XBMC Main - en to bg translation catalogue (3130 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
bg: Програми

[ctx: #1]
en: Pictures
bg: Снимки

[ctx: #2]
en: Music
bg: Музика

[ctx: #3]
en: Videos
bg: Видео

[ctx: #4]
en: TV-Guide
bg: ТВ Справочник

[ctx: #5]
en: Settings
bg: Настройки

[ctx: #7]
en: File manager
bg: Файлов диспечер

[ctx: #8]
en: Weather
bg: Времето

[ctx: #9]
en: Kodi media center
bg: медиен център Kodi

[ctx: #11]
en: Monday
bg: понеделник

[ctx: #12]
en: Tuesday
bg: вторник

[ctx: #13]
en: Wednesday
bg: сряда

[ctx: #14]
en: Thursday
bg: четвъртък

[ctx: #15]
en: Friday
bg: петък

[ctx: #16]
en: Saturday
bg: събота

[ctx: #17]
en: Sunday
bg: неделя

[ctx: #21]
en: January
bg: януари

[ctx: #22]
en: February
bg: февруари

[ctx: #23]
en: March
bg: март

[ctx: #24]
en: April
bg: април

[ctx: #25]
en: May
bg: май

[ctx: #26]
en: June
bg: юни

[ctx: #27]
en: July
bg: юли

[ctx: #28]
en: August
bg: август

[ctx: #29]
en: September
bg: септември

[ctx: #30]
en: October
bg: октомври

[ctx: #31]
en: November
bg: ноември

[ctx: #32]
en: December
bg: декември

[ctx: #41]
en: Mon
bg: пон.

[ctx: #42]
en: Tue
bg: втор.

[ctx: #43]
en: Wed
bg: ср.

[ctx: #44]
en: Thu
bg: четв.

[ctx: #45]
en: Fri
bg: пет.

[ctx: #46]
en: Sat
bg: съб.

[ctx: #47]
en: Sun
bg: нед.

[ctx: #51]
en: Jan
bg: януари

[ctx: #52]
en: Feb
bg: февруари

[ctx: #53]
en: Mar
bg: март

[ctx: #54]
en: Apr
bg: април

[ctx: #55]
en: May
bg: май

[ctx: #56]
en: Jun
bg: юни

[ctx: #57]
en: Jul
bg: юли

[ctx: #58]
en: Aug
bg: август

[ctx: #59]
en: Sep
bg: септември

[ctx: #60]
en: Oct
bg: октомври

[ctx: #61]
en: Nov
bg: ноември

[ctx: #62]
en: Dec
bg: декември

[ctx: #71]
en: N
bg: север

[ctx: #72]
en: NNE
bg: ССИ

[ctx: #73]
en: NE
bg: СИ

[ctx: #74]
en: ENE
bg: ИСИ

[ctx: #75]
en: E
bg: изток

[ctx: #76]
en: ESE
bg: ИЮИ

[ctx: #77]
en: SE
bg: ЮИ

[ctx: #78]
en: SSE
bg: ЮЮИ

[ctx: #79]
en: S
bg: юг

[ctx: #80]
en: SSW
bg: ССЗ

[ctx: #81]
en: SW
bg: СЗ

[ctx: #82]
en: WSW
bg: ЗЮЗ

[ctx: #83]
en: W
bg: запад

[ctx: #84]
en: WNW
bg: ЗСЗ

[ctx: #85]
en: NW
bg: СЗ

[ctx: #86]
en: NNW
bg: ССЗ

[ctx: #87]
en: VAR
bg: Променлива

[ctx: #88]
en: South
bg: юг

[ctx: #89]
en: North
bg: север

[ctx: #90]
en: West
bg: запад

[ctx: #91]
en: East
bg: изток

[ctx: #92]
en: Variable
bg: Променливо

[ctx: #98]
en: View: Auto
bg: Изглед: Автоматичен

[ctx: #99]
en: View: Auto big
bg: Изглед: Автоматичен (едър)

[ctx: #100]
en: View: Icons
bg: Изглед: Икони

[ctx: #101]
en: View: List
bg: Изглед: Списък

[ctx: #102]
en: Scan
bg: Сканиране

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
bg: Сортиране: Име

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
bg: Сортиране: Дата

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
bg: Сортиране: Размер

[ctx: #106]
en: No
bg: Не

[ctx: #107]
en: Yes
bg: Да

[ctx: #108]
en: Slideshow
bg: Слайдшоу

[ctx: #109]
en: Create thumbs
bg: Създай миниатюри

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
bg: Създай миниатюри

[ctx: #111]
en: Shortcuts
bg: Преки пътища

[ctx: #112]
en: Paused
bg: На пауза

[ctx: #113]
en: Update failed
bg: Обновяването се провали

[ctx: #114]
en: Installation failed
bg: Инсталирането се провали

[ctx: #115]
en: Copy
bg: Копирай

[ctx: #116]
en: Move
bg: Премести

[ctx: #117]
en: Delete
bg: Изтрий

[ctx: #118]
en: Rename
bg: Преименувай

[ctx: #119]
en: New folder
bg: Нова папка

[ctx: #120]
en: Confirm file copy
bg: Потвърдете копирането на файла

[ctx: #121]
en: Confirm file move
bg: Потвърдете преместването на файла

[ctx: #122]
en: Confirm delete
bg: Потвърдете изтриването

[ctx: #123]
en: Copy these files?
bg: Да бъдат ли копирани файловете?

[ctx: #124]
en: Move these files?
bg: Да бъдат ли преместени файловете?

[ctx: #125]
en: Delete these files? - Deleting files cannot be undone!
bg: Изтриване на файловете? (Необратимо е!)

[ctx: #126]
en: Status
bg: Състояние

[ctx: #127]
en: Objects
bg: Обекти

[ctx: #128]
en: General
bg: Основни

[ctx: #129]
en: Slideshow
bg: Слайдшоу

[ctx: #130]
en: System info
bg: Инф. за системата

[ctx: #131]
en: Display
bg: Екран

[ctx: #132]
en: Albums
bg: Албуми

[ctx: #133]
en: Artists
bg: Артисти

[ctx: #134]
en: Songs
bg: Песни

[ctx: #135]
en: Genres
bg: Жанрове

[ctx: #136]
en: Playlists
bg: Плейлисти

[ctx: #137]
en: Search
bg: Търсене

[ctx: #138]
en: System Information
bg: Информация за системата

[ctx: #139]
en: Temperatures:
bg: Температури:

[ctx: #140]
en: CPU:
bg: ЦПУ:

[ctx: #141]
en: GPU:
bg: ГПУ:

[ctx: #142]
en: Time:
bg: Време:

[ctx: #143]
en: Current:
bg: Текущ:

[ctx: #144]
en: Build:
bg: Компилация:

[ctx: #145]
en: Network:
bg: Мрежа:

[ctx: #146]
en: Type:
bg: Тип:

[ctx: #147]
en: Static
bg: Статичен

[ctx: #149]
en: MAC address
bg: MAC адрес

[ctx: #150]
en: IP address
bg: IP адрес

[ctx: #151]
en: Link:
bg: Връзка:

[ctx: #152]
en: Half duplex
bg: Половин дуплекс

[ctx: #153]
en: Full duplex
bg: Пълен дуплекс

[ctx: #154]
en: Storage
bg: Памет

[ctx: #155]
en: Drive
bg: Диск

[ctx: #156]
en: Free
bg: Свободни

[ctx: #157]
en: Video
bg: Видео

[ctx: #158]
en: Free memory
bg: Свободна памет

[ctx: #159]
en: No link
bg: Без връзка

[ctx: #160]
en: Free
bg: Свободни

[ctx: #161]
en: Unavailable
bg: Не е наличен

[ctx: #162]
en: Tray open
bg: Дисковото устройство е отворено

[ctx: #163]
en: Reading
bg: Четене

[ctx: #164]
en: No disc
bg: Няма диск

[ctx: #165]
en: Disc present
bg: Има диск

[ctx: #166]
en: Skin
bg: Облици

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
bg: Прекъсване на действие с файлове

[ctx: #169]
en: Resolution
bg: Резолюция

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate to match video
bg: Синхронизирай честотата на екрана с видеото

[ctx: #171]
en: Sort title
bg: Заглавие за сортиране

[ctx: #172]
en: Release date
bg: Дата на издаване

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
bg: Режим за видеото във формат 4:3

[ctx: #175]
en: Moods
bg: Настроения

[ctx: #176]
en: Styles
bg: Стилове

[ctx: #179]
en: Song
bg: Песен

[ctx: #180]
en: Duration
bg: Времетраене

[ctx: #181]
en: Select album
bg: Избери албум

[ctx: #182]
en: Tracks
bg: Аудио записи

[ctx: #183]
en: Review
bg: Преглед

[ctx: #184]
en: Refresh
bg: Обнови

[ctx: #185]
en: Searching album
bg: Търсене на албум

[ctx: #186]
en: OK
bg: Добре

[ctx: #187]
en: No albums found!
bg: Не е намерен албум!

[ctx: #188]
en: Select all
bg: Избери всички

[ctx: #189]
en: Scanning media info
bg: Сканиране за информация

[ctx: #190]
en: Save
bg: Запиши

[ctx: #191]
en: Shuffle
bg: Разбъркани

[ctx: #192]
en: Clear
bg: Изчисти

[ctx: #193]
en: Scan
bg: Сканирай

[ctx: #194]
en: Searching...
bg: Търсене...

[ctx: #195]
en: No info found!
bg: Не е намерена информация!

[ctx: #196]
en: Select movie:
bg: Изберете филм:

[ctx: #197]
en: Querying %s info
bg: Изискване на инф. от %s

[ctx: #198]
en: Loading movie details
bg: Зареждане на детайлите за филма

[ctx: #199]
en: Web interface
bg: Уеб интерфейси

[ctx: #200]
en: Audio encoders
bg: Аудио енкодери

[ctx: #202]
en: Tagline
bg: Лозунг

[ctx: #203]
en: Plot outline
bg: Резюме

[ctx: #205]
en: Votes
bg: Гласове

[ctx: #206]
en: Cast
bg: Участници

[ctx: #207]
en: Plot
bg: Сюжет

[ctx: #208]
en: Play
bg: Възпроизведи

[ctx: #209]
en: Next
bg: Следващ

[ctx: #210]
en: Previous
bg: Предишен

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
bg: Калибриране на потребителския интерфейс...

[ctx: #214]
en: Video calibration...
bg: Видео калибратор...

[ctx: #215]
en: Soften
bg: По-меко

[ctx: #216]
en: Zoom amount
bg: Приближаване

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
bg: Пикселно съотношение

[ctx: #218]
en: DVD drive
bg: DVD устройство

[ctx: #219]
en: Please insert disc
bg: Моля, поставете диск

[ctx: #220]
en: Remote share
bg: Отдалечен споделен ресурс

[ctx: #221]
en: Network is not connected
bg: Няма връзка с мрежа

[ctx: #222]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: #224]
en: Speed
bg: Скорост

[ctx: #225]
en: Vertical Shift
bg: Вертикално отместване

[ctx: #226]
en: Test patterns...
bg: Тестови модели за калибриране...

[ctx: #227]
en: Lookup audio CD track names from freedb.org
bg: Търси имената на песните от аудио дискове във freedb.org

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
bg: Разбъркай реда на песните при зареждане на плейлист

[ctx: #229]
en: HDD spindown time
bg: Спиране въртенето на твърдия диск след

[ctx: #230]
en: Video filters
bg: Видео филтри

[ctx: #231]
en: None
bg: Без

[ctx: #232]
en: Point
bg: Toчков

[ctx: #233]
en: Linear
bg: Линеарен

[ctx: #234]
en: Anisotropic
bg: Анизотропен

[ctx: #237]
en: Minification
bg: Намаляване

[ctx: #238]
en: Magnification
bg: Увеличаване

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
bg: Изчисти плейлиста след приключване

[ctx: #240]
en: Display Mode
bg: Режим за изобразяване

[ctx: #241]
en: Full Screen #%d
bg: На цял екран №%d

[ctx: #242]
en: Windowed
bg: Прозоречен

[ctx: #243]
en: Refresh Rate
bg: Честота на обновяване

[ctx: #244]
en: Full screen
bg: Цял екран

[ctx: #245]
en: Sizing: (%i,%i)->(%i,%i) (Zoom x%2.2f) AR:%2.2f:1 (Pixels: %2.2f:1) (VShift: %2.2f)
bg: Оразмеряване:  (%i,%i)->(%i,%i) (Приближаване x%2.2f) AR:%2.2f:1 (Пиксели: %2.2f:1) (VShift: %2.2f)

[ctx: #246]
en: Monitor
bg: Монитор

[ctx: #247]
en: Scripts
bg: Скриптове

[ctx: #248]
en: Language
bg: Език

[ctx: #249]
en: Music
bg: музика

[ctx: #250]
en: Visualisation
bg: Визуализации

[ctx: #251]
en: Select destination directory
bg: Изберете целева папка

[ctx: #252]
en: Stereo upmix
bg: Стерео на всички канали

[ctx: #253]
en: Number of channels
bg: Брой на каналите

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
bg: Ресивърът ми поддържа DTS

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
bg: Изтегляне на информация за диска

[ctx: #257]
en: Error
bg: Грешка

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
bg: Прочитай информацията от етикетите

[ctx: #259]
en: Opening
bg: Отваряне

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
bg: Изчакване за започване...

[ctx: #262]
en: Scripts output
bg: Резултат от скриптовете

[ctx: #263]
en: Allow control of Kodi via HTTP
bg: Разреши контролирането на Kodi чрез HTTP

[ctx: #264]
en: Record
bg: Запис

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
bg: Спри записа

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
bg: Подредба: Аудио запис

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
bg: Подредба: Време

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
bg: Сортиране : Заглавие

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
bg: Подредба: Артист

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
bg: Подредба: Албум

[ctx: #271]
en: Top 100
bg: Топ 100

[ctx: #272]
en: Top-Left overscan compensation
bg: Компенсиране на overscan горе вляво

[ctx: #273]
en: Bottom-Right overscan compensation
bg: Компенсиране на overscan долу вдясно

[ctx: #274]
en: Subtitle positioning
bg: Позициониране на субтитрите

[ctx: #275]
en: Pixel ratio adjustment
bg: Регулиране съотношението между пикселите

[ctx: #276]
en: Adjust the arrow to change the amount of overscan
bg: Ползвайте стрелките, за да промените overscan-а (в %-ти)

[ctx: #277]
en: Adjust the bar to change the subtitles position
bg: Преместете лентата, за да промените позицията на субтитрите

[ctx: #278]
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
bg: Променете правоъгълника, така че да стане идеален квадрат

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
bg: Настройките не могат да бъдат заредени

[ctx: #280]
en: Using default settings
bg: Ще бъдат ползвани стандартните настройки

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
bg: Моля, проверете XML файловете

[ctx: #282]
en: Found %i items
bg: Намерени са %i елемента

[ctx: #283]
en: Search results
bg: Резултат от търсенето

[ctx: #284]
en: No results found
bg: Не са открити елементи

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
bg: Предпочитан език за аудиото

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
bg: Предпочитан език за субтитрите

[ctx: #287]
en: Subtitles
bg: Субтитри

[ctx: #288]
en: Font
bg: Шрифт

[ctx: #289]
en: Size
bg: Размер

[ctx: #290]
en: Dynamic range compression
bg: Обхват на динамичната компресия

[ctx: #291]
en: Video
bg: видео

[ctx: #292]
en: Audio
bg: Аудио

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
bg: Преглед за субтитри

[ctx: #294]
en: Create bookmark
bg: Създай отметка

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
bg: Изчисти отметките

[ctx: #297]
en: Audio offset
bg: Отместване на звука

[ctx: #298]
en: Bookmarks
bg: Отметки

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
bg: Ресивърът ми поддържа MP1

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
bg: Ресивърът ми поддържа MP2

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
bg: Ресивърът ми поддържа MP3

[ctx: #303]
en: Delay
bg: Закъснение

[ctx: #304]
en: Language
bg: Език

[ctx: #305]
en: Enabled
bg: Включена

[ctx: #306]
en: Non-interleaved
bg: Нередуващи

[ctx: #308]
en: Original stream's language
bg: Език на оригиналния поток

[ctx: #309]
en: User interface language
bg: Език на потребителския интерфейс

[ctx: #310]
en: Keyboard layouts
bg: Клавиатурни подредби

[ctx: #312]
en: (0=auto)
bg: (0=авто)

[ctx: #313]
en: Cleaning database
bg: Почистване на базата от данни

[ctx: #314]
en: Preparing...
bg: Подготвяне...

[ctx: #315]
en: Database error
bg: Грешка в базата от данни

[ctx: #316]
en: Searching songs...
bg: Търсене на песни...

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
bg: Почистването приключи успешно

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
bg: Почистване на песни...

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
bg: Възникна грешка при почистването на песните

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
bg: Почистване на артисти...

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
bg: Възникна грешка при почистването на артистите

[ctx: #322]
en: Cleaning genres...
bg: Почистване на жанрове...

[ctx: #323]
en: Error cleaning genres
bg: Възникна грешка при почистването на жанровете

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
bg: Почистване на пътища...

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
bg: Възникна грешка при почистването на пътищата

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
bg: Почистване на албуми...

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
bg: Възникна грешка при почистването на албумите

[ctx: #328]
en: Writing changes...
bg: Записване на промените...

[ctx: #329]
en: Error writing changes
bg: Възникна грешка при записването на промените

[ctx: #330]
en: This may take some time...
bg: Може да отнеме известно време...

[ctx: #331]
en: Compressing database...
bg: Компресиране на базата от данни...

[ctx: #332]
en: Error compressing database
bg: Възникна грешка при компресирането на базата от данни

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
bg: Желаете ли библиотеката да бъде почистена?

[ctx: #334]
en: Clean library...
bg: Почистване на библиотеката...

[ctx: #335]
en: Start
bg: Старт

[ctx: #336]
en: Framerate conversion
bg: Конвертиране честотата на кадрите

[ctx: #337]
en: Output configuration
bg: Настройки на изхода

[ctx: #338]
en: Fixed
bg: Фиксирани

[ctx: #339]
en: Optimized
bg: Оптимални

[ctx: #340]
en: Various artists
bg: Различни артисти

[ctx: #341]
en: Play disc
bg: От диск

[ctx: #342]
en: Movies
bg: Филми

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
bg: Честота на кадрите (настройки)

[ctx: #344]
en: Actors
bg: Актьори

[ctx: #345]
en: Year
bg: Година

[ctx: #346]
en: Maintain original volume on downmix
bg: Поддържай нивото на звука при смесване

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
bg: Ресивърът ми поддържа DTS-HD

[ctx: #348]
en: Enable passthrough
bg: Включи режима "Декодиране на звука от устройство"

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
bg: Ресивърът ми поддържа TrueHD

[ctx: #350]
en: Programs
bg: програми

[ctx: #351]
en: Off
bg: Изкл.

[ctx: #352]
en: Dim
bg: Затъмняване

[ctx: #353]
en: Black
bg: Черен

[ctx: #354]
en: Matrix trails
bg: Матрицата пътеки

[ctx: #355]
en: Screensaver time
bg: Активирай скрийнсейвъра след

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
bg: Скрийнсейвър

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
bg: Брояч за автоматично изключване

[ctx: #358]
en: All albums
bg: Всички албуми

[ctx: #359]
en: Recently added albums
bg: Последно добавени албуми

[ctx: #360]
en: Screensaver
bg: Скрийнсейвър

[ctx: #361]
en: R. Slideshow
bg: Рекурсивно слайдшоу

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
bg: Степен на затъмняване от скрийнсейвъра

[ctx: #363]
en: Sort by: File
bg: Подредба: Файл

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
bg: Ресивърът ми поддържа Dolby Digital (AC3)

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
bg: Сортиране: Име

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
bg: Сортиране: Година

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
bg: Сортиране: Рейтинг

[ctx: #369]
en: Title
bg: Заглавия

[ctx: #370]
en: Thunderstorms
bg: Гръмотевични бури

[ctx: #371]
en: Partly
bg: Частично

[ctx: #372]
en: Mostly
bg: Предимно

[ctx: #373]
en: Sunny
bg: Слънчево

[ctx: #374]
en: Cloudy
bg: Облачно

[ctx: #375]
en: Snow
bg: Сняг

[ctx: #376]
en: Rain
bg: Дъжд

[ctx: #377]
en: Light
bg: Слаб

[ctx: #378]
en: AM
bg: Преди обяд

[ctx: #379]
en: PM
bg: След обяд

[ctx: #380]
en: Showers
bg: Превалявания

[ctx: #381]
en: Few
bg: Слаба

[ctx: #382]
en: Scattered
bg: Променливо

[ctx: #383]
en: Wind
bg: Вятър

[ctx: #384]
en: Strong
bg: Силен

[ctx: #385]
en: Fair
bg: Ясно с малко облаци

[ctx: #386]
en: Clear
bg: Ясно

[ctx: #387]
en: Clouds
bg: Облачност

[ctx: #388]
en: Early
bg: Ранен

[ctx: #389]
en: Shower
bg: Преваляване

[ctx: #390]
en: Flurries
bg: Вихрушки

[ctx: #391]
en: Low
bg: Мин

[ctx: #392]
en: Medium
bg: Среден

[ctx: #393]
en: High
bg: Макс

[ctx: #394]
en: Fog
bg: Мъгла

[ctx: #395]
en: Haze
bg: Мараня

[ctx: #396]
en: Select location
bg: Изберете локация

[ctx: #397]
en: Refresh time
bg: Интервал за обновяване на информацията

[ctx: #398]
en: Temperature units
bg: Единици за температура

[ctx: #399]
en: Speed units
bg: Единици за скорост

[ctx: #400]
en: Weather
bg: Време

[ctx: #401]
en: Temp
bg: Температура

[ctx: #402]
en: Feels like
bg: Усеща се като

[ctx: #403]
en: UV index
bg: UV индекс

[ctx: #404]
en: Wind
bg: Вятър

[ctx: #405]
en: Dew point
bg: Оросяване

[ctx: #406]
en: Humidity
bg: Влажност

[ctx: #409]
en: Defaults
bg: Стандартни

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
bg: Свързване с метеорологичната услуга

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
bg: Сваляне на информация за:

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
bg: Данните за времето не могат да бъдат свалени

[ctx: #413]
en: Manual
bg: Ръчно

[ctx: #414]
en: No review for this album
bg: Няма отзиви за албума

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
bg: Сваляне на миниатюра...

[ctx: #416]
en: Not available
bg: Не е налична

[ctx: #417]
en: View: Big icons
bg: Изглед: Големи икони

[ctx: #418]
en: Low
bg: Мин

[ctx: #419]
en: High
bg: Макс

[ctx: #420]
en: Best Match
bg: Най-съвпадащи

[ctx: #421]
en: Keep audio device alive
bg: Поддържай аудио устройството включено...

[ctx: #422]
en: Delete album info
bg: Изтрий инф. за албума

[ctx: #423]
en: Delete CD information
bg: Изтрий инф. за диска

[ctx: #424]
en: Select
bg: Изберете

[ctx: #425]
en: No album information found
bg: Не е открита информация за албума

[ctx: #426]
en: No CD information found
bg: Не е открита информация за диска

[ctx: #427]
en: Disc
bg: Диск

[ctx: #428]
en: Insert correct CD/DVD
bg: Поставете правилният CD/DVD диск

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
bg: Моля, въведете следния диск

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
bg: Подредба: DVD№

[ctx: #431]
en: No cache
bg: Няма кеш

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
bg: Премахване на филм от библиотеката

[ctx: #433]
en: Really remove '%s'?
bg: Наистина ли желаете премахването на: "%s"?

[ctx: #434]
en: From %s at %i %s
bg: от "%s" (%i%s)

[ctx: #435]
en: No optical disc drive detected
bg: Няма оптично устройство

[ctx: #436]
en: You need an optical disc drive to play this video
bg: Имате нужда от оптично устройство за това видео

[ctx: #437]
en: Removable disk
bg: Сменяем диск

[ctx: #438]
en: Opening file
bg: Отваряне на файл

[ctx: #439]
en: Cache
bg: Кеш

[ctx: #440]
en: Hard disk
bg: Твърд диск

[ctx: #442]
en: Local network
bg: Локална мрежа

[ctx: #443]
en: Internet
bg: Интернет

[ctx: #444]
en: Video
bg: Видео

[ctx: #445]
en: Audio
bg: Аудио

[ctx: #447]
en: Autorun media
bg: Автоматично възпроизвеждане

[ctx: #448]
en: Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver
bg: Ресивърът ми поддържа Dolby Digital Plus (E-AC3)

[ctx: #449]
en: Enabled
bg: Включено

[ctx: #450]
en: Columns
bg: Колони

[ctx: #451]
en: Row 1 address
bg: Адрес от 1-ви ред

[ctx: #452]
en: Row 2 address
bg: Адрес от 2-ри ред

[ctx: #453]
en: Row 3 address
bg: Адрес от 3-ти ред

[ctx: #454]
en: Row 4 address
bg: Адрес от 4-ти ред

[ctx: #455]
en: Rows
bg: Редове

[ctx: #456]
en: Mode
bg: Режим

[ctx: #457]
en: Switch view
bg: Превключи изгледа

[ctx: #458]
en: Limit sampling rate (kHz)
bg: Ограничи честотата на пресегментиране (кХц)

[ctx: #459]
en: Subs
bg: Субтитри

[ctx: #460]
en: Audio stream
bg: Аудио поток

[ctx: #461]
en: [active]
bg: [активен]

[ctx: #462]
en: Subtitle
bg: Субтитри

[ctx: #463]
en: Backlight
bg: Подсветка

[ctx: #464]
en: Brightness
bg: Яркост

[ctx: #465]
en: Contrast
bg: Контраст

[ctx: #466]
en: Gamma
bg: Гама

[ctx: #467]
en: Type
bg: Тип

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
bg: Преместете лентата, за да промените позицията на OSD

[ctx: #469]
en: OSD position
bg: Позиция на OSD

[ctx: #470]
en: Credits
bg: Заслуги

[ctx: #474]
en: Off
bg: Изкл.

[ctx: #475]
en: Music only
bg: Само музика

[ctx: #476]
en: Music & video
bg: Музика и видео

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
bg: Плейлистът не може да бъде зареден

[ctx: #479]
en: Skin & language
bg: Облик и език

[ctx: #480]
en: Appearance
bg: Изглед

[ctx: #481]
en: Audio options
bg: Аудио настройки

[ctx: #482]
en: About Kodi
bg: Относно Kodi

[ctx: #485]
en: Delete album
bg: Изтрий албума

[ctx: #486]
en: Repeat
bg: Повтори

[ctx: #487]
en: Repeat one
bg: Повтори веднъж

[ctx: #488]
en: Repeat folder
bg: Повтори папката

[ctx: #489]
en: Play the next song automatically
bg: Възпроизвеждай автоматично следващата песен

[ctx: #491]
en: - Use big icons
bg: - Ползвай големи икони

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
bg: Преоразмеряване VobSubs

[ctx: #493]
en: Advanced options (Experts Only!)
bg: Допълнителни опции (Само за експерти!)

[ctx: #494]
en: Overall audio headroom
bg: Пълна звукова височина

[ctx: #495]
en: Upsample videos to GUI resolution
bg: Възпроизвеждай видеото в резолюцията на графичния интерфейс

[ctx: #496]
en: Calibration
bg: Калибриране

[ctx: #497]
en: Show file extensions
bg: Показвай разширенията на файловете

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
bg: Сортиране: Тип

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
bg: Свързването с интернет услугата за търсене не е възможно

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
bg: Свалянето на информация за албума се провали

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
bg: Търсене на имена на албуми...

[ctx: #502]
en: Open
bg: Отвори

[ctx: #503]
en: Busy
bg: Зает

[ctx: #504]
en: Empty
bg: Празен

[ctx: #505]
en: Loading media info from files...
bg: Зареждане на информация от файлове...

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
bg: Подредба: Употреба

[ctx: #510]
en: Enable visualisations
bg: Включи визуализацията

[ctx: #511]
en: Enable video mode switching
bg: Разреши смяната на видео режима

[ctx: #512]
en: Startup window
bg: При стартиране отваряй

[ctx: #513]
en: Home window
bg: Начален екран

[ctx: #514]
en: Manual settings
bg: Ръчни настройки

[ctx: #515]
en: Genre
bg: Жанр

[ctx: #517]
en: Recently played albums
bg: Последно възпроизвеждани албуми

[ctx: #518]
en: Launch
bg: Стартиране

[ctx: #519]
en: Launch in...
bg: Стартирай в...

[ctx: #521]
en: Compilations
bg: Компилации

[ctx: #522]
en: Remove source
bg: Премахни източника

[ctx: #523]
en: Switch media
bg: Превключи към...

[ctx: #524]
en: Select playlist
bg: Изберете плейлист

[ctx: #525]
en: New playlist...
bg: Нов плейлист...

[ctx: #526]
en: Add to playlist
bg: Добави към плейлиста

[ctx: #527]
en: Manually add to library
bg: Добавяне към библиотеката

[ctx: #528]
en: Enter title
bg: Въведете заглавие

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
bg: Грешка: Името се дублира

[ctx: #530]
en: Select genre
bg: Изберете жанр

[ctx: #531]
en: New genre
bg: Нов жанр

[ctx: #532]
en: Manual addition
bg: Ръчно допълнение

[ctx: #533]
en: Enter genre
bg: Въведете жанр

[ctx: #534]
en: View: %s
bg: Изглед: %s

[ctx: #535]
en: List
bg: Списък

[ctx: #536]
en: Icons
bg: Икони

[ctx: #537]
en: Big list
bg: Голям списък

[ctx: #538]
en: Big icons
bg: Големи икони

[ctx: #539]
en: Wide
bg: Широк

[ctx: #540]
en: Big wide
bg: Голям широк

[ctx: #541]
en: Album icons
bg: Икони на албуми

[ctx: #542]
en: DVD icons
bg: DVD икони

[ctx: #544]
en: Media info
bg: Информация

[ctx: #545]
en: Audio output device
bg: Аудио изход (устройство)

[ctx: #546]
en: Passthrough output device
bg: Декодиращо устройство

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
bg: Няма биография за артиста

[ctx: #548]
en: Downmix multichannel audio to stereo
bg: Смесвай многоканалното аудио до два стерео канала

[ctx: #549]
en: Number
bg: Номер

[ctx: #550]
en: Sort by: %s
bg: Подредба: %s

[ctx: #551]
en: Name
bg: Име

[ctx: #552]
en: Date
bg: Дата

[ctx: #553]
en: Size
bg: Размер

[ctx: #554]
en: Track
bg: Запис№

[ctx: #555]
en: Time
bg: Време

[ctx: #556]
en: Title
bg: Заглавие

[ctx: #557]
en: Artist
bg: Артист

[ctx: #558]
en: Album
bg: Албум

[ctx: #559]
en: Playlist
bg: Плейлист

[ctx: #561]
en: File
bg: Файл

[ctx: #562]
en: Year
bg: Година

[ctx: #563]
en: Rating
bg: Рейтинг

[ctx: #564]
en: Type
bg: Тип

[ctx: #565]
en: Usage
bg: Употреба

[ctx: #566]
en: Album artist
bg: Артист на албум

[ctx: #567]
en: Play count
bg: Брой гледания

[ctx: #568]
en: Last played
bg: Последно гледан на

[ctx: #569]
en: Comment
bg: Коментар

[ctx: #570]
en: Date added
bg: Дата на добавяне

[ctx: #571]
en: Default
bg: Стандартно

[ctx: #572]
en: Studio
bg: Студио

[ctx: #573]
en: Path
bg: Път

[ctx: #574]
en: Country
bg: Държава

[ctx: #575]
en: In progress
bg: В процес

[ctx: #576]
en: Times played
bg: Брой гледания

[ctx: #577]
en: Date Taken
bg: Дата на заснемане

[ctx: #580]
en: Sort direction
bg: Посока на сортиране

[ctx: #581]
en: Sort method
bg: Метод на сортиране

[ctx: #582]
en: View mode
bg: Изглед (режим)

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
bg: Различен изглед за отделните папки

[ctx: #584]
en: Ascending
bg: Възходящ

[ctx: #585]
en: Descending
bg: Низходящ

[ctx: #586]
en: Edit playlist
bg: Редактиране на плейлиста

[ctx: #587]
en: Filter
bg: Филтър

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
bg: Отказ от режим "Парти"

[ctx: #589]
en: Party mode
bg: Режим "Парти"

[ctx: #590]
en: Random
bg: Произволно

[ctx: #591]
en: Off
bg: Изкл.

[ctx: #592]
en: One
bg: Едно

[ctx: #593]
en: All
bg: Всички

[ctx: #594]
en: Off
bg: Изкл.

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
bg: Повтори: Изкл.

[ctx: #596]
en: Repeat: One
bg: Повтори: Веднъж

[ctx: #597]
en: Repeat: All
bg: Повтори: Всички

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
bg: Извличане на музика от аудио диск

[ctx: #601]
en: Medium
bg: Средно

[ctx: #602]
en: Standard
bg: Стандартно

[ctx: #603]
en: Extreme
bg: Изключително

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
bg: Постоянен битрейт

[ctx: #605]
en: Ripping...
bg: Извличане...

[ctx: #607]
en: To:
bg: Към:

[ctx: #608]
en: Could not rip CD or track
bg: Извличането не е възможно

[ctx: #609]
en: CDDARipPath is not set.
bg: Не е зададен CDDA път при извличане.

[ctx: #610]
en: Rip audio track
bg: Извличане на аудио записа

[ctx: #611]
en: Enter number
bg: Въведете номер

[ctx: #612]
en: Bits/sample
bg: Битове/сегмент

[ctx: #613]
en: Sample rate
bg: Честота на сегментите

[ctx: #614]
en: Virtual folder
bg: Виртуална папка

[ctx: #620]
en: Audio CDs
bg: Аудио дискове

[ctx: #621]
en: Encoder
bg: Енкодер

[ctx: #622]
en: Quality
bg: Качество

[ctx: #623]
en: Bitrate
bg: Битрейт

[ctx: #624]
en: Include track number
bg: Добави номера на песента

[ctx: #625]
en: All songs of
bg: Всички песни на

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
bg: Гледани сериали

[ctx: #629]
en: View mode
bg: Изглед (режим)

[ctx: #630]
en: Normal
bg: Нормален

[ctx: #631]
en: Zoom
bg: Приближаване

[ctx: #632]
en: Stretch 4:3
bg: Разтягане до 4:3

[ctx: #633]
en: Wide Zoom
bg: Разтягане и увеличаване

[ctx: #634]
en: Stretch 16:9
bg: Разтягане до 16:9

[ctx: #635]
en: Original Size
bg: Оригинален размер

[ctx: #636]
en: Custom
bg: Персонално

[ctx: #638]
en: ReplayGain volume adjustments
bg: Регулиране на ReplayGain нивото

[ctx: #639]
en: Use track levels
bg: С нива от песните

[ctx: #640]
en: Use album levels
bg: С нива от албумите

[ctx: #641]
en: PreAmp Level - ReplayGained files
bg: Ниво за файлове с ReplayGain

[ctx: #642]
en: PreAmp Level - Non ReplayGained files
bg: Ниво за файлове без ReplayGain

[ctx: #643]
en: Avoid clipping on ReplayGained files
bg: Избягвай изкривяването на ReplayGained файловете

[ctx: #644]
en: Crop black bars
bg: Изрязване на черните ленти

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
bg: Трябва да се разопакова голям файл. Да се изпълни ли?

