XBMC Main - en to sq translation catalogue (2318 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
sq: Programe

[ctx: #1]
en: Pictures
sq: Fotografit

[ctx: #2]
en: Music
sq: Muzikë

[ctx: #3]
en: Videos
sq: Video

[ctx: #4]
en: TV-Guide
sq: TV Guida

[ctx: #5]
en: Settings
sq: Cilësimet

[ctx: #7]
en: File manager
sq: Skedari

[ctx: #8]
en: Weather
sq: Moti

[ctx: #9]
en: Kodi media center
sq: Media qendër Kodi

[ctx: #11]
en: Monday
sq: E Hënë

[ctx: #12]
en: Tuesday
sq: E Martë

[ctx: #13]
en: Wednesday
sq: E Mërkurë

[ctx: #14]
en: Thursday
sq: E Enjte

[ctx: #15]
en: Friday
sq: E Premte

[ctx: #16]
en: Saturday
sq: E Shtunë

[ctx: #17]
en: Sunday
sq: E Diel

[ctx: #21]
en: January
sq: Janar

[ctx: #22]
en: February
sq: Shkurt

[ctx: #23]
en: March
sq: Mars

[ctx: #24]
en: April
sq: Prill

[ctx: #25]
en: May
sq: Maj

[ctx: #26]
en: June
sq: Qershor

[ctx: #27]
en: July
sq: Korrik

[ctx: #28]
en: August
sq: Gusht

[ctx: #29]
en: September
sq: Shtator

[ctx: #30]
en: October
sq: Tetor

[ctx: #31]
en: November
sq: Nëntor

[ctx: #32]
en: December
sq: Dhjetor

[ctx: #41]
en: Mon
sq: Hën

[ctx: #42]
en: Tue
sq: Mar

[ctx: #43]
en: Wed
sq: Mër

[ctx: #44]
en: Thu
sq: Ejte

[ctx: #45]
en: Fri
sq: Pre

[ctx: #46]
en: Sat
sq: Sht

[ctx: #47]
en: Sun
sq: Die

[ctx: #52]
en: Feb
sq: Shk

[ctx: #54]
en: Apr
sq: Pri

[ctx: #55]
en: May
sq: Maj

[ctx: #56]
en: Jun
sq: Qer

[ctx: #57]
en: Jul
sq: Kor

[ctx: #58]
en: Aug
sq: Gus

[ctx: #59]
en: Sep
sq: Sht

[ctx: #60]
en: Oct
sq: Tet

[ctx: #61]
en: Nov
sq: Nën

[ctx: #62]
en: Dec
sq: Dhj

[ctx: #71]
en: N
sq: V

[ctx: #72]
en: NNE
sq: VVL

[ctx: #73]
en: NE
sq: VL

[ctx: #74]
en: ENE
sq: LVL

[ctx: #75]
en: E
sq: L

[ctx: #76]
en: ESE
sq: LJL

[ctx: #77]
en: SE
sq: JL

[ctx: #78]
en: SSE
sq: JJL

[ctx: #79]
en: S
sq: J

[ctx: #80]
en: SSW
sq: JJP

[ctx: #81]
en: SW
sq: JP

[ctx: #82]
en: WSW
sq: PJP

[ctx: #83]
en: W
sq: P

[ctx: #84]
en: WNW
sq: PVP

[ctx: #85]
en: NW
sq: VP

[ctx: #86]
en: NNW
sq: VVP

[ctx: #88]
en: South
sq: Jug

[ctx: #89]
en: North
sq: Veri

[ctx: #90]
en: West
sq: Perendim

[ctx: #91]
en: East
sq: Lindje

[ctx: #92]
en: Variable
sq: Variabël

[ctx: #98]
en: View: Auto
sq: Pamja: Auto

[ctx: #99]
en: View: Auto big
sq: Pamja: Auto e zmadhuar

[ctx: #100]
en: View: Icons
sq: Pamja: Ikona

[ctx: #101]
en: View: List
sq: Pamja: Listë

[ctx: #102]
en: Scan
sq: Kërko

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
sq: klasifikoni sipas: Emri

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
sq: Klasifikoni sipas: Data

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
sq: Klasifikoni sipas: Madhësi

[ctx: #106]
en: No
sq: Jo

[ctx: #107]
en: Yes
sq: Po

[ctx: #108]
en: Slideshow
sq: Paradë

[ctx: #109]
en: Create thumbs
sq: Krijo "thumb'e"

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
sq: Krijo "thumbnail'e"

[ctx: #111]
en: Shortcuts
sq: Shkurtor

[ctx: #112]
en: Paused
sq: I pauzuar

[ctx: #113]
en: Update failed
sq: Pengesë në aktualizim

[ctx: #114]
en: Installation failed
sq: Pengesë në instalim

[ctx: #115]
en: Copy
sq: Kopjo

[ctx: #116]
en: Move
sq: Zhvendosni

[ctx: #117]
en: Delete
sq: Fshini

[ctx: #118]
en: Rename
sq: Riemëroni

[ctx: #119]
en: New folder
sq: Regjistër i ri

[ctx: #120]
en: Confirm file copy
sq: Konfirmoni kopjen e skedave?

[ctx: #121]
en: Confirm file move
sq: Konfirmoni zhvendosjen e skedave?

[ctx: #123]
en: Copy these files?
sq: Kopjoni këto skeda?

[ctx: #124]
en: Move these files?
sq: Zhvendosni këto skeda?

[ctx: #125]
en: Delete these files? - Deleting files cannot be undone!
sq: Fshini këto skedarë? - Fshirja e skedarëve nuk mund të kthehet mbrapa!

[ctx: #126]
en: Status
sq: Statusi

[ctx: #127]
en: Objects
sq: Artikuj

[ctx: #128]
en: General
sq: Të përgjithshëm

[ctx: #129]
en: Slideshow
sq: Paradë

[ctx: #130]
en: System info
sq: Informacione mbi sistemin

[ctx: #131]
en: Display
sq: Ekrani

[ctx: #132]
en: Albums
sq: Albumet

[ctx: #133]
en: Artists
sq: Artistët

[ctx: #134]
en: Songs
sq: Këngët

[ctx: #135]
en: Genres
sq: Zhanret

[ctx: #136]
en: Playlists
sq: Lista dëgjimi

[ctx: #137]
en: Search
sq: Kërkoni

[ctx: #138]
en: System Information
sq: Informacione mbi sistemin

[ctx: #139]
en: Temperatures:
sq: Temperaturat:

[ctx: #142]
en: Time:
sq: Koha:

[ctx: #143]
en: Current:
sq: Aktualisht:

[ctx: #145]
en: Network:
sq: Rrjeti:

[ctx: #146]
en: Type:
sq: Tipi:

[ctx: #147]
en: Static
sq: Statike

[ctx: #149]
en: MAC address
sq: Adresa MAC

[ctx: #150]
en: IP address
sq: Adresa IP

[ctx: #151]
en: Link:
sq: Statusi:

[ctx: #154]
en: Storage
sq: Depo

[ctx: #156]
en: Free
sq: E Lirë

[ctx: #158]
en: Free memory
sq: Memorje e lirë

[ctx: #159]
en: No link
sq: Asnjë vendndodhje

[ctx: #160]
en: Free
sq: E Lirë

[ctx: #161]
en: Unavailable
sq: I padisponuashëm

[ctx: #162]
en: Tray open
sq: Sirtari i hapur

[ctx: #163]
en: Reading
sq: Duke Lexuar

[ctx: #164]
en: No disc
sq: Ska disk

[ctx: #165]
en: Disc present
sq:  Ka një disk

[ctx: #166]
en: Skin
sq: Skin-i

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
sq: Anuloni operacionet e skedarit

[ctx: #168]
en: %s- %s
sq: %s-%s

[ctx: #169]
en: Resolution
sq: Rezolucioni

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate to match video
sq: Përshtateni ripajisjen e ekranit t'i përshtatet videos

[ctx: #172]
en: Release date
sq: Data e shpalosjes

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
sq: Tregoni video 4:3 si

[ctx: #175]
en: Moods
sq: Disponimet

[ctx: #176]
en: Styles
sq: Stilet

[ctx: #179]
en: Song
sq: Këngë

[ctx: #180]
en: Duration
sq: Kohëzgjatja

[ctx: #181]
en: Select album
sq: Zgjidhni albumin

[ctx: #182]
en: Tracks
sq: Këngët

[ctx: #183]
en: Review
sq: Revista

[ctx: #184]
en: Refresh
sq: Ringarkoni

[ctx: #185]
en: Searching album
sq: Duke kërkuar albumin

[ctx: #187]
en: No albums found!
sq: Nuk u gjet asnjë album

[ctx: #188]
en: Select all
sq: Zgjidhini të gjithat

[ctx: #189]
en: Scanning media info
sq: Duke kërkuar informacione mbi mediat

[ctx: #190]
en: Save
sq: Ruaj

[ctx: #191]
en: Shuffle
sq: Përzierje

[ctx: #192]
en: Clear
sq: Qartë

[ctx: #193]
en: Scan
sq: Kërko

[ctx: #194]
en: Searching...
sq: Duke kërkuar...

[ctx: #195]
en: No info found!
sq: Nuk u gjend asnjë info!

[ctx: #196]
en: Select movie:
sq: Zgjidhni filmin:

[ctx: #197]
en: Querying %s info
sq: Duke kërkuar informacione për %s

[ctx: #198]
en: Loading movie details
sq: Duke ngarkuar të dhëna mbi filmin

[ctx: #199]
en: Web interface
sq: Ndërfaqja web

[ctx: #203]
en: Plot outline
sq: Subjekti

[ctx: #205]
en: Votes
sq: Votimet

[ctx: #206]
en: Cast
sq: Artistët

[ctx: #207]
en: Plot
sq: Subjekti

[ctx: #208]
en: Play
sq: Riprodhoni

[ctx: #209]
en: Next
sq: Pasues

[ctx: #210]
en: Previous
sq: I Mëparshëm

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
sq: Kalibroni ndërfaqjen përdoruese...

[ctx: #214]
en: Video calibration...
sq: Video-kalibrimi

[ctx: #215]
en: Soften
sq: Zbutni

[ctx: #216]
en: Zoom amount
sq: Sasia e zoom-it

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
sq: Proporcioni "Pixel'ëve"

[ctx: #218]
en: DVD drive
sq: Lexuësi DVD

[ctx: #219]
en: Please insert disc
sq: Futeni diskun

[ctx: #220]
en: Remote share
sq: Share i lart

[ctx: #221]
en: Network is not connected
sq: Rrjeti nuk është i lidhur

[ctx: #222]
en: Cancel
sq: Anuloni

[ctx: #224]
en: Speed
sq: Shpejtësia

[ctx: #225]
en: Vertical Shift
sq: Zhvendosja Vertikale

[ctx: #226]
en: Test patterns...
sq: Strukturat provuese...

[ctx: #227]
en: Lookup audio CD track names from freedb.org
sq: Kërkoni emrat e këngëve audio CD prej freedb.org

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
sq: Përzieni listën e dëgjimit gjatë ngarkesës

[ctx: #229]
en: HDD spindown time
sq: Kohë-ngadalësim i HDD-ve

[ctx: #230]
en: Video filters
sq: Video-Filtrat

[ctx: #231]
en: None
sq: Asgjë

[ctx: #232]
en: Point
sq: Pikë

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
sq: Fshini listën e dëgjimit në fund

[ctx: #240]
en: Display Mode
sq: Lloji i  Ekranit

[ctx: #241]
en: Full Screen #%d
sq: Ekrani i Plotë #%d

[ctx: #242]
en: Windowed
sq: Dritarëz

[ctx: #243]
en: Refresh Rate
sq: Shpejtësija e Aktualizimit

[ctx: #244]
en: Full screen
sq: Ekrani i plotë

[ctx: #245]
en: Sizing: (%i,%i)->(%i,%i) (Zoom x%2.2f) AR:%2.2f:1 (Pixels: %2.2f:1) (VShift: %2.2f)
sq: Zmadhimi: (%i,%i)->(%i,%i) (Zoom x%2.2f) AR:%2.2f:1 (Pixelat: %2.2f:1) (VShift: %2.2f)

[ctx: #247]
en: Scripts
sq: Skripte

[ctx: #248]
en: Language
sq: Gjuha

[ctx: #249]
en: Music
sq: Muzikë

[ctx: #251]
en: Select destination directory
sq: Zgjidhni adresarin e destinacionit

[ctx: #253]
en: Number of channels
sq: Numri i kanaleve

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
sq: Marrës i aftë DTS

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
sq: Duke tërhequr CD informacionet

[ctx: #257]
en: Error
sq: Gabim

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
sq: Aktivoni leximin e tag'it

[ctx: #259]
en: Opening
sq: Duke hapur

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
sq: Duke pritur fillimin...

[ctx: #262]
en: Scripts output
sq: Dalje e skripteve

[ctx: #263]
en: Allow control of Kodi via HTTP
sq: Lejoni komandimin e Kodi'së nëpërmjet HTTP

[ctx: #264]
en: Record
sq: Regjistro

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
sq: Ndaloni Regj.

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
sq: Klasifikoni sipas: Këngë

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
sq: Klasifikoni sipas: Kohë

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
sq: Klasifikoni sipas: Titull

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
sq: Klasifikoni sipas: Artisti

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
sq: Klasifikoni sipas: Albumi

[ctx: #272]
en: Top-Left overscan compensation
sq:  Top- kompenzimi overscan  në të majt

[ctx: #273]
en: Bottom-Right overscan compensation
sq: Kompensimi overscan në fund në të djatht

[ctx: #274]
en: Subtitle positioning
sq: Posicionimi i subtitrave

[ctx: #275]
en: Pixel ratio adjustment
sq: Rregullimi i përpjestimit të pixlave

[ctx: #276]
en: Adjust the arrow to change the amount of overscan
sq: Lëvizni shigjetën për të ndryshuar vlerën overscan

[ctx: #277]
en: Adjust the bar to change the subtitles position
sq: Lëvizni kallëpin për të ndryshuar posicionin e subtitrave

[ctx: #278]
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
sq: Rregulloni katrorin që të jetë  në formën katrore

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
sq: Nuk mund të ngarkohen cilësimet

[ctx: #280]
en: Using default settings
sq: Duke përdorur konfigurimet standarte

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
sq: Ju lutem kontrolloni skedat XML

[ctx: #282]
en: Found %i items
sq: U gjetën %i artikuj

[ctx: #283]
en: Search results
sq: Rezultatet e kërkimit

[ctx: #284]
en: No results found
sq: Nuk u gjet asnjë rrezultat

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
sq: Gjuha audio e preferuar

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
sq: Gjuha e subtitrave e preferuar

[ctx: #287]
en: Subtitles
sq: Subtitrat

[ctx: #288]
en: Font
sq: Fonti

[ctx: #289]
en: Size
sq: Madhësia

[ctx: #290]
en: Dynamic range compression
sq: Presioni i shtrirjes dinamike

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
sq: Shfletoni për subtitra

[ctx: #294]
en: Create bookmark
sq: Krijoni kujtësore

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
sq:  Bookmark-et e qarta

[ctx: #297]
en: Audio offset
sq: Kompensimi Audio

[ctx: #298]
en: Bookmarks
sq: bookmark-at

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
sq: Marrës i aftë MP1

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
sq: Marrës i aftë MP2

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
sq: Marrës i aftë MP3

[ctx: #303]
en: Delay
sq: Vonesë

[ctx: #304]
en: Language
sq: Gjuha

[ctx: #305]
en: Enabled
sq: Aktivuar

[ctx: #308]
en: Original stream's language
sq: Gjuha e transmetimit origjinal

[ctx: #313]
en: Cleaning database
sq: Duke pastruar bazën e të dhënave

[ctx: #314]
en: Preparing...
sq: Duke pregaditur...

[ctx: #315]
en: Database error
sq: Gabim në Bazën e të dhënave

[ctx: #316]
en: Searching songs...
sq: Duke kërkuar kënget...

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
sq: U pastrua baza e të dhënave me sukses

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
sq: Duke pastruar kënget...

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
sq: Gabim duke pastruar kënget

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
sq: Duke pastruar artistët...

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
sq: Gabim duke pastruar artistët

[ctx: #322]
en: Cleaning genres...
sq: Duke pastruar stilet...

[ctx: #323]
en: Error cleaning genres
sq: Gabim duke pastruar stilet

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
sq: Duke pastruar vendndodhjet...

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
sq: Gabim duke pastruar vendndodhjet...

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
sq: Duke pastruar albumet...

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
sq: Gabim duke pastruar albumet

[ctx: #328]
en: Writing changes...
sq: Duke shkruar ndryshimet...

[ctx: #329]
en: Error writing changes
sq: Gabim duke shkruar ndryshimet

[ctx: #330]
en: This may take some time...
sq: Kjo mund të marrë disa kohë...

[ctx: #331]
en: Compressing database...
sq: Duke kompresuar basën e të dhënave

[ctx: #332]
en: Error compressing database
sq: Gabim duke kompresuar basën e të dhënave

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
sq: Dëshironi të pastroni bibliothekën?

[ctx: #334]
en: Clean library...
sq: Pastroni bibliothekën...

[ctx: #336]
en: Framerate conversion
sq: Shëndërrimi i framerate-ve

[ctx: #338]
en: Fixed
sq: fiksuar

[ctx: #340]
en: Various artists
sq: Artistë të ndryshëm

[ctx: #341]
en: Play disc
sq: Riprodhoni diskun

[ctx: #342]
en: Movies
sq: Filma

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
sq: Rregulloni framerate-t

[ctx: #344]
en: Actors
sq: Aktorët

[ctx: #345]
en: Year
sq: Viti

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
sq: Marrës i aftë DTS-HD

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
sq: Marrës i aftë TrueHD

[ctx: #350]
en: Programs
sq: Programe

[ctx: #351]
en: Off
sq: Mbyllur

[ctx: #352]
en: Dim
sq: Errësim

[ctx: #353]
en: Black
sq: I Zi

[ctx: #354]
en: Matrix trails
sq: Shtigjet e Matriksit

[ctx: #355]
en: Screensaver time
sq: Koha e Ekran-Ruajtësit

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
sq: Pamja-forma e Ekran-Ruajtësit

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
sq: Fikeni timerin e funkcioneve

[ctx: #358]
en: All albums
sq: Të gjithë albumet

[ctx: #359]
en: Recently added albums
sq: Albume të shtuara së fundi

[ctx: #360]
en: Screensaver
sq: Ekran-Ruajtësi

[ctx: #361]
en: R. Slideshow
sq: R. Paradë

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
sq: Niveli i errësimit të ekran-ruajtësit

[ctx: #363]
en: Sort by: File
sq: Klasifikoni sipas: Skedar

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
sq: Marrës i aftë Dolby Digital (AC3)

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
sq: Klasifikoni sipas: Emrit

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
sq: Klasifikoni sipas: Vitit

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
sq: Klasifikoni sipas: Vlerësim

[ctx: #369]
en: Title
sq: Titulli

[ctx: #370]
en: Thunderstorms
sq: Stuhi Bubullimash

[ctx: #371]
en: Partly
sq: Pjesërisht

[ctx: #372]
en: Mostly
sq: Kryesisht

[ctx: #373]
en: Sunny
sq: Me Diell

[ctx: #374]
en: Cloudy
sq: I Vranët

[ctx: #375]
en: Snow
sq: Borë

[ctx: #376]
en: Rain
sq: Shi

[ctx: #377]
en: Light
sq: Dritë

[ctx: #380]
en: Showers
sq: Shi i lehtë

[ctx: #381]
en: Few
sq: Pak

[ctx: #382]
en: Scattered
sq: Shpërndarë

[ctx: #383]
en: Wind
sq: Frymë

[ctx: #384]
en: Strong
sq: Fortë

[ctx: #385]
en: Fair
sq: Bukur

[ctx: #386]
en: Clear
sq: Qartë

[ctx: #387]
en: Clouds
sq: Mjegulla

[ctx: #388]
en: Early
sq: Herët

[ctx: #389]
en: Shower
sq: Shi

[ctx: #390]
en: Flurries
sq: Borë

[ctx: #391]
en: Low
sq: Poshtë

[ctx: #392]
en: Medium
sq: Mesatare

[ctx: #393]
en: High
sq: Lartë

[ctx: #394]
en: Fog
sq: Mjegullirë

[ctx: #395]
en: Haze
sq: Mjegull e dendur

[ctx: #396]
en: Select location
sq: Zgjidhni rajonin

[ctx: #397]
en: Refresh time
sq: Koha e freskimit

[ctx: #398]
en: Temperature units
sq: Njësitë e temperaturs

[ctx: #399]
en: Speed units
sq: Njësitë e shpejtësisë

[ctx: #400]
en: Weather
sq: Moti

[ctx: #402]
en: Feels like
sq: Ndihet si

[ctx: #403]
en: UV index
sq: Indeksi UV

[ctx: #404]
en: Wind
sq: Erë

[ctx: #405]
en: Dew point
sq: Pika e vesës

[ctx: #406]
en: Humidity
sq: Lagështija

[ctx: #409]
en: Defaults
sq: Standard

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
sq: Duke hyrë në servisin e motit

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
sq: Duke kërkuar mbi motin për:

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
sq: Nuk u gjet asnjë informacion mbi motin

[ctx: #413]
en: Manual
sq: Udhëzuesi

[ctx: #414]
en: No review for this album
sq: Ska asnjë revistë për ketë album

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
sq: Duke shkarkuar "thumbnail'in"...

[ctx: #416]
en: Not available
sq: S`është në dispozicion

[ctx: #417]
en: View: Big icons
sq: Pamja: Ikona të mëdha

[ctx: #418]
en: Low
sq: Poshtë

[ctx: #419]
en: High
sq: Lartë

[ctx: #422]
en: Delete album info
sq: Fshini informacionet e albumit

[ctx: #423]
en: Delete CD information
sq: Fshini infomacionet e disqeve

[ctx: #424]
en: Select
sq: Zgjidh

[ctx: #425]
en: No album information found
sq: Nuk u gjet asnjë informacion i albumit

[ctx: #426]
en: No CD information found
sq: Nuk u gjet asnjë informacion i diskut

[ctx: #427]
en: Disc
sq: Disk

[ctx: #428]
en: Insert correct CD/DVD
sq: Futeni Diskun e saktë

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
sq: Ju lutem futeni këtë disk:

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
sq: Klasifikoni sipas: DVD'je#

[ctx: #431]
en: No cache
sq: Ska cache

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
sq: Fshini filmin nga biblioteka

[ctx: #433]
en: Really remove '%s'?
sq: Doni me  të vërtetë që të fshihet '%s'?

