, potser a través de ssh?

[ctx: #13021]
en: Mounted removable harddrive
ca: S'ha muntat un disc dur extraïble

[ctx: #13022]
en: Unsafe device removal
ca: La extracció del dispositiu no és segura

[ctx: #13023]
en: Successfully removed device
ca: El dispositiu s'ha extret amb èxit

[ctx: #13024]
en: Joystick plugged
ca: S'ha connectat un joystick

[ctx: #13025]
en: Joystick unplugged
ca: S'ha desconnectat el joystick

[ctx: #13026]
en: Try to wake remote servers on access
ca: Prova de despertar els servidors remots a l'accedir-hi

[ctx: #13028]
en: Waiting for network to connect...
ca: S'està esperant la xarxa per connectar...

[ctx: #13029]
en: Failed to execute Wake on Lan!
ca: No s'ha pogut executar el Wake on Lan

[ctx: #13030]
en: Waiting for server to wake up...
ca: Esperant a que inicialitzi el servidor...

[ctx: #13031]
en: Extended wait for server to wake up...
ca: Espera extesa per a que inicialitzi el servidor...

[ctx: #13032]
en: Waiting for services to launch...
ca: Esperant a que inicialitzin els serveis...

[ctx: #13033]
en: MAC Discovery
ca: Descobrir MAC

[ctx: #13034]
en: Updated for %s
ca: Actualitzat per %s

[ctx: #13035]
en: Found for %s
ca: Trobat per %s

[ctx: #13036]
en: Failed for %s
ca: Error de %s

[ctx: #13050]
en: Running low on battery
ca: La càrrega de la bateria és baixa

[ctx: #13100]
en: Flicker filter
ca: Filtre de parpelleig

[ctx: #13101]
en: Let driver choose (requires restart)
ca: Permet triar al dispositiu (requereix reiniciar)

[ctx: #13106]
en: Disabled
ca: Desactivat

[ctx: #13107]
en: Enabled during video playback
ca: Habilitat durant la reproducció de vídeo

[ctx: #13108]
en: Always enabled
ca: Sempre habilitat

[ctx: #13109]
en: Test & apply resolution
ca: Prova i aplica la resolució

[ctx: #13110]
en: Save resolution?
ca: Voleu desar la resolució?

[ctx: #13111]
en: Would you like to keep this change?
ca: Voleu mantenir aquest canvi?

[ctx: #13112]
en: High quality upscaling
ca: Reescalat d'alta qualitat

[ctx: #13113]
en: Disabled
ca: Desactivat

[ctx: #13114]
en: Enabled for SD content
ca: Habilitat per el contingut SD

[ctx: #13115]
en: Always enabled
ca: Sempre habilitat

[ctx: #13116]
en: Upscaling method
ca: Mètode de reescalat

[ctx: #13117]
en: Bicubic
ca: Bicúbic

[ctx: #13121]
en: VDPAU HQ Upscaling level
ca: Nivell d'escalat de VDPAU HQ

[ctx: #13122]
en: VDPAU Studio level colour conversion
ca: VDPAU Studio level color conversion

[ctx: #13123]
en: Keep skin?
ca: Mantenir la pell?

[ctx: #13130]
en: Blank other displays
ca: Enfosqueix les altres pantalles

[ctx: #13131]
en: Disabled
ca: Desactivat

[ctx: #13132]
en: Blank displays
ca: Enfosqueix les pantalles

[ctx: #13140]
en: Active connections detected!
ca: S'han detectat les connexions actives

[ctx: #13141]
en: If you proceed, you might not be able to control Kodi
ca: Si continueu, pot ser que no sigueu capaç de controlar el Kodi

[ctx: #13142]
en: any longer. Are you sure you want to stop the Event server?
ca: Esteu segur que voleu aturar el servidor d'esdeveniments?

[ctx: #13144]
en: Change Apple Remote mode?
ca: Canviar el mode de l'Apple Remote?

[ctx: #13145]
en: If you are currently using the Apple Remote to control
ca: Si actualment està utilitzant l'Apple Remote per controlar

[ctx: #13146]
en: Kodi, changing this setting might affect your ability
ca: el Kodi, el canvi d'aquesta configuració pot afectar la seva capacitat

[ctx: #13147]
en: to continue controlling it. Do you want to proceed?
ca: per continuar el seu control. Voleu continuar?

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
ca: Màscara de subxarxa

[ctx: #13160]
en: Gateway
ca: Passarel·la

[ctx: #13161]
en: Primary DNS
ca: DNS primari

[ctx: #13162]
en: Initialise failed
ca: No s'ha pogut inicialitzar

[ctx: #13170]
en: Never
ca: Mai

[ctx: #13171]
en: Immediately
ca: Immediatament

[ctx: #13172]
en: After %i secs
ca: Després de %i segons

[ctx: #13173]
en: HDD install date:
ca: Data d'instal·lació del disc dur:

[ctx: #13174]
en: HDD power cycle count:
ca: Comptador de cicles d'energia del disc dur:

[ctx: #13200]
en: Profiles
ca: Perfils

[ctx: #13201]
en: Delete profile '%s'?
ca: Voleu suprimir el perfil '%s'?

[ctx: #13204]
en: Last loaded profile:
ca: Últim perfil carregat:

[ctx: #13205]
en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: #13206]
en: Overwrite
ca: Sobreescriure

[ctx: #13208]
en: Alarm clock
ca: Alarma de rellotge

[ctx: #13209]
en: Alarm clock interval (in minutes)
ca: Interval de l'alarma de rellotge (en minuts)

[ctx: #13210]
en: Started, alarm in %im
ca: Iniciada, alarma en %im

[ctx: #13211]
en: Alarm!
ca: Alarma!

[ctx: #13212]
en: Cancelled with %im%is left
ca: Cancel·lat quan quedava %im%is

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
ca: Cerqueu els subtítols en els fitxers RAR

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
ca: Cerqueu els subtítols...

[ctx: #13251]
en: Move item
ca: Mou l'element

[ctx: #13252]
en: Move item here
ca: Mou l'element aquí

[ctx: #13253]
en: Cancel move
ca: Cancel·la moure

[ctx: #13270]
en: Hardware:
ca: Maquinari:

[ctx: #13271]
en: CPU Usage:
ca: Ús de la CPU:

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
ca: Connectat, però les DNS no estan disponibles.

[ctx: #13275]
en: Hard Disk
ca: Disc dur

[ctx: #13277]
en: Storage
ca: Emmagatzematge

[ctx: #13278]
en: Default
ca: Per defecte

[ctx: #13279]
en: Network
ca: Xarxa

[ctx: #13280]
en: Video
ca: Vídeo

[ctx: #13281]
en: Hardware
ca: Maquinari

[ctx: #13283]
en: Operating system:
ca: Sistema operatiu:

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
ca: Velocitat de la CPU:

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
ca: Codificador de vídeo:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
ca: Resolució de la pantalla:

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
ca: Cable A/V:

[ctx: #13294]
en: DVD region:
ca: Regió del DVD:

[ctx: #13296]
en: Connected
ca: Connectat

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
ca: No està connectat. Comproveu la configuració de xarxa.

[ctx: #13299]
en: Target temperature
ca: Temperatura màxima

[ctx: #13300]
en: Fan speed
ca: Velocitat del ventilador

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
ca: Control automàtic de temperatura

[ctx: #13304]
en: Enable flipping bi-directional strings
ca: Habilita invertir les cadenes bidireccionals

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
ca: Mostra les notíces dels canals RSS

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
ca: Mostra la icona d'accés a la carpeta superior

[ctx: #13308]
en: Do you wish to reboot your system
ca: Voleu reiniciar els sistema

[ctx: #13309]
en: instead of just Kodi?
ca: en lloc del Kodi?

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
ca: Efecte de zoom

[ctx: #13311]
en: Float effect
ca: Efecte flotant

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
ca: Reducció de les bandes negres

[ctx: #13313]
en: Restart
ca: Reinicieu

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
ca: Fon entre cançons

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
ca: Regenera les miniatures

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
ca: Miniatures recursives

[ctx: #13317]
en: View slideshow
ca: Veure la presentació de diapositives

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
ca: Presentació de diapositives recursiva

[ctx: #13319]
en: Randomise
ca: Aleatoritzar

[ctx: #13320]
en: Stereo
ca: Estèreo

[ctx: #13321]
en: Left only
ca: Només esquerra

[ctx: #13322]
en: Right only
ca: Només dreta

[ctx: #13323]
en: Enable karaoke support
ca: Habilita el suport de karaoke

[ctx: #13324]
en: Background transparency
ca: Transparència del fons

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
ca: Transparència del primer pla

[ctx: #13326]
en: A/V delay
ca: Retard A/V

[ctx: #13328]
en: %s not found
ca: %s no s'ha trobat

[ctx: #13329]
en: Error opening %s
ca: Hi ha un error obrint %s

[ctx: #13330]
en: Unable to load %s
ca: No s'ha pogut carregar %s

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
ca: Error: Sense memòria

[ctx: #13332]
en: Move up
ca: Mou amunt

[ctx: #13333]
en: Move down
ca: Mou avall

[ctx: #13334]
en: Edit label
ca: Edita l'etiqueta

[ctx: #13335]
en: Make default
ca: Marca com a predeterminat

[ctx: #13336]
en: Remove button
ca: Suprimeix el botó

[ctx: #13340]
en: Leave as is
ca: Deixa com està

[ctx: #13341]
en: Green
ca: Verd

[ctx: #13342]
en: Orange
ca: Taronja

[ctx: #13343]
en: Red
ca: Vermell

[ctx: #13344]
en: Cycle
ca: Cicle

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
ca: Apaga el LED en reproduir

[ctx: #13346]
en: Movie information
ca: Informació de la pel·lícula

[ctx: #13347]
en: Queue item
ca: Afegeix l'element a la cua

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
ca: Cerca a IMDb...

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
ca: Cerca continguts nous

[ctx: #13350]
en: Current playlist
ca: Llista de reproducció actual

[ctx: #13351]
en: Album information
ca: Informació de l'àlbum

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
ca: Atura la cerca

[ctx: #13354]
en: Render method
ca: Mètode de renderitzat

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
ca: Ombrejat de píxels de baixa qualitat

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
ca: Superposicions per maquinari

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
ca: Ombrejat de píxels d'alta qualitat

[ctx: #13358]
en: Play item
ca: Reprodueix l'element

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
ca: Estableix la miniatura de l'artista

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
ca: Genera les miniatures automàticament

[ctx: #13361]
en: Enable voice
ca: Habilita la veu

[ctx: #13375]
en: Enable device
ca: Habilita el dispositiu

[ctx: #13376]
en: Volume
ca: Volum

[ctx: #13377]
en: Default view mode
ca: Mode de visualització per defecte

[ctx: #13378]
en: Default brightness
ca: Brillantor per defecte

[ctx: #13379]
en: Default contrast
ca: Contrast per defecte

[ctx: #13380]
en: Default gamma
ca: Gamma per defecte

[ctx: #13381]
en: Resume video
ca: Reprèn el vídeo

[ctx: #13382]
en: Voice mask - Port 1
ca: Màscara de veu - Port 1

[ctx: #13383]
en: Voice mask - Port 2
ca: Màscara de veu - Port 2

[ctx: #13384]
en: Voice mask - Port 3
ca: Màscara de veu - Port 3

[ctx: #13385]
en: Voice mask - Port 4
ca: Màscara de veu - Port 4

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
ca: Utilitza cerca basada en temps

[ctx: #13388]
en: Preset
ca: Predefinit

[ctx: #13389]
en: There are no presets available
    for this visualisation
ca: No hi ha copcions disponibles⏎
    per a aquesta visualització

[ctx: #13390]
en: There are no settings available
    for this visualisation
ca: No hi ha copcions disponibles⏎
    per a aquesta visualització

[ctx: #13391]
en: Eject/Load
ca: Expulsa/Carrega

[ctx: #13392]
en: Use visualisation if playing audio
ca: Utilitza la visualització si es reprodueix àudio

[ctx: #13393]
en: Calculate size
ca: Calcula la mida

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
ca: S'està calculant la mida de la carpeta

[ctx: #13395]
en: Video settings
ca: Configuracions de vídeo

[ctx: #13396]
en: Audio and subtitle settings
ca: Configuracions de l'àudio i dels subtítols

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
ca: Habilita els subtítols

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
ca: Dreceres

[ctx: #13399]
en: Ignore articles when sorting (e.g. "the")
ca: Ignora els articles quan s'estigui ordenant (p.e. "the")

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
ca: Fon entre cançons en el mateix àlbum

[ctx: #13401]
en: Browse for %s
ca: Cerca %s

[ctx: #13402]
en: Show track position
ca: Mostra la posició de la pista

[ctx: #13404]
en: Resume
ca: Reprèn

[ctx: #13405]
en: Get thumb
ca: Obtén la miniatura

[ctx: #13406]
en: Picture information
ca: Informació de la imatge

[ctx: #13407]
en: %s presets
ca: %s predefinits

[ctx: #13408]
en: (IMDb user rating)
ca: (Valoració d'usuaris d'IMDb)

[ctx: #13409]
en: Top 250
ca: 250 millors

[ctx: #13410]
en: Tune in on Last.fm
ca: Connecta't a Last.fm

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
ca: Velocitat mínima del ventilador

[ctx: #13412]
en: Play from here
ca: Reprodueix des d'aquí

[ctx: #13413]
en: Downloading
ca: S'està baixant

[ctx: #13414]
en: Include artists who appear only on compilations
ca: Inclou els artistes que només apareixen en les compilacions

[ctx: #13415]
en: Render method
ca: Mètode de renderitzat

[ctx: #13416]
en: Auto detect
ca: Detecció automàtica

[ctx: #13417]
en: Basic shaders (ARB)
ca: Ombrejats bàsics (ARB)

[ctx: #13418]
en: Advanced shaders (GLSL)
ca: Ombrejats avançats (GLSL)

[ctx: #13419]
en: Software
ca: Programari

[ctx: #13420]
en: Remove safely
ca: Treu de forma segura

[ctx: #13422]
en: Start slideshow here
ca: Comença la presentació aquí

[ctx: #13423]
en: Remember for this path
ca: Recorda aquest camí

[ctx: #13424]
en: Use pixel buffer objects
ca: Utilitza objectes de memòria intermèdia de píxels

[ctx: #13425]
en: Allow hardware acceleration (VDPAU)
ca: Permet l'acceleració per maquinari (VDPAU)

[ctx: #13426]
en: Allow hardware acceleration (VAAPI)
ca: Permet l'acceleració per maquinari (VAAPI)

[ctx: #13427]
en: Allow hardware acceleration (DXVA2)
ca: Permet l'acceleració per maquinari (DXVA2)

[ctx: #13428]
en: Allow hardware acceleration (CrystalHD)
ca: Permet l'acceleració per maquinari (CrystalHD)

[ctx: #13429]
en: Allow hardware acceleration (VDADecoder)
ca: Permet l'acceleració per maquinari (VDADecoder)

[ctx: #13430]
en: Allow hardware acceleration (OpenMax)
ca: Permet l'acceleració per maquinari (OpenMax)

[ctx: #13431]
en: Pixel Shaders
ca: Ombrejadors de píxels

[ctx: #13432]
en: Allow hardware acceleration (VideoToolbox)
ca: Permet l'acceleració per maquinari (VideoToolbox)

[ctx: #13433]
en: Play the next video automatically
ca: Reprodueix el següent vídeo automàticament

[ctx: #13434]
en: Play only this
ca: Reprodueix només aquest

[ctx: #13435]
en: Enable HQ Scalers for scalings above
ca: Habilita els escaladors HQ per escalades anteriors

[ctx: #13436]
en: Allow hardware acceleration (libstagefright)
ca: Permet l'acceleració per maquinari (libstagefright)

[ctx: #13437]
en: Prefer VDPAU Video Mixer
ca: Preferir el mesclador de vídeo VDAPU

[ctx: #13438]
en: Allow hardware acceleration (amcodec)
ca: Permet l'acceleració per maquinari (amcodec)

[ctx: #13439]
en: Allow hardware acceleration (MediaCodec)
ca: Permet l'acceleració per maquinari (MediaCodec)

[ctx: #13441]
en: Use MPEG-2 VDPAU
ca: Utilitza l'VDPAU de l'MPEG-2

[ctx: #13442]
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1/2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Older Radeon Cards tend to segfault with this enabled.
ca: Habilita aquesta opció per a utilitzar l'acceleració per maquinari per als còdecs MPEG-(1/2). Si s'inhabilita es farà servir la CPU. Les antigues targetes Radeon tenen tendència a fallar amb aquesta opció habilitada.

[ctx: #13443]
en: Use MPEG-4 VDPAU
ca: Utilitza l'VDPAU de l'MPEG-4

[ctx: #13444]
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead. Some ION Hardware has problems with this being enabled by default.
ca: Habilita aquesta opció per a utilitzar l'acceleració per maquinari per al còdec Mpeg-4. Si s'inhabilita es farà servir la CPU. Algun maquinari basat en ION té problemes si s'habilita aquesta opció per defecte.

[ctx: #13445]
en: Use VC-1 VDPAU
ca: Utilitza VC-1 VDPAU

[ctx: #13446]
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. AMD Hardware with VDPAU cannot decode VC-1 Simple.
ca: Activeu aquesta opció per a utilitzar acceleració per maquinari per a codecs basats en VC-1. Si es deshabilita es farà servir la CPU. Maquinari AMD amb VDPAU no pot descodificar VC-1 simple.

[ctx: #13447]
en: Use MPEG-2 VAAPI
ca: Utilitza l'VAAPI de l'MPEG-2

[ctx: #13448]
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1/2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Some MPEG-2 Videos might have green artifacts.
ca: Habilita aquesta opció per a utilitzar l'acceleració per maquinari per a còdecs MPEG-(1/2). Si s'inhabilita es farà servir la CPU. Alguns vídeos MPEG-2 poden presentar artefactes verds.

[ctx: #13449]
en: Use MPEG-4 VAAPI
ca: Utilitza l'VAAPI de l'MPEG-4

[ctx: #13450]
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead.
ca: Habilita aquesta opció per a utilitzar l'acceleració per maquinari per al còdec MPEG-4. Si s'inhabilita es farà servir la CPU.

[ctx: #13451]
en: Use VC-1 VAAPI
ca: Utilitza VC-1 VAAPI

[ctx: #13452]
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. Especially VC-1 Interlaced fails hard on Intel hardware.
ca: Activeu aquesta opció per a utilitzar acceleració per maquinari per a codecs basats en VC-1. Si es deshabilita es farà servir la CPU. Especialment VC-1 entrellaçat falla completament en maquinari Intel.

[ctx: #13454]
en: Decoding method
ca: Mètode de descodificació

[ctx: #13455]
en: Software
ca: Programari

[ctx: #13456]
en: Hardware accelerated
ca: Acceleració per maquinari

[ctx: #13457]
en: Prefer VAAPI render method
ca: Prioritza el mètode de renderitzat de l'VAAPI

[ctx: #13458]
en: Allow hardware acceleration (OMXPlayer)
ca: Permet l'acceleració per maquinari (OMXPlayer)

[ctx: #13459]
en: Use OMXPlayer for decoding of video files.
ca: Utilitza l'OMXPlayer per descodificar els fitxers de vídeo.

[ctx: #13500]
en: A/V sync method
ca: Mètode de sincronització d'A/V

[ctx: #13501]
en: Audio clock
ca: Rellotge d'àudio

[ctx: #13502]
en: Video clock (Drop/Dupe audio)
ca: Rellotge del vídeo (Drop/Dupe àudio)

[ctx: #13503]
en: Video clock (Resample audio)
ca: Rellotge del vídeo (Remostreja l'àudio)

[ctx: #13504]
en: Maximum speedup/slowdown amount (%)
ca: Quantitat màxim d'acceleració/alentiment (%)

[ctx: #13505]
en: Resample quality
ca: Qualitat del remostreig

[ctx: #13506]
en: Low(fast)
ca: Baix (ràpid)

[ctx: #13507]
en: Medium
ca: Mitja

[ctx: #13508]
en: High
ca: Alt

[ctx: #13509]
en: Really high(slow!)
ca: Molt alt (lent)

[ctx: #13511]
en: Choose art
ca: Trieu l'art

[ctx: #13512]
en: Current art
ca: Art actual

[ctx: #13513]
en: Remote art
ca: Art remot

[ctx: #13514]
en: Local art
ca: Art local

[ctx: #13515]
en: No art
ca: Sense art

[ctx: #13516]
en: Add art
ca: Afegeix art

[ctx: #13551]
en: Off
ca: Inactiu

[ctx: #13552]
en: %.1f Second
ca: %.1f Segon

[ctx: #13553]
en: %.1f Seconds
ca: %.1f Segons

[ctx: #13554]
en: %d Minute
ca: %d Minut

[ctx: #13555]
en: %d Minutes
ca: %d Minuts

[ctx: #13602]
en: Allow start of Kodi using the remote
ca: Permet l'inici del Kodi amb el control remot

[ctx: #13603]
en: Sequence delay time
ca: Temps de retard de la seqüència

[ctx: #13610]
en: Disabled
ca: Desactivat

[ctx: #13611]
en: Standard
ca: Estàndard

[ctx: #13612]
en: Universal Remote
ca: Comandament a distància universal

[ctx: #13620]
en: Apple Remote Error
ca: Error del'Apple Remote

[ctx: #13621]
en: Apple Remote support could not be enabled.
ca: No es pot habilitar el suport per a l'Apple Remote.