[ctx: #646]
en: Remove from library
bg: Премахни от библиотеката

[ctx: #647]
en: Export video library
bg: Изнасяне на видео библиотека

[ctx: #648]
en: Import video library
bg: Внасяне на видео библиотека

[ctx: #649]
en: Importing
bg: Внасяне

[ctx: #650]
en: Exporting
bg: Изнасяне

[ctx: #651]
en: Browse for library
bg: Преглед за библиотека

[ctx: #652]
en: Years
bg: Години

[ctx: #653]
en: Update library
bg: Обнови библиотеката

[ctx: #654]
en: Show debug info
bg: Показвай дебъг инф.

[ctx: #655]
en: Browse for executable
bg: Преглед за изпълним файлове

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
bg: Преглед за плейлист

[ctx: #657]
en: Browse for folder
bg: Преглед за папка

[ctx: #658]
en: Song information
bg: Информация за песента

[ctx: #659]
en: Non-linear stretch
bg: Нелинейно разтягане

[ctx: #660]
en: Volume amplification
bg: Усилване на звука

[ctx: #661]
en: Choose export folder
bg: Изберете папка за изнасянето

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
bg: Файлът вече не е наличен.

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
bg: Да бъде ли премахнат от библиотеката?

[ctx: #664]
en: Browse for Script
bg: Преглед за скрипт

[ctx: #665]
en: Compression level
bg: Степен на компресиране

[ctx: #666]
en: Enable component-specific logging
bg: Включи определени компоненти в дневника

[ctx: #667]
en: Enable Dolby Digital transcoding
bg: Включи Dolby Digital транскодиране

[ctx: #668]
en: Specify component-specific logging...
bg: Посочете компоненти...

[ctx: #669]
en: Verbose logging for SMB library
bg: Подробно описване в дневника на SMB библиотеката

[ctx: #670]
en: Verbose logging for CURL library (http, dav)
bg: Подробно описване в дневника на CURL библиотеката (http, dav)

[ctx: #671]
en: Verbose logging for CMYTH library
bg: Подробно описване в дневника на CMYTH библиотеката

[ctx: #672]
en: Verbose logging for FFMPEG libraries
bg: Подробно описване в дневника на FFMPEG библиотеките

[ctx: #673]
en: Verbose logging for RTMP library
bg: Подробно описване в дневника на RTMP библиотеката

[ctx: #674]
en: Verbose logging for DBUS calls
bg: Подробно описване в дневника на DBUS обажданията

[ctx: #675]
en: Verbose logging for JSON-RPC requests
bg: Подробно описване в дневника на JSON-RPC заявките

[ctx: #676]
en: Verbose logging for AUDIO component
bg: Подробно описване в дневника на AUDIO компонента

[ctx: #677]
en: Verbose logging for AirTunes library
bg: Подробно описване в дневника на AirTunes библиотеката

[ctx: #678]
en: Verbose logging for UPnP components
bg: Подробно описване в дневника на UPnP компонентите

[ctx: #679]
en: Verbose logging for CEC library
bg: Подробно описване в дневника на CEC библиотеката

[ctx: #680]
en: Verbose logging for VIDEO component
bg: Подробно описване в дневника на VIDEO компонента

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
bg: Почистване на библиотеката

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
bg: Премахване на стари песни от библиотеката

[ctx: #702]
en: This path has been scanned before
bg: Пътят е бил сканиран преди

[ctx: #705]
en: Network
bg: Мрежа

[ctx: #706]
en: Server
bg: Сървър

[ctx: #708]
en: Use an HTTP proxy server to access the internet
bg: Ползвай HTTP прокси сървър за достъп до интернет

[ctx: #711]
en: Internet Protocol (IP)
bg: Интернет Протокол (IP)

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
bg: Посочен е невалиден порт. Стойността може да е между 1 и 65535.

[ctx: #713]
en: HTTP proxy
bg: HTTP прокси

[ctx: #715]
en: Assignment
bg: Назначение

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
bg: Автоматично (DHCP) [динамично конфигуриране]

[ctx: #717]
en: Manual (Static)
bg: Ръчно (Статично)

[ctx: #719]
en: IP address
bg: IP адрес

[ctx: #720]
en: Netmask
bg: Маска

[ctx: #721]
en: Default gateway
bg: Стандартен gateway

[ctx: #722]
en: DNS server
bg: DNS сървър

[ctx: #723]
en: Save & restart
bg: Запиши и рестартирай

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
bg: Посочен е невалиден адрес. Стойността трябва да е AAA.BBB.CCC.DDD

[ctx: #725]
en: with numbers between 0 and 255.
bg: с числа между 0 и 255.

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
bg: Промените не са записани. Продължаване без записване?

[ctx: #727]
en: Web server
bg: Уеб сървър

[ctx: #728]
en: FTP server
bg: FTP сървър

[ctx: #730]
en: Port
bg: Порт

[ctx: #732]
en: Save & apply
bg: Запиши и приложи

[ctx: #733]
en: Password
bg: Парола

[ctx: #734]
en: No pass
bg: Без парола

[ctx: #735]
en: Character set
bg: Кодировка

[ctx: #736]
en: Style
bg: Стил

[ctx: #737]
en: Colour
bg: Цвят

[ctx: #738]
en: Normal
bg: Нормален

[ctx: #739]
en: Bold
bg: Удебелен

[ctx: #740]
en: Italics
bg: Наклонен

[ctx: #741]
en: Bold italics
bg: Удебелен и наклонен

[ctx: #742]
en: White
bg: Бял

[ctx: #743]
en: Yellow
bg: Жълт

[ctx: #744]
en: Files
bg: Файлове

[ctx: #745]
en: No scanned information for this view
bg: Няма сканирана информация за този изглед

[ctx: #746]
en: Please turn off library mode
bg: Моля, изключете режима "Библиотека"

[ctx: #747]
en: Error loading image
bg: Възникна грешка при зареждането на снимка

[ctx: #748]
en: Edit path
bg: Редактиране на пътя

[ctx: #749]
en: Mirror image
bg: Огледален образ

[ctx: #750]
en: Are you sure?
bg: Сигурни ли сте?

[ctx: #751]
en: Removing source
bg: Премахване на източник

[ctx: #754]
en: Add program link
bg: Добави препратка към програма

[ctx: #755]
en: Edit program path
bg: Редактиране на пътя до програмата

[ctx: #756]
en: Edit program name
bg: Редактирай името на програмата

[ctx: #757]
en: Edit path depth
bg: Редактирай дълбочина на пътя

[ctx: #759]
en: View: Big list
bg: Изглед: Голям списък

[ctx: #760]
en: Yellow
bg: Жълт

[ctx: #761]
en: White
bg: Бял

[ctx: #762]
en: Blue
bg: Син

[ctx: #763]
en: Bright green
bg: Светло син

[ctx: #764]
en: Yellow green
bg: Жълто-зелен

[ctx: #765]
en: Cyan
bg: Синьо-зелен

[ctx: #766]
en: Light grey
bg: Светло сив

[ctx: #767]
en: Grey
bg: Сив

[ctx: #770]
en: Error %i: share not available
bg: Грешка %i: споделеното не е налично

[ctx: #772]
en: Audio output
bg: Аудио изход

[ctx: #773]
en: Seeking
bg: Преход

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
bg: Папка за слайдшоу

[ctx: #775]
en: Network interface
bg: Мрежови интерфейс

[ctx: #776]
en: Wireless network name (ESSID)
bg: Име на безжичната мрежа (ESSID)

[ctx: #777]
en: Wireless password
bg: Парола на безжична мрежа

[ctx: #778]
en: Wireless security
bg: Защита на безжичната мрежа

[ctx: #779]
en: Save and apply network interface settings
bg: Запиши и приложи настройките на мрежовия интерфейс

[ctx: #780]
en: No encryption
bg: Без шифроване

[ctx: #784]
en: Applying network interface settings. Please wait.
bg: Прилагане на настройките. Моля, изчакайте.

[ctx: #785]
en: Network interface restarted successfully.
bg: Мрежовият интерфейс е рестартиран успешно.

[ctx: #786]
en: Network interface did not start successfully.
bg: Мрежовият интерфейс не стартира успешно.

[ctx: #787]
en: Interface disabled
bg: Интерфейсът е изключен

[ctx: #788]
en: Network interface disabled successfully.
bg: Мрежовият интерфейс е изключен успешно.

[ctx: #789]
en: Wireless network name (ESSID)
bg: Име на безжичната мрежа (ESSID)

[ctx: #790]
en: Remote control
bg: Дистанционно

[ctx: #791]
en: Allow programs on this system to control Kodi
bg: Разреши на програми от компютъра да контролират Kodi

[ctx: #792]
en: Port
bg: Порт

[ctx: #793]
en: Port range
bg: Порт (диапазон)

[ctx: #794]
en: Allow programs on other systems to control Kodi
bg: Разреши на програми от други компютри да контролират Kodi

[ctx: #795]
en: Initial repeat delay (ms)
bg: Първоначално забавяне преди отчитане на повторения (мс)

[ctx: #796]
en: Continuous repeat delay (ms)
bg: Интервал между повторенията (мс)

[ctx: #797]
en: Maximum number of clients
bg: Максимален брой клиенти

[ctx: #798]
en: Internet access
bg: Достъп до интернет

[ctx: #799]
en: Library Update
bg: Обновяване на библиотека

[ctx: #800]
en: Music library needs to rescan tags from files.
bg: Музикалната библиотека изисква повторно сканиране на етикетите от музикалните файлове.

[ctx: #801]
en: Would you like to scan now?
bg: Да бъдат ли сканирани сега?

[ctx: #850]
en: Invalid port number entered
bg: Въвели сте невалиден номер на порта

[ctx: #851]
en: Valid port range is 1-65535
bg: Валидни са портовете в диапазона 1-65535

[ctx: #852]
en: Valid port range is 1024-65535
bg: Валидни са портовете в диапазона 1024-65535

[ctx: #997]
en: Add Pictures...
bg: Добави снимки...

[ctx: #998]
en: Add Music...
bg: Добави музика...

[ctx: #999]
en: Add Videos...
bg: Добави видео...

[ctx: #1000]
en: Preview
bg: Преглед

[ctx: #1001]
en: Unable to connect
bg: Не може да бъде осъществена връзка

[ctx: #1002]
en: Kodi was unable to connect to the network location.
bg: Kodi не може да се свърже към мястото от мрежата.

[ctx: #1003]
en: This could be due to the network not being connected.
bg: Вероятна причина е липса на връзка към мрежата.

[ctx: #1004]
en: Would you like to add it anyway?
bg: Желаете ли да бъде добавено, въпреки това?

[ctx: #1006]
en: IP address
bg: IP адрес

[ctx: #1007]
en: Add network location
bg: Добавяне на място от мрежата

[ctx: #1008]
en: Protocol
bg: Протокол

[ctx: #1009]
en: Server address
bg: Адрес на сървъра

[ctx: #1010]
en: Server name
bg: Име на сървъра

[ctx: #1011]
en: Remote path
bg: Отдалечен път

[ctx: #1012]
en: Shared folder
bg: Споделена папка

[ctx: #1013]
en: Port
bg: Порт

[ctx: #1014]
en: Username
bg: Потребителско име

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
bg: Преглед за мрежови сървър

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
bg: Въведете мрежовия адрес на сървъра

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
bg: Въведете път на сървъра

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
bg: Въведете номер на порта

[ctx: #1019]
en: Enter the username
bg: Въведете потребителско име

[ctx: #1020]
en: Add %s source
bg: Добавяне източник на %s

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
bg: Въведете път или прегледайте за медийни файлове.

[ctx: #1022]
en: Enter a name for this media Source.
bg: Въведете име за медийния източник.

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
bg: Преглед за нов споделен ресурс

[ctx: #1024]
en: Browse
bg: Преглед

[ctx: #1025]
en: Could not retrieve directory information.
bg: Извличането на информация за папката не е възможно.

[ctx: #1026]
en: Add source
bg: Добави източник

[ctx: #1027]
en: Edit source
bg: Редактирай източника

[ctx: #1028]
en: Edit %s source
bg: Редактиране източника на %s

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
bg: Въведете нов етикет

[ctx: #1030]
en: Browse for image
bg: Преглед за картина

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
bg: Преглед за папка с картини

[ctx: #1032]
en: Add network location...
bg: Добави място от мрежата...

[ctx: #1033]
en: Browse for file
bg: Преглед за файл

[ctx: #1034]
en: Submenu
bg: Подменю

[ctx: #1035]
en: Enable submenu buttons
bg: Бутони в подменюто

[ctx: #1036]
en: Favourites
bg: Любими

[ctx: #1037]
en: Video Add-ons
bg: Добавки тип видео

[ctx: #1038]
en: Music Add-ons
bg: Добавки тип аудио

[ctx: #1039]
en: Picture Add-ons
bg: Добавки тип снимки

[ctx: #1040]
en: Loading directory
bg: Зареждане на директория

[ctx: #1041]
en: Retrieved %i items
bg: Извлечени са %i елемента

[ctx: #1042]
en: Retrieved %i of %i items
bg: Извлечени са %i от %i елемента

[ctx: #1043]
en: Program Add-ons
bg: Добавки тип програми

[ctx: #1044]
en: Set plug-in thumb
bg: Изберете миниатюра за приставката

[ctx: #1045]
en: Add-on settings
bg: Настройки на добавката

[ctx: #1046]
en: Access points
bg: Точки за достъп

[ctx: #1047]
en: Other...
bg: Други...

[ctx: #1048]
en: Username
bg: Потребителско име

[ctx: #1049]
en: Script settings
bg: Настройки на скрипта

[ctx: #1050]
en: Singles
bg: Единични

[ctx: #1051]
en: Enter web address
bg: Въведете уеб адрес

[ctx: #1180]
en: Proxy type
bg: Тип прокси

[ctx: #1185]
en: SOCKS5 with remote dns resolving
bg: SOCKS5 с отдалечено DNS разрешаване

[ctx: #1200]
en: SMB client
bg: SMB клиент

[ctx: #1202]
en: Workgroup
bg: Работна група

[ctx: #1203]
en: Default username
bg: Стандартно потребителско име

[ctx: #1204]
en: Default password
bg: Стандартна парола

[ctx: #1207]
en: WINS server
bg: WINS сървър

[ctx: #1208]
en: Mount SMB shares
bg: Монтиране на SMB споделени ресурси

[ctx: #1210]
en: Remove
bg: Премахни

[ctx: #1211]
en: Music
bg: Музика

[ctx: #1212]
en: Video
bg: Видео

[ctx: #1213]
en: Pictures
bg: снимки

[ctx: #1214]
en: Files
bg: Файлове

[ctx: #1215]
en: Music & video
bg: Музика и видео

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
bg: Музика и снимки

[ctx: #1217]
en: Music & files
bg: Музика и файлове

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
bg: Видео и снимки

[ctx: #1219]
en: Video & files
bg: Видео и файлове

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
bg: Снимки и файлове

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
bg: Музика, видео и снимки

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
bg: Музика, видео, снимки и файлове

[ctx: #1223]
en: Disabled
bg: Изключено

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
bg: Файлове, музика и видео

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
bg: Файлове, снимки и музика

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
bg: Файлове, снимки и видео

[ctx: #1229]
en: Music & programs
bg: Музика и програми

[ctx: #1230]
en: Video & programs
bg: Видео и програми

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
bg: Снимки и програми

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
bg: Музика, видео, снимки и програми

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
bg: Програми, видео и музика

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
bg: Програми, снимки и музика

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
bg: Програми, снимки и видео

[ctx: #1260]
en: Announce these services to other systems via Zeroconf
bg: Обяви тези услуги към други системи чрез Zeroconf

[ctx: #1268]
en: iOS 8 compatibility mode
bg: Режим на съвместимост с iOS 8

[ctx: #1269]
en: Allow volume control
bg: Включи регулатора на звука

[ctx: #1270]
en: Allow Kodi to receive AirPlay content
bg: Разреши приемането на AirPlay съдържание

[ctx: #1271]
en: Device name
bg: Име на устройството

[ctx: #1272]
en: Use password protection
bg: Защити с парола

[ctx: #1275]
en: Filter %s
bg: Филтър %s

[ctx: #1300]
en: Custom audio device
bg: Задаено аудио устройство

[ctx: #1301]
en: Custom passthrough device
bg: Задайте устройство, което да декодира звука

[ctx: #1375]
en: Temperature
bg: Температура

[ctx: #1376]
en: Pressure
bg: Налягане

[ctx: #1378]
en: Intensity
bg: Интензитет

[ctx: #1381]
en: Extreme
bg: Изключително

[ctx: #1382]
en: Whirls
bg: Вихрушки

[ctx: #1383]
en: Sky Is Clear
bg: Ясно небе

[ctx: #1384]
en: Broken
bg: Повредена

[ctx: #1385]
en: Tornado
bg: Торнадо

[ctx: #1387]
en: Hurricane
bg: Ураган

[ctx: #1389]
en: Windy
bg: Ветровито

[ctx: #1390]
en: Settings
bg: Настройки

[ctx: #1391]
en: Breeze
bg: Бриз

[ctx: #1396]
en: Drifting
bg: Плаващи

[ctx: #1397]
en: and
bg: и

[ctx: #1398]
en: Freezing
bg: Замръзване

[ctx: #1399]
en: Late
bg: Късно

[ctx: #1400]
en: Isolated
bg: Изолирано

[ctx: #1401]
en: Thundershowers
bg: Дъжд с гръмотевици

[ctx: #1402]
en: Thunder
bg: Гръм

[ctx: #1403]
en: Sun
bg: Слънце

[ctx: #1404]
en: Heavy
bg: Тежък

[ctx: #1405]
en: in
bg: в

[ctx: #1407]
en: Vicinity
bg: Околността

[ctx: #1408]
en: Ice
bg: Лед

[ctx: #1409]
en: Crystals
bg: Кристали

[ctx: #1410]
en: Calm
bg: Спокойно

[ctx: #1411]
en: with
bg: с

[ctx: #1412]
en: windy
bg: ветровито

[ctx: #1414]
en: Thunderstorm
bg: Гръмотевична буря

[ctx: #1415]
en: Drizzle
bg: Ръмеж

[ctx: #1416]
en: Foggy
bg: Мъгливо

[ctx: #1417]
en: Grains
bg: Градушка

[ctx: #1418]
en: Thunderstorms
bg: Гръмотевични бури

[ctx: #1419]
en: Shallow
bg: Незначително

[ctx: #1420]
en: Moderate
bg: Умерено

[ctx: #1421]
en: Very High
bg: Много високо

[ctx: #1422]
en: Windy
bg: Ветровито

[ctx: #1423]
en: Mist
bg: Мъгла

[ctx: #1424]
en: Overcast
bg: Плътна облачност

[ctx: #1425]
en: Pellets
bg: Град

[ctx: #1426]
en: Hail
bg: Градушка

[ctx: #1427]
en: Smoke
bg: Дим

[ctx: #1428]
en: Volcanic
bg: Вулканично

[ctx: #1429]
en: Ash
bg: Пепел

[ctx: #1430]
en: Widespread
bg: Повсеместни

[ctx: #1431]
en: Dust
bg: Прах

[ctx: #1432]
en: Sand
bg: Пясък

[ctx: #1433]
en: Spray
bg: Ръмеж

[ctx: #1434]
en: Whirls
bg: Вихрушки

[ctx: #1435]
en: Sandstorm
bg: Пясъчна буря

[ctx: #1436]
en: Blowing
bg: Виелица

[ctx: #1437]
en: Pellet
bg: Град

[ctx: #1438]
en: Small
bg: Малка

[ctx: #1439]
en: and
bg: и

[ctx: #1440]
en: Sleet
bg: Суграшица

[ctx: #1441]
en: with
bg: с

[ctx: #1442]
en: Chance
bg: Вероятност

[ctx: #1443]
en: of
bg: от

[ctx: #1444]
en: Funnel
bg: Вихър

[ctx: #1445]
en: Cloud
bg: Облачно

[ctx: #1446]
en: Unknown
bg: Неизвестно

[ctx: #1447]
en: Squals
bg: Вихрушки

[ctx: #1448]
en: Precipitation
bg: Валежи

[ctx: #1449]
en: Partial
bg: Частично

[ctx: #1450]
en: Put display to sleep when idle
bg: "Приспиване" на екрана при бездействие

[ctx: #2050]
en: Runtime
bg: Времетраене

[ctx: #2080]
en: Empty list
bg: Празен списък

[ctx: #2081]
en: Went back to parent list because the active list has been emptied
bg: Отвори родителския списък, защото активният списък е празен

[ctx: #2100]
en: Script failed! : %s
bg: Неуспешно изпълнен скрипт! : %s

[ctx: #2101]
en: Newer version needed - See log
bg: Необходима е по-нова версия. Вижте дневника

[ctx: #10000]
en: Home
bg: Начален

[ctx: #10001]
en: Programs
bg: Програми

[ctx: #10002]
en: Pictures
bg: Снимки

[ctx: #10003]
en: File manager
bg: Диспечер на файлове

[ctx: #10004]
en: Settings
bg: Настройки

[ctx: #10005]
en: Music
bg: Музика

[ctx: #10006]
en: Videos
bg: Видео

[ctx: #10007]
en: System information
bg: Информация за системата

[ctx: #10008]
en: Settings - General
bg: Настройки - Основни

[ctx: #10009]
en: Settings - Screen
bg: Настройки - Екран

[ctx: #10010]
en: Settings - Appearance - GUI Calibration
bg: Настройки - Изглед - Калибриране на интерфейса

[ctx: #10011]
en: Settings - Videos - Screen Calibration
bg: Настройки - Видео - Калибриране на екрана

[ctx: #10012]
en: Settings - Pictures
bg: Настройки - Снимки

[ctx: #10013]
en: Settings - Programs
bg: Настройки - Програми

[ctx: #10014]
en: Settings - Weather
bg: Настройки - Времето

[ctx: #10015]
en: Settings - Music
bg: Настройки - Музика

[ctx: #10016]
en: Settings - System
bg: Настройки - Система

[ctx: #10017]
en: Settings - Videos
bg: Настройки - Видео

[ctx: #10018]
en: Settings - Network
bg: Настройки - Мрежа

[ctx: #10019]
en: Settings - Appearance
bg: Настройки - Изглед

[ctx: #10020]
en: Scripts
bg: Скриптове

[ctx: #10021]
en: Web Browser
bg: Уеб браузър

[ctx: #10025]
en: Videos
bg: Видео

[ctx: #10028]
en: Videos/Playlist
bg: Видео/Плейлисти

[ctx: #10029]
en: Login screen
bg: Екран за влизане

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
bg: Настройки - Профили

[ctx: #10035]
en: Reset
bg: Нулиране

[ctx: #10036]
en: Basic
bg: Основни

[ctx: #10037]
en: Standard
bg: Стандартни

[ctx: #10038]
en: Advanced
bg: За напреднали

[ctx: #10039]
en: Expert
bg: За експерти

[ctx: #10040]
en: Add-on browser
bg: Браузър за добавки

[ctx: #10041]
en: Reset above settings to default
bg: Нулирай горните настройки

[ctx: #10042]
en: Are you sure you want to reset the settings in this category?
bg: Наистина ли желаете нулирането на настройките от категорията?

[ctx: #10043]
en: Help
bg: Помощ

[ctx: #10044]
en: No help available
bg: Не е налична помощ

[ctx: #10045]
en: Resets all the visible settings to their default values.
bg: Нулира всички видими настройки към стандартните им стойности.

[ctx: #10046]
en: No categories available
bg: Няма налични категории

[ctx: #10047]
en: Try changing the setting level to see additional categories and settings.
bg: Променете нивото на настройките, за да видите допълнителните категории от настройки.

[ctx: #10100]
en: Yes/No dialogue
bg: С/Без прозорец

[ctx: #10101]
en: Progress dialogue
bg: Прозорец за напредъка

[ctx: #10126]
en: File browser
bg: Браузър за файлове

[ctx: #10128]
en: Network setup
bg: Настройки на мрежата

[ctx: #10129]
en: Media source
bg: Медийни източници

[ctx: #10130]
en: Profile settings
bg: Настройки на профила

[ctx: #10131]
en: Lock settings
bg: Заключи настройките

[ctx: #10132]
en: Content settings
bg: Настройки на съдържанието

[ctx: #10134]
en: Favourites
bg: Любими

[ctx: #10135]
en: Songs/Info
bg: Песни / Информация

[ctx: #10136]
en: Smart playlist editor
bg: Редактор на "умни" плейлисти

[ctx: #10137]
en: Smart playlist rule editor
bg: Редактор на правила за "умни" плейлисти

[ctx: #10139]
en: Pictures/Info
bg: Снимки / Информация

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
bg: Настройки на добавката

[ctx: #10146]
en: Add-ons/Info
bg: Добавки / Информация

[ctx: #10210]
en: Looking for subtitles...
bg: Търсене на субтитри...

[ctx: #10211]
en: Looking for or caching subtitles...
bg: Търсене или кеширане на субтитри...

[ctx: #10212]
en: terminating
bg: прекратяване

[ctx: #10213]
en: buffering
bg: буфериране

[ctx: #10214]
en: Opening stream
bg: Отваряне на поток

[ctx: #10500]
en: Music/Playlist
bg: Музика/Плейлист

[ctx: #10501]
en: Music/Files
bg: Музика/Файлове

[ctx: #10502]
en: Music/Library
bg: Музика/Библиотека

[ctx: #10503]
en: Playlist editor
bg: Редактор на плейлисти

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
bg: Топ 100 на песните

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
bg: Топ 100 на албумите

[ctx: #10506]
en: Programs
bg: Програми

[ctx: #10507]
en: Configuration
bg: Настройване

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
bg: Прогноза за времето

[ctx: #10509]
en: Network gaming
bg: Мрежови игри

[ctx: #10510]
en: Extensions
bg: Разширения

[ctx: #10511]
en: System info
bg: Системна информация

[ctx: #10516]
en: Music - Library
bg: Музика - Библиотека

[ctx: #10517]
en: Now Playing - Music
bg: Възпроизвежда - Музика

[ctx: #10522]
en: Now Playing - Videos
bg: Възпроизвежда - Видео

[ctx: #10523]
en: Album info
bg: Инф. за албума

[ctx: #10524]
en: Movie info
bg: Инф. за филма

[ctx: #12000]
en: Select dialogue
bg: Изберете прозорец

[ctx: #12001]
en: Music/Info
bg: Музика / Информация

[ctx: #12002]
en: Dialogue OK
bg: Прозорец "Добре"

[ctx: #12003]
en: Videos/Info
bg: Видео / Информация

[ctx: #12004]
en: Scripts/Info
bg: Скриптове / Информация

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
bg: Видео на цял екран

[ctx: #12006]
en: Audio visualisation
bg: Аудио визуализация

[ctx: #12008]
en: File stacking dialogue
bg: Прозорец за групиране на файлове

[ctx: #12009]
en: Rebuild index...
bg: Пресъздаване на индекса...

[ctx: #12010]
en: Return to music window
bg: Към прозореца с музика

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
bg: Към прозореца с видео

[ctx: #12021]
en: Start from beginning
bg: Започни отначало

[ctx: #12022]
en: Resume from %s
bg: Възобнови от %s

[ctx: #12321]
en: Ok
bg: Добре

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
bg: Заключено! Въведете код...

[ctx: #12326]
en: Enter password
bg: Въведете парола

[ctx: #12327]
en: Enter master code
bg: Въведете главен код

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
bg: Въведете код за отключване

[ctx: #12329]
en: or press C to cancel
bg: или натиснете "C" за отказ

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
bg: Въведете комбинация от бутони с геймпада и

[ctx: #12331]
en: press OK, or Back to cancel
bg: натиснете "Добре" или "Назад" за отказ

[ctx: #12332]
en: Set lock
bg: Заключване

[ctx: #12333]
en: Unlock
bg: Отключване

[ctx: #12334]
en: Reset lock
bg: Нулирай заключването

[ctx: #12335]
en: Remove lock
bg: Премахни заключването

[ctx: #12337]
en: Numeric password
bg: Парола от цифри

[ctx: #12338]
en: Gamepad button combo
bg: Комбинация от бутони на геймпад

[ctx: #12339]
en: Full-text password
bg: Текстова парола

[ctx: #12340]
en: Enter new password
bg: Въведете нова парола

[ctx: #12341]
en: Re-Enter new password
bg: Въведете отново паролата

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
bg: Неправилна парола,

[ctx: #12343]
en: retries left
bg: оставащи опита

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
bg: Въведените пароли не съвпадат.

[ctx: #12345]
en: Access denied
bg: Достъпът е забранен

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
bg: Достигнахте лимита на опитите за отключване.

[ctx: #12347]
en: The system will now power down.
bg: Системата ще се изключи сега.

[ctx: #12348]
en: Item locked
bg: Заключен елемент

[ctx: #12349]
en: Updating video library art
bg: Обновяване кеша на картинките от видео библиотеката

[ctx: #12350]
en: Processing %s
bg: Обработване на %s

[ctx: #12351]
en: The art cache in your video library needs updating.
bg: Необходимо е кеша на картинките от видео библиотеката да бъде актуализиран.

[ctx: #12352]
en: No downloading is needed.
bg: Не е необходимо сваляне.

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
bg: Реактивирай заключването

[ctx: #12354]
en: Would you like to update it now?
bg: Да бъде ли обновен сега?

[ctx: #12356]
en: Change lock
bg: Смени заключването

[ctx: #12357]
en: Source lock
bg: Източник на заключването

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
bg: Не е въведена парола. Опитайте отново.

[ctx: #12360]
en: Master lock
bg: Заключване с код

[ctx: #12362]
en: Shutdown system if Master Lock retries exceeded
bg: Изключи системата ако се достигне лимита на опитите за отключване с код

[ctx: #12367]
en: Master code is not valid
bg: Главният код не е валиден!

[ctx: #12368]
en: Please enter a valid master code
bg: Моля, въведете валиден главен код!

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
bg: Настройки и управление на файловете

[ctx: #12376]
en: Set as default for all videos
bg: Направи настройките стандарт за всеки видео файл

[ctx: #12377]
en: This will reset any previously saved values
bg: Всички предходни стойности ще бъдат нулирани

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
bg: Показвай всяка снимка за

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
bg: Ползвай ефект на мащабиране

[ctx: #12383]
en: 12 hour clock
bg: 12 часов часовник

[ctx: #12384]
en: 24 hour clock
bg: 24 часов часовник

[ctx: #12385]
en: Day/Month
bg: Ден/Месец

[ctx: #12386]
en: Month/Day
bg: Месец/Ден

[ctx: #12390]
en: System uptime
bg: Системата работи от

[ctx: #12391]
en: Minutes
bg: Минути

[ctx: #12392]
en: Hours
bg: Часа

[ctx: #12393]
en: Days
bg: Дни

[ctx: #12394]
en: Total uptime
bg: Общо е работила

[ctx: #12395]
en: Battery level
bg: Ниво на батерията

[ctx: #12396]
en: Auto updates: On
bg: Автоматично обновяване: Вкл.

[ctx: #12397]
en: Auto updates: Notify
bg: Автоматично обновяване: Уведоми

[ctx: #12398]
en: Auto updates: Never
bg: Автоматично обновяване: Никога

[ctx: #12600]
en: Weather
bg: Времето

[ctx: #12900]
en: Screensaver
bg: Скрийнсейвър

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
bg: OSD

[ctx: #13000]
en: System
bg: Система

[ctx: #13001]
en: Immediate HD spindown
bg: Пряко спиране въртенето на твърдия диск

[ctx: #13002]
en: Video only
bg: Само видео

[ctx: #13003]
en: - Delay
bg: - Закъснение

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
bg: - Минимално времетраене на файл

[ctx: #13005]
en: Shutdown
bg: Изключване

[ctx: #13008]
en: Shutdown function
bg: Действие на функцията за изключване

[ctx: #13009]
en: Quit
bg: Изход от Kodi

[ctx: #13010]
en: Hibernate
bg: Хиберниране

[ctx: #13011]
en: Suspend
bg: Отлагане

[ctx: #13012]
en: Exit
bg: Изход от Kodi

[ctx: #13013]
en: Reboot
bg: Рестартиране

[ctx: #13014]
en: Minimise
bg: Минимизиране

[ctx: #13015]
en: Power button action
bg: Действие на бутона "Изключване"

[ctx: #13016]
en: Power off System
bg: Изключване на системата

[ctx: #13017]
en: Inhibit idle shutdown
bg: Спри изкл. при бездействие

[ctx: #13018]
en: Allow idle shutdown
bg: Разреши изключване при бездействие

[ctx: #13020]
en: Is another session active, perhaps over ssh?
bg: Активна ли е друга сесия? Вероятно чрез SSH.

[ctx: #13021]
en: Mounted removable harddrive
bg: Монтиран сменяем твърд диск

[ctx: #13022]
en: Unsafe device removal
bg: Опасно отстраняване на устройство

[ctx: #13023]
en: Successfully removed device
bg: Успешно отстранено устройство

[ctx: #13024]
en: Joystick plugged
bg: Свързан е джойстик

[ctx: #13025]
en: Joystick unplugged
bg: Откачен е джойстик

[ctx: #13026]
en: Try to wake remote servers on access
bg: Опитай да събудиш отдалечените сървъри при достъп

[ctx: #13027]
en: Wake on Lan (%s)
bg: Събуждане по LAN (%s)

[ctx: #13028]
en: Waiting for network to connect...
bg: Изчаква се свързване към мрежа...

[ctx: #13029]
en: Failed to execute Wake on Lan!
bg: Събуждането по LAN се провали!

[ctx: #13030]
en: Waiting for server to wake up...
bg: Изчаква се включването на сървъра...

[ctx: #13031]
en: Extended wait for server to wake up...
bg: Удължаване на периода за изчакване...

[ctx: #13032]
en: Waiting for services to launch...
bg: Изчакване стартирането на услуги...

