XBMC Main - en to no translation catalogue (3049 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
no: Programmer

[ctx: #1]
en: Pictures
no: Bilder

[ctx: #2]
en: Music
no: Musikk

[ctx: #3]
en: Videos
no: Videoer

[ctx: #4]
en: TV-Guide
no: TV-guide

[ctx: #5]
en: Settings
no: Innstillinger

[ctx: #7]
en: File manager
no: Filbehandler

[ctx: #8]
en: Weather
no: Vær

[ctx: #11]
en: Monday
no: Mandag

[ctx: #12]
en: Tuesday
no: Tirsdag

[ctx: #13]
en: Wednesday
no: Onsdag

[ctx: #14]
en: Thursday
no: Torsdag

[ctx: #15]
en: Friday
no: Fredag

[ctx: #16]
en: Saturday
no: Lørdag

[ctx: #17]
en: Sunday
no: Søndag

[ctx: #21]
en: January
no: januar

[ctx: #22]
en: February
no: februar

[ctx: #23]
en: March
no: mars

[ctx: #24]
en: April
no: april

[ctx: #25]
en: May
no: mai

[ctx: #26]
en: June
no: juni

[ctx: #27]
en: July
no: juli

[ctx: #28]
en: August
no: august

[ctx: #29]
en: September
no: september

[ctx: #30]
en: October
no: oktober

[ctx: #31]
en: November
no: november

[ctx: #32]
en: December
no: desember

[ctx: #41]
en: Mon
no: ma.

[ctx: #42]
en: Tue
no: ti.

[ctx: #43]
en: Wed
no: on.

[ctx: #44]
en: Thu
no: to.

[ctx: #45]
en: Fri
no: fr.

[ctx: #46]
en: Sat
no: lø.

[ctx: #47]
en: Sun
no: sø.

[ctx: #51]
en: Jan
no: jan.

[ctx: #52]
en: Feb
no: feb.

[ctx: #53]
en: Mar
no: mars

[ctx: #54]
en: Apr
no: april

[ctx: #55]
en: May
no: mai

[ctx: #56]
en: Jun
no: juni

[ctx: #57]
en: Jul
no: juli

[ctx: #58]
en: Aug
no: aug.

[ctx: #59]
en: Sep
no: sep.

[ctx: #60]
en: Oct
no: okt.

[ctx: #61]
en: Nov
no: nov.

[ctx: #62]
en: Dec
no: des.

[ctx: #72]
en: NNE
no: NNØ

[ctx: #73]
en: NE
no: NØ

[ctx: #74]
en: ENE
no: ØNØ

[ctx: #75]
en: E
no: Ø

[ctx: #76]
en: ESE
no: ØSØ

[ctx: #77]
en: SE
no: SØ

[ctx: #78]
en: SSE
no: SSØ

[ctx: #80]
en: SSW
no: SSV

[ctx: #81]
en: SW
no: SV

[ctx: #82]
en: WSW
no: VSV

[ctx: #83]
en: W
no: V

[ctx: #84]
en: WNW
no: VNV

[ctx: #85]
en: NW
no: NV

[ctx: #86]
en: NNW
no: NNV

[ctx: #88]
en: South
no: Sør

[ctx: #89]
en: North
no: Nord

[ctx: #90]
en: West
no: Vest

[ctx: #91]
en: East
no: Øst

[ctx: #92]
en: Variable
no: Variabel

[ctx: #98]
en: View: Auto
no: Visning: Auto

[ctx: #99]
en: View: Auto big
no: Visning: Auto (stor)

[ctx: #100]
en: View: Icons
no: Visning: Ikoner

[ctx: #101]
en: View: List
no: Visning: Liste

[ctx: #102]
en: Scan
no: Skann

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
no: Sorter etter: Navn

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
no: Sorter etter: Dato

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
no: Sorter etter: Størrelse

[ctx: #106]
en: No
no: Nei

[ctx: #107]
en: Yes
no: Ja

[ctx: #108]
en: Slideshow
no: Bildefremvisning

[ctx: #109]
en: Create thumbs
no: Lag miniatyrer

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
no: Lag miniatyrbilder

[ctx: #111]
en: Shortcuts
no: Snarveier

[ctx: #112]
en: Paused
no: Pause

[ctx: #113]
en: Update failed
no: Oppdatering mislyktes

[ctx: #114]
en: Installation failed
no: Installering mislyktes

[ctx: #115]
en: Copy
no: Kopier

[ctx: #116]
en: Move
no: Flytt

[ctx: #117]
en: Delete
no: Slett

[ctx: #118]
en: Rename
no: Gi nytt navn

[ctx: #119]
en: New folder
no: Ny mappe

[ctx: #120]
en: Confirm file copy
no: Bekreft kopiering

[ctx: #121]
en: Confirm file move
no: Bekreft flytting

[ctx: #122]
en: Confirm delete
no: Bekreft sletting

[ctx: #123]
en: Copy these files?
no: Kopier disse filene?

[ctx: #124]
en: Move these files?
no: Flytt disse filene?

[ctx: #125]
en: Delete these files? - Deleting files cannot be undone!
no: Slett disse filene? Dette kan ikke angres!

[ctx: #127]
en: Objects
no: Elementer

[ctx: #128]
en: General
no: Generelt

[ctx: #129]
en: Slideshow
no: Lysbildefremvisning

[ctx: #130]
en: System info
no: Systeminformasjon

[ctx: #131]
en: Display
no: Skjerm

[ctx: #132]
en: Albums
no: Album

[ctx: #133]
en: Artists
no: Artister

[ctx: #134]
en: Songs
no: Låter

[ctx: #135]
en: Genres
no: Sjangre

[ctx: #136]
en: Playlists
no: Spillelister

[ctx: #137]
en: Search
no: Søk

[ctx: #138]
en: System Information
no: Systeminformasjon

[ctx: #139]
en: Temperatures:
no: Temperaturer:

[ctx: #142]
en: Time:
no: Tid:

[ctx: #143]
en: Current:
no: Gjeldende:

[ctx: #144]
en: Build:
no: Byggeversjon:

[ctx: #145]
en: Network:
no: Nettverk:

[ctx: #147]
en: Static
no: Statisk

[ctx: #149]
en: MAC address
no: MAC-adresse

[ctx: #150]
en: IP address
no: IP-adresse

[ctx: #151]
en: Link:
no: Forbindelse:

[ctx: #152]
en: Half duplex
no: Halv dupleks

[ctx: #153]
en: Full duplex
no: Full dupleks

[ctx: #154]
en: Storage
no: Lagring

[ctx: #155]
en: Drive
no: Stasjon

[ctx: #156]
en: Free
no: Ledig

[ctx: #158]
en: Free memory
no: Ledig minne

[ctx: #159]
en: No link
no: Ingen forbindelse

[ctx: #160]
en: Free
no: Ledig

[ctx: #161]
en: Unavailable
no: Utilgjengelig

[ctx: #162]
en: Tray open
no: Skuff åpen

[ctx: #163]
en: Reading
no: Leser

[ctx: #164]
en: No disc
no: Ingen plate

[ctx: #165]
en: Disc present
no: Plate tilstede

[ctx: #166]
en: Skin
no: Skall

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
no: Avbryt filoperasjoner

[ctx: #169]
en: Resolution
no: Oppløsning

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate to match video
no: Juster oppdateringsfrekvenen til å samsvare med video

[ctx: #171]
en: Sort title
no: Sorter tittel

[ctx: #172]
en: Release date
no: Utgitt

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
no: Vis 4:3-videoer som

[ctx: #175]
en: Moods
no: Stemninger

[ctx: #176]
en: Styles
no: Stiler

[ctx: #179]
en: Song
no: Låt

[ctx: #180]
en: Duration
no: Varighet

[ctx: #181]
en: Select album
no: Velg album

[ctx: #182]
en: Tracks
no: Spor

[ctx: #183]
en: Review
no: Anmeldelse

[ctx: #184]
en: Refresh
no: Oppdater

[ctx: #185]
en: Searching album
no: Søker i album...

[ctx: #187]
en: No albums found!
no: Ingen album funnet!

[ctx: #188]
en: Select all
no: Merk alt

[ctx: #189]
en: Scanning media info
no: Skanner medieinformasjon

[ctx: #190]
en: Save
no: Lagre

[ctx: #191]
en: Shuffle
no: Bland

[ctx: #192]
en: Clear
no: Tøm

[ctx: #193]
en: Scan
no: Skann

[ctx: #194]
en: Searching...
no: Søker...

[ctx: #195]
en: No info found!
no: Ingen informasjon funnet!

[ctx: #196]
en: Select movie:
no: Velg film:

[ctx: #197]
en: Querying %s info
no: Spør etter %s informasjon

[ctx: #198]
en: Loading movie details
no: Henter filmdetaljer

[ctx: #199]
en: Web interface
no: Webgrensesnitt

[ctx: #200]
en: Audio encoders
no: Lydkodere

[ctx: #202]
en: Tagline
no: Beskrivelse

[ctx: #203]
en: Plot outline
no: Handling

[ctx: #205]
en: Votes
no: Stemmer

[ctx: #206]
en: Cast
no: Rolleliste

[ctx: #207]
en: Plot
no: Handling

[ctx: #208]
en: Play
no: Spill av

[ctx: #209]
en: Next
no: Neste

[ctx: #210]
en: Previous
no: Forrige

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
no: Kalibrer brukergrensesnitt...

[ctx: #214]
en: Video calibration...
no: Kalibrer skjerm...

[ctx: #215]
en: Soften
no: Gjør mykere

[ctx: #216]
en: Zoom amount
no: Zoom-mengde

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
no: Pikselforhold

[ctx: #218]
en: DVD drive
no: DVD-enhet

[ctx: #219]
en: Please insert disc
no: Vennligst sett inn plate

[ctx: #220]
en: Remote share
no: Nettverksstasjon

[ctx: #221]
en: Network is not connected
no: Ingen nettverkstilkobling

[ctx: #222]
en: Cancel
no: Avbryt

[ctx: #224]
en: Speed
no: Hastighet

[ctx: #225]
en: Vertical Shift
no: Vertikalt skift

[ctx: #226]
en: Test patterns...
no: Prøvebilder...

[ctx: #227]
en: Lookup audio CD track names from freedb.org
no: Slå opp spornavn på freedb.org for lyd-CD.

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
no: Bland spillelisten ved henting

[ctx: #229]
en: HDD spindown time
no: Tid før harddisk spinnes ned (min)

[ctx: #230]
en: Video filters
no: Videofiltre

[ctx: #231]
en: None
no: Ingen

[ctx: #232]
en: Point
no: Punkt

[ctx: #233]
en: Linear
no: Lineært

[ctx: #234]
en: Anisotropic
no: Anisotropisk

[ctx: #236]
en: Gaussian cubic
no: Gaussisk kubisk

[ctx: #237]
en: Minification
no: Forminsking

[ctx: #238]
en: Magnification
no: Forstørring

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
no: Tøm spilleliste når ferdigspilt

[ctx: #240]
en: Display Mode
no: Visningsmodus

[ctx: #241]
en: Full Screen #%d
no: Fullskjerm #%d

[ctx: #242]
en: Windowed
no: Vindu

[ctx: #243]
en: Refresh Rate
no: Oppdateringsfrekvens

[ctx: #244]
en: Full screen
no: Fullskjerm

[ctx: #245]
en: Sizing: (%i,%i)->(%i,%i) (Zoom x%2.2f) AR:%2.2f:1 (Pixels: %2.2f:1) (VShift: %2.2f)
no: Skalering: (%i,%i)->(%i,%i) (Zoom x%2.2f) AR:%2.2f:1 (Piksler: %2.2f:1) (VSkift: %2.2f)

[ctx: #246]
en: Monitor
no: Skjerm

[ctx: #247]
en: Scripts
no: Skript

[ctx: #248]
en: Language
no: Språk

[ctx: #249]
en: Music
no: Musikk

[ctx: #250]
en: Visualisation
no: Visualisering

[ctx: #251]
en: Select destination directory
no: Velg destinasjonsmappe

[ctx: #252]
en: Stereo upmix
no: Stereo oppmiks

[ctx: #253]
en: Number of channels
no: Antall kanaler

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
no: Receiver kan ta imot DTS

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
no: Henter CD-informasjon

[ctx: #257]
en: Error
no: Feil

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
no: Aktiver tagginformasjon

[ctx: #259]
en: Opening
no: Åpner

[ctx: #260]
en: Shoutcast
no: Internettradio

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
no: Venter på oppstart....

[ctx: #262]
en: Scripts output
no: Utskrift fra skript

[ctx: #263]
en: Allow control of Kodi via HTTP
no: Tillat at Kodi styres via HTTP

[ctx: #264]
en: Record
no: Opptak

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
no: Stopp opptak

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
no: Sorter etter: Spor

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
no: Sorter etter: Tid

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
no: Sorter etter: Tittel

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
no: Sorter etter: Artist

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
no: Sorter etter: Album

[ctx: #271]
en: Top 100
no: Topp 100

[ctx: #272]
en: Top-Left overscan compensation
no: Overskanningskompensasjon på hjørnet øverst til venstre

[ctx: #273]
en: Bottom-Right overscan compensation
no: Overskanningskompensasjon på hjørnet nederst til høyre

[ctx: #274]
en: Subtitle positioning
no: Undertekstens plassering

[ctx: #275]
en: Pixel ratio adjustment
no: Juster pikselforhold

[ctx: #276]
en: Adjust the arrow to change the amount of overscan
no: Juster pilen for å endre overskanning

[ctx: #277]
en: Adjust the bar to change the subtitles position
no: Juster linjen for å endre undertekstens plassering

[ctx: #278]
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
no: Juster firkanten til den blir helt kvadratisk

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
no: Kunne ikke hente innstillinger

[ctx: #280]
en: Using default settings
no: Bruker standardinnstillinger

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
no: Vennligst sjekk XML-filene

[ctx: #282]
en: Found %i items
no: Fant %i oppføringer

[ctx: #283]
en: Search results
no: Søkeresultater

[ctx: #284]
en: No results found
no: Ingen resultater funnet

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
no: Foretrukket språk for lyd

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
no: Foretrukket språk for teksting

[ctx: #287]
en: Subtitles
no: Undertekster

[ctx: #288]
en: Font
no: Skrifttype

[ctx: #289]
en: Size
no: Størrelse

[ctx: #290]
en: Dynamic range compression
no: Volumutjevning

[ctx: #292]
en: Audio
no: Lyd

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
no: Bla etter undertekster

[ctx: #294]
en: Create bookmark
no: Lag bokmerke

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
no: Slett bokmerker

[ctx: #297]
en: Audio offset
no: Lydforsinkelse

[ctx: #298]
en: Bookmarks
no: Bokmerker

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
no: Receiver kan ta imot MP1

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
no: Receiver kan ta imot MP2

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
no: Receiver kan ta imot MP3

[ctx: #303]
en: Delay
no: Forsinkelse

[ctx: #304]
en: Language
no: Språk

[ctx: #305]
en: Enabled
no: Aktivert

[ctx: #306]
en: Non-interleaved
no: Ikke-innfelt

[ctx: #308]
en: Original stream's language
no: Strømmens originalspråk

[ctx: #309]
en: User interface language
no: Språk i brukergrensesnitt

[ctx: #310]
en: Keyboard layouts
no: Tastaturoppsett

[ctx: #313]
en: Cleaning database
no: Rydder opp i database

[ctx: #314]
en: Preparing...
no: Forbereder...

[ctx: #315]
en: Database error
no: Databasefeil

[ctx: #316]
en: Searching songs...
no: Søker i låter...

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
no: Opprydding av database fullført

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
no: Rydder opp i låter...

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
no: Feil ved rydding av låter

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
no: Rydder opp i artister...

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
no: Feil ved rydding av artister

[ctx: #322]
en: Cleaning genres...
no: Rydder opp i sjangre...

[ctx: #323]
en: Error cleaning genres
no: Feil ved rydding av sjangre

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
no: Rydder opp i filstier...

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
no: Feil ved rydding av filstier

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
no: Rydder opp i album...

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
no: Feil ved rydding av album

[ctx: #328]
en: Writing changes...
no: Skriver endringer...

[ctx: #329]
en: Error writing changes
no: Feil under skriving

[ctx: #330]
en: This may take some time...
no: Dette kan ta en stund...

[ctx: #331]
en: Compressing database...
no: Komprimerer database...

[ctx: #332]
en: Error compressing database
no: Feil under komprimering av database

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
no: Ønsker du å rydde biblioteket?

[ctx: #334]
en: Clean library...
no: Rydd biblioteket...

[ctx: #336]
en: Framerate conversion
no: Konverter bildefrekvens

[ctx: #337]
en: Output configuration
no: Konfigurer utgangssignal

[ctx: #338]
en: Fixed
no: Låst

[ctx: #339]
en: Optimized
no: Optimert

[ctx: #340]
en: Various artists
no: Diverse artister

[ctx: #341]
en: Play disc
no: Spill av plate

[ctx: #342]
en: Movies
no: Filmer

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
no: Juster bildefrekvens

[ctx: #344]
en: Actors
no: Skuespillere

[ctx: #345]
en: Year
no: År

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
no: Receiver kan ta imot DTS-HD

[ctx: #348]
en: Enable passthrough
no: Aktiver passthrough

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
no: Receiver kan ta imot TrueHD

[ctx: #350]
en: Programs
no: Programmer

[ctx: #351]
en: Off
no: Av

[ctx: #352]
en: Dim
no: Demp

[ctx: #353]
en: Black
no: Svart

[ctx: #354]
en: Matrix trails
no: Matrise

[ctx: #355]
en: Screensaver time
no: Aktiver skjermsparer etter

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
no: Skjermsparermodus

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
no: Slå automatisk av etter

[ctx: #358]
en: All albums
no: Alle album

[ctx: #359]
en: Recently added albums
no: Album nylig lagt til

[ctx: #360]
en: Screensaver
no: Skjermsparer

[ctx: #361]
en: R. Slideshow
no: Lysbildefremvisning

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
no: Dempingsnivå på skjermsparer

[ctx: #363]
en: Sort by: File
no: Sorter etter: Fil

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
no: Receiver kan ta imot Dolby Digital (AC3)

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
no: Sorter etter: Navn

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
no: Sorter etter: År

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
no: Sorter etter: Vurdering

[ctx: #369]
en: Title
no: Tittel

[ctx: #370]
en: Thunderstorms
no: lyn og torden

[ctx: #371]
en: Partly
no: delvis

[ctx: #372]
en: Mostly
no: Stort sett

[ctx: #373]
en: Sunny
no: sol

[ctx: #374]
en: Cloudy
no: skyet

[ctx: #375]
en: Snow
no: snø

[ctx: #376]
en: Rain
no: regn

[ctx: #377]
en: Light
no: lett

[ctx: #378]
en: AM
no: formiddag

[ctx: #379]
en: PM
no: ettermiddag

[ctx: #380]
en: Showers
no: byger

[ctx: #381]
en: Few
no: få

[ctx: #382]
en: Scattered
no: spredte

[ctx: #383]
en: Wind
no: vind

[ctx: #384]
en: Strong
no: sterk

[ctx: #385]
en: Fair
no: lettskyet

[ctx: #386]
en: Clear
no: klart

[ctx: #387]
en: Clouds
no: skyer

[ctx: #388]
en: Early
no: tidlig

[ctx: #389]
en: Shower
no: byge

[ctx: #390]
en: Flurries
no: snøbyger

[ctx: #391]
en: Low
no: Lav

[ctx: #392]
en: Medium
no: Middels

[ctx: #393]
en: High
no: Høy

[ctx: #394]
en: Fog
no: Tåke

[ctx: #395]
en: Haze
no: Dis

[ctx: #396]
en: Select location
no: Velg sted

[ctx: #397]
en: Refresh time
no: Oppdateringsintervall

[ctx: #398]
en: Temperature units
no: Temperaturskala

[ctx: #399]
en: Speed units
no: Hastighetskala

[ctx: #400]
en: Weather
no: Vær

[ctx: #401]
en: Temp
no: Temperatur

[ctx: #402]
en: Feels like
no: Føles som

[ctx: #403]
en: UV index
no: UV-indeks

[ctx: #404]
en: Wind
no: Vind

[ctx: #405]
en: Dew point
no: Duggpunkt

[ctx: #406]
en: Humidity
no: Fuktighet

[ctx: #409]
en: Defaults
no: Standard

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
no: Kobler til værtjeneste

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
no: Henter værdata for:

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
no: Kunne ikke hente værdata

[ctx: #413]
en: Manual
no: Manuelt

[ctx: #414]
en: No review for this album
no: Ingen anmeldelser av dette albumet

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
no: Laster ned miniatyrbilde...

[ctx: #416]
en: Not available
no: Ikke tilgjengelig

[ctx: #417]
en: View: Big icons
no: Visning: Store ikoner

[ctx: #418]
en: Low
no: Lav

[ctx: #419]
en: High
no: Høy

[ctx: #420]
en: Best Match
no: Beste treff

[ctx: #421]
en: Keep audio device alive
no: Hold lydenheten i live

[ctx: #422]
en: Delete album info
no: Slett albuminformasjon

[ctx: #423]
en: Delete CD information
no: Slett CD-informasjon

[ctx: #424]
en: Select
no: Velg

[ctx: #425]
en: No album information found
no: Ingen albuminformasjon funnet

[ctx: #426]
en: No CD information found
no: Ingen CD-informasjon funnet

[ctx: #427]
en: Disc
no: Plate

[ctx: #428]
en: Insert correct CD/DVD
no: Sett inn riktig CD/DVD

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
no: Vennligst sett i følgende CD/DVD:

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
no: Sorter etter: DVD#

[ctx: #431]
en: No cache
no: Ingen mellomlagring

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
no: Fjern film fra bibliotek

[ctx: #433]
en: Really remove '%s'?
no: Er du sikker på at du vil fjerne «%s»?

[ctx: #434]
en: From %s at %i %s
no: Fra %s, %i %s

[ctx: #435]
en: No optical disc drive detected
no: Ingen optiske drev funnet

[ctx: #436]
en: You need an optical disc drive to play this video
no: Du trenger et optisk drev for å spille av denne videoen

[ctx: #437]
en: Removable disk
no: Flyttbar media

[ctx: #438]
en: Opening file
no: Åpner filen

[ctx: #439]
en: Cache
no: Mellomlagring

[ctx: #440]
en: Hard disk
no: Harddisk

[ctx: #442]
en: Local network
no: Lokalt nettverk

[ctx: #443]
en: Internet
no: Internett

[ctx: #445]
en: Audio
no: Lyd

[ctx: #447]
en: Autorun media
no: Autokjør

[ctx: #448]
en: Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver
no: Receiver kan ta imot Dolby Digital (E-AC3)

[ctx: #449]
en: Enabled
no: Aktivert

[ctx: #450]
en: Columns
no: Kolonner

[ctx: #451]
en: Row 1 address
no: Rad 1 adresse

[ctx: #452]
en: Row 2 address
no: Rad 2 adresse

[ctx: #453]
en: Row 3 address
no: Rad 3 adresse

[ctx: #454]
en: Row 4 address
no: Rad 4 adresse

[ctx: #455]
en: Rows
no: Rader

[ctx: #456]
en: Mode
no: Modus

[ctx: #457]
en: Switch view
no: Skift visning

[ctx: #458]
en: Limit sampling rate (kHz)
no: Begrens samlingsraten (kHz)

[ctx: #459]
en: Subs
no: Undertekster

[ctx: #460]
en: Audio stream
no: Lydstrøm

[ctx: #461]
en: [active]
no: [aktiv]

[ctx: #462]
en: Subtitle
no: Undertekst

[ctx: #463]
en: Backlight
no: Bakgrunnslys

[ctx: #464]
en: Brightness
no: Lysstyrke

[ctx: #465]
en: Contrast
no: Kontrast

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
no: Flytt linjen for å endre OSD-plassering

[ctx: #469]
en: OSD position
no: OSD-plassering

[ctx: #470]
en: Credits
no: Anerkjennelser

[ctx: #474]
en: Off
no: Av

[ctx: #475]
en: Music only
no: Kun musikk

[ctx: #476]
en: Music & video
no: Musikk og film

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
no: Kan ikke hente spilleliste

[ctx: #479]
en: Skin & language
no: Skall og språk

[ctx: #480]
en: Appearance
no: Utseende

[ctx: #481]
en: Audio options
no: Lydinnstillinger

[ctx: #482]
en: About Kodi
no: Om Kodi

[ctx: #485]
en: Delete album
no: Slett album

[ctx: #486]
en: Repeat
no: Gjenta

[ctx: #487]
en: Repeat one
no: Gjenta én

[ctx: #488]
en: Repeat folder
no: Gjenta mappe

[ctx: #489]
en: Play the next song automatically
no: Spill neste låt automatisk

[ctx: #491]
en: - Use big icons
no: - Bruke store ikoner

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
no: Endre størrelse på VobSub

[ctx: #493]
en: Advanced options (Experts Only!)
no: Utvidede innstillinger (kun eksperter!)

[ctx: #494]
en: Overall audio headroom
no: Gjennomsnittlig headroom (dB)

[ctx: #495]
en: Upsample videos to GUI resolution
no: Oppskaler film til grensesnittets oppløsning

[ctx: #496]
en: Calibration
no: Kalibrering

[ctx: #497]
en: Show file extensions
no: Vis filetternavn

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
no: Sorter etter: Type

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
no: Kunne ikke koble til oppslagstjeneste

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
no: Nedlasting av albuminformasjon mislyktes

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
no: Søker etter albumnavn...

[ctx: #502]
en: Open
no: Åpne

[ctx: #503]
en: Busy
no: Opptatt

[ctx: #504]
en: Empty
no: Tom

[ctx: #505]
en: Loading media info from files...
no: Henter informasjon fra filer...

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
no: Sorter etter: Bruk

[ctx: #510]
en: Enable visualisations
no: Aktiver visualisering

[ctx: #511]
en: Enable video mode switching
no: Muliggjør bytting av videoformat

[ctx: #512]
en: Startup window
no: Oppstartsmeny

[ctx: #513]
en: Home window
no: Hovedvindu

[ctx: #514]
en: Manual settings
no: Manuelle innstillinger

[ctx: #515]
en: Genre
no: Sjanger

[ctx: #517]
en: Recently played albums
no: Nylig avspilte album

[ctx: #518]
en: Launch
no: Start

[ctx: #519]
en: Launch in...
no: Start som..

[ctx: #521]
en: Compilations
no: Samlinger

[ctx: #522]
en: Remove source
no: Fjern kilde

[ctx: #523]
en: Switch media
no: Bytt media

[ctx: #524]
en: Select playlist
no: Velg spilleliste

[ctx: #525]
en: New playlist...
no: Ny spilleliste...

[ctx: #526]
en: Add to playlist
no: Legg til i spilleliste

[ctx: #527]
en: Manually add to library
no: Legg til manuelt i biblioteket

[ctx: #528]
en: Enter title
no: Skriv inn tittel

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
no: Feil: Eksisterende tittel

[ctx: #530]
en: Select genre
no: Velg sjanger

[ctx: #531]
en: New genre
no: Ny sjanger

[ctx: #532]
en: Manual addition
no: Manuelt tillegg

[ctx: #533]
en: Enter genre
no: Skriv inn sjanger

[ctx: #534]
en: View: %s
no: Visning: %s

[ctx: #535]
en: List
no: Liste

[ctx: #536]
en: Icons
no: Ikoner

[ctx: #537]
en: Big list
no: Stor liste

[ctx: #538]
en: Big icons
no: Store ikoner

[ctx: #539]
en: Wide
no: Bred

[ctx: #540]
en: Big wide
no: Stor og bred

[ctx: #541]
en: Album icons
no: Albumikoner

[ctx: #542]
en: DVD icons
no: DVD-ikoner

[ctx: #544]
en: Media info
no: Mediainfo

[ctx: #545]
en: Audio output device
no: Lydenhet

[ctx: #546]
en: Passthrough output device
no: Passthrough lydenhet

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
no: Ingen biografi for denne artist

[ctx: #548]
en: Downmix multichannel audio to stereo
no: Miks multikanals audio til stereo

[ctx: #549]
en: Number
no: Nummer

[ctx: #550]
en: Sort by: %s
no: Sorter etter: %s

[ctx: #551]
en: Name
no: Navn

[ctx: #552]
en: Date
no: Dato

[ctx: #553]
en: Size
no: Størrelse

[ctx: #554]
en: Track
no: Spor

[ctx: #555]
en: Time
no: Tid

[ctx: #556]
en: Title
no: Tittel

[ctx: #559]
en: Playlist
no: Spilleliste

[ctx: #561]
en: File
no: Fil

[ctx: #562]
en: Year
no: År

[ctx: #563]
en: Rating
no: Vurdering

[ctx: #565]
en: Usage
no: Bruk

[ctx: #566]
en: Album artist
no: Albumartist

[ctx: #567]
en: Play count
no: Antall avspillinger

[ctx: #568]
en: Last played
no: Sist avspilt

[ctx: #569]
en: Comment
no: Kommentar

[ctx: #570]
en: Date added
no: Dato lagt til

[ctx: #571]
en: Default
no: Standard

[ctx: #573]
en: Path
no: Sti

[ctx: #574]
en: Country
no: Land

[ctx: #575]
en: In progress
no: Pågår

[ctx: #576]
en: Times played
no: Ganger avspilt

[ctx: #577]
en: Date Taken
no: Dato Tatt

[ctx: #580]
en: Sort direction
no: Sorteringsretning

[ctx: #581]
en: Sort method
no: Sorteringsmetode

[ctx: #582]
en: View mode
no: Visningsmodus

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
no: Husk visninger for forskjellige mapper

[ctx: #584]
en: Ascending
no: Stigende

[ctx: #585]
en: Descending
no: Synkende

[ctx: #586]
en: Edit playlist
no: Rediger spilleliste

[ctx: #587]
en: Filter
no: Filtrer

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
no: Avbryt festmodus

[ctx: #589]
en: Party mode
no: Festmodus

[ctx: #590]
en: Random
no: Tilfeldig

[ctx: #591]
en: Off
no: Av

[ctx: #592]
en: One
no: Én

[ctx: #593]
en: All
no: Alle

[ctx: #594]
en: Off
no: Av

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
no: Gjenta: Av

[ctx: #596]
en: Repeat: One
no: Gjenta: En

[ctx: #597]
en: Repeat: All
no: Gjenta: Alle

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
no: Ripp lyd-CD

[ctx: #601]
en: Medium
no: Middels

[ctx: #603]
en: Extreme
no: Ekstrem

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
no: Konstant bitrate

[ctx: #605]
en: Ripping...
no: Ripper fra CD...

[ctx: #607]
en: To:
no: Til:

[ctx: #608]
en: Could not rip CD or track
no: Kunne ikke rippe CD eller spor

[ctx: #609]
en: CDDARipPath is not set.
no: CDDA-sti for ripping er ikke satt

[ctx: #610]
en: Rip audio track
no: Ripp musikkspor

[ctx: #611]
en: Enter number
no: Skriv inn nummer

[ctx: #612]
en: Bits/sample
no: Bits/prøve

[ctx: #613]
en: Sample rate
no: Samplingsrate

[ctx: #614]
en: Virtual folder
no: Virtuell mappe

[ctx: #620]
en: Audio CDs
no: Lyd-CD-er

[ctx: #621]
en: Encoder
no: Koder

[ctx: #622]
en: Quality
no: Kvalitet

[ctx: #624]
en: Include track number
no: Inkluder spornummer

[ctx: #625]
en: All songs of
no: Alle låter fra

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
no: TV-serier som pågår

[ctx: #629]
en: View mode
no: Visningsmodus

[ctx: #632]
en: Stretch 4:3
no: Strekk 4:3

[ctx: #633]
en: Wide Zoom
no: Bred zoom

[ctx: #634]
en: Stretch 16:9
no: Strekk 16:9

[ctx: #635]
en: Original Size
no: Originalstørrelse

[ctx: #636]
en: Custom
no: Egendefinert

[ctx: #638]
en: ReplayGain volume adjustments
no: Replay Gain-modus

[ctx: #639]
en: Use track levels
no: Bruk spornivåer

[ctx: #640]
en: Use album levels
no: Bruk albumnivåer

[ctx: #641]
en: PreAmp Level - ReplayGained files
no: PreAmp-nivå - Filer med ReplayGain

[ctx: #642]
en: PreAmp Level - Non ReplayGained files
no: PreAmp-nivå - Filer uten ReplayGain

[ctx: #643]
en: Avoid clipping on ReplayGained files
no: Unngå klipping i filer med Replay Gain

[ctx: #644]
en: Crop black bars
no: Fjern sorte felt

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
no: Må pakke opp en stor fil. Fortsette?

[ctx: #646]
en: Remove from library
no: Fjern fra bibliotek

[ctx: #647]
en: Export video library
no: Eksporter filmbibliotek

[ctx: #648]
en: Import video library
no: Importer filmbibliotek

[ctx: #649]
en: Importing
no: Importerer

[ctx: #650]
en: Exporting
no: Eksporterer

[ctx: #651]
en: Browse for library
no: Bla etter bibliotek

[ctx: #652]
en: Years
no: År

[ctx: #653]
en: Update library
no: Oppdater bibliotek

[ctx: #654]
en: Show debug info
no: Vis feilsøkingsinformasjon

[ctx: #655]
en: Browse for executable
no: Bla etter kjørbar fil

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
no: Bla etter spilleliste

[ctx: #657]
en: Browse for folder
no: Bla etter mappe

[ctx: #658]
en: Song information
no: Låtinformasjon

[ctx: #659]
en: Non-linear stretch
no: Ikke-lineær strekking

[ctx: #660]
en: Volume amplification
no: Lydforsterkning

[ctx: #661]
en: Choose export folder
no: Velg eksportmappe

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
no: Denne filen er ikke lenger tilgjengelig.

