XBMC Main - en to bs translation catalogue (2117 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
bs: Programi

[ctx: #1]
en: Pictures
bs: Slike

[ctx: #2]
en: Music
bs: Muzika

[ctx: #3]
en: Videos
bs: Video

[ctx: #4]
en: TV-Guide
bs: TV vodič

[ctx: #5]
en: Settings
bs: Postavke

[ctx: #7]
en: File manager
bs: Datoteka

[ctx: #8]
en: Weather
bs: Vrijeme

[ctx: #9]
en: Kodi media center
bs: Kodi media centar

[ctx: #11]
en: Monday
bs: Ponedjeljak

[ctx: #12]
en: Tuesday
bs: Utorak

[ctx: #13]
en: Wednesday
bs: Srijeda

[ctx: #14]
en: Thursday
bs: Četvrtak

[ctx: #15]
en: Friday
bs: Petak

[ctx: #16]
en: Saturday
bs: Subota

[ctx: #17]
en: Sunday
bs: Nedjelja

[ctx: #21]
en: January
bs: januar

[ctx: #22]
en: February
bs: februar

[ctx: #23]
en: March
bs: mart

[ctx: #24]
en: April
bs: april

[ctx: #25]
en: May
bs: maj

[ctx: #26]
en: June
bs: juni

[ctx: #27]
en: July
bs: juli

[ctx: #28]
en: August
bs: august

[ctx: #29]
en: September
bs: septembar

[ctx: #30]
en: October
bs: oktobar

[ctx: #31]
en: November
bs: novembar

[ctx: #32]
en: December
bs: decembar

[ctx: #41]
en: Mon
bs: Pon

[ctx: #42]
en: Tue
bs: Uto

[ctx: #43]
en: Wed
bs: Sri

[ctx: #44]
en: Thu
bs: Čet

[ctx: #45]
en: Fri
bs: Pet

[ctx: #46]
en: Sat
bs: Sub

[ctx: #47]
en: Sun
bs: Ned

[ctx: #51]
en: Jan
bs: jan

[ctx: #52]
en: Feb
bs: feb

[ctx: #53]
en: Mar
bs: mar

[ctx: #54]
en: Apr
bs: apr

[ctx: #55]
en: May
bs: maj

[ctx: #56]
en: Jun
bs: jun

[ctx: #57]
en: Jul
bs: jul

[ctx: #58]
en: Aug
bs: aug

[ctx: #59]
en: Sep
bs: sep

[ctx: #60]
en: Oct
bs: okt

[ctx: #61]
en: Nov
bs: nov

[ctx: #62]
en: Dec
bs: dec

[ctx: #71]
en: N
bs: S

[ctx: #72]
en: NNE
bs: SSI

[ctx: #73]
en: NE
bs: SI

[ctx: #74]
en: ENE
bs: ISI

[ctx: #75]
en: E
bs: I

[ctx: #76]
en: ESE
bs: IJI

[ctx: #77]
en: SE
bs: JI

[ctx: #78]
en: SSE
bs: JJI

[ctx: #79]
en: S
bs: J

[ctx: #80]
en: SSW
bs: JJZ

[ctx: #81]
en: SW
bs: JZ

[ctx: #82]
en: WSW
bs: ZJZ

[ctx: #83]
en: W
bs: Z

[ctx: #84]
en: WNW
bs: ZSZ

[ctx: #85]
en: NW
bs: SZ

[ctx: #86]
en: NNW
bs: SSZ

[ctx: #88]
en: South
bs: Jug

[ctx: #89]
en: North
bs: Sjever

[ctx: #90]
en: West
bs: Zapad

[ctx: #91]
en: East
bs: Istok

[ctx: #92]
en: Variable
bs: Varijabla

[ctx: #98]
en: View: Auto
bs: Prikaz: Auto

[ctx: #99]
en: View: Auto big
bs: Prikaz: Auto-veliko

[ctx: #100]
en: View: Icons
bs: Prikaz: Ikone

[ctx: #101]
en: View: List
bs: Prikaz: Lista

[ctx: #102]
en: Scan
bs: Skeniraj

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
bs: Sortiraj po: Imenu

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
bs: Sortiraj po: Datumu

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
bs: Sortiraj po: Veličini

[ctx: #106]
en: No
