XBMC Main - en to ro translation catalogue (2439 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
ro: Programe

[ctx: #1]
en: Pictures
ro: Imagini

[ctx: #2]
en: Music
ro: Muzică

[ctx: #3]
en: Videos
ro: Video

[ctx: #4]
en: TV-Guide
ro: Ghid TV

[ctx: #5]
en: Settings
ro: Setări

[ctx: #6]
en: Kodi SVN
ro: SVN Kodi

[ctx: #7]
en: File manager
ro: Manager fișiere

[ctx: #8]
en: Weather
ro: Meteo

[ctx: #9]
en: Kodi media center
ro: centru media Kodi

[ctx: #11]
en: Monday
ro: Luni

[ctx: #12]
en: Tuesday
ro: Marți

[ctx: #13]
en: Wednesday
ro: Miercuri

[ctx: #14]
en: Thursday
ro: Joi

[ctx: #15]
en: Friday
ro: Vineri

[ctx: #16]
en: Saturday
ro: Sâmbătă

[ctx: #17]
en: Sunday
ro: Duminică

[ctx: #21]
en: January
ro: Ianuarie

[ctx: #22]
en: February
ro: Februarie

[ctx: #23]
en: March
ro: Martie

[ctx: #24]
en: April
ro: Aprilie

[ctx: #25]
en: May
ro: Mai

[ctx: #26]
en: June
ro: Iunie

[ctx: #27]
en: July
ro: Iulie

[ctx: #29]
en: September
ro: Septembrie

[ctx: #30]
en: October
ro: Octombrie

[ctx: #31]
en: November
ro: Noiembrie

[ctx: #32]
en: December
ro: Decembrie

[ctx: #41]
en: Mon
ro: Lun

[ctx: #42]
en: Tue
ro: Mar

[ctx: #43]
en: Wed
ro: Mie

[ctx: #44]
en: Thu
ro: Joi

[ctx: #45]
en: Fri
ro: Vin

[ctx: #46]
en: Sat
ro: Sâm

[ctx: #47]
en: Sun
ro: Dum

[ctx: #51]
en: Jan
ro: Ian

[ctx: #55]
en: May
ro: Mai

[ctx: #56]
en: Jun
ro: Iun

[ctx: #57]
en: Jul
ro: Iul

[ctx: #80]
en: SSW
ro: SSV

[ctx: #81]
en: SW
ro: SV

[ctx: #82]
en: WSW
ro: VSV

[ctx: #83]
en: W
ro: V

[ctx: #84]
en: WNW
ro: VNV

[ctx: #85]
en: NW
ro: NV

[ctx: #86]
en: NNW
ro: NNV

[ctx: #88]
en: South
ro: Sud

[ctx: #89]
en: North
ro: Nord

[ctx: #90]
en: West
ro: Vest

[ctx: #91]
en: East
ro: Est

[ctx: #92]
en: Variable
ro: Variabilă

[ctx: #98]
en: View: Auto
ro: Vizualizare: Automat

[ctx: #99]
en: View: Auto big
ro: Vizualizare: Automat mare

[ctx: #100]
en: View: Icons
ro: Vizualizare: Pictograme

[ctx: #101]
en: View: List
ro: Vizualizare: Listă

[ctx: #102]
en: Scan
ro: Scanare

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
ro: Sort. după: Nume

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
ro: Sort. după: Dată

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
ro: Sort. după: Mărime

[ctx: #106]
en: No
ro: Nu

[ctx: #107]
en: Yes
ro: Da

[ctx: #108]
en: Slideshow
ro: Start diapozitive

[ctx: #109]
en: Create thumbs
ro: Creează afișe

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
ro: Creează miniaturi

[ctx: #111]
en: Shortcuts
ro: Scurtături

[ctx: #112]
en: Paused
ro: Pauză

[ctx: #113]
en: Update failed
ro: Actualizarea a eșuat

[ctx: #114]
en: Installation failed
ro: Instalarea a eșuat

[ctx: #115]
en: Copy
ro: Copiază

[ctx: #116]
en: Move
ro: Mută

[ctx: #117]
en: Delete
ro: Șterge

[ctx: #118]
en: Rename
ro: Redenumește

[ctx: #119]
en: New folder
ro: Dosar nou

[ctx: #120]
en: Confirm file copy
ro: Confirmare copiere fișier

[ctx: #121]
en: Confirm file move
ro: Confirmare mutare fișier

[ctx: #122]
en: Confirm delete
ro: Confirmare ștergere

[ctx: #123]
en: Copy these files?
ro: Copiați aceste fișiere?

[ctx: #124]
en: Move these files?
ro: Mutați aceste fișiere?

[ctx: #125]
en: Delete these files? - Deleting files cannot be undone!
ro: Sigur doriți să ștergeți aceste fișiere?
    ATENȚIE: Ștergerea fișierelor nu poate fi anulată!

[ctx: #126]
en: Status
ro: Stare

[ctx: #127]
en: Objects
ro: Obiecte

[ctx: #128]
en: General
ro: Generale

[ctx: #129]
en: Slideshow
ro: Diapozitive

[ctx: #130]
en: System info
ro: Informații sistem

[ctx: #131]
en: Display
ro: Ecran

[ctx: #132]
en: Albums
ro: Albume

[ctx: #133]
en: Artists
ro: Artiști

[ctx: #134]
en: Songs
ro: Piese

[ctx: #135]
en: Genres
ro: Genuri

[ctx: #136]
en: Playlists
ro: Liste de redare

[ctx: #137]
en: Search
ro: Caută

[ctx: #138]
en: System Information
ro: Informații sistem

[ctx: #139]
en: Temperatures:
ro: Temperaturi:

[ctx: #142]
en: Time:
ro: Oră:

[ctx: #143]
en: Current:
ro: Curent:

[ctx: #144]
en: Build:
ro: Versiune:

[ctx: #145]
en: Network:
ro: Rețea:

[ctx: #146]
en: Type:
ro: Tip:

[ctx: #149]
en: MAC address
ro: Adresă MAC

[ctx: #150]
en: IP address
ro: Adresă IP

[ctx: #151]
en: Link:
ro: Legătură:

[ctx: #154]
en: Storage
ro: Stocare

[ctx: #156]
en: Free
ro: Liberă

[ctx: #158]
en: Free memory
ro: Memorie liberă

[ctx: #159]
en: No link
ro: Fără legărură

[ctx: #160]
en: Free
ro: liberi

[ctx: #161]
en: Unavailable
ro: Indisponibil

[ctx: #162]
en: Tray open
ro: Compartiment disc deschis

[ctx: #163]
en: Reading
ro: Se citește

[ctx: #164]
en: No disc
ro: Niciun disc

[ctx: #165]
en: Disc present
ro: Disc prezent

[ctx: #166]
en: Skin
ro: Costum

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
ro: Renunță la operațiile cu fișiere

[ctx: #169]
en: Resolution
ro: Rezoluție

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate to match video
ro: Ajustează rată reîmprospătare ecran pentru potrivire cu video

[ctx: #171]
en: Sort title
ro: Sortare titlu

[ctx: #172]
en: Release date
ro: Dată de lansare

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
ro: Afișează filmele 4:3 ca

[ctx: #175]
en: Moods
ro: Tonuri

[ctx: #176]
en: Styles
ro: Stiluri

[ctx: #179]
en: Song
ro: Cântec

[ctx: #180]
en: Duration
ro: Durată

[ctx: #181]
en: Select album
ro: Selectați album

[ctx: #182]
en: Tracks
ro: Piste

[ctx: #183]
en: Review
ro: Prezentare

[ctx: #184]
en: Refresh
ro: Actualizează

[ctx: #185]
en: Searching album
ro: Căutare album

[ctx: #187]
en: No albums found!
ro: Nu a fost găsit niciun album!

[ctx: #188]
en: Select all
ro: Selectează toate

[ctx: #189]
en: Scanning media info
ro: Se scanează informații media

[ctx: #190]
en: Save
ro: Salvează

[ctx: #191]
en: Shuffle
ro: Amestecă

[ctx: #192]
en: Clear
ro: Golește

[ctx: #193]
en: Scan
ro: Scanează

[ctx: #194]
en: Searching...
ro: Se caută...

[ctx: #195]
en: No info found!
ro: Nu s-au găsit informații!

[ctx: #196]
en: Select movie:
ro: Selectați filmul:

[ctx: #197]
en: Querying %s info
ro: Se cer informații pe %s

[ctx: #198]
en: Loading movie details
ro: Încărcare informații film

[ctx: #199]
en: Web interface
ro: Interfață web

[ctx: #200]
en: Audio encoders
ro: Encodere audio

[ctx: #202]
en: Tagline
ro: Citat

[ctx: #203]
en: Plot outline
ro: Scurtă descriere

[ctx: #205]
en: Votes
ro: Voturi

[ctx: #206]
en: Cast
ro: Distribuție

[ctx: #207]
en: Plot
ro: Intrigă

[ctx: #208]
en: Play
ro: Redă

[ctx: #209]
en: Next
ro: Următorul

[ctx: #210]
en: Previous
ro: Precedentul

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
ro: Calibrare interfață utilizator...

[ctx: #214]
en: Video calibration...
ro: Calibrare video...

[ctx: #215]
en: Soften
ro: Atenuare

[ctx: #216]
en: Zoom amount
ro: Grad de mărire

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
ro: Raport pixel

[ctx: #218]
en: DVD drive
ro: Unitate DVD

[ctx: #219]
en: Please insert disc
ro: Inserați discul

[ctx: #220]
en: Remote share
ro: Partajare la distanță

[ctx: #221]
en: Network is not connected
ro: Nu există conectare la rețea

[ctx: #222]
en: Cancel
ro: Renunță

[ctx: #224]
en: Speed
ro: Viteză

[ctx: #225]
en: Vertical Shift
ro: Deplasare verticală

[ctx: #226]
en: Test patterns...
ro: Modele de testare...

[ctx: #227]
en: Lookup audio CD track names from freedb.org
ro: Caută nume piste CD audio pe freedb.org

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
ro: Amestecă lista de redare la încărcare

[ctx: #229]
en: HDD spindown time
ro: Timp încetinire HDD

[ctx: #230]
en: Video filters
ro: Filtre video

[ctx: #231]
en: None
ro: Niciuna

[ctx: #232]
en: Point
ro: Punct

[ctx: #233]
en: Linear
ro: Liniar

[ctx: #237]
en: Minification
ro: Micșorare

[ctx: #238]
en: Magnification
ro: Mărire

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
ro: La sfârșit curăță lista

[ctx: #240]
en: Display Mode
ro: Mod de afișare

[ctx: #241]
en: Full Screen #%d
ro: Ecran complet #%d

[ctx: #242]
en: Windowed
ro: În fereastră

[ctx: #243]
en: Refresh Rate
ro: Rată de reîmprospătare

[ctx: #244]
en: Full screen
ro: Ecran complet

[ctx: #245]
en: Sizing: (%i,%i)->(%i,%i) (Zoom x%2.2f) AR:%2.2f:1 (Pixels: %2.2f:1) (VShift: %2.2f)
ro: Dimensionare: (%i,%i)->(%i,%i) (zoom x%2.2f) AR:%2.2f:1 (pixeli: %2.2f:1) (DeplasareV: %2.2f)

[ctx: #247]
en: Scripts
ro: Scripturi

[ctx: #248]
en: Language
ro: Limbă

[ctx: #249]
en: Music
ro: Muzică

[ctx: #250]
en: Visualisation
ro: Vizualizare

[ctx: #251]
en: Select destination directory
ro: Selectează dosarul destinație

[ctx: #252]
en: Stereo upmix
ro: Upmix stereo

[ctx: #253]
en: Number of channels
ro: Număr de canale

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
ro: Receptor cu capabilități DTS

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
ro: Culegere informații CD

[ctx: #257]
en: Error
ro: Eroare

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
ro: Activează citire etichete

[ctx: #259]
en: Opening
ro: Se deschide

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
ro: Se așteaptă începerea...

[ctx: #262]
en: Scripts output
ro: Ieșire scripturi

[ctx: #263]
en: Allow control of Kodi via HTTP
ro: Permite controlul Kodi prin HTTP

[ctx: #264]
en: Record
ro: Înregistrează

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
ro: Oprește înreg.

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
ro: Sort. după: Pistă

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
ro: Sort. după: Timp

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
ro: Sort. după: Titlu

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
ro: Sort. după: Artist

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
ro: Sort. după: Album

[ctx: #272]
en: Top-Left overscan compensation
ro: Compensare suprascanare stânga-sus

[ctx: #273]
en: Bottom-Right overscan compensation
ro: Compensare suprascanare dreapta-jos

[ctx: #274]
en: Subtitle positioning
ro: Poziționare subtitrare

[ctx: #275]
en: Pixel ratio adjustment
ro: Ajustare raport pixel

[ctx: #276]
en: Adjust the arrow to change the amount of overscan
ro: Ajustați săgeata pentru a modifica gradul de suprascanare

[ctx: #277]
en: Adjust the bar to change the subtitles position
ro: Ajustați bara pe verticală pentru a modifica poziția afișării subtitrărilor

[ctx: #278]
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
ro: Ajustați dreptunghiul până ce devine un pătrat perfect

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
ro: Nu s-au putut încărca setăriile

[ctx: #280]
en: Using default settings
ro: Se folosesc setările implicite

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
ro: Verificați fișierele XML

[ctx: #282]
en: Found %i items
ro: S-au găsit %i elemente

[ctx: #283]
en: Search results
ro: Rezultate căutare

[ctx: #284]
en: No results found
ro: Nu s-au găsit rezultate.

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
ro: Limba audio preferată

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
ro: Limba preferată pentru subtitrare

[ctx: #287]
en: Subtitles
ro: Subtitrări

[ctx: #289]
en: Size
ro: Mărime

[ctx: #290]
en: Dynamic range compression
ro: Comprimare interval dinamic

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
ro: Alegere subtitrare

[ctx: #294]
en: Create bookmark
ro: Creează semn de carte

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
ro: Elimină semne de carte

[ctx: #297]
en: Audio offset
ro: Decalaj audio

[ctx: #298]
en: Bookmarks
ro: Semne de carte

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
ro: Receptor capabil MP1

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
ro: Receptor capabil MP2

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
ro: Receptor capabil MP3

[ctx: #303]
en: Delay
ro: Întârziere

[ctx: #304]
en: Language
ro: Limbă

[ctx: #305]
en: Enabled
ro: Activat

[ctx: #306]
en: Non-interleaved
ro: Non-intercalat

[ctx: #308]
en: Original stream's language
ro: Limba originală pentru fluxul video

[ctx: #309]
en: User interface language
ro: Limba interfeței utilizatorului

[ctx: #312]
en: (0=auto)
ro: (0=automat)

[ctx: #313]
en: Cleaning database
ro: Curățare bază de date

[ctx: #314]
en: Preparing...
ro: Pregătire...

[ctx: #315]
en: Database error
ro: Eroare bază de date

[ctx: #316]
en: Searching songs...
ro: Se caută cântece...

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
ro: Reorganizarea bazei de date s-a încheiat cu succes

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
ro: Reorganizare cântece...

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
ro: Eroare reorganizare cântece

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
ro: Reorganizare artiști...

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
ro: Eroare reorganizare artiști

[ctx: #322]
en: Cleaning genres...
ro: Reorganizare genuri...

[ctx: #323]
en: Error cleaning genres
ro: Eroare reorganizare genuri

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
ro: Reorganizare căi...

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
ro: Eroare reorganizare căi

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
ro: Reorganizare albume...

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
ro: Eroare reorganizare albume

[ctx: #328]
en: Writing changes...
ro: Se scriu modificările...

[ctx: #329]
en: Error writing changes
ro: Eroare la scriere modificări

[ctx: #330]
en: This may take some time...
ro: S-ar putea să dureze ceva timp...

[ctx: #331]
en: Compressing database...
ro: Se comprimă baza de date...

[ctx: #332]
en: Error compressing database
ro: Eroare comprimare bază de date

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
ro: Doriți să curățați mediateca?

[ctx: #334]
en: Clean library...
ro: Curățare mediatecă...

[ctx: #335]
en: Start
ro: Pornește

[ctx: #336]
en: Framerate conversion
ro: Conversie rată de cadre

[ctx: #337]
en: Output configuration
ro: Configurație de ieșire

[ctx: #338]
en: Fixed
ro: Fixă

[ctx: #339]
en: Optimized
ro: Optimizat

[ctx: #340]
en: Various artists
ro: Artiști diferiți

[ctx: #341]
en: Play disc
ro: Redă discul

[ctx: #342]
en: Movies
ro: Filme

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
ro: Ajustează rata de cadre

[ctx: #344]
en: Actors
ro: Actori

[ctx: #345]
en: Year
ro: An

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
ro: Receptor capabil DTS-HD

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
ro: Receptor capabil TrueHD

[ctx: #350]
en: Programs
ro: Programe

[ctx: #351]
en: Off
ro: Oprit

[ctx: #352]
en: Dim
ro: Întunecat

[ctx: #353]
en: Black
ro: Negru

[ctx: #354]
en: Matrix trails
ro: Matrix

[ctx: #355]
en: Screensaver time
ro: Așteptare pentru activare protector ecran

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
ro: Protector ecran

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
ro: Timp de așteptare pentru închidere

[ctx: #358]
en: All albums
ro: Toate albumele

[ctx: #359]
en: Recently added albums
ro: Albume adăugate recent

[ctx: #360]
en: Screensaver
ro: Protector ecran

[ctx: #361]
en: R. Slideshow
ro: Prezentare recurs.

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
ro: Nivel de întunecare protector ecran

[ctx: #363]
en: Sort by: File
ro: Sortează după: Fișier

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
ro: Receptor capabil Dolby Digital (AC3)

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
ro: Sortează după: Nume

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
ro: Sortează după: An

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
ro: Sortează după: Notă

[ctx: #369]
en: Title
ro: Nume

[ctx: #370]
en: Thunderstorms
ro: furtuni (cu trăznete)

[ctx: #371]
en: Partly
ro: parțial

[ctx: #372]
en: Mostly
ro: în general

[ctx: #373]
en: Sunny
ro: însorit

[ctx: #374]
en: Cloudy
ro: înnorat

[ctx: #375]
en: Snow
ro: ninsoare

[ctx: #376]
en: Rain
ro: ploaie

[ctx: #377]
en: Light
ro: slab

[ctx: #380]
en: Showers
ro: averse de ploaie

[ctx: #381]
en: Few
ro: slab

[ctx: #382]
en: Scattered
ro: pe alocuri

[ctx: #383]
en: Wind
ro: vânt

[ctx: #384]
en: Strong
ro: puternic

[ctx: #385]
en: Fair
ro: senin

[ctx: #386]
en: Clear
ro: senin

[ctx: #387]
en: Clouds
ro: nori

[ctx: #388]
en: Early
ro: devreme

[ctx: #389]
en: Shower
ro: aversă de ploaie

[ctx: #390]
en: Flurries
ro: ninsoare

[ctx: #391]
en: Low
ro: scăzut

[ctx: #392]
en: Medium
ro: mediu

[ctx: #393]
en: High
ro: ridicat

[ctx: #394]
en: Fog
ro: ceață

[ctx: #395]
en: Haze
ro: ceață ușoară

[ctx: #396]
en: Select location
ro: Selectați locație

[ctx: #397]
en: Refresh time
ro: Interval de reîmprospătare

[ctx: #398]
en: Temperature units
ro: Unități de măsurare temperatură

[ctx: #399]
en: Speed units
ro: Unități de măsurare viteză

[ctx: #400]
en: Weather
ro: Meteo

[ctx: #402]
en: Feels like
ro: Se simte

[ctx: #403]
en: UV index
ro: Index UV

[ctx: #404]
en: Wind
ro: Vânt

[ctx: #405]
en: Dew point
ro: Punct de rouă

[ctx: #406]
en: Humidity
ro: Umiditate

[ctx: #409]
en: Defaults
ro: Implicit

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
ro: Se accesează serviciul de prognoză

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
ro: Se obține prognoza pentru:

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
ro: Nu se pot obține date despre vreme.

[ctx: #414]
en: No review for this album
ro: Nicio prezentare pentru acest album.

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
ro: Se descarcă miniatura...

[ctx: #416]
en: Not available
ro: Indisponibil

[ctx: #417]
en: View: Big icons
ro: Afișare: Pictograme mari

[ctx: #418]
en: Low
ro: Minim

[ctx: #419]
en: High
ro: Maxim

[ctx: #420]
en: Best Match
ro: Cea mai bună potrivire

[ctx: #421]
en: Keep audio device alive
ro: Păstrați dispozitivul audio activ

[ctx: #422]
en: Delete album info
ro: Șterge informații album

[ctx: #423]
en: Delete CD information
ro: Șterge informații CD

[ctx: #424]
en: Select
ro: Selectează

[ctx: #425]
en: No album information found
ro: Nu s-au găsit informații album

[ctx: #426]
en: No CD information found
ro: Nu s-au găsit informații CD

[ctx: #428]
en: Insert correct CD/DVD
ro: Inserați CD-ul/DVD-ul corect

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
ro: Inserați următorul disc:

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
ro: Sortează după: DVD#

[ctx: #431]
en: No cache
ro: Fără cache

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
ro: Eliminare film din mediatecă

[ctx: #433]
en: Really remove '%s'?
ro: Sigur eliminați '%s'?

[ctx: #434]
en: From %s at %i %s
ro: Dinspre %s cu %i %s

[ctx: #435]
en: No optical disc drive detected
ro: Nu a fost găsit nici un disc optic.

[ctx: #436]
en: You need an optical disc drive to play this video
ro: Este necesar un disc optic pentru a reproduce acest video.