[ctx: #434]
en: From %s at %i %s
sq: Prej %s nga %i %s

[ctx: #435]
en: No optical disc drive detected
sq: Nuk u gjet asnjë optical disc drive

[ctx: #436]
en: You need an optical disc drive to play this video
sq: Ju duhet një optical disc drive për t'u riprodhuar kjo video

[ctx: #437]
en: Removable disk
sq: Disk e transportueshëm

[ctx: #438]
en: Opening file
sq: Duke hapur skedën

[ctx: #442]
en: Local network
sq: Rrejti lokal

[ctx: #443]
en: Internet
sq: Interneti

[ctx: #447]
en: Autorun media
sq: Auto-riprodhimi i mediave

[ctx: #449]
en: Enabled
sq: Aktivuar

[ctx: #450]
en: Columns
sq: Kolona

[ctx: #451]
en: Row 1 address
sq: Rreshti 1 adresa

[ctx: #452]
en: Row 2 address
sq: Rreshti 2 adresa

[ctx: #453]
en: Row 3 address
sq: Rreshti 3 adresa

[ctx: #454]
en: Row 4 address
sq: Rreshti 4 adresa

[ctx: #455]
en: Rows
sq: Rradhët

[ctx: #456]
en: Mode
sq: Mënyra

[ctx: #457]
en: Switch view
sq: Ndryshoni pamjen

[ctx: #459]
en: Subs
sq: Subtitrat

[ctx: #460]
en: Audio stream
sq: Transmetimi audio

[ctx: #461]
en: [active]
sq: [aktiv]

[ctx: #462]
en: Subtitle
sq: Subtitër

[ctx: #463]
en: Backlight
sq: Drita e fundit

[ctx: #464]
en: Brightness
sq: Shkëlqimi

[ctx: #465]
en: Contrast
sq: Kontrasti

[ctx: #467]
en: Type
sq: Tipi

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
sq: Lëvizni kallëpin për të ndryshuar pozitën e OSD-së

[ctx: #469]
en: OSD position
sq: Pozicioni i OSD-së

[ctx: #470]
en: Credits
sq: Informacione

[ctx: #474]
en: Off
sq: Mbyllur

[ctx: #475]
en: Music only
sq: Vetëm Muzikë

[ctx: #476]
en: Music & video
sq: Muzikë & video

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
sq: E pamundur të ngarkohet lista e dëgjimit

[ctx: #479]
en: Skin & language
sq: Maska & gjuha

[ctx: #480]
en: Appearance
sq: Pamja

[ctx: #481]
en: Audio options
sq: Opcionet audio

[ctx: #482]
en: About Kodi
sq: Përreth Kodi'së

[ctx: #485]
en: Delete album
sq: Fshini albumin

[ctx: #486]
en: Repeat
sq: Përsëritni

[ctx: #487]
en: Repeat one
sq: Përsëritni një

[ctx: #488]
en: Repeat folder
sq: Përsëritni rregjistrin

[ctx: #489]
en: Play the next song automatically
sq: Riprodhoni këngën tjetër automatikisht

[ctx: #491]
en: - Use big icons
sq: - Përdorni ikona të mëdha

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
sq: Korrigjoni madhësin e VobSubs

[ctx: #493]
en: Advanced options (Experts Only!)
sq: Opcione të shtuar (vetëm për ekspertët!)

[ctx: #494]
en: Overall audio headroom
sq: Rezervë e kontrollimit të mbi-nivelizimit të zërit

[ctx: #495]
en: Upsample videos to GUI resolution
sq: Rrikorrigjoni zmadhimin e videove në zbërthimin e GUI

[ctx: #496]
en: Calibration
sq: Kalibrim

[ctx: #497]
en: Show file extensions
sq: Tregoni zgjatjen e skedave

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
sq: Klasifikoni sipas: Tipi

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
sq: Nuk mund të lidhet me servisin e kërkesës online

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
sq: Pengesa në shkarkimin e informacionëve të albumit

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
sq: Duke kërkuar emrat e albumeve...

[ctx: #502]
en: Open
sq: Hapur

[ctx: #503]
en: Busy
sq: I Zënë

[ctx: #504]
en: Empty
sq: I zbrazët

[ctx: #505]
en: Loading media info from files...
sq:  Ngarkim i informacioneve  të medias prej skedave...

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
sq: Klasifikoni sipas: Përdorim

[ctx: #511]
en: Enable video mode switching
sq: Aktivoni ndërrimin e video-formatit

[ctx: #514]
en: Manual settings
sq: Konfigurimet manuale

[ctx: #515]
en: Genre
sq: Stili

[ctx: #517]
en: Recently played albums
sq: Albume të dëgjuara së fundi

[ctx: #518]
en: Launch
sq: Lëshim

[ctx: #519]
en: Launch in...
sq: Lëshim në...

[ctx: #521]
en: Compilations
sq: Përpilime

[ctx: #522]
en: Remove source
sq: Fshini origjinën

[ctx: #523]
en: Switch media
sq: Ndryshoni media

[ctx: #524]
en: Select playlist
sq: Zgjidhni listën e dëgjimit

[ctx: #525]
en: New playlist...
sq: Listë dëgjimi të ri...

[ctx: #526]
en: Add to playlist
sq: Shtoni në listën dëgjimit

[ctx: #527]
en: Manually add to library
sq: Futni manuale në bibliotekën

[ctx: #528]
en: Enter title
sq: Shkruani titullin

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
sq: Gabim: Titulli i dyfishtë

[ctx: #530]
en: Select genre
sq: Zgjidhni stilin

[ctx: #531]
en: New genre
sq: Stil i ri

[ctx: #532]
en: Manual addition
sq: Shtimi manual

[ctx: #533]
en: Enter genre
sq: Shkruani stilin

[ctx: #534]
en: View: %s
sq: Pamja: %s

[ctx: #535]
en: List
sq: Lista

[ctx: #536]
en: Icons
sq: Ikona

[ctx: #537]
en: Big list
sq: Listë e madhe

[ctx: #538]
en: Big icons
sq: Ikona të mëdha

[ctx: #539]
en: Wide
sq: i hapur fort

[ctx: #540]
en: Big wide
sq: i hapur më fort

[ctx: #541]
en: Album icons
sq: Ikonat e albumeve

[ctx: #542]
en: DVD icons
sq: Ikonat e DVD-ve

[ctx: #544]
en: Media info
sq: Informacionet mbi mediat

[ctx: #545]
en: Audio output device
sq: Aparti për audio-daljen

[ctx: #546]
en: Passthrough output device
sq: Aparti për meskalimin

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
sq: Asnjë biografi për këto artist

[ctx: #548]
en: Downmix multichannel audio to stereo
sq: Adio Downmix multichannel  për stereo

[ctx: #550]
en: Sort by: %s
sq: Klasifikoni sipas: %s

[ctx: #551]
en: Name
sq: Emri

[ctx: #552]
en: Date
sq: Data

[ctx: #553]
en: Size
sq: Madhësia

[ctx: #554]
en: Track
sq: Kënga

[ctx: #555]
en: Time
sq: Koha

[ctx: #556]
en: Title
sq: Titulli

[ctx: #557]
en: Artist
sq: Artisti

[ctx: #558]
en: Album
sq: Albumi

[ctx: #559]
en: Playlist
sq: Listë dëgjimi

[ctx: #561]
en: File
sq: Skedar

[ctx: #562]
en: Year
sq: Viti

[ctx: #563]
en: Rating
sq: Vlerësimi

[ctx: #564]
en: Type
sq: Tipi

[ctx: #565]
en: Usage
sq: Përdorimi

[ctx: #566]
en: Album artist
sq: Artisti i albumit

[ctx: #567]
en: Play count
sq: Njehsimi i riprodhimit

[ctx: #568]
en: Last played
sq: Riprodhuar së fundi

[ctx: #569]
en: Comment
sq: Koment

[ctx: #570]
en: Date added
sq: Data e shtesës

[ctx: #571]
en: Default
sq: Prëzgjedhur

[ctx: #573]
en: Path
sq: Vendndodhja

[ctx: #574]
en: Country
sq: Vendi

[ctx: #575]
en: In progress
sq: Në progres

[ctx: #576]
en: Times played
sq: Herë të riprodhuar

[ctx: #577]
en: Date Taken
sq: Data e marrjes

[ctx: #580]
en: Sort direction
sq: Drejtimi i klasifikimit

[ctx: #581]
en: Sort method
sq: Mënyra e klasifikimit

[ctx: #582]
en: View mode
sq: Mënyra e Pamjes

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
sq: Rikujtoni pamjet për rregjitra të ndryshme

[ctx: #584]
en: Ascending
sq: Ngritës

[ctx: #585]
en: Descending
sq: Zbritës

[ctx: #586]
en: Edit playlist
sq: Përpunoni listën e dëgjimit

[ctx: #587]
en: Filter
sq: Filtër

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
sq: Anuloni party mode

[ctx: #590]
en: Random
sq: I Rastësishëm

[ctx: #591]
en: Off
sq: Hequr

[ctx: #592]
en: One
sq: Nji

[ctx: #593]
en: All
sq: Gjithë

[ctx: #594]
en: Off
sq: Hequr

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
sq: Përsëritje: Deaktivuar

[ctx: #596]
en: Repeat: One
sq: Përsëritje: Nji

[ctx: #597]
en: Repeat: All
sq: Përsëritje: Të gjithë

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
sq: Shkëputni audio CD-në

[ctx: #601]
en: Medium
sq: Mesatare

[ctx: #603]
en: Extreme
sq: Ekstrem

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
sq: Bitrata konstante

[ctx: #605]
en: Ripping...
sq: Duke shkëputur...

[ctx: #607]
en: To:
sq: Tek:

[ctx: #608]
en: Could not rip CD or track
sq: Nuk mund të shkëpet  CD ose këngë

[ctx: #609]
en: CDDARipPath is not set.
sq: CDDARipPath nuk është vendosur

[ctx: #610]
en: Rip audio track
sq: Kopjoni këngën

[ctx: #611]
en: Enter number
sq: Shkruani numrin

[ctx: #613]
en: Sample rate
sq: Sample rata

[ctx: #620]
en: Audio CDs
sq: CDja muzikore

[ctx: #622]
en: Quality
sq: Kualiteti

[ctx: #623]
en: Bitrate
sq: Bitrata

[ctx: #624]
en: Include track number
sq: Inkludoni numrin e këngës

[ctx: #625]
en: All songs of
sq: Të gjitha këngët nga

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
sq: Serialet në progres

[ctx: #629]
en: View mode
sq: Mënyra e Pamjes

[ctx: #632]
en: Stretch 4:3
sq: Zgjatje 4:3

[ctx: #633]
en: Wide Zoom
sq: Zgjatje e hapur fort

[ctx: #634]
en: Stretch 16:9
sq: Zgjatje 16:9

[ctx: #635]
en: Original Size
sq: Madhësija origjinale

[ctx: #636]
en: Custom
sq: Sipas përdoruesit

[ctx: #639]
en: Use track levels
sq: Përdorni nivelin e këngëve

[ctx: #640]
en: Use album levels
sq: Përdorni nivelin e albumeve

[ctx: #644]
en: Crop black bars
sq: Largoni shiritët e zi

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
sq: Duhet të shpaketohet një skedë e madhe. Të vazhdohet?

[ctx: #646]
en: Remove from library
sq: Fshini nga biblioteka

[ctx: #647]
en: Export video library
sq: Eksportoni video-bibliotekën

[ctx: #648]
en: Import video library
sq: Importoni video-bibliotekën

[ctx: #649]
en: Importing
sq: Duke importuar

[ctx: #650]
en: Exporting
sq: Duke eksportuar

[ctx: #651]
en: Browse for library
sq: Shfletoni për bibliotekë

[ctx: #652]
en: Years
sq: Vitet

[ctx: #653]
en: Update library
sq: Aktualizim i bibliotekës

[ctx: #654]
en: Show debug info
sq: Tregoni informacionet debug

[ctx: #655]
en: Browse for executable
sq: Shfletoni për ekzekutueshmëri

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
sq: Shfletoni për listë  dëgjimi

[ctx: #657]
en: Browse for folder
sq: Shfletoni për rregjistër

[ctx: #658]
en: Song information
sq: Informacioni mbi këngën

[ctx: #659]
en: Non-linear stretch
sq: Zgjatje jo-lineare

[ctx: #660]
en: Volume amplification
sq: Përforcimi i zërit

[ctx: #661]
en: Choose export folder
sq: Zgjidhni rregistrin e eksportimit

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
sq: Kjo skedë tani nuk është më në dispozicion

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
sq: Dëshironi të hiqet nga biblioteka?

[ctx: #664]
en: Browse for Script
sq: Shfletoni për skript

[ctx: #665]
en: Compression level
sq: Niveli i kompresionit

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
sq: Duke pastruar bibliotekën

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
sq: Duke pastruar këngë të vjetra nga biblioteka

[ctx: #702]
en: This path has been scanned before
sq: Kjo vendndodhje është kërkuar më parë

[ctx: #705]
en: Network
sq: Rrjeti

[ctx: #708]
en: Use an HTTP proxy server to access the internet
sq: - Përdorni një proxy HTTP për lidhjen e internetit

[ctx: #711]
en: Internet Protocol (IP)
sq: Protokoli i Internetit (IP)

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
sq: Porti i specifikuar është invalid. Vlera duhet të jet ndërmjet 1 dhe 65535.

[ctx: #715]
en: Assignment
sq: Ngarkim

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
sq: Automatik (DHCP)

[ctx: #717]
en: Manual (Static)
sq: Manual (Statik)

[ctx: #719]
en: IP address
sq: Adresa IP

[ctx: #721]
en: Default gateway
sq: Dalja e nënkuptueshme

[ctx: #722]
en: DNS server
sq: Server DNS

[ctx: #723]
en: Save & restart
sq: Rregjistroni & Ristartoni

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
sq: Adresa e specifikuar është invalid. Vlera duhet të jet AAA.BBB.CCC.DDD

[ctx: #725]
en: with numbers between 0 and 255.
sq: me numra ndërmjet 0 dhe 255.

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
sq: Ndryshimet nuk janë rregjistruar. Të vazhdohet pa rregjistrim?

[ctx: #727]
en: Web server
sq: Serveri Web

[ctx: #728]
en: FTP server
sq: Serveri FTP

[ctx: #730]
en: Port
sq: Porti

[ctx: #732]
en: Save & apply
sq: Rregjistroni & Përdorni

[ctx: #733]
en: Password
sq: Fjalkalimi

[ctx: #734]
en: No pass
sq: Asnjë fjalkalim

[ctx: #736]
en: Style
sq: Stil

[ctx: #737]
en: Colour
sq: Ngjyrë

[ctx: #739]
en: Bold
sq: I gjërë

[ctx: #740]
en: Italics
sq: kursiv

[ctx: #741]
en: Bold italics
sq: kursiv më i hapur

[ctx: #742]
en: White
sq: E bardhë

[ctx: #743]
en: Yellow
sq: E verdhë

[ctx: #744]
en: Files
sq: Skedarët

[ctx: #745]
en: No scanned information for this view
sq: Asnjë informacion i gjetur për këto pamje

[ctx: #746]
en: Please turn off library mode
sq: Ju lutem deaktivoni menyrën e bibliotekës

[ctx: #747]
en: Error loading image
sq: Gabim duke ngarkuar imazhin

[ctx: #748]
en: Edit path
sq: Modifikoni vendndodhjen

[ctx: #749]
en: Mirror image
sq: Imazh pasqyrues

[ctx: #750]
en: Are you sure?
sq: Jeni të sigurtë?

[ctx: #751]
en: Removing source
sq: Duke larguar burimin

[ctx: #754]
en: Add program link
sq: Shtoni linkun e programit

[ctx: #755]
en: Edit program path
sq: Modifikoni vendndodhjen e programit

[ctx: #756]
en: Edit program name
sq: Modifikoni emrin e programit

[ctx: #757]
en: Edit path depth
sq: Modifikoni thellësin e vendndodhjes

[ctx: #759]
en: View: Big list
sq: Pamja: Listë e madhe

[ctx: #760]
en: Yellow
sq: E verdhë

[ctx: #761]
en: White
sq: E Bardhë

[ctx: #762]
en: Blue
sq: E kaltërt

[ctx: #763]
en: Bright green
sq: E gjelbërt e çelët

[ctx: #764]
en: Yellow green
sq: E verdhë dhe e gjelbërt

[ctx: #766]
en: Light grey
sq: E hirtë e çelët

[ctx: #767]
en: Grey
sq: E hirtë

[ctx: #770]
en: Error %i: share not available
sq: Gabim %i: share jo ne dispozicion

[ctx: #772]
en: Audio output
sq: Audio

[ctx: #773]
en: Seeking
sq: Duke kërkuar

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
sq: Dosja e  paradës

[ctx: #775]
en: Network interface
sq: Nënfaqja e rrjetit

[ctx: #776]
en: Wireless network name (ESSID)
sq: Emri i rrjetit wireless (ESSID)

[ctx: #777]
en: Wireless password
sq: Passwordi Wireless

[ctx: #778]
en: Wireless security
sq: Siguria e Wireless

[ctx: #779]
en: Save and apply network interface settings
sq: - Ruani dhe aplikoni cilësimet e ndërfaqes së rrjetit

[ctx: #780]
en: No encryption
sq: Asnjë kriptim

[ctx: #784]
en: Applying network interface settings. Please wait.
sq: Duke aplikuar cilësimet e nënrfaqes së rrjetit. Të lutem prit.

[ctx: #785]
en: Network interface restarted successfully.
sq: Ndërfaqja e rrjetit ristartoi me sukses.

[ctx: #786]
en: Network interface did not start successfully.
sq: Ndërfaqja e rrjetit nuk u  startua me sukses.

[ctx: #787]
en: Interface disabled
sq: Ndërfaqja e deaktivuar

[ctx: #788]
en: Network interface disabled successfully.
sq: Ndërfaqja e rrjetit është deaktivuar me sukses.

[ctx: #789]
en: Wireless network name (ESSID)
sq: Emri i rrjetit wireless (ESSID)

[ctx: #790]
en: Remote control
sq: Telekomanda

[ctx: #791]
en: Allow programs on this system to control Kodi
sq: Lejoni programe në këtë sistem që të komandojnë Kodi'në

[ctx: #792]
en: Port
sq: Porti

[ctx: #793]
en: Port range
sq: Vargu i porteve

[ctx: #794]
en: Allow programs on other systems to control Kodi
sq: Lejoni programe në sistemin tjetër që të komandojnë Kodi'në

[ctx: #795]
en: Initial repeat delay (ms)
sq: Vonesa fillestare e përsëritjes

[ctx: #796]
en: Continuous repeat delay (ms)
sq: Vonesa vazhdueshme e përsëritjes

[ctx: #797]
en: Maximum number of clients
sq: Numri maksimal i klientëve

[ctx: #798]
en: Internet access
sq: Lidhja e internetit

[ctx: #799]
en: Library Update
sq: Aktualizimi i bibliotekës

[ctx: #800]
en: Music library needs to rescan tags from files.
sq: Libraria muzikore ka nevoj që të skanoj etiketimet nga dosjet

[ctx: #801]
en: Would you like to scan now?
sq: Dëshironi të kërkoni tani?

[ctx: #850]
en: Invalid port number entered
sq: Numri portit që u dha është i pasaktë

[ctx: #851]
en: Valid port range is 1-65535
sq: Vargu i porteve të vlefshëm është 1-65535

[ctx: #852]
en: Valid port range is 1024-65535
sq: Vargu i porteve të vlefshëm është 1024-65535

[ctx: #997]
en: Add Pictures...
sq: Shto fotografi

[ctx: #998]
en: Add Music...
sq: Shtoni Muzikë...

[ctx: #999]
en: Add Videos...
sq: Shtoni Video...

[ctx: #1000]
en: Preview
sq: Shikim paraprak

[ctx: #1001]
en: Unable to connect
sq: Nuk mund të lidhet

[ctx: #1002]
en: Kodi was unable to connect to the network location.
sq: Kodi nuk mund të lidhet me pozicionin e rrjetit

[ctx: #1003]
en: This could be due to the network not being connected.
sq: Kjo mund të jetë përshkak të rrjetit që nuk është lidhur.

[ctx: #1004]
en: Would you like to add it anyway?
sq: Dëshironi të shtoni këto dosido?

[ctx: #1006]
en: IP address
sq: Adresa IP

[ctx: #1007]
en: Add network location
sq: Shtoni  pozicionin e rrjetit

[ctx: #1008]
en: Protocol
sq: Protokol

[ctx: #1009]
en: Server address
sq: Adresë serveri

[ctx: #1010]
en: Server name
sq: Emër serveri

[ctx: #1011]
en: Remote path
sq:  Rrugë e largët

[ctx: #1012]
en: Shared folder
sq: Dosje e përbashkët

[ctx: #1013]
en: Port
sq: Porti

[ctx: #1014]
en: Username
sq: Emri i përdoruesit

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
sq: Shfletoni për serverin në rrjet

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
sq: Shkruani adresën e rrjetit të serverit

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
sq: Shkruani vendndodhjen për ketë server

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
sq: Shkruani numrin e portit

[ctx: #1019]
en: Enter the username
sq: Shkruani emrin e përdoruesit

[ctx: #1020]
en: Add %s source
sq: Shtoni burimin %s

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
sq: Shkruani vendndodhjen ose shfleto pozicionin e mediave

[ctx: #1022]
en: Enter a name for this media Source.
sq: Shkruani një emër për burimin e mediave

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
sq: Shfletoni për një share të ri

[ctx: #1024]
en: Browse
sq: Shfletoni

[ctx: #1025]
en: Could not retrieve directory information.
sq: S'mund të gjendet informacioni i dosjes

[ctx: #1026]
en: Add source
sq: Shtoni burimin

[ctx: #1027]
en: Edit source
sq: Modifikoni burimin

[ctx: #1028]
en: Edit %s source
sq: Modifikoni  burimin %s

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
sq: Shkruani etiketën e re

[ctx: #1030]
en: Browse for image
sq: Shfletoni për imazhin

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
sq: Shfletoni për dosje imazhesh

[ctx: #1032]
en: Add network location...
sq: Shtoni një pozicion rrjeti...

[ctx: #1033]
en: Browse for file
sq: Shfletoni për skedë

[ctx: #1034]
en: Submenu
sq: Ndërmeny

[ctx: #1035]
en: Enable submenu buttons
sq: Aktivizoni butonet e submenyve

[ctx: #1036]
en: Favourites
sq: Të Preferuara

[ctx: #1037]
en: Video Add-ons
sq: Shtesa video

[ctx: #1038]
en: Music Add-ons
sq: Shtesa audio

[ctx: #1039]
en: Picture Add-ons
sq: Shtesa imazh

[ctx: #1040]
en: Loading directory
sq: Duke ngarkuar adresarin

[ctx: #1041]
en: Retrieved %i items
sq: Morra %i artikuj

[ctx: #1042]
en: Retrieved %i of %i items
sq: Morra %i nga %i artikuj

[ctx: #1043]
en: Program Add-ons
sq: Shtesa të programit

[ctx: #1045]
en: Add-on settings
sq: Cilësimet e shtesave

[ctx: #1047]
en: Other...
sq: Të tjera...