[ctx: #13033]
en: MAC Discovery
bg: Откриване на MAC адрес

[ctx: #13034]
en: Updated for %s
bg: Обновен за %s

[ctx: #13035]
en: Found for %s
bg: Открит е за "%s"

[ctx: #13036]
en: Failed for %s
bg: Не е открит за "%s"

[ctx: #13050]
en: Running low on battery
bg: Батерията е изтощена

[ctx: #13100]
en: Flicker filter
bg: Филтър за трептене

[ctx: #13101]
en: Let driver choose (requires restart)
bg: По избор на драйвъра (изисква рестарт)

[ctx: #13105]
en: Vertical blank sync
bg: Вертикална синхронизация

[ctx: #13106]
en: Disabled
bg: Изключена

[ctx: #13107]
en: Enabled during video playback
bg: Вкл. при възпроизвеждане

[ctx: #13108]
en: Always enabled
bg: Винаги включено

[ctx: #13109]
en: Test & apply resolution
bg: Тест и прилагане на резолюцията

[ctx: #13110]
en: Save resolution?
bg: Запазване на резолюцията?

[ctx: #13111]
en: Would you like to keep this change?
bg: Желаете ли запазването на промяната?

[ctx: #13112]
en: High quality upscaling
bg: Висококачествено увеличение на размера и запазване на пропорциите

[ctx: #13113]
en: Disabled
bg: Изключено

[ctx: #13114]
en: Enabled for SD content
bg: Само за съдържание със SD качество

[ctx: #13115]
en: Always enabled
bg: Винаги включен

[ctx: #13116]
en: Upscaling method
bg: Метод

[ctx: #13121]
en: VDPAU HQ Upscaling level
bg: VDPAU ниво на Upscaling с високо качество

[ctx: #13122]
en: VDPAU Studio level colour conversion
bg: Преобразуване на цветовете VDPAU Studio

[ctx: #13123]
en: Keep skin?
bg: Желаете ли да ползвате облика?

[ctx: #13130]
en: Blank other displays
bg: Затъмнявай останалите екрани

[ctx: #13131]
en: Disabled
bg: Изключено

[ctx: #13132]
en: Blank displays
bg: Затъмнени екрани

[ctx: #13140]
en: Active connections detected!
bg: Открити са активни връзки!

[ctx: #13141]
en: If you proceed, you might not be able to control Kodi
bg: Ако продължите е възможно да загубите възможността за контрол

[ctx: #13142]
en: any longer. Are you sure you want to stop the Event server?
bg:  на Kodi. Наистина ли желаете да спрете сървъра за събития?

[ctx: #13144]
en: Change Apple Remote mode?
bg: Промяна на режима "Apple дистанционно"?

[ctx: #13145]
en: If you are currently using the Apple Remote to control
bg: Ако в момента ползвате "Apple дистанционно" да контролирате

[ctx: #13146]
en: Kodi, changing this setting might affect your ability
bg: Kodi променянето на настройките ще повлияе

[ctx: #13147]
en: to continue controlling it. Do you want to proceed?
bg: възможностите за контролиране. Желаете да продължите?

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
bg: Subnet маска

[ctx: #13161]
en: Primary DNS
bg: Основен DNS

[ctx: #13162]
en: Initialise failed
bg: Инициализирането се провали

[ctx: #13170]
en: Never
bg: Никога

[ctx: #13171]
en: Immediately
bg: Незабавно

[ctx: #13172]
en: After %i secs
bg: След %i секунди

[ctx: #13173]
en: HDD install date:
bg: Дата на инсталиране на диска:

[ctx: #13174]
en: HDD power cycle count:
bg: Брой цикли вкл./изкл. на диска:

[ctx: #13200]
en: Profiles
bg: Профили

[ctx: #13201]
en: Delete profile '%s'?
bg: Изтриване на профил "%s"?

[ctx: #13204]
en: Last loaded profile:
bg: Последно зареден профил:

[ctx: #13205]
en: Unknown
bg: Непознат

[ctx: #13206]
en: Overwrite
bg: Презапиши

[ctx: #13208]
en: Alarm clock
bg: Аларма

[ctx: #13209]
en: Alarm clock interval (in minutes)
bg: Интервал на алармите (в минути)

[ctx: #13210]
en: Started, alarm in %im
bg: Активна, аларма в %im

[ctx: #13211]
en: Alarm!
bg: Аларма!

[ctx: #13212]
en: Cancelled with %im%is left
bg: Прекъснат е %im%is предварително

[ctx: #13213]
en: %2.0fm
bg: %2.0f мин

[ctx: #13214]
en: %2.0fs
bg: %2.0f сек

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
bg: Търси субтитри в RAR архиви

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
bg: Преглед за субтитри...

[ctx: #13251]
en: Move item
bg: Премести елемента

[ctx: #13252]
en: Move item here
bg: Премести елемента тук

[ctx: #13253]
en: Cancel move
bg: Отказ от местенето

[ctx: #13270]
en: Hardware:
bg: Хардуер:

[ctx: #13271]
en: CPU Usage:
bg: Натоварване на ЦПУ:

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
bg: Свързани сте, но няма наличен DNS.

[ctx: #13275]
en: Hard Disk
bg: Твърд диск

[ctx: #13277]
en: Storage
bg: Памет

[ctx: #13278]
en: Default
bg: Стандартен

[ctx: #13279]
en: Network
bg: Мрежа

[ctx: #13280]
en: Video
bg: Видео

[ctx: #13281]
en: Hardware
bg: Хардуер

[ctx: #13283]
en: Operating system:
bg: Операционна с-ма:

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
bg: Честота на ЦПУ:

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
bg: Видео енкодер:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
bg: Резолюция на екрана:

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
bg: Аудио/Видео кабел:

[ctx: #13294]
en: DVD region:
bg: DVD район:

[ctx: #13295]
en: Internet:
bg: Интернет:

[ctx: #13296]
en: Connected
bg: Наличен

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
bg: Не е наличен. Проверете настройките на мрежата.

[ctx: #13299]
en: Target temperature
bg: Целева температура

[ctx: #13300]
en: Fan speed
bg: Скорост на вентилатора

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
bg: Автоматично контролиране на температурата

[ctx: #13302]
en: Fan speed override
bg: Замени скоростта на вентилатора

[ctx: #13303]
en: Fonts
bg: Шрифтове

[ctx: #13304]
en: Enable flipping bi-directional strings
bg: Включи обръщане на двупосочен низ

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
bg: Показвай RSS емисиите

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
bg: Показвай елемент за връщане към родителската директория

[ctx: #13307]
en: Track naming template
bg: Шаблон за именуване на песните

[ctx: #13308]
en: Do you wish to reboot your system
bg: Желаете ли системата да бъде рестартирана?

[ctx: #13309]
en: instead of just Kodi?
bg: Вместо само Kodi?

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
bg: Ефект приближаване

[ctx: #13311]
en: Float effect
bg: Плуващ ефект

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
bg: Намаляване на черните ленти

[ctx: #13313]
en: Restart
bg: Рестартиране

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
bg: Плавен преход между песните [Crossfade]

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
bg: Пресъздай миниатюрите

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
bg: Рекурсивни миниатюри

[ctx: #13317]
en: View slideshow
bg: Вид слайдшоу

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
bg: Рекурсивно слайдшоу

[ctx: #13319]
en: Randomise
bg: В произволен ред

[ctx: #13320]
en: Stereo
bg: Стерео

[ctx: #13321]
en: Left only
bg: Само ляв

[ctx: #13322]
en: Right only
bg: Само десен

[ctx: #13323]
en: Enable karaoke support
bg: Включи поддръжката на караоке

[ctx: #13324]
en: Background transparency
bg: Прозрачност на фона

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
bg: Прозрачност на картина

[ctx: #13326]
en: A/V delay
bg: Аудио/Видео закъснение

[ctx: #13327]
en: Karaoke
bg: Караоке

[ctx: #13328]
en: %s not found
bg: %s не е намерен

[ctx: #13329]
en: Error opening %s
bg: Грешка при отварянето на %s

[ctx: #13330]
en: Unable to load %s
bg: %s не може да бъде зареден

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
bg: Грешка: Няма достатъчно памет

[ctx: #13332]
en: Move up
bg: Премести нагоре

[ctx: #13333]
en: Move down
bg: Премести надолу

[ctx: #13334]
en: Edit label
bg: Редактирай етикета

[ctx: #13335]
en: Make default
bg: Направи стандартен

[ctx: #13336]
en: Remove button
bg: Премахни бутона

[ctx: #13340]
en: Leave as is
bg: Остави както е

[ctx: #13341]
en: Green
bg: Зелен

[ctx: #13342]
en: Orange
bg: Оранжев

[ctx: #13343]
en: Red
bg: Червен

[ctx: #13344]
en: Cycle
bg: Цикъл

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
bg: Изключи LED при възпроизвеждане

[ctx: #13346]
en: Movie information
bg: Информация за филма

[ctx: #13347]
en: Queue item
bg: Сложи на опашката

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
bg: Търси в IMDb...

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
bg: Сканирай за ново съдържание

[ctx: #13350]
en: Current playlist
bg: Текущ плейлист

[ctx: #13351]
en: Album information
bg: Информация за албума

[ctx: #13352]
en: Scan item to library
bg: Анализиране

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
bg: Спри сканирането

[ctx: #13354]
en: Render method
bg: Метод за рендване

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
bg: Ниско качество пикселни шейдъри

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
bg: Хардуерни пластове

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
bg: Високо качество пикселни шейдъри

[ctx: #13358]
en: Play item
bg: Възпроизведи елемента

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
bg: Задай миниатюра за артиста

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
bg: Генерирай миниатюрите автоматично

[ctx: #13361]
en: Enable voice
bg: Включи гласа

[ctx: #13375]
en: Enable device
bg: Включи устройството

[ctx: #13376]
en: Volume
bg: Сила на звука

[ctx: #13377]
en: Default view mode
bg: Стандартен изглед

[ctx: #13378]
en: Default brightness
bg: Стандартна яркост

[ctx: #13379]
en: Default contrast
bg: Стандартен контраст

[ctx: #13380]
en: Default gamma
bg: Стандартна гама

[ctx: #13381]
en: Resume video
bg: Възобнови видеото

[ctx: #13382]
en: Voice mask - Port 1
bg: Гласова маска - Порт 1

[ctx: #13383]
en: Voice mask - Port 2
bg: Гласова маска - Порт 2

[ctx: #13384]
en: Voice mask - Port 3
bg: Гласова маска - Порт 3

[ctx: #13385]
en: Voice mask - Port 4
bg: Гласова маска - Порт 4

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
bg: Преход базиран на времето

[ctx: #13387]
en: Track naming template - right
bg: Шаблон за именуване на песните - отдясно на екрана

[ctx: #13388]
en: Preset
bg: Шаблон

[ctx: #13389]
en: There are no presets available
    for this visualisation
bg: Няма налични шаблони
    за визуализацията

[ctx: #13390]
en: There are no settings available
    for this visualisation
bg: Няма налични настройки за визуализацията

[ctx: #13391]
en: Eject/Load
bg: Отвори/Затвори

[ctx: #13392]
en: Use visualisation if playing audio
bg: Ползвай визуализация при възпроизвеждане на аудио

[ctx: #13393]
en: Calculate size
bg: Изчисли размера

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
bg: Изчисляване размера на папката

[ctx: #13395]
en: Video settings
bg: Видео - настройки

[ctx: #13396]
en: Audio and subtitle settings
bg: Аудио и субтитри - настройки

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
bg: Включи субтитрите

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
bg: Кратки пътища

[ctx: #13399]
en: Ignore articles when sorting (e.g. "the")
bg: Игнорирай членуването при сортиране (напр. "the")

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
bg: Плавен преход само за песните от един и същ албум

[ctx: #13401]
en: Browse for %s
bg: Преглед за %s

[ctx: #13402]
en: Show track position
bg: Покажи позицията на песента

[ctx: #13403]
en: Clear default
bg: Изчисти стандартните

[ctx: #13404]
en: Resume
bg: Възобнови

[ctx: #13405]
en: Get thumb
bg: Миниатюра

[ctx: #13406]
en: Picture information
bg: Инф. за миниатюрата

[ctx: #13407]
en: %s presets
bg: %s шаблони

[ctx: #13408]
en: (IMDb user rating)
bg: (потребителски рейтинг от IMDb)

[ctx: #13409]
en: Top 250
bg: Топ 250

[ctx: #13410]
en: Tune in on Last.fm
bg: Свързване с Last.fm

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
bg: Минимална скорост на вентилатора

[ctx: #13412]
en: Play from here
bg: Възпроизведи от тук

[ctx: #13413]
en: Downloading
bg: Сваляне

[ctx: #13414]
en: Include artists who appear only on compilations
bg: Добавяй и артисти, които участват само в компилации

[ctx: #13415]
en: Render method
bg: Метод за рендване

[ctx: #13416]
en: Auto detect
bg: Автоматично откриване

[ctx: #13417]
en: Basic shaders (ARB)
bg: Основни шейдъри (ARB)

[ctx: #13418]
en: Advanced shaders (GLSL)
bg: Допълнителни шейдъри (GLSL)

[ctx: #13419]
en: Software
bg: Софтуерно

[ctx: #13420]
en: Remove safely
bg: Безопасно премахване

[ctx: #13422]
en: Start slideshow here
bg: Започни слайдшоу тук

[ctx: #13423]
en: Remember for this path
bg: Запомни за този път

[ctx: #13424]
en: Use pixel buffer objects
bg: Ползвай елементи от пикселния буфер

[ctx: #13425]
en: Allow hardware acceleration (VDPAU)
bg: Разреши хардуерното ускорение (VDPAU)

[ctx: #13426]
en: Allow hardware acceleration (VAAPI)
bg: Разреши хардуерното ускорение (VAAPI)

[ctx: #13427]
en: Allow hardware acceleration (DXVA2)
bg: Разреши хардуерното ускорение (DXVA2)

[ctx: #13428]
en: Allow hardware acceleration (CrystalHD)
bg: Разреши хардуерното ускорение (CrystalHD)

[ctx: #13429]
en: Allow hardware acceleration (VDADecoder)
bg: Разреши хардуерното ускорение (VDADecoder)

[ctx: #13430]
en: Allow hardware acceleration (OpenMax)
bg: Разреши хардуерното ускорение (OpenMax)

[ctx: #13431]
en: Pixel Shaders
bg: Пикселни шейдъри

[ctx: #13432]
en: Allow hardware acceleration (VideoToolbox)
bg: Разреши хардуерното ускорение (VideoToolbox)

[ctx: #13433]
en: Play the next video automatically
bg: Възпроизвеждай автоматично следващото видео

[ctx: #13434]
en: Play only this
bg: Възпроизведи само това

[ctx: #13435]
en: Enable HQ Scalers for scalings above
bg: Включи HQ скалерите при мащабиране над

[ctx: #13436]
en: Allow hardware acceleration (libstagefright)
bg: Разреши хардуерното ускорение (libstagefright)

[ctx: #13437]
en: Prefer VDPAU Video Mixer
bg: Стандартно ползвай VDPAU Video Mixer

[ctx: #13438]
en: Allow hardware acceleration (amcodec)
bg: Разреши хардуерното ускорение (amcodec)

[ctx: #13439]
en: Allow hardware acceleration (MediaCodec)
bg: Разреши хардуерното ускорение (MediaCodec)

[ctx: #13441]
en: Use MPEG-2 VDPAU
bg: Ползвай Mpeg-2 VDPAU

[ctx: #13442]
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1/2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Older Radeon Cards tend to segfault with this enabled.
bg: Активирайте опцията, за да използвате хардуерно ускорение на MPEG-(1/2) кодеци. Ако не е активна, декодирането ще се изпълнява от централния процесор. Активирането може да доведе до сривове при по-старите видео карти тип Radeon.

[ctx: #13443]
en: Use MPEG-4 VDPAU
bg: Ползвай Mpeg-4 VDPAU

[ctx: #13444]
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead. Some ION Hardware has problems with this being enabled by default.
bg: Активирайте опцията, за да използвате хардуерно ускорение на Mpeg-4 кодека. Ако не е активна, декодирането ще се изпълнява от централния процесор. Активирането на опцията може да доведе до сривове при ION базираните системи.

[ctx: #13445]
en: Use VC-1 VDPAU
bg: Ползвай VC-1 VDPAU

[ctx: #13446]
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. AMD Hardware with VDPAU cannot decode VC-1 Simple.
bg: Включете опцията, за да ползвате хардуерното ускорение на VC-1 базирани кодеци. Ако не е включена, декодирането ще се изпълнява от централния процесор. Системи, базирани на AMD с VDPAU не могат да декодират VC-1 Simple.

[ctx: #13447]
en: Use MPEG-2 VAAPI
bg: Ползвай Mpeg-2 VAAPI

[ctx: #13448]
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1/2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Some MPEG-2 Videos might have green artifacts.
bg: Активирайте опцията, за да използвате хардуерното ускорение на MPEG-(1/2) кодеци. Ако не е активна, декодирането ще се изпълнява от централния процесор. При декодирането на някои MPEG-2 видео файлове, може да се появят зелени артефакти.

[ctx: #13449]
en: Use MPEG-4 VAAPI
bg: Ползвай Mpeg-4 VAAPI

[ctx: #13450]
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead.
bg: Активирайте опцията, за да използвате хардуерното ускорение на Mpeg-4 кодека. Ако не е активна, декодирането ще се изпълнява от централния процесор.

[ctx: #13451]
en: Use VC-1 VAAPI
bg: Ползвай VC-1 VAAPI

[ctx: #13452]
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. Especially VC-1 Interlaced fails hard on Intel hardware.
bg: Включете опцията, за да ползвате хардуерното ускорение на VC-1 базирани кодеци. Ако не е включена, декодирането ще се изпълнява от централния процесор. Системи, базирани на Intel не могат да декодират презредово VC-1 видео.

[ctx: #13454]
en: Decoding method
bg: Метод за декодиране

[ctx: #13455]
en: Software
bg: Софтуерно

[ctx: #13456]
en: Hardware accelerated
bg: Хардуерно ускорен

[ctx: #13457]
en: Prefer VAAPI render method
bg: При възможност ползвай VAAPI рендър

[ctx: #13458]
en: Allow hardware acceleration (OMXPlayer)
bg: Разреши хардуерното ускорение (OMXPlayer)

[ctx: #13459]
en: Use OMXPlayer for decoding of video files.
bg: Активира ползването на OMXPlayer за декодиране а видео файлове.

[ctx: #13500]
en: A/V sync method
bg: А/В синхронизиране

[ctx: #13501]
en: Audio clock
bg: Аудио честота

[ctx: #13502]
en: Video clock (Drop/Dupe audio)
bg: Видео честота (пропуск/дублиране на звука)

[ctx: #13503]
en: Video clock (Resample audio)
bg: Видео честота (пресегмент. на звука)

[ctx: #13504]
en: Maximum speedup/slowdown amount (%)
bg: Максимална стойност за промяна на скоростта (%)

[ctx: #13505]
en: Resample quality
bg: Качество на пресегментиране

[ctx: #13506]
en: Low(fast)
bg: Ниско(бързо)

[ctx: #13507]
en: Medium
bg: Средно

[ctx: #13508]
en: High
bg: Високо

[ctx: #13509]
en: Really high(slow!)
bg: Наистина високо(бави!)

[ctx: #13510]
en: Sync playback to display
bg: Синхронизирай видеото към честотата на обновяване на екрана

[ctx: #13511]
en: Choose art
bg: Избери картинка

[ctx: #13512]
en: Current art
bg: Текуща картинка

[ctx: #13513]
en: Remote art
bg: Отдалечена картинка

[ctx: #13514]
en: Local art
bg: Локална картинка

[ctx: #13515]
en: No art
bg: Без картинка

[ctx: #13516]
en: Add art
bg: Добави картинка

[ctx: #13550]
en: Pause during refresh rate change
bg: Пауза при промяна честота на обновяване

[ctx: #13551]
en: Off
bg: Изкл.

[ctx: #13552]
en: %.1f Second
bg: %.1f секунда

[ctx: #13553]
en: %.1f Seconds
bg: %.1f секунди

[ctx: #13554]
en: %d Minute
bg: %d минута

[ctx: #13555]
en: %d Minutes
bg: %d минути

[ctx: #13600]
en: Apple remote
bg: Apple дистанционно

[ctx: #13602]
en: Allow start of Kodi using the remote
bg: Стартиране на Kodi с дистанционно

[ctx: #13603]
en: Sequence delay time
bg: Време на закъснение поредица

[ctx: #13610]
en: Disabled
bg: Изключено

[ctx: #13611]
en: Standard
bg: Стандарт

[ctx: #13612]
en: Universal Remote
bg: Универсално дистанционно

[ctx: #13613]
en: Multi Remote (Harmony)
bg: Универсално дистанционно (Harmony)

[ctx: #13620]
en: Apple Remote Error
bg: Apple дистанционно - грешка

[ctx: #13621]
en: Apple Remote support could not be enabled.
bg: Отдалечената поддръжка на Apple не може да бъде включена.

[ctx: #14000]
en: Stack
bg: Групиране

[ctx: #14001]
en: Unstack
bg: Разгрупиране

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
bg: Сваляне файла на плейлиста...

[ctx: #14004]
en: Downloading streams list...
bg: Сваляне на списъка с потоци...

[ctx: #14005]
en: Parsing streams list...
bg: Анализиране на списъка на потоци...

[ctx: #14006]
en: Downloading streams list failed
bg: Свалянето на списъка с потоци се провали

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
bg: Свалянето файла на плейлиста се провали

[ctx: #14009]
en: Games directory
bg: Папка с игри

[ctx: #14010]
en: Auto switch to thumbs based on
bg: Автопревключване на миниатюри, когато

[ctx: #14011]
en: Enable auto switching to thumbs view
bg: Автопревключване на изглед с миниатюри

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
bg: - Ползвай големи икони

[ctx: #14013]
en: - Switch based on
bg: - Превключване, когато

[ctx: #14014]
en: - Percentage
bg: - Проценти

[ctx: #14015]
en: No files and at least one thumb
bg: Няма файлове и поне една миниатюра

[ctx: #14016]
en: At least one file and thumb
bg: Поне един файл и миниатюра

[ctx: #14017]
en: Percentage of thumbs
bg: Процент от миниатюрите

[ctx: #14018]
en: View options
bg: Преглед на настройките

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
bg: Промяна на код на областта 1 (или град)

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
bg: Промяна на код на областта 2 (или град)

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
bg: Промяна на код на областта 3 (или град)

[ctx: #14022]
en: Library
bg: Библиотека

[ctx: #14023]
en: No TV
bg: Без ТВ

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
bg: Въведете най-близкия голям град

[ctx: #14025]
en: Video/Audio/DVD cache - Hard disk
bg: Видео/Аудио/DVD кеш - Твърд диск

[ctx: #14026]
en: Video cache - DVD-ROM
bg: Видео кеш - DVD-ROM

[ctx: #14027]
en: Video cache - Local Network
bg: Видео кеш - Локална мрежа

[ctx: #14028]
en: Video cache - Internet
bg: Видео кеш - Интернет

[ctx: #14030]
en: Audio cache - DVD-ROM
bg: Аудио кеш - DVD-ROM

[ctx: #14031]
en: Audio cache - Local Network
bg: Аудио кеш - Локална мрежа

[ctx: #14032]
en: Audio cache - Internet
bg: Аудио кеш - Интернет

[ctx: #14034]
en: DVD cache - DVD-ROM
bg: DVD кеш - DVD-ROM

[ctx: #14035]
en: Local Network
bg: Локална мрежа

[ctx: #14036]
en: Services
bg: Услуги

[ctx: #14037]
en: DVD cache - Local Network
bg: DVD кеш - Локална мрежа

[ctx: #14038]
en: Network settings changed
bg: Мрежовите настройки са променени

[ctx: #14039]
en: Kodi requires to restart to change your
bg: За промяна на мрежовите настройки е необходимо

[ctx: #14040]
en: network setup.  Would you like to restart now?
bg: рестартиране на Kodi.  Желаете ли да рестартирате сега?

[ctx: #14041]
en: Internet connection bandwidth limitation
bg: Максимална скорост на връзката с интернет

[ctx: #14043]
en: - Shutdown while playing
bg: - Изключване и при възпроизвеждане

[ctx: #14044]
en: %i min
bg: %i мин

[ctx: #14045]
en: %i sec
bg: %i сек

[ctx: #14046]
en: %i ms
bg: %i мс

[ctx: #14051]
en: Time format
bg: Формат на часа

[ctx: #14052]
en: Date format
bg: Формат на датата

[ctx: #14053]
en: GUI filters
bg: Филтри за интерфейса

[ctx: #14055]
en: Use background scanning
bg: Ползвай сканиране на заден фон

[ctx: #14056]
en: Stop scan
bg: Спри сканирането

[ctx: #14057]
en: Not possible while scanning for media info
bg: Невъзможно, докато тече сканиране за информация

[ctx: #14058]
en: Film grain effect
bg: Зърнест ефект

[ctx: #14059]
en: Search for thumbnails on remote shares
bg: Търси миниатюри в отдалечени споделени ресурси

[ctx: #14060]
en: Unknown type cache - Internet
bg: Непознат тип кеш - интернет

[ctx: #14061]
en: Auto
bg: Автоматичен

[ctx: #14062]
en: Enter username for
bg: Въведете потребителско име за

[ctx: #14063]
en: Date & time
bg: Дата и час

[ctx: #14064]
en: Set date
bg: Задайте дата

[ctx: #14065]
en: Set time
bg: Задайте час

[ctx: #14066]
en: Enter the time in 24 hour HH:MM format
bg: Въведете часа в 24-ов формат (ЧЧ:ММ)

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
bg: Въведете датата, във формат ДД/ММ/ГГГГ

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
bg: Въведете IP адрес

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
bg: Прилагане на настройките сега?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
bg: Приложи настройките сега

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
bg: Разреши преименуването и триенето на файлове

[ctx: #14074]
en: Set timezone
bg: Задайте часови пояс

[ctx: #14075]
en: Use daylight saving time
bg: Ползвай лятното часово време

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
bg: Добави към любимите

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
bg: Премахни от любимите

[ctx: #14078]
en: Colours
bg: Цветове

[ctx: #14079]
en: Timezone country
bg: Часови пояс на държава

[ctx: #14080]
en: Timezone
bg: Часови пояс

[ctx: #14081]
en: File lists
bg: Списъци с файлове

[ctx: #14082]
en: Show EXIF picture information
bg: Показвай EXIF информацията от снимките

[ctx: #14083]
en: Use a fullscreen window rather than true fullscreen
bg: Ползвай прозорец на цял екран вместо целия екран

[ctx: #14084]
en: Queue songs on selection
bg: При избиране добавяй песните към опашката

[ctx: #14086]
en: Playback
bg: Възпроизвеждане

[ctx: #14087]
en: Discs
bg: Дискове

[ctx: #14088]
en: Play DVDs automatically
bg: Възпроизвеждай DVD-тата автоматично

[ctx: #14089]
en: Font to use for text subtitles
bg: Шрифт за текстови субтитри

[ctx: #14090]
en: International
bg: Международни

[ctx: #14091]
en: Character set
bg: Кодировка

[ctx: #14092]
en: Debugging
bg: Дебъгване

[ctx: #14093]
en: Security
bg: Сигурност

[ctx: #14094]
en: Input devices
bg: Входни устройства

[ctx: #14095]
en: Power saving
bg: Пестене на енергия

[ctx: #14096]
en: Rip
bg: Извличане

[ctx: #14097]
en: Audio CD Insert Action
bg: Действие при поставяне на аудио диск

[ctx: #14098]
en: Play
bg: Възпроизвеждане

[ctx: #14099]
en: Eject disc when CD ripping is complete
bg: Отваряне на дисковото устройство след приключване

[ctx: #14100]
en: Stop ripping CD
bg: Спиране извличането на диска

[ctx: #14101]
en: Acceleration
bg: Ускорение

[ctx: #14102]
en: Blu-ray playback mode
bg: Режим на възпроизвеждане за Blu-ray

[ctx: #14103]
en: Play main movie
bg: Възпроизвеждай филма

[ctx: #14104]
en: Show simplified menu
bg: Показвай опростено меню

[ctx: #15012]
en: Unavailable source
bg: Източникът не е наличен

[ctx: #15013]
en: What would you like to do with media items from %s
bg: Какво искате да направите с медийни елементи от %s

[ctx: #15014]
en: Keep
bg: Да останат

[ctx: #15015]
en: Remove
bg: Премахни

[ctx: #15016]
en: Games
bg: Игри

[ctx: #15019]
en: Add
bg: Добави

[ctx: #15052]
en: Password
bg: Парола

[ctx: #15100]
en: Library
bg: Библиотека

[ctx: #15101]
en: Database
bg: База от данни

[ctx: #15102]
en: * All albums
bg: * Всички албуми

[ctx: #15103]
en: * All artists
bg: * Всички артисти

[ctx: #15104]
en: * All songs
bg: * Всички песни

[ctx: #15105]
en: * All genres
bg: * Всички жанрове

[ctx: #15107]
en: Buffering...
bg: Буфериране...

[ctx: #15108]
en: Navigation sounds
bg: Звуци при навигиране

[ctx: #15109]
en: Skin default
bg: Стандартната (за облика)

[ctx: #15110]
en: Larger font size
bg: По-голям шрифт

[ctx: #15111]
en: Theme
bg: Тема

[ctx: #15112]
en: Default theme
bg: Стандартна тема

[ctx: #15207]
en: Connected
bg: Свързан

[ctx: #15208]
en: Not connected
bg: Не сте свързан

[ctx: #15213]
en: Play using...
bg: Възпроизведи чрез...

[ctx: #15214]
en: Use smoothed A/V synchronisation
bg: Ползвай плавна синхронизация на звука и видеото

[ctx: #15215]
en: Hide file names in thumbs view
bg: При изглед с миниатюри скрий имената на файловете

[ctx: #15216]
en: Play in party mode
bg: Възпроизведи в режим "Парти"

[ctx: #15300]
en: Path not found or invalid
bg: Пътят не е намерен или не е валиден

[ctx: #15301]
en: Could not connect to network server
bg: Свързването с мрежовия сървър е невъзможно

[ctx: #15302]
en: No servers found
bg: Не са намерени сървъри

[ctx: #15303]
en: Workgroup not found
bg: Работната група не е намерена.

[ctx: #15310]
en: Opening multi-path source
bg: Отваряне на източник с няколко пътя

[ctx: #15311]
en: Path:
bg: Път:

[ctx: #16000]
en: General
bg: Основни

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
bg: Интернет търсене

[ctx: #16003]
en: Player
bg: Плейър

[ctx: #16004]
en: Play media from disc
bg: Възпроизведи медия от диск

[ctx: #16008]
en: Enter new title
bg: Въведете ново заглавие

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
bg: Въведете името на филма

[ctx: #16010]
en: Enter the profile name
bg: Въведете името на профила

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
bg: Въведете името на албума

[ctx: #16012]
en: Enter the playlist name
bg: Въведете името на плейлиста

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
bg: Въведете ново име за файла

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
bg: Въведете име на папката

[ctx: #16015]
en: Enter directory
bg: Въведете директория

[ctx: #16016]
en: Available options: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S
bg: Налични опции: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S

[ctx: #16017]
en: Enter search string
bg: Въведете низ за търсене

[ctx: #16018]
en: None
bg: Без

[ctx: #16019]
en: Auto select
bg: Автоматично избиране

[ctx: #16020]
en: De-interlace
bg: Деинтерлейсинг

[ctx: #16024]
en: Cancelling...
bg: Отказване...

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
bg: Въведете името на артиста

[ctx: #16026]
en: Playback failed
bg: Възпроизвеждането се провали

[ctx: #16027]
en: One or more items failed to play.
bg: Възпроизвеждането на един или повече елемента се провали.

[ctx: #16028]
en: Enter value
bg: Въведете стойност

[ctx: #16029]
en: Check the log file for details.
bg: Проверете дневника за детайли.

[ctx: #16030]
en: Party mode aborted.
bg: Режим "Парти" е прекратен.

[ctx: #16031]
en: No matching songs in the library.
bg: Няма съвпадаща песен в библиотеката.

[ctx: #16032]
en: Could not initialise database.
bg: Базата от данни не може да се инициализира.

[ctx: #16033]
en: Could not open database.
bg: Базата от данни не може да се отвори.

[ctx: #16034]
en: Could not get songs from database.
bg: Песни от базата от данни не могат да бъдат намерени.

[ctx: #16035]
en: Party mode playlist
bg: Плейлист в режим "Парти"

[ctx: #16036]
en: De-interlace (Half)
bg: Деинтерлейсинг (наполовина)

[ctx: #16037]
en: Deinterlace video
bg: Деинтерлейсинг

[ctx: #16038]
en: Deinterlace method
bg: Метод за деинтерлейсинг

[ctx: #16039]
en: Off
bg: Изкл.

[ctx: #16040]
en: Auto
bg: Автоматично

[ctx: #16041]
en: On
bg: Вкл.

[ctx: #16100]
en: All Videos
bg: Всички видеа

[ctx: #16101]
en: Unwatched
bg: Неизгледани

[ctx: #16102]
en: Watched
bg: Изгледани

[ctx: #16103]
en: Mark as watched
bg: Маркирай като гледан

[ctx: #16104]
en: Mark as unwatched
bg: Маркирай като негледан

[ctx: #16105]
en: Edit title
bg: Редактирай заглавието

[ctx: #16106]
en: Manage...
bg: Управление...

[ctx: #16107]
en: Edit sort title
bg: Заглавие за сортиране

[ctx: #16200]
en: Operation was aborted
bg: Операцията е прекратена

[ctx: #16201]
en: Copy failed
bg: Копирането се провали

[ctx: #16202]
en: Failed to copy at least one file
bg: Копирането на поне един файл се провали

[ctx: #16203]
en: Move failed
bg: Преместването се провали

[ctx: #16204]
en: Failed to move at least one file
bg: Преместването на поне един файл се провали

[ctx: #16205]
en: Delete failed
bg: Изтриването се провали

[ctx: #16206]
en: Failed to delete at least one file
bg: Изтриването на поне един файл се провали

[ctx: #16300]
en: Video scaling method
bg: Метод за видео мащабиране

[ctx: #16312]
en: (VDPAU)Noise Reduction
bg: (VDPAU)Намаляване на шума

[ctx: #16313]
en: (VDPAU)Sharpness
bg: (VDPAU)Острота

[ctx: #16314]
en: Inverse Telecine
bg: Обратен Telecine

[ctx: #16315]
en: Lanczos3 optimised
bg: Lanczos3 оптимизиран

[ctx: #16316]
en: Auto
bg: Автоматично

[ctx: #16323]
en: Spline36 optimised
bg: Spline36 оптимизиран

[ctx: #16400]
en: Post-processing
bg: Пост обработка

[ctx: #17500]
en: Display sleep timeout
bg: Изобразяване време за заспиване

[ctx: #17997]
en: %i MByte
bg: %i мегабайта

[ctx: #17998]
en: %i hours
bg: %i часа

[ctx: #17999]
en: %i days
bg: %i дни

[ctx: #19000]
en: Switch to channel
bg: Превключи на канал

[ctx: #19001]
en: Separate the search words by using AND, OR and/or NOT.
bg: Разделете думите за търсене с И, ИЛИ

[ctx: #19002]
en: or use phrases to find an exact match, like "The wizard of Oz".
bg: или ползвайте фрази за пълно съвпадение.

