XBMC Main - en to mt translation catalogue (1414 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
mt: Programmi

[ctx: #1]
en: Pictures
mt: Ritratti

[ctx: #2]
en: Music
mt: Mużika

[ctx: #3]
en: Videos
mt: Filmati

[ctx: #4]
en: TV-Guide
mt: Il-Gwida

[ctx: #7]
en: File manager
mt: Fajls

[ctx: #8]
en: Weather
mt: It-Temp

[ctx: #11]
en: Monday
mt: It-Tnejn

[ctx: #12]
en: Tuesday
mt: It-Tlieta

[ctx: #13]
en: Wednesday
mt: L-Erbgħa

[ctx: #14]
en: Thursday
mt: Il-Ħamis

[ctx: #15]
en: Friday
mt: Il-Ġimgħa

[ctx: #16]
en: Saturday
mt: Is-Sibt

[ctx: #17]
en: Sunday
mt: Il-Ħadd

[ctx: #21]
en: January
mt: Jannar

[ctx: #22]
en: February
mt: Frar

[ctx: #23]
en: March
mt: Marzu

[ctx: #25]
en: May
mt: Mejju

[ctx: #26]
en: June
mt: Ġunju

[ctx: #27]
en: July
mt: Lulju

[ctx: #28]
en: August
mt: Awwissu

[ctx: #29]
en: September
mt: Settembru

[ctx: #30]
en: October
mt: Ottubru

[ctx: #31]
en: November
mt: Novembru

[ctx: #32]
en: December
mt: Diċembru

[ctx: #41]
en: Mon
mt: Tne

[ctx: #42]
en: Tue
mt: Tli

[ctx: #43]
en: Wed
mt: Erb

[ctx: #44]
en: Thu
mt: Ħam

[ctx: #45]
en: Fri
mt: Ġim

[ctx: #46]
en: Sat
mt: Sib

[ctx: #47]
en: Sun
mt: Ħad

[ctx: #52]
en: Feb
mt: Fra

[ctx: #55]
en: May
mt: Mej

[ctx: #56]
en: Jun
mt: Ġun

[ctx: #57]
en: Jul
mt: Lul

[ctx: #58]
en: Aug
mt: Aww

[ctx: #59]
en: Sep
mt: Set

[ctx: #60]
en: Oct
mt: Ott

[ctx: #62]
en: Dec
mt: Diċ

[ctx: #83]
en: W
mt: ok

[ctx: #88]
en: South
mt: Nofsinhar

[ctx: #89]
en: North
mt: Tramuntana

[ctx: #90]
en: West
mt: Punent

[ctx: #91]
en: East
mt: Lvant

[ctx: #92]
en: Variable
mt: Varjabbli

[ctx: #98]
en: View: Auto
mt: Uri: Awto

[ctx: #99]
en: View: Auto big
mt: Uri: Awto Kbar

[ctx: #100]
en: View: Icons
mt: Uri: Ajkons

[ctx: #101]
en: View: List
mt: Uri: Lista

[ctx: #102]
en: Scan
mt: Fittex

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
mt: Ordni: Isem

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
mt: Ordni: Data

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
mt: Ordni: Kobor

[ctx: #106]
en: No
mt: Le

[ctx: #107]
en: Yes
mt: Iva

[ctx: #108]
en: Slideshow
mt: Slajdxow

[ctx: #109]
en: Create thumbs
mt: Oħloq Kopja Zgħira

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
mt: Oħloq Kopja Zgħira

[ctx: #112]
en: Paused
mt: PAWSA

[ctx: #113]
en: Update failed
mt: Fajls : Sors

[ctx: #114]
en: Installation failed
mt: Fajls : Destinazzjoni

[ctx: #115]
en: Copy
mt: Ikkopja

[ctx: #116]
en: Move
mt: Mexxi

[ctx: #117]
en: Delete
mt: Ħassar

[ctx: #118]
en: Rename
mt: Semmi

[ctx: #119]
en: New folder
mt: Fowlder ġdid

[ctx: #120]
en: Confirm file copy
mt: Tikkonferma li Tikkopja

[ctx: #121]
en: Confirm file move
mt: Tikkonferma li Tmexxi

[ctx: #123]
en: Copy these files?
mt: Tikkopja dawn il-fajls?

[ctx: #124]
en: Move these files?
mt: Tmexxi dawn il-fajls?

[ctx: #125]
en: Delete these files? - Deleting files cannot be undone!
mt: Tħassar dawn il-fajls?

[ctx: #126]
en: Status
mt: Stat

[ctx: #127]
en: Objects
mt: Oġġetti

[ctx: #128]
en: General
mt: Ġenerali

[ctx: #129]
en: Slideshow
mt: Slajdxow

[ctx: #130]
en: System info
mt: Is-Sistema

[ctx: #131]
en: Display
mt: Screen

[ctx: #133]
en: Artists
mt: Artisti

[ctx: #134]
en: Songs
mt: Diski

[ctx: #135]
en: Genres
mt: Ġeneru

[ctx: #137]
en: Search
mt: Fittex

[ctx: #138]
en: System Information
mt: Is-Sistema

[ctx: #139]
en: Temperatures:
mt: Temperaturi:

[ctx: #142]
en: Time:
mt: Ħin:

[ctx: #143]
en: Current:
mt: Bħalissa:

[ctx: #144]
en: Build:
mt: Verżjoni:

[ctx: #146]
en: Type:
mt: Tip:

[ctx: #147]
en: Static
mt: Statiku

[ctx: #149]
en: MAC address
mt: MAC

[ctx: #150]
en: IP address
mt: IP:

[ctx: #154]
en: Storage
mt: Spazju

[ctx: #155]
en: Drive
mt: Diska

[ctx: #156]
en: Free
mt: Vojt

[ctx: #157]
en: Video
mt: Stampa

[ctx: #158]
en: Free memory
mt: Memorja Vojta

[ctx: #159]
en: No link
mt: Ebda link

[ctx: #160]
en: Free
mt: Vojta

[ctx: #161]
en: Unavailable
mt: Mhux Disponibbli

[ctx: #162]
en: Tray open
mt: Trej Miftuħ

[ctx: #163]
en: Reading
mt: Jaqra

[ctx: #164]
en: No disc
mt: Bla Diska

[ctx: #165]
en: Disc present
mt: Diska ġewwa

[ctx: #166]
en: Skin
mt: Qoxra:

[ctx: #169]
en: Resolution
mt: Resolution:

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate to match video
mt: Album:

[ctx: #172]
en: Release date
mt: Data tal-ħrug:

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
mt: Rati:

[ctx: #175]
en: Moods
mt: Tones:

[ctx: #176]
en: Styles
mt: Stil:

[ctx: #179]
en: Song
mt: Diska

[ctx: #180]
en: Duration
mt: Tul

[ctx: #181]
en: Select album
mt: Għażel album

[ctx: #182]
en: Tracks
mt: Treks

[ctx: #183]
en: Review
mt: Irrevedi

[ctx: #184]
en: Refresh
mt: Ġedded

[ctx: #185]
en: Searching album
mt: Tfittxija għall-album

[ctx: #187]
en: No albums found!
mt: Ma nstab l-ebda album!

[ctx: #188]
en: Select all
mt: Għażel kollox

[ctx: #189]
en: Scanning media info
mt: Niskenja nformazzjoni tal-medja

[ctx: #190]
en: Save
mt: Żomm

[ctx: #191]
en: Shuffle
mt: Ħawwad

[ctx: #192]
en: Clear
mt: Ħassar

[ctx: #193]
en: Scan
mt: Fittex

[ctx: #194]
en: Searching...
mt: Tfittxija għal...

[ctx: #195]
en: No info found!
mt: Ma nstabet l-ebda nformazzjoni!

[ctx: #196]
en: Select movie:
mt: Għazel filmat:

[ctx: #197]
en: Querying %s info
mt: Tfittxija għall-informazzjoni minn %s

[ctx: #198]
en: Loading movie details
mt: Dettalja tal-filmat qed jinqraw

[ctx: #199]
en: Web interface
mt: Direttur:

[ctx: #202]
en: Tagline
mt: Tagline:

[ctx: #203]
en: Plot outline
mt: Fil-qosor:

[ctx: #205]
en: Votes
mt: Voti

[ctx: #206]
en: Cast
mt: Kast

[ctx: #208]
en: Play
mt: Ara

[ctx: #209]
en: Next
mt: Li jmiss

[ctx: #210]
en: Previous
mt: Ta' qabel

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
mt: Ikkalibra UI

[ctx: #214]
en: Video calibration...
mt: Ikkalibra Vidjo

[ctx: #216]
en: Zoom amount
mt: Saħħa Lenti

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
mt: Ġebbed

[ctx: #218]
en: DVD drive
mt: Diska DVD

[ctx: #219]
en: Please insert disc
mt: Daħħal diska

[ctx: #220]
en: Remote share
mt: Remote Share

[ctx: #221]
en: Network is not connected
mt: Network mhux imqabbad

[ctx: #222]
en: Cancel
mt: Waqqaf

[ctx: #224]
en: Speed
mt: Veloċita'

[ctx: #225]
en: Vertical Shift
mt: Ħin Tranżitorju

[ctx: #227]
en: Lookup audio CD track names from freedb.org
mt: Uza CDDB

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
mt: Ħawwad Plejlist meta taqra

[ctx: #229]
en: HDD spindown time
mt: HD Spindown time (mins)

[ctx: #230]
en: Video filters
mt: Filters

[ctx: #231]
en: None
mt: Xejn

[ctx: #232]
en: Point
mt: Punt

[ctx: #236]
en: Gaussian cubic
mt: Gaussian Cubic

[ctx: #237]
en: Minification
mt: Minification:

[ctx: #238]
en: Magnification
mt: Magnification:

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
mt: Ħassar Playlist x'ħin tlesti

[ctx: #240]
en: Display Mode
mt: Daħħal u Ara DVD-Video

[ctx: #241]
en: Full Screen #%d
mt: Daħħal u Ara VCD/SVCD

[ctx: #242]
en: Windowed
mt: Daħħal u Isma CD Awdjo

[ctx: #243]
en: Refresh Rate
mt: Daħħal u Ilgħab Logħob tal-XBOX

[ctx: #244]
en: Full screen
mt: Daħħal u Ara Filmati

[ctx: #245]
en: Sizing: (%i,%i)->(%i,%i) (Zoom x%2.2f) AR:%2.2f:1 (Pixels: %2.2f:1) (VShift: %2.2f)
mt: Daħħal u Isma Mużika

[ctx: #248]
en: Language
mt: Lingwa

[ctx: #249]
en: Music
mt: Mużika

[ctx: #251]
en: Select destination directory
mt: Għażel destinazzjoni

[ctx: #253]
en: Number of channels
mt: Numru ta' kanali

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
mt: Tfittxija għall-informazzjoni CDDB minn freedb

[ctx: #257]
en: Error
mt: Problema

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
mt: Uża ID3 tags

[ctx: #259]
en: Opening
mt: Niftaħ

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
mt: stennija għall-bidu....

[ctx: #262]
en: Scripts output
mt: Output tal-iskripts

[ctx: #263]
en: Allow control of Kodi via HTTP
mt: HTTP server:

[ctx: #264]
en: Record
mt: Irrekordja

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
mt: Ieqaf Rek.

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
mt: Ordni: Trek

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
mt: Ordni: Ħin

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
mt: Ordni: Title

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
mt: Ordni: Artist

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
mt: Ordni: Album

[ctx: #271]
en: Top 100
mt: L-ewwel 100

[ctx: #272]
en: Top-Left overscan compensation
mt: Xellug Fuq Overscan Compensation

[ctx: #273]
en: Bottom-Right overscan compensation
mt: Lemin Isfel Overscan Compensation

[ctx: #274]
en: Subtitle positioning
mt: Pożizzjoni tas-Sottotitoli

[ctx: #275]
en: Pixel ratio adjustment
mt: Pixel Ratio Adjustment

[ctx: #276]
en: Adjust the arrow to change the amount of overscan
mt: Mexxi l-vleġġa biex tbiddel l-ammont tal-overscan

[ctx: #277]
en: Adjust the bar to change the subtitles position
mt: Mexxi l-isbarra biex tbiddel il-pożizzjoni tas-Sottotitoli

[ctx: #278]
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
mt: Ibdel ir-rettanglu biex jigi kaxxa perfetta

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
mt: Problema biex jinqraw is-Settings

[ctx: #280]
en: Using default settings
mt: using default fallbacks

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
mt: Iċċekkja l-.xml fajls

[ctx: #282]
en: Found %i items
mt: instabu %i oġġetti

[ctx: #283]
en: Search results
mt: Riżultati tat-tfittxija

[ctx: #284]
en: No results found
mt: Ma nstabux riżultati

[ctx: #287]
en: Subtitles
mt: Sottotitloi

[ctx: #289]
en: Size
mt: Kobor

[ctx: #290]
en: Dynamic range compression
mt: Dynamic Range Compression

[ctx: #292]
en: Audio
mt: Awdjo

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
mt: Fittex Sottotitoli

[ctx: #294]
en: Create bookmark
mt: Oħloq bookmark

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
mt: Ħassar bookmarks

[ctx: #297]
en: Audio offset
mt: Delay tal-Awdjo

[ctx: #298]
en: Bookmarks
mt: Bukmarks

[ctx: #303]
en: Delay
mt: Ittardja

[ctx: #304]
en: Language
mt: Lingwa

[ctx: #305]
en: Enabled
mt: Jintuza

[ctx: #306]
en: Non-interleaved
mt: Non-Interleaved

[ctx: #312]
en: (0=auto)
mt: (0=awto)

[ctx: #313]
en: Cleaning database
mt: Innaddaf d-database

[ctx: #314]
en: Preparing...
mt: Preparazzjoni...