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
no: Vil du fjerne den fra biblioteket?

[ctx: #664]
en: Browse for Script
no: Bla etter skript

[ctx: #665]
en: Compression level
no: Komprimeringsnivå

[ctx: #666]
en: Enable component-specific logging
no: Aktiver komponentspesifikk logging

[ctx: #667]
en: Enable Dolby Digital transcoding
no: Aktiver Dolby Digital transkoding

[ctx: #668]
en: Specify component-specific logging...
no: Angi komponentspesifikk logging...

[ctx: #669]
en: Verbose logging for SMB library
no: Detaljert logging for SMB-biblioteket

[ctx: #670]
en: Verbose logging for CURL library (http, dav)
no: Detaljert logging for CURL-biblioteket (http, dav)

[ctx: #671]
en: Verbose logging for CMYTH library
no: Detaljert logging for CMYTH-biblioteket

[ctx: #672]
en: Verbose logging for FFMPEG libraries
no: Detaljert logging for FFMPEG-bibiotekene

[ctx: #673]
en: Verbose logging for RTMP library
no: Detaljert logging for RTMP-biblioteket

[ctx: #674]
en: Verbose logging for DBUS calls
no: Detaljert logging av DBUS-kall

[ctx: #675]
en: Verbose logging for JSON-RPC requests
no: Detaljert logging av JSON-RPC-forespørsler

[ctx: #676]
en: Verbose logging for AUDIO component
no: Detaljert logging for AUDIO-komponent

[ctx: #677]
en: Verbose logging for AirTunes library
no: Detaljert logging for AirTunes-biblioteket

[ctx: #678]
en: Verbose logging for UPnP components
no: Detaljert logging for UPnP-komponentene

[ctx: #679]
en: Verbose logging for CEC library
no: Detaljert logging for CEC-biblioteket

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
no: Rydder bibliotek

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
no: Fjerner gamle låter fra biblioteket

[ctx: #702]
en: This path has been scanned before
no: Denne katalogen har blitt skannet før

[ctx: #705]
en: Network
no: Nettverk

[ctx: #706]
en: Server
no: Tjener

[ctx: #708]
en: Use an HTTP proxy server to access the internet
no: Bruk en HTTP proxy-tjener for å få tilgang til Internett

[ctx: #711]
en: Internet Protocol (IP)
no: Internettprotokoll (IP)

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
no: Ugyldig port spesifisert. Verdien må være mellom 1 og 65535.

[ctx: #715]
en: Assignment
no: Oppdrag

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
no: Automatisk (DHCP)

[ctx: #717]
en: Manual (Static)
no: Manuell (statisk)

[ctx: #719]
en: IP address
no: IP-adresse

[ctx: #720]
en: Netmask
no: Nettmaske

[ctx: #721]
en: Default gateway
no: Standard gateway

[ctx: #722]
en: DNS server
no: DNS-tjener

[ctx: #723]
en: Save & restart
no: Lagre og start på nytt

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
no: Ugyldig adresse spesifisert. Verdien må ha formen AAA.BBB.CCC.DDD

[ctx: #725]
en: with numbers between 0 and 255.
no: med tall mellom 0 og 255.

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
no: Endringer er ikke lagret. Vil du fortsette uten å lagre?

[ctx: #727]
en: Web server
no: Nettjener

[ctx: #728]
en: FTP server
no: FTP-tjener

[ctx: #732]
en: Save & apply
no: Lagre og aktiver

[ctx: #733]
en: Password
no: Passord

[ctx: #734]
en: No pass
no: Intet passord

[ctx: #735]
en: Character set
no: Tegnsett

[ctx: #736]
en: Style
no: Stil

[ctx: #737]
en: Colour
no: Farge

[ctx: #739]
en: Bold
no: Fet

[ctx: #740]
en: Italics
no: Kursiv

[ctx: #741]
en: Bold italics
no: Fet kursiv

[ctx: #742]
en: White
no: Hvit

[ctx: #743]
en: Yellow
no: Gul

[ctx: #744]
en: Files
no: Filer

[ctx: #745]
en: No scanned information for this view
no: Ingen skannet informasjon for denne visningen

[ctx: #746]
en: Please turn off library mode
no: Skru av biblioteksmodus

[ctx: #747]
en: Error loading image
no: Feil ved henting av bilde

[ctx: #748]
en: Edit path
no: Endre sti

[ctx: #749]
en: Mirror image
no: Speilvend bilde

[ctx: #750]
en: Are you sure?
no: Er du sikker?

[ctx: #751]
en: Removing source
no: Fjerner kilde

[ctx: #754]
en: Add program link
no: Legg til programlenke

[ctx: #755]
en: Edit program path
no: Rediger programsti

[ctx: #756]
en: Edit program name
no: Rediger programnavn

[ctx: #757]
en: Edit path depth
no: Rediger stidybden

[ctx: #759]
en: View: Big list
no: Visning: Stor liste

[ctx: #760]
en: Yellow
no: Gul

[ctx: #761]
en: White
no: Hvit

[ctx: #762]
en: Blue
no: Blå

[ctx: #763]
en: Bright green
no: Lysegrønn

[ctx: #764]
en: Yellow green
no: Gul/grønn

[ctx: #765]
en: Cyan
no: Blå/grønn

[ctx: #766]
en: Light grey
no: Lys grå

[ctx: #767]
en: Grey
no: Grå

[ctx: #770]
en: Error %i: share not available
no: Feil %i: delt ressurs er ikke tilgjengelig

[ctx: #772]
en: Audio output
no: Lydutgang

[ctx: #773]
en: Seeking
no: Søker

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
no: Mappe for lysbildefremvisning

[ctx: #775]
en: Network interface
no: Nettverksenhet

[ctx: #776]
en: Wireless network name (ESSID)
no: Trådløst nettverknavn (ESSID)

[ctx: #777]
en: Wireless password
no: Trådløs-passord

[ctx: #778]
en: Wireless security
no: Trådløs sikkerhet

[ctx: #779]
en: Save and apply network interface settings
no: Lagre og bruk nettverksgrensesnittinnstillingene

[ctx: #780]
en: No encryption
no: Ingen kryptering

[ctx: #784]
en: Applying network interface settings. Please wait.
no: Lagrer innstillingene for nettverksgrensesnittet. Vennligst vent.

[ctx: #785]
en: Network interface restarted successfully.
no: Nettverksenheten startet på nytt uten feil.

[ctx: #786]
en: Network interface did not start successfully.
no: Nettverksenheten startet ikke korrekt.

[ctx: #787]
en: Interface disabled
no: Enheten deaktivert

[ctx: #788]
en: Network interface disabled successfully.
no: Nettverksenheten deaktivert uten feil.

[ctx: #789]
en: Wireless network name (ESSID)
no: Trådløst nettverknavn (ESSID)

[ctx: #790]
en: Remote control
no: Fjernstyring

[ctx: #791]
en: Allow programs on this system to control Kodi
no: Tillat programmer på dette systemet å styre Kodi

[ctx: #793]
en: Port range
no: Portområde

[ctx: #794]
en: Allow programs on other systems to control Kodi
no: Tillat programmer på andre systemer å styre Kodi

[ctx: #795]
en: Initial repeat delay (ms)
no: Forsinkelse for innledende repetisjon (ms)

[ctx: #796]
en: Continuous repeat delay (ms)
no: Forsinkelse for kontinuerlig repetisjon (ms)

[ctx: #797]
en: Maximum number of clients
no: Høyeste antall klienter

[ctx: #798]
en: Internet access
no: Internettilgang

[ctx: #799]
en: Library Update
no: Bibliotekoppdatering

[ctx: #800]
en: Music library needs to rescan tags from files.
no: Musikkbiblioteket trenger å hente filinformasjon på nytt

[ctx: #801]
en: Would you like to scan now?
no: Ønsker du å skanne nå?

[ctx: #802]
en: %s of %s available
no: %s av %s tilgjengelig

[ctx: #850]
en: Invalid port number entered
no: Ugyldig portnummer

[ctx: #851]
en: Valid port range is 1-65535
no: Gyldig område er 1-65535

[ctx: #852]
en: Valid port range is 1024-65535
no: Gyldig område er 1024-65535

[ctx: #997]
en: Add Pictures...
no: Legg til bilder...

[ctx: #998]
en: Add Music...
no: Legg til musikk..

[ctx: #999]
en: Add Videos...
no: Legg til video..

[ctx: #1000]
en: Preview
no: Forhåndsvisning

[ctx: #1001]
en: Unable to connect
no: Kan ikke koble til

[ctx: #1002]
en: Kodi was unable to connect to the network location.
no: Kodi kunne ikke koble til nettverksplasseringen.

[ctx: #1003]
en: This could be due to the network not being connected.
no: Dette kan være fordi nettverket ikke er tilkoblet.

[ctx: #1004]
en: Would you like to add it anyway?
no: Ønsker du å legge den til likevel?

[ctx: #1006]
en: IP address
no: IP-adresse

[ctx: #1007]
en: Add network location
no: Legg til nettverksplassering

[ctx: #1008]
en: Protocol
no: Protokoll

[ctx: #1009]
en: Server address
no: Tjeneradresse

[ctx: #1010]
en: Server name
no: Tjenernavn

[ctx: #1011]
en: Remote path
no: Nettverkssti

[ctx: #1012]
en: Shared folder
no: Delt mappe

[ctx: #1014]
en: Username
no: Brukernavn

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
no: Bla etter nettverkstjener

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
no: Skriv inn nettverksadressen til tjeneren

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
no: Skriv inn stien til tjener

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
no: Skriv inn portnummeret

[ctx: #1019]
en: Enter the username
no: Skriv inn brukernavn

[ctx: #1020]
en: Add %s source
no: Legg til %skilde

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
no: Skriv inn stier eller bla etter mediaplasseringer.

[ctx: #1022]
en: Enter a name for this media Source.
no: Skriv inn et navn for denne kilden.

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
no: Bla etter ny, delt ressurs

[ctx: #1024]
en: Browse
no: Bla

[ctx: #1025]
en: Could not retrieve directory information.
no: Kunne ikke hente mappeinformasjon.

[ctx: #1026]
en: Add source
no: Legg til kilde

[ctx: #1027]
en: Edit source
no: Rediger kilde

[ctx: #1028]
en: Edit %s source
no: Rediger %s-kilde

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
no: Skriv inn en ny etikett

[ctx: #1030]
en: Browse for image
no: Bla etter bilde

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
no: Bla etter bildemappe

[ctx: #1032]
en: Add network location...
no: Legg til nettverkssted...

[ctx: #1033]
en: Browse for file
no: Bla etter fil

[ctx: #1034]
en: Submenu
no: Undermeny

[ctx: #1035]
en: Enable submenu buttons
no: Aktiver undermenyknapper

[ctx: #1036]
en: Favourites
no: Favoritter

[ctx: #1037]
en: Video Add-ons
no: Videoutvidelser

[ctx: #1038]
en: Music Add-ons
no: Musikkutvidelser

[ctx: #1039]
en: Picture Add-ons
no: Bildeutvidelser

[ctx: #1040]
en: Loading directory
no: Henter mappe

[ctx: #1041]
en: Retrieved %i items
no: Gjenopprettet %i oppføringer

[ctx: #1042]
en: Retrieved %i of %i items
no: Gjenopprettet %i av %i oppføringer

[ctx: #1043]
en: Program Add-ons
no: Programutvidelser

[ctx: #1044]
en: Set plug-in thumb
no: Fastsett miniatyrutvidelse

[ctx: #1045]
en: Add-on settings
no: Innstillinger for utvidelse

[ctx: #1046]
en: Access points
no: Aksesspunkt

[ctx: #1047]
en: Other...
no: Andre..

[ctx: #1048]
en: Username
no: Brukernavn

[ctx: #1049]
en: Script settings
no: Skriptinnstillinger

[ctx: #1050]
en: Singles
no: Singler

[ctx: #1051]
en: Enter web address
no: Skriv inn nettadresse

[ctx: #1185]
en: SOCKS5 with remote dns resolving
no: SOCKS5 med ekstern DNS-løsing

[ctx: #1200]
en: SMB client
no: SMB-klient

[ctx: #1202]
en: Workgroup
no: Arbeidsgruppe

[ctx: #1203]
en: Default username
no: Standard brukernavn

[ctx: #1204]
en: Default password
no: Standard passord

[ctx: #1207]
en: WINS server
no: WINS-tjener

[ctx: #1208]
en: Mount SMB shares
no: Monter delte SMB-ressurser

[ctx: #1210]
en: Remove
no: Fjern

[ctx: #1211]
en: Music
no: Musikk

[ctx: #1213]
en: Pictures
no: Bilder

[ctx: #1214]
en: Files
no: Filer

[ctx: #1215]
en: Music & video
no: Musikk & video

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
no: Musikk & bilder

[ctx: #1217]
en: Music & files
no: Musikk & filer

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
no: Video & bilder

[ctx: #1219]
en: Video & files
no: Video & filer

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
no: Bilder & filer

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
no: Musikk & video & bilder

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
no: Musikk & video & bilder & filer

[ctx: #1223]
en: Disabled
no: Deaktivert

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
no: Filer & musikk & video

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
no: Filer & bilder & musikk

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
no: Filer & bilder & video

[ctx: #1229]
en: Music & programs
no: Musikk & programmer

[ctx: #1230]
en: Video & programs
no: Video & programmer

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
no: Bilder & programmer

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
no: Musikk & video & bilder & programmer

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
no: Programmer & video & musikk

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
no: Programmer & bilder & musikk

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
no: Programmer & bilder & video

[ctx: #1260]
en: Announce these services to other systems via Zeroconf
no: Annonser disse tjenestene til andre systemer med Zeroconf

[ctx: #1268]
en: iOS 8 compatibility mode
no: iOS 8 kompatibilitetsmodus

[ctx: #1269]
en: Allow volume control
no: Tillat volumkontroll

[ctx: #1270]
en: Allow Kodi to receive AirPlay content
no: Tillat Kodi å motta AirPlay-innhold

[ctx: #1271]
en: Device name
no: Enhetsnavn

[ctx: #1272]
en: Use password protection
no: Bruk passord beskyttelse

[ctx: #1274]
en: AirTunes
no: Airtunes

[ctx: #1300]
en: Custom audio device
no: Egendefinert lydenhet

[ctx: #1301]
en: Custom passthrough device
no: Egendefinert passthrough-enhet

[ctx: #1375]
en: Temperature
no: Temperatur

[ctx: #1376]
en: Pressure
no: Lufttrykk

[ctx: #1381]
en: Extreme
no: Ekstremt

[ctx: #1382]
en: Whirls
no: Virvler

[ctx: #1383]
en: Sky Is Clear
no: Skyklart

[ctx: #1384]
en: Broken
no: Ødelagt

[ctx: #1386]
en: Tropical
no: Tropisk

[ctx: #1387]
en: Hurricane
no: Orkan

[ctx: #1389]
en: Windy
no: vind

[ctx: #1390]
en: Settings
no: Innstillinger

[ctx: #1396]
en: Drifting
no: forbigående

[ctx: #1397]
en: and
no: og

[ctx: #1398]
en: Freezing
no: kjølig

[ctx: #1399]
en: Late
no: Sent

[ctx: #1400]
en: Isolated
no: Isolert

[ctx: #1401]
en: Thundershowers
no: tordenbyger

[ctx: #1402]
en: Thunder
no: torden

[ctx: #1403]
en: Sun
no: sol

[ctx: #1404]
en: Heavy
no: mye

[ctx: #1405]
en: in
no: i

[ctx: #1407]
en: Vicinity
no: nærheten

[ctx: #1408]
en: Ice
no: is

[ctx: #1409]
en: Crystals
no: krystaller

[ctx: #1410]
en: Calm
no: stille

[ctx: #1411]
en: with
no: med

[ctx: #1412]
en: windy
no: vind

[ctx: #1413]
en: Patches
no: Patcher

[ctx: #1414]
en: Thunderstorm
no: lyn og torden

[ctx: #1415]
en: Drizzle
no: duskregn

[ctx: #1416]
en: Foggy
no: tåkete

[ctx: #1417]
en: Grains
no: kornete

[ctx: #1418]
en: Thunderstorms
no: lyn og torden

[ctx: #1419]
en: Shallow
no: Grunt

[ctx: #1420]
en: Moderate
no: moderat

[ctx: #1421]
en: Very High
no: mye

[ctx: #1422]
en: Windy
no: vind

[ctx: #1423]
en: Mist
no: disig

[ctx: #1424]
en: Overcast
no: Overskyet

[ctx: #1425]
en: Pellets
no: Hagl

[ctx: #1426]
en: Hail
no: Hagl

[ctx: #1427]
en: Smoke
no: Røyk

[ctx: #1428]
en: Volcanic
no: Vulkansk

[ctx: #1429]
en: Ash
no: Aske

[ctx: #1430]
en: Widespread
no: Utbredt

[ctx: #1431]
en: Dust
no: Støv

[ctx: #1434]
en: Whirls
no: Virvler

[ctx: #1436]
en: Blowing
no: Blåser

[ctx: #1438]
en: Small
no: Liten

[ctx: #1439]
en: and
no: og

[ctx: #1440]
en: Sleet
no: Sludd

[ctx: #1441]
en: with
no: med

[ctx: #1442]
en: Chance
no: Sjanse

[ctx: #1443]
en: of
no: av

[ctx: #1444]
en: Funnel
no: Trakt

[ctx: #1445]
en: Cloud
no: Sky

[ctx: #1446]
en: Unknown
no: Ukjent

[ctx: #1447]
en: Squals
no: Bygelinjer

[ctx: #1448]
en: Precipitation
no: Nedbør

[ctx: #1449]
en: Partial
no: Delvis

[ctx: #1450]
en: Put display to sleep when idle
no: Slukk skjerm når inaktiv

[ctx: #2050]
en: Runtime
no: Spilletid

[ctx: #2080]
en: Empty list
no: Tom liste

[ctx: #2081]
en: Went back to parent list because the active list has been emptied
no: Gikk tilbake til forrige liste fordi den aktive listen har blitt tømt

[ctx: #2100]
en: Script failed! : %s
no: Skript mislyktes! : %s

[ctx: #2101]
en: Newer version needed - See log
no: Nyere versjon trengs - se loggen

[ctx: #10000]
en: Home
no: Hjem

[ctx: #10001]
en: Programs
no: Programmer

[ctx: #10002]
en: Pictures
no: Bilder

[ctx: #10003]
en: File manager
no: Filbehandler

[ctx: #10004]
en: Settings
no: Innstillinger

[ctx: #10005]
en: Music
no: Musikk

[ctx: #10006]
en: Videos
no: Videoer

[ctx: #10007]
en: System information
no: Systeminformasjon

[ctx: #10008]
en: Settings - General
no: Innstillinger - Generelt

[ctx: #10009]
en: Settings - Screen
no: Innstillinger - Skjerm

[ctx: #10010]
en: Settings - Appearance - GUI Calibration
no: Innstillinger - Utseende - GUI-kalibrering

[ctx: #10011]
en: Settings - Videos - Screen Calibration
no: Innstillinger - Videoer - Kalibrering av skjerm

[ctx: #10012]
en: Settings - Pictures
no: Innstillinger - Bilder

[ctx: #10013]
en: Settings - Programs
no: Innstillinger - Programmer

[ctx: #10014]
en: Settings - Weather
no: Innstillinger - Vær

[ctx: #10015]
en: Settings - Music
no: Innstillinger - Musikk

[ctx: #10016]
en: Settings - System
no: Innstillinger - System

[ctx: #10017]
en: Settings - Videos
no: Innstillinger - Videoer

[ctx: #10018]
en: Settings - Network
no: Innstillinger - Nettverk

[ctx: #10019]
en: Settings - Appearance
no: Innstillinger - Utseende

[ctx: #10020]
en: Scripts
no: Skript

[ctx: #10021]
en: Web Browser
no: Nettleser

[ctx: #10025]
en: Videos
no: Videoer

[ctx: #10028]
en: Videos/Playlist
no: Videoer/Spilleliste

[ctx: #10029]
en: Login screen
no: Innloggingsskjerm

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
no: Innstillinger - Profiler

[ctx: #10035]
en: Reset
no: Tilbakestill

[ctx: #10036]
en: Basic
no: Enkel

[ctx: #10038]
en: Advanced
no: Avansert

[ctx: #10039]
en: Expert
no: Ekspert

[ctx: #10040]
en: Add-on browser
no: Utvidelser

[ctx: #10041]
en: Reset above settings to default
no: Tilbakestill innstillingene ovenfor

[ctx: #10042]
en: Are you sure you want to reset the settings in this category?
no: Er du sikker på at du ønsker å tilbakestille innstillingene for denne kategorien?

[ctx: #10043]
en: Help
no: Hjelp

[ctx: #10044]
en: No help available
no: Ingen hjelp tilgjengelig

[ctx: #10045]
en: Resets all the visible settings to their default values.
no: Tilbakestiller alle synlige innstillinger til standardoppsett.

[ctx: #10046]
en: No categories available
no: Ingen kategorier tilgjengelig

[ctx: #10047]
en: Try changing the setting level to see additional categories and settings.
no: Forsøk å bytte innstillingsnivået for å gjøre ytterligere kategorier og innstillinger synlige.

[ctx: #10100]
en: Yes/No dialogue
no: Ja/Nei-dialog

[ctx: #10101]
en: Progress dialogue
no: Framdriftsviser

[ctx: #10126]
en: File browser
no: Filutforsker

[ctx: #10128]
en: Network setup
no: Nettverksoppsett

[ctx: #10129]
en: Media source
no: Mediakilde

[ctx: #10130]
en: Profile settings
no: Profilinnstillinger

[ctx: #10131]
en: Lock settings
no: Låsinnstillinger

[ctx: #10132]
en: Content settings
no: Innholdsinnstillinger

[ctx: #10134]
en: Favourites
no: Favoritter

[ctx: #10135]
en: Songs/Info
no: Låt/Info

[ctx: #10136]
en: Smart playlist editor
no: Redigerer for smart spilleliste

[ctx: #10137]
en: Smart playlist rule editor
no: Behandler for smart spillelisteoppsett

[ctx: #10139]
en: Pictures/Info
no: Bilder/Info

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
no: Innstillinger for utvidelse

[ctx: #10146]
en: Add-ons/Info
no: Utvidelser/Info

[ctx: #10210]
en: Looking for subtitles...
no: Leter etter undertekster…

[ctx: #10211]
en: Looking for or caching subtitles...
no: Leter etter eller mellomlagrer undertekster…

[ctx: #10212]
en: terminating
no: avslutter

[ctx: #10213]
en: buffering
no: mellomlagrer

[ctx: #10214]
en: Opening stream
no: Åpner strøm

[ctx: #10500]
en: Music/Playlist
no: Musikk/Spilleliste

[ctx: #10501]
en: Music/Files
no: Musikk/Filer

[ctx: #10502]
en: Music/Library
no: Musikk/Bibliotek

[ctx: #10503]
en: Playlist editor
no: Spillelisteredigering

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
no: Topp 100 låter

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
no: Topp 100 album

[ctx: #10506]
en: Programs
no: Programmer

[ctx: #10507]
en: Configuration
no: Konfigurasjon

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
no: Værmelding

[ctx: #10509]
en: Network gaming
no: Spilling over nettverk

[ctx: #10510]
en: Extensions
no: Utvidelser

[ctx: #10511]
en: System info
no: Systeminformasjon

[ctx: #10516]
en: Music - Library
no: Musikk - bibliotek

[ctx: #10517]
en: Now Playing - Music
no: Spilles nå - Musikk

[ctx: #10522]
en: Now Playing - Videos
no: Spilles nå - Videoer

[ctx: #10523]
en: Album info
no: Albuminformasjon

[ctx: #10524]
en: Movie info
no: Filminformasjon

[ctx: #12000]
en: Select dialogue
no: Velg dialog

[ctx: #12001]
en: Music/Info
no: Musikk/Info

[ctx: #12002]
en: Dialogue OK
no: Dialog OK

[ctx: #12003]
en: Videos/Info
no: Videoer/Info

[ctx: #12004]
en: Scripts/Info
no: Skript/Info

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
no: Fullskjermsvideo

[ctx: #12006]
en: Audio visualisation
no: Lydvisualisering

[ctx: #12008]
en: File stacking dialogue
no: Filstablingsdialog

[ctx: #12009]
en: Rebuild index...
no: Gjenoppbygg indeks...

[ctx: #12010]
en: Return to music window
no: Returner til musikkvindu

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
no: Returner til videovindu

[ctx: #12021]
en: Start from beginning
no: Start fra begynnelsen

[ctx: #12022]
en: Resume from %s
no: Fortsett fra %s

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
no: Låst! Skriv inn kode...

[ctx: #12326]
en: Enter password
no: Skriv inn passord

[ctx: #12327]
en: Enter master code
no: Skriv inn systemkode

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
no: Skriv inn kode for å låse opp

[ctx: #12329]
en: or press C to cancel
no: eller trykk C for å avbryte

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
no: Skriv inn kontrollknappekombinasjon og

[ctx: #12331]
en: press OK, or Back to cancel
no: trykk Ok, eller Tilbake for å avbryte

[ctx: #12332]
en: Set lock
no: Oppgi lås

[ctx: #12333]
en: Unlock
no: Lås opp

[ctx: #12334]
en: Reset lock
no: Tilbakestill lås

[ctx: #12335]
en: Remove lock
no: Fjern lås

[ctx: #12337]
en: Numeric password
no: Numerisk passord

[ctx: #12338]
en: Gamepad button combo
no: Knappekombinasjon

[ctx: #12339]
en: Full-text password
no: Fulltekstpassord

[ctx: #12340]
en: Enter new password
no: Skriv inn nytt passord

[ctx: #12341]
en: Re-Enter new password
no: Skriv det nye passordet om igjen

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
no: Feil passord,

[ctx: #12343]
en: retries left
no: forsøk igjen

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
no: Passordene samsvarer ikke.

[ctx: #12345]
en: Access denied
no: Tilgang nektet

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
no: Grense for antall forsøk er nådd.

[ctx: #12347]
en: The system will now power down.
no: Systemet slår seg av.

[ctx: #12348]
en: Item locked
no: Låst oppføring

[ctx: #12349]
en: Updating video library art
no: Oppdater videobibliotet kunst

[ctx: #12350]
en: Processing %s
no: Prosesserer %s

[ctx: #12351]
en: The art cache in your video library needs updating.
no: Mellomlageret for media-kunst trenger oppdatering

[ctx: #12352]
en: No downloading is needed.
no: Ingen nedlasting er nødvendig.

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
no: Reaktiver lås

[ctx: #12354]
en: Would you like to update it now?
no: Vil du oppdatere den nå?

[ctx: #12356]
en: Change lock
no: Endre lås

[ctx: #12357]
en: Source lock
no: Lås

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
no: Blankt passord. Prøv igjen.

[ctx: #12360]
en: Master lock
no: Systemlås

[ctx: #12362]
en: Shutdown system if Master Lock retries exceeded
no: Slå av maskinen hvis antall forsøk på å åpne systemlåsen overskrides

[ctx: #12367]
en: Master code is not valid
no: Systemkoden er ikke gyldig!

[ctx: #12368]
en: Please enter a valid master code
no: Vennligst skriv inn en gyldig systemkode!

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
no: Innstillings- og filbehandler

[ctx: #12376]
en: Set as default for all videos
no: Fastsett som standard for alle videoer

[ctx: #12377]
en: This will reset any previously saved values
no: Dette vil tilbakestille alle tidligere innstillinger

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
no: Vis hvert bilde i

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
no: Bruk effekter med panorering og zooming

[ctx: #12383]
en: 12 hour clock
no: 12-timers klokke

[ctx: #12384]
en: 24 hour clock
no: 24-timers klokke

[ctx: #12385]
en: Day/Month
no: Dag/måned

[ctx: #12386]
en: Month/Day
no: Måned/dag

[ctx: #12390]
en: System uptime
no: Systemets oppetid

[ctx: #12391]
en: Minutes
no: minutter

[ctx: #12392]
en: Hours
no: Timer

[ctx: #12393]
en: Days
no: Dager

[ctx: #12394]
en: Total uptime
no: Total oppetid

[ctx: #12395]
en: Battery level
no: Batterinivå

[ctx: #12396]
en: Auto updates: On
no: Oppdateringer: På

[ctx: #12397]
en: Auto updates: Notify
no: Oppdateringer: Varsle

[ctx: #12398]
en: Auto updates: Never
no: Oppdateringer: Av

[ctx: #12600]
en: Weather
no: Vær

[ctx: #12900]
en: Screensaver
no: Skjermsparer

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
no: Fullskjerm OSD

[ctx: #13001]
en: Immediate HD spindown
no: Spinn ned harddisk umiddelbart

[ctx: #13002]
en: Video only
no: Kun video

[ctx: #13003]
en: - Delay
no: - Forsinkelse

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
no: - Minimum filvarighet

[ctx: #13005]
en: Shutdown
no: Slå av

[ctx: #13008]
en: Shutdown function
no: Standardinnstilling for avslutning

[ctx: #13009]
en: Quit
no: Avslutt

[ctx: #13010]
en: Hibernate
no: Dvalemodus

[ctx: #13011]
en: Suspend
no: Hvilemodus

[ctx: #13012]
en: Exit
no: Avslutt

[ctx: #13013]
en: Reboot
no: Omstart

[ctx: #13014]
en: Minimise
no: Minimer

[ctx: #13015]
en: Power button action
no: Av/på-knapp funksjon

[ctx: #13016]
en: Power off System
no: Slå av system

[ctx: #13017]
en: Inhibit idle shutdown
no: Ikke tillat avslutning ved inaktivitet

[ctx: #13018]
en: Allow idle shutdown
no: Tillat avslutning ved inaktivitet

[ctx: #13020]
en: Is another session active, perhaps over ssh?
no: Er en annen sesjon aktiv, kanskje over ssh?

[ctx: #13021]
en: Mounted removable harddrive
no: Monterte flyttbar harddisk

[ctx: #13022]
en: Unsafe device removal
no: Usikker fjerning av enhet

[ctx: #13023]
en: Successfully removed device
no: Enhet ble fjernet

[ctx: #13024]
en: Joystick plugged
no: Joystick ble plugget inn

[ctx: #13025]
en: Joystick unplugged
no: Joystick ble plugget ut

[ctx: #13026]
en: Try to wake remote servers on access
no: Forsøk å vekke nettverkstjenere ved tilgang

[ctx: #13027]
en: Wake on Lan (%s)
no: Vekking over nettverk (WoL) (%s)

[ctx: #13028]
en: Waiting for network to connect...
no: Venter på at nettverket skal koble til...

[ctx: #13029]
en: Failed to execute Wake on Lan!
no: Vekking over nettverk mislyktes!

[ctx: #13030]
en: Waiting for server to wake up...
no: Venter på at tjeneren skal våkne...

[ctx: #13031]
en: Extended wait for server to wake up...
no: Forlenger ventetid for at tjener skal våkne...

[ctx: #13032]
en: Waiting for services to launch...
no: Venter på at tjenester skal starte...

[ctx: #13033]
en: MAC Discovery
no: MAC oppdagelse

[ctx: #13034]
en: Updated for %s
no: Oppdatering for %s

[ctx: #13035]
en: Found for %s
no: Fant for %s

[ctx: #13036]
en: Failed for %s
no: Mislyktes for %s

[ctx: #13050]
en: Running low on battery
no: Lavt batterinivå

[ctx: #13100]
en: Flicker filter
no: Flimmerfilter

[ctx: #13101]
en: Let driver choose (requires restart)
no: La skjermdriver velge (krever omstart)

[ctx: #13106]
en: Disabled
no: Deaktivert

[ctx: #13107]
en: Enabled during video playback
no: Aktivert under filmavspilling

[ctx: #13108]
en: Always enabled
no: Alltid aktivert

[ctx: #13109]
en: Test & apply resolution
no: Test oppløsning

[ctx: #13110]
en: Save resolution?
no: Lagre oppløsning?

[ctx: #13111]
en: Would you like to keep this change?
no: Vil du beholde denne endringen?

[ctx: #13112]
en: High quality upscaling
no: Høy kvalitet oppskalering

[ctx: #13113]
en: Disabled
no: Deaktivert

[ctx: #13114]
en: Enabled for SD content
no: Aktivert for SD materiale

[ctx: #13115]
en: Always enabled
no: Alltid aktivert

[ctx: #13116]
en: Upscaling method
no: Oppskaleringsmetode

[ctx: #13117]
en: Bicubic
no: Bikubisk

[ctx: #13120]
en: VDPAU
no: VDPAU-

[ctx: #13121]
en: VDPAU HQ Upscaling level
no: VDPAU HQ oppskaleringsnivå

[ctx: #13122]
en: VDPAU Studio level colour conversion
no: VDPAU studionivå fargekonvertering

[ctx: #13123]
en: Keep skin?
no: Behold skall?

[ctx: #13130]
en: Blank other displays
no: Slukk andre skjermer

[ctx: #13131]
en: Disabled
no: Deaktivert

[ctx: #13132]
en: Blank displays
no: Slukk skjermer

[ctx: #13140]
en: Active connections detected!
no: Aktive tilkoblinger oppdaget!