[ctx: #437]
en: Removable disk
ro: Disc detașabil

[ctx: #438]
en: Opening file
ro: Se deschide fișierul

[ctx: #439]
en: Cache
ro: Stocare în avans

[ctx: #440]
en: Hard disk
ro: Disc dur

[ctx: #442]
en: Local network
ro: Rețea locală

[ctx: #447]
en: Autorun media
ro: Redare media automat

[ctx: #448]
en: Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver
ro: Receptor capabil Dolby Digital Plus (E-AC3)

[ctx: #449]
en: Enabled
ro: Activat

[ctx: #450]
en: Columns
ro: Coloane

[ctx: #451]
en: Row 1 address
ro: Adresă rând 1

[ctx: #452]
en: Row 2 address
ro: Adresă rând 2

[ctx: #453]
en: Row 3 address
ro: Adresă rând 3

[ctx: #454]
en: Row 4 address
ro: Adresă rând 4

[ctx: #455]
en: Rows
ro: Rânduri

[ctx: #456]
en: Mode
ro: Mod

[ctx: #457]
en: Switch view
ro: Schimbă vizualizarea

[ctx: #459]
en: Subs
ro: Subtitrări

[ctx: #460]
en: Audio stream
ro: Flux audio

[ctx: #461]
en: [active]
ro: [activ]

[ctx: #462]
en: Subtitle
ro: Subtitrare

[ctx: #463]
en: Backlight
ro: Iluminare din spate

[ctx: #464]
en: Brightness
ro: Luminozitate

[ctx: #467]
en: Type
ro: Tip

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
ro: Mutați bara pentru schimbarea poziției OSD

[ctx: #469]
en: OSD position
ro: Poziție OSD

[ctx: #470]
en: Credits
ro: Autori

[ctx: #474]
en: Off
ro: Oprit

[ctx: #475]
en: Music only
ro: Doar muzică

[ctx: #476]
en: Music & video
ro: Muzică și video

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
ro: Nu s-a putut încărca lista de redare

[ctx: #479]
en: Skin & language
ro: Costum și limbă

[ctx: #480]
en: Appearance
ro: Aspect

[ctx: #481]
en: Audio options
ro: Opțiuni audio

[ctx: #482]
en: About Kodi
ro: Despre Kodi

[ctx: #485]
en: Delete album
ro: Șterge album

[ctx: #486]
en: Repeat
ro: Repetă

[ctx: #487]
en: Repeat one
ro: Repetă odată

[ctx: #488]
en: Repeat folder
ro: Repetă dosar

[ctx: #489]
en: Play the next song automatically
ro: Redă automat următorul cântec

[ctx: #491]
en: - Use big icons
ro: - Folosește pictograme mari

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
ro: Redimensionază VobSubs

[ctx: #493]
en: Advanced options (Experts Only!)
ro: Opțiuni avansate (Doar experții!)

[ctx: #494]
en: Overall audio headroom
ro: Headroom audio per total

[ctx: #495]
en: Upsample videos to GUI resolution
ro: Mărește fișierele videos pâna la rezoluția GUI

[ctx: #496]
en: Calibration
ro: Calibrare

[ctx: #497]
en: Show file extensions
ro: Arată extensiile fișierelor

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
ro: Sortează după: Tip

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
ro: Imposibil de conectat la serviciul de căutare online

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
ro: Descărcarea informațiilor album a eșuat

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
ro: Se caută nume albume...

[ctx: #502]
en: Open
ro: Deschide

[ctx: #503]
en: Busy
ro: se verifică

[ctx: #504]
en: Empty
ro: Gol

[ctx: #505]
en: Loading media info from files...
ro: Extragere informații media din fișiere...

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
ro: Sortează după: Utilizare

[ctx: #511]
en: Enable video mode switching
ro: Activează schimbare mod video

[ctx: #512]
en: Startup window
ro: Fereastră de pornire

[ctx: #513]
en: Home window
ro: Fereastră inițială

[ctx: #514]
en: Manual settings
ro: Setări manuale

[ctx: #515]
en: Genre
ro: Gen

[ctx: #517]
en: Recently played albums
ro: Albume redate recent

[ctx: #518]
en: Launch
ro: Lansează

[ctx: #519]
en: Launch in...
ro: Lansează în...

[ctx: #521]
en: Compilations
ro: Compilații

[ctx: #522]
en: Remove source
ro: Elimină sursa

[ctx: #523]
en: Switch media
ro: Schimbă media

[ctx: #524]
en: Select playlist
ro: Selectează lista de redare

[ctx: #525]
en: New playlist...
ro: Listă de redare nouă...

[ctx: #526]
en: Add to playlist
ro: Adaugă în lista de redare

[ctx: #527]
en: Manually add to library
ro: Adaugă în mediatecă manual

[ctx: #528]
en: Enter title
ro: Introduceți titlu

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
ro: Eroare: Titlu duplicat

[ctx: #530]
en: Select genre
ro: Selectați gen

[ctx: #531]
en: New genre
ro: Gen nou

[ctx: #532]
en: Manual addition
ro: Adăugare manuală

[ctx: #533]
en: Enter genre
ro: Introduceți gen

[ctx: #534]
en: View: %s
ro: Afișare: %s

[ctx: #535]
en: List
ro: Listă

[ctx: #536]
en: Icons
ro: Imagini

[ctx: #537]
en: Big list
ro: Listă mare

[ctx: #538]
en: Big icons
ro: Pictograme mari

[ctx: #539]
en: Wide
ro: Lat

[ctx: #540]
en: Big wide
ro: Lat mare

[ctx: #541]
en: Album icons
ro: Pictograme album

[ctx: #542]
en: DVD icons
ro: Pictograme DVD

[ctx: #544]
en: Media info
ro: Info media

[ctx: #545]
en: Audio output device
ro: Dispozitiv de ieșire audio

[ctx: #546]
en: Passthrough output device
ro: Dispozitiv prin care trece audio

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
ro: Nu există biografie pentru acest artist.

[ctx: #548]
en: Downmix multichannel audio to stereo
ro: Mixare audio multicanal la stereo

[ctx: #550]
en: Sort by: %s
ro: Sort. după: %s

[ctx: #551]
en: Name
ro: Nume

[ctx: #552]
en: Date
ro: Dată

[ctx: #553]
en: Size
ro: Mărime

[ctx: #554]
en: Track
ro: Pistă

[ctx: #555]
en: Time
ro: Durată

[ctx: #556]
en: Title
ro: Titlu

[ctx: #559]
en: Playlist
ro: Listă de redare

[ctx: #561]
en: File
ro: Fișier

[ctx: #562]
en: Year
ro: An

[ctx: #563]
en: Rating
ro: Notă

[ctx: #564]
en: Type
ro: Tip

[ctx: #565]
en: Usage
ro: Utilizare

[ctx: #566]
en: Album artist
ro: Artist album

[ctx: #567]
en: Play count
ro: Număr de redări

[ctx: #568]
en: Last played
ro: Ultima redare

[ctx: #569]
en: Comment
ro: Comentariu

[ctx: #570]
en: Date added
ro: Data adăugării

[ctx: #571]
en: Default
ro: Implicit

[ctx: #573]
en: Path
ro: Cale

[ctx: #574]
en: Country
ro: Țară

[ctx: #575]
en: In progress
ro: În progres

[ctx: #576]
en: Times played
ro: Număr redări

[ctx: #577]
en: Date Taken
ro: Dată

[ctx: #580]
en: Sort direction
ro: Direcție de sortare

[ctx: #581]
en: Sort method
ro: Metodă de sortare

[ctx: #582]
en: View mode
ro: Mod de vizualizare

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
ro: Memorează vizualizările pentru dosare diferite

[ctx: #584]
en: Ascending
ro: Ascendent

[ctx: #585]
en: Descending
ro: Descendent

[ctx: #586]
en: Edit playlist
ro: Modifică lista de redare

[ctx: #587]
en: Filter
ro: Filtrează

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
ro: Renunță la mod petrecere

[ctx: #589]
en: Party mode
ro: Mod petrecere

[ctx: #590]
en: Random
ro: Aleator

[ctx: #591]
en: Off
ro: Oprit

[ctx: #592]
en: One
ro: una

[ctx: #593]
en: All
ro: toate

[ctx: #594]
en: Off
ro: oprit

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
ro: Repetă: oprit

[ctx: #596]
en: Repeat: One
ro: Repetă: una

[ctx: #597]
en: Repeat: All
ro: Repetă: toate

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
ro: Copiază CD audio

[ctx: #601]
en: Medium
ro: medie

[ctx: #602]
en: Standard
ro: standard

[ctx: #603]
en: Extreme
ro: extremă

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
ro: rată de biți constantă

[ctx: #605]
en: Ripping...
ro: Se extrage...

[ctx: #607]
en: To:
ro: Către:

[ctx: #608]
en: Could not rip CD or track
ro: Nu se poate copia CD-ul sau pista

[ctx: #609]
en: CDDARipPath is not set.
ro: CDDARipPath nu este setat.

[ctx: #610]
en: Rip audio track
ro: Copiază pistă audio

[ctx: #611]
en: Enter number
ro: Introduceți număr

[ctx: #612]
en: Bits/sample
ro: Biți/eșantion

[ctx: #613]
en: Sample rate
ro: Rată de eșantionare

[ctx: #614]
en: Virtual folder
ro: Dosar virtual

[ctx: #620]
en: Audio CDs
ro: CD-uri audio

[ctx: #621]
en: Encoder
ro: Codor

[ctx: #622]
en: Quality
ro: Calitate

[ctx: #623]
en: Bitrate
ro: Rată de biți

[ctx: #624]
en: Include track number
ro: Include număr pistă

[ctx: #625]
en: All songs of
ro: Toate cântecele din

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
ro: Seriale în curs de vizionare

[ctx: #629]
en: View mode
ro: Mod de vizualizare

[ctx: #632]
en: Stretch 4:3
ro: Întinde la 4:3

[ctx: #633]
en: Wide Zoom
ro: Zoom lat

[ctx: #634]
en: Stretch 16:9
ro: Întinde la 16:9

[ctx: #635]
en: Original Size
ro: Dimensiune originală

[ctx: #636]
en: Custom
ro: Particularizat

[ctx: #638]
en: ReplayGain volume adjustments
ro: Ajustarea volumului ReplayGain

[ctx: #639]
en: Use track levels
ro: Folosește nivele pistă

[ctx: #640]
en: Use album levels
ro: Folosește nivele album

[ctx: #641]
en: PreAmp Level - ReplayGained files
ro: Nivel PreAmp - fișiere ReplayGain

[ctx: #642]
en: PreAmp Level - Non ReplayGained files
ro: Nivel PreAmp - fișiere non-ReplayGain

[ctx: #643]
en: Avoid clipping on ReplayGained files
ro: Evită distorsiunile pentru fișierele ReplayGained

[ctx: #644]
en: Crop black bars
ro: Elimină benzile negre

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
ro: Un fișier mare trebuie dezarhivat. Continuați?

[ctx: #646]
en: Remove from library
ro: Elimină din mediatecă

[ctx: #647]
en: Export video library
ro: Exportă mediateca video

[ctx: #648]
en: Import video library
ro: Importă mediatecă

[ctx: #649]
en: Importing
ro: Se importă

[ctx: #650]
en: Exporting
ro: Se exportă

[ctx: #651]
en: Browse for library
ro: Alegere mediatecă

[ctx: #652]
en: Years
ro: An

[ctx: #653]
en: Update library
ro: Actualizează mediateca

[ctx: #654]
en: Show debug info
ro: Arată informații de depanare

[ctx: #655]
en: Browse for executable
ro: Alegere executabil

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
ro: Alegere listă de redare

[ctx: #657]
en: Browse for folder
ro: Alegere dosar

[ctx: #658]
en: Song information
ro: Informații cântec

[ctx: #659]
en: Non-linear stretch
ro: Întindere non-liniară

[ctx: #660]
en: Volume amplification
ro: Amplificare volum

[ctx: #661]
en: Choose export folder
ro: Alegere dosar de export

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
ro: Acest fișier nu mai este disponibil.

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
ro: Doriți să îl eliminați din mediatecă?

[ctx: #664]
en: Browse for Script
ro: Caută script

[ctx: #665]
en: Compression level
ro: Nivel de comprimare

[ctx: #667]
en: Enable Dolby Digital transcoding
ro: Activați transcodarea Dolby Digital

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
ro: Se curăță mediateca

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
ro: Se elimină cântecele vechi din mediatecă

[ctx: #702]
en: This path has been scanned before
ro: Această cale a mai fost scanată

[ctx: #705]
en: Network
ro: Rețea

[ctx: #708]
en: Use an HTTP proxy server to access the internet
ro: Folosește un server proxy HTTP pentru accesul la Internet

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
ro: Portul specificat nu este valid. Valoarea trebuie să fie între 1 și 65535.

[ctx: #713]
en: HTTP proxy
ro: Proxy HTTP

[ctx: #715]
en: Assignment
ro: Sarcină

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
ro: Automat (DHCP)

[ctx: #717]
en: Manual (Static)
ro: Manual (static)

[ctx: #719]
en: IP address
ro: Adresă IP

[ctx: #721]
en: Default gateway
ro: Gateway implicit

[ctx: #722]
en: DNS server
ro: Server DNS

[ctx: #723]
en: Save & restart
ro: Salvează și repornește

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
ro: Adresa specificată nu este validă. Standardul este AAA.BBB.CCC.DDD

[ctx: #725]
en: with numbers between 0 and 255.
ro: cu numere între 0 și 255.

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
ro: Modificările nu au fost salvate. Continuați fără a le salva?

[ctx: #727]
en: Web server
ro: Server Web

[ctx: #728]
en: FTP server
ro: Server FTP

[ctx: #732]
en: Save & apply
ro: Salvează și aplică

[ctx: #733]
en: Password
ro: Parolă

[ctx: #734]
en: No pass
ro: Nicio parolă

[ctx: #735]
en: Character set
ro: Set de caractere

[ctx: #736]
en: Style
ro: Stil

[ctx: #737]
en: Colour
ro: Culoare

[ctx: #739]
en: Bold
ro: Aldin

[ctx: #740]
en: Italics
ro: Cursiv

[ctx: #741]
en: Bold italics
ro: Cursiv aldin

[ctx: #742]
en: White
ro: Alb

[ctx: #743]
en: Yellow
ro: Galben

[ctx: #744]
en: Files
ro: Fișiere

[ctx: #745]
en: No scanned information for this view
ro: Nicio informație scanată pentru această săptămână

[ctx: #746]
en: Please turn off library mode
ro: Vă rugăm opriți modul mediatecă

[ctx: #747]
en: Error loading image
ro: Eroare la încărcarea imaginii

[ctx: #748]
en: Edit path
ro: Modifică cale

[ctx: #749]
en: Mirror image
ro: Oglindire imagine

[ctx: #750]
en: Are you sure?
ro: Sigur doriți acest lucru?

[ctx: #751]
en: Removing source
ro: Eliminare sursă

[ctx: #754]
en: Add program link
ro: Adaugă legătură program

[ctx: #755]
en: Edit program path
ro: Modifică cale program

[ctx: #756]
en: Edit program name
ro: Modifică nume program

[ctx: #757]
en: Edit path depth
ro: Modifică adâncime cale

[ctx: #759]
en: View: Big list
ro: Vizualizare: Listă mare

[ctx: #760]
en: Yellow
ro: Galben

[ctx: #761]
en: White
ro: Alb

[ctx: #762]
en: Blue
ro: Albastru

[ctx: #763]
en: Bright green
ro: Verde deschis

[ctx: #764]
en: Yellow green
ro: Verde galben

[ctx: #766]
en: Light grey
ro: Gri deschis

[ctx: #767]
en: Grey
ro: Gri

[ctx: #770]
en: Error %i: share not available
ro: Eroare %i: partajarea nu este disponibilă

[ctx: #772]
en: Audio output
ro: Ieșire audio

[ctx: #773]
en: Seeking
ro: Salt

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
ro: Dosar prezentare diapozitive

[ctx: #775]
en: Network interface
ro: Interfață rețea

[ctx: #776]
en: Wireless network name (ESSID)
ro: Nume rețea fără fir (ESSID)

[ctx: #777]
en: Wireless password
ro: Parolă Wireless

[ctx: #778]
en: Wireless security
ro: Securitate Wireless

[ctx: #779]
en: Save and apply network interface settings
ro: Salvează și aplică setările interfeței rețea

[ctx: #780]
en: No encryption
ro: Fără criptare

[ctx: #784]
en: Applying network interface settings. Please wait.
ro: Se aplică setările interfeței de rețea. Vă rugăm, așteptați.

[ctx: #785]
en: Network interface restarted successfully.
ro: Interfața de rețea a fost repornită cu succes.

[ctx: #786]
en: Network interface did not start successfully.
ro: Interfața de rețea nu a pornit cu succes.

[ctx: #787]
en: Interface disabled
ro: Interfață dezactivată

[ctx: #788]
en: Network interface disabled successfully.
ro: Interfață rețea dezactivată cu succes.

[ctx: #789]
en: Wireless network name (ESSID)
ro: Nume rețea fără fir (ESSID)

[ctx: #790]
en: Remote control
ro: Telecomandă

[ctx: #791]
en: Allow programs on this system to control Kodi
ro: Permite programelor din acest sistem să controleze Kodi

[ctx: #793]
en: Port range
ro: Interval porturi

[ctx: #794]
en: Allow programs on other systems to control Kodi
ro: Permite programelor din alte sisteme să controleze Kodi

[ctx: #795]
en: Initial repeat delay (ms)
ro: Înârziere la repetare inițială (ms)

[ctx: #796]
en: Continuous repeat delay (ms)
ro: Întârziere la repetare continuă (ms)

[ctx: #797]
en: Maximum number of clients
ro: Număr maxim de clienți

[ctx: #798]
en: Internet access
ro: Acces la Internet

[ctx: #799]
en: Library Update
ro: Actualizare videotecă

[ctx: #800]
en: Music library needs to rescan tags from files.
ro: Mediateca cu muzică trebuie să scaneze etichetele fișierelor din nou.

[ctx: #801]
en: Would you like to scan now?
ro: Dorești să efectuezi scanarea acum?

[ctx: #850]
en: Invalid port number entered
ro: Număr portului nu este valid

[ctx: #851]
en: Valid port range is 1-65535
ro: Interval valid de porturi este 1-65535

[ctx: #852]
en: Valid port range is 1024-65535
ro: Interval valid de porturi este 1024-65535

[ctx: #997]
en: Add Pictures...
ro: Adaugă imagini...

[ctx: #998]
en: Add Music...
ro: Adaugă muzică...

[ctx: #999]
en: Add Videos...
ro: Adaugă filme...

[ctx: #1000]
en: Preview
ro: Previzualizare

[ctx: #1001]
en: Unable to connect
ro: Imposibil de conectat

[ctx: #1002]
en: Kodi was unable to connect to the network location.
ro: Kodi nu s-a putut conecta la locația rețelei.

[ctx: #1003]
en: This could be due to the network not being connected.
ro: Este posibil ca rețeaua să nu fie conectată.

[ctx: #1004]
en: Would you like to add it anyway?
ro: Doriți să îl adăugați oricum?

[ctx: #1006]
en: IP address
ro: Adresă IP

[ctx: #1007]
en: Add network location
ro: Adăugare locație rețea

[ctx: #1009]
en: Server address
ro: Adresă server

[ctx: #1010]
en: Server name
ro: Nume server

[ctx: #1011]
en: Remote path
ro: Cale la distanță

[ctx: #1012]
en: Shared folder
ro: Dosar partajat

[ctx: #1014]
en: Username
ro: Utilizator

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
ro: Alegere server rețea

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
ro: Introduceți adresa de rețea a serverului

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
ro: Introduceți calea de pe server

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
ro: Introduceți număr port

[ctx: #1019]
en: Enter the username
ro: Introduceți nume utilizator

[ctx: #1020]
en: Add %s source
ro: Adăugare sursă %s

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
ro: Introduceți căi sau alegeți locații media.

[ctx: #1022]
en: Enter a name for this media Source.
ro: Introduceți un nume pentru această sursă media.

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
ro: Alegere partajare nouă

[ctx: #1024]
en: Browse
ro: Alege

[ctx: #1025]
en: Could not retrieve directory information.
ro: Nu se pot obține informații dosar.

[ctx: #1026]
en: Add source
ro: Adaugă sursă

[ctx: #1027]
en: Edit source
ro: Modifică sursa

[ctx: #1028]
en: Edit %s source
ro: Modificare sursă %s

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
ro: Introduceți noua etichetă

[ctx: #1030]
en: Browse for image
ro: Alegere imagine

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
ro: Alegere dosar de imagini

[ctx: #1032]
en: Add network location...
ro: Adaugă locație rețea...

[ctx: #1033]
en: Browse for file
ro: Căutare fișier

[ctx: #1034]
en: Submenu
ro: Submeniu

[ctx: #1035]
en: Enable submenu buttons
ro: Activează butoane submeniu

[ctx: #1036]
en: Favourites
ro: Favorite

[ctx: #1037]
en: Video Add-ons
ro: Suplimente video

[ctx: #1038]
en: Music Add-ons
ro: Suplimente audio

[ctx: #1039]
en: Picture Add-ons
ro: Suplimente imagini

[ctx: #1040]
en: Loading directory
ro: Se încarcă directorul

[ctx: #1041]
en: Retrieved %i items
ro: S-au obținut %i elemente

[ctx: #1042]
en: Retrieved %i of %i items
ro: S-au obținut %i din %i elemente

[ctx: #1043]
en: Program Add-ons
ro: Suplimente programe

[ctx: #1045]
en: Add-on settings
ro: Configurare supliment

[ctx: #1046]
en: Access points
ro: Puncte de acces

[ctx: #1047]
en: Other...
ro: Altele...