[ctx: #315]
en: Database error
mt: Problema fid-Database

[ctx: #316]
en: Searching songs...
mt: Tfittxija għal diski...

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
mt: Database ġiet imnaddfa

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
mt: Innaddaf diski

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
mt: Problema fl-organizzar tad-diski

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
mt: Innaddaf artisti...

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
mt: Problema fl-organizzar tal-artisti

[ctx: #322]
en: Cleaning genres...
mt: Innaddaf Ġeneru...

[ctx: #323]
en: Error cleaning genres
mt: Problema fl-organizzar tal-Ġeneru

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
mt: Innaddaf paths...

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
mt: Problema fl-organizzar tal-paths

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
mt: Innaddaf albums...

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
mt: Problema fl-organizzar tal-albums

[ctx: #328]
en: Writing changes...
mt: Tibdiliet qed jiġu rrekordjati...

[ctx: #329]
en: Error writing changes
mt: Problema biex it-tibdiliet jiġu rrekordjati

[ctx: #330]
en: This may take some time...
mt: Dan il-proċess jista jdum...

[ctx: #331]
en: Compressing database...
mt: Database qed tiġi kkompressata...

[ctx: #332]
en: Error compressing database
mt: Problema biex id-database tiġi kkompressata

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
mt: Trid tnaddaf il-Librerija?

[ctx: #334]
en: Clean library...
mt: Innaddaf il-Librerija...

[ctx: #335]
en: Start
mt: Ibda

[ctx: #336]
en: Framerate conversion
mt: Framerate Conversion

[ctx: #338]
en: Fixed
mt: Mgħaġġel

[ctx: #340]
en: Various artists
mt: Artisti Varji

[ctx: #341]
en: Play disc
mt: Ara DVD

[ctx: #342]
en: Movies
mt: Filmati

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
mt: Irranġa Framerate

[ctx: #344]
en: Actors
mt: Atturi

[ctx: #345]
en: Year
mt: Sena

[ctx: #350]
en: Programs
mt: Programmi

[ctx: #351]
en: Off
mt: Mitfi

[ctx: #352]
en: Dim
mt: Baxx

[ctx: #353]
en: Black
mt: Iswed

[ctx: #354]
en: Matrix trails
mt: Matrix Trails

[ctx: #355]
en: Screensaver time
mt: Skrinsejver Idle Timeout

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
mt: Skrinsejver Mode

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
mt: Shutdown Idle Timeout

[ctx: #358]
en: All albums
mt: L-albums kollha

[ctx: #359]
en: Recently added albums
mt: L-albums riċenti

[ctx: #360]
en: Screensaver
mt: Skrinsejver

[ctx: #361]
en: R. Slideshow
mt: R. SlideShow

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
mt: Skrinsejver Fade Level

[ctx: #363]
en: Sort by: File
mt: Ordni: File

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
mt: Ordni: Isem

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
mt: Ordni: Sena

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
mt: Ordni: Rating

[ctx: #368]
en: IMDb
mt: IMDB

[ctx: #369]
en: Title
mt: Titlu

[ctx: #370]
en: Thunderstorms
mt: Tempesti

[ctx: #371]
en: Partly
mt: Kemxejn

[ctx: #372]
en: Mostly
mt: L-biċċa l-kbira

[ctx: #373]
en: Sunny
mt: Xemxi

[ctx: #374]
en: Cloudy
mt: Msaħħab

[ctx: #375]
en: Snow
mt: Silġ

[ctx: #376]
en: Rain
mt: Xita

[ctx: #377]
en: Light
mt: Ħafif

[ctx: #380]
en: Showers
mt: Rxiex

[ctx: #381]
en: Few
mt: Ftit

[ctx: #383]
en: Wind
mt: Riħ

[ctx: #384]
en: Strong
mt: Qawwi

[ctx: #385]
en: Fair
mt: Ħafif

[ctx: #386]
en: Clear
mt: Ċar

[ctx: #387]
en: Clouds
mt: Sħab

[ctx: #388]
en: Early
mt: Kmieni

[ctx: #389]
en: Shower
mt: Rxiex

[ctx: #390]
en: Flurries
mt: Borra

[ctx: #391]
en: Low
mt: Baxx

[ctx: #392]
en: Medium
mt: Medju

[ctx: #393]
en: High
mt: Għoli

[ctx: #394]
en: Fog
mt: Ċpar

[ctx: #396]
en: Select location
mt: Għażel Lokalita'

[ctx: #397]
en: Refresh time
mt: Refresh Time

[ctx: #398]
en: Temperature units
mt: Kejl tat-Temperatura

[ctx: #399]
en: Speed units
mt: Kejl tal-Veloċita'

[ctx: #400]
en: Weather
mt: It-Temp

[ctx: #402]
en: Feels like
mt: Tħossok

[ctx: #403]
en: UV index
mt: UV Index

[ctx: #404]
en: Wind
mt: Riħ

[ctx: #405]
en: Dew point
mt: Dew Point

[ctx: #406]
en: Humidity
mt: Umdita'

[ctx: #409]
en: Defaults
mt: Difolts

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
mt: Aċċess għall-weather.com

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
mt: Tfittxija għat-Temp ta':

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
mt: Problemi biex jinkiseb it-Temp

[ctx: #413]
en: Manual
mt: Manwali

[ctx: #414]
en: No review for this album
mt: L-ebda artiklu għal dan l-album

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
mt: Inniżżel tambnejl...

[ctx: #416]
en: Not available
mt: Mhux disponibbli

[ctx: #417]
en: View: Big icons
mt: Uri: Big Ajkons

[ctx: #418]
en: Low
mt: Filmati/Generi

[ctx: #419]
en: High
mt: Filmati/Atturi

[ctx: #422]
en: Delete album info
mt: Ħassar informazzjoni dwar albums

[ctx: #423]
en: Delete CD information
mt: Ħassar informazzjoni min CDDB

[ctx: #424]
en: Select
mt: Għażel

[ctx: #425]
en: No album information found
mt: L-ebda album ma nstab.

[ctx: #426]
en: No CD information found
mt: L-ebda CDDB info ma nstab.

[ctx: #427]
en: Disc
mt: Diska:

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
mt: Please insert the following CD/DVD

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
mt: Ordni: DVD#

[ctx: #431]
en: No cache
mt: No Cache

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
mt: Ħassar filmat mil-librerija

[ctx: #433]
en: Really remove '%s'?
mt: Żgur li trid tħassar '%s'?

[ctx: #437]
en: Removable disk
mt: Duration:

[ctx: #438]
en: Opening file
mt: Niftaħ il-fajl

[ctx: #442]
en: Local network
mt: LAN

[ctx: #444]
en: Video
mt: Vidjo

[ctx: #445]
en: Audio
mt: Awdjo

[ctx: #447]
en: Autorun media
mt: X'jiġri

[ctx: #449]
en: Enabled
mt: Jintuża

[ctx: #450]
en: Columns
mt: Kolonni

[ctx: #451]
en: Row 1 address
mt: Filliera 1 adress:

[ctx: #452]
en: Row 2 address
mt: Filliera 2 adress:

[ctx: #453]
en: Row 3 address
mt: Filliera 3 adress:

[ctx: #454]
en: Row 4 address
mt: Filliera 4 adress:

[ctx: #455]
en: Rows
mt: Fillieri :

[ctx: #456]
en: Mode
mt: Mode:

[ctx: #457]
en: Switch view
mt: Uri Differenti

[ctx: #460]
en: Audio stream
mt: Audio Stream

[ctx: #461]
en: [active]
mt: [attiv]

[ctx: #462]
en: Subtitle
mt: Sottotitoli

[ctx: #465]
en: Contrast
mt: Kuntrast

[ctx: #467]
en: Type
mt: Tip

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
mt: Mexxi żbarra biex tibdel il-pożizzjoni tal-osd

[ctx: #469]
en: OSD position
mt: Pożizzjoni tal-OSD

[ctx: #470]
en: Credits
mt: Krediti

[ctx: #474]
en: Off
mt: Mitfi

[ctx: #475]
en: Music only
mt: Mużika Biss

[ctx: #476]
en: Music & video
mt: Mużika u Filmati

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
mt: Playlist mhux miftuħa

[ctx: #479]
en: Skin & language
mt: Qoxra u Lingwa

[ctx: #481]
en: Audio options
mt: Opzjoni Awdjo

[ctx: #482]
en: About Kodi
mt: Dwar Kodi

[ctx: #485]
en: Delete album
mt: Ħassar album

[ctx: #486]
en: Repeat
mt: Irrepeti

[ctx: #487]
en: Repeat one
mt: Irrepeti Waħda

[ctx: #488]
en: Repeat folder
mt: Irrepeti Fowlder playlist

[ctx: #489]
en: Play the next song automatically
mt: Uża playlist in songs

[ctx: #491]
en: - Use big icons
mt: Uża ajkons kbar

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
mt: Kabbar Sottotitoli

[ctx: #493]
en: Advanced options (Experts Only!)
mt: Advanced Options (Experts Biss!)

[ctx: #494]
en: Overall audio headroom
mt: Overall Audio Headroom

[ctx: #495]
en: Upsample videos to GUI resolution
mt: Kabbar filmati skond il-GUI resolution

[ctx: #496]
en: Calibration
mt: Ikkalibra

[ctx: #497]
en: Show file extensions
mt: Aħbi Media Extensions

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
mt: Issortja: Bit-Tip

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
mt: Ma qbadtx ma www.allmusic.com

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
mt: Informazzjoni tal-album ma nizlitx

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
mt: Infittex ismijiet tal-album

[ctx: #502]
en: Open
mt: Miftuħa

[ctx: #503]
en: Busy
mt: Użata

[ctx: #504]
en: Empty
mt: Vojta

[ctx: #505]
en: Loading media info from files...
mt: Naqra Media Info mill-fajls

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
mt: Ordni: Użu

[ctx: #512]
en: Startup window
mt: Startup Window

[ctx: #513]
en: Home window
mt: Home Window

[ctx: #514]
en: Manual settings
mt: Settings Manwali

[ctx: #515]
en: Genre
mt: Ġeneru

[ctx: #517]
en: Recently played albums
mt: Albums mismugħha riċentament

[ctx: #518]
en: Launch
mt: Tellaq

[ctx: #519]
en: Launch in...
mt: Tellaq ġo..