[ctx: #13141]
en: If you proceed, you might not be able to control Kodi
no: Om du fortsetter kan det hende du ikke greier kontrollere Kodi

[ctx: #13142]
en: any longer. Are you sure you want to stop the Event server?
no: lengre. Er du sikker på du ønsker å stoppe hendelsestjeneren?

[ctx: #13144]
en: Change Apple Remote mode?
no: Endre Apple fjernkontrollsmodus?

[ctx: #13145]
en: If you are currently using the Apple Remote to control
no: Hvis du bruker Apple fjernkontroll til å styre

[ctx: #13146]
en: Kodi, changing this setting might affect your ability
no: Kodi, å forandre denne innstillingen kan påvirke muligheten din til å

[ctx: #13147]
en: to continue controlling it. Do you want to proceed?
no: for å fortsette styring. Ønsker du å gå videre?

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
no: Nettverksmaske

[ctx: #13161]
en: Primary DNS
no: Primær DNS

[ctx: #13162]
en: Initialise failed
no: Initialisering mislyktes

[ctx: #13170]
en: Never
no: Aldri

[ctx: #13171]
en: Immediately
no: Umiddelbart

[ctx: #13172]
en: After %i secs
no: Etter %i sek

[ctx: #13173]
en: HDD install date:
no: Harddisk installert dato:

[ctx: #13174]
en: HDD power cycle count:
no: Antall harddiskoppstarter:

[ctx: #13200]
en: Profiles
no: Profiler

[ctx: #13201]
en: Delete profile '%s'?
no: Slett profil «%s»?

[ctx: #13204]
en: Last loaded profile:
no: Sist brukte profil:

[ctx: #13205]
en: Unknown
no: Ukjent

[ctx: #13206]
en: Overwrite
no: Overskriv

[ctx: #13208]
en: Alarm clock
no: Alarm

[ctx: #13209]
en: Alarm clock interval (in minutes)
no: Alarmintervall (i minutter)

[ctx: #13210]
en: Started, alarm in %im
no: Startet, alarm om %im

[ctx: #13212]
en: Cancelled with %im%is left
no: Avbrutt med %im%is igjen

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
no: Søk etter undertekster i RAR-filer

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
no: Bla etter undertekst…

[ctx: #13251]
en: Move item
no: Flytt oppføring

[ctx: #13252]
en: Move item here
no: Flytt oppføring hit

[ctx: #13253]
en: Cancel move
no: Avbryt flytting

[ctx: #13270]
en: Hardware:
no: Maskinvare:

[ctx: #13271]
en: CPU Usage:
no: Prosessorbruk:

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
no: Tilkoblet, men ingen DNS er tilgjengelig.

[ctx: #13275]
en: Hard Disk
no: Harddisk

[ctx: #13277]
en: Storage
no: Lagring

[ctx: #13278]
en: Default
no: Standard

[ctx: #13279]
en: Network
no: Nettverk

[ctx: #13280]
en: Video
no: Skjermkort

[ctx: #13281]
en: Hardware
no: Maskinvare

[ctx: #13283]
en: Operating system:
no: Operativsystem:

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
no: Prosessorhastighet:

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
no: Videokoder:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
no: Skjermoppløsning:

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
no: A/V kabel:

[ctx: #13295]
en: Internet:
no: Internett:

[ctx: #13296]
en: Connected
no: Tilkoblet

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
no: Ikke tilkoblet. Sjekk nettverksinnstillinger.

[ctx: #13299]
en: Target temperature
no: Temperaturmål

[ctx: #13300]
en: Fan speed
no: Viftehastighet

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
no: Automatisk temperaturkontroll

[ctx: #13302]
en: Fan speed override
no: Hastighetskontroll for vifte

[ctx: #13303]
en: Fonts
no: Skrifttype

[ctx: #13304]
en: Enable flipping bi-directional strings
no: Snu tekststrenger

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
no: Vis RSS-nyhetsstrømmer

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
no: Vis oppføringer i foreldremappen

[ctx: #13307]
en: Track naming template
no: Spornavnsjablong

[ctx: #13308]
en: Do you wish to reboot your system
no: Ønsker du å starte systemet på nytt

[ctx: #13309]
en: instead of just Kodi?
no: istedenfor bare Kodi?

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
no: Zoomeffekt

[ctx: #13311]
en: Float effect
no: Flyteffekt

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
no: Reduksjon av sort felt

[ctx: #13313]
en: Restart
no: Omstart

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
no: Ton ut mellom låter

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
no: Gjenskap miniatyrbilder

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
no: Tilbakevirkende miniatyrbilder

[ctx: #13317]
en: View slideshow
no: Vis lysbildefremvisning

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
no: Rekursiv lysbildefremvisning

[ctx: #13319]
en: Randomise
no: Gjør tilfeldig

[ctx: #13321]
en: Left only
no: Kun venstre

[ctx: #13322]
en: Right only
no: Kun høyre

[ctx: #13323]
en: Enable karaoke support
no: Aktiver karaokestøtte

[ctx: #13324]
en: Background transparency
no: Gjennomsiktighet bakgrunn

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
no: Gjennomsiktighet forgrunn

[ctx: #13326]
en: A/V delay
no: A/V forsinkelse

[ctx: #13328]
en: %s not found
no: %s ikke funnet

[ctx: #13329]
en: Error opening %s
no: Feil ved åpning av %s

[ctx: #13330]
en: Unable to load %s
no: Kunne ikke hente %s

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
no: Feil: Tom for minne

[ctx: #13332]
en: Move up
no: Flytt opp

[ctx: #13333]
en: Move down
no: Flytt ned

[ctx: #13334]
en: Edit label
no: Rediger plateselskap

[ctx: #13335]
en: Make default
no: Gjør til standard

[ctx: #13336]
en: Remove button
no: Fjern knapp

[ctx: #13340]
en: Leave as is
no: Standard

[ctx: #13341]
en: Green
no: Grønn

[ctx: #13342]
en: Orange
no: Oransje

[ctx: #13343]
en: Red
no: Rød

[ctx: #13344]
en: Cycle
no: Varier

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
no: Skru av LED ved avspilling

[ctx: #13346]
en: Movie information
no: Filminformasjon

[ctx: #13347]
en: Queue item
no: Legg i kø

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
no: Søk IMDb...

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
no: Søk etter nytt innhold

[ctx: #13350]
en: Current playlist
no: Nåværende spilleliste

[ctx: #13351]
en: Album information
no: Albuminformasjon

[ctx: #13352]
en: Scan item to library
no: Skann til bibliotek

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
no: Stopp skanning

[ctx: #13354]
en: Render method
no: Rendringsmetode

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
no: Lavkvalitets pikselshader

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
no: Maskinvareskabeloner

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
no: Høykvalitets pikselshader

[ctx: #13358]
en: Play item
no: Spill av

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
no: Oppgi artistminatyrbilde

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
no: Skap miniatyrbilder automatisk

[ctx: #13361]
en: Enable voice
no: Aktiver tale

[ctx: #13375]
en: Enable device
no: Aktiver enhet

[ctx: #13376]
en: Volume
no: Volum

[ctx: #13377]
en: Default view mode
no: Standard visningsmodus

[ctx: #13378]
en: Default brightness
no: Standard lysstyrke

[ctx: #13379]
en: Default contrast
no: Standard kontrast

[ctx: #13380]
en: Default gamma
no: Standard gamma

[ctx: #13381]
en: Resume video
no: Fortsett avspilling

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
no: Bruk tidsbasert søking

[ctx: #13387]
en: Track naming template - right
no: Spornavnsjablong - høyre

[ctx: #13388]
en: Preset
no: Forvalg

[ctx: #13389]
en: There are no presets available
    for this visualisation
no: Det er ingen forvalg tilgjengelig
    for denne visualiseringen

[ctx: #13390]
en: There are no settings available
    for this visualisation
no: Det er ingen innstillinger tilgjengelige&#10;for denne visualiseringen

[ctx: #13391]
en: Eject/Load
no: Løs ut/last inn

[ctx: #13392]
en: Use visualisation if playing audio
no: Bruk visualisering ved musikkavspilling

[ctx: #13393]
en: Calculate size
no: Kalkuler størrelse

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
no: Regner ut mappestørrelse

[ctx: #13395]
en: Video settings
no: Videoinnstillinger

[ctx: #13396]
en: Audio and subtitle settings
no: Innstillinger for lyd og undertekster

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
no: Aktiver teksting

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
no: Snarveier

[ctx: #13399]
en: Ignore articles when sorting (e.g. "the")
no: Ignorer artikler ved sortering (f.eks. «the»)

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
no: Ton ut mellom låter på samme album

[ctx: #13401]
en: Browse for %s
no: Bla etter %s

[ctx: #13402]
en: Show track position
no: Vis sporposisjon

[ctx: #13403]
en: Clear default
no: Tøm standard

[ctx: #13404]
en: Resume
no: Fortsett

[ctx: #13405]
en: Get thumb
no: Hent miniatyr

[ctx: #13406]
en: Picture information
no: Bildeinformasjon

[ctx: #13407]
en: %s presets
no: %s forvalg

[ctx: #13408]
en: (IMDb user rating)
no: (IMDb brukervurdering)

[ctx: #13409]
en: Top 250
no: Topp 250

[ctx: #13410]
en: Tune in on Last.fm
no: Still inn på Last.FM

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
no: Minimum viftehastighet

[ctx: #13412]
en: Play from here
no: Spill av herfra

[ctx: #13413]
en: Downloading
no: Laster ned

[ctx: #13414]
en: Include artists who appear only on compilations
no: Inkluder artister som kun opptrer i samlinger

[ctx: #13415]
en: Render method
no: Rendringsmetode

[ctx: #13416]
en: Auto detect
no: Oppdag automatisk

[ctx: #13418]
en: Advanced shaders (GLSL)
no: Utvidede skyggeleggere (GLSL)

[ctx: #13419]
en: Software
no: Programvare

[ctx: #13420]
en: Remove safely
no: Sikker fjerning

[ctx: #13422]
en: Start slideshow here
no: Start lysbildefremvisning her

[ctx: #13423]
en: Remember for this path
no: Husk for denne katalogen

[ctx: #13424]
en: Use pixel buffer objects
no: Bruk 'Pixel buffer objects'

[ctx: #13425]
en: Allow hardware acceleration (VDPAU)
no: Tillat maskinvareakselerasjon (VDPAU)

[ctx: #13426]
en: Allow hardware acceleration (VAAPI)
no: Tillat maskinvareakselerasjon (VAAPI)

[ctx: #13427]
en: Allow hardware acceleration (DXVA2)
no: Tillat maskinvareakselerasjon (DXVA2)

[ctx: #13428]
en: Allow hardware acceleration (CrystalHD)
no: Tillat maskinvareakselerasjon (CrystalHD)

[ctx: #13429]
en: Allow hardware acceleration (VDADecoder)
no: Tillat maskinvareakselerasjon (VDADecoder)

[ctx: #13430]
en: Allow hardware acceleration (OpenMax)
no: Tillat maskinvareakselerasjon (OpenMax)

[ctx: #13431]
en: Pixel Shaders
no: Piksel Shaders

[ctx: #13432]
en: Allow hardware acceleration (VideoToolbox)
no: Tillat maskinvareakselerasjon (VideoToolbox)

[ctx: #13433]
en: Play the next video automatically
no: Spill av neste video automatisk

[ctx: #13434]
en: Play only this
no: Spill av bare denne

[ctx: #13435]
en: Enable HQ Scalers for scalings above
no: Aktiver høykvalitetsskalering for skaleringer over

[ctx: #13436]
en: Allow hardware acceleration (libstagefright)
no: Tillat maskinvareakselerasjon (libstagefright)

[ctx: #13437]
en: Prefer VDPAU Video Mixer
no: Foretrekk VDPAU-videomikser

[ctx: #13438]
en: Allow hardware acceleration (amcodec)
no: Tillat maskinvareakselerasjon (amcodec)

[ctx: #13439]
en: Allow hardware acceleration (MediaCodec)
no: Tillat maskinvareakselerasjon (MediaCodec)

[ctx: #13441]
en: Use MPEG-2 VDPAU
no: Bruk MPEG-2 VDPAU

[ctx: #13442]
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1/2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Older Radeon Cards tend to segfault with this enabled.
no: Aktiver dette alternativet for å benytte maskinvareakselerasjon for Mpeg-(1/2) kodeker. Hvis deaktivert så vil CPU-en benyttes i stedet. Eldre Radeon-kort pleier å gi segmenteringsfeil med dette alternativet aktivert.

[ctx: #13443]
en: Use MPEG-4 VDPAU
no: Bruk MPEG-4 VDPAU

[ctx: #13444]
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead. Some ION Hardware has problems with this being enabled by default.
no: Aktiver dette alternativet for å benytte maskinvareakselerasjon for Mpeg-4 kodeken. Hvis deaktivert så vil CPU-en benyttes i stedet. Noe ION-maskinvare har problemer med at dette er aktivert som standard.

[ctx: #13445]
en: Use VC-1 VDPAU
no: Bruk VC-1 VDPAU

[ctx: #13446]
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. AMD Hardware with VDPAU cannot decode VC-1 Simple.
no: Aktiver dette alternativet for å benytte maskinvareakselerasjon for VC-1-baserte kodeker. Hvis deaktivert så vil CPU-en benyttes i stedet. AMD-maskinvare med VDPAU kan ikke avkode VC-1 Simple.

[ctx: #13447]
en: Use MPEG-2 VAAPI
no: Bruk MPEG-2 VAAPI

[ctx: #13448]
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1/2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Some MPEG-2 Videos might have green artifacts.
no: Aktiver dette alternativet for å benytte maskinvareakselerasjon for Mpeg-(1/2) kodeker. Hvis deaktivert så vil CPU-en benyttes i stedet. Noen Mpeg-2 videoer kan kanskje ha grønne artefakter.

[ctx: #13449]
en: Use MPEG-4 VAAPI
no: Bruk MPEG-4 VAAPI

[ctx: #13450]
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead.
no: Aktiver dette alternativet for å benytte maskinvareakselerasjon for Mpeg-4 kodeken. Hvis deaktivert så vil CPU-en benyttes i stedet.

[ctx: #13451]
en: Use VC-1 VAAPI
no: Bruk VC-1 VAAPI

[ctx: #13452]
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. Especially VC-1 Interlaced fails hard on Intel hardware.
no: Aktiver dette alternativet for å benytte maskinvareakselerasjon for VC-1-baserte kodeker. Hvis deaktivert så vil CPU-en benyttes i stedet. Spesielt sammenflettet VC-1 mislykkes på Intel-maskinvare.

[ctx: #13454]
en: Decoding method
no: Dekodingsmetode

[ctx: #13455]
en: Software
no: Programvare

[ctx: #13456]
en: Hardware accelerated
no: Maskinvareakselerert

[ctx: #13457]
en: Prefer VAAPI render method
no: Foretrekk VAAPI gjengivelse

[ctx: #13458]
en: Allow hardware acceleration (OMXPlayer)
no: Tillat maskinvareakselerasjon (OMXPlayer)

[ctx: #13459]
en: Use OMXPlayer for decoding of video files.
no: Bruk OMXPlayer for dekoding av videofiler.

[ctx: #13500]
en: A/V sync method
no: Synkroniseringsmetode

[ctx: #13501]
en: Audio clock
no: Lydklokking

[ctx: #13502]
en: Video clock (Drop/Dupe audio)
no: Videoklokking (dropp/dupliser lyd)

[ctx: #13503]
en: Video clock (Resample audio)
no: Videoklokking (resample lyd)

[ctx: #13504]
en: Maximum speedup/slowdown amount (%)
no: Høyeste fremskyndelses-/forsinkelsesmengde (%)

[ctx: #13505]
en: Resample quality
no: Resamplingskvalitet

[ctx: #13506]
en: Low(fast)
no: Lav (rask)

[ctx: #13508]
en: High
no: Høy

[ctx: #13509]
en: Really high(slow!)
no: Veldig høy (treg!)

[ctx: #13510]
en: Sync playback to display
no: Synkroniser avspilling til skjerm

[ctx: #13511]
en: Choose art
no: Velg grafikk

[ctx: #13512]
en: Current art
no: Gjeldende

[ctx: #13513]
en: Remote art
no: Ekstern grafikk

[ctx: #13514]
en: Local art
no: Lokal kunst

[ctx: #13515]
en: No art
no: Ingen

[ctx: #13516]
en: Add art
no: Legg til kunst

[ctx: #13550]
en: Pause during refresh rate change
no: Pause under endring av oppdateringsfrekvens

[ctx: #13551]
en: Off
no: Av

[ctx: #13552]
en: %.1f Second
no: %.1f sekund

[ctx: #13553]
en: %.1f Seconds
no: %.1f sekunder

[ctx: #13554]
en: %d Minute
no: %d minutt

[ctx: #13555]
en: %d Minutes
no: %d minutter

[ctx: #13600]
en: Apple remote
no: Apple fjernkontroll

[ctx: #13602]
en: Allow start of Kodi using the remote
no: Tillat oppstart av Kodi ved å bruke fjernkontrollen

[ctx: #13603]
en: Sequence delay time
no: Sekvensforsinkelse

[ctx: #13610]
en: Disabled
no: Deaktivert

[ctx: #13612]
en: Universal Remote
no: Universal fjernkontroll

[ctx: #13613]
en: Multi Remote (Harmony)
no: Flerbruksfjernkontroll (Harmony)

[ctx: #13620]
en: Apple Remote Error
no: Feil med Apple fjernkontroll

[ctx: #13621]
en: Apple Remote support could not be enabled.
no: Støtte til Apple-fjernkontrollen kunne ikke aktiveres.

[ctx: #14000]
en: Stack
no: Stable

[ctx: #14001]
en: Unstack
no: Avstable

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
no: Laster ned spilleliste...

[ctx: #14004]
en: Downloading streams list...
no: Laster ned liste over strømmer...

[ctx: #14005]
en: Parsing streams list...
no: Analyserer liste over strømmer...

[ctx: #14006]
en: Downloading streams list failed
no: Kunne ikke laste ned liste over strømmer

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
no: Kunne ikke laste ned spilleliste

[ctx: #14009]
en: Games directory
no: Spillmappe

[ctx: #14010]
en: Auto switch to thumbs based on
no: Bytt automatisk til miniatyrbilder ved

[ctx: #14011]
en: Enable auto switching to thumbs view
no: Aktiver automatisk bytte til miniatyrvisning

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
no: - Bruk store ikoner

[ctx: #14013]
en: - Switch based on
no: - Bytte basert på

[ctx: #14014]
en: - Percentage
no: - Prosent

[ctx: #14015]
en: No files and at least one thumb
no: Ingen filer og minst et miniatyrbilde

[ctx: #14016]
en: At least one file and thumb
no: Minst én fil og ett miniatyrbilde

[ctx: #14017]
en: Percentage of thumbs
no: Prosentandel av miniatyrbilder

[ctx: #14018]
en: View options
no: Visningsalt.

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
no: Endre retningsnummer 1

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
no: Endre retningsnummer 2

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
no: Endre retningsnummer 3

[ctx: #14022]
en: Library
no: Bibliotek

[ctx: #14023]
en: No TV
no: Ingen TV

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
no: Skriv inn nærmeste store by

[ctx: #14025]
en: Video/Audio/DVD cache - Hard disk
no: Video/Lyd/DVD mellomlager - Harddisk

[ctx: #14026]
en: Video cache - DVD-ROM
no: Video mellomlager - DVD-spiller

[ctx: #14027]
en: Video cache - Local Network
no: Video cache - Lokalt nettverk

[ctx: #14028]
en: Video cache - Internet
no: Video cache - Internett

[ctx: #14030]
en: Audio cache - DVD-ROM
no: Lyd-mellomlager - DVD-spiller

[ctx: #14031]
en: Audio cache - Local Network
no: Lyd cache - Lokalt nettverk

[ctx: #14032]
en: Audio cache - Internet
no: Lyd cache - Internett

[ctx: #14034]
en: DVD cache - DVD-ROM
no: DVD-mellomlager - DVD-spiller

[ctx: #14035]
en: Local Network
no: Lokalt nettverk

[ctx: #14036]
en: Services
no: Tjenester

[ctx: #14037]
en: DVD cache - Local Network
no: DVD cache - Lokalt nettverk

[ctx: #14038]
en: Network settings changed
no: Nettverksinnstillingene er endret

[ctx: #14039]
en: Kodi requires to restart to change your
no: Kodi må starte på nytt for å endre dine

[ctx: #14040]
en: network setup.  Would you like to restart now?
no: nettverksinnstillingene. Vil du starte på nytt nå?

[ctx: #14041]
en: Internet connection bandwidth limitation
no: Båndbreddebegrensning

[ctx: #14043]
en: - Shutdown while playing
no: - Slå av maskin under avspilling

[ctx: #14045]
en: %i sec
no: %i sek

[ctx: #14051]
en: Time format
no: Tidsformat

[ctx: #14052]
en: Date format
no: Datoformat

[ctx: #14053]
en: GUI filters
no: GUI-filtre

[ctx: #14055]
en: Use background scanning
no: Bruk bakgrunnsskanning

[ctx: #14056]
en: Stop scan
no: Stopp skanning

[ctx: #14057]
en: Not possible while scanning for media info
no: Ikke mulig når det skannes etter mediainformasjon

[ctx: #14058]
en: Film grain effect
no: Filmstøyeffekt

[ctx: #14059]
en: Search for thumbnails on remote shares
no: Søk etter miniatyrbilder i nettverksstasjoner

[ctx: #14060]
en: Unknown type cache - Internet
no: Mellomlager med ukjent type - Internett

[ctx: #14062]
en: Enter username for
no: Skriv inn brukernavn for

[ctx: #14063]
en: Date & time
no: Dato & tid

[ctx: #14064]
en: Set date
no: Oppgi dato

[ctx: #14065]
en: Set time
no: Oppgi tid

[ctx: #14066]
en: Enter the time in 24 hour HH:MM format
no: Skriv inn tiden i 24 timers HH:MM format

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
no: Skriv inn datoen i DD/MM/ÅÅÅÅ format

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
no: Skriv inn IP-adressen

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
no: Bruk disse innstillingene nå?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
no: Bruk endringer nå

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
no: Tillat endring av filnavn og sletting

[ctx: #14074]
en: Set timezone
no: Oppgi tidssone

[ctx: #14075]
en: Use daylight saving time
no: Bruk sommertid

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
no: Legg til i favoritter

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
no: Fjern fra favoritter

[ctx: #14078]
en: Colours
no: Farger

[ctx: #14079]
en: Timezone country
no: Tidssone (land)

[ctx: #14080]
en: Timezone
no: Tidssone

[ctx: #14081]
en: File lists
no: Fillister

[ctx: #14082]
en: Show EXIF picture information
no: Vis EXIF-bildeinformasjon

[ctx: #14083]
en: Use a fullscreen window rather than true fullscreen
no: Bruk ett fullskjermsvindu istedenfor sann fullskjerm

[ctx: #14084]
en: Queue songs on selection
no: Legg låter i kø når de velges

[ctx: #14086]
en: Playback
no: Avspilling

[ctx: #14088]
en: Play DVDs automatically
no: Spill av DVD-er automatisk

[ctx: #14089]
en: Font to use for text subtitles
no: Skrifttype for teksting

[ctx: #14090]
en: International
no: Språk

[ctx: #14091]
en: Character set
no: Tegnsett

[ctx: #14092]
en: Debugging
no: Feilsøking

[ctx: #14093]
en: Security
no: Sikkerhet

[ctx: #14094]
en: Input devices
no: Inn-enheter

[ctx: #14095]
en: Power saving
no: Strømsparing

[ctx: #14096]
en: Rip
no: Ripp

[ctx: #14097]
en: Audio CD Insert Action
no: Hendelse når lyd-CD settes inn

[ctx: #14098]
en: Play
no: Spill av

[ctx: #14099]
en: Eject disc when CD ripping is complete
no: Løs ut CD når rippingen er fullført

[ctx: #14100]
en: Stop ripping CD
no: Stopp CD-ripping

[ctx: #14101]
en: Acceleration
no: Akselerasjon

[ctx: #15012]
en: Unavailable source
no: Utilgjengelig kilde

[ctx: #15013]
en: What would you like to do with media items from %s
no: Hva ønsker du å gjøre med medie-element fra %s

[ctx: #15014]
en: Keep
no: Behold

[ctx: #15015]
en: Remove
no: Fjern

[ctx: #15016]
en: Games
no: Spill

[ctx: #15019]
en: Add
no: Legg til

[ctx: #15052]
en: Password
no: Passord

[ctx: #15100]
en: Library
no: Bibliotek

[ctx: #15102]
en: * All albums
no: * Alle album

[ctx: #15103]
en: * All artists
no: * Alle artister

[ctx: #15104]
en: * All songs
no: * Alle låter

[ctx: #15105]
en: * All genres
no: * Alle sjangre

[ctx: #15107]
en: Buffering...
no: Mellomlagrer...

[ctx: #15108]
en: Navigation sounds
no: Navigasjonslyder

[ctx: #15109]
en: Skin default
no: Standard for skall

[ctx: #15110]
en: Larger font size
no: Større skriftstørrelse

[ctx: #15111]
en: Theme
no: Tema

[ctx: #15112]
en: Default theme
no: Standardtema

[ctx: #15207]
en: Connected
no: Tilkoblet

[ctx: #15208]
en: Not connected
no: Ikke tilkoblet

[ctx: #15213]
en: Play using...
no: Spill av med...

[ctx: #15214]
en: Use smoothed A/V synchronisation
no: Bruk utjevnet A/V synkronisering

[ctx: #15215]
en: Hide file names in thumbs view
no: Skjul filnavn i miniatyrvisning

[ctx: #15216]
en: Play in party mode
no: Spill av i festmodus

[ctx: #15300]
en: Path not found or invalid
no: Sti ble ikke funnet eller er ugyldig

[ctx: #15301]
en: Could not connect to network server
no: Kunne ikke koble til nettverkstjener

[ctx: #15302]
en: No servers found
no: Ingen tjenere funnet

[ctx: #15303]
en: Workgroup not found
no: Arbeidsgruppe ikke funnet

[ctx: #15310]
en: Opening multi-path source
no: Åpner kilde med flere stier

[ctx: #15311]
en: Path:
no: Sti:

[ctx: #16000]
en: General
no: Generelt

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
no: Internettoppslag

[ctx: #16003]
en: Player
no: Avspiller

[ctx: #16004]
en: Play media from disc
no: Spill av media fra plate

[ctx: #16008]
en: Enter new title
no: Skriv inn ny tittel

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
no: Skriv inn filmens navn

[ctx: #16010]
en: Enter the profile name
no: Skriv inn profilnavnet

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
no: Skriv inn albumets navn

[ctx: #16012]
en: Enter the playlist name
no: Skriv inn navnet på spillelisten

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
no: Skriv inn nytt filnavn

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
no: Skriv inn mappennavn

[ctx: #16015]
en: Enter directory
no: Skriv inn mappe

[ctx: #16016]
en: Available options: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S
no: Tilgjengelige valg: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S

[ctx: #16017]
en: Enter search string
no: Skriv inn søketekst

[ctx: #16018]
en: None
no: Ingen

[ctx: #16019]
en: Auto select
no: Velg automatisk

[ctx: #16020]
en: De-interlace
no: Fjern sammenfletting

[ctx: #16022]
en: Bob (inverted)
no: Bob (invertert)

[ctx: #16024]
en: Cancelling...
no: Avbryter...

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
no: Skriv inn artistnavn

[ctx: #16026]
en: Playback failed
no: Avspilling mislyktes

[ctx: #16027]
en: One or more items failed to play.
no: En eller flere oppføringer kunne ikke spilles av

[ctx: #16028]
en: Enter value
no: Skriv inn verdi

[ctx: #16029]
en: Check the log file for details.
no: Sjekk loggfilen for detaljer

[ctx: #16030]
en: Party mode aborted.
no: Festmodus stoppet.

[ctx: #16031]
en: No matching songs in the library.
no: Ingen samsvarende låter i bibliotek.

[ctx: #16032]
en: Could not initialise database.
no: Kunne ikke initialisere database.

[ctx: #16033]
en: Could not open database.
no: Kunne ikke åpne databasen.

[ctx: #16034]
en: Could not get songs from database.
no: Kunne ikke hente låter fra databasen.

[ctx: #16035]
en: Party mode playlist
no: Festmodus spilleliste

[ctx: #16036]
en: De-interlace (Half)
no: De-interlace (Halve)

[ctx: #16038]
en: Deinterlace method
no: Deinterlacemetode

[ctx: #16039]
en: Off
no: Av

[ctx: #16041]
en: On
no: På

[ctx: #16100]
en: All Videos
no: Alle filmer

[ctx: #16101]
en: Unwatched
no: Ikke sett

[ctx: #16102]
en: Watched
no: Sett

[ctx: #16103]
en: Mark as watched
no: Marker som «sett»

[ctx: #16104]
en: Mark as unwatched
no: Marker som «ikke sett»

[ctx: #16105]
en: Edit title
no: Rediger tittel

[ctx: #16106]
en: Manage...
no: Administrere...

[ctx: #16107]
en: Edit sort title
no: Rediger sorteringstittel

[ctx: #16200]
en: Operation was aborted
no: Handlingen ble stoppet

[ctx: #16201]
en: Copy failed
no: Kopiering mislyktes

[ctx: #16202]
en: Failed to copy at least one file
no: Kunne ikke kopiere en eller flere filer

[ctx: #16203]
en: Move failed
no: Flytting mislyktes

[ctx: #16204]
en: Failed to move at least one file
no: Kunne ikke flytte en eller flere filer

[ctx: #16205]
en: Delete failed
no: Sletting mislyktes

[ctx: #16206]
en: Failed to delete at least one file
no: Kunne ikke slette en eller flere filer

[ctx: #16300]
en: Video scaling method
no: Skaleringsmetode

[ctx: #16301]
en: Nearest neighbour
no: Nærmeste nabo

[ctx: #16302]
en: Bilinear
no: Bilineær

[ctx: #16303]
en: Bicubic
no: Bikubisk

[ctx: #16307]
en: Bicubic (software)
no: Bikubisk (programvare)

[ctx: #16308]
en: Lanczos (software)
no: Lanczos (programvare)

[ctx: #16309]
en: Sinc (software)
no: Sinc (programvare)

[ctx: #16310]
en: Temporal
no: Temporær

[ctx: #16311]
en: Temporal/Spatial
no: Temporær/romlig

[ctx: #16312]
en: (VDPAU)Noise Reduction
no: (VDPAU)Støyreduksjon

[ctx: #16313]
en: (VDPAU)Sharpness
no: (VDPAU)Skarphet

[ctx: #16314]
en: Inverse Telecine
no: Omvendt telecine

[ctx: #16315]
en: Lanczos3 optimised
no: Lanczos3 optimert

[ctx: #16316]
en: Auto
no: Automatisk

[ctx: #16317]
en: Temporal (Half)
no: Temporær (halv)

[ctx: #16318]
en: Temporal/Spatial (Half)
no: Temporær/romlig (halv)

[ctx: #16323]
en: Spline36 optimised
no: Spline36 optimert

[ctx: #16400]
en: Post-processing
no: Post-prosessering

[ctx: #17500]
en: Display sleep timeout
no: Slå av skjerm etter

[ctx: #17998]
en: %i hours
no: %i timer

[ctx: #17999]
en: %i days
no: %i dager

[ctx: #19000]
en: Switch to channel
no: Bytt til kanal

[ctx: #19001]
en: Separate the search words by using AND, OR and/or NOT.
no: Oppdel søkeordene med AND, OR og/eller NOT.

[ctx: #19002]
en: or use phrases to find an exact match, like "The wizard of Oz".
no: eller bruk uttrykk for å finne eksakte treff, slik som «Trollmannen fra Oz».

[ctx: #19003]
en: Find similar
no: Finn lignende

[ctx: #19004]
en: Importing EPG from clients
no: Importerer EPG fra klienter

[ctx: #19005]
en: PVR stream information
no: PVR-strøminformasjon

[ctx: #19006]
en: Receiving device
no: Mottaksenhet

[ctx: #19007]
en: Device status
no: Enhetsstatus

[ctx: #19008]
en: Signal quality
no: Signalkvalitet

[ctx: #19012]
en: PVR Backend
no: PVR-tjenerdel

[ctx: #19013]
en: Free to air
no: Ukodet

[ctx: #19014]
en: Fixed
no: Fast

[ctx: #19015]
en: Encryption
no: Kryptering

[ctx: #19016]
en: PVR Backend %i - %s
no: PVR-tjenerdel %i - %s

[ctx: #19017]
en: Recordings
no: Opptak

[ctx: #19018]
en: Folder with channel icons
no: Mappe med kanalikoner

[ctx: #19019]
en: Channels
no: Kanaler

[ctx: #19022]
en: Hidden
no: Skjult

[ctx: #19023]
en: TV channels
no: TV-kanaler

[ctx: #19024]
en: Radio channels
no: Radiokanaler

[ctx: #19025]
en: Upcoming recordings
no: Planlagte opptak

[ctx: #19026]
en: Add timer...
no: Legg til tidsur...

[ctx: #19027]
en: No search results
no: Ingen søkeresultater

[ctx: #19028]
en: No EPG entries
no: Ingen EPG-opptegnelser

[ctx: #19029]
en: Channel
no: Kanal

[ctx: #19030]
en: Now
no: Nå

[ctx: #19031]
en: Next
no: Neste

[ctx: #19032]
en: Timeline
no: Tidslinje

[ctx: #19033]
en: Information
no: Informasjon

[ctx: #19034]
en: Already started recording on this channel
no: Har allerede startet opptak på denne kanalen.