bs: Ne

[ctx: #107]
en: Yes
bs: Da

[ctx: #108]
en: Slideshow
bs: Slajdovi

[ctx: #109]
en: Create thumbs
bs: Napravi omote

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
bs: Napravi sličice

[ctx: #111]
en: Shortcuts
bs: Prečice

[ctx: #112]
en: Paused
bs: Pauzirano

[ctx: #113]
en: Update failed
bs: Ažuriranje nije uspjelo

[ctx: #114]
en: Installation failed
bs: Instalacija nije uspjela

[ctx: #115]
en: Copy
bs: Kopiraj

[ctx: #116]
en: Move
bs: Premjesti

[ctx: #117]
en: Delete
bs: Izbriši

[ctx: #118]
en: Rename
bs: Preimenuj

[ctx: #119]
en: New folder
bs: Nova fascikla

[ctx: #120]
en: Confirm file copy
bs: Potvrdi kopiranje

[ctx: #121]
en: Confirm file move
bs: Potvrdi premještanje

[ctx: #123]
en: Copy these files?
bs: Kopiranje ovih datoteka?

[ctx: #124]
en: Move these files?
bs: Premještanje ovih datoteka?

[ctx: #125]
en: Delete these files? - Deleting files cannot be undone!
bs: Brisanje ovih datoteka? - Nakon brisanja, datoteke nije moguće povratiti!

[ctx: #127]
en: Objects
bs: Objekti

[ctx: #128]
en: General
bs: Generalno

[ctx: #129]
en: Slideshow
bs: Projekcija slajdova

[ctx: #130]
en: System info
bs: Podaci o sistemu

[ctx: #131]
en: Display
bs: Prikaz

[ctx: #132]
en: Albums
bs: Albumi

[ctx: #133]
en: Artists
bs: Izvođači

[ctx: #134]
en: Songs
bs: Pjesme

[ctx: #135]
en: Genres
bs: Žanrovi

[ctx: #136]
en: Playlists
bs: Reprodukcije

[ctx: #137]
en: Search
bs: Pretraži

[ctx: #138]
en: System Information
bs: Podaci o sistemu

[ctx: #139]
en: Temperatures:
bs: Temperature:

[ctx: #142]
en: Time:
bs: Vrijeme:

[ctx: #143]
en: Current:
bs: Trenutno:

[ctx: #144]
en: Build:
bs: Izdanje:

[ctx: #145]
en: Network:
bs: Mreža:

[ctx: #146]
en: Type:
bs: Tip:

[ctx: #147]
en: Static
bs: Statički

[ctx: #149]
en: MAC address
bs: MAC adresa

[ctx: #150]
en: IP address
bs: IP adresa

[ctx: #151]
en: Link:
bs: Veza:

[ctx: #152]
en: Half duplex
bs: Polu dupleks

[ctx: #153]
en: Full duplex
bs: Puni dupleks

[ctx: #154]
en: Storage
bs: Skladište

[ctx: #155]
en: Drive
bs: Uređaj

[ctx: #156]
en: Free
bs: Slobodno

[ctx: #158]
en: Free memory
bs: Slobodna memorija

[ctx: #159]
en: No link
bs: Nema vezu

[ctx: #160]
en: Free
bs: Slobodno

[ctx: #161]
en: Unavailable
bs: Nedostupno

[ctx: #162]
en: Tray open
bs: Vrata otvorena

[ctx: #163]
en: Reading
bs: Čitanje

[ctx: #164]
en: No disc
bs: Nema diska

[ctx: #165]
en: Disc present
bs: Disk je prepoznat

[ctx: #166]
en: Skin
bs: Maska

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
bs: Poništi rad datoteke

[ctx: #169]
en: Resolution
bs: Rezolucija

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate to match video
bs: Prilagodi brzinu osvježavanja monitora

