XBMC Main - en to hr translation catalogue (3136 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
hr: Programi

[ctx: #1]
en: Pictures
hr: Slike

[ctx: #2]
en: Music
hr: Glazba

[ctx: #3]
en: Videos
hr: Video

[ctx: #4]
en: TV-Guide
hr: TV vodič

[ctx: #5]
en: Settings
hr: Postavke

[ctx: #7]
en: File manager
hr: Upravitelj datoteka

[ctx: #8]
en: Weather
hr: Vrijeme

[ctx: #9]
en: Kodi media center
hr: Kodi medijski centar

[ctx: #11]
en: Monday
hr: Ponedjeljak

[ctx: #12]
en: Tuesday
hr: Utorak

[ctx: #13]
en: Wednesday
hr: Srijeda

[ctx: #14]
en: Thursday
hr: Četvrtak

[ctx: #15]
en: Friday
hr: Petak

[ctx: #16]
en: Saturday
hr: Subota

[ctx: #17]
en: Sunday
hr: Nedjelja

[ctx: #21]
en: January
hr: Siječanj

[ctx: #22]
en: February
hr: Veljača

[ctx: #23]
en: March
hr: Ožujak

[ctx: #24]
en: April
hr: Travanj

[ctx: #25]
en: May
hr: Svibanj

[ctx: #26]
en: June
hr: Lipanj

[ctx: #27]
en: July
hr: Srpanj

[ctx: #28]
en: August
hr: Kolovoz

[ctx: #29]
en: September
hr: Rujan

[ctx: #30]
en: October
hr: Listopad

[ctx: #31]
en: November
hr: Studeni

[ctx: #32]
en: December
hr: Prosinac

[ctx: #41]
en: Mon
hr: Pon

[ctx: #42]
en: Tue
hr: Uto

[ctx: #43]
en: Wed
hr: Sri

[ctx: #44]
en: Thu
hr: Čet

[ctx: #45]
en: Fri
hr: Pet

[ctx: #46]
en: Sat
hr: Sub

[ctx: #47]
en: Sun
hr: Ned

[ctx: #51]
en: Jan
hr: Sij

[ctx: #52]
en: Feb
hr: Velj

[ctx: #53]
en: Mar
hr: Ožu

[ctx: #54]
en: Apr
hr: Tra

[ctx: #55]
en: May
hr: Svi

[ctx: #56]
en: Jun
hr: Lip

[ctx: #57]
en: Jul
hr: Srp

[ctx: #58]
en: Aug
hr: Kol

[ctx: #59]
en: Sep
hr: Ruj

[ctx: #60]
en: Oct
hr: Lis

[ctx: #61]
en: Nov
hr: Stu

[ctx: #62]
en: Dec
hr: Pro

[ctx: #71]
en: N
hr: S

[ctx: #72]
en: NNE
hr: S-SI

[ctx: #73]
en: NE
hr: SI

[ctx: #74]
en: ENE
hr: I-SI

[ctx: #75]
en: E
hr: I

[ctx: #76]
en: ESE
hr: I-JI

[ctx: #77]
en: SE
hr: JI

[ctx: #78]
en: SSE
hr: J-JI

[ctx: #79]
en: S
hr: J

[ctx: #80]
en: SSW
hr: J-JZ

[ctx: #81]
en: SW
hr: JZ

[ctx: #82]
en: WSW
hr: Z-JZ

[ctx: #83]
en: W
hr: Z

[ctx: #84]
en: WNW
hr: Z-SZ

[ctx: #85]
en: NW
hr: SZ

[ctx: #86]
en: NNW
hr: S-SZ

[ctx: #88]
en: South
hr: Jug

[ctx: #89]
en: North
hr: Sjever

[ctx: #90]
en: West
hr: Zapad

[ctx: #91]
en: East
hr: Istok

[ctx: #92]
en: Variable
hr: Vrijednosti

[ctx: #98]
en: View: Auto
hr: Prikaz: Automatski

[ctx: #99]
en: View: Auto big
hr: Prikaz: Automatski uvećano

[ctx: #100]
en: View: Icons
hr: Prikaz: Ikone

[ctx: #101]
en: View: List
hr: Prikaz: Popis

[ctx: #102]
en: Scan
hr: Pretraži

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
hr: Razvrstaj po: Nazivu

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
hr: Razvrstaj po: Datumu

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
hr: Razvrstaj po: Veličini

[ctx: #106]
en: No
hr: Ne

[ctx: #107]
en: Yes
hr: Da

[ctx: #108]
en: Slideshow
hr: Slikovna prezentacija

[ctx: #109]
en: Create thumbs
hr: Stvori minijature

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
hr: Stvori minijature

[ctx: #111]
en: Shortcuts
hr: Prečaci

[ctx: #112]
en: Paused
hr: Pauzirano

[ctx: #113]
en: Update failed
hr: Neuspjelo ažuriranje

[ctx: #114]
en: Installation failed
hr: Neuspjela instalacija

[ctx: #115]
en: Copy
hr: Kopiraj

[ctx: #116]
en: Move
hr: Premjesti

[ctx: #117]
en: Delete
hr: Obriši

[ctx: #118]
en: Rename
hr: Preimenuj

[ctx: #119]
en: New folder
hr: Nova mapa

[ctx: #120]
en: Confirm file copy
hr: Potvrdi kopiranje datoteke

[ctx: #121]
en: Confirm file move
hr: Potvrdi premještanje datoteke

[ctx: #122]
en: Confirm delete
hr: Potvrdi brisanje

[ctx: #123]
en: Copy these files?
hr: Kopiraj ove datoteke?

[ctx: #124]
en: Move these files?
hr: Premjesti ove datoteke?

[ctx: #125]
en: Delete these files? - Deleting files cannot be undone!
hr: Obriši ove datoteke? - Obrisane datoteke nije moguće vratiti!

[ctx: #126]
en: Status
hr: Stanje

[ctx: #127]
en: Objects
hr: Objekti

[ctx: #128]
en: General
hr: Općenito

[ctx: #129]
en: Slideshow
hr: Slikovna prezentacija

[ctx: #130]
en: System info
hr: Informacije sustava

[ctx: #131]
en: Display
hr: Zaslon

[ctx: #132]
en: Albums
hr: Albumi

[ctx: #133]
en: Artists
hr: Izvođači

[ctx: #134]
en: Songs
hr: Pjesme

[ctx: #135]
en: Genres
hr: Žanrovi

[ctx: #136]
en: Playlists
hr: Popisi izvođenja

[ctx: #137]
en: Search
hr: Pretraživanje

[ctx: #138]
en: System Information
hr: Informacije sustava

[ctx: #139]
en: Temperatures:
hr: Temperature:

[ctx: #142]
en: Time:
hr: Vrijeme:

[ctx: #143]
en: Current:
hr: Trenutno:

[ctx: #144]
en: Build:
hr: Izgradnja:

[ctx: #145]
en: Network:
hr: Mreža:

[ctx: #146]
en: Type:
hr: Vrsta dodatka:

[ctx: #147]
en: Static
hr: Statična

[ctx: #149]
en: MAC address
hr: MAC adresa

[ctx: #150]
en: IP address
hr: IP adresa

[ctx: #151]
en: Link:
hr: Mreža:

[ctx: #152]
en: Half duplex
hr: Jednosmjerno

[ctx: #153]
en: Full duplex
hr: Obosmjerno

[ctx: #154]
en: Storage
hr: Pohrana

[ctx: #155]
en: Drive
hr: Uređaj

[ctx: #156]
en: Free
hr: Slobodno

[ctx: #158]
en: Free memory
hr: Slobodna memorija

[ctx: #159]
en: No link
hr: Niste povezani

[ctx: #160]
en: Free
hr: Slobodno

[ctx: #161]
en: Unavailable
hr: Nedostupno

[ctx: #162]
en: Tray open
hr: Ladica otvorena

[ctx: #163]
en: Reading
hr: Čitanje

[ctx: #164]
en: No disc
hr: Nema diska

[ctx: #165]
en: Disc present
hr: Disk je dostupan

[ctx: #166]
en: Skin
hr: Presvlaka

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
hr: Prekini radnje s datotekom

[ctx: #169]
en: Resolution
hr: Razlučivost

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate to match video
hr: Prilagodi osvježavanje zaslona brzini osvježavanja videa

[ctx: #171]
en: Sort title
hr: Razvrstaj naslov

[ctx: #172]
en: Release date
hr: Datum izdavanja

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
hr: Prikaz 4:3 video snimaka

[ctx: #175]
en: Moods
hr: Raspoloženja

[ctx: #176]
en: Styles
hr: Stilovi

[ctx: #179]
en: Song
hr: Pjesma

[ctx: #180]
en: Duration
hr: Trajanje

[ctx: #181]
en: Select album
hr: Odaberi album

[ctx: #182]
en: Tracks
hr: Pjesme

[ctx: #183]
en: Review
hr: Recenzije

[ctx: #184]
en: Refresh
hr: Osvježi

[ctx: #185]
en: Searching album
hr: Pretraživanje albuma

[ctx: #186]
en: OK
hr: U redu

[ctx: #187]
en: No albums found!
hr: Albumi nisu pronađeni!

[ctx: #188]
en: Select all
hr: Odaberi sve

[ctx: #189]
en: Scanning media info
hr: Pretraživanje informacija medija

[ctx: #190]
en: Save
hr: Spremi

[ctx: #191]
en: Shuffle
hr: Naizmjenično

[ctx: #192]
en: Clear
hr: Očisti

[ctx: #193]
en: Scan
hr: Pretraži

[ctx: #194]
en: Searching...
hr: Pretraživanje...

[ctx: #195]
en: No info found!
hr: Nema pronađenih informacija!

[ctx: #196]
en: Select movie:
hr: Odaberi film:

[ctx: #197]
en: Querying %s info
hr: Pretraživanje %s informacije

[ctx: #198]
en: Loading movie details
hr: Učitavanje pojedinosti filma

[ctx: #199]
en: Web interface
hr: Web sučelje

[ctx: #200]
en: Audio encoders
hr: Zvučni enkôder

[ctx: #202]
en: Tagline
hr: Redak oznake

[ctx: #203]
en: Plot outline
hr: Prikaz kratkog sadržaja

[ctx: #205]
en: Votes
hr: Glasovi

[ctx: #206]
en: Cast
hr: Uloge

[ctx: #207]
en: Plot
hr: Kratak sadržaj

[ctx: #208]
en: Play
hr: Reprodukcija

[ctx: #209]
en: Next
hr: Sljedeće

[ctx: #210]
en: Previous
hr: Prijašnje

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
hr: Kalibrirajte korisničko sučelje...

[ctx: #214]
en: Video calibration...
hr: Kalibracija slike...

[ctx: #215]
en: Soften
hr: Mekanije

[ctx: #216]
en: Zoom amount
hr: Razina zumiranja

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
hr: Omjer slike - ručno postavljanje

[ctx: #218]
en: DVD drive
hr: DVD pogon

[ctx: #219]
en: Please insert disc
hr: Umetnite disk!

[ctx: #220]
en: Remote share
hr: Udaljeno dijeljenje

[ctx: #221]
en: Network is not connected
hr: Mreža nije povezana

[ctx: #222]
en: Cancel
hr: Poništi

[ctx: #224]
en: Speed
hr: Brzina

[ctx: #225]
en: Vertical Shift
hr: Okomiti pomak

[ctx: #226]
en: Test patterns...
hr: Testni uzorci...

[ctx: #227]
en: Lookup audio CD track names from freedb.org
hr: Potraži nazive pjesama glazbenih CD-a na freedb.org

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
hr: Izmješaj popis izvođenja pri učitavanju

[ctx: #229]
en: HDD spindown time
hr: Vrijeme isključivanja HDD

[ctx: #230]
en: Video filters
hr: Video filtri

[ctx: #231]
en: None
hr: Nijedan

[ctx: #232]
en: Point
hr: Točka

[ctx: #233]
en: Linear
hr: Linearno

[ctx: #234]
en: Anisotropic
hr: Anizotropno

[ctx: #236]
en: Gaussian cubic
hr: Gausova kocka

[ctx: #237]
en: Minification
hr: Smanjenje

[ctx: #238]
en: Magnification
hr: Uvećanje

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
hr: Očisti popis izvođenja na završetku

[ctx: #240]
en: Display Mode
hr: Način prikaza

[ctx: #241]
en: Full Screen #%d
hr: Cijeli zaslon #%d

[ctx: #242]
en: Windowed
hr: Prozor

[ctx: #243]
en: Refresh Rate
hr: Osvježavanje zaslona

[ctx: #244]
en: Full screen
hr: Cijeli zaslon

[ctx: #245]
en: Sizing: (%i,%i)->(%i,%i) (Zoom x%2.2f) AR:%2.2f:1 (Pixels: %2.2f:1) (VShift: %2.2f)
hr: Veličina: (%i,%i)->(%i,%i) (Zumiranje x%2.2f) AR:%2.2f:1 (Pikseli: %2.2f:1) (VShift: %2.2f)

[ctx: #247]
en: Scripts
hr: Skripte

[ctx: #248]
en: Language
hr: Jezik

[ctx: #249]
en: Music
hr: Glazba

[ctx: #250]
en: Visualisation
hr: Vizualizacija

[ctx: #251]
en: Select destination directory
hr: Odaberi odredišni direktorij

[ctx: #252]
en: Stereo upmix
hr: Stereo razdvajanje

[ctx: #253]
en: Number of channels
hr: Broj kanala

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
hr: DTS kompatibilan prijemnik

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
hr: Preuzimanje CD informacija

[ctx: #257]
en: Error
hr: Greška

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
hr: Omogući čitanje oznaka

[ctx: #259]
en: Opening
hr: Otvaranje

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
hr: Čekanje pokretanja...

[ctx: #262]
en: Scripts output
hr: Izlaz skripti

[ctx: #263]
en: Allow control of Kodi via HTTP
hr: Dopusti upravljanje Kodijem putem HTTP-a

[ctx: #264]
en: Record
hr: Snimaj

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
hr: Zaustavi snimanje

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
hr: Razvrstaj po: Pjesmi

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
hr: Razvrstaj po: Vremenu

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
hr: Razvrstaj po: Nazivu

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
hr: Razvrstaj po: Izvođaču

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
hr: Razvrstaj po: Albumu

[ctx: #272]
en: Top-Left overscan compensation
hr: Kompenzacija obrezivanja na gornjem-lijevom kutu

[ctx: #273]
en: Bottom-Right overscan compensation
hr: Kompenzacija obrezivanja na donjem-desnom rubu

[ctx: #274]
en: Subtitle positioning
hr: Položaj podnaslova

[ctx: #275]
en: Pixel ratio adjustment
hr: Ugađanje omjera piksela

[ctx: #276]
en: Adjust the arrow to change the amount of overscan
hr: Pomakni strelicu za izmjenu veličine obrezivanja videa

[ctx: #277]
en: Adjust the bar to change the subtitles position
hr: Pomaknite traku za promjenu položaja podnaslova

[ctx: #278]
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
hr: Namjestite pravokutnik tako da bude pravilan kvadrat

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
hr: Nemoguće učitavanje postavki

[ctx: #280]
en: Using default settings
hr: Korištenje zadanih postavki

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
hr: Provjerite .xml datoteke

[ctx: #282]
en: Found %i items
hr: Pronađeno %i stavki

[ctx: #283]
en: Search results
hr: Rezultati pretrage

[ctx: #284]
en: No results found
hr: Nema rezultata

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
hr: Željeni jezik zvučnog zapisa

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
hr: Željni jezik podnaslova

[ctx: #287]
en: Subtitles
hr: Podnaslovi

[ctx: #288]
en: Font
hr: Slova

[ctx: #289]
en: Size
hr: Veličina

[ctx: #290]
en: Dynamic range compression
hr: Dinamički opseg kompresije

[ctx: #292]
en: Audio
hr: Zvuk

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
hr: Potražite podnaslove

[ctx: #294]
en: Create bookmark
hr: Napravi zabilješku

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
hr: Obriši zabilješke

[ctx: #297]
en: Audio offset
hr: Pomak zvuka

[ctx: #298]
en: Bookmarks
hr: Zabilješke

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
hr: MP1 kompatibilan prijamnik

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
hr: MP2 kompatibilan prijamnik

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
hr: MP3 kompatibilan prijamnik

[ctx: #303]
en: Delay
hr: Odgoda

[ctx: #304]
en: Language
hr: Jezik

[ctx: #305]
en: Enabled
hr: Omogućeno

[ctx: #308]
en: Original stream's language
hr: Izvorni jezik streama

[ctx: #309]
en: User interface language
hr: Jezik korisničkog sučelja

[ctx: #310]
en: Keyboard layouts
hr: Raspored tipkovnice

[ctx: #312]
en: (0=auto)
hr: (0=automatski)

[ctx: #313]
en: Cleaning database
hr: Čišćenje baze podataka

[ctx: #314]
en: Preparing...
hr: Pripremanje...

[ctx: #315]
en: Database error
hr: Greška baze podataka

[ctx: #316]
en: Searching songs...
hr: Pretraživanje pjesama...

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
hr: Baza podataka je uspješno očišćena

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
hr: Čišćenje pjesama...

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
hr: Greška pri čišćenju pjesama

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
hr: Čišćenje izvođača...

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
hr: Greška pri čišćenju izvođača

[ctx: #322]
en: Cleaning genres...
hr: Čišćenje žanrova...

[ctx: #323]
en: Error cleaning genres
hr: Greška pri čišćenju žanrova

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
hr: Čišćenje putanja...

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
hr: Greška pri čišćenju putanja

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
hr: Čišćenje albuma...

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
hr: Greška pri čišćenju albuma

[ctx: #328]
en: Writing changes...
hr: Zapisujem promjene...

[ctx: #329]
en: Error writing changes
hr: Greška pri zapisivanju promjena

[ctx: #330]
en: This may take some time...
hr: Ovo može potrajati neko vrijeme...

[ctx: #331]
en: Compressing database...
hr: Sažimanje baze podataka...

[ctx: #332]
en: Error compressing database
hr: Greška pri sažimanju baze podataka

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
hr: Želite li očistiti zbirku?

[ctx: #334]
en: Clean library...
hr: Čišćenje zbirke...

[ctx: #335]
en: Start
hr: Pokreni

[ctx: #336]
en: Framerate conversion
hr: Pretvorba sličica

[ctx: #337]
en: Output configuration
hr: Izlazno podešavanje

[ctx: #338]
en: Fixed
hr: Fiksno

[ctx: #339]
en: Optimized
hr: Optimizirano

[ctx: #340]
en: Various artists
hr: Srodni izvođači

[ctx: #341]
en: Play disc
hr: Optički disk

[ctx: #342]
en: Movies
hr: Filmovi

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
hr: Prilagodi broj sličica

[ctx: #344]
en: Actors
hr: Glumci

[ctx: #345]
en: Year
hr: Godina

[ctx: #346]
en: Maintain original volume on downmix
hr: Održi izvornu glasnoću zvuka pri spajanju

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
hr: DTS-HD kompatibilan prijamnik

[ctx: #348]
en: Enable passthrough
hr: Omogući izlazni uređaj

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
hr: TrueHD kompatibilan prijamnik

[ctx: #350]
en: Programs
hr: Programi

[ctx: #351]
en: Off
hr: Isključi

[ctx: #352]
en: Dim
hr: Zatamnjenje

[ctx: #353]
en: Black
hr: Crno

[ctx: #354]
en: Matrix trails
hr: Matrix tragovi

[ctx: #355]
en: Screensaver time
hr: Trajanje čuvara zaslona

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
hr: Odaberi čuvara zaslona

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
hr: Vremenski zadano isključivanje

[ctx: #358]
en: All albums
hr: Svi albumi

[ctx: #359]
en: Recently added albums
hr: Nedavno dodani albumi

[ctx: #360]
en: Screensaver
hr: Čuvar zaslona

[ctx: #361]
en: R. Slideshow
hr: Nasum. slikovna prezentacija

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
hr: Razina zatamnjenja čuvara zaslona

[ctx: #363]
en: Sort by: File
hr: Razvrstaj po: Datotekama

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
hr: Dolby Digital (AC3) kompatibilan prijemnik

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
hr: Razvrstaj po: Nazivu

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
hr: Razvrstaj po: Godini

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
hr: Razvrstaj po: Ocjeni

[ctx: #369]
en: Title
hr: Naslov

[ctx: #370]
en: Thunderstorms
hr: Grmljavinsko nevrijeme

[ctx: #371]
en: Partly
hr: Djelomično

[ctx: #372]
en: Mostly
hr: Pretežno

[ctx: #373]
en: Sunny
hr: Sunčano

[ctx: #374]
en: Cloudy
hr: Oblačno

[ctx: #375]
en: Snow
hr: Snijeg

[ctx: #376]
en: Rain
hr: Kiša

[ctx: #377]
en: Light
hr: Slab(a)

[ctx: #378]
en: AM
hr: Prijepodne

[ctx: #379]
en: PM
hr: Poslijepodne

[ctx: #380]
en: Showers
hr: Pljuskovi

[ctx: #381]
en: Few
hr: Malo

[ctx: #382]
en: Scattered
hr: Raspršeno

[ctx: #383]
en: Wind
hr: Vjetar

[ctx: #384]
en: Strong
hr: Jak

[ctx: #385]
en: Fair
hr: Prosječno

[ctx: #386]
en: Clear
hr: Vedro

[ctx: #387]
en: Clouds
hr: Oblačno

[ctx: #388]
en: Early
hr: Rani

[ctx: #389]
en: Shower
hr: Pljusak

[ctx: #390]
en: Flurries
hr: Naleti vjetra

[ctx: #391]
en: Low
hr: Slabi

[ctx: #392]
en: Medium
hr: Umjeren

[ctx: #393]
en: High
hr: Jak

[ctx: #394]
en: Fog
hr: Magla

[ctx: #395]
en: Haze
hr: Izmaglica

[ctx: #396]
en: Select location
hr: Odaberi lokaciju

[ctx: #397]
en: Refresh time
hr: Vrijeme osvježavanja

[ctx: #398]
en: Temperature units
hr: Temperaturne jedinice

[ctx: #399]
en: Speed units
hr: Jedinice brzine

[ctx: #400]
en: Weather
hr: Vrijeme

[ctx: #401]
en: Temp
hr: Temperatura

[ctx: #402]
en: Feels like
hr: Kao da je

[ctx: #403]
en: UV index
hr: UV indeks

[ctx: #404]
en: Wind
hr: Vjetar

[ctx: #405]
en: Dew point
hr: Točka rošenja

[ctx: #406]
en: Humidity
hr: Vlažnost

[ctx: #409]
en: Defaults
hr: Uobičajeno

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
hr: Pristupanje usluzi vremenske prognoze

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
hr: Preuzimanje vremenske prognoze za:

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
hr: Nemoguće preuzimanje informacija vremenske prognoze

[ctx: #413]
en: Manual
hr: Ručno

[ctx: #414]
en: No review for this album
hr: Nema recenzije za ovaj album

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
hr: Preuzimanje minijatura...

[ctx: #416]
en: Not available
hr: Nije dostupno

[ctx: #417]
en: View: Big icons
hr: Prikaz: Velike ikone

[ctx: #418]
en: Low
hr: Min

[ctx: #419]
en: High
hr: Maks

[ctx: #420]
en: Best Match
hr: Najbolje odgovarajuće

[ctx: #421]
en: Keep audio device alive
hr: Drži zvučni uređaj aktivnim

[ctx: #422]
en: Delete album info
hr: Obriši informacije albuma

[ctx: #423]
en: Delete CD information
hr: Obriši CD informacije

[ctx: #424]
en: Select
hr: Odaberi

[ctx: #425]
en: No album information found
hr: Nema pronađenih informacija albuma.

[ctx: #426]
en: No CD information found
hr: Nema pronađenih CD informacija.

[ctx: #427]
en: Disc
hr: Disk

[ctx: #428]
en: Insert correct CD/DVD
hr: Umetni ispravan CD/DVD

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
hr: Umetnite sljedeći disk:

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
hr: Razvrstaj po: DVD#

[ctx: #431]
en: No cache
hr: Nema predmemorije

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
hr: Ukloni film iz zbirke

[ctx: #433]
en: Really remove '%s'?
hr: Sigurno želite ukloniti '%s'?

[ctx: #434]
en: From %s at %i %s
hr: Iz %s pri %i %s

[ctx: #435]
en: No optical disc drive detected
hr: Optički pogon nije pronađen

[ctx: #436]
en: You need an optical disc drive to play this video
hr: Trebate pogon optičkog diska za reprodukciju ovog videa

[ctx: #437]
en: Removable disk
hr: Prijenosni uređaj

[ctx: #438]
en: Opening file
hr: Otvaranje datoteke

[ctx: #439]
en: Cache
hr: Predmemorija

[ctx: #440]
en: Hard disk
hr: Tvrdi Disk

[ctx: #442]
en: Local network
hr: Lokalna mreža

[ctx: #445]
en: Audio
hr: Zvuk

[ctx: #447]
en: Autorun media
hr: Automatski pokreni medij

[ctx: #448]
en: Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver
hr: - Dolby Digital Plus (E-AC3) kompatibilan prijemnik

[ctx: #449]
en: Enabled
hr: Omogućeno

[ctx: #450]
en: Columns
hr: Stupci

[ctx: #451]
en: Row 1 address
hr: 1. redak adrese

[ctx: #452]
en: Row 2 address
hr: 2. redak adrese

[ctx: #453]
en: Row 3 address
hr: 3. redak adrese

[ctx: #454]
en: Row 4 address
hr: 4. redak adrese

[ctx: #455]
en: Rows
hr: Redci

[ctx: #456]
en: Mode
hr: Način

[ctx: #457]
en: Switch view
hr: Promijeni prikaz

[ctx: #458]
en: Limit sampling rate (kHz)
hr: Ograničenje frekvencije (kHz)

[ctx: #459]
en: Subs
hr: Podnaslovi

[ctx: #460]
en: Audio stream
hr: Zvučni zapis

[ctx: #461]
en: [active]
hr: [aktivno]

[ctx: #462]
en: Subtitle
hr: Podnaslov

[ctx: #463]
en: Backlight
hr: Pozadinsko osvjetljenje

[ctx: #464]
en: Brightness
hr: Svjetlina

[ctx: #465]
en: Contrast
hr: Kontrast

[ctx: #466]
en: Gamma
hr: Gama

[ctx: #467]
en: Type
hr: Vrsta

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
hr: Pomaknite traku za promjenu OSD položaja

[ctx: #469]
en: OSD position
hr: OSD položaj

[ctx: #470]
en: Credits
hr: Zasluge

[ctx: #474]
en: Off
hr: Isključi

[ctx: #475]
en: Music only
hr: Samo glazba

[ctx: #476]
en: Music & video
hr: Glazba i Video

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
hr: Nemoguće učitavanje popisa izvođenja

[ctx: #479]
en: Skin & language
hr: Presvlaka i jezik

[ctx: #480]
en: Appearance
hr: Izgled

[ctx: #481]
en: Audio options
hr: Mogućnosti zvuka

[ctx: #482]
en: About Kodi
hr: O Kodi

[ctx: #485]
en: Delete album
hr: Obriši album

[ctx: #486]
en: Repeat
hr: Ponovi

[ctx: #487]
en: Repeat one
hr: Ponovi jednom

[ctx: #488]
en: Repeat folder
hr: Ponovi mapu

[ctx: #489]
en: Play the next song automatically
hr: Reproduciraj sljedeću pjesmu automatski

[ctx: #491]
en: - Use big icons
hr: - Koristi velike ikone

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
hr: Promjena veličine VobSubsa

[ctx: #493]
en: Advanced options (Experts Only!)
hr: Napredne mogućnosti (samo iskusni korisnici!)

[ctx: #494]
en: Overall audio headroom
hr: Cijelokupno zvučno pojačanje

[ctx: #495]
en: Upsample videos to GUI resolution
hr: Promijeni video u GUI razlučivosti

[ctx: #496]
en: Calibration
hr: Kalibracija

[ctx: #497]
en: Show file extensions
hr: Prikaži datotečne nastavke

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
hr: Razvrstaj po: Vrsti

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
hr: Nemoguće povezivanje na online uslugu pretraživanja

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
hr: Neuspjelo preuzimanje informacija albuma

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
hr: Tražim nazive albuma...

[ctx: #502]
en: Open
hr: Otvori

[ctx: #503]
en: Busy
hr: Zauzeto

[ctx: #504]
en: Empty
hr: Prazno

[ctx: #505]
en: Loading media info from files...
hr: Učitavanje informacija medija iz datoteka...

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
hr: Razvrstaj po: Upotrebi

[ctx: #510]
en: Enable visualisations
hr: Omogući vizualizacije

[ctx: #511]
en: Enable video mode switching
hr: Omogući video način promjene

[ctx: #512]
en: Startup window
hr: Početni prozor

[ctx: #513]
en: Home window
hr: Glavni prozor

[ctx: #514]
en: Manual settings
hr: Ručne postavke

[ctx: #515]
en: Genre
hr: Izvođač

[ctx: #517]
en: Recently played albums
hr: Nedavno reproducirani albumi

[ctx: #518]
en: Launch
hr: Pokreni

[ctx: #519]
en: Launch in...
hr: Pokreni u...

[ctx: #521]
en: Compilations
hr: Kompilacije

[ctx: #522]
en: Remove source
hr: Ukloni izvor

[ctx: #523]
en: Switch media
hr: Promijeni medij

[ctx: #524]
en: Select playlist
hr: Odaberi popis izvođenja

[ctx: #525]
en: New playlist...
hr: Novi popis izvođenja...

[ctx: #526]
en: Add to playlist
hr: Dodaj u popis izvođenja

[ctx: #527]
en: Manually add to library
hr: Ručno dodaj u zbirku

[ctx: #528]
en: Enter title
hr: Upišite naslov

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
hr: Greška: Dvostruk naslov

[ctx: #530]
en: Select genre
hr: Oaberite žanr

[ctx: #531]
en: New genre
hr: Novi žanr

[ctx: #532]
en: Manual addition
hr: Ručno dodavanje

[ctx: #533]
en: Enter genre
hr: Upišite žanr

[ctx: #534]
en: View: %s
hr: Prikaz: %s

[ctx: #535]
en: List
hr: Popis

[ctx: #536]
en: Icons
hr: Ikone

[ctx: #537]
en: Big list
hr: Veliki popis

[ctx: #538]
en: Big icons
hr: Velike ikone

[ctx: #539]
en: Wide
hr: Široko

[ctx: #540]
en: Big wide
hr: Vrlo široko

[ctx: #541]
en: Album icons
hr: Ikone albuma

[ctx: #542]
en: DVD icons
hr: DVD ikone

[ctx: #544]
en: Media info
hr: Informacije medija

[ctx: #545]
en: Audio output device
hr: Izlazni uređaj zvuka

[ctx: #546]
en: Passthrough output device
hr: Izravni izlazni uređaj

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
hr: Nema životopisa za ovog izvođača

[ctx: #548]
en: Downmix multichannel audio to stereo
hr: Spoji višekanalne zvukove u stereo

[ctx: #549]
en: Number
hr: Broj

[ctx: #550]
en: Sort by: %s
hr: Razvrstaj po: %s

[ctx: #551]
en: Name
hr: Nazivu

[ctx: #552]
en: Date
hr: Datumu

[ctx: #553]
en: Size
hr: Veličina

[ctx: #554]
en: Track
hr: Pjesmi

[ctx: #555]
en: Time
hr: Trajanju

[ctx: #556]
en: Title
hr: Naslovu

[ctx: #557]
en: Artist
hr: Izvođaču

[ctx: #558]
en: Album
hr: Albumu

[ctx: #559]
en: Playlist
hr: Popisu izvođenja

[ctx: #561]
en: File
hr: Datoteka

[ctx: #562]
en: Year
hr: Godina

[ctx: #563]
en: Rating
hr: Ocjena

[ctx: #564]
en: Type
hr: Vrsta

[ctx: #565]
en: Usage
hr: Korištenje

[ctx: #566]
en: Album artist
hr: Izvođač albuma

[ctx: #567]
en: Play count
hr: Broj reprodukcija

[ctx: #568]
en: Last played
hr: Posljednja reprodukcija

[ctx: #569]
en: Comment
hr: Komentar

[ctx: #570]
en: Date added
hr: Datumu dodavanja

[ctx: #571]
en: Default
hr: Zadano

[ctx: #573]
en: Path
hr: Putanja

[ctx: #574]
en: Country
hr: Zemlja

[ctx: #575]
en: In progress
hr: U tijeku

[ctx: #576]
en: Times played
hr: Reproducirano puta

[ctx: #577]
en: Date Taken
hr: Datum snimanja

[ctx: #580]
en: Sort direction
hr: Smjer razvrstavanja

[ctx: #581]
en: Sort method
hr: Način razvrstavanja

[ctx: #582]
en: View mode
hr: Način prikaza

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
hr: Zapamti prikaze za različite mape

[ctx: #584]
en: Ascending
hr: Rastući

[ctx: #585]
en: Descending
hr: Padajući

[ctx: #586]
en: Edit playlist
hr: Uredi popis izvođenja

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
hr: Poništi Party način

[ctx: #589]
en: Party mode
hr: Party način

[ctx: #590]
en: Random
hr: Naizmjenično

[ctx: #591]
en: Off
hr: Isključi

[ctx: #592]
en: One
hr: Jednom

[ctx: #593]
en: All
hr: Sve

[ctx: #594]
en: Off
hr: Isključi

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
hr: Ponovi: Isključeno

[ctx: #596]
en: Repeat: One
hr: Ponovi: Jednom

[ctx: #597]
en: Repeat: All
hr: Ponovi: Sve

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
hr: Ripanje glazbenog CD-a

[ctx: #601]
en: Medium
hr: Srednje

[ctx: #602]
en: Standard
hr: Standardno

[ctx: #603]
en: Extreme
hr: Ekstremno

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
hr: Nepromjenjiva brzina prijenosa

[ctx: #605]
en: Ripping...
hr: Ripanje...

[ctx: #607]
en: To:
hr: U:

[ctx: #608]
en: Could not rip CD or track
hr: Nemoguće ripanje CD-a ili pjesme

[ctx: #609]
en: CDDARipPath is not set.
hr: CDDA putanja ripanja nije postavljena.

[ctx: #610]
en: Rip audio track
hr: Ripanje zvučni stavki

[ctx: #611]
en: Enter number
hr: Upiši broj

[ctx: #612]
en: Bits/sample
hr: Bitovi/uzorak

[ctx: #613]
en: Sample rate
hr: Brzina prijenosa

[ctx: #614]
en: Virtual folder
hr: Virtualna mapa

[ctx: #620]
en: Audio CDs
hr: Glazbeni CD

[ctx: #621]
en: Encoder
hr: Enkôder

[ctx: #622]
en: Quality
hr: Kvaliteta

[ctx: #623]
en: Bitrate
hr: Brzina prijenosa

[ctx: #624]
en: Include track number
hr: Uključi broj stavki

[ctx: #625]
en: All songs of
hr: Sve pjesme od

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
hr: TV serije u tijeku

[ctx: #629]
en: View mode
hr: Način prikaza

[ctx: #630]
en: Normal
hr: Normalno

[ctx: #631]
en: Zoom
hr: Zumiranje

[ctx: #632]
en: Stretch 4:3
hr: Raširi na 4:3

[ctx: #633]
en: Wide Zoom
hr: Široko zumiranje

[ctx: #634]
en: Stretch 16:9
hr: Raširi na 16:9

[ctx: #635]
en: Original Size
hr: Izvorna veličina

[ctx: #636]
en: Custom
hr: Prilagođeno

[ctx: #637]
en: ReplayGain
hr: Normalizacija zvuka

[ctx: #638]
en: ReplayGain volume adjustments
hr: Podešavanje normalizacije glasnoće zvuka

[ctx: #639]
en: Use track levels
hr: Koristi razine pjesama

[ctx: #640]
en: Use album levels
hr: Koristi razine albuma

[ctx: #641]
en: PreAmp Level - ReplayGained files
hr: Razina pred pojačanja  - Datoteke s normaliziranim zvukom

[ctx: #642]
en: PreAmp Level - Non ReplayGained files
hr: Razina pred pojačanja  - Datoteke bez normaliziranog zvuka

[ctx: #643]
en: Avoid clipping on ReplayGained files
hr: Izbjegni isječak na datotekama s normaliziranim zvukom

[ctx: #644]
en: Crop black bars
hr: Izreži crne obrube

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
hr: Potrebno je raspakirati veliku datoteku. Želite li nastaviti?