[ctx: #19035]
en: %s could not be played. Check the log for details.
no: %s kunne ikke bli spilt av. Sjekk loggen for detaljer.

[ctx: #19036]
en: This recording cannot be played. Check the log for details.
no: Dette opptaket kan ikke spilles av. Sjekk loggen for detaljer.

[ctx: #19037]
en: Show signal quality
no: Vis signalkvalitet

[ctx: #19038]
en: Not supported by the PVR backend.
no: Ikke støttet av PVR-tjenerdelen.

[ctx: #19039]
en: Are you sure you want to hide this channel?
no: Er du sikker på at du ønsker å skjule denne kanalen?

[ctx: #19040]
en: Timer
no: Tidsur

[ctx: #19041]
en: Are you sure you want to rename this recording?
no: Er du sikker på at du ønsker å gi nytt navn til dette opptaket?

[ctx: #19042]
en: Are you sure you want to rename this timer?
no: Ønsker du virkelig gi nytt navn til dette tidsuret?

[ctx: #19043]
en: Recording
no: Opptak

[ctx: #19044]
en: Please check your configuration or check the log for details.
no: Vennlisgst sjekk dine konfigurasjoner eller sjekk loggen for detaljer

[ctx: #19045]
en: No PVR clients have been started yet. Wait for the PVR clients to start up or check the log for details.
no: Ingen PVR-klienter har blitt startet enda. Vent til PVR-klientene har startet eller sjekk loggen for detaljer.

[ctx: #19046]
en: New channel
no: Ny kanal

[ctx: #19047]
en: Programme info
no: Programinformasjon

[ctx: #19048]
en: Group management
no: Gruppestyring

[ctx: #19049]
en: Show channel
no: Vis kanal

[ctx: #19050]
en: Show visible channels
no: Vis synlige kanaler

[ctx: #19051]
en: Show hidden channels
no: Vis skjulte kanaler

[ctx: #19052]
en: Move channel to:
no: Flytt kanal til:

[ctx: #19053]
en: Recording information
no: Opptaksinformasjon

[ctx: #19054]
en: Hide channel
no: Skjul kanal

[ctx: #19055]
en: No information available
no: Ingen informasjon tilgjengelig

[ctx: #19056]
en: New timer
no: Nytt tidsur

[ctx: #19057]
en: Edit timer
no: Endre tidsur

[ctx: #19058]
en: Timer enabled
no: Tidsur aktivt

[ctx: #19059]
en: Stop recording
no: Stopp opptak

[ctx: #19060]
en: Delete timer
no: Slett tidsur

[ctx: #19061]
en: Add timer
no: Legg til tidsur

[ctx: #19062]
en: Sort by: Channel
no: Sorter etter: Kanal

[ctx: #19063]
en: Go to begin
no: Gå til begynnelsen

[ctx: #19064]
en: Go to end
no: Gå til slutten

[ctx: #19066]
en: Channel icons
no: Kanalikoner

[ctx: #19067]
en: This event is already being recorded.
no: Denne hendelsen blir allerede tatt opp

[ctx: #19068]
en: This recording could not be deleted. Check the log for details.
no: Dette opptaket kunne ikke slettes. Sjekk loggen for detaljer.

[ctx: #19070]
en: Go to now
no: Gå til nå

[ctx: #19071]
en: EPG update interval
no: Oppdateringsfrekvens

[ctx: #19072]
en: Do not store the EPG in the database
no: Ikke lagre EPG-informasjon i databasen

[ctx: #19073]
en: Delay channel switch
no: Utsett kanalbytte

[ctx: #19074]
en: Active:
no: Aktiv:

[ctx: #19075]
en: Name:
no: Navn:

[ctx: #19076]
en: Folder:
no: Mappe:

[ctx: #19078]
en: Channel:
no: Kanal:

[ctx: #19079]
en: Day:
no: Dag:

[ctx: #19080]
en: Begin:
no: Start:

[ctx: #19081]
en: End:
no: Slutt:

[ctx: #19082]
en: Priority:
no: Prioritet

[ctx: #19083]
en: Lifetime (days):
no: Lifstid (dager):

[ctx: #19084]
en: First day:
no: Første dag:

[ctx: #19085]
en: Unknown channel %u
no: Ukjent kanal %u

[ctx: #19086]
en: Mo-__-__-__-__-__-__
no: Man-__-__-__-__-__-__

[ctx: #19087]
en: __-Tu-__-__-__-__-__
no: __-Tir-__-__-__-__-__

[ctx: #19088]
en: __-__-We-__-__-__-__
no: __-__-Ons-__-__-__-__

[ctx: #19089]
en: __-__-__-Th-__-__-__
no: __-__-__-Tor-__-__-__

[ctx: #19090]
en: __-__-__-__-Fr-__-__
no: __-__-__-__-Fre-__-__

[ctx: #19091]
en: __-__-__-__-__-Sa-__
no: __-__-__-__-__-Lør-__

[ctx: #19092]
en: __-__-__-__-__-__-Su
no: __-__-__-__-__-__-Søn

[ctx: #19093]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-__-__
no: Man-Tir-Ons-Tor-Fre-__-__

[ctx: #19094]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-Sa-__
no: Man-Tir-Ons-Tor-Fre-Lør-__

[ctx: #19095]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-Sa-Su
no: Man-Tir-Ons-Tor-Fre-Lør-Søn

[ctx: #19096]
en: __-__-__-__-__-Sa-Su
no: __-__-__-__-__-Lør-Søn

[ctx: #19097]
en: Enter the name for the recording
no: Skriv inn navn for opptaket

[ctx: #19098]
en: Warning
no: Advarsel

[ctx: #19099]
en: Service
no: Tjeneste

[ctx: #19101]
en: Provider
no: Tilbyder

[ctx: #19102]
en: Please switch to another channel.
no: Vennligst bytt til en annen kanal

[ctx: #19103]
en: Go to channel
no: Gå til kanal

[ctx: #19104]
en: Enter the name of the folder for the recording
no: Skriv inn mappenavnet for opptaket

[ctx: #19105]
en: Please select a channel
no: Vennligst velg en kanal

[ctx: #19106]
en: Next timer on
no: Neste tidsur på

[ctx: #19107]
en: at
no: på

[ctx: #19109]
en: Couldn't save timer. Check the log for details.
no: Kunne ikke lagre tidsur. Sjekk loggen for detaljer

[ctx: #19110]
en: An unexpected error occurred. Try again later or check the log for details.
no: En uventet feil oppstod. Prøv igjen senere eller sjekk loggen for detaljer.

[ctx: #19111]
en: PVR backend error. Check the log for details.
no: PVR-tjenerdelfeil. Sjekk loggen for detaljer.

[ctx: #19112]
en: Delete this recording?
no: Slett opptaket?

[ctx: #19113]
en: Delete all recordings in this folder?
no: Slett alle opptak i denne mappen?

[ctx: #19114]
en: Version
no: Versjon

[ctx: #19115]
en: Address
no: Adresse

[ctx: #19116]
en: Disksize
no: Harddiskstørelse

[ctx: #19117]
en: Search for channels
no: Søk etter kanaler

[ctx: #19118]
en: Cannot use PVR functions while searching.
no: Kan ikke bruke PVR-funksjoner når søk pågår.

[ctx: #19119]
en: On which server do you want to search?
no: På hvilken tjener ønsker du å søke?

[ctx: #19120]
en: Client number
no: Klientnummer

[ctx: #19121]
en: Avoid repeats
no: Unngå gjentagelser

[ctx: #19122]
en: This timer is still recording. Are you sure you want to delete this timer?
no: Dette tidsuret tar fortsatt opp. Er du helt sikker på at du ønsker å slette dette tidsuret?

[ctx: #19123]
en: Free to air channels only
no: Kun ukodede kanaler

[ctx: #19124]
en: Ignore present timers
no: Ignorer forhåndsatte tidsur

[ctx: #19125]
en: Ignore present recordings
no: Ignorer forhåndsatte opptak

[ctx: #19126]
en: Start time
no: Starttid

[ctx: #19127]
en: End time
no: Ferdig klokken

[ctx: #19128]
en: Start date
no: Startdato

[ctx: #19129]
en: End date
no: Sluttdato

[ctx: #19130]
en: Minimum duration
no: Mimimumsvarighet

[ctx: #19131]
en: Maximum duration
no: Maksimumsvarighet

[ctx: #19132]
en: Include unknown genres
no: Inkluder ukjente sjangre

[ctx: #19133]
en: Search string
no: Søketekst

[ctx: #19134]
en: Include description
no: Inkluder beskrivelse

[ctx: #19135]
en: Case sensitive
no: Forskjell på store / små bokstaver

[ctx: #19136]
en: Channel unavailable
no: Kanal utilgjengelig

[ctx: #19137]
en: No groups defined
no: Ingen grupper definert

[ctx: #19138]
en: Please create a group first
no: Vennligst opprett en gruppe først

[ctx: #19139]
en: Name of the new group
no: Navn på ny gruppe

[ctx: #19140]
en: Search...
no: Søk...

[ctx: #19141]
en: Group
no: Gruppe

[ctx: #19142]
en: Search guide
no: Søkeguide

[ctx: #19143]
en: Group management
no: Gruppestyring

[ctx: #19144]
en: No groups defined
no: Ingen grupper definert

[ctx: #19145]
en: Grouped
no: Gruppert

[ctx: #19146]
en: Groups
no: Grupper

[ctx: #19147]
en: The PVR backend does not support this action. Check the log for details.
no: PVR-tjenerdelen støtter ikke denne handlingen. Sjekk loggen for detaljer.

[ctx: #19148]
en: Channel
no: Kanal

[ctx: #19150]
en: Tu
no: Tir

[ctx: #19151]
en: We
no: Ons

[ctx: #19152]
en: Th
no: Tor

[ctx: #19153]
en: Fr
no: Fre

[ctx: #19154]
en: Sa
no: Lør

[ctx: #19155]
en: Su
no: Søn

[ctx: #19156]
en: from
no: fra

[ctx: #19157]
en: Next recording
no: Neste opptak

[ctx: #19158]
en: Currently recording
no: Opptak pågår

[ctx: #19159]
en: from
no: fra

[ctx: #19160]
en: to
no: til

[ctx: #19162]
en: Recording active
no: Opptak aktivt

[ctx: #19163]
en: Recordings
no: Opptak

[ctx: #19164]
en: Cannot start recording. Check the log for details.
no: Kan ikke starte opptak. Sjekk loggen for detaljer.

[ctx: #19165]
en: Switch
no: Bytt

[ctx: #19166]
en: PVR information
no: PVR-informasjon

[ctx: #19167]
en: Scan for missing icons
no: Skann etter manglende ikoner

[ctx: #19169]
en: Hide video information box
no: Skjul videoinformasjonsboks

[ctx: #19170]
en: Timeout when starting playback
no: Timeout når avspilling starter

[ctx: #19171]
en: Start playback minimised
no: Start avspilling minimert

[ctx: #19172]
en: Instant recording duration
no: Øyeblikkelig opptaksvarighet

[ctx: #19173]
en: Default recording priority
no: Standard opptaksprioritet

[ctx: #19174]
en: Default recording lifetime
no: Standard levetid for opptak

[ctx: #19175]
en: Margin at the start of a recording
no: Margin i begynnelsen av opptak

[ctx: #19176]
en: Margin at the end of a recording
no: Margin i slutten av opptak

[ctx: #19177]
en: Playback
no: Avspilling

[ctx: #19178]
en: Show channel information when switching channels
no: Vis kanalinformasjon når kanal byttes

[ctx: #19181]
en: Menu/OSD
no: Meny/OSD

[ctx: #19182]
en: Days to display in the EPG
no: Dager som skal vises i EPG

[ctx: #19185]
en: Reset the PVR database
no: Tilbakestill PVR-databasen

[ctx: #19186]
en: All data in the PVR database is being erased
no: Alle data i PVR-databasen blir slettet

[ctx: #19187]
en: Reset the EPG database
no: Tilbakestill EPG-databasen

[ctx: #19188]
en: EPG is being reset
no: EPG blir tilbakestilt

[ctx: #19189]
en: Continue last channel on startup
no: Fortsett siste kanal ved oppstart

[ctx: #19190]
en: Background
no: Bakgrunnen

[ctx: #19191]
en: PVR service
no: PVR-tjeneste

[ctx: #19192]
en: None of the connected PVR backends supports scanning for channels.
no: Ingen av de tilkoblede PVR-tjenerdelene støtter skanning etter kanaler.

[ctx: #19193]
en: The channel scan cannot be started. Check the log for details.
no: Kanalskann kunne ikke startes. Sjekk loggen for detaljer.

[ctx: #19194]
en: Continue?
no: Fortsette?

[ctx: #19195]
en: Client actions
no: Klienthandlinger

[ctx: #19196]
en: PVR client specific actions
no: Klientspesifike PVR-handlinger

[ctx: #19197]
en: Recording started on: %s
no: Opptak startet: %s

[ctx: #19198]
en: Recording finished on: %s
no: Opptak sluttet: %s

[ctx: #19199]
en: Channel manager
no: Kanalbehandler

[ctx: #19200]
en: EPG source:
no: EPG-kilde:

[ctx: #19201]
en: Channel name:
no: Kanalnavn:

[ctx: #19202]
en: Channel icon:
no: Kanalikon:

[ctx: #19203]
en: Edit channel
no: Endre kanal

[ctx: #19204]
en: New channel
no: Ny kanal

[ctx: #19205]
en: Group management
no: Gruppestyring

[ctx: #19206]
en: Activate EPG:
no: Aktiver EPG:

[ctx: #19207]
en: Group:
no: Gruppe:

[ctx: #19208]
en: Enter the name of the new channel
no: Skriv inn navn på den nye kanalen

[ctx: #19209]
en: Kodi virtual backend
no: Kodi virtuell tjenerdel

[ctx: #19210]
en: Client
no: Klient

[ctx: #19211]
en: Delete channel
no: Slett kanal

[ctx: #19212]
en: This list contains changes
no: Denne listen inneholder endringer

[ctx: #19213]
en: Select backend
no: Velg tjenerdel

[ctx: #19214]
en: Enter a valid URL for the new channel
no: Skriv inn gyldig URL for ny kanal

[ctx: #19215]
en: The PVR backend does not support timers.
no: Denne PVR-tjenerdelen støtter ikke tidsur.

[ctx: #19216]
en: All radio channels
no: Alle radio-kanaler

[ctx: #19217]
en: All TV channels
no: Alle TV-kanaler

[ctx: #19218]
en: Visible
no: Synlig

[ctx: #19219]
en: Ungrouped channels
no: Ugrupperte kanaler

[ctx: #19220]
en: Channels in
no: Kanaler i

[ctx: #19221]
en: Synchronise channel groups with backend(s)
no: Synkroniser kanalgrupper med tjenerdel(er)

[ctx: #19223]
en: No PVR Add-on could be enabled. Check your settings or the log for more info.
no: Ingen PVR-utvidelse kunne aktiveres. Kontroller innstillingene eller loggen for mer informasjon.

[ctx: #19224]
en: Recording aborted
no: Opptak stoppet

[ctx: #19225]
en: Recording scheduled
no: Opptak planlagt

[ctx: #19226]
en: Recording started
no: Opptak startet

[ctx: #19227]
en: Recording completed
no: Opptak fullført

[ctx: #19228]
en: Recording deleted
no: Opptak slettet

[ctx: #19229]
en: Close channel OSD after switching channels
no: Lukk kanal-OSD etter kanalbytte

[ctx: #19230]
en: Prevent EPG updates during playback
no: Hindre EPG-oppdateringer under avspilling

[ctx: #19231]
en: Always use the channel order from the backend(s)
no: Bruk alltid kanalrekkefølge fra tjenerdel(er)

[ctx: #19232]
en: Clear search results
no: Tøm søkeresultat

[ctx: #19233]
en: Display a notification on timer updates
no: Vis notifikasjon ved tidsuroppdateringer

[ctx: #19234]
en: Use backend channels numbers (only works with 1 enabled PVR Add-on)
no: Bruk kanalnumre fra tjenerdelen (fungerer kun med 1 aktivert PVR-utvidelse)

[ctx: #19235]
en: PVR manager is starting up
no: Starter PVR-behandler

[ctx: #19236]
en: Loading channels from clients
no: Henter kanaler fra klienter

[ctx: #19237]
en: Loading timers from clients
no: Henter tidsur fra klienter

[ctx: #19238]
en: Loading recordings from clients
no: Henter opptak fra klienter

[ctx: #19239]
en: Starting background threads
no: Starter bakgrunnstråder

[ctx: #19240]
en: No PVR Add-on enabled
no: Ingen PVR-utvidelse er aktivert

[ctx: #19241]
en: The PVR manager has been enabled without any
no: PVR-behandleren er blitt aktivert uten noen

[ctx: #19242]
en: enabled PVR Add-on. Enable at least one Add-on
no: PVR-utvidelse aktivert. Aktiver minst én utvidelse

[ctx: #19243]
en: in order to use the PVR functionality.
no: for å bruke PVR-funksjonaliteten.

[ctx: #19244]
en: Backend idle time
no: Inaktivitetstid for tjenerdel

[ctx: #19245]
en: Set wakeup command (cmd [timestamp])
no: Oppgi oppvåkningskommando (cmd [timestamp])

[ctx: #19246]
en: Wakeup before recording
no: Oppvåkning før opptak

[ctx: #19247]
en: Daily wakeup
no: Daglig oppvåkning

[ctx: #19248]
en: Daily wakeup time (HH:MM:SS)
no: Tidspunkt for daglig oppvåkning (HH:MM:SS)

[ctx: #19249]
en: Filter channels
no: Filtrer kanaler

[ctx: #19250]
en: Loading EPG from database
no: Henter EPG fra database

[ctx: #19251]
en: Update EPG information
no: Oppdater EPG-informasjon

[ctx: #19252]
en: Schedule EPG update for this channel?
no: Planlegg EPG-oppdatering for denne kanalen?

[ctx: #19253]
en: EPG update scheduled for channel
no: EPG-oppdatering planlagt for kanal

[ctx: #19254]
en: EPG update failed for channel
no: EPG-oppdatering mislyktes for kanal

[ctx: #19255]
en: Start recording
no: Start opptak

[ctx: #19256]
en: Stop recording
no: Stopp opptak

[ctx: #19257]
en: Lock channel
no: Lås kanal

[ctx: #19258]
en: Unlock channel
no: Lås opp kanal

[ctx: #19259]
en: Parental control
no: Foreldrekontroll

[ctx: #19260]
en: Unlock duration
no: Varighet av opplåsing

[ctx: #19261]
en: Change PIN
no: Endre PIN

[ctx: #19262]
en: Parental control. Enter PIN:
no: Foreldrekontroll. Skriv inn PIN:

[ctx: #19263]
en: Locked channel. Enter PIN:
no: Kanal låst. Skriv inn PIN:

[ctx: #19264]
en: Incorrect PIN
no: Feil PIN

[ctx: #19265]
en: The entered PIN number was incorrect.
no: Innskrevet PIN-nummer var feil.

[ctx: #19266]
en: Parental locked
no: Sperret av foreldrekontroll

[ctx: #19267]
en: Parental locked:
no: Låst av foreldrekontroll:

[ctx: #19268]
en: Do not show 'no information available' labels
no: Ikke vis «ingen informasjon»-etiketter

[ctx: #19269]
en: Do not show 'connection lost' warnings
no: Ikke vis «tilkobling brutt» advarsler

[ctx: #19270]
en: Group Items
no: Gruppe element

[ctx: #19271]
en: No PVR Add-ons could be found
no: Ingen PVR-utvidelser ble funnet

[ctx: #19272]
en: You need a tuner, backend software, and an
no: Du trenger en tuner, tjenerdelprogramvare, og et

[ctx: #19273]
en: Add-on for the backend to be able to use PVR.
no: Utvidelse for at tjenerdelen skal kunne bruke PVR.

[ctx: #19275]
en: Conflict warning
no: Konflikt advarsel

[ctx: #19276]
en: Conflict error
no: Konflikt feil

[ctx: #19277]
en: Recording conflict
no: Innspilling konflikt

[ctx: #19278]
en: Recording error
no: Innspilling feil

[ctx: #19279]
en: Client specific
no: Klientspesifikk

[ctx: #19280]
en: Client specific settings
no: Klientspesifikke innstillinger

[ctx: #19281]
en: Confirm channel switches by pressing OK
no: Bekreft kanalbytte ved å trykke OK

[ctx: #19282]
en: Current icon
no: Gjeldende ikon

[ctx: #19283]
en: No icon
no: Intet ikon

[ctx: #19284]
en: Choose icon
no: Velg ikon

[ctx: #19285]
en: Browse for icon
no: Bla etter ikon

[ctx: #19286]
en: Searching for channel icons
no: Søk etter kanalikoner

[ctx: #19287]
en: All channels
no: Alle kanaler

[ctx: #19288]
en: Foreground
no: Forgrunnen

[ctx: #19499]
en: Other/Unknown
no: Annet/Ukjent

[ctx: #19500]
en: Movie/Drama
no: Film/Drama

[ctx: #19501]
en: Detective/Thriller
no: Krim/Thriller

[ctx: #19502]
en: Adventure/Western/War
no: Eventyr/Western/Krig

[ctx: #19503]
en: Science Fiction/Fantasy/Horror
no: Science Fiction/Fantasy/Skrekk

[ctx: #19504]
en: Comedy
no: Komedie

[ctx: #19505]
en: Soap/Melodrama/Folkloric
no: Såpe/Melodrama/Folkloristisk

[ctx: #19506]
en: Romance
no: Romantikk

[ctx: #19507]
en: Serious/Classical/Religious/Historical Movie/Drama
no: Seriøst/Klassisk/Religiøst/Historisk/Drama

[ctx: #19508]
en: Adult Movie/Drama
no: Voksenfilm/Drama

[ctx: #19516]
en: News/Current Affairs
no: Nyheter

[ctx: #19517]
en: News/Weather Report
no: Nyheter/værmelding

[ctx: #19518]
en: News Magazine
no: Nyhetsmagasin

[ctx: #19519]
en: Documentary
no: Dokumentar

[ctx: #19520]
en: Discussion/Interview/Debate
no: Diskusjon/Intervju/Debatt

[ctx: #19532]
en: Show/Game Show
no: Show/game-show

[ctx: #19533]
en: Game Show/Quiz/Contest
no: Game-show/spørrekonkurranse

[ctx: #19534]
en: Variety Show
no: Varieté-show

[ctx: #19548]
en: Sports
no: Sport

[ctx: #19549]
en: Special Event
no: Spesielle hendelser

[ctx: #19550]
en: Sport Magazine
no: Sports-magasin

[ctx: #19551]
en: Football
no: Fotball

[ctx: #19553]
en: Team Sports
no: Lagsport

[ctx: #19554]
en: Athletics
no: Atletisk

[ctx: #19555]
en: Motor Sport
no: Motorsport

[ctx: #19556]
en: Water Sport
no: Vannsport

[ctx: #19557]
en: Winter Sports
no: Vintersport

[ctx: #19558]
en: Equestrian
no: Riding

[ctx: #19559]
en: Martial Sports
no: Kampsport

[ctx: #19564]
en: Children's/Youth Programmes
no: Barne- og ungdomsprogram

[ctx: #19565]
en: Pre-school Children's Programmes
no: Førskole- og barneprogram

[ctx: #19566]
en: Entertainment Programmes for 6 to 14
no: Underholdningsprogram for 6 til 14

[ctx: #19567]
en: Entertainment Programmes for 10 to 16
no: Underholdningsprogram for 10 til 16

[ctx: #19568]
en: Informational/Educational/School Programme
no: Informasjons-/Undervisnings-/Skoleprogram

[ctx: #19569]
en: Cartoons/Puppets
no: Tegneserier/Dukker

[ctx: #19580]
en: Music/Ballet/Dance
no: Musikk/Ballett/Dans

[ctx: #19582]
en: Serious/Classical Music
no: Seriøst/Klassisk Musikk

[ctx: #19583]
en: Folk/Traditional Music
no: Tradisjonell- og folkemusikk

[ctx: #19584]
en: Musical/Opera
no: Musikal/Opera

[ctx: #19585]
en: Ballet
no: Ballett

[ctx: #19596]
en: Arts/Culture
no: Kunst/Kultur

[ctx: #19597]
en: Performing Arts
no: Scenekunst

[ctx: #19598]
en: Fine Arts
no: Elegant kunst

[ctx: #19600]
en: Popular Culture/Traditional Arts
no: Populærkultur/Tradisjonell kunst

[ctx: #19601]
en: Literature
no: Litteratur

[ctx: #19602]
en: Film/Cinema
no: Film/Kino

[ctx: #19603]
en: Experimental Film/Video
no: Eksperimentell film/Video

[ctx: #19604]
en: Broadcasting/Press
no: Kringkasting/presse

[ctx: #19605]
en: New Media
no: Ny media

[ctx: #19606]
en: Arts/Culture Magazines
no: Kunst/kulturmagasiner

[ctx: #19607]
en: Fashion
no: Mote

[ctx: #19612]
en: Social/Political/Economics
no: Samfunn/Politikk/Økonomi

[ctx: #19613]
en: Magazines/Reports/Documentary
no: Magasiner/rapporter/dokumentar

[ctx: #19614]
en: Economics/Social Advisory
no: Økonomi/samfunnsråd

[ctx: #19615]
en: Remarkable People
no: Bemerkelsesverdige personer

[ctx: #19628]
en: Education/Science/Factual
no: Utdanning/Vitenskap/Fakta

[ctx: #19629]
en: Nature/Animals/Environment
no: Natur/Dyr/Miljø

[ctx: #19630]
en: Technology/Natural Sciences
no: Teknologi/Naturvitenskap

[ctx: #19631]
en: Medicine/Physiology/Psychology
no: Medisin/Fysiologi/Psykologi

[ctx: #19632]
en: Foreign Countries/Expeditions
no: Utlandet/ekspedisjoner

[ctx: #19633]
en: Social/Spiritual Sciences
no: Samfunn/Åndelig Vitenskap

[ctx: #19634]
en: Further Education
no: Voksenopplæring

[ctx: #19635]
en: Languages
no: Velg språk

[ctx: #19644]
en: Leisure/Hobbies
no: Fritid/hobbyer

[ctx: #19645]
en: Tourism/Travel
no: Turisme/Reise

[ctx: #19646]
en: Handicraft
no: Håndverk

[ctx: #19647]
en: Motoring
no: Motor

[ctx: #19648]
en: Fitness & Health
no: Kropp & Helse

[ctx: #19649]
en: Cooking
no: Matlaging

[ctx: #19650]
en: Advertisement/Shopping
no: Reklame/Shopping

[ctx: #19651]
en: Gardening
no: Hage

[ctx: #19660]
en: Special Characteristics
no: Spesielle karakteristikker

[ctx: #19661]
en: Original Language
no: Orginalspråk

[ctx: #19662]
en: Black & White
no: Svart & Hvit

[ctx: #19663]
en: Unpublished
no: Upublisert

[ctx: #19664]
en: Live Broadcast
no: Direktesendinger

[ctx: #19677]
en: Detective/Thriller
no: Krim/Thriller

[ctx: #19678]
en: Adventure/Western/War
no: Eventyr/Western/Krig

[ctx: #19679]
en: Science Fiction/Fantasy/Horror
no: Science Fiction/Fantasy/Skrekk

[ctx: #19680]
en: Comedy
no: Komedie

[ctx: #19681]
en: Soap/Melodrama/Folkloric
no: Såpe/Melodrama/Folkloristisk

[ctx: #19682]
en: Romance
no: Romantikk

[ctx: #19683]
en: Serious/ClassicalReligion/Historical
no: Seriøst/klassisk religion/historisk

[ctx: #19684]
en: Adult
no: Voksen

[ctx: #20000]
en: Saved music folder
no: Mappe for lagret musikk

[ctx: #20001]
en: Use external DVD player
no: Bruk ekstern DVD-avspiller

[ctx: #20002]
en: External DVD player
no: Ekstern DVD-avspiller

[ctx: #20003]
en: Trainers folder
no: Mappe for trainere

[ctx: #20004]
en: Screenshot folder
no: Mappe for skjermbilder

[ctx: #20006]
en: Playlists folder
no: Mappe for spillelister

[ctx: #20007]
en: Recordings
no: Opptak

[ctx: #20008]
en: Screenshots
no: Skjermbilder

[ctx: #20009]
en: Use Kodi
no: Bruk Kodi

[ctx: #20011]
en: Music playlists
no: Musikkspillelister

[ctx: #20012]
en: Video playlists
no: Videospillelister

[ctx: #20013]
en: Do you wish to launch the game?
no: Ønsker du å starte spillet?

[ctx: #20014]
en: Sort by: Playlist
no: Sorter etter: Spilleliste

[ctx: #20015]
en: Remote thumb
no: Ekstern miniatyr

[ctx: #20016]
en: Current thumb
no: Nåværende miniatyr

[ctx: #20017]
en: Local thumb
no: Lokal miniatyr

[ctx: #20018]
en: No thumb
no: Ingen miniatyr

[ctx: #20019]
en: Choose thumbnail
no: Velg miniatyrbilde

[ctx: #20023]
en: Conflict
no: Konflikt

[ctx: #20024]
en: Scan new
no: Skann nye

[ctx: #20025]
en: Scan all
no: Skann alle

[ctx: #20037]
en: Summary
no: Sammendrag

[ctx: #20038]
en: Lock music window
no: Lås musikksekjson

[ctx: #20039]
en: Lock videos window
no: Lås filmseksjon

[ctx: #20040]
en: Lock pictures window
no: Lås bildeseksjon

[ctx: #20041]
en: Lock programs & scripts windows
no: Lås program- og skriptseksjon

[ctx: #20042]
en: Lock file manager
no: Lås filbehandler

[ctx: #20043]
en: Lock settings
no: Låsinnstillinger

[ctx: #20044]
en: Start fresh
no: Start på nytt

[ctx: #20045]
en: Enter master mode
no: Gå inn i systemmodus

[ctx: #20046]
en: Leave master mode
no: Forlat systemmodus

[ctx: #20047]
en: Create profile '%s'?
no: Lag profil «%s»?

[ctx: #20048]
en: Start with fresh settings
no: Start med ferske innstillinger

[ctx: #20049]
en: Best available
no: Beste tilgjengelige

[ctx: #20050]
en: Auto-switch between 16x9 and 4x3
no: Bytt automatisk mellom 16x9 og 4x3

[ctx: #20051]
en: Treat stacked files as single file
no: Behandle stablede filer som én fil

[ctx: #20052]
en: Caution
no: Advarsel

[ctx: #20053]
en: Left master mode
no: Forlot systemmodus

[ctx: #20054]
en: Entered master mode
no: Gikk inn i systemmodus

[ctx: #20055]
en: Allmusic.com thumb
no: Allmusic.com miniatyr

[ctx: #20057]
en: Remove thumbnail
no: Fjern miniatyrbilde

[ctx: #20058]
en: Add profile...
no: Legg til profil...

[ctx: #20059]
en: Query info for all albums
no: Spør etter informasjon for alle album

[ctx: #20060]
en: Media info
no: Mediainfo

[ctx: #20062]
en: Shares with default
no: Delte ressurser med standard

[ctx: #20063]
en: Shares with default (read only)
no: Delte ressurs med standard (kun lesing)

[ctx: #20064]
en: Copy default
no: Kopier standard

[ctx: #20065]
en: Profile picture
no: Profilbilde

[ctx: #20066]
en: Lock preferences
no: Lås innstillinger

[ctx: #20067]
en: Edit profile
no: Rediger profil

[ctx: #20068]
en: Profile lock
no: Profillås

[ctx: #20069]
en: Could not create folder
no: Kunne ikke opprette mappe

[ctx: #20070]
en: Profile directory
no: Profilmappe

[ctx: #20071]
en: Start with fresh media sources
no: Start med nye mediakilder

[ctx: #20072]
en: Make sure the selected folder is writable
no: Sørg for at den valgte mappen er skrivbar

[ctx: #20073]
en: and that the new folder name is valid
no: og at det nye mappenavnet er gyldig

[ctx: #20074]
en: MPAA rating
no: Aldersgrense

[ctx: #20075]
en: Enter master lock code
no: Skriv inn systemlåskoden

[ctx: #20076]
en: Ask for master lock code on startup
no: Spør etter systemlåskode ved oppstart

[ctx: #20077]
en: Skin settings
no: Skallinnstillinger

[ctx: #20078]
en: - no link set -
no: - ingen kobling satt -

[ctx: #20079]
en: Enable animations
no: Aktiver animasjoner

[ctx: #20080]
en: Disable RSS during music
no: Deaktiver RSS ved musikkavspilling

[ctx: #20081]
en: Enable shortcut buttons
no: Aktiver knapper for snarveier

[ctx: #20082]
en: Show programs in main menu
no: Vis programmer i hovedmeny

[ctx: #20083]
en: Show music info
no: Vis musikkinformasjon

[ctx: #20084]
en: Show weather info
no: Vis værinformasjon

[ctx: #20085]
en: Show system info
no: Vis systeminformasjon

[ctx: #20086]
en: Show available disk space C: E: F:
no: Vis tilgjengelig diskplass C: E: F:

[ctx: #20087]
en: Show available disk space E: F: G:
no: Vis tilgjengelig diskplass E: F: G:

[ctx: #20088]
en: Weather info
no: Værinformasjon

[ctx: #20089]
en: Drive space free
no: Ledig diskplass

[ctx: #20090]
en: Enter the name of an existing share
no: Skriv inn navnet på en eksisterende, delt ressurs

[ctx: #20091]
en: Lock code
no: Låskode

[ctx: #20092]
en: Load profile
no: Hent profil

[ctx: #20093]
en: Profile name
no: Profilnavn

[ctx: #20094]
en: Media sources
no: Mediakilder

[ctx: #20095]
en: Enter profile lock code
no: Skriv inn profillåskode

[ctx: #20096]
en: Login screen
no: Innloggingsbilde

[ctx: #20097]
en: Fetching album info
no: Henter albuminformasjon

[ctx: #20098]
en: Fetching info for album
no: Henter informasjon for album

[ctx: #20099]
en: Can't rip CD or track while playing from CD
no: Kan ikke rippe CD eller spor under avspilling av CD

[ctx: #20100]
en: Master lock code and settings
no: Systemlåskode og -innstillinger

[ctx: #20101]
en: Entering master lock code always enables master mode
no: Angivelse av systemlåskode aktiverer alltid systemmodus

[ctx: #20102]
en: or copy from default?
no: eller kopier fra standard?