[ctx: #1048]
en: Username
sq: Emri i përdoruesit

[ctx: #1049]
en: Script settings
sq: Cilësimet e skripteve

[ctx: #1050]
en: Singles
sq: Teke

[ctx: #1051]
en: Enter web address
sq: Shkruaj adresën e internetit

[ctx: #1200]
en: SMB client
sq: Klienti SMB

[ctx: #1203]
en: Default username
sq: Emri i përdoruesit standard

[ctx: #1204]
en: Default password
sq: Fjalkalimi standard

[ctx: #1207]
en: WINS server
sq: Serveri WINS

[ctx: #1208]
en: Mount SMB shares
sq: Ngjit SMB shares

[ctx: #1210]
en: Remove
sq: Fshij

[ctx: #1211]
en: Music
sq: Muzikë

[ctx: #1213]
en: Pictures
sq: Fotografi

[ctx: #1214]
en: Files
sq: Skeda

[ctx: #1215]
en: Music & video
sq: Muzikë & video

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
sq: Muzikë & imazhe

[ctx: #1217]
en: Music & files
sq: Muzikë & Skeda

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
sq: Video & imazhe

[ctx: #1219]
en: Video & files
sq: Video & Skedarë

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
sq: Fotografi & Skeda

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
sq: Muzikë & video & imazhe

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
sq: Muzikë & video & fotografi & skeda

[ctx: #1223]
en: Disabled
sq: Deaktivizuar

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
sq: Skeda & muzikë & video

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
sq: skeda & fotografi & muzikë

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
sq: skeda & fotografi & video

[ctx: #1229]
en: Music & programs
sq: Muzikë & programe

[ctx: #1230]
en: Video & programs
sq: Video & programe

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
sq: Fotografi & programe

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
sq: Muzikë & video & fotografi & programe

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
sq: Programe & video & muzikë

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
sq: Programe & fotografi & muzikë

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
sq: Programe & fotografi & video

[ctx: #1260]
en: Announce these services to other systems via Zeroconf
sq: Informoni të tjera sisteme për këto servise nëpërmjet Zeroconf

[ctx: #1270]
en: Allow Kodi to receive AirPlay content
sq: Lejoni Kodi'në të pranojë përmbajte AirPlay

[ctx: #1271]
en: Device name
sq: Emri aparatit

[ctx: #1275]
en: Filter %s
sq: Filtri %s

[ctx: #1300]
en: Custom audio device
sq: Tjetër aparat për audio

[ctx: #1301]
en: Custom passthrough device
sq: Tjetër aparat për passthrough

[ctx: #1381]
en: Extreme
sq: Ekstrem

[ctx: #1382]
en: Whirls
sq: Rotulla

[ctx: #1384]
en: Broken
sq: E prishur

[ctx: #1389]
en: Windy
sq: Me erë

[ctx: #1390]
en: Settings
sq: Cilësimet

[ctx: #1396]
en: Drifting
sq: Duke lëvizur

[ctx: #1397]
en: and
sq: dhe

[ctx: #1398]
en: Freezing
sq: Duke ngrirë

[ctx: #1399]
en: Late
sq: Vonë

[ctx: #1400]
en: Isolated
sq: Isoluar

[ctx: #1401]
en: Thundershowers
sq: Shi me bubullimë

[ctx: #1402]
en: Thunder
sq: Bubullimë

[ctx: #1403]
en: Sun
sq: Die

[ctx: #1404]
en: Heavy
sq: I rëndë

[ctx: #1405]
en: in
sq: në

[ctx: #1407]
en: Vicinity
sq: Afërsija

[ctx: #1408]
en: Ice
sq: Akull

[ctx: #1409]
en: Crystals
sq: Kristale

[ctx: #1410]
en: Calm
sq: Qetë

[ctx: #1411]
en: with
sq: me

[ctx: #1412]
en: windy
sq: Erë të lehtë

[ctx: #1413]
en: Patches
sq: Patch'a

[ctx: #1414]
en: Thunderstorm
sq: Stuhi me bubullimë

[ctx: #1415]
en: Drizzle
sq: Shi i imët

[ctx: #1416]
en: Foggy
sq: E mjegullt

[ctx: #1417]
en: Grains
sq: Kokrra

[ctx: #1418]
en: Thunderstorms
sq: Stuhi Bumbullimash

[ctx: #1419]
en: Shallow
sq: Imët

[ctx: #1420]
en: Moderate
sq: Mesatar

[ctx: #1421]
en: Very High
sq: Shumë lartë

[ctx: #1422]
en: Windy
sq: Me erë

[ctx: #1423]
en: Mist
sq: Mjegull

[ctx: #1424]
en: Overcast
sq: Vrenjtur

[ctx: #1426]
en: Hail
sq: Breshër

[ctx: #1427]
en: Smoke
sq: Tym

[ctx: #1428]
en: Volcanic
sq: Vullkanik

[ctx: #1429]
en: Ash
sq: Hi

[ctx: #1430]
en: Widespread
sq: Përhapur

[ctx: #1431]
en: Dust
sq: Pluhur

[ctx: #1432]
en: Sand
sq: Rërë

[ctx: #1433]
en: Spray
sq: Spreji

[ctx: #1434]
en: Whirls
sq: Rotulla

[ctx: #1435]
en: Sandstorm
sq: Stuhi rëre

[ctx: #1436]
en: Blowing
sq: Duke fryrë

[ctx: #1437]
en: Pellet
sq: Topth

[ctx: #1438]
en: Small
sq: Të vogël

[ctx: #1439]
en: and
sq: dhe

[ctx: #1440]
en: Sleet
sq: Borë me shi

[ctx: #1441]
en: with
sq: me

[ctx: #1442]
en: Chance
sq: Mundësi

[ctx: #1443]
en: of
sq: nga

[ctx: #1444]
en: Funnel
sq: Gyp

[ctx: #1445]
en: Cloud
sq: Mjegull

[ctx: #1446]
en: Unknown
sq: I panjohur

[ctx: #1447]
en: Squals
sq: Erë e fortë

[ctx: #1448]
en: Precipitation
sq: Rreshje

[ctx: #1449]
en: Partial
sq: I pjesshëm

[ctx: #1450]
en: Put display to sleep when idle
sq: Fute ekranin në gjum kur të rrije kot

[ctx: #2080]
en: Empty list
sq: Listë e zbrazët

[ctx: #2081]
en: Went back to parent list because the active list has been emptied
sq: U kthye tek lista amë sepse lista aktive është e zbrazur

[ctx: #2100]
en: Script failed! : %s
sq: Ngeli skripti! : %s

[ctx: #2101]
en: Newer version needed - See log
sq: Duhet një verzion më i ri - Shikoni log

[ctx: #10000]
en: Home
sq: Meny kryesore

[ctx: #10001]
en: Programs
sq: Programe

[ctx: #10002]
en: Pictures
sq: Fotografi

[ctx: #10003]
en: File manager
sq: Skedari

[ctx: #10004]
en: Settings
sq: Konfigurimet

[ctx: #10005]
en: Music
sq: Muzikë

[ctx: #10006]
en: Videos
sq: Video

[ctx: #10007]
en: System information
sq: Informacionet mbi sistemin

[ctx: #10008]
en: Settings - General
sq: Cilësimet - Të përgjithëshme

[ctx: #10009]
en: Settings - Screen
sq: Cilësimet - Ekrani

[ctx: #10010]
en: Settings - Appearance - GUI Calibration
sq: Cilësimet - Pamja - Kalibrimi GUI

[ctx: #10011]
en: Settings - Videos - Screen Calibration
sq: Cilësimet - Video - Kalibrimi i ekranit

[ctx: #10012]
en: Settings - Pictures
sq: Cilësimet - Fotografi

[ctx: #10013]
en: Settings - Programs
sq: CIlësimet - Programe

[ctx: #10014]
en: Settings - Weather
sq: Cilësimet - Moti

[ctx: #10015]
en: Settings - Music
sq: Cilësimet - Muzikë

[ctx: #10016]
en: Settings - System
sq: Cilësimet - Sistemi

[ctx: #10017]
en: Settings - Videos
sq: Cilësimet - Video

[ctx: #10018]
en: Settings - Network
sq: Cilësimet - Rrjeti

[ctx: #10019]
en: Settings - Appearance
sq: Cilësimet-Pamja

[ctx: #10020]
en: Scripts
sq: Skripte

[ctx: #10025]
en: Videos
sq: Video

[ctx: #10028]
en: Videos/Playlist
sq: Video/Listë dëgjimi

[ctx: #10029]
en: Login screen
sq: Ekrani i hyrjes

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
sq: Cilësimet - Profile

[ctx: #10036]
en: Basic
sq: Themelor

[ctx: #10037]
en: Standard
sq: Standardi

[ctx: #10038]
en: Advanced
sq: Të shtuar

[ctx: #10131]
en: Lock settings
sq: Bllokoni cilësimet

[ctx: #10134]
en: Favourites
sq: Të Preferuara

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
sq: Cilësimet e shtesave

[ctx: #10210]
en: Looking for subtitles...
sq: Duke kërkuar për subtitra...

[ctx: #10211]
en: Looking for or caching subtitles...
sq: Duke kërkuar ose duke rregjistruar në cache subtitra...

[ctx: #10212]
en: terminating
sq: Duke përfunduar

[ctx: #10214]
en: Opening stream
sq: Duke hapur transmetimin

[ctx: #10500]
en: Music/Playlist
sq: Muzikë/Lista dëgjimi

[ctx: #10501]
en: Music/Files
sq: Muzikë/Skedarë

[ctx: #10502]
en: Music/Library
sq: Muzikë/Biblioteka

[ctx: #10503]
en: Playlist editor
sq: Editor për Listën e dëgjimit

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
sq: Këngët Top 100

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
sq: Albumet Top 100

[ctx: #10506]
en: Programs
sq: Programe

[ctx: #10507]
en: Configuration
sq: Konfigurimi

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
sq: Parashikimi i Motit

[ctx: #10509]
en: Network gaming
sq: Loja nëpërmes rrjetit

[ctx: #10510]
en: Extensions
sq: Shtesë

[ctx: #10511]
en: System info
sq: Info i sistemit

[ctx: #10516]
en: Music - Library
sq: Muzikë - Biblioteka

[ctx: #10517]
en: Now Playing - Music
sq: Duke riprodhuar- Muzikë

[ctx: #10522]
en: Now Playing - Videos
sq: Duke riprodhuar- Video

[ctx: #10523]
en: Album info
sq: Informacionet  e albumit

[ctx: #10524]
en: Movie info
sq: Informacione të filmit

[ctx: #12001]
en: Music/Info
sq: Muzikë/Informacion

[ctx: #12003]
en: Videos/Info
sq: Video/Informacione

[ctx: #12004]
en: Scripts/Info
sq: Skripte/Informacione

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
sq: Video në ekran të plotë

[ctx: #12009]
en: Rebuild index...
sq: Rindërtoni indeksin...

[ctx: #12010]
en: Return to music window
sq: Kthehuni tek dritarja e muzikës

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
sq: Kthehuni tek dritarja e videove

[ctx: #12021]
en: Start from beginning
sq: Nisni prej fillimit

[ctx: #12022]
en: Resume from %s
sq: Rrifilloni nga %s

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
sq: E mbyllur! Futni kodin...

[ctx: #12326]
en: Enter password
sq: Shkruani fjalkalimin

[ctx: #12327]
en: Enter master code
sq: Shkruani kodin kryesor

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
sq: Shkruani kodin

[ctx: #12329]
en: or press C to cancel
sq: ose shtypni C për të anuluar

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
sq: Futni butonin gamepad combo dhe

[ctx: #12331]
en: press OK, or Back to cancel
sq: shtypni OK, ose Mbrapa për të anular

[ctx: #12332]
en: Set lock
sq: Përcaktoni mbylljen

[ctx: #12333]
en: Unlock
sq: Hapeni

[ctx: #12334]
en: Reset lock
sq: Rivendosni mbylljen

[ctx: #12335]
en: Remove lock
sq: Hiqeni mbylljen

[ctx: #12337]
en: Numeric password
sq: Fjalkalim numerik

[ctx: #12338]
en: Gamepad button combo
sq: Kombinacioni e një "gamepad'i"

[ctx: #12339]
en: Full-text password
sq: Fjalkalim me text

[ctx: #12340]
en: Enter new password
sq: Shkruani fjalkalim të ri

[ctx: #12341]
en: Re-Enter new password
sq: Rishkruani fjalkalim të ri

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
sq: Fjalkalimi i pasaktë

[ctx: #12343]
en: retries left
sq: përsëritje të lejuara

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
sq: Fjalkalimet që jan shkruar nuk përputhen.

[ctx: #12345]
en: Access denied
sq: Hyrja u refuzua

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
sq: Numri maksimal i përsëritjeve të fjalkalimit u tejkalua.

[ctx: #12348]
en: Item locked
sq: Artikulli është mbyllur

[ctx: #12349]
en: Updating video library art
sq:  Përditësimi i artit të video-bibliotekës

[ctx: #12350]
en: Processing %s
sq: Duke përpunuar %s

[ctx: #12351]
en: The art cache in your video library needs updating.
sq: Cache'i i artit të video-bibliotekës tuaj kërkon një përditësim.

[ctx: #12352]
en: No downloading is needed.
sq: Nuk kërkohet asnjë përditësim

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
sq: Reaktivizoni mbylljen

[ctx: #12354]
en: Would you like to update it now?
sq: Dëshironi të aktualizohet kjo tani?

[ctx: #12356]
en: Change lock
sq: Ndryshoni mbylljen

[ctx: #12357]
en: Source lock
sq: Mbyllje e vendndodhjes

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
sq: Asnjë fjalkalim nuk është shkruar. Provoni përsëri

[ctx: #12360]
en: Master lock
sq: Mbyllja kryesore

[ctx: #12362]
en: Shutdown system if Master Lock retries exceeded
sq: Fikeni sistemin nëse tejkalohen përsëritjet e dhënies së fjalkalimit kryesor

[ctx: #12367]
en: Master code is not valid
sq: Kodi kryesor nuk është i vlefshëm

[ctx: #12368]
en: Please enter a valid master code
sq: Të lutem fut një kod kryesor të vlefshëm

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
sq: Cilësimet & Menaxher i skedës

[ctx: #12376]
en: Set as default for all videos
sq: Cilëso si të prezgjedhur për të gjiha videot

[ctx: #12377]
en: This will reset any previously saved values
sq: Kjo do t'i fshijë të gjitha të dhënat që janë rregjistruar më parë

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
sq: Sasia e kohës për të shfaqur çdo imazh

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
sq: Përdorni efektet pan dhe zoom

[ctx: #12383]
en: 12 hour clock
sq: Ora 12-orësh

[ctx: #12384]
en: 24 hour clock
sq: Ora 24-orëshe

[ctx: #12385]
en: Day/Month
sq: Dita/Muaji

[ctx: #12386]
en: Month/Day
sq: Muaji/Dita

[ctx: #12390]
en: System uptime
sq: Uptime i sistemit

[ctx: #12391]
en: Minutes
sq: Minuta

[ctx: #12392]
en: Hours
sq: Ora

[ctx: #12393]
en: Days
sq: Ditët

[ctx: #12394]
en: Total uptime
sq: Uptime totale

[ctx: #12395]
en: Battery level
sq: Niveli i Baterisë

[ctx: #12600]
en: Weather
sq: Moti

[ctx: #12900]
en: Screensaver
sq: Ekran-Ruajtësi

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
sq: Ekrani i plot OSD

[ctx: #13000]
en: System
sq: Sistemi

[ctx: #13001]
en: Immediate HD spindown
sq: Ngadalësimi  HD përnjëherësh

[ctx: #13002]
en: Video only
sq: Vetëm video

[ctx: #13003]
en: - Delay
sq: - Vonesë

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
sq: - Kohëzgjatja minimale e skedave

[ctx: #13005]
en: Shutdown
sq: Fikje

[ctx: #13008]
en: Shutdown function
sq: Funksioni i Fikjes

[ctx: #13009]
en: Quit
sq: Përfundoni

[ctx: #13010]
en: Hibernate
sq: Pauzim

[ctx: #13011]
en: Suspend
sq: Pezullim

[ctx: #13012]
en: Exit
sq: Dalje

[ctx: #13013]
en: Reboot
sq: Ristartoni

[ctx: #13015]
en: Power button action
sq: Veprimi i butonit të energjisë

[ctx: #13016]
en: Power off System
sq: Kyçni sistemin

[ctx: #13017]
en: Inhibit idle shutdown
sq: Pengoni mbyllje boshe

[ctx: #13018]
en: Allow idle shutdown
sq: Lejoni mbyllje boshe

[ctx: #13020]
en: Is another session active, perhaps over ssh?
sq: Ka ndonjë sesion tjetër aktiv, ndoshta përmes ssh?

[ctx: #13021]
en: Mounted removable harddrive
sq: U ngrit një harddisk i transportueshëm

[ctx: #13022]
en: Unsafe device removal
sq: Heqje jo e sigurt e pajisjes

[ctx: #13023]
en: Successfully removed device
sq: U bë me sukses largimi i aparatit

[ctx: #13024]
en: Joystick plugged
sq: U lidh një joystick

[ctx: #13025]
en: Joystick unplugged
sq: U largua një joystick

[ctx: #13050]
en: Running low on battery
sq: Niveli i baterisë është tepër i ulët

[ctx: #13100]
en: Flicker filter
sq: Filtri i flicker

[ctx: #13101]
en: Let driver choose (requires restart)
sq: Lejoni driver'in të zgjedhë (Ristartim i nevojshëm)

[ctx: #13106]
en: Disabled
sq: Deaktivuar

[ctx: #13107]
en: Enabled during video playback
sq: Aktivuar duke riprodhuar video

[ctx: #13108]
en: Always enabled
sq: Gjithmonë i aktivuar

[ctx: #13109]
en: Test & apply resolution
sq: Provoni & applikoni zbërthimin

[ctx: #13110]
en: Save resolution?
sq: Rregjistroni zbërthimin?

[ctx: #13112]
en: High quality upscaling
sq: Upscaling me kualitetin e lartë

[ctx: #13113]
en: Disabled
sq: Deaktivuar

[ctx: #13114]
en: Enabled for SD content
sq: Aktivuar për përmbajtjet SD

[ctx: #13115]
en: Always enabled
sq: Gjithmonë i aktivuar

[ctx: #13116]
en: Upscaling method
sq: Mënyra upscaling

[ctx: #13121]
en: VDPAU HQ Upscaling level
sq: Niveli 'Upscaling' VDPAU HQ

[ctx: #13130]
en: Blank other displays
sq: Zbradhoni ekranet e tjera

[ctx: #13131]
en: Disabled
sq: Deaktivuar

[ctx: #13132]
en: Blank displays
sq: Ekrane të zbradhur

[ctx: #13140]
en: Active connections detected!
sq: Janë gjetur lidhje aktive

[ctx: #13141]
en: If you proceed, you might not be able to control Kodi
sq: Nëse vazhdoni, mund të humbni kontrollin mbi Kodi'në

[ctx: #13142]
en: any longer. Are you sure you want to stop the Event server?
sq: Jeni të sigurt që doni të ndaloni Event-server'in?

[ctx: #13144]
en: Change Apple Remote mode?
sq: Ndryshoni menyrën e telekomandës apple?

[ctx: #13145]
en: If you are currently using the Apple Remote to control
sq:  Nëse jeni duke përdorur aktualisht telekomandën apple për të komanduar

[ctx: #13146]
en: Kodi, changing this setting might affect your ability
sq: Kodi, ky ndërrim mund të ketë efekt në aftësinë tuaj

[ctx: #13147]
en: to continue controlling it. Do you want to proceed?
sq: Për të vazhduar kontrollimin.Dëshironi për të vazhduar?

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
sq: Subnet-Maska

[ctx: #13161]
en: Primary DNS
sq: DNSi kryesor

[ctx: #13170]
en: Never
sq: Kurrë

[ctx: #13171]
en: Immediately
sq: Menjëherë

[ctx: #13172]
en: After %i secs
sq: Pas %i sekondash

[ctx: #13173]
en: HDD install date:
sq: Data e instalimit të harddiskut

[ctx: #13174]
en: HDD power cycle count:
sq: Numrimi i cikleve të energjisë së harddiskut

[ctx: #13200]
en: Profiles
sq: Profile

[ctx: #13201]
en: Delete profile '%s'?
sq: Fshini profilin '%s'?

[ctx: #13204]
en: Last loaded profile:
sq: Profili i ngarkuar më së fundi:

[ctx: #13205]
en: Unknown
sq: I panjohur

[ctx: #13206]
en: Overwrite
sq: Mbishkruani

[ctx: #13208]
en: Alarm clock
sq: Zile

[ctx: #13209]
en: Alarm clock interval (in minutes)
sq: Intervali i ziles (në minuta)

[ctx: #13210]
en: Started, alarm in %im
sq: U startua, zile në %im

[ctx: #13211]
en: Alarm!
sq: Zile'

[ctx: #13212]
en: Cancelled with %im%is left
sq: U ndalua me %im%is pa përfunduar

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
sq: Kërkoni për subtitra në arkiva RAR

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
sq: Shfletoni për subtitra...

[ctx: #13251]
en: Move item
sq: Zhvendosni artikullin

[ctx: #13252]
en: Move item here
sq: Zhvendosni artikullin këtu

[ctx: #13253]
en: Cancel move
sq: Anuloni zhvendosjen

[ctx: #13271]
en: CPU Usage:
sq: Përdorim i CPU:

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
sq: I lidhur, por nuk ka DNS në dispozicion

[ctx: #13275]
en: Hard Disk
sq: Harddisku

[ctx: #13277]
en: Storage
sq: Depo

[ctx: #13278]
en: Default
sq: Prezgjedhje

[ctx: #13279]
en: Network
sq: Rrjeti

[ctx: #13283]
en: Operating system:
sq: Sistemi operativ:

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
sq: Shpejtësija i CPUsë

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
sq: Video-encoder:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
sq: Zbërthimi i ekranit:

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
sq: kabëll A/V:

[ctx: #13294]
en: DVD region:
sq: DVD-Rajoni:

[ctx: #13295]
en: Internet:
sq: Interneti:

[ctx: #13296]
en: Connected
sq: I lidhur

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
sq: Jo i lidhur. Kontrolloni cilësitë e rrjetit

[ctx: #13299]
en: Target temperature
sq: Temperatura e dëshiruar

[ctx: #13300]
en: Fan speed
sq: Shpejtësija e ventilatorit

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
sq: Kontrollimi automatik i temperaturës

[ctx: #13302]
en: Fan speed override
sq: Shkelje e shpejtësisë së ventilatorit

[ctx: #13303]
en: Fonts
sq: Fonti

[ctx: #13304]
en: Enable flipping bi-directional strings
sq: Lejoni pasqyrimin bi-direktional të rreshtave

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
sq: Tregoni njoftime RSS

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
sq: Tregoni artikujt të mbi-rregjistrit

[ctx: #13307]
en: Track naming template
sq: Ndiqni emërtimin shabllonë

[ctx: #13308]
en: Do you wish to reboot your system
sq: Dëshironi të ristartoni sistemin?

[ctx: #13309]
en: instead of just Kodi?
sq: në vend të Kodi'së?