[ctx: #646]
en: Remove from library
hr: Ukloni iz zbirke

[ctx: #647]
en: Export video library
hr: Izvezi videoteku

[ctx: #648]
en: Import video library
hr: Uvezi videoteku

[ctx: #649]
en: Importing
hr: Uvoženje

[ctx: #650]
en: Exporting
hr: Izvoženje

[ctx: #651]
en: Browse for library
hr: Pregledaj zbirku

[ctx: #652]
en: Years
hr: Godine

[ctx: #653]
en: Update library
hr: Ažuriraj zbirku

[ctx: #654]
en: Show debug info
hr: Prikaži informacije otklanjanja greške

[ctx: #655]
en: Browse for executable
hr: Pregledaj izvršne datoteke

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
hr: Pregledaj popis izvođenja

[ctx: #657]
en: Browse for folder
hr: Pregledaj mapu

[ctx: #658]
en: Song information
hr: Informacije pjesme

[ctx: #659]
en: Non-linear stretch
hr: Nelinearno rastezanje

[ctx: #660]
en: Volume amplification
hr: Pojačavanje glasnoće zvuka

[ctx: #661]
en: Choose export folder
hr: Odaberite mapu izvoza

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
hr: Ova datoteka više nije dostupna.

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
hr: Želite li ih ukloniti iz popisa izvođenja?

[ctx: #664]
en: Browse for Script
hr: Potraži skriptu

[ctx: #665]
en: Compression level
hr: Razina sažimanja

[ctx: #666]
en: Enable component-specific logging
hr: Omogući opširnije zapisivanje određene komponente

[ctx: #667]
en: Enable Dolby Digital transcoding
hr: Omogući Dolby Digital transkôdiranje

[ctx: #668]
en: Specify component-specific logging...
hr: Odredi opširnije zapisivanje određene komponente

[ctx: #669]
en: Verbose logging for SMB library
hr: Opširnije zapisivanje za SMB knjižnicu

[ctx: #670]
en: Verbose logging for CURL library (http, dav)
hr: Opširnije zapisivanje za CURL knjižnicu (http, dav)

[ctx: #671]
en: Verbose logging for CMYTH library
hr: Opširnije zapisivanje za CMYTH knjižnicu

[ctx: #672]
en: Verbose logging for FFMPEG libraries
hr: Opširnije zapisivanje za FFMPEG knjižnicu

[ctx: #673]
en: Verbose logging for RTMP library
hr: Opširnije zapisivanje za RTMP knjižnicu

[ctx: #674]
en: Verbose logging for DBUS calls
hr: Opširnije zapisivanje za DBUS pozive

[ctx: #675]
en: Verbose logging for JSON-RPC requests
hr: Opširnije zapisivanje za JSON-RPC zahtjeve

[ctx: #676]
en: Verbose logging for AUDIO component
hr: Opširnije zapisivanje za ZVUČNE komponente

[ctx: #677]
en: Verbose logging for AirTunes library
hr: Opširnije zapisivanje za AirTunes knjižnicu

[ctx: #678]
en: Verbose logging for UPnP components
hr: Opširnije zapisivanje za UPnP komponente

[ctx: #679]
en: Verbose logging for CEC library
hr: Opširnije zapisivanje za CEC knjižnicu

[ctx: #680]
en: Verbose logging for VIDEO component
hr: Opširnije zapisivanje za VIDEO komponente

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
hr: Čišćenje popisa izvođenja

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
hr: Uklanjanje starih pjesama iz popisa izvođenja

[ctx: #702]
en: This path has been scanned before
hr: Ova putanja je već prije pretražena

[ctx: #705]
en: Network
hr: Mreža

[ctx: #706]
en: Server
hr: Poslužitelj

[ctx: #708]
en: Use an HTTP proxy server to access the internet
hr: Koristi HTTP proxy poslužitelj za pristup Internetu

[ctx: #711]
en: Internet Protocol (IP)
hr: Internet protokol (IP)

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
hr: Određen je netočan ulaz. Vrijednost mora biti između 1 i 65535.

[ctx: #715]
en: Assignment
hr: Zadatak

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
hr: Automatski (DHCP)

[ctx: #717]
en: Manual (Static)
hr: Ručno (Statično)

[ctx: #719]
en: IP address
hr: IP adresa

[ctx: #720]
en: Netmask
hr: Maska podmreže

[ctx: #721]
en: Default gateway
hr: Zadani pristupnik

[ctx: #722]
en: DNS server
hr: DNS poslužitelj

[ctx: #723]
en: Save & restart
hr: Spremi i ponovno pokreni

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
hr: Određena je netočna adresa. Vrijednost mora biti AAA.BBB.CCC.DDD

[ctx: #725]
en: with numbers between 0 and 255.
hr: s brojevima između 0 i 255.

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
hr: Promjene nisu spremljene. Nastavi bez spremanja?

[ctx: #727]
en: Web server
hr: Web poslužitelj

[ctx: #728]
en: FTP server
hr: FTP poslužitelj

[ctx: #730]
en: Port
hr: Ulaz

[ctx: #732]
en: Save & apply
hr: Spremi i primijeni

[ctx: #733]
en: Password
hr: Lozinka

[ctx: #734]
en: No pass
hr: Bez lozinke

[ctx: #735]
en: Character set
hr: Skup znakova

[ctx: #736]
en: Style
hr: Izgled

[ctx: #737]
en: Colour
hr: Boja

[ctx: #738]
en: Normal
hr: Normalno

[ctx: #739]
en: Bold
hr: Podebljano

[ctx: #740]
en: Italics
hr: Koso

[ctx: #741]
en: Bold italics
hr: Podebljano koso

[ctx: #742]
en: White
hr: Bijelo

[ctx: #743]
en: Yellow
hr: Žuto

[ctx: #744]
en: Files
hr: Datoteke

[ctx: #745]
en: No scanned information for this view
hr: Nema pronađenih informacija za taj prikaz

[ctx: #746]
en: Please turn off library mode
hr: Molimo, isključite prikaz popisa izvođenja

[ctx: #747]
en: Error loading image
hr: Greška pri učitavanju slike

[ctx: #748]
en: Edit path
hr: Uredi putanju

[ctx: #749]
en: Mirror image
hr: Zrcalna slika

[ctx: #750]
en: Are you sure?
hr: Jeste li sigurni?

[ctx: #751]
en: Removing source
hr: Uklanjanje izvora

[ctx: #754]
en: Add program link
hr: Dodaj poveznicu programa

[ctx: #755]
en: Edit program path
hr: Uredi putanju programa

[ctx: #756]
en: Edit program name
hr: Uredi naziv programa

[ctx: #757]
en: Edit path depth
hr: Uredi dubinu putanje

[ctx: #759]
en: View: Big list
hr: Prikaz: Veliki popis

[ctx: #760]
en: Yellow
hr: Žuta

[ctx: #761]
en: White
hr: Bijela

[ctx: #762]
en: Blue
hr: Plava

[ctx: #763]
en: Bright green
hr: Blijedo zeleno

[ctx: #764]
en: Yellow green
hr: Žuto zelena

[ctx: #765]
en: Cyan
hr: Svijetlo plava

[ctx: #766]
en: Light grey
hr: Svijetlo siva

[ctx: #767]
en: Grey
hr: Siva

[ctx: #770]
en: Error %i: share not available
hr: Greška %i: dijeljenje nije dostupno

[ctx: #772]
en: Audio output
hr: Zvučni izlaz

[ctx: #773]
en: Seeking
hr: Pretraživanje

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
hr: Mapa slikovne prezentacije

[ctx: #775]
en: Network interface
hr: Mrežno sučelje

[ctx: #776]
en: Wireless network name (ESSID)
hr: Naziv bežične mreže (SSID)

[ctx: #777]
en: Wireless password
hr: Lozinka bežične mreže

[ctx: #778]
en: Wireless security
hr: Sigurnost bežične mreže

[ctx: #779]
en: Save and apply network interface settings
hr: Spremi i primijeni postavke mrežnog sučelja

[ctx: #780]
en: No encryption
hr: Bez enkripcije

[ctx: #784]
en: Applying network interface settings. Please wait.
hr: Primjenjivanje postavki mrežnog sučelja. Pričekajte molim.

[ctx: #785]
en: Network interface restarted successfully.
hr: Mrežno sučelje je uspješno ponovno pokrenuto.

[ctx: #786]
en: Network interface did not start successfully.
hr: Mrežno sučelje nije pokrenuto uspješno

[ctx: #787]
en: Interface disabled
hr: Sučelje je onemogućeno

[ctx: #788]
en: Network interface disabled successfully.
hr: Mrežno sučelje je uspješno onemogućeno.

[ctx: #789]
en: Wireless network name (ESSID)
hr: Naziv bežične mreže (ESSID)

[ctx: #790]
en: Remote control
hr: Udaljeno upravljanje

[ctx: #791]
en: Allow programs on this system to control Kodi
hr: Dopusti programima na ovom sustavu da upravljaju Kodijem

[ctx: #792]
en: Port
hr: Ulaz

[ctx: #793]
en: Port range
hr: Raspon ulaza

[ctx: #794]
en: Allow programs on other systems to control Kodi
hr: Dopusti programima na drugim sustavima da upravljaju Kodijem

[ctx: #795]
en: Initial repeat delay (ms)
hr: Početno vrijeme ponavljanja (ms)

[ctx: #796]
en: Continuous repeat delay (ms)
hr: Neprekidno vrijeme ponavljanja (ms)

[ctx: #797]
en: Maximum number of clients
hr: Maksimalan broj klijenta

[ctx: #798]
en: Internet access
hr: Internet pristup

[ctx: #799]
en: Library Update
hr: Ažuriraj zbirku

[ctx: #800]
en: Music library needs to rescan tags from files.
hr: Fonoteka zahtjeva ponovno pretraživanje oznaka iz datoteka.

[ctx: #801]
en: Would you like to scan now?
hr: Želite li odmah pretražiti?

[ctx: #802]
en: %s of %s available
hr: %s od %s dostupno

[ctx: #850]
en: Invalid port number entered
hr: Nevaljan broj ulaza je unesen

[ctx: #851]
en: Valid port range is 1-65535
hr: Valjani raspon ulaza je 1-65535

[ctx: #852]
en: Valid port range is 1024-65535
hr: Valjani raspon ulaza je 1024-65535

[ctx: #997]
en: Add Pictures...
hr: Dodaj slike...

[ctx: #998]
en: Add Music...
hr: Dodaj glazbu...

[ctx: #999]
en: Add Videos...
hr: Dodaj video...

[ctx: #1000]
en: Preview
hr: Pregled

[ctx: #1001]
en: Unable to connect
hr: Nemoguće povezivanje

[ctx: #1002]
en: Kodi was unable to connect to the network location.
hr: Kodi se nije mogao povezati na mrežnu lokaciju.

[ctx: #1003]
en: This could be due to the network not being connected.
hr: Razlog ovome je najvjerojatnije problem s mrežom.

[ctx: #1004]
en: Would you like to add it anyway?
hr: Želite li ju ipak dodati?

[ctx: #1006]
en: IP address
hr: IP adresa

[ctx: #1007]
en: Add network location
hr: Dodaj mrežnu lokaciju

[ctx: #1008]
en: Protocol
hr: Protokol

[ctx: #1009]
en: Server address
hr: Adresa poslužitelja

[ctx: #1010]
en: Server name
hr: Naziv poslužitelja

[ctx: #1011]
en: Remote path
hr: Udaljena putanja

[ctx: #1012]
en: Shared folder
hr: Dijeljena mapa

[ctx: #1013]
en: Port
hr: Ulaz

[ctx: #1014]
en: Username
hr: Korisničko ime

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
hr: Potraži mrežni poslužitelj

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
hr: Upišite mrežnu adresu poslužitelja

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
hr: Upišite putanju na poslužitelju

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
hr: Upišite broj ulaza

[ctx: #1019]
en: Enter the username
hr: Upišite korisničko ime

[ctx: #1020]
en: Add %s source
hr: Dodaj %s izvor

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
hr: Upišite putanje ili potražite lokacije medija.

[ctx: #1022]
en: Enter a name for this media Source.
hr: Upišite naziv za ovaj izvor medija.

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
hr: Pregledaj nova dijeljenja

[ctx: #1024]
en: Browse
hr: Pregledaj

[ctx: #1025]
en: Could not retrieve directory information.
hr: Nemoguće je preuzeti informacije direktorija

[ctx: #1026]
en: Add source
hr: Dodaj izvor

[ctx: #1027]
en: Edit source
hr: Uredi izvor

[ctx: #1028]
en: Edit %s source
hr: Uredi %s izvor

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
hr: Upišite novu oznaku

[ctx: #1030]
en: Browse for image
hr: Potraži sliku

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
hr: Potraži mapu slika

[ctx: #1032]
en: Add network location...
hr: Dodaj mrežnu lokaciju...

[ctx: #1033]
en: Browse for file
hr: Potraži datoteku

[ctx: #1034]
en: Submenu
hr: Podizbornik

[ctx: #1035]
en: Enable submenu buttons
hr: Omogući tipke podizbornika

[ctx: #1036]
en: Favourites
hr: Omiljeni

[ctx: #1037]
en: Video Add-ons
hr: Video dodaci

[ctx: #1038]
en: Music Add-ons
hr: Glazbeni dodaci

[ctx: #1039]
en: Picture Add-ons
hr: Slikovni dodaci

[ctx: #1040]
en: Loading directory
hr: Učitavam direktorij

[ctx: #1041]
en: Retrieved %i items
hr: Preuzeto %i stavki

[ctx: #1042]
en: Retrieved %i of %i items
hr: Preuzeto %i od %i stavki

[ctx: #1043]
en: Program Add-ons
hr: Programski dodaci

[ctx: #1044]
en: Set plug-in thumb
hr: Postavi minijaturu dodatka

[ctx: #1045]
en: Add-on settings
hr: Postavke dodatka

[ctx: #1046]
en: Access points
hr: Pristupne točke

[ctx: #1047]
en: Other...
hr: Ostalo...

[ctx: #1048]
en: Username
hr: Korisničko ime

[ctx: #1049]
en: Script settings
hr: Postavke skripte

[ctx: #1050]
en: Singles
hr: Singlovi

[ctx: #1051]
en: Enter web address
hr: Upišite web adresu

[ctx: #1180]
en: Proxy type
hr: Vrsta proxya

[ctx: #1185]
en: SOCKS5 with remote dns resolving
hr: SOCKS5 s udaljenim dns razrješavanjem

[ctx: #1200]
en: SMB client
hr: SMB klijent

[ctx: #1203]
en: Default username
hr: Zadano korisničko ime

[ctx: #1204]
en: Default password
hr: Zadana lozinka

[ctx: #1207]
en: WINS server
hr: WINS poslužitelj

[ctx: #1208]
en: Mount SMB shares
hr: Montiraj SMB dijeljenje

[ctx: #1210]
en: Remove
hr: Ukloni

[ctx: #1211]
en: Music
hr: Glazba

[ctx: #1213]
en: Pictures
hr: Slike

[ctx: #1214]
en: Files
hr: Datoteke

[ctx: #1215]
en: Music & video
hr: Glazba i Video

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
hr: Glazba i Slike

[ctx: #1217]
en: Music & files
hr: Glazba i Datoteke

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
hr: Video i Slike

[ctx: #1219]
en: Video & files
hr: Video i Datoteke

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
hr: Slike i Datoteke

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
hr: Glazba i Video i Slike

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
hr: Glazba i Video i Slike i Datoteke

[ctx: #1223]
en: Disabled
hr: Onemogućen

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
hr: Datoteke i Glazba i Video

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
hr: Datoteke i Slike i Glazba

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
hr: Datoteke i Slike i Video

[ctx: #1229]
en: Music & programs
hr: Glazba i Programi

[ctx: #1230]
en: Video & programs
hr: Video i Programi

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
hr: Slike i Programi

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
hr: Glazba i Video i Slike i Programi

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
hr: Programi i Video i Glazba

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
hr: Programi i Slike i Glazba

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
hr: Programi i Slike i Video

[ctx: #1260]
en: Announce these services to other systems via Zeroconf
hr: Najavi ove usluge ostalim sustavima putem Zeroconfa

[ctx: #1268]
en: iOS 8 compatibility mode
hr: iOS 8 način kompatibilnosti

[ctx: #1269]
en: Allow volume control
hr: Dopusti kontrolu glasnoće zvuka

[ctx: #1270]
en: Allow Kodi to receive AirPlay content
hr: Dopusti Kodiju da prihvati AirPlay sadržaj

[ctx: #1271]
en: Device name
hr: Naziv uređaja

[ctx: #1272]
en: Use password protection
hr: Koristi zaštitu lozinkom

[ctx: #1300]
en: Custom audio device
hr: Prilagođeni zvučni uređaj

[ctx: #1301]
en: Custom passthrough device
hr: Prilagođeni izlazni uređaj

[ctx: #1375]
en: Temperature
hr: Temperatura

[ctx: #1376]
en: Pressure
hr: Tlak

[ctx: #1377]
en: Proximity
hr: Udaljenost

[ctx: #1378]
en: Intensity
hr: Intenzitet

[ctx: #1379]
en: Ragged
hr: Runjavo

[ctx: #1380]
en: Very
hr: Vrlo

[ctx: #1381]
en: Extreme
hr: Ekstremno

[ctx: #1382]
en: Whirls
hr: Rasprostranjeni

[ctx: #1383]
en: Sky Is Clear
hr: Nebo je vedro

[ctx: #1384]
en: Broken
hr: Pokvaren

[ctx: #1386]
en: Tropical
hr: Tropska

[ctx: #1387]
en: Hurricane
hr: Uragan

[ctx: #1388]
en: Cold
hr: Hladno

[ctx: #1389]
en: Windy
hr: Vjetrovito

[ctx: #1390]
en: Settings
hr: Postavke

[ctx: #1391]
en: Breeze
hr: Povjetarac

[ctx: #1392]
en: Gentle
hr: Blag

[ctx: #1393]
en: High wind, near gale
hr: Jak olujni vjetar

[ctx: #1394]
en: Severe
hr: Jak

[ctx: #1395]
en: Violent
hr: Snažno

[ctx: #1396]
en: Drifting
hr: Poledica

[ctx: #1397]
en: and
hr: i

[ctx: #1398]
en: Freezing
hr: Smrzavanje

[ctx: #1399]
en: Late
hr: Kasno

[ctx: #1400]
en: Isolated
hr: Izolirani

[ctx: #1401]
en: Thundershowers
hr: Oluje

[ctx: #1402]
en: Thunder
hr: Grom

[ctx: #1403]
en: Sun
hr: Sunce

[ctx: #1404]
en: Heavy
hr: Teško

[ctx: #1405]
en: in
hr: u

[ctx: #1406]
en: the
hr: i

[ctx: #1407]
en: Vicinity
hr: Okolina

[ctx: #1408]
en: Ice
hr: Led

[ctx: #1409]
en: Crystals
hr: Kristali

[ctx: #1410]
en: Calm
hr: Mirno

[ctx: #1411]
en: with
hr: sa

[ctx: #1412]
en: windy
hr: vjetrovito

[ctx: #1413]
en: Patches
hr: Zakrpe

[ctx: #1414]
en: Thunderstorm
hr: Oluja

[ctx: #1415]
en: Drizzle
hr: Sipiti

[ctx: #1416]
en: Foggy
hr: Maglovito

[ctx: #1417]
en: Grains
hr: Zrna

[ctx: #1418]
en: Thunderstorms
hr: Grmljavina

[ctx: #1419]
en: Shallow
hr: Sitnija

[ctx: #1420]
en: Moderate
hr: Promjenjivo

[ctx: #1421]
en: Very High
hr: Vrlo visoke

[ctx: #1422]
en: Windy
hr: Vjetrovito

[ctx: #1423]
en: Mist
hr: Magla

[ctx: #1424]
en: Overcast
hr: Tmurno

[ctx: #1425]
en: Pellets
hr: Tuča

[ctx: #1426]
en: Hail
hr: Tuča

[ctx: #1427]
en: Smoke
hr: Dim

[ctx: #1428]
en: Volcanic
hr: Vulkanski

[ctx: #1429]
en: Ash
hr: Pepeo

[ctx: #1430]
en: Widespread
hr: Zapusi

[ctx: #1431]
en: Dust
hr: Prašina

[ctx: #1432]
en: Sand
hr: Pijesak

[ctx: #1433]
en: Spray
hr: Kiša

[ctx: #1434]
en: Whirls
hr: Rasprostranjeni

[ctx: #1435]
en: Sandstorm
hr: Pješčana oluja

[ctx: #1436]
en: Blowing
hr: Zapusi

[ctx: #1437]
en: Pellet
hr: Tuče

[ctx: #1438]
en: Small
hr: Malo

[ctx: #1439]
en: and
hr: i

[ctx: #1440]
en: Sleet
hr: Susnježica

[ctx: #1441]
en: with
hr: sa

[ctx: #1442]
en: Chance
hr: Mjestimični

[ctx: #1443]
en: of
hr: iz

[ctx: #1444]
en: Funnel
hr: Dimni

[ctx: #1445]
en: Cloud
hr: Oblak

[ctx: #1446]
en: Unknown
hr: Nepoznato

[ctx: #1447]
en: Squals
hr: Zapusi vjetra s kišom

[ctx: #1448]
en: Precipitation
hr: Padaline

[ctx: #1449]
en: Partial
hr: Djelomično

[ctx: #1450]
en: Put display to sleep when idle
hr: Postavi zaslon na 'spavanje' kada se ne koristi

[ctx: #2050]
en: Runtime
hr: Trajanje

[ctx: #2080]
en: Empty list
hr: Prazan popis

[ctx: #2081]
en: Went back to parent list because the active list has been emptied
hr: Vratio sam se natrag u nadređeni popis jer se aktivni popis ispraznio

[ctx: #2100]
en: Script failed! : %s
hr: Greška skripte! : %s

[ctx: #2101]
en: Newer version needed - See log
hr: Potrebna je nova inačica - Pogledajte zapis

[ctx: #10000]
en: Home
hr: Početno

[ctx: #10001]
en: Programs
hr: Programi

[ctx: #10002]
en: Pictures
hr: Slike

[ctx: #10003]
en: File manager
hr: Upravitelj datoteka

[ctx: #10004]
en: Settings
hr: Postavke

[ctx: #10005]
en: Music
hr: Glazba

[ctx: #10006]
en: Videos
hr: Video

[ctx: #10007]
en: System information
hr: Informacije sustava

[ctx: #10008]
en: Settings - General
hr: Postavke - Općenito

[ctx: #10009]
en: Settings - Screen
hr: Postavke - Zaslon

[ctx: #10010]
en: Settings - Appearance - GUI Calibration
hr: Postavke - Izgled - GUI kalibracija

[ctx: #10011]
en: Settings - Videos - Screen Calibration
hr: Postavke - Video - Kalibracija zaslona

[ctx: #10012]
en: Settings - Pictures
hr: Postavke - Slike

[ctx: #10013]
en: Settings - Programs
hr: Postavke - Programi

[ctx: #10014]
en: Settings - Weather
hr: Postavke - Vrijeme

[ctx: #10015]
en: Settings - Music
hr: Postavke - Glazba

[ctx: #10016]
en: Settings - System
hr: Postavke - Sustav

[ctx: #10017]
en: Settings - Videos
hr: Postavke - Video

[ctx: #10018]
en: Settings - Network
hr: Postavke - Mreža

[ctx: #10019]
en: Settings - Appearance
hr: Postavke - Izgled

[ctx: #10020]
en: Scripts
hr: Skripte

[ctx: #10021]
en: Web Browser
hr: Web preglednik

[ctx: #10025]
en: Videos
hr: Video

[ctx: #10028]
en: Videos/Playlist
hr: Video/Popis izvođenja

[ctx: #10029]
en: Login screen
hr: Zaslon prijave

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
hr: Postavke - Profili

[ctx: #10035]
en: Reset
hr: Vrati na početno

[ctx: #10036]
en: Basic
hr: Osnovna

[ctx: #10037]
en: Standard
hr: Standardno

[ctx: #10038]
en: Advanced
hr: Napredna

[ctx: #10039]
en: Expert
hr: Stručna

[ctx: #10040]
en: Add-on browser
hr: Preglednik dodataka

[ctx: #10041]
en: Reset above settings to default
hr: Vrati postavke iznad na uobičajeno

[ctx: #10042]
en: Are you sure you want to reset the settings in this category?
hr: Sigurno želite vratiti postavke na početno za ovu kategoriju?

[ctx: #10043]
en: Help
hr: Pomoć

[ctx: #10044]
en: No help available
hr: Pomoć nije dostupna

[ctx: #10045]
en: Resets all the visible settings to their default values.
hr: Vrati sve vidljive postavke na njihove uobičajene vrijednosti.

[ctx: #10046]
en: No categories available
hr: Nema dostupnih kategorija

[ctx: #10047]
en: Try changing the setting level to see additional categories and settings.
hr: Pokušajte promijeniti razinu postavki da bi vidjeli dodatne kategorije i postavke.

[ctx: #10100]
en: Yes/No dialogue
hr: Da/Ne dijalog

[ctx: #10101]
en: Progress dialogue
hr: Dijalog napretka

[ctx: #10126]
en: File browser
hr: Preglednik datoteka

[ctx: #10128]
en: Network setup
hr: Postavke mreže

[ctx: #10129]
en: Media source
hr: Izvor medija

[ctx: #10130]
en: Profile settings
hr: Postavke profila

[ctx: #10131]
en: Lock settings
hr: Zaključaj postavke

[ctx: #10132]
en: Content settings
hr: Postavke sadržaja

[ctx: #10134]
en: Favourites
hr: Omiljeno

[ctx: #10135]
en: Songs/Info
hr: Pjesma/Informacije

[ctx: #10136]
en: Smart playlist editor
hr: Uređivač pametnog popisa izvođenja

[ctx: #10137]
en: Smart playlist rule editor
hr: Pravila uređivača pametnog popisa izvođenja

[ctx: #10139]
en: Pictures/Info
hr: Slike/Informacije

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
hr: Postavke dodatka

[ctx: #10146]
en: Add-ons/Info
hr: Dodaci/Informacije

[ctx: #10210]
en: Looking for subtitles...
hr: Pretraživanje podnaslova...

[ctx: #10211]
en: Looking for or caching subtitles...
hr: Pretraživanje ili stvaranje predmemorije podnaslova...

[ctx: #10212]
en: terminating
hr: otkazivanje

[ctx: #10213]
en: buffering
hr: međuspremanje

[ctx: #10214]
en: Opening stream
hr: Otvaranje streama

[ctx: #10500]
en: Music/Playlist
hr: Glazba/Popis izvođenja

[ctx: #10501]
en: Music/Files
hr: Glazba/Datoteke

[ctx: #10502]
en: Music/Library
hr: Glazba/Fonoteka

[ctx: #10503]
en: Playlist editor
hr: Uređivač popisa izvođenja

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
hr: Top 100 pjesama

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
hr: Top 100 albuma

[ctx: #10506]
en: Programs
hr: Programi

[ctx: #10507]
en: Configuration
hr: Podešavanje

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
hr: Vremenska prognoza

[ctx: #10509]
en: Network gaming
hr: Mrežno igranje

[ctx: #10510]
en: Extensions
hr: Proširenja

[ctx: #10511]
en: System info
hr: Informacije sustava

[ctx: #10516]
en: Music - Library
hr: Glazba - fonoteka

[ctx: #10517]
en: Now Playing - Music
hr: Sada se reproducira - Glazba

[ctx: #10522]
en: Now Playing - Videos
hr: Sada se reproducira - Video

[ctx: #10523]
en: Album info
hr: Informacije albuma

[ctx: #10524]
en: Movie info
hr: Informacije filma

[ctx: #12000]
en: Select dialogue
hr: Odaberi dijalog

[ctx: #12001]
en: Music/Info
hr: Glazba/Informacije

[ctx: #12002]
en: Dialogue OK
hr: Dijalog 'U redu'

[ctx: #12003]
en: Videos/Info
hr: Video/Informacije

[ctx: #12004]
en: Scripts/Info
hr: Skripte/Informacije

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
hr: Cijelozaslonski video

[ctx: #12006]
en: Audio visualisation
hr: Zvučna vizualizacija

[ctx: #12008]
en: File stacking dialogue
hr: Prozor slaganja datoteka

[ctx: #12009]
en: Rebuild index...
hr: Obnovi indeks...

[ctx: #12010]
en: Return to music window
hr: Vrati se na prozor glazbe

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
hr: Vrati se na prozor videa

[ctx: #12021]
en: Start from beginning
hr: Pokreni ispočetka

[ctx: #12022]
en: Resume from %s
hr: Nastavi od %s

[ctx: #12321]
en: Ok
hr: U redu

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
hr: Zaključano! Upišite kôd...

[ctx: #12326]
en: Enter password
hr: Upiši lozinku

[ctx: #12327]
en: Enter master code
hr: Upiši glavni kôd

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
hr: Upišite kôd otključavanja

[ctx: #12329]
en: or press C to cancel
hr: ili pritisnite C za prekid

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
hr: Pritisnite kombinaciju tipki gamepad kontrolera

[ctx: #12331]
en: press OK, or Back to cancel
hr: i pritisnite 'U redu' ili 'Natrag' za prekid

[ctx: #12332]
en: Set lock
hr: Postavi ključ

[ctx: #12333]
en: Unlock
hr: Otključaj

[ctx: #12334]
en: Reset lock
hr: Ponovno postavi ključ

[ctx: #12335]
en: Remove lock
hr: Ukloni ključ

[ctx: #12337]
en: Numeric password
hr: Brojčana lozinka

[ctx: #12338]
en: Gamepad button combo
hr: Kombinacija tipki Gamepad kontrolera

[ctx: #12339]
en: Full-text password
hr: Lozinka cijelog teksta

[ctx: #12340]
en: Enter new password
hr: Upišite novu lozinku

[ctx: #12341]
en: Re-Enter new password
hr: Ponovo upišite novu lozinku

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
hr: Netočna lozinka,

[ctx: #12343]
en: retries left
hr: preostalo pokušaja

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
hr: Upisane lozinke se ne podudaraju.

[ctx: #12345]
en: Access denied
hr: Pristup zabranjen

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
hr: Broj unosa lozinke je promašen.

[ctx: #12347]
en: The system will now power down.
hr: Sustav će se sada isključiti.

[ctx: #12348]
en: Item locked
hr: Stavka zaključana

[ctx: #12349]
en: Updating video library art
hr: Ažuriranje slika omota videoteke

[ctx: #12350]
en: Processing %s
hr: Obrađivanje %s

[ctx: #12351]
en: The art cache in your video library needs updating.
hr: Predmemorija slika omota u vašoj videoteci zahtijeva ažuriranje.

[ctx: #12352]
en: No downloading is needed.
hr: Preuzimanje nije potrebno.

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
hr: Reaktiviraj ključ

[ctx: #12354]
en: Would you like to update it now?
hr: Želite li odmah ažurirati?

[ctx: #12356]
en: Change lock
hr: Promijeni ključ

[ctx: #12357]
en: Source lock
hr: Izvor ključa

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
hr: Upis lozinke je prazan. Pokušajte ponovno.

[ctx: #12360]
en: Master lock
hr: Glavni ključ

[ctx: #12362]
en: Shutdown system if Master Lock retries exceeded
hr: Isključi sustav ako je broj unosa glavnog ključa promašen.

[ctx: #12367]
en: Master code is not valid
hr: Glavni ključ nije važeći!

[ctx: #12368]
en: Please enter a valid master code
hr: Upišite valjani glavni ključ

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
hr: Postavke i Upravitelja datoteka

[ctx: #12376]
en: Set as default for all videos
hr: Postavi kao zadano za sve video snimke

[ctx: #12377]
en: This will reset any previously saved values
hr: Ovo će poništiti sve prijašnje spremljene vrijednosti

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
hr: Vrijeme prikaza svake slike

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
hr: Koristi efekte obrezivanja i zumiranja slike

[ctx: #12383]
en: 12 hour clock
hr: 12 satno vrijeme

[ctx: #12384]
en: 24 hour clock
hr: 24 satno vrijeme

[ctx: #12385]
en: Day/Month
hr: Dan/Mjesec

[ctx: #12386]
en: Month/Day
hr: Mjesec/Dan

[ctx: #12390]
en: System uptime
hr: Sustav pokrenut

[ctx: #12391]
en: Minutes
hr: minuta

[ctx: #12392]
en: Hours
hr: sati

[ctx: #12393]
en: Days
hr: dana

[ctx: #12394]
en: Total uptime
hr: Ukupno pokrenut

[ctx: #12395]
en: Battery level
hr: Potrošnja baterije

[ctx: #12396]
en: Auto updates: On
hr: Automatska ažuriranja: Uključi

[ctx: #12397]
en: Auto updates: Notify
hr: Automatska ažuriranja: Obavijesti

[ctx: #12398]
en: Auto updates: Never
hr: Automatska ažuriranja: Isključeno

[ctx: #12600]
en: Weather
hr: Vrijeme

[ctx: #12900]
en: Screensaver
hr: Čuvar zaslona

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
hr: OSD cijelog zaslona

[ctx: #13000]
en: System
hr: Sustav

[ctx: #13001]
en: Immediate HD spindown
hr: Trenutno HDD isključivanje

[ctx: #13002]
en: Video only
hr: Samo video

[ctx: #13003]
en: - Delay
hr: - Odgoda

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
hr: - Minimalno trajanje datoteke

[ctx: #13005]
en: Shutdown
hr: Isključi

[ctx: #13008]
en: Shutdown function
hr: Funkcija isključivanja

[ctx: #13009]
en: Quit
hr: Izlaz

[ctx: #13010]
en: Hibernate
hr: Hibernacija

[ctx: #13011]
en: Suspend
hr: Suspenzija

[ctx: #13012]
en: Exit
hr: Izlaz

[ctx: #13013]
en: Reboot
hr: Ponovno pokretanje

[ctx: #13014]
en: Minimise
hr: Smanji

[ctx: #13015]
en: Power button action
hr: Radnja tipke uključivanja

[ctx: #13016]
en: Power off System
hr: Isključi sustav

[ctx: #13017]
en: Inhibit idle shutdown
hr: Spriječi gašenje pri mirovanju

[ctx: #13018]
en: Allow idle shutdown
hr: Dopusti gašenje pri mirovanju

[ctx: #13020]
en: Is another session active, perhaps over ssh?
hr: Je li neka druga sesija aktivna, možda preko ssh?

[ctx: #13021]
en: Mounted removable harddrive
hr: Montiran prijenosni uređaj

[ctx: #13022]
en: Unsafe device removal
hr: Nesigurno uklanjanje uređaja

[ctx: #13023]
en: Successfully removed device
hr: Uspješno uklanjanje uređaja

[ctx: #13024]
en: Joystick plugged
hr: Joystick spojen

[ctx: #13025]
en: Joystick unplugged
hr: Joystick odspojen

[ctx: #13026]
en: Try to wake remote servers on access
hr: Pokušaj probuditi udaljeni poslužitelj prilikom pristupa

[ctx: #13027]
en: Wake on Lan (%s)
hr: Probudi putem LAN (%s)

[ctx: #13028]
en: Waiting for network to connect...
hr: Čekanje povezivanja mreže...

[ctx: #13029]
en: Failed to execute Wake on Lan!
hr: Neuspjelo buđenje putem LAN-a!

[ctx: #13030]
en: Waiting for server to wake up...
hr: Čekanje buđenja poslužitelja...

[ctx: #13031]
en: Extended wait for server to wake up...
hr: Produženo vrijeme buđenja poslužitelja...

[ctx: #13032]
en: Waiting for services to launch...
hr: Čekanje pokretanja usluga...