[ctx: #521]
en: Compilations
mt: Kumpilazzjoni

[ctx: #522]
en: Remove source
mt: Neħħi Sors

[ctx: #523]
en: Switch media
mt: Eqleb Media

[ctx: #524]
en: Select playlist
mt: Għażel Playlist

[ctx: #525]
en: New playlist...
mt: Plejlist ġdida

[ctx: #526]
en: Add to playlist
mt: Żid mal-Playlist

[ctx: #527]
en: Manually add to library
mt: Żid fil-Librerija manwalment

[ctx: #528]
en: Enter title
mt: Daħħal Isem

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
mt: Probelma: Isem Doppju

[ctx: #530]
en: Select genre
mt: Għażel Ġeneru

[ctx: #531]
en: New genre
mt: Żid Ġeneru

[ctx: #532]
en: Manual addition
mt: Żid Manwali

[ctx: #533]
en: Enter genre
mt: Daħħal Ġeneru

[ctx: #534]
en: View: %s
mt: Ara: %s

[ctx: #535]
en: List
mt: Lista

[ctx: #536]
en: Icons
mt: Ajkons

[ctx: #537]
en: Big list
mt: Lista Kbira

[ctx: #538]
en: Big icons
mt: Ajkons Kbar

[ctx: #539]
en: Wide
mt: Wiegħsa

[ctx: #540]
en: Big wide
mt: Wiegħsa Kbir

[ctx: #541]
en: Album icons
mt: Ajkon tal-Album

[ctx: #542]
en: DVD icons
mt: Ajkon tad-DVD

[ctx: #544]
en: Media info
mt: Info tal-Media

[ctx: #549]
en: Number
mt: Numru

[ctx: #550]
en: Sort by: %s
mt: Ordni: %s

[ctx: #551]
en: Name
mt: Isem

[ctx: #552]
en: Date
mt: Data

[ctx: #553]
en: Size
mt: Kobor

[ctx: #554]
en: Track
mt: Trekk

[ctx: #555]
en: Time
mt: Ħin

[ctx: #556]
en: Title
mt: Titlu

[ctx: #561]
en: File
mt: Fajl

[ctx: #562]
en: Year
mt: Sena

[ctx: #564]
en: Type
mt: Tip

[ctx: #565]
en: Usage
mt: Użu

[ctx: #566]
en: Album artist
mt: Artist tal-album

[ctx: #567]
en: Play count
mt: Drabi mismugħ

[ctx: #568]
en: Last played
mt: L-aħħar smajt

[ctx: #569]
en: Comment
mt: Kumment

[ctx: #570]
en: Date added
mt: Ġie miżjud

[ctx: #572]
en: Studio
mt: Studjo

[ctx: #574]
en: Country
mt: Pajjiż

[ctx: #580]
en: Sort direction
mt: Direzzjoni tal-Ordni

[ctx: #581]
en: Sort method
mt: Metodu tal-Ordni

[ctx: #582]
en: View mode
mt: View Mode

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
mt: Ftakar il-View għal kannestri differenti

[ctx: #584]
en: Ascending
mt: Żgħir għal Kbir

[ctx: #585]
en: Descending
mt: Kbir għal Żgħir

[ctx: #586]
en: Edit playlist
mt: Biddel Playlist

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
mt: Ħassar Party Mode

[ctx: #589]
en: Party mode
mt: Party Mode

[ctx: #591]
en: Off
mt: Xejn

[ctx: #592]
en: One
mt: Darba

[ctx: #593]
en: All
mt: Kollox

[ctx: #594]
en: Off
mt: Xejn

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
mt: Irrepeti: Xejn

[ctx: #596]
en: Repeat: One
mt: Irrepeti: Darba

[ctx: #597]
en: Repeat: All
mt: Irrepeti: Kollox

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
mt: Rip CD Audio

[ctx: #601]
en: Medium
mt: Medju

[ctx: #603]
en: Extreme
mt: Estrem

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
mt: Constant Bit Rate

[ctx: #607]
en: To:
mt: Għal:

[ctx: #608]
en: Could not rip CD or track
mt: Problema biex nirripja CD jew Trekk

[ctx: #609]
en: CDDARipPath is not set.
mt: CDDARipPath mhux issettjat.

[ctx: #610]
en: Rip audio track
mt: Nirripja Trekk tal-Awdjo

[ctx: #620]
en: Audio CDs
mt: CD Ripping

[ctx: #622]
en: Quality
mt: Kwalita

[ctx: #623]
en: Bitrate
mt: Bit Rate

[ctx: #624]
en: Include track number
mt: Inkludi numru tat-trekk

[ctx: #625]
en: All songs of
mt: Diski kollha għal

[ctx: #629]
en: View mode
mt: View Mode

[ctx: #630]
en: Normal
mt: Normali

[ctx: #631]
en: Zoom
mt: Lenti

[ctx: #632]
en: Stretch 4:3
mt: Ġebbed 4:3

[ctx: #633]
en: Wide Zoom
mt: Ġebbed 14:9

[ctx: #634]
en: Stretch 16:9
mt: Ġebbed 16:9

[ctx: #635]
en: Original Size
mt: Qis originali

[ctx: #639]
en: Use track levels
mt: Uża Track Levels

[ctx: #640]
en: Use album levels
mt: Uża Album Levels

[ctx: #644]
en: Crop black bars
mt: Crop Black Bars

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
mt: Niftaħ fajl kbir. Inkompli?

[ctx: #646]
en: Remove from library
mt: Neħħi mil-Librerija

[ctx: #647]
en: Export video library
mt: Esporta Librerija tal-Vidjos

[ctx: #648]
en: Import video library
mt: Importa Librerija tal-Vidjos

[ctx: #649]
en: Importing
mt: Nimporta

[ctx: #650]
en: Exporting
mt: Nesporta

[ctx: #651]
en: Browse for library
mt: Ara Librerija

[ctx: #652]
en: Years
mt: Snin

[ctx: #653]
en: Update library
mt: Aġġorna Librerija

[ctx: #654]
en: Show debug info
mt: Uri Debug Info

[ctx: #655]
en: Browse for executable
mt: Fittex għal programmi

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
mt: Fittex għal Playlist

[ctx: #657]
en: Browse for folder
mt: Fittex għal fowlder

[ctx: #658]
en: Song information
mt: Informazzjoni tad-diska

[ctx: #659]
en: Non-linear stretch
mt: Kumment:

[ctx: #660]
en: Volume amplification
mt: Amplifikazzjoni tal-Volum

[ctx: #661]
en: Choose export folder
mt: Għażel Fowlder tal-Export

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
mt: Cleaning up Library

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
mt: Inneħħi diski qodma mill-Librerija

[ctx: #702]
en: This path has been scanned before
mt: Dan is-sors diġa proċessat qabel

[ctx: #708]
en: Use an HTTP proxy server to access the internet
mt: Attiva HTTP Proxy

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
mt: Port mhux validu. Irid ikun bejn 1 u 65535.

[ctx: #713]
en: HTTP proxy
mt: HTTP Proxy

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
mt: Awto (DHCP)

[ctx: #717]
en: Manual (Static)
mt: Manwali (Static)

[ctx: #719]
en: IP address
mt: IP:

[ctx: #723]
en: Save & restart
mt: Issevja w irristartja

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
mt: Indirizz mhux validu. Irid ikun AAA.BBB.CCC.DDD

[ctx: #725]
en: with numbers between 0 and 255.
mt: b'numri bejn 0 u 255.

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
mt: Tibdil mhux issejvjat. Tkompli bla ma tissevja?

[ctx: #727]
en: Web server
mt: Web Server

[ctx: #728]
en: FTP server
mt: FTP Server

[ctx: #732]
en: Save & apply
mt: Issevja w Uża

[ctx: #733]
en: Password
mt: Sigriet

[ctx: #734]
en: No pass
mt: Bla Sigriet

[ctx: #736]
en: Style
mt: Stil

[ctx: #737]
en: Colour
mt: Kulur

[ctx: #738]
en: Normal
mt: Normali

[ctx: #741]
en: Bold italics
mt: Bold Italics

[ctx: #742]
en: White
mt: abjad

[ctx: #743]
en: Yellow
mt: isfar

[ctx: #744]
en: Files
mt: Fajls

[ctx: #745]
en: No scanned information for this view
mt: Ma stabux dettalji għal din il-view

[ctx: #746]
en: Please turn off library mode
mt: Eqleb għal Files view

[ctx: #747]
en: Error loading image
mt: Problema biex naqra l-istampa

[ctx: #748]
en: Edit path
mt: Edit Path

[ctx: #750]
en: Are you sure?
mt: Tikkonferma?

[ctx: #751]
en: Removing source
mt: Inneħħi Sors

[ctx: #754]
en: Add program link
mt: Żid Link tal-Programm

[ctx: #755]
en: Edit program path
mt: Edit Program Path

[ctx: #756]
en: Edit program name
mt: Edit Program Name

[ctx: #757]
en: Edit path depth
mt: Edit Path Depth

[ctx: #759]
en: View: Big list
mt: Uri: Lista Kbira

[ctx: #760]
en: Yellow
mt: Isfar

[ctx: #761]
en: White
mt: Abjad

[ctx: #762]
en: Blue
mt: Ikħal

[ctx: #763]
en: Bright green
mt: Aħdar jgħajjat

[ctx: #764]
en: Yellow green
mt: Aħdar Safrani

[ctx: #765]
en: Cyan
mt: Ċelesti

[ctx: #766]
en: Light grey
mt: Riservat

[ctx: #767]
en: Grey
mt: Riservat

[ctx: #770]
en: Error %i: share not available
mt: Problema %i: share mhux disponibbli

[ctx: #772]
en: Audio output
mt: Audio Hardware

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
mt: Slideshow Folder

[ctx: #790]
en: Remote control
mt: Remote Events

[ctx: #791]
en: Allow programs on this system to control Kodi
mt: Attiva Remote Events

[ctx: #792]
en: Port
mt: Port tar-Remote Events

[ctx: #793]
en: Port range
mt: Port Range tar-Remote Events

[ctx: #794]
en: Allow programs on other systems to control Kodi
mt: Irċievi events minn kompjuters oħra

[ctx: #798]
en: Internet access
mt: Internet

[ctx: #998]
en: Add Music...
mt: XLink Kai

[ctx: #999]
en: Add Videos...
mt: Online Gaming

[ctx: #1002]
en: Kodi was unable to connect to the network location.
mt: Kodi ma rnexxielux jaqbad mad-destinazzjoni tan-network.

[ctx: #1003]
en: This could be due to the network not being connected.
mt: Dan jista jkun minħabba li n-network mhux imqabbad.

[ctx: #1004]
en: Would you like to add it anyway?
mt: Trid iżżidha xorta waħda?

[ctx: #1006]
en: IP address
mt: IP Address

[ctx: #1007]
en: Add network location
mt: Żid Network Location

[ctx: #1008]
en: Protocol
mt: Protokol

[ctx: #1009]
en: Server address
mt: Indirizz tas-Server

[ctx: #1010]
en: Server name
mt: Isem tas-Server

[ctx: #1011]
en: Remote path
mt: Remote Path

[ctx: #1012]
en: Shared folder
mt: Shared Folder

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
mt: Fittex network server

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
mt: Daħħal in-network address tas-server

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
mt: Daħħal il-fowlder fuq is-server

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
mt: Daħħal in-numru tal-port

[ctx: #1019]
en: Enter the username
mt: Daħħal username

[ctx: #1020]
en: Add %s source
mt: Żid Sors: %s

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
mt: Daħħal il-kannestri jew browżja għal sorsi ta' media.

[ctx: #1022]
en: Enter a name for this media Source.
mt: Daħħal isem għal dan is-sors ta' media.

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
mt: Fittex għal share ġdid

[ctx: #1024]
en: Browse
mt: Fittex

[ctx: #1025]
en: Could not retrieve directory information.
mt: Ma nstabux dettalji tal-fowlder.

[ctx: #1026]
en: Add source
mt: Żid Sors

[ctx: #1027]
en: Edit source
mt: Biddel Sors

[ctx: #1028]
en: Edit %s source
mt: Żid Sors: %s

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
mt: Daħħal l-isem il-ġdid

[ctx: #1030]
en: Browse for image
mt: Fittex Stampa

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
mt: Fittex Fowlder tal-istampi

[ctx: #1032]
en: Add network location...
mt: Żid Sors tan-Network...