[ctx: #172]
en: Release date
bs: Datum izdavanja

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
bs: Prikaži 4:3 video kao

[ctx: #175]
en: Moods
bs: Raspoloženja

[ctx: #176]
en: Styles
bs: Stilovi

[ctx: #179]
en: Song
bs: Pjesma

[ctx: #180]
en: Duration
bs: Trajanje

[ctx: #181]
en: Select album
bs: Izaberi album

[ctx: #182]
en: Tracks
bs: Numere

[ctx: #183]
en: Review
bs: Pregled

[ctx: #184]
en: Refresh
bs: Osvježi

[ctx: #185]
en: Searching album
bs: Pretraživanje albuma

[ctx: #186]
en: OK
bs: U redu

[ctx: #187]
en: No albums found!
bs: Nijedan album nije pronađen!

[ctx: #188]
en: Select all
bs: Izaberi sve

[ctx: #189]
en: Scanning media info
bs: Skeniranje informacija

[ctx: #190]
en: Save
bs: Sačuvaj

[ctx: #191]
en: Shuffle
bs: Miješanje

[ctx: #192]
en: Clear
bs: Poništi

[ctx: #193]
en: Scan
bs: Skeniraj

[ctx: #194]
en: Searching...
bs: Pretražuje...

[ctx: #195]
en: No info found!
bs: Nisu pronađene informacije!

[ctx: #196]
en: Select movie:
bs: Izaberi film:

[ctx: #197]
en: Querying %s info
bs: Zahtjevanje podataka o %s

[ctx: #198]
en: Loading movie details
bs: Učitavanje podataka o filmu

[ctx: #199]
en: Web interface
bs: Web interfejs

[ctx: #203]
en: Plot outline
bs: Kratak opis

[ctx: #205]
en: Votes
bs: Glasova

[ctx: #206]
en: Cast
bs: Uloge

[ctx: #207]
en: Plot
bs: Opis

[ctx: #208]
en: Play
bs: Pokreni

[ctx: #209]
en: Next
bs: Sljedeće

[ctx: #210]
en: Previous
bs: Prethodno

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
bs: Kalibriranje korisničkog interfejsa...

[ctx: #214]
en: Video calibration...
bs: Kalibracija slike...

[ctx: #215]
en: Soften
bs: Omekšano

[ctx: #216]
en: Zoom amount
bs: Nivo uvećanja

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
bs: Odnos pikselizacije

[ctx: #218]
en: DVD drive
bs: DVD uređaj

[ctx: #219]
en: Please insert disc
bs: Molimo, ubacite disk

[ctx: #220]
en: Remote share
bs: Udaljeno djeljenje

[ctx: #221]
en: Network is not connected
bs: Mreža nije povezana

[ctx: #222]
en: Cancel
bs: Otkaži

[ctx: #224]
en: Speed
bs: Brzina

[ctx: #225]
en: Vertical Shift
bs: Vertikalni Pomak

[ctx: #226]
en: Test patterns...
bs: Šablon za testiranje slike...

[ctx: #227]
en: Lookup audio CD track names from freedb.org
bs: Potraži imena pjesama, muzičkog CD-a, na freedb.org

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
bs: Izmješaj spisak pri učitavanju

[ctx: #229]
en: HDD spindown time
bs: Vrijeme usporenja HDD-a

[ctx: #230]
en: Video filters
bs: Video filteri

[ctx: #231]
en: None
bs: Ništa

[ctx: #232]
en: Point
bs: Tačka

[ctx: #233]
en: Linear
bs: Linearno

[ctx: #234]
en: Anisotropic
bs: Anizotropija

[ctx: #237]
en: Minification
bs: Umanjenje

[ctx: #238]
en: Magnification
bs: Uveličanje

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
bs: Poništi spisak po završetku

