XBMC Main - en to da translation catalogue (10 entries)

[ctx: #30000]
en: Detail [CPU intensive]
da: Detalje [CPU intensive]

[ctx: #30001]
en: Low
da: Lav

[ctx: #30003]
en: High
da: Høj

[ctx: #30004]
en: Extreme
da: Ekstrem

[ctx: #30005]
en: Nervous Mode [more mode changes]
da: Nervøs mode [flere mode skift]

[ctx: #30006]
en: Speed [skip some frames]
da: Hastighed [ignorer nogle frames]

[ctx: #30007]
en: Very Low
da: Meget lavt

[ctx: #30008]
en: Low
da: Lav

[ctx: #30010]
en: High
da: Høj

[ctx: #30011]
en: Use a Persistence File [faster startup]
da: Brug en persistent fil [hurtigere opstart]