[ctx: #1033]
en: Browse for file
mt: Fittex għal fajl

[ctx: #1034]
en: Submenu
mt: Menu Sekondarju

[ctx: #1035]
en: Enable submenu buttons
mt: Attiva Buttuni tal-Menu Sekondarju

[ctx: #1036]
en: Favourites
mt: Favoriti

[ctx: #1037]
en: Video Add-ons
mt: Plagins tal-Vidjo

[ctx: #1038]
en: Music Add-ons
mt: Plagins tal-Mużika

[ctx: #1039]
en: Picture Add-ons
mt: Plagins tal-iStampi

[ctx: #1040]
en: Loading directory
mt: Naqra fowlder

[ctx: #1041]
en: Retrieved %i items
mt: Ġibt %i oġġetti

[ctx: #1042]
en: Retrieved %i of %i items
mt: Ġibt %i oġġetti minn %i

[ctx: #1043]
en: Program Add-ons
mt: Plagins tal-Programmi

[ctx: #1045]
en: Add-on settings
mt: Settings tal-Plagin

[ctx: #1200]
en: SMB client
mt: SMB Client

[ctx: #1203]
en: Default username
mt: Default Username

[ctx: #1204]
en: Default password
mt: Sigriet Difolt

[ctx: #1207]
en: WINS server
mt: WINS-Server

[ctx: #1210]
en: Remove
mt: Neħħi

[ctx: #1211]
en: Music
mt: Mużika

[ctx: #1212]
en: Video
mt: Vidjo

[ctx: #1213]
en: Pictures
mt: Ritratti

[ctx: #1214]
en: Files
mt: Fajls

[ctx: #1215]
en: Music & video
mt: Mużika w Vidjo

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
mt: Mużika w Ritratti

[ctx: #1217]
en: Music & files
mt: Mużika w Fajls

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
mt: Vidjo w Ritratti

[ctx: #1219]
en: Video & files
mt: Vidjo and Fajls

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
mt: Ritratti w Fajls

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
mt: Mużika w Vidjo w Ritratti

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
mt: Mużika w Vidjo w Ritratti w Fajls

[ctx: #1223]
en: Disabled
mt: Mhux attiv

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
mt: Fajls, Mużika u Films

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
mt: Fajls, Stampi u Mużika

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
mt: Fajla, Stampi u Films

[ctx: #1229]
en: Music & programs
mt: Mużika u Programmi

[ctx: #1230]
en: Video & programs
mt: Films u Programmi

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
mt: Stampi u Programmi

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
mt: Programmi, Films, Mużika u Stampi

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
mt: Programmi, Films u Mużika

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
mt: Programmi, Stampi u Mużika

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
mt: Programmi, Stampi u Films

[ctx: #1381]
en: Extreme
mt: Estrem

[ctx: #1397]
en: and
mt: u

[ctx: #1399]
en: Late
mt: Tard

[ctx: #1400]
en: Isolated
mt: Iżolati

[ctx: #1401]
en: Thundershowers
mt: T-Showers

[ctx: #1402]
en: Thunder
mt: Ragħad

[ctx: #1403]
en: Sun
mt: Xemx

[ctx: #1404]
en: Heavy
mt: Qalil

[ctx: #1405]
en: in
mt: fil-

[ctx: #1406]
en: the
mt: il-

[ctx: #1407]
en: Vicinity
mt: Viċinanza

[ctx: #1408]
en: Ice
mt: Silġ

[ctx: #1410]
en: Calm
mt: Kalm

[ctx: #1411]
en: with
mt: bil-

[ctx: #1412]
en: windy
mt: bir-riħ

[ctx: #1414]
en: Thunderstorm
mt: T-Storm

[ctx: #1418]
en: Thunderstorms
mt: Tempesti

[ctx: #1427]
en: Smoke
mt: Baxx

[ctx: #1439]
en: and
mt: u

[ctx: #1441]
en: with
mt: bil-

[ctx: #1443]
en: of
mt: %s: %s MB of %s MB Vojta

[ctx: #1446]
en: Unknown
mt: Ma nafx

[ctx: #2050]
en: Runtime
mt: Tul:

[ctx: #10000]
en: Home
mt: Dħul

[ctx: #10001]
en: Programs
mt: Programmi

[ctx: #10002]
en: Pictures
mt: Stampi

[ctx: #10003]
en: File manager
mt: Fajls

[ctx: #10005]
en: Music
mt: Mużika

[ctx: #10006]
en: Videos
mt: Filmati

[ctx: #10007]
en: System information
mt: Informazzjoni tas-Sistema

[ctx: #10008]
en: Settings - General
mt: Settings->Ġenerali

[ctx: #10009]
en: Settings - Screen
mt: Settings->Screen

[ctx: #10010]
en: Settings - Appearance - GUI Calibration
mt: Settings->Screen->UI Calibration

[ctx: #10011]
en: Settings - Videos - Screen Calibration
mt: Settings->Screen->Screen Calibration

[ctx: #10012]
en: Settings - Pictures
mt: Settings->SlideShow

[ctx: #10013]
en: Settings - Programs
mt: Settings->Screen->Filters

[ctx: #10014]
en: Settings - Weather
mt: Settings->Mużika

[ctx: #10015]
en: Settings - Music
mt: Settings->Screen->Sottotitloi

[ctx: #10016]
en: Settings - System
mt: Settings->Screen->Skrinsejver

[ctx: #10017]
en: Settings - Videos
mt: Settings->Temp

[ctx: #10018]
en: Settings - Network
mt: Settings->Network

[ctx: #10019]
en: Settings - Appearance
mt: Settings->Apparenza

[ctx: #10020]
en: Scripts
mt: Settings->Scripts

[ctx: #10021]
en: Web Browser
mt: Filmati/Ġeneru

[ctx: #10025]
en: Videos
mt: Filmati/titlu

[ctx: #10028]
en: Videos/Playlist
mt: Filmati/plejlist

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
mt: Settings->Profili

[ctx: #10036]
en: Basic
mt: Bażiku

[ctx: #10038]
en: Advanced
mt: Avvanzat

[ctx: #10039]
en: Expert
mt: Espert

[ctx: #10043]
en: Help
mt: għajnuna

[ctx: #10131]
en: Lock settings
mt: Settings tal-Aċċess

[ctx: #10134]
en: Favourites
mt: Favoriti

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
mt: Settings tal-Plagin

[ctx: #10500]
en: Music/Playlist
mt: Diski/plejlist

[ctx: #10501]
en: Music/Files
mt: Diski/fajls

[ctx: #10502]
en: Music/Library
mt: Diski/albums

[ctx: #10503]
en: Playlist editor
mt: Plejlist Editor

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
mt: L-aqwa 100 diska

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
mt: L-aqwa 100 Album

[ctx: #10506]
en: Programs
mt: Programmi

[ctx: #10507]
en: Configuration
mt: Konfigurazzjoni

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
mt: Previżżjoni tat-temp

[ctx: #10509]
en: Network gaming
mt: Network Gaming

[ctx: #10510]
en: Extensions
mt: Estensjonijiet

[ctx: #10511]
en: System info
mt: Info tas-sistema

[ctx: #10516]
en: Music - Library
mt: Diski - Librerija

[ctx: #10517]
en: Now Playing - Music
mt: Qed Indoqq - Diski

[ctx: #10522]
en: Now Playing - Videos
mt: Qed nuri - Vidjo

[ctx: #10523]
en: Album info
mt: Info tal-Album

[ctx: #10524]
en: Movie info
mt: Info tal-Filmat

[ctx: #12001]
en: Music/Info
mt: Diski/info

[ctx: #12003]
en: Videos/Info
mt: Filmati/Info

[ctx: #12004]
en: Scripts/Info
mt: Programmi/Info

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
mt: Stampa Sħiħa

[ctx: #12009]
en: Rebuild index...
mt: Erġa Ibni l-indiċi...

[ctx: #12010]
en: Return to music window
mt: Lura għal My Music

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
mt: Lura għal My Video

[ctx: #12021]
en: Start from beginning
mt: Ibda mill-bidu

[ctx: #12022]
en: Resume from %s
mt: Kompli mill-aħħar

[ctx: #12321]
en: Ok
mt: ok

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
mt: Maqful! Daħħal il-Kowd...

[ctx: #12326]
en: Enter password
mt: Daħħal sigriet

[ctx: #12327]
en: Enter master code
mt: Daħħal Master Kowd

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
mt: Daħħal Unlock Kowd

[ctx: #12329]
en: or press C to cancel
mt: jew għafas C biex tikkanċċella

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
mt: Daħħal Gamepad button combo u għafas Start

[ctx: #12331]
en: press OK, or Back to cancel
mt: għafas Start, jew Back biex tikkanċċella

[ctx: #12332]
en: Set lock
mt: Issettja il-Lock

[ctx: #12333]
en: Unlock
mt: Neħħi l-Lock

[ctx: #12334]
en: Reset lock
mt: Erġa ssettja il-Lock

[ctx: #12335]
en: Remove lock
mt: Neħħi Lock

[ctx: #12337]
en: Numeric password
mt: Numeric Sigriet

[ctx: #12339]
en: Full-text password
mt: Sigriet Sħiħ

[ctx: #12340]
en: Enter new password
mt: Daħħal Sigriet ġdid

[ctx: #12341]
en: Re-Enter new password
mt: Erġa daħħal Sigriet ġdid

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
mt: Sigriet Ħażin,

[ctx: #12343]
en: retries left
mt: ċansijiet

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
mt: Sigrieti mdaħħla mhux l-istess.

[ctx: #12345]
en: Access denied
mt: Aċċess Miżmum

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
mt: Ċansijiet tas-sigriet użati kollha.

[ctx: #12348]
en: Item locked
mt: Item Locked

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
mt: Erġa ttiva l-Lock

[ctx: #12356]
en: Change lock
mt: Ibdel il-Lock

[ctx: #12357]
en: Source lock
mt: Qassam il-Lock

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
mt: Sigriet ma jistax ikun vojt. Erġa pprova.

[ctx: #12360]
en: Master lock
mt: Master Lock

[ctx: #12362]
en: Shutdown system if Master Lock retries exceeded
mt: Shutdown Xbox if Master Lock retries exceeded

[ctx: #12367]
en: Master code is not valid
mt: Master Code is not valid!

[ctx: #12368]
en: Please enter a valid master code
mt: Jekk jogħoġbok Daħħal Master Kowd tajjeb!

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
mt: Settings and My Files

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
mt: Uri kull stampa għal

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
mt: Uża Pan and Zoom effects

[ctx: #12383]
en: 12 hour clock
mt: Arloġġ 12 hour

[ctx: #12384]
en: 24 hour clock
mt: Arloġġ 24 hour

[ctx: #12385]
en: Day/Month
mt: Ġurnata/Xahar

[ctx: #12386]
en: Month/Day
mt: Xahar/Ġurnata

[ctx: #12390]
en: System uptime
mt: Ħin Mixgħul

[ctx: #12391]
en: Minutes
mt: Minuti

[ctx: #12392]
en: Hours
mt: Sigħat

[ctx: #12393]
en: Days
mt: Ġranet

[ctx: #12394]
en: Total uptime
mt: Total ta' ħin mixgħul

[ctx: #12600]
en: Weather
mt: It-temp

[ctx: #12900]
en: Screensaver
mt: Skrinsejver

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
mt: OSD Sħiħ

[ctx: #13000]
en: System
mt: Sistema

[ctx: #13001]
en: Immediate HD spindown
mt: Spindown tal-HD immedjata

[ctx: #13002]
en: Video only
mt: Vidjo Biss

[ctx: #13003]
en: - Delay
mt: - Stennija

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
mt: - L-anqas zmien tal-fajl

[ctx: #13005]
en: Shutdown
mt: Itfi

[ctx: #13100]
en: Flicker filter
mt: Filter Teptip

[ctx: #13106]
en: Disabled
mt: Mhux attiv

[ctx: #13107]
en: Enabled during video playback
mt: Attiva waqt li tara l-Vidjo

[ctx: #13108]
en: Always enabled
mt: Dejjem attiv

[ctx: #13113]
en: Disabled
mt: Mhux attiv

[ctx: #13115]
en: Always enabled
mt: Dejjem attiv

[ctx: #13131]
en: Disabled
mt: Mhux attiv

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
mt: Subnet Mask:

[ctx: #13160]
en: Gateway
mt: Gateway:

[ctx: #13170]
en: Never
mt: Qatt

[ctx: #13171]
en: Immediately
mt: Immedjatament

[ctx: #13172]
en: After %i secs
mt: wara %i sek.

[ctx: #13173]
en: HDD install date:
mt: HDD ġie nstallat

[ctx: #13174]
en: HDD power cycle count:
mt: HDD Power Cycle Count:

[ctx: #13200]
en: Profiles
mt: Profil

[ctx: #13201]
en: Delete profile '%s'?
mt: Ħassar profil '%s'?

[ctx: #13204]
en: Last loaded profile:
mt: L-aħħar Profil użat:

[ctx: #13205]
en: Unknown
mt: Ma nafx

[ctx: #13206]
en: Overwrite
mt: Ikteb fuq

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
mt: Search for Subtitles in RARs

[ctx: #13251]
en: Move item
mt: Mexxi

[ctx: #13252]
en: Move item here
mt: Mexxi Hawn

[ctx: #13253]
en: Cancel move
mt: Tmexxiex

[ctx: #13271]
en: CPU Usage:
mt: Veloċita’ tas-CPU:

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
mt: Xbox imqabbda imma DNS mhux disponibbli.

[ctx: #13277]
en: Storage
mt: Spazju

[ctx: #13278]
en: Default
mt: Difolt

[ctx: #13280]
en: Video
mt: Vidjo

[ctx: #13283]
en: Operating system:
mt: Verżjoni tal-Kernel:

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
mt: Veloċita’ tas-CPU:

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
mt: Video Encoder:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
mt: Screen Resolution:

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
mt: A/V Cable:

[ctx: #13294]
en: DVD region:
mt: DVD Region:

[ctx: #13296]
en: Connected
mt: Xbox Imqabbda

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
mt: Xbox mhux imqabbda. Iċċekkja Settings tan-Network

[ctx: #13299]
en: Target temperature
mt: Target Temperature

[ctx: #13300]
en: Fan speed
mt: Veloċita’ tal-Fan:

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
mt: Ikkontralla t-temperatura Awtomatikament

[ctx: #13302]
en: Fan speed override
mt: Kontroll veloċita’ tal-Fan

[ctx: #13303]
en: Fonts
mt: Font

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
mt: Attiva RSS Feeds

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
mt: Aħbi Kannestri Predeċessuri

[ctx: #13308]
en: Do you wish to reboot your system
mt: Tixtieq tirributja l-xbox

[ctx: #13309]
en: instead of just Kodi?
mt: minflok l-Kodi biss?