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
sq: Effekti zoom

[ctx: #13311]
en: Float effect
sq: Effekti Float

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
sq: Reduktimi i pengesave të zeza

[ctx: #13313]
en: Restart
sq: Ristarto

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
sq: Përdorni 'Crossfade' ndërmjet këngëve

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
sq: Rigjeneroni thumbnails

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
sq: Thumbnails'ët rekursiv

[ctx: #13317]
en: View slideshow
sq: Shikoni paradën

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
sq: Parada rekursive

[ctx: #13321]
en: Left only
sq: Vetëm në të majtë

[ctx: #13322]
en: Right only
sq: Vetëm në të djathtë

[ctx: #13323]
en: Enable karaoke support
sq: Aktivoni përkrahjen karaoke

[ctx: #13324]
en: Background transparency
sq: Transparenca e sfondit

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
sq: Transparenca e nivelit të parë

[ctx: #13326]
en: A/V delay
sq: Vonesa A/V

[ctx: #13328]
en: %s not found
sq: Nuk u gjet %s

[ctx: #13329]
en: Error opening %s
sq: Gabim duke hapur %s

[ctx: #13330]
en: Unable to load %s
sq: Dështoi ngarkimi i %s

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
sq: Gabim: Mbaroi memorja e lirë

[ctx: #13332]
en: Move up
sq: Ngrejeni më lartë

[ctx: #13333]
en: Move down
sq: Zbriteni më poshtë

[ctx: #13334]
en: Edit label
sq: Ndryshoni etiketën

[ctx: #13335]
en: Make default
sq: Bëjeni të prezgjedhur

[ctx: #13336]
en: Remove button
sq: Fshijeni butonin

[ctx: #13340]
en: Leave as is
sq: Lereni siç është

[ctx: #13341]
en: Green
sq: Gjelbër

[ctx: #13342]
en: Orange
sq: portokall

[ctx: #13343]
en: Red
sq: E kuqe

[ctx: #13344]
en: Cycle
sq: Cikël

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
sq: Fikeni LED gjatë një transmetimi

[ctx: #13346]
en: Movie information
sq: Zhvendosni informacionin

[ctx: #13347]
en: Queue item
sq: Futeni artikullin në radhë

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
sq: Kërkoni IMDb...

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
sq: Kërkoni për përmbajtje të re

[ctx: #13350]
en: Current playlist
sq: Playlist’a aktuale

[ctx: #13351]
en: Album information
sq: Informacione mbi albumet

[ctx: #13352]
en: Scan item to library
sq: Kërkoni artikullin në bibliotekë

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
sq: Ndaloni skanimin

[ctx: #13354]
en: Render method
sq: Mënyra Render

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
sq: Pixel shader me kualitet të ulët

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
sq: Hardware-mbulesa

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
sq: Pixel shader me kualitet të lartë

[ctx: #13358]
en: Play item
sq: Riprodhoni artikujt

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
sq: Cilësoni thumb të artistit

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
sq: Gjeneroni thumbnails automatikisht

[ctx: #13361]
en: Enable voice
sq: Aktivoni zërin

[ctx: #13375]
en: Enable device
sq: Aktivoni apartin

[ctx: #13376]
en: Volume
sq: Niveli i zërit

[ctx: #13377]
en: Default view mode
sq: Menyra e pamjes së  përzgjedhur

[ctx: #13378]
en: Default brightness
sq: Shkëlqimi standard

[ctx: #13379]
en: Default contrast
sq: Kontrasti standard

[ctx: #13380]
en: Default gamma
sq: Gamma standard

[ctx: #13381]
en: Resume video
sq: Rrifilloni videonë

[ctx: #13382]
en: Voice mask - Port 1
sq: Maska e zërit - Porti 1

[ctx: #13383]
en: Voice mask - Port 2
sq: Maska e zërit - Porti 2

[ctx: #13384]
en: Voice mask - Port 3
sq: Maska e zërit - Porti 3

[ctx: #13385]
en: Voice mask - Port 4
sq: Maska e zërit - Porti 4

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
sq: Përdorni kërkimin sipas orarit

[ctx: #13387]
en: Track naming template - right
sq: Ndiqni emërtimin shabllonë - në të djathtë

[ctx: #13388]
en: Preset
sq: Standard

[ctx: #13391]
en: Eject/Load
sq: Nxirrni/Ngarkoni

[ctx: #13393]
en: Calculate size
sq: Kalkuloni madhësinë

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
sq: Duke kalkuluar madhësinë e dosjes

[ctx: #13395]
en: Video settings
sq: Video-cilësimet

[ctx: #13396]
en: Audio and subtitle settings
sq: Audio dhe subtitër-cilësimet

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
sq: Aktivoni subtitrat

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
sq: Shkurtor

[ctx: #13399]
en: Ignore articles when sorting (e.g. "the")
sq: Injoroni artikujt në rast të klasifikimit ( p.sh. "the")

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
sq: Përdorni "Crossfade" ndërmjet këngëve në të njejtin album

[ctx: #13401]
en: Browse for %s
sq: Shfletoni për %s

[ctx: #13402]
en: Show track position
sq: Tregoni pozicionin e këngës

[ctx: #13403]
en: Clear default
sq: Përzgjedhje e qartë

[ctx: #13404]
en: Resume
sq: Rrifillo

[ctx: #13405]
en: Get thumb
sq: Merr thumb

[ctx: #13406]
en: Picture information
sq: Informacione mbi fotografitë

[ctx: #13407]
en: %s presets
sq: të prezgjedhuarat e %s

[ctx: #13408]
en: (IMDb user rating)
sq: (vlerësimi nga përdoruesit IMDb)

[ctx: #13410]
en: Tune in on Last.fm
sq: Lidhuni me Last.fm

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
sq: Shpejtësia

[ctx: #13412]
en: Play from here
sq: Riprodhoni prej këtu

[ctx: #13413]
en: Downloading
sq: Duke shkarkuar

[ctx: #13414]
en: Include artists who appear only on compilations
sq: Inkludoni artistët që eksitojnë vetëm në CD me artistë të ndryshëm

[ctx: #13415]
en: Render method
sq: Menyra Render

[ctx: #13416]
en: Auto detect
sq: Auto zbulim

[ctx: #13420]
en: Remove safely
sq: Hiqni me siguri

[ctx: #13422]
en: Start slideshow here
sq: Filloni paradën këtu

[ctx: #13423]
en: Remember for this path
sq: Kujtojeni këtë destinacion

[ctx: #13424]
en: Use pixel buffer objects
sq: Përdorni objektet pixel buffer

[ctx: #13425]
en: Allow hardware acceleration (VDPAU)
sq: Lejoni përshpejtimin hardware (VDPAU)

[ctx: #13426]
en: Allow hardware acceleration (VAAPI)
sq: Lejoni përshpejtimin hardware (VAAPI)

[ctx: #13427]
en: Allow hardware acceleration (DXVA2)
sq: Lejoni përshpejtimin hardware (DXVA2)

[ctx: #13428]
en: Allow hardware acceleration (CrystalHD)
sq: Lejoni përshpejtimin hardware (CrystalHD)

[ctx: #13429]
en: Allow hardware acceleration (VDADecoder)
sq: Lejoni përshpejtimin hardware (VDADecoder)

[ctx: #13430]
en: Allow hardware acceleration (OpenMax)
sq: Lejoni përshpejtimin hardware (OpenMax)

[ctx: #13432]
en: Allow hardware acceleration (VideoToolbox)
sq: Lejoni përshpejtimin hardware (VideoToolbox)

[ctx: #13433]
en: Play the next video automatically
sq: Riprodho videon pasuese automatikisht

[ctx: #13434]
en: Play only this
sq: Riprodho vetëm këtë

[ctx: #13500]
en: A/V sync method
sq: Mënyra sinkronizimit A/V

[ctx: #13501]
en: Audio clock
sq: Ora audio

[ctx: #13502]
en: Video clock (Drop/Dupe audio)
sq: Ora video (Lëre audio)

[ctx: #13503]
en: Video clock (Resample audio)
sq: Ora video (Resample audio)

[ctx: #13505]
en: Resample quality
sq: Kualiteti i resample'imit

[ctx: #13506]
en: Low(fast)
sq: Ulët(shpejtë)

[ctx: #13507]
en: Medium
sq: Mesatare

[ctx: #13508]
en: High
sq: Lartë

[ctx: #13509]
en: Really high(slow!)
sq: Shumë i lartë (ngadal)

[ctx: #13510]
en: Sync playback to display
sq: Sinkronizoni riprodhimin me ekranin

[ctx: #13511]
en: Choose art
sq: Zgjidhni artin

[ctx: #13512]
en: Current art
sq: Arti aktual

[ctx: #13513]
en: Remote art
sq: Arti i lartë

[ctx: #13514]
en: Local art
sq: Arti lokal

[ctx: #13515]
en: No art
sq: Asnjë art

[ctx: #13550]
en: Pause during refresh rate change
sq: Pauzoni gjatë ndërrimit të 'refresh rate'

[ctx: #13551]
en: Off
sq: Nga

[ctx: #13552]
en: %.1f Second
sq: %.1f Sekondë

[ctx: #13553]
en: %.1f Seconds
sq: %.1f Sekonda

[ctx: #13600]
en: Apple remote
sq: Telekomanda Apple

[ctx: #13602]
en: Allow start of Kodi using the remote
sq: Lejoni startimin të Kodi'së nëpërmjet telekomandës

[ctx: #13603]
en: Sequence delay time
sq: Koha e vonesës së sekuencës

[ctx: #13610]
en: Disabled
sq: Deaktivuar

[ctx: #13611]
en: Standard
sq: Standardi

[ctx: #13612]
en: Universal Remote
sq: Telekomandë universale

[ctx: #13613]
en: Multi Remote (Harmony)
sq: Multi-telekomandë (Harmony)

[ctx: #13620]
en: Apple Remote Error
sq: Gabim i telekomandës Apple

[ctx: #14000]
en: Stack
sq: Grumbulloni

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
sq: Duke shkarkuar skedën e listës së dëgjimit...

[ctx: #14004]
en: Downloading streams list...
sq: Duke shkarkuar listën e transmetimeve...

[ctx: #14005]
en: Parsing streams list...
sq: Duke analizuar listen e transmetimeve...

[ctx: #14006]
en: Downloading streams list failed
sq: Dështoi shkarkimi i listës së transmetimeve

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
sq: Dështoi ngarkimi i skedës së listës së dëgjimi

[ctx: #14009]
en: Games directory
sq: Adresari i Lojërave

[ctx: #14010]
en: Auto switch to thumbs based on
sq: Ndërrimi automatik tek thumbs të bazuar mbi

[ctx: #14011]
en: Enable auto switching to thumbs view
sq: Aktivoni ndërrimin automatik në pamjen thumbs

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
sq: - Përdorni ikonat e mëdha

[ctx: #14013]
en: - Switch based on
sq: - Kaloni sipas

[ctx: #14014]
en: - Percentage
sq: - Përqindja

[ctx: #14015]
en: No files and at least one thumb
sq: Asnjë skedë dhe së paku një thumb

[ctx: #14016]
en: At least one file and thumb
sq: Së paku një skedar dhe një thumb

[ctx: #14017]
en: Percentage of thumbs
sq: - Përqindje e thumb'ëve

[ctx: #14018]
en: View options
sq: Opcionet e pamjes

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
sq: Ndryshoni kodin e rajonit 1

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
sq: Ndryshoni kodin e rajonit 2

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
sq: Ndryshoni kodin e rajonit 3

[ctx: #14022]
en: Library
sq: Biblioteka

[ctx: #14023]
en: No TV
sq: Ska TV

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
sq: Shkruani qytetin e madh më të afërt

[ctx: #14036]
en: Services
sq: Servise

[ctx: #14038]
en: Network settings changed
sq:  Cilësimet e rrjetit janë ndryshuar

[ctx: #14039]
en: Kodi requires to restart to change your
sq: Duhet të ristartohet Kodi'ja për të ndryshuar

[ctx: #14040]
en: network setup.  Would you like to restart now?
sq: Skema e rrjetit. Dëshironi të ristartoni tani?

[ctx: #14041]
en: Internet connection bandwidth limitation
sq: Kufizimi i Bandwidth i lidhjes së internetit

[ctx: #14043]
en: - Shutdown while playing
sq: - Mbyllni duke riprodhuar

[ctx: #14045]
en: %i sec
sq: %i sek

[ctx: #14051]
en: Time format
sq: Formati i kohës

[ctx: #14052]
en: Date format
sq: Formati i datës

[ctx: #14053]
en: GUI filters
sq: Filtrat e GUI

[ctx: #14055]
en: Use background scanning
sq: Përdorni kërkime në sfond

[ctx: #14056]
en: Stop scan
sq: Ndaloni skan

[ctx: #14057]
en: Not possible while scanning for media info
sq: Nuk lejohet të kërkohen informacione për mediat

[ctx: #14058]
en: Film grain effect
sq: Efekti film-grain

[ctx: #14059]
en: Search for thumbnails on remote shares
sq: Kërkoni thumbnails në share të lartë

[ctx: #14060]
en: Unknown type cache - Internet
sq: Lloji i panjohur i cache - Internetit

[ctx: #14062]
en: Enter username for
sq: Shkruani emrin për

[ctx: #14063]
en: Date & time
sq: Data & koha

[ctx: #14064]
en: Set date
sq: Caktoni datën

[ctx: #14065]
en: Set time
sq: Përcaktoni kohën

[ctx: #14066]
en: Enter the time in 24 hour HH:MM format
sq: Shkruani kohën në formatin 24 orësh OO:MM

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
sq: Shkruani datën në formatin DD/MM/VVVV

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
sq: Shkruani Adresen IP

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
sq: Përdorni këto cilësi tani?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
sq: Përdorni ndryshimet tani?

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
sq: Lejoni riemërimin dhe fshirjen e skedarëve

[ctx: #14074]
en: Set timezone
sq: Përcaktoni zonën  kohore

[ctx: #14075]
en: Use daylight saving time
sq: Përdorni kohen verore

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
sq: Shtoni tek të preferuarat

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
sq: Fshini nga të preferuarat

[ctx: #14079]
en: Timezone country
sq: Vendi i zonës së kohës

[ctx: #14080]
en: Timezone
sq: Zona e kohës

[ctx: #14081]
en: File lists
sq: Skedarët

[ctx: #14082]
en: Show EXIF picture information
sq: Tregoni informacionet mbi fotografitë EXIF

[ctx: #14083]
en: Use a fullscreen window rather than true fullscreen
sq: - Përdorni ekaranin e plotë në dritare në vend të ekranit të plot

[ctx: #14084]
en: Queue songs on selection
sq: Shtoni këngët në radhë duke i zgjedhur ato

[ctx: #14086]
en: Playback
sq: Riprodhimi

[ctx: #14088]
en: Play DVDs automatically
sq: Riprodhoni DVD'ja autimatikisht

[ctx: #14089]
en: Font to use for text subtitles
sq: Fonti që të përdoret për subtitrat

[ctx: #14090]
en: International
sq: Gjuha & Rajoni

[ctx: #14093]
en: Security
sq: Sigurija

[ctx: #14094]
en: Input devices
sq: Aparate të hyrjes

[ctx: #14095]
en: Power saving
sq: Kursimi i Rrymës

[ctx: #14096]
en: Rip
sq: Kopjim

[ctx: #14097]
en: Audio CD Insert Action
sq: Aktiviteti pasi që të futet një CD

[ctx: #14098]
en: Play
sq: Riprodhoni

[ctx: #14099]
en: Eject disc when CD ripping is complete
sq: Nxirreni CD'në pas përfundimit të kopjimit

[ctx: #14100]
en: Stop ripping CD
sq: Ndaloni kopjimin e CD'së

[ctx: #15015]
en: Remove
sq: Fshini

[ctx: #15016]
en: Games
sq: Lojra

[ctx: #15019]
en: Add
sq: Shtoni

[ctx: #15052]
en: Password
sq: Fjalkalimi

[ctx: #15100]
en: Library
sq: Biblioteka

[ctx: #15101]
en: Database
sq: Baza e të dhënave

[ctx: #15102]
en: * All albums
sq: *Të gjithë albumet

[ctx: #15103]
en: * All artists
sq: *Të gjithë artistët

[ctx: #15104]
en: * All songs
sq: *Të gjitha këngët

[ctx: #15105]
en: * All genres
sq: * Të gjitha stilet

[ctx: #15108]
en: Navigation sounds
sq: Zëret e navigimit

[ctx: #15109]
en: Skin default
sq:  Përzgjedhje e skinit

[ctx: #15112]
en: Default theme
sq: - Tema kryesore

[ctx: #15207]
en: Connected
sq: I lidhur

[ctx: #15208]
en: Not connected
sq: Jo i lidhur

[ctx: #15213]
en: Play using...
sq: Luaj duke...

[ctx: #15215]
en: Hide file names in thumbs view
sq: Fshihni emrat në pamjen e thumbs'ëve

[ctx: #15216]
en: Play in party mode
sq: Luaj në mënyrën party

[ctx: #15300]
en: Path not found or invalid
sq: Nuk u gjet vendndodhja ose nuk është më e vlefshme

[ctx: #15301]
en: Could not connect to network server
sq: Nuk u bë lidhja me serverin

[ctx: #15302]
en: No servers found
sq: Nuk u gjet asnjë server

[ctx: #15303]
en: Workgroup not found
sq: Pa sukses ,nuk është gjetur asgjë

[ctx: #15310]
en: Opening multi-path source
sq: Duke hapur origjinën me vendndodhje të ndryshme

[ctx: #15311]
en: Path:
sq: Vendndodhja:

[ctx: #16000]
en: General
sq: Të përgjithshëm

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
sq: Kërkimi në internet

[ctx: #16003]
en: Player
sq: Riprodhues

[ctx: #16004]
en: Play media from disc
sq: Luaj media prej një disk-u

[ctx: #16008]
en: Enter new title
sq: Shkruani titullin e ri

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
sq: Shkruani emrin e filmit

[ctx: #16010]
en: Enter the profile name
sq: Shkruani emrin e profilit

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
sq: Shkruani emrin e albumit

[ctx: #16012]
en: Enter the playlist name
sq: Shkruani emrin e listës së dëgjimit

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
sq: Shkruani emrin e ri të skedës

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
sq: Shkruani emrin e dosjes

[ctx: #16015]
en: Enter directory
sq: Shkruani emrin e adresarit

[ctx: #16016]
en: Available options: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S
sq: Opcionet në dispozicion: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S

[ctx: #16017]
en: Enter search string
sq: Shkruani rreshtin për kërkimin

[ctx: #16018]
en: None
sq: Asnjë

[ctx: #16019]
en: Auto select
sq: Auto-përzgjedhje

[ctx: #16024]
en: Cancelling...
sq: Duke ndaluar...

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
sq: Shkruani emrin e artistit

[ctx: #16026]
en: Playback failed
sq: Dështoi riprodhimi

[ctx: #16027]
en: One or more items failed to play.
sq: Dështoi riprodhimi i nji ose më tepër artikujve.

[ctx: #16028]
en: Enter value
sq: Shkruani vlerën

[ctx: #16029]
en: Check the log file for details.
sq: Kontrolloni  log skedar për detaje.

[ctx: #16030]
en: Party mode aborted.
sq: Menyra party u ndërpre.

[ctx: #16031]
en: No matching songs in the library.
sq: Nuk ka  këngë që përputhen në bibliotekë.

[ctx: #16033]
en: Could not open database.
sq: Nuk mund të hapet baza e të dhënave.

[ctx: #16034]
en: Could not get songs from database.
sq: Nuk mund të ngarkohen këngët nga baza e të dhënave.

[ctx: #16035]
en: Party mode playlist
sq: Lista e dëgjimit në versionin party.

[ctx: #16038]
en: Deinterlace method
sq: Metoda deinterlace

[ctx: #16039]
en: Off
sq: Hequr

[ctx: #16041]
en: On
sq: Aktivuar

[ctx: #16100]
en: All Videos
sq: Të gjitha videot

[ctx: #16101]
en: Unwatched
sq: I pa shikuar

[ctx: #16102]
en: Watched
sq: Është shikuar

[ctx: #16103]
en: Mark as watched
sq: Shënojeni si e shikuar

[ctx: #16104]
en: Mark as unwatched
sq: Shënojeni si e  pa shikuar

[ctx: #16105]
en: Edit title
sq: Modifikoni titullin

[ctx: #16200]
en: Operation was aborted
sq: U ndërprerë përpunimi

[ctx: #16201]
en: Copy failed
sq: Kopjimi dështoi

[ctx: #16202]
en: Failed to copy at least one file
sq: Dështoi kopjimi i së paku një skede

[ctx: #16203]
en: Move failed
sq: Dështoi zhvendosja

[ctx: #16204]
en: Failed to move at least one file
sq: Dështoi zhvendosja e së paku  një skede

[ctx: #16205]
en: Delete failed
sq: Dështoi fshirja

[ctx: #16206]
en: Failed to delete at least one file
sq: Dështoi fshirja e së paku një skede

[ctx: #16300]
en: Video scaling method
sq: Metoda e video skalimit

[ctx: #17500]
en: Display sleep timeout
sq: Timeout para se të fiket ekrani

[ctx: #17998]
en: %i hours
sq: %i orë

[ctx: #17999]
en: %i days
sq: %i ditë

[ctx: #19000]
en: Switch to channel
sq: Kaloni tek kanali

[ctx: #19001]
en: Separate the search words by using AND, OR and/or NOT.
sq: Ndani fjalët e kërkimit duke përdorur AND, OR dhe/ose NOT.

[ctx: #19002]
en: or use phrases to find an exact match, like "The wizard of Oz".
sq: ose përdor fjalët për të gjetur përshtatje eksakte, si "The wizard of Oz".

[ctx: #19004]
en: Importing EPG from clients
sq: Duke importuar EPG prej klientëve

[ctx: #19005]
en: PVR stream information
sq: Informacion mbi transmetimin PVR

[ctx: #19006]
en: Receiving device
sq: Duke pranuar apartin

[ctx: #19007]
en: Device status
sq: Statusi i aparatit

[ctx: #19008]
en: Signal quality
sq: Kualiteti i sinjalit

[ctx: #19013]
en: Free to air
sq: të lirë

[ctx: #19014]
en: Fixed
sq: fiksuar

[ctx: #19015]
en: Encryption
sq: Kriptimi

[ctx: #19017]
en: Recordings
sq: Rregjistrime

[ctx: #19019]
en: Channels
sq: Kanalet

[ctx: #19022]
en: Hidden
sq: Fshehur

[ctx: #19023]
en: TV channels
sq: Kanalet TV

[ctx: #19024]
en: Radio channels
sq: Kanalet Radio

[ctx: #19025]
en: Upcoming recordings
sq: Rregjistrime të ardhsme

[ctx: #19026]
en: Add timer...
sq: Shtoni timer...

[ctx: #19027]
en: No search results
sq: Asnjë rezultat nga kërkimi

[ctx: #19028]
en: No EPG entries
sq: Asnjë shënim të EPG'së

[ctx: #19029]
en: Channel
sq: Kanal

[ctx: #19030]
en: Now
sq: Tani

[ctx: #19031]
en: Next
sq: Tjetër

[ctx: #19033]
en: Information
sq: Informacion

[ctx: #19034]
en: Already started recording on this channel
sq: Tashmë ka filluar regjistrimi në këtë kanal

[ctx: #19036]
en: This recording cannot be played. Check the log for details.
sq: Ky regjistrim nuk mund të riprodhohet. Kontrollo log'un për detaje.