[ctx: #13033]
en: MAC Discovery
hr: MAC otkrivanje

[ctx: #13034]
en: Updated for %s
hr: Ažuriranje za %s

[ctx: #13035]
en: Found for %s
hr: Pronađeno za %s

[ctx: #13036]
en: Failed for %s
hr: Neuspjelo za %s

[ctx: #13050]
en: Running low on battery
hr: Rad na praznoj bateriji

[ctx: #13101]
en: Let driver choose (requires restart)
hr: Neka upravljački program odabere (ponovno pokrenite)

[ctx: #13105]
en: Vertical blank sync
hr: Vertikalni blank sync

[ctx: #13106]
en: Disabled
hr: Onemogućeno

[ctx: #13107]
en: Enabled during video playback
hr: Omogućeno tijekom video reprodukcije

[ctx: #13108]
en: Always enabled
hr: Uvijek omogućeno

[ctx: #13109]
en: Test & apply resolution
hr: Isprobaj i primijeni razlučivost

[ctx: #13110]
en: Save resolution?
hr: Spremi razlučivost?

[ctx: #13111]
en: Would you like to keep this change?
hr: Želite li zadržati ovu promjenu?

[ctx: #13112]
en: High quality upscaling
hr: Visoko kvalitetan upscale

[ctx: #13113]
en: Disabled
hr: Onemogućeno

[ctx: #13114]
en: Enabled for SD content
hr: Omogućeno za SD sadržaje

[ctx: #13115]
en: Always enabled
hr: Uvijek je omogućeno

[ctx: #13116]
en: Upscaling method
hr: Upscale metoda

[ctx: #13117]
en: Bicubic
hr: Bikubno

[ctx: #13121]
en: VDPAU HQ Upscaling level
hr: VDPAU HQ Upscaling razina

[ctx: #13122]
en: VDPAU Studio level colour conversion
hr: VDPAU Studijska razina pretvorbe boje

[ctx: #13123]
en: Keep skin?
hr: Zadrži presvlaku?

[ctx: #13130]
en: Blank other displays
hr: Zacrni ostale zaslone

[ctx: #13131]
en: Disabled
hr: Onemogućeno

[ctx: #13132]
en: Blank displays
hr: Zacrni zaslone

[ctx: #13140]
en: Active connections detected!
hr: Aktivne veze su otkrivene!

[ctx: #13141]
en: If you proceed, you might not be able to control Kodi
hr: Ukoliko nastavite, možda više nećete moći upravljati Kodijem

[ctx: #13142]
en: any longer. Are you sure you want to stop the Event server?
hr: Sigurno želite zaustaviti poslužitelj događaja?

[ctx: #13144]
en: Change Apple Remote mode?
hr: Promijeni način rada Apple daljinskog upravljača?

[ctx: #13145]
en: If you are currently using the Apple Remote to control
hr: Ukoliko koristite Apple daljinski upravljač, za upravljanje

[ctx: #13146]
en: Kodi, changing this setting might affect your ability
hr: Kodi, promjena ove postavke mogla bi utjecati

[ctx: #13147]
en: to continue controlling it. Do you want to proceed?
hr: na mogućnost upravljanja. Želite li nastaviti?

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
hr: Maska ​​podmreže

[ctx: #13160]
en: Gateway
hr: Pristupnik

[ctx: #13161]
en: Primary DNS
hr: Primarni DNS

[ctx: #13162]
en: Initialise failed
hr: Neuspjelo pokretanje

[ctx: #13170]
en: Never
hr: Nikada

[ctx: #13171]
en: Immediately
hr: Odmah

[ctx: #13172]
en: After %i secs
hr: Poslije %i sek.

[ctx: #13173]
en: HDD install date:
hr: HDD datum instaliranja:

[ctx: #13174]
en: HDD power cycle count:
hr: HDD naponski zbroj ciklusa:

[ctx: #13200]
en: Profiles
hr: Profili

[ctx: #13201]
en: Delete profile '%s'?
hr: Obriši profil '%s'?

[ctx: #13204]
en: Last loaded profile:
hr: Zadnji učitani profil:

[ctx: #13205]
en: Unknown
hr: Nepoznato

[ctx: #13206]
en: Overwrite
hr: Prepiši

[ctx: #13208]
en: Alarm clock
hr: Alarm sata

[ctx: #13209]
en: Alarm clock interval (in minutes)
hr: Interval alarma sata (u minutama)

[ctx: #13210]
en: Started, alarm in %im
hr: Pokrenuto, alarm u %im

[ctx: #13212]
en: Cancelled with %im%is left
hr: Poništeno s %im%is preostalo

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
hr: Traži podnaslove u RAR-u

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
hr: Traži podnaslove...

[ctx: #13251]
en: Move item
hr: Premjesti stavke

[ctx: #13252]
en: Move item here
hr: Premjesti stavke ovdje

[ctx: #13253]
en: Cancel move
hr: Poništi premještanje

[ctx: #13270]
en: Hardware:
hr: Hardver:

[ctx: #13271]
en: CPU Usage:
hr: Korištenje procesora:

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
hr: Povezan, ali DNS nije dostupan.

[ctx: #13275]
en: Hard Disk
hr: Tvrdi disk

[ctx: #13277]
en: Storage
hr: Pohrana

[ctx: #13278]
en: Default
hr: Zadano

[ctx: #13279]
en: Network
hr: Mreža

[ctx: #13281]
en: Hardware
hr: Hardver

[ctx: #13283]
en: Operating system:
hr: Operativni sustav:

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
hr: Brzina procesora:

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
hr: Video enkôder:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
hr: Razlučivost zaslona:

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
hr: A/V kabel:

[ctx: #13294]
en: DVD region:
hr: DVD regija:

[ctx: #13296]
en: Connected
hr: Povezan

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
hr: Nije povezan. Provjerite mrežne postavke.

[ctx: #13299]
en: Target temperature
hr: Ciljana temperatura

[ctx: #13300]
en: Fan speed
hr: Brzina ventilatora

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
hr: Automatska kontrola temperature

[ctx: #13302]
en: Fan speed override
hr: Veća brzina ventilatora

[ctx: #13303]
en: Fonts
hr: Slova

[ctx: #13304]
en: Enable flipping bi-directional strings
hr: Omogući flipping bi-directional stringa

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
hr: Omogući RSS kanale

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
hr: Prikaži stavke nadređene mape

[ctx: #13307]
en: Track naming template
hr: Predložak imenovanja pjesama

[ctx: #13308]
en: Do you wish to reboot your system
hr: Želite li ponovo pokrenuti vaš sustav

[ctx: #13309]
en: instead of just Kodi?
hr: umjesto samo Kodi?

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
hr: Efekt zumiranja

[ctx: #13311]
en: Float effect
hr: Plutajući efekt (float)

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
hr: Redukcija crnih obruba

[ctx: #13313]
en: Restart
hr: Ponovno pokreni

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
hr: Pretapanje između pjesama

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
hr: Obnovi minijature

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
hr: Rekurzivne minijature

[ctx: #13317]
en: View slideshow
hr: Pogledaj slikovnu prezentaciju

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
hr: Rekurzivna slikovna prezentacija

[ctx: #13319]
en: Randomise
hr: Naizmjenično

[ctx: #13321]
en: Left only
hr: Samo lijevi

[ctx: #13322]
en: Right only
hr: Samo desni

[ctx: #13323]
en: Enable karaoke support
hr: Omogući karaoke podršku

[ctx: #13324]
en: Background transparency
hr: Pozadinska prozirnost

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
hr: Prednja prozirnost

[ctx: #13326]
en: A/V delay
hr: Slika/Zvuk odmak

[ctx: #13328]
en: %s not found
hr: %s nije pronađen

[ctx: #13329]
en: Error opening %s
hr: Greška kod otvaranja %s

[ctx: #13330]
en: Unable to load %s
hr: Ne mogu učitati %s

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
hr: Greška: Premalo memorije

[ctx: #13332]
en: Move up
hr: Pomakni gore

[ctx: #13333]
en: Move down
hr: Pomakni dolje

[ctx: #13334]
en: Edit label
hr: Uredi oznaku

[ctx: #13335]
en: Make default
hr: Učini zadanim

[ctx: #13336]
en: Remove button
hr: Ukloni tipku

[ctx: #13340]
en: Leave as is
hr: Ostavi kako je

[ctx: #13341]
en: Green
hr: Zeleno

[ctx: #13342]
en: Orange
hr: Narančasto

[ctx: #13343]
en: Red
hr: Crveno

[ctx: #13344]
en: Cycle
hr: Okreći

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
hr: Isključi LED pri reprodukciji

[ctx: #13346]
en: Movie information
hr: Informacije filma

[ctx: #13347]
en: Queue item
hr: Označi stavku

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
hr: Pretraži na IMDb-u...

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
hr: Pretraži novi sadržaj

[ctx: #13350]
en: Current playlist
hr: Trenutni popis izvođenja

[ctx: #13351]
en: Album information
hr: Informacije albuma

[ctx: #13352]
en: Scan item to library
hr: Pretraži stavke u zbirci

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
hr: Zaustavi pretraživanje

[ctx: #13354]
en: Render method
hr: Način prikazivanja

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
hr: Niska kvaliteta piksel shadera

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
hr: Nadgledanje hardvera

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
hr: Visoka kvaliteta piksel shadera

[ctx: #13358]
en: Play item
hr: Reproduciraj stavku

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
hr: Postavi minijaturu glumca

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
hr: Automatski generiraj minijaturu

[ctx: #13361]
en: Enable voice
hr: Omogući glas

[ctx: #13375]
en: Enable device
hr: Omogući uređaj

[ctx: #13376]
en: Volume
hr: Glasnoća zvuka

[ctx: #13377]
en: Default view mode
hr: Zadani prikaz

[ctx: #13378]
en: Default brightness
hr: Zadana svjetlina

[ctx: #13379]
en: Default contrast
hr: Zadani kontrast

[ctx: #13380]
en: Default gamma
hr: Zadana gama

[ctx: #13381]
en: Resume video
hr: Nastavi video

[ctx: #13382]
en: Voice mask - Port 1
hr: Maska glasa - Ulaz 1

[ctx: #13383]
en: Voice mask - Port 2
hr: Maska glasa - Ulaz 2

[ctx: #13384]
en: Voice mask - Port 3
hr: Maska glasa - Ulaz 3

[ctx: #13385]
en: Voice mask - Port 4
hr: Maska glasa - Ulaz 4

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
hr: Koristi vremensko premotavanje

[ctx: #13387]
en: Track naming template - right
hr: Predložak imenovanja pjesama - desno

[ctx: #13388]
en: Preset
hr: Predlošci

[ctx: #13389]
en: There are no presets available
    for this visualisation
hr: Nema dostupnih predložaka
    za ovu vizualizaciju

[ctx: #13390]
en: There are no settings available
    for this visualisation
hr: Nema dostupnih postavki
    za ovu vizualizaciju

[ctx: #13391]
en: Eject/Load
hr: Izbaci/Ubaci

[ctx: #13392]
en: Use visualisation if playing audio
hr: Koristi vizualizaciju ako se reproducira zvuk

[ctx: #13393]
en: Calculate size
hr: Izračunaj veličinu

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
hr: Izračunavam veličinu mape

[ctx: #13395]
en: Video settings
hr: Video postavke

[ctx: #13396]
en: Audio and subtitle settings
hr: Postavke podnaslova i zvuka

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
hr: Omogući podnaslove

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
hr: Prečaci

[ctx: #13399]
en: Ignore articles when sorting (e.g. "the")
hr: Zanemari izraze pri razvrstavnju (npr. "the")

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
hr: Pretapaj pjesame unutar istog albuma

[ctx: #13401]
en: Browse for %s
hr: Pretraži %s

[ctx: #13402]
en: Show track position
hr: Prikaži položaj pjesme

[ctx: #13403]
en: Clear default
hr: Očisti zadano

[ctx: #13404]
en: Resume
hr: Nastavi

[ctx: #13405]
en: Get thumb
hr: Nabavi minijauru

[ctx: #13406]
en: Picture information
hr: Informacije slike

[ctx: #13407]
en: %s presets
hr: %s predlošci

[ctx: #13408]
en: (IMDb user rating)
hr: (IMDb ocjene korisnika)

[ctx: #13409]
en: Top 250
hr: Top 250:

[ctx: #13410]
en: Tune in on Last.fm
hr: Idi na Last.fm

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
hr: Minimalna brzina ventilatora

[ctx: #13412]
en: Play from here
hr: Reproduciraj odavdje

[ctx: #13413]
en: Downloading
hr: Preuzimanje

[ctx: #13414]
en: Include artists who appear only on compilations
hr: Uključi izvođače koji se pojavljuju samo na kompilacijama

[ctx: #13415]
en: Render method
hr: Način prikazivanja

[ctx: #13416]
en: Auto detect
hr: Automatsko otkrivanje

[ctx: #13417]
en: Basic shaders (ARB)
hr: Osnovni shaderi (ARB)

[ctx: #13418]
en: Advanced shaders (GLSL)
hr: Napredni shaderi (GLSL)

[ctx: #13419]
en: Software
hr: Softver

[ctx: #13420]
en: Remove safely
hr: Sigurno ukloni

[ctx: #13422]
en: Start slideshow here
hr: Pokreni ovdje slikovnu prezentaciju

[ctx: #13423]
en: Remember for this path
hr: Zapamti za ovu putanju

[ctx: #13424]
en: Use pixel buffer objects
hr: Koristi piksel međuspremnik objekta

[ctx: #13425]
en: Allow hardware acceleration (VDPAU)
hr: Dopusti hardversko ubrzanje (VDPAU)

[ctx: #13426]
en: Allow hardware acceleration (VAAPI)
hr: Dopusti hardversko ubrzanje (VAAPI)

[ctx: #13427]
en: Allow hardware acceleration (DXVA2)
hr: Dopusti hardversko ubrzanje (DXVA2)

[ctx: #13428]
en: Allow hardware acceleration (CrystalHD)
hr: Dopusti hardversko ubrzanje (CrystalHD)

[ctx: #13429]
en: Allow hardware acceleration (VDADecoder)
hr: Dopusti hardversko ubrzanje (VDADecoder)

[ctx: #13430]
en: Allow hardware acceleration (OpenMax)
hr: Dopusti hardversko ubrzanje (OpenMax)

[ctx: #13431]
en: Pixel Shaders
hr: Pixel shaders

[ctx: #13432]
en: Allow hardware acceleration (VideoToolbox)
hr: Dopusti hardversko ubrzanje (VideoToolbox)

[ctx: #13433]
en: Play the next video automatically
hr: Automatski reproduciraj sljedeći video

[ctx: #13434]
en: Play only this
hr: Reproduciraj samo ovo

[ctx: #13435]
en: Enable HQ Scalers for scalings above
hr: Omogući HQ skaliranje za povećanje skaliranja

[ctx: #13436]
en: Allow hardware acceleration (libstagefright)
hr: Dopusti hardversko ubrzanje (libstagefright)

[ctx: #13437]
en: Prefer VDPAU Video Mixer
hr: Preferiraj VDPAU video mikser

[ctx: #13438]
en: Allow hardware acceleration (amcodec)
hr: Dopusti hardversko ubrzanje (amcodec)

[ctx: #13439]
en: Allow hardware acceleration (MediaCodec)
hr: Dopusti hardversko ubrzanje (MediaCodec)

[ctx: #13441]
en: Use MPEG-2 VDPAU
hr: Koristi MPEG-2 VDPAU

[ctx: #13442]
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1/2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Older Radeon Cards tend to segfault with this enabled.
hr: Omogući ovu mogućnost za korištenje hardverskog ubrzanja za MPEG-(1/2) kôdeke. Ako je onemogućeno koristit će se više CPU resursa. Starije Radeon kartice sklonije su segmentacijskoj greški ako je omogućeno.

[ctx: #13443]
en: Use MPEG-4 VDPAU
hr: Koristi MPEG-4 VDPAU

[ctx: #13444]
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead. Some ION Hardware has problems with this being enabled by default.
hr: Omogući ovu mogućnost za korištenje hardverskog ubrzanja za MPEG-4 kôdeke. Ako je onemogućeno koristit će se više CPU resursa. Određeni ION hardver ima problem kada je ovo omogućeno.

[ctx: #13445]
en: Use VC-1 VDPAU
hr: Koristi VC-1 VDPAU

[ctx: #13446]
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. AMD Hardware with VDPAU cannot decode VC-1 Simple.
hr: Omogući ovu mogućnost za korištenje hardverskog ubrzanja za VC-1 temeljene kôdeke. Ako je onemogućeno koristit će se više CPU resursa. AMD hardver s VDPAU ne može dekôdirati VC-1 Simple.

[ctx: #13447]
en: Use MPEG-2 VAAPI
hr: Koristi MPEG-2 VAAPI

[ctx: #13448]
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1/2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Some MPEG-2 Videos might have green artifacts.
hr: Omogući ovu mogućnost za korištenje hardverskog ubrzanja za MPEG-(1/2) kôdeke. Ako je onemogućeno koristit će se više CPU resursa. Neke Mpeg-2 video snimke mogu imati zelene artefakte.

[ctx: #13449]
en: Use MPEG-4 VAAPI
hr: Koristi MPEG-4 VAAPI

[ctx: #13450]
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead.
hr: Omogući ovu mogućnost za korištenje hardverskog ubrzanja za MPEG-4 kôdeke. Ako je onemogućeno koristit će se više CPU resursa.

[ctx: #13451]
en: Use VC-1 VAAPI
hr: Koristi VC-1 VAAPI

[ctx: #13452]
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. Especially VC-1 Interlaced fails hard on Intel hardware.
hr: Omogući ovu mogućnost za korištenje hardverskog ubrzanja za VC-1 temeljene kôdeke. Ako je onemogućeno koristit će se više CPU resursa. Osobito VC-1 raspletanje ne radi na Intelovom hardveru.

[ctx: #13454]
en: Decoding method
hr: Način dekôdiranja

[ctx: #13455]
en: Software
hr: Softver

[ctx: #13456]
en: Hardware accelerated
hr: Hardverski ubrzano

[ctx: #13457]
en: Prefer VAAPI render method
hr: Preferiraj VAAPI način prikazivanja

[ctx: #13458]
en: Allow hardware acceleration (OMXPlayer)
hr: Dopusti hardversko ubrzanje (OMXPlayer)

[ctx: #13459]
en: Use OMXPlayer for decoding of video files.
hr: Koristi OMXPlayer za dekôdiranje video snimaka.

[ctx: #13500]
en: A/V sync method
hr: Način usklađivanja Zvuka/Slike

[ctx: #13501]
en: Audio clock
hr: Frekvencija zvuka

[ctx: #13502]
en: Video clock (Drop/Dupe audio)
hr: Video frekvencija (Drop/Dupe audio)

[ctx: #13503]
en: Video clock (Resample audio)
hr: Video frekvencija (normalizacija zvuka)

[ctx: #13504]
en: Maximum speedup/slowdown amount (%)
hr: Maksimalna količina ubrzanja/usporavanja (%)

[ctx: #13505]
en: Resample quality
hr: Kvaliteta normalizacije

[ctx: #13506]
en: Low(fast)
hr: Nisko (brzo)

[ctx: #13507]
en: Medium
hr: Srednje

[ctx: #13508]
en: High
hr: Visoko

[ctx: #13509]
en: Really high(slow!)
hr: Vrlo visoko (sporo!)

[ctx: #13510]
en: Sync playback to display
hr: Uskladi reprodukciju prikaza

[ctx: #13511]
en: Choose art
hr: Odaberi sliku omota

[ctx: #13512]
en: Current art
hr: Trenutna slika omota

[ctx: #13513]
en: Remote art
hr: Ukloni sliku omota

[ctx: #13514]
en: Local art
hr: Lokalna slika omota

[ctx: #13515]
en: No art
hr: Nema slike omota

[ctx: #13516]
en: Add art
hr: Dodaj sliku omota

[ctx: #13550]
en: Pause during refresh rate change
hr: Pauziraj tijekom promjene osvježavanja

[ctx: #13551]
en: Off
hr: Isključeno

[ctx: #13552]
en: %.1f Second
hr: %.1f sekunda

[ctx: #13553]
en: %.1f Seconds
hr: %.1f sekundi

[ctx: #13554]
en: %d Minute
hr: %d minuta

[ctx: #13555]
en: %d Minutes
hr: %d minuta

[ctx: #13600]
en: Apple remote
hr: Apple daljinski upravljač

[ctx: #13602]
en: Allow start of Kodi using the remote
hr: Omogući pokretanje Kodija koristeći daljinski upravljač

[ctx: #13603]
en: Sequence delay time
hr: Redoslijed vremena kašnjenja

[ctx: #13610]
en: Disabled
hr: Onemogućeno

[ctx: #13611]
en: Standard
hr: Standardno

[ctx: #13612]
en: Universal Remote
hr: Univerzalni daljinski upravljač

[ctx: #13613]
en: Multi Remote (Harmony)
hr: Multifunkcijski daljinski upravljač (Harmony)

[ctx: #13620]
en: Apple Remote Error
hr: Greška Apple daljinskog upravljača

[ctx: #13621]
en: Apple Remote support could not be enabled.
hr: Podrška za Apple daljinsko upravljanje ne može biti omogućena.

[ctx: #14000]
en: Stack
hr: Složi

[ctx: #14001]
en: Unstack
hr: Razbacaj

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
hr: Preuzimanje datoteke popisa izvođenja...

[ctx: #14004]
en: Downloading streams list...
hr: Preuzimanje popisa izvođenja streama...

[ctx: #14005]
en: Parsing streams list...
hr: Raščlanjivanje popisa streama...

[ctx: #14006]
en: Downloading streams list failed
hr: Neuspjelo preuzimanje popisa streama

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
hr: Neuspjelo preuzimanje popisa izvođenja

[ctx: #14009]
en: Games directory
hr: Direktorij igara

[ctx: #14010]
en: Auto switch to thumbs based on
hr: Automatski promijeni na minijature

[ctx: #14011]
en: Enable auto switching to thumbs view
hr: Omogući automatsku promjenu na prikaz minijatura

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
hr: - Koristi velike ikone

[ctx: #14013]
en: - Switch based on
hr: - Promijeni prema

[ctx: #14014]
en: - Percentage
hr: - Postotku

[ctx: #14015]
en: No files and at least one thumb
hr: Nema datoteka i barem jedne minijature

[ctx: #14016]
en: At least one file and thumb
hr: Barem jedna datoteka i minijatura

[ctx: #14017]
en: Percentage of thumbs
hr: Postotak minijatura

[ctx: #14018]
en: View options
hr: Mogućnosti prikaza

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
hr: Promijeni kôd zone 1

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
hr: Promijeni kôd zone 2

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
hr: Promijeni kôd zone 3

[ctx: #14022]
en: Library
hr: Zbirka

[ctx: #14023]
en: No TV
hr: Nema Televizije

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
hr: Upiši najbliži veći grad

[ctx: #14025]
en: Video/Audio/DVD cache - Hard disk
hr: Video/Audio/DVD priručna memorija - Čvrsti disk

[ctx: #14026]
en: Video cache - DVD-ROM
hr: Video predmemorija - DVD-ROM

[ctx: #14027]
en: Video cache - Local Network
hr: Video predmemorija - Lokalna mreža

[ctx: #14028]
en: Video cache - Internet
hr: Video predmemorija - Internet

[ctx: #14030]
en: Audio cache - DVD-ROM
hr: Zvučna predmemorija - DVD-ROM

[ctx: #14031]
en: Audio cache - Local Network
hr: Zvučna predmemorija - Lokalna mreža

[ctx: #14032]
en: Audio cache - Internet
hr: Zvučna predmemorija - Internet

[ctx: #14034]
en: DVD cache - DVD-ROM
hr: DVD predmemorija - DVD-ROM

[ctx: #14035]
en: Local Network
hr: Lokalna mreža

[ctx: #14036]
en: Services
hr: Usluge

[ctx: #14037]
en: DVD cache - Local Network
hr: DVD predmemorija - Lokalna mreža

[ctx: #14038]
en: Network settings changed
hr: Mrežne postavke promijenjene

[ctx: #14039]
en: Kodi requires to restart to change your
hr: Kodi zahtijeva ponovno pokretanje zbog promjene

[ctx: #14040]
en: network setup.  Would you like to restart now?
hr: mrežnih postavki. Želite li odmah ponovno pokrenuti?

[ctx: #14041]
en: Internet connection bandwidth limitation
hr: Ograničenje propusnosti Internet veze

[ctx: #14043]
en: - Shutdown while playing
hr: - Isključi tijekom reprodukcije

[ctx: #14045]
en: %i sec
hr: %i sek

[ctx: #14046]
en: %i ms
hr: %i msek

[ctx: #14051]
en: Time format
hr: Format vremena

[ctx: #14052]
en: Date format
hr: Format datuma

[ctx: #14053]
en: GUI filters
hr: GUI filtri

[ctx: #14055]
en: Use background scanning
hr: Koristi pozadinsko pretraživanje

[ctx: #14056]
en: Stop scan
hr: Zaustavi pretraživanje

[ctx: #14057]
en: Not possible while scanning for media info
hr: Nije moguće pri pretraživanju informacija medija

[ctx: #14058]
en: Film grain effect
hr: Efekt zrnatosti slike

[ctx: #14059]
en: Search for thumbnails on remote shares
hr: Pretraži minijature na udaljenim lokacijama

[ctx: #14060]
en: Unknown type cache - Internet
hr: Nepoznata vrsta predmemorije  - Internet

[ctx: #14061]
en: Auto
hr: Automatski

[ctx: #14062]
en: Enter username for
hr: Upiši korisničko ime za

[ctx: #14063]
en: Date & time
hr: Datum i Vrijeme

[ctx: #14064]
en: Set date
hr: Postavi datum

[ctx: #14065]
en: Set time
hr: Postavi vrijeme

[ctx: #14066]
en: Enter the time in 24 hour HH:MM format
hr: Upiši vrijeme u 24-satnom formatu HH:MM

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
hr: Upiši datum u formatu DD/MM/YYYY

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
hr: Upiši IP adresu

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
hr: Primijeni ove promjene odmah?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
hr: Primijeni odmah

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
hr: Dopusti preimenovanje i brisanje datoteka

[ctx: #14074]
en: Set timezone
hr: Postavi vremensku zonu

[ctx: #14075]
en: Use daylight saving time
hr: Koristi ljetno/zimsko računanje vremena

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
hr: Dodaj u omiljene

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
hr: Ukloni iz omiljenih

[ctx: #14078]
en: Colours
hr: Boja

[ctx: #14079]
en: Timezone country
hr: Vremenska zona države

[ctx: #14080]
en: Timezone
hr: Vremenska zona

[ctx: #14081]
en: File lists
hr: Popis datoteka

[ctx: #14082]
en: Show EXIF picture information
hr: Prikaži EXIF informacije slika

[ctx: #14083]
en: Use a fullscreen window rather than true fullscreen
hr: Radije koristi cijelozaslonski prozor nego cijelozaslonski prikaz

[ctx: #14084]
en: Queue songs on selection
hr: Stavi u red čekanja pjesmu po odabiru

[ctx: #14086]
en: Playback
hr: Reprodukcija

[ctx: #14087]
en: Discs
hr: Diskovi

[ctx: #14088]
en: Play DVDs automatically
hr: Automatski reproduciraj DVD

[ctx: #14089]
en: Font to use for text subtitles
hr: Slova koja će koristiti podnaslovi

[ctx: #14090]
en: International
hr: Međunarodno

[ctx: #14091]
en: Character set
hr: Skup znakova

[ctx: #14092]
en: Debugging
hr: Otklanjanje greške

[ctx: #14093]
en: Security
hr: Sigurnost

[ctx: #14094]
en: Input devices
hr: Ulazni uređaji

[ctx: #14095]
en: Power saving
hr: Ušteda energije

[ctx: #14096]
en: Rip
hr: Ripanje

[ctx: #14097]
en: Audio CD Insert Action
hr: Rukovanje ubačenim glazbenim CD-om

[ctx: #14098]
en: Play
hr: Reproduciraj

[ctx: #14099]
en: Eject disc when CD ripping is complete
hr: Izbaci disk kada je ripanje CD-a završeno

[ctx: #14100]
en: Stop ripping CD
hr: Zaustavi ripanje CD-a

[ctx: #14101]
en: Acceleration
hr: Ubrzanje

[ctx: #14102]
en: Blu-ray playback mode
hr: Blu-ray način reprodukcije

[ctx: #14103]
en: Play main movie
hr: Reproduciraj glavni film

[ctx: #14104]
en: Show simplified menu
hr: Prikaži pojednostavljeni izbornik

[ctx: #15012]
en: Unavailable source
hr: Nedostupan izvor

[ctx: #15013]
en: What would you like to do with media items from %s
hr: Što želite učiniti s medijskim datotekama iz %s

[ctx: #15014]
en: Keep
hr: Zadržati

[ctx: #15015]
en: Remove
hr: Ukloni

[ctx: #15016]
en: Games
hr: Igre

[ctx: #15019]
en: Add
hr: Dodaj

[ctx: #15052]
en: Password
hr: Lozinka

[ctx: #15100]
en: Library
hr: Zbirka

[ctx: #15101]
en: Database
hr: Baza podataka

[ctx: #15102]
en: * All albums
hr: * Svi albumi

[ctx: #15103]
en: * All artists
hr: * Svi izvođači

[ctx: #15104]
en: * All songs
hr: * Sve pjesme

[ctx: #15105]
en: * All genres
hr: * Svi žanrovi

[ctx: #15107]
en: Buffering...
hr: Međupohranjivanje...

[ctx: #15108]
en: Navigation sounds
hr: Zvukovi navigacije

[ctx: #15109]
en: Skin default
hr: Zadana presvlaka

[ctx: #15110]
en: Larger font size
hr: Veća slova

[ctx: #15111]
en: Theme
hr: Tema

[ctx: #15112]
en: Default theme
hr: Zadana tema

[ctx: #15200]
en: Last.fm
hr: Last.FM

[ctx: #15207]
en: Connected
hr: Povezan

[ctx: #15208]
en: Not connected
hr: Nije povezan

[ctx: #15213]
en: Play using...
hr: Reproduciraj koristeći...

[ctx: #15214]
en: Use smoothed A/V synchronisation
hr: Koristi izglađeno A/V usklađivanje

[ctx: #15215]
en: Hide file names in thumbs view
hr: Sakrij nazive datoteka u prikazu minijatura

[ctx: #15216]
en: Play in party mode
hr: Reproduciraj u Party načinu

[ctx: #15300]
en: Path not found or invalid
hr: Putanja nije pronađena ili je neispravna

[ctx: #15301]
en: Could not connect to network server
hr: Ne mogu se povezati s mrežnim poslužiteljem

[ctx: #15302]
en: No servers found
hr: Nema pronađenih poslužitelja

[ctx: #15303]
en: Workgroup not found
hr: Workgroup nije pronađen

[ctx: #15310]
en: Opening multi-path source
hr: Otvaranje višestrukih izvora

[ctx: #15311]
en: Path:
hr: Putanja:

[ctx: #16000]
en: General
hr: Općenito

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
hr: Internet pretraživanje

[ctx: #16003]
en: Player
hr: Reproduktor

[ctx: #16004]
en: Play media from disc
hr: Pokreni medij s diska

[ctx: #16008]
en: Enter new title
hr: Upiši novi naslov

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
hr: Upiši naslov filma

[ctx: #16010]
en: Enter the profile name
hr: Upiši naziv profila

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
hr: Upiši naslov albuma

[ctx: #16012]
en: Enter the playlist name
hr: Upiši naziv popisa izvođenja

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
hr: Upiši naziv datoteke

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
hr: Upiši naziv mape

[ctx: #16015]
en: Enter directory
hr: Upiši direktorij

[ctx: #16016]
en: Available options: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S
hr: Dostupne mogućnosti: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S

[ctx: #16017]
en: Enter search string
hr: Upišite zahtjev za pretraživanje

[ctx: #16018]
en: None
hr: Ništa

[ctx: #16019]
en: Auto select
hr: Automatski odabir

[ctx: #16020]
en: De-interlace
hr: Raspletanje

[ctx: #16022]
en: Bob (inverted)
hr: Bob (obrnut)

[ctx: #16024]
en: Cancelling...
hr: Poništavanje...

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
hr: Upiši naziv izvođača

[ctx: #16026]
en: Playback failed
hr: Neuspjela reprodukcija

[ctx: #16027]
en: One or more items failed to play.
hr: Neuspješno reproduciranje jedne ili više stavki

[ctx: #16028]
en: Enter value
hr: Upiši vrijednost

[ctx: #16029]
en: Check the log file for details.
hr: Provjeri datoteku zapisa za više pojedinosti.

[ctx: #16030]
en: Party mode aborted.
hr: Party način prekinut.

[ctx: #16031]
en: No matching songs in the library.
hr: Nema podudarajućih pjesama u zbirci.

[ctx: #16032]
en: Could not initialise database.
hr: Nemoguće pokretanje baze podataka.

[ctx: #16033]
en: Could not open database.
hr: Nemoguće otvaranje baze podataka.

[ctx: #16034]
en: Could not get songs from database.
hr: Nemoguće preuzimanje pjesmama iz baze podataka.

[ctx: #16035]
en: Party mode playlist
hr: Party način popisa izvođenja

[ctx: #16036]
en: De-interlace (Half)
hr: Raspletanje (Pola)

[ctx: #16037]
en: Deinterlace video
hr: Raspletanje videa

[ctx: #16038]
en: Deinterlace method
hr: Način raspletanja

[ctx: #16039]
en: Off
hr: Isključeno

[ctx: #16040]
en: Auto
hr: Automatski

[ctx: #16041]
en: On
hr: Uključeno

[ctx: #16100]
en: All Videos
hr: Sav video

[ctx: #16101]
en: Unwatched
hr: Neodgledano

[ctx: #16102]
en: Watched
hr: Pogledano

[ctx: #16103]
en: Mark as watched
hr: Označi kao pogledano

[ctx: #16104]
en: Mark as unwatched
hr: Označi kao neodgledano

[ctx: #16105]
en: Edit title
hr: Uredi naslov

[ctx: #16106]
en: Manage...
hr: Upravljanje...

[ctx: #16107]
en: Edit sort title
hr: Uredi naslov poredka

[ctx: #16200]
en: Operation was aborted
hr: Radnja je prekinuta

[ctx: #16201]
en: Copy failed
hr: Kopiranje neuspješno

[ctx: #16202]
en: Failed to copy at least one file
hr: Neuspješno kopiranje barem jedne datoteke

[ctx: #16203]
en: Move failed
hr: Neuspješno premještanje

[ctx: #16204]
en: Failed to move at least one file
hr: Neuspješno premještanje barem jedne datoteke

[ctx: #16205]
en: Delete failed
hr: Neuspješno brisanje

[ctx: #16206]
en: Failed to delete at least one file
hr: Neuspješno brisanje barem jedne datoteke

[ctx: #16300]
en: Video scaling method
hr: Način povećanja videa

[ctx: #16301]
en: Nearest neighbour
hr: Najbliži susjed

[ctx: #16302]
en: Bilinear
hr: Bilinearno

[ctx: #16303]
en: Bicubic
hr: Bikubno

[ctx: #16307]
en: Bicubic (software)
hr: Bikubno (softverski)

[ctx: #16308]
en: Lanczos (software)
hr: Lanczos (softverski)

[ctx: #16309]
en: Sinc (software)
hr: Sinc (softverski)

[ctx: #16310]
en: Temporal
hr: Privremen

[ctx: #16311]
en: Temporal/Spatial
hr: Privremen/Prostoran

[ctx: #16312]
en: (VDPAU)Noise Reduction
hr: (VDPAU) smanjenje šuma

[ctx: #16313]
en: (VDPAU)Sharpness
hr: (VDPAU) oštrina

[ctx: #16314]
en: Inverse Telecine
hr: Inverzno TV film

[ctx: #16315]
en: Lanczos3 optimised
hr: Lanczos3 optimizirano

[ctx: #16316]
en: Auto
hr: Automatski

[ctx: #16317]
en: Temporal (Half)
hr: Privremen (Pola)

[ctx: #16318]
en: Temporal/Spatial (Half)
hr: Privremen/Prostoran (Pola)

[ctx: #16321]
en: DXVA Best
hr: DXVA najbolje

[ctx: #16323]
en: Spline36 optimised
hr: Spline36 optimizirano

[ctx: #16324]
en: Software Blend
hr: Softverski spojen

[ctx: #16328]
en: VAAPI Motion Adaptive
hr: VAAPI gibanje prilagođemo

[ctx: #16329]
en: VAAPI Motion Compensated
hr: VAAPI gibanje prilagođeno

[ctx: #16330]
en: MMAL - Advanced
hr: MMAL - Naperdno

[ctx: #16331]
en: MMAL - Advanced (Half)
hr: MMAL - Napredno (pola)

[ctx: #16333]
en: MMAL - Bob (Half)
hr: MMAL - Bob (pola)

[ctx: #16400]
en: Post-processing
hr: Dodatna obrada

[ctx: #17500]
en: Display sleep timeout
hr: Prikaži odbrojavanje vremena stanja spavanja

[ctx: #17997]
en: %i MByte
hr: %i MBajta

[ctx: #17998]
en: %i hours
hr: %i sati

[ctx: #17999]
en: %i days
hr: %i dana

[ctx: #19000]
en: Switch to channel
hr: Prebaci na program

[ctx: #19001]
en: Separate the search words by using AND, OR and/or NOT.
hr: Odvojite riječi za pretraživanje pomoću AND, OR i/ili NOT.