[ctx: #19003]
en: Find similar
bg: Намиране подобни

[ctx: #19004]
en: Importing EPG from clients
bg: Внасяне на ЕПС от клиентите

[ctx: #19005]
en: PVR stream information
bg: Информация за ПВР потока

[ctx: #19006]
en: Receiving device
bg: Приемащо устройство

[ctx: #19007]
en: Device status
bg: Състояние на устройството

[ctx: #19008]
en: Signal quality
bg: Качество на сигнала

[ctx: #19012]
en: PVR Backend
bg: ПВР сървър

[ctx: #19013]
en: Free to air
bg: Без шифриране

[ctx: #19014]
en: Fixed
bg: Фиксирана

[ctx: #19015]
en: Encryption
bg: Шифроване

[ctx: #19016]
en: PVR Backend %i - %s
bg: ПВР сървър %i - %s

[ctx: #19017]
en: Recordings
bg: Записи

[ctx: #19018]
en: Folder with channel icons
bg: Папка с икони на канали

[ctx: #19019]
en: Channels
bg: Канали

[ctx: #19020]
en: TV
bg: Телевизия

[ctx: #19021]
en: Radio
bg: Радио

[ctx: #19022]
en: Hidden
bg: Скрит

[ctx: #19023]
en: TV channels
bg: ТВ канали

[ctx: #19024]
en: Radio channels
bg: Радио канали

[ctx: #19025]
en: Upcoming recordings
bg: Бъдещи записи

[ctx: #19026]
en: Add timer...
bg: Добави брояч

[ctx: #19027]
en: No search results
bg: Няма резултат от търсенето

[ctx: #19028]
en: No EPG entries
bg: Няма ЕПС записи

[ctx: #19029]
en: Channel
bg: Канал

[ctx: #19030]
en: Now
bg: Сега

[ctx: #19031]
en: Next
bg: Следващ

[ctx: #19032]
en: Timeline
bg: Времева линия

[ctx: #19033]
en: Information
bg: Информация

[ctx: #19034]
en: Already started recording on this channel
bg: Каналът вече се записва

[ctx: #19035]
en: %s could not be played. Check the log for details.
bg: "%s" не може да бъде възпроизведен. Проверете дневника за детайли.

[ctx: #19036]
en: This recording cannot be played. Check the log for details.
bg: Записът не може да бъде възпроизведен. Проверете дневника за детайли.

[ctx: #19037]
en: Show signal quality
bg: Показвай качеството на сигнала

[ctx: #19038]
en: Not supported by the PVR backend.
bg: Не се поддържа от ПВР сървъра.

[ctx: #19039]
en: Are you sure you want to hide this channel?
bg: Да скрия ли канала?

[ctx: #19040]
en: Timer
bg:  Брояч

[ctx: #19041]
en: Are you sure you want to rename this recording?
bg: Наистина ли желаете да преименувате записа?

[ctx: #19042]
en: Are you sure you want to rename this timer?
bg: Да преименувам ли брояча?

[ctx: #19043]
en: Recording
bg: Записване

[ctx: #19044]
en: Please check your configuration or check the log for details.
bg: Проверете конфигурацията или дневника за детайли.

[ctx: #19045]
en: No PVR clients have been started yet. Wait for the PVR clients to start up or check the log for details.
bg: Няма активни ПВР клиенти. Изчакайте стартирането на ПВР клиента или вижте дневника.

[ctx: #19046]
en: New channel
bg: Нов канал

[ctx: #19047]
en: Programme info
bg: Инф. за програмата

[ctx: #19048]
en: Group management
bg: Управление на групи

[ctx: #19049]
en: Show channel
bg: Покажи канал

[ctx: #19050]
en: Show visible channels
bg: Показвай видимите канали

[ctx: #19051]
en: Show hidden channels
bg: Показвай скритите канали

[ctx: #19052]
en: Move channel to:
bg: Премести канала в:

[ctx: #19053]
en: Recording information
bg: Инф. за записа

[ctx: #19054]
en: Hide channel
bg: Скрий канала

[ctx: #19055]
en: No information available
bg: Няма налична информация

[ctx: #19056]
en: New timer
bg: Нов брояч

[ctx: #19057]
en: Edit timer
bg: Редактирай брояча

[ctx: #19058]
en: Timer enabled
bg: Включен брояч

[ctx: #19059]
en: Stop recording
bg: Край на записването

[ctx: #19060]
en: Delete timer
bg: Изтрий брояча

[ctx: #19061]
en: Add timer
bg: Добави брояч

[ctx: #19062]
en: Sort by: Channel
bg: Сорт.: Канал

[ctx: #19063]
en: Go to begin
bg: Отиди в началото

[ctx: #19064]
en: Go to end
bg: Отиди в края

[ctx: #19066]
en: Channel icons
bg: Икони на канала

[ctx: #19067]
en: This event is already being recorded.
bg: Събитието вече се записва

[ctx: #19068]
en: This recording could not be deleted. Check the log for details.
bg: Записът не може да бъде изтрит. Проверете дневника за детайли.

[ctx: #19069]
en: EPG
bg: ЕПС

[ctx: #19070]
en: Go to now
bg: Към текущия момент

[ctx: #19071]
en: EPG update interval
bg: Интервал на ЕПС обновяване

[ctx: #19072]
en: Do not store the EPG in the database
bg: Не съхранявай ЕПС в базата данни

[ctx: #19073]
en: Delay channel switch
bg: Забавяй при превключване

[ctx: #19074]
en: Active:
bg: Активен:

[ctx: #19075]
en: Name:
bg: Име:

[ctx: #19076]
en: Folder:
bg: Папка:

[ctx: #19077]
en: Radio:
bg: Радио:

[ctx: #19078]
en: Channel:
bg: Канал:

[ctx: #19079]
en: Day:
bg: Ден:

[ctx: #19080]
en: Begin:
bg: Начало:

[ctx: #19081]
en: End:
bg: Край:

[ctx: #19082]
en: Priority:
bg: Приоритет:

[ctx: #19083]
en: Lifetime (days):
bg: Срок за съхранение (дни):

[ctx: #19084]
en: First day:
bg: Първи ден:

[ctx: #19085]
en: Unknown channel %u
bg: Непознат канал %u

[ctx: #19086]
en: Mo-__-__-__-__-__-__
bg: пон-__-__-__-__-__-__

[ctx: #19087]
en: __-Tu-__-__-__-__-__
bg: __-втор-__-__-__-__-__

[ctx: #19088]
en: __-__-We-__-__-__-__
bg: __-__-ср-__-__-__-__

[ctx: #19089]
en: __-__-__-Th-__-__-__
bg: __-__-__-четв-__-__-__

[ctx: #19090]
en: __-__-__-__-Fr-__-__
bg: __-__-__-__-пет-__-__

[ctx: #19091]
en: __-__-__-__-__-Sa-__
bg: __-__-__-__-__-съб-__

[ctx: #19092]
en: __-__-__-__-__-__-Su
bg: __-__-__-__-__-__-нед

[ctx: #19093]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-__-__
bg: пон-втор-ср-четв-пет-__-__

[ctx: #19094]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-Sa-__
bg: пон-втор-ср-четв-пет-съб-__

[ctx: #19095]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-Sa-Su
bg: пон-втор-ср-четв-пет-съб-нед

[ctx: #19096]
en: __-__-__-__-__-Sa-Su
bg: __-__-__-__-__-съб-нед

[ctx: #19097]
en: Enter the name for the recording
bg: Въведете име за записа

[ctx: #19098]
en: Warning
bg: Внимание

[ctx: #19099]
en: Service
bg: Услуга

[ctx: #19101]
en: Provider
bg: Доставчик

[ctx: #19102]
en: Please switch to another channel.
bg: Моля, превключете на друг канал

[ctx: #19103]
en: Go to channel
bg: Иди на канал

[ctx: #19104]
en: Enter the name of the folder for the recording
bg: Въведете името на папката за записа

[ctx: #19105]
en: Please select a channel
bg: Изберете канал

[ctx: #19106]
en: Next timer on
bg: Следващ брояч

[ctx: #19107]
en: at
bg: в

[ctx: #19109]
en: Couldn't save timer. Check the log for details.
bg: Незапазен брояч. Проверете дневника за детайли.

[ctx: #19110]
en: An unexpected error occurred. Try again later or check the log for details.
bg: Неочаквана грешка. Опитайте по-късно или проверете дневника за детайли.

[ctx: #19111]
en: PVR backend error. Check the log for details.
bg: Грешка в ПВР сървъра. Проверете дневника за подробности.

[ctx: #19112]
en: Delete this recording?
bg: Изтриване на записа?

[ctx: #19113]
en: Delete all recordings in this folder?
bg: Изтриване на всички записи в тази папка?

[ctx: #19114]
en: Version
bg: Версия

[ctx: #19115]
en: Address
bg: Адрес

[ctx: #19116]
en: Disksize
bg: Размер на диска

[ctx: #19117]
en: Search for channels
bg: Търсене за канали

[ctx: #19118]
en: Cannot use PVR functions while searching.
bg: PVR функциите не може да се ползват по време на търсенето.

[ctx: #19119]
en: On which server do you want to search?
bg: На кой сървър искате да се търси?

[ctx: #19120]
en: Client number
bg: Клиентски номер

[ctx: #19121]
en: Avoid repeats
bg: Избягване на повторения

[ctx: #19122]
en: This timer is still recording. Are you sure you want to delete this timer?
bg: Този брояч записва. Да го изтрия ли?

[ctx: #19123]
en: Free to air channels only
bg: Само отворени канали

[ctx: #19124]
en: Ignore present timers
bg: Игнорирай съществуващите броячи

[ctx: #19125]
en: Ignore present recordings
bg: Игнорирай съществуващите записи

[ctx: #19126]
en: Start time
bg: Време на започване

[ctx: #19127]
en: End time
bg: Време на приключване

[ctx: #19128]
en: Start date
bg: Дата на започване

[ctx: #19129]
en: End date
bg: Дата на приключване

[ctx: #19130]
en: Minimum duration
bg: Мин. продължителност

[ctx: #19131]
en: Maximum duration
bg: Макс. продължителност

[ctx: #19132]
en: Include unknown genres
bg: Включително непознати жанрове

[ctx: #19133]
en: Search string
bg: Низ за търсене

[ctx: #19134]
en: Include description
bg: Търси в описанията

[ctx: #19135]
en: Case sensitive
bg: Различаване на малки и главни букви

[ctx: #19136]
en: Channel unavailable
bg: Каналът е недостъпен

[ctx: #19137]
en: No groups defined
bg: Няма дефинирани групи

[ctx: #19138]
en: Please create a group first
bg: Моля, първо създайте група

[ctx: #19139]
en: Name of the new group
bg: Име на новата група

[ctx: #19140]
en: Search...
bg: Търсене

[ctx: #19141]
en: Group
bg: Група

[ctx: #19142]
en: Search guide
bg: Ръководство за търсене

[ctx: #19143]
en: Group management
bg: Управление на групи

[ctx: #19144]
en: No groups defined
bg: Няма дефинирани групи

[ctx: #19145]
en: Grouped
bg: Групиран

[ctx: #19146]
en: Groups
bg: Групи

[ctx: #19147]
en: The PVR backend does not support this action. Check the log for details.
bg: ПВР сървъра не поддържа това действие. Проверете дневника за подробности.

[ctx: #19148]
en: Channel
bg: Канал

[ctx: #19149]
en: Mo
bg: пон.

[ctx: #19150]
en: Tu
bg: втор.

[ctx: #19151]
en: We
bg: ср.

[ctx: #19152]
en: Th
bg: четв.

[ctx: #19153]
en: Fr
bg: пет.

[ctx: #19154]
en: Sa
bg: съб.

[ctx: #19155]
en: Su
bg: нед.

[ctx: #19156]
en: from
bg: от

[ctx: #19157]
en: Next recording
bg: Следващ запис

[ctx: #19158]
en: Currently recording
bg: В момента записва

[ctx: #19159]
en: from
bg: от

[ctx: #19160]
en: to
bg: до

[ctx: #19162]
en: Recording active
bg: Запис активен

[ctx: #19163]
en: Recordings
bg: Записи

[ctx: #19164]
en: Cannot start recording. Check the log for details.
bg: Записът не може да бъде започнат. Проверете дневника за детайли.

[ctx: #19165]
en: Switch
bg: Превключи

[ctx: #19166]
en: PVR information
bg: ПВР информация

[ctx: #19167]
en: Scan for missing icons
bg: Сканирай за липсващи икони

[ctx: #19169]
en: Hide video information box
bg: Скрий информацията за видеото

[ctx: #19170]
en: Timeout when starting playback
bg: Забавяне при стартиране на възпроизвеждането

[ctx: #19171]
en: Start playback minimised
bg: Стартирай възпроизвеждането в прозорец

[ctx: #19172]
en: Instant recording duration
bg: Продължителност на незабавните записи

[ctx: #19173]
en: Default recording priority
bg: Стандартен приоритет на записите

[ctx: #19174]
en: Default recording lifetime
bg: Стандартен срок за съхранение на записите

[ctx: #19175]
en: Margin at the start of a recording
bg: Интервал преди началото на записа

[ctx: #19176]
en: Margin at the end of a recording
bg: Интервал след края на записа

[ctx: #19177]
en: Playback
bg: Възпроизвеждане

[ctx: #19178]
en: Show channel information when switching channels
bg: Показвай инф. за канала при превключване на каналите

[ctx: #19180]
en: TV
bg: Телевизия

[ctx: #19181]
en: Menu/OSD
bg: Меню/OSD

[ctx: #19182]
en: Days to display in the EPG
bg: Дни за показване в ЕПС

[ctx: #19183]
en: Radio
bg: Радио

[ctx: #19185]
en: Reset the PVR database
bg: Нулирай ПВР базата данни

[ctx: #19186]
en: All data in the PVR database is being erased
bg: Всички данни в ПВР базата данни ще бъдат изтрити

[ctx: #19187]
en: Reset the EPG database
bg: Нулирай ЕПС базата данни

[ctx: #19188]
en: EPG is being reset
bg: Нулиране на ЕПС

[ctx: #19189]
en: Continue last channel on startup
bg: При стартиране продължи от последно гледания канал

[ctx: #19190]
en: Background
bg: Фон

[ctx: #19191]
en: PVR service
bg: ПВР услуга

[ctx: #19192]
en: None of the connected PVR backends supports scanning for channels.
bg: Свързаните ПВР сървъри не поддържат сканиране на канали.

[ctx: #19193]
en: The channel scan cannot be started. Check the log for details.
bg: Сканирането за канали не може да започне. Проверете дневника за детайли.

[ctx: #19194]
en: Continue?
bg: Продължи?

[ctx: #19195]
en: Client actions
bg: Клиентски действия

[ctx: #19196]
en: PVR client specific actions
bg: Действия на записите, специфични за клиента

[ctx: #19197]
en: Recording started on: %s
bg: Записът стартиран на: %s

[ctx: #19198]
en: Recording finished on: %s
bg: Записът приключи на: %s

[ctx: #19199]
en: Channel manager
bg: Диспечер на каналите

[ctx: #19200]
en: EPG source:
bg: ЕПС източник:

[ctx: #19201]
en: Channel name:
bg: Име на канала:

[ctx: #19202]
en: Channel icon:
bg: Икона на канала:

[ctx: #19203]
en: Edit channel
bg: Редактирай канала

[ctx: #19204]
en: New channel
bg: Нов канал

[ctx: #19205]
en: Group management
bg: Управление на групи

[ctx: #19206]
en: Activate EPG:
bg: Активиране на ЕПС:

[ctx: #19207]
en: Group:
bg: Група:

[ctx: #19208]
en: Enter the name of the new channel
bg: Въведете име на новия канал

[ctx: #19209]
en: Kodi virtual backend
bg: Kodi виртуален сървър

[ctx: #19210]
en: Client
bg: Клиент

[ctx: #19211]
en: Delete channel
bg: Изтрий канала

[ctx: #19212]
en: This list contains changes
bg: В списъка има промени

[ctx: #19213]
en: Select backend
bg: Изберете сървър

[ctx: #19214]
en: Enter a valid URL for the new channel
bg: Въведете валиден адрес на новия канал

[ctx: #19215]
en: The PVR backend does not support timers.
bg: ПВР сървъра не поддържа броячи.

[ctx: #19216]
en: All radio channels
bg: Всички радио канали

[ctx: #19217]
en: All TV channels
bg: Всички ТВ канали

[ctx: #19218]
en: Visible
bg: Видим

[ctx: #19219]
en: Ungrouped channels
bg: Негрупирани канали

[ctx: #19220]
en: Channels in
bg: Канали в

[ctx: #19221]
en: Synchronise channel groups with backend(s)
bg: Синхронизирай групите канали със сървъра(ите)

[ctx: #19222]
en: EPG
bg: ЕПС

[ctx: #19223]
en: No PVR Add-on could be enabled. Check your settings or the log for more info.
bg: Неуспешно включване на ПВР добавката. Проверете настройките си или дневника за повече информация.

[ctx: #19224]
en: Recording aborted
bg: Записът прекратен

[ctx: #19225]
en: Recording scheduled
bg: Запис по график

[ctx: #19226]
en: Recording started
bg: Започнат е запис

[ctx: #19227]
en: Recording completed
bg: Приключен е запис

[ctx: #19228]
en: Recording deleted
bg: Изтрит е запис

[ctx: #19229]
en: Close channel OSD after switching channels
bg: Скривай OSD за канала при превключване на каналите

[ctx: #19230]
en: Prevent EPG updates during playback
bg: Изключи ЕПС обновяването по време на възпроизвеждане на ТВ потока

[ctx: #19231]
en: Always use the channel order from the backend(s)
bg: Винаги ползвай сортирането на каналите от сървъра(ите)

[ctx: #19232]
en: Clear search results
bg: Изчисти резултата от търсенето

[ctx: #19233]
en: Display a notification on timer updates
bg: Покажи известие при обновяване на брояча

[ctx: #19234]
en: Use backend channels numbers (only works with 1 enabled PVR Add-on)
bg: Ползвай №-та на каналите от сървъра (1 вкл. ПВР добавка)

[ctx: #19235]
en: PVR manager is starting up
bg: ПВР диспечерът се стартира

[ctx: #19236]
en: Loading channels from clients
bg: Зареждане на канал от клиент

[ctx: #19237]
en: Loading timers from clients
bg: Зареждане на броячи от клиенти

[ctx: #19238]
en: Loading recordings from clients
bg: Зареждане на записи от клиенти

[ctx: #19239]
en: Starting background threads
bg: Стартиране на фонови процеси

[ctx: #19240]
en: No PVR Add-on enabled
bg: Няма включена ПВР добавка

[ctx: #19241]
en: The PVR manager has been enabled without any
bg: ПВР диспечера е включен без каквото и да е

[ctx: #19242]
en: enabled PVR Add-on. Enable at least one Add-on
bg: включени ПВР добавки. Включете поне една добавка

[ctx: #19243]
en: in order to use the PVR functionality.
bg: за ползване на ПВР функциите.

[ctx: #19244]
en: Backend idle time
bg: Време на неактивност за сървъра

[ctx: #19245]
en: Set wakeup command (cmd [timestamp])
bg: Задайте команда за събуждане (cmd [timestamp])

[ctx: #19246]
en: Wakeup before recording
bg: Събуждане преди започване на запис

[ctx: #19247]
en: Daily wakeup
bg: Събуждане всеки ден

[ctx: #19248]
en: Daily wakeup time (HH:MM:SS)
bg: Всеки ден в (ЧЧ:ММ:СС) часа

[ctx: #19249]
en: Filter channels
bg: Филтриране на канали

[ctx: #19250]
en: Loading EPG from database
bg: Зареждане на ЕПС от базата данни

[ctx: #19251]
en: Update EPG information
bg: Обновяване на ЕПС информацията

[ctx: #19252]
en: Schedule EPG update for this channel?
bg: Да се планира ли ЕПС време за обновяване на този канал?

[ctx: #19253]
en: EPG update scheduled for channel
bg: ЕПС планирано време за обновяване на канала

[ctx: #19254]
en: EPG update failed for channel
bg: Не бе обновен ЕПС за канала

[ctx: #19255]
en: Start recording
bg: Начало на запис

[ctx: #19256]
en: Stop recording
bg: Край на записването

[ctx: #19257]
en: Lock channel
bg: Заключи канала

[ctx: #19258]
en: Unlock channel
bg: Отключи канала

[ctx: #19259]
en: Parental control
bg: Родителски контрол

[ctx: #19260]
en: Unlock duration
bg: Период за отключване

[ctx: #19261]
en: Change PIN
bg: Променете кода

[ctx: #19262]
en: Parental control. Enter PIN:
bg: Родителски контрол. Въведете код:

[ctx: #19263]
en: Locked channel. Enter PIN:
bg: Каналът е заключен. Въведете код:

[ctx: #19264]
en: Incorrect PIN
bg: Неправилен код

[ctx: #19265]
en: The entered PIN number was incorrect.
bg: Въведеният код е неправилен.

[ctx: #19266]
en: Parental locked
bg: Заключен за деца

[ctx: #19267]
en: Parental locked:
bg: Заключен за деца:

[ctx: #19268]
en: Do not show 'no information available' labels
bg: Без етикети тип "Няма налична информация"

[ctx: #19269]
en: Do not show 'connection lost' warnings
bg: Без предупреждения за пропаднала връзка

[ctx: #19270]
en: Group Items
bg: Групиране

[ctx: #19271]
en: No PVR Add-ons could be found
bg: Няма открити ПВР добавки

[ctx: #19272]
en: You need a tuner, backend software, and an
bg: Имате нужда от тунер, сървърен софтуер, както и

[ctx: #19273]
en: Add-on for the backend to be able to use PVR.
bg: Добавка за сървъра, за да може да се ползва ПВР.

[ctx: #19274]
en: Please visit http://kodi.wiki/view/PVR to learn more.
bg: За да научите повече посетете http://kodi.wiki/view/PVR.

[ctx: #19275]
en: Conflict warning
bg: ВНИМАНИЕ: Конфликт

[ctx: #19276]
en: Conflict error
bg: Конфликт

[ctx: #19277]
en: Recording conflict
bg: Конфликт при записването

[ctx: #19278]
en: Recording error
bg: Грешка при записването

[ctx: #19279]
en: Client specific
bg: Специфични за клиента

[ctx: #19280]
en: Client specific settings
bg: Настройки, специфични за клиента

[ctx: #19281]
en: Confirm channel switches by pressing OK
bg: Потвърдете превключването на канални, като натиснете Добре

[ctx: #19282]
en: Current icon
bg: Текуща икона

[ctx: #19283]
en: No icon
bg: Няма икона

[ctx: #19284]
en: Choose icon
bg: Избери икона

[ctx: #19285]
en: Browse for icon
bg: Преглед за икона

[ctx: #19286]
en: Searching for channel icons
bg: Търсене за икона на канала

[ctx: #19287]
en: All channels
bg: Всички канали

[ctx: #19499]
en: Other/Unknown
bg: Друго/Неизвестно

[ctx: #19500]
en: Movie/Drama
bg: Филм/Драма

[ctx: #19501]
en: Detective/Thriller
bg: Криминален/Трилър

[ctx: #19502]
en: Adventure/Western/War
bg: Приключения/Уестърни/Военни

[ctx: #19503]
en: Science Fiction/Fantasy/Horror
bg: Научни фантастики/Фантазии/Ужаси

[ctx: #19504]
en: Comedy
bg: Комедия

[ctx: #19505]
en: Soap/Melodrama/Folkloric
bg: Сапунки/Мелодрами/Фолклорни

[ctx: #19506]
en: Romance
bg: Романс

[ctx: #19507]
en: Serious/Classical/Religious/Historical Movie/Drama
bg: Сериозни/Класически/Религиозни/Исторически/Драми

[ctx: #19508]
en: Adult Movie/Drama
bg: Филми за възрастни/Драма

[ctx: #19516]
en: News/Current Affairs
bg: Новини/Текущи събития

[ctx: #19517]
en: News/Weather Report
bg: Новини/Прогноза за времето

[ctx: #19518]
en: News Magazine
bg: Новинарско предаване

[ctx: #19519]
en: Documentary
bg: Документален

[ctx: #19520]
en: Discussion/Interview/Debate
bg: Дискусии/Интервюта/Дебати

[ctx: #19532]
en: Show/Game Show
bg: Шоу/Гейм шоу

[ctx: #19533]
en: Game Show/Quiz/Contest
bg: Гейм шоу/Викторина/Конкурс

[ctx: #19534]
en: Variety Show
bg: Вариете

[ctx: #19535]
en: Talk Show
bg: Ток шоу

[ctx: #19548]
en: Sports
bg: Спорт

[ctx: #19549]
en: Special Event
bg: Специални събития

[ctx: #19550]
en: Sport Magazine
bg: Спортно предаване

[ctx: #19551]
en: Football
bg: Футбол

[ctx: #19552]
en: Tennis/Squash
bg: Тенис/Скуош

[ctx: #19553]
en: Team Sports
bg: Отборни спортове

[ctx: #19554]
en: Athletics
bg: Атлетика

[ctx: #19555]
en: Motor Sport
bg: Моторни спортове

[ctx: #19556]
en: Water Sport
bg: Водни спортове

[ctx: #19557]
en: Winter Sports
bg: Зимни спортове

[ctx: #19558]
en: Equestrian
bg: Конен спорт

[ctx: #19559]
en: Martial Sports
bg: Бойни спортове

[ctx: #19564]
en: Children's/Youth Programmes
bg: Програми за деца и младежи

[ctx: #19565]
en: Pre-school Children's Programmes
bg: Детски предучилищни програми

[ctx: #19566]
en: Entertainment Programmes for 6 to 14
bg: Развлекателни програми от 6 до 14

[ctx: #19567]
en: Entertainment Programmes for 10 to 16
bg: Развлекателни програми от 10 до 16

[ctx: #19568]
en: Informational/Educational/School Programme
bg: Информационни/Образователни/Училищни програми

[ctx: #19569]
en: Cartoons/Puppets
bg: Анимационни/Куклени

[ctx: #19580]
en: Music/Ballet/Dance
bg: Музика/Балет/Денс

[ctx: #19581]
en: Rock/Pop
bg: Рок/Поп

[ctx: #19582]
en: Serious/Classical Music
bg: Сериозни/Класическа музика

[ctx: #19583]
en: Folk/Traditional Music
bg: Фолк/Традиционна музика

[ctx: #19584]
en: Musical/Opera
bg: Мюзикъл/Опера

[ctx: #19585]
en: Ballet
bg: Балет

[ctx: #19596]
en: Arts/Culture
bg: Изкуства/Култура

[ctx: #19597]
en: Performing Arts
bg: Сценични изкуства

[ctx: #19598]
en: Fine Arts
bg: Изящни изкуства

[ctx: #19599]
en: Religion
bg: Религия

[ctx: #19600]
en: Popular Culture/Traditional Arts
bg: Популярна култура/Традиционни изкуства

[ctx: #19601]
en: Literature
bg: Литература

[ctx: #19602]
en: Film/Cinema
bg: Филм/Кино

[ctx: #19603]
en: Experimental Film/Video
bg: Експериментален филм/видео

[ctx: #19604]
en: Broadcasting/Press
bg: Предавания/Медии

[ctx: #19605]
en: New Media
bg: Нови предавания

[ctx: #19606]
en: Arts/Culture Magazines
bg: Предавания за култура и изкуство

[ctx: #19607]
en: Fashion
bg: Мода

[ctx: #19612]
en: Social/Political/Economics
bg: Социални/Политически/Икономически

[ctx: #19613]
en: Magazines/Reports/Documentary
bg: Предавания/Репортажи/Документалистика

[ctx: #19614]
en: Economics/Social Advisory
bg: Икономически/Социални съвети

[ctx: #19615]
en: Remarkable People
bg: Забележителни хора

[ctx: #19628]
en: Education/Science/Factual
bg: Образователни/Научни/Действителни

[ctx: #19629]
en: Nature/Animals/Environment
bg: Природа/Животни/Околна среда

[ctx: #19630]
en: Technology/Natural Sciences
bg: Технологии/Естествени науки

[ctx: #19631]
en: Medicine/Physiology/Psychology
bg: Медицина/Психология/Физиология

[ctx: #19632]
en: Foreign Countries/Expeditions
bg: Чужбина/Експедиции

[ctx: #19633]
en: Social/Spiritual Sciences
bg: Социални/Духовни науки

[ctx: #19634]
en: Further Education
bg: Допълнително образование

[ctx: #19635]
en: Languages
bg: Езици

[ctx: #19644]
en: Leisure/Hobbies
bg: Отдих/Хоби

[ctx: #19645]
en: Tourism/Travel
bg: Туризъм/Пътешествия

[ctx: #19646]
en: Handicraft
bg: Направи си сам

[ctx: #19647]
en: Motoring
bg: Авто Мото

[ctx: #19648]
en: Fitness & Health
bg: Фитнес и здраве

[ctx: #19649]
en: Cooking
bg: Готвене

[ctx: #19650]
en: Advertisement/Shopping
bg: Рекламиране/Пазаруване

[ctx: #19651]
en: Gardening
bg: Градинарство

[ctx: #19660]
en: Special Characteristics
bg: Специални характеристики

[ctx: #19661]
en: Original Language
bg: Оригинален език

[ctx: #19662]
en: Black & White
bg: Черно и бяло

[ctx: #19663]
en: Unpublished
bg: Непубликувано

[ctx: #19664]
en: Live Broadcast
bg: Директно излъчване

[ctx: #19676]
en: Drama
bg: Драма

[ctx: #19677]
en: Detective/Thriller
bg: Криминален/Трилър

[ctx: #19678]
en: Adventure/Western/War
bg: Приключения/Уестърни/Военни

[ctx: #19679]
en: Science Fiction/Fantasy/Horror
bg: Научни фантастики/Фантазии/Ужаси

[ctx: #19680]
en: Comedy
bg: Комедия

[ctx: #19681]
en: Soap/Melodrama/Folkloric
bg: Сапунки/Мелодрами/Фолклорни

[ctx: #19682]
en: Romance
bg: Романс

[ctx: #19683]
en: Serious/ClassicalReligion/Historical
bg: Сериозни/Класическа религия/Исторически

[ctx: #19684]
en: Adult
bg: За възрастни

[ctx: #20000]
en: Saved music folder
bg: Папка за извлечената музика

[ctx: #20001]
en: Use external DVD player
bg: Ползвай външен DVD плейър

[ctx: #20002]
en: External DVD player
bg: Външен DVD плейър

[ctx: #20003]
en: Trainers folder
bg: Папка за Trainers

[ctx: #20004]
en: Screenshot folder
bg: Папка за снимките на екрана

[ctx: #20006]
en: Playlists folder
bg: Папка за плейлистите

[ctx: #20007]
en: Recordings
bg: Записи

[ctx: #20008]
en: Screenshots
bg: Снимки на екрана

[ctx: #20009]
en: Use Kodi
bg: Ползвай Kodi

[ctx: #20011]
en: Music playlists
bg: Музикални плейлисти

[ctx: #20012]
en: Video playlists
bg: Видео плейлисти

[ctx: #20013]
en: Do you wish to launch the game?
bg: Желаете ли играта да бъде стартирана?

[ctx: #20014]
en: Sort by: Playlist
bg: Подредба: Плейлист

[ctx: #20015]
en: Remote thumb
bg: Отдалечена миниатюра

[ctx: #20016]
en: Current thumb
bg: Текуща миниатюра

[ctx: #20017]
en: Local thumb
bg: Локална миниатюра

[ctx: #20018]
en: No thumb
bg: Без миниатюра

[ctx: #20019]
en: Choose thumbnail
bg: Избор на миниатюра

[ctx: #20023]
en: Conflict
bg: Конфликт

[ctx: #20024]
en: Scan new
bg: Сканирай за нови

[ctx: #20025]
en: Scan all
bg: Сканирай всички

[ctx: #20026]
en: Region
bg: Район

[ctx: #20037]
en: Summary
bg: Обобщение

[ctx: #20038]
en: Lock music window
bg: Заключи прозореца на музиката

[ctx: #20039]
en: Lock videos window
bg: Заключи прозореца на видео файловете

[ctx: #20040]
en: Lock pictures window
bg: Заключи прозореца на снимките

[ctx: #20041]
en: Lock programs & scripts windows
bg: Заключи прозореца на програмите и скриптовете

[ctx: #20042]
en: Lock file manager
bg: Заключи диспечера на файлове

[ctx: #20043]
en: Lock settings
bg: Заключи настройките

[ctx: #20044]
en: Start fresh
bg: Започни наново

[ctx: #20045]
en: Enter master mode
bg: Вход в главния режим

[ctx: #20046]
en: Leave master mode
bg: Изход от главния режим

[ctx: #20047]
en: Create profile '%s'?
bg: Да бъде ли създаден профилът "%s"?

[ctx: #20048]
en: Start with fresh settings
bg: Начало с нови настройки

[ctx: #20049]
en: Best available
bg: Най-добрите налични

[ctx: #20050]
en: Auto-switch between 16x9 and 4x3
bg: Автопревключване между 16x9 и 4x3

[ctx: #20051]
en: Treat stacked files as single file
bg: Третирай групираните файлове като отделни

[ctx: #20052]
en: Caution
bg: Внимание

[ctx: #20053]
en: Left master mode
bg: Напуснахте главния режим

[ctx: #20054]
en: Entered master mode
bg: Влязохте в главния режим

[ctx: #20055]
en: Allmusic.com thumb
bg: Allmusic.com миниатюра

[ctx: #20057]
en: Remove thumbnail
bg: Премахни миниатюрата

[ctx: #20058]
en: Add profile...
bg: Добави профил...