[ctx: #14000]
en: Stack
ca: Agrupa

[ctx: #14001]
en: Unstack
ca: Desagrupa

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
ca: S'està baixant el fitxer de la llista de reproducció...

[ctx: #14004]
en: Downloading streams list...
ca: S'està baixant el llistat de fluxos...

[ctx: #14005]
en: Parsing streams list...
ca: S'està analitzant el llistat de fluxos...

[ctx: #14006]
en: Downloading streams list failed
ca: La descarrega de la llista de streams ha fallat

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
ca: La descarrega del fitxer de llistes ha fallat

[ctx: #14009]
en: Games directory
ca: Directori dels jocs

[ctx: #14010]
en: Auto switch to thumbs based on
ca: Canvia automàticament a les miniatures segons

[ctx: #14011]
en: Enable auto switching to thumbs view
ca: Habilita l'autoconmutació en la vista de caràtules

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
ca: - Utilitza icones grans

[ctx: #14013]
en: - Switch based on
ca: - Canvi segons

[ctx: #14014]
en: - Percentage
ca: - Percentatge

[ctx: #14015]
en: No files and at least one thumb
ca: Sense fitxers i almenys una miniatura

[ctx: #14016]
en: At least one file and thumb
ca: Almenys un fitxer i una miniatura

[ctx: #14017]
en: Percentage of thumbs
ca: Percentatge de les miniatures

[ctx: #14018]
en: View options
ca: Mostra les opcions

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
ca: Canvia el codi d'àrea 1

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
ca: Canvia el codi d'àrea 2

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
ca: Canvia el codi d'àrea 3

[ctx: #14022]
en: Library
ca: Biblioteca

[ctx: #14023]
en: No TV
ca: Sense TV

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
ca: Introduïu la ciutat propera més gran

[ctx: #14025]
en: Video/Audio/DVD cache - Hard disk
ca: Memòria cau del Vídeo/Àudio/DVD - Disc dur

[ctx: #14026]
en: Video cache - DVD-ROM
ca: Memòria cau del vídeo - DVD-ROM

[ctx: #14027]
en: Video cache - Local Network
ca: Memòria cau de vídeo - Xarxa local

[ctx: #14028]
en: Video cache - Internet
ca: Memòria cau de vídeo - Internet

[ctx: #14030]
en: Audio cache - DVD-ROM
ca: Memòria cau de l'àudio - DVD-ROM

[ctx: #14031]
en: Audio cache - Local Network
ca: Memòria cau d'àudio - Xarxa local

[ctx: #14032]
en: Audio cache - Internet
ca: Memória cau d'àudio - Internet

[ctx: #14034]
en: DVD cache - DVD-ROM
ca: Memòria cau del DVD - DVD-ROM

[ctx: #14035]
en: Local Network
ca: Xarxa local

[ctx: #14036]
en: Services
ca: Serveis

[ctx: #14037]
en: DVD cache - Local Network
ca: Memòria cau de DVD - Xarxa local

[ctx: #14038]
en: Network settings changed
ca: La configuració de xarxa ha canviat

[ctx: #14039]
en: Kodi requires to restart to change your
ca: és necessari reiniciar el Kodi per canviar la seva

[ctx: #14040]
en: network setup.  Would you like to restart now?
ca: configuració de xarxa. Voleu reiniciar ara?

[ctx: #14043]
en: - Shutdown while playing
ca: - Apaga mentre s'està reproduïnt

[ctx: #14045]
en: %i sec
ca: %i seg

[ctx: #14051]
en: Time format
ca: Format de l'hora

[ctx: #14052]
en: Date format
ca: Format de la data

[ctx: #14053]
en: GUI filters
ca: Filtres GUI

[ctx: #14055]
en: Use background scanning
ca: Utilitza la exploració en segon plà

[ctx: #14056]
en: Stop scan
ca: Atura l'exploració

[ctx: #14057]
en: Not possible while scanning for media info
ca: No es possible mentre s'explora la informació dels medis

[ctx: #14058]
en: Film grain effect
ca: Efecte Gra

[ctx: #14059]
en: Search for thumbnails on remote shares
ca: Cerca miniatures en recursos remots

[ctx: #14060]
en: Unknown type cache - Internet
ca: Tipus de memòria cau desconeguda - Internet

[ctx: #14062]
en: Enter username for
ca: Introduïu el nom d'usuari per

[ctx: #14063]
en: Date & time
ca: Data i hora

[ctx: #14064]
en: Set date
ca: Establiu la data

[ctx: #14065]
en: Set time
ca: Establiu l'hora

[ctx: #14066]
en: Enter the time in 24 hour HH:MM format
ca: Introduïu l'hora en format 24 hores HH:MM

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
ca: Introduïu la data en format DD/MM/YYYY

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
ca: Introduïu la adreça IP

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
ca: Voleu aplicar aquesta configuració ara?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
ca: Aplica els canvis ara

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
ca: Permet canviar el nom i esborrar fitxers

[ctx: #14074]
en: Set timezone
ca: Establiu la zona horària

[ctx: #14075]
en: Use daylight saving time
ca: Utilitza l'horari d'estiu

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
ca: Afegeix a preferits

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
ca: Elimina de preferits

[ctx: #14078]
en: Colours
ca: Colors

[ctx: #14079]
en: Timezone country
ca: País de la zona horària

[ctx: #14080]
en: Timezone
ca: Zona horària

[ctx: #14081]
en: File lists
ca: Llistes de fitxers

[ctx: #14082]
en: Show EXIF picture information
ca: Mostra la informació EXIF de la imatge

[ctx: #14084]
en: Queue songs on selection
ca: Posa les cançons a la cua al seleccionar-les

[ctx: #14086]
en: Playback
ca: Reproducció

[ctx: #14088]
en: Play DVDs automatically
ca: Reprodueix els DVD de forma automàtica

[ctx: #14090]
en: International
ca: Internacional

[ctx: #14091]
en: Character set
ca: Joc de caràcters

[ctx: #14092]
en: Debugging
ca: Depuració

[ctx: #14093]
en: Security
ca: Seguretat

[ctx: #14094]
en: Input devices
ca: Dispositius d'entrada

[ctx: #14095]
en: Power saving
ca: Estalvi d'energia

[ctx: #14096]
en: Rip
ca: Extreu

[ctx: #14097]
en: Audio CD Insert Action
ca: Acció d'inserció d'àudio CD

[ctx: #14098]
en: Play
ca: Reprodueix

[ctx: #14099]
en: Eject disc when CD ripping is complete
ca: Expulsa el disc quan s'hagi completat l'extracció del CD

[ctx: #14100]
en: Stop ripping CD
ca: Atura l'extracció del CD

[ctx: #14101]
en: Acceleration
ca: Acceleració

[ctx: #14102]
en: Blu-ray playback mode
ca: Mode de reproducció del Blu-Ray

[ctx: #14103]
en: Play main movie
ca: Reprodueix la pel·lícula principal

[ctx: #14104]
en: Show simplified menu
ca: Mostra el menú simplificat

[ctx: #15012]
en: Unavailable source
ca: Font no disponible

[ctx: #15013]
en: What would you like to do with media items from %s
ca: Què voleu fer amb els medis de %s

[ctx: #15014]
en: Keep
ca: Manté

[ctx: #15015]
en: Remove
ca: Suprimeix

[ctx: #15016]
en: Games
ca: Jocs

[ctx: #15019]
en: Add
ca: Afegeix

[ctx: #15052]
en: Password
ca: Contrasenya

[ctx: #15100]
en: Library
ca: Biblioteca

[ctx: #15101]
en: Database
ca: Base de dades

[ctx: #15102]
en: * All albums
ca: * Tots els àlbums

[ctx: #15103]
en: * All artists
ca: * Tots els artistes

[ctx: #15104]
en: * All songs
ca: * Totes les cançons

[ctx: #15105]
en: * All genres
ca: * Tots els gèneres

[ctx: #15107]
en: Buffering...
ca: S'està omplint la memòria intermèdia...

[ctx: #15108]
en: Navigation sounds
ca: Sons de navegació

[ctx: #15109]
en: Skin default
ca: Aparença per defecte

[ctx: #15110]
en: Larger font size
ca: Amplia la mida de la font

[ctx: #15111]
en: Theme
ca: Tema

[ctx: #15112]
en: Default theme
ca: Tema per defecte

[ctx: #15207]
en: Connected
ca: Connectat

[ctx: #15208]
en: Not connected
ca: No està connectat

[ctx: #15213]
en: Play using...
ca: Reprodueix utilitzant...

[ctx: #15214]
en: Use smoothed A/V synchronisation
ca: Utilitza la sincronització A/V suau

[ctx: #15215]
en: Hide file names in thumbs view
ca: Oculta els noms dels fitxers en la vista de miniatures

[ctx: #15216]
en: Play in party mode
ca: Reprodueix en mode festa

[ctx: #15301]
en: Could not connect to network server
ca: No s'ha pogut connectar al servidor de xarxa

[ctx: #15302]
en: No servers found
ca: No s'han trobat servidors

[ctx: #15303]
en: Workgroup not found
ca: No s'ha trobat el grup de treball

[ctx: #15310]
en: Opening multi-path source
ca: S'està obrint una font multi-camí

[ctx: #15311]
en: Path:
ca: Camí:

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
ca: Cerca a internet

[ctx: #16003]
en: Player
ca: Reproductor

[ctx: #16004]
en: Play media from disc
ca: Reprodueix el contingut multimèdia desde el disc

[ctx: #16008]
en: Enter new title
ca: Introduïu el nou títol

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
ca: Introduïu el nom de la pel·lícula

[ctx: #16010]
en: Enter the profile name
ca: Introduïu el nom del perfil

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
ca: Introduïu el nom de l'àlbum

[ctx: #16012]
en: Enter the playlist name
ca: Introduïu el nom de la llista de reproducció

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
ca: Introduïu el nou nom de fitxer

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
ca: Introduïu nom de la carpeta

[ctx: #16015]
en: Enter directory
ca: Introduïu el directori

[ctx: #16016]
en: Available options: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S
ca: Opcions disponibles: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S

[ctx: #16017]
en: Enter search string
ca: Introduïu la cadena de cerca

[ctx: #16018]
en: None
ca: Cap

[ctx: #16019]
en: Auto select
ca: Selecció automàtica

[ctx: #16020]
en: De-interlace
ca: Desentrellaçat

[ctx: #16022]
en: Bob (inverted)
ca: Bob (invertit)

[ctx: #16024]
en: Cancelling...
ca: S'està cancel·lant...

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
ca: Introduïu el nom de l'artista

[ctx: #16026]
en: Playback failed
ca: La reproducció ha fallat

[ctx: #16027]
en: One or more items failed to play.
ca: Un o més ítems no s'han pogut reproduir.

[ctx: #16028]
en: Enter value
ca: Introduïu el valor

[ctx: #16029]
en: Check the log file for details.
ca: Comproveu el fitxer de registre per obtenir més detalls.

[ctx: #16030]
en: Party mode aborted.
ca: Mode festa abortat.

[ctx: #16031]
en: No matching songs in the library.
ca: Sense cançons coincidents a la biblioteca

[ctx: #16032]
en: Could not initialise database.
ca: No s'ha pogut inicialitzar la base de dades.

[ctx: #16033]
en: Could not open database.
ca: No s'ha pogut obrir la base de dades.

[ctx: #16034]
en: Could not get songs from database.
ca: No s'han pogut obtenir les cançons de la base de dades.

[ctx: #16035]
en: Party mode playlist
ca: Llista de reproducció del mode festa

[ctx: #16036]
en: De-interlace (Half)
ca: Desentrellaçat (Half)

[ctx: #16038]
en: Deinterlace method
ca: Mètode de desentrellaçat

[ctx: #16100]
en: All Videos
ca: Tots els vídeos

[ctx: #16101]
en: Unwatched
ca: No visualitzats

[ctx: #16102]
en: Watched
ca: Visualitzats

[ctx: #16103]
en: Mark as watched
ca: Marca com a visualitzat

[ctx: #16104]
en: Mark as unwatched
ca: Marca com a no visualitzat

[ctx: #16105]
en: Edit title
ca: Edita el títol

[ctx: #16106]
en: Manage...
ca: Gestió...

[ctx: #16107]
en: Edit sort title
ca: Edita l'ordre de títols

[ctx: #16300]
en: Video scaling method
ca: Mètode d'escalat de vídeo

[ctx: #16301]
en: Nearest neighbour
ca: Veí més proper

[ctx: #16302]
en: Bilinear
ca: Bilineal

[ctx: #16307]
en: Bicubic (software)
ca: Bicubic (programari)

[ctx: #16308]
en: Lanczos (software)
ca: Lanczos (programari)

[ctx: #16309]
en: Sinc (software)
ca: Sinc (programari)

[ctx: #16311]
en: Temporal/Spatial
ca: Temporal/Espacial

[ctx: #16312]
en: (VDPAU)Noise Reduction
ca: (VDPAU) Reducció de soroll

[ctx: #16313]
en: (VDPAU)Sharpness
ca: (VDPAU) Nitidesa

[ctx: #16314]
en: Inverse Telecine
ca: Telecine invers

[ctx: #16315]
en: Lanczos3 optimised
ca: Lanczos3 optimitzat

[ctx: #16318]
en: Temporal/Spatial (Half)
ca: Temporal/Espacial (Half)

[ctx: #16323]
en: Spline36 optimised
ca: Spline36 optimitzat

[ctx: #16328]
en: VAAPI Motion Adaptive
ca: VAAPI adaptable al moviment

[ctx: #16329]
en: VAAPI Motion Compensated
ca: VAAPI amb compensació de moviment

[ctx: #16330]
en: MMAL - Advanced
ca: MMAL- Avançat

[ctx: #16331]
en: MMAL - Advanced (Half)
ca: MMAL - Avançat (Mig)

[ctx: #16333]
en: MMAL - Bob (Half)
ca: MMAL - Bob (Mig)

[ctx: #16400]
en: Post-processing
ca: Postprocessament

[ctx: #17998]
en: %i hours
ca: %i hores

[ctx: #17999]
en: %i days
ca: %i dies

[ctx: #19000]
en: Switch to channel
ca: Canvia al canal

[ctx: #19001]
en: Separate the search words by using AND, OR and/or NOT.
ca: Separeu les paraules de cerca utilitzant AND, OR i/o NOT.

[ctx: #19002]
en: or use phrases to find an exact match, like "The wizard of Oz".
ca: o utilitzeu frases per trobar coincidències exactes com "El mag d'Oz".

[ctx: #19003]
en: Find similar
ca: Cerca semblants

[ctx: #19004]
en: Importing EPG from clients
ca: S'està important l'EPG des dels clients

[ctx: #19005]
en: PVR stream information
ca: Informació del flux PVR

[ctx: #19006]
en: Receiving device
ca: Rebent dispositiu

[ctx: #19007]
en: Device status
ca: Estat del dispositiu

[ctx: #19008]
en: Signal quality
ca: Qualitat del senyal

[ctx: #19012]
en: PVR Backend
ca: Rerefons PVR

[ctx: #19013]
en: Free to air
ca: En obert

[ctx: #19015]
en: Encryption
ca: Xifrat

[ctx: #19016]
en: PVR Backend %i - %s
ca: Rerefons PVR %i - %s

[ctx: #19017]
en: Recordings
ca: Enregistraments

[ctx: #19018]
en: Folder with channel icons
ca: Carpeta amb les icones de canal

[ctx: #19019]
en: Channels
ca: Canals

[ctx: #19021]
en: Radio
ca: Ràdio

[ctx: #19022]
en: Hidden
ca: Ocult

[ctx: #19023]
en: TV channels
ca: Canals de TV

[ctx: #19024]
en: Radio channels
ca: Canals de ràdio

[ctx: #19025]
en: Upcoming recordings
ca: Propers enregistraments

[ctx: #19026]
en: Add timer...
ca: Afegeix temporitzador...

[ctx: #19027]
en: No search results
ca: No s'ha trobat cap resultat

[ctx: #19028]
en: No EPG entries
ca: No s'ha trobat cap entrada EPG

[ctx: #19029]
en: Channel
ca: Canal

[ctx: #19030]
en: Now
ca: Ara

[ctx: #19031]
en: Next
ca: Següent

[ctx: #19032]
en: Timeline
ca: Línia de temps

[ctx: #19033]
en: Information
ca: Informació

[ctx: #19034]
en: Already started recording on this channel
ca: Ja s'esta enregistrant aquest canal

[ctx: #19035]
en: %s could not be played. Check the log for details.
ca: %s no s'ha pogut reproduir. Consulteu el registre per obtenir més detalls.

[ctx: #19036]
en: This recording cannot be played. Check the log for details.
ca: Aquest enregistrament no es pot reproduir. Comprovau els registres per detalls.

[ctx: #19037]
en: Show signal quality
ca: Mostra la qualitat del senyal

[ctx: #19038]
en: Not supported by the PVR backend.
ca: No està suportat pel rerefons PVR.

[ctx: #19039]
en: Are you sure you want to hide this channel?
ca: Estau segurs que voleu amagar aquest canal?

[ctx: #19040]
en: Timer
ca: Temporitzador

[ctx: #19041]
en: Are you sure you want to rename this recording?
ca: Estau segurs que voleu reanomenar aquest enregistrament?

[ctx: #19042]
en: Are you sure you want to rename this timer?
ca: Estau segurs que voleu reanomenar aquest temporitzador?

[ctx: #19043]
en: Recording
ca: Enregistrament

[ctx: #19044]
en: Please check your configuration or check the log for details.
ca: Comproveu la vostra configuració o comproveu els registres per detalls.

[ctx: #19045]
en: No PVR clients have been started yet. Wait for the PVR clients to start up or check the log for details.
ca: No s'ha iniciat encara cap client PVR. Esperau a que s'iniciïn els clients PVR o comprovau els registres per detalls.

[ctx: #19046]
en: New channel
ca: Nou canal

[ctx: #19047]
en: Programme info
ca: Info del programa

[ctx: #19048]
en: Group management
ca: Gestió de grups

[ctx: #19049]
en: Show channel
ca: Mostra el canal

[ctx: #19050]
en: Show visible channels
ca: Mostra els canals visibles

[ctx: #19051]
en: Show hidden channels
ca: Mostra els canals ocults

[ctx: #19052]
en: Move channel to:
ca: Mou el canal a:

[ctx: #19053]
en: Recording information
ca: Informació de l'enregistrament

[ctx: #19054]
en: Hide channel
ca: Oculta el canal

[ctx: #19055]
en: No information available
ca: No hi ha informació disponible

[ctx: #19056]
en: New timer
ca: Nou temporitzador

[ctx: #19057]
en: Edit timer
ca: Edita el temporitzador

[ctx: #19058]
en: Timer enabled
ca: Temporitzador habilitat

[ctx: #19059]
en: Stop recording
ca: Atura la gravació

[ctx: #19060]
en: Delete timer
ca: Suprimeix el temporitzador

[ctx: #19061]
en: Add timer
ca: Afegeix un temporitzador

[ctx: #19062]
en: Sort by: Channel
ca: Ordena per: canal

[ctx: #19063]
en: Go to begin
ca: Anar a l'inici

[ctx: #19064]
en: Go to end
ca: Anar al final

[ctx: #19066]
en: Channel icons
ca: Icones del canal

[ctx: #19067]
en: This event is already being recorded.
ca: Ja s'està enregistrant aquest esdeveniment.