[ctx: #1048]
en: Username
ro: Utilizator

[ctx: #1049]
en: Script settings
ro: Setări script

[ctx: #1050]
en: Singles
ro: Individuale

[ctx: #1051]
en: Enter web address
ro: Introduceți adresă web

[ctx: #1180]
en: Proxy type
ro: Tip Proxy

[ctx: #1185]
en: SOCKS5 with remote dns resolving
ro: SOCKS5 cu rezolvare DNS la distanță

[ctx: #1200]
en: SMB client
ro: Client SMB

[ctx: #1202]
en: Workgroup
ro: Grup de lucru

[ctx: #1203]
en: Default username
ro: Nume utilizator implicit

[ctx: #1204]
en: Default password
ro: Parolă implicită

[ctx: #1207]
en: WINS server
ro: Server WINS

[ctx: #1208]
en: Mount SMB shares
ro: Monteză partajări SMB

[ctx: #1210]
en: Remove
ro: Elimină

[ctx: #1211]
en: Music
ro: Muzică

[ctx: #1213]
en: Pictures
ro: Imagini

[ctx: #1214]
en: Files
ro: Fișiere

[ctx: #1215]
en: Music & video
ro: Muzică și video

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
ro: Muzică și imagini

[ctx: #1217]
en: Music & files
ro: Muzică și fișiere

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
ro: Video și imagini

[ctx: #1219]
en: Video & files
ro: Video și fișiere

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
ro: Imagini și fișiere

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
ro: Muzică, video și imagini

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
ro: Muzică, video, imagini și fișiere

[ctx: #1223]
en: Disabled
ro: Dezactivat

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
ro: Fișiere, muzică și video

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
ro: Fișiere, imagini și muzică

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
ro: Fișiere, imagini și video

[ctx: #1229]
en: Music & programs
ro: Muzică și programe

[ctx: #1230]
en: Video & programs
ro: Video și programe

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
ro: Imagini și programe

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
ro: Muzică, video, imagini și programe

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
ro: Programe, video și muzică

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
ro: Programe, imagini și muzică

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
ro: Programe, imagini și video

[ctx: #1259]
en: Zeroconf
ro: Neconfigurat

[ctx: #1260]
en: Announce these services to other systems via Zeroconf
ro: Anunță aceste servicii către celelalte sisteme prin Zeroconf

[ctx: #1270]
en: Allow Kodi to receive AirPlay content
ro: Permite Kodi să primească conținut AirPlay

[ctx: #1271]
en: Device name
ro: Nume dispozitiv

[ctx: #1272]
en: Use password protection
ro: Folosiți o parolă pentru protecție

[ctx: #1275]
en: Filter %s
ro: Filtrează %s

[ctx: #1300]
en: Custom audio device
ro: Dispozitiv audio specific

[ctx: #1301]
en: Custom passthrough device
ro: Dispozitiv de traversare specific

[ctx: #1381]
en: Extreme
ro: extremă

[ctx: #1382]
en: Whirls
ro: Vârtejuri

[ctx: #1384]
en: Broken
ro: Defect

[ctx: #1389]
en: Windy
ro: mult vânt

[ctx: #1390]
en: Settings
ro: Setări

[ctx: #1396]
en: Drifting
ro: curenți

[ctx: #1397]
en: and
ro: și

[ctx: #1398]
en: Freezing
ro: îngheț

[ctx: #1399]
en: Late
ro: mai târziu

[ctx: #1400]
en: Isolated
ro: izolat

[ctx: #1401]
en: Thundershowers
ro: ploi cu tunete

[ctx: #1402]
en: Thunder
ro: tunet

[ctx: #1403]
en: Sun
ro: soare

[ctx: #1404]
en: Heavy
ro: puternic

[ctx: #1405]
en: in
ro: în

[ctx: #1407]
en: Vicinity
ro: apropiere

[ctx: #1408]
en: Ice
ro: gheață

[ctx: #1409]
en: Crystals
ro: cristale

[ctx: #1410]
en: Calm
ro: calm

[ctx: #1411]
en: with
ro: cu

[ctx: #1412]
en: windy
ro: mult vânt

[ctx: #1413]
en: Patches
ro: Petice

[ctx: #1414]
en: Thunderstorm
ro: furtună cu trăznete

[ctx: #1415]
en: Drizzle
ro: burniță

[ctx: #1416]
en: Foggy
ro: încețoșat

[ctx: #1417]
en: Grains
ro: picățele

[ctx: #1418]
en: Thunderstorms
ro: Furtuni (cu trăznete)

[ctx: #1419]
en: Shallow
ro: Superficial

[ctx: #1420]
en: Moderate
ro: moderat

[ctx: #1421]
en: Very High
ro: foarte ridicat

[ctx: #1422]
en: Windy
ro: mult vânt

[ctx: #1423]
en: Mist
ro: ceață

[ctx: #1424]
en: Overcast
ro: Acoperit de nori

[ctx: #1425]
en: Pellets
ro: Particule

[ctx: #1426]
en: Hail
ro: Grindină

[ctx: #1427]
en: Smoke
ro: Fum

[ctx: #1428]
en: Volcanic
ro: Vulcanic

[ctx: #1429]
en: Ash
ro: Cenușă

[ctx: #1430]
en: Widespread
ro: Pe scară largă

[ctx: #1431]
en: Dust
ro: Praf

[ctx: #1432]
en: Sand
ro: Nisip

[ctx: #1433]
en: Spray
ro: Stropi

[ctx: #1434]
en: Whirls
ro: Vârtejuri

[ctx: #1435]
en: Sandstorm
ro: Furtună de nisip

[ctx: #1436]
en: Blowing
ro: Suflând

[ctx: #1437]
en: Pellet
ro: Particulă

[ctx: #1438]
en: Small
ro: Mică

[ctx: #1439]
en: and
ro: şi

[ctx: #1440]
en: Sleet
ro: Lapoviță

[ctx: #1441]
en: with
ro: cu

[ctx: #1442]
en: Chance
ro: Șansă

[ctx: #1443]
en: of
ro: de a

[ctx: #1444]
en: Funnel
ro: Pâlnie

[ctx: #1445]
en: Cloud
ro: Nor

[ctx: #1446]
en: Unknown
ro: Necunoscut

[ctx: #1447]
en: Squals
ro: Vijelie

[ctx: #1448]
en: Precipitation
ro: Precipitație

[ctx: #1449]
en: Partial
ro: Parțial

[ctx: #1450]
en: Put display to sleep when idle
ro: Pune ecranul în repaus în perioada de inactivitate

[ctx: #2050]
en: Runtime
ro: Durată

[ctx: #2080]
en: Empty list
ro: Listă goală

[ctx: #2081]
en: Went back to parent list because the active list has been emptied
ro: Am revenit la list părinte pentru că lista active a fost golită

[ctx: #2100]
en: Script failed! : %s
ro: Scriptul a eșuat! : %s

[ctx: #2101]
en: Newer version needed - See log
ro: Este necesară o versiune mai nouă - Vedeți istoric modificări

[ctx: #10000]
en: Home
ro: Acasă

[ctx: #10001]
en: Programs
ro: Programe

[ctx: #10002]
en: Pictures
ro: Imagini

[ctx: #10003]
en: File manager
ro: Gestionar de fișiere

[ctx: #10004]
en: Settings
ro: Setări

[ctx: #10005]
en: Music
ro: Muzică

[ctx: #10006]
en: Videos
ro: Filme

[ctx: #10007]
en: System information
ro: Informații sistem

[ctx: #10008]
en: Settings - General
ro: Setări - Generale

[ctx: #10009]
en: Settings - Screen
ro: Setări - Ecran

[ctx: #10010]
en: Settings - Appearance - GUI Calibration
ro: Setări - Aspect - Calibrare GUI

[ctx: #10011]
en: Settings - Videos - Screen Calibration
ro: Setări - Filme - Calibrare ecran

[ctx: #10012]
en: Settings - Pictures
ro: Setări - Imagini

[ctx: #10013]
en: Settings - Programs
ro: Setări - Programe

[ctx: #10014]
en: Settings - Weather
ro: Setări - Meteo

[ctx: #10015]
en: Settings - Music
ro: Setări - Muzică

[ctx: #10016]
en: Settings - System
ro: Setări - Sistem

[ctx: #10017]
en: Settings - Videos
ro: Setări - Filme

[ctx: #10018]
en: Settings - Network
ro: Setări - Rețea

[ctx: #10019]
en: Settings - Appearance
ro: Setări - Aspect

[ctx: #10020]
en: Scripts
ro: Scripturi

[ctx: #10021]
en: Web Browser
ro: Navigator web

[ctx: #10025]
en: Videos
ro: Filme

[ctx: #10028]
en: Videos/Playlist
ro: Filme/Listă de redare

[ctx: #10029]
en: Login screen
ro: Ecran de autentificare

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
ro: Setări - Profile

[ctx: #10035]
en: Reset
ro: Resetare

[ctx: #10036]
en: Basic
ro: De bază

[ctx: #10038]
en: Advanced
ro: Avansat

[ctx: #10041]
en: Reset above settings to default
ro: Resetați setările de mai sus la valorile implicite

[ctx: #10042]
en: Are you sure you want to reset the settings in this category?
ro: Sigur doriți să resetați setările acestei categorii?

[ctx: #10043]
en: Help
ro: Ajutor

[ctx: #10044]
en: No help available
ro: Ajutor indisponibil

[ctx: #10045]
en: Resets all the visible settings to their default values.
ro: Resetează toate setările vizibile la valorile implicite.

[ctx: #10126]
en: File browser
ro: Navigator fișiere

[ctx: #10128]
en: Network setup
ro: Setare rețea

[ctx: #10129]
en: Media source
ro: Sursă media

[ctx: #10130]
en: Profile settings
ro: Setări profil

[ctx: #10131]
en: Lock settings
ro: Configurare blocare

[ctx: #10132]
en: Content settings
ro: Setări conținut

[ctx: #10134]
en: Favourites
ro: Favorite

[ctx: #10135]
en: Songs/Info
ro: Piese/Info

[ctx: #10136]
en: Smart playlist editor
ro: Editor listă inteligentă

[ctx: #10137]
en: Smart playlist rule editor
ro: Editor reguli listă inteligentă

[ctx: #10139]
en: Pictures/Info
ro: Imagini/Info

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
ro: Configurare supliment

[ctx: #10210]
en: Looking for subtitles...
ro: Se caută subtitrări...

[ctx: #10211]
en: Looking for or caching subtitles...
ro: Se caută sau se pun în memorie subtitrări...

[ctx: #10212]
en: terminating
ro: se oprește

[ctx: #10213]
en: buffering
ro: se preîncarcă

[ctx: #10214]
en: Opening stream
ro: Se deschide fluxul

[ctx: #10500]
en: Music/Playlist
ro: Muzică/Listă de redare

[ctx: #10501]
en: Music/Files
ro: Muzică/Fișiere

[ctx: #10502]
en: Music/Library
ro: Muzică/Mediatecă

[ctx: #10503]
en: Playlist editor
ro: Editor listă de redare

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
ro: Top 100 de cântece

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
ro: Top 100 de albume

[ctx: #10506]
en: Programs
ro: Programe

[ctx: #10507]
en: Configuration
ro: Configurație

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
ro: Previziune meteo

[ctx: #10509]
en: Network gaming
ro: Jocuri în rețea

[ctx: #10510]
en: Extensions
ro: Extensii

[ctx: #10511]
en: System info
ro: Informații sistem

[ctx: #10516]
en: Music - Library
ro: Mediatecă audio

[ctx: #10517]
en: Now Playing - Music
ro: Muzică acum în redare

[ctx: #10522]
en: Now Playing - Videos
ro: Video acum în redare

[ctx: #10523]
en: Album info
ro: Info album

[ctx: #10524]
en: Movie info
ro: Informații film

[ctx: #12001]
en: Music/Info
ro: Muzică/Informații

[ctx: #12003]
en: Videos/Info
ro: Filme/Informații

[ctx: #12004]
en: Scripts/Info
ro: Scripturi/Informații

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
ro: Video pe tot ecranul

[ctx: #12006]
en: Audio visualisation
ro: Vizualizare audio

[ctx: #12009]
en: Rebuild index...
ro: Se reface indexul...

[ctx: #12010]
en: Return to music window
ro: Revino la fereastra de muzică

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
ro: Revino la fereastra de filme

[ctx: #12021]
en: Start from beginning
ro: Pornește de la început

[ctx: #12022]
en: Resume from %s
ro: Reia de la %s

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
ro: Blocat! Introduceți codul...

[ctx: #12326]
en: Enter password
ro: Introduceți parola

[ctx: #12327]
en: Enter master code
ro: Introduceți codul principal

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
ro: Introduceți codul de deblocare

[ctx: #12329]
en: or press C to cancel
ro: sau apăsați C pentru a renunța

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
ro: Introduceți combinație de butoane gamepad

[ctx: #12331]
en: press OK, or Back to cancel
ro: apăsați OK, sau Înapoi pentru a renunța

[ctx: #12332]
en: Set lock
ro: Setează blocare

[ctx: #12333]
en: Unlock
ro: Deblochează

[ctx: #12334]
en: Reset lock
ro: Resetează blocare

[ctx: #12335]
en: Remove lock
ro: Elimină blocare

[ctx: #12337]
en: Numeric password
ro: Parolă numerică

[ctx: #12338]
en: Gamepad button combo
ro: Combinație butoane gamepad

[ctx: #12339]
en: Full-text password
ro: Parolă completă

[ctx: #12340]
en: Enter new password
ro: Introduceți noua parolă

[ctx: #12341]
en: Re-Enter new password
ro: Reintroduceți noua parolă

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
ro: Parola nu este corectă,

[ctx: #12343]
en: retries left
ro: încercări rămase

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
ro: Parolele introduse nu se potrivesc.

[ctx: #12345]
en: Access denied
ro: Acces refuzat

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
ro: S-a ajuns la limita de încercări.

[ctx: #12347]
en: The system will now power down.
ro: Sistemul se va opri acum.

[ctx: #12348]
en: Item locked
ro: Element blocat

[ctx: #12349]
en: Updating video library art
ro: Actualizare imagini videotecă

[ctx: #12350]
en: Processing %s
ro: Procesare %s

[ctx: #12351]
en: The art cache in your video library needs updating.
ro: Imaginile mediatecii video stocate în cache necesită actualizare

[ctx: #12352]
en: No downloading is needed.
ro: Nu este necesară nicio descărcare

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
ro: Reactivează blocarea

[ctx: #12354]
en: Would you like to update it now?
ro: Doriți să îl actualizați acum?

[ctx: #12356]
en: Change lock
ro: Schimbă blocare

[ctx: #12357]
en: Source lock
ro: Blocare sursă

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
ro: Parola nu a fost introdusă. Încercați din nou.

[ctx: #12360]
en: Master lock
ro: Blocare principală

[ctx: #12362]
en: Shutdown system if Master Lock retries exceeded
ro: Oprește sistemul dacă s-a ajuns la limita încercărilor pentru Blocarea principală

[ctx: #12367]
en: Master code is not valid
ro: Codul principal nu este valid

[ctx: #12368]
en: Please enter a valid master code
ro: Introduceți un cod principal valid

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
ro: Setări și gestionar de fișiere

[ctx: #12376]
en: Set as default for all videos
ro: Setează ca standard pentru video

[ctx: #12377]
en: This will reset any previously saved values
ro: Vor fi resetate toate valorile salvate anterior.

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
ro: Durată de afișare pentru fiecare imagine

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
ro: Folosește efecte de mișcare și mărire

[ctx: #12383]
en: 12 hour clock
ro: Ceas 12 ore

[ctx: #12384]
en: 24 hour clock
ro: Ceas 24 ore

[ctx: #12385]
en: Day/Month
ro: Zi/Lună

[ctx: #12386]
en: Month/Day
ro: Lună/Zi

[ctx: #12390]
en: System uptime
ro: Sistem pornit de

[ctx: #12391]
en: Minutes
ro: minute

[ctx: #12392]
en: Hours
ro: ore

[ctx: #12393]
en: Days
ro: zile

[ctx: #12394]
en: Total uptime
ro: Timp total de funcționare

[ctx: #12395]
en: Battery level
ro: Nivel baterie

[ctx: #12396]
en: Auto updates: On
ro: Actualizări automate: Pornite

[ctx: #12397]
en: Auto updates: Notify
ro: Actualizări automate: Anunță

[ctx: #12398]
en: Auto updates: Never
ro: Actualizări automate: Niciodată

[ctx: #12600]
en: Weather
ro: Meteo

[ctx: #12900]
en: Screensaver
ro: Protector ecran

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
ro: OSD în mod ecran complet

[ctx: #13000]
en: System
ro: Sistem

[ctx: #13001]
en: Immediate HD spindown
ro: Încetinire imediată HD

[ctx: #13002]
en: Video only
ro: Doar video

[ctx: #13003]
en: - Delay
ro: - Întârziere

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
ro: - Durată minimă fișier

[ctx: #13005]
en: Shutdown
ro: Închidere

[ctx: #13008]
en: Shutdown function
ro: Tip de închidere

[ctx: #13009]
en: Quit
ro: Ieșire

[ctx: #13010]
en: Hibernate
ro: Hibernare

[ctx: #13011]
en: Suspend
ro: Repaus

[ctx: #13012]
en: Exit
ro: Ieșire

[ctx: #13013]
en: Reboot
ro: Repornire

[ctx: #13015]
en: Power button action
ro: Acțiune buton de pornire (power)

[ctx: #13016]
en: Power off System
ro: Închidere sistem

[ctx: #13017]
en: Inhibit idle shutdown
ro: Prevenire oprire în cazul inactivităţii

[ctx: #13018]
en: Allow idle shutdown
ro: Permite oprire în cazul inactivităţii

[ctx: #13020]
en: Is another session active, perhaps over ssh?
ro: Este activă o altă sesiune, poate peste ssh?

[ctx: #13021]
en: Mounted removable harddrive
ro: Disc dur detașabil montat

[ctx: #13022]
en: Unsafe device removal
ro: Eliminare dispozitiv nesigură

[ctx: #13023]
en: Successfully removed device
ro: Dispozitiv eliminat cu succes

[ctx: #13024]
en: Joystick plugged
ro: Joystick conectat

[ctx: #13025]
en: Joystick unplugged
ro: Joystick deconectat

[ctx: #13026]
en: Try to wake remote servers on access
ro: Incearcă pornirea la server-elor la accesare

[ctx: #13028]
en: Waiting for network to connect...
ro: Se așteaptă conectarea la retea...

[ctx: #13029]
en: Failed to execute Wake on Lan!
ro: S-a eșuat executare Wake on LAN!

[ctx: #13030]
en: Waiting for server to wake up...
ro: Se așteaptă pornirea server-ului...

[ctx: #13050]
en: Running low on battery
ro: Energie baterie scăzută

[ctx: #13100]
en: Flicker filter
ro: Filtru pâlpâire

[ctx: #13101]
en: Let driver choose (requires restart)
ro: Permite driverului să aleagă (necesită repornire)

[ctx: #13105]
en: Vertical blank sync
ro: Sincronizare verticală goală

[ctx: #13106]
en: Disabled
ro: Dezactivat

[ctx: #13107]
en: Enabled during video playback
ro: Activată în timpul redării video

[ctx: #13108]
en: Always enabled
ro: Activat întotdeauna

[ctx: #13109]
en: Test & apply resolution
ro: Testare și aplicare rezoluție

[ctx: #13110]
en: Save resolution?
ro: Salvare rezoluție

[ctx: #13112]
en: High quality upscaling
ro: Mărire cu calitate înaltă

[ctx: #13113]
en: Disabled
ro: Dezactivat

[ctx: #13114]
en: Enabled for SD content
ro: Activat pentru conținut SD

[ctx: #13115]
en: Always enabled
ro: Activat întotdeauna

[ctx: #13116]
en: Upscaling method
ro: Metodă de mărire (upscaling)

[ctx: #13121]
en: VDPAU HQ Upscaling level
ro: Nivel de mărire VDPAU HQ

[ctx: #13130]
en: Blank other displays
ro: Întunecă celelalte ecrane

[ctx: #13131]
en: Disabled
ro: Dezactivat

[ctx: #13132]
en: Blank displays
ro: Întunecă ecrane

[ctx: #13140]
en: Active connections detected!
ro: Au fost detectate conexiuni active!

[ctx: #13141]
en: If you proceed, you might not be able to control Kodi
ro: Dacă continuați, există posibilitatea să nu mai puteți controla Kodi

[ctx: #13142]
en: any longer. Are you sure you want to stop the Event server?
ro: Sigur doriți să opriți serverul Event?

[ctx: #13144]
en: Change Apple Remote mode?
ro: Schimbați modul Apple Remote?

[ctx: #13145]
en: If you are currently using the Apple Remote to control
ro: Dacă în acest moment folosiți Apple Remote pentru a controla

[ctx: #13146]
en: Kodi, changing this setting might affect your ability
ro: Kodi, modificând această setare vă poate afecta abilitatea

[ctx: #13147]
en: to continue controlling it. Do you want to proceed?
ro: de a continua să îl controlați. Doriți să continuați?

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
ro: Mască de rețea

[ctx: #13161]
en: Primary DNS
ro: DNS primar

[ctx: #13170]
en: Never
ro: Niciodată

[ctx: #13171]
en: Immediately
ro: Imediat

[ctx: #13172]
en: After %i secs
ro: După %i secunde

[ctx: #13173]
en: HDD install date:
ro: Dată instalare HDD:

[ctx: #13174]
en: HDD power cycle count:
ro: Număr de porniri HDD:

[ctx: #13200]
en: Profiles
ro: Profile

[ctx: #13201]
en: Delete profile '%s'?
ro: Ștergeți profilul '%s'?

[ctx: #13204]
en: Last loaded profile:
ro: Ultimul profil încărcat:

[ctx: #13205]
en: Unknown
ro: Necunoscut

[ctx: #13206]
en: Overwrite
ro: Suprascrie

[ctx: #13208]
en: Alarm clock
ro: Ceas alarmă

[ctx: #13209]
en: Alarm clock interval (in minutes)
ro: Interval ceas alarmă (în minute)

[ctx: #13210]
en: Started, alarm in %im
ro: Pornit, alarmă în %i minute

[ctx: #13211]
en: Alarm!
ro: Alarmă!

[ctx: #13212]
en: Cancelled with %im%is left
ro: Anulat cu %im%is rămase

[ctx: #13213]
en: %2.0fm
ro: %2.0f m

[ctx: #13214]
en: %2.0fs
ro: %2.0f s

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
ro: Caută subtitrări în arhive RAR

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
ro: Alegere subtitrare...

[ctx: #13251]
en: Move item
ro: Mută elementul

[ctx: #13252]
en: Move item here
ro: Mută elementul aici

[ctx: #13253]
en: Cancel move
ro: Renunță la mutare

[ctx: #13271]
en: CPU Usage:
ro: Utilizare procesor:

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
ro: Conectat, dar niciun server DNS disponibil.

[ctx: #13275]
en: Hard Disk
ro: Disc dur

[ctx: #13277]
en: Storage
ro: Stocare

[ctx: #13278]
en: Default
ro: Implicit

[ctx: #13279]
en: Network
ro: Rețea

[ctx: #13281]
en: Hardware
ro: Componente

[ctx: #13283]
en: Operating system:
ro: Sistem de operare:

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
ro: Viteză CPU:

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
ro: Codor video:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
ro: Rezoluție ecran:

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
ro: Cablu A/V:

[ctx: #13294]
en: DVD region:
ro: Regiune DVD:

[ctx: #13296]
en: Connected
ro: conectat

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
ro: Neconectat. Verificați setările rețelei.

[ctx: #13299]
en: Target temperature
ro: Temperatură țintă

[ctx: #13300]
en: Fan speed
ro: Viteză ventilator

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
ro: Control temperatură automat

[ctx: #13302]
en: Fan speed override
ro: Înlocuire viteză ventilator

[ctx: #13303]
en: Fonts
ro: Font-uri

[ctx: #13304]
en: Enable flipping bi-directional strings
ro: Activează inversare pentru textele bi-direcționale

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
ro: Afișează fluxuri de știri RSS

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
ro: Arată elementele dosarului părinte

[ctx: #13307]
en: Track naming template
ro: Model de numire piste

[ctx: #13308]
en: Do you wish to reboot your system
ro: Doriți să reporniți sistemul

[ctx: #13309]
en: instead of just Kodi?
ro: în loc de Kodi?