[ctx: #19002]
en: or use phrases to find an exact match, like "The wizard of Oz".
hr: Ili koristite fraze za  točno podudaranje, poput "Čarobnjak iz Oza".

[ctx: #19003]
en: Find similar
hr: Potraži slično

[ctx: #19004]
en: Importing EPG from clients
hr: Uvažanje EPG-a iz klijenta

[ctx: #19005]
en: PVR stream information
hr: PVR stream informacije

[ctx: #19006]
en: Receiving device
hr: Uređaj prijema

[ctx: #19007]
en: Device status
hr: Stanje uređaja

[ctx: #19008]
en: Signal quality
hr: Kvaliteta signala

[ctx: #19012]
en: PVR Backend
hr: PVR pozadinski softver

[ctx: #19013]
en: Free to air
hr: Nekôdirani

[ctx: #19014]
en: Fixed
hr: Fiksni

[ctx: #19015]
en: Encryption
hr: Enkripcija

[ctx: #19016]
en: PVR Backend %i - %s
hr: PVR pozadinski softver %i - %s

[ctx: #19017]
en: Recordings
hr: Snimanja

[ctx: #19018]
en: Folder with channel icons
hr: Mapa s ikonama programa

[ctx: #19019]
en: Channels
hr: Programi

[ctx: #19020]
en: TV
hr: Televizija

[ctx: #19022]
en: Hidden
hr: Sakriveni

[ctx: #19023]
en: TV channels
hr: TV programi

[ctx: #19024]
en: Radio channels
hr: Radio programi

[ctx: #19025]
en: Upcoming recordings
hr: Zakazana snimanja

[ctx: #19026]
en: Add timer...
hr: Dodaj zakazano snimanje...

[ctx: #19027]
en: No search results
hr: Nema rezultata pretraživanja

[ctx: #19028]
en: No EPG entries
hr: Nema EPG unosa

[ctx: #19029]
en: Channel
hr: Program

[ctx: #19030]
en: Now
hr: Trenutno

[ctx: #19031]
en: Next
hr: Slijedi

[ctx: #19032]
en: Timeline
hr: Kronologija

[ctx: #19033]
en: Information
hr: Informacija

[ctx: #19034]
en: Already started recording on this channel
hr: Već je započeto snimanje na ovom programu

[ctx: #19035]
en: %s could not be played. Check the log for details.
hr: %s se ne može reproducirati. Provjerite zapis za pojedinosti.

[ctx: #19036]
en: This recording cannot be played. Check the log for details.
hr: Ova snimka se ne može pokrenuti. Provjerite zapis za pojedinosti.

[ctx: #19037]
en: Show signal quality
hr: Prikaži kvalitetu signala

[ctx: #19038]
en: Not supported by the PVR backend.
hr: Nije podržano PVR pozadinskim softverom.

[ctx: #19039]
en: Are you sure you want to hide this channel?
hr: Sigurno želite sakriti ovaj program?

[ctx: #19040]
en: Timer
hr: Zakazana snimanja

[ctx: #19041]
en: Are you sure you want to rename this recording?
hr: Sigurno želite preimenovati snimku?

[ctx: #19042]
en: Are you sure you want to rename this timer?
hr: Sigurno želite preimenovati ovo zakazano snimanje?

[ctx: #19043]
en: Recording
hr: Snimanje

[ctx: #19044]
en: Please check your configuration or check the log for details.
hr: Provjerite vaša podešavanja ili provjerite zapis za pojedinosti.

[ctx: #19045]
en: No PVR clients have been started yet. Wait for the PVR clients to start up or check the log for details.
hr: Nema pokrenutih PVR klijenta. Pričekajte da se PVR klijenti pokrenu ili provjerite zapis za pojedinosti.

[ctx: #19046]
en: New channel
hr: Novi program

[ctx: #19047]
en: Programme info
hr: Informacije programa

[ctx: #19048]
en: Group management
hr: Upravljanje grupama

[ctx: #19049]
en: Show channel
hr: Prikaži program

[ctx: #19050]
en: Show visible channels
hr: Prikaži vidljive programe

[ctx: #19051]
en: Show hidden channels
hr: Prikaži skrivene programe

[ctx: #19052]
en: Move channel to:
hr: Premjesti program u:

[ctx: #19053]
en: Recording information
hr: Informacija snimanja

[ctx: #19054]
en: Hide channel
hr: Sakrij program

[ctx: #19055]
en: No information available
hr: Informacije nisu dostupne

[ctx: #19056]
en: New timer
hr: Novo zakazano snimanje

[ctx: #19057]
en: Edit timer
hr: Uredi zakazano snimanje

[ctx: #19058]
en: Timer enabled
hr: Zakazano snimanje omogućeno

[ctx: #19059]
en: Stop recording
hr: Zaustavi snimanje

[ctx: #19060]
en: Delete timer
hr: Obriši zakazano snimanje

[ctx: #19061]
en: Add timer
hr: Dodaj zakazano snimanje

[ctx: #19062]
en: Sort by: Channel
hr: Razvrstaj po: Programima

[ctx: #19063]
en: Go to begin
hr: Idi na početak

[ctx: #19064]
en: Go to end
hr: Idi na kraj

[ctx: #19066]
en: Channel icons
hr: Ikone programa

[ctx: #19067]
en: This event is already being recorded.
hr: Ovaj događaj se već snima.

[ctx: #19068]
en: This recording could not be deleted. Check the log for details.
hr: Ova snimka ne može biti obrisana. Provjerite zapis za pojedinosti.

[ctx: #19070]
en: Go to now
hr: Idi odmah

[ctx: #19071]
en: EPG update interval
hr: EPG interval ažuriranja

[ctx: #19072]
en: Do not store the EPG in the database
hr: Ne spremaj EPG u bazu podataka

[ctx: #19073]
en: Delay channel switch
hr: Odgoda promjene programa

[ctx: #19074]
en: Active:
hr: Aktivno:

[ctx: #19075]
en: Name:
hr: Naziv:

[ctx: #19076]
en: Folder:
hr: Mapa:

[ctx: #19078]
en: Channel:
hr: Program:

[ctx: #19079]
en: Day:
hr: Dan:

[ctx: #19080]
en: Begin:
hr: Početak:

[ctx: #19081]
en: End:
hr: Kraj:

[ctx: #19082]
en: Priority:
hr: Prioritet:

[ctx: #19083]
en: Lifetime (days):
hr: Trajanje (dana):

[ctx: #19084]
en: First day:
hr: Prvi dan:

[ctx: #19085]
en: Unknown channel %u
hr: Nepoznati program %u

[ctx: #19086]
en: Mo-__-__-__-__-__-__
hr: Pon-__-__-__-__-__-__

[ctx: #19087]
en: __-Tu-__-__-__-__-__
hr: __-Uto-__-__-__-__-__

[ctx: #19088]
en: __-__-We-__-__-__-__
hr: __-__-Sri-__-__-__-__

[ctx: #19089]
en: __-__-__-Th-__-__-__
hr: __-__-__-Čet-__-__-__

[ctx: #19090]
en: __-__-__-__-Fr-__-__
hr: __-__-__-__-Pet-__-__

[ctx: #19091]
en: __-__-__-__-__-Sa-__
hr: __-__-__-__-__-Sub-__

[ctx: #19092]
en: __-__-__-__-__-__-Su
hr: __-__-__-__-__-__-Ned

[ctx: #19093]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-__-__
hr: Pon-Uto-Sri-Čet-Pet-__-__

[ctx: #19094]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-Sa-__
hr: Pon-Uto-Sri-Čet-Pet-Sub-__

[ctx: #19095]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-Sa-Su
hr: Pon-Uto-Sri-Čet-Pet-Sub-Ned

[ctx: #19096]
en: __-__-__-__-__-Sa-Su
hr: __-__-__-__-__-Sub-Ned

[ctx: #19097]
en: Enter the name for the recording
hr: Upišite naziv snimanja

[ctx: #19098]
en: Warning
hr: Upozorenje

[ctx: #19099]
en: Service
hr: Usluga

[ctx: #19100]
en: Mux
hr: Multipleks

[ctx: #19101]
en: Provider
hr: Pružatelj usluge

[ctx: #19102]
en: Please switch to another channel.
hr: Molimo prebacite na drugi program.

[ctx: #19103]
en: Go to channel
hr: Idi na program

[ctx: #19104]
en: Enter the name of the folder for the recording
hr: Unesite naziv mape snimanja

[ctx: #19105]
en: Please select a channel
hr: Odaberi program

[ctx: #19106]
en: Next timer on
hr: Sljedeće zakazano snimanje

[ctx: #19107]
en: at
hr: u

[ctx: #19109]
en: Couldn't save timer. Check the log for details.
hr: Nemoguće spremanje zakazanog snimanja. Provjerite zapis za pojedinosti.

[ctx: #19110]
en: An unexpected error occurred. Try again later or check the log for details.
hr: Pojavila se neočekivana greška. Pokušajte ponovno kasnije ili provjerite zapis za pojedinosti.

[ctx: #19111]
en: PVR backend error. Check the log for details.
hr: Greška PVR pozadinskog softvera. Provjerite zapis za pojedinosti.

[ctx: #19112]
en: Delete this recording?
hr: Obriši ovu snimku?

[ctx: #19113]
en: Delete all recordings in this folder?
hr: Obriši sve snimke u ovoj mapi?

[ctx: #19114]
en: Version
hr: Inačica

[ctx: #19115]
en: Address
hr: Adresa

[ctx: #19116]
en: Disksize
hr: Veličina diska

[ctx: #19117]
en: Search for channels
hr: Pretraži programe

[ctx: #19118]
en: Cannot use PVR functions while searching.
hr: Ne mogu koristiti PVR funkcije dok pretraživam

[ctx: #19119]
en: On which server do you want to search?
hr: Na kojem poslužitelju želite pretraživati?

[ctx: #19120]
en: Client number
hr: Broj klijenta

[ctx: #19121]
en: Avoid repeats
hr: Izbjegni ponavljanja

[ctx: #19122]
en: This timer is still recording. Are you sure you want to delete this timer?
hr: Ovo zakazano snimjanje još uvijek snima. Sigurni želite obrisati ovo zakazano snimanje?

[ctx: #19123]
en: Free to air channels only
hr: Samo nekôdirani programi

[ctx: #19124]
en: Ignore present timers
hr: Zanemari prisutna zakazana snimanja

[ctx: #19125]
en: Ignore present recordings
hr: Zanemari prisutna snimanja

[ctx: #19126]
en: Start time
hr: Vrijeme početka

[ctx: #19127]
en: End time
hr: Vrijeme završetka

[ctx: #19128]
en: Start date
hr: Datum početka

[ctx: #19129]
en: End date
hr: Datum završetka

[ctx: #19130]
en: Minimum duration
hr: Minimalno trajanje

[ctx: #19131]
en: Maximum duration
hr: Maksimalno trajanje

[ctx: #19132]
en: Include unknown genres
hr: Uključi nepoznate žanrove

[ctx: #19133]
en: Search string
hr: Izraz pretrage

[ctx: #19134]
en: Include description
hr: Uključi opis

[ctx: #19135]
en: Case sensitive
hr: Osjetljivo

[ctx: #19136]
en: Channel unavailable
hr: Program je nedostupan

[ctx: #19137]
en: No groups defined
hr: Grupa nije definirana

[ctx: #19138]
en: Please create a group first
hr: Molimo prvo napravite grupu

[ctx: #19139]
en: Name of the new group
hr: Naziv nove grupe

[ctx: #19140]
en: Search...
hr: Traži...

[ctx: #19141]
en: Group
hr: Grupa

[ctx: #19142]
en: Search guide
hr: Pretraživanje EPG vodiča

[ctx: #19143]
en: Group management
hr: Upravljanje grupom

[ctx: #19144]
en: No groups defined
hr: Nema definiranih grupa

[ctx: #19145]
en: Grouped
hr: Grupirano

[ctx: #19146]
en: Groups
hr: Grupe

[ctx: #19147]
en: The PVR backend does not support this action. Check the log for details.
hr: PVR pozadinski softver ne podržava ovu radnju. Provjerite zapis za pojedinosti.

[ctx: #19148]
en: Channel
hr: Program

[ctx: #19149]
en: Mo
hr: Pon

[ctx: #19150]
en: Tu
hr: Uto

[ctx: #19151]
en: We
hr: Sri

[ctx: #19152]
en: Th
hr: Čet

[ctx: #19153]
en: Fr
hr: Pet

[ctx: #19154]
en: Sa
hr: Sub

[ctx: #19155]
en: Su
hr: Ned

[ctx: #19156]
en: from
hr: od

[ctx: #19157]
en: Next recording
hr: Sljedeće snimanje

[ctx: #19158]
en: Currently recording
hr: Trenutno snimanje

[ctx: #19159]
en: from
hr: od

[ctx: #19160]
en: to
hr: do

[ctx: #19162]
en: Recording active
hr: Snimanje aktivno

[ctx: #19163]
en: Recordings
hr: Snimanja

[ctx: #19164]
en: Cannot start recording. Check the log for details.
hr: Ne mogu pokrenuti snimanje. Provjerite zapis za pojedinosti.

[ctx: #19165]
en: Switch
hr: Promijeni program

[ctx: #19166]
en: PVR information
hr: PVR informacije

[ctx: #19167]
en: Scan for missing icons
hr: Pretraži nestale ikone

[ctx: #19169]
en: Hide video information box
hr: Sakrij okvir video informacija

[ctx: #19170]
en: Timeout when starting playback
hr: Istek vremena pokretanja reprodukcije

[ctx: #19171]
en: Start playback minimised
hr: Pokreni reprodukciju smanjenu

[ctx: #19172]
en: Instant recording duration
hr: Trenutno trajanje snimanja

[ctx: #19173]
en: Default recording priority
hr: Zadani prioritet snimanja

[ctx: #19174]
en: Default recording lifetime
hr: Zadano trajanje snimanja

[ctx: #19175]
en: Margin at the start of a recording
hr: Vrijeme prije početka snimanja

[ctx: #19176]
en: Margin at the end of a recording
hr: Vrijeme nakon završetka snimanja

[ctx: #19177]
en: Playback
hr: Reprodukcija

[ctx: #19178]
en: Show channel information when switching channels
hr: Prikaži informacije programa pri mijenjanju programa

[ctx: #19180]
en: TV
hr: Televizija

[ctx: #19181]
en: Menu/OSD
hr: Izbornik/OSD

[ctx: #19182]
en: Days to display in the EPG
hr: Broj dana EPG prikaza

[ctx: #19185]
en: Reset the PVR database
hr: Vrati na početno PVR bazu podataka

[ctx: #19186]
en: All data in the PVR database is being erased
hr: Svi podaci u PVR bazi podataka će biti obrisani

[ctx: #19187]
en: Reset the EPG database
hr: Vrati na početno EPG bazu podataka

[ctx: #19188]
en: EPG is being reset
hr: EPG se vraća na početno

[ctx: #19189]
en: Continue last channel on startup
hr: Nastavi s posljednjim programom pri pokretanju

[ctx: #19190]
en: Background
hr: U pozadini

[ctx: #19191]
en: PVR service
hr: PVR usluga

[ctx: #19192]
en: None of the connected PVR backends supports scanning for channels.
hr: Nijedan od povezanih PVR pozadinskih softvera ne podržava pretraživanje programa.

[ctx: #19193]
en: The channel scan cannot be started. Check the log for details.
hr: Pretraživanje programa ne može se pokrenuti. Provjerite zapis za pojedinosti.

[ctx: #19194]
en: Continue?
hr: Želite li nastaviti?

[ctx: #19195]
en: Client actions
hr: Radnje klijenta

[ctx: #19196]
en: PVR client specific actions
hr: Određene radnje PVR klijenta

[ctx: #19197]
en: Recording started on: %s
hr: Snimanje je započeto: %s

[ctx: #19198]
en: Recording finished on: %s
hr: Snimanje je završeno: %s

[ctx: #19199]
en: Channel manager
hr: Upravitelj programa

[ctx: #19200]
en: EPG source:
hr: EPG izvor:

[ctx: #19201]
en: Channel name:
hr: Naziv programa:

[ctx: #19202]
en: Channel icon:
hr: Ikona programa:

[ctx: #19203]
en: Edit channel
hr: Uredi program

[ctx: #19204]
en: New channel
hr: Novi program

[ctx: #19205]
en: Group management
hr: Upravljanje grupama

[ctx: #19206]
en: Activate EPG:
hr: Aktiviraj EPG:

[ctx: #19207]
en: Group:
hr: Grupa:

[ctx: #19208]
en: Enter the name of the new channel
hr: Upišite naziv novoga programa

[ctx: #19209]
en: Kodi virtual backend
hr: Kodi virtualni pozadinski softver

[ctx: #19210]
en: Client
hr: Klijent

[ctx: #19211]
en: Delete channel
hr: Obriši program

[ctx: #19212]
en: This list contains changes
hr: Ovaj popis sadrži promjene

[ctx: #19213]
en: Select backend
hr: Odaberite pozadinski softver

[ctx: #19214]
en: Enter a valid URL for the new channel
hr: Upišite valjani URL za novi program

[ctx: #19215]
en: The PVR backend does not support timers.
hr: PVR pozadinski softver ne podržava zakazana snimanja.

[ctx: #19216]
en: All radio channels
hr: Svi radio programi

[ctx: #19217]
en: All TV channels
hr: Svi TV programi

[ctx: #19218]
en: Visible
hr: Vidljivi

[ctx: #19219]
en: Ungrouped channels
hr: Negrupirani programi

[ctx: #19220]
en: Channels in
hr: Programi u

[ctx: #19221]
en: Synchronise channel groups with backend(s)
hr: Uskladi grupe programa s pozadniskim softverom

[ctx: #19223]
en: No PVR Add-on could be enabled. Check your settings or the log for more info.
hr: Nijedan PVR dodatak ne može biti omogućen. Provjerite postavke ili zapis za više informacija.

[ctx: #19224]
en: Recording aborted
hr: Snimanje prekinuto

[ctx: #19225]
en: Recording scheduled
hr: Snimanje zakazano

[ctx: #19226]
en: Recording started
hr: Snimanje započelo

[ctx: #19227]
en: Recording completed
hr: Snimanje završilo

[ctx: #19228]
en: Recording deleted
hr: Snimanje obrisano

[ctx: #19229]
en: Close channel OSD after switching channels
hr: Zatvori OSD programa pri mijenjanju programa

[ctx: #19230]
en: Prevent EPG updates during playback
hr: Spriječi EPG ažuriranja tijekom reprodukcije

[ctx: #19231]
en: Always use the channel order from the backend(s)
hr: Uvijek koristi redoslijed programa s pozadinskih softvera

[ctx: #19232]
en: Clear search results
hr: Obriši rezultate pretraživanja

[ctx: #19233]
en: Display a notification on timer updates
hr: Prikaži obavijest pri ažuriranju zakazanih snimanja

[ctx: #19234]
en: Use backend channels numbers (only works with 1 enabled PVR Add-on)
hr: Koristi brojeve TV programa s pozadinskog softvera (radi samo s 1 omogućenim PVR dodatkom)

[ctx: #19235]
en: PVR manager is starting up
hr: Pokreće se PVR upravitelj

[ctx: #19236]
en: Loading channels from clients
hr: Učitavanje programa s klijenta

[ctx: #19237]
en: Loading timers from clients
hr: Učitavam zakazana snimanja s klijenta

[ctx: #19238]
en: Loading recordings from clients
hr: Učitavanje snimanja s klijenta

[ctx: #19239]
en: Starting background threads
hr: Pokrećem radnje u pozadini

[ctx: #19240]
en: No PVR Add-on enabled
hr: Nema omogućenih PVR dodataka

[ctx: #19241]
en: The PVR manager has been enabled without any
hr: PVR upravitelj je omogućen bez ijednog

[ctx: #19242]
en: enabled PVR Add-on. Enable at least one Add-on
hr: omogućenog PVR dodatka. Omogućite bar jedan dodatak

[ctx: #19243]
en: in order to use the PVR functionality.
hr: kako bi mogli koristili PVR mogućnosti.

[ctx: #19244]
en: Backend idle time
hr: Vrijeme mirovanja pozadinskog softvera

[ctx: #19245]
en: Set wakeup command (cmd [timestamp])
hr: Postavite naredbu buđenja (cmd [timestamp])

[ctx: #19246]
en: Wakeup before recording
hr: Probudi prije snimanja

[ctx: #19247]
en: Daily wakeup
hr: Dnevno buđenje

[ctx: #19248]
en: Daily wakeup time (HH:MM:SS)
hr: Vrijeme dnevnog buđenja (HH:MM:SS)

[ctx: #19249]
en: Filter channels
hr: Filtriraj programe

[ctx: #19250]
en: Loading EPG from database
hr: Učitavanje EPG-a iz baze podataka

[ctx: #19251]
en: Update EPG information
hr: Ažuriraj EPG informacije

[ctx: #19252]
en: Schedule EPG update for this channel?
hr: Zadaj EPG ažuriranje za ovaj program?

[ctx: #19253]
en: EPG update scheduled for channel
hr: Zakazano je EPG ažuriranje za ovaj program

[ctx: #19254]
en: EPG update failed for channel
hr: Neuspjelo EPG ažuriranje za ovaj program

[ctx: #19255]
en: Start recording
hr: Pokreni snimanje

[ctx: #19256]
en: Stop recording
hr: Zaustavi snimanje

[ctx: #19257]
en: Lock channel
hr: Zaključaj program

[ctx: #19258]
en: Unlock channel
hr: Otključaj program

[ctx: #19259]
en: Parental control
hr: Roditeljski nadzor

[ctx: #19260]
en: Unlock duration
hr: Trajanje otključanosti

[ctx: #19261]
en: Change PIN
hr: Promijeni PIN

[ctx: #19262]
en: Parental control. Enter PIN:
hr: Roditeljski nadzor. Upišite PIN:

[ctx: #19263]
en: Locked channel. Enter PIN:
hr: Zaključan program. Upišite PIN:

[ctx: #19264]
en: Incorrect PIN
hr: Netočan PIN

[ctx: #19265]
en: The entered PIN number was incorrect.
hr: Upisani PIN broj je netočan.

[ctx: #19266]
en: Parental locked
hr: Roditeljski zaključano

[ctx: #19267]
en: Parental locked:
hr: Roditeljski zaključano:

[ctx: #19268]
en: Do not show 'no information available' labels
hr: Ne prikazuj oznaku 'Informacije nisu dostupne'

[ctx: #19269]
en: Do not show 'connection lost' warnings
hr: Ne prikazuj upozorenje 'Povezivanje prekinuto'

[ctx: #19270]
en: Group Items
hr: Razvrstaj stavke

[ctx: #19271]
en: No PVR Add-ons could be found
hr: PVR dodaci se ne mogu pronaći

[ctx: #19272]
en: You need a tuner, backend software, and an
hr: Potreban vam je prijemnik, pozadinski softver, i

[ctx: #19273]
en: Add-on for the backend to be able to use PVR.
hr: Dodatak za pozadinski softver da bi mogli koristiti PVR.

[ctx: #19274]
en: Please visit http://kodi.wiki/view/PVR to learn more.
hr: Posjetite http://kodi.wiki/view/PVR za više informacija.

[ctx: #19275]
en: Conflict warning
hr: Upozorenje sukoba

[ctx: #19276]
en: Conflict error
hr: Greška sukoba

[ctx: #19277]
en: Recording conflict
hr: Sukob snimanja

[ctx: #19278]
en: Recording error
hr: Greška snimanja

[ctx: #19279]
en: Client specific
hr: Određeni klijent

[ctx: #19280]
en: Client specific settings
hr: Postavke određenog klijenta

[ctx: #19281]
en: Confirm channel switches by pressing OK
hr: Potvrdi prebacivanje programa pritiskom na 'U redu'

[ctx: #19282]
en: Current icon
hr: Trenutna ikona

[ctx: #19283]
en: No icon
hr: Nema ikone

[ctx: #19284]
en: Choose icon
hr: Odaberi ikonu

[ctx: #19285]
en: Browse for icon
hr: Potraži ikonu

[ctx: #19286]
en: Searching for channel icons
hr: Pretraživanje ikona programa

[ctx: #19287]
en: All channels
hr: Svi programi

[ctx: #19288]
en: Foreground
hr: U prvom planu

[ctx: #19499]
en: Other/Unknown
hr: Ostalo/Nepoznato

[ctx: #19500]
en: Movie/Drama
hr: Film/Drama

[ctx: #19501]
en: Detective/Thriller
hr: Krimić

[ctx: #19502]
en: Adventure/Western/War
hr: Avanture/Kaubojski/Ratni

[ctx: #19503]
en: Science Fiction/Fantasy/Horror
hr: Znanstvena fantastika/Fantazija/Horor

[ctx: #19504]
en: Comedy
hr: Komedija

[ctx: #19505]
en: Soap/Melodrama/Folkloric
hr: Sapunica/Melodrama/Folklor

[ctx: #19506]
en: Romance
hr: Romansa

[ctx: #19507]
en: Serious/Classical/Religious/Historical Movie/Drama
hr: Ozbiljno/Klasično/Religijski/Povijesni film/Drama

[ctx: #19508]
en: Adult Movie/Drama
hr: Film za odrasle/Drama

[ctx: #19516]
en: News/Current Affairs
hr: Vijesti/Aktualnosti

[ctx: #19517]
en: News/Weather Report
hr: Vijesti/Prognoza vremena

[ctx: #19518]
en: News Magazine
hr: Informativni magazin

[ctx: #19519]
en: Documentary
hr: Dokumentarni

[ctx: #19520]
en: Discussion/Interview/Debate
hr: Diskusija/Intervju/Debata

[ctx: #19532]
en: Show/Game Show
hr: Emisija/Kviz

[ctx: #19533]
en: Game Show/Quiz/Contest
hr: Kviz/Natjecanje

[ctx: #19534]
en: Variety Show
hr: Razne emisije

[ctx: #19535]
en: Talk Show
hr: Talk show

[ctx: #19548]
en: Sports
hr: Sport

[ctx: #19549]
en: Special Event
hr: Poseban događaj

[ctx: #19550]
en: Sport Magazine
hr: Sportski magazin

[ctx: #19551]
en: Football
hr: Nogomet

[ctx: #19552]
en: Tennis/Squash
hr: Tenis/Squash

[ctx: #19553]
en: Team Sports
hr: Timski sportovi

[ctx: #19554]
en: Athletics
hr: Atletika

[ctx: #19555]
en: Motor Sport
hr: Motorni sport

[ctx: #19556]
en: Water Sport
hr: Vodeni sportovi

[ctx: #19557]
en: Winter Sports
hr: Zimski sportovi

[ctx: #19558]
en: Equestrian
hr: Konjički sport

[ctx: #19559]
en: Martial Sports
hr: Borilački sportovi

[ctx: #19564]
en: Children's/Youth Programmes
hr: Program za djecu i mlade

[ctx: #19565]
en: Pre-school Children's Programmes
hr: Program za predškolsku djecu

[ctx: #19566]
en: Entertainment Programmes for 6 to 14
hr: Zabavni program za uzrast od 6 do 14

[ctx: #19567]
en: Entertainment Programmes for 10 to 16
hr: Zabavni program za uzrast od 10 do 16

[ctx: #19568]
en: Informational/Educational/School Programme
hr: Informativni/Edukativni/Školski program

[ctx: #19569]
en: Cartoons/Puppets
hr: Crtani filmovi/Lutkarski

[ctx: #19580]
en: Music/Ballet/Dance
hr: Glazba/Balet/Ples

[ctx: #19582]
en: Serious/Classical Music
hr: Ozbiljna/Klasična glazba

[ctx: #19583]
en: Folk/Traditional Music
hr: Folklforna/Tradicionalna glazba

[ctx: #19584]
en: Musical/Opera
hr: Mjuzikl/Opera

[ctx: #19585]
en: Ballet
hr: Balet

[ctx: #19596]
en: Arts/Culture
hr: Umjetnost/Kultura

[ctx: #19597]
en: Performing Arts
hr: Scenska umjetnost

[ctx: #19598]
en: Fine Arts
hr: Likovna umjetnost

[ctx: #19599]
en: Religion
hr: Religija

[ctx: #19600]
en: Popular Culture/Traditional Arts
hr: Popularna kultura/Tradicionalna umjetnost

[ctx: #19601]
en: Literature
hr: Književnost

[ctx: #19602]
en: Film/Cinema
hr: Film/Kino

[ctx: #19603]
en: Experimental Film/Video
hr: Eksperimentalni film/Video

[ctx: #19604]
en: Broadcasting/Press
hr: Prijenos/Konferencija

[ctx: #19605]
en: New Media
hr: Novi mediji

[ctx: #19606]
en: Arts/Culture Magazines
hr: Umjetnost/Kulturni magazini

[ctx: #19607]
en: Fashion
hr: Moda

[ctx: #19612]
en: Social/Political/Economics
hr: Socijalni/Politički/Ekonomski

[ctx: #19613]
en: Magazines/Reports/Documentary
hr: Magazini/Reportaže/Dokumentarni

[ctx: #19614]
en: Economics/Social Advisory
hr: Ekonomija/Socijalni savjeti

[ctx: #19615]
en: Remarkable People
hr: Iznimni ljudi

[ctx: #19628]
en: Education/Science/Factual
hr: Edukacija/Znanost/Činjenice

[ctx: #19629]
en: Nature/Animals/Environment
hr: Priroda/Životinje/Okoliš

[ctx: #19630]
en: Technology/Natural Sciences
hr: Tehnologija/Prirodne znanosti

[ctx: #19631]
en: Medicine/Physiology/Psychology
hr: Medicina/Fiziologija/Psihologija

[ctx: #19632]
en: Foreign Countries/Expeditions
hr: Strane zemlje/Ekspedicije

[ctx: #19633]
en: Social/Spiritual Sciences
hr: Društvene/Duhovne znanosti

[ctx: #19634]
en: Further Education
hr: Dodatno obrazovanje

[ctx: #19635]
en: Languages
hr: Jezici

[ctx: #19644]
en: Leisure/Hobbies
hr: Razonoda/Hobiji

[ctx: #19645]
en: Tourism/Travel
hr: Turizam/Putovanja

[ctx: #19646]
en: Handicraft
hr: Rukotvorine

[ctx: #19647]
en: Motoring
hr: Automobili

[ctx: #19648]
en: Fitness & Health
hr: Fitnes i Zdravlje

[ctx: #19649]
en: Cooking
hr: Kuhanje

[ctx: #19650]
en: Advertisement/Shopping
hr: Oglašavanje/Kupovina

[ctx: #19651]
en: Gardening
hr: Vrtlarstvo

[ctx: #19660]
en: Special Characteristics
hr: Posebne osobine

[ctx: #19661]
en: Original Language
hr: Izvorni jezik

[ctx: #19662]
en: Black & White
hr: Crno i Bijelo

[ctx: #19663]
en: Unpublished
hr: Neobjavljeno

[ctx: #19664]
en: Live Broadcast
hr: Prijenos uživo

[ctx: #19677]
en: Detective/Thriller
hr: Krimić

[ctx: #19678]
en: Adventure/Western/War
hr: Avanture/Kaubojski/Ratni

[ctx: #19679]
en: Science Fiction/Fantasy/Horror
hr: Znanstvena fantastika/Fantazija/Horor

[ctx: #19680]
en: Comedy
hr: Komedija

[ctx: #19681]
en: Soap/Melodrama/Folkloric
hr: Sapunica/Melodrama/Folklorno

[ctx: #19682]
en: Romance
hr: Romansa

[ctx: #19683]
en: Serious/ClassicalReligion/Historical
hr: Ozbiljan/Klasična religija/Povijesan

[ctx: #19684]
en: Adult
hr: Program za odrasle

[ctx: #20000]
en: Saved music folder
hr: Mapa spremljene glazbe

[ctx: #20001]
en: Use external DVD player
hr: Koristi vanjski DVD reproduktor

[ctx: #20002]
en: External DVD player
hr: Vanjski DVD reproduktor

[ctx: #20003]
en: Trainers folder
hr: Mapa vodiča

[ctx: #20004]
en: Screenshot folder
hr: Mapa snimaka zaslona

[ctx: #20006]
en: Playlists folder
hr: Mapa popisa izvođenja

[ctx: #20007]
en: Recordings
hr: Snimke

[ctx: #20008]
en: Screenshots
hr: Snimke zaslona

[ctx: #20009]
en: Use Kodi
hr: Koristi Kodi

[ctx: #20011]
en: Music playlists
hr: Glazbeni popisi izvođenja

[ctx: #20012]
en: Video playlists
hr: Video popisi izvođenja

[ctx: #20013]
en: Do you wish to launch the game?
hr: Želiš li pokrenuti igru?

[ctx: #20014]
en: Sort by: Playlist
hr: Razvrstaj po: Popisu izvođeanja

[ctx: #20015]
en: Remote thumb
hr: Udaljena minijatura

[ctx: #20016]
en: Current thumb
hr: Trenutna minijatura

[ctx: #20017]
en: Local thumb
hr: Lokalna minijatura

[ctx: #20018]
en: No thumb
hr: Bez minijatura

[ctx: #20019]
en: Choose thumbnail
hr: Odaberi minijaturu

[ctx: #20023]
en: Conflict
hr: Sukob

[ctx: #20024]
en: Scan new
hr: Pretraži novo

[ctx: #20025]
en: Scan all
hr: Pretraži sve

[ctx: #20026]
en: Region
hr: Regija

[ctx: #20037]
en: Summary
hr: Sažetak

[ctx: #20038]
en: Lock music window
hr: Zaključaj prozor glazbe

[ctx: #20039]
en: Lock videos window
hr: Zaključaj video prozor

[ctx: #20040]
en: Lock pictures window
hr: Zaključaj prozor slika

[ctx: #20041]
en: Lock programs & scripts windows
hr: Zaključaj prozore programa i skripti

[ctx: #20042]
en: Lock file manager
hr: Zaključaj upravitelja datoteka

[ctx: #20043]
en: Lock settings
hr: Zaključaj postavke

[ctx: #20044]
en: Start fresh
hr: Ponovno pokreni

[ctx: #20045]
en: Enter master mode
hr: Uđi u 'Glavni način'

[ctx: #20046]
en: Leave master mode
hr: Napusti 'Glavni način'

[ctx: #20047]
en: Create profile '%s'?
hr: Napravi profil '%s' ?

[ctx: #20048]
en: Start with fresh settings
hr: Pokreni s novim postavkama

[ctx: #20049]
en: Best available
hr: Najbolje dostupno

[ctx: #20050]
en: Auto-switch between 16x9 and 4x3
hr: Automatski promjeni između 16x9 i 4x3

[ctx: #20051]
en: Treat stacked files as single file
hr: Tretiraj spojene datoteke kao jednu datoteku

[ctx: #20052]
en: Caution
hr: Oprez

[ctx: #20053]
en: Left master mode
hr: Napusti 'Glavni način'

[ctx: #20054]
en: Entered master mode
hr: Ušli ste u 'Glavni način'

[ctx: #20055]
en: Allmusic.com thumb
hr: Allmusic.com minijatura

[ctx: #20057]
en: Remove thumbnail
hr: Ukloni minijaturu

[ctx: #20058]
en: Add profile...
hr: Dodaj profil...