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
mt: Effett Zoom

[ctx: #13311]
en: Float effect
mt: Effett Float

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
mt: Riduzzjoni Black Bar

[ctx: #13313]
en: Restart
mt: Erġa Ibda

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
mt: Crossfade

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
mt: Regenerate Tambnejs

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
mt: Recursive Tambnejs

[ctx: #13317]
en: View slideshow
mt: Ara slajdxow

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
mt: Ara slajdxow suċċessivi

[ctx: #13320]
en: Stereo
mt: Sterjo

[ctx: #13321]
en: Left only
mt: Xellug biss

[ctx: #13322]
en: Right only
mt: Lemin biss

[ctx: #13323]
en: Enable karaoke support
mt: Attiva CD+G

[ctx: #13324]
en: Background transparency
mt: Background Transparenti

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
mt: Foreground Transparenti

[ctx: #13328]
en: %s not found
mt: %s ma nstabx

[ctx: #13329]
en: Error opening %s
mt: Ma stajtx niftah %s

[ctx: #13330]
en: Unable to load %s
mt: Ma stajtx ntella %s

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
mt: Problema: spiċċat il-memorja

[ctx: #13332]
en: Move up
mt: Tella l'fuq

[ctx: #13333]
en: Move down
mt: Niżżel l'isfel

[ctx: #13334]
en: Edit label
mt: Biddel l-Label

[ctx: #13335]
en: Make default
mt: Uża dejjem

[ctx: #13336]
en: Remove button
mt: Neħħi l-Buttona

[ctx: #13340]
en: Leave as is
mt: Ħalli kif inhu

[ctx: #13341]
en: Green
mt: Ahdar

[ctx: #13342]
en: Orange
mt: Orangjo

[ctx: #13343]
en: Red
mt: Ahmar

[ctx: #13344]
en: Cycle
mt: Dawwar

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
mt: Itfi LED waqt Filmat

[ctx: #13346]
en: Movie information
mt: Informazzjoni tal-Filmat

[ctx: #13347]
en: Queue item
mt: Itfa fil-Queue

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
mt: Fittex IMDb...

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
mt: Fittex għal kontenut ġdid

[ctx: #13351]
en: Album information
mt: Informazzjoni dwar l-album

[ctx: #13352]
en: Scan item to library
mt: Fittex fid-Database kollha

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
mt: Ieqaf Fittex

[ctx: #13354]
en: Render method
mt: Metodu ta' Render

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
mt: Pixel Shader - Kwalita Baxxa

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
mt: Hardware Overlays

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
mt: Pixel Shader - Kwalita Għolja

[ctx: #13358]
en: Play item
mt: Doqq din

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
mt: Issettja Tambnejl tal-Artist

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
mt: Oħloq Tambnejls

[ctx: #13361]
en: Enable voice
mt: Attiva l-Vuċi

[ctx: #13375]
en: Enable device
mt: Attiva l-apparat

[ctx: #13376]
en: Volume
mt: Volum

[ctx: #13377]
en: Default view mode
mt: Default View Mode

[ctx: #13378]
en: Default brightness
mt: Default Brightness

[ctx: #13379]
en: Default contrast
mt: Default Contrast

[ctx: #13380]
en: Default gamma
mt: Default Gamma

[ctx: #13381]
en: Resume video
mt: Resume Video

[ctx: #13382]
en: Voice mask - Port 1
mt: Voice Mask - Port 1

[ctx: #13383]
en: Voice mask - Port 2
mt: Voice Mask - Port 2

[ctx: #13384]
en: Voice mask - Port 3
mt: Voice Mask - Port 3

[ctx: #13385]
en: Voice mask - Port 4
mt: Voice Mask - Port 4

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
mt: Uża Time Based Seeking

[ctx: #13387]
en: Track naming template - right
mt: Track Naming Template Right

[ctx: #13388]
en: Preset
mt: Presets

[ctx: #13393]
en: Calculate size
mt: Ikkalkula l-kobor

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
mt: Ikkalkula l-kobor tal-Fowlder

[ctx: #13395]
en: Video settings
mt: Video Settings

[ctx: #13396]
en: Audio and subtitle settings
mt: Awdjo u Sottotitoli Settings

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
mt: Attiva Sottotitoli

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
mt: Bookmarks

[ctx: #13399]
en: Ignore articles when sorting (e.g. "the")
mt: Ignore "The" when sorting

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
mt: Crossfade albumtracks

[ctx: #13402]
en: Show track position
mt: Uri track position

[ctx: #13403]
en: Clear default
mt: Ħassar Difolt

[ctx: #13404]
en: Resume
mt: Kompli

[ctx: #13405]
en: Get thumb
mt: Ġib Tambnejl

[ctx: #13406]
en: Picture information
mt: Imformazzjoni dwar l-istampa

[ctx: #13407]
en: %s presets
mt: Preset %s

[ctx: #13408]
en: (IMDb user rating)
mt: (Rati tal-utenti IMDb)

[ctx: #13409]
en: Top 250
mt: L-ewwel 250:

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
mt: fanspeed minimu

[ctx: #13415]
en: Render method
mt: Metodu ta' Render

[ctx: #13441]
en: Use MPEG-2 VDPAU
mt: Uża MPEG-2 VDPAU

[ctx: #13443]
en: Use MPEG-4 VDPAU
mt: Uża MPEG-4 VDPAU

[ctx: #13445]
en: Use VC-1 VDPAU
mt: Uża VC-1 VDPAU

[ctx: #13447]
en: Use MPEG-2 VAAPI
mt: Uża MPEG-2 VAAPI

[ctx: #13449]
en: Use MPEG-4 VAAPI
mt: Uża MPEG-4 VAAPI

[ctx: #13451]
en: Use VC-1 VAAPI
mt: Uża VC-1 VAAPI

[ctx: #13507]
en: Medium
mt: Medju

[ctx: #13508]
en: High
mt: Għoli

[ctx: #13551]
en: Off
mt: Mitfi

[ctx: #13610]
en: Disabled
mt: Mhux attiv

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
mt: Inniżżel playlist file...

[ctx: #14004]
en: Downloading streams list...
mt: Inniżżel streams list...

[ctx: #14005]
en: Parsing streams list...
mt: Neżamina streams list...

[ctx: #14006]
en: Downloading streams list failed
mt: Streams list ma niżlitx

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
mt: Playlist file ma niżilx

[ctx: #14009]
en: Games directory
mt: Fowlder tal-Logħob

[ctx: #14010]
en: Auto switch to thumbs based on
mt: Autoswitch to Thumbs based on

[ctx: #14011]
en: Enable auto switching to thumbs view
mt: Enable Autoswitching to Thumbs View

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
mt: - Uri Ajkons Kbar

[ctx: #14013]
en: - Switch based on
mt: - Switch Based on

[ctx: #14015]
en: No files and at least one thumb
mt: No Files and at least one Thumb

[ctx: #14016]
en: At least one file and thumb
mt: At least one File and Thumb

[ctx: #14017]
en: Percentage of thumbs
mt: Percentage of Thumbs

[ctx: #14018]
en: View options
mt: View Options

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
mt: Ibdel Area Code 1

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
mt: Ibdel Area Code 2

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
mt: Ibdel Area Code 3

[ctx: #14022]
en: Library
mt: Librerija

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
mt: Daħħal l-aktar Villaġġ qrib tiegħek

[ctx: #14026]
en: Video cache - DVD-ROM
mt: Video Cache - DVDRom

[ctx: #14030]
en: Audio cache - DVD-ROM
mt: Audio Cache - DVDRom

[ctx: #14034]
en: DVD cache - DVD-ROM
mt: DVD Cache - DVDRom

[ctx: #14036]
en: Services
mt: Servers

[ctx: #14038]
en: Network settings changed
mt: Settings tan-network mibdula

[ctx: #14039]
en: Kodi requires to restart to change your
mt: Kodi tinhtieg reboot biex jigu affettwati

[ctx: #14040]
en: network setup.  Would you like to restart now?
mt: tibdiliet fin-network setup. Tagħmel restart issa?

[ctx: #14041]
en: Internet connection bandwidth limitation
mt: Post Processing

[ctx: #14043]
en: - Shutdown while playing
mt: - Itfi waqt li ddoqq

[ctx: #14045]
en: %i sec
mt: %i sek

[ctx: #14051]
en: Time format
mt: Format tal-ħin

[ctx: #14052]
en: Date format
mt: Format tad-Data

[ctx: #14053]
en: GUI filters
mt: GUI Filters

[ctx: #14055]
en: Use background scanning
mt: Fittex fil-background

[ctx: #14056]
en: Stop scan
mt: Ieqaf Fittex

[ctx: #14057]
en: Not possible while scanning for media info
mt: Mhux permess waqt tfittxija għall-informazzjoni tal-media

[ctx: #14058]
en: Film grain effect
mt: Film Grain Effect

[ctx: #14059]
en: Search for thumbnails on remote shares
mt: Fittex għal tambnejs personali fuq shares esterni

[ctx: #14060]
en: Unknown type cache - Internet
mt: Tip mhux magħruf Cache - Internet

[ctx: #14061]
en: Auto
mt: Awto

[ctx: #14062]
en: Enter username for
mt: Daħħal username għal

[ctx: #14063]
en: Date & time
mt: Data u Ħin

[ctx: #14064]
en: Set date
mt: Irranga id-Data

[ctx: #14065]
en: Set time
mt: Irranga il-Ħin

[ctx: #14066]
en: Enter the time in 24 hour HH:MM format
mt: Daħħal il-Ħin bil-format 24 hour HH:MM

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
mt: Daħħal id-Data bil-format DD/MM/YYYY

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
mt: Daħħal l-IP address

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
mt: Trid tapplika dawn it-tibdiliet?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
mt: Applika tibdiliet issa

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
mt: Ħalli fajls jinbidlilhom isimhom jew jigu mhassra

[ctx: #14074]
en: Set timezone
mt: Issetja Tajmzown

[ctx: #14075]
en: Use daylight saving time
mt: Uża Daylight Saving Time

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
mt: Żid mal-Favoriti

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
mt: Neħħi mill-Favoriti

[ctx: #14078]
en: Colours
mt: Kuluri

[ctx: #14080]
en: Timezone
mt: Żona tal-ħin

[ctx: #14090]
en: International
mt: Internazzjonali

[ctx: #14093]
en: Security
mt: Sigurtà

[ctx: #14098]
en: Play
mt: Ara

[ctx: #15014]
en: Keep
mt: Żomm

[ctx: #15015]
en: Remove
mt: Neħħi

[ctx: #15016]
en: Games
mt: Logħob

[ctx: #15019]
en: Add
mt: Zid

[ctx: #15052]
en: Password
mt: Sigriet

[ctx: #15102]
en: * All albums
mt: * Albums Kollha

[ctx: #15103]
en: * All artists
mt: * Artisti Kollha

[ctx: #15104]
en: * All songs
mt: * Diski Kollha

[ctx: #15105]
en: * All genres
mt: * Generi kollha

[ctx: #15108]
en: Navigation sounds
mt: Navigation Sounds

[ctx: #15109]
en: Skin default
mt: Qoxra Default

[ctx: #15111]
en: Theme
mt: Tema

[ctx: #15112]
en: Default theme
mt: Default Theme

[ctx: #15200]
en: Last.fm
mt: LastFM

[ctx: #15207]
en: Connected
mt: Imqabbad

[ctx: #15208]
en: Not connected
mt: Mhux imqabbad

[ctx: #15213]
en: Play using...
mt: Isma bil-...

[ctx: #15215]
en: Hide file names in thumbs view
mt: Aħbi l-ismijiet tal-fajls meta tara Thumbs

[ctx: #15216]
en: Play in party mode
mt: Doqq fil-Partymode

[ctx: #15301]
en: Could not connect to network server
mt: Mhux mqabbad man-network server

[ctx: #15302]
en: No servers found
mt: Ma nstab l-ebda server

[ctx: #15303]
en: Workgroup not found
mt: Workgroup ma nstabx

[ctx: #15310]
en: Opening multi-path source
mt: Opening multi-path bookmark

[ctx: #16000]
en: General
mt: Ġenerali

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
mt: Fittex CDDB

[ctx: #16004]
en: Play media from disc
mt: Doqq diski mid-diska

[ctx: #16008]
en: Enter new title
mt: Daħħal titlu ġdid

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
mt: Daħħal l-isem tal-Filmat

[ctx: #16010]
en: Enter the profile name
mt: Daħħal l-isem tal-Profil

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
mt: Daħħal l-isem tal-album

[ctx: #16012]
en: Enter the playlist name
mt: Daħħal l-isem tal-Playlist

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
mt: Daħħal isem ġdid tal-fajl

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
mt: Daħħal l-isem tal-Fowlder

[ctx: #16015]
en: Enter directory
mt: Daħħal fowlder

[ctx: #16017]
en: Enter search string
mt: Daħħal Search String

[ctx: #16018]
en: None
mt: Xejn

[ctx: #16019]
en: Auto select
mt: Għażel Awtomatikament

[ctx: #16020]
en: De-interlace
mt: DeInterlace

[ctx: #16022]
en: Bob (inverted)
mt: Bob (Inverted)

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
mt: Daħħal l-isem tal-Artist

[ctx: #16026]
en: Playback failed
mt: Playlist playback aborted

[ctx: #16027]
en: One or more items failed to play.
mt: Ħafna problemi konsekuttivi

[ctx: #16030]
en: Party mode aborted.
mt: Ħriġt minn Party Mode.