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
ro: Efect de zoom

[ctx: #13311]
en: Float effect
ro: Efect de plutire

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
ro: Reducere bări negre

[ctx: #13313]
en: Restart
ro: Repornire

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
ro: Suprapune cântece

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
ro: Generează miniaturi din nou

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
ro: Miniaturi recursive

[ctx: #13317]
en: View slideshow
ro: Prezentare diapozitive

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
ro: Prezentare diapozitive recursivă

[ctx: #13321]
en: Left only
ro: Doar în stânga

[ctx: #13322]
en: Right only
ro: Doar în dreapta

[ctx: #13323]
en: Enable karaoke support
ro: Activează karaoke

[ctx: #13324]
en: Background transparency
ro: Transparență fundal

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
ro: Transparență prim plan

[ctx: #13326]
en: A/V delay
ro: Întârziere A/V

[ctx: #13328]
en: %s not found
ro: %s nu s-a găsit

[ctx: #13329]
en: Error opening %s
ro: Eroare la deschiderea %s

[ctx: #13330]
en: Unable to load %s
ro: Nu se poate încărca %s

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
ro: Eroare: Memorie insuficientă

[ctx: #13332]
en: Move up
ro: Mută în sus

[ctx: #13333]
en: Move down
ro: Mută în jos

[ctx: #13334]
en: Edit label
ro: Modifică eticheta

[ctx: #13335]
en: Make default
ro: Setează ca implicit

[ctx: #13336]
en: Remove button
ro: Elimină buton

[ctx: #13340]
en: Leave as is
ro: Lasă-l așa

[ctx: #13341]
en: Green
ro: Verde

[ctx: #13342]
en: Orange
ro: Portocaliu

[ctx: #13343]
en: Red
ro: Roșu

[ctx: #13344]
en: Cycle
ro: Ciclu

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
ro: Oprește LED-ul la redare

[ctx: #13346]
en: Movie information
ro: Informații film

[ctx: #13347]
en: Queue item
ro: Adaugă la coadă

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
ro: Caută pe IMDb...

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
ro: Scanează pentru conținut nou

[ctx: #13350]
en: Current playlist
ro: Listă de redare curentă

[ctx: #13351]
en: Album information
ro: Informații album

[ctx: #13352]
en: Scan item to library
ro: Scanează în mediatecă

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
ro: Oprește scanarea

[ctx: #13354]
en: Render method
ro: Metodă de redare

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
ro: Pixel shader de calitate slabă

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
ro: Suprapuneri hardware

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
ro: Pixel shader de calitate înaltă

[ctx: #13358]
en: Play item
ro: Redă element

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
ro: Setează poză artist

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
ro: Generează miniaturi automat

[ctx: #13361]
en: Enable voice
ro: Activează voce

[ctx: #13375]
en: Enable device
ro: Activează dispozitiv

[ctx: #13376]
en: Volume
ro: Volum

[ctx: #13377]
en: Default view mode
ro: Mod de vizualizare implicit

[ctx: #13378]
en: Default brightness
ro: Luminozitate implicită

[ctx: #13379]
en: Default contrast
ro: Contrast implicit

[ctx: #13380]
en: Default gamma
ro: Gamma implicită

[ctx: #13381]
en: Resume video
ro: Reia video

[ctx: #13382]
en: Voice mask - Port 1
ro: Mascare voce - Port 1

[ctx: #13383]
en: Voice mask - Port 2
ro: Mascare voce - Port 2

[ctx: #13384]
en: Voice mask - Port 3
ro: Mascare voce - Port 3

[ctx: #13385]
en: Voice mask - Port 4
ro: Mascare voce - Port 4

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
ro: Folosește saltul bazat pe timp

[ctx: #13387]
en: Track naming template - right
ro: Model de numire pistă - dreapta

[ctx: #13388]
en: Preset
ro: Predefinit

[ctx: #13391]
en: Eject/Load
ro: Scoate/Încarcă

[ctx: #13393]
en: Calculate size
ro: Calculează dimensiune

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
ro: Se calculează dimensiune dosar

[ctx: #13395]
en: Video settings
ro: Setări video

[ctx: #13396]
en: Audio and subtitle settings
ro: Setări audio și setări subtitrare

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
ro: Activare subtitrări

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
ro: Scurtături

[ctx: #13399]
en: Ignore articles when sorting (e.g. "the")
ro: Ignoră articolele la sortare (ex: „the”)

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
ro: Suprapune cântece din același album

[ctx: #13401]
en: Browse for %s
ro: Alegere %s

[ctx: #13402]
en: Show track position
ro: Arată poziția pistei

[ctx: #13403]
en: Clear default
ro: Elimină implicit

[ctx: #13404]
en: Resume
ro: Reia

[ctx: #13405]
en: Get thumb
ro: Obține afiș

[ctx: #13406]
en: Picture information
ro: Informații imagine

[ctx: #13407]
en: %s presets
ro: %s predefiniri

[ctx: #13408]
en: (IMDb user rating)
ro: (IMDb aprecieri utilizatori)

[ctx: #13410]
en: Tune in on Last.fm
ro: Prinde radio Last.fm

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
ro: Viteză minimă ventilator

[ctx: #13412]
en: Play from here
ro: Redă începând de aici

[ctx: #13413]
en: Downloading
ro: Se descarcă

[ctx: #13414]
en: Include artists who appear only on compilations
ro: Include artiști care apar doar pe compilații

[ctx: #13415]
en: Render method
ro: Metodă de redare

[ctx: #13416]
en: Auto detect
ro: Detectare automată

[ctx: #13417]
en: Basic shaders (ARB)
ro: Shaderi de bază (ARB)

[ctx: #13418]
en: Advanced shaders (GLSL)
ro: Shaderi avansați (GLSL)

[ctx: #13420]
en: Remove safely
ro: Elimină în siguranță

[ctx: #13422]
en: Start slideshow here
ro: Pornește diapozitive de aici

[ctx: #13423]
en: Remember for this path
ro: Memorează pentru această cale

[ctx: #13424]
en: Use pixel buffer objects
ro: Folosește obiecte de preîncărcare pixel

[ctx: #13425]
en: Allow hardware acceleration (VDPAU)
ro: Permite accelerare hardware (VDPAU)

[ctx: #13426]
en: Allow hardware acceleration (VAAPI)
ro: Permite accelerare hardware (VAAPI)

[ctx: #13427]
en: Allow hardware acceleration (DXVA2)
ro: Permite accelerare hardware (DXVA2)

[ctx: #13428]
en: Allow hardware acceleration (CrystalHD)
ro: Permite accelerare hardware (CrystalHD)

[ctx: #13429]
en: Allow hardware acceleration (VDADecoder)
ro: Permite accelerare hardware (VDADecoder)

[ctx: #13430]
en: Allow hardware acceleration (OpenMax)
ro: Permite accelerare hardware (OpenMax)

[ctx: #13431]
en: Pixel Shaders
ro: Pixel shaders

[ctx: #13432]
en: Allow hardware acceleration (VideoToolbox)
ro: Permite accelerare hardware (VideoToolbox)

[ctx: #13433]
en: Play the next video automatically
ro: Redă următorul clip video automat

[ctx: #13434]
en: Play only this
ro: Redă doar asta

[ctx: #13500]
en: A/V sync method
ro: Metodă sincronizare A/V

[ctx: #13501]
en: Audio clock
ro: ceas audio

[ctx: #13502]
en: Video clock (Drop/Dupe audio)
ro: ceas video (aruncă/duplică audio)

[ctx: #13503]
en: Video clock (Resample audio)
ro: ceas video (reeșantionează audio)

[ctx: #13505]
en: Resample quality
ro: Calitate reeșantionare

[ctx: #13506]
en: Low(fast)
ro: Jos(rapid)

[ctx: #13507]
en: Medium
ro: Mediu

[ctx: #13508]
en: High
ro: Înalt

[ctx: #13509]
en: Really high(slow!)
ro: Foarte înalt(încet!)

[ctx: #13510]
en: Sync playback to display
ro: Sincronizează redarea cu reîmprospătarea ecranului

[ctx: #13511]
en: Choose art
ro: Alege imagine

[ctx: #13512]
en: Current art
ro: Imagine actuală

[ctx: #13513]
en: Remote art
ro: Imagine la distanţă

[ctx: #13514]
en: Local art
ro: Imagine locală

[ctx: #13515]
en: No art
ro: Fără imagine

[ctx: #13550]
en: Pause during refresh rate change
ro: Pauză în timp ce se schimbă rata de reîmprospătare

[ctx: #13551]
en: Off
ro: Oprit

[ctx: #13552]
en: %.1f Second
ro: %.1f secundă

[ctx: #13553]
en: %.1f Seconds
ro: %.1f secunde

[ctx: #13600]
en: Apple remote
ro: Telecomandă Apple

[ctx: #13602]
en: Allow start of Kodi using the remote
ro: Permite pornirea Kodi folosind telecomanda

[ctx: #13603]
en: Sequence delay time
ro: Timp secvență de întârziere

[ctx: #13610]
en: Disabled
ro: Dezactivat

[ctx: #13612]
en: Universal Remote
ro: Telecomandă universală

[ctx: #13613]
en: Multi Remote (Harmony)
ro: Multi-telecomandă (Harmony)

[ctx: #13620]
en: Apple Remote Error
ro: Eroare telecomandă Apple

[ctx: #14000]
en: Stack
ro: Stivă

[ctx: #14001]
en: Unstack
ro: Scoate din stivă

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
ro: Se descarcă fișierul listă de redare...

[ctx: #14004]
en: Downloading streams list...
ro: Se descarcă lista de fluxuri...

[ctx: #14005]
en: Parsing streams list...
ro: Se analizează lista de fluxuri...

[ctx: #14006]
en: Downloading streams list failed
ro: Descărcarea listei de fluxuri a eșuat

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
ro: Descărcarea fișierului listă de redare a eșuat

[ctx: #14009]
en: Games directory
ro: Director de jocuri

[ctx: #14010]
en: Auto switch to thumbs based on
ro: Comutare automată a miniaturilor bazată pe

[ctx: #14011]
en: Enable auto switching to thumbs view
ro: Activează comutare automată către vizualizare miniaturi

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
ro: - Folosește pictrograme mari

[ctx: #14013]
en: - Switch based on
ro: - Comutare bazată pe

[ctx: #14014]
en: - Percentage
ro: - Procentaj

[ctx: #14015]
en: No files and at least one thumb
ro: Niciun fișier și cel puțin o miniatură

[ctx: #14016]
en: At least one file and thumb
ro: Cel puțin un fișier și o miniatură

[ctx: #14017]
en: Percentage of thumbs
ro: Percentaj miniaturi

[ctx: #14018]
en: View options
ro: Opțiuni de afișare

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
ro: Schimbare cod regiune 1

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
ro: Schimbare cod regiune 2

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
ro: Schimbare cod regiune 3

[ctx: #14022]
en: Library
ro: Mediatecă

[ctx: #14023]
en: No TV
ro: Fără TV

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
ro: Introduceți cel mai mare oraș apropiat

[ctx: #14026]
en: Video cache - DVD-ROM
ro: Preîncărcare video - DVD-ROM

[ctx: #14030]
en: Audio cache - DVD-ROM
ro: Preîncărcare audio - DVD-ROM

[ctx: #14034]
en: DVD cache - DVD-ROM
ro: Preîncărcare DVD - DVD-ROM

[ctx: #14035]
en: Local Network
ro: Rețea locală

[ctx: #14036]
en: Services
ro: Servicii

[ctx: #14038]
en: Network settings changed
ro: Setările de rețea au fost schimbate

[ctx: #14039]
en: Kodi requires to restart to change your
ro: Kodi trebuie repornit pentru a putea modifica

[ctx: #14040]
en: network setup.  Would you like to restart now?
ro: setăriile rețelei.  Doriți să reporniți Kodi acum?

[ctx: #14041]
en: Internet connection bandwidth limitation
ro: Limitare bandă conexiune Internet

[ctx: #14043]
en: - Shutdown while playing
ro: - Oprire în timpul redării

[ctx: #14051]
en: Time format
ro: Format oră

[ctx: #14052]
en: Date format
ro: Format dată

[ctx: #14053]
en: GUI filters
ro: Filtre GUI

[ctx: #14055]
en: Use background scanning
ro: Folosește scanarea pe fundal

[ctx: #14056]
en: Stop scan
ro: Oprește scanarea

[ctx: #14057]
en: Not possible while scanning for media info
ro: Imposibil în timpul scanării pentru informații media

[ctx: #14058]
en: Film grain effect
ro: Efect granularitate film

[ctx: #14059]
en: Search for thumbnails on remote shares
ro: Caută miniaturi pe partajări la distanță

[ctx: #14060]
en: Unknown type cache - Internet
ro: Preîncărcare tip necunoscut - Internet

[ctx: #14061]
en: Auto
ro: Automat

[ctx: #14062]
en: Enter username for
ro: Introduceți nume utilizator pentru

[ctx: #14063]
en: Date & time
ro: Dată & oră

[ctx: #14064]
en: Set date
ro: Setează dată

[ctx: #14065]
en: Set time
ro: Setează oră

[ctx: #14066]
en: Enter the time in 24 hour HH:MM format
ro: Introduceți ora în format 24 ore HH:MM

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
ro: Introduceți data în format DD/MM/YYYY

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
ro: Introduceți adresa IP

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
ro: Aplicați aceste setări acum?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
ro: Aplică modificările acum

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
ro: Permite redenumirea și ștergerea fișierelor

[ctx: #14074]
en: Set timezone
ro: Setează zona de timp

[ctx: #14075]
en: Use daylight saving time
ro: Folosește ora de vară

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
ro: Adaugă la favorite

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
ro: Elimină din favorite

[ctx: #14078]
en: Colours
ro: Culori

[ctx: #14079]
en: Timezone country
ro: Țară fus orar

[ctx: #14080]
en: Timezone
ro: Fus orar

[ctx: #14081]
en: File lists
ro: Liste de fișiere

[ctx: #14082]
en: Show EXIF picture information
ro: Arată informațiile EXIF ale imaginilor

[ctx: #14083]
en: Use a fullscreen window rather than true fullscreen
ro: Folosește o fereastră pe tot ecranul în loc de ecran complet adevărat

[ctx: #14084]
en: Queue songs on selection
ro: La selectare pune cântecele la coadă

[ctx: #14086]
en: Playback
ro: Redare

[ctx: #14088]
en: Play DVDs automatically
ro: Redă DVD-urile automat

[ctx: #14089]
en: Font to use for text subtitles
ro: Font utilizat în subtitrăriile text

[ctx: #14090]
en: International
ro: Internațional

[ctx: #14091]
en: Character set
ro: Set de caractere

[ctx: #14092]
en: Debugging
ro: Depanare

[ctx: #14093]
en: Security
ro: Securitate

[ctx: #14094]
en: Input devices
ro: Dispozitive intrare

[ctx: #14095]
en: Power saving
ro: Reducere consum

[ctx: #14096]
en: Rip
ro: copie în mp3

[ctx: #14097]
en: Audio CD Insert Action
ro: Pornirea unui CD Audio

[ctx: #14098]
en: Play
ro: Start

[ctx: #14099]
en: Eject disc when CD ripping is complete
ro: Evacuarea discului când procesul de copiere s-a încheiat

[ctx: #14100]
en: Stop ripping CD
ro: Oprire copiere CD

[ctx: #15014]
en: Keep
ro: Păstrează

[ctx: #15015]
en: Remove
ro: Elimină

[ctx: #15016]
en: Games
ro: Jocuri

[ctx: #15019]
en: Add
ro: Adaugă

[ctx: #15052]
en: Password
ro: Parolă

[ctx: #15100]
en: Library
ro: Mediatecă

[ctx: #15101]
en: Database
ro: Bază de date

[ctx: #15102]
en: * All albums
ro: * Toate albumele

[ctx: #15103]
en: * All artists
ro: * Toți artiștii

[ctx: #15104]
en: * All songs
ro: * Toate cântecele

[ctx: #15105]
en: * All genres
ro: * Toate genurile

[ctx: #15107]
en: Buffering...
ro: Preîncărcare...

[ctx: #15108]
en: Navigation sounds
ro: Sunete navigare

[ctx: #15109]
en: Skin default
ro: Standard pentru costum

[ctx: #15111]
en: Theme
ro: Teme

[ctx: #15112]
en: Default theme
ro: Temă implicită

[ctx: #15207]
en: Connected
ro: conectat

[ctx: #15208]
en: Not connected
ro: Neconectat

[ctx: #15213]
en: Play using...
ro: Redă folosind...

[ctx: #15215]
en: Hide file names in thumbs view
ro: Ascunde numele fișierelor în vizualizare miniaturi

[ctx: #15216]
en: Play in party mode
ro: Redă în mod petrecere

[ctx: #15300]
en: Path not found or invalid
ro: Calea nu a putut fi găsită sau nu este validă.

[ctx: #15301]
en: Could not connect to network server
ro: Nu se poate realiza conexiunea cu serverul de rețea.

[ctx: #15302]
en: No servers found
ro: Niciun server găsit.

[ctx: #15303]
en: Workgroup not found
ro: Grupul de lucru nu a fost gasit.

[ctx: #15310]
en: Opening multi-path source
ro: Se deschide sursă multi-căi

[ctx: #15311]
en: Path:
ro: Cale:

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
ro: Căutare Internet

[ctx: #16003]
en: Player
ro: Redor

[ctx: #16004]
en: Play media from disc
ro: Redă media de pe disc

[ctx: #16008]
en: Enter new title
ro: Introduceți titlu nou

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
ro: Introduceți nume film

[ctx: #16010]
en: Enter the profile name
ro: Introduceți nume profil

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
ro: Introduceți nume album

[ctx: #16012]
en: Enter the playlist name
ro: Introduceți nume listă de redare

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
ro: Introduceți nume nou fișier

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
ro: Introduceți nume dosar

[ctx: #16015]
en: Enter directory
ro: Introduceți director

[ctx: #16016]
en: Available options: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S
ro: Opțiuni disponibile: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S

[ctx: #16017]
en: Enter search string
ro: Introduceți șir de căutare

[ctx: #16018]
en: None
ro: Niciuna

[ctx: #16019]
en: Auto select
ro: Selectare automată

[ctx: #16020]
en: De-interlace
ro: De-întrețesere

[ctx: #16022]
en: Bob (inverted)
ro: Bob (inversat)

[ctx: #16024]
en: Cancelling...
ro: Anulare...

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
ro: Introduceți nume artist

[ctx: #16026]
en: Playback failed
ro: Redarea a eșuat

[ctx: #16027]
en: One or more items failed to play.
ro: Redarea unuia sau a mai multor elemente a eșuat.

[ctx: #16028]
en: Enter value
ro: Introduceți valoare

[ctx: #16029]
en: Check the log file for details.
ro: Verificați fișierul jurnal pentru detalii.

[ctx: #16030]
en: Party mode aborted.
ro: Mod petrecere anulat.

[ctx: #16031]
en: No matching songs in the library.
ro: Niciun cântec care să se potrivească în mediatecă.

[ctx: #16033]
en: Could not open database.
ro: Baza de date nu poate fi deschisă.

[ctx: #16034]
en: Could not get songs from database.
ro: Nu pot fi preluate cântece din baza de date.

[ctx: #16035]
en: Party mode playlist
ro: Listă de redare mod petrecere

[ctx: #16036]
en: De-interlace (Half)
ro: Deîntrețesere (jumătate)

[ctx: #16037]
en: Deinterlace video
ro: Deîntrețesere video

[ctx: #16038]
en: Deinterlace method
ro: Metodă de deîntrețesere

[ctx: #16039]
en: Off
ro: Oprită

[ctx: #16040]
en: Auto
ro: Automat

[ctx: #16041]
en: On
ro: Pornită

[ctx: #16100]
en: All Videos
ro: Toate filmele

[ctx: #16101]
en: Unwatched
ro: nevăzute

[ctx: #16102]
en: Watched
ro: văzute

[ctx: #16103]
en: Mark as watched
ro: Marchează ca văzut

[ctx: #16104]
en: Mark as unwatched
ro: Marchează ca nevăzut

[ctx: #16105]
en: Edit title
ro: Modifică numele

[ctx: #16200]
en: Operation was aborted
ro: Operațiunea a fost anulată

[ctx: #16201]
en: Copy failed
ro: Copierea a eșuat

[ctx: #16202]
en: Failed to copy at least one file
ro: Cel puțin un fișier nu a putut fi copiat

[ctx: #16203]
en: Move failed
ro: Mutarea a eșuat

[ctx: #16204]
en: Failed to move at least one file
ro: Cel puțin un fișier nu a putut fi mutat

[ctx: #16205]
en: Delete failed
ro: Ștergerea a eșuat

[ctx: #16206]
en: Failed to delete at least one file
ro: Cel puțin un fișier nu a putut fi șters

[ctx: #16300]
en: Video scaling method
ro: Metodă de scalare video

[ctx: #16311]
en: Temporal/Spatial
ro: Temporal/Spațial

[ctx: #16312]
en: (VDPAU)Noise Reduction
ro: (VDPAU) Reducere zgomot

[ctx: #16313]
en: (VDPAU)Sharpness
ro: (VDPAU) Claritate

[ctx: #16316]
en: Auto
ro: Automat

[ctx: #16317]
en: Temporal (Half)
ro: Temporal (jumătate)

[ctx: #16318]
en: Temporal/Spatial (Half)
ro: Temporal/Spațial (jumătate)

[ctx: #16321]
en: DXVA Best
ro: DXVA maxim

[ctx: #16400]
en: Post-processing
ro: Post-procesare video

[ctx: #17500]
en: Display sleep timeout
ro: Timp de așteptare repaus ecran

[ctx: #17998]
en: %i hours
ro: %i ore

[ctx: #17999]
en: %i days
ro: %i zile

[ctx: #19000]
en: Switch to channel
ro: Comută pe canalul

[ctx: #19001]
en: Separate the search words by using AND, OR and/or NOT.
ro: Separă termenii căutării folosind AND, OR şi/sau NOT.

[ctx: #19002]
en: or use phrases to find an exact match, like "The wizard of Oz".
ro: sau folosiți fraze pentru o căutare exactă, cum ar fi „Vrăjitorul din Oz”

[ctx: #19003]
en: Find similar
ro: Găseşte similare

[ctx: #19004]
en: Importing EPG from clients
ro: Importă EPG de la clienți

[ctx: #19005]
en: PVR stream information
ro: Informații flux PVR

[ctx: #19006]
en: Receiving device
ro: Dispozitiv receptor

[ctx: #19007]
en: Device status
ro: Stare dispozitiv

[ctx: #19008]
en: Signal quality
ro: Calitatea semnalului

[ctx: #19012]
en: PVR Backend
ro: Backend PVR

[ctx: #19013]
en: Free to air
ro: Necodificat

[ctx: #19014]
en: Fixed
ro: Fixă

[ctx: #19015]
en: Encryption
ro: Criptare

[ctx: #19016]
en: PVR Backend %i - %s
ro: Backend PVR %i - %s

[ctx: #19017]
en: Recordings
ro: Înregistrări

[ctx: #19019]
en: Channels
ro: Canale

[ctx: #19022]
en: Hidden
ro: Ascuns

[ctx: #19023]
en: TV channels
ro: Canale TV

[ctx: #19024]
en: Radio channels
ro: Canale Radio

[ctx: #19025]
en: Upcoming recordings
ro: Înregistrări următoare

[ctx: #19026]
en: Add timer...
ro: Adaugă cronometru...