[ctx: #20103]
en: Save changes to profile?
no: Lagre endringer i profil?

[ctx: #20104]
en: Old settings found.
no: Gamle innstillinger funnet.

[ctx: #20105]
en: Do you want to use them?
no: Ønsker du å bruke dem?

[ctx: #20106]
en: Old media sources found.
no: Gamle mediakilder funnet.

[ctx: #20107]
en: Separate (locked)
no: Separer (låst)

[ctx: #20108]
en: Root
no: Rot

[ctx: #20110]
en: UPnP settings
no: UPnP-innstillinger

[ctx: #20111]
en: Autostart UPnP client
no: Start UPnP-klient automatisk

[ctx: #20112]
en: Last login: %s
no: Siste innlogging: %s

[ctx: #20113]
en: Never logged on
no: Aldri pålogget

[ctx: #20114]
en: Profile %i / %i
no: Profil %i / %i

[ctx: #20115]
en: User login / Select a profile
no: Brukerpålogging / Velg en profil

[ctx: #20116]
en: Use lock on login screen
no: Bruk lås på innloggingsbildet

[ctx: #20117]
en: Invalid lock code.
no: Ugyldig kode.

[ctx: #20118]
en: This requires the master lock to be set.
no: Dette krever at systemlåsen blir aktivert.

[ctx: #20119]
en: Would you like to set it now?
no: Vil du angi den nå?

[ctx: #20120]
en: Loading program information
no: Henter programinformasjon

[ctx: #20122]
en: True
no: Sant

[ctx: #20123]
en: Mixing drinks
no: Mikser drinker

[ctx: #20124]
en: Filling glasses
no: Fyller glass

[ctx: #20125]
en: Logged on as
no: Logget på som

[ctx: #20126]
en: Log off
no: Logg av

[ctx: #20128]
en: Go to root
no: Gå til rot

[ctx: #20130]
en: Weave (inverted)
no: Weave (invertert)

[ctx: #20132]
en: Restart video
no: Start video på nytt

[ctx: #20133]
en: Edit network location
no: Endre nettverkssteder

[ctx: #20134]
en: Remove network location
no: Fjern nettverkssted

[ctx: #20135]
en: Do you want to scan the folder?
no: Ønsker du å skanne mappen?

[ctx: #20136]
en: Memory unit
no: Minneenhet

[ctx: #20137]
en: Memory unit mounted
no: Minneenhet montert

[ctx: #20138]
en: Unable to mount memory unit
no: Kan ikke montere minneenhet

[ctx: #20139]
en: In port %i, slot %i
no: I port %i, plass %i

[ctx: #20140]
en: Lock screensaver
no: Lås skjermsparer

[ctx: #20141]
en: Set
no: Oppgi

[ctx: #20142]
en: Username
no: Brukernavn

[ctx: #20143]
en: Enter password for
no: Skriv inn passord for

[ctx: #20144]
en: Shutdown timer
no: Avslutningstidsur

[ctx: #20145]
en: Shutdown interval (in minutes)
no: Avslutningsintervall (i minutter)

[ctx: #20146]
en: Started, shutdown in %im
no: Startet, avslutter om %im

[ctx: #20147]
en: Shutdown in 30 minutes
no: Avslutter om 30 minutter

[ctx: #20148]
en: Shutdown in 60 minutes
no: Avslutter om 60 minutter

[ctx: #20149]
en: Shutdown in 120 minutes
no: Avslutter om 120 minutter

[ctx: #20150]
en: Custom shutdown timer
no: Egendefinert avslutningstidsur

[ctx: #20151]
en: Cancel shutdown timer
no: Avbryt avslutningstidsur

[ctx: #20152]
en: Lock preferences for %s
no: Lås innstillinger for %s

[ctx: #20153]
en: Browse...
no: Bla...

[ctx: #20154]
en: Summary information
no: Sammendrag

[ctx: #20155]
en: Storage information
no: Lagringsinformasjon

[ctx: #20156]
en: Hard disk information
no: Harddiskinformasjon

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
no: DVD-avspillerinformasjon

[ctx: #20158]
en: Network information
no: Nettverksinformasjon

[ctx: #20159]
en: Video information
no: Videoinformasjon

[ctx: #20160]
en: Hardware information
no: Maskinvareinformasjon

[ctx: #20161]
en: Total
no: Totalt

[ctx: #20162]
en: Used
no: Brukt

[ctx: #20163]
en: of
no: av

[ctx: #20164]
en: Locking not supported
no: Låsing ikke støttet

[ctx: #20165]
en: Not locked
no: Ikke låst

[ctx: #20166]
en: Locked
no: Låst

[ctx: #20167]
en: Frozen
no: Fryst

[ctx: #20168]
en: Requires reset
no: Krever omstart

[ctx: #20169]
en: Week
no: Uke

[ctx: #20170]
en: Line
no: Serie

[ctx: #20171]
en: Windows network (SMB)
no: Windows nettverk (SMB)

[ctx: #20172]
en: XBMSP server
no: XBMSP-tjener

[ctx: #20173]
en: FTP server
no: FTP-tjener

[ctx: #20174]
en: iTunes music share (DAAP)
no: iTunes musikkdelingsressurs (DAAP)

[ctx: #20175]
en: UPnP server
no: UPnP-tjener

[ctx: #20176]
en: Show video info
no: Vis videoinformasjon

[ctx: #20177]
en: Done
no: Ferdig

[ctx: #20180]
en: Symbols
no: Symboler

[ctx: #20181]
en: Backspace
no: Tilbake

[ctx: #20182]
en: Space
no: Mellomrom

[ctx: #20183]
en: Reload skin
no: Last inn skall på ny

[ctx: #20184]
en: Rotate pictures using EXIF information
no: Roter bilde i henhold til EXIF-informasjon

[ctx: #20185]
en: Use poster view styles for TV shows
no: Bruk plakatvisninger for TV-serier

[ctx: #20186]
en: Please wait
no: Vennligst vent

[ctx: #20188]
en: Announce library updates via UPnP
no: Kunngjøre biblioteksoppdateringer via UPnP

[ctx: #20189]
en: Enable auto scrolling for plot & review
no: Aktiver autorulling for plott og anmeldelse

[ctx: #20190]
en: Custom
no: Egendefinert

[ctx: #20191]
en: Enable debug logging
no: Aktiver feilsøkingslogg

[ctx: #20192]
en: Download additional information during updates
no: Last ned ytterligere informasjon under oppdateringer

[ctx: #20193]
en: Default service for album information
no: Standardtjeneste for albuminformasjon

[ctx: #20194]
en: Default service for artist information
no: Standardtjeneste for artistinformasjon

[ctx: #20195]
en: Change scraper
no: Endre skraper

[ctx: #20196]
en: Export music library
no: Eksporter musikkbibliotek

[ctx: #20197]
en: Import music library
no: Importer musikkbibliotek

[ctx: #20198]
en: No artist found!
no: Ingen artist funnet!

[ctx: #20199]
en: Downloading artist info failed
no: Nedlasting av artistinformasjon mislyktes

[ctx: #20220]
en: Override song tags with online information
no: Tilsidesett låttagg med nettinfomasjon

[ctx: #20221]
en: With this enabled, any information that is downloaded for albums and artists will override anything you have set in your song tags, such as genres, year, song artists etc. Useful if you have MusicBrainz identifiers in your song tags.
no: Med dette aktivert vil enhver informasjon som blir lastet ned for album og artister tilsidesette informasjon i dine låt-tagger, slik som sjanger, år, artist og lignende. Nyttig hvis du har MusicBrainz identifikatorer i dine låt-tagger.

[ctx: #20240]
en: Android music
no: Androidmusikk

[ctx: #20241]
en: Android videos
no: Androidvideo

[ctx: #20242]
en: Android pictures
no: Android-bilder

[ctx: #20243]
en: Android photos
no: Androidbilder

[ctx: #20244]
en: Android Apps
no: Androidapper

[ctx: #20250]
en: Party on! (videos)
no: Party on! (filmer)

[ctx: #20251]
en: Mixing drinks (videos)
no: Mikser drinker (filmer)

[ctx: #20252]
en: Filling glasses (videos)
no: Fyller glassene (filmer)

[ctx: #20253]
en: WebDAV server (HTTP)
no: WebDAV-tjener (HTTP)

[ctx: #20254]
en: WebDAV server (HTTPS)
no: WebDAV-tjener (HTTPS)

[ctx: #20255]
en: First logon, edit your profile
no: Første pålogging, editer profilen din

[ctx: #20256]
en: HTS Tvheadend client
no: HTS Tvheadend-klient

[ctx: #20257]
en: VDR Streamdev client
no: VDR Streamdev-klient

[ctx: #20258]
en: MythTV client
no: MythTV-klient

[ctx: #20259]
en: Network Filesystem (NFS)
no: Nettverksfilsystem (NFS)

[ctx: #20261]
en: Apple Filing Protocol (AFP)
no: Apple Filprotokoll (AFP)

[ctx: #20262]
en: Zeroconf Browser
no: Zeroconf-utforsker

[ctx: #20300]
en: Web server directory (HTTP)
no: Nettjenerkatalog (HTTP)

[ctx: #20301]
en: Web server directory (HTTPS)
no: Nettjenerkatalog (HTTPS)

[ctx: #20302]
en: Unable to write to folder:
no: Kunne ikke skrive til mappe:

[ctx: #20303]
en: Do you want to skip and proceed?
no: Ønsker du å ignorere og fortsette?

[ctx: #20304]
en: RSS Feed
no: RSS-strøm

[ctx: #20307]
en: Secondary DNS
no: Sekundær DNS

[ctx: #20308]
en: DHCP server:
no: DHCP-tjener:

[ctx: #20309]
en: Make new folder
no: Opprett mappe

[ctx: #20311]
en: Unknown or onboard (protected)
no: Ukjent eller integrert (beskyttet)

[ctx: #20314]
en: Videos - Library
no: Videoer - Bibliotek

[ctx: #20316]
en: Sort by: ID
no: Sorter etter: ID

[ctx: #20317]
en: Scanning movies using %s
no: Skanner filmer ved hjelp av %s

[ctx: #20318]
en: Scanning music videos using %s
no: Skanner musikkvideoer ved hjelp av %s

[ctx: #20319]
en: Scanning tvshows using %s
no: Skanner TV-serier ved hjelp av %s

[ctx: #20320]
en: Scanning artists using %s
no: Skanner artister ved hjelp av %s

[ctx: #20321]
en: Scanning albums using %s
no: Skanner album ved hjelp av %s

[ctx: #20323]
en: Movie plot
no: Filmhandling

[ctx: #20324]
en: Play part...
no: Spill av del...

[ctx: #20325]
en: Calibration reset
no: Tilbakestill kalibrering

[ctx: #20326]
en: This will reset the calibration values for %s
no: Dette vil sette kalibreringen for %s

[ctx: #20327]
en: to its default values.
no: til standardverdiene.

[ctx: #20328]
en: Browse for destination
no: Bla etter mål

[ctx: #20329]
en: Movies are in separate folders that match the movie title
no: Filmene er i separate mapper som matcher filmtittelen

[ctx: #20330]
en: Use folder names for lookups
no: Bruk mappenavn ved oppslag

[ctx: #20331]
en: File
no: Fil

[ctx: #20332]
en: Use file or folder names in lookups?
no: Bruk fil- eller mappenavn ved oppslag?

[ctx: #20333]
en: Set content
no: Oppgi innhold

[ctx: #20334]
en: Folder
no: Mappe

[ctx: #20335]
en: Look for content recursively?
no: Søk etter innhold rekursivt?

[ctx: #20336]
en: Unlock sources
no: Lås opp kilder

[ctx: #20337]
en: Actor
no: Skuespiller

[ctx: #20338]
en: Movie
no: Film

[ctx: #20339]
en: Director
no: Regissør

[ctx: #20340]
en: Do you want to remove all items within
no: Ønsker du å fjerne alle oppføringer fra

[ctx: #20341]
en: this path from the Kodi library?
no: denne stien fra biblioteket?

[ctx: #20342]
en: Movies
no: Filmer

[ctx: #20343]
en: TV shows
no: TV-serier

[ctx: #20344]
en: This directory contains
no: Denne mappen inneholder

[ctx: #20345]
en: Run automated scan
no: Kjør automatisk skanning

[ctx: #20346]
en: Scan recursively
no: Søk rekursivt

[ctx: #20347]
en: as
no: som

[ctx: #20348]
en: Directors
no: Regissører

[ctx: #20349]
en: No video files found in this path!
no: Ingen videofiler funnet i denne mappen!

[ctx: #20350]
en: votes
no: stemmer

[ctx: #20351]
en: TV show information
no: TV-serieinformasjon

[ctx: #20352]
en: Episode information
no: Episodeinformasjon

[ctx: #20353]
en: Loading TV show details
no: Henter TV-seriedetaljer

[ctx: #20354]
en: Fetching episode guide
no: Henter episodeguide

[ctx: #20355]
en: Loading info for episodes in directory
no: Henter informasjon for episoder i mappen

[ctx: #20356]
en: Select TV show:
no: Velg TV-serie:

[ctx: #20357]
en: Enter the TV show name
no: Skriv inn navn på TV-serie

[ctx: #20358]
en: Season %i
no: Sesong %i

[ctx: #20360]
en: Episodes
no: Episoder

[ctx: #20361]
en: Loading episode details
no: Henter episodedetaljer

[ctx: #20362]
en: Remove episode from library
no: Fjern episode fra bibliotek

[ctx: #20363]
en: Remove TV show from library
no: Fjern TV-serie fra bibliotek

[ctx: #20364]
en: TV show
no: TV-serie

[ctx: #20365]
en: Episode plot
no: Episodeplott

[ctx: #20366]
en: * All seasons
no: * Alle sesonger

[ctx: #20367]
en: Hide watched
no: Skjul sette

[ctx: #20368]
en: Prod code
no: Prod. kode

[ctx: #20369]
en: Show plot for unwatched items
no: Vis handlingsreferat for videoer som ikke er sett

[ctx: #20370]
en: * Hidden to prevent spoilers *
no: * Skjult for ikke å røpe handling *

[ctx: #20371]
en: Set season thumb
no: Oppgi miniatyrbilde for sesong

[ctx: #20372]
en: Season image
no: Bilde for sesong

[ctx: #20373]
en: Season
no: Sesong

[ctx: #20374]
en: Downloading movie information
no: Laster ned filminformasjon

[ctx: #20375]
en: Unassign content
no: Opphev tilordning av innhold

[ctx: #20376]
en: Original title
no: Original tittel

[ctx: #20377]
en: Refresh TV show information
no: Oppdater informasjon om TV-serie

[ctx: #20378]
en: Refresh info for all episodes?
no: Oppdater informasjon for alle episoder?

[ctx: #20379]
en: Selected folder contains a single TV show
no: Valgt mappe inneholder kun én TV-serie

[ctx: #20380]
en: Exclude selected folder from scans
no: Utelukk valgt mappe fra skanning

[ctx: #20381]
en: Specials
no: Ekstra

[ctx: #20383]
en: Selected folder contains a single video
no: Valgt mappe inneholder kun én film

[ctx: #20384]
en: Link to TV show
no: Koble til TV-serie

[ctx: #20385]
en: Remove link to TV show
no: Fjern kobling til TV-serie

[ctx: #20386]
en: Recently added movies
no: Filmer nylig lagt til

[ctx: #20387]
en: Recently added episodes
no: Episoder nylig lagt til

[ctx: #20388]
en: Studios
no: Studioer

[ctx: #20389]
en: Music videos
no: Musikkvideoer

[ctx: #20390]
en: Recently added music videos
no: Musikkvideoer nylig lagt til

[ctx: #20391]
en: Music video
no: Musikkvideo

[ctx: #20392]
en: Remove music video from library
no: Fjern musikkvideo fra bibliotek

[ctx: #20393]
en: Music video information
no: Musikkvideoinformasjon

[ctx: #20394]
en: Loading music video information
no: Henter musikkvideoinformasjon

[ctx: #20395]
en: Mixed
no: Blandet

[ctx: #20396]
en: Go to albums by artist
no: Gå til album av artist

[ctx: #20397]
en: Go to album
no: Gå til album

[ctx: #20398]
en: Play song
no: Spill av låt

[ctx: #20399]
en: Go to music videos from album
no: Gå til musikkvideoer fra album

[ctx: #20400]
en: Go to music videos by artist
no: Gå til musikkvideoer av artist

[ctx: #20401]
en: Play music video
no: Spill av musikkvideo

[ctx: #20402]
en: Download actor thumbnails when adding to library
no: Last ned miniatyrer av skuespillere automatisk

[ctx: #20403]
en: Set actor thumb
no: Oppgi miniatyr for skuespiller

[ctx: #20404]
en: Remove bookmark
no: Fjern bokmerker

[ctx: #20405]
en: Remove episode bookmark
no: Fjern episodebokmerke

[ctx: #20406]
en: Set episode bookmark
no: Oppgi bokmerke for episode

[ctx: #20407]
en: Scraper settings
no: Skraperinnstillinger

[ctx: #20408]
en: Downloading music video information
no: Laster ned musikkvideoinformasjon

[ctx: #20409]
en: Downloading TV show information
no: Laster ned TV-serieinformasjon

[ctx: #20411]
en: Flatten
no: Slå sammen

[ctx: #20412]
en: Flatten TV show seasons
no: Slå sammen sesonger av TV-serier

[ctx: #20413]
en: Get fanart
no: Hent fankunst

[ctx: #20414]
en: Show fanart in video and music libraries
no: Vis fankunst i video- og musikkbibliotekene

[ctx: #20415]
en: Scanning for new content
no: Søker etter nytt innhold

[ctx: #20416]
en: First aired
no: Første gang sendt

[ctx: #20417]
en: Writer
no: Forfatter

[ctx: #20418]
en: Writers
no: Skribenter

[ctx: #20419]
en: Replace file names with library titles
no: Vis metadata i filvisning

[ctx: #20420]
en: Never
no: Aldri

[ctx: #20421]
en: If only one season
no: Bare hvis én sesong

[ctx: #20422]
en: Always
no: Alltid

[ctx: #20423]
en: Has trailer
no: Har trailer

[ctx: #20424]
en: False
no: Usann

[ctx: #20425]
en: Fanart slideshow
no: Lysbildefremvisning av fankunst

[ctx: #20426]
en: Export to a single file or separate
no: Eksporter til én fil, eller én

[ctx: #20427]
en: files per entry?
no: separat fil for hvert oppføring?

[ctx: #20428]
en: Single file
no: Én fil

[ctx: #20429]
en: Separate
no: Separer

[ctx: #20430]
en: Export thumbnails and fanart?
no: Eksporter miniatyrbilder og fankunst?

[ctx: #20431]
en: Overwrite old files?
no: Overskriv gamle filer?

[ctx: #20432]
en: Exclude path from library updates
no: Utelat sti fra biblioteksoppdateringer

[ctx: #20433]
en: Extract thumbnails and video information
no: Hent ut miniatyr- og videoinformasjon

[ctx: #20434]
en: Sets
no: Samlinger

[ctx: #20435]
en: Combine split video items
no: Kombiner delte videoelementer

[ctx: #20436]
en: Export actor thumbs?
no: Eksporter skuespiller bilder?

[ctx: #20437]
en: Choose fanart
no: Velg fankunst

[ctx: #20438]
en: Local fanart
no: Lokal fankunst

[ctx: #20439]
en: No fanart
no: Ingen fankunst

[ctx: #20440]
en: Current fanart
no: Nåværende fankunst

[ctx: #20441]
en: Remote fanart
no: Ekstern fankunst

[ctx: #20442]
en: Change content
no: Endre innhold

[ctx: #20443]
en: Do you want to refresh info for all
no: Ønsker du å fornye informasjon for alle

[ctx: #20444]
en: items within this path?
no: oppføringer innenfor denne stien?

[ctx: #20445]
en: Fanart
no: Fankunst

[ctx: #20446]
en: Locally stored information found.
no: Lokallagret informasjon funnet.

[ctx: #20447]
en: Ignore and refresh from internet?
no: Ignorer og hent på nytt fra internett?

[ctx: #20448]
en: Could not download information
no: Kunne ikke laste ned informasjon

[ctx: #20449]
en: Unable to connect to remote server
no: Fikk ikke kontakt med nettverkstjener.

[ctx: #20450]
en: Would you like to continue scanning?
no: Vil du fortsette skanning?

[ctx: #20451]
en: Countries
no: Land

[ctx: #20453]
en: episodes
no: episoder

[ctx: #20454]
en: Listener
no: Lytter

[ctx: #20455]
en: Listeners
no: Lyttere

[ctx: #20456]
en: Flatten library hierarchy
no: Flat ut bibliotekshierarkiet

[ctx: #20457]
en: Movie set
no: Filmsamling

[ctx: #20458]
en: Group movies in sets
no: Grupper filmer i samlinger

[ctx: #20459]
en: Tags
no: Merkelapper

[ctx: #20460]
en: Add %s
no: Legg til %s

[ctx: #20461]
en: Remove %s
no: Fjern %s

[ctx: #20462]
en: New tag...
no: Ny merkelapp...

[ctx: #20463]
en: A tag with the name '%s' already exists.
no: En merkelapp med navnet «%s» eksisterer allerede.

[ctx: #20464]
en: Select %s
no: Merk %s

[ctx: #20465]
en: Manage movie set
no: Rediger filmsamling

[ctx: #20466]
en: Select movie set
no: Velg filmsamling

[ctx: #20467]
en: No set (Remove from %s)
no: Ingen samling (fjern fra %s)

[ctx: #20468]
en: Add movie to a new set
no: Legg til film i en ny samling

[ctx: #20469]
en: Keep current set (%s)
no: Behold nåværende samling (%s)

[ctx: #21330]
en: Show hidden files and directories
no: Vis skjulte filer og mapper

[ctx: #21331]
en: TuxBox client
no: TuxBox-klient

[ctx: #21332]
en: WARNING: Target TuxBox device is in recording-mode!
no: ADVARSEL: TuxBoxen er i opptaksmodus!

[ctx: #21333]
en: The stream will be stopped!
no: Strømmen vil bli stoppet!

[ctx: #21334]
en: Zap to channel: %s failed!
no: Zap til kanal: %s mislyktes!

[ctx: #21335]
en: Are you sure to start the stream?
no: Vil du starte strømmen?

[ctx: #21336]
en: Connecting to: %s
no: Kobler til: %s

[ctx: #21337]
en: TuxBox device
no: TuxBox enhet

[ctx: #21359]
en: Add media share...
no: Legg til delt mediaressurs....

[ctx: #21360]
en: Share video and music libraries through UPnP
no: Del video- og musikkbibliotek gjennom UPnP

[ctx: #21361]
en: Look for remote UPnP players
no: Se etter eksterne UPnP-avspillere

[ctx: #21362]
en: Bookmark created
no: Opprettet bokmerke

[ctx: #21363]
en: Episode Bookmark created
no: Bokmerke for episoden opprettet

[ctx: #21364]
en: Edit media share
no: Rediger delt mediaressurs

[ctx: #21365]
en: Remove media share
no: Fjern delt mediaressurs

[ctx: #21366]
en: Custom subtitle folder
no: Egendefinert mappe

[ctx: #21367]
en: Movie & alternate subtitle directory
no: Film & mappealternativ for teksting

[ctx: #21368]
en: Override ASS/SSA subtitles fonts
no: Overstyr ASS/SSA-skrifttype

[ctx: #21369]
en: Enable mouse and touch screen support
no: Aktiver mus- og berøringsskjermstøtte

[ctx: #21370]
en: Play navigation sounds during media playback
no: Aktiver navigasjonslyder under medieavspilling

[ctx: #21371]
en: Thumbnail
no: Miniatyrbilde

[ctx: #21372]
en: Forced DVD player region
no: Tving DVD-spillerens region

[ctx: #21373]
en: Video output
no: Utgående video

[ctx: #21374]
en: Video aspect
no: Høyde/bredde-forhold

[ctx: #21378]
en: Enable 480p
no: Aktiver 480p

[ctx: #21379]
en: Enable 720p
no: Aktiver 720p

[ctx: #21380]
en: Enable 1080i
no: Aktiver 1080i

[ctx: #21381]
en: Enter name of new playlist
no: Skriv inn navn på ny spilleliste

[ctx: #21382]
en: Show "Add source" buttons in file lists
no: Vis «Legg til kilde» i fillisten

[ctx: #21383]
en: Enable scrollbars
no: Aktiver rullefelt

[ctx: #21384]
en: Make watched filtering a toggle in video library
no: Aktiver av/på-knapp for «sett/ikke sett» i videobiblioteket

[ctx: #21385]
en: Open
no: Åpne

[ctx: #21386]
en: Acoustic management level
no: Akustiskinstillingsnivå

[ctx: #21387]
en: Fast
no: Rask

[ctx: #21388]
en: Quiet
no: Stille

[ctx: #21389]
en: Enable custom background
no: Aktiver egendefinert bakgrunn

[ctx: #21390]
en: Power management level
no: Strøminnstillingsnivå

[ctx: #21391]
en: High power
no: Høyt nivå

[ctx: #21392]
en: Low power
no: Lavt nivå

[ctx: #21393]
en: High standby
no: Ventemodus høyt

[ctx: #21394]
en: Low standby
no: Ventemodus lavt

[ctx: #21395]
en: Unable to cache files bigger than 4GB
no: Ikke i stand til å mellomlagre filer større en 4GB

[ctx: #21396]
en: Chapter
no: Kapittel

[ctx: #21397]
en: High quality pixel shader v2
no: Høykvalitets pikselshader v2

[ctx: #21398]
en: Enable playlist at startup
no: Aktiver spilleliste ved oppstart

[ctx: #21399]
en: Use tween animations
no: Bruk tween-animasjoner

[ctx: #21400]
en: contains
no: inneholder

[ctx: #21401]
en: does not contain
no: inneholder ikke

[ctx: #21402]
en: is
no: er

[ctx: #21403]
en: is not
no: er ikke

[ctx: #21404]
en: starts with
no: starter med

[ctx: #21405]
en: ends with
no: ender med

[ctx: #21406]
en: greater than
no: større en

[ctx: #21407]
en: less than
no: mindre en

[ctx: #21408]
en: after
no: etter

[ctx: #21409]
en: before
no: før

[ctx: #21410]
en: in the last
no: etter siste

[ctx: #21411]
en: not in the last
no: ikke etter siste

[ctx: #21412]
en: Scrapers
no: Skrapere

[ctx: #21413]
en: Default movie scraper
no: Standardskraper for film

[ctx: #21414]
en: Default tvshow scraper
no: Standardskraper for TV-serie

[ctx: #21415]
en: Default music video scraper
no: Standardskraper for musikkvideo

[ctx: #21417]
en: Settings
no: Innstillinger

[ctx: #21418]
en: Multilingual
no: Flerspråklig

[ctx: #21419]
en: No scrapers present
no: Ingen skrapere tilstede

[ctx: #21420]
en: Value to match
no: Verdi å sammenligne

[ctx: #21421]
en: Smart playlist rule
no: Regel for smart spillelist

[ctx: #21422]
en: Match items where
no: Finn elementer hvor

[ctx: #21423]
en: New rule...
no: Ny regel...

[ctx: #21424]
en: Items must match
no: Elementer må samsvare med

[ctx: #21425]
en: all of the rules
no: alle søkekriteriene

[ctx: #21426]
en: one or more of the rules
no: en av søkekriteriene

[ctx: #21427]
en: Limit to
no: Begrens til

[ctx: #21428]
en: No limit
no: Ingen begrensninger

[ctx: #21429]
en: Order by
no: Sorter etter

[ctx: #21430]
en: ascending
no: stigende

[ctx: #21431]
en: descending
no: synkende

[ctx: #21432]
en: Edit smart playlist
no: Rediger smart spilleliste

[ctx: #21433]
en: Name of the playlist
no: Navn på spilleliste

[ctx: #21434]
en: Find items where
no: Finn oppføringer hvor

[ctx: #21435]
en: Edit
no: Rediger

[ctx: #21436]
en: %i items
no: %i oppføringer

[ctx: #21437]
en: New smart playlist...
no: Ny smart spilleliste

[ctx: #21438]
en: %c Drive
no: %c Stasjon

[ctx: #21439]
en: Edit party mode rules
no: Rediger regler for festmodus

[ctx: #21440]
en: Home folder
no: Hjemmemappe

[ctx: #21441]
en: Watched count
no: Antall ganger sett

[ctx: #21442]
en: Episode title
no: Episodetittel

[ctx: #21443]
en: Video resolution
no: Videooppløsning

[ctx: #21444]
en: Audio channels
no: Lydkanalers

[ctx: #21445]
en: Video codec
no: Videokodek

[ctx: #21446]
en: Audio codec
no: Lydkodek

[ctx: #21447]
en: Audio language
no: Lydspråk

[ctx: #21448]
en: Subtitle language
no: Språk på teksting

[ctx: #21449]
en: Remote control sends keyboard presses
no: Fjernkontroll sender tastetrykk

[ctx: #21450]
en: Edit
no: Rediger

[ctx: #21451]
en: Internet connection required.
no: Internettilkobling kreves.

[ctx: #21452]
en: Get More...
no: Hent flere...

[ctx: #21453]
en: Root filesystem
no: Rotfilsystem

[ctx: #21454]
en: Cache full
no: Fullt mellomlager

[ctx: #21455]
en: Cache filled before reaching required amount for continous playback
no: Mellomlageret ble fylt før det var nok data for kontinuerlig avspilling

[ctx: #21456]
en: External storage
no: Ekstern lagring

[ctx: #21457]
en: Watched episode count
no: Teller for sette episoder

[ctx: #21458]
en: Group by
no: Grupper etter

[ctx: #21459]
en: mixed
no: blandet

[ctx: #21460]
en: Subtitle position on screen
no: Plassering på skjermen

[ctx: #21461]
en: Fixed
no: Låst

[ctx: #21462]
en: Bottom of video
no: Bunnen av video

[ctx: #21463]
en: Below video
no: Under video

[ctx: #21464]
en: Top of video
no: Toppen av video

[ctx: #21465]
en: Above video
no: Over video

[ctx: #21467]
en: %.1f to %.1f
no: %.1f til %.1f

[ctx: #21468]
en: %d to %d
no: %d til %d

[ctx: #21469]
en: %s to %s
no: %s til %s

[ctx: #21602]
en: (External)
no: (Ekstern)

[ctx: #21800]
en: File name
no: Filnavn

[ctx: #21801]
en: File path
no: Filsti

[ctx: #21802]
en: File size
no: Filstørrelse

[ctx: #21803]
en: File date/time
no: Fildato/filtid

[ctx: #21804]
en: Slide index
no: Glideindeks

[ctx: #21805]
en: Resolution
no: Oppløsning

[ctx: #21806]
en: Comment
no: Kommentar

[ctx: #21807]
en: Colour/B&W
no: Farge/svart-hvit

[ctx: #21808]
en: JPEG process
no: JPEG-prosess

[ctx: #21820]
en: Date/Time
no: Dato/tid

[ctx: #21821]
en: Description
no: Beskrivelse

[ctx: #21822]
en: Camera make
no: Kameramerke

[ctx: #21823]
en: Camera model
no: Kameramodell

[ctx: #21824]
en: EXIF comment
no: EXIF-kommentar

[ctx: #21825]
en: Firmware
no: Fastvare

[ctx: #21826]
en: Aperture
no: Blenderåpning

[ctx: #21827]
en: Focal length
no: Brennvidde

[ctx: #21828]
en: Focus distance
no: Fokuseringsavstand

[ctx: #21829]
en: Exposure
no: Eksponering

[ctx: #21830]
en: Exposure time
no: Eksponeringstid

[ctx: #21831]
en: Exposure bias
no: Eksponeringsvinkel

[ctx: #21832]
en: Exposure mode
no: Eksponeringsmetode

[ctx: #21833]
en: Flash used
no: Blits brukt

[ctx: #21834]
en: White-balance
no: Hvitbalanse

[ctx: #21835]
en: Light source
no: Lyskilde

[ctx: #21836]
en: Metering mode
no: Målemetode

[ctx: #21839]
en: CCD width
no: CCD-bredde

[ctx: #21840]
en: GPS latitude
no: Breddegrad (GPS)

[ctx: #21841]
en: GPS longitude
no: Lengdegrad (GPS)

[ctx: #21842]
en: GPS altitude
no: Høyde over havet (GPS)

[ctx: #21843]
en: Orientation
no: Orientering

[ctx: #21857]
en: Sub-location
no: Underplassering

[ctx: #21858]
en: Image type
no: Bildetype

[ctx: #21859]
en: Time created
no: Tidspunkt opprettet

[ctx: #21860]
en: Supplemental categories
no: Tilleggskategorier

[ctx: #21861]
en: Keywords
no: Nøkkelord

[ctx: #21862]
en: Caption
no: Bildetekst

[ctx: #21863]
en: Author
no: Utvikler

[ctx: #21864]
en: Headline
no: Overskrift

[ctx: #21865]
en: Special instructions
no: Spesielle opplysninger

[ctx: #21866]
en: Category
no: Kategori

[ctx: #21867]
en: Byline
no: Signatur

[ctx: #21868]
en: Byline title
no: Signaturtittel

[ctx: #21869]
en: Credit
no: Kreditering

[ctx: #21870]
en: Source
no: Kilde

[ctx: #21871]
en: Copyright notice
no: Opphavsrettproklama

[ctx: #21872]
en: Object name
no: Objektnavn

[ctx: #21873]
en: City
no: By

[ctx: #21874]
en: State
no: Region

[ctx: #21875]
en: Country
no: Land

[ctx: #21876]
en: Original Tx Reference
no: Original Tx Referanse

[ctx: #21877]
en: Date created
no: Dato opprettet

[ctx: #21878]
en: Urgency
no: Haster

[ctx: #21879]
en: Country code
no: Landskode

[ctx: #21880]
en: Reference service
no: Referansetjeneste

[ctx: #21881]
en: Allow control of Kodi via UPnP
no: Tillat styring av Kodi via UPnP

[ctx: #21882]
en: Attempt to skip introduction before DVD menu
no: Prøv å hoppe over introdusjoner før DVD-menyen

[ctx: #21883]
en: Saved music
no: Lagret musikk

[ctx: #21884]
en: Query info for all artists
no: Spør etter informasjon for alle artister

[ctx: #21885]
en: Downloading album information
no: Laster ned albuminformasjon

[ctx: #21886]
en: Downloading artist information
no: Laster ned artistinformasjon

[ctx: #21887]
en: Biography
no: Biografi

[ctx: #21888]
en: Discography
no: Diskografi

[ctx: #21889]
en: Searching artist
no: Søker etter artist...