[ctx: #19068]
en: This recording could not be deleted. Check the log for details.
ca: No s'ha pogut suprimir aquest esdeveniment. Comprovau el registre per detalls.

[ctx: #19071]
en: EPG update interval
ca: Interval d'actualització de l'EPG

[ctx: #19072]
en: Do not store the EPG in the database
ca: No emmagatzemis l'EPG a la base de dades

[ctx: #19073]
en: Delay channel switch
ca: Retard de canvi de canal

[ctx: #19074]
en: Active:
ca: Actiu

[ctx: #19075]
en: Name:
ca: Nom:

[ctx: #19076]
en: Folder:
ca: Carpeta:

[ctx: #19077]
en: Radio:
ca: Ràdio:

[ctx: #19078]
en: Channel:
ca: Canal:

[ctx: #19079]
en: Day:
ca: Dia:

[ctx: #19080]
en: Begin:
ca: Inici:

[ctx: #19081]
en: End:
ca: Final:

[ctx: #19082]
en: Priority:
ca: Prioritat:

[ctx: #19083]
en: Lifetime (days):
ca: Temps de vida (dies):

[ctx: #19084]
en: First day:
ca: Primer dia:

[ctx: #19085]
en: Unknown channel %u
ca: Canal desconegut %u

[ctx: #19086]
en: Mo-__-__-__-__-__-__
ca: Dl-__-__-__-__-__-__

[ctx: #19087]
en: __-Tu-__-__-__-__-__
ca: __-Dt-__-__-__-__-__

[ctx: #19088]
en: __-__-We-__-__-__-__
ca: __-__-Dc-__-__-__-__

[ctx: #19089]
en: __-__-__-Th-__-__-__
ca: __-__-__-Dj-__-__-__

[ctx: #19090]
en: __-__-__-__-Fr-__-__
ca: __-__-__-__-Dv-__-__

[ctx: #19091]
en: __-__-__-__-__-Sa-__
ca: __-__-__-__-__-Ds-__

[ctx: #19092]
en: __-__-__-__-__-__-Su
ca: __-__-__-__-__-__-Dg

[ctx: #19093]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-__-__
ca: Dl-Dt-Dc-Dj-Dv-__-__

[ctx: #19094]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-Sa-__
ca: Dl-Dt-Dc-Dj-Dv-Ds-__

[ctx: #19095]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-Sa-Su
ca: Dl-Dt-Dc-Dj-Dv-Ds-Dg

[ctx: #19096]
en: __-__-__-__-__-Sa-Su
ca: __-__-__-__-__-Ds-Dg

[ctx: #19097]
en: Enter the name for the recording
ca: Introduïu el nom de l'enregistrament

[ctx: #19098]
en: Warning
ca: Advertència

[ctx: #19099]
en: Service
ca: Servei

[ctx: #19101]
en: Provider
ca: Proveïdor

[ctx: #19102]
en: Please switch to another channel.
ca: canvieu a un altre canal

[ctx: #19103]
en: Go to channel
ca: Ves al canal

[ctx: #19104]
en: Enter the name of the folder for the recording
ca: Introduïu el nom del directori pels enregistraments

[ctx: #19105]
en: Please select a channel
ca: Seleccioneu un canal

[ctx: #19106]
en: Next timer on
ca: Següent temporitzador en

[ctx: #19107]
en: at
ca: a

[ctx: #19109]
en: Couldn't save timer. Check the log for details.
ca: No s'ha pogut desar el temporitzador. Comprovau els registres per detalls.

[ctx: #19110]
en: An unexpected error occurred. Try again later or check the log for details.
ca: S'ha produït un error inesperat. Intentau-ho de nou més tard o comprovau els registres per detalls.

[ctx: #19111]
en: PVR backend error. Check the log for details.
ca: Error del rerefons PVR. Comprovau els registres per detalls.

[ctx: #19112]
en: Delete this recording?
ca: Voleu eliminar aquest enregistrament?

[ctx: #19113]
en: Delete all recordings in this folder?
ca: Voleu eliminar tots els enregistraments d'aquesta carpeta?

[ctx: #19114]
en: Version
ca: Versió

[ctx: #19115]
en: Address
ca: Adreça

[ctx: #19116]
en: Disksize
ca: Mida del disc

[ctx: #19117]
en: Search for channels
ca: Cerca canals

[ctx: #19118]
en: Cannot use PVR functions while searching.
ca: No es poden utilitzar les funcions PVR durant una cerca.

[ctx: #19119]
en: On which server do you want to search?
ca: A quin servidor voleu cercar?

[ctx: #19120]
en: Client number
ca: Número de client

[ctx: #19121]
en: Avoid repeats
ca: Evita repeticions

[ctx: #19122]
en: This timer is still recording. Are you sure you want to delete this timer?
ca: El temporitzador encara es troba enregistrant. Estau segurs que voleu suprimir aquest temporitzador?

[ctx: #19123]
en: Free to air channels only
ca: Només canals d'emissió lliure

[ctx: #19124]
en: Ignore present timers
ca: Ignora els temporitzadors actuals

[ctx: #19125]
en: Ignore present recordings
ca: Ignora els enregistraments actuals

[ctx: #19126]
en: Start time
ca: Hora d'inici

[ctx: #19127]
en: End time
ca: Hora de fi

[ctx: #19128]
en: Start date
ca: Data d'inici

[ctx: #19129]
en: End date
ca: Data de fi

[ctx: #19130]
en: Minimum duration
ca: Durada mínima

[ctx: #19131]
en: Maximum duration
ca: Durada màxima

[ctx: #19132]
en: Include unknown genres
ca: Inclou gèneres desconeguts

[ctx: #19133]
en: Search string
ca: Cadena de cerca

[ctx: #19134]
en: Include description
ca: Inclou descripció

[ctx: #19135]
en: Case sensitive
ca: Distingeix entre majúscules i minúscules

[ctx: #19136]
en: Channel unavailable
ca: Canal no disponible

[ctx: #19137]
en: No groups defined
ca: No s'ha definit cap grup

[ctx: #19138]
en: Please create a group first
ca: Creeu primer un grup

[ctx: #19139]
en: Name of the new group
ca: Nom del grup

[ctx: #19140]
en: Search...
ca: Cerca...

[ctx: #19141]
en: Group
ca: Grup

[ctx: #19142]
en: Search guide
ca: Guia de cerca

[ctx: #19143]
en: Group management
ca: Gestió de grups

[ctx: #19144]
en: No groups defined
ca: No s'ha definit cap grup

[ctx: #19145]
en: Grouped
ca: Agrupats

[ctx: #19146]
en: Groups
ca: Grups

[ctx: #19147]
en: The PVR backend does not support this action. Check the log for details.
ca: El rerefons PVR no suporta aquesta acció. Comprovau els registres per detalls.

[ctx: #19148]
en: Channel
ca: Canal

[ctx: #19149]
en: Mo
ca: Dl

[ctx: #19150]
en: Tu
ca: Dt

[ctx: #19151]
en: We
ca: Dc

[ctx: #19152]
en: Th
ca: Dj

[ctx: #19153]
en: Fr
ca: Dv

[ctx: #19154]
en: Sa
ca: Ds

[ctx: #19155]
en: Su
ca: Dg

[ctx: #19156]
en: from
ca: de

[ctx: #19157]
en: Next recording
ca: Següent enregistrament

[ctx: #19158]
en: Currently recording
ca: Enregistrant actualment

[ctx: #19159]
en: from
ca: de

[ctx: #19160]
en: to
ca: a

[ctx: #19162]
en: Recording active
ca: Enregistrament actiu

[ctx: #19163]
en: Recordings
ca: Enregistraments

[ctx: #19164]
en: Cannot start recording. Check the log for details.
ca: No es pot iniciar l'enregistrament. Comprovau el registre per detalls.

[ctx: #19165]
en: Switch
ca: Canvia

[ctx: #19166]
en: PVR information
ca: Informació PVR

[ctx: #19167]
en: Scan for missing icons
ca: Escaneja les icones que falten

[ctx: #19169]
en: Hide video information box
ca: Amaga la caixa d'informació de vídeo

[ctx: #19170]
en: Timeout when starting playback
ca: Temps d'espera en iniciar la reproducció

[ctx: #19171]
en: Start playback minimised
ca: Inicia la reproducció minimitzada

[ctx: #19172]
en: Instant recording duration
ca: Durada de l'instant d'enregistrament

[ctx: #19173]
en: Default recording priority
ca: Prioritat per defecte de l'enregistrament

[ctx: #19174]
en: Default recording lifetime
ca: Durada per defecte de l'enregistrament

[ctx: #19175]
en: Margin at the start of a recording
ca: Marge a l'inici de l'enregistrament

[ctx: #19176]
en: Margin at the end of a recording
ca: Marge al final de l'enregistrament

[ctx: #19177]
en: Playback
ca: Reproducció

[ctx: #19178]
en: Show channel information when switching channels
ca: Mostra el canal d'informació durant el canvi de canals

[ctx: #19182]
en: Days to display in the EPG
ca: Dies a mostrar a l'EPG

[ctx: #19183]
en: Radio
ca: Ràdio

[ctx: #19185]
en: Reset the PVR database
ca: Re-estableix la base de dades de PVR

[ctx: #19186]
en: All data in the PVR database is being erased
ca: S'està eliminant la informació a la base de dades de PVR

[ctx: #19187]
en: Reset the EPG database
ca: Reestableix la base de dades de l'EPG

[ctx: #19188]
en: EPG is being reset
ca: S'està reestablint l'EPG

[ctx: #19189]
en: Continue last channel on startup
ca: Continua al darrer canal en iniciar

[ctx: #19190]
en: Background
ca: Fons

[ctx: #19191]
en: PVR service
ca: Servei PVR

[ctx: #19192]
en: None of the connected PVR backends supports scanning for channels.
ca: Cap dels rerefons PVR connectats suporta escaneig de canals.

[ctx: #19193]
en: The channel scan cannot be started. Check the log for details.
ca: L'escaneig de canals no s'ha pogut iniciar. Consultau els registres per més detalls.

[ctx: #19194]
en: Continue?
ca: Continua?

[ctx: #19195]
en: Client actions
ca: Accions de client

[ctx: #19196]
en: PVR client specific actions
ca: Accions específiques de client PVR

[ctx: #19197]
en: Recording started on: %s
ca: Enregistrament iniciat el: %s

[ctx: #19198]
en: Recording finished on: %s
ca: Enregistrament finalitzat el: %s

[ctx: #19199]
en: Channel manager
ca: Gestor de canals

[ctx: #19200]
en: EPG source:
ca: Font EPG:

[ctx: #19201]
en: Channel name:
ca: Nom del canal:

[ctx: #19202]
en: Channel icon:
ca: Icona del canal:

[ctx: #19203]
en: Edit channel
ca: Edita el canal

[ctx: #19204]
en: New channel
ca: Now canal

[ctx: #19205]
en: Group management
ca: Gestor de grups

[ctx: #19206]
en: Activate EPG:
ca: Activa l'EPG:

[ctx: #19207]
en: Group:
ca: Grup:

[ctx: #19208]
en: Enter the name of the new channel
ca: Introduïu el nom del nou canal

[ctx: #19209]
en: Kodi virtual backend
ca: Rerefons virtual del Kodi

[ctx: #19211]
en: Delete channel
ca: Suprimeix el canal

[ctx: #19212]
en: This list contains changes
ca: Aquesta llista conté canvis

[ctx: #19213]
en: Select backend
ca: Selecciona rerefons

[ctx: #19214]
en: Enter a valid URL for the new channel
ca: Introduïu una URL vàlida pel nou canal

[ctx: #19215]
en: The PVR backend does not support timers.
ca: El rerefons PVR no suporta temporitzadors.

[ctx: #19216]
en: All radio channels
ca: Tots els canals de ràdio

[ctx: #19217]
en: All TV channels
ca: Tots els canals de TV

[ctx: #19219]
en: Ungrouped channels
ca: Canals des-agrupats

[ctx: #19220]
en: Channels in
ca: Canals en

[ctx: #19221]
en: Synchronise channel groups with backend(s)
ca: Sincronitza els grups de canals amb els rerefons

[ctx: #19223]
en: No PVR Add-on could be enabled. Check your settings or the log for more info.
ca: No s'ha pogut activar cap complement de PVR. Comprova la configuració o el registre per a obtenir més informació.

[ctx: #19224]
en: Recording aborted
ca: Enregistrament avortat

[ctx: #19225]
en: Recording scheduled
ca: Enregistrament planificat

[ctx: #19226]
en: Recording started
ca: Enregistrament iniciat

[ctx: #19227]
en: Recording completed
ca: Enregistrament completat

[ctx: #19228]
en: Recording deleted
ca: Enregistrament suprimit

[ctx: #19229]
en: Close channel OSD after switching channels
ca: Tanca l'OSD del canal després de canviar canals

[ctx: #19230]
en: Prevent EPG updates during playback
ca: Evita actualitzacions de l'EPG durant la reproducció

[ctx: #19231]
en: Always use the channel order from the backend(s)
ca: Utilitza sempre l'ordre dels canals dels rerefons.

[ctx: #19232]
en: Clear search results
ca: Neteja els resultats de la cerca

[ctx: #19233]
en: Display a notification on timer updates
ca: Mostra una notificació en actualitzar els temporitzadors

[ctx: #19234]
en: Use backend channels numbers (only works with 1 enabled PVR Add-on)
ca: Utilitza els números de canal del servei (només funciona amb 1 afegitó PVR activat)

[ctx: #19235]
en: PVR manager is starting up
ca: S'està iniciant el gestor PVR

[ctx: #19236]
en: Loading channels from clients
ca: Carregant els canals dels clients

[ctx: #19237]
en: Loading timers from clients
ca: Carregant els temporitzadors dels clients

[ctx: #19238]
en: Loading recordings from clients
ca: Carregant els enregistraments dels clients

[ctx: #19239]
en: Starting background threads
ca: Iniciant els fils de segon pla

[ctx: #19240]
en: No PVR Add-on enabled
ca: No hi ha cap complement PVR activat

[ctx: #19241]
en: The PVR manager has been enabled without any
ca: El gestor PVR s'ha habilitat sense cap

[ctx: #19242]
en: enabled PVR Add-on. Enable at least one Add-on
ca: s'ha habilitat el complement PVR. Habiliteu almenys un complement

[ctx: #19243]
en: in order to use the PVR functionality.
ca: per poder utilitzar la funcionalitat PVR.

[ctx: #19244]
en: Backend idle time
ca: Temps d'inactivitat del rerefons

[ctx: #19245]
en: Set wakeup command (cmd [timestamp])
ca: Estableix la comanda per despertar (cmd [timestamp])

[ctx: #19246]
en: Wakeup before recording
ca: Desperta abans d'enregistrar

[ctx: #19247]
en: Daily wakeup
ca: Despertar diari

[ctx: #19248]
en: Daily wakeup time (HH:MM:SS)
ca: Hora del despertar diari (HH:MM:SS)

[ctx: #19249]
en: Filter channels
ca: Filtra els canals

[ctx: #19250]
en: Loading EPG from database
ca: Carregant l'EPG des de la base de dades

[ctx: #19251]
en: Update EPG information
ca: Actualitza la informació EPG

[ctx: #19252]
en: Schedule EPG update for this channel?
ca: Programa una actualització de l'EPG d'aquest canal?

[ctx: #19253]
en: EPG update scheduled for channel
ca: Actualització de l'EPG del canal programada

[ctx: #19254]
en: EPG update failed for channel
ca: Ha fallat l'actualització de l'EPG del canal

[ctx: #19255]
en: Start recording
ca: Inicia l'enregistrament

[ctx: #19256]
en: Stop recording
ca: Atura l'enregistrament

[ctx: #19257]
en: Lock channel
ca: Bloqueja el canal

[ctx: #19258]
en: Unlock channel
ca: Desbloqueja el canal

[ctx: #19259]
en: Parental control
ca: Control parental

[ctx: #19260]
en: Unlock duration
ca: Durada del desbloqueig

[ctx: #19261]
en: Change PIN
ca: Canvia el PIN

[ctx: #19262]
en: Parental control. Enter PIN:
ca: Control parental. Introduïu el PIN:

[ctx: #19263]
en: Locked channel. Enter PIN:
ca: Canal bloquejat. Introduïu el PIN:

[ctx: #19264]
en: Incorrect PIN
ca: PIN incorrecte

[ctx: #19265]
en: The entered PIN number was incorrect.
ca: El número PIN introduït és incorrecte.

[ctx: #19266]
en: Parental locked
ca: Bloqueig parental

[ctx: #19267]
en: Parental locked:
ca: Bloqueig parental:

[ctx: #19268]
en: Do not show 'no information available' labels
ca: No mostris les etiquetes 'cap informació disponible'

[ctx: #19269]
en: Do not show 'connection lost' warnings
ca: No mostris els avisos de 'connexió perduda'

[ctx: #19270]
en: Group Items
ca: Grup d'elements

[ctx: #19271]
en: No PVR Add-ons could be found
ca: No s'ha trobat cap complement PVR

[ctx: #19272]
en: You need a tuner, backend software, and an
ca: Necessitau un sintonitzador, programari de rerefons, i un

[ctx: #19273]
en: Add-on for the backend to be able to use PVR.
ca: Complement per al servei que permet utilitzar el PVR.

[ctx: #19275]
en: Conflict warning
ca: Avís de conflicte

[ctx: #19276]
en: Conflict error
ca: Error de conflicte

[ctx: #19277]
en: Recording conflict
ca: Conflicte d'enregistrament

[ctx: #19278]
en: Recording error
ca: Error d'enregistrament

[ctx: #19279]
en: Client specific
ca: Específic del client

[ctx: #19280]
en: Client specific settings
ca: Configuració específica del client

[ctx: #19281]
en: Confirm channel switches by pressing OK
ca: Confirma el canvi de canal prement «D'acord»

[ctx: #19282]
en: Current icon
ca: Icona actual

[ctx: #19283]
en: No icon
ca: Sense icona

[ctx: #19284]
en: Choose icon
ca: Trieu una icona

[ctx: #19285]
en: Browse for icon
ca: Cerca una icona

[ctx: #19286]
en: Searching for channel icons
ca: S'estan cercant icones per al canal

[ctx: #19287]
en: All channels
ca: Tots el canals

[ctx: #19288]
en: Foreground
ca: Primer pla

[ctx: #19499]
en: Other/Unknown
ca: Un altre / Desconegut

[ctx: #19500]
en: Movie/Drama
ca: Pel·lícula / Drama

[ctx: #19501]
en: Detective/Thriller
ca: Detectiu / Suspens

[ctx: #19502]
en: Adventure/Western/War
ca: Aventura/Western/Bèl·lic

[ctx: #19503]
en: Science Fiction/Fantasy/Horror
ca: Ciència Ficció/Fantasia/Terror

[ctx: #19504]
en: Comedy
ca: Comèdia

[ctx: #19505]
en: Soap/Melodrama/Folkloric
ca: Culebrot/Melodrama/Folklòric

[ctx: #19506]
en: Romance
ca: Romanç

[ctx: #19507]
en: Serious/Classical/Religious/Historical Movie/Drama
ca: Seriosa/Clàssica/Religiosa/Històrica/Drama

[ctx: #19508]
en: Adult Movie/Drama
ca: Adults/Drama

[ctx: #19516]
en: News/Current Affairs
ca: Notícies/Actualitat

[ctx: #19517]
en: News/Weather Report
ca: Notícies/Informe meteorològic

[ctx: #19518]
en: News Magazine
ca: Periòdic informatiu

[ctx: #19519]
en: Documentary
ca: Documental

[ctx: #19520]
en: Discussion/Interview/Debate
ca: Discussió/Entrevista/Debat

[ctx: #19532]
en: Show/Game Show
ca: Concurs/Joc

[ctx: #19533]
en: Game Show/Quiz/Contest
ca: Concurs/Examen/Preguntes

[ctx: #19534]
en: Variety Show
ca: Programa de varietats

[ctx: #19535]
en: Talk Show
ca: Xerrades

[ctx: #19548]
en: Sports
ca: Esports

[ctx: #19549]
en: Special Event
ca: Esdeveniment especial

[ctx: #19550]
en: Sport Magazine
ca: Revista esportiva

[ctx: #19551]
en: Football
ca: Futbol

[ctx: #19552]
en: Tennis/Squash
ca: Tenis/Squash

[ctx: #19553]
en: Team Sports
ca: Esports d'equip

[ctx: #19554]
en: Athletics
ca: Atletisme

[ctx: #19555]
en: Motor Sport
ca: Esport de motor

[ctx: #19556]
en: Water Sport
ca: Esport aquàtic

[ctx: #19557]
en: Winter Sports
ca: Esports d'hivern

[ctx: #19558]
en: Equestrian
ca: Hípica

[ctx: #19559]
en: Martial Sports
ca: Esport marcial

[ctx: #19564]
en: Children's/Youth Programmes
ca: Infantil/Programes juvenils

[ctx: #19565]
en: Pre-school Children's Programmes
ca: Programes infantils pre-escolars