[ctx: #19027]
en: No search results
ro: Niciun rezultat pentru căutare

[ctx: #19028]
en: No EPG entries
ro: Nicio intrare EPG

[ctx: #19029]
en: Channel
ro: Canal

[ctx: #19030]
en: Now
ro: Acum

[ctx: #19031]
en: Next
ro: Următorul

[ctx: #19032]
en: Timeline
ro: Cronologie

[ctx: #19033]
en: Information
ro: Informaţii

[ctx: #19034]
en: Already started recording on this channel
ro: Înregistrare acestui canal deja a început

[ctx: #19035]
en: %s could not be played. Check the log for details.
ro: %s nu poate fi redat.  Verifică log-ul pentru detalii.

[ctx: #19036]
en: This recording cannot be played. Check the log for details.
ro: Această înregistrare nu poate fi reprodusă.  Verifică log-ul pentru detalii.

[ctx: #19037]
en: Show signal quality
ro: Arată calitatea semnalului.

[ctx: #19038]
en: Not supported by the PVR backend.
ro: Nu este suportată de către backend-ul PVR

[ctx: #19039]
en: Are you sure you want to hide this channel?
ro: Ești sigur că vrei să ascunzi acest canal?

[ctx: #19040]
en: Timer
ro: Cronometru

[ctx: #19041]
en: Are you sure you want to rename this recording?
ro: Sigur doriți să redenumiți această înregistrare?

[ctx: #19042]
en: Are you sure you want to rename this timer?
ro: Sigur doriți să redenumiți acest cronometru?

[ctx: #19043]
en: Recording
ro: Înregistrare

[ctx: #19044]
en: Please check your configuration or check the log for details.
ro: Verificați configurația sau verificați jurnalul pentru detalii.

[ctx: #19045]
en: No PVR clients have been started yet. Wait for the PVR clients to start up or check the log for details.
ro: Niciun client PVR nu a fost pornit încă. Așteptați clienții PVR să pornească sau verificați jurnalul pentru detalii.

[ctx: #19046]
en: New channel
ro: Canal nou

[ctx: #19047]
en: Programme info
ro: Informații program

[ctx: #19048]
en: Group management
ro: Administrare grup

[ctx: #19049]
en: Show channel
ro: Arată canal

[ctx: #19050]
en: Show visible channels
ro: Arată canale vizibile

[ctx: #19051]
en: Show hidden channels
ro: Arată canale ascunse

[ctx: #19052]
en: Move channel to:
ro: Mută canal la:

[ctx: #19053]
en: Recording information
ro: Informații înregistrare

[ctx: #19054]
en: Hide channel
ro: Ascunde canal

[ctx: #19055]
en: No information available
ro: Nicio informație disponibilă

[ctx: #19056]
en: New timer
ro: Cronometru nou

[ctx: #19057]
en: Edit timer
ro: Modifică cronometru

[ctx: #19058]
en: Timer enabled
ro: Cronometru activat

[ctx: #19059]
en: Stop recording
ro: Opreşte inregistrarea

[ctx: #19060]
en: Delete timer
ro: Șterge cronometru

[ctx: #19061]
en: Add timer
ro: Adaugă cronometru

[ctx: #19062]
en: Sort by: Channel
ro: Sortează după: Canal

[ctx: #19063]
en: Go to begin
ro: Mergi la început

[ctx: #19064]
en: Go to end
ro: Du-te la sfârșit

[ctx: #19067]
en: This event is already being recorded.
ro: Acest eveniment deja se înregistrează.

[ctx: #19068]
en: This recording could not be deleted. Check the log for details.
ro: Această înregistrare nu poate fi ștearsă. Verificați jurnalul pentru detalii.

[ctx: #19071]
en: EPG update interval
ro: Interval actualizare EPG

[ctx: #19072]
en: Do not store the EPG in the database
ro: Nu stoca EPG în baza de date

[ctx: #19073]
en: Delay channel switch
ro: Întârziere schimb canal

[ctx: #19074]
en: Active:
ro: Activ:

[ctx: #19075]
en: Name:
ro: Nume:

[ctx: #19076]
en: Folder:
ro: Fișier:

[ctx: #19078]
en: Channel:
ro: Canal:

[ctx: #19079]
en: Day:
ro: Zi:

[ctx: #19080]
en: Begin:
ro: Început:

[ctx: #19081]
en: End:
ro: Sfârşit:

[ctx: #19082]
en: Priority:
ro: Prioritate:

[ctx: #19083]
en: Lifetime (days):
ro: Durată de viață (zile):

[ctx: #19084]
en: First day:
ro: Prima zi:

[ctx: #19085]
en: Unknown channel %u
ro: Canal necunoscut %u

[ctx: #19086]
en: Mo-__-__-__-__-__-__
ro: Lu-__-__-__-__-__-__

[ctx: #19087]
en: __-Tu-__-__-__-__-__
ro: __-Ma-__-__-__-__-__

[ctx: #19088]
en: __-__-We-__-__-__-__
ro: __-__-Mi-__-__-__-__

[ctx: #19089]
en: __-__-__-Th-__-__-__
ro: __-__-__-Jo-__-__-__

[ctx: #19090]
en: __-__-__-__-Fr-__-__
ro: __-__-__-__-Vi-__-__

[ctx: #19091]
en: __-__-__-__-__-Sa-__
ro: __-__-__-__-__-Sâ-__

[ctx: #19092]
en: __-__-__-__-__-__-Su
ro: __-__-__-__-__-__-Du

[ctx: #19093]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-__-__
ro: Lu-Ma-Mi-Jo-Vi-__-__

[ctx: #19094]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-Sa-__
ro: Lu-Ma-Mi-Jo-Vi-Sâ-__

[ctx: #19095]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-Sa-Su
ro: Lu-Ma-Mi-Jo-Vi-Sâ-Du

[ctx: #19096]
en: __-__-__-__-__-Sa-Su
ro: __-__-__-__-__-Sâ-Du

[ctx: #19097]
en: Enter the name for the recording
ro: Introduceți numele înregistrării

[ctx: #19098]
en: Warning
ro: Avertizare

[ctx: #19102]
en: Please switch to another channel.
ro: Vă rugăm schimbați pe alt canal.

[ctx: #19104]
en: Enter the name of the folder for the recording
ro: Introduceți numele dosarului pentru înregistrări

[ctx: #19106]
en: Next timer on
ro: Următorul cronometru în

[ctx: #19107]
en: at
ro: la

[ctx: #19109]
en: Couldn't save timer. Check the log for details.
ro: Cronometrul nu poate fi salvat. Verificați jurnalul pentru detalii.

[ctx: #19110]
en: An unexpected error occurred. Try again later or check the log for details.
ro: A apărut o eroare neașteptată. Încercați mai târziu sau verificați jurnalul pentru detalii.

[ctx: #19111]
en: PVR backend error. Check the log for details.
ro: Eroare backend PVR. Verificați jurnalul pentru detalii.

[ctx: #19112]
en: Delete this recording?
ro: Ștergeți această înregistrare?

[ctx: #19113]
en: Delete all recordings in this folder?
ro: Ștergeți toate înregistrările din acest dosar?

[ctx: #19114]
en: Version
ro: Versiune

[ctx: #19115]
en: Address
ro: Adresă

[ctx: #19116]
en: Disksize
ro: Dimensiune disc

[ctx: #19117]
en: Search for channels
ro: Căutare canale

[ctx: #19118]
en: Cannot use PVR functions while searching.
ro: Nu se pot folosi funcţii PVR în timpul căutarii

[ctx: #19119]
en: On which server do you want to search?
ro: Pe ce server vrei să căutați?

[ctx: #19120]
en: Client number
ro: Număr client

[ctx: #19121]
en: Avoid repeats
ro: Evită repetările

[ctx: #19122]
en: This timer is still recording. Are you sure you want to delete this timer?
ro: Acest cronometru încă înregistrează. Sigur doriți să ștergeți acest cronometru?

[ctx: #19123]
en: Free to air channels only
ro: Doar canale necriptate (FTA)

[ctx: #19124]
en: Ignore present timers
ro: Ignoră cronometrele prezente

[ctx: #19125]
en: Ignore present recordings
ro: Ignoră înregistrările prezente

[ctx: #19126]
en: Start time
ro: Oră de pornire

[ctx: #19127]
en: End time
ro: Oră de încheiere

[ctx: #19128]
en: Start date
ro: Dată de pornire

[ctx: #19129]
en: End date
ro: Dată de încheiere

[ctx: #19130]
en: Minimum duration
ro: - Durată minimă

[ctx: #19131]
en: Maximum duration
ro: - Durată minimă

[ctx: #19132]
en: Include unknown genres
ro: Include genuri necunoscute

[ctx: #19133]
en: Search string
ro: Termen căutare

[ctx: #19134]
en: Include description
ro: Include descriere

[ctx: #19135]
en: Case sensitive
ro: Sensibil la majuscule

[ctx: #19136]
en: Channel unavailable
ro: Canal indisponibil

[ctx: #19137]
en: No groups defined
ro: Nu există grupuri definite

[ctx: #19138]
en: Please create a group first
ro: Prima dată creați un grup

[ctx: #19139]
en: Name of the new group
ro: Nume a noului grup

[ctx: #19140]
en: Search...
ro: Caută...

[ctx: #19141]
en: Group
ro: Grup

[ctx: #19142]
en: Search guide
ro: Caută în ghid

[ctx: #19143]
en: Group management
ro: Administrare grup

[ctx: #19144]
en: No groups defined
ro: Nu există grupuri definite

[ctx: #19145]
en: Grouped
ro: Grupat

[ctx: #19146]
en: Groups
ro: Grupuri

[ctx: #19147]
en: The PVR backend does not support this action. Check the log for details.
ro: Backend-ul PVR nu suportă această acțiune. Verificați jurnalul pentru detalii.

[ctx: #19148]
en: Channel
ro: Canal

[ctx: #19149]
en: Mo
ro: L

[ctx: #19150]
en: Tu
ro: Ma

[ctx: #19151]
en: We
ro: Mi

[ctx: #19152]
en: Th
ro: J

[ctx: #19153]
en: Fr
ro: V

[ctx: #19154]
en: Sa
ro: S

[ctx: #19155]
en: Su
ro: D

[ctx: #19156]
en: from
ro: de la

[ctx: #19157]
en: Next recording
ro: Înregistrarea următoare

[ctx: #19158]
en: Currently recording
ro: Înregistrarea curentă

[ctx: #19159]
en: from
ro: de la

[ctx: #19160]
en: to
ro: către

[ctx: #19162]
en: Recording active
ro: Înregistrare activă

[ctx: #19163]
en: Recordings
ro: Înregistrări

[ctx: #19164]
en: Cannot start recording. Check the log for details.
ro: Nu se poate începe înregistrarea. Verificaţi jurnalul pentru detalii.

[ctx: #19165]
en: Switch
ro: Schimbă

[ctx: #19166]
en: PVR information
ro: Informaţii PVR

[ctx: #19167]
en: Scan for missing icons
ro: Scanează după icoane lipsă

[ctx: #19169]
en: Hide video information box
ro: Ascunde fereastra cu informaţii video

[ctx: #19170]
en: Timeout when starting playback
ro: Limită de timp la începerea redării

[ctx: #19172]
en: Instant recording duration
ro: Durată înregistrare instant

[ctx: #19173]
en: Default recording priority
ro: Prioritate predefinită a înregistrării

[ctx: #19174]
en: Default recording lifetime
ro: Durată de viață implicită pentru înregistrări

[ctx: #19175]
en: Margin at the start of a recording
ro: Margine la începutul unei înregistrări

[ctx: #19176]
en: Margin at the end of a recording
ro: Margine la sfârșitul unei înregistrări

[ctx: #19177]
en: Playback
ro: Redare

[ctx: #19178]
en: Show channel information when switching channels
ro: Arată informații canal la schimbarea canalelor

[ctx: #19181]
en: Menu/OSD
ro: Meniu/OSD

[ctx: #19182]
en: Days to display in the EPG
ro: Zile de afișat în EPG

[ctx: #19185]
en: Reset the PVR database
ro: Resetează baza de date PVR

[ctx: #19186]
en: All data in the PVR database is being erased
ro: Se șterg toate datele din baza de date PVR

[ctx: #19187]
en: Reset the EPG database
ro: Resetează baza de date EPG

[ctx: #19188]
en: EPG is being reset
ro: Se reseteză EPG-ul

[ctx: #19189]
en: Continue last channel on startup
ro: La pornire, continuă pe ultimul canal

[ctx: #19190]
en: Background
ro: Fundal

[ctx: #19191]
en: PVR service
ro: Serviciu PVR

[ctx: #19192]
en: None of the connected PVR backends supports scanning for channels.
ro: Niciunul dintre backend-urile PVR conectate nu suportă căutarea de canale.

[ctx: #19193]
en: The channel scan cannot be started. Check the log for details.
ro: Căutarea de canale nu poate fi pornită. Verificați jurnalul pentru detalii.

[ctx: #19194]
en: Continue?
ro: Continuă?

[ctx: #19195]
en: Client actions
ro: Acţiuni client

[ctx: #19196]
en: PVR client specific actions
ro: Acțiuni specifice clientului PVR

[ctx: #19197]
en: Recording started on: %s
ro: Înregistrarea a pornit pe: %s

[ctx: #19198]
en: Recording finished on: %s
ro: Înregistrarea s-a încheiat pe: %s

[ctx: #19199]
en: Channel manager
ro: Manager canale

[ctx: #19200]
en: EPG source:
ro: Sursă EPG:

[ctx: #19201]
en: Channel name:
ro: Nume canal:

[ctx: #19202]
en: Channel icon:
ro: Icoană canal:

[ctx: #19203]
en: Edit channel
ro: Editează canal

[ctx: #19204]
en: New channel
ro: Canal nou

[ctx: #19205]
en: Group management
ro: Administrare grup

[ctx: #19206]
en: Activate EPG:
ro: Activează EPG:

[ctx: #19207]
en: Group:
ro: Grup:

[ctx: #19208]
en: Enter the name of the new channel
ro: Introduceți numele noului canal

[ctx: #19209]
en: Kodi virtual backend
ro: Backend virtual Kodi

[ctx: #19211]
en: Delete channel
ro: Șterge canalul

[ctx: #19212]
en: This list contains changes
ro: Această listă conține modificări

[ctx: #19213]
en: Select backend
ro: Selectați backend-ul

[ctx: #19214]
en: Enter a valid URL for the new channel
ro: Introduceți un URL valid pentru noul canal

[ctx: #19215]
en: The PVR backend does not support timers.
ro: Backend-ul PVR nu suportă cronometre.

[ctx: #19216]
en: All radio channels
ro: Toate canalele radio

[ctx: #19217]
en: All TV channels
ro: Toate canalele tv

[ctx: #19218]
en: Visible
ro: Vizibil

[ctx: #19219]
en: Ungrouped channels
ro: Canale negrupate

[ctx: #19220]
en: Channels in
ro: Canale în

[ctx: #19224]
en: Recording aborted
ro: Înregistrare eșuată

[ctx: #19225]
en: Recording scheduled
ro: Înregistrare planificată

[ctx: #19226]
en: Recording started
ro: Înregistrare pornită

[ctx: #19227]
en: Recording completed
ro: Înregistrare completă

[ctx: #19228]
en: Recording deleted
ro: Înregistrare ștearsă

[ctx: #19229]
en: Close channel OSD after switching channels
ro: Închide OSD canal după schimbarea canalelor

[ctx: #19231]
en: Always use the channel order from the backend(s)
ro: Folosește întotdeauna ordinea canalelor de la backend(-uri)

[ctx: #19232]
en: Clear search results
ro: Șterge rezultatele căutării

[ctx: #19233]
en: Display a notification on timer updates
ro: Afișează o notificare la actulizări de cronometru

[ctx: #19235]
en: PVR manager is starting up
ro: Se pornește gestionarul PVR

[ctx: #19236]
en: Loading channels from clients
ro: Se încarcă canale de la clienți

[ctx: #19237]
en: Loading timers from clients
ro: Se încarcă cronometre de la clienți

[ctx: #19238]
en: Loading recordings from clients
ro: Se încarcă înregistrări de la clienți

[ctx: #19239]
en: Starting background threads
ro: Se pornesc fire de execuție pe fundal

[ctx: #19241]
en: The PVR manager has been enabled without any
ro: Gestionarul PVR a fost activat fără niciun

[ctx: #19243]
en: in order to use the PVR functionality.
ro: pentru a folosi funcționalitatea PVR.

[ctx: #19244]
en: Backend idle time
ro: Timp inactivitate backend

[ctx: #19245]
en: Set wakeup command (cmd [timestamp])
ro: Setează comandă de deșteptare (cmd [timestamp])

[ctx: #19246]
en: Wakeup before recording
ro: Deșteptare înainte de înregistrare

[ctx: #19247]
en: Daily wakeup
ro: Deșteptare zilnică

[ctx: #19248]
en: Daily wakeup time (HH:MM:SS)
ro: Oră deșteptare zilnică (HH:MM:SS)

[ctx: #19249]
en: Filter channels
ro: Filtru canale

[ctx: #19250]
en: Loading EPG from database
ro: Se încarcă EPG din baza de date

[ctx: #19251]
en: Update EPG information
ro: Actualizează informațiile EPG

[ctx: #19252]
en: Schedule EPG update for this channel?
ro: Planificați actualizare EPG pentru acest canal?

[ctx: #19253]
en: EPG update scheduled for channel
ro: Actualizare EPG pentru canal planificată

[ctx: #19254]
en: EPG update failed for channel
ro: Actualizare EPG pentru canal eșuată

[ctx: #19255]
en: Start recording
ro: Pornește înregistrarea

[ctx: #19256]
en: Stop recording
ro: Opreşte inregistrarea

[ctx: #19257]
en: Lock channel
ro: Blochează canal

[ctx: #19258]
en: Unlock channel
ro: Deblochează canal

[ctx: #19259]
en: Parental control
ro: Control parental

[ctx: #19260]
en: Unlock duration
ro: Durată deblocare

[ctx: #19261]
en: Change PIN
ro: Modifică PIN

[ctx: #19262]
en: Parental control. Enter PIN:
ro: Control parental. Introduceți PIN:

[ctx: #19263]
en: Locked channel. Enter PIN:
ro: Canal blocat. Introduceți PIN:

[ctx: #19264]
en: Incorrect PIN
ro: PIN incorect

[ctx: #19265]
en: The entered PIN number was incorrect.
ro: Numărul PIN introdus nu este corect

[ctx: #19266]
en: Parental locked
ro: Blocat parental

[ctx: #19267]
en: Parental locked:
ro: Blocat parental:

[ctx: #19268]
en: Do not show 'no information available' labels
ro: Nu arăta etichete de tipul „nicio informație disponibilă”

[ctx: #19269]
en: Do not show 'connection lost' warnings
ro: Nu arăta avertismente de tipul „conexiune pierdută”

[ctx: #19272]
en: You need a tuner, backend software, and an
ro: Aveți nevoie de un tuner, software backend, și un

[ctx: #19275]
en: Conflict warning
ro: Avertizare conflict

[ctx: #19276]
en: Conflict error
ro: Eroare de tip conflict

[ctx: #19277]
en: Recording conflict
ro: Conflict înregistrare

[ctx: #19278]
en: Recording error
ro: Eroare înregistrare

[ctx: #19279]
en: Client specific
ro: Specific pentru client

[ctx: #19280]
en: Client specific settings
ro: Setări specifice clientului

[ctx: #19281]
en: Confirm channel switches by pressing OK
ro: Confirmați schimbarea canalelor apăsând OK

[ctx: #19287]
en: All channels
ro: Toate canalele

[ctx: #19499]
en: Other/Unknown
ro: Altele/Necunoscut

[ctx: #19500]
en: Movie/Drama
ro: Film/Dramă

[ctx: #19501]
en: Detective/Thriller
ro: Thriller

[ctx: #19502]
en: Adventure/Western/War
ro: Aventură/Western/Război

[ctx: #19503]
en: Science Fiction/Fantasy/Horror
ro: Ștințifico-fantastic/Fantezie/De groază

[ctx: #19504]
en: Comedy
ro: Comedie

[ctx: #19505]
en: Soap/Melodrama/Folkloric
ro: Telenovelă/Melodramă

[ctx: #19506]
en: Romance
ro: Romantic

[ctx: #19507]
en: Serious/Classical/Religious/Historical Movie/Drama
ro: Film/dramă serioasă/clasică/religioasă/istorică

[ctx: #19508]
en: Adult Movie/Drama
ro: Film/dramă pentru adulți

[ctx: #19516]
en: News/Current Affairs
ro: Știri/Afaceri curente

[ctx: #19517]
en: News/Weather Report
ro: Reportaj de știri/meteo

[ctx: #19518]
en: News Magazine
ro: Ziar

[ctx: #19519]
en: Documentary
ro: Documentar

[ctx: #19520]
en: Discussion/Interview/Debate
ro: Discuție/Interviu/Dezbatere

[ctx: #19532]
en: Show/Game Show
ro: Show

[ctx: #19533]
en: Game Show/Quiz/Contest
ro: Show/Întrebări/Concurs de jocuri

[ctx: #19534]
en: Variety Show
ro: Spectacol de varietăți

[ctx: #19535]
en: Talk Show
ro: Talk show

[ctx: #19548]
en: Sports
ro: Sport

[ctx: #19549]
en: Special Event
ro: Evenimente sociale

[ctx: #19550]
en: Sport Magazine
ro: Revistă de sport

[ctx: #19551]
en: Football
ro: Fotbal

[ctx: #19552]
en: Tennis/Squash
ro: Tenis/Squash

[ctx: #19553]
en: Team Sports
ro: Sporturi e echipă

[ctx: #19554]
en: Athletics
ro: Atletism

[ctx: #19555]
en: Motor Sport
ro: Sporturi automobilistice

[ctx: #19556]
en: Water Sport
ro: Sporturi acvatice

[ctx: #19557]
en: Winter Sports
ro: Sporturi de iarnă

[ctx: #19558]
en: Equestrian
ro: Ecvestru

[ctx: #19559]
en: Martial Sports
ro: Sporturi marțiale

[ctx: #19564]
en: Children's/Youth Programmes
ro: Programe pentru copii/tineri

[ctx: #19565]
en: Pre-school Children's Programmes
ro: Programe pentru copii preșcolari

[ctx: #19566]
en: Entertainment Programmes for 6 to 14
ro: Programe de divertisment pentru vârste între 6 și 14 ani