[ctx: #21890]
en: Select artist
no: Velg artist

[ctx: #21891]
en: Artist information
no: Artistinformasjon

[ctx: #21892]
en: Instruments
no: Instrumenter

[ctx: #21893]
en: Born
no: Født

[ctx: #21894]
en: Formed
no: Startet

[ctx: #21895]
en: Themes
no: Temaer

[ctx: #21896]
en: Disbanded
no: Oppløst

[ctx: #21897]
en: Died
no: Døde

[ctx: #21898]
en: Years active
no: År aktiv

[ctx: #21899]
en: Label
no: Plateselskap

[ctx: #21900]
en: Born/Formed
no: Etablert/startet

[ctx: #22000]
en: Update library on startup
no: Oppdater bibliotek ved oppstart

[ctx: #22001]
en: Hide progress of library updates
no: Skjul fremdrift av biblioteksoppdateringer

[ctx: #22002]
en: DNS suffix
no: DNS sufiks

[ctx: #22004]
en: Delayed by: %2.3fs
no: Forsinket med: %2.3fs

[ctx: #22005]
en: Ahead by: %2.3fs
no: Fremskyndet: %2.3fs

[ctx: #22006]
en: Subtitle offset
no: Tidsforskyvning

[ctx: #22007]
en: OpenGL vendor:
no: OpenGL-leverandør:

[ctx: #22008]
en: OpenGL renderer:
no: OpenGL-renderer:

[ctx: #22009]
en: OpenGL version:
no: OpenGL-versjon:

[ctx: #22010]
en: GPU temperature:
no: GPU-temperatur:

[ctx: #22011]
en: CPU temperature:
no: CPU-temperatur:

[ctx: #22012]
en: Total memory
no: Totalt minne

[ctx: #22013]
en: Profile data
no: Profildata

[ctx: #22014]
en: Use dim if paused during video playback
no: Demp hvis pause under filmavspilling

[ctx: #22015]
en: All recordings
no: Alle innspillinger

[ctx: #22016]
en: By title
no: Etter tittel

[ctx: #22017]
en: By group
no: Etter gruppe

[ctx: #22018]
en: Live channels
no: Live-kanaler

[ctx: #22019]
en: Recordings by title
no: Innspillinger etter tittel

[ctx: #22021]
en: Allowed error in aspect ratio to minimise black bars
no: Tillatt avvik i høyde/bredde-forhold for reduksjon av sort felt

[ctx: #22022]
en: Show video files in listings
no: Vis filmfiler i lister

[ctx: #22023]
en: DirectX vendor:
no: DirectX forhandler:

[ctx: #22024]
en: Direct3D version:
no: Direct3D versjon:

[ctx: #22030]
en: Font
no: Skrifttype

[ctx: #22031]
en: Size
no: Størrelse

[ctx: #22032]
en: Colours
no: Farger

[ctx: #22033]
en: Charset
no: Tegnsett

[ctx: #22034]
en: Export karaoke titles as HTML
no: Eksporter karaoketitler som HTML

[ctx: #22035]
en: Export karaoke titles as CSV
no: Eksporter karaoketitler som CSV

[ctx: #22036]
en: Import karaoke titles...
no: Importer karaoketitler...

[ctx: #22037]
en: Show song selector automatically
no: Automatisk sprett-opp-låtvelger

[ctx: #22038]
en: Export karaoke titles...
no: Eksporter karaoketitler...

[ctx: #22039]
en: Enter song number
no: Skriv inn låtnummer

[ctx: #22040]
en: white/green
no: hvitt/grønt

[ctx: #22041]
en: white/red
no: hvitt/rødt

[ctx: #22042]
en: white/blue
no: hvitt/blått

[ctx: #22043]
en: black/white
no: svart/hvitt

[ctx: #22079]
en: Default select action
no: Standardhandling for «velg»

[ctx: #22080]
en: Choose
no: Velg

[ctx: #22081]
en: Show Information
no: Vis informasjon

[ctx: #22082]
en: More...
no: Mer...

[ctx: #22083]
en: Play all
no: Spill av alle

[ctx: #23049]
en: Teletext not available
no: Tekst-TV er ikke tilgjengelig

[ctx: #23050]
en: Activate Teletext
no: Aktiver Tekst-TV

[ctx: #23051]
en: Part %i
no: Del %i

[ctx: #23052]
en: Buffering %i bytes
no: Bufrer %i byte

[ctx: #23053]
en: Stopping
no: Stopper

[ctx: #23054]
en: Running
no: Kjører

[ctx: #23055]
en: Scale Teletext to 4:3
no: Skaler Tekst-TV til 4:3

[ctx: #23100]
en: External Player Active
no: Ekstern avspiller aktiv

[ctx: #23101]
en: Click OK to terminate the player
no: Trykk «OK» for å avslutte avspilleren

[ctx: #23104]
en: Click OK when playback has ended
no: Trykk «OK» når avspilling er ferdig

[ctx: #24000]
en: Add-on
no: Utvidelse

[ctx: #24001]
en: Add-ons
no: Utvidelser

[ctx: #24002]
en: Add-on options
no: Alternativer for utvidelse

[ctx: #24003]
en: Add-on Information
no: Informasjon om utvidelse

[ctx: #24005]
en: Media sources
no: Mediekilder

[ctx: #24007]
en: Movie information
no: Filminformasjon

[ctx: #24008]
en: Screensaver
no: Skjermsparer

[ctx: #24009]
en: Script
no: Skript

[ctx: #24010]
en: Visualisation
no: Visualisering

[ctx: #24011]
en: Add-on repository
no: Pakkebrønn for utvidelser

[ctx: #24012]
en: Subtitles
no: Undertekster

[ctx: #24013]
en: Lyrics
no: Sangtekster

[ctx: #24014]
en: TV information
no: TV-informasjon

[ctx: #24015]
en: Music video information
no: Musikkvideoinformasjon

[ctx: #24016]
en: Album information
no: Albuminformasjon

[ctx: #24017]
en: Artist information
no: Artistinformasjon

[ctx: #24018]
en: Services
no: Tjenester

[ctx: #24019]
en: PVR clients
no: PVR-klienter

[ctx: #24020]
en: Configure
no: Konfigurer

[ctx: #24021]
en: Disable
no: Deaktiver

[ctx: #24022]
en: Enable
no: Aktiver

[ctx: #24023]
en: Disabled
no: Deaktivert

[ctx: #24024]
en: Add-on disabled
no: Utvidelse deaktivert

[ctx: #24027]
en: Weather
no: Vær

[ctx: #24029]
en: Service for weather information
no: Værtjeneste

[ctx: #24030]
en: This Add-on can not be configured
no: Denne utvidelsen kan ikke konfigureres

[ctx: #24031]
en: Error loading settings
no: Feil ved henting av innstillinger

[ctx: #24032]
en: All Add-ons
no: Alle utvidelser

[ctx: #24033]
en: Get Add-ons
no: Last ned utvidelser

[ctx: #24034]
en: Check for updates
no: Se etter oppdateringer

[ctx: #24035]
en: Force refresh
no: Tvungen oppdatering

[ctx: #24036]
en: Change log
no: Endringslogg

[ctx: #24037]
en: Uninstall
no: Avinstaller

[ctx: #24038]
en: Install
no: Installer

[ctx: #24039]
en: Disabled Add-ons
no: Deaktiverte utvidelser

[ctx: #24040]
en: (Clear the current setting)
no: (Tilbakestill gjeldende innstillinger)

[ctx: #24041]
en: Install from zip file
no: Installer fra zip-fil

[ctx: #24042]
en: Downloading %i%%
no: Laster ned %i%%

[ctx: #24043]
en: Available Updates
no: Tilgjengelige oppdateringer

[ctx: #24044]
en: Dependencies not met. Please contact Add-on author.
no: Avhengigheter er ikke tilfredsstilt. Kontakt forfatter av utvidelse.

[ctx: #24045]
en: Add-on does not have the correct structure
no: Utvidelsen har ikke den korrekte strukturen

[ctx: #24046]
en: %s is used by the following installed Add-on(s)
no: %s er brukt av følgende utvidelse(r):

[ctx: #24047]
en: This Add-on cannot be uninstalled
no: Denne utvidelsen kan ikke avinstalleres

[ctx: #24048]
en: Rollback
no: Tilbakerulling

[ctx: #24049]
en: Incompatible
no: Ikke kompatibel

[ctx: #24050]
en: Available Add-ons
no: Tilgjengelige utvidelser

[ctx: #24051]
en: Version:
no: Versjon:

[ctx: #24052]
en: Disclaimer
no: Fraskrivelse:

[ctx: #24053]
en: License:
no: Lisens:

[ctx: #24054]
en: Changelog
no: Endringslogg

[ctx: #24055]
en: Check for updates
no: Se etter oppdateringer

[ctx: #24056]
en: Last updated %s
no: Sist oppdatert %s

[ctx: #24059]
en: Would you like to enable this Add-on?
no: Ønsker du å aktivere denne utvidelsen?

[ctx: #24060]
en: Would you like to disable this Add-on?
no: Ønsker du å deaktivere denne utvidelsen?

[ctx: #24061]
en: Add-on update available!
no: Oppdatering for utvidelse er tilgjengelig!

[ctx: #24062]
en: Enabled Add-ons
no: Aktiverte utvidelser

[ctx: #24063]
en: Auto update
no: Automatisk oppdatering

[ctx: #24064]
en: Add-on enabled
no: Utvidelse aktivert

[ctx: #24065]
en: Add-on updated
no: Utvidelse oppdatert

[ctx: #24066]
en: Cancel Add-on download?
no: Avbryt nedlasting av utvidelse?

[ctx: #24067]
en: Currently downloading Add-ons
no: Laster ned utvidelser

[ctx: #24068]
en: Update available
no: Oppdatering tilgjengelig

[ctx: #24069]
en: Update
no: Oppdater

[ctx: #24070]
en: Add-on could not be loaded.
no: Kunne ikke laster inn utvidelse.

[ctx: #24071]
en: An unknown error has occurred.
no: En ukjent feil har oppstått.

[ctx: #24072]
en: Settings required
no: Innstillinger påkrevet

[ctx: #24073]
en: Could not connect
no: Kunne ikke koble til

[ctx: #24074]
en: Needs to restart
no: Må startes på nytt

[ctx: #24075]
en: Disable
no: Deaktivere

[ctx: #24076]
en: Add-on Required
no: Utvidelse nødvendig

[ctx: #24080]
en: Try to reconnect?
no: Forsøk ny oppkobling?

[ctx: #24081]
en: Helper Add-ons
no: Hjelpeutvidelser

[ctx: #24082]
en: Add-on libraries
no: Bibliotek

[ctx: #24083]
en: Information libraries
no: Bibliotek for skrapere

[ctx: #24084]
en: Visualisation libraries
no: Bibliotek for visualiseringer

[ctx: #24089]
en: Add-on restarts
no: Utvidelse starter på nytt

[ctx: #24090]
en: Lock Add-on manager
no: Lås tilleggsbehandler

[ctx: #24091]
en: This Add-on cannot be disabled
no: Denne utvidelsen kan ikke deaktiveres

[ctx: #24094]
en: (current)
no: (nåværende)

[ctx: #24095]
en: (blacklisted)
no: (svartelistet)

[ctx: #24096]
en: Add-on is incompatible or has been marked broken in repository.
no: Utvidelsen er ikke kompatibelt eller har blitt markert «ødelagt» i pakkebrønnen.

[ctx: #24097]
en: Would you like to disable it on your system?
no: Ønsker du å deaktivere det på ditt system?

[ctx: #24098]
en: Broken
no: Ødelagt

[ctx: #24099]
en: Would you like to switch to this skin?
no: Ønsker du å bytte til dette skallet nå?

[ctx: #24100]
en: To use this feature you must download an Add-on:
no: For å benytte denne funksjonen må du laste ned utvidelsen:

[ctx: #24101]
en: Would you like to download this Add-on?
no: Vil du laste ned denne utvidelsen?

[ctx: #24102]
en: Unable to load skin
no: Kan ikke hente skall

[ctx: #24103]
en: Skin is missing some files
no: Skallet mangler noen filer

[ctx: #24104]
en: Add-on is incompatible due to unmet dependencies.
no: Utvidelsen er ikke kompatibel på grunn av uinnfridde avhengigheter.

[ctx: #24105]
en: Pause when searching for subtitles
no: Pause avspilling når det søkes etter undertekster

[ctx: #24106]
en: Specify where downloaded subtitles should be saved, the same location as the video or a custom location.
no: Angi hvor nedlastede undertekster skal lagres: sammen med videofilen eller en egendefinert plassering.

[ctx: #24107]
en: Searching for subtitles ...
no: Søker etter undertekster...

[ctx: #24108]
en: %d subtitles found
no: %d undertekster funnet

[ctx: #24109]
en: No subtitles found
no: Ingen undertekster funnet

[ctx: #24110]
en: Downloading subtitles ...
no: Laster ned undertekster …

[ctx: #24111]
en: Languages to download subtitles for
no: Språk å laste ned undertekster i

[ctx: #24112]
en: Set languages to use when searching for subtitles. Not all subtitle services will use all languages.
no: Oppgi språkene som skal brukes ved undertekstssøk. Ikke alle undertekststjenestene har alle språk.

[ctx: #24113]
en: Failed to download subtitle
no: Kunne ikke laste ned undertekst

[ctx: #24114]
en: No subtitle services installed
no: Ingen undertekststjenester er installert

[ctx: #24115]
en: Subtitle storage location
no: Lagringsplassering for undertekster

[ctx: #24116]
en: Default TV Service
no: Standard TV-tjeneste

[ctx: #24117]
en: Select service that will be used as default to search for TV Show subtitles.
no: Velg tjeneste som vil bli brukt som standard for å søke etter undertekster for TV-serier.

[ctx: #24118]
en: Default Movie Service
no: Standard filmtjeneste

[ctx: #24119]
en: Select service that will be used as default to search for Movie subtitles.
no: Velg tjenesten som vil bli brukt som standard for å søke etter undertekster for filmer.

[ctx: #24120]
en: Manual search string
no: Manuell søketekst

[ctx: #24121]
en: Enter search string
no: Skriv inn søketekst

[ctx: #24122]
en: Update all
no: Oppdater alle

[ctx: #24123]
en: Pause the current video while searching for subtitles and resume once the subtitle is available.
no: Stopp den gjeldende videoen når det søkes etter undertekster og gjenoppta når underteksten er tilgjengelig.

[ctx: #24124]
en: Next to the video
no: Sammen med video

[ctx: #24125]
en: Custom location
no: Egendefinert plassering

[ctx: #24126]
en: Auto download first subtitle
no: Automatisk last ned første undertekst

[ctx: #24127]
en: Automatically download first subtitle from the search result list
no: Automatisk last ned første undertekst fra søksresultatlisten

[ctx: #24999]
en: Hide incompatible
no: Skjul inkompatible

[ctx: #25000]
en: Notifications
no: Varslinger

[ctx: #25001]
en: Hide foreign
no: Skjul utenlandske

[ctx: #25002]
en: Select from all titles ...
no: Velg fra alle titler ...

[ctx: #25004]
en: Play main title: %d
no: Spill av hovedspor: %d

[ctx: #25005]
en: Title: %d
no: Spor: %d

[ctx: #25006]
en: Select playback item
no: Velg avspillingsoppføring

[ctx: #25007]
en: Chapters: %u - duration: %s
no: Kapittel: %u - varighet: %s

[ctx: #25008]
en: Playback of Blu-ray failed
no: Avspilling av Blu-ray mislyktes

[ctx: #25009]
en: The menu of this Blu-ray is not supported
no: Menyen til denne Blu-ray er ikke støttet

[ctx: #29800]
en: Library Mode
no: Biblioteksmodus

[ctx: #29801]
en: QWERTY keyboard
no: QWERTY-tastatur

[ctx: #29802]
en: Passthrough Audio in use
no: Passthrough-lyd i bruk

[ctx: #33001]
en: Trailer quality
no: Kvalitet på trailer

[ctx: #33002]
en: Stream
no: Strøm

[ctx: #33003]
en: Download
no: Last ned

[ctx: #33004]
en: Download & play
no: Last ned og spill av

[ctx: #33005]
en: Download & save
no: Last ned og lagre

[ctx: #33006]
en: Today
no: I dag

[ctx: #33007]
en: Tomorrow
no: I morgen

[ctx: #33008]
en: Saving
no: Lagrer

[ctx: #33009]
en: Copying
no: Kopierer

[ctx: #33010]
en: Set download directory
no: Oppgi nedlastingsmappe

[ctx: #33011]
en: Search duration
no: Søkevarighet

[ctx: #33012]
en: Short
no: Kort

[ctx: #33013]
en: Long
no: Lang

[ctx: #33014]
en: Use DVD player instead of regular player
no: Bruk DVD-avspiller i stedet for vanlig avspiller

[ctx: #33015]
en: Ask for download before playing video
no: Spør om nedlasting før filmer spilles av

[ctx: #33016]
en: Clips
no: Klipp

[ctx: #33017]
en: Restart plug-in to enable
no: Start utvidelse på nytt for å aktivere

[ctx: #33018]
en: Tonight
no: I kveld

[ctx: #33019]
en: Tomorrow Night
no: I morgen kveld

[ctx: #33020]
en: Condition
no: Forhold

[ctx: #33021]
en: Precipitation
no: Nedbør

[ctx: #33022]
en: Precip
no: Nedbør

[ctx: #33023]
en: Humid
no: Fuktig

[ctx: #33024]
en: Feels
no: Føles

[ctx: #33025]
en: Observed
no: Observert

[ctx: #33026]
en: Departure from normal
no: Avvik fra normal

[ctx: #33027]
en: Sunrise
no: Soloppgang

[ctx: #33028]
en: Sunset
no: Solnedgang

[ctx: #33029]
en: Details
no: Detaljer

[ctx: #33031]
en: Coverflow
no: Omslagsstrøm

[ctx: #33032]
en: Translate text
no: Oversett tekst

[ctx: #33033]
en: Map list %s category
no: Kartliste %s kategori

[ctx: #33034]
en: 36 Hour
no: 36 timer

[ctx: #33035]
en: Maps
no: Kart

[ctx: #33036]
en: Hourly
no: Pr. time

[ctx: #33037]
en: Weekend
no: Helg

[ctx: #33038]
en: %s day
no: %s dag

[ctx: #33049]
en: Alert
no: Alarm

[ctx: #33050]
en: Alerts
no: Alarmer

[ctx: #33051]
en: Choose Your
no: Velg dine

[ctx: #33052]
en: Check
no: Kontroller

[ctx: #33053]
en: Configure the
no: Konfigurer

[ctx: #33054]
en: Seasons
no: Sesonger

[ctx: #33055]
en: Use your
no: Bruk din

[ctx: #33056]
en: Watch your
no: Se dine

[ctx: #33057]
en: Listen to
no: Lytt til

[ctx: #33058]
en: View your
no: Vis dine

[ctx: #33059]
en: Configure the
no: Konfigurer

[ctx: #33060]
en: Power
no: Strøm

[ctx: #33061]
en: Menu
no: Meny

[ctx: #33062]
en: Play the
no: Spill av

[ctx: #33063]
en: Options
no: Valg

[ctx: #33066]
en: About your
no: Om din

[ctx: #33067]
en: Star rating
no: Stjernerangering

[ctx: #33068]
en: Background
no: Bakgrunn

[ctx: #33069]
en: Backgrounds
no: Bakgrunner

[ctx: #33070]
en: Custom background
no: Egendefinert bakgrunn

[ctx: #33071]
en: Custom backgrounds
no: Egendefinerte bakgrunner

[ctx: #33072]
en: View Readme
no: Vis Lesmeg

[ctx: #33073]
en: View Changelog
no: Vis endringslogg

[ctx: #33074]
en: This version of %s requires an
no: Denne versjonen av %s krever Kodi

[ctx: #33075]
en: Kodi revision of %s or greater to run.
no: versjon %s eller høyere for å kunne kjøre.

[ctx: #33076]
en: Please update Kodi.
no: Vennligst oppdater Kodi.

[ctx: #33077]
en: No data found!
no: Fant ingen data!

[ctx: #33078]
en: Next page
no: Neste side

[ctx: #33079]
en: Love
no: Elsker

[ctx: #33080]
en: Hate
no: Hater

[ctx: #33081]
en: This file is stacked, select the part you want to play from.
no: Denne filen er stablet, velg den delen du ønsker å spille av fra.

[ctx: #33082]
en: Path to script
no: Sti til skript

[ctx: #33083]
en: Enable custom script button
no: Aktiver knapp for egendefinerte skript

[ctx: #33084]
en: Auto login
no: Automatisk innlogging

[ctx: #33100]
en: Failed to start
no: Kunne ikke starte

[ctx: #33101]
en: Webserver
no: Nettjener

[ctx: #33102]
en: Event Server
no: Hendelsestjener

[ctx: #33103]
en: Remote communication server
no: Eksternkommunikasjonstjener

[ctx: #33200]
en: Detected New Connection
no: Oppdaget ny tilkobling

[ctx: #34006]
en: MPEG-4 Audio (FFmpeg M4A AAC)
no: MPEG-4-lyd (FFmpeg M4A AAC)

[ctx: #34100]
en: Number of channels
no: Antall kanaler

[ctx: #34109]
en: 7.0
no: 7,0

[ctx: #34111]
en: Select the behaviour when no sound is required for either playback or GUI sounds. [Always] - continuous inaudible signal is output, this keeps the receiving audio device alive for any new sounds, however this might also block sound from other applications. [1- 10 Minutes] - same as Always except that after the selected period of time audio enters a suspended state [Off] - audio output enters a suspended state. Note - sounds can be missed if audio enters suspended state.
no: Velg oppførselen når lyd ikke trengs for avspilling eller for grensesnittlyder. [Alltid] - et lydløst signal sendes kontinuerlig, dette holder den mottagene lydenheten i live for mottak av alle nye lyder, dessverre kan dette blokkere lyd fra andre applikasjoner. [1-10 minutter] - samme som 'Alltid' bortsett fra at etter det valgte tidsintervallet går lyden i en hviletilstand. [Av] - lydutgangen går i en hviletilstand. Bemerk - Lyder kan forsvinne hvis lydutgang går i hviletilstand.

[ctx: #34120]
en: Play GUI sounds
no: Spill av grensesnittlyder

[ctx: #34121]
en: Only when playback stopped
no: Kun når avspilling er stoppet

[ctx: #34122]
en: Always
no: Alltid

[ctx: #34123]
en: Never
no: Aldri

[ctx: #34124]
en: 44.1
no: 44,1

[ctx: #34125]
en: 48.0
no: 48,0

[ctx: #34126]
en: 88.2
no: 88,2

[ctx: #34127]
en: 96.0
no: 96,0

[ctx: #34128]
en: 192.0
no: 192,0

[ctx: #34201]
en: Can't find a next item to play
no: Kan ikke finne neste oppføring å spille av

[ctx: #34202]
en: Can't find a previous item to play
no: Kan ikke finne en tidligere oppføring å spille av

[ctx: #34300]
en: Failed to start Zeroconf
no: Kunne ikke starte Zeroconf

[ctx: #34301]
en: Is Apple's Bonjour Service installed? See log for more info.
no: Er Apples Bonjour-tjeneste installert? Se loggen for mer informasjon.

[ctx: #34302]
en: AirPlay requires Zeroconf to be enabled.
no: Airplay krever at Zeroconf er aktivert.

[ctx: #34303]
en: Unable to stop Zeroconf
no: Kunne ikke stoppe Zeroconf

[ctx: #34304]
en: AirPlay and AirTunes depend on Zeroconf running.
no: Airplay og Airtunes avhenger av at Zeroconf kjører.

[ctx: #34401]
en: Failed to init video filters/scalers, falling back to bilinear scaling
no: Mislyktes ved initiering av videofilter/skalerere, går tilbake til bilineær skalering

[ctx: #34402]
en: Failed to initialise audio device
no: Feilet ved initiering av lydenhet

[ctx: #34403]
en: Check your audiosettings
no: Sjekk dine lydinnstillinger

[ctx: #34404]
en: Use gestures for navigation:
no: Bruk bevegelser for navigering:

[ctx: #34405]
en: 1 finger swipe left,right,up,down for cursors
no: 1-finger sveip venstre,høyre,opp,ned for markører

[ctx: #34406]
en: 2 finger swipe left for backspace
no: 2-finger sveip venstre for tilbaketasten

[ctx: #34407]
en: 1 finger single tap for enter
no: 1-finger enkeltpek for enter

[ctx: #34408]
en: 2 finger single tap or 1 finger long press for contextmenu
no: 2-finger enkeltpek eller 1-finger langt pek for kontekstmeny

[ctx: #35000]
en: Peripherals
no: Tilbehør

[ctx: #35001]
en: Generic HID device
no: Generisk HID-enhet

[ctx: #35002]
en: Generic network adaptor
no: Generisk nettverksadapter

[ctx: #35003]
en: Generic disk
no: Generisk drev

[ctx: #35004]
en: There are no settings available
    for this peripheral.
no: Det er ingen innstillinger tilgjengelig
    for dette tilbehøret.

[ctx: #35005]
en: New device configured
no: Ny enhet konfigurert

[ctx: #35006]
en: Device removed
no: Enhet fjernet

[ctx: #35007]
en: Keymap to use for this device
no: Tastekart for denne enheten

[ctx: #35008]
en: Keymap enabled
no: Tastekart påslått

[ctx: #35009]
en: Do not use the custom keymap for this device
no: Ikke benytt egendefingert tastekart for denne enheten

[ctx: #35100]
en: Enable joystick and gamepad support
no: Aktiver joystick- og gamepadstøtte

[ctx: #35102]
en: Disable joystick when this device is present
no: Deaktiver styrepinne når denne enheten er tilkoblet

[ctx: #35500]
en: Location
no: Lokasjon

[ctx: #35501]
en: Class
no: Klasse

[ctx: #35502]
en: Name
no: Navn

[ctx: #35503]
en: Vendor
no: Leverandør

[ctx: #35504]
en: Product ID
no: Produkt-id

[ctx: #36000]
en: Pulse-Eight CEC adaptor
no: Pulse-Eight CEC adapter

[ctx: #36002]
en: Switch to keyboard side command
no: Endre til tastaturside-kommando

[ctx: #36003]
en: Switch to remote side command
no: Endre til fjernkontrollside-kommando

[ctx: #36004]
en: Press "user" button command
no: Trykk «bruker» knappen

[ctx: #36005]
en: Enable switch side commands
no: Slå på endre side-kommandoer

[ctx: #36006]
en: Could not open the adaptor
no: Kunne ikke åpne adapteret

[ctx: #36007]
en: Devices to power on when starting Kodi
no: Enheter å slå på når Kodi starter

[ctx: #36008]
en: Devices to power off when stopping Kodi
no: Enheter å slå av når Kodi avsluttes

[ctx: #36009]
en: Put devices in standby mode when activating screensaver
no: Sett enheter i strømsparing når skjermspareren aktiveres

[ctx: #36010]
en: Wake devices when deactivating screensaver
no: Vekk enhet når skjermsparer deaktiveres

[ctx: #36011]
en: Could not detect the CEC com port. Set it up manually.
no: Kunne ikke finne CEC kommunikasjonsporten. Still den inn manuelt.

[ctx: #36012]
en: Could not initialise the CEC adaptor. Please check your settings.
no: Kunne ikke starte CEC-adapteren. Sjekk dine innstillinger.

[ctx: #36015]
en: HDMI port number
no: HDMI port nummer

[ctx: #36016]
en: Connected
no: Tilkoblet

[ctx: #36017]
en: Could not initialise the CEC adaptor: libCEC was not found on your system.
no: Kunne ikke starte CEC-adapteren: libCEC ble ikke funnet på ditt system.

[ctx: #36018]
en: Use the TV's language setting
no: Bruk TV-ens språkinnstillinger

[ctx: #36019]
en: Connected to HDMI device
no: Tilkoblet HDMI-enhet

[ctx: #36020]
en: Make Kodi the active source when starting
no: Gjør Kodi til aktiv kilde ved oppstart

[ctx: #36021]
en: Physical address (overrules HDMI port)
no: Fysisk adresse (overstyrer HDMI-port)

[ctx: #36022]
en: COM port (leave empty unless needed)
no: COM-port (la være tom hvis den ikke er nødvendig)

[ctx: #36023]
en: Configuration updated
no: Konfigurasjon oppdatert

[ctx: #36024]
en: Failed to set the new configuration. Please check your settings.
no: Ny konfigurasjon mislyktes. Vennligst sjekk dine innstillinger.

[ctx: #36025]
en: Send 'inactive source' command when stopping Kodi
no: Send «inaktiv kilde»-kommando når Kodi avsluttes

[ctx: #36026]
en: Put devices in standby mode when putting the PC in standby
no: Sett enheter i standbymodus når datamaskinen settes i standbymodus

[ctx: #36027]
en: This device needs servicing
no: Enheten trenger service

[ctx: #36028]
en: Ignore
no: Ignorer

[ctx: #36029]
en: When the TV is switched off
no: Når TV-en er avslått

[ctx: #36030]
en: Connection lost
no: Tilkoblingen ble brutt

[ctx: #36031]
en: This user does not have permissions to open the CEC adaptor
no: Denne brukerkontoen har ikke tilgang til å åpne CECadapteret

[ctx: #36032]
en: The port is busy. Only one program can access the CEC adaptor
no: Porten er opptatt. Bare ett program kan ha tilgang til CEC adapteret om gangen

[ctx: #36033]
en: Pause playback when switching to another source
no: Pause avspilling ved bytte til annen kilde

[ctx: #36035]
en: Always
no: Alltid

[ctx: #36036]
en: On start/stop
no: Ved start/stopp

[ctx: #36038]
en: Amplifier / AVR device
no: Forsterker / AVR-enhet

[ctx: #36039]
en: TV and AVR device (explicit)
no: TV og AVR-enhet (uttrykkelig)

[ctx: #36040]
en: Unsupported libCEC interface version. %x is lower than the version Kodi supports (%x)
no: libCECs grensesnittversjon er ikke støttet. %x er lavere enn versjonen Kodi støtter (%x)

[ctx: #36041]
en: * Item folder
no: * Oppføringsmappe

[ctx: #36042]
en: Use limited colour range (16-235)
no: Bruk begrenset fargeområde (16-235)

[ctx: #36101]
en: Change the look and feel of the user interface.
no: Endre utseende og opplevelsen av brukergrensesnittet.

[ctx: #36102]
en: Category containing all Skin related settings.
no: Kategori som inneholder alle skallinnstillinger.

[ctx: #36103]
en: Select the skin for the user interface. This will define the look and feel of Kodi.
no: Velg temaet for brukergrensesnittet. Dette vil bestemme utseendet og opplevelsen av Kodi.

[ctx: #36104]
en: Change specific skin settings. The available options are dependent on the skin used.
no: Endre spesifike skallinnstillinger. De tilgjengelige valgene avhenger av hvilket skall som blir brukt.

[ctx: #36105]
en: Change the theme associated with your selected skin.
no: Endre temaet assosiert med ditt valgte skall.

[ctx: #36106]
en: Change the colours of your selected skin.
no: Endre farge på ditt gjeldende skall.

[ctx: #36107]
en: Choose the fonts displayed in the user interface. The font sets are configured by your skin.
no: Velg skrifttype som benyttes i brukergrensesnittet. Skrifttypesamlingene blir konfigurert av ditt skall.

[ctx: #36108]
en: Resize the view of the user interface.
no: Endre størrelse på brukergrensesnittet.