[ctx: #16031]
en: No matching songs in the library.
mt: Tfittxija fid-database bla riżultat.

[ctx: #16033]
en: Could not open database.
mt: Ma stajtx niftaħ id-database.

[ctx: #16034]
en: Could not get songs from database.
mt: Ma stajtx ingib id-diska mid-database.

[ctx: #16035]
en: Party mode playlist
mt: Plejlist Partymode

[ctx: #16039]
en: Off
mt: Xejn

[ctx: #16040]
en: Auto
mt: Awto

[ctx: #16100]
en: All Videos
mt: Filmati Kollha

[ctx: #16101]
en: Unwatched
mt: Ma Rajtx

[ctx: #16102]
en: Watched
mt: Rajt

[ctx: #16103]
en: Mark as watched
mt: Immarka li rajt

[ctx: #16104]
en: Mark as unwatched
mt: Immarka li ma rajtx

[ctx: #16105]
en: Edit title
mt: Biddel it-Titlu

[ctx: #16200]
en: Operation was aborted
mt: Hidma giet ikkanċellata

[ctx: #16201]
en: Copy failed
mt: Problema - Mhux ikkuppjat

[ctx: #16202]
en: Failed to copy at least one file
mt: Problema - Tal-inqas Fajl wieħed mhux ikkuppjat

[ctx: #16203]
en: Move failed
mt: Problema - Mhux imċaqlaq.

[ctx: #16204]
en: Failed to move at least one file
mt: Problema - Tal-inqas Fajl wieħed mhux imċaqlaq

[ctx: #16205]
en: Delete failed
mt: Problema - Mhux imħassar.

[ctx: #16206]
en: Failed to delete at least one file
mt: Problema - Tal-inqas Fajl wieħed mhux iħassar

[ctx: #16316]
en: Auto
mt: Awto

[ctx: #19014]
en: Fixed
mt: Mgħaġġel

[ctx: #19019]
en: Channels
mt: Stazzjonijiet

[ctx: #19021]
en: Radio
mt: Radju

[ctx: #19023]
en: TV channels
mt: Stazzjonijiet tat-TV

[ctx: #19024]
en: Radio channels
mt: Stazzjonijiet tar-Radju

[ctx: #19029]
en: Channel
mt: Stazzjon

[ctx: #19030]
en: Now
mt: Issa

[ctx: #19031]
en: Next
mt: Li jmiss

[ctx: #19033]
en: Information
mt: Informazzjoni

[ctx: #19046]
en: New channel
mt: Stazzjon ġdid

[ctx: #19148]
en: Channel
mt: Stazzjon

[ctx: #19155]
en: Su
mt: Baxx

[ctx: #19183]
en: Radio
mt: Radju

[ctx: #19204]
en: New channel
mt: Stazzjon ġdid

[ctx: #19607]
en: Fashion
mt: Mode:

[ctx: #19647]
en: Motoring
mt: Awto

[ctx: #20000]
en: Saved music folder
mt: CDDA Rip Fowlder

[ctx: #20001]
en: Use external DVD player
mt: Uża DVD Player alternattiv

[ctx: #20002]
en: External DVD player
mt: DVD Player alternattiv

[ctx: #20003]
en: Trainers folder
mt: Fowlder tal-Gwida

[ctx: #20004]
en: Screenshot folder
mt: Fowlder tal-iScreenshot

[ctx: #20006]
en: Playlists folder
mt: Fowlder tal-Playlists

[ctx: #20009]
en: Use Kodi
mt: Uża Kodi

[ctx: #20011]
en: Music playlists
mt: Playlists Mużikali

[ctx: #20012]
en: Video playlists
mt: Playlists Viżivi

[ctx: #20013]
en: Do you wish to launch the game?
mt: Trid tibda l-logħba?

[ctx: #20014]
en: Sort by: Playlist
mt: Ordni: Playlist

[ctx: #20015]
en: Remote thumb
mt: Tambnejl remot

[ctx: #20016]
en: Current thumb
mt: Tambnejl Attawali

[ctx: #20017]
en: Local thumb
mt: Tambnejl Lokali

[ctx: #20018]
en: No thumb
mt: Tużax Tambnejl

[ctx: #20019]
en: Choose thumbnail
mt: Għażel Tambnejl

[ctx: #20023]
en: Conflict
mt: Kunflitt

[ctx: #20024]
en: Scan new
mt: Tfittxija Ġdida

[ctx: #20025]
en: Scan all
mt: Fittex Kollox

[ctx: #20026]
en: Region
mt: Reġjun

[ctx: #20038]
en: Lock music window
mt: Aqfel sezzjoni tal-mużika

[ctx: #20039]
en: Lock videos window
mt: Aqfel sezzjoni tal-Filmati

[ctx: #20040]
en: Lock pictures window
mt: Aqfel sezzjoni tal-istampi

[ctx: #20041]
en: Lock programs & scripts windows
mt: Aqfel sezzjoni tal-programmi u scripts

[ctx: #20042]
en: Lock file manager
mt: Aqfel filemanager

[ctx: #20043]
en: Lock settings
mt: Settings tal-Aċċess

[ctx: #20044]
en: Start fresh
mt: Ibda Ġdid

[ctx: #20045]
en: Enter master mode
mt: Idħol Master Mode

[ctx: #20046]
en: Leave master mode
mt: Oħroġ minn Master Mode

[ctx: #20047]
en: Create profile '%s'?
mt: Oħloq profil '%s' ?

[ctx: #20048]
en: Start with fresh settings
mt: Ibda b'settings ġodda

[ctx: #20049]
en: Best available
mt: L-aħjar li jeżistu

[ctx: #20050]
en: Auto-switch between 16x9 and 4x3
mt: Ibdel bejn 16x9 u 4x3 awtomatikament

[ctx: #20052]
en: Caution
mt: Attent

[ctx: #20053]
en: Left master mode
mt: Ħriġt minn Master Mode

[ctx: #20054]
en: Entered master mode
mt: Dħalt Master Mode

[ctx: #20055]
en: Allmusic.com thumb
mt: Allmusic.com Thumb

[ctx: #20057]
en: Remove thumbnail
mt: Neħħi Tambnejl

[ctx: #20058]
en: Add profile...
mt: Zid Profil...

[ctx: #20059]
en: Query info for all albums
mt: Query Info For All Albums

[ctx: #20061]
en: Separate
mt: Separati

[ctx: #20064]
en: Copy default
mt: Ikkopja default

[ctx: #20065]
en: Profile picture
mt: Stampa tal-profil

[ctx: #20066]
en: Lock preferences
mt: Aqfel preferenzi

[ctx: #20067]
en: Edit profile
mt: Ibdel il-profil

[ctx: #20068]
en: Profile lock
mt: Aċċess tal-Profil

[ctx: #20069]
en: Could not create folder
mt: Ma jistax jinħoloq il-Fowlder

[ctx: #20070]
en: Profile directory
mt: Fowlder tal-Profil

[ctx: #20071]
en: Start with fresh media sources
mt: Ibda bl-istess gdida ta' sorsi tal-media

[ctx: #20072]
en: Make sure the selected folder is writable
mt: Kun ċert li tista tikteb fil-fowlder

[ctx: #20073]
en: and that the new folder name is valid
mt: u li l-isem il-ġdid tal-fowlder huwa validu

[ctx: #20074]
en: MPAA rating
mt: MPAA Rating:

[ctx: #20075]
en: Enter master lock code
mt: Daħħal kowd tal-Master Lock

[ctx: #20076]
en: Ask for master lock code on startup
mt: Itlob għall-kowd tal-Master Lock meta tixghel

[ctx: #20077]
en: Skin settings
mt: Settings tal-Qoxra

[ctx: #20078]
en: - no link set -
mt: - link mhux issettjata -

[ctx: #20079]
en: Enable animations
mt: Uża Animations

[ctx: #20080]
en: Disable RSS during music
mt: Itfi RSS waqt il-Mużika

[ctx: #20081]
en: Enable shortcut buttons
mt: Uża Buttuni tal-Bookmark

[ctx: #20082]
en: Show programs in main menu
mt: Uri Info ta' XLink Kai

[ctx: #20083]
en: Show music info
mt: Uri info tal-Mużika

[ctx: #20084]
en: Show weather info
mt: Uri info tat-Temp

[ctx: #20085]
en: Show system info
mt: Uri info tas-Sistema

[ctx: #20088]
en: Weather info
mt: Weather Info

[ctx: #20089]
en: Drive space free
mt: Spazju Disponibbli fuq Diska

[ctx: #20090]
en: Enter the name of an existing share
mt: Daħħal l-isem ta' Share eżistenti

[ctx: #20091]
en: Lock code
mt: Kowd tal-Lock

[ctx: #20092]
en: Load profile
mt: Aqra profil

[ctx: #20093]
en: Profile name
mt: Isem tal-Profil

[ctx: #20094]
en: Media sources
mt: Sorsi tal-Media

[ctx: #20095]
en: Enter profile lock code
mt: Daħħal il-kowd tal-Aċċess għall-profil

[ctx: #20099]
en: Can't rip CD or track while playing from CD
mt: Rip mhux permess meta CD qieghda tintuża

[ctx: #20100]
en: Master lock code and settings
mt: Kowd tal-Master Lock u Settings

[ctx: #20101]
en: Entering master lock code always enables master mode
mt: Tattiva Master Mode kull meta ddaħħal Kowd tal-Master Lock

[ctx: #20102]
en: or copy from default?
mt: jew ikkopja mid-default?

[ctx: #20103]
en: Save changes to profile?
mt: Żomm it-tibdil tal-profil?

[ctx: #20104]
en: Old settings found.
mt: Settings qodma misjuba.

[ctx: #20105]
en: Do you want to use them?
mt: Trid tużahom?

[ctx: #20106]
en: Old media sources found.
mt: Instabu sorsi tal-media antiki.

[ctx: #20107]
en: Separate (locked)
mt: Separati (maqful)

[ctx: #20109]
en: Zoom
mt: Lenti

[ctx: #20110]
en: UPnP settings
mt: UPnP Client

[ctx: #20111]
en: Autostart UPnP client
mt: Ibda awtomatikament

[ctx: #20112]
en: Last login: %s
mt: L-aħħar li dħalt: %s

[ctx: #20113]
en: Never logged on
mt: Qatt ma dħalt

[ctx: #20114]
en: Profile %i / %i
mt: Profil %i / %i

[ctx: #20115]
en: User login / Select a profile
mt: User Login / Għazel Profil

[ctx: #20116]
en: Use lock on login screen
mt: Uża lock meta tilloggja

[ctx: #20117]
en: Invalid lock code.
mt: Lock Kowd Ħażin.

[ctx: #20118]
en: This requires the master lock to be set.
mt: Hemm bzonn li Master Lock tkun issettjata.

[ctx: #20119]
en: Would you like to set it now?
mt: Trid tissettja issa?

[ctx: #20120]
en: Loading program information
mt: Jiftaħ informazzjoni tal-program

[ctx: #20121]
en: Party on!
mt: Party beda!

[ctx: #20122]
en: True
mt: Veru

[ctx: #20123]
en: Mixing drinks
mt: Iħawwad ix-xorb

[ctx: #20124]
en: Filling glasses
mt: Jimla t-Tazzi

[ctx: #20125]
en: Logged on as
mt: Maghruf bħala

[ctx: #20126]
en: Log off
mt: Ohrog

[ctx: #20128]
en: Go to root
mt: Mur Root

[ctx: #20132]
en: Restart video
mt: Restart Video

[ctx: #20133]
en: Edit network location
mt: Ibdel Network Location

[ctx: #20134]
en: Remove network location
mt: Neħħi Network Location

[ctx: #20135]
en: Do you want to scan the folder?
mt: Trid tfittex fil-Fowlder?