[ctx: #19566]
en: Entertainment Programmes for 6 to 14
ca: Programes d'entreteniment de 6 a 14

[ctx: #19567]
en: Entertainment Programmes for 10 to 16
ca: Programes d'entreteniment de 10 a 16

[ctx: #19568]
en: Informational/Educational/School Programme
ca: Informatius/Educatius/Programes escolars

[ctx: #19569]
en: Cartoons/Puppets
ca: Dibuixos/Titelles

[ctx: #19580]
en: Music/Ballet/Dance
ca: Música/Ballet/Ball

[ctx: #19582]
en: Serious/Classical Music
ca: Seriós/Música clàssica

[ctx: #19583]
en: Folk/Traditional Music
ca: Folk/Música tradicional

[ctx: #19584]
en: Musical/Opera
ca: Musical/Òpera

[ctx: #19596]
en: Arts/Culture
ca: Arts/Cultura

[ctx: #19597]
en: Performing Arts
ca: Arts escèniques

[ctx: #19598]
en: Fine Arts
ca: Belles arts

[ctx: #19599]
en: Religion
ca: Religió

[ctx: #19600]
en: Popular Culture/Traditional Arts
ca: Cultura popular/Arts tradicionals

[ctx: #19601]
en: Literature
ca: Literatura

[ctx: #19602]
en: Film/Cinema
ca: Pel·lícules/Cinema

[ctx: #19603]
en: Experimental Film/Video
ca: Pel·lícules experimentals/Vídeo

[ctx: #19604]
en: Broadcasting/Press
ca: Comunicats/Premsa

[ctx: #19605]
en: New Media
ca: Nous mitjans

[ctx: #19606]
en: Arts/Culture Magazines
ca: Arts/Revistes culturals

[ctx: #19607]
en: Fashion
ca: Moda

[ctx: #19612]
en: Social/Political/Economics
ca: Societat/Política/Economia

[ctx: #19613]
en: Magazines/Reports/Documentary
ca: Revistes/Informes/Documentals

[ctx: #19614]
en: Economics/Social Advisory
ca: Economia/Assessorament social

[ctx: #19615]
en: Remarkable People
ca: Personalitats

[ctx: #19628]
en: Education/Science/Factual
ca: Educació/Ciència

[ctx: #19629]
en: Nature/Animals/Environment
ca: Natura/Fauna/Medi ambient

[ctx: #19630]
en: Technology/Natural Sciences
ca: Tecnologia/Ciències Naturals

[ctx: #19631]
en: Medicine/Physiology/Psychology
ca: Medicina/Fisiologia/Psicologia

[ctx: #19632]
en: Foreign Countries/Expeditions
ca: Internacionals/Expedicions

[ctx: #19633]
en: Social/Spiritual Sciences
ca: Societat/Ciències espirituals

[ctx: #19634]
en: Further Education
ca: Educació superior

[ctx: #19635]
en: Languages
ca: Idiomes

[ctx: #19644]
en: Leisure/Hobbies
ca: Oci/Passatemps

[ctx: #19645]
en: Tourism/Travel
ca: Turisme/Viatges

[ctx: #19646]
en: Handicraft
ca: Artesania

[ctx: #19647]
en: Motoring
ca: Automobilisme

[ctx: #19648]
en: Fitness & Health
ca: Fitness i Salut

[ctx: #19649]
en: Cooking
ca: Cuina

[ctx: #19650]
en: Advertisement/Shopping
ca: Publicitat/Vendes

[ctx: #19651]
en: Gardening
ca: Jardineria

[ctx: #19660]
en: Special Characteristics
ca: Característiques especials

[ctx: #19661]
en: Original Language
ca: Idioma original

[ctx: #19662]
en: Black & White
ca: Blanc i negre

[ctx: #19663]
en: Unpublished
ca: No publicat

[ctx: #19664]
en: Live Broadcast
ca: Emissions en directe

[ctx: #19677]
en: Detective/Thriller
ca: Investigació/Thriller

[ctx: #19678]
en: Adventure/Western/War
ca: Aventura/Western/Bèl·lic

[ctx: #19679]
en: Science Fiction/Fantasy/Horror
ca: Ciència ficció/Fantasia/Terror

[ctx: #19680]
en: Comedy
ca: Comèdia

[ctx: #19681]
en: Soap/Melodrama/Folkloric
ca: Culebrot/Melodrama/Folklòric

[ctx: #19682]
en: Romance
ca: Romanç

[ctx: #19683]
en: Serious/ClassicalReligion/Historical
ca: Seriós/Religió/Històric

[ctx: #20000]
en: Saved music folder
ca: Carpeta de la música desada

[ctx: #20001]
en: Use external DVD player
ca: Utilitza un reproductor de DVD extern

[ctx: #20002]
en: External DVD player
ca: Reproductor de DVD extern

[ctx: #20003]
en: Trainers folder
ca: Carpeta dels trainers

[ctx: #20004]
en: Screenshot folder
ca: Carpeta de les captures de pantalla

[ctx: #20006]
en: Playlists folder
ca: Carpeta de les llistes de reproducció

[ctx: #20007]
en: Recordings
ca: Enregistraments

[ctx: #20008]
en: Screenshots
ca: Captures de pantalla

[ctx: #20009]
en: Use Kodi
ca: Utilitza el Kodi

[ctx: #20011]
en: Music playlists
ca: Llistes de reproducció de música

[ctx: #20012]
en: Video playlists
ca: Llistes de reproducció de vídeo

[ctx: #20013]
en: Do you wish to launch the game?
ca: Voleu iniciar el joc?

[ctx: #20014]
en: Sort by: Playlist
ca: Ordena per: Llista de reproducció

[ctx: #20015]
en: Remote thumb
ca: Miniatura remota

[ctx: #20016]
en: Current thumb
ca: Miniatura actual

[ctx: #20017]
en: Local thumb
ca: Miniatura local

[ctx: #20018]
en: No thumb
ca: Sense miniatura

[ctx: #20019]
en: Choose thumbnail
ca: Trieu una miniatura

[ctx: #20023]
en: Conflict
ca: Conflicte

[ctx: #20024]
en: Scan new
ca: Escaneja els nous

[ctx: #20025]
en: Scan all
ca: Escaneja-ho tot

[ctx: #20026]
en: Region
ca: Regió

[ctx: #20037]
en: Summary
ca: Resum

[ctx: #20038]
en: Lock music window
ca: Bloqueja la finestra de música

[ctx: #20039]
en: Lock videos window
ca: Bloqueja la finestra de vídeos

[ctx: #20040]
en: Lock pictures window
ca: Bloqueja la finestra d'imatges

[ctx: #20041]
en: Lock programs & scripts windows
ca: Bloqueja les finestres de programes i scripts

[ctx: #20042]
en: Lock file manager
ca: Bloqueja el gestor de fitxers

[ctx: #20043]
en: Lock settings
ca: Bloqueja la configuració

[ctx: #20044]
en: Start fresh
ca: Comença a cero

[ctx: #20045]
en: Enter master mode
ca: Entra en mode mestre

[ctx: #20046]
en: Leave master mode
ca: Surt del mode mestre

[ctx: #20047]
en: Create profile '%s'?
ca: Voleu crear el perfil '%s'?

[ctx: #20048]
en: Start with fresh settings
ca: Comença amb opcions a cero

[ctx: #20049]
en: Best available
ca: El millor disponible

[ctx: #20050]
en: Auto-switch between 16x9 and 4x3
ca: Canvia automàticament entre 16x9 i 4x3

[ctx: #20051]
en: Treat stacked files as single file
ca: Tracta els fitxers agrupats com un sol fitxer

[ctx: #20052]
en: Caution
ca: Precaució

[ctx: #20053]
en: Left master mode
ca: Falta el mode mestre

[ctx: #20054]
en: Entered master mode
ca: S'ha entrat en mode mestre

[ctx: #20055]
en: Allmusic.com thumb
ca: Miniatura de Allmusic.com

[ctx: #20057]
en: Remove thumbnail
ca: Elimina la miniatura

[ctx: #20058]
en: Add profile...
ca: Afegeix un perfil...

[ctx: #20059]
en: Query info for all albums
ca: Consulta la informació per tots els àlbums

[ctx: #20060]
en: Media info
ca: Informació del suport

[ctx: #20061]
en: Separate
ca: Separa

[ctx: #20062]
en: Shares with default
ca: Comparteix per defecte

[ctx: #20063]
en: Shares with default (read only)
ca: Comparteix per defecte (només lectura)

[ctx: #20064]
en: Copy default
ca: Copia per defecte

[ctx: #20065]
en: Profile picture
ca: Imatge del perfil

[ctx: #20066]
en: Lock preferences
ca: Bloqueja les preferències

[ctx: #20067]
en: Edit profile
ca: Edita el perfil

[ctx: #20068]
en: Profile lock
ca: Perfil de bloqueig

[ctx: #20069]
en: Could not create folder
ca: No s'ha pogut crear la carpeta

[ctx: #20070]
en: Profile directory
ca: Directori del perfil

[ctx: #20071]
en: Start with fresh media sources
ca: Comença amb recursos multimedia a cero

[ctx: #20072]
en: Make sure the selected folder is writable
ca: Assegureu-vos que es pot escriure a la carpeta seleccionada

[ctx: #20073]
en: and that the new folder name is valid
ca: i el nou nom de directori és vàlid

[ctx: #20074]
en: MPAA rating
ca: Valoració MPAA

[ctx: #20075]
en: Enter master lock code
ca: Introduïu el codi mestre de bloqueig

[ctx: #20076]
en: Ask for master lock code on startup
ca: Pregunta pel codi mestre al iniciar

[ctx: #20077]
en: Skin settings
ca: Paràmetres de l'aparença

[ctx: #20078]
en: - no link set -
ca: - sense enllaç establert -

[ctx: #20079]
en: Enable animations
ca: Habilita les animacions

[ctx: #20080]
en: Disable RSS during music
ca: Desactiva l'RSS durant la música

[ctx: #20081]
en: Enable shortcut buttons
ca: Habilita els botons d'accés directe

[ctx: #20082]
en: Show programs in main menu
ca: Mostra els programes al menú principal

[ctx: #20083]
en: Show music info
ca: Mosta la informació de la música

[ctx: #20084]
en: Show weather info
ca: Mostra la informació del temps

[ctx: #20085]
en: Show system info
ca: Mostra la informació del temps

[ctx: #20086]
en: Show available disk space C: E: F:
ca: Mostra l'espai de disc disponible a C: E: F:

[ctx: #20087]
en: Show available disk space E: F: G:
ca: Mostra l'espai de disc disponible a E: F: G:

[ctx: #20088]
en: Weather info
ca: Informació del temps

[ctx: #20089]
en: Drive space free
ca: Espai lliure de la unitat

[ctx: #20090]
en: Enter the name of an existing share
ca: Entra el nom de un recurs compartit existent

[ctx: #20091]
en: Lock code
ca: Bloqueja el codi

[ctx: #20092]
en: Load profile
ca: Carrega el perfil

[ctx: #20093]
en: Profile name
ca: Nom del perfil

[ctx: #20094]
en: Media sources
ca: Recursos multimedia

[ctx: #20095]
en: Enter profile lock code
ca: Introduïu el codi de bloqueig del perfil

[ctx: #20096]
en: Login screen
ca: Pantalla d'autenticació

[ctx: #20099]
en: Can't rip CD or track while playing from CD
ca: No es pot extreure el CD o la pista mentre s'està reproduïnt desde el CD

[ctx: #20100]
en: Master lock code and settings
ca: Codi mestre i opcions

[ctx: #20101]
en: Entering master lock code always enables master mode
ca: Intorduïnt el codi mestre de bloqueig sempre habilita el mode mestre

[ctx: #20102]
en: or copy from default?
ca: o copia del defecte?

[ctx: #20103]
en: Save changes to profile?
ca: Voleu desar els canvis al perfil?

[ctx: #20104]
en: Old settings found.
ca: S'han trobat opcions velles.

[ctx: #20105]
en: Do you want to use them?
ca: Voleu utilitzar-les?

[ctx: #20106]
en: Old media sources found.
ca: S'han trobat recursos multimedia vells.

[ctx: #20107]
en: Separate (locked)
ca: Separat (bloquejat)

[ctx: #20108]
en: Root
ca: Arrel

[ctx: #20112]
en: Last login: %s
ca: Última autenticació: %s

[ctx: #20113]
en: Never logged on
ca: Mai autenticat

[ctx: #20114]
en: Profile %i / %i
ca: Perfil %i / %i

[ctx: #20115]
en: User login / Select a profile
ca: Autenticació d'usuari / Seleccioneu un perfil

[ctx: #20116]
en: Use lock on login screen
ca: Utilitzeu el bloqueig a la pantalla d'autenticació

[ctx: #20117]
en: Invalid lock code.
ca: Codi de bloqueig invàlid.

[ctx: #20118]
en: This requires the master lock to be set.
ca: Això requeix entrar un codi mestre.

[ctx: #20119]
en: Would you like to set it now?
ca: Voleu entrar-lo ara?

[ctx: #20120]
en: Loading program information
ca: S'està carregant la informació del programa

[ctx: #20121]
en: Party on!
ca: A la Festa!

[ctx: #20122]
en: True
ca: Cert

[ctx: #20123]
en: Mixing drinks
ca: Barrejant begudes

[ctx: #20124]
en: Filling glasses
ca: Omplint gots

[ctx: #20125]
en: Logged on as
ca: Autenticat com a

[ctx: #20126]
en: Log off
ca: Desconnecta

[ctx: #20128]
en: Go to root
ca: Anar a l'arrel

[ctx: #20129]
en: Weave
ca: Trama

[ctx: #20130]
en: Weave (inverted)
ca: Trama (invertida)

[ctx: #20131]
en: Blend
ca: Mescla

[ctx: #20132]
en: Restart video
ca: Reinicia el vídeo

[ctx: #20133]
en: Edit network location
ca: Edita la localització de xarxa

[ctx: #20134]
en: Remove network location
ca: Esborra la localització de xarxa

[ctx: #20135]
en: Do you want to scan the folder?
ca: Voleu revisar el directori?

[ctx: #20136]
en: Memory unit
ca: Unitat de memòria

[ctx: #20137]
en: Memory unit mounted
ca: S'ha muntat la unitat de memòria

[ctx: #20138]
en: Unable to mount memory unit
ca: No s'ha pogut muntar la unitat de memòria

[ctx: #20139]
en: In port %i, slot %i
ca: En el port %i, slot %i

[ctx: #20140]
en: Lock screensaver
ca: Bloqueja l'estalvi de pantalla

[ctx: #20141]
en: Set
ca: Estableix

[ctx: #20142]
en: Username
ca: Nom d'usuari

[ctx: #20143]
en: Enter password for
ca: Introduïu la contrasenya per

[ctx: #20144]
en: Shutdown timer
ca: Interval d'apagada

[ctx: #20145]
en: Shutdown interval (in minutes)
ca: Interval d'apagada (en minuts)

[ctx: #20146]
en: Started, shutdown in %im
ca: Iniciat, apaga en %im

[ctx: #20147]
en: Shutdown in 30 minutes
ca: Apaga en 30 minuts

[ctx: #20148]
en: Shutdown in 60 minutes
ca: Apaga en 60 minuts

[ctx: #20149]
en: Shutdown in 120 minutes
ca: Apaga en 120 minuts

[ctx: #20150]
en: Custom shutdown timer
ca: Temps d'apagada personalitzat

[ctx: #20151]
en: Cancel shutdown timer
ca: Cancel·la el temps d'apagada

[ctx: #20152]
en: Lock preferences for %s
ca: Bloqueja les preferències per %s

[ctx: #20153]
en: Browse...
ca: Explora...

[ctx: #20154]
en: Summary information
ca: Resum de la informació

[ctx: #20155]
en: Storage information
ca: Informació del emmagatzematge

[ctx: #20156]
en: Hard disk information
ca: Informació del disc dur

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
ca: Informació del DVD-ROM

[ctx: #20158]
en: Network information
ca: Informació de la xarxa

[ctx: #20159]
en: Video information
ca: Informació del vídeo

[ctx: #20160]
en: Hardware information
ca: Informació del programari

[ctx: #20162]
en: Used
ca: Utilitzat

[ctx: #20163]
en: of
ca: de

[ctx: #20165]
en: Not locked
ca: Sense bloqueig

[ctx: #20166]
en: Locked
ca: Bloquejat

[ctx: #20168]
en: Requires reset
ca: Requereix reinici

[ctx: #20169]
en: Week
ca: Setmana

[ctx: #20170]
en: Line
ca: Línia

[ctx: #20171]
en: Windows network (SMB)
ca: Xarxa de Windows (SMB)

[ctx: #20172]
en: XBMSP server
ca: Servidor XBMSP

[ctx: #20173]
en: FTP server
ca: Servidor FTP

[ctx: #20174]
en: iTunes music share (DAAP)
ca: Música compartida d'iTunes (DAAP)

[ctx: #20175]
en: UPnP server
ca: Servidor UPnP

[ctx: #20176]
en: Show video info
ca: Mostra la informació del vídeo

[ctx: #20177]
en: Done
ca: Fet

[ctx: #20178]
en: Shift
ca: Majúscules

[ctx: #20179]
en: Caps Lock
ca: Fixació de majúscules

[ctx: #20180]
en: Symbols
ca: Símbols

[ctx: #20181]
en: Backspace
ca: Retrocés

[ctx: #20182]
en: Space
ca: Espai

[ctx: #20183]
en: Reload skin
ca: Actualitza l'aparença

[ctx: #20184]
en: Rotate pictures using EXIF information
ca: Gira les imatges utilitzant la informació EXIF

[ctx: #20186]
en: Please wait
ca: Si us plau, espereu

[ctx: #20188]
en: Announce library updates via UPnP
ca: Anuncia les actualitzacions de la biblioteca via UPnP

[ctx: #20190]
en: Custom
ca: Personalitzat

[ctx: #20196]
en: Export music library
ca: Exporta la biblioteca de música

[ctx: #20197]
en: Import music library
ca: Importa la biblioteca de música

[ctx: #20198]
en: No artist found!
ca: No s'ha trobat l'artista

[ctx: #20220]
en: Override song tags with online information
ca: Sobreescriu les etiquetes de la cançó amb informació en línia

[ctx: #20240]
en: Android music
ca: Música android

[ctx: #20241]
en: Android videos
ca: Vídeos android

[ctx: #20242]
en: Android pictures
ca: Imatges android

[ctx: #20243]
en: Android photos
ca: Fotografies android

[ctx: #20244]
en: Android Apps
ca: Aplicacions android

[ctx: #20253]
en: WebDAV server (HTTP)
ca: Servidor WebDAV (HTTP)

[ctx: #20254]
en: WebDAV server (HTTPS)
ca: Servidor WebDAV (HTTPS)

[ctx: #20257]
en: VDR Streamdev client
ca: Client VDR Streamdev

[ctx: #20258]
en: MythTV client
ca: Client de MythTV

[ctx: #20262]
en: Zeroconf Browser
ca: Cercador Zeroconf

[ctx: #20300]
en: Web server directory (HTTP)
ca: Directori del servidor web (HTTP)

[ctx: #20301]
en: Web server directory (HTTPS)
ca: Directori dels servidor web (HTTPS)

[ctx: #20302]
en: Unable to write to folder:
ca: No s'ha pogut escriure a la carpeta:

[ctx: #20304]
en: RSS Feed
ca: Canal RSS

[ctx: #20307]
en: Secondary DNS
ca: DNS secundari

[ctx: #20308]
en: DHCP server:
ca: Servidor DHCP:

[ctx: #20309]
en: Make new folder
ca: Crea una carpeta

[ctx: #20314]
en: Videos - Library
ca: Vídeos - Biblioteca

[ctx: #20316]
en: Sort by: ID
ca: Ordena per: ID

[ctx: #20317]
en: Scanning movies using %s
ca: S'estan escanejant les pel·lícules utilitzant %s

[ctx: #20318]
en: Scanning music videos using %s
ca: S'estan escanejant els vídeos de música utilitzant %s

[ctx: #20319]
en: Scanning tvshows using %s
ca: S'estan escanejant les sèries de televisió utilitzant %s

[ctx: #20320]
en: Scanning artists using %s
ca: S'estan escanejant els artistes utilitzant %s

[ctx: #20321]
en: Scanning albums using %s
ca: S'estan escanejant els àlbums utilitzant %s

[ctx: #20323]
en: Movie plot
ca: Trama de la pel·lícula

[ctx: #20327]
en: to its default values.
ca: als seus valors per defecte.