[ctx: #20059]
en: Query info for all albums
bg: Изискай инф. за всеки албум

[ctx: #20060]
en: Media info
bg: Медийна информация

[ctx: #20061]
en: Separate
bg: Отделно

[ctx: #20062]
en: Shares with default
bg: Споделено с главния профил

[ctx: #20063]
en: Shares with default (read only)
bg: Споделено с главния профил (само за четене)

[ctx: #20064]
en: Copy default
bg: Копирай стандартните

[ctx: #20065]
en: Profile picture
bg: Картинка на профила

[ctx: #20066]
en: Lock preferences
bg: Настройки за заключване

[ctx: #20067]
en: Edit profile
bg: Редактирай профила

[ctx: #20068]
en: Profile lock
bg: Заключване на профила

[ctx: #20069]
en: Could not create folder
bg: Папката не може да бъде създадена

[ctx: #20070]
en: Profile directory
bg: Папка на профила

[ctx: #20071]
en: Start with fresh media sources
bg: Начало с нови медийни източници

[ctx: #20072]
en: Make sure the selected folder is writable
bg: Уверете се, че в избраната папка може да се

[ctx: #20073]
en: and that the new folder name is valid
bg: записва и името на папката е валидно

[ctx: #20074]
en: MPAA rating
bg: MPAA рейтинг

[ctx: #20075]
en: Enter master lock code
bg: Въведете кода за заключване

[ctx: #20076]
en: Ask for master lock code on startup
bg: Искай кода при стартиране

[ctx: #20077]
en: Skin settings
bg: Настройки на облика

[ctx: #20078]
en: - no link set -
bg: - не е зададена препратка -

[ctx: #20079]
en: Enable animations
bg: Включи анимациите

[ctx: #20080]
en: Disable RSS during music
bg: Изключи RSS при възпроизвеждане на музика

[ctx: #20081]
en: Enable shortcut buttons
bg: Включи клавишните комбинации

[ctx: #20082]
en: Show programs in main menu
bg: Показвай програмите в главното меню

[ctx: #20083]
en: Show music info
bg: Показвай инф. за текущия музикален файл

[ctx: #20084]
en: Show weather info
bg: Показвай текущите метеорологични условия

[ctx: #20085]
en: Show system info
bg: Показвай инф. за системна

[ctx: #20086]
en: Show available disk space C: E: F:
bg: Показвай наличното място на дисковете C: E: F:

[ctx: #20087]
en: Show available disk space E: F: G:
bg: Показвай наличното място на дисковете E: F: G:

[ctx: #20088]
en: Weather info
bg: Информация за времето

[ctx: #20089]
en: Drive space free
bg: Свободно място на диска

[ctx: #20090]
en: Enter the name of an existing share
bg: Въведете име на съществуващ споделен ресурс

[ctx: #20091]
en: Lock code
bg: Код за заключване

[ctx: #20092]
en: Load profile
bg: Зареди профила

[ctx: #20093]
en: Profile name
bg: Име на профила

[ctx: #20094]
en: Media sources
bg: Медийни източници

[ctx: #20095]
en: Enter profile lock code
bg: Въведете кода за заключване на профила

[ctx: #20096]
en: Login screen
bg: Екран за влизане

[ctx: #20097]
en: Fetching album info
bg: Изтегляне на инф. за албума

[ctx: #20098]
en: Fetching info for album
bg: Изтегляне на инф. за албум

[ctx: #20099]
en: Can't rip CD or track while playing from CD
bg: Не може да се извлича от CD докато се възпроизвежда

[ctx: #20100]
en: Master lock code and settings
bg: Заключващ код и настройки

[ctx: #20101]
en: Entering master lock code always enables master mode
bg: Въвеждането на заключващия код да включва главния режим

[ctx: #20102]
en: or copy from default?
bg: или копиране на стандартните?

[ctx: #20103]
en: Save changes to profile?
bg: Да бъдат ли записани промените на профила?

[ctx: #20104]
en: Old settings found.
bg: Намерени са стари настройки.

[ctx: #20105]
en: Do you want to use them?
bg: Желаете ли да ги ползвате?

[ctx: #20106]
en: Old media sources found.
bg: Намерени са стари медийни източници.

[ctx: #20107]
en: Separate (locked)
bg: Отделно (заключено)

[ctx: #20108]
en: Root
bg: Основна

[ctx: #20109]
en: Zoom
bg: Приближаване

[ctx: #20110]
en: UPnP settings
bg: UPnP настройки

[ctx: #20111]
en: Autostart UPnP client
bg: Автоматично стартиране на UPnP клиента

[ctx: #20112]
en: Last login: %s
bg: Последно влизане: %s

[ctx: #20113]
en: Never logged on
bg: До сега не сте се влизали

[ctx: #20114]
en: Profile %i / %i
bg: Профил %i / %i

[ctx: #20115]
en: User login / Select a profile
bg: Влизане / Изберете профил

[ctx: #20116]
en: Use lock on login screen
bg: Заключване на екрана за влизане

[ctx: #20117]
en: Invalid lock code.
bg: Кодът за заключване не е валиден.

[ctx: #20118]
en: This requires the master lock to be set.
bg: Трябва да зададете кода за заключване.

[ctx: #20119]
en: Would you like to set it now?
bg: Желаете ли да го зададете сега?

[ctx: #20120]
en: Loading program information
bg: Зареждане на информация за програмата

[ctx: #20121]
en: Party on!
bg: Започва парти!

[ctx: #20122]
en: True
bg: Правилно

[ctx: #20123]
en: Mixing drinks
bg: Смесване на напитките

[ctx: #20124]
en: Filling glasses
bg: Пълнене на чашите

[ctx: #20125]
en: Logged on as
bg: Влезли сте като

[ctx: #20126]
en: Log off
bg: Излезте

[ctx: #20128]
en: Go to root
bg: Към основната папка

[ctx: #20129]
en: Weave
bg: Вълна

[ctx: #20130]
en: Weave (inverted)
bg: Вълна (обърната)

[ctx: #20131]
en: Blend
bg: Смесване

[ctx: #20132]
en: Restart video
bg: Рестартирай видеото

[ctx: #20133]
en: Edit network location
bg: Редактирай мястото в мрежата

[ctx: #20134]
en: Remove network location
bg: Премахни мястото в мрежата

[ctx: #20135]
en: Do you want to scan the folder?
bg: Желаете ли папката да бъде сканирана?

[ctx: #20136]
en: Memory unit
bg: Карта с памет

[ctx: #20137]
en: Memory unit mounted
bg: Монтирана е карта с памет

[ctx: #20138]
en: Unable to mount memory unit
bg: Монтирането на картата с памет не е възможно

[ctx: #20139]
en: In port %i, slot %i
bg: На порт %i, слот %i

[ctx: #20140]
en: Lock screensaver
bg: Заключи скрийнсейвъра

[ctx: #20141]
en: Set
bg: Задай

[ctx: #20142]
en: Username
bg: Потребител

[ctx: #20143]
en: Enter password for
bg: Въведете парола за

[ctx: #20144]
en: Shutdown timer
bg: Брояч за изключване

[ctx: #20145]
en: Shutdown interval (in minutes)
bg: Интервал за изкл (минути)

[ctx: #20146]
en: Started, shutdown in %im
bg: Стартирано е изключване след %i мин

[ctx: #20147]
en: Shutdown in 30 minutes
bg: Изключване след 30 минути

[ctx: #20148]
en: Shutdown in 60 minutes
bg: Изключване след 60 минути

[ctx: #20149]
en: Shutdown in 120 minutes
bg: Изключване след 120 минути

[ctx: #20150]
en: Custom shutdown timer
bg: Изключване с брояч

[ctx: #20151]
en: Cancel shutdown timer
bg: Прекъсни брояча за изключване

[ctx: #20152]
en: Lock preferences for %s
bg: Заключи настройките за %s

[ctx: #20153]
en: Browse...
bg: Преглед...

[ctx: #20154]
en: Summary information
bg: Обобщение

[ctx: #20155]
en: Storage information
bg: Памет

[ctx: #20156]
en: Hard disk information
bg: Твърд диск

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
bg: DVD-ROM

[ctx: #20158]
en: Network information
bg: Мрежа

[ctx: #20159]
en: Video information
bg: Видео

[ctx: #20160]
en: Hardware information
bg: Хардуер

[ctx: #20161]
en: Total
bg: Общо

[ctx: #20162]
en: Used
bg: В употреба

[ctx: #20163]
en: of
bg: от

[ctx: #20164]
en: Locking not supported
bg: Заключването не се поддържа

[ctx: #20165]
en: Not locked
bg: Отключено

[ctx: #20166]
en: Locked
bg: Заключено

[ctx: #20167]
en: Frozen
bg: Замразено

[ctx: #20168]
en: Requires reset
bg: Изисква рестарт

[ctx: #20169]
en: Week
bg: Седмица

[ctx: #20170]
en: Line
bg: Линия

[ctx: #20171]
en: Windows network (SMB)
bg: Windows мрежа (SMB)

[ctx: #20172]
en: XBMSP server
bg: XBMSP сървър

[ctx: #20173]
en: FTP server
bg: FTP сървър

[ctx: #20174]
en: iTunes music share (DAAP)
bg: DAAP - споделена музика от iTunes

[ctx: #20175]
en: UPnP server
bg: UPnP сървър

[ctx: #20176]
en: Show video info
bg: Показвай инф. за текущото видео

[ctx: #20177]
en: Done
bg: Завършено

[ctx: #20180]
en: Symbols
bg: Символи

[ctx: #20183]
en: Reload skin
bg: Презареди облика

[ctx: #20184]
en: Rotate pictures using EXIF information
bg: Ротирай снимките въз основа на EXIF информацията

[ctx: #20185]
en: Use poster view styles for TV shows
bg: За ТВ Сериали ползвай изглед с плакати

[ctx: #20186]
en: Please wait
bg: Моля, изчакайте

[ctx: #20188]
en: Announce library updates via UPnP
bg: Съобщавай за обновяване на библиотеката чрез UPnP

[ctx: #20189]
en: Enable auto scrolling for plot & review
bg: Превъртай автоматично текста на сюжета и отзивите

[ctx: #20190]
en: Custom
bg: Персонален

[ctx: #20191]
en: Enable debug logging
bg: Включи дебъг дневника

[ctx: #20192]
en: Download additional information during updates
bg: Сваляй допълнителна инф. при обновяване на библиотеката

[ctx: #20193]
en: Default service for album information
bg: Услуга, от която да се тегли инф. за албумите

[ctx: #20194]
en: Default service for artist information
bg: Услуга, от която да се тегли инф. за артистите

[ctx: #20195]
en: Change scraper
bg: Смени източника на инф.

[ctx: #20196]
en: Export music library
bg: Изнасяне на музикалната библиотека

[ctx: #20197]
en: Import music library
bg: Внасяне на музикална библиотека

[ctx: #20198]
en: No artist found!
bg: Не е намерен артист!

[ctx: #20199]
en: Downloading artist info failed
bg: Свалянето на информация за артист се провали

[ctx: #20220]
en: Override song tags with online information
bg: Заменяй информацията от етикетите на песните с изтеглената инф.

[ctx: #20221]
en: With this enabled, any information that is downloaded for albums and artists will override anything you have set in your song tags, such as genres, year, song artists etc. Useful if you have MusicBrainz identifiers in your song tags.
bg: При включването на тази настройка, всичката изтеглена от интернет информация за албумите и изпълнителите ще замени всичко, което сте задали от етикетите на песента, като жанрове, години, изпълнители и т.н. Полезно е, ако имате MusicBrainz идентификатори в етикетите на песента.

[ctx: #20240]
en: Android music
bg: Музика от Android

[ctx: #20241]
en: Android videos
bg: Видео от Android

[ctx: #20242]
en: Android pictures
bg: Картини от Android

[ctx: #20243]
en: Android photos
bg: Снимки от Android

[ctx: #20244]
en: Android Apps
bg: Приложения от Android

[ctx: #20250]
en: Party on! (videos)
bg: Започва парти! (видео)

[ctx: #20251]
en: Mixing drinks (videos)
bg: Смесване на напитките (видео)

[ctx: #20252]
en: Filling glasses (videos)
bg: Пълнене на чашите (видео)

[ctx: #20253]
en: WebDAV server (HTTP)
bg: WebDAV сървър (HTTP)

[ctx: #20254]
en: WebDAV server (HTTPS)
bg: WebDAV сървър (HTTPS)

[ctx: #20255]
en: First logon, edit your profile
bg: Първо влезте, за да редактирате профила си.

[ctx: #20256]
en: HTS Tvheadend client
bg: HTS Tvheadend клиент

[ctx: #20257]
en: VDR Streamdev client
bg: VDR Streamdev клиент

[ctx: #20259]
en: Network Filesystem (NFS)
bg: Мрежова файлова система (NFS)

[ctx: #20262]
en: Zeroconf Browser
bg: Zeroconf браузър

[ctx: #20300]
en: Web server directory (HTTP)
bg: Директория на уеб сървъра (HTTP)

[ctx: #20301]
en: Web server directory (HTTPS)
bg: Директория на уеб сървъра (HTTPS)

[ctx: #20302]
en: Unable to write to folder:
bg: Записването не е възможно в папка:

[ctx: #20303]
en: Do you want to skip and proceed?
bg: Желаете ли да се пропусне (прескочи)?

[ctx: #20304]
en: RSS Feed
bg: RSS емисия

[ctx: #20307]
en: Secondary DNS
bg: Вторичен DNS

[ctx: #20308]
en: DHCP server:
bg: DHCP сървър:

[ctx: #20309]
en: Make new folder
bg: Направи нова папка

[ctx: #20311]
en: Unknown or onboard (protected)
bg: Непознат или вграден (защитен)

[ctx: #20314]
en: Videos - Library
bg: Видео - Библиотека

[ctx: #20316]
en: Sort by: ID
bg: Сортиране: ID

[ctx: #20317]
en: Scanning movies using %s
bg: Сканиране на филмите чрез "%s"

[ctx: #20318]
en: Scanning music videos using %s
bg: Сканиране на музикалните клипове чрез "%s"

[ctx: #20319]
en: Scanning tvshows using %s
bg: Сканиране на ТВ Сериали чрез "%s"

[ctx: #20320]
en: Scanning artists using %s
bg: Сканиране на артистите чрез "%s"

[ctx: #20321]
en: Scanning albums using %s
bg: Сканиране на албумите чрез "%s"

[ctx: #20323]
en: Movie plot
bg: Сюжет на филм

[ctx: #20324]
en: Play part...
bg: Възпроизведи част...

[ctx: #20325]
en: Calibration reset
bg: Нулиране на калибровката

[ctx: #20326]
en: This will reset the calibration values for %s
bg: Калибровката на %s ще бъде нулирана

[ctx: #20327]
en: to its default values.
bg: към стандартната ѝ стойност.

[ctx: #20328]
en: Browse for destination
bg: Преглед за цел

[ctx: #20329]
en: Movies are in separate folders that match the movie title
bg: Филмите са в отделни папки, именувани със заглавието на филма

[ctx: #20330]
en: Use folder names for lookups
bg: Ползвай имената на папките за търсения

[ctx: #20331]
en: File
bg: Файл

[ctx: #20332]
en: Use file or folder names in lookups?
bg: Ползвай имената на файловете или папките за търсения?

[ctx: #20333]
en: Set content
bg: Задай съдържание

[ctx: #20334]
en: Folder
bg: Папка

[ctx: #20335]
en: Look for content recursively?
bg: Рекурсивно търсене за съдържание?

[ctx: #20336]
en: Unlock sources
bg: Отключи източници

[ctx: #20337]
en: Actor
bg: Актьор

[ctx: #20338]
en: Movie
bg: Филм

[ctx: #20339]
en: Director
bg: Режисьор

[ctx: #20340]
en: Do you want to remove all items within
bg: Желаете ли всички елементи от този път да

[ctx: #20341]
en: this path from the Kodi library?
bg: бъдат премахнати от библиотеката?

[ctx: #20342]
en: Movies
bg: Филми

[ctx: #20343]
en: TV shows
bg: ТВ Сериали

[ctx: #20344]
en: This directory contains
bg: Директорията съдържа

[ctx: #20345]
en: Run automated scan
bg: Сканирай автоматично

[ctx: #20346]
en: Scan recursively
bg: Рекурсивно сканиране

[ctx: #20347]
en: as
bg: като

[ctx: #20348]
en: Directors
bg: Режисьори

[ctx: #20349]
en: No video files found in this path!
bg: Не са намерени видео файлове в този път!

[ctx: #20350]
en: votes
bg: гласа

[ctx: #20351]
en: TV show information
bg: Инф. за ТВ Сериал

[ctx: #20352]
en: Episode information
bg: Инф. за епизода

[ctx: #20353]
en: Loading TV show details
bg: Зареждане на детайлите за ТВ Сериал

[ctx: #20354]
en: Fetching episode guide
bg: Изтегляне на справочник за епизода

[ctx: #20355]
en: Loading info for episodes in directory
bg: Зареждане на инф. за епизодите в директорията

[ctx: #20356]
en: Select TV show:
bg: Изберете ТВ Сериал:

[ctx: #20357]
en: Enter the TV show name
bg: Въведете името на ТВ Сериал

[ctx: #20358]
en: Season %i
bg: Сезон %i

[ctx: #20359]
en: Episode
bg: Епизод

[ctx: #20360]
en: Episodes
bg: Епизоди

[ctx: #20361]
en: Loading episode details
bg: Зареждане детайлите за епизода

[ctx: #20362]
en: Remove episode from library
bg: Премахни епизода от библиотеката

[ctx: #20363]
en: Remove TV show from library
bg: Премахни ТВ Сериал от библиотеката

[ctx: #20364]
en: TV show
bg: ТВ Сериал

[ctx: #20365]
en: Episode plot
bg: Сюжет на епизод

[ctx: #20366]
en: * All seasons
bg: * Всички сезони

[ctx: #20367]
en: Hide watched
bg: Без изгледаните

[ctx: #20368]
en: Prod code
bg: Код на продукта

[ctx: #20369]
en: Show plot for unwatched items
bg: Показвай сюжета за неизгледаните

[ctx: #20370]
en: * Hidden to prevent spoilers *
bg: * Сюжетът няма да бъде видим, докато не изгледате видеото *

[ctx: #20371]
en: Set season thumb
bg: Миниатюра за сезона

[ctx: #20372]
en: Season image
bg: Картина на сезона

[ctx: #20373]
en: Season
bg: Сезон

[ctx: #20374]
en: Downloading movie information
bg: Сваляне на информация за филм

[ctx: #20375]
en: Unassign content
bg: Неопределено съдържание

[ctx: #20376]
en: Original title
bg: Оригинално заглавие

[ctx: #20377]
en: Refresh TV show information
bg: Обнови инф. за ТВ Сериал

[ctx: #20378]
en: Refresh info for all episodes?
bg: Обновяване на инф. за всички епизоди?

[ctx: #20379]
en: Selected folder contains a single TV show
bg: Избраната папка съдържа един ТВ Сериал

[ctx: #20380]
en: Exclude selected folder from scans
bg: Изключи избраната папка от сканирането

[ctx: #20381]
en: Specials
bg: Специални

[ctx: #20383]
en: Selected folder contains a single video
bg: Избраната папка съдържа едно видео

[ctx: #20384]
en: Link to TV show
bg: Препратка към ТВ Сериал

[ctx: #20385]
en: Remove link to TV show
bg: Премахни препратката към ТВ Сериал

[ctx: #20386]
en: Recently added movies
bg: Последно добавени филми

[ctx: #20387]
en: Recently added episodes
bg: Последно добавени епизоди

[ctx: #20388]
en: Studios
bg: Студиа

[ctx: #20389]
en: Music videos
bg: Музикални клипове

[ctx: #20390]
en: Recently added music videos
bg: Последно добавени музикални клипове

[ctx: #20391]
en: Music video
bg: Музикален клип

[ctx: #20392]
en: Remove music video from library
bg: Премахни музикалния клип от библиотеката

[ctx: #20393]
en: Music video information
bg: Инф. за музикалния клип

[ctx: #20394]
en: Loading music video information
bg: Зареждане на инф. за музикалния клип

[ctx: #20395]
en: Mixed
bg: Смесено

[ctx: #20396]
en: Go to albums by artist
bg: Отиди в албуми по артист

[ctx: #20397]
en: Go to album
bg: Отиди в албум

[ctx: #20398]
en: Play song
bg: Възпроизведи песента

[ctx: #20399]
en: Go to music videos from album
bg: Отиди на музикални клипове от албум

[ctx: #20400]
en: Go to music videos by artist
bg: Отиди на музикални клипове от артист

[ctx: #20401]
en: Play music video
bg: Възпроизведи музикален клип

[ctx: #20402]
en: Download actor thumbnails when adding to library
bg: Сваляй миниатюри за актьорите при добавяне в библиотеката

[ctx: #20403]
en: Set actor thumb
bg: Миниатюра на актьора

[ctx: #20404]
en: Remove bookmark
bg: Премахни отметката

[ctx: #20405]
en: Remove episode bookmark
bg: Премахни отметката на епизода

[ctx: #20406]
en: Set episode bookmark
bg: Задай отметка за епизода

[ctx: #20407]
en: Scraper settings
bg: Настройки за извличане на инф.

[ctx: #20408]
en: Downloading music video information
bg: Сваляне на информация за музикален клип

[ctx: #20409]
en: Downloading TV show information
bg: Сваляне на информация за ТВ Сериал

[ctx: #20410]
en: Trailer
bg: Трейлър

[ctx: #20411]
en: Flatten
bg: Обединено

[ctx: #20412]
en: Flatten TV show seasons
bg: Обединявай сезоните на ТВ Сериали

[ctx: #20413]
en: Get fanart
bg: Свали фанарт

[ctx: #20414]
en: Show fanart in video and music libraries
bg: Показвай фанарт във видео и музикалната библиотека

[ctx: #20415]
en: Scanning for new content
bg: Сканиране за ново съдържание

[ctx: #20416]
en: First aired
bg: Излъчен на

[ctx: #20417]
en: Writer
bg: Сценарист

[ctx: #20418]
en: Writers
bg: Сценаристи

[ctx: #20419]
en: Replace file names with library titles
bg: Заменяй имената на файловете със заглавията от библиотеката

[ctx: #20420]
en: Never
bg: Никога

[ctx: #20421]
en: If only one season
bg: Ако е само един сезон

[ctx: #20422]
en: Always
bg: Винаги

[ctx: #20423]
en: Has trailer
bg: Има трейлър

[ctx: #20424]
en: False
bg: Грешно

[ctx: #20425]
en: Fanart slideshow
bg: Фанарт слайдшоу

[ctx: #20426]
en: Export to a single file or separate
bg: Изнасяне в един единствен файл или в отделни

[ctx: #20427]
en: files per entry?
bg: файлове (по един за всеки елемент)?

[ctx: #20428]
en: Single file
bg: Един файл

[ctx: #20429]
en: Separate
bg: Отделни

[ctx: #20430]
en: Export thumbnails and fanart?
bg: Изнасяне на миниатюри и фанарт?

[ctx: #20431]
en: Overwrite old files?
bg: Презаписване на старите файлове?

[ctx: #20432]
en: Exclude path from library updates
bg: Изключи пътя от обновявания на библиотеката

[ctx: #20433]
en: Extract thumbnails and video information
bg: Извличай миниатюри и инф. за видео файловете

[ctx: #20434]
en: Sets
bg: Поредици

[ctx: #20435]
en: Combine split video items
bg: Обединявай отделните елементи на едно видео

[ctx: #20436]
en: Export actor thumbs?
bg: Изнасяне миниатюрите на актьорите?

[ctx: #20437]
en: Choose fanart
bg: Изберете фанарт

[ctx: #20438]
en: Local fanart
bg: Локален фанарт

[ctx: #20439]
en: No fanart
bg: Без фанарт

[ctx: #20440]
en: Current fanart
bg: Текущ фанарт

[ctx: #20441]
en: Remote fanart
bg: Отдалечен фанарт

[ctx: #20442]
en: Change content
bg: Промяна на съдържанието

[ctx: #20443]
en: Do you want to refresh info for all
bg: Да се обнови ли информацията за

[ctx: #20444]
en: items within this path?
bg: всеки елемент от този път?

[ctx: #20445]
en: Fanart
bg: Фанарт

[ctx: #20446]
en: Locally stored information found.
bg: Намерена е локална информация.

[ctx: #20447]
en: Ignore and refresh from internet?
bg: Игнориране и обновяване от интернет?

[ctx: #20448]
en: Could not download information
bg: Информацията не може да бъде свалена

[ctx: #20449]
en: Unable to connect to remote server
bg: Няма връзка с отдалечения сървър

[ctx: #20450]
en: Would you like to continue scanning?
bg: Желаете ли сканирането да продължи?

[ctx: #20451]
en: Countries
bg: Държави

[ctx: #20452]
en: episode
bg: епизод

[ctx: #20453]
en: episodes
bg: епизода

[ctx: #20454]
en: Listener
bg: Слушател

[ctx: #20455]
en: Listeners
bg: Слушатели

[ctx: #20456]
en: Flatten library hierarchy
bg: Обедини йерархична структура на библиотеката

[ctx: #20457]
en: Movie set
bg: Поредица

[ctx: #20458]
en: Group movies in sets
bg: Групирай филмите в поредици

[ctx: #20459]
en: Tags
bg: Етикети

[ctx: #20460]
en: Add %s
bg: Добави "%s"

[ctx: #20461]
en: Remove %s
bg: Премахни "%s"

[ctx: #20462]
en: New tag...
bg: Нов етикет...

[ctx: #20463]
en: A tag with the name '%s' already exists.
bg: Вече съществува етикет с името "%s".

[ctx: #20464]
en: Select %s
bg: Избери "%s"

[ctx: #20465]
en: Manage movie set
bg: Управление на поредица

[ctx: #20466]
en: Select movie set
bg: Изберете филмова поредица

[ctx: #20467]
en: No set (Remove from %s)
bg: Без (Премахване от "%s")

[ctx: #20468]
en: Add movie to a new set
bg: Нова поредица

[ctx: #20469]
en: Keep current set (%s)
bg: Запазване на текущата ("%s")

[ctx: #21330]
en: Show hidden files and directories
bg: Показвай скритите папки и файлове

[ctx: #21331]
en: TuxBox client
bg: TuxBox клиент

[ctx: #21332]
en: WARNING: Target TuxBox device is in recording-mode!
bg: ВНИМАНИЕ: TuxBox устройството е в записващ режим!

[ctx: #21333]
en: The stream will be stopped!
bg: Потокът ще бъде спрян!

[ctx: #21334]
en: Zap to channel: %s failed!
bg: Превключването към "%s" се провали!

[ctx: #21335]
en: Are you sure to start the stream?
bg: Желаете ли да започне предаването на потока?

[ctx: #21336]
en: Connecting to: %s
bg: Свързване към: %s

[ctx: #21337]
en: TuxBox device
bg: TuxBox устройство

[ctx: #21359]
en: Add media share...
bg: Добави споделен медиен ресурс...

[ctx: #21360]
en: Share video and music libraries through UPnP
bg: Споделяй видео и музикалната библиотека чрез UPnP

[ctx: #21361]
en: Look for remote UPnP players
bg: Търси отдалечени UPnP плейъри

[ctx: #21362]
en: Bookmark created
bg: Създадена е отметка

[ctx: #21363]
en: Episode Bookmark created
bg: Отметката на епизода е създадена

[ctx: #21364]
en: Edit media share
bg: Редактирай споделения медиен ресурс

[ctx: #21365]
en: Remove media share
bg: Премахни споделения медиен ресурс

[ctx: #21366]
en: Custom subtitle folder
bg: Персонална папка за субтитри

[ctx: #21367]
en: Movie & alternate subtitle directory
bg: Премести и промени папката за субтитри

[ctx: #21368]
en: Override ASS/SSA subtitles fonts
bg: Заменяй шрифтовете на субтитрите от вид ASS/SSA

[ctx: #21369]
en: Enable mouse and touch screen support
bg: Включи поддръжката на мишка и сензорен екран

[ctx: #21370]
en: Play navigation sounds during media playback
bg: Просвирвай звуците при навигиране и по време на възпроизвеждане

[ctx: #21371]
en: Thumbnail
bg: Миниатюри

[ctx: #21372]
en: Forced DVD player region
bg: Налагай следния район за DVD плейъра

[ctx: #21373]
en: Video output
bg: Видео изход

[ctx: #21374]
en: Video aspect
bg: Формат на видеото

[ctx: #21375]
en: Normal
bg: Нормален

[ctx: #21376]
en: Letterbox
bg: Letterbox (4:3)

[ctx: #21377]
en: Widescreen
bg: Широкоекранен

[ctx: #21378]
en: Enable 480p
bg: Включи 480p

[ctx: #21379]
en: Enable 720p
bg: Включи 720p

[ctx: #21380]
en: Enable 1080i
bg: Включи 1080i

[ctx: #21381]
en: Enter name of new playlist
bg: Въведете име на новия плейлист

[ctx: #21382]
en: Show "Add source" buttons in file lists
bg: Показвай бутон "Добави източник" в списъка с файлове

[ctx: #21383]
en: Enable scrollbars
bg: Включи лентите за плъзгане

[ctx: #21384]
en: Make watched filtering a toggle in video library
bg: Ползвай филтрирането (за гледани/негледани) като превключвач във видео библиотеката

[ctx: #21385]
en: Open
bg: Отвори

[ctx: #21386]
en: Acoustic management level
bg: Управление на акустиката

[ctx: #21387]
en: Fast
bg: Бърз

[ctx: #21388]
en: Quiet
bg: Тих

[ctx: #21389]
en: Enable custom background
bg: Разреши ползването на персонален фон

[ctx: #21390]
en: Power management level
bg: Управление нивото на консумирана енергия (HDD)

[ctx: #21391]
en: High power
bg: Висока мощност

[ctx: #21392]
en: Low power
bg: Ниска мощност

[ctx: #21393]
en: High standby
bg: Висока готовност

[ctx: #21394]
en: Low standby
bg: Ниска готовност

[ctx: #21395]
en: Unable to cache files bigger than 4GB
bg: Файлове по-големи от 4GB не могат да бъдат кеширани

[ctx: #21396]
en: Chapter
bg: Глава

[ctx: #21397]
en: High quality pixel shader v2
bg: Висококачествен pixel shader v2

[ctx: #21398]
en: Enable playlist at startup
bg: Включи определен плейлист при стартиране

[ctx: #21399]
en: Use tween animations
bg: Ползвай tween анимации

[ctx: #21400]
en: contains
bg: съдържа

[ctx: #21401]
en: does not contain
bg: не съдържа

[ctx: #21402]
en: is
bg: е

[ctx: #21403]
en: is not
bg: не е

[ctx: #21404]
en: starts with
bg: започва с

[ctx: #21405]
en: ends with
bg: свършва на

[ctx: #21406]
en: greater than
bg: по-голямо от

[ctx: #21407]
en: less than
bg: по-малко от

[ctx: #21408]
en: after
bg: след

[ctx: #21409]
en: before
bg: преди

[ctx: #21410]
en: in the last
bg: в последния

[ctx: #21411]
en: not in the last
bg: не в последния

[ctx: #21412]
en: Scrapers
bg: Източник на инф.

[ctx: #21413]
en: Default movie scraper
bg: Стандартен източник за филмите

[ctx: #21414]
en: Default tvshow scraper
bg: Стандартен източник за ТВ Сериали

[ctx: #21415]
en: Default music video scraper
bg: Стандартен източник за музикалните клипове

[ctx: #21417]
en: Settings
bg: Настройки

[ctx: #21418]
en: Multilingual
bg: Многоезичен

[ctx: #21419]
en: No scrapers present
bg: Няма налични източници

[ctx: #21420]
en: Value to match
bg: Търсене на следната стойност

[ctx: #21421]
en: Smart playlist rule
bg: Правила за "умния" плейлист

[ctx: #21422]
en: Match items where
bg: Елемент съвпада когато

[ctx: #21423]
en: New rule...
bg: Ново правило...

[ctx: #21424]
en: Items must match
bg: Елементите трябва да отговарят на

[ctx: #21425]
en: all of the rules
bg: всички правила

[ctx: #21426]
en: one or more of the rules
bg: едно или повече правила

[ctx: #21427]
en: Limit to
bg: Ограничи до

[ctx: #21428]
en: No limit
bg: Без ограничения

[ctx: #21429]
en: Order by
bg: Подреди по

[ctx: #21430]
en: ascending
bg: възходящ ред

[ctx: #21431]
en: descending
bg: низходящ ред

[ctx: #21432]
en: Edit smart playlist
bg: Редактиране на "умен" плейлист

[ctx: #21433]
en: Name of the playlist
bg: Име на плейлиста

[ctx: #21434]
en: Find items where
bg: Намери елементи, за които е вярно:

[ctx: #21435]
en: Edit
bg: Редактиране

[ctx: #21436]
en: %i items
bg: %i елемента

[ctx: #21437]
en: New smart playlist...
bg: Нов "умен" плейлист...

[ctx: #21438]
en: %c Drive
bg: устройство %c

[ctx: #21439]
en: Edit party mode rules
bg: Редактирай правилата на режим "Парти"

[ctx: #21440]
en: Home folder
bg: Начална папка

[ctx: #21441]
en: Watched count
bg: Брой изгледани

[ctx: #21442]
en: Episode title
bg: Заглавие на епизода

[ctx: #21443]
en: Video resolution
bg: Видео резолюция

[ctx: #21444]
en: Audio channels
bg: Аудио канали

[ctx: #21445]
en: Video codec
bg: Видео кодек

[ctx: #21446]
en: Audio codec
bg: Аудио кодек

[ctx: #21447]
en: Audio language
bg: Език на аудиото

[ctx: #21448]
en: Subtitle language
bg: Език на субтитрите

[ctx: #21449]
en: Remote control sends keyboard presses
bg: Дистанционното ми емулира клавиатура

[ctx: #21450]
en: Edit
bg: Редактиране

[ctx: #21451]
en: Internet connection required.
bg: Необходима е връзка с нтернет.

[ctx: #21452]
en: Get More...
bg: Още...

[ctx: #21453]
en: Root filesystem
bg: Основна файлова система

[ctx: #21454]
en: Cache full
bg: Кеш паметта е запълнена

[ctx: #21455]
en: Cache filled before reaching required amount for continous playback
bg: Кешът е запълнен преди прочитането на достатъчно данни за непрекъснато възпроизвеждане.