[ctx: #20059]
en: Query info for all albums
hr: Potraži informacije za sve albume

[ctx: #20060]
en: Media info
hr: Informacije medija

[ctx: #20061]
en: Separate
hr: Odvojeno

[ctx: #20062]
en: Shares with default
hr: Dijeli sa zadanim

[ctx: #20063]
en: Shares with default (read only)
hr: Dijeli sa zadanim (samo za čitanje)

[ctx: #20064]
en: Copy default
hr: Kopiraj zadano

[ctx: #20065]
en: Profile picture
hr: Slika profila

[ctx: #20066]
en: Lock preferences
hr: Zaključaj osobitosti

[ctx: #20067]
en: Edit profile
hr: Uredi profil

[ctx: #20068]
en: Profile lock
hr: Zaključaj profil

[ctx: #20069]
en: Could not create folder
hr: Ne mogu napraviti mapu

[ctx: #20070]
en: Profile directory
hr: Direktorij profila

[ctx: #20071]
en: Start with fresh media sources
hr: Pokreni sa svježim izvorima medija

[ctx: #20072]
en: Make sure the selected folder is writable
hr: Budite sigurni da se u odabranoj mapi može pisati

[ctx: #20073]
en: and that the new folder name is valid
hr: i da je novi naziv mape valjan

[ctx: #20074]
en: MPAA rating
hr: MPAA ocjena:

[ctx: #20075]
en: Enter master lock code
hr: Upišite glavni kôd ključa

[ctx: #20076]
en: Ask for master lock code on startup
hr: Pitaj za glavni kôd ključa pri pokretanju

[ctx: #20077]
en: Skin settings
hr: Postavke presvlake

[ctx: #20078]
en: - no link set -
hr: - poveznica nije postavljena -

[ctx: #20079]
en: Enable animations
hr: Omogući animacije

[ctx: #20080]
en: Disable RSS during music
hr: Onemogući RSS kanale pri sviranju

[ctx: #20081]
en: Enable shortcut buttons
hr: Omogući tipke prečaca

[ctx: #20082]
en: Show programs in main menu
hr: Prikaži programe u glavnom izborniku

[ctx: #20083]
en: Show music info
hr: Prikaži informacije glazbe

[ctx: #20084]
en: Show weather info
hr: Prikaži informacije vremenske prognoze

[ctx: #20085]
en: Show system info
hr: Prikaži informacije sustava

[ctx: #20086]
en: Show available disk space C: E: F:
hr: Prikaži slobodan diskovni prostor C: E: F:

[ctx: #20087]
en: Show available disk space E: F: G:
hr: Prikaži slobodan diskovni prostor E: F: G:

[ctx: #20088]
en: Weather info
hr: Informacije vremenske prognoze

[ctx: #20089]
en: Drive space free
hr: Slobodan prostor na disku

[ctx: #20090]
en: Enter the name of an existing share
hr: Upište naziv postojećeg djeljenja

[ctx: #20091]
en: Lock code
hr: Kôd ključa

[ctx: #20092]
en: Load profile
hr: Učitaj profil

[ctx: #20093]
en: Profile name
hr: Naziv profila

[ctx: #20094]
en: Media sources
hr: Izvori medija

[ctx: #20095]
en: Enter profile lock code
hr: Upišite kôd ključa profila

[ctx: #20096]
en: Login screen
hr: Zaslon prijave

[ctx: #20097]
en: Fetching album info
hr: Preuzimanje informacije albuma

[ctx: #20098]
en: Fetching info for album
hr: Preuzimanje informacije za album

[ctx: #20099]
en: Can't rip CD or track while playing from CD
hr: Nemoguće ripanje CD-a ili pjesme tijekom reprodukcije CD-a

[ctx: #20100]
en: Master lock code and settings
hr: Glavni kôd ključa i postavke

[ctx: #20101]
en: Entering master lock code always enables master mode
hr: Upisivanje kôda glavnog ključa uvijek omogućuje glavni način

[ctx: #20102]
en: or copy from default?
hr: ili kopira iz zadanog?

[ctx: #20103]
en: Save changes to profile?
hr: Spremi promjene u profil?

[ctx: #20104]
en: Old settings found.
hr: Pronađene su starije postavke.

[ctx: #20105]
en: Do you want to use them?
hr: Želite li ih koristiti?

[ctx: #20106]
en: Old media sources found.
hr: Stari izvori medija su pronađeni.

[ctx: #20107]
en: Separate (locked)
hr: Odvoji (zaključano)

[ctx: #20109]
en: Zoom
hr: Zumiranje

[ctx: #20110]
en: UPnP settings
hr: UPnP postavke

[ctx: #20111]
en: Autostart UPnP client
hr: Automatski pokreni UPnP klijent

[ctx: #20112]
en: Last login: %s
hr: Zadnja prijava: %s

[ctx: #20113]
en: Never logged on
hr: Nikad se niste prijavili

[ctx: #20114]
en: Profile %i / %i
hr: Profil %i / %i

[ctx: #20115]
en: User login / Select a profile
hr: Korisnička prijava / Odabir profila

[ctx: #20116]
en: Use lock on login screen
hr: Koristi ključ za prijavu

[ctx: #20117]
en: Invalid lock code.
hr: Nevažeći kôd ključa.

[ctx: #20118]
en: This requires the master lock to be set.
hr: Ovo zahtijeva glavni ključ za postavljanje.

[ctx: #20119]
en: Would you like to set it now?
hr: Želite li ga odmah postaviti?

[ctx: #20120]
en: Loading program information
hr: Učitavam informacije postavljanja

[ctx: #20121]
en: Party on!
hr: Zabava!

[ctx: #20122]
en: True
hr: Istina

[ctx: #20123]
en: Mixing drinks
hr: Mješanje pića

[ctx: #20124]
en: Filling glasses
hr: Punim čaše

[ctx: #20125]
en: Logged on as
hr: Prijavljen kao

[ctx: #20126]
en: Log off
hr: Odjavi se

[ctx: #20128]
en: Go to root
hr: Idi na 'root'

[ctx: #20129]
en: Weave
hr: Satkano

[ctx: #20130]
en: Weave (inverted)
hr: Satkano (okrenuto)

[ctx: #20131]
en: Blend
hr: Uklopi

[ctx: #20132]
en: Restart video
hr: Ponovno pokreni video

[ctx: #20133]
en: Edit network location
hr: Uredi mrežnu lokaciju

[ctx: #20134]
en: Remove network location
hr: Ukloni mrežnu lokaciju

[ctx: #20135]
en: Do you want to scan the folder?
hr: Želite li pretražiti mapu?

[ctx: #20136]
en: Memory unit
hr: Memorijska jedinica

[ctx: #20137]
en: Memory unit mounted
hr: Memorijska jedinica montirana

[ctx: #20138]
en: Unable to mount memory unit
hr: Nemoguće montiranje memorijske jedinice

[ctx: #20139]
en: In port %i, slot %i
hr: U ulazu %i, utor %i

[ctx: #20140]
en: Lock screensaver
hr: Zaključaj čuvara zaslona

[ctx: #20141]
en: Set
hr: Postavi

[ctx: #20142]
en: Username
hr: Korisničko ime

[ctx: #20143]
en: Enter password for
hr: Upiši lozinku za

[ctx: #20144]
en: Shutdown timer
hr: Zakazano samoisključivanje

[ctx: #20145]
en: Shutdown interval (in minutes)
hr: Interval samoisključivanja (u minutama)

[ctx: #20146]
en: Started, shutdown in %im
hr: Pokrenuto, isključivanje za %im

[ctx: #20147]
en: Shutdown in 30 minutes
hr: Isključivanje za 30 minuta

[ctx: #20148]
en: Shutdown in 60 minutes
hr: Isključivanje za 60 minuta

[ctx: #20149]
en: Shutdown in 120 minutes
hr: Isključivanje za 120 minuta

[ctx: #20150]
en: Custom shutdown timer
hr: Samoisključivanje sustava

[ctx: #20151]
en: Cancel shutdown timer
hr: Prekini samoisključivanje

[ctx: #20152]
en: Lock preferences for %s
hr: Zaključaj osobitosti za %s

[ctx: #20153]
en: Browse...
hr: Pregledaj...

[ctx: #20154]
en: Summary information
hr: Osnovne informacije

[ctx: #20155]
en: Storage information
hr: Informacije pohrane

[ctx: #20156]
en: Hard disk information
hr: Informacije tvrdog diska

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
hr: DVD-ROM informacije

[ctx: #20158]
en: Network information
hr: Informacije mreže

[ctx: #20159]
en: Video information
hr: Video informacije

[ctx: #20160]
en: Hardware information
hr: Informacije hardvera

[ctx: #20161]
en: Total
hr: Ukupno

[ctx: #20162]
en: Used
hr: Korišteno

[ctx: #20163]
en: of
hr: od

[ctx: #20164]
en: Locking not supported
hr: Zaključavanje nije podržano

[ctx: #20165]
en: Not locked
hr: Nije zaključano

[ctx: #20166]
en: Locked
hr: Zaključano

[ctx: #20167]
en: Frozen
hr: Smrznuto

[ctx: #20168]
en: Requires reset
hr: Potrebno je vraćanje na početno

[ctx: #20169]
en: Week
hr: Tjedan

[ctx: #20170]
en: Line
hr: Linija

[ctx: #20171]
en: Windows network (SMB)
hr: Windows mreža (SMB)

[ctx: #20172]
en: XBMSP server
hr: XBMSP poslužitelj

[ctx: #20173]
en: FTP server
hr: FTP poslužitelj

[ctx: #20174]
en: iTunes music share (DAAP)
hr: iTunes dijeljenje glazbe (DAAP)

[ctx: #20175]
en: UPnP server
hr: UPnP poslužitelj

[ctx: #20176]
en: Show video info
hr: Prikaži video informacije

[ctx: #20177]
en: Done
hr: Završeno

[ctx: #20179]
en: Caps Lock
hr: Velika slova

[ctx: #20180]
en: Symbols
hr: Simboli

[ctx: #20183]
en: Reload skin
hr: Ponovo učitaj presvlaku

[ctx: #20184]
en: Rotate pictures using EXIF information
hr: Okreni pomoću EXIF informacije

[ctx: #20185]
en: Use poster view styles for TV shows
hr: Koristi izgled prikaza postera za TV serije

[ctx: #20186]
en: Please wait
hr: Molim, pričekajte!

[ctx: #20188]
en: Announce library updates via UPnP
hr: Najavi ažuriranja zbirke putem UPnP-a

[ctx: #20189]
en: Enable auto scrolling for plot & review
hr: Omogući automatsko pomicanje za kratak sadržaj i recenziju

[ctx: #20190]
en: Custom
hr: Prilagođeno

[ctx: #20191]
en: Enable debug logging
hr: Omogući zapisivanje otklanjanja grešaka

[ctx: #20192]
en: Download additional information during updates
hr: Preuzmi dodatne informacije tijekom ažuriranja

[ctx: #20193]
en: Default service for album information
hr: Zadana usluga za informacije albuma

[ctx: #20194]
en: Default service for artist information
hr: Zadana usluga za informacije izvođača

[ctx: #20195]
en: Change scraper
hr: Promjeni skupljača

[ctx: #20196]
en: Export music library
hr: Izvezi fonoteku

[ctx: #20197]
en: Import music library
hr: Uvezi fonoteku

[ctx: #20198]
en: No artist found!
hr: Nijedan izvođač nije pronađen!

[ctx: #20199]
en: Downloading artist info failed
hr: Neuspjelo preuzimanje informacija izvođača

[ctx: #20220]
en: Override song tags with online information
hr: Prikaži oznake pjesama s Interneta

[ctx: #20221]
en: With this enabled, any information that is downloaded for albums and artists will override anything you have set in your song tags, such as genres, year, song artists etc. Useful if you have MusicBrainz identifiers in your song tags.
hr: Ako je ovo omogućeno, svaka informacija koja je preuzeta za albume i izvođače biti će prikazana umjesto informacija postavljenih u oznakama pjesama, poput žanra, godine, izvođača pjesme itd. Korisno ako imate MusicBrainz identifikatore u vašim oznakama pjesama.

[ctx: #20240]
en: Android music
hr: Android glazba

[ctx: #20241]
en: Android videos
hr: Android video snimke

[ctx: #20242]
en: Android pictures
hr: Android slike

[ctx: #20243]
en: Android photos
hr: Android fotografije

[ctx: #20244]
en: Android Apps
hr: Android aplikacije

[ctx: #20250]
en: Party on! (videos)
hr: Party on! (video)

[ctx: #20251]
en: Mixing drinks (videos)
hr: Miješanje pića (video)

[ctx: #20252]
en: Filling glasses (videos)
hr: Punjenje čaša (video)

[ctx: #20253]
en: WebDAV server (HTTP)
hr: WebDAV poslužitelj (HTTP)

[ctx: #20254]
en: WebDAV server (HTTPS)
hr: WebDAV poslužitelj (HTTPS)

[ctx: #20255]
en: First logon, edit your profile
hr: Prva prijava, uredite svoj profil

[ctx: #20256]
en: HTS Tvheadend client
hr: HTPC Tvheadend klijent

[ctx: #20257]
en: VDR Streamdev client
hr: VDR  Streamdev klijent

[ctx: #20258]
en: MythTV client
hr: MythTV klijent

[ctx: #20259]
en: Network Filesystem (NFS)
hr: Mrežni datotečni sustav (NFS)

[ctx: #20260]
en: Secure Shell (SSH/SFTP)
hr: Osigurana ljuska (SSH/SFTP)

[ctx: #20261]
en: Apple Filing Protocol (AFP)
hr: Apple Filing Protokol (AFP)

[ctx: #20262]
en: Zeroconf Browser
hr: Zeroconf preglednik

[ctx: #20300]
en: Web server directory (HTTP)
hr: Direktorij web poslužitelja (HTTP)

[ctx: #20301]
en: Web server directory (HTTPS)
hr: Direktorij web poslužitelja (HTTPS)

[ctx: #20302]
en: Unable to write to folder:
hr: Nemoguće zapisivanje u mapu:

[ctx: #20303]
en: Do you want to skip and proceed?
hr: Želite li preskočiti i nastaviti?

[ctx: #20304]
en: RSS Feed
hr: RSS kanal

[ctx: #20307]
en: Secondary DNS
hr: Sekundarni DNS

[ctx: #20308]
en: DHCP server:
hr: DHCP poslužitelj:

[ctx: #20309]
en: Make new folder
hr: Napravi novu mapu

[ctx: #20311]
en: Unknown or onboard (protected)
hr: Nepoznato ili na ploči (zaštićeno)

[ctx: #20314]
en: Videos - Library
hr: Video - Videoteka

[ctx: #20316]
en: Sort by: ID
hr: Razvrstaj po: ID

[ctx: #20317]
en: Scanning movies using %s
hr: Pretraživanje filmova pomoću %s

[ctx: #20318]
en: Scanning music videos using %s
hr: Pretraživanje glazbenih spotova pomoću %s

[ctx: #20319]
en: Scanning tvshows using %s
hr: Pretraživanje emisija pomoću %s

[ctx: #20320]
en: Scanning artists using %s
hr: Pretraživanje izvođača pomoću %s

[ctx: #20321]
en: Scanning albums using %s
hr: Pretraživanje albuma pomoću %s

[ctx: #20323]
en: Movie plot
hr: Kratak sadržaj filma

[ctx: #20324]
en: Play part...
hr: Reproduciraj dio...

[ctx: #20325]
en: Calibration reset
hr: Vrati kalibraciju na početno

[ctx: #20326]
en: This will reset the calibration values for %s
hr: Ovo će vratiti vrijednost kalibracije za %s

[ctx: #20327]
en: to its default values.
hr: na njihove uobičajene vrijednosti.

[ctx: #20328]
en: Browse for destination
hr: Pregledaj odredište

[ctx: #20329]
en: Movies are in separate folders that match the movie title
hr: Filmovi koji se podudaraju s naslovom filma su u zasebnim mapama

[ctx: #20330]
en: Use folder names for lookups
hr: Koristi nazive mapa za pretraživanja

[ctx: #20331]
en: File
hr: Datoteka

[ctx: #20332]
en: Use file or folder names in lookups?
hr: Koristi nazive datoteka ili mapa za pretraživanja?

[ctx: #20333]
en: Set content
hr: Postavi sadržaj

[ctx: #20334]
en: Folder
hr: Mapa

[ctx: #20335]
en: Look for content recursively?
hr: Pretraži rekurzivno sadržaj?

[ctx: #20336]
en: Unlock sources
hr: Otključaj izvore

[ctx: #20337]
en: Actor
hr: Glumac

[ctx: #20338]
en: Movie
hr: Film

[ctx: #20339]
en: Director
hr: Redatelj

[ctx: #20340]
en: Do you want to remove all items within
hr: Želite li ukloniti sve stavke unutar

[ctx: #20341]
en: this path from the Kodi library?
hr: ove putanje iz Kodi zbirke?

[ctx: #20342]
en: Movies
hr: Filmovi

[ctx: #20343]
en: TV shows
hr: TV serije

[ctx: #20344]
en: This directory contains
hr: Ovaj direktorij sadrži

[ctx: #20345]
en: Run automated scan
hr: Pokreni automatsko pretraživanje

[ctx: #20346]
en: Scan recursively
hr: Pretraži rekurzivno

[ctx: #20347]
en: as
hr: kao

[ctx: #20348]
en: Directors
hr: Redatelji

[ctx: #20349]
en: No video files found in this path!
hr: Nema pronađenih video datoteka u ovoj putanji!

[ctx: #20350]
en: votes
hr: glasova

[ctx: #20351]
en: TV show information
hr: Informacije TV serije

[ctx: #20352]
en: Episode information
hr: Informacije epizode

[ctx: #20353]
en: Loading TV show details
hr: Učitavanje pojedinosti TV serije

[ctx: #20354]
en: Fetching episode guide
hr: Preuzimam EPG vodič epizode

[ctx: #20355]
en: Loading info for episodes in directory
hr: Učitavanje informacije za epizode u direktoriju

[ctx: #20356]
en: Select TV show:
hr: Odaberite TV seriju:

[ctx: #20357]
en: Enter the TV show name
hr: Upišite naziv TV serije

[ctx: #20358]
en: Season %i
hr: Sezona %i

[ctx: #20359]
en: Episode
hr: Epizoda

[ctx: #20360]
en: Episodes
hr: Epizode

[ctx: #20361]
en: Loading episode details
hr: Učitavanje pojedinosti epizode

[ctx: #20362]
en: Remove episode from library
hr: Ukloni epizodu iz zbirke

[ctx: #20363]
en: Remove TV show from library
hr: Ukloni TV emisjiu iz zbirke

[ctx: #20364]
en: TV show
hr: TV serija

[ctx: #20365]
en: Episode plot
hr: Kratak sadržaj epizode

[ctx: #20366]
en: * All seasons
hr: * Sve sezone

[ctx: #20367]
en: Hide watched
hr: Sakrij pogledano

[ctx: #20368]
en: Prod code
hr: Kôd proizvoda

[ctx: #20369]
en: Show plot for unwatched items
hr: Prikaži kratak sadržaj neodgledanih stavki

[ctx: #20370]
en: * Hidden to prevent spoilers *
hr: * Kratak sadržaj sakriven *

[ctx: #20371]
en: Set season thumb
hr: Postavi minijaturu sezone

[ctx: #20372]
en: Season image
hr: Slika sezone

[ctx: #20373]
en: Season
hr: Sezona

[ctx: #20374]
en: Downloading movie information
hr: Preuzimanje informacija filma

[ctx: #20375]
en: Unassign content
hr: Nepotpisan sadržaj

[ctx: #20376]
en: Original title
hr: Izvoran naslov

[ctx: #20377]
en: Refresh TV show information
hr: Osvježi informacije TV serije

[ctx: #20378]
en: Refresh info for all episodes?
hr: Osvježi informacije za sve epizode?

[ctx: #20379]
en: Selected folder contains a single TV show
hr: Odabrana mapa sadrži jednu TV emisjiu

[ctx: #20380]
en: Exclude selected folder from scans
hr: Isključi odabranu mapu iz pretraživanja

[ctx: #20381]
en: Specials
hr: Posebno

[ctx: #20383]
en: Selected folder contains a single video
hr: Odabrana mapa sadrži jednu video snimku

[ctx: #20384]
en: Link to TV show
hr: Poveznica na TV seriju

[ctx: #20385]
en: Remove link to TV show
hr: Ukloni poveznicu na TV seriju

[ctx: #20386]
en: Recently added movies
hr: Nedavno dodani filmovi

[ctx: #20387]
en: Recently added episodes
hr: Nedavno dodane epizode

[ctx: #20388]
en: Studios
hr: Studiji

[ctx: #20389]
en: Music videos
hr: Glazbeni spotovi

[ctx: #20390]
en: Recently added music videos
hr: Nedavno dodani glazbeni spotovi

[ctx: #20391]
en: Music video
hr: Glazbeni spot

[ctx: #20392]
en: Remove music video from library
hr: Odstrani glazbeni spot iz zbirke

[ctx: #20393]
en: Music video information
hr: Informacije glazbenog spota

[ctx: #20394]
en: Loading music video information
hr: Učitavam informacije glazbenog spota

[ctx: #20395]
en: Mixed
hr: Izmješano

[ctx: #20396]
en: Go to albums by artist
hr: Idi na album po izvođaču

[ctx: #20397]
en: Go to album
hr: Idi na album

[ctx: #20398]
en: Play song
hr: Sviraj pjesmu

[ctx: #20399]
en: Go to music videos from album
hr: Idi na glazbeni spot iz albuma

[ctx: #20400]
en: Go to music videos by artist
hr: Idi na glazbeni spot po izvođaču

[ctx: #20401]
en: Play music video
hr: Reproduciraj glazbeni spot

[ctx: #20402]
en: Download actor thumbnails when adding to library
hr: Preuzmi minijaturu glumca pri dodavanju u zbirku

[ctx: #20403]
en: Set actor thumb
hr: Postavi minijaturu glumca

[ctx: #20404]
en: Remove bookmark
hr: Ukloni zabilješku

[ctx: #20405]
en: Remove episode bookmark
hr: Ukloni zabilješku epizode

[ctx: #20406]
en: Set episode bookmark
hr: Postavi zabilješku epizode

[ctx: #20407]
en: Scraper settings
hr: Postavke skupljača

[ctx: #20408]
en: Downloading music video information
hr: Preuzimanje informacija glazbenog spota

[ctx: #20409]
en: Downloading TV show information
hr: Preuzimanje informacija TV serije

[ctx: #20410]
en: Trailer
hr: Najava filma

[ctx: #20411]
en: Flatten
hr: Poravnaj

[ctx: #20412]
en: Flatten TV show seasons
hr: Poravnaj sezone TV serije

[ctx: #20413]
en: Get fanart
hr: Preuzmi sliku omota

[ctx: #20414]
en: Show fanart in video and music libraries
hr: Prikaži slike omota u videoteci i fonoteci

[ctx: #20415]
en: Scanning for new content
hr: Pretraživanje novog sadržaja

[ctx: #20416]
en: First aired
hr: Prvo emitiranje

[ctx: #20417]
en: Writer
hr: Pisac

[ctx: #20418]
en: Writers
hr: Pisci

[ctx: #20419]
en: Replace file names with library titles
hr: Zamijeni nazive datoteka s naslovima iz zbirke

[ctx: #20420]
en: Never
hr: Nikada

[ctx: #20421]
en: If only one season
hr: Ako je samo jedna sezona

[ctx: #20422]
en: Always
hr: Uvijek

[ctx: #20423]
en: Has trailer
hr: Ima najavu filma

[ctx: #20424]
en: False
hr: Nesipravan

[ctx: #20425]
en: Fanart slideshow
hr: Slikovna prezentacija slike omota

[ctx: #20426]
en: Export to a single file or separate
hr: Izvezi u jednu datoteku ili odvojene

[ctx: #20427]
en: files per entry?
hr: datoteke po zapisu?

[ctx: #20428]
en: Single file
hr: Jedna datoteka

[ctx: #20429]
en: Separate
hr: Odvojene datoteke

[ctx: #20430]
en: Export thumbnails and fanart?
hr: Izvezi minijature i slike omota?

[ctx: #20431]
en: Overwrite old files?
hr: Prepiši preko starih datoteka?

[ctx: #20432]
en: Exclude path from library updates
hr: Isključi putanju iz ažuriranja zbirke

[ctx: #20433]
en: Extract thumbnails and video information
hr: Izdvoji minijature i video informacije

[ctx: #20434]
en: Sets
hr: Kolekcije

[ctx: #20435]
en: Combine split video items
hr: Kombiniraj podijelene video stavke

[ctx: #20436]
en: Export actor thumbs?
hr: Izvezi minijature glumaca?

[ctx: #20437]
en: Choose fanart
hr: Odaberi sliku omota

[ctx: #20438]
en: Local fanart
hr: Lokalna slika omota

[ctx: #20439]
en: No fanart
hr: Bez slike omota

[ctx: #20440]
en: Current fanart
hr: Trenutna slika omota

[ctx: #20441]
en: Remote fanart
hr: Udaljena slika omota

[ctx: #20442]
en: Change content
hr: Promijeni sadržaj

[ctx: #20443]
en: Do you want to refresh info for all
hr: Želite li osvježiti informacije za sve

[ctx: #20444]
en: items within this path?
hr: stavke unutar ove putanje?

[ctx: #20445]
en: Fanart
hr: Slika omota

[ctx: #20446]
en: Locally stored information found.
hr: Pronađene lokalne pohranjene informacije

[ctx: #20447]
en: Ignore and refresh from internet?
hr: Zanemari i osvježi s Interneta?

[ctx: #20448]
en: Could not download information
hr: Informacije se ne mogu preuzeti

[ctx: #20449]
en: Unable to connect to remote server
hr: Nemoguće povezivanje na udaljeni poslužitelj

[ctx: #20450]
en: Would you like to continue scanning?
hr: Želite li nastaviti pretraživanje?

[ctx: #20451]
en: Countries
hr: Zemlje

[ctx: #20452]
en: episode
hr: epizoda

[ctx: #20453]
en: episodes
hr: epizoda

[ctx: #20454]
en: Listener
hr: Slušatelj

[ctx: #20455]
en: Listeners
hr: Slušatelja

[ctx: #20456]
en: Flatten library hierarchy
hr: Poravnana hijerarhija zbirke

[ctx: #20457]
en: Movie set
hr: Filmska kolekcija

[ctx: #20458]
en: Group movies in sets
hr: Grupiraj filmove u kolekcije

[ctx: #20459]
en: Tags
hr: Oznake

[ctx: #20460]
en: Add %s
hr: Dodaj %s

[ctx: #20461]
en: Remove %s
hr: Ukloni %s

[ctx: #20462]
en: New tag...
hr: Nova oznaka...

[ctx: #20463]
en: A tag with the name '%s' already exists.
hr: Oznaka naziva '%s' već postoji.

[ctx: #20464]
en: Select %s
hr: Odaberi %s

[ctx: #20465]
en: Manage movie set
hr: Upravljajte filmskom kolekcijom

[ctx: #20466]
en: Select movie set
hr: Odaberi filmsku kolekciju

[ctx: #20467]
en: No set (Remove from %s)
hr: Nije postavljeno (Ukloni iz %s)

[ctx: #20468]
en: Add movie to a new set
hr: Dodaj film u novu kolekciju

[ctx: #20469]
en: Keep current set (%s)
hr: Zadrži trenutnu kolekciju (%s)

[ctx: #21330]
en: Show hidden files and directories
hr: Prikaži skrivene datoteke i mape

[ctx: #21331]
en: TuxBox client
hr: TuxBox klijent

[ctx: #21332]
en: WARNING: Target TuxBox device is in recording-mode!
hr: UPOZORENJE: Odabrani TuxBox uređaj je u modu-snimanja

[ctx: #21333]
en: The stream will be stopped!
hr: Stream će biti zaustavljen!

[ctx: #21334]
en: Zap to channel: %s failed!
hr: Spoji u program %s Neuspjelo!

[ctx: #21335]
en: Are you sure to start the stream?
hr: Sigurno želite pokrenuti stream?

[ctx: #21336]
en: Connecting to: %s
hr: Povezivanje na: %s

[ctx: #21337]
en: TuxBox device
hr: TuxBox uređaj

[ctx: #21359]
en: Add media share...
hr: Dodaj dijeljenje medija...

[ctx: #21360]
en: Share video and music libraries through UPnP
hr: Dijeli video i glazbene zbirke putem UPnP-a

[ctx: #21361]
en: Look for remote UPnP players
hr: Potraži udaljene UPnP reproduktore

[ctx: #21362]
en: Bookmark created
hr: Zabilješka stvorena

[ctx: #21363]
en: Episode Bookmark created
hr: Zabilješka epizode stvorena

[ctx: #21364]
en: Edit media share
hr: Uredi dijeljenje medija

[ctx: #21365]
en: Remove media share
hr: Odstrani dijeljenje medija

[ctx: #21366]
en: Custom subtitle folder
hr: Prilagođena mapa podnaslova

[ctx: #21367]
en: Movie & alternate subtitle directory
hr: Film i alternativni direktorij podnaslova

[ctx: #21368]
en: Override ASS/SSA subtitles fonts
hr: Zaobiđi ASS/SSA slova podnaslova

[ctx: #21369]
en: Enable mouse and touch screen support
hr: Omogući podršku zaslona na dodir i miša

[ctx: #21370]
en: Play navigation sounds during media playback
hr: Reproduciraj zvukove navigacije prilikom reprodukcije medija

[ctx: #21371]
en: Thumbnail
hr: Minijature

[ctx: #21372]
en: Forced DVD player region
hr: Forsiraj regiju DVD reproduktora

[ctx: #21373]
en: Video output
hr: Video izlaz

[ctx: #21374]
en: Video aspect
hr: Omjer slike

[ctx: #21375]
en: Normal
hr: Normalan

[ctx: #21378]
en: Enable 480p
hr: Omogući 480p

[ctx: #21379]
en: Enable 720p
hr: Omogući 720p

[ctx: #21380]
en: Enable 1080i
hr: Omogući 1080i

[ctx: #21381]
en: Enter name of new playlist
hr: Upiši naziv novog popisa izvođenja

[ctx: #21382]
en: Show "Add source" buttons in file lists
hr: Prikaži "Dodaj izvor" tipke u popisu datoteka

[ctx: #21383]
en: Enable scrollbars
hr: Omogući kliznu traku

[ctx: #21384]
en: Make watched filtering a toggle in video library
hr: Uključi filtriranje odgledanog u video zbirci

[ctx: #21385]
en: Open
hr: Otvori

[ctx: #21386]
en: Acoustic management level
hr: Razina zvučnog upravljanja

[ctx: #21387]
en: Fast
hr: Brza

[ctx: #21388]
en: Quiet
hr: Tiha

[ctx: #21389]
en: Enable custom background
hr: Omogući prilagođenu pozadinu

[ctx: #21390]
en: Power management level
hr: Razina upravljanja energijom

[ctx: #21391]
en: High power
hr: Velika snaga

[ctx: #21392]
en: Low power
hr: Mala snaga

[ctx: #21393]
en: High standby
hr: Visoko stanje mirovanja

[ctx: #21394]
en: Low standby
hr: Nisko stanje mirovanja

[ctx: #21395]
en: Unable to cache files bigger than 4GB
hr: Nemoguće učitati u predmemoriju dat. veću od 4 gb

[ctx: #21396]
en: Chapter
hr: Poglavlje

[ctx: #21397]
en: High quality pixel shader v2
hr: Visoko kvalitetni pixel shader V2

[ctx: #21398]
en: Enable playlist at startup
hr: Omogući popis izvođenja prilikom pokretanja

[ctx: #21399]
en: Use tween animations
hr: Koristi između animacije

[ctx: #21400]
en: contains
hr: sadrži

[ctx: #21401]
en: does not contain
hr: ne sadrži

[ctx: #21402]
en: is
hr: je

[ctx: #21403]
en: is not
hr: nije

[ctx: #21404]
en: starts with
hr: počinje sa

[ctx: #21405]
en: ends with
hr: završava sa

[ctx: #21406]
en: greater than
hr: veće od

[ctx: #21407]
en: less than
hr: manje od

[ctx: #21408]
en: after
hr: poslije

[ctx: #21409]
en: before
hr: prije

[ctx: #21410]
en: in the last
hr: u zadnjem

[ctx: #21411]
en: not in the last
hr: nije u zadnjem

[ctx: #21412]
en: Scrapers
hr: Skupljači

[ctx: #21413]
en: Default movie scraper
hr: Zadani filmski skupljač

[ctx: #21414]
en: Default tvshow scraper
hr: Zadani skupljač TV serije

[ctx: #21415]
en: Default music video scraper
hr: Zadani sakupljač glazbenih spotpva

[ctx: #21417]
en: Settings
hr: Postavke

[ctx: #21418]
en: Multilingual
hr: Višejezični

[ctx: #21419]
en: No scrapers present
hr: Skupljači nisu prisutni

[ctx: #21420]
en: Value to match
hr: Vrijednost podudaranja

[ctx: #21421]
en: Smart playlist rule
hr: Pravila pametnog popisa izvođenja

[ctx: #21422]
en: Match items where
hr: Upari stavke gdje

[ctx: #21423]
en: New rule...
hr: Novo pravilo...

[ctx: #21424]
en: Items must match
hr: Stavke se moraju podudarati

[ctx: #21425]
en: all of the rules
hr: sa svim pravilima

[ctx: #21426]
en: one or more of the rules
hr: s jednim ili više pravila

[ctx: #21427]
en: Limit to
hr: Ograniči na

[ctx: #21428]
en: No limit
hr: Nema ograničenja

[ctx: #21429]
en: Order by
hr: Razvrstaj po

[ctx: #21430]
en: ascending
hr: rastući

[ctx: #21431]
en: descending
hr: padajući

[ctx: #21432]
en: Edit smart playlist
hr: Uredi pametni popis izvođenja

[ctx: #21433]
en: Name of the playlist
hr: Naziv popis izvođenja

[ctx: #21434]
en: Find items where
hr: Pronađi stavke koje

[ctx: #21435]
en: Edit
hr: Uredi

[ctx: #21436]
en: %i items
hr: %i stavki

[ctx: #21437]
en: New smart playlist...
hr: Novi pametni popis izvođenja...

[ctx: #21438]
en: %c Drive
hr: %c Pogon

[ctx: #21439]
en: Edit party mode rules
hr: Uredi Party način pravila

[ctx: #21440]
en: Home folder
hr: Osobna mapa

[ctx: #21441]
en: Watched count
hr: Pogledano puta

[ctx: #21442]
en: Episode title
hr: Naslov epizode

[ctx: #21443]
en: Video resolution
hr: Video razlučivost

[ctx: #21444]
en: Audio channels
hr: Broj zvučnih kanala

[ctx: #21445]
en: Video codec
hr: Video kôdek

[ctx: #21446]
en: Audio codec
hr: Zvučni kôdek

[ctx: #21447]
en: Audio language
hr: Jezik zvuka

[ctx: #21448]
en: Subtitle language
hr: Jezik podnaslova

[ctx: #21449]
en: Remote control sends keyboard presses
hr: Daljinski upravljač šalje tipkanje tipkovnice

[ctx: #21450]
en: Edit
hr: Uredi

[ctx: #21451]
en: Internet connection required.
hr: Internet priključak je potreban.

[ctx: #21452]
en: Get More...
hr: Nabavi više...