[ctx: #36109]
en: Select the media window that Kodi displays on startup.
no: Velg hvilket mediavindu Kodi skal vise ved oppstart.

[ctx: #36110]
en: Select or disable the sound scheme used in the user interface.
no: Velg eller deaktiver lydoppsettet brukt i brukergrensesnittet.

[ctx: #36111]
en: Turn this off to remove the scrolling RSS news ticker.
no: Skru av denne for fjerne den rullende RSS-nyhetsstrømmen.

[ctx: #36112]
en: Edit the RSS feeds.
no: Rediger RSS-nyhetsstrømmene.

[ctx: #36113]
en: Category containing all locale/regional settings.
no: Kategori som inneholder alle lokalitets- og regionsinnstillinger.

[ctx: #36114]
en: Chooses the language of the user interface.
no: Velg språket for brukergrensesnittet.

[ctx: #36115]
en: Select the formats for temperature, time and date. The available options depend on the selected language.
no: Endre formatet for temperatur, tid og dato. De tilgjengelige alternativene avhenger av ditt valgte språk.

[ctx: #36116]
en: Choose which character set is used for displaying text in the user interface.
no: Velg tegnsettet som brukes for å vise tekst i brukergrensesnittet.

[ctx: #36117]
en: Select country location.
no: Velg land.

[ctx: #36118]
en: Select your current timezone.
no: Velg din gjeldende tidssone.

[ctx: #36119]
en: Select the default audio track when different language tracks are available.
no: Velg lydsporstandard når lydspor er tilgjengelige på andre språk.

[ctx: #36120]
en: Select the default subtitles when different languages are available.
no: Velg standardspråkene for teksting når flere språk er tilgjengelig.

[ctx: #36121]
en: Category containing settings related to how file lists are displayed.
no: Kategori som inneholder filvisningsinnstillinger.

[ctx: #36122]
en: Display the (..) item in lists for visiting the parent folder.
no: Vis (..) oppføringen i lister for å gå til foreldremappen.

[ctx: #36123]
en: Show file extensions on media files. For example, 'You Enjoy Myself.mp3' would be simply be shown as 'You Enjoy Myself'.
no: Vis filendelser for mediafiler. Feks. «Jeg er en katt.mp3» vil bli vist som «Jeg er en katt».

[ctx: #36124]
en: Ignore certain tokens during sort operations. For example, 'The Simpsons' would be sorted as 'Simpsons'.
no: Ignorer visse ord i sorteringsoperasjoner. For eksempel vil «The Simpsons» bli sortert som «Simpsons».

[ctx: #36125]
en: Allow files to be deleted and renamed through the user interface, via the contextual menu (press C on a keyboard, for example, to bring up this menu).
no: Tillat sletting av, og å gi nytt navn til, filer gjennom brukergrensesnittet ved å benytte kontekstmenyen (For eksempel, trykk på C-tasten på et tastatur for å vise kontekstmenyen).

[ctx: #36126]
en: Show the add source button in root sections of the user interface.
no: Vis legg-til-kilde-knappen fra rotseksjoner av brukergrensesnittet.

[ctx: #36127]
en: Show hidden files and directories when listing files.
no: Vis skjulte filer og mapper i filvisning.

[ctx: #36128]
en: Category containing all screensaver settings.
no: Kategori som inneholder alle skjermsparerinnstillinger.

[ctx: #36129]
en: Set the amount of idle time required before displaying the screensaver.
no: Oppgi tiden det tar før skjermspareren vises ved inaktivitet.

[ctx: #36130]
en: Select the screensaver. Kodi will force the 'Dim' screensaver when fullscreen video playback is paused or a dialogue box is active.
no: Velg skjermsparer. Kodi vil benytte «Dim» skjermspareren når en video i fullskjerm blir satt i pause eller når en dialogboks er aktiv.

[ctx: #36131]
en: Change specific screensaver settings. The available options are dependent on the screensaver used.
no: Endre skjermsparerinnstillingene. De tilgjengelige alternativene bestemmes av den benyttete skjermspareren.

[ctx: #36132]
en: Preview the selected screensaver.
no: Forhåndsvis den valgte skjermsparer.

[ctx: #36133]
en: If music is being played, Kodi will start the selected visualisation instead of displaying the screensaver.
no: Hvis musikk blir avspilt, så vil Kodi benytte den valgte visualiseringen istedenfor å vise skjermspareren.

[ctx: #36134]
en: Dim the display when media is paused. Not valid for the 'Dim' screensaver mode.
no: Demp skjermen når medier blir satt i pause. Benyttes ikke når «dempet» er valg som skjermsparer.

[ctx: #36135]
en: No info available yet.
no: Ingen informasjon tilgjengelig enda.

[ctx: #36136]
en: No info available yet.
no: Ingen informasjon tilgjengelig enda.

[ctx: #36137]
en: No info available yet.
no: Ingen informasjon tilgjengelig enda.

[ctx: #36138]
en: Section that contains settings related to videos and how they are handled.
no: Seksjoner som inneholder innstillinger for hvordan videoavspilling håndteres.

[ctx: #36139]
en: Category containing the settings for how the video library is handled.
no: Kategori som inneholder innstillinger for hvordan videobiblioteket håndteres.

[ctx: #36140]
en: Enable the video library.
no: Aktiver filmbiblioteket

[ctx: #36141]
en: Show plot information for unwatched media in the Video Library.
no: Vis handlingsreferat for media som ikke er sett i videobiblioteket.

[ctx: #36143]
en: Get thumbnails for actors when scanning media.
no: Hent miniatyrbilder for skuespillere når medier skannes.

[ctx: #36144]
en: Remove the TV show season node, toggles between 'If only one season' (default), 'Always' and 'Never'.
no: Skjuler valg av sesong for TV-serier i biblioteket. Velg mellom «Bare hvis én sesong (standard)», «Alltid» og «Aldri».

[ctx: #36145]
en: Group movies into 'Movie sets' when browsing the movie library.
no: Grupper filmer i «filmsamlinger» når du blar i filmbiblioteket.

[ctx: #36146]
en: Check for new media files on Kodi startup.
no: Se etter nye mediefiler når Kodi starter.

[ctx: #36147]
en: Hide the library scanning progress bar during scans.
no: Skjul statuslinjen når biblioteker skannes.

[ctx: #36148]
en: Remove items from your library that can't be found (either renamed, deleted, or on removable storage that is currently unplugged).
no: Fjern oppføringer fra biblioteket som ikke er tilgjengelige (har fått nytt navn, blitt slettet eller som befinner seg på eksterne lagringsmedier som ikke er tilkoblet).

[ctx: #36149]
en: Export the Video Library database to XML files. This will optionally overwrite your current XML files.
no: Eksporter videobibliotekdatabasen til en XML-fil. Dette vil kunne skrive over dine eksisterende XML-filer.

[ctx: #36150]
en: Import a XML file into the Video Library database.
no: Importer en XML-fil til videobibliotekdatabasen.

[ctx: #36151]
en: Category containing settings for how video playback is handled.
no: Kategori som inneholder innstillinger for hvordan videoavspilling håndteres.

[ctx: #36152]
en: Enable automatic playback of the next file in the list.
no: Aktiver automatisk avspilling av den neste filen i listen.

[ctx: #36153]
en: Adjust the method used to process and display video.
no: Juster metodene brukt for å bearbeide og vise video.

[ctx: #36154]
en: Use high quality scalers when upscaling a video by at least this percentage.
no: Benytt høykvalitetsskalering når en video oppskaleres med minst denne prosentdelen.

[ctx: #36155]
en: Enable VDPAU hardware decoding of video files, mainly used for NVIDIA graphics and in some circumstances AMD graphics.
no: Aktiver VDPAU-maskinvareakselerasjon av videofiler, benyttes hovedsakelig av NVIDIA-grafikk og ved noen omstendigheter av AMD-grafikk.

[ctx: #36156]
en: Enable VAAPI hardware decoding of video files, mainly used for Intel graphics and in some circumstances AMD graphics.
no: Aktiver VAAPI-maskinvaredekoding av videofiler, brukes hovedsakelig for Intel-grafikk og i noen tilfeller AMD-grafikk.

[ctx: #36158]
en: Enable DXVA2 hardware decoding of video files.
no: Aktiver DXVA2-maskinvareavkoding av videofiler.

[ctx: #36159]
en: Enable CrystalHD decoding of video files.
no: Aktiver CrystalHD dekoding av videofiler.

[ctx: #36160]
en: Enable VDA hardware decoding of video files.
no: Aktiver VDA-maskinvareavkoding av videofiler.

[ctx: #36161]
en: Enable OpenMax hardware decoding of video files.
no: Aktiver OpenMac-maskinvaredekoding av videofiler.

[ctx: #36162]
en: Enable VideoToolbox hardware decoding of video files.
no: Aktiver VideoToolbox-maskinvaredekoding av videofiler.

[ctx: #36163]
en: Enable decoding of video files using pixel buffer objects.
no: Aktiver dekoding av videofiler ved å benytte pikselbufferobjekter.

[ctx: #36164]
en: Allow the refresh rate of the display to be changed so that it best matches the video frame rate. This may yield smoother video playback.
no: Tillat at oppdateringsfrekvensen til skjermen forandres slik at den best passer til videoens bildefrekvens. Dette kan gi jevnere videoavspilling.

[ctx: #36165]
en: Pause for a small amount of time during a refresh rate change.
no: Stopp for et lite tidsintervall når oppdateringsfrekvensen forandres.

[ctx: #36166]
en: Synchronise the video to the refresh rate of the monitor.
no: Synkroniser video til skjermens oppdateringsfrekvens.

[ctx: #36167]
en: Audio has to stay in sync, this can either be done by resampling, skipping/duplicating packets, or adjusting the clock if it gets out of sync too far.
no: Lyd må være synkronisert, dette kan enten gjøres ved å gjensample, hoppe over/duplisere pakker, eller ved å juster klokken hvis lyden havner for mye i utakt.

[ctx: #36168]
en: Maximum video speed adjust to match actual screen refresh rate.
no: Avpass høyeste videohastighetjustering til skjermoppdateringsfrekvens.

[ctx: #36169]
en: Select the quality of resampling for cases where the audio output needs to be at a different sampling rate from that used by the source. [Low] is fast and will have minimal impact on system resources such as the use of the CPU, [Medium] & [High] will use progressively more system resources.
no: Velg kvalitet for resampling for tilfeller hvor lydutgangen trenger å ha forskjellige samplingsrater i sammenlignet med det kilden anvender. [Lav] er rask og vil ha minimal påvirkning på systemressursene slik som CPU, [Medium] & [Høy] vil anvende tiltagende mer systemressurser.

[ctx: #36170]
en: Allow video player to ignoring aspect ratio by a certain amount to fill a larger amount of the screen with video.
no: Tillat videospilleren til en viss grad å ignorere en del av formatforholdet for å kunne fylle en større del av skjermen.

[ctx: #36171]
en: Select the zoom level that 4:3 videos are shown on widescreen displays.
no: Velg hvordan 4:3-videoer skaleres på widescreen-skjermer.

[ctx: #36172]
en: VDPAU studio level conversion provides a way for advanced applications like Kodi to influence the colour space conversion.
no: VDPAU studionivåkonvertering gjør det mulig for avanserte programmer som Kodi å påvirke fargeromkonverteringen.

[ctx: #36173]
en: Enable upscaling using VDPAU.
no: Aktiver oppskalering ved å benytte VDPAU.

[ctx: #36174]
en: Enable Teletext when watching a live TV stream.
no: Aktiver Tekst-TV når direktesente TV-strømmer sees.

[ctx: #36175]
en: Scale Teletext to 4:3 ratio.
no: Skaler Tekst-TV til 4:3

[ctx: #36176]
en: Category containing settings for how video file lists are handled.
no: Kategori som inneholder innstillinger for hvordan videofillister håndteres.

[ctx: #36177]
en: Toggle between Choose, Play (default), Resume and Show Information. Choose will select an item, e.g. open a directory in files mode. Resume will automatically resume videos from the last position that you were viewing them, even after restarting the system.
no: Skift mellom «Velg», «Spill» (forvalgt), «Fortsett» og «Vis Informasjon». «Velg» vil velge et element, med andre ord åpne en mappe i filmodus. «Fortsett» vil automatisk spille av videoer fra den siste posisjonen du så dem, selv etter at systemet er blitt startet på nytt.

[ctx: #36178]
en: Extract thumbnails and metadata information such as codec and aspect ratio from videos.
no: Hent ut miniatyrbilder og informasjon, slik som kodeker og formatforhold fra videoer.

[ctx: #36179]
en: When a file is scanned into the library it will display the metadata title instead of the file name.
no: Vis metadata-tittelen istedenfor filnavnet når en fil blir skannet inn i biblioteket.

[ctx: #36180]
en: Extract thumbnails and information, such as codecs and aspect ratio, to display in Library Mode.
no: Hent ut miniatyrbilder og informasjon, slik som kodeker og formatforhold, som vises i Biblioteksmodus.

[ctx: #36181]
en: No info available yet.
no: Ingen informasjon tilgjengelig enda.

[ctx: #36182]
en: Combines multi-part video files, DVD folders, and movie folders down to a single item in non-library views.
no: Slå sammen flerdels-videofiler, DVD-mapper, og filmmapper til et element i ikke-biblioteksvisninger.

[ctx: #36183]
en: Removes the title, genre etc nodes from the library view. Selecting a category takes you straight to the title view.
no: Skjuler noder for tittel, sjanger osv. fra bibliotekvisningen. Valg av kategori tar deg direkte til tittelvisning.

[ctx: #36184]
en: Category containing settings for how subtitles are handled.
no: Kategori som inneholder innstillinger for hvordan undertekster håndteres.

[ctx: #36185]
en: Set the font type to be used for subtitles.
no: Velg skrifttypen som brukes til teksting.

[ctx: #36186]
en: Set the font size to be used for subtitles.
no: Velg skriftstørrelsen som brukes til teksting.

[ctx: #36187]
en: Set the font style to be used for subtitles.
no: Velg skriftstilen som brukes til teksting.

[ctx: #36188]
en: Set the font colour to be used for subtitles.
no: Velg skriftfargen som brukes til teksting.

[ctx: #36189]
en: Set the font character set to be used for subtitles.
no: Velg tegnsett som brukes til teksting.

[ctx: #36190]
en: Override ASS/SSA subtitles fonts.
no: Overstyr ASS/SSA-skrifttype.

[ctx: #36191]
en: Set a custom directory for your subtitles. This can be a file share.
no: Oppgi en brukerdefinert mappe for dine undertekster. Dette kan være en delt ressurs.

[ctx: #36192]
en: Location of subtitles on the screen.
no: Undertekstens plassering på skjermen.

[ctx: #36193]
en: Category containing settings for how DVDs are handled.
no: Kategori som inneholder innstillinger for hvordan DVD-er håndteres.

[ctx: #36194]
en: Autorun DVD video when inserted in drive.
no: Spill automatisk av DVD-video når en DVD settes inn i DVD-spilleren.

[ctx: #36195]
en: Force a region for DVD playback.
no: Tving en region ved DVD-avspilling.

[ctx: #36196]
en: Attempt to skip 'unskippable' introductions before DVD menu.
no: Prøv å hoppe over introduksjoner man «egentlig ikke kan hoppe over» før DVD-menyen.

[ctx: #36197]
en: No info available yet.
no: Ingen informasjon tilgjengelig enda.

[ctx: #36198]
en: Select the default movie information source. See the Add-ons Manager for options.
no: Velg standardkilden for filminformasjon. Se utvidelsesbehandleren for alternativer.

[ctx: #36199]
en: Select the default TV show information source. See the Add-ons Manager for options.
no: Velg standardkilden for TV-serieinformasjon. Se utvidelsesbehandleren for alternativer.

[ctx: #36200]
en: Default scraper used for adding music videos to your library.
no: Standardskaper som benyttes for å legge til musikkvideoer i biblioteket ditt.

[ctx: #36201]
en: Settings for PVR/Live TV features.
no: Innstillinger for PVR/Live TV-funksjoner.

[ctx: #36202]
en: Category for general settings for PVR/Live TV features.
no: Kategori med generelle innstillinger for PVR/Live TV-funksjoner.

[ctx: #36203]
en: Enable the Personal Video Recorder (PVR) features in Kodi. This requires that at least one PVR Add-on is installed.
no: Aktiver PVR-funksjonalitet (Personal Video Recorder) i Kodi. Dette krever at du har minst én PVR-utvidelse installert.

[ctx: #36204]
en: Import channel groups from the PVR backend (if supported). Will delete user created groups if they're not found on the backend.
no: Hent kanalgrupper fra PVR-tjenerdelen (hvis støttet). Dette vil slette brukeropprettede kanalgrupper som ikke eksisterer på tjenerdelen.

[ctx: #36205]
en: Sort the channels by channel number on the backend, but use Kodi's own numbering for channels.
no: Sorter kanalene etter kanalnummer på tjenerdelen, men bruk Kodis egen nummerering for kanaler.

[ctx: #36206]
en: Use numbering from the backend, instead of configuring them manually over Kodi.
no: Bruk nummerering fra tjenerdelen istedenfor å manuelt konfigurere dem i Kodi.

[ctx: #36207]
en: Open the channel manager, which allows modifying the channel order, channel name, icon, etc.
no: Åpne kanalbehandleren, som gjør det mulig å endre kanalrekkefølge, kanalnavn, ikoner og lignende.

[ctx: #36208]
en: Instruct the backend to search for channels (if supported).
no: Instruer tjenerdelen å søke etter kanaler (hvis støttet).

[ctx: #36209]
en: Delete channel/EPG database and reimport the data from the backend afterwards.
no: Slett kanal- eller EPG-database og hent data på ny fra tjenerdelen.

[ctx: #36210]
en: Prevent the 'connection lost' notification window from displaying when Kodi is unable to talk to the PVR backend server.
no: Hindrer varselvinduet «tilkobling mistet» fra å vises når Kodi ikke kan snakke med PVR-tjenerdelen.

[ctx: #36211]
en: Category for PVR menus and on-screen display settings, as well as channel info windows.
no: Kategori for PVR-meny og OSD-innstillinger, så vel som kanalinformasjonsvinduer.

[ctx: #36212]
en: Display programming information when changing channels, such as the current TV show.
no: Vis programinformasjon ved kanalskifte, slik som det aktuelle TV-program.

[ctx: #36214]
en: Close the on screen display controls after switching channels.
no: Lukk OSD etter kanalbytte.

[ctx: #36216]
en: Folder where channel icons are stored.
no: Mappe hvor kanalikoner blir lagret.

[ctx: #36217]
en: Scan for missing channel icons.
no: Søk etter manglende kanalikoner.

[ctx: #36218]
en: Category for electronic programming guide settings.
no: Kategori med innstillinger for elektronisk programguide.

[ctx: #36220]
en: Number of days of EPG data to import from backends.
no: Antall dager med EPG-data som skal hentes fra tjenerdelen.

[ctx: #36221]
en: Time between EPG data imports from backends.
no: Tid mellom EPG-data henting fra backend

[ctx: #36222]
en: Do not import EPG data while playing TV to minimise CPU usage.
no: Ikke hent EPG-informasjon under TV-visning for å begrense prosessorbruk.

[ctx: #36223]
en: By default, EPG data is stored in a local database to speed up importing when Kodi is restarted.
no: Vanligvis blir EPG-informasjon lagret i en lokal database for øke hastigheten ved henting når Kodi blir startet på nytt.

[ctx: #36224]
en: Hide "no information available" labels when no EPG data can be retrieved for a channel.
no: Skjul etiketten «ingen informasjon er tilgjengelig» når det ikke er mulig å hente EPG-informasjon for en kanal.

[ctx: #36225]
en: Delete the EPG database in Kodi and reimport the data afterwards from the backend.
no: Slett EPG-databasen i Kodi og hent informasjon på ny fra tjenerdelen.

[ctx: #36226]
en: Category for PVR playback and channel switching settings.
no: Kategori med innstillinger for PVR-avspilling og kanalbytte.

[ctx: #36227]
en: Display stream of selected channel in a small box instead of fullscreen.
no: Vis valgt kanalstrøm i et lite vindu istedenfor fullskjerm.

[ctx: #36228]
en: Continue with the last viewed channel on startup.
no: Fortsett med sist sette kanal ved oppstart.

[ctx: #36229]
en: Display signal quality information in the codec information window (if supported by the Add-on and backend).
no: Vis informasjon om signalkvaliteten i vinduet for kodekinformasjon (hvis støttet av utvidelsen og tjenerdelen)

[ctx: #36230]
en: How long Kodi will wait to change the channel if the channel isn't being received. Useful for over-the-air channels that occasionally lose signal strength.
no: Hvor lenge Kodi vil vente med å bytte kanalen hvis kanalen ikke blir mottatt. Anvendelig hvis du benytter en antenne for å motta signaler.

[ctx: #36231]
en: Pressing a number button in full screen mode will automatically switch to the channel number that was entered after 1 second.
no: Ved å trykke en nummertast under fullskjermsvisning vil det automatisk byttes til det kanalnummeret som ble tastet inn etter ett sekund.

[ctx: #36232]
en: When pressing channel up or down, the actual channel switch is delayed, allowing the user to flip to a channel number without waiting for each channel switch.
no: Forsinker kanalskiftet når «opp» eller «ned» trykkes i kanalvelger. Dette tillater brukeren å skifte til et kanalnummer uten å vente på det skal byttes til hver kanal.

[ctx: #36233]
en: Category for default recording duration settings.
no: Kategori med innstillinger standard opptakslengde.

[ctx: #36234]
en: Duration of instant recordings when pressing the record button.
no: Varigheten til direkteopptak ved å trykke ned opptaksknappen.

[ctx: #36235]
en: Priority of the recording. Higher number means higher priority. Not supported by all Add-ons and backends.
no: Opptaksprioritering. Et større tall betyr høyere prioritet. Støttes ikke av alle Utvidelser og tjenerdeler.

[ctx: #36236]
en: Delete recording after this time. Not supported by all Add-ons and backends.
no: Slett opptak etter dette tidspunkt. Støttes ikke av alle Utvidelser og tjenerdeler.

[ctx: #36237]
en: Start recordings before the actual time. Not supported by all Add-ons and backends.
no: Begynn opptak før det egentlige tidspunktet. Støttes ikke av alle Utvidelser og tjenerdeler.

[ctx: #36238]
en: End recordings after the actual time. Not supported by all Add-ons and backends.
no: Avslutt opptak etter det egentlige tidspunktet. Støttes ikke av alle Utvidelser og tjenerdeler.

[ctx: #36239]
en: Display a notification when timers are added, finished or removed by the backend.
no: Vis en melding når tidsur blir lagt til, er ferdige eller blir fjernet av tjenerdelen.

[ctx: #36240]
en: Category for PVR power management settings, such as when to wake the PVR backend server.
no: Kategori med innstillinger for PVR-strømstyring, slik som når PVR-tjenerdelen skal vekkes.

[ctx: #36241]
en: Execute the "wakeup command" below when Kodi exits or is going into hibernation mode. The timestamp of the next scheduled recording is passed as parameter.
no: Eksekver «våkne opp kommandoen» under, når Kodi avsluttes eller går i dvalemodus. Tidsstempelet til det neste, planlagte opptaket blir sent som et parameter.

[ctx: #36242]
en: The command will not be executed when a recording will be started within this timeout.
no: Kommandoen vil ikke eksekveres når et opptak blir startet innen denne timeout.

[ctx: #36243]
en: The command to execute.
no: Kommandoen som skal eksekveres.

[ctx: #36244]
en: Time to subtract from the start time of the next scheduled recording.
no: Tid som skal trekkes fra starttidspunktet til det neste, planlagte opptaket.

[ctx: #36245]
en: Execute the wakeup command every day at the given time.
no: Eksekver våkne opp kommandoen hver dag på det angitte tidspunktet.

[ctx: #36246]
en: When to execute the daily wakeup command.
no: Tidspunktet våkne opp kommandoen skal eksekveres.

[ctx: #36247]
en: Category for parental control settings if the PVR backend server supports parental controls.
no: Kategori med innstillinger for foreldrekontroll, hvis PVR-tjenerdelen støtter foreldrekontroll.

[ctx: #36248]
en: Asks for a pin code to access parental locked channels. Channels can be marked as locked in the channels editor on the general tab. Parental locked channels can not be played or recorded without entering a pin code, and the EPG information is hidden for those channels.
no: Be om PIN-kode for å få tilgang til låste kanaler. Kanaler kan bli markert som låst i kanalbehandleren i «generelt»-fanen. Låste kanaler kan ikke spilles av eller bli tatt opp uten å oppgi en pin-kode, og for disse kanalene er EPG-informasjonen skjult.

[ctx: #36249]
en: Enter a new pin code to unlock parental locked channels.
no: Vennligst oppgi en ny PIN-kode for å låse opp låste kanaler.

[ctx: #36250]
en: Ask for the pin code again when trying to access a parental locked channel and the code hasn't been asked for this duration.
no: Spør etter pin-koden på nytt når det forsøkes å få tilgang til en låst kanal og det ikke er blitt spurt etter koden i dette tidsintervallet.

[ctx: #36251]
en: Category for any specific settings for your PVR backend, if the PVR backend supports changing those settings in Kodi.
no: Kategori for enhver spesifikk innstilling for din PVR-tjenerdel, hvis PVR-tjenerdelen støtter å forandre disse innstillingene i Kodi.

[ctx: #36252]
en: This option will bring you to any specific settings for your PVR backend, if the PVR backend supports changing those settings in Kodi.
no: Dette alternativer vil hente enhver spesifikk innstilling for din PVR-tjenerdel, hvis PVR-tjenerdelen støtter å forandre disse innstillingene i Kodi.

[ctx: #36253]
en: Section that contains settings related to music files and how they are handled.
no: Seksjon som inneholder innstillinger relatert til musikkfiler og hvordan de håndteres.

[ctx: #36254]
en: Enable the music library.
no: Aktiver musikkbiblioteket.

[ctx: #36255]
en: Determine if artists that appear only on compilations are shown in the library artist view.
no: Bestem om artister som kun opptrer på samlealbum vises i artistbiblioteket.

[ctx: #36256]
en: Automatically fetch album and artist information via scrapers during scan.
no: Automatisk hent album- og artistinformasjon under skanning ved hjelp av skrapere.

[ctx: #36257]
en: Select the default album information source.
no: Velg standardkilde for albuminformasjon.

[ctx: #36258]
en: Select the default artist information source. See the Add-ons Manager for options.
no: Velg standardkilden for artistinformasjon. Se utvidelsesbehandleren for alternativer.

[ctx: #36259]
en: Check for new and removed media files on Kodi startup.
no: Se etter nye og fjernede mediefiler når Kodi starter.

[ctx: #36260]
en: No info available yet.
no: Ingen informasjon tilgjengelig enda.

[ctx: #36262]
en: Export the Music Library database to XML files. This will optionally overwrite your current XML files.
no: Eksporter musikkbiblioteksdatabasen til en XML-fil. Dette vil kunne skrive over dine eksisterende XML-filer.

[ctx: #36263]
en: Import a XML file into the Music Library database.
no: Importer en XML-fil til musikkbiblioteksdatabasen.

[ctx: #36264]
en: Category containing settings for how music playback is handled.
no: Kategori som inneholder innstillinger for hvordan musikkavspillinger håndteres.

[ctx: #36265]
en: Kodi automatically plays the next item in the current folder. For example, in Files View: After a track has been played, Kodi would automatically play the next track in the same folder.
no: Kodi vil automatisk spille av den neste oppføringen i den gjeldende mappen. For eksempel, i «Visning»: Etter at et spor er blitt spilt av vil Kodi automatisk spille av det neste sporet i samme mappe.

[ctx: #36266]
en: When songs are selected they are queued instead of playback starting immediately.
no: Når låter blir valgt blir de lagt i køen istedenfor at avspilling starter øyeblikkelig.

[ctx: #36267]
en: Kodi will read the ReplayGain information encoded in your audio files by a program such as MP3Gain and normalise the sound levels accordingly.
no: Kodi vil lese ReplayGain-informasjonen som er koded i dine lydfiler ved å benytte et program slik som MP3Gain og deretter normalisere lydnivået.

[ctx: #36268]
en: Default is 89dB per standard. Change with caution.
no: Standard er 89dB. Utvis forsiktighet ved endring.

[ctx: #36269]
en: Default is 89dB per standard. Change with caution.
no: Standard er 89dB. Utvis forsiktighet ved endring.

[ctx: #36270]
en: Reduce the volume of the file if clipping will occur.
no: Reduser lydnivået til filen hvis klipping vil forekomme.

[ctx: #36271]
en: Smoothly fade from one audio track to the next. You can set the amount of overlap from 1-15 seconds.
no: Ton ut fra et lydspor til det neste. Du kan oppgi fra 1-15 sekunder med overlapping.

[ctx: #36272]
en: Allow crossfading to occur when both tracks are from the same album.
no: Tillat at det tones ut mellom spor som er fra det samme albumet.

[ctx: #36273]
en: Select the visualisation that will be displayed while listening to music.
no: Velg visualiseringen som vil bli vist mens musikk spilles av.

[ctx: #36274]
en: Read the tag information from song files. For large directories this can slow down read time, especially over a network.
no: Les tagginformasjonen fra låtfiler. For store mapper kan dette øke lesetiden betraktelig, spesielt over et nettverk.

[ctx: #36275]
en: Control the way that the names of songs are displayed in the user interface. In order to function properly, tag reading needs to be enabled.
no: Reguler måten låtnavn blir vist i brukergrensesnittet. Tagg-lesning må være aktivert for at dette skal fungere korrekt.

[ctx: #36276]
en: Used for formatting the second column in file lists.
no: Benyttes for å formatere den andre kolonnen i fillister.

[ctx: #36277]
en: Control the way that the names of songs are displayed in the now playing list.
no: Reguler måten låtnavn blir vist i spilles-nå-listen.

[ctx: #36278]
en: Used for formatting the second column in the now playing list.
no: Benyttes for å formatere den andre kolonnen i spilles-nå-listen.

[ctx: #36279]
en: Control the way that the names of songs are displayed in library lists.
no: Reguler måten låtnavn blir vist i bibliotekslister.

[ctx: #36280]
en: Used for formatting the second column in library lists.
no: Benyttes for å formatere den andre kolonnen i bibliotekslister.

[ctx: #36281]
en: Kodi will search for thumbs on remote shares and optical media. This can often slow down the listing of network folders.
no: Kodi vil søke etter miniatyrer på nettverksstasjoner og optiske medier. Dette kan forsinke visningen av nettverksmapper.

[ctx: #36282]
en: Category containing settings for how CDs are handled.
no: Kategori som inneholder innstillinger for hvordan CD-er håndteres.

[ctx: #36283]
en: Autorun CDs when inserted in drive.
no: Spill automatisk av CD når den settes i spilleren.

[ctx: #36284]
en: Read the information belonging to an audio CD from an internet database.
no: Les informasjonen som hører til en lyd-CD fra en Internettdatabase.

[ctx: #36285]
en: Select the location on your hard drive where ripped tracks will be saved to.
no: Velg harddiskplasseringen hvor rippede spor vil bli lagret.

[ctx: #36286]
en: Control how saved music is named from the tags. Tags: [B]%N[/B]: TrackNumber, [B]%S[/B]: DiscNumber, [B]%A[/B]: Artist, [B]%T[/B]: Title, [B]%B[/B]: Album, [B]%G[/B]: Genre, [B]%Y[/B]: Year, [B]%F[/B]: FileName, [B]%D[/B]: Duration, [B]%J[/B]: Date, [B]%R[/B]: Rating, [B]%I[/B]: FileSize.
no: Bestem hvordan lagret musikk navngis fra taggene: Tagger: [B]%N[/B]: Låtnummer, [B]%S[/B]: Platenummer, [B]%A[/B]: Artist, [B]%T[/B]: Tittel, [B]%B[/B]: Album, [B]%G[/B]: Sjanger, [B]%Y[/B]: År, [B]%F[/B]: Filnavn, [B]%D[/B]: Lengde, [B]%J[/B]: Dato, [B]%R[/B]: Vurdering, [B]%I[/B]: Filstørrelse.

[ctx: #36287]
en: Select which audio encoder to use when ripping.
no: Velg hvilken lydikoder som skal brukes ved ripping.

[ctx: #36288]
en: Select which quality you want to rip your files.
no: Velg hvilken kvalitet du ønsker å rippe filene dine.

[ctx: #36289]
en: Select which bitrate to use for the specified audio encoder for audio compression.
no: Velg hvilken bitrate som skal brukes ved lydkomprimering for den spesifiserte lydkoderen.

[ctx: #36290]
en: For FLAC define compression level, default 5.
no: Definer kompresjonsnivået for FLAC, standard 5.

[ctx: #36291]
en: Auto eject disc after rip is complete.
no: Løs ut plate automatisk når ripping er fullført.

[ctx: #36292]
en: Category containing the settings for how karaoke is handled.
no: Kategori som inneholder innstillingene for hvordan karaoke håndteres.

[ctx: #36293]
en: When playing any music file, Kodi will look for a matching .cdg file and display its graphics.
no: Når en musikkfil spilles av, vil Kodi lete etter en tilhørende .cdg-fil og vise dens illustrasjoner.

[ctx: #36294]
en: Show song selection dialog once the last song in the queue has been played.
no: Vis låtutvalgsdialogen når den siste låten i køen er blitt avspilt.

[ctx: #36295]
en: Select the font type used during karaoke.
no: Velg skrifttype som blir benyttet til karaoke.