[ctx: #21456]
en: External storage
bg: Външна памет

[ctx: #21457]
en: Watched episode count
bg: Брой изгледани епизода

[ctx: #21458]
en: Group by
bg: Групирай по

[ctx: #21459]
en: mixed
bg: смесено

[ctx: #21460]
en: Subtitle position on screen
bg: Позиция на субтитрите на екрана

[ctx: #21461]
en: Fixed
bg: Фиксирана

[ctx: #21462]
en: Bottom of video
bg: Дъното на видеото

[ctx: #21463]
en: Below video
bg: Под видеото

[ctx: #21464]
en: Top of video
bg: Върха на видеото

[ctx: #21465]
en: Above video
bg: Над видеото

[ctx: #21467]
en: %.1f to %.1f
bg: %.1f до %.1f

[ctx: #21468]
en: %d to %d
bg: %d до %d

[ctx: #21469]
en: %s to %s
bg: %s до %s

[ctx: #21602]
en: (External)
bg: (Външни)

[ctx: #21800]
en: File name
bg: Име на файла

[ctx: #21801]
en: File path
bg: Път до файла

[ctx: #21802]
en: File size
bg: Размер на файла

[ctx: #21803]
en: File date/time
bg: Дата/Час на файла

[ctx: #21804]
en: Slide index
bg: Слайд индекс

[ctx: #21805]
en: Resolution
bg: Резолюция

[ctx: #21806]
en: Comment
bg: Коментар

[ctx: #21807]
en: Colour/B&W
bg: Цветен/Черно-бял

[ctx: #21808]
en: JPEG process
bg: JPEG процес

[ctx: #21820]
en: Date/Time
bg: Дата/Час

[ctx: #21821]
en: Description
bg: Описание

[ctx: #21822]
en: Camera make
bg: Производител на апарата

[ctx: #21823]
en: Camera model
bg: Модел на апарата

[ctx: #21824]
en: EXIF comment
bg: EXIF коментар

[ctx: #21826]
en: Aperture
bg: Апертура

[ctx: #21827]
en: Focal length
bg: Фокусна дължина

[ctx: #21828]
en: Focus distance
bg: Фокусно разстояние

[ctx: #21829]
en: Exposure
bg: Експонация

[ctx: #21830]
en: Exposure time
bg: Време за експонация

[ctx: #21832]
en: Exposure mode
bg: Режим на експозиция

[ctx: #21833]
en: Flash used
bg: Ползвана светкавица

[ctx: #21834]
en: White-balance
bg: Баланс на бялото

[ctx: #21835]
en: Light source
bg: Източник на светлината

[ctx: #21836]
en: Metering mode
bg: Метричен режим

[ctx: #21838]
en: Digital zoom
bg: Цифрово увеличение

[ctx: #21839]
en: CCD width
bg: CCD ширина

[ctx: #21840]
en: GPS latitude
bg: GPS ширина

[ctx: #21841]
en: GPS longitude
bg: GPS дължина

[ctx: #21842]
en: GPS altitude
bg: GPS височина

[ctx: #21843]
en: Orientation
bg: Ориентация

[ctx: #21857]
en: Sub-location
bg: Доп. местоположение

[ctx: #21858]
en: Image type
bg: Тип картина

[ctx: #21859]
en: Time created
bg: Дата на създаване

[ctx: #21860]
en: Supplemental categories
bg: Допълнителни категории

[ctx: #21861]
en: Keywords
bg: Ключови думи

[ctx: #21862]
en: Caption
bg: Заглавие

[ctx: #21863]
en: Author
bg: Автор

[ctx: #21864]
en: Headline
bg: Титул

[ctx: #21865]
en: Special instructions
bg: Специални инструкции

[ctx: #21866]
en: Category
bg: Категория

[ctx: #21867]
en: Byline
bg: Подпис

[ctx: #21868]
en: Byline title
bg: Заглавие на подписа

[ctx: #21869]
en: Credit
bg: Заслуга

[ctx: #21870]
en: Source
bg: Източник

[ctx: #21871]
en: Copyright notice
bg: Авторско право

[ctx: #21872]
en: Object name
bg: Име на обекта

[ctx: #21873]
en: City
bg: Град

[ctx: #21874]
en: State
bg: Област

[ctx: #21875]
en: Country
bg: Държава

[ctx: #21876]
en: Original Tx Reference
bg: Оригинална Tx Reference

[ctx: #21877]
en: Date created
bg: Дата на създаване

[ctx: #21878]
en: Urgency
bg: Спешност

[ctx: #21879]
en: Country code
bg: Код на държавата

[ctx: #21880]
en: Reference service
bg: Референтни услуги

[ctx: #21881]
en: Allow control of Kodi via UPnP
bg: Разреши контролирането на Kodi чрез UPnP

[ctx: #21882]
en: Attempt to skip introduction before DVD menu
bg: Пропускай интрото предхождащо DVD менюто (ако е възможно)

[ctx: #21883]
en: Saved music
bg: Извлечена музика

[ctx: #21884]
en: Query info for all artists
bg: Изискай информация за всички артисти

[ctx: #21885]
en: Downloading album information
bg: Сваляне на информация за албум

[ctx: #21886]
en: Downloading artist information
bg: Сваляне на информация за артист

[ctx: #21887]
en: Biography
bg: Биография

[ctx: #21888]
en: Discography
bg: Дискография

[ctx: #21889]
en: Searching artist
bg: Търсене на артист

[ctx: #21890]
en: Select artist
bg: Изберете артист

[ctx: #21891]
en: Artist information
bg: Информация за артиста

[ctx: #21892]
en: Instruments
bg: Инструменти

[ctx: #21893]
en: Born
bg: Роден

[ctx: #21894]
en: Formed
bg: Формиран

[ctx: #21895]
en: Themes
bg: Теми

[ctx: #21896]
en: Disbanded
bg: Разпуснат

[ctx: #21897]
en: Died
bg: Починал

[ctx: #21898]
en: Years active
bg: Активни години

[ctx: #21900]
en: Born/Formed
bg: Роден/Формиран

[ctx: #22000]
en: Update library on startup
bg: Обновявай библиотеката при всяко стартиране

[ctx: #22001]
en: Hide progress of library updates
bg: Скривай напредъка при обновяване на библиотеката

[ctx: #22002]
en: DNS suffix
bg: DNS наставка

[ctx: #22004]
en: Delayed by: %2.3fs
bg: Забавен с: %2.3fs

[ctx: #22005]
en: Ahead by: %2.3fs
bg: Напред с: %2.3fs

[ctx: #22006]
en: Subtitle offset
bg: Отместване на субтитрите

[ctx: #22007]
en: OpenGL vendor:
bg: OpenGL доставчик:

[ctx: #22008]
en: OpenGL renderer:
bg: OpenGL рендър:

[ctx: #22009]
en: OpenGL version:
bg: OpenGL версия:

[ctx: #22010]
en: GPU temperature:
bg: Температура на ГПУ:

[ctx: #22011]
en: CPU temperature:
bg: Температура на ЦПУ:

[ctx: #22012]
en: Total memory
bg: Налична памет

[ctx: #22013]
en: Profile data
bg: Данни за профил

[ctx: #22014]
en: Use dim if paused during video playback
bg: Затъмняване при пауза

[ctx: #22015]
en: All recordings
bg: Всички записи

[ctx: #22016]
en: By title
bg: По заглавие

[ctx: #22017]
en: By group
bg: По група

[ctx: #22018]
en: Live channels
bg: Канали на живо

[ctx: #22019]
en: Recordings by title
bg: Записи по заглавие

[ctx: #22020]
en: Guide
bg: Справочник

[ctx: #22021]
en: Allowed error in aspect ratio to minimise black bars
bg: Макс. промяна на формата за намаляване на черни ленти

[ctx: #22022]
en: Show video files in listings
bg: Показвай и видео файлове в списъците със снимки

[ctx: #22023]
en: DirectX vendor:
bg: DirectX доставчик:

[ctx: #22024]
en: Direct3D version:
bg: Direct3D версия:

[ctx: #22030]
en: Font
bg: Шрифт

[ctx: #22031]
en: Size
bg: Размер

[ctx: #22032]
en: Colours
bg: Цветове

[ctx: #22033]
en: Charset
bg: Кодировка

[ctx: #22034]
en: Export karaoke titles as HTML
bg: Изнасяне на караоке текстовете като HTML

[ctx: #22035]
en: Export karaoke titles as CSV
bg: Изнасяне на караоке текстовете като CSV

[ctx: #22036]
en: Import karaoke titles...
bg: Внасяне на караоке текстове...

[ctx: #22037]
en: Show song selector automatically
bg: Показвай автоматично прозореца за избор на песен

[ctx: #22038]
en: Export karaoke titles...
bg: Изнасяне на караоке текстовете...

[ctx: #22039]
en: Enter song number
bg: Въведи номер на песен

[ctx: #22040]
en: white/green
bg: бяло/зелено

[ctx: #22041]
en: white/red
bg: бяло/червено

[ctx: #22042]
en: white/blue
bg: бяло/синьо

[ctx: #22043]
en: black/white
bg: черно/бяло

[ctx: #22079]
en: Default select action
bg: Стандартно действие при избиране

[ctx: #22080]
en: Choose
bg: Запитване

[ctx: #22081]
en: Show Information
bg: Покажи информация

[ctx: #22082]
en: More...
bg: Още...

[ctx: #22083]
en: Play all
bg: Възпроизведи всички

[ctx: #23049]
en: Teletext not available
bg: Няма наличен телетекст

[ctx: #23050]
en: Activate Teletext
bg: Активирай телетекста

[ctx: #23051]
en: Part %i
bg: Част %i

[ctx: #23052]
en: Buffering %i bytes
bg: Буфериране... %i байта

[ctx: #23053]
en: Stopping
bg: Спиране

[ctx: #23054]
en: Running
bg: Изпълнява се

[ctx: #23055]
en: Scale Teletext to 4:3
bg: Мащабирай телетекста до 4:3

[ctx: #23100]
en: External Player Active
bg: Активен е външен плейър

[ctx: #23101]
en: Click OK to terminate the player
bg: Натиснете "Добре" за спиране на плейъра

[ctx: #23104]
en: Click OK when playback has ended
bg: Натисни "Добре", когато възпроизвеждането свърши

[ctx: #24000]
en: Add-on
bg: Добавка

[ctx: #24001]
en: Add-ons
bg: Добавки

[ctx: #24002]
en: Add-on options
bg: Настройки

[ctx: #24003]
en: Add-on Information
bg: Информация

[ctx: #24005]
en: Media sources
bg: Източници на медиа

[ctx: #24007]
en: Movie information
bg: Информация за филми

[ctx: #24008]
en: Screensaver
bg: Скрийнсейвъри

[ctx: #24009]
en: Script
bg: Скриптове

[ctx: #24010]
en: Visualisation
bg: Визуализация

[ctx: #24011]
en: Add-on repository
bg: Хранилище на добавки

[ctx: #24012]
en: Subtitles
bg: Субтитри

[ctx: #24013]
en: Lyrics
bg: Лирики

[ctx: #24014]
en: TV information
bg: Информация за ТВ Сериали

[ctx: #24015]
en: Music video information
bg: Информация за музикални клипове

[ctx: #24016]
en: Album information
bg: Информация за албуми

[ctx: #24017]
en: Artist information
bg: Информация за артисти

[ctx: #24018]
en: Services
bg: Услуги

[ctx: #24019]
en: PVR clients
bg: ПВР клиенти

[ctx: #24020]
en: Configure
bg: Конфигурация

[ctx: #24021]
en: Disable
bg: Изключи

[ctx: #24022]
en: Enable
bg: Включи

[ctx: #24023]
en: Disabled
bg: Изключена

[ctx: #24024]
en: Add-on disabled
bg: Добавката е изключена

[ctx: #24027]
en: Weather
bg: Времето

[ctx: #24028]
en: Weather.com (standard)
bg: Weather.com (стандартно)

[ctx: #24029]
en: Service for weather information
bg: Услуга за метеорологична информация

[ctx: #24030]
en: This Add-on can not be configured
bg: Добавка не може да бъде конфигурирана

[ctx: #24031]
en: Error loading settings
bg: Грешка при зареждането на настройките

[ctx: #24032]
en: All Add-ons
bg: Всички добавки

[ctx: #24033]
en: Get Add-ons
bg: Сваляне на добавки

[ctx: #24034]
en: Check for updates
bg: Провери за обновявания

[ctx: #24035]
en: Force refresh
bg: Опресни сега

[ctx: #24036]
en: Change log
bg: Дневник на промените

[ctx: #24037]
en: Uninstall
bg: Деинсталирай

[ctx: #24038]
en: Install
bg: Инсталирай

[ctx: #24039]
en: Disabled Add-ons
bg: Изключени добавки

[ctx: #24040]
en: (Clear the current setting)
bg: (Изчисти настоящите настройки)

[ctx: #24041]
en: Install from zip file
bg: Инсталиране на добавка от .zip файл

[ctx: #24042]
en: Downloading %i%%
bg: Сваляне %i%%

[ctx: #24043]
en: Available Updates
bg: Налични обновявания

[ctx: #24044]
en: Dependencies not met. Please contact Add-on author.
bg: Не отговаря на изискванията. Свържете се с автора ѝ.

[ctx: #24045]
en: Add-on does not have the correct structure
bg: Добавката има неправилна структура

[ctx: #24046]
en: %s is used by the following installed Add-on(s)
bg: %s се ползва от следните инсталирани добавки

[ctx: #24047]
en: This Add-on cannot be uninstalled
bg: Добавката не може да бъде деинсталирана

[ctx: #24048]
en: Rollback
bg: Върни стара версия

[ctx: #24049]
en: Incompatible
bg: Несъвместима

[ctx: #24050]
en: Available Add-ons
bg: Налични добавки

[ctx: #24051]
en: Version:
bg: Версия:

[ctx: #24052]
en: Disclaimer
bg: Опровержение

[ctx: #24053]
en: License:
bg: Лиценз:

[ctx: #24054]
en: Changelog
bg: Дневник на промените

[ctx: #24055]
en: Check for updates
bg: Провери за обновявания

[ctx: #24056]
en: Last updated %s
bg: Последно е проверено на %s

[ctx: #24059]
en: Would you like to enable this Add-on?
bg: Да бъде ли включена добавката?

[ctx: #24060]
en: Would you like to disable this Add-on?
bg: Да бъде ли изключена добавката?

[ctx: #24061]
en: Add-on update available!
bg: Налично е обновяване за добавка!

[ctx: #24062]
en: Enabled Add-ons
bg: Включени добавки

[ctx: #24063]
en: Auto update
bg: Автоматично обновяване

[ctx: #24064]
en: Add-on enabled
bg: Добавката е включена

[ctx: #24065]
en: Add-on updated
bg: Добавката е обновена

[ctx: #24066]
en: Cancel Add-on download?
bg: Отказвате ли свалянето на добавката?

[ctx: #24067]
en: Currently downloading Add-ons
bg: Добавки, които се свалят

[ctx: #24068]
en: Update available
bg: Налично е обновяване

[ctx: #24069]
en: Update
bg: Обновяване

[ctx: #24070]
en: Add-on could not be loaded.
bg: Добавката не може да бъде заредена.

[ctx: #24071]
en: An unknown error has occurred.
bg: Възникна непозната грешка.

[ctx: #24072]
en: Settings required
bg: Необходимо е настройване

[ctx: #24073]
en: Could not connect
bg: Не може да се осъществи връзка

[ctx: #24074]
en: Needs to restart
bg: Необходим е рестарт

[ctx: #24075]
en: Disable
bg: Изключи

[ctx: #24076]
en: Add-on Required
bg: Необходима е добавка

[ctx: #24080]
en: Try to reconnect?
bg: Нов опит за свърване?

[ctx: #24081]
en: Helper Add-ons
bg: Добавки помощници

[ctx: #24082]
en: Add-on libraries
bg: Библиотеки за добавки

[ctx: #24083]
en: Information libraries
bg: Библиотеки за информация

[ctx: #24084]
en: Visualisation libraries
bg: Библиотеки за визуализации

[ctx: #24089]
en: Add-on restarts
bg: Добавката се рестартира

[ctx: #24090]
en: Lock Add-on manager
bg: Заключи диспечера на добавки

[ctx: #24091]
en: This Add-on cannot be disabled
bg: Добавката не може да бъде изключена

[ctx: #24094]
en: (current)
bg: (текуща)

[ctx: #24095]
en: (blacklisted)
bg: (в черния списък)

[ctx: #24096]
en: Add-on is incompatible or has been marked broken in repository.
bg: Добавка е несъвместима или е маркирана като повредена в хранилището.

[ctx: #24097]
en: Would you like to disable it on your system?
bg: Желаете ли да бъде изключена?

[ctx: #24098]
en: Broken
bg: Повредена

[ctx: #24099]
en: Would you like to switch to this skin?
bg: Превключване на облика?

[ctx: #24100]
en: To use this feature you must download an Add-on:
bg: За да ползвате функцията трябва да свалите:

[ctx: #24101]
en: Would you like to download this Add-on?
bg: Желаете ли добавката да бъде свалена?

[ctx: #24102]
en: Unable to load skin
bg: Зареждането на облика не е възможно

[ctx: #24103]
en: Skin is missing some files
bg: Липсват някои файлове от облика

[ctx: #24104]
en: Add-on is incompatible due to unmet dependencies.
bg: Добавката е несъвместима защото не отговаря на изискванията.

[ctx: #24105]
en: Pause when searching for subtitles
bg: Активирай режима "На пауза" при търсене на субтитри

[ctx: #24106]
en: Specify where downloaded subtitles should be saved, the same location as the video or a custom location.
bg: Посочете къде да се съхраняват свалените субтитри. В папката на дадения видео файл или друго зададено от Вас персонално място.

[ctx: #24107]
en: Searching for subtitles ...
bg: Търсене за субтитри...

[ctx: #24108]
en: %d subtitles found
bg: Намерени са %d

[ctx: #24109]
en: No subtitles found
bg: Не са намерени субтитри

[ctx: #24110]
en: Downloading subtitles ...
bg: Сваляне на субтитри...

[ctx: #24111]
en: Languages to download subtitles for
bg: Сваляй субтитри на следните езици

[ctx: #24112]
en: Set languages to use when searching for subtitles. Not all subtitle services will use all languages.
bg: Изберете на какъв език да се търсят субтитрите. Някои от услугите предоставящи субтитри може да не разполагат със субтитри за предпочитания от Вас език.

[ctx: #24113]
en: Failed to download subtitle
bg: Свалянето на субтитри се провали

[ctx: #24114]
en: No subtitle services installed
bg: Не сте инсталирали услуга за субтитри

[ctx: #24115]
en: Subtitle storage location
bg: Място за съхраняване на субтитрите

[ctx: #24116]
en: Default TV Service
bg: Услуга за ТВ Сериали

[ctx: #24117]
en: Select service that will be used as default to search for TV Show subtitles.
bg: Изберете коя услуга да се ползва при стандартно търсене на субтитри за ТВ Сериал.

[ctx: #24118]
en: Default Movie Service
bg: Услуга за филми

[ctx: #24119]
en: Select service that will be used as default to search for Movie subtitles.
bg: Изберете коя услуга да се ползва при стандартно търсене на субтитри за филм.

[ctx: #24120]
en: Manual search string
bg: Ръчно търсене

[ctx: #24121]
en: Enter search string
bg: Въведете низ за търсене

[ctx: #24122]
en: Update all
bg: Обнови всички

[ctx: #24123]
en: Pause the current video while searching for subtitles and resume once the subtitle is available.
bg: Опцията активира автоматично режима "На пауза" докато трае търсенето на субтитрите и възобновява възпроизвеждането веднага след като субтитрите бъдат достъпни.

[ctx: #24124]
en: Next to the video
bg: В папката на видеото

[ctx: #24125]
en: Custom location
bg: Зададено място

[ctx: #24126]
en: Auto download first subtitle
bg: Сваляй автоматично първите субтитри

[ctx: #24127]
en: Automatically download first subtitle from the search result list
bg: Първите субтитри от списъка с резултати, от търсене, ще бъдат сваляни автоматично.

[ctx: #24128]
en: Configuration has been moved
bg: Конфигурационните файлове са преместени

[ctx: #24129]
en: The configuration of XBMC has been moved to the new location for Kodi. Please refer to http://kodi.wiki/view/Migration - this message will not be shown again!
bg: Конфигурационните файлове от XBMC са преместени на ново място за версия Kodi. Моля, прочетете http://kodi.wiki/view/Migration - съобщението няма да бъде показано втори път!

[ctx: #24999]
en: Hide incompatible
bg: Без несъвместимите

[ctx: #25000]
en: Notifications
bg: Известия

[ctx: #25001]
en: Hide foreign
bg: Без чуждестранните

[ctx: #25002]
en: Select from all titles ...
bg: Избор измежду всички заглавия...

[ctx: #25003]
en: Show Blu-ray menu
bg: Показвай Blu-ray менюто

[ctx: #25004]
en: Play main title: %d
bg: Възпроизведи основното заглавие: %d

[ctx: #25005]
en: Title: %d
bg: Заглавие: %d

[ctx: #25006]
en: Select playback item
bg: Изберете елемент за възпроизвеждане

[ctx: #25007]
en: Chapters: %u - duration: %s
bg: Глави: %u - Времетраене: %s

[ctx: #25008]
en: Playback of Blu-ray failed
bg: Възпроизвеждането на Blu-ray е невъзможно

[ctx: #25009]
en: The menu of this Blu-ray is not supported
bg: Менюто на този Blu-ray диск не се поддържа

[ctx: #29800]
en: Library Mode
bg: Режим "Библиотека"

[ctx: #29801]
en: QWERTY keyboard
bg: QWERTY клавиатура

[ctx: #29802]
en: Passthrough Audio in use
bg: Активен е режимът "Декодиране на звука от устройство"

[ctx: #33001]
en: Trailer quality
bg: Качество на трейлърите

[ctx: #33002]
en: Stream
bg: Поток

[ctx: #33003]
en: Download
bg: Свали

[ctx: #33004]
en: Download & play
bg: Свали и възпроизведи

[ctx: #33005]
en: Download & save
bg: Свали и запиши

[ctx: #33006]
en: Today
bg: Днес

[ctx: #33007]
en: Tomorrow
bg: Утре

[ctx: #33008]
en: Saving
bg: Записване

[ctx: #33009]
en: Copying
bg: Копиране

[ctx: #33010]
en: Set download directory
bg: Сваляй в

[ctx: #33011]
en: Search duration
bg: Търсене продължителност

[ctx: #33012]
en: Short
bg: Къса

[ctx: #33013]
en: Long
bg: Дълга

[ctx: #33014]
en: Use DVD player instead of regular player
bg: Ползвай DVD плейър, вместо обикновения

[ctx: #33015]
en: Ask for download before playing video
bg: Запитване за сваляне, преди възпроизвеждане на видео

[ctx: #33016]
en: Clips
bg: Клипове

[ctx: #33017]
en: Restart plug-in to enable
bg: Рестартирайте добавката, за да я включите

[ctx: #33018]
en: Tonight
bg: Тази вечер

[ctx: #33019]
en: Tomorrow Night
bg: Утре вечер

[ctx: #33020]
en: Condition
bg: Условия

[ctx: #33021]
en: Precipitation
bg: Валеж

[ctx: #33022]
en: Precip
bg: Преваляване

[ctx: #33023]
en: Humid
bg: Влажност

[ctx: #33024]
en: Feels
bg: Усеща се като

[ctx: #33025]
en: Observed
bg: Наблюдавани

[ctx: #33026]
en: Departure from normal
bg: Отклонение от нормалното

[ctx: #33027]
en: Sunrise
bg: Изгрев

[ctx: #33028]
en: Sunset
bg: Залез

[ctx: #33029]
en: Details
bg: Детайли

[ctx: #33030]
en: Outlook
bg: Перспектива

[ctx: #33031]
en: Coverflow
bg: Поток от обложки

[ctx: #33032]
en: Translate text
bg: Преведи текста

[ctx: #33033]
en: Map list %s category
bg: Списък карта %s категория

[ctx: #33034]
en: 36 Hour
bg: 36 Часа

[ctx: #33035]
en: Maps
bg: Карти

[ctx: #33036]
en: Hourly
bg: Всеки час

[ctx: #33037]
en: Weekend
bg: Уикенд

[ctx: #33038]
en: %s day
bg: %s ден

[ctx: #33039]
en: %s Streams
bg: %s потоци

[ctx: #33040]
en: %s Devices
bg: %s потоци

[ctx: #33049]
en: Alert
bg: Аларма

[ctx: #33050]
en: Alerts
bg: Тревоги

[ctx: #33051]
en: Choose Your
bg: Изберете си

[ctx: #33052]
en: Check
bg: Проверка

[ctx: #33053]
en: Configure the
bg: Конфигурирай

[ctx: #33054]
en: Seasons
bg: Сезони

[ctx: #33055]
en: Use your
bg: Ползване на

[ctx: #33056]
en: Watch your
bg: Гледане на

[ctx: #33057]
en: Listen to
bg: Слушай

[ctx: #33058]
en: View your
bg: Показване на

[ctx: #33059]
en: Configure the
bg: Настройване на

[ctx: #33060]
en: Power
bg: Изключи...

[ctx: #33061]
en: Menu
bg: Меню

[ctx: #33062]
en: Play the
bg: Възпроизведи

[ctx: #33063]
en: Options
bg: Настройки

[ctx: #33065]
en: Editor
bg: Редактор

[ctx: #33066]
en: About your
bg: Относно вашия

[ctx: #33067]
en: Star rating
bg: Рейтинг

[ctx: #33068]
en: Background
bg: Фон

[ctx: #33069]
en: Backgrounds
bg: Фонове

[ctx: #33070]
en: Custom background
bg: Персонален фон

[ctx: #33071]
en: Custom backgrounds
bg: Персонални фонове

[ctx: #33072]
en: View Readme
bg: Покажи Readme

[ctx: #33073]
en: View Changelog
bg: Покажи дневника на промените

[ctx: #33074]
en: This version of %s requires an
bg: Версията на "%s" изисква

[ctx: #33075]
en: Kodi revision of %s or greater to run.
bg: Kodi ревизия %s или по-нова.

[ctx: #33076]
en: Please update Kodi.
bg: Моля, обновете Kodi.

[ctx: #33077]
en: No data found!
bg: Няма намерени данни!

[ctx: #33078]
en: Next page
bg: Следваща страница

[ctx: #33079]
en: Love
bg: Харесвам

[ctx: #33080]
en: Hate
bg: Мразя

[ctx: #33081]
en: This file is stacked, select the part you want to play from.
bg: Файлът е в група. Моля, изберете от къде да бъде възпроизведен.

[ctx: #33082]
en: Path to script
bg: Път до скрипт

[ctx: #33083]
en: Enable custom script button
bg: Включи персоналните скрипт бутони

[ctx: #33084]
en: Auto login
bg: Автоматично влизане

[ctx: #33100]
en: Failed to start
bg: Стартирането се провали

[ctx: #33101]
en: Webserver
bg: Уеб сървър

[ctx: #33102]
en: Event Server
bg: Сървър за събития

[ctx: #33103]
en: Remote communication server
bg: Комуникация с отдалечен сървър

[ctx: #33200]
en: Detected New Connection
bg: Открита е нова връзка

[ctx: #34100]
en: Number of channels
bg: Брой на каналите

[ctx: #34111]
en: Select the behaviour when no sound is required for either playback or GUI sounds. [Always] - continuous inaudible signal is output, this keeps the receiving audio device alive for any new sounds, however this might also block sound from other applications. [1- 10 Minutes] - same as Always except that after the selected period of time audio enters a suspended state [Off] - audio output enters a suspended state. Note - sounds can be missed if audio enters suspended state.
bg: ...когато не се възпроизвежда звук. [Винаги] - чрез непрекъснат изходящ сигнал, който не можете да чуете, приемникът няма да се изключи и остава в готовност да възпроизвежда при необходимост, но може да блокира звука от други приложения. [1-10 минути] - действа като [Винаги], но след избрания период спира изходящия сигнал. [Изключено] - аудио изxода се привежда в суспендирано състояние. БЕЛЕЖКА: при последните два режима е възможно да пропуснете част от възпроизведения материал - докато приемника се приведе в работен режим от суспендирано/изключено състояние!

[ctx: #34120]
en: Play GUI sounds
bg: Озвучавай потребителския интерфейс

[ctx: #34121]
en: Only when playback stopped
bg: Ако нищо не се възпроизвежда

[ctx: #34122]
en: Always
bg: Винаги

[ctx: #34123]
en: Never
bg: Никога

[ctx: #34201]
en: Can't find a next item to play
bg: Не може да бъде намерен следващ елемент за възпроизвеждане

[ctx: #34202]
en: Can't find a previous item to play
bg: Не може да бъде намерен предходен елемент за възпроизвеждане

[ctx: #34300]
en: Failed to start Zeroconf
bg: Стартирането на Zeroconf се провали

[ctx: #34301]
en: Is Apple's Bonjour Service installed? See log for more info.
bg: Инсталирана ли е услугата Apple Bonjour? Вижте дневника за допълнителна информация.

[ctx: #34302]
en: AirPlay requires Zeroconf to be enabled.
bg: AirPlay изисква включването на Zeroconf.

[ctx: #34303]
en: Unable to stop Zeroconf
bg: Спирането на Zeroconf не е възможно

[ctx: #34304]
en: AirPlay and AirTunes depend on Zeroconf running.
bg: AirPlay и AirTunes изискват включването на Zeroconf.

[ctx: #34400]
en: Video Rendering
bg: Рендване на видеото

[ctx: #34401]
en: Failed to init video filters/scalers, falling back to bilinear scaling
bg: Неуспешно добавяне на видео филтри/скалери, ползвайки bilinear мащабиране

[ctx: #34402]
en: Failed to initialise audio device
bg: Инициализиране на аудио устройство се провали

[ctx: #34403]
en: Check your audiosettings
bg: Проверете аудио настройките

[ctx: #34404]
en: Use gestures for navigation:
bg: Навигиране с жестове:

[ctx: #34405]
en: 1 finger swipe left,right,up,down for cursors
bg: Плъзнете 1 пръст <, >, ˄ и ˅ за курсори

[ctx: #34406]
en: 2 finger swipe left for backspace
bg: Плъзнете 2 пръста наляво за backspace

[ctx: #34407]
en: 1 finger single tap for enter
bg: Докосване с 1 пръст за enter

[ctx: #34408]
en: 2 finger single tap or 1 finger long press for contextmenu
bg: Докосване с 2 пръста/Задържане с 1 пръст за контекстно меню

[ctx: #35000]
en: Peripherals
bg: Периферни

[ctx: #35001]
en: Generic HID device
bg: Генерично HID устройство

[ctx: #35002]
en: Generic network adaptor
bg: Генеричен мрежови адаптор

[ctx: #35003]
en: Generic disk
bg: Генеричен диск

[ctx: #35004]
en: There are no settings available
    for this peripheral.
bg: Няма налични настройки за периферното устройство.

[ctx: #35005]
en: New device configured
bg: Новото устройство е настроено

[ctx: #35006]
en: Device removed
bg: Устройство е премахнато

[ctx: #35007]
en: Keymap to use for this device
bg: Клавишна карта за ползване с устройството

[ctx: #35008]
en: Keymap enabled
bg: Клавишната карта е включена

[ctx: #35009]
en: Do not use the custom keymap for this device
bg: Не ползвай персоналната клавишна карта за устройството

[ctx: #35100]
en: Enable joystick and gamepad support
bg: Включи поддръжката на геймпад

[ctx: #35102]
en: Disable joystick when this device is present
bg: Изключване на джойстика при наличие на устройството

[ctx: #35500]
en: Location
bg: Локация

[ctx: #35501]
en: Class
bg: Клас

[ctx: #35502]
en: Name
bg: Име

[ctx: #35503]
en: Vendor
bg: Доставчик

[ctx: #35504]
en: Product ID
bg: ID на продукта

[ctx: #36000]
en: Pulse-Eight CEC adaptor
bg: Pulse-Eight CEC адаптор

[ctx: #36002]
en: Switch to keyboard side command
bg: Превключвач за страната "клавиатура"

[ctx: #36003]
en: Switch to remote side command
bg: Превключвач за страната "дистанционно"

[ctx: #36004]
en: Press "user" button command
bg:  Натиснете бутона "user"

[ctx: #36005]
en: Enable switch side commands
bg: Включи командите за превключване на страните

[ctx: #36006]
en: Could not open the adaptor
bg: Адапторът не може да бъде отворен

[ctx: #36007]
en: Devices to power on when starting Kodi
bg: При стартиране на Kodi включи:

[ctx: #36008]
en: Devices to power off when stopping Kodi
bg: При излизане от/спиране на Kodi изключи:

[ctx: #36009]
en: Put devices in standby mode when activating screensaver
bg: Задай режим "Изчакване" за устройствата при активен скрийнсейвър

[ctx: #36010]
en: Wake devices when deactivating screensaver
bg: Събуждане на устройства при деактивиране на скриинсейвъра

[ctx: #36011]
en: Could not detect the CEC com port. Set it up manually.
bg: CEC порта не може да бъде открит. Настройте го ръчно.

[ctx: #36012]
en: Could not initialise the CEC adaptor. Please check your settings.
bg: Инициализирането на CEC адаптора се провали. Проверете настройките.

[ctx: #36015]
en: HDMI port number
bg: Номер на HDMI порта

[ctx: #36016]
en: Connected
bg: Свързан

[ctx: #36017]
en: Could not initialise the CEC adaptor: libCEC was not found on your system.
bg: Инициализирането на CEC адаптора се провали: libCEC библиотеката не е налична в системата.

[ctx: #36018]
en: Use the TV's language setting
bg: Ползвай езиковите настройки на телевизора

[ctx: #36019]
en: Connected to HDMI device
bg: Свързаност с HDMI устройство

[ctx: #36020]
en: Make Kodi the active source when starting
bg: При стартиране на Kodi активирай източника (превключи на Kodi)

[ctx: #36021]
en: Physical address (overrules HDMI port)
bg: Физически адрес (замества HDMI порта)

[ctx: #36022]
en: COM port (leave empty unless needed)
bg: COM порт (въведете само при необходимост)

[ctx: #36023]
en: Configuration updated
bg: Конфигурацията е обновена

[ctx: #36024]
en: Failed to set the new configuration. Please check your settings.
bg: Задаването на новата конфигурация се провали. Проверете настройките.

[ctx: #36025]
en: Send 'inactive source' command when stopping Kodi
bg: Изпращай команда "неактивен източник" при спиране на Kodi

[ctx: #36026]
en: Put devices in standby mode when putting the PC in standby
bg: При активен режим "Изчакване", за компютъра, задай режима и за устройствата

[ctx: #36027]
en: This device needs servicing
bg: Устройството се нуждае от обслужване/ремонт

[ctx: #36028]
en: Ignore
bg: Игнорирай

[ctx: #36029]
en: When the TV is switched off
bg: При изключване на телевизора

[ctx: #36030]
en: Connection lost
bg: Връзката пропадна

[ctx: #36031]
en: This user does not have permissions to open the CEC adaptor
bg: Потребителят няма разрешение да ползва CEC адаптор

[ctx: #36032]
en: The port is busy. Only one program can access the CEC adaptor
bg: Портът е зает. CEC адапторът не може да се ползва от две програми

[ctx: #36033]
en: Pause playback when switching to another source
bg: Пауза при превключване на друг източник

[ctx: #36035]
en: Always
bg: Винаги

[ctx: #36036]
en: On start/stop
bg: При пускане/спиране

[ctx: #36037]
en: TV
bg: Телевизора

[ctx: #36038]
en: Amplifier / AVR device
bg: Усилвателя / AVR

[ctx: #36039]
en: TV and AVR device (explicit)
bg: Телевизора и AVR (изрично)

[ctx: #36040]
en: Unsupported libCEC interface version. %x is lower than the version Kodi supports (%x)
bg: Версията на libCEC интерфейса не се поддържа. %x е по-стара от необходимата %x

[ctx: #36041]
en: * Item folder
bg: * Папка на елемента

[ctx: #36042]
en: Use limited colour range (16-235)
bg: Ползвай ограничена цветова гама (16-256)

[ctx: #36101]
en: Change the look and feel of the user interface.
bg: Променете външния вид на потребителския интерфейс.