[ctx: #20136]
en: Memory unit
mt: Memory Unit

[ctx: #20137]
en: Memory unit mounted
mt: Memory Unit mounted

[ctx: #20138]
en: Unable to mount memory unit
mt: Unable to mount Memory Unit

[ctx: #20140]
en: Lock screensaver
mt: Aqfel Skrinsejver

[ctx: #20141]
en: Set
mt: Issettja

[ctx: #20143]
en: Enter password for
mt: Daħħal sigriet għal

[ctx: #20144]
en: Shutdown timer
mt: Ħin biex jintefa

[ctx: #20145]
en: Shutdown interval (in minutes)
mt: interval (minuti)

[ctx: #20146]
en: Started, shutdown in %im
mt: Jintefa f'%im

[ctx: #20147]
en: Shutdown in 30 minutes
mt: Jintefa fi 30 minuta

[ctx: #20148]
en: Shutdown in 60 minutes
mt: Jintefa fi 60 minuta

[ctx: #20149]
en: Shutdown in 120 minutes
mt: Jintefa fi 120 minuta

[ctx: #20150]
en: Custom shutdown timer
mt: Arloġġ ieħor biex jintefa

[ctx: #20151]
en: Cancel shutdown timer
mt: Waqqaf l-arloġġ u titfiex

[ctx: #20152]
en: Lock preferences for %s
mt: Aqfel il-preferenzi għal %s

[ctx: #20153]
en: Browse...
mt: Browżja...

[ctx: #20154]
en: Summary information
mt: Informazzjoni Bażika

[ctx: #20155]
en: Storage information
mt: Informazzjoni Spazju

[ctx: #20156]
en: Hard disk information
mt: Informazzjoni Hard Disk

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
mt: Informazzjoni DVD-ROM

[ctx: #20158]
en: Network information
mt: Informazzjoni Network

[ctx: #20159]
en: Video information
mt: Informazzjoni Vidjo

[ctx: #20160]
en: Hardware information
mt: Informazzjoni Hardware

[ctx: #20161]
en: Total
mt: Total: %s MB, Użat: %s MB, Mhux Użat: %s MB

[ctx: #20162]
en: Used
mt: Total HDD Użat: %u%% Mhux Użat: %u%%

[ctx: #20163]
en: of
mt: %s: %s MB of %s MB Vojta

[ctx: #20164]
en: Locking not supported
mt: Ma jistax jinqafel

[ctx: #20165]
en: Not locked
mt: Mhux maqful

[ctx: #20166]
en: Locked
mt: Maqful

[ctx: #20167]
en: Frozen
mt: Wieqaf

[ctx: #20168]
en: Requires reset
mt: Bżonn ta' Reset

[ctx: #20169]
en: Week
mt: Ġimgħa

[ctx: #20170]
en: Line
mt: Linja

[ctx: #20171]
en: Windows network (SMB)
mt: Windows Network (SMB)

[ctx: #20172]
en: XBMSP server
mt: XBMSP Server

[ctx: #20173]
en: FTP server
mt: FTP Server

[ctx: #20175]
en: UPnP server
mt: UPnP Server

[ctx: #20176]
en: Show video info
mt: Uri Info tal-Vidjo

[ctx: #20177]
en: Done
mt: Lest

[ctx: #20178]
en: Shift
mt: Kbar

[ctx: #20179]
en: Caps Lock
mt: Żomm Kbar

[ctx: #20180]
en: Symbols
mt: Karattri

[ctx: #20181]
en: Backspace
mt: Ħassar

[ctx: #20182]
en: Space
mt: Spazju

[ctx: #20183]
en: Reload skin
mt: Erġa iftaħ Qoxra

[ctx: #20184]
en: Rotate pictures using EXIF information
mt: Dawwar a'bażi tal-informazzjoni EXIF

[ctx: #20185]
en: Use poster view styles for TV shows
mt: Qari Values tal-Hardware

[ctx: #20186]
en: Please wait
mt: Stenna jekk jogħogbok

[ctx: #20187]
en: UPnP
mt: Qari Values minn EEPROM

[ctx: #20194]
en: Default service for artist information
mt: Scraper Regolari

[ctx: #20195]
en: Change scraper
mt: Biddel Scraper

[ctx: #20196]
en: Export music library
mt: Esporta librerija tal-Mużika

[ctx: #20197]
en: Import music library
mt: Importa librerija tal-Mużika

[ctx: #20198]
en: No artist found!
mt: Ma nstab l-ebda Artist!

[ctx: #20199]
en: Downloading artist info failed
mt: Problem inniżżel informazzjoni tal-artist

[ctx: #20250]
en: Party on! (videos)
mt: Beda l-Party! (vidjos)

[ctx: #20251]
en: Mixing drinks (videos)
mt: Nħallat xorb (vidjos)

[ctx: #20252]
en: Filling glasses (videos)
mt: Nimla t-tazzi (vidjos)

[ctx: #20300]
en: Web server directory (HTTP)
mt: Qari Xbox Hardware

[ctx: #20301]
en: Web server directory (HTTPS)
mt: Qari ModChip

[ctx: #20302]
en: Unable to write to folder:
mt: Qari BIOS

[ctx: #20303]
en: Do you want to skip and proceed?
mt: Qari CPU Veloċita’

[ctx: #20304]
en: RSS Feed
mt: Qari Data tal-produzzjoni

[ctx: #20308]
en: DHCP server:
mt: DHCP Server:

[ctx: #20309]
en: Make new folder
mt: Oħloq Fowlder ġdid

[ctx: #20311]
en: Unknown or onboard (protected)
mt: Mhux magħruf jew OnBoard (Protetta)

[ctx: #20314]
en: Videos - Library
mt: Filmati - Librerija

[ctx: #20316]
en: Sort by: ID
mt: Ordni: ID

[ctx: #20324]
en: Play part...
mt: Ara parti...

[ctx: #20325]
en: Calibration reset
mt: Kalibbrazzjoni Risetjata

[ctx: #20326]
en: This will reset the calibration values for %s
mt: Din tirrisetja l-valuri tal-kalibrazzjoni ta' %s

[ctx: #20328]
en: Browse for destination
mt: lokazzjoni biex tikkopja ġo

[ctx: #20329]
en: Movies are in separate folders that match the movie title
mt: lokazzjoni biex tmexxi ġo

[ctx: #20330]
en: Use folder names for lookups
mt: Use Folder Names For Lookups

[ctx: #20331]
en: File
mt: Fajl

[ctx: #20332]
en: Use file or folder names in lookups?
mt: Use folder or file names in lookups?

[ctx: #20333]
en: Set content
mt: Set Content

[ctx: #20334]
en: Folder
mt: Fowlder

[ctx: #20336]
en: Unlock sources
mt: Unlock Sorss

[ctx: #20337]
en: Actor
mt: Attur

[ctx: #20338]
en: Movie
mt: Film

[ctx: #20339]
en: Director
mt: Direttur

[ctx: #20340]
en: Do you want to remove all items within
mt: Trid tneħħi l-affarijiet kollha li qiegħdin ġo

[ctx: #20341]
en: this path from the Kodi library?
mt: dan il-path min ġewwa d-database?

[ctx: #20342]
en: Movies
mt: Filmati

[ctx: #20343]
en: TV shows
mt: Xow Televiżiv

[ctx: #20344]
en: This directory contains
mt: Dan il-fowlder fih

[ctx: #20345]
en: Run automated scan
mt: Tellaq Sken Awtomatika

[ctx: #20346]
en: Scan recursively
mt: Scan Recursively

[ctx: #20347]
en: as
mt: bħala

[ctx: #20348]
en: Directors
mt: Diretturi

[ctx: #20349]
en: No video files found in this path!
mt: Ma nstab l-ebda fajl ġo dan is-sors!

[ctx: #20350]
en: votes
mt: voti

[ctx: #20351]
en: TV show information
mt: Dettalji fuq programm tat-TV

[ctx: #20352]
en: Episode information
mt: Informazzjoni tal-Episodju

[ctx: #20353]
en: Loading TV show details
mt: Naqra dettalji ta' Programmi tat-TV

[ctx: #20354]
en: Fetching episode guide
mt: Infittex Gwida tal-Episodju

[ctx: #20355]
en: Loading info for episodes in directory
mt: Naqra dettalji tal-Episodju ġewwa l-Fowlder

[ctx: #20356]
en: Select TV show:
mt: Għażel Programm Televiżiv

[ctx: #20357]
en: Enter the TV show name
mt: Daħħal l-isem tal-Programm Televiżiv

[ctx: #20358]
en: Season %i
mt: Staġun %i

[ctx: #20359]
en: Episode
mt: Episodju

[ctx: #20360]
en: Episodes
mt: Episodji

[ctx: #20361]
en: Loading episode details
mt: Naqra dettalji tal-Episodju

[ctx: #20362]
en: Remove episode from library
mt: Neħħi Episodju mill-Librerija

[ctx: #20363]
en: Remove TV show from library
mt: Neħħi Programm Televiżiv mill-Librerija

[ctx: #20364]
en: TV show
mt: Programm Televiziv

[ctx: #20365]
en: Episode plot
mt: Plot tal-Episodju

[ctx: #20366]
en: * All seasons
mt: * L-istaġun kollu

[ctx: #20367]
en: Hide watched
mt: Aħbi li rajt

[ctx: #20368]
en: Prod code
mt: Kodiċi tal-Prodott

[ctx: #20369]
en: Show plot for unwatched items
mt: Aħbi plot tal-oġġetti li ma rajtx

[ctx: #20371]
en: Set season thumb
mt: Issettja Tambnejl tal-iStaġun

[ctx: #20372]
en: Season image
mt: Ritratt tal-iStaġun

[ctx: #20373]
en: Season
mt: Staġun

[ctx: #20374]
en: Downloading movie information
mt: Inniżżel dettalji tal-Vidjo

[ctx: #20375]
en: Unassign content
mt: Kontenut mhux klassifikat

[ctx: #20376]
en: Original title
mt: Muri l-ewwel:

[ctx: #20377]
en: Refresh TV show information
mt: Aġġorna dettalji tal-Programm Televiżiv

[ctx: #20378]
en: Refresh info for all episodes?
mt: Aġġorna dettalji tal-Episodji kollha?

[ctx: #20379]
en: Selected folder contains a single TV show
mt: Fowlder fiħ Programm Televiziv wieħed

[ctx: #20380]
en: Exclude selected folder from scans
mt: Tiskenjax dan il-fowlder

[ctx: #20381]
en: Specials
mt: Speċjali

[ctx: #20383]
en: Selected folder contains a single video
mt: Fowlder fiħ Vidjo wieħed

[ctx: #20384]
en: Link to TV show
mt: Illinkja ma Programm Televiżiv

[ctx: #20385]
en: Remove link to TV show
mt: Neħħi link mal-Programm Televiżiv

[ctx: #20386]
en: Recently added movies
mt: Filmati miżjuda Riċentament

[ctx: #20387]
en: Recently added episodes
mt: Episodji miżjuda Riċentament

[ctx: #20388]
en: Studios
mt: Studjos

[ctx: #20389]
en: Music videos
mt: Vidjos tal-Mużika

[ctx: #20390]
en: Recently added music videos
mt: Vidjos tal-Mużika miżjuda Riċentament

[ctx: #20391]
en: Music video
mt: Vidjo tal-Mużika

[ctx: #20392]
en: Remove music video from library
mt: Neħħi Vidjo tal-Mużika mil-librerija

[ctx: #20393]
en: Music video information
mt: Dettalji tal-Vidjo tal-Mużika

[ctx: #20394]
en: Loading music video information
mt: Naqra Dettalji tal-Vidjo tal-Mużika

[ctx: #20395]
en: Mixed
mt: Imħallat

[ctx: #20396]
en: Go to albums by artist
mt: Mur fl-Albums tal-Artist

[ctx: #20397]
en: Go to album
mt: Mur għall-album

[ctx: #20398]
en: Play song
mt: Doqq id-diska

[ctx: #20399]
en: Go to music videos from album
mt: Mur fil-Vidjos tal-Mużika mill-Album

[ctx: #20400]
en: Go to music videos by artist
mt: Mur fil-Vidjos tal-Mużika tal-Artist

[ctx: #20401]
en: Play music video
mt: Ara Vidjo tal-Mużika

[ctx: #20402]
en: Download actor thumbnails when adding to library
mt: Ġib tambnejl tal-awtur awtomatikament

[ctx: #20403]
en: Set actor thumb
mt: Issettja Tambnejl tal-Awtur

[ctx: #20405]
en: Remove episode bookmark
mt: Neħħi Bookmark tal-Episodju

[ctx: #20406]
en: Set episode bookmark
mt: Issettja Bookmark tal-Episodju

[ctx: #20420]
en: Never
mt: Qatt

[ctx: #20429]
en: Separate
mt: Separati

[ctx: #20434]
en: Sets
mt: Issettja

[ctx: #20452]
en: episode
mt: Episodju

[ctx: #21330]
en: Show hidden files and directories
mt: Uri kannestri u fajls moħbija

[ctx: #21331]
en: TuxBox client
mt: Tuxbox Client

[ctx: #21332]
en: WARNING: Target TuxBox device is in recording-mode!
mt: ATTENZJONI: Target Tuxbox device qiegħda Recording-Mode!