[ctx: #19037]
en: Show signal quality
sq: Trego kualitetin e sinjalit

[ctx: #19038]
en: Not supported by the PVR backend.
sq: Nuk mbështetet nga ky PVR backend

[ctx: #19039]
en: Are you sure you want to hide this channel?
sq: Jeni të sigurtë se dëshironi  të fshihni këtë kanal?

[ctx: #19041]
en: Are you sure you want to rename this recording?
sq: Jeni të sigurtë se dëshironi të ndryshoni titullin e këtij regjistrimi

[ctx: #19042]
en: Are you sure you want to rename this timer?
sq: Jeni të sigurtë se dëshironi të ndryshoni titullin e këtij timer-i?

[ctx: #19043]
en: Recording
sq: Regjistrimi

[ctx: #19044]
en: Please check your configuration or check the log for details.
sq: Të lutem kontrollo konfigurimin ose log'un për detajet.

[ctx: #19045]
en: No PVR clients have been started yet. Wait for the PVR clients to start up or check the log for details.
sq: Asnjë PVR-klient s' është aktivuar tani. Prit që të aktivohet PVR-klienti ose kontrollo log'un për detajet.

[ctx: #19046]
en: New channel
sq: Kanal i ri

[ctx: #19047]
en: Programme info
sq: Info programi

[ctx: #19048]
en: Group management
sq: Administrimi i grupeve

[ctx: #19049]
en: Show channel
sq: Trego kanalin

[ctx: #19050]
en: Show visible channels
sq: Trego kanalet e dukshme

[ctx: #19051]
en: Show hidden channels
sq: Trego kanalet e fshehur

[ctx: #19052]
en: Move channel to:
sq: Zhvendosni kanalin tek:

[ctx: #19053]
en: Recording information
sq: Informacion rregjistrimi

[ctx: #19054]
en: Hide channel
sq: Fshihni kanalin

[ctx: #19055]
en: No information available
sq: Asnjë informacion në dispozicion

[ctx: #19056]
en: New timer
sq: Kohëmatës i ri

[ctx: #19057]
en: Edit timer
sq: Modifikoni timer

[ctx: #19058]
en: Timer enabled
sq: Timer u aktivizua

[ctx: #19059]
en: Stop recording
sq: Ndaloni regjistrimin

[ctx: #19060]
en: Delete timer
sq: Fshini timer-in

[ctx: #19061]
en: Add timer
sq: Shtoni timer

[ctx: #19062]
en: Sort by: Channel
sq: Klasifiko sipas: Kanali

[ctx: #19063]
en: Go to begin
sq: Shkoni tek fillimi

[ctx: #19064]
en: Go to end
sq: Shkoni tek fundi

[ctx: #19067]
en: This event is already being recorded.
sq: Kjo ngjarje është tani duke u regjistruar

[ctx: #19068]
en: This recording could not be deleted. Check the log for details.
sq: Ky regjistrim nuk mund të fshihet. Kontrollo log'un për detaje.

[ctx: #19071]
en: EPG update interval
sq: Intervali i aktualizimit të EPG'së

[ctx: #19072]
en: Do not store the EPG in the database
sq: Mos e ruani EPG'në në bazën e të dhënave

[ctx: #19073]
en: Delay channel switch
sq: Vonesë në  ndërrimin e kanaleve

[ctx: #19074]
en: Active:
sq: Aktiv

[ctx: #19075]
en: Name:
sq: Emri

[ctx: #19076]
en: Folder:
sq: Dosje:

[ctx: #19078]
en: Channel:
sq: Kanali:

[ctx: #19079]
en: Day:
sq: Dita:

[ctx: #19080]
en: Begin:
sq: Fillimi:

[ctx: #19081]
en: End:
sq: Fundi:

[ctx: #19082]
en: Priority:
sq: Prioriteti:

[ctx: #19083]
en: Lifetime (days):
sq: Është i vlefshëm (ditët):

[ctx: #19084]
en: First day:
sq: Ditën e parë:

[ctx: #19085]
en: Unknown channel %u
sq: Kanal i panjohur %u

[ctx: #19086]
en: Mo-__-__-__-__-__-__
sq: Hë-__-__-__-__-__-__

[ctx: #19087]
en: __-Tu-__-__-__-__-__
sq: __-Ma-__-__-__-__-__

[ctx: #19088]
en: __-__-We-__-__-__-__
sq: Më

[ctx: #19089]
en: __-__-__-Th-__-__-__
sq: __-__-__-Ej-__-__-__

[ctx: #19090]
en: __-__-__-__-Fr-__-__
sq: __-__-__-__-Pr-__-__

[ctx: #19091]
en: __-__-__-__-__-Sa-__
sq: __-__-__-__-__-Sh-__

[ctx: #19092]
en: __-__-__-__-__-__-Su
sq: __-__-__-__-__-__-Di

[ctx: #19093]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-__-__
sq: Hë-Ma-Më-Ej-Pr-__-__

[ctx: #19094]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-Sa-__
sq: Hë-Ma-Më-Ej-Pr-Sh-__

[ctx: #19095]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-Sa-Su
sq: Hë-Ma-Më-Ej-Pr-Sh-Di

[ctx: #19096]
en: __-__-__-__-__-Sa-Su
sq: __-__-__-__-__-Sh-Di

[ctx: #19097]
en: Enter the name for the recording
sq: Shkruani emrin për regjistrim

[ctx: #19098]
en: Warning
sq: Paralajmërim

[ctx: #19102]
en: Please switch to another channel.
sq: Të lutem kalo tek një tjetër kanal.

[ctx: #19104]
en: Enter the name of the folder for the recording
sq: Shkruani emrin e dosjes që të përdoret për regjistrimin

[ctx: #19106]
en: Next timer on
sq: Orari i ardhshëm

[ctx: #19107]
en: at
sq: tek

[ctx: #19109]
en: Couldn't save timer. Check the log for details.
sq: Nuk mund të ruhet orari. Kontrollo log'un për detaje.

[ctx: #19110]
en: An unexpected error occurred. Try again later or check the log for details.
sq: Ngjau nji gabim i papritur. Provoni përsëri më vonë ose kontrolloni log'un për detaje.

[ctx: #19111]
en: PVR backend error. Check the log for details.
sq: Gabim nga backend'i PVR. Kontrollo log'un për detaje.

[ctx: #19114]
en: Version
sq: Versioni

[ctx: #19115]
en: Address
sq: Adresa

[ctx: #19116]
en: Disksize
sq: Madhësija e diskut

[ctx: #19117]
en: Search for channels
sq: Kërko kanale

[ctx: #19118]
en: Cannot use PVR functions while searching.
sq: Nuk mund të përdoret funkcionaliteti PVR ndërsa është duke kërkuar.

[ctx: #19120]
en: Client number
sq: Numri i klientit

[ctx: #19121]
en: Avoid repeats
sq: Anuloni përsëritjet

[ctx: #19122]
en: This timer is still recording. Are you sure you want to delete this timer?
sq: Ky kohëmatës ende është duke regjistruar. Jeni të sigurt që doni të fshini këtë kohëmatës?

[ctx: #19123]
en: Free to air channels only
sq: Vetëm kanale të lirë

[ctx: #19124]
en: Ignore present timers
sq: Injoroni orarët aktual

[ctx: #19125]
en: Ignore present recordings
sq: Injoroni regjistrimet aktuale

[ctx: #19126]
en: Start time
sq: Koha e fillimit

[ctx: #19127]
en: End time
sq: Koha e përfundimit

[ctx: #19128]
en: Start date
sq: Data e fillimit

[ctx: #19129]
en: End date
sq: Data e përfundimit

[ctx: #19130]
en: Minimum duration
sq: Kohëzgjatja minimale

[ctx: #19131]
en: Maximum duration
sq: Kohëzgjatja maksimale

[ctx: #19132]
en: Include unknown genres
sq: Përfshijni zhanret e panjohura

[ctx: #19133]
en: Search string
sq: Fjalija të kërkimit

[ctx: #19134]
en: Include description
sq: Inkludoni përshkrimin

[ctx: #19136]
en: Channel unavailable
sq: Kanali i padisponueshëm

[ctx: #19137]
en: No groups defined
sq: Asnjë grup i përcaktuar

[ctx: #19138]
en: Please create a group first
sq: Krijo një grup së pari të lutem

[ctx: #19139]
en: Name of the new group
sq: Emri i grupit të ri

[ctx: #19141]
en: Group
sq: Grup

[ctx: #19142]
en: Search guide
sq: Gida e kërkimit

[ctx: #19143]
en: Group management
sq: Administrimi të grupave

[ctx: #19144]
en: No groups defined
sq: Asnjë Grup e përcaktuar

[ctx: #19145]
en: Grouped
sq: Grupuar

[ctx: #19146]
en: Groups
sq: Grupa

[ctx: #19147]
en: The PVR backend does not support this action. Check the log for details.
sq: PVR backend'i nuk përkrahën këto akcion. Kontrollo log'un për detale.

[ctx: #19148]
en: Channel
sq: Kanal

[ctx: #19149]
en: Mo
sq: Hë

[ctx: #19150]
en: Tu
sq: Ma

[ctx: #19151]
en: We
sq: Ne

[ctx: #19152]
en: Th
sq: Ej

[ctx: #19153]
en: Fr
sq: Pr

[ctx: #19154]
en: Sa
sq: Sh

[ctx: #19155]
en: Su
sq: Di

[ctx: #19156]
en: from
sq: nga

[ctx: #19157]
en: Next recording
sq:  Regjistrimi i ardhshëm

[ctx: #19158]
en: Currently recording
sq: Duke regjistruar

[ctx: #19159]
en: from
sq: nga

[ctx: #19160]
en: to
sq: tek

[ctx: #19162]
en: Recording active
sq: Duke regjistruar

[ctx: #19163]
en: Recordings
sq: Rregjistrimet

[ctx: #19164]
en: Cannot start recording. Check the log for details.
sq: Nuk mund të filloje regjistrimi. Kontrolloni log'un për detaje.

[ctx: #19165]
en: Switch
sq: Kaloni

[ctx: #19166]
en: PVR information
sq: Informacionet PVR

[ctx: #19167]
en: Scan for missing icons
sq: Kërko ikonat që mungojnë

[ctx: #19169]
en: Hide video information box
sq: Fshihni kallëpin e informacioneve mbi video

[ctx: #19170]
en: Timeout when starting playback
sq: Timeout para se të filloje riprodhimi

[ctx: #19172]
en: Instant recording duration
sq: Gjatësija e regjistrimit

[ctx: #19173]
en: Default recording priority
sq: Prioriteti i prezgjedhur i regjistrimit

[ctx: #19174]
en: Default recording lifetime
sq: Jeta e prezgjedhur i nji regjistrimi

[ctx: #19175]
en: Margin at the start of a recording
sq: Rezervë në fillimin e një regjistrimi

[ctx: #19176]
en: Margin at the end of a recording
sq: Rezervë në fundin e një regjistrimi

[ctx: #19177]
en: Playback
sq: Ridëgjimi

[ctx: #19178]
en: Show channel information when switching channels
sq: Trego informacionet mbi kanalin duke kaluar kanalet

[ctx: #19181]
en: Menu/OSD
sq: Meny/OSD

[ctx: #19182]
en: Days to display in the EPG
sq: Koha që të tregohet në EPG

[ctx: #19185]
en: Reset the PVR database
sq: Zbraze bazën e të dhënave PVR

[ctx: #19186]
en: All data in the PVR database is being erased
sq: Të gjitha të dhënat në bazën e të dhënave PVR do të fshihen.

[ctx: #19187]
en: Reset the EPG database
sq: Zbraze bazën e të dhënave EPG

[ctx: #19188]
en: EPG is being reset
sq: EPG'ja është duke zbrazur

[ctx: #19189]
en: Continue last channel on startup
sq: Vazhdo kanalin e fundit në fillim

[ctx: #19190]
en: Background
sq: Sfondi

[ctx: #19191]
en: PVR service
sq: Servisi PVR

[ctx: #19192]
en: None of the connected PVR backends supports scanning for channels.
sq: Asnjë nga PVR backend'ëve të lidhur nuk mbështesin kërkimin e kanalëve.

[ctx: #19193]
en: The channel scan cannot be started. Check the log for details.
sq: Kërkimi i kanalëve nuk mund të filloje. Kontrollo log'un për detaje.

[ctx: #19194]
en: Continue?
sq: Vazhdo?

[ctx: #19195]
en: Client actions
sq: Aksione të klientit

[ctx: #19196]
en: PVR client specific actions
sq: Aksione specifike të klientëve PVR

[ctx: #19197]
en: Recording started on: %s
sq: Regjistrimi filloi: %s

[ctx: #19198]
en: Recording finished on: %s
sq: Regjistrimi mbaroi: %s

[ctx: #19199]
en: Channel manager
sq: Menaxher  kanali

[ctx: #19200]
en: EPG source:
sq:  Burimi i EPG'së:

[ctx: #19201]
en: Channel name:
sq: Emri i kanalit:

[ctx: #19202]
en: Channel icon:
sq: Ikona e kanalit:

[ctx: #19203]
en: Edit channel
sq: Modifikoni kanalin

[ctx: #19204]
en: New channel
sq: Kanal i ri

[ctx: #19205]
en: Group management
sq: Administrimi i grupeve

[ctx: #19206]
en: Activate EPG:
sq: Aktivizoni EPG'në

[ctx: #19207]
en: Group:
sq: Grupi:

[ctx: #19208]
en: Enter the name of the new channel
sq: Shkruani emrin e kanalit të ri

[ctx: #19209]
en: Kodi virtual backend
sq: Backend'i virtual i Kodi'së

[ctx: #19210]
en: Client
sq: Klienti

[ctx: #19211]
en: Delete channel
sq: Fshini kanalin

[ctx: #19212]
en: This list contains changes
sq: Kjo listë përmban ndryshime

[ctx: #19213]
en: Select backend
sq: Zgjidh backend'in

[ctx: #19214]
en: Enter a valid URL for the new channel
sq: Shkruani një URL (adresë interneti) për kanalin e ri

[ctx: #19215]
en: The PVR backend does not support timers.
sq: Ky PVR backend nuk mbështe kohëmatësin.

[ctx: #19216]
en: All radio channels
sq: Të gjithë radio-kanalet

[ctx: #19217]
en: All TV channels
sq: Të gjithë kanalet

[ctx: #19218]
en: Visible
sq: I dukshëm

[ctx: #19219]
en: Ungrouped channels
sq: Kanale jo të grupuara

[ctx: #19220]
en: Channels in
sq: Kanalet në

[ctx: #19224]
en: Recording aborted
sq: Regjistrimi u ndërpre

[ctx: #19225]
en: Recording scheduled
sq: Regjistrim i planifikuar

[ctx: #19226]
en: Recording started
sq: Filloi regjistrimi

[ctx: #19227]
en: Recording completed
sq: Përfundoi regjistrimi

[ctx: #19228]
en: Recording deleted
sq: U fshi regjistrimi

[ctx: #19229]
en: Close channel OSD after switching channels
sq: Kyçeni OSD'në e kanaleve kur ndrohen kanalet

[ctx: #19231]
en: Always use the channel order from the backend(s)
sq: Gjithmonë  përdor rendin e kanaleve të backend'it

[ctx: #19232]
en: Clear search results
sq: Rezultate të qarta të kërkimit

[ctx: #19233]
en: Display a notification on timer updates
sq: Tregoni një notifikim kur të aktualizohet një timer

[ctx: #19235]
en: PVR manager is starting up
sq: PVR menaxheri është duke filluar

[ctx: #19236]
en: Loading channels from clients
sq: Duke ngarkuar kanalet nga klientët

[ctx: #19237]
en: Loading timers from clients
sq: Duke ngarkuar kohëmatësit nga klientët

[ctx: #19238]
en: Loading recordings from clients
sq: Duke ngarkuar regjistrimet nga klientët

[ctx: #19239]
en: Starting background threads
sq: Duke filluar 'background threads'

[ctx: #19241]
en: The PVR manager has been enabled without any
sq: PVR menaxheri është aktivuar pa asgjë

[ctx: #19243]
en: in order to use the PVR functionality.
sq: për të përdorur funkcionalitetin PVR

[ctx: #19244]
en: Backend idle time
sq: Kohë  backend boshe

[ctx: #19245]
en: Set wakeup command (cmd [timestamp])
sq: Cilëso komandën wakeup (cmd [timestamp])

[ctx: #19246]
en: Wakeup before recording
sq: Zgjim para regjistrimit

[ctx: #19247]
en: Daily wakeup
sq: Zgjim ditor

[ctx: #19248]
en: Daily wakeup time (HH:MM:SS)
sq: Kohë- zgjimi ditor (OO:MM:SS)

[ctx: #19249]
en: Filter channels
sq: Filtroni kanalet

[ctx: #19250]
en: Loading EPG from database
sq: Duke ngarkuar EPG'në nga baza e të dhënave

[ctx: #19251]
en: Update EPG information
sq: Aktualizoni EPG informacionet

[ctx: #19252]
en: Schedule EPG update for this channel?
sq: Planifiko aktualizim të EPG'së për  kanalin?

[ctx: #19253]
en: EPG update scheduled for channel
sq: Aktualizimi i EPG'së është planifikuar për  kanalin

[ctx: #19254]
en: EPG update failed for channel
sq: Dështoi aktualizimi i EPG'së për  kanalin

[ctx: #19255]
en: Start recording
sq: Filloni regjistrimin

[ctx: #19256]
en: Stop recording
sq: Ndaloni regjistrimin

[ctx: #19257]
en: Lock channel
sq: Bllokoni kanalin

[ctx: #19258]
en: Unlock channel
sq: Hapni kanalin

[ctx: #19259]
en: Parental control
sq:  Kontrolli prindëror

[ctx: #19260]
en: Unlock duration
sq: Shkyçur kohëzgjatjen

[ctx: #19261]
en: Change PIN
sq: Ndryshoni PIN'in

[ctx: #19262]
en: Parental control. Enter PIN:
sq: Kontrolli prindëror. Shkruaj PIN'in:

[ctx: #19263]
en: Locked channel. Enter PIN:
sq: Kanal i bllokuar. Shkruaj PIN'in:

[ctx: #19264]
en: Incorrect PIN
sq: PIN i pasaktë

[ctx: #19265]
en: The entered PIN number was incorrect.
sq: Numri i PIN'it që u dha është i pasaktë

[ctx: #19266]
en: Parental locked
sq: Me bllokim prindëror

[ctx: #19267]
en: Parental locked:
sq: Me bllokim prindëror:

[ctx: #19268]
en: Do not show 'no information available' labels
sq: Etiketat nuk tregojnë asnjë informacion në dispozicion

[ctx: #19269]
en: Do not show 'connection lost' warnings
sq: Nuk tregohen paralajmrime 'U ndërpre lidhja'

[ctx: #19272]
en: You need a tuner, backend software, and an
sq: Ju duhet një tuner, program televizioni backend, dhe një

[ctx: #19275]
en: Conflict warning
sq: Paralejmrim i një konflikti

[ctx: #19276]
en: Conflict error
sq: Gabim konflikti

[ctx: #19277]
en: Recording conflict
sq: Konflikt regjistrimi

[ctx: #19278]
en: Recording error
sq: Gabim regjistrimi

[ctx: #19279]
en: Client specific
sq: Specifik sipas klientit

[ctx: #19280]
en: Client specific settings
sq: Cilësimet specifike sipas klientit

[ctx: #19281]
en: Confirm channel switches by pressing OK
sq: Konfirmoni ndrimin e një kanali duke shtypur OK

[ctx: #19499]
en: Other/Unknown
sq: Tjera/Panjohur

[ctx: #19500]
en: Movie/Drama
sq: Film/Dramë

[ctx: #19501]
en: Detective/Thriller
sq: Detektiv/Thriller

[ctx: #19502]
en: Adventure/Western/War
sq: Aventurë/Vestern/Luftë

[ctx: #19503]
en: Science Fiction/Fantasy/Horror
sq: Fantashkencë/Fantasi/Horror

[ctx: #19504]
en: Comedy
sq: Komedi

[ctx: #19505]
en: Soap/Melodrama/Folkloric
sq: Melodrama/Folklorik

[ctx: #19506]
en: Romance
sq: Romancë

[ctx: #19507]
en: Serious/Classical/Religious/Historical Movie/Drama
sq: Serioz/Klasike/Fetar/ Historik Film/Dramë

[ctx: #19508]
en: Adult Movie/Drama
sq: Film për të rritur/Dramë

[ctx: #19516]
en: News/Current Affairs
sq: Lajme/Aktualitet

[ctx: #19517]
en: News/Weather Report
sq: Lajme/Moti

[ctx: #19518]
en: News Magazine
sq: Magazina e lajmeve

[ctx: #19519]
en: Documentary
sq: Dokumentar

[ctx: #19520]
en: Discussion/Interview/Debate
sq: Diskusion/Intervistë/Debat

[ctx: #19532]
en: Show/Game Show
sq: Shou/Shou lojrash

[ctx: #19533]
en: Game Show/Quiz/Contest
sq: Shou lojrash/Kuiz/Kontest

[ctx: #19534]
en: Variety Show
sq: Shou Variete

[ctx: #19535]
en: Talk Show
sq: Talk Shou

[ctx: #19548]
en: Sports
sq: Sport

[ctx: #19549]
en: Special Event
sq: Ngjarje speciale

[ctx: #19550]
en: Sport Magazine
sq: Magazinë sportive

[ctx: #19551]
en: Football
sq: Futboll

[ctx: #19553]
en: Team Sports
sq: Sporte Ekipore

[ctx: #19554]
en: Athletics
sq: Atletikë

[ctx: #19556]
en: Water Sport
sq: Sporti i Ujit

[ctx: #19557]
en: Winter Sports
sq: Sport dimëror

[ctx: #19558]
en: Equestrian
sq: Kalorës

[ctx: #19559]
en: Martial Sports
sq: Sporti Luftarak

[ctx: #19564]
en: Children's/Youth Programmes
sq: Programe për fëmijë/të rinjë

[ctx: #19565]
en: Pre-school Children's Programmes
sq: Programe për fëmijë parashkollorë

[ctx: #19566]
en: Entertainment Programmes for 6 to 14
sq: Programe për fëmijë prej 6 deri 14

[ctx: #19567]
en: Entertainment Programmes for 10 to 16
sq: Programe për Fëmijë prej 10 deri 16

[ctx: #19568]
en: Informational/Educational/School Programme
sq: Informativ/Arsimor/Programi Shkollor

[ctx: #19569]
en: Cartoons/Puppets
sq: Filma të Vizatuar/Kukulla

[ctx: #19580]
en: Music/Ballet/Dance
sq: Muzikë/Balet/Dance

[ctx: #19582]
en: Serious/Classical Music
sq: Muzikë klasike

[ctx: #19583]
en: Folk/Traditional Music
sq: Folk/Muzikë tradicionale

[ctx: #19584]
en: Musical/Opera
sq: Musical/Operë

[ctx: #19585]
en: Ballet
sq: Balet

[ctx: #19596]
en: Arts/Culture
sq: Art/Kulturë

[ctx: #19597]
en: Performing Arts
sq: Art i performuar

[ctx: #19598]
en: Fine Arts
sq: Arte të bukura

[ctx: #19599]
en: Religion
sq: Religjion

[ctx: #19600]
en: Popular Culture/Traditional Arts
sq: Kulturë popullore/Arte tradicionale