[ctx: #19567]
en: Entertainment Programmes for 10 to 16
ro: Programe de divertisment pentru vârste între 10 și 16 ani

[ctx: #19568]
en: Informational/Educational/School Programme
ro: Program Informațional/Educațional/Școlar

[ctx: #19569]
en: Cartoons/Puppets
ro: Desene/Marionete

[ctx: #19580]
en: Music/Ballet/Dance
ro: Muzică/Balet/Dans

[ctx: #19582]
en: Serious/Classical Music
ro: Muzică serioasă/clasică

[ctx: #19583]
en: Folk/Traditional Music
ro: Muzică folk/tradițională

[ctx: #19584]
en: Musical/Opera
ro: Muzical/Operă

[ctx: #19585]
en: Ballet
ro: Balet

[ctx: #19596]
en: Arts/Culture
ro: Artă/Cultură

[ctx: #19597]
en: Performing Arts
ro: Arte teatrale

[ctx: #19598]
en: Fine Arts
ro: Arte frumoase

[ctx: #19599]
en: Religion
ro: Religie

[ctx: #19600]
en: Popular Culture/Traditional Arts
ro: Arte din cultura populară/tradițională

[ctx: #19601]
en: Literature
ro: Literatură

[ctx: #19603]
en: Experimental Film/Video
ro: Film/Video experimetal

[ctx: #19604]
en: Broadcasting/Press
ro: Difuzare/Presă

[ctx: #19605]
en: New Media
ro: Media nouă

[ctx: #19606]
en: Arts/Culture Magazines
ro: Reviste de Artă/Cultură

[ctx: #19607]
en: Fashion
ro: Modă

[ctx: #19612]
en: Social/Political/Economics
ro: Social/Politice/Economice

[ctx: #19613]
en: Magazines/Reports/Documentary
ro: Reviste/Reportaje/Documentare

[ctx: #19614]
en: Economics/Social Advisory
ro: Economie/Sfaturi sociale

[ctx: #19615]
en: Remarkable People
ro: Oameni remarcabili

[ctx: #19628]
en: Education/Science/Factual
ro: Educație/Știință/Realități

[ctx: #19629]
en: Nature/Animals/Environment
ro: Natură/Animale/Mediu înconjurător

[ctx: #19630]
en: Technology/Natural Sciences
ro: Tehnologie/Științele naturii

[ctx: #19631]
en: Medicine/Physiology/Psychology
ro: Medicină/Fiziologie/Psihologie

[ctx: #19632]
en: Foreign Countries/Expeditions
ro: Țări străine/Expediții

[ctx: #19633]
en: Social/Spiritual Sciences
ro: Științe sociale/spirituale

[ctx: #19634]
en: Further Education
ro: Mai multă educație

[ctx: #19635]
en: Languages
ro: Limbi

[ctx: #19644]
en: Leisure/Hobbies
ro: Timp liber/Hobby-uri

[ctx: #19645]
en: Tourism/Travel
ro: Turism/Călătorii

[ctx: #19646]
en: Handicraft
ro: Artizanat

[ctx: #19647]
en: Motoring
ro: Automobilism

[ctx: #19649]
en: Cooking
ro: Gătit

[ctx: #19650]
en: Advertisement/Shopping
ro: Reclame/Cumpărături

[ctx: #19651]
en: Gardening
ro: Grădinărit

[ctx: #19660]
en: Special Characteristics
ro: Caracteristici speciale

[ctx: #19661]
en: Original Language
ro: Limbă originală

[ctx: #19662]
en: Black & White
ro: Alb-negru

[ctx: #19663]
en: Unpublished
ro: Nepublicat

[ctx: #19664]
en: Live Broadcast
ro: Difuzare în direct

[ctx: #19677]
en: Detective/Thriller
ro: Thriller

[ctx: #19678]
en: Adventure/Western/War
ro: Aventură/Western/Război

[ctx: #19679]
en: Science Fiction/Fantasy/Horror
ro: Stiințifico-fantastic/Fantezie/De groază

[ctx: #19680]
en: Comedy
ro: Comedie

[ctx: #19681]
en: Soap/Melodrama/Folkloric
ro: Telenovelă/Melodramă

[ctx: #19682]
en: Romance
ro: Romantic

[ctx: #19683]
en: Serious/ClassicalReligion/Historical
ro: Serios/Clasic/Religie/Istoric

[ctx: #20000]
en: Saved music folder
ro: Dosar muzică salvată

[ctx: #20001]
en: Use external DVD player
ro: Folosește redor DVD extern

[ctx: #20002]
en: External DVD player
ro: Redor DVD extern

[ctx: #20003]
en: Trainers folder
ro: Dosar trainers

[ctx: #20004]
en: Screenshot folder
ro: Dosar capturi de ecran

[ctx: #20006]
en: Playlists folder
ro: Dosar liste de redare

[ctx: #20007]
en: Recordings
ro: Înregistrări

[ctx: #20008]
en: Screenshots
ro: Capturi de ecran

[ctx: #20009]
en: Use Kodi
ro: Folosește Kodi

[ctx: #20011]
en: Music playlists
ro: Liste de redare muzică

[ctx: #20012]
en: Video playlists
ro: Liste de redare video

[ctx: #20013]
en: Do you wish to launch the game?
ro: Doriți să lansați acest joc?

[ctx: #20014]
en: Sort by: Playlist
ro: Sortează după: Listă de redare

[ctx: #20015]
en: Remote thumb
ro: Imagine la distanță

[ctx: #20016]
en: Current thumb
ro: Imagine curentă

[ctx: #20017]
en: Local thumb
ro: Imagine locală

[ctx: #20018]
en: No thumb
ro: Nicio imagine

[ctx: #20019]
en: Choose thumbnail
ro: Alegere imagine

[ctx: #20024]
en: Scan new
ro: Scanează noi

[ctx: #20025]
en: Scan all
ro: Scanează toate

[ctx: #20026]
en: Region
ro: Regiune

[ctx: #20037]
en: Summary
ro: Rezumat

[ctx: #20038]
en: Lock music window
ro: Blochează fereastra de muzică

[ctx: #20039]
en: Lock videos window
ro: Blochează fereastra de video

[ctx: #20040]
en: Lock pictures window
ro: Blochează fereastra de imagini

[ctx: #20041]
en: Lock programs & scripts windows
ro: Blochează ferestrele programe și scripturi

[ctx: #20042]
en: Lock file manager
ro: Blochează gestionarul de fișiere

[ctx: #20043]
en: Lock settings
ro: Configurare blocare

[ctx: #20044]
en: Start fresh
ro: Pornește nou

[ctx: #20045]
en: Enter master mode
ro: Intrare în modul principal

[ctx: #20046]
en: Leave master mode
ro: Părăsire mod principal

[ctx: #20047]
en: Create profile '%s'?
ro: Creați profilul '%s'?

[ctx: #20048]
en: Start with fresh settings
ro: Porniți cu setări noi

[ctx: #20049]
en: Best available
ro: Cel mai bun disponibil

[ctx: #20050]
en: Auto-switch between 16x9 and 4x3
ro: Schimbă automat între 16:9 și 4:3

[ctx: #20051]
en: Treat stacked files as single file
ro: Tratează fișierele în stivă ca fișiere singulare

[ctx: #20052]
en: Caution
ro: Atenție

[ctx: #20053]
en: Left master mode
ro: Am părăsit modul principal

[ctx: #20054]
en: Entered master mode
ro: Am intrat în modul principal

[ctx: #20055]
en: Allmusic.com thumb
ro: Miniatură Allmusic.com

[ctx: #20057]
en: Remove thumbnail
ro: Elimină miniatură

[ctx: #20058]
en: Add profile...
ro: Adaugă profil...

[ctx: #20059]
en: Query info for all albums
ro: Cere info pt. toate albumele

[ctx: #20060]
en: Media info
ro: Informații media

[ctx: #20061]
en: Separate
ro: Separă

[ctx: #20062]
en: Shares with default
ro: Partajări implicite

[ctx: #20063]
en: Shares with default (read only)
ro: Partajări implicite (doar citire)

[ctx: #20064]
en: Copy default
ro: Copiază implicit

[ctx: #20065]
en: Profile picture
ro: Imagine profil

[ctx: #20066]
en: Lock preferences
ro: Preferințe blocare

[ctx: #20067]
en: Edit profile
ro: Modificare profil

[ctx: #20068]
en: Profile lock
ro: Blocare profil

[ctx: #20069]
en: Could not create folder
ro: Dosarul nu poate fi creat

[ctx: #20070]
en: Profile directory
ro: Director profil

[ctx: #20071]
en: Start with fresh media sources
ro: Porniți cu surse media noi

[ctx: #20072]
en: Make sure the selected folder is writable
ro: Verificați dacă în dosarul selectat se poate scrie.

[ctx: #20073]
en: and that the new folder name is valid
ro: și dacă noul nume al dosarului este valid

[ctx: #20074]
en: MPAA rating
ro: Clasă MPAA

[ctx: #20075]
en: Enter master lock code
ro: Introduceți codul de blocare principal

[ctx: #20076]
en: Ask for master lock code on startup
ro: Cere codul principal la pornire

[ctx: #20077]
en: Skin settings
ro: Setări costum

[ctx: #20078]
en: - no link set -
ro: - nicio legătură setată -

[ctx: #20079]
en: Enable animations
ro: Activează animații

[ctx: #20080]
en: Disable RSS during music
ro: Dezactivează RSS în timpul redării audio

[ctx: #20081]
en: Enable shortcut buttons
ro: Activează butoanele scurtături

[ctx: #20082]
en: Show programs in main menu
ro: Afișează programe în meniul principal

[ctx: #20083]
en: Show music info
ro: Arată informații despre muzică

[ctx: #20084]
en: Show weather info
ro: Arată informații despre vreme

[ctx: #20085]
en: Show system info
ro: Afișează informații despre sistem

[ctx: #20088]
en: Weather info
ro: Informații despre vreme

[ctx: #20089]
en: Drive space free
ro: Spațiu liber pe disc

[ctx: #20090]
en: Enter the name of an existing share
ro: Introduceți numele unei partajări existente

[ctx: #20091]
en: Lock code
ro: Cod de blocare

[ctx: #20092]
en: Load profile
ro: Încarcă profilul

[ctx: #20093]
en: Profile name
ro: Nume profil

[ctx: #20094]
en: Media sources
ro: Surse media

[ctx: #20095]
en: Enter profile lock code
ro: Introduceți codul de blocare profil

[ctx: #20096]
en: Login screen
ro: Autentificare

[ctx: #20097]
en: Fetching album info
ro: Se extrag informații album

[ctx: #20098]
en: Fetching info for album
ro: Se extrag informații pentru album

[ctx: #20099]
en: Can't rip CD or track while playing from CD
ro: CD-ul sau pista nu pot fi copiate în timp ce se redă de pe CD

[ctx: #20100]
en: Master lock code and settings
ro: Cod de blocare principal și setări

[ctx: #20101]
en: Entering master lock code always enables master mode
ro: Introducând codul de blocare principal activează întotdeauna modul principal

[ctx: #20102]
en: or copy from default?
ro: sau copiați de la implicit?

[ctx: #20103]
en: Save changes to profile?
ro: Salvați modificările în profil?

[ctx: #20104]
en: Old settings found.
ro: Au fost găsite setăriile vechi.

[ctx: #20105]
en: Do you want to use them?
ro: Doriți să le folosiți?

[ctx: #20106]
en: Old media sources found.
ro: Sursele media vechi au fost găsite.

[ctx: #20107]
en: Separate (locked)
ro: Separă (blocat)

[ctx: #20108]
en: Root
ro: Rădăcină

[ctx: #20110]
en: UPnP settings
ro: Setări UPnP

[ctx: #20111]
en: Autostart UPnP client
ro: Pornește client UPnP automat

[ctx: #20112]
en: Last login: %s
ro: Ultima autentificare: %s

[ctx: #20113]
en: Never logged on
ro: Niciodată autentificat

[ctx: #20114]
en: Profile %i / %i
ro: Profil %i / %i

[ctx: #20115]
en: User login / Select a profile
ro: Autentificare utilizator / Selectați un profil

[ctx: #20116]
en: Use lock on login screen
ro: Folosește blocare în ecranul de autentificare

[ctx: #20117]
en: Invalid lock code.
ro: Codul de blocare nu este valid.

[ctx: #20118]
en: This requires the master lock to be set.
ro: Aceasta necesită ca blocarea principală să fie setată.

[ctx: #20119]
en: Would you like to set it now?
ro: Doriți să o setați acum?

[ctx: #20120]
en: Loading program information
ro: Se încarcă informații program

[ctx: #20121]
en: Party on!
ro: Petrecere activată!

[ctx: #20122]
en: True
ro: Adevărat

[ctx: #20123]
en: Mixing drinks
ro: Amestecare băuturi

[ctx: #20124]
en: Filling glasses
ro: Umplere pahare

[ctx: #20125]
en: Logged on as
ro: Autentificat ca

[ctx: #20126]
en: Log off
ro: Dezautentificare

[ctx: #20128]
en: Go to root
ro: Du-te la rădăcină

[ctx: #20132]
en: Restart video
ro: Repornește video

[ctx: #20133]
en: Edit network location
ro: Modifică locație rețea

[ctx: #20134]
en: Remove network location
ro: Elimină locație rețea

[ctx: #20135]
en: Do you want to scan the folder?
ro: Doriți să scanați dosarul?

[ctx: #20136]
en: Memory unit
ro: Unitate de memorie

[ctx: #20137]
en: Memory unit mounted
ro: Unitate de memorie montată

[ctx: #20138]
en: Unable to mount memory unit
ro: Nu se poate monta unitatea de memorie

[ctx: #20139]
en: In port %i, slot %i
ro: În port %i, slot %i

[ctx: #20140]
en: Lock screensaver
ro: Blochează protector ecran

[ctx: #20141]
en: Set
ro: Setează

[ctx: #20142]
en: Username
ro: Nume utilizator

[ctx: #20143]
en: Enter password for
ro: Introduceți parola pentru

[ctx: #20144]
en: Shutdown timer
ro: Planificare închidere

[ctx: #20145]
en: Shutdown interval (in minutes)
ro: Planificare închidere
    (în minute)

[ctx: #20146]
en: Started, shutdown in %im
ro: Pornită, închidere în %i minute

[ctx: #20147]
en: Shutdown in 30 minutes
ro: Închidere în 30 de minute

[ctx: #20148]
en: Shutdown in 60 minutes
ro: Închidere în 60 de minute

[ctx: #20149]
en: Shutdown in 120 minutes
ro: Închidere în 120 de minute

[ctx: #20150]
en: Custom shutdown timer
ro: Planificare închidere

[ctx: #20151]
en: Cancel shutdown timer
ro: Renunță la plan. închidere

[ctx: #20152]
en: Lock preferences for %s
ro: Blochează preferințele pentru %s

[ctx: #20153]
en: Browse...
ro: Alege...

[ctx: #20154]
en: Summary information
ro: Rezumat informații

[ctx: #20155]
en: Storage information
ro: Informații stocare

[ctx: #20156]
en: Hard disk information
ro: Informații disc dur (hard disk)

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
ro: Informații DVD-ROM

[ctx: #20158]
en: Network information
ro: Informații rețea

[ctx: #20159]
en: Video information
ro: Informații video

[ctx: #20160]
en: Hardware information
ro: Informații componente (hardware)

[ctx: #20162]
en: Used
ro: Folosit

[ctx: #20163]
en: of
ro: din

[ctx: #20164]
en: Locking not supported
ro: Blocarea nu poate fi activată

[ctx: #20165]
en: Not locked
ro: Neblocat

[ctx: #20166]
en: Locked
ro: Blocat

[ctx: #20167]
en: Frozen
ro: Înghețat

[ctx: #20168]
en: Requires reset
ro: Necesită resetare

[ctx: #20169]
en: Week
ro: Slab

[ctx: #20170]
en: Line
ro: Linie

[ctx: #20171]
en: Windows network (SMB)
ro: Rețea Windows (SMB)

[ctx: #20172]
en: XBMSP server
ro: Server XBMSP

[ctx: #20173]
en: FTP server
ro: Server FTP

[ctx: #20174]
en: iTunes music share (DAAP)
ro: Partajare muzică iTunes (DAAP)

[ctx: #20175]
en: UPnP server
ro: Server UPnP

[ctx: #20176]
en: Show video info
ro: Arată informații video

[ctx: #20177]
en: Done
ro: Gata

[ctx: #20179]
en: Caps Lock
ro: Majuscule

[ctx: #20180]
en: Symbols
ro: Simbloluri

[ctx: #20181]
en: Backspace
ro: Șterge

[ctx: #20182]
en: Space
ro: Spațiu

[ctx: #20183]
en: Reload skin
ro: Reîncarcă costum

[ctx: #20184]
en: Rotate pictures using EXIF information
ro: Rotește imaginile folosind informațiile EXIF

[ctx: #20185]
en: Use poster view styles for TV shows
ro: Folosește stiluri vizualizare afiș pentru serialele TV

[ctx: #20186]
en: Please wait
ro: Vă rugăm așteptați

[ctx: #20188]
en: Announce library updates via UPnP
ro: Trimite actualizări ale mediatecii prin UPnP

[ctx: #20189]
en: Enable auto scrolling for plot & review
ro: Activează derulare automată pentru intrigă și recenzie

[ctx: #20190]
en: Custom
ro: Particularizat

[ctx: #20191]
en: Enable debug logging
ro: Activează jurnalizare depanare

[ctx: #20192]
en: Download additional information during updates
ro: Descarcă informații adiționale în timpul actualizărilor

[ctx: #20193]
en: Default service for album information
ro: Serviciu implicit pentru informații albume

[ctx: #20194]
en: Default service for artist information
ro: Serviciu implicit pentru informații artiști

[ctx: #20195]
en: Change scraper
ro: Schimbă catalogul

[ctx: #20196]
en: Export music library
ro: Exportă mediateca audio

[ctx: #20197]
en: Import music library
ro: Importă mediatecă

[ctx: #20198]
en: No artist found!
ro: Niciun artist găsit!

[ctx: #20199]
en: Downloading artist info failed
ro: Descărcarea informațiilor despre artist a eșuat

[ctx: #20240]
en: Android music
ro: Muzică Android

[ctx: #20241]
en: Android videos
ro: Video Android

[ctx: #20242]
en: Android pictures
ro: Imagini Android

[ctx: #20243]
en: Android photos
ro: Fotografii Android

[ctx: #20244]
en: Android Apps
ro: Aplicații Android

[ctx: #20250]
en: Party on! (videos)
ro: Petrecere pornită! (video)

[ctx: #20251]
en: Mixing drinks (videos)
ro: Amestecare băuturi (video)

[ctx: #20252]
en: Filling glasses (videos)
ro: Umplere pahare (video)

[ctx: #20253]
en: WebDAV server (HTTP)
ro: Server WebDAV (HTTP)

[ctx: #20254]
en: WebDAV server (HTTPS)
ro: Server WebDAV (HTTPS)

[ctx: #20255]
en: First logon, edit your profile
ro: Prima autentificare, modificați-vă profilul

[ctx: #20256]
en: HTS Tvheadend client
ro: Client HTS Tvheadend

[ctx: #20257]
en: VDR Streamdev client
ro: Client VDR Streamdev

[ctx: #20258]
en: MythTV client
ro: Client MythTV

[ctx: #20300]
en: Web server directory (HTTP)
ro: Director server Web (HTTP)

[ctx: #20301]
en: Web server directory (HTTPS)
ro: Director server Web (HTTPS)

[ctx: #20302]
en: Unable to write to folder:
ro: Nu se poate scrie în dosarul:

[ctx: #20303]
en: Do you want to skip and proceed?
ro: Doriți să săriți și să continuați?

[ctx: #20304]
en: RSS Feed
ro: Flux RSS

[ctx: #20307]
en: Secondary DNS
ro: DNS secundar

[ctx: #20308]
en: DHCP server:
ro: Server DHCP:

[ctx: #20309]
en: Make new folder
ro: Creează dosar nou

[ctx: #20311]
en: Unknown or onboard (protected)
ro: Necunoscut sau integrat (protejat)

[ctx: #20314]
en: Videos - Library
ro: Mediatecă video

[ctx: #20316]
en: Sort by: ID
ro: Sort. după: ID

[ctx: #20317]
en: Scanning movies using %s
ro: Scanare filme folosind %s

[ctx: #20318]
en: Scanning music videos using %s
ro: Scanare videoclipuri muzicale folosind %s

[ctx: #20319]
en: Scanning tvshows using %s
ro: Scanare seriale folosind %s

[ctx: #20320]
en: Scanning artists using %s
ro: Scanare artiști folosind %s

[ctx: #20321]
en: Scanning albums using %s
ro: Scanare albume folosind %s

[ctx: #20324]
en: Play part...
ro: Redă parte...

[ctx: #20325]
en: Calibration reset
ro: Resetare calibrare

[ctx: #20326]
en: This will reset the calibration values for %s
ro: Vor fi resetate valorile de calibrare pentru %s

[ctx: #20328]
en: Browse for destination
ro: Alege destinație

[ctx: #20329]
en: Movies are in separate folders that match the movie title
ro: Filmele sunt în dosare separate care se potrivesc cu numele filmului

[ctx: #20330]
en: Use folder names for lookups
ro: Folosește nume dosare la căutări

[ctx: #20331]
en: File
ro: Fișier

[ctx: #20332]
en: Use file or folder names in lookups?
ro: Folosește nume fișier sau nume dosar la căutări?

[ctx: #20333]
en: Set content
ro: Alegere conținut

[ctx: #20334]
en: Folder
ro: Dosar

[ctx: #20335]
en: Look for content recursively?
ro: Caută conținut recursiv?

[ctx: #20336]
en: Unlock sources
ro: Deblochează surse

[ctx: #20338]
en: Movie
ro: Film

[ctx: #20339]
en: Director
ro: Regizor

[ctx: #20340]
en: Do you want to remove all items within
ro: Doriți să eliminați toate elementele din interiorul

[ctx: #20341]
en: this path from the Kodi library?
ro: acestei căi din mediateca Kodi?

[ctx: #20342]
en: Movies
ro: Filme

[ctx: #20343]
en: TV shows
ro: Seriale

[ctx: #20344]
en: This directory contains
ro: Acest dosar conține

[ctx: #20345]
en: Run automated scan
ro: Execută scanare automată

[ctx: #20346]
en: Scan recursively
ro: Scanează recursiv

[ctx: #20347]
en: as
ro: ca

[ctx: #20348]
en: Directors
ro: Regizori

[ctx: #20349]
en: No video files found in this path!
ro: Nu a fost găsit niciun fișier video în această cale!