[ctx: #21333]
en: The stream will be stopped!
mt: L-istream jieqaf!

[ctx: #21334]
en: Zap to channel: %s failed!
mt: Zap to Channel: %s Failed!

[ctx: #21335]
en: Are you sure to start the stream?
mt: Trid tibda l-istream?

[ctx: #21336]
en: Connecting to: %s
mt: Naqbad ma: %s

[ctx: #21337]
en: TuxBox device
mt: TuxBox Device

[ctx: #21359]
en: Add media share...
mt: Żid Media Share

[ctx: #21360]
en: Share video and music libraries through UPnP
mt: Attiva UPnP Server

[ctx: #21364]
en: Edit media share
mt: Biddel Media Share

[ctx: #21365]
en: Remove media share
mt: Neħħi Media Share

[ctx: #21367]
en: Movie & alternate subtitle directory
mt: Fowlder Alternattiv ghas-sottotitoli u filmati

[ctx: #21371]
en: Thumbnail
mt: Tambnejl

[ctx: #21372]
en: Forced DVD player region
mt: DVD Player Region Forzat

[ctx: #21373]
en: Video output
mt: Hardware tal-Vidjo

[ctx: #21374]
en: Video aspect
mt: Aspett tal-Vidjo

[ctx: #21375]
en: Normal
mt: Normali

[ctx: #21376]
en: Letterbox
mt: Kaxxa tal-ittri

[ctx: #21377]
en: Widescreen
mt: Wajdskrin

[ctx: #21378]
en: Enable 480p
mt: Attiva 480p

[ctx: #21379]
en: Enable 720p
mt: Attiva 720p

[ctx: #21380]
en: Enable 1080i
mt: Attiva 1080i

[ctx: #21381]
en: Enter name of new playlist
mt: Daħħal Isem għall-Playlist il-Ġdida

[ctx: #21382]
en: Show "Add source" buttons in file lists
mt: Neħħi buttuna Żid Sors mill-listi tal-files

[ctx: #21383]
en: Enable scrollbars
mt: Attiva Żbarri

[ctx: #21385]
en: Open
mt: Iftaħ

[ctx: #21387]
en: Fast
mt: Mgħaġġel

[ctx: #21388]
en: Quiet
mt: Kwiet

[ctx: #21389]
en: Enable custom background
mt: Attiva Bakgrawnd Preferut

[ctx: #21390]
en: Power management level
mt: Livell tal-immaniġġjar tad-dawl

[ctx: #21391]
en: High power
mt: Power għoli

[ctx: #21392]
en: Low power
mt: Power baxx

[ctx: #21393]
en: High standby
mt: Standbaj Għoli

[ctx: #21394]
en: Low standby
mt: Standbaj baxx

[ctx: #21395]
en: Unable to cache files bigger than 4GB
mt: Unable to cache files bigger than 4 gb

[ctx: #21396]
en: Chapter
mt: Kapitolu

[ctx: #21398]
en: Enable playlist at startup
mt: Attiva plejlist meta tibda

[ctx: #21399]
en: Use tween animations
mt: Uża Tween Animations

[ctx: #21400]
en: contains
mt: fiħ

[ctx: #21401]
en: does not contain
mt: ma fiħx

[ctx: #21402]
en: is
mt: hu

[ctx: #21403]
en: is not
mt: mhux

[ctx: #21404]
en: starts with
mt: jibda bi

[ctx: #21405]
en: ends with
mt: jispicca bi

[ctx: #21406]
en: greater than
mt: ikbar minn

[ctx: #21407]
en: less than
mt: iżgħar minn

[ctx: #21408]
en: after
mt: wara

[ctx: #21409]
en: before
mt: qabel

[ctx: #21410]
en: in the last
mt: fl-aħħar

[ctx: #21411]
en: not in the last
mt: mhux fl-aħħar

[ctx: #21420]
en: Value to match
mt: Valur jixbaħ

[ctx: #21421]
en: Smart playlist rule
mt: Regola tal-Plejlist Smart

[ctx: #21422]
en: Match items where
mt: Xebbaħ diski fejn

[ctx: #21423]
en: New rule...
mt: Rule Ġdida

[ctx: #21424]
en: Items must match
mt: Diska trid tixbaħ

[ctx: #21425]
en: all of the rules
mt: Rules kollha

[ctx: #21426]
en: one or more of the rules
mt: Rule waħda jew aktar

[ctx: #21427]
en: Limit to
mt: Illimita għal

[ctx: #21428]
en: No limit
mt: Neħħi Limiti

[ctx: #21429]
en: Order by
mt: Issortja

[ctx: #21430]
en: ascending
mt: Żgħir għal-Kbir

[ctx: #21431]
en: descending
mt: Kbir għaż-Żgħir

[ctx: #21432]
en: Edit smart playlist
mt: Biddel Plejlist Smart

[ctx: #21433]
en: Name of the playlist
mt: Isem tal-plejlist

[ctx: #21434]
en: Find items where
mt: Sib diski jisbħu

[ctx: #21435]
en: Edit
mt: Biddel

[ctx: #21436]
en: %i items
mt: %i diski

[ctx: #21437]
en: New smart playlist...
mt: Plejlist Smart Ġdida

[ctx: #21438]
en: %c Drive
mt: Drive %c

[ctx: #21439]
en: Edit party mode rules
mt: Biddel Regoli tal-Party Mode

[ctx: #21450]
en: Edit
mt: Biddel

[ctx: #21461]
en: Fixed
mt: Mgħaġġel

[ctx: #21800]
en: File name
mt: Isem tal-Fajl

[ctx: #21801]
en: File path
mt: Lokazzjoni tal-Fajl

[ctx: #21802]
en: File size
mt: Kobor tal-Fajl

[ctx: #21803]
en: File date/time
mt: Data/Ħin tal-Fajl

[ctx: #21805]
en: Resolution
mt: Riżoluzzjoni

[ctx: #21806]
en: Comment
mt: Kumment

[ctx: #21807]
en: Colour/B&W
mt: Kulur / BW

[ctx: #21808]
en: JPEG process
mt: Niproċessa Jpeg

[ctx: #21820]
en: Date/Time
mt: Data/Ħin

[ctx: #21821]
en: Description
mt: Deskrizzjoni

[ctx: #21822]
en: Camera make
mt: Għamla tal-Kamera

[ctx: #21823]
en: Camera model
mt: Mudell tal-Kamera

[ctx: #21824]
en: EXIF comment
mt: Kumment tal-Exif

[ctx: #21827]
en: Focal length
mt: Tul Fokali

[ctx: #21828]
en: Focus distance
mt: Distanza Fokali

[ctx: #21833]
en: Flash used
mt: Bil-flexx

[ctx: #21835]
en: Light source
mt: Sors tad-dawl

[ctx: #21836]
en: Metering mode
mt: Metering Mode

[ctx: #21838]
en: Digital zoom
mt: Zoom Diġitali

[ctx: #21839]
en: CCD width
mt: Wisgħa tas-CCD

[ctx: #21840]
en: GPS latitude
mt: GPS Latitudinali

[ctx: #21841]
en: GPS longitude
mt: GPS Longitidunali

[ctx: #21842]
en: GPS altitude
mt: Għoli tal-GPS

[ctx: #21843]
en: Orientation
mt: Orjentazzjoni

[ctx: #21860]
en: Supplemental categories
mt: Kategoriji Supplimentari

[ctx: #21862]
en: Caption
mt: Titlu

[ctx: #21863]
en: Author
mt: Awtur

[ctx: #21864]
en: Headline
mt: Titlu fir-Ras

[ctx: #21865]
en: Special instructions
mt: Istruzzjoni Speċjali

[ctx: #21866]
en: Category
mt: Kategorija

[ctx: #21869]
en: Credit
mt: Kreditu

[ctx: #21870]
en: Source
mt: Sors

[ctx: #21871]
en: Copyright notice
mt: Avviż dwar drittijiet tal-Awtur

[ctx: #21872]
en: Object name
mt: Isem tal-oġġett

[ctx: #21873]
en: City
mt: Belt/Raħal

[ctx: #21874]
en: State
mt: Stat

[ctx: #21875]
en: Country
mt: Pajjiż

[ctx: #21876]
en: Original Tx Reference
mt: Tx Reference Oriġinali

[ctx: #21877]
en: Date created
mt: Data maħluq

[ctx: #21879]
en: Country code
mt: Kowd tal-pajjiż

[ctx: #21880]
en: Reference service
mt: Servizz ta' Riferenza

[ctx: #21881]
en: Allow control of Kodi via UPnP
mt: Attiva UPnP Renderer

[ctx: #21882]
en: Attempt to skip introduction before DVD menu
mt: Ipprova aqbeż l-introduzzjoni qabel il-Menu tad-DVD

[ctx: #21883]
en: Saved music
mt: Audio CDs irrippjati

[ctx: #21884]
en: Query info for all artists
mt: Fittext Informazzjoni fuq l-Artisti Kollha

[ctx: #21885]
en: Downloading album information
mt: Inniżżel Informazzjoni tal-Album

[ctx: #21886]
en: Downloading artist information
mt: Inniżżel Informazzjoni tal-Artist

[ctx: #21887]
en: Biography
mt: Biografija

[ctx: #21888]
en: Discography
mt: Diskografija

[ctx: #21889]
en: Searching artist
mt: Infittex Artist

[ctx: #21890]
en: Select artist
mt: Għażel Artist

[ctx: #21891]
en: Artist information
mt: Informazzjoni tal-Artist

[ctx: #21892]
en: Instruments
mt: Strumenti:

[ctx: #21893]
en: Born
mt: Twelid:

[ctx: #21894]
en: Formed
mt: Iffurmat:

[ctx: #21895]
en: Themes
mt: Temi:

[ctx: #21896]
en: Disbanded
mt: Żarmat:

[ctx: #21897]
en: Died
mt: Miet:

[ctx: #21898]
en: Years active
mt: Snin Attiv:

[ctx: #21899]
en: Label
mt: Isem:

[ctx: #21900]
en: Born/Formed
mt: Twelid/Iffurmat:

[ctx: #22000]
en: Update library on startup
mt: Aġġorna librerija meta tibda

[ctx: #22001]
en: Hide progress of library updates
mt: Dejjem aġġorna librerija wara l-kwinti

[ctx: #22031]
en: Size
mt: Kobor

[ctx: #22032]
en: Colours
mt: Kuluri

[ctx: #24001]
en: Add-ons
mt: Estensjonijiet

[ctx: #24005]
en: Media sources
mt: Sorsi tal-Media

[ctx: #24007]
en: Movie information
mt: Informazzjoni tal-Filmat

[ctx: #24008]
en: Screensaver
mt: Skrinsejver

[ctx: #24012]
en: Subtitles
mt: Sottotitloi

[ctx: #24015]
en: Music video information
mt: Dettalji tal-Vidjo tal-Mużika

[ctx: #24016]
en: Album information
mt: Informazzjoni dwar l-album

[ctx: #24017]
en: Artist information
mt: Informazzjoni tal-Artist

[ctx: #24018]
en: Services
mt: Servers

[ctx: #24023]
en: Disabled
mt: Mhux attiv

[ctx: #24027]
en: Weather
mt: It-temp

[ctx: #24121]
en: Enter search string
mt: Daħħal Search String

[ctx: #34100]
en: Number of channels
mt: Numru ta' kanali

[ctx: #34123]
en: Never
mt: Qatt

[ctx: #35502]
en: Name
mt: Isem

[ctx: #36016]
en: Connected
mt: Xbox Imqabbda

[ctx: #36428]
en: Record
mt: Irrekordja

[ctx: #36502]
en: Disabled
mt: Mhux attiv

[ctx: #36508]
en: Hardware Based
mt: Hardware

[ctx: #36902]
en: TV show
mt: Programm Televiziv

[ctx: #36903]
en: TV shows
mt: Xow Televiżiv

[ctx: #36906]
en: episode
mt: Episodju

[ctx: #36910]
en: set
mt: Issettja

[ctx: #36911]
en: sets
mt: Issettja

[ctx: #36912]
en: video
mt: Vidjo

[ctx: #36913]
en: videos
mt: Filmati

[ctx: #36918]
en: album
mt: Album

[ctx: #36920]
en: song
mt: Diska

[ctx: #36921]
en: songs
mt: Diski

[ctx: #37026]
en: Auto
mt: Awto
