XBMC Main - en to is translation catalogue (12 entries)

[ctx: #30000]
en: Detail [CPU intensive]
is: Smáatriði [notar mikið af örgjörva]

[ctx: #30001]
en: Low
is: Lágt

[ctx: #30002]
en: Normal
is: Venjulegt

[ctx: #30003]
en: High
is: Hátt

[ctx: #30004]
en: Extreme
is: Öfgakennt

[ctx: #30005]
en: Nervous Mode [more mode changes]
is: Taugaveiklað [skiptir oftar um ham]

[ctx: #30006]
en: Speed [skip some frames]
is: Hraði [sleppir fleiri römmum]

[ctx: #30007]
en: Very Low
is: Mjög lágt

[ctx: #30008]
en: Low
is: Lágt

[ctx: #30009]
en: Normal
is: Venjulegt

[ctx: #30010]
en: High
is: Hátt

[ctx: #30011]
en: Use a Persistence File [faster startup]
is: Nota Þrautseigju skrá [hraðari ræsing]