[ctx: #20350]
en: votes
ro: voturi

[ctx: #20351]
en: TV show information
ro: Informații serial

[ctx: #20352]
en: Episode information
ro: Informații episod

[ctx: #20353]
en: Loading TV show details
ro: Încărcare informații serial

[ctx: #20354]
en: Fetching episode guide
ro: Se obține ghid episoade

[ctx: #20355]
en: Loading info for episodes in directory
ro: Se descarcă informații pentru episoadele din director

[ctx: #20356]
en: Select TV show:
ro: Selectați serial:

[ctx: #20357]
en: Enter the TV show name
ro: Introduceți numele serialului

[ctx: #20358]
en: Season %i
ro: Sezonul %i

[ctx: #20359]
en: Episode
ro: Episod

[ctx: #20360]
en: Episodes
ro: Episoade

[ctx: #20361]
en: Loading episode details
ro: Se descarcă informații episod

[ctx: #20362]
en: Remove episode from library
ro: Eliminare episod din mediatecă

[ctx: #20363]
en: Remove TV show from library
ro: Eliminare serial din mediatecă

[ctx: #20364]
en: TV show
ro: Serial

[ctx: #20365]
en: Episode plot
ro: Intrigă episod

[ctx: #20366]
en: * All seasons
ro: * Toate sezoanele

[ctx: #20367]
en: Hide watched
ro: Ascunde văzute

[ctx: #20368]
en: Prod code
ro: Cod producție

[ctx: #20369]
en: Show plot for unwatched items
ro: Arată intrigă pentru elementele nevăzute

[ctx: #20370]
en: * Hidden to prevent spoilers *
ro: * Ascuns pentru a preveni descoperirea acțiunii *

[ctx: #20371]
en: Set season thumb
ro: Alegere afiș sezon

[ctx: #20372]
en: Season image
ro: Imagine sezon

[ctx: #20373]
en: Season
ro: Sezon

[ctx: #20374]
en: Downloading movie information
ro: Descărcare informații filme

[ctx: #20375]
en: Unassign content
ro: Eliminare atribuire conținut

[ctx: #20376]
en: Original title
ro: Nume original

[ctx: #20377]
en: Refresh TV show information
ro: Actualizare informații serial

[ctx: #20378]
en: Refresh info for all episodes?
ro: Actualizați informațiile pentru toate episoadele?

[ctx: #20379]
en: Selected folder contains a single TV show
ro: Dosarul selectat conține un singur serial

[ctx: #20380]
en: Exclude selected folder from scans
ro: Exclude dosarul selectat la scanări

[ctx: #20381]
en: Specials
ro: Speciale

[ctx: #20383]
en: Selected folder contains a single video
ro: Dosarul selectat conține un singur fișier video

[ctx: #20384]
en: Link to TV show
ro: Legătură către serial

[ctx: #20385]
en: Remove link to TV show
ro: Elimină legătură către serial

[ctx: #20386]
en: Recently added movies
ro: Filme adăugate recent

[ctx: #20387]
en: Recently added episodes
ro: Episoade adăugate recent

[ctx: #20388]
en: Studios
ro: Studiouri

[ctx: #20389]
en: Music videos
ro: Videoclipuri

[ctx: #20390]
en: Recently added music videos
ro: Videoclipuri adăugate recent

[ctx: #20391]
en: Music video
ro: Videoclip

[ctx: #20392]
en: Remove music video from library
ro: Eliminare videoclip din mediatecă

[ctx: #20393]
en: Music video information
ro: Informații videoclip

[ctx: #20394]
en: Loading music video information
ro: Încărcare informații videoclip

[ctx: #20395]
en: Mixed
ro: Amestecat

[ctx: #20396]
en: Go to albums by artist
ro: Du-te la albume după artist

[ctx: #20397]
en: Go to album
ro: Du-te la album

[ctx: #20398]
en: Play song
ro: Redă cântec

[ctx: #20399]
en: Go to music videos from album
ro: Du-te la videoclipuri din album

[ctx: #20400]
en: Go to music videos by artist
ro: Du-te la videoclipuri după artist

[ctx: #20401]
en: Play music video
ro: Redă videoclip

[ctx: #20402]
en: Download actor thumbnails when adding to library
ro: Descarcă miniaturi actori la adăugare în mediatecă

[ctx: #20403]
en: Set actor thumb
ro: Alege fotografie actor

[ctx: #20404]
en: Remove bookmark
ro: Eliminare semn de carte

[ctx: #20405]
en: Remove episode bookmark
ro: Elimină semn de carte episod

[ctx: #20406]
en: Set episode bookmark
ro: Setează semn de carte episod

[ctx: #20407]
en: Scraper settings
ro: Setări scraper

[ctx: #20408]
en: Downloading music video information
ro: Descărcare informații videoclipuri

[ctx: #20409]
en: Downloading TV show information
ro: Descărcare informații serial

[ctx: #20410]
en: Trailer
ro: Secvențe

[ctx: #20411]
en: Flatten
ro: Netezește

[ctx: #20413]
en: Get fanart
ro: Obține fundal

[ctx: #20415]
en: Scanning for new content
ro: Se scanează pentru conținut nou

[ctx: #20416]
en: First aired
ro: Prima difuzare

[ctx: #20417]
en: Writer
ro: Scenarist

[ctx: #20418]
en: Writers
ro: Scenariști

[ctx: #20419]
en: Replace file names with library titles
ro: Înlocuiește numele fișierelor cu titlurile din mediatecă

[ctx: #20420]
en: Never
ro: niciodată

[ctx: #20421]
en: If only one season
ro: doar dacă este un singur sezon

[ctx: #20422]
en: Always
ro: întotdeauna

[ctx: #20423]
en: Has trailer
ro: Are trailer

[ctx: #20424]
en: False
ro: Fals

[ctx: #20425]
en: Fanart slideshow
ro: Prezentare diapozitive Fanart

[ctx: #20426]
en: Export to a single file or separate
ro: Exportați către un singur fișier sau

[ctx: #20427]
en: files per entry?
ro: fișiere separate pentru fiecare intrare?

[ctx: #20428]
en: Single file
ro: Un singur fișier

[ctx: #20429]
en: Separate
ro: Separat

[ctx: #20430]
en: Export thumbnails and fanart?
ro: Exportare miniaturi și Fanart?

[ctx: #20431]
en: Overwrite old files?
ro: Suprascrie fișierele vechi?

[ctx: #20432]
en: Exclude path from library updates
ro: Exclude calea din actualizăriile mediatecii

[ctx: #20433]
en: Extract thumbnails and video information
ro: Extrage miniaturi și informații video

[ctx: #20434]
en: Sets
ro: Seturi

[ctx: #20436]
en: Export actor thumbs?
ro: Exportare miniaturi actor?

[ctx: #20437]
en: Choose fanart
ro: Alegere Fanart

[ctx: #20438]
en: Local fanart
ro: Fanart local

[ctx: #20439]
en: No fanart
ro: Fără Fanart

[ctx: #20440]
en: Current fanart
ro: Fanart curent

[ctx: #20441]
en: Remote fanart
ro: Fanart la distanță

[ctx: #20442]
en: Change content
ro: Schimbare conținut

[ctx: #20443]
en: Do you want to refresh info for all
ro: Doriți să reîmprospătați informațiile pentru toate

[ctx: #20444]
en: items within this path?
ro: elementele din această cale?

[ctx: #20446]
en: Locally stored information found.
ro: Au fost găsite informații stocate local.

[ctx: #20447]
en: Ignore and refresh from internet?
ro: Ignorați și reîmprospătați de pe Internet?

[ctx: #20448]
en: Could not download information
ro: Nu se pot descărca informații

[ctx: #20449]
en: Unable to connect to remote server
ro: Imposibil de conectat cu serverul la distanță.

[ctx: #20450]
en: Would you like to continue scanning?
ro: Doriți să continuați scanarea?

[ctx: #20451]
en: Countries
ro: Țări

[ctx: #20452]
en: episode
ro: episod

[ctx: #20453]
en: episodes
ro: episoade

[ctx: #20454]
en: Listener
ro: Ascultător

[ctx: #20455]
en: Listeners
ro: Ascultători

[ctx: #20457]
en: Movie set
ro: Set de filme

[ctx: #20458]
en: Group movies in sets
ro: Grupează filmele în seturi

[ctx: #20459]
en: Tags
ro: Etichete

[ctx: #20460]
en: Add %s
ro: Adaugă %s

[ctx: #20461]
en: Remove %s
ro: Elimină %s

[ctx: #20462]
en: New tag...
ro: Etichetă nouă...

[ctx: #20463]
en: A tag with the name '%s' already exists.
ro: O eticheta cu numele  '%s' există deja.

[ctx: #20464]
en: Select %s
ro: Selectează %s

[ctx: #20465]
en: Manage movie set
ro: Gestionare set de filme

[ctx: #20466]
en: Select movie set
ro: Selectare set de filme

[ctx: #21330]
en: Show hidden files and directories
ro: Arată dosarele și fișierele ascunse

[ctx: #21331]
en: TuxBox client
ro: Client TuxBox

[ctx: #21332]
en: WARNING: Target TuxBox device is in recording-mode!
ro: AVERTISMENT: Dispozitivul țintă TuxBox este în modul înregistrare!

[ctx: #21333]
en: The stream will be stopped!
ro: Fluxul va fi oprit!

[ctx: #21334]
en: Zap to channel: %s failed!
ro: Alegere canal: %s a eșuat!

[ctx: #21335]
en: Are you sure to start the stream?
ro: Sigur doriți să porniți fluxul?

[ctx: #21336]
en: Connecting to: %s
ro: Se conectează la: %s

[ctx: #21337]
en: TuxBox device
ro: Dispozitiv TuxBox

[ctx: #21359]
en: Add media share...
ro: Adaugă partajare media...

[ctx: #21360]
en: Share video and music libraries through UPnP
ro: Partajează mediateca video și audio prin UPnP

[ctx: #21364]
en: Edit media share
ro: Modifică partajare media

[ctx: #21365]
en: Remove media share
ro: Elimină partajare media

[ctx: #21367]
en: Movie & alternate subtitle directory
ro: Director de film și subtitrare alternativă

[ctx: #21368]
en: Override ASS/SSA subtitles fonts
ro: Ignoră fonturi subtitrări ASS/SSA

[ctx: #21370]
en: Play navigation sounds during media playback
ro: Emite sunete de navigare în timpul redării media

[ctx: #21371]
en: Thumbnail
ro: Miniaturi

[ctx: #21372]
en: Forced DVD player region
ro: Regiune forțată lector DVD

[ctx: #21373]
en: Video output
ro: Ieșire video

[ctx: #21374]
en: Video aspect
ro: Aspect video

[ctx: #21376]
en: Letterbox
ro: Cutie de scrisori

[ctx: #21377]
en: Widescreen
ro: Ecran lat

[ctx: #21378]
en: Enable 480p
ro: Activează 480p

[ctx: #21379]
en: Enable 720p
ro: Activează 720p

[ctx: #21380]
en: Enable 1080i
ro: Activează 1080i

[ctx: #21381]
en: Enter name of new playlist
ro: Introduceți nume pentru listă de redare nouă

[ctx: #21382]
en: Show "Add source" buttons in file lists
ro: Arată buton „Adaugă sursă” în listele de fișiere

[ctx: #21383]
en: Enable scrollbars
ro: Activează bări de derulare

[ctx: #21384]
en: Make watched filtering a toggle in video library
ro: Afișare filtrare văzute ca un comutator în mediateca video

[ctx: #21385]
en: Open
ro: Deschide

[ctx: #21386]
en: Acoustic management level
ro: Nivel administrare acustică

[ctx: #21387]
en: Fast
ro: Rapid

[ctx: #21388]
en: Quiet
ro: Silențios

[ctx: #21389]
en: Enable custom background
ro: Activează fundal personalizat

[ctx: #21390]
en: Power management level
ro: Nivel gestionare energie

[ctx: #21391]
en: High power
ro: Putere ridicată

[ctx: #21392]
en: Low power
ro: Putere scăzută

[ctx: #21393]
en: High standby
ro: Stare de veghe înaltă

[ctx: #21394]
en: Low standby
ro: Stare de veghe joasă

[ctx: #21395]
en: Unable to cache files bigger than 4GB
ro: Nu se pot preîncărca fișiere mai mari de 4 GB

[ctx: #21396]
en: Chapter
ro: Capitolul

[ctx: #21397]
en: High quality pixel shader v2
ro: Pixel shader de calitate înaltă v2

[ctx: #21398]
en: Enable playlist at startup
ro: Activează lista de redare la pornire

[ctx: #21399]
en: Use tween animations
ro: Folosește animații tween

[ctx: #21400]
en: contains
ro: conține

[ctx: #21401]
en: does not contain
ro: nu conține

[ctx: #21402]
en: is
ro: este

[ctx: #21403]
en: is not
ro: nu este

[ctx: #21404]
en: starts with
ro: începe cu

[ctx: #21405]
en: ends with
ro: se termină cu

[ctx: #21406]
en: greater than
ro: mai mare decât

[ctx: #21407]
en: less than
ro: mai mică decât

[ctx: #21408]
en: after
ro: după

[ctx: #21409]
en: before
ro: înainte

[ctx: #21410]
en: in the last
ro: în ultimul

[ctx: #21411]
en: not in the last
ro: nu în ultimul

[ctx: #21412]
en: Scrapers
ro: Cataloage

[ctx: #21413]
en: Default movie scraper
ro: Catalog (scraper) implicit pentru filme

[ctx: #21414]
en: Default tvshow scraper
ro: Catalog (scraper) implicit pentru seriale tv

[ctx: #21415]
en: Default music video scraper
ro: Catalog (scraper) implicit pentru videoclipuri

[ctx: #21417]
en: Settings
ro: Setări

[ctx: #21419]
en: No scrapers present
ro: Niciun scraper prezent

[ctx: #21420]
en: Value to match
ro: Valoare pentru potrivire

[ctx: #21421]
en: Smart playlist rule
ro: Regulă listă de redare inteligentă

[ctx: #21422]
en: Match items where
ro: Potrivește elemente unde

[ctx: #21423]
en: New rule...
ro: Regulă nouă...

[ctx: #21424]
en: Items must match
ro: Elementele trebuie să respecte

[ctx: #21425]
en: all of the rules
ro: toate regulile

[ctx: #21426]
en: one or more of the rules
ro: una sau mai multe reguli

[ctx: #21427]
en: Limit to
ro: Limitează la

[ctx: #21428]
en: No limit
ro: fără limită

[ctx: #21429]
en: Order by
ro: Sortează după

[ctx: #21430]
en: ascending
ro: ascendent

[ctx: #21431]
en: descending
ro: descendent

[ctx: #21432]
en: Edit smart playlist
ro: Modificare listă de redare inteligentă

[ctx: #21433]
en: Name of the playlist
ro: Nume listă de redare

[ctx: #21434]
en: Find items where
ro: Găsește elemente unde

[ctx: #21435]
en: Edit
ro: Modifică

[ctx: #21436]
en: %i items
ro: %i elemente

[ctx: #21437]
en: New smart playlist...
ro: Listă de redare inteligentă nouă...

[ctx: #21438]
en: %c Drive
ro: %c Unitate

[ctx: #21439]
en: Edit party mode rules
ro: Modifică reguli mod petrecere

[ctx: #21440]
en: Home folder
ro: Dosar principal

[ctx: #21441]
en: Watched count
ro: Număr văzute

[ctx: #21442]
en: Episode title
ro: Titlu episod

[ctx: #21443]
en: Video resolution
ro: Rezoluție video

[ctx: #21444]
en: Audio channels
ro: Canale audio

[ctx: #21445]
en: Video codec
ro: Codec video

[ctx: #21446]
en: Audio codec
ro: Codec audio

[ctx: #21447]
en: Audio language
ro: Limbă audio

[ctx: #21448]
en: Subtitle language
ro: Limbă subtitrare

[ctx: #21449]
en: Remote control sends keyboard presses
ro: Telecomanda trimite apăsări de taste

[ctx: #21450]
en: Edit
ro: Modifică

[ctx: #21451]
en: Internet connection required.
ro: Este necesară o conexiune la Internet.

[ctx: #21452]
en: Get More...
ro: Obține mai multe...

[ctx: #21453]
en: Root filesystem
ro: Sistem de fișiere rădăcină

[ctx: #21454]
en: Cache full
ro: Cache plin

[ctx: #21455]
en: Cache filled before reaching required amount for continous playback
ro: Cache împlinit înainte de a ajunge la nivelul necesar pentru redare continuă

[ctx: #21456]
en: External storage
ro: Stocare externă

[ctx: #21457]
en: Watched episode count
ro: Număr episoade văzute

[ctx: #21461]
en: Fixed
ro: Fixă

[ctx: #21462]
en: Bottom of video
ro: Jos pe video

[ctx: #21463]
en: Below video
ro: Jos sub video

[ctx: #21464]
en: Top of video
ro: Sus pe video

[ctx: #21465]
en: Above video
ro: Sus peste video

[ctx: #21467]
en: %.1f to %.1f
ro: de la %.1f la %.1f

[ctx: #21468]
en: %d to %d
ro: de la %d la %d

[ctx: #21469]
en: %s to %s
ro: de la %s la %s

[ctx: #21800]
en: File name
ro: Nume fișier

[ctx: #21801]
en: File path
ro: Cale fișier

[ctx: #21802]
en: File size
ro: Mărime fișier

[ctx: #21803]
en: File date/time
ro: Dată fișier

[ctx: #21804]
en: Slide index
ro: Index diapozitiv

[ctx: #21805]
en: Resolution
ro: Rezoluție

[ctx: #21806]
en: Comment
ro: Comentariu

[ctx: #21807]
en: Colour/B&W
ro: Color/Alb-negru

[ctx: #21808]
en: JPEG process
ro: Proces JPEG

[ctx: #21820]
en: Date/Time
ro: Dată/Oră

[ctx: #21821]
en: Description
ro: Descriere

[ctx: #21822]
en: Camera make
ro: Aparat foto

[ctx: #21823]
en: Camera model
ro: Model aparat

[ctx: #21824]
en: EXIF comment
ro: Comentariu EXIF

[ctx: #21825]
en: Firmware
ro: Microcod

[ctx: #21826]
en: Aperture
ro: Deschidere

[ctx: #21827]
en: Focal length
ro: Distanță focală

[ctx: #21828]
en: Focus distance
ro: Distanță de focalizare

[ctx: #21829]
en: Exposure
ro: Expunere

[ctx: #21830]
en: Exposure time
ro: Durată expunere

[ctx: #21831]
en: Exposure bias
ro: Favorizare expunere

[ctx: #21832]
en: Exposure mode
ro: Mod de expunere

[ctx: #21833]
en: Flash used
ro: Bliț folosit

[ctx: #21834]
en: White-balance
ro: Balanță de alb

[ctx: #21835]
en: Light source
ro: Sursă de lumină

[ctx: #21836]
en: Metering mode
ro: Mod măsurare

[ctx: #21837]
en: ISO
ro: Viteză ISO

[ctx: #21838]
en: Digital zoom
ro: Zoom digital

[ctx: #21839]
en: CCD width
ro: Lățime CCD

[ctx: #21840]
en: GPS latitude
ro: Latitudine GPS

[ctx: #21841]
en: GPS longitude
ro: Longitudine GPS

[ctx: #21842]
en: GPS altitude
ro: Altitudine GPS

[ctx: #21843]
en: Orientation
ro: Orientare

[ctx: #21860]
en: Supplemental categories
ro: Categorii suplimentare

[ctx: #21861]
en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

[ctx: #21862]
en: Caption
ro: Titlu

[ctx: #21863]
en: Author
ro: Autor

[ctx: #21864]
en: Headline
ro: Titlu de ziar

[ctx: #21865]
en: Special instructions
ro: Instrucțiuni speciale

[ctx: #21866]
en: Category
ro: Categorie

[ctx: #21867]
en: Byline
ro: Autor

[ctx: #21868]
en: Byline title
ro: Titlu autor

[ctx: #21869]
en: Credit
ro: Mulțumiri

[ctx: #21870]
en: Source
ro: Sursă

[ctx: #21871]
en: Copyright notice
ro: Drept de autor

[ctx: #21872]
en: Object name
ro: Nume obiect

[ctx: #21873]
en: City
ro: Oraș

[ctx: #21874]
en: State
ro: Stat

[ctx: #21875]
en: Country
ro: Țară

[ctx: #21876]
en: Original Tx Reference
ro: Referință Tx originală

[ctx: #21877]
en: Date created
ro: Dată creare

[ctx: #21879]
en: Country code
ro: Cod țară

[ctx: #21880]
en: Reference service
ro: Serviciu referință

[ctx: #21881]
en: Allow control of Kodi via UPnP
ro: Permite controlul Kodi prin UPnP

[ctx: #21882]
en: Attempt to skip introduction before DVD menu
ro: Încearcă să sari peste introducere înainte de meniul DVD

[ctx: #21883]
en: Saved music
ro: Muzică salvată

[ctx: #21884]
en: Query info for all artists
ro: Cere info pt. toți artiștii

[ctx: #21885]
en: Downloading album information
ro: Descărcare informații albume

[ctx: #21886]
en: Downloading artist information
ro: Descărcare informații artiști

[ctx: #21887]
en: Biography
ro: Biografie

[ctx: #21888]
en: Discography
ro: Discografie

[ctx: #21889]
en: Searching artist
ro: Se caută artist

[ctx: #21890]
en: Select artist
ro: Selectați artist

[ctx: #21891]
en: Artist information
ro: Informații artist

[ctx: #21892]
en: Instruments
ro: Instrumente

[ctx: #21893]
en: Born
ro: Născut

[ctx: #21894]
en: Formed
ro: Formată

[ctx: #21895]
en: Themes
ro: Teme

[ctx: #21896]
en: Disbanded
ro: Desființată

[ctx: #21897]
en: Died
ro: Mort

[ctx: #21898]
en: Years active
ro: Ani activi

[ctx: #21899]
en: Label
ro: Etichetă

[ctx: #21900]
en: Born/Formed
ro: Născut/Format

[ctx: #22000]
en: Update library on startup
ro: Actualizează mediateca la pornire

[ctx: #22001]
en: Hide progress of library updates
ro: Ascunde progresul când se actualizează mediateca

[ctx: #22004]
en: Delayed by: %2.3fs
ro: în urmă cu: %2.3fs

[ctx: #22005]
en: Ahead by: %2.3fs
ro: în avans cu: %2.3fs

[ctx: #22006]
en: Subtitle offset
ro: Decalaj subtitrare

[ctx: #22007]
en: OpenGL vendor:
ro: Furnizor OpenGL:

[ctx: #22008]
en: OpenGL renderer:
ro: Randor OpenGL:

[ctx: #22009]
en: OpenGL version:
ro: Versiune OpenGL:

[ctx: #22010]
en: GPU temperature:
ro: Temperatură GPU:

[ctx: #22011]
en: CPU temperature:
ro: Temperatură CPU:

[ctx: #22012]
en: Total memory
ro: Memorie totală

[ctx: #22013]
en: Profile data
ro: Date profil

[ctx: #22014]
en: Use dim if paused during video playback
ro: Folosește întunecare dacă se pune pauză în timpul redării video

[ctx: #22015]
en: All recordings
ro: Toate înregistrăriile

[ctx: #22016]
en: By title
ro: După titlu

[ctx: #22017]
en: By group
ro: După grup

[ctx: #22018]
en: Live channels
ro: Canale live

[ctx: #22019]
en: Recordings by title
ro: Înregistrări după titlu

[ctx: #22020]
en: Guide
ro: Ghid

[ctx: #22022]
en: Show video files in listings
ro: Arată fișierele video la listare

[ctx: #22023]
en: DirectX vendor:
ro: Furnizor DirectX:

[ctx: #22024]
en: Direct3D version:
ro: Versiune Direct3D:

[ctx: #22031]
en: Size
ro: Mărime

[ctx: #22032]
en: Colours
ro: Culori

[ctx: #22034]
en: Export karaoke titles as HTML
ro: Exportă titluri karaoke ca HTML

[ctx: #22035]
en: Export karaoke titles as CSV
ro: Exportă titluri karaoke ca CSV

[ctx: #22036]
en: Import karaoke titles...
ro: Importă titluri karaoke...