[ctx: #240]
en: Display Mode
bs: Način prikazivanja

[ctx: #241]
en: Full Screen #%d
bs: Puni ekran #%d

[ctx: #242]
en: Windowed
bs: Prozorski

[ctx: #243]
en: Refresh Rate
bs: Učestalost osvježavanja

[ctx: #244]
en: Full screen
bs: Puni ekran

[ctx: #245]
en: Sizing: (%i,%i)->(%i,%i) (Zoom x%2.2f) AR:%2.2f:1 (Pixels: %2.2f:1) (VShift: %2.2f)
bs: Dimenzije: (%i,%i)->(%i,%i) (Zoom x%2.2f) AR:%2.2f:1 (Piksela: %2.2f:1) (VShift: %2.2f)

[ctx: #247]
en: Scripts
bs: Skripte

[ctx: #248]
en: Language
bs: Jezik

[ctx: #249]
en: Music
bs: Muzika

[ctx: #251]
en: Select destination directory
bs: Izaberite odredišnu fasciklu

[ctx: #253]
en: Number of channels
bs: Broj kanala

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
bs: DTS podoban prijemnik

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
bs: Preuzimanje CD informacija

[ctx: #257]
en: Error
bs: Greška

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
bs: Omogući čitanje oznaka

[ctx: #259]
en: Opening
bs: Otvaranje

[ctx: #260]
en: Shoutcast
bs: Internet radio

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
bs: Čekanje na početak...

[ctx: #262]
en: Scripts output
bs: Izlazne skripte

[ctx: #263]
en: Allow control of Kodi via HTTP
bs: Dozvoli kontrolu Kodi putem HTTP

[ctx: #264]
en: Record
bs: Snimi

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
bs: Zaustavi snim.

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
bs: Složi po: Numeri

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
bs: Složi po: Vremenu

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
bs: Složi po: Naslovu

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
bs: Složi po: Izvođaču

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
bs: Složi po: Albumu

[ctx: #271]
en: Top 100
bs: Najboljih 100

[ctx: #272]
en: Top-Left overscan compensation
bs: Gornja lijeva ivica ekrana

[ctx: #273]
en: Bottom-Right overscan compensation
bs: Donja desna ivica ekrana

[ctx: #274]
en: Subtitle positioning
bs: Pozicioniranje titla

[ctx: #275]
en: Pixel ratio adjustment
bs: Prilagođavanje odnosa strana

[ctx: #276]
en: Adjust the arrow to change the amount of overscan
bs: Pomjerajte strelicu kako biste promjenili veličinu ekrana

[ctx: #277]
en: Adjust the bar to change the subtitles position
bs: Pomerajte liniju kako biste promenili poziciju titlova

[ctx: #278]
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
bs: Oblikujte pravougaonik tako da dobijete savršeni kvadrat

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
bs: Nije moguće učitati postavke

[ctx: #280]
en: Using default settings
bs: Korišćenje podrazumjevanih postavki

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
bs: Molimo, proverite XML datoteke

[ctx: #282]
en: Found %i items
bs: Pronađeno %i stavki

[ctx: #283]
en: Search results
bs: Rezultati pretrage

[ctx: #284]
en: No results found
bs: Bez rezultata

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
bs: Preferirani audio jezik

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
bs: Preferirani jezik titla

[ctx: #287]
en: Subtitles
bs: Titlovi

[ctx: #288]
en: Font
bs: Slova

[ctx: #289]
en: Size
bs: Velič.

[ctx: #290]
en: Dynamic range compression
bs: Dinamički opseg kompresije

[ctx: #292]
en: Audio
bs: Zvuk

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
bs: Potraži titlove

[ctx: #294]
en: Create bookmark
bs: Napravi obiljež.

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
bs: Poništi obiljež.

[ctx: #297]
en: Audio offset
bs: Pomjeraj zvuk u vremenu

[ctx: #298]
en: Bookmarks
bs: Obilježivači

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
bs: MP1 podoban prijemnik

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
bs: MP2 podoban prijemnik

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
bs: MP3 podoban prijemnik

[ctx: #303]
en: Delay
bs: Kašnjenje

[ctx: #304]
en: Language
bs: Jezik

[ctx: #305]
en: Enabled
bs: Omogućeno

[ctx: #306]
en: Non-interleaved
bs: Nestandardni

[ctx: #308]
en: Original stream's language
bs: Originalni jezik strimova

[ctx: #312]
en: (0=auto)
bs: (0=autom.)