[ctx: #21453]
en: Root filesystem
hr: Korijenski (Root) direktorij

[ctx: #21454]
en: Cache full
hr: Predmemorija puna

[ctx: #21455]
en: Cache filled before reaching required amount for continous playback
hr: Predmemorija se popunjava prije nego što dosegne potrebnu količinu za nesmetano reproduciranje

[ctx: #21456]
en: External storage
hr: Vanjska pohrana

[ctx: #21457]
en: Watched episode count
hr: Broj odgledanih epizoda

[ctx: #21458]
en: Group by
hr: Grupiraj po

[ctx: #21459]
en: mixed
hr: izmješano

[ctx: #21460]
en: Subtitle position on screen
hr: Položaj podnaslova na zaslonu

[ctx: #21461]
en: Fixed
hr: Fiksni

[ctx: #21462]
en: Bottom of video
hr: Na dnu video snimke

[ctx: #21463]
en: Below video
hr: Ispod video snimke

[ctx: #21464]
en: Top of video
hr: Na vrhu video snimke

[ctx: #21465]
en: Above video
hr: Iznad video snimke

[ctx: #21467]
en: %.1f to %.1f
hr: %.1f u %.1f

[ctx: #21468]
en: %d to %d
hr: %d u %d

[ctx: #21469]
en: %s to %s
hr: %s u %s

[ctx: #21602]
en: (External)
hr: (Vanjski)

[ctx: #21800]
en: File name
hr: Naziv datoteke

[ctx: #21801]
en: File path
hr: Putanja datoteke

[ctx: #21802]
en: File size
hr: Veličina datoteke

[ctx: #21803]
en: File date/time
hr: Datum/Vrijeme datoteke

[ctx: #21804]
en: Slide index
hr: Indeks slikovne prezentacije

[ctx: #21805]
en: Resolution
hr: Razlučivost

[ctx: #21806]
en: Comment
hr: Komentar

[ctx: #21807]
en: Colour/B&W
hr: Boja/Crno-bijelo

[ctx: #21808]
en: JPEG process
hr: JPEG proces

[ctx: #21820]
en: Date/Time
hr: Datum/Vrijeme

[ctx: #21821]
en: Description
hr: Opis

[ctx: #21822]
en: Camera make
hr: Proizvođač kamere

[ctx: #21823]
en: Camera model
hr: Model kamere

[ctx: #21824]
en: EXIF comment
hr: EXIF komentar

[ctx: #21825]
en: Firmware
hr: Firmver

[ctx: #21826]
en: Aperture
hr: Raspon leće

[ctx: #21827]
en: Focal length
hr: Duljina fokusa

[ctx: #21828]
en: Focus distance
hr: Udaljenost fokusa

[ctx: #21829]
en: Exposure
hr: Ekspozicija

[ctx: #21830]
en: Exposure time
hr: Vrijeme ekspozicije

[ctx: #21831]
en: Exposure bias
hr: Nagib ekspozicije

[ctx: #21832]
en: Exposure mode
hr: Način ekspozicije

[ctx: #21833]
en: Flash used
hr: Korištena bljeskalica

[ctx: #21834]
en: White-balance
hr: Balans bijele boje

[ctx: #21835]
en: Light source
hr: Izvor svijetla

[ctx: #21836]
en: Metering mode
hr: Način mjerenja

[ctx: #21838]
en: Digital zoom
hr: Digitalno zumiranje

[ctx: #21839]
en: CCD width
hr: Širina CCDa

[ctx: #21840]
en: GPS latitude
hr: Širina GPS-a

[ctx: #21841]
en: GPS longitude
hr: Dužina GPS-a

[ctx: #21842]
en: GPS altitude
hr: Visina GPS-a

[ctx: #21843]
en: Orientation
hr: Orijentacija

[ctx: #21857]
en: Sub-location
hr: Podlokacija

[ctx: #21858]
en: Image type
hr: Vrsta slike

[ctx: #21859]
en: Time created
hr: Vrijeme nastanka

[ctx: #21860]
en: Supplemental categories
hr: Dodatne kategorije

[ctx: #21861]
en: Keywords
hr: Ključne riječi

[ctx: #21862]
en: Caption
hr: Naslov

[ctx: #21863]
en: Author
hr: Autor

[ctx: #21864]
en: Headline
hr: Glavni naslov

[ctx: #21865]
en: Special instructions
hr: Posebne upute

[ctx: #21866]
en: Category
hr: Kategorija

[ctx: #21867]
en: Byline
hr: Potpis autora

[ctx: #21868]
en: Byline title
hr: Ime potpisa autora

[ctx: #21869]
en: Credit
hr: Zasluge

[ctx: #21870]
en: Source
hr: Izvor

[ctx: #21871]
en: Copyright notice
hr: Napomena autorkog prava

[ctx: #21872]
en: Object name
hr: Naziv objekta

[ctx: #21873]
en: City
hr: Grad

[ctx: #21874]
en: State
hr: Država

[ctx: #21875]
en: Country
hr: Zemlja

[ctx: #21876]
en: Original Tx Reference
hr: Izvorna preporuka teksta

[ctx: #21877]
en: Date created
hr: Datum nastanka

[ctx: #21878]
en: Urgency
hr: Hitnost

[ctx: #21879]
en: Country code
hr: Kôd zemlje

[ctx: #21880]
en: Reference service
hr: Preporučena usluga

[ctx: #21881]
en: Allow control of Kodi via UPnP
hr: Omogući upravljanje Kodijem putem UPnP-a

[ctx: #21882]
en: Attempt to skip introduction before DVD menu
hr: Pokušaj preskočiti uvod prije DVD izbornika

[ctx: #21883]
en: Saved music
hr: Spremljena glazba

[ctx: #21884]
en: Query info for all artists
hr: Upit informacija za sve izvođače

[ctx: #21885]
en: Downloading album information
hr: Preuzimanje informacija albuma

[ctx: #21886]
en: Downloading artist information
hr: Preuzimanje informacije izvođača

[ctx: #21887]
en: Biography
hr: Životopis

[ctx: #21888]
en: Discography
hr: Diskografija

[ctx: #21889]
en: Searching artist
hr: Pretraživanje izvođača

[ctx: #21890]
en: Select artist
hr: Odabir izvođača

[ctx: #21891]
en: Artist information
hr: Informacije izvođača

[ctx: #21892]
en: Instruments
hr: Instrumenti

[ctx: #21893]
en: Born
hr: Rođen/a

[ctx: #21894]
en: Formed
hr: Osnovan

[ctx: #21895]
en: Themes
hr: Teme

[ctx: #21896]
en: Disbanded
hr: Raspušten

[ctx: #21897]
en: Died
hr: Preminuo/la

[ctx: #21898]
en: Years active
hr: Godina aktivni

[ctx: #21899]
en: Label
hr: Naslov

[ctx: #21900]
en: Born/Formed
hr: Rođen/osnovan

[ctx: #22000]
en: Update library on startup
hr: Ažuriraj zbirku pri pokretanju

[ctx: #22001]
en: Hide progress of library updates
hr: Sakrij napredak ažuriranja zbirke

[ctx: #22002]
en: DNS suffix
hr: DNS sufiks

[ctx: #22004]
en: Delayed by: %2.3fs
hr: Odgođeno za: %2.3fs

[ctx: #22005]
en: Ahead by: %2.3fs
hr: Sprijeda za: %2.3fs

[ctx: #22006]
en: Subtitle offset
hr: Pomak podnaslova

[ctx: #22007]
en: OpenGL vendor:
hr: OpenGL proizvođač:

[ctx: #22008]
en: OpenGL renderer:
hr: OpenGL prikaz:

[ctx: #22009]
en: OpenGL version:
hr: OpenGL inačica:

[ctx: #22010]
en: GPU temperature:
hr: GPU temperatura:

[ctx: #22011]
en: CPU temperature:
hr: Temperatura procesora:

[ctx: #22012]
en: Total memory
hr: Ukupna memorija

[ctx: #22013]
en: Profile data
hr: Podaci profila

[ctx: #22014]
en: Use dim if paused during video playback
hr: Zatamni zaslon ako je pauzirana video reprodukcija

[ctx: #22015]
en: All recordings
hr: Sve snimke

[ctx: #22016]
en: By title
hr: Po nazivu

[ctx: #22017]
en: By group
hr: Po grupi

[ctx: #22018]
en: Live channels
hr: TV programi

[ctx: #22019]
en: Recordings by title
hr: Snimanja prema naslovu

[ctx: #22020]
en: Guide
hr: EPG vodič

[ctx: #22021]
en: Allowed error in aspect ratio to minimise black bars
hr: Dopuštene greške u omjeru slike u svrhu smanjena crnih obruba

[ctx: #22022]
en: Show video files in listings
hr: Prikaži video datoteke u popisima

[ctx: #22023]
en: DirectX vendor:
hr: DirectX proizvođač:

[ctx: #22024]
en: Direct3D version:
hr: Direct3D inačica:

[ctx: #22030]
en: Font
hr: Slova

[ctx: #22031]
en: Size
hr: Veličina

[ctx: #22032]
en: Colours
hr: Boja

[ctx: #22033]
en: Charset
hr: Skup znakova

[ctx: #22034]
en: Export karaoke titles as HTML
hr: Izvezi karaoke naslove kao HTML

[ctx: #22035]
en: Export karaoke titles as CSV
hr: Izvezi karaoke naslove kao CSV

[ctx: #22036]
en: Import karaoke titles...
hr: Uvezi karaoke naslove...

[ctx: #22037]
en: Show song selector automatically
hr: Prikaži automatski odabir pjesme

[ctx: #22038]
en: Export karaoke titles...
hr: Izvezi karaoke naslove...

[ctx: #22039]
en: Enter song number
hr: Unesi broj pjesme

[ctx: #22040]
en: white/green
hr: bijelo/zeleno

[ctx: #22041]
en: white/red
hr: bijelo/crveno

[ctx: #22042]
en: white/blue
hr: bijelo/plavo

[ctx: #22043]
en: black/white
hr: crno/bijelo

[ctx: #22079]
en: Default select action
hr: Zadana radnja odabira

[ctx: #22080]
en: Choose
hr: Odaberi

[ctx: #22081]
en: Show Information
hr: Prikaži informacije

[ctx: #22082]
en: More...
hr: Više...

[ctx: #22083]
en: Play all
hr: Reproduciraj sve

[ctx: #23049]
en: Teletext not available
hr: Teletekst nije dostupan

[ctx: #23050]
en: Activate Teletext
hr: Uključi teletekst

[ctx: #23051]
en: Part %i
hr: Dio %i

[ctx: #23052]
en: Buffering %i bytes
hr: Međupohranjivanje %i bajtova

[ctx: #23053]
en: Stopping
hr: Zaustavljanje

[ctx: #23054]
en: Running
hr: Pokrenut

[ctx: #23055]
en: Scale Teletext to 4:3
hr: 4:3 omjer prikaza teleteksta

[ctx: #23100]
en: External Player Active
hr: Vanjski reproduktor aktivan

[ctx: #23101]
en: Click OK to terminate the player
hr: Klikni 'U redu' za isključivanje reproduktora

[ctx: #23104]
en: Click OK when playback has ended
hr: Klikni 'U redu' kada se reprodukcija završi

[ctx: #24000]
en: Add-on
hr: Dodatak

[ctx: #24001]
en: Add-ons
hr: Dodaci

[ctx: #24002]
en: Add-on options
hr: Mogućnosti dodataka

[ctx: #24003]
en: Add-on Information
hr: Informacije dodatka

[ctx: #24005]
en: Media sources
hr: Medijski izvori

[ctx: #24007]
en: Movie information
hr: Informacije filma

[ctx: #24008]
en: Screensaver
hr: Čuvar zaslona

[ctx: #24009]
en: Script
hr: Skripta

[ctx: #24010]
en: Visualisation
hr: Vizualizacije

[ctx: #24011]
en: Add-on repository
hr: Repozitorij dodataka

[ctx: #24012]
en: Subtitles
hr: Podnaslovi

[ctx: #24013]
en: Lyrics
hr: Tekstovi pjesama

[ctx: #24014]
en: TV information
hr: TV informacije

[ctx: #24015]
en: Music video information
hr: Informacije glazbenog spota

[ctx: #24016]
en: Album information
hr: Informacije albuma

[ctx: #24017]
en: Artist information
hr: Informacije izvođača

[ctx: #24018]
en: Services
hr: Usluge

[ctx: #24019]
en: PVR clients
hr: PVR klijenti

[ctx: #24020]
en: Configure
hr: Prilagodi

[ctx: #24021]
en: Disable
hr: Onemogući

[ctx: #24022]
en: Enable
hr: Omogući

[ctx: #24023]
en: Disabled
hr: Onemogućen

[ctx: #24024]
en: Add-on disabled
hr: Dodatak onemogućen

[ctx: #24027]
en: Weather
hr: Vrijeme

[ctx: #24028]
en: Weather.com (standard)
hr: Weather.com (standardo)

[ctx: #24029]
en: Service for weather information
hr: Usluga vremenske prognoze

[ctx: #24030]
en: This Add-on can not be configured
hr: Ovaj dodatak se ne može prilagoditi

[ctx: #24031]
en: Error loading settings
hr: Greška prilikom učitavanja postavki

[ctx: #24032]
en: All Add-ons
hr: Svi dodaci

[ctx: #24033]
en: Get Add-ons
hr: Nabavi dodatke

[ctx: #24034]
en: Check for updates
hr: Provjeri ažuriranja

[ctx: #24035]
en: Force refresh
hr: Prisilno osvježi

[ctx: #24036]
en: Change log
hr: Zapis promjena

[ctx: #24037]
en: Uninstall
hr: Deinstaliraj

[ctx: #24038]
en: Install
hr: Instaliraj

[ctx: #24039]
en: Disabled Add-ons
hr: Onemogućeni dodaci

[ctx: #24040]
en: (Clear the current setting)
hr: (Obriši trenutne postavke)

[ctx: #24041]
en: Install from zip file
hr: Instaliraj iz zip datoteke

[ctx: #24042]
en: Downloading %i%%
hr: Preuzimanje %i%%

[ctx: #24043]
en: Available Updates
hr: Dostupna ažuriranja

[ctx: #24044]
en: Dependencies not met. Please contact Add-on author.
hr: Međuzavisnosti nisu ispunjene. Kontaktirajte autora dodatka.

[ctx: #24045]
en: Add-on does not have the correct structure
hr: Dodatak nema ispravnu strukturu

[ctx: #24046]
en: %s is used by the following installed Add-on(s)
hr: %s koristi sljedeće instalirane dodatke

[ctx: #24047]
en: This Add-on cannot be uninstalled
hr: Ovaj dodatak se ne može ukloniti

[ctx: #24048]
en: Rollback
hr: Vrati na staro

[ctx: #24049]
en: Incompatible
hr: Nekompatiblno

[ctx: #24050]
en: Available Add-ons
hr: Dostupni dodaci

[ctx: #24051]
en: Version:
hr: Inačica:

[ctx: #24052]
en: Disclaimer
hr: Odricanje od odgovornosti

[ctx: #24053]
en: License:
hr: Licenca:

[ctx: #24054]
en: Changelog
hr: Zapis promjena

[ctx: #24055]
en: Check for updates
hr: Provjeri ažuriranja

[ctx: #24056]
en: Last updated %s
hr: Posljednje ažurirano %s

[ctx: #24059]
en: Would you like to enable this Add-on?
hr: Želite li omogućiti ovaj dodatak?

[ctx: #24060]
en: Would you like to disable this Add-on?
hr: Želite li onemogućiti ovaj dodatak?

[ctx: #24061]
en: Add-on update available!
hr: Dostupna ažuriranja dodatka!

[ctx: #24062]
en: Enabled Add-ons
hr: Omogućeni dodaci

[ctx: #24063]
en: Auto update
hr: Automatsko ažuriranje

[ctx: #24064]
en: Add-on enabled
hr: Dodatak omogućen

[ctx: #24065]
en: Add-on updated
hr: Dodatak ažuriran

[ctx: #24066]
en: Cancel Add-on download?
hr: Poništi preuzimanje dodatka?

[ctx: #24067]
en: Currently downloading Add-ons
hr: Dodaci koji se trenutno preuzimaju

[ctx: #24068]
en: Update available
hr: Ažuriranje dostupno

[ctx: #24069]
en: Update
hr: Ažuriraj

[ctx: #24070]
en: Add-on could not be loaded.
hr: Dodatak nije moguće učitati.

[ctx: #24071]
en: An unknown error has occurred.
hr: Došlo je do nepoznate greške.

[ctx: #24072]
en: Settings required
hr: Postavke potrebne

[ctx: #24073]
en: Could not connect
hr: Nemoguće povezivanje

[ctx: #24074]
en: Needs to restart
hr: Potrebno ponovno pokrenuti

[ctx: #24075]
en: Disable
hr: Onemogući

[ctx: #24076]
en: Add-on Required
hr: Potreban je dodatak

[ctx: #24080]
en: Try to reconnect?
hr: Pokušaj ponovno povezivanje?

[ctx: #24081]
en: Helper Add-ons
hr: Dodaci pomoći

[ctx: #24082]
en: Add-on libraries
hr: Dodaci zbirke

[ctx: #24083]
en: Information libraries
hr: Zbirka informacija

[ctx: #24084]
en: Visualisation libraries
hr: Zbirka vizualizacija

[ctx: #24089]
en: Add-on restarts
hr: Ponovno pokretanje dodatka

[ctx: #24090]
en: Lock Add-on manager
hr: Zaključaj Upravitelja dodatka

[ctx: #24091]
en: This Add-on cannot be disabled
hr: Ovaj dodatak se ne može onemogućiti

[ctx: #24094]
en: (current)
hr: (trenutni)

[ctx: #24095]
en: (blacklisted)
hr: (crni-popis)

[ctx: #24096]
en: Add-on is incompatible or has been marked broken in repository.
hr: Dodatak je nekompatibilan ili je označen kao pokvaren u repozitoriju.

[ctx: #24097]
en: Would you like to disable it on your system?
hr: Želite li ga onemogućiti na vašem sustavu?

[ctx: #24098]
en: Broken
hr: Pokvaren

[ctx: #24099]
en: Would you like to switch to this skin?
hr: Želite li odabrati ovu presvlaku?

[ctx: #24100]
en: To use this feature you must download an Add-on:
hr: Za korištenje ove značajke morate preuzeti dodatak:

[ctx: #24101]
en: Would you like to download this Add-on?
hr: Želite li preuzeti ovaj dodatak?

[ctx: #24102]
en: Unable to load skin
hr: Nemoguće učitavanje presvlake

[ctx: #24103]
en: Skin is missing some files
hr: Presvlaci nedostaju neke datoteke

[ctx: #24104]
en: Add-on is incompatible due to unmet dependencies.
hr: Dodatak je nekompatibilan uslijed nezadovoljenih međuzavisnosti.

[ctx: #24105]
en: Pause when searching for subtitles
hr: Pauziraj prilikom pretraživanja podnaslova

[ctx: #24106]
en: Specify where downloaded subtitles should be saved, the same location as the video or a custom location.
hr: Odredite gdje će se preuzeti podnaslovi spremiti, ista lokacija kao i video snimka ili prilagođena lokacija.

[ctx: #24107]
en: Searching for subtitles ...
hr: Pretraživanje podnslova...

[ctx: #24108]
en: %d subtitles found
hr: %d podnaslova pronađeno

[ctx: #24109]
en: No subtitles found
hr: Nema pronađenih podnaslova

[ctx: #24110]
en: Downloading subtitles ...
hr: Preuzmanje podnaslova...

[ctx: #24111]
en: Languages to download subtitles for
hr: Jezik preuzimanja podnaslova

[ctx: #24112]
en: Set languages to use when searching for subtitles. Not all subtitle services will use all languages.
hr: Postavite jezik koji će se koristiti prilikom pretraživanja podnaslova. Svi izvori podnaslova neće koristiti sve jezike.

[ctx: #24113]
en: Failed to download subtitle
hr: Neuspjelo preuzimanje podnaslova

[ctx: #24114]
en: No subtitle services installed
hr: Nema instaliranih izvora podnaslova

[ctx: #24115]
en: Subtitle storage location
hr: Lokacija pohrane podnaslova

[ctx: #24116]
en: Default TV Service
hr: Zadana usluga za TV serije

[ctx: #24117]
en: Select service that will be used as default to search for TV Show subtitles.
hr: Odaberite uslugu koja će se koristiti kao zadana za podnaslove TV serija

[ctx: #24118]
en: Default Movie Service
hr: Zadana usluga za filmove

[ctx: #24119]
en: Select service that will be used as default to search for Movie subtitles.
hr: Odaberite uslugu koja će se koristiti kao zadana za podnaslove filmova

[ctx: #24120]
en: Manual search string
hr: Prilagođena pretraga

[ctx: #24121]
en: Enter search string
hr: Upišite zahtjev za pretraživanje

[ctx: #24122]
en: Update all
hr: Ažuriraj sve

[ctx: #24123]
en: Pause the current video while searching for subtitles and resume once the subtitle is available.
hr: Pauziranje trenutne video snimke dok se pretražuje podnaslov i nastavak reprodukcije kada je podnaslov dostupan.

[ctx: #24124]
en: Next to the video
hr: Pokraj video snimke

[ctx: #24125]
en: Custom location
hr: Prilagođena lokacija

[ctx: #24126]
en: Auto download first subtitle
hr: Automatski preuzmi prvi podnaslov

[ctx: #24127]
en: Automatically download first subtitle from the search result list
hr: Automatski preuzmi prvi podnaslov s popisa pretrage podnaslova

[ctx: #24128]
en: Configuration has been moved
hr: Podešavanja su premještena

[ctx: #24129]
en: The configuration of XBMC has been moved to the new location for Kodi. Please refer to http://kodi.wiki/view/Migration - this message will not be shown again!
hr: Postavke XBMC-a premještene su na novu lokaciju za Kodi. Posjetite http://kodi.wiki/view/Migration - ova poruka neće biti prikazana ponovno!

[ctx: #24999]
en: Hide incompatible
hr: Sakrij nekompatibilno

[ctx: #25000]
en: Notifications
hr: Obavijesti

[ctx: #25001]
en: Hide foreign
hr: Sakrij strane

[ctx: #25002]
en: Select from all titles ...
hr: Odaberi iz svih naslova...

[ctx: #25003]
en: Show Blu-ray menu
hr: Prikaži Blu-ray izbornik

[ctx: #25004]
en: Play main title: %d
hr: Reproduciraj glavni naslov: %d

[ctx: #25005]
en: Title: %d
hr: Naslov: %d

[ctx: #25006]
en: Select playback item
hr: Odaberi stavku reprodukcije

[ctx: #25007]
en: Chapters: %u - duration: %s
hr: Poglavlja: %u - trajanje: %s

[ctx: #25008]
en: Playback of Blu-ray failed
hr: Blu-ray reprodukcija neuspjela

[ctx: #25009]
en: The menu of this Blu-ray is not supported
hr: Izbornik ovog Blu-ray diska nije podržan

[ctx: #29800]
en: Library Mode
hr: Način zbirke

[ctx: #29801]
en: QWERTY keyboard
hr: QWERTY tipkovnica

[ctx: #29802]
en: Passthrough Audio in use
hr: Zvučni izlazni uređaj se korist

[ctx: #33001]
en: Trailer quality
hr: Kvaliteta najave

[ctx: #33003]
en: Download
hr: Preuzmi

[ctx: #33004]
en: Download & play
hr: Preuzmi i reproduciraj

[ctx: #33005]
en: Download & save
hr: Preuzmi i spremi

[ctx: #33006]
en: Today
hr: Danas

[ctx: #33007]
en: Tomorrow
hr: Sutra

[ctx: #33008]
en: Saving
hr: Spremanje

[ctx: #33009]
en: Copying
hr: Kopiranje

[ctx: #33010]
en: Set download directory
hr: Odredi direktorij preuzimanja

[ctx: #33011]
en: Search duration
hr: Trajanje pretrage

[ctx: #33012]
en: Short
hr: Kratko

[ctx: #33013]
en: Long
hr: Dugo

[ctx: #33014]
en: Use DVD player instead of regular player
hr: Koristiti DVD reproduktor umjesto uobičajenog

[ctx: #33015]
en: Ask for download before playing video
hr: Pitaj za preuzimanje prije reprodukcije videa

[ctx: #33016]
en: Clips
hr: Isječci

[ctx: #33017]
en: Restart plug-in to enable
hr: Ponovno pokreni dodatak za omogućavanje

[ctx: #33018]
en: Tonight
hr: Večeras

[ctx: #33019]
en: Tomorrow Night
hr: Sutra navečer

[ctx: #33020]
en: Condition
hr: Stanje

[ctx: #33021]
en: Precipitation
hr: Padaline

[ctx: #33022]
en: Precip
hr: Oborina

[ctx: #33023]
en: Humid
hr: Vlažnost

[ctx: #33024]
en: Feels
hr: Osjeća se

[ctx: #33025]
en: Observed
hr: Promatrano

[ctx: #33026]
en: Departure from normal
hr: Odstupanje od normalnog

[ctx: #33027]
en: Sunrise
hr: Izlazak sunca

[ctx: #33028]
en: Sunset
hr: Zalazak sunca

[ctx: #33029]
en: Details
hr: Pojedinosti

[ctx: #33030]
en: Outlook
hr: Prognoza

[ctx: #33031]
en: Coverflow
hr: Protok slika omota

[ctx: #33032]
en: Translate text
hr: Prevedi tekst

[ctx: #33033]
en: Map list %s category
hr: %s postotak kategorija u popisu karata

[ctx: #33034]
en: 36 Hour
hr: 36 sati

[ctx: #33035]
en: Maps
hr: Karte

[ctx: #33036]
en: Hourly
hr: Satno

[ctx: #33037]
en: Weekend
hr: Vikend

[ctx: #33038]
en: %s day
hr: %s dan

[ctx: #33039]
en: %s Streams
hr: %s Streamovi

[ctx: #33040]
en: %s Devices
hr: %s Uređaja

[ctx: #33049]
en: Alert
hr: Upozorenje

[ctx: #33050]
en: Alerts
hr: Upozorenja

[ctx: #33051]
en: Choose Your
hr: Odaberite vaš

[ctx: #33052]
en: Check
hr: Provjeri

[ctx: #33053]
en: Configure the
hr: Prilagodi

[ctx: #33054]
en: Seasons
hr: Sezone

[ctx: #33055]
en: Use your
hr: Koristite svoje

[ctx: #33056]
en: Watch your
hr: Gledajte svoje

[ctx: #33057]
en: Listen to
hr: Poslušajte

[ctx: #33058]
en: View your
hr: Pregledajte svoje

[ctx: #33059]
en: Configure the
hr: Prilagodi

[ctx: #33060]
en: Power
hr: Uključi

[ctx: #33061]
en: Menu
hr: Izbornik

[ctx: #33062]
en: Play the
hr: Reproduciraj

[ctx: #33063]
en: Options
hr: Mogućnosti

[ctx: #33065]
en: Editor
hr: Urednik

[ctx: #33066]
en: About your
hr: O vama

[ctx: #33067]
en: Star rating
hr: Ocjenjivanje zvjezdicama

[ctx: #33068]
en: Background
hr: Pozadina

[ctx: #33069]
en: Backgrounds
hr: Pozadine

[ctx: #33070]
en: Custom background
hr: Prilagođena pozadina

[ctx: #33071]
en: Custom backgrounds
hr: Prilagođene pozadine

[ctx: #33072]
en: View Readme
hr: Pogledaj 'Readme' datoteku

[ctx: #33073]
en: View Changelog
hr: Pogledaj zapisa promjena

[ctx: #33074]
en: This version of %s requires an
hr: Ova inačica %s zahtijeva

[ctx: #33075]
en: Kodi revision of %s or greater to run.
hr: Kodi revizije %s ili noviji za pokretanje.

[ctx: #33076]
en: Please update Kodi.
hr: Molimo, ažurirajte Kodi.

[ctx: #33077]
en: No data found!
hr: Nema pronađenih podataka!

[ctx: #33078]
en: Next page
hr: Sljedeća stranica

[ctx: #33079]
en: Love
hr: Volim

[ctx: #33080]
en: Hate
hr: Mrzim

[ctx: #33081]
en: This file is stacked, select the part you want to play from.
hr: Ova datoteka je složena, odaberite dio od kojeg želite reproducirati.

[ctx: #33082]
en: Path to script
hr: Putanja do skripte

[ctx: #33083]
en: Enable custom script button
hr: Omogući tipku prilagođene skripte

[ctx: #33084]
en: Auto login
hr: Automatska prijava

[ctx: #33100]
en: Failed to start
hr: Neuspješno pokretanje

[ctx: #33101]
en: Webserver
hr: Web poslužitelj

[ctx: #33102]
en: Event Server
hr: Poslužitelj događaja

[ctx: #33103]
en: Remote communication server
hr: Udaljeni komunikacijski poslužitelj

[ctx: #33200]
en: Detected New Connection
hr: Otkrivena je nova veza

[ctx: #34100]
en: Number of channels
hr: Broj kanala

[ctx: #34111]
en: Select the behaviour when no sound is required for either playback or GUI sounds. [Always] - continuous inaudible signal is output, this keeps the receiving audio device alive for any new sounds, however this might also block sound from other applications. [1- 10 Minutes] - same as Always except that after the selected period of time audio enters a suspended state [Off] - audio output enters a suspended state. Note - sounds can be missed if audio enters suspended state.
hr: Odaberite ponašanje kada zvuk nije potreban, za reprodukciju ili za zvukove grafičkog sučelja (GUI). [Uvijek] - neprekidan zvučni signal na izlazu, ovo drži izlazni zvučni uređaj aktivnim za svaki novi zvuk, isto tako ovo može blokirati zvučni uređaj ostalim aplikacijama. [1- 10 minuta] - isto kao i 'Uvijek' osim što nakon odabranog vremenskog razdoblja zvuk ulazi u stanje suspenzije [Isključeno] - izlazni zvuk ulazi u stanje suspenzije. Napomena - zvukovi mogu biti nedostupni ako zvuk uđe u stanje suspenzije.

[ctx: #34120]
en: Play GUI sounds
hr: Reproduciraj GUI zvukove

[ctx: #34121]
en: Only when playback stopped
hr: Tek kada je reprodukcija zaustavljena

[ctx: #34122]
en: Always
hr: Uvijek

[ctx: #34123]
en: Never
hr: Nikada

[ctx: #34201]
en: Can't find a next item to play
hr: Nemoguće je pronaći sljedeću stavku za reprodukciju

[ctx: #34202]
en: Can't find a previous item to play
hr: Nemoguće je pronaći prijašnju stavku za reprodukciju

[ctx: #34300]
en: Failed to start Zeroconf
hr: Neuspješno pokretanje ZeroConf

[ctx: #34301]
en: Is Apple's Bonjour Service installed? See log for more info.
hr: Je li Apple Bonjour usluga instalirana? Pogledajte zapis za više informacija.

[ctx: #34302]
en: AirPlay requires Zeroconf to be enabled.
hr: AirPlay zahtijeva omogućeni Zeroconf.

[ctx: #34303]
en: Unable to stop Zeroconf
hr: Nemoguće zaustavljanje Zeroconfa

[ctx: #34304]
en: AirPlay and AirTunes depend on Zeroconf running.
hr: AirPlay i AirTunes ovise o pokrenutom Zeroconfu.

[ctx: #34400]
en: Video Rendering
hr: Video prikazivanje

[ctx: #34401]
en: Failed to init video filters/scalers, falling back to bilinear scaling
hr: Neuspješno pokretanje video filtera/skalirnja, vraćanje natrag na bilinearno skaliranje

[ctx: #34402]
en: Failed to initialise audio device
hr: Neuspjelo pokretanje zvučnog uređaja

[ctx: #34403]
en: Check your audiosettings
hr: Provjerite zvučne postavke

[ctx: #34404]
en: Use gestures for navigation:
hr: Koristiti pokrete za navigaciju:

[ctx: #34405]
en: 1 finger swipe left,right,up,down for cursors
hr: S 1 provlačenje prsta lijevo, desno, gore, dolje za pokazivač

[ctx: #34406]
en: 2 finger swipe left for backspace
hr: S 2 provlačenje prsta lijevo za 'Backspace'

[ctx: #34407]
en: 1 finger single tap for enter
hr: S 1 pritisak prstom za 'Enter'

[ctx: #34408]
en: 2 finger single tap or 1 finger long press for contextmenu
hr: S 2 prsta s 1 pritiskom ili 1 duži pritisak prstom za kontekstni izbornik

[ctx: #35000]
en: Peripherals
hr: Vanjski uređaji

[ctx: #35001]
en: Generic HID device
hr: Generički HID uređaj

[ctx: #35002]
en: Generic network adaptor
hr: Generički mrežni adapter

[ctx: #35003]
en: Generic disk
hr: Generički disk

[ctx: #35004]
en: There are no settings available
    for this peripheral.
hr: Nema dostupnih postavki⏎ 
    za ovaj uređaj.

[ctx: #35005]
en: New device configured
hr: Novi uređaj podešen

[ctx: #35006]
en: Device removed
hr: Uređaj uklonjen

[ctx: #35007]
en: Keymap to use for this device
hr: Pridružite tipku za korištenje ovog uređaja

[ctx: #35008]
en: Keymap enabled
hr: Pridruživanje tipki omogućeno

[ctx: #35009]
en: Do not use the custom keymap for this device
hr: Ne koristi prilagođenu tipku pridruživanja za ovaj uređaj

[ctx: #35100]
en: Enable joystick and gamepad support
hr: Omogući podršku za joystick i gamepad kontrolere

[ctx: #35102]
en: Disable joystick when this device is present
hr: Onemogući joystick dok je ovaj uređaj prisutan

[ctx: #35500]
en: Location
hr: Lokacija

[ctx: #35501]
en: Class
hr: Vrsta

[ctx: #35502]
en: Name
hr: Naziv

[ctx: #35503]
en: Vendor
hr: Proizvođač

[ctx: #35504]
en: Product ID
hr: ID proizvoda

[ctx: #36000]
en: Pulse-Eight CEC adaptor
hr: Pulse-Eight CEC adapter

[ctx: #36002]
en: Switch to keyboard side command
hr: Naredba za prelazak na stranu s tipkovnicom

[ctx: #36003]
en: Switch to remote side command
hr: Naredba za prelazak na udaljenu stranu

[ctx: #36004]
en: Press "user" button command
hr: Pritisnite tipku za naredbu "korisnik"

[ctx: #36005]
en: Enable switch side commands
hr: Omogući naredbu za promjenu strane

[ctx: #36006]
en: Could not open the adaptor
hr: Nemoguće otvaranje adaptera

[ctx: #36007]
en: Devices to power on when starting Kodi
hr: Koje uređaje uključiti prilikom pokretanja Kodija

[ctx: #36008]
en: Devices to power off when stopping Kodi
hr: Uređaji za isključivanje kod zaustavljanja Kodija

[ctx: #36009]
en: Put devices in standby mode when activating screensaver
hr: Stavite uređaje u stanje mirovanja kada se aktivira čuvar zaslona

[ctx: #36010]
en: Wake devices when deactivating screensaver
hr: Probudi uređaj prilikom isključivanja čuvara zaslona

[ctx: #36011]
en: Could not detect the CEC com port. Set it up manually.
hr: Ne mogu pronaći CEC com ulaz. Postavite ga ručno.

[ctx: #36012]
en: Could not initialise the CEC adaptor. Please check your settings.
hr: Nemoguće pokretanje CEC adaptera. Provjerite vaše postavke.

[ctx: #36015]
en: HDMI port number
hr: Broj HDMI ulaza

[ctx: #36016]
en: Connected
hr: Povezan

[ctx: #36017]
en: Could not initialise the CEC adaptor: libCEC was not found on your system.
hr: Nemoguće pokretanje CEC adaptera: libCEC nije pronađen na vašem sustavu.

[ctx: #36018]
en: Use the TV's language setting
hr: Koristi jezične postavke TV-a

[ctx: #36019]
en: Connected to HDMI device
hr: Spojen na HDMI uređaj

[ctx: #36020]
en: Make Kodi the active source when starting
hr: Postavite Kodi kao aktivni izvor prilikom pokretanja

[ctx: #36021]
en: Physical address (overrules HDMI port)
hr: Fizička adresa (nadjačava HDMI ulaz)

[ctx: #36022]
en: COM port (leave empty unless needed)
hr: COM ulaz (ostavite prazno ako nije potrebno)

[ctx: #36023]
en: Configuration updated
hr: Podešavanje ažurirano

[ctx: #36024]
en: Failed to set the new configuration. Please check your settings.
hr: Neuspješno postavljanje novog podešavanja. Provjerite vaše postavke.

[ctx: #36025]
en: Send 'inactive source' command when stopping Kodi
hr: Pošaljite 'neaktivan izvor' naredbu pri zaustavljanju Kodija

[ctx: #36026]
en: Put devices in standby mode when putting the PC in standby
hr: Stavite uređaje u stanje mirovanja kada stavljate PC u mirovanje.