[ctx: #19601]
en: Literature
sq: Literaturë

[ctx: #19602]
en: Film/Cinema
sq: Film/Kinema

[ctx: #19603]
en: Experimental Film/Video
sq: Film/Video eksperimentale

[ctx: #19604]
en: Broadcasting/Press
sq: Transmetim/Gazeta

[ctx: #19605]
en: New Media
sq: Media e re

[ctx: #19606]
en: Arts/Culture Magazines
sq: Magazinë artesh/kulturore

[ctx: #19607]
en: Fashion
sq: Modë

[ctx: #19612]
en: Social/Political/Economics
sq: Social/Politike/Ekonomike

[ctx: #19613]
en: Magazines/Reports/Documentary
sq: Magazinë/Reportazhe/Dokumentare

[ctx: #19614]
en: Economics/Social Advisory
sq: Ekonomike

[ctx: #19615]
en: Remarkable People
sq: Njerëz të shquar

[ctx: #19628]
en: Education/Science/Factual
sq: Edukim/Shkencë/Faktik

[ctx: #19629]
en: Nature/Animals/Environment
sq: Natyrë/Kafshë/Ambient

[ctx: #19630]
en: Technology/Natural Sciences
sq: Teknologji/Shkencat natyrore

[ctx: #19631]
en: Medicine/Physiology/Psychology
sq: Mjekësi/Fiziologji/Psikologji

[ctx: #19632]
en: Foreign Countries/Expeditions
sq: Shtete të jashtme/Ekspedicione

[ctx: #19633]
en: Social/Spiritual Sciences
sq: Social/Shkencë shpirtërore

[ctx: #19634]
en: Further Education
sq: Edukimi i mëtejshëm

[ctx: #19635]
en: Languages
sq: Gjuhët

[ctx: #19644]
en: Leisure/Hobbies
sq: Kohë e lirë/Hobi

[ctx: #19645]
en: Tourism/Travel
sq: Turizëm/Udhëtim

[ctx: #19646]
en: Handicraft
sq: Mjeshtëri

[ctx: #19647]
en: Motoring
sq: Motorizim

[ctx: #19649]
en: Cooking
sq: Gatim

[ctx: #19650]
en: Advertisement/Shopping
sq: Reklamë/Shopping

[ctx: #19651]
en: Gardening
sq: Kopshtari

[ctx: #19660]
en: Special Characteristics
sq: Karakteristika të veçanta

[ctx: #19661]
en: Original Language
sq: Gjuha origjinale

[ctx: #19663]
en: Unpublished
sq: I pabotuar

[ctx: #19664]
en: Live Broadcast
sq: Transmetim Live

[ctx: #19676]
en: Drama
sq: Dramë

[ctx: #19677]
en: Detective/Thriller
sq: Detektiv/Thriller

[ctx: #19678]
en: Adventure/Western/War
sq: Aventurë/Vestern/Luftë

[ctx: #19679]
en: Science Fiction/Fantasy/Horror
sq: Fantashkencë/Fantasi/Horror

[ctx: #19680]
en: Comedy
sq: Komedi

[ctx: #19681]
en: Soap/Melodrama/Folkloric
sq: Melodramë/Folklorike

[ctx: #19682]
en: Romance
sq: Romancë

[ctx: #19683]
en: Serious/ClassicalReligion/Historical
sq: Serioze/Klasike/Religjion/Historik

[ctx: #19684]
en: Adult
sq: I rritur

[ctx: #20000]
en: Saved music folder
sq: U ruajt rregjistri i muzikës

[ctx: #20001]
en: Use external DVD player
sq: Përdorni apartin DVD të jashtëm

[ctx: #20002]
en: External DVD player
sq: DVD aparati i jashtëm

[ctx: #20003]
en: Trainers folder
sq: Rregjistri i Trajnerëve

[ctx: #20004]
en: Screenshot folder
sq: Rregistri të 'screenshot'ëve

[ctx: #20006]
en: Playlists folder
sq: Rregjistri i listave të dëgjimit

[ctx: #20007]
en: Recordings
sq: Rregjistrime

[ctx: #20009]
en: Use Kodi
sq: Përdorni Kodi'në

[ctx: #20011]
en: Music playlists
sq: Listat e dëgjimit të muzikës

[ctx: #20012]
en: Video playlists
sq: Listat e dëgjimit të videove

[ctx: #20013]
en: Do you wish to launch the game?
sq: Dëshironi të filloni lojën?

[ctx: #20014]
en: Sort by: Playlist
sq: Klasifiko sipas: Listë-dëgjimi

[ctx: #20015]
en: Remote thumb
sq: Thumb i lartë

[ctx: #20016]
en: Current thumb
sq: Thumb'i aktual

[ctx: #20017]
en: Local thumb
sq: Thumb lokal

[ctx: #20018]
en: No thumb
sq: Asnjë thumb

[ctx: #20019]
en: Choose thumbnail
sq: Zgjidhni thumbnail

[ctx: #20023]
en: Conflict
sq: Konflikt

[ctx: #20024]
en: Scan new
sq: Kërko tani

[ctx: #20025]
en: Scan all
sq: Kërko të gjitha

[ctx: #20026]
en: Region
sq: Rajoni

[ctx: #20037]
en: Summary
sq: Të përgjithshëm

[ctx: #20038]
en: Lock music window
sq: Bllokoni dritaren e muzikës

[ctx: #20039]
en: Lock videos window
sq: Bllokoni dritaren e videove

[ctx: #20040]
en: Lock pictures window
sq: Bllokoni dritaren e fotografis

[ctx: #20041]
en: Lock programs & scripts windows
sq: Bllokoni dritaren e programeve & skriptëve

[ctx: #20042]
en: Lock file manager
sq: Bllokoni skedarin

[ctx: #20043]
en: Lock settings
sq: Bllokoni cilësimet

[ctx: #20044]
en: Start fresh
sq: Filloni përsëri

[ctx: #20045]
en: Enter master mode
sq: Hyni në mënyrën master

[ctx: #20046]
en: Leave master mode
sq: Tërhiquni nga mënyra master

[ctx: #20047]
en: Create profile '%s'?
sq: Krijo profilin '%s'?

[ctx: #20048]
en: Start with fresh settings
sq: Filloni me rifreskimin e cilësimeve

[ctx: #20049]
en: Best available
sq: Më e mira në dispozicion

[ctx: #20050]
en: Auto-switch between 16x9 and 4x3
sq: Ndyshoni automatikisht ndërmjet 16x9 dhe 4x3

[ctx: #20051]
en: Treat stacked files as single file
sq: Përpunoni skedarët  e grumbulluar si një të vetëm

[ctx: #20052]
en: Caution
sq: Kujdes

[ctx: #20053]
en: Left master mode
sq: U ndalua master mode

[ctx: #20054]
en: Entered master mode
sq:  Hyri në mënyren master

[ctx: #20055]
en: Allmusic.com thumb
sq: Thumb'i për Allmusic.com

[ctx: #20057]
en: Remove thumbnail
sq: Fshije thumbnail'in

[ctx: #20058]
en: Add profile...
sq: Shtoni profil...

[ctx: #20059]
en: Query info for all albums
sq: Kërko informacione për të gjitha albumet

[ctx: #20060]
en: Media info
sq: Informacione mbi mediat

[ctx: #20061]
en: Separate
sq: Të veçantë

[ctx: #20062]
en: Shares with default
sq: Share me cilësime të prezgjedhura

[ctx: #20063]
en: Shares with default (read only)
sq: Share me cilësime të prezgjedhura (vetëm lexim)

[ctx: #20064]
en: Copy default
sq: Kopjo të përzgjedhurat

[ctx: #20065]
en: Profile picture
sq: Fotografia e profilit

[ctx: #20066]
en: Lock preferences
sq: Bllokoni cilësimet

[ctx: #20067]
en: Edit profile
sq: Modifikoni profilin

[ctx: #20068]
en: Profile lock
sq: Mbyllja e profilit

[ctx: #20069]
en: Could not create folder
sq: Nuk mundi të krijohet rregjistri

[ctx: #20070]
en: Profile directory
sq: Adresari i profilit

[ctx: #20071]
en: Start with fresh media sources
sq: Startoni me burimet më të reja të mediave

[ctx: #20072]
en: Make sure the selected folder is writable
sq: Sigurohuni që dosja e zgjedhur lejon të shkruhet në të

[ctx: #20073]
en: and that the new folder name is valid
sq: dhe emri i tij është i vlefshëm

[ctx: #20074]
en: MPAA rating
sq: Klasifikimi nga MPAA

[ctx: #20075]
en: Enter master lock code
sq: Shkruani kodin e master-mbylljes

[ctx: #20076]
en: Ask for master lock code on startup
sq: Kërkoni kodin e master-mbylljes në fillim

[ctx: #20077]
en: Skin settings
sq: Cilësimet e maskës

[ctx: #20078]
en: - no link set -
sq: - asnjë vendndodhje nuk është cilësuar -

[ctx: #20079]
en: Enable animations
sq: Aktivoni Animacionet

[ctx: #20080]
en: Disable RSS during music
sq: Deaktivoni RSS gjatë të dëgjuarit  muzikë

[ctx: #20081]
en: Enable shortcut buttons
sq: Aktivoni butonat shkurtorë

[ctx: #20082]
en: Show programs in main menu
sq: Trego programet në menyn kryesore

[ctx: #20083]
en: Show music info
sq: Trego informacione mbi muzikën

[ctx: #20084]
en: Show weather info
sq: Trego informacionet mbi motin

[ctx: #20085]
en: Show system info
sq: Trego informacionet mbi sistemin

[ctx: #20088]
en: Weather info
sq: Informacione mbi motin

[ctx: #20089]
en: Drive space free
sq: Vendi i lirë në harddisk

[ctx: #20090]
en: Enter the name of an existing share
sq: Shkruani emrin e një share eksistuese

[ctx: #20091]
en: Lock code
sq: Kodi i mbylljes

[ctx: #20092]
en: Load profile
sq: Ngarkoni profilin

[ctx: #20093]
en: Profile name
sq: Emri i profilit

[ctx: #20094]
en: Media sources
sq: Burime të mediave

[ctx: #20095]
en: Enter profile lock code
sq: Shkruani kodin e mbylljes së profilit

[ctx: #20096]
en: Login screen
sq: Ekrani i hyrjes

[ctx: #20097]
en: Fetching album info
sq: Duke ngarkuar informacionet e albumit

[ctx: #20098]
en: Fetching info for album
sq: Duke ngarkuar informacione mbi albumin

[ctx: #20099]
en: Can't rip CD or track while playing from CD
sq: Nuk mund të kopjohet CD'ja ose kënga gjersa CD'ja është duke u dëgjuar

[ctx: #20100]
en: Master lock code and settings
sq: Kodi i mbylljes master dhe cilësimet

[ctx: #20101]
en: Entering master lock code always enables master mode
sq: Deklarimi i kodit të mbylljes master gjithmonë aktivon mënyrën master

[ctx: #20102]
en: or copy from default?
sq: ose kopjo nga të prezgjedhurat?

[ctx: #20103]
en: Save changes to profile?
sq: Ruaj ndryshimet në profil?

[ctx: #20104]
en: Old settings found.
sq: U gjetën cilësimet  vjetra

[ctx: #20105]
en: Do you want to use them?
sq: Dëshironi të përdoren këto

[ctx: #20106]
en: Old media sources found.
sq: U gjetën pozicione të mediave eksistuese.

[ctx: #20107]
en: Separate (locked)
sq: E veçantë (mbyllur)

[ctx: #20110]
en: UPnP settings
sq: Cilësimet UPnP

[ctx: #20111]
en: Autostart UPnP client
sq: Klienti autostart UPnP

[ctx: #20112]
en: Last login: %s
sq: Hyrja e fundit: %s

[ctx: #20113]
en: Never logged on
sq: Asnjëherë i lajmruar

[ctx: #20114]
en: Profile %i / %i
sq: Profile  %i / %i

[ctx: #20115]
en: User login / Select a profile
sq: Hyrje- përdoruesi / Zgjidhni një profil

[ctx: #20116]
en: Use lock on login screen
sq: Përdorni mbyllje në ekranin e hyrjes

[ctx: #20117]
en: Invalid lock code.
sq: Kodi i kyqjes është i pasaktë

[ctx: #20118]
en: This requires the master lock to be set.
sq: Kjo kërkon kodin e mbylljes master për të cilësuar.

[ctx: #20119]
en: Would you like to set it now?
sq: Dëshironi t'i vendosni  këto tani?

[ctx: #20120]
en: Loading program information
sq: Duke ngarkuar informacione mbi programin

[ctx: #20122]
en: True
sq: Vërtetë

[ctx: #20123]
en: Mixing drinks
sq: Duke përzier pijet

[ctx: #20124]
en: Filling glasses
sq: Duke mbushur gotat

[ctx: #20125]
en: Logged on as
sq: Të lajmëruar si

[ctx: #20126]
en: Log off
sq: Ç'lajmërohuni

[ctx: #20128]
en: Go to root
sq: Shkoni tek root

[ctx: #20132]
en: Restart video
sq: Rifillo videonë

[ctx: #20133]
en: Edit network location
sq: Ndryshoni vendndodhjen e rrjetit

[ctx: #20134]
en: Remove network location
sq: Hiq vendndodhjen e rrjetit

[ctx: #20135]
en: Do you want to scan the folder?
sq: Dëshironi të kërkoni këtë dosje?

[ctx: #20136]
en: Memory unit
sq: Element i memorisë

[ctx: #20137]
en: Memory unit mounted
sq: U kyç elementi i memorisë

[ctx: #20138]
en: Unable to mount memory unit
sq: Pengesë në kyçjen e elementit të memorisë

[ctx: #20139]
en: In port %i, slot %i
sq: Në portin %i, traga %i

[ctx: #20140]
en: Lock screensaver
sq: Bllokoni ekran-ruajtësin

[ctx: #20141]
en: Set
sq: Cilëso

[ctx: #20142]
en: Username
sq: Emri i përdoruesit

[ctx: #20143]
en: Enter password for
sq: Shkruani fjalkalimin për

[ctx: #20144]
en: Shutdown timer
sq: Koha e fikjes

[ctx: #20145]
en: Shutdown interval (in minutes)
sq: Interval i fikjes (në minuta)

[ctx: #20146]
en: Started, shutdown in %im
sq: Startoi, fikja në %im

[ctx: #20147]
en: Shutdown in 30 minutes
sq: Fikja në 30 minuta

[ctx: #20148]
en: Shutdown in 60 minutes
sq: Fikja në 60 minuta

[ctx: #20149]
en: Shutdown in 120 minutes
sq: Fikja në 120 minuta

[ctx: #20150]
en: Custom shutdown timer
sq: Orar i fikjes i personalizuar

[ctx: #20151]
en: Cancel shutdown timer
sq: Anuloni orën e fikjes

[ctx: #20152]
en: Lock preferences for %s
sq: Bllokoni cilësimet për %s

[ctx: #20153]
en: Browse...
sq: Shfletoni...

[ctx: #20154]
en: Summary information
sq: Përmbledhja e informacionëve

[ctx: #20155]
en: Storage information
sq: Informacionet mbi përdorimin e harddisqeve

[ctx: #20156]
en: Hard disk information
sq: Informacionet mbi harddisqet

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
sq: Informacione mbi DVD-ROM'ët

[ctx: #20158]
en: Network information
sq: Informacione mbi rrjetin

[ctx: #20159]
en: Video information
sq: Video-informacion

[ctx: #20160]
en: Hardware information
sq: Informacionet mbi hardware

[ctx: #20162]
en: Used
sq: Përdorur

[ctx: #20163]
en: of
sq: nga

[ctx: #20164]
en: Locking not supported
sq: Bllokimi nuk mbështetet

[ctx: #20165]
en: Not locked
sq: Jo i bllokuar

[ctx: #20166]
en: Locked
sq: Bllokuar

[ctx: #20167]
en: Frozen
sq: Ngrirë

[ctx: #20168]
en: Requires reset
sq: Kërkon  ricilësim

[ctx: #20169]
en: Week
sq: Javë

[ctx: #20170]
en: Line
sq: Linjë

[ctx: #20172]
en: XBMSP server
sq: Serveri XBMSP

[ctx: #20173]
en: FTP server
sq: Serveri FTP

[ctx: #20175]
en: UPnP server
sq: Serveri UPnP

[ctx: #20176]
en: Show video info
sq: Trego info të videos

[ctx: #20177]
en: Done
sq: E përfunduar

[ctx: #20180]
en: Symbols
sq: Simbolet

[ctx: #20183]
en: Reload skin
sq: Ringarko maskën

[ctx: #20184]
en: Rotate pictures using EXIF information
sq: Qarkullo fotografitë duke përdorur informacionet EXIF

[ctx: #20185]
en: Use poster view styles for TV shows
sq: Përdorni stilin e pamjes poster për Serialet

[ctx: #20186]
en: Please wait
sq: Të lutem prit

[ctx: #20188]
en: Announce library updates via UPnP
sq: Paraqitni  aktualizimet bibliotekore nëpërmjet UPnP

[ctx: #20189]
en: Enable auto scrolling for plot & review
sq: Aktivoni auto scroll për subjektin & revistën

[ctx: #20190]
en: Custom
sq: Sipas përdoruesit

[ctx: #20191]
en: Enable debug logging
sq: Aktivoni debug logging

[ctx: #20192]
en: Download additional information during updates
sq: Shkarkoni informacione plotësuese  gjatë aktualizimit

[ctx: #20193]
en: Default service for album information
sq: Servisi kryesor për informacionin e albumit

[ctx: #20194]
en: Default service for artist information
sq: Servisi kryesor për informacionet mbi artistët

[ctx: #20195]
en: Change scraper
sq: Ndryshoni scraper'in

[ctx: #20196]
en: Export music library
sq: Eksportoni bibliotekën e muzikës

[ctx: #20197]
en: Import music library
sq: Importoni bibliotekën e muzikës

[ctx: #20198]
en: No artist found!
sq: Asnjë artist nuk u gjet

[ctx: #20199]
en: Downloading artist info failed
sq: Dështoi shkarkimi i informacioneve mbi artistin

[ctx: #20240]
en: Android music
sq: Muzikë nga Android

[ctx: #20241]
en: Android videos
sq: Video nga Android

[ctx: #20242]
en: Android pictures
sq: Fotografi nga Android

[ctx: #20243]
en: Android photos
sq: Fotografi nga Android

[ctx: #20244]
en: Android Apps
sq: Aplikacione Androidi

[ctx: #20250]
en: Party on! (videos)
sq: Party on! (videot)

[ctx: #20251]
en: Mixing drinks (videos)
sq: Duke përzir pijet  (videot)

[ctx: #20252]
en: Filling glasses (videos)
sq: Duke mbushur gotat (videot)

[ctx: #20253]
en: WebDAV server (HTTP)
sq: Serveri WebDAV (HTTP)

[ctx: #20254]
en: WebDAV server (HTTPS)
sq: Serveri WebDAV (HTTPS)

[ctx: #20255]
en: First logon, edit your profile
sq: Hyrja e parë, modifiko profilin tënd

[ctx: #20256]
en: HTS Tvheadend client
sq: Klienti HTS Tvheadend

[ctx: #20257]
en: VDR Streamdev client
sq: Klienti VDR Streamdev

[ctx: #20258]
en: MythTV client
sq: Klienti MythTV

[ctx: #20300]
en: Web server directory (HTTP)
sq: Adresar Web server (HTTP)

[ctx: #20301]
en: Web server directory (HTTPS)
sq: Adresar Web server (HTTPS)

[ctx: #20302]
en: Unable to write to folder:
sq:  S'mund të shkruhet në regjister:

[ctx: #20303]
en: Do you want to skip and proceed?
sq: Dëshrioni të kaloni dhe të vazhdoni?

[ctx: #20307]
en: Secondary DNS
sq: DNSi i dytë

[ctx: #20308]
en: DHCP server:
sq: Serveri DHCP

[ctx: #20309]
en: Make new folder
sq: Krijoni një dosje të re

[ctx: #20311]
en: Unknown or onboard (protected)
sq: I panjohur ose onboard (i mbrojtur)

[ctx: #20314]
en: Videos - Library
sq: Biblioteka e videove

[ctx: #20316]
en: Sort by: ID
sq: Klasifiko sipas: ID

[ctx: #20317]
en: Scanning movies using %s
sq: Duke kërkuar filmat duke përdorur %s

[ctx: #20318]
en: Scanning music videos using %s
sq: Duke kërkuar muzikën duke përdorur %s

[ctx: #20319]
en: Scanning tvshows using %s
sq: Duke kërkuar serialet duke përdorur %s

[ctx: #20320]
en: Scanning artists using %s
sq: Duke kërkuar artistët duke përdorur %s

[ctx: #20321]
en: Scanning albums using %s
sq: Duke kërkuar albumet duke përdorur %s

[ctx: #20324]
en: Play part...
sq: Luaj pjesën...

[ctx: #20325]
en: Calibration reset
sq: Rivendosje e kalibrimit

[ctx: #20326]
en: This will reset the calibration values for %s
sq: Kjo do të rivendosë vlerat e kalibrimeve për %s

[ctx: #20328]
en: Browse for destination
sq: Shfletoni për vendndodhjen

[ctx: #20329]
en: Movies are in separate folders that match the movie title
sq: Filmat gjenden në rregjistra të ndryshëm që përshtaten me titullin e filmit

[ctx: #20330]
en: Use folder names for lookups
sq: Përdorni emrat e rregjistrave për kërkimet

[ctx: #20331]
en: File
sq: Skedar

[ctx: #20332]
en: Use file or folder names in lookups?
sq: Përdorni emrat e skedarëve ose dosjeve për kërkimet

[ctx: #20333]
en: Set content
sq: Cilëso përmbajtjen

[ctx: #20334]
en: Folder
sq: Dosje

[ctx: #20335]
en: Look for content recursively?
sq: Kërkoni përmbajtjen rekursivisht

[ctx: #20336]
en: Unlock sources
sq: Shkyçur burimet

[ctx: #20337]
en: Actor
sq: Aktori

[ctx: #20338]
en: Movie
sq: Filmi

[ctx: #20339]
en: Director
sq: Regjisori

[ctx: #20340]
en: Do you want to remove all items within
sq: Dëshiron që të fshihen të gjitha skedat brenda

[ctx: #20341]
en: this path from the Kodi library?
sq: Kjo vendndodhje nga biblioteka e Kodi'së?

[ctx: #20342]
en: Movies
sq: Filma

[ctx: #20343]
en: TV shows
sq: Seriale

[ctx: #20344]
en: This directory contains
sq: Ky adresar përmban

[ctx: #20345]
en: Run automated scan
sq: Fillo kërkimin të automatizuar

[ctx: #20346]
en: Scan recursively
sq: Kërko rekursivisht

[ctx: #20347]
en: as
sq: si

[ctx: #20348]
en: Directors
sq: Regjisorët

[ctx: #20349]
en: No video files found in this path!
sq: Asnjë video nuk u gjet në këtë vendndodhje!