[ctx: #36102]
en: Category containing all Skin related settings.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с облика.

[ctx: #36103]
en: Select the skin for the user interface. This will define the look and feel of Kodi.
bg: Изберете облик за потребителския интерфейс. Това ще промени начина по който изглежда Kodi.

[ctx: #36104]
en: Change specific skin settings. The available options are dependent on the skin used.
bg: Променете настройки специфични за облика. Наличните настройки зависят от избрания облик.

[ctx: #36105]
en: Change the theme associated with your selected skin.
bg: Променете темата на избрания облик.

[ctx: #36106]
en: Change the colours of your selected skin.
bg: Променете цветовете на избрания облик.

[ctx: #36107]
en: Choose the fonts displayed in the user interface. The font sets are configured by your skin.
bg: Избере шрифтовете на потребителския интерфейс. Комбинациите от шрифтове се настройват от избрания облик.

[ctx: #36108]
en: Resize the view of the user interface.
bg: Променете размера на изгледа на потребителския интерфейс.

[ctx: #36109]
en: Select the media window that Kodi displays on startup.
bg: Изберете кой прозорец да се отваря автоматично, при стартиране на Kodi.

[ctx: #36110]
en: Select or disable the sound scheme used in the user interface.
bg: Изберете или изключете пакета от звуци ползван при работата с потребителския интерфейс.

[ctx: #36111]
en: Turn this off to remove the scrolling RSS news ticker.
bg: Изключва и премахва текстовата лентата (от дъното на екрана) с новини от RSS емисии.

[ctx: #36112]
en: Edit the RSS feeds.
bg: Редактирайте RSS емисиите.

[ctx: #36113]
en: Category containing all locale/regional settings.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с локалните/регионалните настройки.

[ctx: #36114]
en: Chooses the language of the user interface.
bg: Изберете език за потребителския интерфейс.

[ctx: #36115]
en: Select the formats for temperature, time and date. The available options depend on the selected language.
bg: Изберете формат за температура, датата и часа. Наличните опции зависят от избрания език за потребителския интерфейс.

[ctx: #36116]
en: Choose which character set is used for displaying text in the user interface.
bg: Изберете коя кодировка да се ползва за изобразяване на текста в потребителския интерфейс.

[ctx: #36117]
en: Select country location.
bg: Изберете местоположението на страната, в която се намирате.

[ctx: #36118]
en: Select your current timezone.
bg: Изберете часовия пояс, в който се намирате.

[ctx: #36119]
en: Select the default audio track when different language tracks are available.
bg: Изберете стандартен аудио запис, за случаите когато са налични аудио записи на различни езици.

[ctx: #36120]
en: Select the default subtitles when different languages are available.
bg: Изберете стандартния език за субтитрите, за случаите когато са налични субтитри на различни езици.

[ctx: #36121]
en: Category containing settings related to how file lists are displayed.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с изобразяването на списъците с файлове.

[ctx: #36122]
en: Display the (..) item in lists for visiting the parent folder.
bg: Изобразява елемента "..." (многоточие) в списъците, който служи за връщане в предишната директория.

[ctx: #36123]
en: Show file extensions on media files. For example, 'You Enjoy Myself.mp3' would be simply be shown as 'You Enjoy Myself'.
bg: Показва разширенията на медийните файлове. Например файлът "You Enjoy Myself.mp3" ще бъде изобразен като "You Enjoy Myself".

[ctx: #36124]
en: Ignore certain tokens during sort operations. For example, 'The Simpsons' would be sorted as 'Simpsons'.
bg: Игнорирай определени символи по време на сортирането. Например, файла 'The Simpsons' ще бъде сортиран като 'Simpsons'.

[ctx: #36125]
en: Allow files to be deleted and renamed through the user interface, via the contextual menu (press C on a keyboard, for example, to bring up this menu).
bg: Разрешава изтриването и преименуването на файлове от потребителския интерфейс на Kodi, чрез контекстното меню (натиснете клавиша "C" от клавиатурата, за да се покаже менюто).

[ctx: #36126]
en: Show the add source button in root sections of the user interface.
bg: Показвай бутона за добавяне на източници в основните раздели на потребителския интерфейс.

[ctx: #36127]
en: Show hidden files and directories when listing files.
bg: Показвай скритите файлове и папки при преглеждането на файловете.

[ctx: #36128]
en: Category containing all screensaver settings.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани със скрийсейвъра.

[ctx: #36129]
en: Set the amount of idle time required before displaying the screensaver.
bg: Определете след колко време на бездействие да се задейства скрийнсейвъра.

[ctx: #36130]
en: Select the screensaver. Kodi will force the 'Dim' screensaver when fullscreen video playback is paused or a dialogue box is active.
bg: Изберете скрийнсейвър. Kodi ще наложи "Dim" (затъмняващия скрийнсейвър) при състояние "На пауза" по време на възпроизвеждане на цял екран или при липса на активност.

[ctx: #36131]
en: Change specific screensaver settings. The available options are dependent on the screensaver used.
bg: Променете настройките специфични за скрийнсейвъра. Наличните опции зависят от избрания скрийнсейвър.

[ctx: #36132]
en: Preview the selected screensaver.
bg: Прегледайте избрания скрийнсейвър.

[ctx: #36133]
en: If music is being played, Kodi will start the selected visualisation instead of displaying the screensaver.
bg: Ако се възпроизвежда музика Kodi ще стартира избраната от Вас визуализация вместо скрийсейвъра.

[ctx: #36134]
en: Dim the display when media is paused. Not valid for the 'Dim' screensaver mode.
bg: Затъмняване на екрана при състояние "На пауза". Не важи при режим със скрийсейвър "Dim".

[ctx: #36135]
en: No info available yet.
bg: Все още няма налична информация.

[ctx: #36136]
en: No info available yet.
bg: Все още няма налична информация.

[ctx: #36137]
en: No info available yet.
bg: Все още няма налична информация.

[ctx: #36138]
en: Section that contains settings related to videos and how they are handled.
bg: Раздел съдържащ настройки за видео файловете и тяхното обработване.

[ctx: #36139]
en: Category containing the settings for how the video library is handled.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с видео библиотеката.

[ctx: #36140]
en: Enable the video library.
bg: Включете видео библиотеката.

[ctx: #36141]
en: Show plot information for unwatched media in the Video Library.
bg: Показва сюжета и за неизгледаните файлове в библиотеката.

[ctx: #36143]
en: Get thumbnails for actors when scanning media.
bg: Сваля миниатюри на актьорите по време на сканирането за ново мултимедийно съдържание.

[ctx: #36144]
en: Remove the TV show season node, toggles between 'If only one season' (default), 'Always' and 'Never'.
bg: Премахва елементите означаващи отделените сезони на ТВ Сериал. Наличните опции са три: "Ако е само един сезон" (стандартно), "Винаги" и "Никога".

[ctx: #36145]
en: Group movies into 'Movie sets' when browsing the movie library.
bg: Групира филмите във "Филмови поредици" при преглеждане на филмовата библиотека.

[ctx: #36146]
en: Check for new media files on Kodi startup.
bg: Проверява за нови мултимедийни файлове при всяко стартиране на Kodi.

[ctx: #36147]
en: Hide the library scanning progress bar during scans.
bg: Скрива лентата за напредъка на сканирането при обновяване на библиотеката.

[ctx: #36148]
en: Remove items from your library that can't be found (either renamed, deleted, or on removable storage that is currently unplugged).
bg: Премахва елементи от библиотеката Ви които не могат да бъдат намерени (които са били преименувани или се намират на външен носител на данни, който към монета не е свързан с Kodi).

[ctx: #36149]
en: Export the Video Library database to XML files. This will optionally overwrite your current XML files.
bg: Изнася информацията от базата данни на видео библиотеката в .XML файлове. Ако вече съществуват такива файлове те ще бъдат презаписани!

[ctx: #36150]
en: Import a XML file into the Video Library database.
bg: Внася съдържанието на .XML файл в базата данни на видео библиотеката.

[ctx: #36151]
en: Category containing settings for how video playback is handled.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с възпроизвеждането на видео.

[ctx: #36152]
en: Enable automatic playback of the next file in the list.
bg: Включете автоматичното възпроизвеждане на следващия файл от списъка.

[ctx: #36153]
en: Adjust the method used to process and display video.
bg: Променете ползвания метод за обработка и изобразяване на видео.

[ctx: #36154]
en: Use high quality scalers when upscaling a video by at least this percentage.
bg: Ползвайте висококачествени скалери при повишаването на разделителната способност на видеото с най-малко от този процент.

[ctx: #36155]
en: Enable VDPAU hardware decoding of video files, mainly used for NVIDIA graphics and in some circumstances AMD graphics.
bg: Включете VDPAU хардуерно декодиране на видео файловете. Ползва се главно от графичните процесори на Nvidia и при някои обстоятелства от процесорите AMD.

[ctx: #36156]
en: Enable VAAPI hardware decoding of video files, mainly used for Intel graphics and in some circumstances AMD graphics.
bg: Включете VAAPI хардуерно декодиране на видео файловете. Ползва се главно от графичните процесори на Intel и при някои обстоятелства от процесорите AMD.

[ctx: #36158]
en: Enable DXVA2 hardware decoding of video files.
bg: Включете DXVA2 хардуерно декодиране на видео файловете.

[ctx: #36159]
en: Enable CrystalHD decoding of video files.
bg: Включете CrystalHD хардуерно декодиране на видео файловете.

[ctx: #36160]
en: Enable VDA hardware decoding of video files.
bg: Включете VDA хардуерно декодиране на видео файловете.

[ctx: #36161]
en: Enable OpenMax hardware decoding of video files.
bg: Включете OpenMax хардуерно декодиране за видео файловете.

[ctx: #36162]
en: Enable VideoToolbox hardware decoding of video files.
bg: Включете VideoToolbox хардуерно декодиране на видео файловете.

[ctx: #36163]
en: Enable decoding of video files using pixel buffer objects.
bg: Включете декодирането на видео файловете ползвайки пикселни буферни обекти.

[ctx: #36164]
en: Allow the refresh rate of the display to be changed so that it best matches the video frame rate. This may yield smoother video playback.
bg: Разрешете промяната на честота на обновяване на дисплея, така че тя да съответства на честота на кадрите. Това може да даде по-плавно възпроизвеждане на видеото

[ctx: #36165]
en: Pause for a small amount of time during a refresh rate change.
bg: Превключване в режим "На пауза" за периода на превключване на честотата.

[ctx: #36166]
en: Synchronise the video to the refresh rate of the monitor.
bg: Синхронизира видеото към честотата на обновяване на монитора.

[ctx: #36167]
en: Audio has to stay in sync, this can either be done by resampling, skipping/duplicating packets, or adjusting the clock if it gets out of sync too far.
bg: За синхронизиране на звука с картината може да се ползват няколко метода: пресегментиране, пропускане/дублиране на пакети или коригиране на аудио честотата когато разминаването става много бързо.

[ctx: #36168]
en: Maximum video speed adjust to match actual screen refresh rate.
bg: Максимална стойност за промяна на скоростта на видеото за приспособяване към честотата на обновяване на дисплея.

[ctx: #36169]
en: Select the quality of resampling for cases where the audio output needs to be at a different sampling rate from that used by the source. [Low] is fast and will have minimal impact on system resources such as the use of the CPU, [Medium] & [High] will use progressively more system resources.
bg: Изберете качеството за честота на пресегментиране в случаите, когато аудио изхода трябва да има честота на сегментиране, различна от тази на източника. [Мин] осигурява висока скорост и има минимално влияние върху системните ресурси, като например ползването на централния процесор, [Средно] и [Високо], съответно ще ползват повече системни ресурси.

[ctx: #36170]
en: Allow video player to ignoring aspect ratio by a certain amount to fill a larger amount of the screen with video.
bg: Kodi ще опита да напасне видеото към екрана, за да не се виждат черни ленти, като за целта ще игнорира формата на видеото. След определен процент може да доведе до лека промяна на пропорциите (изкривяване на пропорциите).

[ctx: #36171]
en: Select the zoom level that 4:3 videos are shown on widescreen displays.
bg: Изберете нивото за увеличаване на картината, от видео файлове във формат 4:3, при възпроизвеждане на широкоформатен екран. Опцията "Разтягане и увеличаване" би трябвало да даде най-добър резултат.

[ctx: #36172]
en: VDPAU studio level conversion provides a way for advanced applications like Kodi to influence the colour space conversion.
bg: VDPAU студио предоставя начин на преобразуване за съвременни приложения като Kodi да повлияят на преобразуването на цветовото пространство.

[ctx: #36173]
en: Enable upscaling using VDPAU.
bg: Включете мащабиране, посредством VDPAU.

[ctx: #36174]
en: Enable Teletext when watching a live TV stream.
bg: Включете функцията "Телетекст" при гледане на телевизионни потоци (телевизия на живо).

[ctx: #36175]
en: Scale Teletext to 4:3 ratio.
bg: Мащабира телетекста до съотношение 4:3.

[ctx: #36176]
en: Category containing settings for how video file lists are handled.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с управлението на списъците с видео файлове.

[ctx: #36177]
en: Toggle between Choose, Play (default), Resume and Show Information. Choose will select an item, e.g. open a directory in files mode. Resume will automatically resume videos from the last position that you were viewing them, even after restarting the system.
bg: Превключете между "Запитване", "Възпроизведи", "Възобнови" и "Покажи информация". "Запитване" ще извежда меню с наличните опции. "Възобнови" ще започва възпроизвеждане на видео файла от точката до която сте гледали последния път. "Покажи информация" ще извежда прозореца с информация за избрания елемент.

[ctx: #36178]
en: Extract thumbnails and metadata information such as codec and aspect ratio from videos.
bg: Извличане на миниатюри и информация от метаданните, като кодек и формат на картината за видеото.

[ctx: #36179]
en: When a file is scanned into the library it will display the metadata title instead of the file name.
bg: Когато даден файл е сканиран в библиотеката, ще бъде показано заглавието получено от метаданните, вместо името на самият файл.

[ctx: #36180]
en: Extract thumbnails and information, such as codecs and aspect ratio, to display in Library Mode.
bg: Извлича миниатюри и информация, като кодек и формат на картината, за изобразяване в библиотеката.

[ctx: #36181]
en: No info available yet.
bg: Все още няма налична информация.

[ctx: #36182]
en: Combines multi-part video files, DVD folders, and movie folders down to a single item in non-library views.
bg: Комбинира частите на видеата разделени в няколко файла, папките от DVD дискове в един единствен елемент. Опцията е валидна за всички изгледи извън библиотеката.

[ctx: #36183]
en: Removes the title, genre etc nodes from the library view. Selecting a category takes you straight to the title view.
bg: Премахва елементите ("Жанрове", "Заглавие", "Година" и т.н.) на библиотеката. Избирането на "Библиотека" ще Ви отведе директно към заглавията.

[ctx: #36184]
en: Category containing settings for how subtitles are handled.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани със субтитрите.

[ctx: #36185]
en: Set the font type to be used for subtitles.
bg: Определете вида на шрифта, който ще се ползва от субтитрите.

[ctx: #36186]
en: Set the font size to be used for subtitles.
bg: Определете размера на шрифта, който ще се ползва от субтитрите.

[ctx: #36187]
en: Set the font style to be used for subtitles.
bg: Определете стила на шрифта, който ще се ползва от субтитрите.

[ctx: #36188]
en: Set the font colour to be used for subtitles.
bg: Определете цвета на шрифта, който ще се ползва от субтитрите.

[ctx: #36189]
en: Set the font character set to be used for subtitles.
bg: Определете коя кодировка да се ползва за изобразяване на субтитрите.

[ctx: #36190]
en: Override ASS/SSA subtitles fonts.
bg: Заменяй шрифтовете на субтитрите от вид ASS/SSA.

[ctx: #36191]
en: Set a custom directory for your subtitles. This can be a file share.
bg: Задайте директорията, която да съхранява субтитрите (ако ползвате такива). Може да бъде споделен ресурс от мрежата.

[ctx: #36192]
en: Location of subtitles on the screen.
bg: Позиция за субтитрите на екрана.

[ctx: #36193]
en: Category containing settings for how DVDs are handled.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с дисковете.

[ctx: #36194]
en: Autorun DVD video when inserted in drive.
bg: Ако включите опцията, възпроизвеждане ще стартира автоматично при поставяне на DVD диск в оптичното устройство.

[ctx: #36195]
en: Force a region for DVD playback.
bg: Някои DVD дискове са предназначени за определен район от земното кълбо. Ако разполагате с диск предназначен за район различен от този в който се намирате няма да можете да го възпроизведете, освен ако не се възползвате от настройката, която ще "излъже" диска, че се намира в разрешен район.

[ctx: #36196]
en: Attempt to skip 'unskippable' introductions before DVD menu.
bg: Kodi ще опита да прескочи клипчетата предхождащи менюто на DVD-тата, които обикновено не можете да пропускате.

[ctx: #36197]
en: No info available yet.
bg: Все още няма налична информация.

[ctx: #36198]
en: Select the default movie information source. See the Add-ons Manager for options.
bg: Изберете стандартния източник на информация за филми. За повече опции отворете диспечера на добавки.

[ctx: #36199]
en: Select the default TV show information source. See the Add-ons Manager for options.
bg: Изберете стандартния източник на информация за ТВ Сериали. За повече опции отворете диспечера на добавки.

[ctx: #36200]
en: Default scraper used for adding music videos to your library.
bg: Стандартен източник на инф., за музикалните видео файлове в библиотеката.

[ctx: #36201]
en: Settings for PVR/Live TV features.
bg: Настройки за ПВР/ТВ функциите.

[ctx: #36202]
en: Category for general settings for PVR/Live TV features.
bg: Категория с общите настройки на ПВР/ТВ.

[ctx: #36203]
en: Enable the Personal Video Recorder (PVR) features in Kodi. This requires that at least one PVR Add-on is installed.
bg: Включете функцията за гледане и записване на ТВ (ПВР) в Kodi. Това изисква най-малко една инсталирана ПВР добавка.

[ctx: #36204]
en: Import channel groups from the PVR backend (if supported). Will delete user created groups if they're not found on the backend.
bg: Импортирайте групи от канали от ПВР сървъра (ако функцията се поддържа). При това действие, създадените от потребителя групи ще бъдат изтрити, ако те не бъдат открити на сървъра.

[ctx: #36205]
en: Sort the channels by channel number on the backend, but use Kodi's own numbering for channels.
bg: Сортиране на каналите съгласно номерата на каналите на сървъра, но ползвайки номериране на каналите от Kodi.

[ctx: #36206]
en: Use numbering from the backend, instead of configuring them manually over Kodi.
bg: Ползвайте номерацията на каналите от сървъра, вместо да ги конфигурирате ръчно през Kodi.

[ctx: #36207]
en: Open the channel manager, which allows modifying the channel order, channel name, icon, etc.
bg: Отворите диспечера на канали за настройка на реда на калите, имената им, иконите и т.н.

[ctx: #36208]
en: Instruct the backend to search for channels (if supported).
bg: Извършете търсене на канали от ТВ сървъра (ако функцията се поддържа).

[ctx: #36209]
en: Delete channel/EPG database and reimport the data from the backend afterwards.
bg: Изтрийте базата данни с канали/ЕПС и повторно импортирайте данните от ТВ сървъра след това.

[ctx: #36210]
en: Prevent the 'connection lost' notification window from displaying when Kodi is unable to talk to the PVR backend server.
bg: Не показва прозореца за известяване при пропаднала връзка, когато Kodi не може да получи информация от ПВР сървъра.

[ctx: #36211]
en: Category for PVR menus and on-screen display settings, as well as channel info windows.
bg: Категория с настройки на ПВР менютата и екранната ТВ информация, както и информация за прозорците на канала.

[ctx: #36212]
en: Display programming information when changing channels, such as the current TV show.
bg: Показва програмна информацията при смяна на канала, като например текущо предаване.

[ctx: #36214]
en: Close the on screen display controls after switching channels.
bg: Скрий бутоните за управление на дисплея след превключване на каналите.

[ctx: #36216]
en: Folder where channel icons are stored.
bg: Папка за съхраняване на иконите на каналите.

[ctx: #36217]
en: Scan for missing channel icons.
bg: Сканиране за липсващи иконки на канали.

[ctx: #36218]
en: Category for electronic programming guide settings.
bg: Категория с настройки на електронния програмен справочник (ЕПС).

[ctx: #36220]
en: Number of days of EPG data to import from backends.
bg: Времеви интервал в дни, за който ЕПС данните се импортират от ТВ сървърите.

[ctx: #36221]
en: Time between EPG data imports from backends.
bg: Времеви интервал между импортираните ЕПС данни от ТВ сървърите.

[ctx: #36222]
en: Do not import EPG data while playing TV to minimise CPU usage.
bg: Не импортирайте ЕПС данни по време на ТВ гледане, за да намалите натоварването върху централния процесор.

[ctx: #36223]
en: By default, EPG data is stored in a local database to speed up importing when Kodi is restarted.
bg: Стандартно, ЕПС данните се съхраняват в локална база данни, за да се ускори импортирането при рестартиране на Kodi.

[ctx: #36224]
en: Hide "no information available" labels when no EPG data can be retrieved for a channel.
bg: Скрий етикетите "Няма налична информация", ако те не могат да се получат ЕПС данните за канала.

[ctx: #36225]
en: Delete the EPG database in Kodi and reimport the data afterwards from the backend.
bg: Изтрийте ЕПС базата данни в Kodi и повторно импортирайте данните от ТВ сървърите.

[ctx: #36226]
en: Category for PVR playback and channel switching settings.
bg: Категория за ПВР възпроизвеждане и настройки за превключване на канали.

[ctx: #36227]
en: Display stream of selected channel in a small box instead of fullscreen.
bg: Показва картинка от избрания канал в малка кутия, вместо на цял екран.

[ctx: #36228]
en: Continue with the last viewed channel on startup.
bg: При стартиране продължи от последно гледания канал.

[ctx: #36229]
en: Display signal quality information in the codec information window (if supported by the Add-on and backend).
bg: Покажете информация за качеството на сигнала в прозореца за информация на кодека (ако се поддържа от добавката и сървъра).

[ctx: #36230]
en: How long Kodi will wait to change the channel if the channel isn't being received. Useful for over-the-air channels that occasionally lose signal strength.
bg: Колко дълго Kodi ще чака смяната на канала, ако не получава сигнал. Полезно за радиоразпръскване 'по въздуха', когато силата на сигнала не е постоянна.

[ctx: #36231]
en: Pressing a number button in full screen mode will automatically switch to the channel number that was entered after 1 second.
bg: Автоматично превключване на избрания канал след 1 секунда при натискането на бутон с цифра в режим на цял екран.

[ctx: #36232]
en: When pressing channel up or down, the actual channel switch is delayed, allowing the user to flip to a channel number without waiting for each channel switch.
bg: При смяна на каналите, напред или назад, превключването настъпва със закъснение, което позволява на потребителя да избере желания номер на канала, а не да чака превключването на всеки канал.

[ctx: #36233]
en: Category for default recording duration settings.
bg: Категория с настройки за стандартното времетраене на записите.

[ctx: #36234]
en: Duration of instant recordings when pressing the record button.
bg: Продължителност на моменталните записи при натискане на бутона за запис.

[ctx: #36235]
en: Priority of the recording. Higher number means higher priority. Not supported by all Add-ons and backends.
bg: Приоритет за записите. По-голямото число означава по-висок приоритет. Не се поддържа от всички добавки и сървъри.

[ctx: #36236]
en: Delete recording after this time. Not supported by all Add-ons and backends.
bg: Изтрийте записите след определеното време. Не се поддържа от всички добавки и сървъри.

[ctx: #36237]
en: Start recordings before the actual time. Not supported by all Add-ons and backends.
bg: Започнете записите си преди действителното време. Не се поддържа от всички добавки и сървъри.

[ctx: #36238]
en: End recordings after the actual time. Not supported by all Add-ons and backends.
bg: Спрете записите си след действителното време. Не се поддържа от всички добавки и сървъри.

[ctx: #36239]
en: Display a notification when timers are added, finished or removed by the backend.
bg: Показване на известия при добавяне, завършване или премахване на брояча за ТВ сървъра.

[ctx: #36240]
en: Category for PVR power management settings, such as when to wake the PVR backend server.
bg: Категория с настройки за управление на ПВР захранването, както и кога да се събужда ПВР сървъра.

[ctx: #36241]
en: Execute the "wakeup command" below when Kodi exits or is going into hibernation mode. The timestamp of the next scheduled recording is passed as parameter.
bg: Изпълнете командата за събуждане указана по-долу при изход от Kodi или при преминаване в режим на хибернация. Времевия отпечатък на следващото планирано записване се предава като параметър.

[ctx: #36242]
en: The command will not be executed when a recording will be started within this timeout.
bg: При наличието на запис, командата няма да бъде изпълнена, ако записа започне в течение на указания интервал от време.

[ctx: #36243]
en: The command to execute.
bg: Команда за изпълняване.

[ctx: #36244]
en: Time to subtract from the start time of the next scheduled recording.
bg: Време, считано за начало за следващият планиран запис.

[ctx: #36245]
en: Execute the wakeup command every day at the given time.
bg: Изпълнете командата за събуждане всеки ден в зададен час.

[ctx: #36246]
en: When to execute the daily wakeup command.
bg: Кога да се изпълнява командата за ежедневно събуждане.

[ctx: #36247]
en: Category for parental control settings if the PVR backend server supports parental controls.
bg: Категория с настройки за родителски контрол, ако ПВР сървъра ги поддържа.

[ctx: #36248]
en: Asks for a pin code to access parental locked channels. Channels can be marked as locked in the channels editor on the general tab. Parental locked channels can not be played or recorded without entering a pin code, and the EPG information is hidden for those channels.
bg: Изисквайте пин код за достъп до заключените за деца канали. Каналите могат да бъдат маркирани като заключени в мениджъра за канали в общият раздел. Заключените за деца канали не могат да бъдат възпроизвеждани или записвани, без да въвеждате пин код, ЕПС информацията за тези канали също е скрита.

[ctx: #36249]
en: Enter a new pin code to unlock parental locked channels.
bg: Въведете нов пин код, за да отключите заключените за деца канали.

[ctx: #36250]
en: Ask for the pin code again when trying to access a parental locked channel and the code hasn't been asked for this duration.
bg: Изисквайте отново пин кода, при опит за получаване на достъп до заключените за деца канали и ако кодът не е бил изискан през указаният период от време.

[ctx: #36251]
en: Category for any specific settings for your PVR backend, if the PVR backend supports changing those settings in Kodi.
bg: Категория със специфични настройки за вашият ПВР сървър, ако той поддържа промяната им посредством Kodi.

[ctx: #36252]
en: This option will bring you to any specific settings for your PVR backend, if the PVR backend supports changing those settings in Kodi.
bg: Опцията ще ви отведе до всички специфични настройки за вашият ПВР сървър, ако той поддържа промяна на тези настройки чрез Kodi.

[ctx: #36253]
en: Section that contains settings related to music files and how they are handled.
bg: Раздел съдържащ настройки за музикалните файлове и тяхното обработване.

[ctx: #36254]
en: Enable the music library.
bg: Включете музикалната библиотека.

[ctx: #36255]
en: Determine if artists that appear only on compilations are shown in the library artist view.
bg: Да се показват ли музикантите, които участват само в сборни албуми, в елемента "Артисти" на музикалната библиотека.

[ctx: #36256]
en: Automatically fetch album and artist information via scrapers during scan.
bg: Автоматично сваляне на информация за албуми и артисти (от услугите предоставящи информация) по време на сканирането.

[ctx: #36257]
en: Select the default album information source.
bg: Изберете стандартния източник на информация за албуми.

[ctx: #36258]
en: Select the default artist information source. See the Add-ons Manager for options.
bg: Изберете стандартният източник на информация за артисти (музиканти). За повече опции отворете диспечера на добавки.

[ctx: #36259]
en: Check for new and removed media files on Kodi startup.
bg: Проверява за нови и премахнати мултимедийни файлове при всяко стартиране на Kodi.

[ctx: #36260]
en: No info available yet.
bg: Все още няма налична информация.

[ctx: #36262]
en: Export the Music Library database to XML files. This will optionally overwrite your current XML files.
bg: Изнася информацията от базата данни на музикалната библиотеката в .XML файлове. Ако вече съществуват такива файлове те ще бъдат презаписани!

[ctx: #36263]
en: Import a XML file into the Music Library database.
bg: Внася съдържанието на .XML файл в базата данни на музикалната библиотеката.

[ctx: #36264]
en: Category containing settings for how music playback is handled.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с възпроизвеждането на музика.

[ctx: #36265]
en: Kodi automatically plays the next item in the current folder. For example, in Files View: After a track has been played, Kodi would automatically play the next track in the same folder.
bg: Kodi ще възпроизвежда автоматично следващия елемент в текущата папка. Например при активен файлов изглед: когато приключи възпроизвеждането на песен Kodi ще започне възпроизвеждането на следващата песен от папката автоматично.

[ctx: #36266]
en: When songs are selected they are queued instead of playback starting immediately.
bg: Когато песните са избрани те биват наредени на опашката за слушане, вместо да бъдат възпроизведени веднага.

[ctx: #36267]
en: Kodi will read the ReplayGain information encoded in your audio files by a program such as MP3Gain and normalise the sound levels accordingly.
bg: Kodi ще прочита Replay Gain информацията, кодирана в вашите аудио файлове чрез програма като MP3Gain и съответно ще нормализира нивата на звука.

[ctx: #36268]
en: Default is 89dB per standard. Change with caution.
bg: Стандартната стойност е 89dB. Променяйте я внимателно!

[ctx: #36269]
en: Default is 89dB per standard. Change with caution.
bg: Стандартната стойност е 89dB. Променяйте я внимателно!

[ctx: #36270]
en: Reduce the volume of the file if clipping will occur.
bg: Намалява силата на звука на файловете, ако е възможно изрязване на нивото.

[ctx: #36271]
en: Smoothly fade from one audio track to the next. You can set the amount of overlap from 1-15 seconds.
bg: Изглажда прехода от една песен към друга. Песента, която приключва, постепенно затихва, докато същевременно започва да звучи следващата, като се усилва. Можете да зададете продължителността на застъпването (времето когато и двете песни звучат едновременно) между 1 и 15 секунди.

[ctx: #36272]
en: Allow crossfading to occur when both tracks are from the same album.
bg: Разрешете плавния преход, даже когато и двете песни са от един и същи албум.

[ctx: #36273]
en: Select the visualisation that will be displayed while listening to music.
bg: Изберете коя визуализация да се изобразява когато слушате музика.

[ctx: #36274]
en: Read the tag information from song files. For large directories this can slow down read time, especially over a network.
bg: Прочита информацията от етикетите на музикалните файлове. Може да забави времето за сканиране на папките в случай на голямо количество файлове, особено когато достъпа до файловете става чрез мрежата.

[ctx: #36275]
en: Control the way that the names of songs are displayed in the user interface. In order to function properly, tag reading needs to be enabled.
bg: Контролирайте начина, по който имената на песните се показват в потребителския интерфейс. За да функционира правилно, четенето на информация от етикетите трябва да бъде включено.

[ctx: #36276]
en: Used for formatting the second column in file lists.
bg: Ползва се за форматиране на втората колона във файловите списъци.

[ctx: #36277]
en: Control the way that the names of songs are displayed in the now playing list.
bg: Контролирайте начина, по който имената на песните да се показват в текущо възпроизвежданият списък.

[ctx: #36278]
en: Used for formatting the second column in the now playing list.
bg: Ползва се за форматиране на втората колона в текущо възпроизвежданият списък.

[ctx: #36279]
en: Control the way that the names of songs are displayed in library lists.
bg: Контролирайте начина, по който имената на песните се показват в списъка на библиотеката.

[ctx: #36280]
en: Used for formatting the second column in library lists.
bg: Ползва се за форматиране на втората колона в списъка на библиотеката.

[ctx: #36281]
en: Kodi will search for thumbs on remote shares and optical media. This can often slow down the listing of network folders.
bg: Kodi ще търси за миниатюри на отдалечени споделени ресурси и от оптични устройства. Активирането на опцията може да забави сканирането на мрежовите папки.

[ctx: #36282]
en: Category containing settings for how CDs are handled.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с аудио дисковете.

[ctx: #36283]
en: Autorun CDs when inserted in drive.
bg: Започва да възпроизвежда дисковете автоматично, при поставянето им в дисковото устройство.

[ctx: #36284]
en: Read the information belonging to an audio CD from an internet database.
bg: Прочита информацията за дадения аудио диск от база данни в интернет.

[ctx: #36285]
en: Select the location on your hard drive where ripped tracks will be saved to.
bg: Изберете къде точно на твърдия диск да се съхраняват аудио записите след извличането им от диска.

[ctx: #36286]
en: Control how saved music is named from the tags. Tags: [B]%N[/B]: TrackNumber, [B]%S[/B]: DiscNumber, [B]%A[/B]: Artist, [B]%T[/B]: Title, [B]%B[/B]: Album, [B]%G[/B]: Genre, [B]%Y[/B]: Year, [B]%F[/B]: FileName, [B]%D[/B]: Duration, [B]%J[/B]: Date, [B]%R[/B]: Rating, [B]%I[/B]: FileSize.
bg: Контролирайте начина за съхраняване на именуваната музиката от етикетите. Етикети: [B]%N[/B]: № на аудио записа, [B]%S[/B]: № на диска, [B]%A[/B]: артист, [B]%T[/B]: заглавие, [B]%B[/B]: албум, [B]%G[/B]: жанр, [B]%Y[/B]: година, [B]%F[/B]: име на файла, [B]%D[/B]: времетраене, [B]%J[/B]: дата, [B]%R[/B]: оценка, [B]%I[/B]: размер на файла.

[ctx: #36287]
en: Select which audio encoder to use when ripping.
bg: Изберете кой аудио енкодер да се ползва при извличане от дискове.

[ctx: #36288]
en: Select which quality you want to rip your files.
bg: Задайте качеството на извличаните файлове.

[ctx: #36289]
en: Select which bitrate to use for the specified audio encoder for audio compression.
bg: Изберете битрейт за ползване от посочения аудио енкодер за аудио компресия.

[ctx: #36290]
en: For FLAC define compression level, default 5.
bg: За FLAC определете ниво на компресия. Стандартното е 5.

[ctx: #36291]
en: Auto eject disc after rip is complete.
bg: Дисковото устройство ще се отвори автоматично след приключване на процеса по извличане.

[ctx: #36292]
en: Category containing the settings for how karaoke is handled.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с караокето.

[ctx: #36293]
en: When playing any music file, Kodi will look for a matching .cdg file and display its graphics.
bg: При възпроизвеждане на аудио файл Kodi ще потърси съвпадащ .cdg файл и ако намери такъв, ще покаже графичните символи, който се съдържат в него.