[ctx: #20329]
en: Movies are in separate folders that match the movie title
ca: Les pel·lícules estan en carpetes separades que coincideixen amb el títol de la pel·lícula

[ctx: #20331]
en: File
ca: Fitxer

[ctx: #20334]
en: Folder
ca: Carpeta

[ctx: #20338]
en: Movie
ca: Pel·lícula

[ctx: #20342]
en: Movies
ca: Pel·lícules

[ctx: #20343]
en: TV shows
ca: Sèries de TV

[ctx: #20344]
en: This directory contains
ca: Aquest directori conté

[ctx: #20347]
en: as
ca: com

[ctx: #20350]
en: votes
ca: vots

[ctx: #20351]
en: TV show information
ca: Informació de la sèrie de TV

[ctx: #20352]
en: Episode information
ca: Informació de l'episodi

[ctx: #20353]
en: Loading TV show details
ca: Carregant detalls de la sèrie de TV

[ctx: #20356]
en: Select TV show:
ca: Seleccioneu una sèrie de TV:

[ctx: #20358]
en: Season %i
ca: Temporada %i

[ctx: #20359]
en: Episode
ca: Episodi

[ctx: #20360]
en: Episodes
ca: Episodis

[ctx: #20363]
en: Remove TV show from library
ca: Elimina la sèrie de TV de la biblioteca

[ctx: #20364]
en: TV show
ca: Sèrie de TV

[ctx: #20366]
en: * All seasons
ca: * Totes les temporades

[ctx: #20367]
en: Hide watched
ca: Amaga els ja vistos

[ctx: #20372]
en: Season image
ca: Imatge de la temporada

[ctx: #20373]
en: Season
ca: Temporada

[ctx: #20374]
en: Downloading movie information
ca: S'està baixant la informació de la pel·lícula

[ctx: #20376]
en: Original title
ca: Títol original

[ctx: #20377]
en: Refresh TV show information
ca: Actualitza la informació de la sèrie de TV

[ctx: #20379]
en: Selected folder contains a single TV show
ca: La carpeta seleccionada conté una única sèrie de TV

[ctx: #20381]
en: Specials
ca: Especials

[ctx: #20384]
en: Link to TV show
ca: Enllaça a la sèrie de TV

[ctx: #20385]
en: Remove link to TV show
ca: Elimina enllaç a la sèrie de TV

[ctx: #20388]
en: Studios
ca: Estudis

[ctx: #20394]
en: Loading music video information
ca: Loading music video information S'està carregant

[ctx: #20398]
en: Play song
ca: Reprodueix la cançó

[ctx: #20404]
en: Remove bookmark
ca: Elimina l'adreça d'interès

[ctx: #20405]
en: Remove episode bookmark
ca: Elimina l'adreça d'interès de l'episodi

[ctx: #20408]
en: Downloading music video information
ca: S'està baixant la informació del videoclip

[ctx: #20409]
en: Downloading TV show information
ca: S'està baixant la informació de la sèrie de TV

[ctx: #20412]
en: Flatten TV show seasons
ca: Aplana les temporades de les sèries de TV

[ctx: #20414]
en: Show fanart in video and music libraries
ca: Mostra el fanart a les biblioteques de vídeo i música

[ctx: #20415]
en: Scanning for new content
ca: S'està cercant nou contingut

[ctx: #20416]
en: First aired
ca: Emés per primera vegada

[ctx: #20417]
en: Writer
ca: Escriptor

[ctx: #20418]
en: Writers
ca: Escriptors

[ctx: #20419]
en: Replace file names with library titles
ca: Mostra les metadades en la vista de fitxers

[ctx: #20420]
en: Never
ca: Mai

[ctx: #20421]
en: If only one season
ca: Si només hi ha una temporada

[ctx: #20422]
en: Always
ca: Sempre

[ctx: #20423]
en: Has trailer
ca: Té trailer

[ctx: #20424]
en: False
ca: Fals

[ctx: #20428]
en: Single file
ca: Un sol fitxer

[ctx: #20429]
en: Separate
ca: Separat

[ctx: #20435]
en: Combine split video items
ca: Combina els elements de vídeo dividits

[ctx: #20437]
en: Choose fanart
ca: Trieu un fanart

[ctx: #20438]
en: Local fanart
ca: Fanart local

[ctx: #20439]
en: No fanart
ca: Sense fanart

[ctx: #20440]
en: Current fanart
ca: Fanart actual

[ctx: #20441]
en: Remote fanart
ca: Fanart remot

[ctx: #20442]
en: Change content
ca: Canvia el contingut

[ctx: #20446]
en: Locally stored information found.
ca: S'ha trobat la informació emmagatzemada localment.

[ctx: #20448]
en: Could not download information
ca: No s'ha pogut baixar la informació

[ctx: #20449]
en: Unable to connect to remote server
ca: No s'ha pogut connectar al servidor remot

[ctx: #20451]
en: Countries
ca: Països

[ctx: #20452]
en: episode
ca: episodi

[ctx: #20453]
en: episodes
ca: episodis

[ctx: #20454]
en: Listener
ca: Oient

[ctx: #20455]
en: Listeners
ca: Oients

[ctx: #20456]
en: Flatten library hierarchy
ca: Acoblar la jerarquia de la biblioteca

[ctx: #20458]
en: Group movies in sets
ca: Agrupa les pel·lícules en col·leccions

[ctx: #20459]
en: Tags
ca: Etiquetes

[ctx: #20460]
en: Add %s
ca: Afegeix %s

[ctx: #20461]
en: Remove %s
ca: Suprimeix %s

[ctx: #20462]
en: New tag...
ca: Nova etiqueta...

[ctx: #20463]
en: A tag with the name '%s' already exists.
ca: Ja existeix una etiqueta anomenada '%s'.

[ctx: #20464]
en: Select %s
ca: Selecciona %s

[ctx: #20465]
en: Manage movie set
ca: Gestiona la col·lecció de pel·lícules

[ctx: #20466]
en: Select movie set
ca: Seleccioneu una coleció de pelicules

[ctx: #20467]
en: No set (Remove from %s)
ca: Cap conjunt (Eliminar de %s)

[ctx: #20468]
en: Add movie to a new set
ca: Afegeix una pel·lícula a una nova col·lecció

[ctx: #20469]
en: Keep current set (%s)
ca: Mantenir conjunts actuals (%s)

[ctx: #21330]
en: Show hidden files and directories
ca: Mostra els fitxers i directoris ocults

[ctx: #21331]
en: TuxBox client
ca: Client de TuxBox

[ctx: #21333]
en: The stream will be stopped!
ca: El flux s'aturarà!

[ctx: #21335]
en: Are you sure to start the stream?
ca: Esteu segur que voleu començar el flux?

[ctx: #21336]
en: Connecting to: %s
ca: S'està connectant a: %s

[ctx: #21337]
en: TuxBox device
ca: Unitat de TuxBox

[ctx: #21359]
en: Add media share...
ca: Afegeix recurs compartit...

[ctx: #21360]
en: Share video and music libraries through UPnP
ca: Comparteix les biblioteques de vídeo i música a través de UPnP

[ctx: #21361]
en: Look for remote UPnP players
ca: Buscar reproductors UPnP remots

[ctx: #21362]
en: Bookmark created
ca: Adreça d'interès creada

[ctx: #21363]
en: Episode Bookmark created
ca: Marcador d'Episodi creat

[ctx: #21364]
en: Edit media share
ca: Edita recurs compartit

[ctx: #21365]
en: Remove media share
ca: Elimina recurs compartit

[ctx: #21366]
en: Custom subtitle folder
ca: Carpeta personalitzada de subtítols

[ctx: #21368]
en: Override ASS/SSA subtitles fonts
ca: Sobreescriu les fonts dels subtítols ASS/SSA

[ctx: #21369]
en: Enable mouse and touch screen support
ca: Activa el suport de ratolí i pantalla tàctil

[ctx: #21370]
en: Play navigation sounds during media playback
ca: Reprodueix els sons de navegació durant la reproducció

[ctx: #21371]
en: Thumbnail
ca: Miniatura

[ctx: #21372]
en: Forced DVD player region
ca: Força la regió del reproductor DVD

[ctx: #21373]
en: Video output
ca: Sortida de vídeo

[ctx: #21374]
en: Video aspect
ca: Aspecte del vídeo

[ctx: #21378]
en: Enable 480p
ca: Habilita 480p

[ctx: #21379]
en: Enable 720p
ca: Habilita 720p

[ctx: #21380]
en: Enable 1080i
ca: Habilita 1080i

[ctx: #21381]
en: Enter name of new playlist
ca: Introduïu el nom de la nova llista de reproducció

[ctx: #21382]
en: Show "Add source" buttons in file lists
ca: Mostra els botons "Afegeix font" en les llistes de fitxers

[ctx: #21383]
en: Enable scrollbars
ca: Habilita les barres de desplaçament

[ctx: #21385]
en: Open
ca: Obre

[ctx: #21387]
en: Fast
ca: Ràpid

[ctx: #21388]
en: Quiet
ca: Silenciós

[ctx: #21389]
en: Enable custom background
ca: Habilita el fons personalitzat

[ctx: #21396]
en: Chapter
ca: Capítol

[ctx: #21398]
en: Enable playlist at startup
ca: Habilita la llista de reproducció al inicialitzar

[ctx: #21400]
en: contains
ca: conté

[ctx: #21401]
en: does not contain
ca: no conté

[ctx: #21402]
en: is
ca: és

[ctx: #21403]
en: is not
ca: no és

[ctx: #21404]
en: starts with
ca: comença amb

[ctx: #21405]
en: ends with
ca: acaba amb

[ctx: #21406]
en: greater than
ca: més gran que

[ctx: #21407]
en: less than
ca: inferior a

[ctx: #21408]
en: after
ca: després

[ctx: #21409]
en: before
ca: abans

[ctx: #21410]
en: in the last
ca: a la última

[ctx: #21411]
en: not in the last
ca: no a la última

[ctx: #21417]
en: Settings
ca: Configuració

[ctx: #21418]
en: Multilingual
ca: Multilingüe

[ctx: #21421]
en: Smart playlist rule
ca: Regla de llista de reproducció intel·ligent

[ctx: #21423]
en: New rule...
ca: Regla nova...

[ctx: #21424]
en: Items must match
ca: Els elements han de coincidir

[ctx: #21425]
en: all of the rules
ca: totes les regles

[ctx: #21426]
en: one or more of the rules
ca: una o més de les regles

[ctx: #21427]
en: Limit to
ca: Limita a

[ctx: #21428]
en: No limit
ca: Sense límit

[ctx: #21429]
en: Order by
ca: Ordena per

[ctx: #21430]
en: ascending
ca: ascendent

[ctx: #21431]
en: descending
ca: descendent

[ctx: #21432]
en: Edit smart playlist
ca: Edita la llista de reproducció intel·ligent

[ctx: #21433]
en: Name of the playlist
ca: Nom de la llista de reproducció

[ctx: #21434]
en: Find items where
ca: Cerca elements que

[ctx: #21435]
en: Edit
ca: Edita

[ctx: #21436]
en: %i items
ca: %i elements

[ctx: #21437]
en: New smart playlist...
ca: Nova llista de reproducció intel·ligent...

[ctx: #21438]
en: %c Drive
ca: %c Unitat

[ctx: #21439]
en: Edit party mode rules
ca: Edita les regles del mode festa

[ctx: #21440]
en: Home folder
ca: Carpeta principal

[ctx: #21441]
en: Watched count
ca: Visualitzacions

[ctx: #21442]
en: Episode title
ca: Títol de l'episodi

[ctx: #21443]
en: Video resolution
ca: Resolució del vídeo

[ctx: #21444]
en: Audio channels
ca: Canals d'àudio

[ctx: #21445]
en: Video codec
ca: Còdec de vídeo

[ctx: #21446]
en: Audio codec
ca: Còdec d'àudio

[ctx: #21447]
en: Audio language
ca: Idioma de l'àudio

[ctx: #21448]
en: Subtitle language
ca: Idioma dels subtítols

[ctx: #21449]
en: Remote control sends keyboard presses
ca: El control remot envia pulsacions de teclat

[ctx: #21450]
en: Edit
ca: Edita

[ctx: #21451]
en: Internet connection required.
ca: Es necessita connexió a Internet.

[ctx: #21452]
en: Get More...
ca: Aconseguiu-ne més...

[ctx: #21453]
en: Root filesystem
ca: Sistema de fitxers arrel

[ctx: #21454]
en: Cache full
ca: Memòria cau plena

[ctx: #21455]
en: Cache filled before reaching required amount for continous playback
ca: Caché necessària abans de permetre la reproducció fluïda

[ctx: #21456]
en: External storage
ca: Emmagatzemament extern

[ctx: #21457]
en: Watched episode count
ca: Comptador d'episodis vistos

[ctx: #21458]
en: Group by
ca: Ordena per

[ctx: #21459]
en: mixed
ca: mesclat

[ctx: #21460]
en: Subtitle position on screen
ca: Posició dels subtítols a la pantalla

[ctx: #21467]
en: %.1f to %.1f
ca: %.1f a %.1f

[ctx: #21468]
en: %d to %d
ca: %d a %d

[ctx: #21469]
en: %s to %s
ca: %s a %s

[ctx: #21602]
en: (External)
ca: (Extern)

[ctx: #21800]
en: File name
ca: Nom del fitxer

[ctx: #21801]
en: File path
ca: Cami del fitxer

[ctx: #21802]
en: File size
ca: Mida del fitxer

[ctx: #21803]
en: File date/time
ca: Data/Hora fitxer

[ctx: #21804]
en: Slide index
ca: Índex de diapositives

[ctx: #21805]
en: Resolution
ca: Resolució

[ctx: #21806]
en: Comment
ca: Comentari

[ctx: #21807]
en: Colour/B&W
ca: Color - B/N

[ctx: #21808]
en: JPEG process
ca: Processat JPEG

[ctx: #21820]
en: Date/Time
ca: Data/Hora

[ctx: #21821]
en: Description
ca: Descripció

[ctx: #21822]
en: Camera make
ca: Marca càmera

[ctx: #21823]
en: Camera model
ca: Model càmera

[ctx: #21824]
en: EXIF comment
ca: Comentari EXIF

[ctx: #21825]
en: Firmware
ca: Microprogramari

[ctx: #21826]
en: Aperture
ca: Obertura

[ctx: #21827]
en: Focal length
ca: Longitud focal

[ctx: #21828]
en: Focus distance
ca: Distància focal

[ctx: #21829]
en: Exposure
ca: Exposició

[ctx: #21830]
en: Exposure time
ca: Temps exposició

[ctx: #21831]
en: Exposure bias
ca: Compensació d'exposició

[ctx: #21832]
en: Exposure mode
ca: Mode exposició

[ctx: #21833]
en: Flash used
ca: Flaix disparat

[ctx: #21834]
en: White-balance
ca: Balanç blancs

[ctx: #21835]
en: Light source
ca: Font de llum

[ctx: #21836]
en: Metering mode
ca: Mode mesura

[ctx: #21838]
en: Digital zoom
ca: Zoom digital

[ctx: #21839]
en: CCD width
ca: Amplada del CCD

[ctx: #21840]
en: GPS latitude
ca: Latitud GPS

[ctx: #21841]
en: GPS longitude
ca: Longitud GPS

[ctx: #21842]
en: GPS altitude
ca: Altitud GPS

[ctx: #21843]
en: Orientation
ca: Orientació

[ctx: #21857]
en: Sub-location
ca: Sub-ubicació

[ctx: #21858]
en: Image type
ca: Tipus d'imatge

[ctx: #21859]
en: Time created
ca: Temps creat

[ctx: #21860]
en: Supplemental categories
ca: Categories suplementaries

[ctx: #21861]
en: Keywords
ca: Paraules clau

[ctx: #21862]
en: Caption
ca: Títol

[ctx: #21863]
en: Author
ca: Autor

[ctx: #21864]
en: Headline
ca: Titular

[ctx: #21865]
en: Special instructions
ca: Instruccions especials

[ctx: #21866]
en: Category
ca: Categoria

[ctx: #21867]
en: Byline
ca: Línia d'autor

[ctx: #21868]
en: Byline title
ca: Títol de la línia d'autor

[ctx: #21869]
en: Credit
ca: Crèdit

[ctx: #21870]
en: Source
ca: Font

[ctx: #21871]
en: Copyright notice
ca: Avís dels drets d'autor

[ctx: #21872]
en: Object name
ca: Nom de l'objecte

[ctx: #21873]
en: City
ca: Ciutat

[ctx: #21874]
en: State
ca: Estat

[ctx: #21875]
en: Country
ca: País

[ctx: #21876]
en: Original Tx Reference
ca: Referència Tx original

[ctx: #21877]
en: Date created
ca: Data de creació

[ctx: #21878]
en: Urgency
ca: Urgència

[ctx: #21879]
en: Country code
ca: Codi del país

[ctx: #21880]
en: Reference service
ca: Servei de referència

[ctx: #21881]
en: Allow control of Kodi via UPnP
ca: Permet el control del Kodi a través de UPnP

[ctx: #21882]
en: Attempt to skip introduction before DVD menu
ca: Intenta ometre la introducció d'abans del menú del DVD

[ctx: #21883]
en: Saved music
ca: Música desada

[ctx: #21884]
en: Query info for all artists
ca: Consulta la informació per a tots els artistes

[ctx: #21885]
en: Downloading album information
ca: S'està baixant la informació de l'àlbum

[ctx: #21886]
en: Downloading artist information
ca: S'està baixant la informació de l'artista

[ctx: #21887]
en: Biography
ca: Biografia

[ctx: #21888]
en: Discography
ca: Discografia

[ctx: #21889]
en: Searching artist
ca: S'està buscant l'artista

[ctx: #21890]
en: Select artist
ca: Seleccioneu artista

[ctx: #21891]
en: Artist information
ca: Informació de l'artista

[ctx: #21893]
en: Born
ca: Nascut

[ctx: #21894]
en: Formed
ca: Format

[ctx: #21895]
en: Themes
ca: Temes

[ctx: #21896]
en: Disbanded
ca: Separat

[ctx: #21897]
en: Died
ca: Mort

[ctx: #21898]
en: Years active
ca: Anys d'activitat

[ctx: #21899]
en: Label
ca: Etiqueta

[ctx: #21900]
en: Born/Formed
ca: Nascut / Formació

[ctx: #22000]
en: Update library on startup
ca: Actualitza la biblioteca a l'arrancada

[ctx: #22001]
en: Hide progress of library updates
ca: Amaga el progrés d'actualització de la biblioteca

[ctx: #22002]
en: DNS suffix
ca: Sufix del DNS

[ctx: #22004]
en: Delayed by: %2.3fs
ca: Retardat en: %2.3fs

[ctx: #22005]
en: Ahead by: %2.3fs
ca: Avançat en: %2.3fs

[ctx: #22006]
en: Subtitle offset
ca: Òfset dels subtítols

[ctx: #22007]
en: OpenGL vendor:
ca: Proveïdor OpenGL:

[ctx: #22008]
en: OpenGL renderer:
ca: Renderitzador OpenGL renderer:

[ctx: #22009]
en: OpenGL version:
ca: Versió OpenGL:

[ctx: #22010]
en: GPU temperature:
ca: Temperatura de la GPU:

[ctx: #22011]
en: CPU temperature:
ca: Temperatura de la CPU:

[ctx: #22012]
en: Total memory
ca: Memòria total

[ctx: #22013]
en: Profile data
ca: Informació del perfil

[ctx: #22014]
en: Use dim if paused during video playback
ca: Utilitza l'atenuació si està en pausa durant la reproducció de vídeo

[ctx: #22015]
en: All recordings
ca: Tots els enregistraments

[ctx: #22016]
en: By title
ca: Per títol

[ctx: #22017]
en: By group
ca: Per grup

[ctx: #22018]
en: Live channels
ca: Canals en directe

[ctx: #22019]
en: Recordings by title
ca: Enregistraments per títol

[ctx: #22020]
en: Guide
ca: Guia

[ctx: #22021]
en: Allowed error in aspect ratio to minimise black bars
ca: Error permès en la relació d'aspecte per minimitzar les barres negres

[ctx: #22022]
en: Show video files in listings
ca: Mostra els fitxers de vídeo en llistats

[ctx: #22023]
en: DirectX vendor:
ca: Proveïdor de DirectX:

[ctx: #22024]
en: Direct3D version:
ca: Versió de Direct3D:

[ctx: #22031]
en: Size
ca: Mida

[ctx: #22032]
en: Colours
ca: Colors

[ctx: #22033]
en: Charset
ca: Joc de caràcters

[ctx: #22034]
en: Export karaoke titles as HTML
ca: Exporta els títols del karaoke com a HTML

[ctx: #22035]
en: Export karaoke titles as CSV
ca: Exporta els títols del karaoke com a CSV

[ctx: #22036]
en: Import karaoke titles...
ca: Importa els títols del karaoke

[ctx: #22037]
en: Show song selector automatically
ca: Mostra el selector de cançons de forma automàtica

[ctx: #22038]
en: Export karaoke titles...
ca: Exporta els títols del karaoke

[ctx: #22039]
en: Enter song number
ca: Introduïu el número de cançó

[ctx: #22040]
en: white/green
ca: blanc/verd

[ctx: #22041]
en: white/red
ca: blanc/vermell

[ctx: #22042]
en: white/blue
ca: blanc/blau

[ctx: #22043]
en: black/white
ca: negre/blanc

[ctx: #22079]
en: Default select action
ca: Acció de selecció per defecte

[ctx: #22080]
en: Choose
ca: Trieu

[ctx: #22081]
en: Show Information
ca: Mostra la informació

[ctx: #22082]
en: More...
ca: Més...