[ctx: #36027]
en: This device needs servicing
hr: Ovaj uređaj zahtijeva servisiranje

[ctx: #36028]
en: Ignore
hr: Zanemari

[ctx: #36029]
en: When the TV is switched off
hr: Kad je TV isključen

[ctx: #36030]
en: Connection lost
hr: Povezivanje prekinuto

[ctx: #36031]
en: This user does not have permissions to open the CEC adaptor
hr: Ovaj korisnik nema ovlasti za otvaranje CEC adaptera

[ctx: #36032]
en: The port is busy. Only one program can access the CEC adaptor
hr: Ovaj ulaz se koristi. Samo jedan program može pristupiti CEC adapteru

[ctx: #36033]
en: Pause playback when switching to another source
hr: Pauziraj reprodukciju pri prebacivanju na drugi izvor

[ctx: #36035]
en: Always
hr: Uvijek

[ctx: #36036]
en: On start/stop
hr: Pri pokretanju/zaustavljanju

[ctx: #36037]
en: TV
hr: Televizija

[ctx: #36038]
en: Amplifier / AVR device
hr: Pojačalo / AVR uređaj

[ctx: #36039]
en: TV and AVR device (explicit)
hr: TV i AVR uređaj (eksplicitno)

[ctx: #36040]
en: Unsupported libCEC interface version. %x is lower than the version Kodi supports (%x)
hr: Nepodržana libCEC inačica sučelja. %x je manja od inačice koju Kodi podržava (%x)

[ctx: #36041]
en: * Item folder
hr: * Mapa stavke

[ctx: #36042]
en: Use limited colour range (16-235)
hr: Koristi ograničen raspon boja (16-235)

[ctx: #36101]
en: Change the look and feel of the user interface.
hr: Promijenite izgled i dojam korisničkog sučelja.

[ctx: #36102]
en: Category containing all Skin related settings.
hr: Kategorija sadrži sve postavke povezane s presvlakom.

[ctx: #36103]
en: Select the skin for the user interface. This will define the look and feel of Kodi.
hr: Odaberite presvlaku korisničkog sučelja. Ovo određuje izgled i dojam o Kodiju.

[ctx: #36104]
en: Change specific skin settings. The available options are dependent on the skin used.
hr: Promijenite određene postavke presvlake. Dostupne mogućnosti ovise o presvlaci koja se koristi.

[ctx: #36105]
en: Change the theme associated with your selected skin.
hr: Promijenite temu povezanu s vašom odabranom presvlakom.

[ctx: #36106]
en: Change the colours of your selected skin.
hr: Promijenite boju vaše odabrane presvlake.

[ctx: #36107]
en: Choose the fonts displayed in the user interface. The font sets are configured by your skin.
hr: Odaberite slova prikazana u korisničkom sučelju. Vrsta slova su postavljena ovisno o presvlaci.

[ctx: #36108]
en: Resize the view of the user interface.
hr: Promijenite pogled korisničkog sučelja.

[ctx: #36109]
en: Select the media window that Kodi displays on startup.
hr: Odaberite prozor medija koji će Kodi prikazati pri pokretanju.

[ctx: #36110]
en: Select or disable the sound scheme used in the user interface.
hr: Omogućite ili onemogućite zvučnu shemu korisničkog sučelja.

[ctx: #36111]
en: Turn this off to remove the scrolling RSS news ticker.
hr: Isključite ovo za isključivanje pomicanja RSS vijesti.

[ctx: #36112]
en: Edit the RSS feeds.
hr: Uredi RSS kanale.

[ctx: #36113]
en: Category containing all locale/regional settings.
hr: Kategorija koja sadržava sve lokalne i regionalne postavke.

[ctx: #36114]
en: Chooses the language of the user interface.
hr: Odaberite jezik korisničkog sučelja.

[ctx: #36115]
en: Select the formats for temperature, time and date. The available options depend on the selected language.
hr: Odaberite format temperature, vremena i datuma. Dostupne mogućnosti ovise o odabranom jeziku.

[ctx: #36116]
en: Choose which character set is used for displaying text in the user interface.
hr: Odaberite koji će se znakovi slova koristiti za prikaz teksta u korisničkom sučelju.

[ctx: #36117]
en: Select country location.
hr: Odaberite lokaciju zemlje.

[ctx: #36118]
en: Select your current timezone.
hr: Odaberite svoju trenutnu vremensku  zonu.

[ctx: #36119]
en: Select the default audio track when different language tracks are available.
hr: Odaberite uobičajen zvučni zaspis kada je dostupno zapisa na više jezika.

[ctx: #36120]
en: Select the default subtitles when different languages are available.
hr: Odaberite uobičajeni podnaslov kada su dostupni podnaslovi na više jezika.

[ctx: #36121]
en: Category containing settings related to how file lists are displayed.
hr: Kategorija sadrži sve postavke povezane s prikazom datoteka.

[ctx: #36122]
en: Display the (..) item in lists for visiting the parent folder.
hr: Prikaži (..) stavku u popisu za vraćanje u nadređenu mapu.

[ctx: #36123]
en: Show file extensions on media files. For example, 'You Enjoy Myself.mp3' would be simply be shown as 'You Enjoy Myself'.
hr: Prikaži nastavke vrsta datoteka u medijskim datotekama. Npr. 'You Enjoy Myself.mp3' jednostavno će biti prikazano kao 'You Enjoy Myself'.

[ctx: #36124]
en: Ignore certain tokens during sort operations. For example, 'The Simpsons' would be sorted as 'Simpsons'.
hr: Zanemari određene znakove tijekom razvrstavanja. Npr. 'The Simpsons' jednostavno će biti prikazani kao 'Simpsons'.

[ctx: #36125]
en: Allow files to be deleted and renamed through the user interface, via the contextual menu (press C on a keyboard, for example, to bring up this menu).
hr: Dopusti preimenovanje i brisanje datoteka putem korisničkog sučelja, putem kontekstnog izbornika (prtisnite C na tipkovnici, npr. za pokretanje izbornika).

[ctx: #36126]
en: Show the add source button in root sections of the user interface.
hr: Prikaži tipku dodavanja izvora u 'root' odjeljku korisnićkog sučelja.

[ctx: #36127]
en: Show hidden files and directories when listing files.
hr: Prikaži skrivene datoteke i direktorije u popisu datoteka.

[ctx: #36128]
en: Category containing all screensaver settings.
hr: Kategorija sadrži sve postavke čuvara zaslona.

[ctx: #36129]
en: Set the amount of idle time required before displaying the screensaver.
hr: Postavite količinu vremena mirovanja potrebnog prije prikazivanja čuvara zaslona.

[ctx: #36130]
en: Select the screensaver. Kodi will force the 'Dim' screensaver when fullscreen video playback is paused or a dialogue box is active.
hr: Odaberite čuvara zaslona. Kodi će prisiliti 'Dim' čuvara zaslona kada je cijelozaslonska reprodukcija videa pauzirana ili okvir dijaloga aktivan.

[ctx: #36131]
en: Change specific screensaver settings. The available options are dependent on the screensaver used.
hr: Promijenite određene postavke čuvara zaslona. Dostupne mogućnosti ovise o čuvaru zaslona koji se koristi.

[ctx: #36132]
en: Preview the selected screensaver.
hr: Predpregled odabranog čuvara zaslona.

[ctx: #36133]
en: If music is being played, Kodi will start the selected visualisation instead of displaying the screensaver.
hr: Ako se glazba reproducira, Kodi će pokrenuti odabranu vizualizaciju umjesto pokretanja čuvara zaslona.

[ctx: #36134]
en: Dim the display when media is paused. Not valid for the 'Dim' screensaver mode.
hr: Zatamni zaslon kada je reprodukcija medija pauzirana. Ne vrijedi za 'Dim' način čuvara zaslona.

[ctx: #36135]
en: No info available yet.
hr: Informacije još nisu dostupne.

[ctx: #36136]
en: No info available yet.
hr: Informacije još nisu dostupne.

[ctx: #36137]
en: No info available yet.
hr: Informacije još nisu dostupne.

[ctx: #36138]
en: Section that contains settings related to videos and how they are handled.
hr: Odjeljak koji sadrži postavke videa i način rukovanja videom.

[ctx: #36139]
en: Category containing the settings for how the video library is handled.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanja video zbirkom.

[ctx: #36140]
en: Enable the video library.
hr: Omogući videoteku.

[ctx: #36141]
en: Show plot information for unwatched media in the Video Library.
hr: Prikaži kratak sadržaj za neodgledane medije u videoteci.

[ctx: #36143]
en: Get thumbnails for actors when scanning media.
hr: Nabavi minijature za glumce tijekom pretraživanja medija.

[ctx: #36144]
en: Remove the TV show season node, toggles between 'If only one season' (default), 'Always' and 'Never'.
hr: Uklonite poziciju sezone TV emisjie, odaberite između 'Ako je samo jedna sezona' (uobičajeno), 'Uvijek' i 'Nikada'.

[ctx: #36145]
en: Group movies into 'Movie sets' when browsing the movie library.
hr: Grupirajte filmove 'Filmske kolekcije' prilikom pregleda videoteke.

[ctx: #36146]
en: Check for new media files on Kodi startup.
hr: Provjeri za nove medijske datoteke pri pokretanju Kodija.

[ctx: #36147]
en: Hide the library scanning progress bar during scans.
hr: Sakrij traku napredka pretrage tijekom pretraživanja.

[ctx: #36148]
en: Remove items from your library that can't be found (either renamed, deleted, or on removable storage that is currently unplugged).
hr: Uklonite stavke iz vaše zbirke koje se ne mogu pronaći (ili su preimenovane, obrisane ili se nalaze na prijenosnom uređaju koji je sada odspojen).

[ctx: #36149]
en: Export the Video Library database to XML files. This will optionally overwrite your current XML files.
hr: Izvezite bazu podataka Videoteke u XML format datoteke. Moguće je da će ovo prepisti vaše trenutne XML datoteke.

[ctx: #36150]
en: Import a XML file into the Video Library database.
hr: Uvezi XML datoteku u bazu podataka videteke.

[ctx: #36151]
en: Category containing settings for how video playback is handled.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanja video reprodukcijom.

[ctx: #36152]
en: Enable automatic playback of the next file in the list.
hr: Omogući automatsku reprodukciju sljedeće datoteke u popisu.

[ctx: #36153]
en: Adjust the method used to process and display video.
hr: Prilagodite način korištenja obrade i prikaza videa.

[ctx: #36154]
en: Use high quality scalers when upscaling a video by at least this percentage.
hr: Koristi visokokvalitetno skaliranje za povećanje skaliranja video snimaka bar za ovaj postotak.

[ctx: #36155]
en: Enable VDPAU hardware decoding of video files, mainly used for NVIDIA graphics and in some circumstances AMD graphics.
hr: Omogući VDPAU hardversko dekôdiranje video datoteka, uglavnom se koristi kod NVIDIA grafike i u određenim slučajevima AMD grafike.

[ctx: #36156]
en: Enable VAAPI hardware decoding of video files, mainly used for Intel graphics and in some circumstances AMD graphics.
hr: Omogući VAAPI hardversko dekôdiranje video datoteka, uglavnom se koristi kod Intel grafike i u određenim slučajevima AMD grafike.

[ctx: #36158]
en: Enable DXVA2 hardware decoding of video files.
hr: Omogući DXVA2 hardversko dekôdiranje video datoteka.

[ctx: #36159]
en: Enable CrystalHD decoding of video files.
hr: Omogući CrystalHD hardversko dekôdiranje video datoteka.

[ctx: #36160]
en: Enable VDA hardware decoding of video files.
hr: Omogući VDA hardversko dekôdiranje video datoteka.

[ctx: #36161]
en: Enable OpenMax hardware decoding of video files.
hr: Omogući OpenMax hardversko dekôdiranje video datoteka.

[ctx: #36162]
en: Enable VideoToolbox hardware decoding of video files.
hr: Omogući VideoToolbox hardversko dekôdiranje video datoteka.

[ctx: #36163]
en: Enable decoding of video files using pixel buffer objects.
hr: Omogući hardversko dekôdiranje video datoteka koristeći piksel međuspremnik objekta.

[ctx: #36164]
en: Allow the refresh rate of the display to be changed so that it best matches the video frame rate. This may yield smoother video playback.
hr: Omogući promjenu osvježavanja zaslona tako da se najviše podudara s brojem sličica video snimke. Ovo može pridonijeti uglađenijoj video reprodukciji.

[ctx: #36165]
en: Pause for a small amount of time during a refresh rate change.
hr: Kratko pauziraj tijekom promjene osvježavanja zaslona.

[ctx: #36166]
en: Synchronise the video to the refresh rate of the monitor.
hr: Uskaldi frekvenciju osvježavanja videa frekvenciji osvježavanja monitora.

[ctx: #36167]
en: Audio has to stay in sync, this can either be done by resampling, skipping/duplicating packets, or adjusting the clock if it gets out of sync too far.
hr: Zvuk mora ostati usklađen, to može biti učinjeno ponovnim uzrokovanjem, preskakanjem/duplicranih paketa ili podešavanjem sata ako je previše neusklađen.

[ctx: #36168]
en: Maximum video speed adjust to match actual screen refresh rate.
hr: Najveća brzina video prilagođavanja za poklapanje s trenutnom brzinom osvježavanja zaslona.

[ctx: #36169]
en: Select the quality of resampling for cases where the audio output needs to be at a different sampling rate from that used by the source. [Low] is fast and will have minimal impact on system resources such as the use of the CPU, [Medium] & [High] will use progressively more system resources.
hr: Odaberite kavalitetu ponovnog uzrokovanja za slučajeve gdje zvučni izlaz treba biti drugačijeg uzorka od onog kojeg koristi izvor. [Manje] je brže i imati će minimalan utjecaj na resurse sustava poput opterećenja CPU-a, [Srednje] i [Visoko] koristiti će postupno više resursa sustava.

[ctx: #36170]
en: Allow video player to ignoring aspect ratio by a certain amount to fill a larger amount of the screen with video.
hr: Dopusti video raproduktoru zanemarivanje određenog omjera slike za popunjavanje veće površine zaslona s videom.

[ctx: #36171]
en: Select the zoom level that 4:3 videos are shown on widescreen displays.
hr: Odaberi razinu zumiranja kojom će  4:3 video snimke biti prikazane na širokim zaslonima.

[ctx: #36172]
en: VDPAU studio level conversion provides a way for advanced applications like Kodi to influence the colour space conversion.
hr: VDPAU Studijska razina pretvorbe omogućuje naprednim aplikacijama poput Kodija da utječe na pretvorbu boje.

[ctx: #36173]
en: Enable upscaling using VDPAU.
hr: Omogući upscale koristeći VDPAU.

[ctx: #36174]
en: Enable Teletext when watching a live TV stream.
hr: Omogući teletekst tijekom gledanja televizijskog streama.

[ctx: #36175]
en: Scale Teletext to 4:3 ratio.
hr: Promijeni omjer teleteksta na 4:3.

[ctx: #36176]
en: Category containing settings for how video file lists are handled.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanja video datoteka.

[ctx: #36177]
en: Toggle between Choose, Play (default), Resume and Show Information. Choose will select an item, e.g. open a directory in files mode. Resume will automatically resume videos from the last position that you were viewing them, even after restarting the system.
hr: Birajte između Odaberi, Reproduciraj (zadano), Nastavi i Prikaži informacije. 'Odaberi' će odabrati stavku, npr. otvori direktorij u prikazu datoteka. 'Nastavi' će automatski nastaviti reprodukciju video snimke sa zadnjeg položaja kojeg ste gledali, čak i nakon ponovnog pokretanja sustava.

[ctx: #36178]
en: Extract thumbnails and metadata information such as codec and aspect ratio from videos.
hr: Izdvoji minijature i informacije metapodataka, poput kôdeka i omjera slike iz video snimki.

[ctx: #36179]
en: When a file is scanned into the library it will display the metadata title instead of the file name.
hr: Kada je datoteka pronađena u zbirci, prikazati će se naslov iz meta podataka umjesto naziva datoteke.

[ctx: #36180]
en: Extract thumbnails and information, such as codecs and aspect ratio, to display in Library Mode.
hr: Izdvoji minijature i informacije, poput kôdeka i omjera slike za prikaz zbirke.

[ctx: #36181]
en: No info available yet.
hr: Informacije još nisu dostupne.

[ctx: #36182]
en: Combines multi-part video files, DVD folders, and movie folders down to a single item in non-library views.
hr: Kombiniranje višestrukih video datoteka, DVD mapa i filmskih mapa u jednu datotekau u nezbirčnom pogledu.

[ctx: #36183]
en: Removes the title, genre etc nodes from the library view. Selecting a category takes you straight to the title view.
hr: Uklanja naslove, žanr itd. iz pogleda zbirke. Odabir kategorije vodi vas izravno na pogled naslova.

[ctx: #36184]
en: Category containing settings for how subtitles are handled.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanja podnaslovima.

[ctx: #36185]
en: Set the font type to be used for subtitles.
hr: Postavite vrstu slova koju će koristiti podnaslovi.

[ctx: #36186]
en: Set the font size to be used for subtitles.
hr: Postavite veličinu slova koju će koristiti podnaslovi.

[ctx: #36187]
en: Set the font style to be used for subtitles.
hr: Postavite izgled slova koji će koristiti podnaslovi.

[ctx: #36188]
en: Set the font colour to be used for subtitles.
hr: Postavite boju slova koju će koristiti podnaslovi.

[ctx: #36189]
en: Set the font character set to be used for subtitles.
hr: Postavite skup znakova koju će koristiti podnaslovi.

[ctx: #36190]
en: Override ASS/SSA subtitles fonts.
hr: Zaobiđi ASS/SSA slova podnaslova.

[ctx: #36191]
en: Set a custom directory for your subtitles. This can be a file share.
hr: Postavi prilagođeni direktorij za podnaslove. To može biti i dijeljena datoteka.

[ctx: #36192]
en: Location of subtitles on the screen.
hr: Položaj podnaslova na zaslonu.

[ctx: #36193]
en: Category containing settings for how DVDs are handled.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanja DVD-ima.

[ctx: #36194]
en: Autorun DVD video when inserted in drive.
hr: Automatski pokreni DVD video kada je umetnut u optički pogon.

[ctx: #36195]
en: Force a region for DVD playback.
hr: Forsiraj regiju za DVD reprodukciju.

[ctx: #36196]
en: Attempt to skip 'unskippable' introductions before DVD menu.
hr: Pokušaj preskočiti 'nepreskočive' najave prije DVD izbornika.

[ctx: #36197]
en: No info available yet.
hr: Informacije još nisu dostupne.

[ctx: #36198]
en: Select the default movie information source. See the Add-ons Manager for options.
hr: Odaberi zadani izvor informacija filma. Pogledajte Upravitelja datoteka za više mogućnosti.

[ctx: #36199]
en: Select the default TV show information source. See the Add-ons Manager for options.
hr: Odaberi zadani izvor informacija TV serija. Pogledajte Upravitelja datoteka za više mogućnosti.

[ctx: #36200]
en: Default scraper used for adding music videos to your library.
hr: Zadani sakupljač korišten za dodavanje video spotova vašoj zbirci.

[ctx: #36201]
en: Settings for PVR/Live TV features.
hr: Postavke za PVR/TV značajke.

[ctx: #36202]
en: Category for general settings for PVR/Live TV features.
hr: Kategorija za opće postavke PVR/TV značajka.

[ctx: #36203]
en: Enable the Personal Video Recorder (PVR) features in Kodi. This requires that at least one PVR Add-on is installed.
hr: Omogući značajku Osobnog Video Snimača (PVR) u Kodiju. To zahtijeva bar jedan instalirani PVR dodatak.

[ctx: #36204]
en: Import channel groups from the PVR backend (if supported). Will delete user created groups if they're not found on the backend.
hr: Uvezi grupu programa iz PVR pozadinskog softvera (ako je podržano). To će obristi grupe koje je napravio korisnik ako nisu pronađene na pozadinskom softveru.

[ctx: #36205]
en: Sort the channels by channel number on the backend, but use Kodi's own numbering for channels.
hr: Razvrstaj programe prema broju programa iz pozadinskog softvera, ali koristi brojeve programa s Kodija.

[ctx: #36206]
en: Use numbering from the backend, instead of configuring them manually over Kodi.
hr: Koristi brojeve s pozadinskog softvera, umjesto ručnog podešavanja preko Kodija.

[ctx: #36207]
en: Open the channel manager, which allows modifying the channel order, channel name, icon, etc.
hr: Otvori Upravitelja programa, koji vam dopušta promjenu redoslijeda programa, naziva programa, ikonu, itd.

[ctx: #36208]
en: Instruct the backend to search for channels (if supported).
hr: Uputi pozadinski softver da pretražuje programe (ako je podržano).

[ctx: #36209]
en: Delete channel/EPG database and reimport the data from the backend afterwards.
hr: Obriši programsku/EPG bazu podataka i ponovno uvezi podatke iz pozadinskog softvera.

[ctx: #36210]
en: Prevent the 'connection lost' notification window from displaying when Kodi is unable to talk to the PVR backend server.
hr: Spriječi prikazivanje upozorenja 'Povezivanje prekinuto' kada Kodi ne može komunicirati s PVR poslužiteljem pozadinskog softvera.

[ctx: #36211]
en: Category for PVR menus and on-screen display settings, as well as channel info windows.
hr: Kategorija za PVR izbornike, postavke zaslonskog prikaza i prozora informacija programa.

[ctx: #36212]
en: Display programming information when changing channels, such as the current TV show.
hr: Prikazuje informacije programa prilikom promjene programa, poput trenutno emitirane TV emisije.

[ctx: #36214]
en: Close the on screen display controls after switching channels.
hr: Zatvara kontrole zaslonskog prikaza nakon promjene programa.

[ctx: #36216]
en: Folder where channel icons are stored.
hr: Mapa gdje su ikone programa spremljene.

[ctx: #36217]
en: Scan for missing channel icons.
hr: Pretraži nedostupne ikone programa.

[ctx: #36218]
en: Category for electronic programming guide settings.
hr: Kategorija postavki za elektronski programski vodič.

[ctx: #36220]
en: Number of days of EPG data to import from backends.
hr: Broj dana EPG podataka koji će se uvesti iz pozadinskih softvera.

[ctx: #36221]
en: Time between EPG data imports from backends.
hr: Vrijeme između uvoza EPG podataka iz pozadinskih softvera.

[ctx: #36222]
en: Do not import EPG data while playing TV to minimise CPU usage.
hr: Ne uvozi EPG podatke tijekom gledanja televizije u svrhu smanjenja CPU korištenja.

[ctx: #36223]
en: By default, EPG data is stored in a local database to speed up importing when Kodi is restarted.
hr: Po zadanom, EPG podaci su spremljeni u lokalnoj bazi podataka zbog ubrzanja uvoza kada je Kodi ponovno pokrenut.

[ctx: #36224]
en: Hide "no information available" labels when no EPG data can be retrieved for a channel.
hr: Sakrij oznaku "Informacija nije dostupna" kada se EPG podaci ne mogu preuzeti za program.

[ctx: #36225]
en: Delete the EPG database in Kodi and reimport the data afterwards from the backend.
hr: Obriši EPG bazu podataka u Kodiju i ponovno uvezi podatke s pozadinskog softvera.

[ctx: #36226]
en: Category for PVR playback and channel switching settings.
hr: Kategorija PVR reprodukcije i postavki promjene programa.

[ctx: #36227]
en: Display stream of selected channel in a small box instead of fullscreen.
hr: Prikaži stream odabranog programa u malom okviru umjesto u cijelom zaslonu.

[ctx: #36228]
en: Continue with the last viewed channel on startup.
hr: Nastavi s posljednjim programom pri pokretanju

[ctx: #36229]
en: Display signal quality information in the codec information window (if supported by the Add-on and backend).
hr: Prikaži informacije kvalitete signala u prozoru informacija kôdeka (ako je podržano dodatkom pozadinskog softvera).

[ctx: #36230]
en: How long Kodi will wait to change the channel if the channel isn't being received. Useful for over-the-air channels that occasionally lose signal strength.
hr: Koliko dugo će Kodi čekati promjenu programa ako prijem programa nije dostupan. Korisno za nekôdirane programe koji povremeno gube jačinu signala.

[ctx: #36231]
en: Pressing a number button in full screen mode will automatically switch to the channel number that was entered after 1 second.
hr: Pritisak tipke s brojem u cijelozaslonskom prikazu automatski će prebeciti na broj programa koji je unesen nakon 1 sekunde.

[ctx: #36232]
en: When pressing channel up or down, the actual channel switch is delayed, allowing the user to flip to a channel number without waiting for each channel switch.
hr: Kada se mijenja program pritiskom na tipku 'up' ili 'down', trenutna promjena programa je odgođena, tako da korisniku dopušta promjenu na program bez čekanja da se svaki program promijeni.

[ctx: #36233]
en: Category for default recording duration settings.
hr: Kategorija za uobičajene postavke trajanja snimanja.

[ctx: #36234]
en: Duration of instant recordings when pressing the record button.
hr: Trajanje snimanja kada je snimanje pokrenuto tipkom snimanja.

[ctx: #36235]
en: Priority of the recording. Higher number means higher priority. Not supported by all Add-ons and backends.
hr: Prioritet snimanja. Veći broj znači veći prioritet. Nije podržano na svim dodacima i pozadinskim softverima.

[ctx: #36236]
en: Delete recording after this time. Not supported by all Add-ons and backends.
hr: Obriši snimanja nakon ovoliko vremena. Nije podržano na svim dodacima i pozadinskim softverima.

[ctx: #36237]
en: Start recordings before the actual time. Not supported by all Add-ons and backends.
hr: Pokreni snimanja prije zadanog vremena. Nije podržano na svim dodacima i pozadinskim softverima.

[ctx: #36238]
en: End recordings after the actual time. Not supported by all Add-ons and backends.
hr: Zaustavi snimanja nakon zadanog vremena. Nije podržano na svim dodacima i pozadinskim softverima.

[ctx: #36239]
en: Display a notification when timers are added, finished or removed by the backend.
hr: Prikaži obavijest kada je zakazano snimanje dodano, završeno ili uklonjeno iz pozadinskog softvera.

[ctx: #36240]
en: Category for PVR power management settings, such as when to wake the PVR backend server.
hr: Kategorija PVR postavki upravljanja energijom, poput buđenja PVR poslužitelja pozadinskog softvera.

[ctx: #36241]
en: Execute the "wakeup command" below when Kodi exits or is going into hibernation mode. The timestamp of the next scheduled recording is passed as parameter.
hr: Pokreni "naredbu buđenja" ispod kada se Kodi zatvara ili kada ide u hibernaciju. Vremenska oznaka sljedećeg zakazanog snimanja je prošla kao parametar.

[ctx: #36242]
en: The command will not be executed when a recording will be started within this timeout.
hr: Naredba neće biti izvršena kada će snimanje započeti s ovim vremenom čekanja.

[ctx: #36243]
en: The command to execute.
hr: Naredba izvršavanja.

[ctx: #36244]
en: Time to subtract from the start time of the next scheduled recording.
hr: Oduzeto vrijeme prije početka sljedećeg zakazanog snimanja.

[ctx: #36245]
en: Execute the wakeup command every day at the given time.
hr: Izvrši naredbu buđenja svaki dan u zadano vrijeme.

[ctx: #36246]
en: When to execute the daily wakeup command.
hr: Kada će se izvršiti naredba dnevnog buđenja.

[ctx: #36247]
en: Category for parental control settings if the PVR backend server supports parental controls.
hr: Kategorija postavki roditeljskog nadzora. Ako PVR poslužitelj podržava roditeljski nadzor.

[ctx: #36248]
en: Asks for a pin code to access parental locked channels. Channels can be marked as locked in the channels editor on the general tab. Parental locked channels can not be played or recorded without entering a pin code, and the EPG information is hidden for those channels.
hr: Upitaj PIN kôd za programe pod roditeljskim nadzorom.

[ctx: #36249]
en: Enter a new pin code to unlock parental locked channels.
hr: Upišite novi PIN kôd za otključavanje programa pod roditeljskim nadzorom.

[ctx: #36250]
en: Ask for the pin code again when trying to access a parental locked channel and the code hasn't been asked for this duration.
hr: Upitaj ponovno za PIN kôd pri pokušaju pristupa programima pod roditeljskim nadzorom i ne pitaj kôd za ovo trajanje.

[ctx: #36251]
en: Category for any specific settings for your PVR backend, if the PVR backend supports changing those settings in Kodi.
hr: Kategorija za sve određene postavke vašeg PVR pozadinskog softvera. Ako PVR pozadinski softver podržava promjenu tih postavki iz Kodija.

[ctx: #36252]
en: This option will bring you to any specific settings for your PVR backend, if the PVR backend supports changing those settings in Kodi.
hr: Ovdje vam je omogućena svaka određena postavka vašeg PVR pozadinskog softvera.

[ctx: #36253]
en: Section that contains settings related to music files and how they are handled.
hr: Odjeljak koji sadrži postavke rukovanja datotekama glazbe.

[ctx: #36254]
en: Enable the music library.
hr: Omogući fonoteku.

[ctx: #36255]
en: Determine if artists that appear only on compilations are shown in the library artist view.
hr: Odredi hoće li se izvođači koji se pojavljuju samo u kompilacijama biti prikazani u pogledu izvođača zbirke.

[ctx: #36256]
en: Automatically fetch album and artist information via scrapers during scan.
hr: Automatski preuzmi informacije albuma i izvođača putem sakupljača tijekom pretraživanja.

[ctx: #36257]
en: Select the default album information source.
hr: Odaberi zadani izvor informacija albuma.

[ctx: #36258]
en: Select the default artist information source. See the Add-ons Manager for options.
hr: Odaberi zadani izvor informacija izvođaća. Pogledajte Upravitelja dodataka za više mogućnosti.

[ctx: #36259]
en: Check for new and removed media files on Kodi startup.
hr: Provjeri za nove i uklonjene medijske datoteke prilikom pokretanja Kodija.

[ctx: #36260]
en: No info available yet.
hr: Informacije još nisu dostupne.

[ctx: #36262]
en: Export the Music Library database to XML files. This will optionally overwrite your current XML files.
hr: Izvezite bazu podataka Fonoteke u XML format datoteke. Moguće je da će ovo prepisti vaše trenutne XML datoteke.

[ctx: #36263]
en: Import a XML file into the Music Library database.
hr: Uvezi XML datoteku u bazu podataka fonoteke.

[ctx: #36264]
en: Category containing settings for how music playback is handled.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanja glazbenom reprodukcijom.

[ctx: #36265]
en: Kodi automatically plays the next item in the current folder. For example, in Files View: After a track has been played, Kodi would automatically play the next track in the same folder.
hr: Kodi automatski reproducira slijedeću stavku u mapi. Npr., u Prikazu datoteka: Nakon što je stavka reproducirana, Kodi će automatski reproducirati slijedeću stavku u istoj mapi.

[ctx: #36266]
en: When songs are selected they are queued instead of playback starting immediately.
hr: Kada je pjesma odabrana stavlja se u red čekanja umjesto da reprodukcija odmah započne.

[ctx: #36267]
en: Kodi will read the ReplayGain information encoded in your audio files by a program such as MP3Gain and normalise the sound levels accordingly.
hr: Kodi će čitati informaciju normalizacije zvuka enkôdiranu u vašim zvučnim zapisima programom poput MP3Gain i normalizirati će razinu zvuka u skladu s tim.

[ctx: #36268]
en: Default is 89dB per standard. Change with caution.
hr: Zadano je 89 dB po standardu. Promijenite uz oprez.

[ctx: #36269]
en: Default is 89dB per standard. Change with caution.
hr: Zadano je 89 dB po standardu. Promijenite uz oprez.

[ctx: #36270]
en: Reduce the volume of the file if clipping will occur.
hr: Smanji glasnoću zvuka zapisa ako isjecanje nastane.

[ctx: #36271]
en: Smoothly fade from one audio track to the next. You can set the amount of overlap from 1-15 seconds.
hr: Glatko utišaj prijelaz s jedne pjesme na drugu. Možete prilagoditi trajanje preklapanja zapisa od 1-15 sekundi.

[ctx: #36272]
en: Allow crossfading to occur when both tracks are from the same album.
hr: Dopusti pretapanje kada su obje pjesme s istog albuma.

[ctx: #36273]
en: Select the visualisation that will be displayed while listening to music.
hr: Odaberite vizualizaciju koja će se prikazivati tijekom slušanja glazbe.

[ctx: #36274]
en: Read the tag information from song files. For large directories this can slow down read time, especially over a network.
hr: Čitaj informacije oznaka iz datoteka pjesama. Za velike direktorije to može usporiti vrijeme čitanja, posebne preko mreže.

[ctx: #36275]
en: Control the way that the names of songs are displayed in the user interface. In order to function properly, tag reading needs to be enabled.
hr: Nadziri način na koji su nazivi pjesama prikazani u korisničkom sučelju. Za ispravno funkcioniranje, ID3 oznake moraju biti omogućene.

[ctx: #36276]
en: Used for formatting the second column in file lists.
hr: Koristi se za format prikaza redka sekunde u popisu datoteka.

[ctx: #36277]
en: Control the way that the names of songs are displayed in the now playing list.
hr: Nadziri način na koji su nazivi pjesama prikazani u trenutnom popisu reprodukcije.

[ctx: #36278]
en: Used for formatting the second column in the now playing list.
hr: Koristi se za format prikaza redka sekunde u trenutnom popisu reprodukcije.

[ctx: #36279]
en: Control the way that the names of songs are displayed in library lists.
hr: Nadziri način na koji su nazivi pjesama prikazani u popisu fonoteke.

[ctx: #36280]
en: Used for formatting the second column in library lists.
hr: Koristi se za format prikaza redka sekunde u popisu fonoteke.

[ctx: #36281]
en: Kodi will search for thumbs on remote shares and optical media. This can often slow down the listing of network folders.
hr: Kodi će potražiti minijature na udaljenim dijeljenjima i optičkim medijima. To može često usporiti uvrštavanje mrežnih mapa.

[ctx: #36282]
en: Category containing settings for how CDs are handled.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanja CD-ima.

[ctx: #36283]
en: Autorun CDs when inserted in drive.
hr: Automatski pokreni CD kada je umetnut u optički pogon.

[ctx: #36284]
en: Read the information belonging to an audio CD from an internet database.
hr: Čitaj pripadajuće informacije glazbenog CD-a s internetske baze podataka.

[ctx: #36285]
en: Select the location on your hard drive where ripped tracks will be saved to.
hr: Odaberite lokaciju na vašem tvrdom disku gdje će se ripane pjesme spremiti.

[ctx: #36286]
en: Control how saved music is named from the tags. Tags: [B]%N[/B]: TrackNumber, [B]%S[/B]: DiscNumber, [B]%A[/B]: Artist, [B]%T[/B]: Title, [B]%B[/B]: Album, [B]%G[/B]: Genre, [B]%Y[/B]: Year, [B]%F[/B]: FileName, [B]%D[/B]: Duration, [B]%J[/B]: Date, [B]%R[/B]: Rating, [B]%I[/B]: FileSize.
hr: Kontrolira kako je spremljena glazba imenovana iz oznaka. Oznake: [B]%N[/B]: Broj pjesme, [B]%S[/B]: Broj diska, [B]%A[/B]: Izvođač, [B]%T[/B]: Naslov, [B]%B[/B]: Album, [B]%G[/B]: Žanr, [B]%Y[/B]: Godina, [B]%F[/B]: Naziv datoteke, [B]%D[/B]: Trajanje, [B]%J[/B]: Datum, [B]%R[/B]: Ocjena, [B]%I[/B]: Veličina datoteke.

[ctx: #36287]
en: Select which audio encoder to use when ripping.
hr: Odaberite koji će se zvučni enkôder koristiti za ripanje.

[ctx: #36288]
en: Select which quality you want to rip your files.
hr: Odaberite kojom kvalitetom želite ripati vaše pjesme.

[ctx: #36289]
en: Select which bitrate to use for the specified audio encoder for audio compression.
hr: Odaberite koja će se brzina prijenosa koristiti za određeni zvučni enkôder zvučne kompresije.

[ctx: #36290]
en: For FLAC define compression level, default 5.
hr: Odredite za FLAC razinu kompresije, zadano 5.

[ctx: #36291]
en: Auto eject disc after rip is complete.
hr: Automatski izbaci disk kada je ripanje završeno.

[ctx: #36292]
en: Category containing the settings for how karaoke is handled.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanja karaokama.

[ctx: #36293]
en: When playing any music file, Kodi will look for a matching .cdg file and display its graphics.
hr: Kada svira bilo koju pjesmu Kodi će potražiti podudarajuću .cdg datoteku i prikazati njezinu grafiku.

[ctx: #36294]
en: Show song selection dialog once the last song in the queue has been played.
hr: Prikazuje dijalog odabira pjesme kada je posljednja pjesma u redu čekanja bila reproducirana.

[ctx: #36295]
en: Select the font type used during karaoke.
hr: Odaberite vrstu slova koja će se koristiti tijekom karakoe reprodukcije.