[ctx: #20350]
en: votes
sq: votime

[ctx: #20351]
en: TV show information
sq: Inormacione mbi serialet

[ctx: #20352]
en: Episode information
sq: Informacione mbi nji epsiod

[ctx: #20353]
en: Loading TV show details
sq: Duke ngarkuar detajet e serialit

[ctx: #20354]
en: Fetching episode guide
sq: Duke ngarkuar guidën e episodeve

[ctx: #20355]
en: Loading info for episodes in directory
sq: Duke ngarkuar informacionet për episodet në adresarin

[ctx: #20356]
en: Select TV show:
sq: Zgjidh serialin

[ctx: #20357]
en: Enter the TV show name
sq: Shkruani emrin e serialit

[ctx: #20358]
en: Season %i
sq: Sezoni %i

[ctx: #20359]
en: Episode
sq: Episodi

[ctx: #20360]
en: Episodes
sq: Episodet

[ctx: #20361]
en: Loading episode details
sq: Duke ngarkuar detajet e episodeve

[ctx: #20362]
en: Remove episode from library
sq: Fshij episodin nga biblioteka

[ctx: #20363]
en: Remove TV show from library
sq: Fshij Serialin nga biblioteka

[ctx: #20364]
en: TV show
sq: Serial

[ctx: #20365]
en: Episode plot
sq: Subjekti i episodit

[ctx: #20366]
en: * All seasons
sq: *Të gjitha sezonet

[ctx: #20367]
en: Hide watched
sq: Fshihni të shikuarat

[ctx: #20368]
en: Prod code
sq: Kodi Prod

[ctx: #20369]
en: Show plot for unwatched items
sq: Trego subjektin e filmave të pashikuar

[ctx: #20370]
en: * Hidden to prevent spoilers *
sq: * Fshehur për të parandalur spoilera*

[ctx: #20371]
en: Set season thumb
sq: Përcaktoni thumb të sezonit

[ctx: #20372]
en: Season image
sq: Imazh i sezonit

[ctx: #20373]
en: Season
sq: Sezon

[ctx: #20374]
en: Downloading movie information
sq: Duke shkarkuar informacione mbi filmin

[ctx: #20375]
en: Unassign content
sq: Kthejeni përcaktimin e përmbajtes

[ctx: #20376]
en: Original title
sq: Titulli origjinal

[ctx: #20377]
en: Refresh TV show information
sq: Rifresk informacionet e serialeve

[ctx: #20378]
en: Refresh info for all episodes?
sq: Rifresko informacionet për gjitha epizodet?

[ctx: #20379]
en: Selected folder contains a single TV show
sq: Rregistri i zgjedhur përmban vetëm një episod të vetëm

[ctx: #20380]
en: Exclude selected folder from scans
sq: Hiqni rregjisrtat e zgjedhur nga kërkimi

[ctx: #20381]
en: Specials
sq: Speciale

[ctx: #20383]
en: Selected folder contains a single video
sq: Regjistri i zgjedhur përmban një video të vetëm

[ctx: #20384]
en: Link to TV show
sq: Vendndodhja për serialin

[ctx: #20385]
en: Remove link to TV show
sq: Fshij vendndodhjen e serialit

[ctx: #20386]
en: Recently added movies
sq: Filma të shtuar së fundi

[ctx: #20387]
en: Recently added episodes
sq: Episodë të shtuar së fundi

[ctx: #20388]
en: Studios
sq: Studiot

[ctx: #20389]
en: Music videos
sq: Video muzike

[ctx: #20390]
en: Recently added music videos
sq: Video muzikë e shtuar së fundi

[ctx: #20391]
en: Music video
sq: Video muzikë

[ctx: #20392]
en: Remove music video from library
sq: Fshij video muzikën nga biblioteka

[ctx: #20393]
en: Music video information
sq: Informacione mbi video muzikën

[ctx: #20394]
en: Loading music video information
sq: Duke ngarkuar informacionet mbi videon muzikën

[ctx: #20395]
en: Mixed
sq: Përzier

[ctx: #20396]
en: Go to albums by artist
sq: Shkoni tek albumet e artistit

[ctx: #20397]
en: Go to album
sq: Shkoni tek albumi

[ctx: #20398]
en: Play song
sq: Dëgjo këngën

[ctx: #20399]
en: Go to music videos from album
sq: Shkoni tek videot muzikore nga albumi

[ctx: #20400]
en: Go to music videos by artist
sq: Shkoni tek videot muzikore sipas artistit

[ctx: #20401]
en: Play music video
sq: Riprodho videon muzikore

[ctx: #20402]
en: Download actor thumbnails when adding to library
sq: Shkarkoni tumbnail'at e aktorit  duke e shtuar në bibliotek

[ctx: #20403]
en: Set actor thumb
sq: Cilëso thumb'ët për aktorin

[ctx: #20405]
en: Remove episode bookmark
sq: Fshij kujtesoren e episodit

[ctx: #20406]
en: Set episode bookmark
sq: Vendosni përkujtuesin e episodit

[ctx: #20407]
en: Scraper settings
sq: Cilësimet të Scraper've

[ctx: #20408]
en: Downloading music video information
sq: Duke shkarkuar informacionin e videos muzikore

[ctx: #20409]
en: Downloading TV show information
sq: Duke shkarkuar informacionet e serialit

[ctx: #20411]
en: Flatten
sq: Sheshoni

[ctx: #20413]
en: Get fanart
sq: Merrni fanart'in

[ctx: #20415]
en: Scanning for new content
sq: Duke kërkuar për përmbajtje të re

[ctx: #20416]
en: First aired
sq:  Transmetuar së pari

[ctx: #20417]
en: Writer
sq: Shkrues

[ctx: #20419]
en: Replace file names with library titles
sq: Zëvendëso emrat e skedave me titujt e bibliotekës

[ctx: #20420]
en: Never
sq: Asnjeherë

[ctx: #20421]
en: If only one season
sq: Nëse është vetëm një sezon

[ctx: #20422]
en: Always
sq: Gjithmonë

[ctx: #20423]
en: Has trailer
sq: Ka trailer

[ctx: #20424]
en: False
sq: I pavërtetë

[ctx: #20425]
en: Fanart slideshow
sq: Paradë fanart

[ctx: #20426]
en: Export to a single file or separate
sq: Eksportoni një skedar të vetëm ose të veçantë

[ctx: #20427]
en: files per entry?
sq: Fotografi në hyrje?

[ctx: #20428]
en: Single file
sq: Skedë teke

[ctx: #20429]
en: Separate
sq: E veçantë

[ctx: #20430]
en: Export thumbnails and fanart?
sq: Eksportoni thumbnail'ët dhe fanart'in?

[ctx: #20431]
en: Overwrite old files?
sq: Mbishkruaj skedat e vjetra?

[ctx: #20432]
en: Exclude path from library updates
sq: Përjashtoni vendndodhjen nga aktualizimi i bibliotekës

[ctx: #20433]
en: Extract thumbnails and video information
sq: Ekstraktoni thumbnail'at dhe informacionet e videove

[ctx: #20434]
en: Sets
sq: Grupe

[ctx: #20436]
en: Export actor thumbs?
sq: Eksportnio thumb'at e aktorëve?

[ctx: #20437]
en: Choose fanart
sq: Zgjidhni fanart'in

[ctx: #20438]
en: Local fanart
sq: Fanart lokal

[ctx: #20439]
en: No fanart
sq: Asnjë fanart

[ctx: #20440]
en: Current fanart
sq: fanarti aktual

[ctx: #20441]
en: Remote fanart
sq: fanart i lart

[ctx: #20442]
en: Change content
sq: Ndryshoni përmbajtjen

[ctx: #20443]
en: Do you want to refresh info for all
sq: Dëshironi të rifreskoni informacionet për të gjitha

[ctx: #20444]
en: items within this path?
sq: artikujt brenda kësaj vendndodhjeje?

[ctx: #20446]
en: Locally stored information found.
sq: U gjetën infromacione të regjistruara lokale

[ctx: #20447]
en: Ignore and refresh from internet?
sq: Injoroni dhe rifresko nga interneti?

[ctx: #20448]
en: Could not download information
sq: Informacionet nuk mund  të shkarkohen

[ctx: #20449]
en: Unable to connect to remote server
sq: Nuk mund të  bëhet lidhja me serverin e lartë

[ctx: #20450]
en: Would you like to continue scanning?
sq: Dëshironi të vazhdoni me kërkimin?

[ctx: #20451]
en: Countries
sq: Shtetet

[ctx: #20452]
en: episode
sq: episod

[ctx: #20453]
en: episodes
sq: episodet

[ctx: #20454]
en: Listener
sq: Dëgjues

[ctx: #20455]
en: Listeners
sq: Dëgjuesit

[ctx: #20457]
en: Movie set
sq: Koleksion filmash

[ctx: #20458]
en: Group movies in sets
sq: Bashkoni filmat në koleksione

[ctx: #20459]
en: Tags
sq: Tag'e

[ctx: #20460]
en: Add %s
sq: Shtoni %s

[ctx: #20461]
en: Remove %s
sq: Fshij %s

[ctx: #20462]
en: New tag...
sq: Tag i ri...

[ctx: #20463]
en: A tag with the name '%s' already exists.
sq: Nji tag me ketë emër '%s' tashmë eksiston.

[ctx: #20464]
en: Select %s
sq: Zgjidh %s

[ctx: #21330]
en: Show hidden files and directories
sq: Trego skedat dhe adresarët e fshehur

[ctx: #21331]
en: TuxBox client
sq: Klienti i TuxBox

[ctx: #21332]
en: WARNING: Target TuxBox device is in recording-mode!
sq: Kujdes: TuxBox'i i deklaruar është në menyrën e regjistrimit?

[ctx: #21333]
en: The stream will be stopped!
sq: Transmetimi do të ndalohet!

[ctx: #21334]
en: Zap to channel: %s failed!
sq: Gabim në ndërrimin e  kanalit: %s

[ctx: #21335]
en: Are you sure to start the stream?
sq: Jeni të sigurtë se dëshironi të filloni transmetimin?

[ctx: #21336]
en: Connecting to: %s
sq: Duke lidhur: %s

[ctx: #21337]
en: TuxBox device
sq: Aparati TuxBox

[ctx: #21359]
en: Add media share...
sq: Shtoni media- share ...

[ctx: #21360]
en: Share video and music libraries through UPnP
sq: Shpërndani video dhe muzikë përmes UPnP

[ctx: #21364]
en: Edit media share
sq: Modifikoni share të mediave

[ctx: #21365]
en: Remove media share
sq: Fshij share të mediave

[ctx: #21367]
en: Movie & alternate subtitle directory
sq: Zhvendosni & alternoni adresarin e subtitrave

[ctx: #21368]
en: Override ASS/SSA subtitles fonts
sq: Mbishkruaj fontin ASS/SSA të subtitrave

[ctx: #21370]
en: Play navigation sounds during media playback
sq: Luaj zërat e navigimit duke dëgjuar ndonjë media

[ctx: #21372]
en: Forced DVD player region
sq: Rajoni i DVD've i forcuar

[ctx: #21373]
en: Video output
sq: Video

[ctx: #21374]
en: Video aspect
sq: Video-aspekti

[ctx: #21378]
en: Enable 480p
sq: Aktivoni 480p

[ctx: #21379]
en: Enable 720p
sq: Aktivoni 720p

[ctx: #21380]
en: Enable 1080i
sq: Aktivoni 1080i

[ctx: #21381]
en: Enter name of new playlist
sq: Shkruani emrin për listën e re të dëgjimit

[ctx: #21382]
en: Show "Add source" buttons in file lists
sq: Trego butonet 'Shto origjinë' në skedarin

[ctx: #21383]
en: Enable scrollbars
sq: Aktivoni kallëpet e lëvizjes

[ctx: #21384]
en: Make watched filtering a toggle in video library
sq: Bëjeni filtrimin 'i shikuar' një opcion në bibliotekën e videove

[ctx: #21385]
en: Open
sq: Hapur

[ctx: #21386]
en: Acoustic management level
sq: Niveli i menaxhimit akustik

[ctx: #21387]
en: Fast
sq: Shpejt

[ctx: #21388]
en: Quiet
sq: Qetë

[ctx: #21389]
en: Enable custom background
sq: Aktivoni sfond të perzonalizuar

[ctx: #21390]
en: Power management level
sq: Niveli i menaxhimit të rrymës

[ctx: #21391]
en: High power
sq: Rrymë e lartë

[ctx: #21392]
en: Low power
sq: Rrymë e ulët

[ctx: #21393]
en: High standby
sq: Standby i lartë

[ctx: #21394]
en: Low standby
sq: Standby i ulët

[ctx: #21395]
en: Unable to cache files bigger than 4GB
sq: Nuk mund të rregjistrohen në cache skedarët më të mëdhej se 4GB

[ctx: #21396]
en: Chapter
sq: Kapitulli

[ctx: #21398]
en: Enable playlist at startup
sq: Aktivoni listë dëgjimi në fillim

[ctx: #21399]
en: Use tween animations
sq: Përdorni ndërmjet animacionëve

[ctx: #21400]
en: contains
sq: përmban

[ctx: #21401]
en: does not contain
sq: nuk përmban

[ctx: #21402]
en: is
sq: është

[ctx: #21403]
en: is not
sq: nuk është

[ctx: #21404]
en: starts with
sq: fillon me

[ctx: #21405]
en: ends with
sq: mbaron me

[ctx: #21406]
en: greater than
sq: më i madh se

[ctx: #21407]
en: less than
sq: më pak se

[ctx: #21408]
en: after
sq: pas

[ctx: #21409]
en: before
sq: para

[ctx: #21410]
en: in the last
sq: së fundi

[ctx: #21411]
en: not in the last
sq: jo së fundi

[ctx: #21413]
en: Default movie scraper
sq: Scraper'i kryesor i filmave

[ctx: #21414]
en: Default tvshow scraper
sq: Scraper'i kryesor i serialeve

[ctx: #21415]
en: Default music video scraper
sq: Scraper'i kryesor i videove muzikore

[ctx: #21417]
en: Settings
sq: Cilësimet

[ctx: #21418]
en: Multilingual
sq: Shumëgjuhësh

[ctx: #21419]
en: No scrapers present
sq: Asnjë scraper në dispozicion

[ctx: #21420]
en: Value to match
sq: Vlera që të përputhen

[ctx: #21421]
en: Smart playlist rule
sq: Rregull për listë dëgjimi të zgjuar

[ctx: #21422]
en: Match items where
sq: Përshtatni artikujt ku

[ctx: #21423]
en: New rule...
sq: Rregull e re...

[ctx: #21424]
en: Items must match
sq: Artikujt duhen të përshtaten

[ctx: #21425]
en: all of the rules
sq: Të gjita rregullat

[ctx: #21426]
en: one or more of the rules
sq: Nji ose më shumë rregulla

[ctx: #21427]
en: Limit to
sq: Kufizoni deri

[ctx: #21428]
en: No limit
sq: Asnjë kufizim

[ctx: #21429]
en: Order by
sq: Porosi nga

[ctx: #21430]
en: ascending
sq: Ngritës

[ctx: #21431]
en: descending
sq: Zbritës

[ctx: #21432]
en: Edit smart playlist
sq: Modifikoni listë - dëgjimin mendjemprehtë

[ctx: #21433]
en: Name of the playlist
sq: Emri i listë - dëgjimit

[ctx: #21434]
en: Find items where
sq: Gjeni artikujt ku

[ctx: #21435]
en: Edit
sq: Modifikoni

[ctx: #21436]
en: %i items
sq: %i artikuj

[ctx: #21437]
en: New smart playlist...
sq: Listë - dëgjimi e re mendjemprehtë

[ctx: #21439]
en: Edit party mode rules
sq: Modifikoni regulla në mënyrën party

[ctx: #21440]
en: Home folder
sq: Rregjistri Home

[ctx: #21441]
en: Watched count
sq: Numërim - shikimi

[ctx: #21442]
en: Episode title
sq: Titulli i episodit

[ctx: #21443]
en: Video resolution
sq: Zbërthimi i videos

[ctx: #21444]
en: Audio channels
sq: Audio-kanalet

[ctx: #21445]
en: Video codec
sq: Video codec'u

[ctx: #21446]
en: Audio codec
sq: Audio codec'u

[ctx: #21447]
en: Audio language
sq: Audio-gjuha

[ctx: #21448]
en: Subtitle language
sq: Subtitër-gjuha

[ctx: #21449]
en: Remote control sends keyboard presses
sq: Telekomanda dërgon shtypje të tastierës

[ctx: #21450]
en: Edit
sq: Modifikoni

[ctx: #21451]
en: Internet connection required.
sq: Një lidhje interneti është e nevojshme

[ctx: #21452]
en: Get More...
sq: Shtoni më shumë...

[ctx: #21453]
en: Root filesystem
sq: Filesistemi root

[ctx: #21454]
en: Cache full
sq: U plotsua cache'i

[ctx: #21455]
en: Cache filled before reaching required amount for continous playback
sq: U plotsua cache'i përpara se të arrijë transmetimi i nevojshëm për dëgjimin

[ctx: #21456]
en: External storage
sq: Harddisk i jashtëm

[ctx: #21457]
en: Watched episode count
sq: Numërim i episodeve të shikuara

[ctx: #21461]
en: Fixed
sq: fiksuar

[ctx: #21462]
en: Bottom of video
sq: Fundi i videos

[ctx: #21463]
en: Below video
sq: Poshtë videos

[ctx: #21464]
en: Top of video
sq: Kulmi i videos

[ctx: #21465]
en: Above video
sq: Sipër videos

[ctx: #21467]
en: %.1f to %.1f
sq: %.1f tek %.1f

[ctx: #21468]
en: %d to %d
sq: %d tek %d

[ctx: #21469]
en: %s to %s
sq: %s tek %s

[ctx: #21800]
en: File name
sq: Emri skedarit

[ctx: #21801]
en: File path
sq: Vendndodhja e skedarit

[ctx: #21802]
en: File size
sq: Madhësija e skedarit

[ctx: #21803]
en: File date/time
sq: Data/Koha e skedës

[ctx: #21804]
en: Slide index
sq: indeksi rrëshqitës

[ctx: #21805]
en: Resolution
sq: Zbërthimi

[ctx: #21806]
en: Comment
sq: Koment

[ctx: #21807]
en: Colour/B&W
sq: Ngjyra/B&Z

[ctx: #21808]
en: JPEG process
sq: Procesi JPEG

[ctx: #21820]
en: Date/Time
sq: Data/Koha

[ctx: #21821]
en: Description
sq: Përshkrimi

[ctx: #21822]
en: Camera make
sq: Kamera e gatshme

[ctx: #21823]
en: Camera model
sq: Modeli i kamerës

[ctx: #21824]
en: EXIF comment
sq: Komenti EXIF

[ctx: #21827]
en: Focal length
sq: Gjatësija fokal

[ctx: #21828]
en: Focus distance
sq: Distanca e fokusit

[ctx: #21829]
en: Exposure
sq: Ekspozimi

[ctx: #21830]
en: Exposure time
sq: Koha e ekspozimit

[ctx: #21831]
en: Exposure bias
sq: Bias e ekspozimit

[ctx: #21832]
en: Exposure mode
sq: Mënyra e ekspozimit

[ctx: #21833]
en: Flash used
sq: Blici i përdorur

[ctx: #21834]
en: White-balance
sq: Balanca e bardhësisë

[ctx: #21835]
en: Light source
sq: Burimi i dritës

[ctx: #21836]
en: Metering mode
sq: Menyra e matjes

[ctx: #21838]
en: Digital zoom
sq: Zoomi digjital

[ctx: #21839]
en: CCD width
sq: gjerësija CCD

[ctx: #21840]
en: GPS latitude
sq: Latituda GPS

[ctx: #21841]
en: GPS longitude
sq: Longituda GPS

[ctx: #21842]
en: GPS altitude
sq: Altituda GPS

[ctx: #21843]
en: Orientation
sq: Orientimi

[ctx: #21860]
en: Supplemental categories
sq: Kotegoritë plotësuese

[ctx: #21862]
en: Caption
sq: Titulli

[ctx: #21863]
en: Author
sq: Autori

[ctx: #21864]
en: Headline
sq: Titulli kryesor

[ctx: #21865]
en: Special instructions
sq: Udhëzime speciale

[ctx: #21866]
en: Category
sq: Kategoria

[ctx: #21867]
en: Byline
sq: Rreshti i parë

[ctx: #21868]
en: Byline title
sq: Titulli i  rreshtit të parë

[ctx: #21870]
en: Source
sq: Burimi

[ctx: #21871]
en: Copyright notice
sq: Notifikime të Copyright'it

[ctx: #21872]
en: Object name
sq: Emri i objektit

[ctx: #21873]
en: City
sq: Qyteti

[ctx: #21874]
en: State
sq: Shteti

[ctx: #21875]
en: Country
sq: Vendi

[ctx: #21876]
en: Original Tx Reference
sq: Referenca origjinale Tx

[ctx: #21877]
en: Date created
sq: Data që ëshë krijuar

[ctx: #21879]
en: Country code
sq: Kodi i shtetit

[ctx: #21880]
en: Reference service
sq: Servisi i referencave

[ctx: #21881]
en: Allow control of Kodi via UPnP
sq: Lejoni komandimin e Kodi'së nëpërmjet UPnP

[ctx: #21882]
en: Attempt to skip introduction before DVD menu
sq: Provoni të kaloni paraqitjen para menysë DVD

[ctx: #21883]
en: Saved music
sq: Muzikë e ruajtur

[ctx: #21884]
en: Query info for all artists
sq: Kërko informacione për të gjithë artistët

[ctx: #21885]
en: Downloading album information
sq: Duke shkarkuar informacione mbi albumin

[ctx: #21886]
en: Downloading artist information
sq: Duke shkarkuar informacione mbi artistin

[ctx: #21887]
en: Biography
sq: Biografija

[ctx: #21888]
en: Discography
sq: Diskografija

[ctx: #21889]
en: Searching artist
sq: Duke kërkuar artistin

[ctx: #21890]
en: Select artist
sq: Zgjidh artistin

[ctx: #21891]
en: Artist information
sq: Informacionet mbi artistin

[ctx: #21892]
en: Instruments
sq: Instrumentet

[ctx: #21893]
en: Born
sq: Lindur

[ctx: #21894]
en: Formed
sq: Formuar

[ctx: #21895]
en: Themes
sq: Maska

[ctx: #21896]
en: Disbanded
sq: Të shpërbërë

[ctx: #21897]
en: Died
sq: Vdekur

[ctx: #21898]
en: Years active
sq: Vite aktive

[ctx: #21899]
en: Label
sq: Etiketë

[ctx: #21900]
en: Born/Formed
sq: Lindur/Formuar

[ctx: #22000]
en: Update library on startup
sq: Aktualizoni bibliotekën në fillim

[ctx: #22001]
en: Hide progress of library updates
sq: Fshihni progresin e aktualizimit të bibliotekës

[ctx: #22004]
en: Delayed by: %2.3fs
sq: Vonuar: %2.3fs

[ctx: #22005]
en: Ahead by: %2.3fs
sq: Përpara: %2.3fs

[ctx: #22006]
en: Subtitle offset
sq: Ofseti i subtitrave

[ctx: #22009]
en: OpenGL version:
sq: Verzioni i OpenGL

[ctx: #22010]
en: GPU temperature:
sq: Temperatura e GPU's

[ctx: #22011]
en: CPU temperature:
sq: Temperatura e CPU's

[ctx: #22012]
en: Total memory
sq: Memorje totale

[ctx: #22013]
en: Profile data
sq: Skedarë të profilit

[ctx: #22014]
en: Use dim if paused during video playback
sq: Përdorni errësues nëse pauzohet gjatë rishikimit të videos

[ctx: #22015]
en: All recordings
sq: Të gjithë regjistrimet

[ctx: #22016]
en: By title
sq: Nga titulli

[ctx: #22017]
en: By group
sq: Nga grupi

[ctx: #22018]
en: Live channels
sq: Kanalet Live

[ctx: #22019]
en: Recordings by title
sq: Rregjistrimet sipas titullit

[ctx: #22020]
en: Guide
sq: Guida

[ctx: #22022]
en: Show video files in listings
sq: Trego video-skedarët nëpër lista

[ctx: #22024]
en: Direct3D version:
sq: Verzioni i Direct3D

[ctx: #22030]
en: Font
sq: Fonti

[ctx: #22031]
en: Size
sq: Madhësia

[ctx: #22034]
en: Export karaoke titles as HTML
sq: Eksportoni titujt karaoke si HTML

[ctx: #22035]
en: Export karaoke titles as CSV
sq: Eksportoni titujt karaoke si CSV

[ctx: #22036]
en: Import karaoke titles...
sq: Importoni titujt karaoke...