[ctx: #22083]
en: Play all
ca: Reproduir totes

[ctx: #23049]
en: Teletext not available
ca: Teletext no disponible

[ctx: #23050]
en: Activate Teletext
ca: Activa el teletext

[ctx: #23052]
en: Buffering %i bytes
ca: S'està emplenant la memòria intermèdia amb %i bytes

[ctx: #23053]
en: Stopping
ca: S'està aturant

[ctx: #23054]
en: Running
ca: S'està executant

[ctx: #23055]
en: Scale Teletext to 4:3
ca: Escala el Teletext a 4:3

[ctx: #23100]
en: External Player Active
ca: Reproductor extern activat

[ctx: #23101]
en: Click OK to terminate the player
ca: Feu clic a «D'acord» per finalitzar el reproductor

[ctx: #23104]
en: Click OK when playback has ended
ca: Feu clic a «D'acord» quan la reproducció hagi finalitzat

[ctx: #24000]
en: Add-on
ca: Complement

[ctx: #24001]
en: Add-ons
ca: Complements

[ctx: #24002]
en: Add-on options
ca: Opcions del complement

[ctx: #24003]
en: Add-on Information
ca: Informació del complement

[ctx: #24005]
en: Media sources
ca: Fonts multimèdia

[ctx: #24007]
en: Movie information
ca: Informació de la pel·lícula

[ctx: #24008]
en: Screensaver
ca: Estalvi de pantalla

[ctx: #24010]
en: Visualisation
ca: Visualització

[ctx: #24011]
en: Add-on repository
ca: Repositori de complements

[ctx: #24012]
en: Subtitles
ca: Subtítols

[ctx: #24013]
en: Lyrics
ca: Lletres

[ctx: #24014]
en: TV information
ca: Informació de la televisió

[ctx: #24015]
en: Music video information
ca: Informació del vídeo musical

[ctx: #24016]
en: Album information
ca: Informació de l'àlbum

[ctx: #24017]
en: Artist information
ca: Informació de l'artista

[ctx: #24018]
en: Services
ca: Serveis

[ctx: #24019]
en: PVR clients
ca: Clients PVR

[ctx: #24020]
en: Configure
ca: Configura

[ctx: #24021]
en: Disable
ca: Desactiva

[ctx: #24022]
en: Enable
ca: Habilita

[ctx: #24023]
en: Disabled
ca: Desactivat

[ctx: #24024]
en: Add-on disabled
ca: Complement desactivat

[ctx: #24027]
en: Weather
ca: El temps

[ctx: #24028]
en: Weather.com (standard)
ca: Weather.com (estàndard)

[ctx: #24029]
en: Service for weather information
ca: Servei d'infromació meteorològica

[ctx: #24030]
en: This Add-on can not be configured
ca: Aquest complement no es pot configurar

[ctx: #24031]
en: Error loading settings
ca: S'ha produït un error en carregar la configuració

[ctx: #24032]
en: All Add-ons
ca: Tots els complements

[ctx: #24033]
en: Get Add-ons
ca: Aconsegueix complements

[ctx: #24034]
en: Check for updates
ca: Comprova si hi ha actualitzacions

[ctx: #24035]
en: Force refresh
ca: Força el refresc

[ctx: #24036]
en: Change log
ca: Registre de canvis

[ctx: #24037]
en: Uninstall
ca: Desinstal·la

[ctx: #24038]
en: Install
ca: Instal·la

[ctx: #24039]
en: Disabled Add-ons
ca: Complements desactivats

[ctx: #24040]
en: (Clear the current setting)
ca: (Esborra la configuració actual)

[ctx: #24041]
en: Install from zip file
ca: Instal·la des d'un fitxer zip

[ctx: #24042]
en: Downloading %i%%
ca: S'està baixant %i%%

[ctx: #24043]
en: Available Updates
ca: Actualitzacions disponibles

[ctx: #24044]
en: Dependencies not met. Please contact Add-on author.
ca: Les dependències no es poden satisfer. Contacteu amb l'autor del complement.

[ctx: #24045]
en: Add-on does not have the correct structure
ca: El complement no té l'estructura correcta

[ctx: #24046]
en: %s is used by the following installed Add-on(s)
ca: %s és utilitzat per següents complement(s) instal·lats

[ctx: #24047]
en: This Add-on cannot be uninstalled
ca: Aquest complement no es pot desinstal·lar

[ctx: #24050]
en: Available Add-ons
ca: Complements disponibles

[ctx: #24051]
en: Version:
ca: Versió:

[ctx: #24052]
en: Disclaimer
ca: Aclaració

[ctx: #24053]
en: License:
ca: Llicència:

[ctx: #24054]
en: Changelog
ca: Registre de canvis

[ctx: #24055]
en: Check for updates
ca: Comprova si hi ha actualitzacions

[ctx: #24056]
en: Last updated %s
ca: Última actualització %s

[ctx: #24059]
en: Would you like to enable this Add-on?
ca: Voleu habilitar aquest complement?

[ctx: #24060]
en: Would you like to disable this Add-on?
ca: Voleu desactivar aquest complement?

[ctx: #24061]
en: Add-on update available!
ca: Hi ha una actualització per al complement disponible

[ctx: #24062]
en: Enabled Add-ons
ca: Complements habilitats

[ctx: #24063]
en: Auto update
ca: Actualització automàtica

[ctx: #24064]
en: Add-on enabled
ca: Complement habilitat

[ctx: #24065]
en: Add-on updated
ca: Complement actualitzat

[ctx: #24066]
en: Cancel Add-on download?
ca: Voleu cancel·lar la baixada del complement?

[ctx: #24067]
en: Currently downloading Add-ons
ca: S'estan baixant complements

[ctx: #24068]
en: Update available
ca: Actualització disponible

[ctx: #24069]
en: Update
ca: Actualitza

[ctx: #24070]
en: Add-on could not be loaded.
ca: No s'ha pogut carregar el complement.

[ctx: #24071]
en: An unknown error has occurred.
ca: S'ha produït un error desconegut.

[ctx: #24072]
en: Settings required
ca: Paràmetres necessaris

[ctx: #24073]
en: Could not connect
ca: No s'ha pogut connectar

[ctx: #24074]
en: Needs to restart
ca: És necessari reiniciar

[ctx: #24075]
en: Disable
ca: Desactiva

[ctx: #24076]
en: Add-on Required
ca: Complement necessari

[ctx: #24080]
en: Try to reconnect?
ca: Voleu tornar a provar de connectar?

[ctx: #24081]
en: Helper Add-ons
ca: Complements de l'assistent

[ctx: #24082]
en: Add-on libraries
ca: Biblioteques de complements

[ctx: #24083]
en: Information libraries
ca: Biblioteques d'informació

[ctx: #24084]
en: Visualisation libraries
ca: Biblioteques de visualització

[ctx: #24089]
en: Add-on restarts
ca: Reinicia el complement

[ctx: #24090]
en: Lock Add-on manager
ca: Bloqueja l'Administrador de Complements

[ctx: #24091]
en: This Add-on cannot be disabled
ca: No es pot desactivar aquest complement

[ctx: #24094]
en: (current)
ca: (actual)

[ctx: #24095]
en: (blacklisted)
ca: (a la llista negra)

[ctx: #24096]
en: Add-on is incompatible or has been marked broken in repository.
ca: El complement és incompatible o s'ha marcat com trencat al dipòsit.

[ctx: #24097]
en: Would you like to disable it on your system?
ca: Voleu desactivar-lo en el sistema?

[ctx: #24098]
en: Broken
ca: Trencat

[ctx: #24099]
en: Would you like to switch to this skin?
ca: Voleu canviar a aquesta aparença?

[ctx: #24100]
en: To use this feature you must download an Add-on:
ca: Per utilitzar aquesta funció cal descarregar un complement:

[ctx: #24101]
en: Would you like to download this Add-on?
ca: Vols descarregar aquest complement?

[ctx: #24102]
en: Unable to load skin
ca: No s'ha pogut carregar la pell

[ctx: #24103]
en: Skin is missing some files
ca: La pell manca d'alguns fitxers

[ctx: #24104]
en: Add-on is incompatible due to unmet dependencies.
ca: El complement és incompatible a causa de les dependències no satisfetes.

[ctx: #24105]
en: Pause when searching for subtitles
ca: Pausa quan s'estiguin cercant subtítols

[ctx: #24106]
en: Specify where downloaded subtitles should be saved, the same location as the video or a custom location.
ca: Especifiqueu on s'han de desar els subtítols descarregats: la mateixa ubicació que el vídeo o una ubicació personalitzada.

[ctx: #24107]
en: Searching for subtitles ...
ca: S'estan cercant els subtítols ...

[ctx: #24108]
en: %d subtitles found
ca: %d subtítols trobats

[ctx: #24109]
en: No subtitles found
ca: No s'han trobat subtítols

[ctx: #24110]
en: Downloading subtitles ...
ca: Baixant subtítols ...

[ctx: #24111]
en: Languages to download subtitles for
ca: Baixar els subtítols per als idiomes

[ctx: #24112]
en: Set languages to use when searching for subtitles. Not all subtitle services will use all languages.
ca: Establir els idiomes a fer servir al cercar subtítols. No tots els serveis de subtítols poden emprar tots els idiomes.

[ctx: #24113]
en: Failed to download subtitle
ca: No s'han pogut descarregar els subtítols

[ctx: #24114]
en: No subtitle services installed
ca: No hi ha serveis de subtítols instal·lats

[ctx: #24115]
en: Subtitle storage location
ca: Ubicació dels subtítols

[ctx: #24116]
en: Default TV Service
ca: Servei de TV per defecte

[ctx: #24117]
en: Select service that will be used as default to search for TV Show subtitles.
ca: Seleccioneu el servei per defecte on es cercaran els subtítols de les sèries de TV.

[ctx: #24118]
en: Default Movie Service
ca: Servei de pel·lícules per defecte

[ctx: #24119]
en: Select service that will be used as default to search for Movie subtitles.
ca: Seleccioneu el servei per defecte on es cercaran els subtítols de les pel·lícules.

[ctx: #24120]
en: Manual search string
ca: Cadena de cerca manual

[ctx: #24121]
en: Enter search string
ca: Introduïu la cadena de cerca

[ctx: #24122]
en: Update all
ca: Actualitza-ho tota

[ctx: #24124]
en: Next to the video
ca: Continua el video

[ctx: #24125]
en: Custom location
ca: Localització personalitzada

[ctx: #24126]
en: Auto download first subtitle
ca: Descarrega automàticament el primer subtítol

[ctx: #24127]
en: Automatically download first subtitle from the search result list
ca: Descarrega automàticament el primer subtítol de la llista de resultats de la cerca

[ctx: #24128]
en: Configuration has been moved
ca: La configuració s'ha mogut

[ctx: #24999]
en: Hide incompatible
ca: Amaga els incompatibles

[ctx: #25000]
en: Notifications
ca: Notificacions

[ctx: #25001]
en: Hide foreign
ca: Amaga

[ctx: #25002]
en: Select from all titles ...
ca: Seleccioneu entre tots els títols ...

[ctx: #25003]
en: Show Blu-ray menu
ca: Mostra el menú del Blu-ray

[ctx: #25004]
en: Play main title: %d
ca: Reprodueix el títol principal: %d

[ctx: #25005]
en: Title: %d
ca: Títol: %d

[ctx: #25006]
en: Select playback item
ca: Seleccioneu l'element de la reproducció

[ctx: #25007]
en: Chapters: %u - duration: %s
ca: Capítols: %u - durada: %s

[ctx: #25008]
en: Playback of Blu-ray failed
ca: La reproducció del Blu-ray ha fallat

[ctx: #25009]
en: The menu of this Blu-ray is not supported
ca: El menú d'aquest Blu-ray no s'admet

[ctx: #29800]
en: Library Mode
ca: Mode biblioteca

[ctx: #29801]
en: QWERTY keyboard
ca: Teclat QWERTY

[ctx: #33001]
en: Trailer quality
ca: Qualitat del trailer

[ctx: #33002]
en: Stream
ca: Flux

[ctx: #33003]
en: Download
ca: Baixar

[ctx: #33004]
en: Download & play
ca: Baixar i reproduir

[ctx: #33005]
en: Download & save
ca: Baixar i desar

[ctx: #33006]
en: Today
ca: Avui

[ctx: #33007]
en: Tomorrow
ca: Demà

[ctx: #33008]
en: Saving
ca: S'està desant

[ctx: #33009]
en: Copying
ca: S'està copiant

[ctx: #33010]
en: Set download directory
ca: Establiu el directori de descàrrega

[ctx: #33011]
en: Search duration
ca: Cerca durada

[ctx: #33012]
en: Short
ca: Curt

[ctx: #33013]
en: Long
ca: Llarg

[ctx: #33014]
en: Use DVD player instead of regular player
ca: Utilitza el reproductor de DVD en lloc del reproductor per defecte

[ctx: #33015]
en: Ask for download before playing video
ca: Pregunta si es vol baixar el vídeo abans de reproduir-lo

[ctx: #33017]
en: Restart plug-in to enable
ca: Reinicialitza el plugin per habilitar-ho

[ctx: #33018]
en: Tonight
ca: Aquesta nit

[ctx: #33019]
en: Tomorrow Night
ca: Demà a la nit

[ctx: #33020]
en: Condition
ca: Condició

[ctx: #33021]
en: Precipitation
ca: Precipitació

[ctx: #33022]
en: Precip
ca: Precipitació

[ctx: #33023]
en: Humid
ca: Humit

[ctx: #33026]
en: Departure from normal
ca: Sortida del normal

[ctx: #33027]
en: Sunrise
ca: Sortida del sol

[ctx: #33028]
en: Sunset
ca: Posta de sol

[ctx: #33029]
en: Details
ca: Detalls

[ctx: #33032]
en: Translate text
ca: Tradueix el text

[ctx: #33034]
en: 36 Hour
ca: 36 Hores

[ctx: #33035]
en: Maps
ca: Mapes

[ctx: #33036]
en: Hourly
ca: Cada hora

[ctx: #33037]
en: Weekend
ca: Cap de setmana

[ctx: #33038]
en: %s day
ca: %s dia

[ctx: #33039]
en: %s Streams
ca: %s Fluxos

[ctx: #33040]
en: %s Devices
ca: %s Dispositius

[ctx: #33049]
en: Alert
ca: Alerta

[ctx: #33050]
en: Alerts
ca: Alertes

[ctx: #33052]
en: Check
ca: Comprova

[ctx: #33053]
en: Configure the
ca: Configureu el

[ctx: #33054]
en: Seasons
ca: Estacions

[ctx: #33055]
en: Use your
ca: Utilitza el teu

[ctx: #33056]
en: Watch your
ca: Mira

[ctx: #33057]
en: Listen to
ca: Escolta

[ctx: #33059]
en: Configure the
ca: Configureu el

[ctx: #33060]
en: Power
ca: Potència

[ctx: #33061]
en: Menu
ca: Menú

[ctx: #33062]
en: Play the
ca: Reprodueix el

[ctx: #33063]
en: Options
ca: Opcions

[ctx: #33066]
en: About your
ca: Quant a

[ctx: #33067]
en: Star rating
ca: Classificació

[ctx: #33068]
en: Background
ca: Fons

[ctx: #33069]
en: Backgrounds
ca: Fons

[ctx: #33070]
en: Custom background
ca: Fons personalitzat

[ctx: #33071]
en: Custom backgrounds
ca: Fons personalitzats

[ctx: #33072]
en: View Readme
ca: Veure el Lleguiu-me

[ctx: #33073]
en: View Changelog
ca: Veure el registre de canvis

[ctx: #33074]
en: This version of %s requires an
ca: Aquesta versió de %s requereix una

[ctx: #33075]
en: Kodi revision of %s or greater to run.
ca: revisió del Kodi s% o superior per a funcionar.

[ctx: #33076]
en: Please update Kodi.
ca: Actualitzeu el Kodi.

[ctx: #33077]
en: No data found!
ca: No s'han trobat dades

[ctx: #33078]
en: Next page
ca: Pàgina següent

[ctx: #33079]
en: Love
ca: M'agrada

[ctx: #33080]
en: Hate
ca: No m'agrada

[ctx: #33081]
en: This file is stacked, select the part you want to play from.
ca: Aquest fitxer està agrupat, seleccioneu la part que desitgeu reproduir.

[ctx: #33082]
en: Path to script
ca: Camí a l'script

[ctx: #33083]
en: Enable custom script button
ca: Habilita el botó d'scripts personalitzats

[ctx: #33084]
en: Auto login
ca: Inicia la sessió automàticament

[ctx: #33100]
en: Failed to start
ca: No s'ha pogut iniciar

[ctx: #33101]
en: Webserver
ca: Servidor web

[ctx: #33102]
en: Event Server
ca: Servidor d'esdeveniments

[ctx: #33103]
en: Remote communication server
ca: Servidor remot de comunicació

[ctx: #33200]
en: Detected New Connection
ca: S'ha detectat una nova connexió

[ctx: #34100]
en: Number of channels
ca: Número de canals

[ctx: #34120]
en: Play GUI sounds
ca: Reprodueix els sons de la interfície gràfica d'usuari

[ctx: #34121]
en: Only when playback stopped
ca: Només quan la reproducció estigui parada

[ctx: #34122]
en: Always
ca: Sempre

[ctx: #34123]
en: Never
ca: Mai

[ctx: #34201]
en: Can't find a next item to play
ca: No s'ha pogut trobar el següent element a reproduir

[ctx: #34202]
en: Can't find a previous item to play
ca: No s'ha pogut trobar l'anterior element a reproduir

[ctx: #34300]
en: Failed to start Zeroconf
ca: No s'ha pogut iniciar el Zeroconf

[ctx: #34301]
en: Is Apple's Bonjour Service installed? See log for more info.
ca: Està instal·lat el servei Apple Bonjour? Consulteu el registre per obtenir més informació.

[ctx: #34302]
en: AirPlay requires Zeroconf to be enabled.
ca: L'AirPlay necessita que el Zeroconf estigui habilitat.

