XBMC Main - en to mk translation catalogue (12 entries)

[ctx: #30000]
en: Detail [CPU intensive]
mk: Детаљи [Го напрегаат процесорот]

[ctx: #30001]
en: Low
mk: Ниско

[ctx: #30002]
en: Normal
mk: Нормално

[ctx: #30003]
en: High
mk: Високо

[ctx: #30004]
en: Extreme
mk: Екстремно

[ctx: #30005]
en: Nervous Mode [more mode changes]
mk: Енергичен Режим [почести режимни промени]

[ctx: #30006]
en: Speed [skip some frames]
mk: Брзински [прескокнува кадри]

[ctx: #30007]
en: Very Low
mk: Многу ниско

[ctx: #30008]
en: Low
mk: Ниско

[ctx: #30009]
en: Normal
mk: Нормално

[ctx: #30010]
en: High
mk: Високо

[ctx: #30011]
en: Use a Persistence File [faster startup]
mk: Користи фајл за зачувување [побрзо пуштање]