[ctx: #22037]
en: Show song selector automatically
sq: Trego përzgjedhësin e këngëve automatikisht

[ctx: #22038]
en: Export karaoke titles...
sq: Eksportoni titujt karaoke...

[ctx: #22039]
en: Enter song number
sq: Shkruani numrin e këngës

[ctx: #22040]
en: white/green
sq: bardhë/gjelbër

[ctx: #22041]
en: white/red
sq: bardhë/kuq

[ctx: #22042]
en: white/blue
sq: bardhë/kaltër

[ctx: #22043]
en: black/white
sq: bardh/zi

[ctx: #22079]
en: Default select action
sq:  Zgjidhni veprim të përcaktuar

[ctx: #22080]
en: Choose
sq: Zgjidhni

[ctx: #22081]
en: Show Information
sq: Trego informacionet

[ctx: #22082]
en: More...
sq: Më shumë...

[ctx: #22083]
en: Play all
sq: Ridëgjo të gjithat

[ctx: #23049]
en: Teletext not available
sq: Teleteksti nuk është në dispozicion

[ctx: #23050]
en: Activate Teletext
sq: Aktivizoni Teletekstin

[ctx: #23051]
en: Part %i
sq: Pjesa %i

[ctx: #23053]
en: Stopping
sq: Duke ndaluar

[ctx: #23054]
en: Running
sq: Duke punuar

[ctx: #23055]
en: Scale Teletext to 4:3
sq: Shkallëzo Teletekstin në 4:3

[ctx: #23100]
en: External Player Active
sq: Riprodhues i jashtëm aktiv

[ctx: #23101]
en: Click OK to terminate the player
sq: Klikoni OK për të mbyllur riprodhuesin

[ctx: #23104]
en: Click OK when playback has ended
sq: Klikoni OK kur të përfundojë transmetimi

[ctx: #24000]
en: Add-on
sq: Shtesë

[ctx: #24001]
en: Add-ons
sq: Shtesa

[ctx: #24002]
en: Add-on options
sq: Opcione të shtesave

[ctx: #24003]
en: Add-on Information
sq: Informacione mbi shtesat

[ctx: #24005]
en: Media sources
sq:  Burime të mediave

[ctx: #24007]
en: Movie information
sq: Zhvendos informacionin

[ctx: #24008]
en: Screensaver
sq: Ekran-Ruajtësi

[ctx: #24009]
en: Script
sq: Skript

[ctx: #24011]
en: Add-on repository
sq: Shtoni në depo

[ctx: #24012]
en: Subtitles
sq: Subtitrat

[ctx: #24013]
en: Lyrics
sq: Tekst Kënge

[ctx: #24014]
en: TV information
sq: Informacion mbi TV'në

[ctx: #24015]
en: Music video information
sq: Informacione të videos muzikore

[ctx: #24016]
en: Album information
sq: Informacione mbi albumet

[ctx: #24017]
en: Artist information
sq: Informacion mbi artistin

[ctx: #24018]
en: Services
sq: Servise

[ctx: #24019]
en: PVR clients
sq: PVR kilentët

[ctx: #24020]
en: Configure
sq: Cilësoni

[ctx: #24021]
en: Disable
sq: Deaktivo

[ctx: #24022]
en: Enable
sq: Aktivoni

[ctx: #24023]
en: Disabled
sq: Deaktivuar

[ctx: #24024]
en: Add-on disabled
sq: Shtesë e deaktivuar

[ctx: #24027]
en: Weather
sq: Moti

[ctx: #24028]
en: Weather.com (standard)
sq: Weather.com (prëzgjedhur)

[ctx: #24029]
en: Service for weather information
sq: Servisi për informacionet e motit

[ctx: #24030]
en: This Add-on can not be configured
sq: Kjo shtesë nuk mund të cilësohet

[ctx: #24031]
en: Error loading settings
sq: Gabim duke ngarkuar cilësimet

[ctx: #24032]
en: All Add-ons
sq: Të gjitha shtesat

[ctx: #24033]
en: Get Add-ons
sq: Shkarkoni shtesat

[ctx: #24034]
en: Check for updates
sq: Shikoni për aktualizime

[ctx: #24035]
en: Force refresh
sq: Forconi rifreskime

[ctx: #24037]
en: Uninstall
sq: Çinstaloni

[ctx: #24038]
en: Install
sq: Instalo

[ctx: #24039]
en: Disabled Add-ons
sq: Shtesa të deaktivuara

[ctx: #24040]
en: (Clear the current setting)
sq: (Fshini cilësimin aktual)

[ctx: #24041]
en: Install from zip file
sq: Installoni prej një skede zip

[ctx: #24042]
en: Downloading %i%%
sq: Duke shkarkuar  %i%%

[ctx: #24043]
en: Available Updates
sq: Aktualizimi në dispozicion

[ctx: #24045]
en: Add-on does not have the correct structure
sq: Shtesa nuk  përmban strukturën korekte

[ctx: #24050]
en: Available Add-ons
sq: Shtesa në dispozicion

[ctx: #24051]
en: Version:
sq: Versioni:

[ctx: #24052]
en: Disclaimer
sq: Mohimi:

[ctx: #24053]
en: License:
sq: Liçensa:

[ctx: #24055]
en: Check for updates
sq: Shikoni për aktualizime

[ctx: #24059]
en: Would you like to enable this Add-on?
sq: Dëshironi të aktivizoni këtë shtesë?

[ctx: #24060]
en: Would you like to disable this Add-on?
sq: Dëshironi të ndaloni këtë shtesë?

[ctx: #24061]
en: Add-on update available!
sq: Aktualizimi i shtesës në dispozicion!

[ctx: #24062]
en: Enabled Add-ons
sq: Shtesa të aktivuara

[ctx: #24063]
en: Auto update
sq: Auto aktualizim

[ctx: #24064]
en: Add-on enabled
sq: Shtesë e aktivuar

[ctx: #24065]
en: Add-on updated
sq: U aktualizua shtesa

[ctx: #24066]
en: Cancel Add-on download?
sq: Të anulohet shkarkimi i shtesës?

[ctx: #24067]
en: Currently downloading Add-ons
sq: Duke shkarkuar shtesa

[ctx: #24068]
en: Update available
sq: Aktualizim në dispozicion

[ctx: #24069]
en: Update
sq: Aktualizoni

[ctx: #24070]
en: Add-on could not be loaded.
sq: Shtesa nuk mund të ngarkohet.

[ctx: #24071]
en: An unknown error has occurred.
sq: Ngjau një gabim i panjohur.

[ctx: #24072]
en: Settings required
sq: Duhen cilësimet

[ctx: #24073]
en: Could not connect
sq: Nuk mund të lidhet

[ctx: #24074]
en: Needs to restart
sq: Duhet të ristartohet

[ctx: #24075]
en: Disable
sq: Deaktivo

[ctx: #24076]
en: Add-on Required
sq: Duhet Shtesë

[ctx: #24080]
en: Try to reconnect?
sq: Përpiqeni të rilidheni?

[ctx: #24089]
en: Add-on restarts
sq: Ristartohet shtesa

[ctx: #24090]
en: Lock Add-on manager
sq: Bllokoni menaxherin e shtesave

[ctx: #24094]
en: (current)
sq: (aktual)

[ctx: #24095]
en: (blacklisted)
sq: (i bllokuar)

[ctx: #24097]
en: Would you like to disable it on your system?
sq: Dëshironi të deaktivoni këto në sistemin tuaj?

[ctx: #24098]
en: Broken
sq: E prishur

[ctx: #24099]
en: Would you like to switch to this skin?
sq: Dëshironi të kaloni në këtë maskë tani?

[ctx: #24100]
en: To use this feature you must download an Add-on:
sq: Për të përdorur këtë funkcionalitet duhet të shkarkohet një shtesë:

[ctx: #24101]
en: Would you like to download this Add-on?
sq: Dëshironi të shkarkoni këtë shtesë?

[ctx: #24102]
en: Unable to load skin
sq: Dështoi ngarkimi i maskës

[ctx: #24103]
en: Skin is missing some files
sq: Maskës i mungojnë disa skeda

[ctx: #24121]
en: Enter search string
sq: Shkruani rreshtin për kërkimin

[ctx: #25000]
en: Notifications
sq: Njoftimet

[ctx: #25001]
en: Hide foreign
sq: Fshinih të huajat

[ctx: #25002]
en: Select from all titles ...
sq: Zgjidh nga të gjithë titujt...

[ctx: #25004]
en: Play main title: %d
sq: Ridëgjo titullin kryesor: %d

[ctx: #25005]
en: Title: %d
sq: Titulli: %d

[ctx: #25006]
en: Select playback item
sq: Zgjidh titullin e ridëgjimit

[ctx: #29800]
en: Library Mode
sq: Mënyra bibliotekë

[ctx: #29801]
en: QWERTY keyboard
sq: Tastierë QWERTY

[ctx: #29802]
en: Passthrough Audio in use
sq: Passthrough Audio në përdorim

[ctx: #33001]
en: Trailer quality
sq: Kualiteti  trailer

[ctx: #33002]
en: Stream
sq: Transmeto

[ctx: #33003]
en: Download
sq: Shkarkoni

[ctx: #33004]
en: Download & play
sq: Shkarkoni & riprodhoni

[ctx: #33005]
en: Download & save
sq: Shkarkoni & ruani

[ctx: #33006]
en: Today
sq: Sot

[ctx: #33007]
en: Tomorrow
sq: Nesër

[ctx: #33008]
en: Saving
sq: Duke ruajtur

[ctx: #33009]
en: Copying
sq: Duke kopjuar

[ctx: #33010]
en: Set download directory
sq: Vendosni dosjen e shkarkimit

[ctx: #33011]
en: Search duration
sq: Kohëzgjatja e kërkimit

[ctx: #33012]
en: Short
sq: E shkurtë

[ctx: #33013]
en: Long
sq: E gjatë

[ctx: #33014]
en: Use DVD player instead of regular player
sq: Përdorni DVD-riprodhuesin në vend të riprdhuesit të rregullt

[ctx: #33015]
en: Ask for download before playing video
sq: Pyetni për shkarkim para se të riprodhohet video

[ctx: #33016]
en: Clips
sq: Klipe

[ctx: #33018]
en: Tonight
sq: Sonte

[ctx: #33019]
en: Tomorrow Night
sq: Neser mbrëma

[ctx: #33020]
en: Condition
sq: Kushti

[ctx: #33021]
en: Precipitation
sq: Reshje

[ctx: #33022]
en: Precip
sq: Reshje

[ctx: #33023]
en: Humid
sq: Të lagësht

[ctx: #33024]
en: Feels
sq: Ndihet si

[ctx: #33025]
en: Observed
sq: Vëzhguar

[ctx: #33026]
en: Departure from normal
sq: Fillimi nga normal

[ctx: #33027]
en: Sunrise
sq: Lindja e diellit

[ctx: #33028]
en: Sunset
sq: Perëndimi i diellit

[ctx: #33029]
en: Details
sq: Detaje

[ctx: #33030]
en: Outlook
sq: Pikëpamje

[ctx: #33032]
en: Translate text
sq: Përktheni tekstin

[ctx: #33033]
en: Map list %s category
sq: Zgjidhni kategori për listën %s

[ctx: #33034]
en: 36 Hour
sq: 36 Orësh

[ctx: #33035]
en: Maps
sq: Hartat

[ctx: #33036]
en: Hourly
sq: Çdo orë

[ctx: #33037]
en: Weekend
sq: Fundjavë

[ctx: #33038]
en: %s day
sq: dita %s

[ctx: #33049]
en: Alert
sq: Alarm

[ctx: #33050]
en: Alerts
sq: Alarme

[ctx: #33051]
en: Choose Your
sq: Zgjidhni

[ctx: #33052]
en: Check
sq: Kontrolloni

[ctx: #33053]
en: Configure the
sq: Cilësoni

[ctx: #33054]
en: Seasons
sq: Sezonet

[ctx: #33055]
en: Use your
sq: Përdorni

[ctx: #33056]
en: Watch your
sq: Shiko

[ctx: #33057]
en: Listen to
sq: Dëgjoni

[ctx: #33058]
en: View your
sq: Shikoni

[ctx: #33059]
en: Configure the
sq: Konfiguroni

[ctx: #33060]
en: Power
sq: Rrymë

[ctx: #33061]
en: Menu
sq: Meny

[ctx: #33062]
en: Play the
sq: Luaj

[ctx: #33063]
en: Options
sq: Opcionet

[ctx: #33066]
en: About your
sq: Mbi tuajat

[ctx: #33068]
en: Background
sq: Sfondi

[ctx: #33069]
en: Backgrounds
sq: Sfondet

[ctx: #33070]
en: Custom background
sq: Sfond i personalizuar

[ctx: #33071]
en: Custom backgrounds
sq: Sfonde të personalizuar

[ctx: #33072]
en: View Readme
sq: Shikoni Readme

[ctx: #33073]
en: View Changelog
sq: Shikoni Changelog

[ctx: #33074]
en: This version of %s requires an
sq: Ky verzion i %s kërkon një

[ctx: #33075]
en: Kodi revision of %s or greater to run.
sq: Revision i Kodi'së në %s ose më lartë për të punuar.

[ctx: #33076]
en: Please update Kodi.
sq: Të lutem aktualizo Kodi'në..

[ctx: #33077]
en: No data found!
sq: Nuk u gjetën të dhëna!

[ctx: #33078]
en: Next page
sq: Faqja pasuese

[ctx: #33079]
en: Love
sq: Dashuri

[ctx: #33080]
en: Hate
sq: Urrejtje

[ctx: #33081]
en: This file is stacked, select the part you want to play from.
sq: Kjo skedë është grupuar, zgjidh pjesën, nga e cila dëshiron të lexohet

[ctx: #33082]
en: Path to script
sq: Shtegu tek skripti

[ctx: #33083]
en: Enable custom script button
sq: Aktivoni butonin për skripte të personalizuara

[ctx: #33100]
en: Failed to start
sq: Fillimi dështoi

[ctx: #33101]
en: Webserver
sq: Webserveri

[ctx: #33102]
en: Event Server
sq: Event Serveri

[ctx: #33103]
en: Remote communication server
sq: Serveri i komunikimt i lartë

[ctx: #33200]
en: Detected New Connection
sq: U zbulua një lidhje e re

[ctx: #34100]
en: Number of channels
sq: Numri i kanaleve

[ctx: #34120]
en: Play GUI sounds
sq: Riprodho zërat e GUI'it

[ctx: #34121]
en: Only when playback stopped
sq: Vetëm kur të jet riprodhimi i ndalur

[ctx: #34122]
en: Always
sq: Gjithmonë

[ctx: #34123]
en: Never
sq: Kurrë

[ctx: #34201]
en: Can't find a next item to play
sq: Nuk mund të gjendet artikulli  pranë për të riprodhuar

[ctx: #34202]
en: Can't find a previous item to play
sq: Nuk mund të gjendet artikulli i kaluar për të riprodhuar

[ctx: #34301]
en: Is Apple's Bonjour Service installed? See log for more info.
sq: Është instaluar Servisi Bonjour nga Apple? Shikoje log'un për më shumë informacione.

[ctx: #34401]
en: Failed to init video filters/scalers, falling back to bilinear scaling
sq: Dështoi inicializimi i video- filtrave/skaluesëve, kthehet në bilinear scaling tani

[ctx: #34403]
en: Check your audiosettings
sq: Kontrollo cilësimet tua të zërit

[ctx: #34404]
en: Use gestures for navigation:
sq: Përdorni gjeste për navigimin

[ctx: #34405]
en: 1 finger swipe left,right,up,down for cursors
sq: 1 gisht me livizje në të majt,djatht,naltë,poshtë për kursorët

[ctx: #34406]
en: 2 finger swipe left for backspace
sq: 2 gishta me livizje në të majt për kthimin (backspace)

[ctx: #34407]
en: 1 finger single tap for enter
sq: trokitje me 1 gisht për hyrjen (enter)

[ctx: #34408]
en: 2 finger single tap or 1 finger long press for contextmenu
sq: trokitje të gjatë me 2 gishta

[ctx: #35000]
en: Peripherals
sq: Periferitë

[ctx: #35001]
en: Generic HID device
sq: Aparat HD gjenerik

[ctx: #35003]
en: Generic disk
sq: Disk gjenerik

[ctx: #35004]
en: There are no settings available
    for this peripheral.
sq: Asgjë në cilësim në dispozicion për këtë periferi

[ctx: #35005]
en: New device configured
sq: Asnjë aparat i konfiguruar

[ctx: #35006]
en: Device removed
sq: U largua aparati

[ctx: #35007]
en: Keymap to use for this device
sq: Keymap që të përdoret për këtë aparat

[ctx: #35008]
en: Keymap enabled
sq: Keymap i aktivuar

[ctx: #35009]
en: Do not use the custom keymap for this device
sq: Mos përdorni keymap të personalizuar për këtë aparat

[ctx: #35100]
en: Enable joystick and gamepad support
sq: Aktivoni përkrahësin për joystick'a dhe gamepad'a

[ctx: #35500]
en: Location
sq: Lokalizimi

[ctx: #35502]
en: Name
sq: Emri

[ctx: #36002]
en: Switch to keyboard side command
sq: Komanda për ndërrimin tek ana e tastierës.

[ctx: #36003]
en: Switch to remote side command
sq: Komanda për ndërrimin tek ana e telekomandës.

[ctx: #36004]
en: Press "user" button command
sq: Shtyp komandën për "user"-butonin

[ctx: #36005]
en: Enable switch side commands
sq: Aktivoni komandat për ndërrimin e anëve.

[ctx: #36007]
en: Devices to power on when starting Kodi
sq: Aparatet që të aktivohen kur të filloje Kodi

[ctx: #36008]
en: Devices to power off when stopping Kodi
sq: Aparatet që të ndalohen kur të mbyllet Kodi

[ctx: #36009]
en: Put devices in standby mode when activating screensaver
sq: Fut aparatet në mënyrën standby kur të aktivohet ekrani

[ctx: #36011]
en: Could not detect the CEC com port. Set it up manually.
sq: Nuk mundi të zbulohet porti CEC. Cilësoje.

[ctx: #36015]
en: HDMI port number
sq: Numri i portit HDMI

[ctx: #36016]
en: Connected
sq: I lidhur

[ctx: #36018]
en: Use the TV's language setting
sq: Përdorni cilësimet e gjuhës së këtij TV

[ctx: #36019]
en: Connected to HDMI device
sq: I lidhur me aparat HDMI

[ctx: #36020]
en: Make Kodi the active source when starting
sq: Bëjeni Kodi'në burimin aktiv kur të filloje

[ctx: #36021]
en: Physical address (overrules HDMI port)
sq: Adresa fisikale (refuzo portin HDMI)

[ctx: #36022]
en: COM port (leave empty unless needed)
sq: Porti COM (lëre zbrazët nëse nuk duhet)

[ctx: #36023]
en: Configuration updated
sq: U aktualizuan cilësimet

[ctx: #36024]
en: Failed to set the new configuration. Please check your settings.
sq:  Dështoi cilësimi i konfigurimit të ri. Kontrollo log'un të lutem.

[ctx: #36025]
en: Send 'inactive source' command when stopping Kodi
sq: Dërgo komandën 'origjina inaktive' kur të mbyllet Kodi

[ctx: #36026]
en: Put devices in standby mode when putting the PC in standby
sq: Futi aparatet në mënyrën standby kur të futet PC në standby.

[ctx: #36027]
en: This device needs servicing
sq: Ky aparat kërkon një servis

[ctx: #36028]
en: Ignore
sq: Injoroni

[ctx: #36029]
en: When the TV is switched off
sq: Kur të fiket TV

[ctx: #36030]
en: Connection lost
sq: Ndërprerje në rrjet

[ctx: #36033]
en: Pause playback when switching to another source
sq: Pauzo riprodhimin kur të kalohet në një tjetër

[ctx: #36035]
en: Always
sq: Gjithnjë

[ctx: #36036]
en: On start/stop
sq: Në fillim/përdundim

[ctx: #36038]
en: Amplifier / AVR device
sq: Përforcues / Aparat AVR

[ctx: #36039]
en: TV and AVR device (explicit)
sq: Aparat TV dhe AVR (eksplicit)

[ctx: #36040]
en: Unsupported libCEC interface version. %x is lower than the version Kodi supports (%x)
sq: Verzioni i ndërfaqes libCEC nuk përkrahet. %x është më poshtë se verzioni (%x) që përkrahet nga Kodi

[ctx: #36041]
en: * Item folder
sq: * Dosje artikujsh

[ctx: #36426]
en: Switch to channel
sq: Kaloni tek kanali

[ctx: #36428]
en: Record
sq: Regjistro

[ctx: #36502]
en: Disabled
sq: Deaktivuar

[ctx: #36508]
en: Hardware Based
sq: Hardware

[ctx: #36902]
en: TV show
sq: Serial

[ctx: #36903]
en: TV shows
sq: Seriale

[ctx: #36906]
en: episode
sq: episod

[ctx: #36907]
en: episodes
sq: episodet

[ctx: #36910]
en: set
sq: Cilëso

[ctx: #36911]
en: sets
sq: Grupa

[ctx: #36912]
en: video
sq: Video

[ctx: #36913]
en: videos
sq: Video

[ctx: #36918]
en: album
sq: Albumi

[ctx: #36920]
en: song
sq: Këngë

[ctx: #36921]
en: songs
sq: Këngët