[ctx: #34303]
en: Unable to stop Zeroconf
ca: No s'ha pogut aturar el Zeroconf

[ctx: #34304]
en: AirPlay and AirTunes depend on Zeroconf running.
ca: L'AirPlay i l'AirTunes depenen de que Zeroconf estigui funcionant

[ctx: #34400]
en: Video Rendering
ca: Renderitzat de vídeo

[ctx: #34401]
en: Failed to init video filters/scalers, falling back to bilinear scaling
ca: No s'han pogut inicialitzar els filtres/escaladors, tornem a l'escalat bilineal

[ctx: #34402]
en: Failed to initialise audio device
ca: No s'ha pogut inicialitzar el dispositiu d'àudio

[ctx: #34403]
en: Check your audiosettings
ca: Revisi la seva configuració d'àudio

[ctx: #34404]
en: Use gestures for navigation:
ca: Utilitza gestos per navegar:

[ctx: #34405]
en: 1 finger swipe left,right,up,down for cursors
ca: Lliscar amb un dit a l'esquerra, dreta, amunt, avall per als cursors

[ctx: #34406]
en: 2 finger swipe left for backspace
ca: Lliscar amb dos dits per retrocés

[ctx: #34407]
en: 1 finger single tap for enter
ca: Un toc d'un dit per entrar

[ctx: #34408]
en: 2 finger single tap or 1 finger long press for contextmenu
ca: Tocar amb dos dits o deixar apretat amb un dit pel menú contextual

[ctx: #35000]
en: Peripherals
ca: Perifèrics

[ctx: #35001]
en: Generic HID device
ca: Dispositiu genèric HID

[ctx: #35002]
en: Generic network adaptor
ca: Adaptador de xarxa genèric

[ctx: #35003]
en: Generic disk
ca: Disc genèric

[ctx: #35004]
en: There are no settings available
    for this peripheral.
ca: No hi ha opcions disponibles
    per aquest perifèric.

[ctx: #35005]
en: New device configured
ca: Nou dispositiu configurat

[ctx: #35006]
en: Device removed
ca: Dispositiu eliminat

[ctx: #35007]
en: Keymap to use for this device
ca: Mapa de teclat a utilitzar per a aquest dispositiu

[ctx: #35008]
en: Keymap enabled
ca: Mapa de teclat habilitat

[ctx: #35009]
en: Do not use the custom keymap for this device
ca: No utilitzeu el mapa de teclat personalitzat per a aquest dispositiu

[ctx: #35100]
en: Enable joystick and gamepad support
ca: Habilita el suport de joystick i gamepad

[ctx: #35102]
en: Disable joystick when this device is present
ca: Desactivar el joystick quan aquest dispositiu estigui present

[ctx: #35500]
en: Location
ca: Ubicació

[ctx: #35501]
en: Class
ca: Classe

[ctx: #35502]
en: Name
ca: Nom

[ctx: #35503]
en: Vendor
ca: Venedor

[ctx: #35504]
en: Product ID
ca: ID del producte

[ctx: #36000]
en: Pulse-Eight CEC adaptor
ca: Adaptador CEC Pulse-Eight

[ctx: #36001]
en: Pulse-Eight Nyxboard
ca: Nyxboard Pulse-Eight

[ctx: #36002]
en: Switch to keyboard side command
ca: Commuta a la comanda del costat del teclat

[ctx: #36003]
en: Switch to remote side command
ca: Commuta a la comanda del costat del control remot

[ctx: #36004]
en: Press "user" button command
ca: Premeu el botó de comandament "usuari"

[ctx: #36005]
en: Enable switch side commands
ca: Habilita la commutació de comandes del costat

[ctx: #36006]
en: Could not open the adaptor
ca: No s'ha pogut obrir l'adaptador

[ctx: #36007]
en: Devices to power on when starting Kodi
ca: Dispositius a encendre quan s'inicia el Kodi

[ctx: #36008]
en: Devices to power off when stopping Kodi
ca: Dispositius a apagar quan s'atura el Kodi

[ctx: #36009]
en: Put devices in standby mode when activating screensaver
ca: Poseu els dispositius en espera quan s'activa el protector de pantalla

[ctx: #36010]
en: Wake devices when deactivating screensaver
ca: Despertar els dispositius al desactivar el protector de pantalla

[ctx: #36011]
en: Could not detect the CEC com port. Set it up manually.
ca: No s'ha pogut detectar el port CEC. Establiu-ho manualment.

[ctx: #36012]
en: Could not initialise the CEC adaptor. Please check your settings.
ca: No s'ha pogut inicialitzar l'adaptador CEC. Reviseu la vostra configuració.

[ctx: #36015]
en: HDMI port number
ca: Número de port HDMI

[ctx: #36016]
en: Connected
ca: Connectat

[ctx: #36017]
en: Could not initialise the CEC adaptor: libCEC was not found on your system.
ca: No s'ha pogut inicialitzar l'adaptador CEC: libCEC no s'ha trobat en el sistema.

[ctx: #36018]
en: Use the TV's language setting
ca: Utilitzeu el paràmetre d'idioma del televisor

[ctx: #36019]
en: Connected to HDMI device
ca: Connectat a un dispositiu HDMI

[ctx: #36020]
en: Make Kodi the active source when starting
ca: Feu el Kodi la font activa quan s'inicia

[ctx: #36021]
en: Physical address (overrules HDMI port)
ca: Adreça física (anul·la el port HDMI)

[ctx: #36022]
en: COM port (leave empty unless needed)
ca: Port COM (deixar buit si no és necessari)

[ctx: #36023]
en: Configuration updated
ca: Configuració actualitzada

[ctx: #36024]
en: Failed to set the new configuration. Please check your settings.
ca: No s'ha pogut establir la nova configuració. Reviseu la vostra configuració.

[ctx: #36025]
en: Send 'inactive source' command when stopping Kodi
ca: Envia la ordre 'font inactiva' quan s'aturi el Kodi

[ctx: #36026]
en: Put devices in standby mode when putting the PC in standby
ca: Posa els dispositius en espera quan es posi l'ordinador en espera

[ctx: #36027]
en: This device needs servicing
ca: Aquest dispositiu necessita servei

[ctx: #36028]
en: Ignore
ca: Ignora

[ctx: #36029]
en: When the TV is switched off
ca: Quan la TV està apagada

[ctx: #36030]
en: Connection lost
ca: Connexió perduda

[ctx: #36031]
en: This user does not have permissions to open the CEC adaptor
ca: Aquest usuari no té permisos per obrir l'adaptador CEC

[ctx: #36032]
en: The port is busy. Only one program can access the CEC adaptor
ca: El port es troba ocupat. Només un programa pot accedir a l'adaptador CEC

[ctx: #36033]
en: Pause playback when switching to another source
ca: Pausa la reproducció en canviar a una altra font

[ctx: #36035]
en: Always
ca: Sempre

[ctx: #36036]
en: On start/stop
ca: En iniciar/aturar

[ctx: #36038]
en: Amplifier / AVR device
ca: Amplificador / Dispositiu AVR

[ctx: #36039]
en: TV and AVR device (explicit)
ca: TV i dispositiu AVR (explícit)

[ctx: #36040]
en: Unsupported libCEC interface version. %x is lower than the version Kodi supports (%x)
ca: La versió d'interfície de libCEC no està suportada. %x és menor que la versió que el Kodi suporta (%x)

[ctx: #36041]
en: * Item folder
ca: * Carpeta d'elements

[ctx: #36042]
en: Use limited colour range (16-235)
ca: Utilitza una gamma de colors limitada (16-235)

[ctx: #36101]
en: Change the look and feel of the user interface.
ca: Canvia l'aspecte de la interfície d'usuari.

[ctx: #36103]
en: Select the skin for the user interface. This will define the look and feel of Kodi.
ca: Seleccioneu la pell per a la interfície d'usuari. Això definirà l'aparença del Kodi.

[ctx: #36104]
en: Change specific skin settings. The available options are dependent on the skin used.
ca: Canviar la configuració específica de la pell. Les opcions disponibles depenen de la pell utilitzada.

[ctx: #36105]
en: Change the theme associated with your selected skin.
ca: Canviar el tema relacionat amb la pell seleccionada.

[ctx: #36106]
en: Change the colours of your selected skin.
ca: Canvia els colors de la pell seleccionada.

[ctx: #36109]
en: Select the media window that Kodi displays on startup.
ca: Seleccioneu la finestra de mitjans que el Kodi mostra a l'iniciar.

[ctx: #36111]
en: Turn this off to remove the scrolling RSS news ticker.
ca: Desactiva aquesta opció per eliminar el marcador desplaçable de les notícies RSS.

[ctx: #36112]
en: Edit the RSS feeds.
ca: Edita els canals RSS.

[ctx: #36114]
en: Chooses the language of the user interface.
ca: Trieu l'idioma de la interfície d'usuari.

[ctx: #36115]
en: Select the formats for temperature, time and date. The available options depend on the selected language.
ca: Seleccioneu els formats de temperatura, hora i data. Les opcions disponibles depenen de l'idioma seleccionat.

[ctx: #36117]
en: Select country location.
ca: Seleccioneu una ubicació del país

[ctx: #36118]
en: Select your current timezone.
ca: Selecciona la teva zona horària actual.

[ctx: #36119]
en: Select the default audio track when different language tracks are available.
ca: Selecciona la pista d'àudio predeterminada quan hi han disponibles diferents pistes d'idiomes.

[ctx: #36120]
en: Select the default subtitles when different languages are available.
ca: Seleccioneu els subtítols per defecte quan hi hagin diferents idiomes disponibles.

[ctx: #36122]
en: Display the (..) item in lists for visiting the parent folder.
ca: Mostra l'element (..) en les llistes per visitar la carpeta principal.

[ctx: #36123]
en: Show file extensions on media files. For example, 'You Enjoy Myself.mp3' would be simply be shown as 'You Enjoy Myself'.
ca: Mostrar les extensions dels fitxers multimèdia. Per exemple, 'You Enjoy Myself.mp3' simplement apareixerà com a "You Enjoy Miself'.

[ctx: #36125]
en: Allow files to be deleted and renamed through the user interface, via the contextual menu (press C on a keyboard, for example, to bring up this menu).
ca: Permet eliminar i renombrar fitxers a través de la interfície d'usuari, a través del menú contextual (prémer C en un teclat, per exemple, per obrir aquest menú).

[ctx: #36129]
en: Set the amount of idle time required before displaying the screensaver.
ca: Estableix la quantitat de temps d'inactivitat requerit abans de mostrar el protector de pantalla.

[ctx: #36130]
en: Select the screensaver. Kodi will force the 'Dim' screensaver when fullscreen video playback is paused or a dialogue box is active.
ca: Selecciona el protector de pantalla. Kodi forçarà el protector de pantalla 'Dim' quan la reproducció de vídeo a pantalla completa està en pausa o un quadre de diàleg està actiu.

[ctx: #36131]
en: Change specific screensaver settings. The available options are dependent on the screensaver used.
ca: Canvia la configuració de protector de pantalla específica. Les opcions disponibles depenen del protector de pantalla utilitzada.

[ctx: #36132]
en: Preview the selected screensaver.
ca: Previsualitza l'estalvi de pantalla seleccionat.

[ctx: #36133]
en: If music is being played, Kodi will start the selected visualisation instead of displaying the screensaver.
ca: Si s'està reproduint música, el Kodi començarà la visualització seleccionada en comptes de mostrar el protector de pantalla.

[ctx: #36134]
en: Dim the display when media is paused. Not valid for the 'Dim' screensaver mode.
ca: Atenua la pantalla quan es pausa un element. No vàlid per el mode protector de pantalla 'Dim'.

[ctx: #36135]
en: No info available yet.
ca: No hi ha informació disponible

[ctx: #36136]
en: No info available yet.
ca: No hi ha informació disponible

[ctx: #36137]
en: No info available yet.
ca: No hi ha informació disponible

[ctx: #36140]
en: Enable the video library.
ca: Habilita la biblioteca de vídeo.

[ctx: #36141]
en: Show plot information for unwatched media in the Video Library.
ca: Mostra l'argument dels elements no vistos de la Videoteca.

[ctx: #36143]
en: Get thumbnails for actors when scanning media.
ca: Obtén miniatures del actors durant l'exploració de mitjans.

[ctx: #36144]
en: Remove the TV show season node, toggles between 'If only one season' (default), 'Always' and 'Never'.
ca: El node de supressió de temporada de sèrie de TV, permet escollir entre "Si només una temporada' (per defecte), 'Sempre' i 'Mai'.

[ctx: #36145]
en: Group movies into 'Movie sets' when browsing the movie library.
ca: Agrupa les pel·lícules en "conjunts de pel·lícula" al buscar per la videoteca.

[ctx: #36146]
en: Check for new media files on Kodi startup.
ca: Comprova si hi ha nous fitxers multimèdia a l'iniciar el Kodi.

[ctx: #36147]
en: Hide the library scanning progress bar during scans.
ca: Amaga la barra de progrés d'escaneig de la biblioteca durant la cerca.

[ctx: #36148]
en: Remove items from your library that can't be found (either renamed, deleted, or on removable storage that is currently unplugged).
ca: Elimina els elements de la biblioteca que no es troben (ja sigui renombrats, esborrats, o en una unitat d'emmagatzematge desconnectada actualment).

[ctx: #36149]
en: Export the Video Library database to XML files. This will optionally overwrite your current XML files.
ca: Exporta la Videoteca en fitxers XML. Això sobreescriurà opcionalment els fitxers XML actuals.

[ctx: #36150]
en: Import a XML file into the Video Library database.
ca: Importa un fitxer XML a la Videoteca.

[ctx: #36153]
en: Adjust the method used to process and display video.
ca: Ajusta el mètode utilitzat per processar i mostrar el vídeo.

[ctx: #36166]
en: Synchronise the video to the refresh rate of the monitor.
ca: Sincronitzar el vídeo a la velocitat de refresc del monitor.

[ctx: #36167]
en: Audio has to stay in sync, this can either be done by resampling, skipping/duplicating packets, or adjusting the clock if it gets out of sync too far.
ca: L'àudio ha d'estar sincronitzat i es pot fer mitjançant un nou mostreig, saltant-se/duplicant paquets o ajustant el rellotge si s'allnuya massa la sincronització.

[ctx: #36168]
en: Maximum video speed adjust to match actual screen refresh rate.
ca: Ajust de velocitat de vídeo màxima per a fer coincidir amb la freqüència de refresc de la pantalla
    
    Máximo ajuste de la velocidad de vídeo para coincida con la frecuencia de refresco de la pantalla.

[ctx: #36170]
en: Allow video player to ignoring aspect ratio by a certain amount to fill a larger amount of the screen with video.
ca: Permetre al reproductor de vídeo ignorar la relació d'aspecte dins una certa quantitat per omplir una quantitat més gran de la pantalla amb el vídeo.

[ctx: #36171]
en: Select the zoom level that 4:3 videos are shown on widescreen displays.
ca: Selecciona el nivell de zoom que tindran els vídeos 4:3 mostrats en pantalles panoràmiques.

[ctx: #36172]
en: VDPAU studio level conversion provides a way for advanced applications like Kodi to influence the colour space conversion.
ca: La conversió de nivell d'estudi VDPAU proporciona un mètode perquè aplicacions avançades com el Kodi puguin influir en la conversió d'espai de color.

[ctx: #36174]
en: Enable Teletext when watching a live TV stream.
ca: Habilita el teletext durant una transmissió en directe per televisió.

[ctx: #36175]
en: Scale Teletext to 4:3 ratio.
ca: Escala el Teletext a la proporció 4:3.

[ctx: #36177]
en: Toggle between Choose, Play (default), Resume and Show Information. Choose will select an item, e.g. open a directory in files mode. Resume will automatically resume videos from the last position that you were viewing them, even after restarting the system.
ca: Alterna entre Triar, Jugar (per defecte), Resumir i Mostrar Informació. Triar seleccionarà un element, per exemple, obrir un directori en el mode d'arxius. Resumir reprendrà vídeos automàticament des de l'última posició en la que els estava veient, fins i tot després de reiniciar el sistema.

[ctx: #36179]
en: When a file is scanned into the library it will display the metadata title instead of the file name.
ca: Quan un fitxer es guarda a la biblioteca, es mostrarà el títol de la metadata en lloc del nom de fitxer.

[ctx: #36180]
en: Extract thumbnails and information, such as codecs and aspect ratio, to display in Library Mode.
ca: Extreu miniatures i informació, com ara còdecs i relació d'aspecte, per mostrar en Mode Biblioteca.

[ctx: #36181]
en: No info available yet.
ca: No hi ha informació disponible

[ctx: #36183]
en: Removes the title, genre etc nodes from the library view. Selecting a category takes you straight to the title view.
ca: Elimina els nodes de títol, gènere, etc de la vista de biblioteca. Seleccionar una categoria et porta directament a la vista del títol.

[ctx: #36190]
en: Override ASS/SSA subtitles fonts.
ca: Sobreescriu les fonts dels subtítols ASS/SSA

[ctx: #36191]
en: Set a custom directory for your subtitles. This can be a file share.
ca: Establiu un directori personalitzat per als subtítols. Aquest pot ser un recurs compartit.

[ctx: #36192]
en: Location of subtitles on the screen.
ca: Ubicació dels subtítols a la pantalla.

[ctx: #36194]
en: Autorun DVD video when inserted in drive.
ca: Reprodueix automàticament les pel·lícules en DVD al inserir-les a la unitat.

[ctx: #36195]
en: Force a region for DVD playback.
ca: Força una regió per a la reproducció de DVD.

[ctx: #36196]
en: Attempt to skip 'unskippable' introductions before DVD menu.
ca: Intenta saltar les introduccions "obligatòries" d'abans del menú de DVD.

[ctx: #36197]
en: No info available yet.
ca: No hi ha informació disponible

[ctx: #36198]
en: Select the default movie information source. See the Add-ons Manager for options.
ca: Selecciona la font d'informació per defecte de la pel·lícula. Veure l'Administrador de complements per a les opcions.

[ctx: #36199]
en: Select the default TV show information source. See the Add-ons Manager for options.
ca: Selecciona el programa d'informació televisiva per defecte. Veure l'Administrador de Complements per a les opcions.

[ctx: #36200]
en: Default scraper used for adding music videos to your library.
ca: Scraper per afegir videoclips a la teva biblioteca, per defecte.

[ctx: #36204]
en: Import channel groups from the PVR backend (if supported). Will delete user created groups if they're not found on the backend.
ca: Importa grups de canals des del backend PVR (si és compatible). Esborra els grups d'usuaris creats que no es trobin dins el backend.

[ctx: #36206]
en: Use numbering from the backend, instead of configuring them manually over Kodi.
ca: Utilitza la numeració del backend en lloc de configurar-la manualment des del Kodi.

[ctx: #36207]
en: Open the channel manager, which allows modifying the channel order, channel name, icon, etc.
ca: Obre el gestor de canals, el qual permet modificar l'ordre dels canals, nom de canals, icones, etc.

[ctx: #36208]
en: Instruct the backend to search for channels (if supported).
ca: Força al backend a buscar canals (si és compatible).

[ctx: #36209]
en: Delete channel/EPG database and reimport the data from the backend afterwards.
ca: Elimina la base de dades del canal i de l'EPG i torna a importar les dades des del backend.

[ctx: #36222]
en: Do not import EPG data while playing TV to minimise CPU usage.
ca: No importar dades de l'EPG durant la reproducció de TV per minimitzar l'ús de CPU.

[ctx: #36223]
en: By default, EPG data is stored in a local database to speed up importing when Kodi is restarted.
ca: Per defecte, les dades EPG s'emmagatzemen en una base de dades local per accelerar la importació al reiniciar el Kodi.

[ctx: #36224]
en: Hide "no information available" labels when no EPG data can be retrieved for a channel.
ca: Amaga les etiquetes d'"informació no disponible" quan no es pugui recuperar la informació EPG d'un canal.

[ctx: #36227]
en: Display stream of selected channel in a small box instead of fullscreen.
ca: Mostra l'stream del canal seleccionat en una caixa petita en comptes de a pantalla completa.

[ctx: #36228]
en: Continue with the last viewed channel on startup.
ca: Continua amb l'últim canal vist en l'inici.

[ctx: #36231]
en: Pressing a number button in full screen mode will automatically switch to the channel number that was entered after 1 second.
ca: Al pressionar un número dins el mode de pantalla completa canviarà automàticament al canal introduït, al cap d'1 segon.

[ctx: #36239]
en: Display a notification when timers are added, finished or removed by the backend.
ca: Mostra una notificació quan s'agreguen, acaben, o eliminen temporitzadors en el backend.