[ctx: #36296]
en: Select the size of the font used during karaoke.
hr: Odaberite veličinu slova koja će se koristiti tijekom karakoe reprodukcije.

[ctx: #36297]
en: Select the font colour used during karaoke.
hr: Odaberite boju slova koja će se koristiti tijekom karakoe reprodukcije.

[ctx: #36298]
en: Select the character set used during karaoke.
hr: Odaberite skup znakova koji će se koristiti tijekom karakoe reprodukcije.

[ctx: #36299]
en: Export the karaoke numbered songs to HTML or CSV files.
hr: Izvoz karaoke brojeva pjesama u HTML ili CVS datoteke.

[ctx: #36300]
en: Import the karaoke numbered songs from HTML or CSV files.
hr: Uvoz karaoke brojeva pjesama iz HTML ili CVS datoteka.

[ctx: #36301]
en: No info available yet.
hr: Informacije još nisu dostupne.

[ctx: #36302]
en: No info available yet.
hr: Informacije još nisu dostupne.

[ctx: #36303]
en: No info available yet.
hr: Informacije još nisu dostupne.

[ctx: #36304]
en: Section that contains settings related to pictures and how they are handled.
hr: Odjeljak koji sadrži postavke rukovanja slikama.

[ctx: #36305]
en: Category containing settings for how picture file lists are handled.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanjem popisima datoteka slika.

[ctx: #36306]
en: If EXIF information exists (date, time, camera used, etc.), it will be displayed.
hr: Ako EXIF informacija postoji (datum, vrijeme, korištena kamera, itd.), Biti će prikazana.

[ctx: #36307]
en: Automatically generate picture thumbnails when entering picture folder.
hr: Automatski generiraj sliku minijatura kada se ulazi u mapu slika.

[ctx: #36308]
en: Pictures will automatically rotate according to information in the EXIF tag, if found.
hr: Slike će se automatski zakretati prema informaciji u EXIF oznaci, ako je pronađena.

[ctx: #36309]
en: Show videos in picture file lists.
hr: Prikaži video snimke u popisima datoteka slika.

[ctx: #36310]
en: No info available yet.
hr: Informacije još nisu dostupne.

[ctx: #36311]
en: Category containing settings for how picture slideshows are handled.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanja slikovnim prezentacijama.

[ctx: #36312]
en: Select the amount of time that each image is displayed in a slideshow.
hr: Odaberite vrijeme trajanja koliko će svaka slika biti prikazana u slikovnoj prezentaciji.

[ctx: #36313]
en: Images in a slideshow will pan and zoom while displayed.
hr: Slike u slikovnoj prezentaciji će biti obrezane i zumirane prilikom prikaza.

[ctx: #36314]
en: View slideshow images in a random order.
hr: Prikaži slike u slikovnoj prezentaciji naizmjenično.

[ctx: #36315]
en: Section that contains weather related settings.
hr: Odjeljak koji sadrži postavke vremenske prognoze.

[ctx: #36316]
en: Category containing settings for how weather addons are handled.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanjem dodatkom vremena.

[ctx: #36317]
en: Select up to three locations for which the weather can be displayed.
hr: Odaberite tri lokacije za prikaz vremenske prognoze.

[ctx: #36318]
en: Specify the default weather information source. See the Add-ons Manager for options.
hr: Odaberite zadani izvor informacija vremenske prognoze. Pogledajte Upravitelj dodataka za više mogućnosti.

[ctx: #36319]
en: Section containing settings for how network services are handled.
hr: Odjeljak koji sadrži postavke rukovanja mrežnim uslugama.

[ctx: #36320]
en: Category containing settings used for all services.
hr: Kategorija sadrži sve postavke korištene u svim uslugama.

[ctx: #36321]
en: Display name of the Kodi installation when using various network services.
hr: Prikaži naziv Kodi instalacije kada se koriste razne mrežne usluge.

[ctx: #36322]
en: Category containing settings for how the UPnP service is handled.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanja UPnP uslugama.

[ctx: #36323]
en: Enable the UPnP server. This allows you to stream media to a UPnP client.
hr: Omogući UPnP poslužitelja. To vam omogućuje stremanje medija na UPnP klijent.

[ctx: #36324]
en: When a manual or automatical library update occurs, notify UPnP clients.
hr: Kada se ručna ili automatska ažuriranja zbirke pojave, obavijesti UPNP klijente.

[ctx: #36325]
en: Enable the UPnP client. This allows you to stream media from any UPnP server with a control point and control playback from that server.
hr: Omogući UPnP klijent. To vam omogućuje stremanje medija s bilo kojeg UPnP poslužitelja s točkom upravljanja i upravljanjem reprodukcijom s toga poslužitelja.

[ctx: #36326]
en: Enable the UPnP control point. This allows you to stream media to any UPnP client and control playback from Kodi.
hr: Omogući UPnP točku upravljanja. To će vam omogućiti stremanje medija s bilo kojeg UPnP klijenta i upravljanje reprodukcijom s Kodija.

[ctx: #36327]
en: Category containing settings for how the webserver service is handled.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanja uslugom web poslužitelja.

[ctx: #36328]
en: Enable remote users to control Kodi through the built-in webserver.
hr: Omogući udaljenom korisniku upravljanje Kodijem kroz ugrađeni web poslužitelj.

[ctx: #36329]
en: Define the webserver port.
hr: Upišite ulaz web poslužitelja.

[ctx: #36330]
en: Define the webserver username. This only takes effect when both the username and the password are set.
hr: Odredite korisničko ime web poslužitelja. Ovo ima efekta samo kada su postavljeni i korisničko ime i lozinka.

[ctx: #36331]
en: Define the webserver password. This only takes effect when both the username and the password are set.
hr: Odredite lozinku web poslužitelja. Ovo ima efekta samo kada su postavljeni i korisničko ime i lozinka.

[ctx: #36332]
en: Select between web interfaces installed via the Add-on Manager.
hr: Odaberite web sučelje instalirano u Upravitelju dodatka.

[ctx: #36333]
en: Category containing settings for how the remote control service is handled.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanja uslugom daljinskog upravljanja.

[ctx: #36334]
en: Allow programs on this computer to control Kodi via the Web Interface or the JSON-RPC interface protocol.
hr: Dopusti programima na ovom računalu da upravljaju Kodijem putem web sučelja ili JSON-RPC protokolom sučelja.

[ctx: #36335]
en: Define the remote control port.
hr: Upišite ulaz daljinskog upravljanja.

[ctx: #36336]
en: Define the remote control port range.
hr: Upišite raspon ulaza daljinskog upravljanja.

[ctx: #36337]
en: Define the maximum number of clients that can connect.
hr: Odredite maksimalan broj klijenata koji se mogu povezati.

[ctx: #36338]
en: Allow programs on the network to control Kodi.
hr: Dopusti programima s mreže da upravljaju Kodijem.

[ctx: #36339]
en: Initial repeat delay (ms).
hr: Odgoda početnog ponavljanja (ms).

[ctx: #36340]
en: Continuous repeat delay (ms).
hr: Odgoda neprekidnog ponavljanja (ms).

[ctx: #36341]
en: Category containing settings for how the zeroconf network discovery service is handled, required for AirPlay.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanja uslugom zeroconf mrežnog otkrivanja, potrebno za AirPlay.

[ctx: #36342]
en: Allows applications on the network to discover Kodi's running services.
hr: Dopušta aplikacijama na mreži da otkrije pokrenute usluge Kodija.

[ctx: #36343]
en: Allows Kodi to receive content from other AirPlay devices or applications.
hr: Dopušta Kodiju primanje sadržaja s ostalih AirPlay uređaja ili aplikacija.

[ctx: #36344]
en: Enable AirPlay password protection.
hr: Omogući AirPlay zaštitu lozinkom.

[ctx: #36345]
en: Sets the AirPlay password.
hr: Postavljanje AirPlay lozinke.

[ctx: #36346]
en: Category containing settings for how the SMB Client (samba) service is handled.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanja SMB klijentom (samba) uslugom.

[ctx: #36347]
en: If a WINS server is running on the network, enter its IP address here. Otherwise, leave blank.
hr: Ako je WINS poslužitelj pokrenut na mreži, upišite ovdje njegovu IP adresu. Inače je ostavite nepromjenjenu.

[ctx: #36348]
en: If a WINS server is running on the network, enter its workgroup name here. Otherwise, leave blank.
hr: Ako je WINS poslužitelj pokrenut na mreži, upišite ovdje naziv njegove radne grupe. Inače je ostavite nepromjenjenim.

[ctx: #36349]
en: Section that contains the System related settings for the device Kodi is installed on.
hr: Odjeljak koji sadrži postavke sustava uređaja na koji je Kodi instaliran.

[ctx: #36350]
en: Automatically send 'Wake-On-Lan' to server(s) right before trying to access shared files or services.
hr: Automatski šalje 'Wake-On-Lan' poslužitelju(ima), neposredno prije pokušaja pristupa dijeljenim datotekama ili uslugama.

[ctx: #36351]
en: Display Kodi in a window, or fullscreen on the selected screen.
hr: Prikaz u prozoru ili cijelozaslonski prikaz Kodija na odabranom zaslonu.

[ctx: #36352]
en: Changes the resolution that the user interface is displayed in.
hr: Promijenite razlučivost prikaza korisničkog sučelja.

[ctx: #36353]
en: Changes the refresh rate that the user interface is displayed in.
hr: Promijenite osvježavanje zaslona prikaza korisničkog sučelja.

[ctx: #36354]
en: Display Kodi in a fullscreen window. The main benefit is for multi-screen configurations, so that Kodi can be used without minimising other applications. This uses more resources so playback may be less smooth.
hr: Prikazuje Kodi u cijelozaslonskom prozoru. Glavna pogodnost je za konfiguracije s više zaslona, stoga se Kodi može koristiti bez automatskog smanjenja ostalih aplikacija. Koristi se malo više resursa i reprodukcija može biti malo manje glatka.

[ctx: #36355]
en: In a multi-screen configuration, the screens where Kodi is not displayed are blacked out.
hr: U konfiguracijama s više zaslona, zasloni gdje Kodi nije prikazan su zatamnjeni.

[ctx: #36356]
en: Eliminate vertical tearing.
hr: Ukloni okomito kidanje video snimke.

[ctx: #36357]
en: Calibrate the user interface by adjusting the overscan. Use this tool if the image being displayed is too large or small for your display.
hr: Kalibrirajte korisničko sučelje podešavanjem obrezivanja. Koristite ovaj alat ako je prikazana slika prevelika ili premala za vaš zaslon.

[ctx: #36358]
en: Test patterns for display hardware calibration.
hr: Testni uzorci za hardversku kalibraciju zaslona.

[ctx: #36359]
en: Use limited colour range (16-235) instead of full colour range (0-255). Limited range should be used if your display is a regular HDMI TV and doesn't have a PC or other mode to display full range colour, however if your display is a PC monitor then leave this disabled to get proper blacks.
hr: Koristi ograničen raspon boja (16-235) umjesto potpunog raspona boja (0-255). Ograničen raspon trebao bi se koristiti ako je vaš zaslon uobičajeni HDMI TV i ne podržava PC ili drugi način prikaza potpunog raspona boja, ali ako je vaš zaslon PC monitor ostavite ovo onemogućeno za ispravan prikaz crne nijanse.

[ctx: #36360]
en: Category containing settings for how audio output is handled.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanja zvučnim izlazom.

[ctx: #36361]
en: Select how the properties of the audio output are set: [Fixed] - output properties are set to the specified sampling rate & speaker configuration at all times; [Best Match] - output properties are set to always be as close a match to the source properties as possible; [Optimized] - output properties are set at the start of playback and will not change if the properties of the source changes.
hr: Odaberite kako su svojstva zvučnog izlaza postavljena: [Nepromjenjivo] - izlazna svojstva su postavljena na određeno uzrokovanje i podešavanja zvučnika svo vrijeme; [Najbolje odgovarajuće] - izlazna svojstva su postavljena da se uvijek što bliže podudraju svojstivima izvora koliko je to moguće; [Optimizirano] - izlazna svojstva su postavljena na početku reprodukcije i neće se promijeniti ako se svojstva izvora promijene.

[ctx: #36362]
en: Select the number of channels supported by the audio connection, or the number of speakers if connected by analog connections. This setting does not apply to passthrough audio. Note - SPDIF supports 2.0 channels only but can still output multichannel audio using a format supported by passthrough.
hr: Odaberite broj kanala podržan zvučnim povezivanjem ili brojem zvučnika ako je spojeno analognim povezivanjem. Ove postavke ne obuhvaćaju izlaz zvuka. Napomena - SPDIF podržava samo 2.0 kanale ali još uvijek može slati višekanalni zvuk koristeći format podržan na izlazu.

[ctx: #36363]
en: Boost AC3 streams that have been downmixed to 2 channels.
hr: Pojačaj AC3 streamove koji su spojeni u 2 kanala.

[ctx: #36364]
en: Select to enable upmixing of 2 channel audio to the number of audio channels specified by the channel configuration.
hr: Odaberite za omogućavanje razdvajanja 2-kanalnog zvuka na broj zvučnih kanala određenih podešavanjem kanala.

[ctx: #36365]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding AC3 streams.
hr: Odaberite ovu mogućnost ako je vaš prijemnik sposoban dekôdirati AC3 zvučne zapise.

[ctx: #36366]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS streams.
hr: Odaberite ovu mogućnost ako je vaš prijemnik sposoban dekôdirati DTS zvučne zapise.

[ctx: #36367]
en: Select the maximum number of audio channels/speakers available for audio decoded. If optical/coax digital outputs are used this must be set to 2.0
hr: Odaberite maksimalan broj zvučnih kanala/zvučnika dostupnih za zvučno dekôdiranje. Ako se optički/digitalani izlazi koriste, to mora biti postavljeno na 2.0.

[ctx: #36368]
en: Select to enable the passthrough audio options for playback of encoded audio such as Dolby Digital.
hr: Odaberite za omogućavanje izlazne zvučne mogućnosti za reprodukciju enkôdiranog zvuka poput Dolby Digitala.

[ctx: #36369]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding TrueHD streams.
hr: Odaberite ovu mogućnost ako je vaš prijemnik sposoban dekôdirati TrueHD zvučne zapise.

[ctx: #36370]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS-HD streams.
hr: Odaberite ovu mogućnost ako je vaš prijemnik sposoban dekôdirati DTS-HD zvučne zapise.

[ctx: #36371]
en: Select the device to be used for playback of audio that has been decoded such as mp3.
hr: Odaberite uređaj koji će se koristiti pri reprodukciji zvuka dekôdiranog poput mp3.

[ctx: #36372]
en: Select the device to be used for playback of encoded formats, these are any of the formats below in the 'capable receiver' options.
hr: Odaberite uređaj koji će se koristiti za reprodukciju enkôdiranih formata, to su bilo koji formati odabrani ispod u 'kompatibilan prijemnik' mogućnosti.

[ctx: #36373]
en: Configure how interface sounds are handled, such as menu navigation and important notifications.
hr: Prilagodite rukovanje zvukovima sučelja, poput navigacije izbornikom i važnim obavijestima.

[ctx: #36374]
en: Category containing settings for how input devices are handled.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanja ulaznim uređajima.

[ctx: #36375]
en: Configure any attached peripheral devices.
hr: Podesite bilo koji priključeni vanjski uređaj.

[ctx: #36376]
en: When activated, your keyboard arrows will move the selection on the virtual keyboard. When deactivated, they will move the cursor from your text.
hr: Kada je uključeno, vaše strelice na tipkovnici će pomicati odabir na virtualnoj tipkovnici. Kada je isključeno, pomicati će pokazivač u vašem tekstu.

[ctx: #36377]
en: Use a mouse or touch screen device to control Kodi. Note: disabling will cause you to lose control over Kodi when no keyboard or remote is present.
hr: Koristite miš ili zaslon osjetljiv na dodir za upravljanje Kodijem. Napomena: onemogućavanje može uzrokovati gubitak upravljanja Kodijem kada nije prisutna tipkovnica ili daljinski upravljač.

[ctx: #36378]
en: Use a joystick to control Kodi.
hr: Koristite joystick za upravljanje Kodijem.

[ctx: #36379]
en: Category containing settings for internet access.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanja Internet pristupom.

[ctx: #36380]
en: If your internet connection uses a proxy, configure it here.
hr: Ako vaša Internet veza koristi proxy prilagodite ga ovdje.

[ctx: #36381]
en: Configure which proxy type is used.
hr: Prilagodite koju vrstu proxya koristite.

[ctx: #36382]
en: Configure the proxy server address.
hr: Prilagodite adresu proxy poslužitelja.

[ctx: #36383]
en: Configure the proxy server port.
hr: Prilagodite ulaz proxy poslužitelja.

[ctx: #36384]
en: Configure the proxy server username.
hr: Prilagodite korisničko ime proxy poslužitelja.

[ctx: #36385]
en: Configure the proxy server password.
hr: Prilagodite lozinku proxy poslužitelja.

[ctx: #36386]
en: If you have limited bandwidth available, Kodi will try to keep within these limits.
hr: Ako imate ograničenu Internet propusnost, Kodi će se pokušati držati tih ograničenja.

[ctx: #36387]
en: Category containing settings for power saving.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanja uštedom energije.

[ctx: #36388]
en: Turn off display when idle. Useful for TVs that turn off when there is no display signal detected.
hr: Zaslon se isključuje kada miruje. Korisno za televizore koji se isključuju kada više nema signala zaslona.

[ctx: #36389]
en: Define how long Kodi should idle before shutting down.
hr: Odredite koliko dugo će Kodi mirovati prije isključivanja.

[ctx: #36390]
en: Define what action Kodi should do when it has been idle for a long period of time.
hr: Odredite koju radnju će Kodi izvršiti kada u dužem vremenskom razdoblju miruje.

[ctx: #36391]
en: Category containing settings for debugging functions.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanja otklanjanja grešaka.

[ctx: #36392]
en: Turn debug logging on or off. Useful for troubleshooting.
hr: Isključite ili uključite zapisivanje otklanjanja grešaka. Korisno za otkrivanje grešaka.

[ctx: #36393]
en: Folder used to save screenshots taken within Kodi.
hr: Mapa u koju će se spremati snimci zaslona napravljeni Kodijem.

[ctx: #36394]
en: Enables log messages from additional libraries to be included in the log.
hr: Omogućuje zapisivanje poruka iz dodatnih knjižnica koje će biti uključene u zapis.

[ctx: #36395]
en: Category containing settings for the master lock function.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanja glavnim zaključavanjem.

[ctx: #36396]
en: Define the PIN code used for the master lock.
hr: Odredite PIN kôd za glavni ključ.

[ctx: #36397]
en: If enabled, the master lock code is required to unlock Kodi on startup.
hr: Ako je omoogućeno, kôd glavnog ključa je potreban za otključavanje Kodija pri pokretanju.

[ctx: #36398]
en: Define the maximum number of retries before Kodi is closed down.
hr: Odredite maksimalan broj pokušaja prije zatvaranja Kodija.

[ctx: #36399]
en: Category containing settings for the cache function.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanja predmemorijom.

[ctx: #36400]
en: Enable cache for playback of Video, Audio or DVDs from hard disk.
hr: Omogući predmemoriju reprodukcije video snimaka, zvuka ili DVD-a s tvrdog diska.

[ctx: #36401]
en: Enable cache for playback of Video from DVD-ROM.
hr: Omogući predmemoriju reprodukcije video snimke s DVD-ROM-a.

[ctx: #36402]
en: Enable cache for Video playback from Local Network.
hr: Omogući predmemoriju reprodukcije video snimaka s lokalne mreže.

[ctx: #36403]
en: Enable cache for Video playback from Internet.
hr: Omogući predmemoriju reprodukcije video snimaka s Interneta.

[ctx: #36404]
en: Enable cache for playback of Audio from DVD-ROM.
hr: Omogući predmemoriju reprodukcije zvuka s DVD-ROM-a.

[ctx: #36405]
en: Enable cache for Audio playback from Local Network.
hr: Omogući predmemoriju reprodukcije zvuka s lokalne mreže.

[ctx: #36406]
en: Enable cache for Audio playback from Internet.
hr: Omogući predmemoriju reprodukcije zvuka s Interneta.

[ctx: #36407]
en: Enable cache for playback of DVD from DVD-ROM.
hr: Omogući predmemoriju reprodukcije DVD-a s DVD-ROM-a.

[ctx: #36408]
en: Enable cache for DVD playback from Local Network.
hr: Omogući predmemoriju reprodukcije DVD-a s lokalne mreže.

[ctx: #36409]
en: Enable cache of unknown types from Internet.
hr: Omogući predmemoriju za nepoznate datoteke s Interneta.

[ctx: #36410]
en: No info available yet.
hr: Informacije još nisu dostupne.

[ctx: #36411]
en: No info available yet.
hr: Informacije još nisu dostupne.

[ctx: #36412]
en: No info available yet.
hr: Informacije još nisu dostupne.

[ctx: #36413]
en: No info available yet.
hr: Informacije još nisu dostupne.

[ctx: #36414]
en: No info available yet.
hr: Informacije još nisu dostupne.

[ctx: #36415]
en: No info available yet.
hr: Informacije još nisu dostupne.

[ctx: #36416]
en: Specify the type of remote used.
hr: Odredite vrstu daljinskog upravljača koji se koristi.

[ctx: #36417]
en: Always run an Kodi helper so that the remote can be used to start Kodi.
hr: Uvijek pokreni Kodi pomoćnika kako bi se daljinski upravljač koristio za pokretanje Kodija.

[ctx: #36418]
en: Specify the delay between button sequences on a universal remote.
hr: Odredite kašnjenje između slijedova tipki na univerzalnom daljinskom upravljaču.

[ctx: #36419]
en: Define locations used for retrieving weather information.
hr: Odredite za koje će se lokacije pronalaziti informacije o vremenu.

[ctx: #36421]
en: Bypassing VDPAU mixer saves resources on low power systems but slightly reduces picture quality.
hr: Zaobilaženje VDPAU miksera štedi resurse na nisko energetskim sustavima i neznatno smanjuje kvalitetu slike..

[ctx: #36422]
en: Enable hardware video decode using AMLogic decoder.
hr: Omogući hardversko dekôdiranje video datoteka koristeći AMLogic dekôder.

[ctx: #36424]
en: Select what will happen when an EPG item is selected: [Show context menu] will trigger the contextual menu from where you can choose further actions; [Switch to channel] will instantly tune to the related channel; [Show information] will display a detailed information with plot and further options; [Record] will create a recording timer for the selected item.
hr: Odaberite što će se dogoditi kada je EPG stavka odabrana: [Prikaži kontekstualni izbornik] će uključiti kontekstualni izbornik iz kojega možete odabrati dodatne radnje; [Prebaci na program] odmah će prebaciti na pripadajući program; [Prikaži informacije] će pokazati opširne informacije sa sadržajem emisija i dodatnim mogućnostima; [Snimaj] će zakazati snimanje za odabranu stavku.

[ctx: #36425]
en: Show context menu
hr: Prikaži kontekstualni izbornik

[ctx: #36426]
en: Switch to channel
hr: Prebaci na program

[ctx: #36427]
en: Show information
hr: Prikaži informacije

[ctx: #36428]
en: Record
hr: Snimaj

[ctx: #36429]
en: Select this if the audio out connection only supports multichannel audio as Dolby Digital 5.1, such as an SPDIF connection.  If your system supports LPCM multichannel sound via HDMI, leave this disabled.
hr: Omogućite ovo samo ako povezivanje zvučnog izlaza podržava jedino višekanalni zvuk poput Dolby Digital 5.1, npr. kao SPDIF povezivanje. Ako vaš sustav podržava višekanalni LPCM zvuk putem HDMI-a, ostavite ovo onemogućeno.

[ctx: #36430]
en: Configure how video processing will be accelerated. This includes things like decoding and scaling.
hr: Podesite kako će se video obrada ubrzavati. Ovo uključuje stvari poput dekôdiranja i skaliranja

[ctx: #36431]
en: Defines whether video decoding should be performed in software (requires more CPU) or with hardware acceleration where possible.
hr: Određuje kako će se video dekôdiranje izvoditi softverski (zahtijeva veće korištenje CPU-a) ili hardverskim ubrzanjem kada je moguće.

[ctx: #36432]
en: Select virtual keyboard layouts.
hr: Odaberite raspored virtualne tipkovnice.

[ctx: #36433]
en: If enabled VAAPI render method is prefered. This puts less load on the CPU but driver may hang!
hr: Ako je omogućeno VAAPI način prikazivanja je preferiran. To manje opterećuje CPU ali može doći do problema u radu s upravljačkim programom!

[ctx: #36434]
en: Allow hardware acceleration (MMAL)
hr: Dopusti hardversko ubrzanje (MMAL)

[ctx: #36435]
en: Use DVDPlayer for decoding of video files with MMAL acceleration.
hr: Koristi DVDPlayer za dekôdiranje video datoteka s MMAL ubrzanjem.

[ctx: #36500]
en: Stereoscopic 3D mode (current)
hr: Stereoskopski način 3D (trenutno)

[ctx: #36501]
en: Stereoscopic 3D mode
hr: Stereoskopski 3D način

[ctx: #36502]
en: Disabled
hr: Onemogućeno

[ctx: #36503]
en: Over/Under
hr: Iznad/Ispod

[ctx: #36504]
en: Side by side
hr: Usporedno

[ctx: #36505]
en: Anaglyph Red/Cyan
hr: Stereoskopska slika crveno/svjetloplavo

[ctx: #36506]
en: Anaglyph Green/Magenta
hr: Stereoskopska slika zeleno/ružičasto

[ctx: #36507]
en: Interlaced
hr: Raspletanje

[ctx: #36508]
en: Hardware Based
hr: Temeljeno hardverom

[ctx: #36509]
en: Monoscopic (2D)
hr: Monoskopski (2D)

[ctx: #36520]
en: Playback mode of stereoscopic 3D videos
hr: Način reprodukcije stereoskopskih 3D video snimaka

[ctx: #36521]
en: Ask me
hr: Pitaj me

[ctx: #36523]
en: Maximum sampling rate for spdif or sampling rate for fixed output configuration.
hr: Maksimalna frekvencija za SPDIF ili frekvencija za nepromjenjivo izlazno podešavanje.

[ctx: #36524]
en: Preferred mode
hr: Željeni način

[ctx: #36525]
en: Same as movie (autodetect)
hr: Isti kao film (automatski otkrij)

[ctx: #36526]
en: Disable stereoscopic 3D mode when playback ended
hr: Onemogući stereoskopski 3D način kada je reprodukcija zaustavljena

[ctx: #36527]
en: Select playback mode
hr: Odaberi način reprodukcije

[ctx: #36528]
en: Select stereoscopic 3D mode
hr: Odaberi stereoskopski 3D način

[ctx: #36531]
en: Select alternate mode...
hr: Odaberi alternativan način...

[ctx: #36532]
en: Same as movie
hr: Isti kao film

[ctx: #36533]
en: Select how audio is downmixed, for example from 5.1 to 2.0: [Enabled] maintains volume level of the original audio source however the dynamic range is compressed. [Disabled] maintains the dynamic range of the original audio source when downmixed however volume will be lower. Note - Dynamic range is the difference between the quietest and loudest sounds in an audio source. Enable this setting if movie dialogues are barely audible.
hr: Odaberite kako je zvuk spojen, npr. iz 5.1 u 2.0: [Onemogućeno] održava dinamički raspon izvornog zvučnog izvora kada je spojen, ipak glasnoća zvuka će biti tiša [Omogućeno] održava razinu glasnoće zvuka izvornog zvučnog izvora, ipak dinamički raspon je kompresiran. Napomena - Dinamički raspon je razlika između najtišeg i najglasnijeg zvuka u zvučnom izvoru. Omogućite ovu mogućnost ako se dijalog u filmu slabo čuje.

[ctx: #36534]
en: Specify additional libraries whose log messages are to be included in the log.
hr: Odredite dodatne knjižnice čiji će zapisi poruka biti uključeni u zapis.

[ctx: #36535]
en: Stereoscopic 3D mode of video
hr: Stereoskopski 3D način videa

[ctx: #36536]
en: Invert Stereoscopic 3D mode (flip eyes)
hr: Obrni Stereoskopski 3D način (obrnute oči)

[ctx: #36537]
en: Select in which mode stereoscopic 3D videos will be played. [Ask me] will show a dialog to select the desired mode for each playback. [Preferred mode] will use of the preferred mode specified in the 'System -> Video Hardware' section of the settings. [Monoscopic (2D)] will play the video in mono/2D. [Ignore] disables any stereoscopic 3D processing and handling
hr: Odaberite u kojemu načinu stereoskopske 3D video snimke će biti reproducirane. [Pitaj me] će prikazati dijalog za odabir željenog načina za svaku reprodukciju. [Željeni način] će koristiti željeni način određen u 'Sustav -> Video hardver' odjeljku postavki. [Monoskopski (2D)] će reproducirati video snimke u mono/2D. [Zanemari] onemogućava bilo kakavu stereoskopsku 3D obradu i rukovanje

[ctx: #36538]
en: [Enabled] Switch GUI (and some TVs) back to 2D mode when playback ended. [Disabled] GUI and TV will stay in stereoscopic 3D mode. For video playlists the stereoscopic 3D mode won't change between videos, not even for non stereoscopic ones.
hr: [Omogućeno] Prebacuje GUI (i neke Televizore) natrag u 2D način kada reprodukcija završi. [Onemogućeno] GUI i Televizori će ostati u stereoskopskom 3D načinu. U video popisima izvođenja stereoskopski 3D način se neće promijeniti između video snimaka, čak i za nestereoskopske video snimke.

[ctx: #36539]
en: Changes the stereoscopic 3D mode of the user interface.
hr: Promjena stereoskopskog 3D načina korisničkog sučelja.

[ctx: #36540]
en: The preferred mode in which stereoscopic 3D media such as videos should be played.
hr: Željeni način u kojemu bi stereoskopski 3D mediji poput video snimka trebali biti reproducirani.

[ctx: #36541]
en: Allows volume control from AirPlay clients.
hr: Dopusti kontrolu glasnoće zvuka s AirPlay klijenta.

[ctx: #36542]
en: Output to both analogue (headphones) and HDMI
hr: Izlaz na oboje, analogni (slušalice) i HDMI

[ctx: #36543]
en: Enable this to make dialogue louder compared to background sounds when downmixing multichannel audio
hr: Omogućite ovo da bi dijalog bio glasniji u odnosu na pozadinske zvukove pri spajanju višekanalnog zvuka

[ctx: #36544]
en: Enable hardware decoding of video files.
hr: Omogući hardversko dekôdiranje video datoteka.

[ctx: #36545]
en: Stereoscopic 3D depth of subtitles
hr: Stereoskopska 3D dubina podnaslova

[ctx: #36546]
en: Sets the visual depth of subtitles for stereoscopic 3D videos. The higher the value, the closer the subtitles will appear to the viewer.
hr: Postavite vizualnu dubinu podnaslova za 3D stereoskopske video snimke. Ako je veća vrijednost, podnaslovi će biti bliži gledatelju.

[ctx: #36547]
en: Use higher quality textures for covers and fanart (uses more memory)
hr: Koristi višu kvalitetu tekstura za slike omota (koristi više memorije)

[ctx: #36548]
en: Limits resolution of GUI to save memory. Does not affect video playback. Requires restart.
hr: Ograničava razlučivost grafičkog sučelja (GUI) u svrhu štednje memorije. Ne utječe na reprodukciju video snimaka. Potrebno ponovno pokretanje.

[ctx: #36549]
en: Use iOS8 compatible AirPlay support. If you have trouble with older iOS devices detecting Kodi as a valid target try switching this off. This option takes effect on the next restart of Kodi only!
hr: Koristi iOS8 kompatibilnu AirPlay podršku. Ako imate problema s otkrivanjem Kodija na starijim iOS uređajima kao valjane mete, pokušajte ovo isključiti. Ova mogućnost će biti primijenjena nakon ponovnog pokretanja Kodija!

[ctx: #36600]
en: Category containing the settings for how the music library is handled.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanja fonotekom.

[ctx: #36601]
en: Category containing settings for how music file lists are handled.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanjem popisima glazbenih datoteka.

[ctx: #36602]
en: Category containing settings for how the AirPlay service is handled.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanja AirPlay uslugom.

[ctx: #36603]
en: Category containing settings for how video output is handled.
hr: Kategorija sadrži sve postavke rukovanja video izlazom.

[ctx: #36900]
en: movie
hr: film

[ctx: #36901]
en: movies
hr: filmovi

[ctx: #36902]
en: TV show
hr: TV serija

[ctx: #36903]
en: TV shows
hr: TV serije

[ctx: #36904]
en: season
hr: sezona

[ctx: #36905]
en: seasons
hr: sezone

[ctx: #36906]
en: episode
hr: epizoda

[ctx: #36907]
en: episodes
hr: epizoda

[ctx: #36908]
en: musicvideo
hr: glazbeni spot

[ctx: #36909]
en: musicvideos
hr: glazbeni spotovi

[ctx: #36910]
en: set
hr: Postavi

[ctx: #36911]
en: sets
hr: Kolekcije

[ctx: #36912]
en: video
hr: video snimka

[ctx: #36913]
en: videos
hr: video snimke

[ctx: #36914]
en: music
hr: glazba

[ctx: #36915]
en: music
hr: glazba

[ctx: #36916]
en: artist
hr: izvođač

[ctx: #36917]
en: artists
hr: izvođači

[ctx: #36919]
en: albums
hr: albumi

[ctx: #36920]
en: song
hr: pjesma

[ctx: #36921]
en: songs
hr: pjesme

[ctx: #37000]
en: (Visually Impaired)
hr: (slabovidno)

[ctx: #37001]
en: (Directors Comments)
hr: (Komentari redatelja)

[ctx: #37002]
en: (Directors Comments 2)
hr: (Komentari redatelja 2)

[ctx: #37012]
en: (Forced)
hr: (Prisilno)

[ctx: #37013]
en: (Directors Comments)
hr: (Komentari redatelja)

[ctx: #37014]
en: Last used profile
hr: Posljednji korišteni profil

[ctx: #37015]
en: Browse Into
hr: Pregledajte

[ctx: #37016]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding E-AC3 streams.
hr: Odaberite ovu mogućnost ako je vaš prijemnik sposoban dekôdirati AC3 zvučne zapise.

[ctx: #37017]
en: Dual audio output
hr: Dvostruki zvučni izlaz

[ctx: #37018]
en: Boost centre channel when downmixing
hr: Pojačaj središnji kanal pri spajanju kanala zvuka

[ctx: #37020]
en: Enable higher colour depth artwork
hr: Omogući višu dubinu boja slika omota

[ctx: #37021]
en: Set GUI resolution limit
hr: Postavi ograničenje razlučivosti GUI sučelja

[ctx: #37022]
en: UPnP Player
hr: UPnP reproduktor

[ctx: #37023]
en: Do you wish to stop playback on the remote device?
hr: Želite li zaustaviti reprodukciju na udaljenom uređaju?

[ctx: #37024]
en: Select this if the audio out connection only supports multichannel audio as Dolby Digital 5.1, this allows multichannel audio such as AAC5.1 or FLAC5.1 to be listened to in 5.1 surround sound. Note - Not recommended on Pi as this requires a lot of CPU.
hr: Omogućite ovo samo ako povezivanje zvučnog izlaza podržava jedino višekanalni zvuk poput Dolby Digital 5.1, ovo omogućuje višekanalnom zvuku poput  AAC5.1 ili FLAC5.1 da bude slušan u 5.1 surround zvuku. Napomena - Nije preporučljivo na Pi-u jer zahtijeva puno CPU resursa.

[ctx: #37025]
en: Configure audio encoder settings such as quality and compression level
hr: Prilagodite postavke zvučnog enkôdera, razinu kvalitete i kompresije

[ctx: #37026]
en: Auto
hr: Automatski

[ctx: #37030]
en: Unlimited
hr: Neograničeno

[ctx: #37031]
en: Specifies how Blu-rays should be opened/played back. Disc menus are not fully supported yet and may cause problems.
hr: Odredite kako će se Blu-ray diskovi otvoriti/reproducirati. Izbornici diska još nisu u potpunosti podržani i mogu uzrokovati probleme.

[ctx: #38010]
en: GPU accelerated
hr: GPU ubrzano