[ctx: #22037]
en: Show song selector automatically
ro: Arată automat selector cântec

[ctx: #22038]
en: Export karaoke titles...
ro: Exportă titluri karaoke...

[ctx: #22039]
en: Enter song number
ro: Introduceți număr cântec

[ctx: #22040]
en: white/green
ro: alb/verde

[ctx: #22041]
en: white/red
ro: alb/roșu

[ctx: #22042]
en: white/blue
ro: alb/albastru

[ctx: #22043]
en: black/white
ro: negru/alb

[ctx: #22079]
en: Default select action
ro: Acțiune standard la selectare

[ctx: #22080]
en: Choose
ro: Alege

[ctx: #22081]
en: Show Information
ro: Arată informații

[ctx: #22082]
en: More...
ro: Mai multe...

[ctx: #22083]
en: Play all
ro: Redă toate

[ctx: #23049]
en: Teletext not available
ro: Teletextul nu este disponibil!

[ctx: #23050]
en: Activate Teletext
ro: Activează Teletext

[ctx: #23051]
en: Part %i
ro: Parte %i

[ctx: #23052]
en: Buffering %i bytes
ro: Preîncărcare %i octeți

[ctx: #23053]
en: Stopping
ro: Se oprește

[ctx: #23054]
en: Running
ro: În execuție

[ctx: #23055]
en: Scale Teletext to 4:3
ro: Scalează teletextul la 4:3

[ctx: #23100]
en: External Player Active
ro: Lector extern activ

[ctx: #23101]
en: Click OK to terminate the player
ro: Clic OK pentru a închide lectorul

[ctx: #23104]
en: Click OK when playback has ended
ro: Clic OK când redarea s-a terminat

[ctx: #24000]
en: Add-on
ro: Supliment

[ctx: #24001]
en: Add-ons
ro: Suplimente

[ctx: #24002]
en: Add-on options
ro: Opțiuni suplimente

[ctx: #24003]
en: Add-on Information
ro: Informații supliment

[ctx: #24005]
en: Media sources
ro: Surse media

[ctx: #24007]
en: Movie information
ro: Informații filme

[ctx: #24008]
en: Screensaver
ro: Protector ecran

[ctx: #24010]
en: Visualisation
ro: Vizualizare

[ctx: #24011]
en: Add-on repository
ro: Depozit de suplimente

[ctx: #24012]
en: Subtitles
ro: Subtitrări

[ctx: #24013]
en: Lyrics
ro: Versuri

[ctx: #24014]
en: TV information
ro: Informații seriale

[ctx: #24015]
en: Music video information
ro: Informații videoclipuri

[ctx: #24016]
en: Album information
ro: Informații albume

[ctx: #24017]
en: Artist information
ro: Informații artiști

[ctx: #24018]
en: Services
ro: Servicii

[ctx: #24019]
en: PVR clients
ro: Clienți PVR

[ctx: #24020]
en: Configure
ro: Configurează

[ctx: #24021]
en: Disable
ro: Dezactivează

[ctx: #24022]
en: Enable
ro: Activează

[ctx: #24023]
en: Disabled
ro: Dezactivat

[ctx: #24024]
en: Add-on disabled
ro: Supliment dezactivat

[ctx: #24027]
en: Weather
ro: Meteo

[ctx: #24029]
en: Service for weather information
ro: Serviciu pentru informații meteorologice

[ctx: #24030]
en: This Add-on can not be configured
ro: Acest supliment nu poate fi configurat.

[ctx: #24031]
en: Error loading settings
ro: Eroare la încărcarea setăriilor

[ctx: #24032]
en: All Add-ons
ro: Toate suplimentele

[ctx: #24033]
en: Get Add-ons
ro: Obținere suplimente

[ctx: #24034]
en: Check for updates
ro: Caută actualizări

[ctx: #24035]
en: Force refresh
ro: Forțează reîmprospătare

[ctx: #24036]
en: Change log
ro: Istoric modificări

[ctx: #24037]
en: Uninstall
ro: Dezinstalează

[ctx: #24038]
en: Install
ro: Instalează

[ctx: #24039]
en: Disabled Add-ons
ro: Suplimente dezactivate

[ctx: #24040]
en: (Clear the current setting)
ro: (Elimină setarea curentă)

[ctx: #24041]
en: Install from zip file
ro: Instalare din fișier zip

[ctx: #24042]
en: Downloading %i%%
ro: Se descarcă %i%%

[ctx: #24043]
en: Available Updates
ro: Actualizări disponibile

[ctx: #24045]
en: Add-on does not have the correct structure
ro: Suplimentul nu are structura corectă

[ctx: #24048]
en: Rollback
ro: Revino

[ctx: #24050]
en: Available Add-ons
ro: Suplimente disponibile

[ctx: #24051]
en: Version:
ro: Versiune:

[ctx: #24052]
en: Disclaimer
ro: Neasumare responsabilitate

[ctx: #24053]
en: License:
ro: Licență:

[ctx: #24054]
en: Changelog
ro: Istoric modificări

[ctx: #24055]
en: Check for updates
ro: Caută actualizări

[ctx: #24059]
en: Would you like to enable this Add-on?
ro: Doriți să activați acest supliment?

[ctx: #24060]
en: Would you like to disable this Add-on?
ro: Doriți să dezactivați acest supliment?

[ctx: #24061]
en: Add-on update available!
ro: Actualizare supliment disponibilă!

[ctx: #24062]
en: Enabled Add-ons
ro: Suplimente activate

[ctx: #24063]
en: Auto update
ro: Auto-actualizare

[ctx: #24064]
en: Add-on enabled
ro: Supliment activat

[ctx: #24065]
en: Add-on updated
ro: Supliment actualizat

[ctx: #24066]
en: Cancel Add-on download?
ro: Renunțați la descărcarea suplimentului?

[ctx: #24067]
en: Currently downloading Add-ons
ro: Suplimente în descărcare

[ctx: #24068]
en: Update available
ro: Actualizare disponibilă

[ctx: #24069]
en: Update
ro: Actualizează

[ctx: #24070]
en: Add-on could not be loaded.
ro: Suplimentul nu a putut fi încărcat.

[ctx: #24071]
en: An unknown error has occurred.
ro: S-a produs o eroare necunoscută.

[ctx: #24072]
en: Settings required
ro: Sunt necesare setări

[ctx: #24073]
en: Could not connect
ro: Imposibil de conectat

[ctx: #24074]
en: Needs to restart
ro: Trebuie să fie repornit

[ctx: #24075]
en: Disable
ro: Dezactivează

[ctx: #24076]
en: Add-on Required
ro: Supliment necesar

[ctx: #24080]
en: Try to reconnect?
ro: Încercați reconectarea?

[ctx: #24089]
en: Add-on restarts
ro: Reporniri supliment

[ctx: #24090]
en: Lock Add-on manager
ro: Blochează gestionarul de suplimente

[ctx: #24094]
en: (current)
ro: (curent)

[ctx: #24095]
en: (blacklisted)
ro: (pe lista neagră)

[ctx: #24097]
en: Would you like to disable it on your system?
ro: Doriți să îl dezactivați pe sistemul dumneavoastră?

[ctx: #24098]
en: Broken
ro: Defect

[ctx: #24099]
en: Would you like to switch to this skin?
ro: Doriți să folosiți acest costum?

[ctx: #24100]
en: To use this feature you must download an Add-on:
ro: Pentru aceasta trebuie să descărcați un supliment:

[ctx: #24101]
en: Would you like to download this Add-on?
ro: Doriți să descărcați acest supliment?

[ctx: #24102]
en: Unable to load skin
ro: Costumul nu poate fi încărcat

[ctx: #24103]
en: Skin is missing some files
ro: Costumului îi lipsesc unele fișiere

[ctx: #24121]
en: Enter search string
ro: Introduceți șir de căutare

[ctx: #25000]
en: Notifications
ro: Notificări

[ctx: #25001]
en: Hide foreign
ro: Ascunde ce este străin

[ctx: #25002]
en: Select from all titles ...
ro: Alege din toate titlurile ...

[ctx: #25004]
en: Play main title: %d
ro: Start titlu principal:%d

[ctx: #25005]
en: Title: %d
ro: Titlu: %d

[ctx: #25006]
en: Select playback item
ro: Alege articolul pentru redare

[ctx: #29800]
en: Library Mode
ro: Mod mediatecă

[ctx: #29801]
en: QWERTY keyboard
ro: Tastatură QWERTY

[ctx: #29802]
en: Passthrough Audio in use
ro: Traversare Audio în folosință

[ctx: #33001]
en: Trailer quality
ro: Calitate secvențe

[ctx: #33002]
en: Stream
ro: Flux

[ctx: #33003]
en: Download
ro: Descarcă

[ctx: #33004]
en: Download & play
ro: Descarcă și redă

[ctx: #33005]
en: Download & save
ro: Descarcă și salvează

[ctx: #33006]
en: Today
ro: Astăzi

[ctx: #33007]
en: Tomorrow
ro: Mâine

[ctx: #33008]
en: Saving
ro: Se salvează

[ctx: #33009]
en: Copying
ro: Se copiază

[ctx: #33010]
en: Set download directory
ro: Alegere dosar de descărcare

[ctx: #33011]
en: Search duration
ro: Durată căutare

[ctx: #33012]
en: Short
ro: Scurt

[ctx: #33013]
en: Long
ro: Lung

[ctx: #33014]
en: Use DVD player instead of regular player
ro: Folosește lector DVD în loc de lector normal

[ctx: #33015]
en: Ask for download before playing video
ro: Întreabă pentru descărcare înainte de a reda video

[ctx: #33016]
en: Clips
ro: Clipuri

[ctx: #33018]
en: Tonight
ro: La noapte

[ctx: #33019]
en: Tomorrow Night
ro: Mâine noapte

[ctx: #33020]
en: Condition
ro: Condiție

[ctx: #33021]
en: Precipitation
ro: Precipitație

[ctx: #33023]
en: Humid
ro: Umiditate

[ctx: #33024]
en: Feels
ro: Se simte

[ctx: #33025]
en: Observed
ro: Observat

[ctx: #33026]
en: Departure from normal
ro: Plecare de la normal

[ctx: #33027]
en: Sunrise
ro: Răsărit

[ctx: #33028]
en: Sunset
ro: Apus

[ctx: #33029]
en: Details
ro: Detalii

[ctx: #33030]
en: Outlook
ro: Perspectivă

[ctx: #33031]
en: Coverflow
ro: Acoperire

[ctx: #33032]
en: Translate text
ro: Traduce text

[ctx: #33033]
en: Map list %s category
ro: Listă hartă categorie %s

[ctx: #33034]
en: 36 Hour
ro: 36 ore

[ctx: #33035]
en: Maps
ro: Hărți

[ctx: #33036]
en: Hourly
ro: La fiecare oră

[ctx: #33037]
en: Weekend
ro: Sfârșit de săptămână

[ctx: #33038]
en: %s day
ro: %s zi

[ctx: #33049]
en: Alert
ro: Alertă

[ctx: #33050]
en: Alerts
ro: Alerte

[ctx: #33051]
en: Choose Your
ro: Alegeți

[ctx: #33052]
en: Check
ro: Verifică

[ctx: #33053]
en: Configure the
ro: Configurează

[ctx: #33054]
en: Seasons
ro: Anotimpuri

[ctx: #33055]
en: Use your
ro: Foloseșteți

[ctx: #33056]
en: Watch your
ro: Fi atent la

[ctx: #33057]
en: Listen to
ro: Ascultă

[ctx: #33058]
en: View your
ro: Vezi

[ctx: #33059]
en: Configure the
ro: Configurează

[ctx: #33060]
en: Power
ro: Energie

[ctx: #33061]
en: Menu
ro: Meniu

[ctx: #33062]
en: Play the
ro: Redă

[ctx: #33063]
en: Options
ro: Opțiuni

[ctx: #33066]
en: About your
ro: Despre

[ctx: #33067]
en: Star rating
ro: Apreciere cu stele

[ctx: #33068]
en: Background
ro: Fundal

[ctx: #33069]
en: Backgrounds
ro: Fundaluri

[ctx: #33070]
en: Custom background
ro: Fundal personalizat

[ctx: #33071]
en: Custom backgrounds
ro: Fundale personalizate

[ctx: #33072]
en: View Readme
ro: Vedeți Citește-mă

[ctx: #33073]
en: View Changelog
ro: Vedeți Istoric modificări

[ctx: #33074]
en: This version of %s requires an
ro: Această versiune de %s necesită o

[ctx: #33075]
en: Kodi revision of %s or greater to run.
ro: revizie Kodi egală cu %s sau mai mare pentru a rula.

[ctx: #33076]
en: Please update Kodi.
ro: Vă rugăm actualizați Kodi.

[ctx: #33077]
en: No data found!
ro: Nu au fost găsite date!

[ctx: #33078]
en: Next page
ro: Pagina următoare

[ctx: #33079]
en: Love
ro: Iubire

[ctx: #33080]
en: Hate
ro: Ură

[ctx: #33081]
en: This file is stacked, select the part you want to play from.
ro: Acest fișier este în stivă, selectați partea pe care vreți să o redați.

[ctx: #33082]
en: Path to script
ro: Cale către script

[ctx: #33083]
en: Enable custom script button
ro: Activează buton personalizat script

[ctx: #33100]
en: Failed to start
ro: Nu poate fi pornit

[ctx: #33101]
en: Webserver
ro: Server web

[ctx: #33102]
en: Event Server
ro: Server evenimente

[ctx: #33103]
en: Remote communication server
ro: Server comunicare la distanță

[ctx: #33200]
en: Detected New Connection
ro: Conexiune nouă detectată

[ctx: #34100]
en: Number of channels
ro: Număr de canale

[ctx: #34120]
en: Play GUI sounds
ro: Reda sunetele de ghidate

[ctx: #34121]
en: Only when playback stopped
ro: Doar când redarea s-a oprit

[ctx: #34122]
en: Always
ro: Întotdeauna

[ctx: #34123]
en: Never
ro: Niciodată

[ctx: #34124]
en: 44.1
ro: 44,1

[ctx: #34125]
en: 48.0
ro: 48,0

[ctx: #34126]
en: 88.2
ro: 88,2

[ctx: #34127]
en: 96.0
ro: 96,0

[ctx: #34128]
en: 192.0
ro: 192,0

[ctx: #34201]
en: Can't find a next item to play
ro: Următorul element de redat nu poate fi găsit

[ctx: #34202]
en: Can't find a previous item to play
ro: Elementul anterior de redat nu poate fi găsit

[ctx: #34301]
en: Is Apple's Bonjour Service installed? See log for more info.
ro: Serviciul Bonjour de la Apple este instalat? Vedeți jurnalul pentru mai multe informații.

[ctx: #34400]
en: Video Rendering
ro: Randare video

[ctx: #34401]
en: Failed to init video filters/scalers, falling back to bilinear scaling
ro: Filtre/scalori video nu pot fi inițializați, revenim la scalare bilineară

[ctx: #34403]
en: Check your audiosettings
ro: Verificați setările audio

[ctx: #34404]
en: Use gestures for navigation:
ro: Utilizează gesturi pentru navigare

[ctx: #34405]
en: 1 finger swipe left,right,up,down for cursors
ro: Treceți cu degetul spre stânga,la dreapta,sus,jos pentru cursor

[ctx: #34406]
en: 2 finger swipe left for backspace
ro: Treceți cu 2 degete spre stânga pentru stergere

[ctx: #34407]
en: 1 finger single tap for enter
ro: O apăsare rapidă cu 1 deget pentru enter

[ctx: #34408]
en: 2 finger single tap or 1 finger long press for contextmenu
ro: O apăsare rapidă cu 2 degete sau o apăsare lungă cu 1 deget pentru meniul contextual

[ctx: #35000]
en: Peripherals
ro: Periferice

[ctx: #35001]
en: Generic HID device
ro: Dispozitiv HID generic

[ctx: #35003]
en: Generic disk
ro: Disc generic

[ctx: #35004]
en: There are no settings available
    for this peripheral.
ro: Nu există setări disponibile
    pentru acest periferic.

[ctx: #35005]
en: New device configured
ro: Dispozitiv nou configurat

[ctx: #35006]
en: Device removed
ro: Dispozitiv eliminat

[ctx: #35007]
en: Keymap to use for this device
ro: Hartă de taste de folosit pentru acest dispozitiv

[ctx: #35008]
en: Keymap enabled
ro: Hartă de taste activată

[ctx: #35009]
en: Do not use the custom keymap for this device
ro: Nu folosi maparea tastelor pentru acest dispozitiv

[ctx: #35100]
en: Enable joystick and gamepad support
ro: Activează suport pentru joystick și gamepad

[ctx: #35500]
en: Location
ro: Locație

[ctx: #35501]
en: Class
ro: Clasă

[ctx: #35502]
en: Name
ro: Nume

[ctx: #35503]
en: Vendor
ro: Furnizor

[ctx: #35504]
en: Product ID
ro: ID produs

[ctx: #36002]
en: Switch to keyboard side command
ro: Comandă de comutare la parte tastatură

[ctx: #36003]
en: Switch to remote side command
ro: Comandă de comutare la parte telecomandă

[ctx: #36004]
en: Press "user" button command
ro: Comandă apasă buton „utilizator”

[ctx: #36005]
en: Enable switch side commands
ro: Activează comenzi de schimbare a părții

[ctx: #36007]
en: Devices to power on when starting Kodi
ro: Aprinde televizorul atunci când Kodi este pornit

[ctx: #36008]
en: Devices to power off when stopping Kodi
ro: Oprește dispozitivele atunci când Kodi este oprit

[ctx: #36009]
en: Put devices in standby mode when activating screensaver
ro: Pune dispozitivele în modul repaus când protector ecran este activat

[ctx: #36011]
en: Could not detect the CEC com port. Set it up manually.
ro: Portul CEC nu poate fi detectat. Setați-l manual.

[ctx: #36015]
en: HDMI port number
ro: Număr port HDMI

[ctx: #36016]
en: Connected
ro: Conectat

[ctx: #36018]
en: Use the TV's language setting
ro: Folosește setările de limbă ale televizorului

[ctx: #36019]
en: Connected to HDMI device
ro: Conectarea la dispozitivul HDMI

[ctx: #36020]
en: Make Kodi the active source when starting
ro: La inițializare Kodi va fi sursa activă

[ctx: #36021]
en: Physical address (overrules HDMI port)
ro: Adresa fizică (anulează portul HDMI)

[ctx: #36022]
en: COM port (leave empty unless needed)
ro: Portul COM (lasă gol dacă nu este folosit)

[ctx: #36023]
en: Configuration updated
ro: Configurația a fost actualizată

[ctx: #36024]
en: Failed to set the new configuration. Please check your settings.
ro: Noua configurație nu a putut fi inițializată. Vă rugăm verificați setările.

[ctx: #36025]
en: Send 'inactive source' command when stopping Kodi
ro: Trimite comanda 'sursă inactivă' când se oprește Kodi

[ctx: #36026]
en: Put devices in standby mode when putting the PC in standby
ro: Pune dispozitivele în modul standby când calculatorul este pus în standby

[ctx: #36027]
en: This device needs servicing
ro: Dispozitivul necesită service

[ctx: #36028]
en: Ignore
ro: Ignoră

[ctx: #36029]
en: When the TV is switched off
ro: Când televizorul este închis

[ctx: #36030]
en: Connection lost
ro: Conexiune pierdută

[ctx: #36033]
en: Pause playback when switching to another source
ro: Pune pe pauză redarea când se trece la altă sursă

[ctx: #36035]
en: Always
ro: Întotdeauna

[ctx: #36036]
en: On start/stop
ro: La pornire/oprire

[ctx: #36038]
en: Amplifier / AVR device
ro: Amplificator / Receiver

[ctx: #36039]
en: TV and AVR device (explicit)
ro: Dispozitiv TV și AVR (explicit)

[ctx: #36040]
en: Unsupported libCEC interface version. %x is lower than the version Kodi supports (%x)
ro: Versiune interfață libCEC nesuportată. %x este mai mică decât versiunea pe care o suport Kodi (%x)

[ctx: #36041]
en: * Item folder
ro: * Dosar element

[ctx: #36426]
en: Switch to channel
ro: Comută pe canalul

[ctx: #36428]
en: Record
ro: Înregistrează

[ctx: #36502]
en: Disabled
ro: Dezactivat

[ctx: #36508]
en: Hardware Based
ro: Componente

[ctx: #36902]
en: TV show
ro: Serial

[ctx: #36903]
en: TV shows
ro: Seriale

[ctx: #36906]
en: episode
ro: episod

[ctx: #36907]
en: episodes
ro: episoade

[ctx: #36910]
en: set
ro: Setează

[ctx: #36911]
en: sets
ro: Seturi

[ctx: #36912]
en: video
ro: Video

[ctx: #36913]
en: videos
ro: Filme

[ctx: #36918]
en: album
ro: Album

[ctx: #36920]
en: song
ro: Cântec

[ctx: #36921]
en: songs
ro: Piese

[ctx: #37018]
en: Boost centre channel when downmixing
ro: Ridică volumul canalului central la mixare

[ctx: #37022]
en: UPnP Player
ro: Redor UPnP

[ctx: #37023]
en: Do you wish to stop playback on the remote device?
ro: Vrei să oprești redarea de pe dispozitivul de la distanță?

[ctx: #37026]
en: Auto
ro: Automat

[ctx: #37030]
en: Unlimited
ro: Nelimitat