[ctx: #36241]
en: Execute the "wakeup command" below when Kodi exits or is going into hibernation mode. The timestamp of the next scheduled recording is passed as parameter.
ca: Executa la comanda "wakeup" de sota quan es tanca el Kodi o està entrant en el mode d'hibernació. La data i hora de la següent gravació programada es passa com a paràmetre.

[ctx: #36243]
en: The command to execute.
ca: La comanda a executar.

[ctx: #36245]
en: Execute the wakeup command every day at the given time.
ca: Executa la comanda wakeup cada dia a l'hora indicada.

[ctx: #36246]
en: When to execute the daily wakeup command.
ca: Quan executar la comanda de wakeup diària.

[ctx: #36248]
en: Asks for a pin code to access parental locked channels. Channels can be marked as locked in the channels editor on the general tab. Parental locked channels can not be played or recorded without entering a pin code, and the EPG information is hidden for those channels.
ca: Demana un codi PIN per accedir a canals bloquejats parentalment. Els canals poden ser marcats com bloquejats a l'editor de canals, dins la pestanya general. Els canals bloquejats parentalment no es poden reproduir o gravar sense introduir un codi PIN, i també se'ls oculta la informació de l'EPG.

[ctx: #36249]
en: Enter a new pin code to unlock parental locked channels.
ca: Introduïu un codi PIN nou per desbloquejar els canals bloquejats parentalment.

[ctx: #36254]
en: Enable the music library.
ca: Habilita la llibreria de música

[ctx: #36255]
en: Determine if artists that appear only on compilations are shown in the library artist view.
ca: Determina si els artistes que apareixen només en compilacions es mostren a la vista d'artista de la biblioteca.

[ctx: #36256]
en: Automatically fetch album and artist information via scrapers during scan.
ca: Recollir automàticament informació d'àlbum i artista a través de scrapers, durant l'exploració.

[ctx: #36258]
en: Select the default artist information source. See the Add-ons Manager for options.
ca: Selecciona la font d'informació de l'artista per defecte. Veure l'Administrador de Complements per a les opcions.

[ctx: #36259]
en: Check for new and removed media files on Kodi startup.
ca: Buscar fitxers multimèdia nous i eliminats durant l'arrencada del Kodi.

[ctx: #36260]
en: No info available yet.
ca: Encara no hi ha informació disponible.

[ctx: #36262]
en: Export the Music Library database to XML files. This will optionally overwrite your current XML files.
ca: Exporta la base de dades de la Biblioteca de Música en fitxers XML. Això sobreescriurà opcionalment els fitxers XML actuals.

[ctx: #36263]
en: Import a XML file into the Music Library database.
ca: Importa un fitxer XML a la base de dades de la Biblioteca de Música.

[ctx: #36265]
en: Kodi automatically plays the next item in the current folder. For example, in Files View: After a track has been played, Kodi would automatically play the next track in the same folder.
ca: El Kodi reproduirà automàticament el següent element de la carpeta actual. Per exemple, en la vista de Fitxers: Després d'una pista reproduïda, el Kodi reproduirà automàticament la pista següent, de dins la mateixa carpeta.

[ctx: #36267]
en: Kodi will read the ReplayGain information encoded in your audio files by a program such as MP3Gain and normalise the sound levels accordingly.
ca: El Kodi llegirà la informació de ReplayGain codificada en els teus fitxers d'àudio a través d'un programa com l'MP3Gain i normalitzarà els nivells de so en concordança.

[ctx: #36268]
en: Default is 89dB per standard. Change with caution.
ca: Per omissió és 89 dB segons la norma. Canvieu-ho amb precaució.

[ctx: #36269]
en: Default is 89dB per standard. Change with caution.
ca: Per omissió és 89 dB segons la norma. Canvieu-ho amb precaució.

[ctx: #36271]
en: Smoothly fade from one audio track to the next. You can set the amount of overlap from 1-15 seconds.
ca: Atenuar suaument d'una pista d'àudio a una altra. Pots ajustar el valor de superposició entre 1-15 segons.

[ctx: #36273]
en: Select the visualisation that will be displayed while listening to music.
ca: Seleccioneu la visualització a mostrar durant l'escolta de música.

[ctx: #36274]
en: Read the tag information from song files. For large directories this can slow down read time, especially over a network.
ca: Llegeix la informació d'etiquetes dels fitxers de música. Per a grans directoris, això pot retardar el temps de lectura, especialment en xarxa.

[ctx: #36281]
en: Kodi will search for thumbs on remote shares and optical media. This can often slow down the listing of network folders.
ca: El Kodi buscarà miniatures en recursos remots i mitjans òptics. Sovint, això pot alentir el llistat de carpetes de xarxa.

[ctx: #36283]
en: Autorun CDs when inserted in drive.
ca: Auto-executa els CDs al inserir-los.

[ctx: #36284]
en: Read the information belonging to an audio CD from an internet database.
ca: Llegiu la informació pertanyent al CD d'àudio a partir d'una base de dades d'internet.

[ctx: #36285]
en: Select the location on your hard drive where ripped tracks will be saved to.
ca: Selecciona la ubicació del disc dur on s'emmagatzemaran les pistes ripejades.

[ctx: #36287]
en: Select which audio encoder to use when ripping.
ca: Selecciona el codificador d'àudio per als ripejos.

[ctx: #36288]
en: Select which quality you want to rip your files.
ca: Selecciona amb quina qualitat vols ripejar els fitxers.

[ctx: #36289]
en: Select which bitrate to use for the specified audio encoder for audio compression.
ca: Selecciona la taxa de bits desitjada per a la compressió d'àudio

[ctx: #36291]
en: Auto eject disc after rip is complete.
ca: Auto-expulsar el disc al completar el volcat.

[ctx: #36293]
en: When playing any music file, Kodi will look for a matching .cdg file and display its graphics.
ca: El Kodi buscarà un fitxer .cdg coincident i mostrarà els seus gràfics durant la reproducció de qualsevol fitxer de música.

[ctx: #36296]
en: Select the size of the font used during karaoke.
ca: Seleccioneu la mida de la font utilitzada durant el karaoke.

[ctx: #36297]
en: Select the font colour used during karaoke.
ca: Seleccioneu el color de la font utilitzada durant el karaoke.

[ctx: #36298]
en: Select the character set used during karaoke.
ca: Seleccioneu el joc de caràcters utilitzat durant el karaoke.

[ctx: #36301]
en: No info available yet.
ca: No hi ha informació disponible

[ctx: #36302]
en: No info available yet.
ca: No hi ha informació disponible

[ctx: #36303]
en: No info available yet.
ca: No hi ha informació disponible

[ctx: #36306]
en: If EXIF information exists (date, time, camera used, etc.), it will be displayed.
ca: Es mostrarà la informació EXIF (data, hora, càmera utilitzada), en cas de que existeixi.

[ctx: #36307]
en: Automatically generate picture thumbnails when entering picture folder.
ca: Genera automàticament imatges en miniatura al entrar en una carpeta d'imatges.

[ctx: #36308]
en: Pictures will automatically rotate according to information in the EXIF tag, if found.
ca: Les fotos giraran automàticament d'acord a la informació de l'etiqueta EXIF, en cas que n'hi hagi.

[ctx: #36310]
en: No info available yet.
ca: No hi ha informació disponible

[ctx: #36312]
en: Select the amount of time that each image is displayed in a slideshow.
ca: Selecciona la quantitat de temps que es mostrarà una imatge en la presentació de diapositives.

[ctx: #36313]
en: Images in a slideshow will pan and zoom while displayed.
ca: Les imatges es desplaçaran i s'ampliaran durant la reproducció de diapositives.

[ctx: #36314]
en: View slideshow images in a random order.
ca: Visualitza les diapositives en ordre aleatori.

[ctx: #36317]
en: Select up to three locations for which the weather can be displayed.
ca: Selecciona fins a un màxim de tres llocs per als quals es mostrarà el clima.

[ctx: #36318]
en: Specify the default weather information source. See the Add-ons Manager for options.
ca: Especifica la font d'informació per defecte del temps. Veureq l'Administrador de Complements per a les opcions.

[ctx: #36321]
en: Display name of the Kodi installation when using various network services.
ca: Mostra el nom de la instal·lació Kodi al utilitzar diversos serveis de xarxa.

[ctx: #36324]
en: When a manual or automatical library update occurs, notify UPnP clients.
ca: Notifica als clients UPnP quan es produeix una actualització manual o automàtica de la biblioteca.

[ctx: #36328]
en: Enable remote users to control Kodi through the built-in webserver.
ca: Permet als usuaris remots controlar el Kodi a través del servidor web incrustat.

[ctx: #36329]
en: Define the webserver port.
ca: Definiu el port del servidor web.

[ctx: #36332]
en: Select between web interfaces installed via the Add-on Manager.
ca: Selecciona una de les interfícies web instal·lades a través de l'Administrador de Complements.

[ctx: #36334]
en: Allow programs on this computer to control Kodi via the Web Interface or the JSON-RPC interface protocol.
ca: Permet que altres programes d'aquest ordinador puguin controlar el Kodi a través de la interfície web o el protocol d'interfície JSON-RPC.

[ctx: #36335]
en: Define the remote control port.
ca: Definiu el port de control remot.

[ctx: #36336]
en: Define the remote control port range.
ca: Definiu el rang de ports de control remot.

[ctx: #36337]
en: Define the maximum number of clients that can connect.
ca: Definiu el nombre màxim de clients que poden connectar-se.

[ctx: #36338]
en: Allow programs on the network to control Kodi.
ca: Permetre a programes de la xarxa que controlin el Kodi.

[ctx: #36339]
en: Initial repeat delay (ms).
ca: Retard de repetició inicial (ms).

[ctx: #36340]
en: Continuous repeat delay (ms).
ca: Retard de repetició contínua (ms).

[ctx: #36344]
en: Enable AirPlay password protection.
ca: Habilita la protecció amb contrasenya de l'AirPlay.

[ctx: #36345]
en: Sets the AirPlay password.
ca: Canvia la paraula de pas de AirPlay

[ctx: #36350]
en: Automatically send 'Wake-On-Lan' to server(s) right before trying to access shared files or services.
ca: Envia automàticament l'ordre 'Wake-On-Lan' al(s) servidor(s) just abans d'intentar accedir als fitxers compartits o serveis.

[ctx: #36355]
en: In a multi-screen configuration, the screens where Kodi is not displayed are blacked out.
ca: En una configuració multi-pantalla, es desactiven les pantalles on no es mostra el Kodi.

[ctx: #36356]
en: Eliminate vertical tearing.
ca: Elimina l'esquinçat vertical.

[ctx: #36358]
en: Test patterns for display hardware calibration.
ca: Comprova els patrons per al calibratge del maquinari de la pantalla.

[ctx: #36362]
en: Select the number of channels supported by the audio connection, or the number of speakers if connected by analog connections. This setting does not apply to passthrough audio. Note - SPDIF supports 2.0 channels only but can still output multichannel audio using a format supported by passthrough.
ca: Trieu el nombre de canals suportats per la connexió d'àudio o el nombre d'altaveus si la connexió és analògica. Aquesta configuració no s'aplica si l'àudio es fa passar directament (passthrough). Nota - SPDIF suporta 2.0 canals només però pot fer sortir àudio multicanal utilitzant un format suportat pel passthrough.

[ctx: #36363]
en: Boost AC3 streams that have been downmixed to 2 channels.
ca: Potencia els fluxos AC3 que s'han combinat a 2 canals.

[ctx: #36365]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding AC3 streams.
ca: Seleccioneu aquesta opció si el vostre receptor és capaç de descodificar fluxos d'AC3.

[ctx: #36366]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS streams.
ca: Seleccioneu aquesta opció si el vostre receptor és capaç de descodificar fluxos DTS.

[ctx: #36369]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding TrueHD streams.
ca: Seleccioneu aquesta opció si el vostre receptor és capaç de descodificar fluxos TrueHD.

[ctx: #36370]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS-HD streams.
ca: Seleccioneu aquesta opció si el vostre receptor és capaç de descodificar fluxos DTS-HD.

[ctx: #36373]
en: Configure how interface sounds are handled, such as menu navigation and important notifications.
ca: Configura com es manegen els sons d'interfície, com ara la navegació pels menús i les notificacions importants.

[ctx: #36375]
en: Configure any attached peripheral devices.
ca: Configureu els dispositius perifèrics connectats.

[ctx: #36376]
en: When activated, your keyboard arrows will move the selection on the virtual keyboard. When deactivated, they will move the cursor from your text.
ca: Quan s'activa, les fletxes del teclat mouran la selecció en el teclat virtual. Quan es desactiva, mouran el cursor de text.

[ctx: #36377]
en: Use a mouse or touch screen device to control Kodi. Note: disabling will cause you to lose control over Kodi when no keyboard or remote is present.
ca: Utilitza un ratolí o dispositiu de pantalla tàctil per controlar el Kodi. Nota: La desactivació provocarà la pèrdua de control sobre el Kodi quan no es detecti cap teclat ni comandament a distància.

[ctx: #36378]
en: Use a joystick to control Kodi.
ca: Utilitza un joystcik per controlar el Kodi.

[ctx: #36380]
en: If your internet connection uses a proxy, configure it here.
ca: Si la teva connexió a internet utilitza un proxy, configura'l aquí.

[ctx: #36381]
en: Configure which proxy type is used.
ca: Configura quin tipus de proxy s'utilitza.

[ctx: #36382]
en: Configure the proxy server address.
ca: Configura la direcció del servidor proxy.

[ctx: #36383]
en: Configure the proxy server port.
ca: Configura el port del servidor proxy.

[ctx: #36384]
en: Configure the proxy server username.
ca: Configura el nom del servidor proxy.

[ctx: #36385]
en: Configure the proxy server password.
ca: Configura la contrasenya del servidor proxy.

[ctx: #36386]
en: If you have limited bandwidth available, Kodi will try to keep within these limits.
ca: Si teniu un ample de banda limitat, el Kodi intentarà mantenir-se dins d'aquests límits.

[ctx: #36389]
en: Define how long Kodi should idle before shutting down.
ca: Defineix quant de temps el Kodi ha de funcionar a ralentí abans d'apagar.

[ctx: #36390]
en: Define what action Kodi should do when it has been idle for a long period of time.
ca: Definiu quina acció ha de fer el Kodi quan ha estat inactiu durant un llarg període de temps.

[ctx: #36392]
en: Turn debug logging on or off. Useful for troubleshooting.
ca: Activa o desactiva el registre de depuració. Útil per a la solució de problemes.

[ctx: #36393]
en: Folder used to save screenshots taken within Kodi.
ca: Directori utilitzat per guardar les imatges capturades des del Kodi.

[ctx: #36396]
en: Define the PIN code used for the master lock.
ca: Defineix el codi PIN utilitzat per al bloqueig mestre.

[ctx: #36398]
en: Define the maximum number of retries before Kodi is closed down.
ca: Defineix el nombre màxim de re-intents abans de que el Kodi es tanqui.

[ctx: #36410]
en: No info available yet.
ca: No hi ha informació disponible

[ctx: #36411]
en: No info available yet.
ca: No hi ha informació disponible

[ctx: #36412]
en: No info available yet.
ca: No hi ha informació disponible

[ctx: #36413]
en: No info available yet.
ca: No hi ha informació disponible

[ctx: #36414]
en: No info available yet.
ca: No hi ha informació disponible

[ctx: #36415]
en: No info available yet.
ca: No hi ha informació disponible

[ctx: #36419]
en: Define locations used for retrieving weather information.
ca: Defineix les localitzacions utilitzades per a recuperar informació meteorològica.

[ctx: #36425]
en: Show context menu
ca: Mostra el menú contextual

[ctx: #36426]
en: Switch to channel
ca: Canvia al canal

[ctx: #36427]
en: Show information
ca: Mostra la informació

[ctx: #36428]
en: Record
ca: Grava

[ctx: #36500]
en: Stereoscopic 3D mode (current)
ca: Mode estereoscòpic 3D (actual)

[ctx: #36501]
en: Stereoscopic 3D mode
ca: Mode estereoscòpic 3D

[ctx: #36502]
en: Disabled
ca: Inhabilitat

[ctx: #36503]
en: Over/Under
ca: Més/Menys

[ctx: #36504]
en: Side by side
ca: Junts

[ctx: #36505]
en: Anaglyph Red/Cyan
ca: Anàglif Vermell/Cian

[ctx: #36506]
en: Anaglyph Green/Magenta
ca: Anàglif Verd/Magenta

[ctx: #36507]
en: Interlaced
ca: Entrellaçat

[ctx: #36508]
en: Hardware Based
ca: Maquinari Basat

[ctx: #36509]
en: Monoscopic (2D)
ca: Monoscòpic (2D)

[ctx: #36520]
en: Playback mode of stereoscopic 3D videos
ca: Mode de reproducció de vídeos estereoscòpics 3D

[ctx: #36521]
en: Ask me
ca: Pregunta'm

[ctx: #36524]
en: Preferred mode
ca: Mode preferit

[ctx: #36525]
en: Same as movie (autodetect)
ca: El mateix que la pel·lícula (detecció automàtica)

[ctx: #36531]
en: Select alternate mode...
ca: Selecciona el mode alternatiu...

[ctx: #36532]
en: Same as movie
ca: El mateix que la pel·lícula

[ctx: #36541]
en: Allows volume control from AirPlay clients.
ca: Permet als clients AirPlay controlar el volum.

[ctx: #36542]
en: Output to both analogue (headphones) and HDMI
ca: Extreu-lo tant per analògic (auriculars) com per HDMI

[ctx: #36543]
en: Enable this to make dialogue louder compared to background sounds when downmixing multichannel audio
ca: Habilita-ho per potenciar els diàlegs en comparació amb els so de fons quan es redueixi el nombre de canals d'àudio

[ctx: #36544]
en: Enable hardware decoding of video files.
ca: Habilita el maquinari de descodificació de fitxers de vídeo.

[ctx: #36900]
en: movie
ca: pel·lícula

[ctx: #36901]
en: movies
ca: pel·lícules

[ctx: #36902]
en: TV show
ca: Sèrie de TV

[ctx: #36903]
en: TV shows
ca: Sèries de TV

[ctx: #36904]
en: season
ca: temporada

[ctx: #36905]
en: seasons
ca: temporades

[ctx: #36906]
en: episode
ca: episodi

[ctx: #36907]
en: episodes
ca: episodis

[ctx: #36908]
en: musicvideo
ca: vídeo musical

[ctx: #36909]
en: musicvideos
ca: vídeos musicals

[ctx: #36910]
en: set
ca: Estableix

[ctx: #36911]
en: sets
ca: Sets

[ctx: #36912]
en: video
ca: Vídeo

[ctx: #36913]
en: videos
ca: Vídeos

[ctx: #36914]
en: music
ca: música

[ctx: #36915]
en: music
ca: música

[ctx: #36916]
en: artist
ca: artista

[ctx: #36917]
en: artists
ca: artistes

[ctx: #36918]
en: album
ca: Àlbum

[ctx: #36919]
en: albums
ca: àlbums

[ctx: #36920]
en: song
ca: Cançó

[ctx: #36921]
en: songs
ca: Cançons

[ctx: #37000]
en: (Visually Impaired)
ca: (Discapacitat visual)

[ctx: #37001]
en: (Directors Comments)
ca: (Comentaris dels Directors)

[ctx: #37002]
en: (Directors Comments 2)
ca: (Comentaris dels Directors 2)

[ctx: #37012]
en: (Forced)
ca: (Forçat)

[ctx: #37013]
en: (Directors Comments)
ca: (Comentaris dels Directors)

[ctx: #37014]
en: Last used profile
ca: Darrer perfil utilitzat

[ctx: #37015]
en: Browse Into
ca: Buscar dins

[ctx: #37016]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding E-AC3 streams.
ca: Seleccioneu aquesta opció si el vostre receptor és capaç de descodificar fluxos d'E-AC3.

[ctx: #37017]
en: Dual audio output
ca: Sortida d'àudio dual

[ctx: #37018]
en: Boost centre channel when downmixing
ca: Potencia el canal central al reduir el nombre de canals

[ctx: #37021]
en: Set GUI resolution limit
ca: Establir límit de resolució de la interfície

[ctx: #37022]
en: UPnP Player
ca: Reproductor UPnP

[ctx: #37023]
en: Do you wish to stop playback on the remote device?
ca: Voleu parar la reproducció al dispositiu remot?

[ctx: #37030]
en: Unlimited
ca: Il·limitat

[ctx: #38010]
en: GPU accelerated
ca: Acceleració per GPU