[ctx: #36296]
en: Select the size of the font used during karaoke.
no: Velg skriftstørrelse som brukes til karaoke.

[ctx: #36297]
en: Select the font colour used during karaoke.
no: Velg skriftfarge som brukes til karaoke.

[ctx: #36298]
en: Select the character set used during karaoke.
no: Velg tegnsettet som brukes for karaoke.

[ctx: #36299]
en: Export the karaoke numbered songs to HTML or CSV files.
no: Eksporter de nummererte karaokelåtene til HTML- eller CSV-filer.

[ctx: #36300]
en: Import the karaoke numbered songs from HTML or CSV files.
no: Importer nummererte karaokelåter fra HTML- eller CSV-filer.

[ctx: #36301]
en: No info available yet.
no: Ingen informasjon tilgjengelig enda.

[ctx: #36302]
en: No info available yet.
no: Ingen informasjon tilgjengelig enda.

[ctx: #36303]
en: No info available yet.
no: Ingen informasjon tilgjengelig enda.

[ctx: #36304]
en: Section that contains settings related to pictures and how they are handled.
no: Seksjon som inneholder innstillinger relatert bilder og hvordan de håndteres.

[ctx: #36305]
en: Category containing settings for how picture file lists are handled.
no: Kategori som inneholder innstillinger for hvordan bildelister håndteres.

[ctx: #36306]
en: If EXIF information exists (date, time, camera used, etc.), it will be displayed.
no: Hvis EXIF-informasjon (dato, tid, kameratype, etc.) eksisterer, vil den bli vist.

[ctx: #36307]
en: Automatically generate picture thumbnails when entering picture folder.
no: Automatisk skap bildeminiatyrer når en bildemappe åpnes.

[ctx: #36308]
en: Pictures will automatically rotate according to information in the EXIF tag, if found.
no: Bilder vil automatisk bli rotert i henhold til informasjonen i EXIF-taggen, hvis dette finnes.

[ctx: #36309]
en: Show videos in picture file lists.
no: Vis videoer i billedfillister.

[ctx: #36310]
en: No info available yet.
no: Ingen informasjon tilgjengelig enda.

[ctx: #36311]
en: Category containing settings for how picture slideshows are handled.
no: Kategori som inneholder innstillinger for hvordan lysbildefremvisning håndteres.

[ctx: #36312]
en: Select the amount of time that each image is displayed in a slideshow.
no: Velg hvor lenge hvert bilde blir vist i en lysbildefremvisning.

[ctx: #36313]
en: Images in a slideshow will pan and zoom while displayed.
no: Bilder i en lysbildefremvisning vil panorere og zoome mens de vises.

[ctx: #36314]
en: View slideshow images in a random order.
no: Vis lysbilder i en tilfeldig rekkefølge.

[ctx: #36315]
en: Section that contains weather related settings.
no: Seksjon som inneholder værrelaterte innstillinger.

[ctx: #36316]
en: Category containing settings for how weather addons are handled.
no: Kategori som inneholder innstillinger for hvordan værtillegg håndteres.

[ctx: #36317]
en: Select up to three locations for which the weather can be displayed.
no: Velg opp til tre plasseringer hvor været kan vises.

[ctx: #36318]
en: Specify the default weather information source. See the Add-ons Manager for options.
no: Angi standardkilden for værinformasjon. Se tilleggsbehandleren for alternativer.

[ctx: #36319]
en: Section containing settings for how network services are handled.
no: Seksjon som inneholder innstillinger for hvordan nettverkstjenester håndteres.

[ctx: #36320]
en: Category containing settings used for all services.
no: Kategori som inneholder innstillinger relatert til alle tjenester.

[ctx: #36321]
en: Display name of the Kodi installation when using various network services.
no: Vis navnet til Kodi-installasjonen når forskjellige nettverktjenere benyttes.

[ctx: #36322]
en: Category containing settings for how the UPnP service is handled.
no: Kategori som inneholder innstillinger for hvordan UPnP-tjenester håndteres.

[ctx: #36323]
en: Enable the UPnP server. This allows you to stream media to a UPnP client.
no: Aktiver UPnP-tjeneren. Dette tillater deg å strømme media til en UPnP-klient.

[ctx: #36324]
en: When a manual or automatical library update occurs, notify UPnP clients.
no: Når biblioteket oppdateres manuelt eller automatisk, gi beskjed til UPnP-klienter.

[ctx: #36325]
en: Enable the UPnP client. This allows you to stream media from any UPnP server with a control point and control playback from that server.
no: Aktiver UPnP-klienten. Dette tillater deg å strømme media fra enhver UPnP-tjenere med et kontrollpunkt og å kontrollere avspilling fra den tjeneren.

[ctx: #36326]
en: Enable the UPnP control point. This allows you to stream media to any UPnP client and control playback from Kodi.
no: Aktiver UPnP-kontrollpunktet. Dette tillater deg å strømme media til enhver UPnP-tjener og å kontrollere avspilling fra Kodi.

[ctx: #36327]
en: Category containing settings for how the webserver service is handled.
no: Kategori som inneholder innstillinger for hvordan nettjeneren håndteres.

[ctx: #36328]
en: Enable remote users to control Kodi through the built-in webserver.
no: Aktiver at nettverksbrukere kan kontrollere Kodi gjennom den innebygde nettjeneren.

[ctx: #36329]
en: Define the webserver port.
no: Spesifiser nettjenerporten.

[ctx: #36330]
en: Define the webserver username. This only takes effect when both the username and the password are set.
no: Definer nettserver brukernavn. Virker bare hvis både brukernavn og passord er definert.

[ctx: #36331]
en: Define the webserver password. This only takes effect when both the username and the password are set.
no: Definer nettserver passord. Virker bare hvis både brukernavn og passord er definert.

[ctx: #36332]
en: Select between web interfaces installed via the Add-on Manager.
no: Velg mellom nettgrensesnittene installert ved hjelp av utvidelsesbehandleren.

[ctx: #36333]
en: Category containing settings for how the remote control service is handled.
no: Kategori som inneholder innstillinger for hvordan fjernkontrolltjenester håndteres.

[ctx: #36334]
en: Allow programs on this computer to control Kodi via the Web Interface or the JSON-RPC interface protocol.
no: Tillat programmer på denne datamaskinen å kontrollere Kodi gjennom nettgrensesnittet eller JSON-RPC protokollen for grensesnitt.

[ctx: #36335]
en: Define the remote control port.
no: Bestem fjernkontrollporten.

[ctx: #36336]
en: Define the remote control port range.
no: Spesifiser portintervallet for fjernkontroll.

[ctx: #36337]
en: Define the maximum number of clients that can connect.
no: Bestem høyeste antall klienter som kan kobles til.

[ctx: #36338]
en: Allow programs on the network to control Kodi.
no: Tillat programmer på nettverket å styre Kodi.

[ctx: #36339]
en: Initial repeat delay (ms).
no: Forsinkelse for innledende repetisjon (ms)

[ctx: #36340]
en: Continuous repeat delay (ms).
no: Forsinkelse for kontinuerlig repetisjon (ms)

[ctx: #36341]
en: Category containing settings for how the zeroconf network discovery service is handled, required for AirPlay.
no: Kategori som inneholder innstillinger for hvordan Zeroconf nettverkstjenesten håndteres, nødvendig for AirPlay.

[ctx: #36342]
en: Allows applications on the network to discover Kodi's running services.
no: Tillater programmer på nettverket å oppdage prosesser som kjører på Kodi.

[ctx: #36343]
en: Allows Kodi to receive content from other AirPlay devices or applications.
no: Tillater Kodi å motta innhold fra andre AirPlay-enheter eller programmer.

[ctx: #36344]
en: Enable AirPlay password protection.
no: Aktiver AirPlay-passordbeskyttelse.

[ctx: #36345]
en: Sets the AirPlay password.
no: Fastsetter AirPlay-passordet.

[ctx: #36346]
en: Category containing settings for how the SMB Client (samba) service is handled.
no: Kategori som inneholder innstillinger for hvordan SMB-klienten (samba) håndteres.

[ctx: #36347]
en: If a WINS server is running on the network, enter its IP address here. Otherwise, leave blank.
no: Hvis en WINS-tjener kjører på nettverket, oppgi IP-addressen her. Hvis ikke, la være blank.

[ctx: #36348]
en: If a WINS server is running on the network, enter its workgroup name here. Otherwise, leave blank.
no: Hvis en WINS-tjener kjører på nettverket, oppgi navnet til arbeidsgruppen her. Hvis ikke, la være blank.

[ctx: #36349]
en: Section that contains the System related settings for the device Kodi is installed on.
no: Seksjon som inneholder systemrelaterte innstillinger for enheten Kodi er innstalert på.

[ctx: #36350]
en: Automatically send 'Wake-On-Lan' to server(s) right before trying to access shared files or services.
no: Send 'Wake-On-Lan' automatisk til server(e) like før åpning av delte filer eller tjenester.

[ctx: #36351]
en: Display Kodi in a window, or fullscreen on the selected screen.
no: Vis Kodi i et vindu, eller fullskjerm på den valgte skjerm.

[ctx: #36352]
en: Changes the resolution that the user interface is displayed in.
no: Endrer oppløsningen som brukergrensesnittet vises i.

[ctx: #36353]
en: Changes the refresh rate that the user interface is displayed in.
no: Endrer oppdateringsfrekvensen som brukergrensesnittet vises i.

[ctx: #36354]
en: Display Kodi in a fullscreen window. The main benefit is for multi-screen configurations, so that Kodi can be used without minimising other applications. This uses more resources so playback may be less smooth.
no: Vis Kodi i et fullskjermsvindu. Hovedfordelen er for flerskjermsoppsett, slik at Kodi kan benyttes uten å minimere andre applikasjoner. Det kan forekomme ujevn avspilling siden dette benytter flere ressurser.

[ctx: #36355]
en: In a multi-screen configuration, the screens where Kodi is not displayed are blacked out.
no: I en flerskjermskonfigurasjon blir skjermene hvor Kodi ikke vises mørklagt.

[ctx: #36356]
en: Eliminate vertical tearing.
no: Eliminer vertikalskjæring.

[ctx: #36357]
en: Calibrate the user interface by adjusting the overscan. Use this tool if the image being displayed is too large or small for your display.
no: Kalibrer brukergrensesnittet ved å korrigere for overskan. Bruk dette verktøyet hvis bildet som vises på skjermen er for stor eller for lite.

[ctx: #36358]
en: Test patterns for display hardware calibration.
no: Testmønster for maskinvarekalibrering av visning.

[ctx: #36359]
en: Use limited colour range (16-235) instead of full colour range (0-255). Limited range should be used if your display is a regular HDMI TV and doesn't have a PC or other mode to display full range colour, however if your display is a PC monitor then leave this disabled to get proper blacks.
no: Bruk et begrenset fargespekter (16-235) i stedet for hele fargespekteret (0-255). Et begrenset fargespekter bør benyttes hvis skjermen din er en alminnelig HDMI-TV og ikke har et PC-modus eller et annet modus for å vise hele fargespekteret. Derimot, er skjermen din en PC-monitor så la denne være deaktivert for å få ordentlig svart.

[ctx: #36360]
en: Category containing settings for how audio output is handled.
no: Kategori som inneholder innstillinger for hvordan lydutgang håndteres.

[ctx: #36361]
en: Select how the properties of the audio output are set: [Fixed] - output properties are set to the specified sampling rate & speaker configuration at all times; [Best Match] - output properties are set to always be as close a match to the source properties as possible; [Optimized] - output properties are set at the start of playback and will not change if the properties of the source changes.
no: Velg hvordan egenskapene til lydutgangen bestemmes: [Fastsatt] - utgangsegenskapene blir til enhver tid satt til den spesifiserte samplingsraten og høytalerkonfigurasjonen; [Beste match] - utgangsegenskaper blir hvis mulig satt til å alltid passe så godt som mulig til kildeegenskapene; [Optimalisert] - utgangsegenskapene blir bestemt ved starten av avspilling og vil ikke endres hvis kildeegenskapene forandres.

[ctx: #36362]
en: Select the number of channels supported by the audio connection, or the number of speakers if connected by analog connections. This setting does not apply to passthrough audio. Note - SPDIF supports 2.0 channels only but can still output multichannel audio using a format supported by passthrough.
no: Velg antall kanaler som støttes av lydtilkoblingen, eller antall høyttalere hvis analoge tilkoblinger benyttes. Denne innstillingen gjelder ikke for passthrough-lyd. Bemerk - SPDIF støtter kun 2.0 kanaler, men kan fortsatt sende multikanalslyd ved å benytte et format støttet av passthrough.

[ctx: #36363]
en: Boost AC3 streams that have been downmixed to 2 channels.
no: Forsterk AC3-strømmer som har blitt nedmikset til 2 kanaler.

[ctx: #36364]
en: Select to enable upmixing of 2 channel audio to the number of audio channels specified by the channel configuration.
no: Velg for å aktivere oppmiksing av 2-kanalslyd til det antallet med lydkanaler spesifisert i kanalkonfigurasjonen.

[ctx: #36365]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding AC3 streams.
no: Velg dette alternativet hvis receiveren din er i stand til å avkode AC3-strømmer.

[ctx: #36366]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS streams.
no: Velg dette alternativet hvis receiveren din er i stand til å avkode DTS-strømmer.

[ctx: #36367]
en: Select the maximum number of audio channels/speakers available for audio decoded. If optical/coax digital outputs are used this must be set to 2.0
no: Velg høyeste antall lydkanaler/høyttalere tilgjengelig for avkoded lyd. Dersom optisk/coax-digitalutgang brukes må denne settes til 2.0

[ctx: #36368]
en: Select to enable the passthrough audio options for playback of encoded audio such as Dolby Digital.
no: Velg for å aktivere passthrough-lydalternativene for avspilling av koded lyd slik som Dolby Digital.

[ctx: #36369]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding TrueHD streams.
no: Velg dette alternativet hvis receiveren din er i stand til å avkode TrueHD-strømmer.

[ctx: #36370]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS-HD streams.
no: Velg dette alternativet hvis receiveren din er i stand til å avkode DTS-HD-strømmer.

[ctx: #36371]
en: Select the device to be used for playback of audio that has been decoded such as mp3.
no: Velg enheten som skal brukes for lyd som har blitt avkoded slik som mp3.

[ctx: #36372]
en: Select the device to be used for playback of encoded formats, these are any of the formats below in the 'capable receiver' options.
no: Velg enhet som brukes for avspilling av kodede formater, i.e. ethvert av formatene listet under i valg av ‘anvendbar mottager’.

[ctx: #36373]
en: Configure how interface sounds are handled, such as menu navigation and important notifications.
no: Konfigurer hvordan grensesnittlyder blir håndtert, slik som menynavigasjon og viktige varsler.

[ctx: #36374]
en: Category containing settings for how input devices are handled.
no: Kategori som inneholder innstillinger for hvordan inngangsenheter håndteres.

[ctx: #36375]
en: Configure any attached peripheral devices.
no: Konfigurer tilkoblede, eksterne enheter.

[ctx: #36376]
en: When activated, your keyboard arrows will move the selection on the virtual keyboard. When deactivated, they will move the cursor from your text.
no: Når aktivert, så vil tastaturpilene flytte det valgte området på det virituelle tastaturet. Når deaktivert, så vil tastatupilene flytte pekeren fra teksten din.

[ctx: #36377]
en: Use a mouse or touch screen device to control Kodi. Note: disabling will cause you to lose control over Kodi when no keyboard or remote is present.
no: Bruk en mus eller enhet med berøringsskjerm for å kontrollere Kodi. Bemærk - Hvis denne er deaktivert kan ikke Kodi kontrolleres uten et tastatur eller en fjernkontroll tilgjengelig.

[ctx: #36378]
en: Use a joystick to control Kodi.
no: Bruk joystick for å styre Kodi.

[ctx: #36379]
en: Category containing settings for internet access.
no: Kategori som inneholder Internettinnstillinger.

[ctx: #36380]
en: If your internet connection uses a proxy, configure it here.
no: Hvis Internettilkoblingen din benytter en proxy, konfigurer den her.

[ctx: #36381]
en: Configure which proxy type is used.
no: Konfigurer hvilken proxy-type som benyttes.

[ctx: #36382]
en: Configure the proxy server address.
no: Konfigurer proxy-tjeneradressen.

[ctx: #36383]
en: Configure the proxy server port.
no: Konfigurer proxy-tjenerporten.

[ctx: #36384]
en: Configure the proxy server username.
no: Konfigurer brukernavnet for proxy-tjeneren.

[ctx: #36385]
en: Configure the proxy server password.
no: Konfigurer passordet til proxy-tjeneren.

[ctx: #36386]
en: If you have limited bandwidth available, Kodi will try to keep within these limits.
no: Hvis du har begrenset båndbredde, så vil Kodi forsøke å holde seg innenfor disse verdiene.

[ctx: #36387]
en: Category containing settings for power saving.
no: Kategori som inneholder innstillinger for strømsparing.

[ctx: #36388]
en: Turn off display when idle. Useful for TVs that turn off when there is no display signal detected.
no: Slå av skjerm når inaktiv. Anvendelig for TV-er som slukkes når det ikke oppdages noe skjermsignal.

[ctx: #36389]
en: Define how long Kodi should idle before shutting down.
no: Bestem hvor lenge Kodi bør være inaktiv før systemet avsluttes.

[ctx: #36390]
en: Define what action Kodi should do when it has been idle for a long period of time.
no: Bestem hva Kodi skal gjøre når systemet har vært inaktivt i en lang tidsperiode.

[ctx: #36391]
en: Category containing settings for debugging functions.
no: Kategori som inneholder innstillinger for feilrettingsfunksjoner.

[ctx: #36392]
en: Turn debug logging on or off. Useful for troubleshooting.
no: Skru feilrettingsloggen av eller på. Nyttig ved feilsøking.

[ctx: #36393]
en: Folder used to save screenshots taken within Kodi.
no: Mappen hvor skjermbildene fra Kodi lagres.

[ctx: #36394]
en: Enables log messages from additional libraries to be included in the log.
no: Aktiver loggmeldinger fra flere bibliotek i en logg

[ctx: #36395]
en: Category containing settings for the master lock function.
no: Kategori som inneholder innstillinger for systemlåsfunksjoner.

[ctx: #36396]
en: Define the PIN code used for the master lock.
no: Definer PIN-koden brukt for systemlåsen.

[ctx: #36397]
en: If enabled, the master lock code is required to unlock Kodi on startup.
no: Hvis aktivert, så kreves systemlåspassordet for å låse opp Kodi ved oppstart.

[ctx: #36398]
en: Define the maximum number of retries before Kodi is closed down.
no: Definer høyeste antall forsøk før Kodi blir avsluttet.

[ctx: #36399]
en: Category containing settings for the cache function.
no: Kategori som inneholder innstillinger for mellomlagerfuksjoner.

[ctx: #36400]
en: Enable cache for playback of Video, Audio or DVDs from hard disk.
no: Aktiver mellomlager for avspilling av video, lyd eller DVD-er fra harddisk.

[ctx: #36401]
en: Enable cache for playback of Video from DVD-ROM.
no: Aktiver mellomlager for avspilling av video fra DVD-ROM.

[ctx: #36402]
en: Enable cache for Video playback from Local Network.
no: Aktiver mellomlager for videoavspilling fra lokalnettverk.

[ctx: #36403]
en: Enable cache for Video playback from Internet.
no: Aktiver mellomlager for videoavspilling fra Internett.

[ctx: #36404]
en: Enable cache for playback of Audio from DVD-ROM.
no: Aktiver mellomlager for avspilling av lyd fra DVD-ROM.

[ctx: #36405]
en: Enable cache for Audio playback from Local Network.
no: Aktiver mellomlager for lydavspilling fra lokalnettverk.

[ctx: #36406]
en: Enable cache for Audio playback from Internet.
no: Aktiver mellomlager for lydavspilling fra Internett.

[ctx: #36407]
en: Enable cache for playback of DVD from DVD-ROM.
no: Aktiver mellomlager for avspilling av DVD fra DVD-ROM.

[ctx: #36408]
en: Enable cache for DVD playback from Local Network.
no: Aktiver mellomlager for DVD-avspilling fra lokalnettverk.

[ctx: #36409]
en: Enable cache of unknown types from Internet.
no: Aktiver mellomlager for ukjente typer fra Internett.

[ctx: #36410]
en: No info available yet.
no: Ingen informasjon tilgjengelig enda.

[ctx: #36411]
en: No info available yet.
no: Ingen informasjon tilgjengelig enda.

[ctx: #36412]
en: No info available yet.
no: Ingen informasjon tilgjengelig enda.

[ctx: #36413]
en: No info available yet.
no: Ingen informasjon tilgjengelig enda.

[ctx: #36414]
en: No info available yet.
no: Ingen informasjon tilgjengelig enda.

[ctx: #36415]
en: No info available yet.
no: Ingen informasjon tilgjengelig enda.

[ctx: #36416]
en: Specify the type of remote used.
no: Spesifiser fjernkontolltypen som benyttes.

[ctx: #36417]
en: Always run an Kodi helper so that the remote can be used to start Kodi.
no: Alltid kjør en Kodi-bakgrunnsprosesss slik at fjernkontrollen kan benyttes til å starte Kodi.

[ctx: #36418]
en: Specify the delay between button sequences on a universal remote.
no: Angi forsinkelsen mellom knappetrykk på en universalfjernkontroll.

[ctx: #36419]
en: Define locations used for retrieving weather information.
no: Velg steder som brukes for å hente værinfo.

[ctx: #36421]
en: Bypassing VDPAU mixer saves resources on low power systems but slightly reduces picture quality.
no: Å gå utenom VDPAU-mikser sparer ressurser på svake systemer, men gjør bildekvaliteten litt dårligere.

[ctx: #36422]
en: Enable hardware video decode using AMLogic decoder.
no: Aktiver maskinvareavkoding ved å benytte AMLogic-avkoder.

[ctx: #36424]
en: Select what will happen when an EPG item is selected: [Show context menu] will trigger the contextual menu from where you can choose further actions; [Switch to channel] will instantly tune to the related channel; [Show information] will display a detailed information with plot and further options; [Record] will create a recording timer for the selected item.
no: Bestem hva som vil skje når et EPG-element velges: [Vis hurtigmeny] vil vise hurtigmenyen hvor du kan velge ytterligere handlinger; [Skift til kanal] vil umiddelbart skifte til den gjeldende kanal; [Vis informasjon] vil vise detaljert informasjon med plott og ytterlige alternativer; [Ta opp] vil opprette et opptakstidsur for det valgte elementet.

[ctx: #36425]
en: Show context menu
no: Vis hurtigmeny

[ctx: #36426]
en: Switch to channel
no: Bytt til kanal

[ctx: #36427]
en: Show information
no: Vis informasjon

[ctx: #36428]
en: Record
no: Opptak

[ctx: #36429]
en: Select this if the audio out connection only supports multichannel audio as Dolby Digital 5.1, such as an SPDIF connection.  If your system supports LPCM multichannel sound via HDMI, leave this disabled.
no: Velg denne hvis lydutgangstilkoblingen kun støtter multikanalslyd som Dolby Digital 5.1, slik som en SPDIF-tilkobling. Hvis ditt system støtter LPCM-multikanalslyd via HDMI, la denne være deaktivert.

[ctx: #36430]
en: Configure how video processing will be accelerated. This includes things like decoding and scaling.
no: Konfigurer hvordan videoprosessering vil bli akselerert. Dette inkluderer ting som avkoding og skalering.

[ctx: #36431]
en: Defines whether video decoding should be performed in software (requires more CPU) or with hardware acceleration where possible.
no: Definerer om videodekoding skal utføres i programvare (krever mer CPU) eller med maskinvareakselerasjon når mulig.

[ctx: #36432]
en: Select virtual keyboard layouts.
no: Velg oppsett for virtuelt tastatur.

[ctx: #36433]
en: If enabled VAAPI render method is prefered. This puts less load on the CPU but driver may hang!
no: Hvis Aktiver VAAPI gjengivelse er foretrukket. Dette gir mindre lasting til CPU men driveren kan krasje!

[ctx: #36500]
en: Stereoscopic 3D mode (current)
no: Stereoskopisk 3D modus (nåværende)

[ctx: #36501]
en: Stereoscopic 3D mode
no: Stereoskopisk 3D modus

[ctx: #36502]
en: Disabled
no: Deaktivert

[ctx: #36503]
en: Over/Under
no: Over/under

[ctx: #36504]
en: Side by side
no: Side ved side

[ctx: #36505]
en: Anaglyph Red/Cyan
no: Anaglyf Rød/Cyan

[ctx: #36506]
en: Anaglyph Green/Magenta
no: Anaglyf Grønn/Magenta

[ctx: #36507]
en: Interlaced
no: Sammenflettet

[ctx: #36508]
en: Hardware Based
no: Maskinvarebasert

[ctx: #36509]
en: Monoscopic (2D)
no: Monoskopisk (2D)

[ctx: #36520]
en: Playback mode of stereoscopic 3D videos
no: Avspillingsmodus for stereoskopiske 3D-videoer

[ctx: #36521]
en: Ask me
no: Spør meg

[ctx: #36523]
en: Maximum sampling rate for spdif or sampling rate for fixed output configuration.
no: Høyeste samplingsrate for SPDIF eller samplingsrate for fastsatt utgangskonfigurasjon.

[ctx: #36524]
en: Preferred mode
no: Foretrukket modus

[ctx: #36525]
en: Same as movie (autodetect)
no: Same som film (auto-oppdaget)

[ctx: #36526]
en: Disable stereoscopic 3D mode when playback ended
no: Deaktiver stereoskopisk 3D-modus når avspillingen er avsluttet

[ctx: #36527]
en: Select playback mode
no: Velg avspillings modus

[ctx: #36528]
en: Select stereoscopic 3D mode
no: Velg stereoskopisk 3D modus

[ctx: #36531]
en: Select alternate mode...
no: Velg alternativ modus...

[ctx: #36532]
en: Same as movie
no: Same som film

[ctx: #36534]
en: Specify additional libraries whose log messages are to be included in the log.
no: Fastsett ytterligere bibliotek hvor loggmeldinger skal inkluderes i loggen.

[ctx: #36535]
en: Stereoscopic 3D mode of video
no: Stereoskopisk 3D modus av video

[ctx: #36536]
en: Invert Stereoscopic 3D mode (flip eyes)
no: Inverter stereoskopisk 3D-modus (bytt øyer)

[ctx: #36537]
en: Select in which mode stereoscopic 3D videos will be played. [Ask me] will show a dialog to select the desired mode for each playback. [Preferred mode] will use of the preferred mode specified in the 'System -> Video Hardware' section of the settings. [Monoscopic (2D)] will play the video in mono/2D. [Ignore] disables any stereoscopic 3D processing and handling
no: Velg i hvilken modus stereoskopiske 3D videoer skal spilles i. [Spør meg] vil vise en dialog for å velge den ønskede modus for hver avspilling. [Foretrukket modus] vil benytte den foretrukne modusen som er spesifisert i 'System - Video Hardware" seksjonen i innstillinger. [Monoskopisk (2D)] vil spille videoen i mono/2D. [Ignorèr] deaktiverer all stereoskopisk 3D prosessering og behandling.

[ctx: #36538]
en: [Enabled] Switch GUI (and some TVs) back to 2D mode when playback ended. [Disabled] GUI and TV will stay in stereoscopic 3D mode. For video playlists the stereoscopic 3D mode won't change between videos, not even for non stereoscopic ones.
no: [Aktivert] Bytt grensesnitt (og noen TVer) tilbake til 2D modus når avspilingen er avsluttet. [Deaktivert] Grensesnitt og TV vil fortsette i stereoskopisk 3D modus. For videospillelister vil stereoskopisk 3D modus ikke bytte mellom videoer, ikke heller for de som ikke er stereoskopiske.

[ctx: #36539]
en: Changes the stereoscopic 3D mode of the user interface.
no: Endrer det stereoskopiske 3D-moduset i brukergrensesnittet.

[ctx: #36540]
en: The preferred mode in which stereoscopic 3D media such as videos should be played.
no: Den foretrukne modusen stereoskopisk 3D media, som for eksempel videoer, skal bli spilt i.

[ctx: #36541]
en: Allows volume control from AirPlay clients.
no: Tillat volumkontroll fra AirPlay-enheter

[ctx: #36542]
en: Output to both analogue (headphones) and HDMI
no: Send utgangssignal til både analoge (hodetelefoner) og HDMI

[ctx: #36543]
en: Enable this to make dialogue louder compared to background sounds when downmixing multichannel audio
no: Aktiver denne for å gjøre dialoger høyere sammenlignet med bakgrunnslyder når flerkanalslyd nedmikses

[ctx: #36544]
en: Enable hardware decoding of video files.
no: Aktiver maskinvareavkoding av videofiler.

[ctx: #36545]
en: Stereoscopic 3D depth of subtitles
no: Stereoskopisk 3D dybde for undertekster

[ctx: #36546]
en: Sets the visual depth of subtitles for stereoscopic 3D videos. The higher the value, the closer the subtitles will appear to the viewer.
no: Fastsetter den visuelle dybden til undertekster for stereoskopiske 3D-videoer. Dess høyere verdi, dess nærmere vil undertekstene fremstå for seeren.

[ctx: #36547]
en: Use higher quality textures for covers and fanart (uses more memory)
no: Bruk teksturer av høyere kvalitet for omslag og fankunst (bruker mer minne)

[ctx: #36548]
en: Limits resolution of GUI to save memory. Does not affect video playback. Requires restart.
no: Begrenser GUI-oppløsningen for å spare minne. Påvirker ikke videoavspilling. Krever omstart.

[ctx: #36600]
en: Category containing the settings for how the music library is handled.
no: Kategori som inneholder innstillinger for hvordan musikkbiblioteket håndteres.

[ctx: #36601]
en: Category containing settings for how music file lists are handled.
no: Kategori som inneholder innstillinger for hvordan musikkfillister håndteres.

[ctx: #36602]
en: Category containing settings for how the AirPlay service is handled.
no: Kategori som inneholder innstillinger for hvordan AirPlay-tjenesten håndteres.

[ctx: #36603]
en: Category containing settings for how video output is handled.
no: Kategori som inneholder innstillinger for hvordan videoutgang håndteres.

[ctx: #36900]
en: movie
no: film

[ctx: #36901]
en: movies
no: filmer

[ctx: #36902]
en: TV show
no: TV-serie

[ctx: #36903]
en: TV shows
no: TV-serier

[ctx: #36904]
en: season
no: sesong

[ctx: #36905]
en: seasons
no: sesonger

[ctx: #36907]
en: episodes
no: episoder

[ctx: #36908]
en: musicvideo
no: musikkvideo

[ctx: #36909]
en: musicvideos
no: musikkvideoer

[ctx: #36910]
en: set
no: samling

[ctx: #36911]
en: sets
no: samlinger

[ctx: #36913]
en: videos
no: videoer

[ctx: #36914]
en: music
no: musikk

[ctx: #36915]
en: music
no: musikk

[ctx: #36917]
en: artists
no: artister

[ctx: #36919]
en: albums
no: album

[ctx: #36920]
en: song
no: sang

[ctx: #36921]
en: songs
no: sanger

[ctx: #37000]
en: (Visually Impaired)
no: (Nedsatt syn)

[ctx: #37001]
en: (Directors Comments)
no: (Regissørkommentarer)

[ctx: #37002]
en: (Directors Comments 2)
no: (Regissørkommentarer 2)

[ctx: #37011]
en: (CC)
no: (Undertekster)

[ctx: #37012]
en: (Forced)
no: (Tvunget)

[ctx: #37013]
en: (Directors Comments)
no: (Regissørkommentarer)

[ctx: #37014]
en: Last used profile
no: Sist brukte profil

[ctx: #37015]
en: Browse Into
no: Utforsk

[ctx: #37016]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding E-AC3 streams.
no: Velg dette alternativet hvis receiveren din er i stand til å avkode E-AC3-strømmer.

[ctx: #37017]
en: Dual audio output
no: Dobbel lydutgang

[ctx: #37018]
en: Boost centre channel when downmixing
no: Forsterk midtkanalen ved nedmiksing

[ctx: #37020]
en: Enable higher colour depth artwork
no: Aktiver kunstverk med høyere fargedybde

[ctx: #37021]
en: Set GUI resolution limit
no: Oppgi GUI-oppløsningsgrense

[ctx: #37022]
en: UPnP Player
no: UPnP-spiller

[ctx: #37023]
en: Do you wish to stop playback on the remote device?
no: Ønsker du å stoppe avspillingen på den eksterne enheten?

[ctx: #37024]
en: Select this if the audio out connection only supports multichannel audio as Dolby Digital 5.1, this allows multichannel audio such as AAC5.1 or FLAC5.1 to be listened to in 5.1 surround sound. Note - Not recommended on Pi as this requires a lot of CPU.
no: Velg denne hvis lyd-ut tilkoblingen bare støtter multikanal lyd som Dolby Digital 5.1, dette tillater multikanal lyd som AAC5.1 eller FLAC5.1 å bli lyttet på som 5.1 surround-lyd. Bemerk - Ikke anbefalt på Pi da dette krever mye CPU-ressurser.

[ctx: #37025]
en: Configure audio encoder settings such as quality and compression level
no: Konfigurer lyd koder innstillinger så som kvalitet og kompresjonsnivå

[ctx: #37026]
en: Auto
no: Automatisk

[ctx: #37030]
en: Unlimited
no: Ubegrenset

[ctx: #38010]
en: GPU accelerated
no: GPU-akselerert