[ctx: #36294]
en: Show song selection dialog once the last song in the queue has been played.
bg: Показвай прозореца за ибор на песен след възпроизвеждането на последната песен от опашката.

[ctx: #36295]
en: Select the font type used during karaoke.
bg: Изберете вида на шрифта за караокето.

[ctx: #36296]
en: Select the size of the font used during karaoke.
bg: Изберете размера на шрифта за караокето.

[ctx: #36297]
en: Select the font colour used during karaoke.
bg: Изберете цвета на шрифта за караокето.

[ctx: #36298]
en: Select the character set used during karaoke.
bg: Изберете коя кодировка да се ползва за изобразяване на текста.

[ctx: #36299]
en: Export the karaoke numbered songs to HTML or CSV files.
bg: Експортирайте номерираните караоке песни в HTML или CSV файлове.

[ctx: #36300]
en: Import the karaoke numbered songs from HTML or CSV files.
bg: Импортирайте номерираните караоке песни в HTML или CSV файлове.

[ctx: #36301]
en: No info available yet.
bg: Все още няма налична информация.

[ctx: #36302]
en: No info available yet.
bg: Все още няма налична информация.

[ctx: #36303]
en: No info available yet.
bg: Все още няма налична информация.

[ctx: #36304]
en: Section that contains settings related to pictures and how they are handled.
bg: Раздел съдържащ настройки за снимките и тяхното обработване.

[ctx: #36305]
en: Category containing settings for how picture file lists are handled.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с управлението на списъците със снимки.

[ctx: #36306]
en: If EXIF information exists (date, time, camera used, etc.), it will be displayed.
bg: Да се изобразява ли EXIF информацията (дата, час на заснемате, ползвана камера/апарат и др.) от снимките, които съдържат такава?

[ctx: #36307]
en: Automatically generate picture thumbnails when entering picture folder.
bg: Автоматично генериране на миниатюри на изображенията при отваряне на папката, в която се намират.

[ctx: #36308]
en: Pictures will automatically rotate according to information in the EXIF tag, if found.
bg: Автоматично ротиране на изображенията съобразно съдържанието на EXIF етикета, ако имат такъв.

[ctx: #36309]
en: Show videos in picture file lists.
bg: И видео файловете ще бъдат видими в списъците със снимки.

[ctx: #36310]
en: No info available yet.
bg: Все още няма налична информация.

[ctx: #36311]
en: Category containing settings for how picture slideshows are handled.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани със слайдшоуто от снимки.

[ctx: #36312]
en: Select the amount of time that each image is displayed in a slideshow.
bg: Изберете колко време ще бъде показвано всяка картина по време на слайдшоу.

[ctx: #36313]
en: Images in a slideshow will pan and zoom while displayed.
bg: Към картините в слайдшоуто ще се приложат панорамни и увеличаващи ефекти, докато те се показват.

[ctx: #36314]
en: View slideshow images in a random order.
bg: Преглед на изображенията от слайдшоуто в произволен ред.

[ctx: #36315]
en: Section that contains weather related settings.
bg: Раздел съдържащ настройки за метеорологичните условия.

[ctx: #36316]
en: Category containing settings for how weather addons are handled.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с управлението на добавките за метеорологичната прогноза.

[ctx: #36317]
en: Select up to three locations for which the weather can be displayed.
bg: Изберете до 3 локации, за които да се изобразява метеорологичната прогноза.

[ctx: #36318]
en: Specify the default weather information source. See the Add-ons Manager for options.
bg: Посочете стандартният източник на информация за метеорологичната прогноза. За повече опции отворете диспечера на добавки.

[ctx: #36319]
en: Section containing settings for how network services are handled.
bg: Раздел съдържащ настройки за мрежовите услуги.

[ctx: #36320]
en: Category containing settings used for all services.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с услугите предоставяни от Kodi.

[ctx: #36321]
en: Display name of the Kodi installation when using various network services.
bg: Името с което Kodi ще се представя пред останалите мрежови услуги.

[ctx: #36322]
en: Category containing settings for how the UPnP service is handled.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с UPnP услугите.

[ctx: #36323]
en: Enable the UPnP server. This allows you to stream media to a UPnP client.
bg: Включете UPnP функционалността "сървър". Това ще позволи на UPnP клиентите да се свърват към Kodi и да получават поточно всеки мултимедиен файл.

[ctx: #36324]
en: When a manual or automatical library update occurs, notify UPnP clients.
bg: Известява UPnP клиентите при ръчно или автоматично обновяване на библиотеката.

[ctx: #36325]
en: Enable the UPnP client. This allows you to stream media from any UPnP server with a control point and control playback from that server.
bg: Включете UPnP функционалността "клиент". Това ще позволи да се свървате към UPnP сървъри (с контролна точка) и да получавате поточно всеки мултимедиен файл от сървъра, като контролирате възпроизвеждането от сървъра.

[ctx: #36326]
en: Enable the UPnP control point. This allows you to stream media to any UPnP client and control playback from Kodi.
bg: Включете UPnP функционалността "контролната точка". Това ще позволи да предавате поточно всеки мултимедиен файл към UPnP клиент, като същевременно контролирате възпроизвеждането.

[ctx: #36327]
en: Category containing settings for how the webserver service is handled.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с уеб сървъра.

[ctx: #36328]
en: Enable remote users to control Kodi through the built-in webserver.
bg: Включете контролирането на Kodi от разстояние посредством вградения уеб сървър.

[ctx: #36329]
en: Define the webserver port.
bg: Определете порт за уеб сървъра.

[ctx: #36330]
en: Define the webserver username. This only takes effect when both the username and the password are set.
bg: Определете потребителско име за уеб сървъра. Важи само когато са зададени потребителско име и парола.

[ctx: #36331]
en: Define the webserver password. This only takes effect when both the username and the password are set.
bg: Определете парола за уеб сървъра. Важи само когато са зададени потребителско име и парола.

[ctx: #36332]
en: Select between web interfaces installed via the Add-on Manager.
bg: Изберете стандартният уеб интерфейс измежду инсталираните посредством диспечера на добавки.

[ctx: #36333]
en: Category containing settings for how the remote control service is handled.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с услугата за отдалечен контрол.

[ctx: #36334]
en: Allow programs on this computer to control Kodi via the Web Interface or the JSON-RPC interface protocol.
bg: Разрешете на програми от компютъра да контролират Kodi чрез уеб интерфейса или по JSON-RPC протокола.

[ctx: #36335]
en: Define the remote control port.
bg: Определете порт за отдалечения достъп.

[ctx: #36336]
en: Define the remote control port range.
bg: Определете диапазона на портовете за отдалечения достъп.

[ctx: #36337]
en: Define the maximum number of clients that can connect.
bg: Определете след колко грешни опита Kodi да се изключва.

[ctx: #36338]
en: Allow programs on the network to control Kodi.
bg: Разрешете на програмите от другите устройства в мрежата да контролират Kodi.

[ctx: #36339]
en: Initial repeat delay (ms).
bg: Първоначално забавяне преди отчитане на повторения (мс).

[ctx: #36340]
en: Continuous repeat delay (ms).
bg: Интервал между повторенията (мс).

[ctx: #36341]
en: Category containing settings for how the zeroconf network discovery service is handled, required for AirPlay.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с управлението на услугата Zeroconf (за откриване на услуги, налични в локалната мрежа), изисква AirPlay.

[ctx: #36342]
en: Allows applications on the network to discover Kodi's running services.
bg: Разрешава на програми от мрежата да откриват какви услуги може да предоставя Kodi.

[ctx: #36343]
en: Allows Kodi to receive content from other AirPlay devices or applications.
bg: Позволете на Kodi да получава съдържание от други AirPlay устройства или приложения.

[ctx: #36344]
en: Enable AirPlay password protection.
bg: Включете защита на AirPlay с парола.

[ctx: #36345]
en: Sets the AirPlay password.
bg: Задайте AirPlay парола.

[ctx: #36346]
en: Category containing settings for how the SMB Client (samba) service is handled.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани със SMB клиента (samba).

[ctx: #36347]
en: If a WINS server is running on the network, enter its IP address here. Otherwise, leave blank.
bg: Ако в мрежата има WINS сървър, въведете тук неговия IP адрес. В противен случай, оставете празно.

[ctx: #36348]
en: If a WINS server is running on the network, enter its workgroup name here. Otherwise, leave blank.
bg: Ако в мрежата има WINS сървър, въведете тук неговото име на работна група. В противен случай, оставете празно.

[ctx: #36349]
en: Section that contains the System related settings for the device Kodi is installed on.
bg: Раздел съдържащ системните настройки с инсталиран Kodi.

[ctx: #36350]
en: Automatically send 'Wake-On-Lan' to server(s) right before trying to access shared files or services.
bg: Преди изискването на споделени файлове/услуги изпраща команда за събуждане по LAN (Wake-on-LAN или просто "Отдалечено събуждане") до сървърите, които ги споделят.

[ctx: #36351]
en: Display Kodi in a window, or fullscreen on the selected screen.
bg: Изобразява Kodi в прозорец или на цял екран, в избран монитор.

[ctx: #36352]
en: Changes the resolution that the user interface is displayed in.
bg: Променя резолюцията на потребителския интерфейс.

[ctx: #36353]
en: Changes the refresh rate that the user interface is displayed in.
bg: Променя честотата на опресняване, която се показва в потребителския интерфейс.

[ctx: #36354]
en: Display Kodi in a fullscreen window. The main benefit is for multi-screen configurations, so that Kodi can be used without minimising other applications. This uses more resources so playback may be less smooth.
bg: Изобразява Kodi в прозорец заемащ целия екран. Режима е от полза за системи с няколко екрана, при които ще можете да ползвате Kodi без да се налага минимизиране на други приложения. Минус е, че изисква повече ресурси, което може да доведе до накъсване на видеото.

[ctx: #36355]
en: In a multi-screen configuration, the screens where Kodi is not displayed are blacked out.
bg: Когато ползвате няколко екрана тези които не изобразяват Kodi ще бъдат затъмнени.

[ctx: #36356]
en: Eliminate vertical tearing.
bg: Елиминира вертикалното разкъсване на кадрите.

[ctx: #36357]
en: Calibrate the user interface by adjusting the overscan. Use this tool if the image being displayed is too large or small for your display.
bg: Калибрирайте потребителския интерфейс чрез коригиране на областта на изображението. Ползвайте инструмента, ако изображението не се събира на екрана или е по-малко от размерите на вашия дисплей.

[ctx: #36358]
en: Test patterns for display hardware calibration.
bg: Тестови модели за калибриране на дисплея.

[ctx: #36359]
en: Use limited colour range (16-235) instead of full colour range (0-255). Limited range should be used if your display is a regular HDMI TV and doesn't have a PC or other mode to display full range colour, however if your display is a PC monitor then leave this disabled to get proper blacks.
bg: Ползвайте ограничената цветова гама (16-235), вместо цялата (0-255), само ако имате обикновен HDMI телевизор, който не разполага с режим PC/компютър за визуализиране на цялата гама. Когато ползвате за екран компютърен монитор е препоръчително да изключите опцията, за да се насладите на истинското черно,

[ctx: #36360]
en: Category containing settings for how audio output is handled.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с аудио изхода.

[ctx: #36361]
en: Select how the properties of the audio output are set: [Fixed] - output properties are set to the specified sampling rate & speaker configuration at all times; [Best Match] - output properties are set to always be as close a match to the source properties as possible; [Optimized] - output properties are set at the start of playback and will not change if the properties of the source changes.
bg: Изберете настройка за свойствата на аудио изхода: [Фиксирани] - изходните свойства са настроени постоянно за посочената честотата на сегментиране и конфигурация на високоговорителите; [Най-съвпадащи] - изходните свойства се настройват да съответстват, в най-голяма степен, на свойствата на източника; [Оптимални] - изходните свойства се настройват в началото на възпроизвеждането и не се променят при промяна в свойствата на източника.

[ctx: #36362]
en: Select the number of channels supported by the audio connection, or the number of speakers if connected by analog connections. This setting does not apply to passthrough audio. Note - SPDIF supports 2.0 channels only but can still output multichannel audio using a format supported by passthrough.
bg: Изберете колко канала поддържа аудио връзката или броя на озвучителните тела, ако ползвате аналогова връзка. Настройката се пренебрегва при режим "Декодиране на звука от устройство". Бележка: SPDIF поддържа 2,0 канала, но въпреки това може да предава многоканален аудио сигнал чрез формат, който може да бъде предаван директно на устройство за декодиране.

[ctx: #36363]
en: Boost AC3 streams that have been downmixed to 2 channels.
bg: Увеличава AC3 потоците които са смесени до 2 канала (крайният резултат обикновено са 2 тихи канала, които се нуждаят от усилване)

[ctx: #36364]
en: Select to enable upmixing of 2 channel audio to the number of audio channels specified by the channel configuration.
bg: Изберете, за преобразуване на 2-каналното аудио в многоканално. Количеството канали се посочва в свойствата на аудио извода.

[ctx: #36365]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding AC3 streams.
bg: Изберете опцията ако приемникът Ви може да декодира AC3 поток.

[ctx: #36366]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS streams.
bg: Изберете опцията ако приемникът Ви може да декодира DTS поток.

[ctx: #36367]
en: Select the maximum number of audio channels/speakers available for audio decoded. If optical/coax digital outputs are used this must be set to 2.0
bg: Задайте максималния брой налични аудио канали/високоговорители за възпроизвеждане на декодирания аудио сигнал. Ако извеждате сигнала посредством оптичен или коаксиален изход е необходимо да зададете стойност 2.0

[ctx: #36368]
en: Select to enable the passthrough audio options for playback of encoded audio such as Dolby Digital.
bg: Изберете настройките за директно предаване на аудиото към устройство, което да го декодира и възпроизведе.

[ctx: #36369]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding TrueHD streams.
bg: Изберете опцията ако приемникът Ви може да декодира TrueHD поток.

[ctx: #36370]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS-HD streams.
bg: Изберете опцията ако приемникът Ви може да декодира DTS-HD поток.

[ctx: #36371]
en: Select the device to be used for playback of audio that has been decoded such as mp3.
bg: Изберете кое устройство да възпроизвежда декодирания аудио сигнал, например mp3.

[ctx: #36372]
en: Select the device to be used for playback of encoded formats, these are any of the formats below in the 'capable receiver' options.
bg: Изберете устройство което да декодира кодираните формати. Това са форматите от списъка "Приемникът ми поддържа..." по-долу.

[ctx: #36373]
en: Configure how interface sounds are handled, such as menu navigation and important notifications.
bg: Определете, кога да се възпроизвеждат звуците от потребителския интерфейс, такива като звука издаван при навигиране из менютата и оповестяването за важни съобщения.

[ctx: #36374]
en: Category containing settings for how input devices are handled.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с входните устройства.

[ctx: #36375]
en: Configure any attached peripheral devices.
bg: Настройка на всички свързани периферни устройства.

[ctx: #36376]
en: When activated, your keyboard arrows will move the selection on the virtual keyboard. When deactivated, they will move the cursor from your text.
bg: Стрелките от клавиатурата ще променят бутона под фокус от виртуалната клавиатура, когато опцията е включена. Изключите ли я ще местят курсора измежду символите на въведения текст.

[ctx: #36377]
en: Use a mouse or touch screen device to control Kodi. Note: disabling will cause you to lose control over Kodi when no keyboard or remote is present.
bg: Активирайте когато желаете да контролирате Kodi посредством мишка или екран чувствителен на допир. ЗАБЛЕЖКА: Изключите ли опцията ще загубите контрола над Kodi ако не разполагате с клавиатура.

[ctx: #36378]
en: Use a joystick to control Kodi.
bg: Активирайте когато желаете да контролирате Kodi посредством джойстик.

[ctx: #36379]
en: Category containing settings for internet access.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с достъпа до интернет.

[ctx: #36380]
en: If your internet connection uses a proxy, configure it here.
bg: Ако ползвате прокси за свърване с интернет въведете настройките си тук.

[ctx: #36381]
en: Configure which proxy type is used.
bg: Изберете какъв прокси вид ползвате.

[ctx: #36382]
en: Configure the proxy server address.
bg: Задайте адреса на прокси сървъра.

[ctx: #36383]
en: Configure the proxy server port.
bg: Задайте порта на прокси сървъра.

[ctx: #36384]
en: Configure the proxy server username.
bg: Задайте потребителското име за прокси сървъра.

[ctx: #36385]
en: Configure the proxy server password.
bg: Задайте паролата за прокси сървъра.

[ctx: #36386]
en: If you have limited bandwidth available, Kodi will try to keep within these limits.
bg: Ако разполагате с ограничен, по скорост, интернет Kodi ще опита да се съобрази и да се вмести в него.

[ctx: #36387]
en: Category containing settings for power saving.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с пестенето на енергия.

[ctx: #36388]
en: Turn off display when idle. Useful for TVs that turn off when there is no display signal detected.
bg: Изключва дисплея при бездействие. Опцията е полезна когато разполагате с телевизор който може да се изключва когато сигнала към него бъде прекъснат.

[ctx: #36389]
en: Define how long Kodi should idle before shutting down.
bg: Определете колко дълго Kodi може да бездейства преди да изключи устройството.

[ctx: #36390]
en: Define what action Kodi should do when it has been idle for a long period of time.
bg: Определете какво действие трябва да предприеме Kodi, след като бездейства дълъг период от време.

[ctx: #36391]
en: Category containing settings for debugging functions.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с дебъгването - функциите за събиране на информация, необходима отстраняване на неизправности.

[ctx: #36392]
en: Turn debug logging on or off. Useful for troubleshooting.
bg: Включва/Изключва воденето на дебъг дневник. Опцията е полезна когато е необходимо да се събере възможно най-много информация за отстраняването на дадена неизправност.

[ctx: #36393]
en: Folder used to save screenshots taken within Kodi.
bg: Папка ползвана за съхраняване на скрийншотите заснети от Kodi.

[ctx: #36394]
en: Enables log messages from additional libraries to be included in the log.
bg: Добавя съобщения от различни библиотеки в дневника.

[ctx: #36395]
en: Category containing settings for the master lock function.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с функцията за заключване с код.

[ctx: #36396]
en: Define the PIN code used for the master lock.
bg: Задайте пин код за заключване с код.

[ctx: #36397]
en: If enabled, the master lock code is required to unlock Kodi on startup.
bg: Ако е включено, кода за заключване ще се изисква, за отключване на Kodi при всяко стартиране.

[ctx: #36398]
en: Define the maximum number of retries before Kodi is closed down.
bg: Определете след колко грешни опита Kodi да се изключва.

[ctx: #36399]
en: Category containing settings for the cache function.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с функцията за кеширане.

[ctx: #36400]
en: Enable cache for playback of Video, Audio or DVDs from hard disk.
bg: Включете кеширането при възпроизвеждане на видео, аудио или DVD-та от твърдия диск.

[ctx: #36401]
en: Enable cache for playback of Video from DVD-ROM.
bg: Включете кеширането при възпроизвеждане на видео от DVD-ROM.

[ctx: #36402]
en: Enable cache for Video playback from Local Network.
bg: Включете кеширането при възпроизвеждане на видео от локалната мрежа.

[ctx: #36403]
en: Enable cache for Video playback from Internet.
bg: Включете кеширането при възпроизвеждане на видео от интернет.

[ctx: #36404]
en: Enable cache for playback of Audio from DVD-ROM.
bg: Включете кеширането при възпроизвеждане на аудио от DVD-ROM.

[ctx: #36405]
en: Enable cache for Audio playback from Local Network.
bg: Включете кеширането при възпроизвеждане на аудио от локалната мрежа.

[ctx: #36406]
en: Enable cache for Audio playback from Internet.
bg: Включете кеширането при възпроизвеждане на аудио от интернет.

[ctx: #36407]
en: Enable cache for playback of DVD from DVD-ROM.
bg: Включете кеширането при възпроизвеждане на DVD от DVD-ROM.

[ctx: #36408]
en: Enable cache for DVD playback from Local Network.
bg: Включва кеширането при възпроизвеждане на DVD-та от локалната мрежа.

[ctx: #36409]
en: Enable cache of unknown types from Internet.
bg: Включете кеширането на неизвестните типове от интернет.

[ctx: #36410]
en: No info available yet.
bg: Все още няма налична информация.

[ctx: #36411]
en: No info available yet.
bg: Все още няма налична информация.

[ctx: #36412]
en: No info available yet.
bg: Все още няма налична информация.

[ctx: #36413]
en: No info available yet.
bg: Все още няма налична информация.

[ctx: #36414]
en: No info available yet.
bg: Все още няма налична информация.

[ctx: #36415]
en: No info available yet.
bg: Все още няма налична информация.

[ctx: #36416]
en: Specify the type of remote used.
bg: Посочете вида на ползваното дистанционно.

[ctx: #36417]
en: Always run an Kodi helper so that the remote can be used to start Kodi.
bg: Винаги стартирай Kodi с помощта на дистанционното управление.

[ctx: #36418]
en: Specify the delay between button sequences on a universal remote.
bg: Посочете забавянето между натискането на бутоните от универсално дистанционно.

[ctx: #36419]
en: Define locations used for retrieving weather information.
bg: Определете за кои местоположения/локации да се извлича информация.

[ctx: #36421]
en: Bypassing VDPAU mixer saves resources on low power systems but slightly reduces picture quality.
bg: Изключването на VDPAU миксера намалява натоварването на системата, но леко намалява качеството на картината.

[ctx: #36422]
en: Enable hardware video decode using AMLogic decoder.
bg: Включете хардуерното декодиране на видео файлове от AMLogic декодер.

[ctx: #36424]
en: Select what will happen when an EPG item is selected: [Show context menu] will trigger the contextual menu from where you can choose further actions; [Switch to channel] will instantly tune to the related channel; [Show information] will display a detailed information with plot and further options; [Record] will create a recording timer for the selected item.
bg: Изберете какво трябва да се случва, когато е избран елемента ЕПС: [Покажи контекстното меню] ще задейства контекстното меню, от където можете да изберете по-нататъшните си действия; [Превключи на канал] незабавно ще превключи на съответния канал; [Покажи информация] ще покаже подробна информация за сюжета и допълнителните възможности; [Запис] ще създаде брояч за записване за избрания елемент.

[ctx: #36425]
en: Show context menu
bg: Покажи контекстното меню

[ctx: #36426]
en: Switch to channel
bg: Превключи на канал

[ctx: #36427]
en: Show information
bg: Покажи информация

[ctx: #36428]
en: Record
bg: Запис

[ctx: #36429]
en: Select this if the audio out connection only supports multichannel audio as Dolby Digital 5.1, such as an SPDIF connection.  If your system supports LPCM multichannel sound via HDMI, leave this disabled.
bg: Изберете опцията, ако аудио изхода поддържа само многоканално аудио като Dolby Digital 5.1, например SPDIF свързване. Ако вашата система поддържа LPCM многоканален звук чрез HDMI, оставете опцията изключена.

[ctx: #36430]
en: Configure how video processing will be accelerated. This includes things like decoding and scaling.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с ускоряването на видео обработката. Включва декодиране и мащабиране.

[ctx: #36431]
en: Defines whether video decoding should be performed in software (requires more CPU) or with hardware acceleration where possible.
bg: Определя как да се извършва декодирането на видео сигнала - софтуерно (изисква по-мощно ЦПУ) или с хардуерно ускорение (ако е възможно).

[ctx: #36432]
en: Select virtual keyboard layouts.
bg: Изберете подредба за вирт. клавиатура

[ctx: #36433]
en: If enabled VAAPI render method is prefered. This puts less load on the CPU but driver may hang!
bg: Определя VAAPI рендъра като стандартен. Резултат от включването на опцията е по-малко натоварване на централния процесор, но има вероятност от проблеми с драйвърите.

[ctx: #36434]
en: Allow hardware acceleration (MMAL)
bg: Разреши хардуерното ускорение (MMAL)

[ctx: #36435]
en: Use DVDPlayer for decoding of video files with MMAL acceleration.
bg: Активира ползването на DVDPlayer за декодиране на видео файлове с MMAL ускорение.

[ctx: #36500]
en: Stereoscopic 3D mode (current)
bg: Стереоскопичен режим (текущ)

[ctx: #36501]
en: Stereoscopic 3D mode
bg: Стереоскопичен режим

[ctx: #36502]
en: Disabled
bg: Изключено

[ctx: #36503]
en: Over/Under
bg: Отгоре/Отдолу

[ctx: #36504]
en: Side by side
bg: Отляво/Отдясно

[ctx: #36505]
en: Anaglyph Red/Cyan
bg: Anaglyph червено/синьо-зелено

[ctx: #36506]
en: Anaglyph Green/Magenta
bg: Anaglyph зелено/пурпур (маджента)

[ctx: #36507]
en: Interlaced
bg: Презредово

[ctx: #36508]
en: Hardware Based
bg: Хардуерно

[ctx: #36509]
en: Monoscopic (2D)
bg: Моноскопичен - 2D

[ctx: #36520]
en: Playback mode of stereoscopic 3D videos
bg: Режим за стереоскопичните 3D видео файлове

[ctx: #36521]
en: Ask me
bg: Запитване

[ctx: #36523]
en: Maximum sampling rate for spdif or sampling rate for fixed output configuration.
bg: Максимална честота на сегментиране за spdif изхода или честотата на сегментиране при фиксирани свойства на изхода.

[ctx: #36524]
en: Preferred mode
bg: Предпочитан режим

[ctx: #36525]
en: Same as movie (autodetect)
bg: Според филма (автоматично откриване)

[ctx: #36526]
en: Disable stereoscopic 3D mode when playback ended
bg: Изключване на стереоскопичния режим при спиране на възпроизвеждането

[ctx: #36527]
en: Select playback mode
bg: Избор на режим за възпроизвеждане

[ctx: #36528]
en: Select stereoscopic 3D mode
bg: Избор на стереоскопичен режим

[ctx: #36531]
en: Select alternate mode...
bg: Избор на заместващ режим...

[ctx: #36532]
en: Same as movie
bg: Според филма

[ctx: #36533]
en: Select how audio is downmixed, for example from 5.1 to 2.0: [Enabled] maintains volume level of the original audio source however the dynamic range is compressed. [Disabled] maintains the dynamic range of the original audio source when downmixed however volume will be lower. Note - Dynamic range is the difference between the quietest and loudest sounds in an audio source. Enable this setting if movie dialogues are barely audible.
bg: Изберете как да се смесва аудиото, например от 5.1 до 2.0: [Вкл.] поддържа нивото на звука на аудио източника, но динамичния диапазон се компресира. [Изкл.] поддържа изходния динамичен диапазон на аудио източника при смесване, но нивото на звука ще бъде по-ниско. Забележка: динамичния диапазон е разликата между най-тихите и най-силните звуци в аудио източника. Включете опцията ако едва чувате диалога във филмите.

[ctx: #36534]
en: Specify additional libraries whose log messages are to be included in the log.
bg: Посочете допълнителни библиотеки, чийто съобщения да бъдат включени в дневника.

[ctx: #36535]
en: Stereoscopic 3D mode of video
bg: Стереоскопичен режим за видео

[ctx: #36536]
en: Invert Stereoscopic 3D mode (flip eyes)
bg: Обърнат стереоскопичен режим

[ctx: #36537]
en: Select in which mode stereoscopic 3D videos will be played. [Ask me] will show a dialog to select the desired mode for each playback. [Preferred mode] will use of the preferred mode specified in the 'System -> Video Hardware' section of the settings. [Monoscopic (2D)] will play the video in mono/2D. [Ignore] disables any stereoscopic 3D processing and handling
bg: Изберете режим за възпроизвеждане на 3D стереоскопични видео файлове. [Запитване] - извежда прозорец за избор на режим преди всяко възпроизвеждане. [Предпочитан режим] - прилага автоматично режима избран в Настройки > Система > Видео изход. [Моноскопичен - 2D] - всички видео файлове ще бъдат възпроизвеждани в режим "моно" / 2D. [Игнорирай] - изключва всякаква поддръжка и обработка на 3D стереоскопични файлове

[ctx: #36538]
en: [Enabled] Switch GUI (and some TVs) back to 2D mode when playback ended. [Disabled] GUI and TV will stay in stereoscopic 3D mode. For video playlists the stereoscopic 3D mode won't change between videos, not even for non stereoscopic ones.
bg: Превключва интефейса (и някои ТВ) обратно в 2D режим при приклюване на възпроизвеждане. Ако опцията не е включена интерфейса и ТВ остават в стереоскопичен 3D режим. Стереоскопичния режим няма да се променя между отделните видео файлове, дори и тези които не са 3D.

[ctx: #36539]
en: Changes the stereoscopic 3D mode of the user interface.
bg: Променете стереоскопичния 3D режим на потребителския интерфейс.

[ctx: #36540]
en: The preferred mode in which stereoscopic 3D media such as videos should be played.
bg: Предпочитаният стереоскопичен режим за възпроизвеждане на 3D видео файлове.

[ctx: #36541]
en: Allows volume control from AirPlay clients.
bg: Разрешете регулирането на звука от AirPlay клиентите.

[ctx: #36542]
en: Output to both analogue (headphones) and HDMI
bg: Два изхода - аналогов (слушалки) и HDMI

[ctx: #36543]
en: Enable this to make dialogue louder compared to background sounds when downmixing multichannel audio
bg: Включете опцията за да усилите звука от диалога и да го направите по-лесно различим от фоновия шум, при смесване на каналите за намаляване броя им.

[ctx: #36544]
en: Enable hardware decoding of video files.
bg: Включете хардуерното декодиране на видео файлове.

[ctx: #36545]
en: Stereoscopic 3D depth of subtitles
bg: Стереоскопична дълбочина на 3D субтитрите

[ctx: #36546]
en: Sets the visual depth of subtitles for stereoscopic 3D videos. The higher the value, the closer the subtitles will appear to the viewer.
bg: Задава визуална дълбочина на субтитрите за стереоскопично 3D видео. Колкото по-висока е стойността, толкова по-близо се появяват субтитрите на зрителя.

[ctx: #36547]
en: Use higher quality textures for covers and fanart (uses more memory)
bg: Ползвай висококачествени текстури за обложките и фанарта (използва повече памет)

[ctx: #36548]
en: Limits resolution of GUI to save memory. Does not affect video playback. Requires restart.
bg: Ограничава резолюцията на интерфейса, с цел пестене на памет. Не засяга възпроизвеждането на видео. Изисква се рестарт.

[ctx: #36549]
en: Use iOS8 compatible AirPlay support. If you have trouble with older iOS devices detecting Kodi as a valid target try switching this off. This option takes effect on the next restart of Kodi only!
bg: Специален режим за AirPlay, който може да изключите ако устройства които работят под стара версия на iOS не засичат Kodi. Опцията изисква рестартиране на Коди!

[ctx: #36600]
en: Category containing the settings for how the music library is handled.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с музикалната библиотека.

[ctx: #36601]
en: Category containing settings for how music file lists are handled.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с управлението на списъците с музика.

[ctx: #36602]
en: Category containing settings for how the AirPlay service is handled.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с AirPlay услугите.

[ctx: #36603]
en: Category containing settings for how video output is handled.
bg: Категорията съдържа всички настройки свързани с видео изхода.

[ctx: #36900]
en: movie
bg: филм

[ctx: #36901]
en: movies
bg: филми

[ctx: #36902]
en: TV show
bg: ТВ Сериал

[ctx: #36903]
en: TV shows
bg: ТВ Сериали

[ctx: #36904]
en: season
bg: сезон

[ctx: #36905]
en: seasons
bg: сезона

[ctx: #36906]
en: episode
bg: епизод

[ctx: #36907]
en: episodes
bg: епизода

[ctx: #36908]
en: musicvideo
bg: музикален клип

[ctx: #36909]
en: musicvideos
bg: музикални клипове

[ctx: #36910]
en: set
bg: поредица

[ctx: #36911]
en: sets
bg: поредици

[ctx: #36912]
en: video
bg: видео

[ctx: #36913]
en: videos
bg: видеа

[ctx: #36914]
en: music
bg: музика

[ctx: #36915]
en: music
bg: музика

[ctx: #36916]
en: artist
bg: Изпълнител

[ctx: #36917]
en: artists
bg: Изпълнители

[ctx: #36918]
en: album
bg: албум

[ctx: #36919]
en: albums
bg: албума

[ctx: #36920]
en: song
bg: песен

[ctx: #36921]
en: songs
bg: песни

[ctx: #37000]
en: (Visually Impaired)
bg: (Увредено зрение)

[ctx: #37001]
en: (Directors Comments)
bg: (Коментари на режисьора)

[ctx: #37002]
en: (Directors Comments 2)
bg: (Коментари на режисьора 2)

[ctx: #37012]
en: (Forced)
bg: (Налагане)

[ctx: #37013]
en: (Directors Comments)
bg: (Коментари на режисьора)

[ctx: #37014]
en: Last used profile
bg: Последно ползван профил

[ctx: #37015]
en: Browse Into
bg: Преглед на плейлиста

[ctx: #37016]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding E-AC3 streams.
bg: Изберете опцията ако приемникът Ви може да декодира Е-AC3 поток.

[ctx: #37017]
en: Dual audio output
bg: Двойно извеждане на аудиото

[ctx: #37018]
en: Boost centre channel when downmixing
bg: Усилвай централния канал при смесване на каналите за намаляване броя

[ctx: #37020]
en: Enable higher colour depth artwork
bg: Позволи по-голяма дълбочина на цветовете за изображенията

[ctx: #37021]
en: Set GUI resolution limit
bg: Ограничи резолюцията на интерфейса

[ctx: #37022]
en: UPnP Player
bg: UPnP плеър

[ctx: #37023]
en: Do you wish to stop playback on the remote device?
bg: Да бъде ли спряно възпроизвеждането на отдалеченото устройство?

[ctx: #37024]
en: Select this if the audio out connection only supports multichannel audio as Dolby Digital 5.1, this allows multichannel audio such as AAC5.1 or FLAC5.1 to be listened to in 5.1 surround sound. Note - Not recommended on Pi as this requires a lot of CPU.
bg: Изберете тази опция, ако аудио изхода поддържа само многоканално аудио като Dolby Digital 5.1, това позволява многоканално аудио като AAC5.1 или FLAC5.1 да се слуша в 5.1 съраунд звук. Забележка: Не се препоръчва в системите на база Pi, заради голямото натоварване на централния процесор.

[ctx: #37025]
en: Configure audio encoder settings such as quality and compression level
bg: Настройки на аудио енкодера, като качество и ниво на компресия

[ctx: #37026]
en: Auto
bg: Автоматично

[ctx: #37030]
en: Unlimited
bg: Неограничен

[ctx: #37031]
en: Specifies how Blu-rays should be opened/played back. Disc menus are not fully supported yet and may cause problems.
bg: Определя как Blu-ray дисковете да се отварят/възпроизвеждат. Менютата не се поддържат напълно, все още, поради което могат да са проблемни.

[ctx: #38010]
en: GPU accelerated
bg: Хардуерно ускорен