[ctx: #313]
en: Cleaning database
bs: Čišćenje baze

[ctx: #314]
en: Preparing...
bs: Pripremanje...

[ctx: #315]
en: Database error
bs: Greška baze podataka

[ctx: #316]
en: Searching songs...
bs: Pretraživanje pjesama...

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
bs: Baza podataka je uspješno očišćena

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
bs: Čišćenje pjesama...

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
bs: Greška čišćenja pjesama

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
bs: Čišćenje izvođača...

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
bs: Greška čišćenja izvođača

[ctx: #322]
en: Cleaning genres...
bs: Čišćenje žanrova...

[ctx: #323]
en: Error cleaning genres
bs: Greška čišćenja žanrova

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
bs: Čišćenje putanja...

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
bs: Greška čišćenja putanja

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
bs: Čišćenje albuma...

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
bs: Greška čišćenja albuma

[ctx: #328]
en: Writing changes...
bs: Upisivanje promjena...

[ctx: #329]
en: Error writing changes
bs: Greška upisivanja promjena

[ctx: #330]
en: This may take some time...
bs: Ovo može potrajati neko vrijeme...

[ctx: #331]
en: Compressing database...
bs: Komprimiranje baze podataka...

[ctx: #332]
en: Error compressing database
bs: Greška komprimiranja baze podataka

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
bs: Želite li zaista da očistite biblioteku?

[ctx: #334]
en: Clean library...
bs: Čišćenje biblioteke...

[ctx: #335]
en: Start
bs: Pokreni

[ctx: #336]
en: Framerate conversion
bs: Konverzija brzine sličica

[ctx: #338]
en: Fixed
bs: Brzo

[ctx: #340]
en: Various artists
bs: Različiti izvođači

[ctx: #341]
en: Play disc
bs: Reprodukuj disk

[ctx: #342]
en: Movies
bs: Filmovi

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
bs: Prilagodi brzinu sličica

[ctx: #344]
en: Actors
bs: Glumci

[ctx: #345]
en: Year
bs: Godina

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
bs: DTS-HD sposoban reciver

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
bs: TrueHD sposoban reciver

[ctx: #350]
en: Programs
bs: Programi

[ctx: #351]
en: Off
bs: Isklj.

[ctx: #352]
en: Dim
bs: Zatamni

[ctx: #353]
en: Black
bs: Crno

[ctx: #354]
en: Matrix trails
bs: Matrix tragovi

[ctx: #355]
en: Screensaver time
bs: Vrijeme pokretanja čuvara ekrana

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
bs: Režim čuvara ekrana

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
bs: Funkcioniranje tajmera isključivanja

[ctx: #358]
en: All albums
bs: Svi albumi

[ctx: #359]
en: Recently added albums
bs: Nedavno dodani albumi

[ctx: #360]
en: Screensaver
bs: Čuvar ekrana

[ctx: #361]
en: R. Slideshow
bs: Nasum. rep. slaj.

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
bs: Nivo zatamljenja čuvara ekrana

[ctx: #363]
en: Sort by: File
bs: Složi po: Dato.

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
bs: Dolby Digital (AC3) sposoban reciver

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
bs: Složi po: Imenu

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
bs: Složi po: Godini

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
bs: Složi po: Popularnosti

[ctx: #369]
en: Title
bs: Naziv

[ctx: #370]
en: Thunderstorms
bs: grmljavina

[ctx: #371]
en: Partly
bs: djelimično

[ctx: #372]
en: Mostly
bs: uglavnom

[ctx: #373]
en: Sunny
bs: sunčano

[ctx: #374]
en: Cloudy
bs: oblačno

[ctx: #375]
en: Snow
bs: snijeg

[ctx: #376]
en: Rain
bs: kiša

[ctx: #377]
en: Light
bs: slab(a)

[ctx: #378]
en: AM
bs: ujutro

[ctx: #379]
en: PM
bs: popodne

[ctx: #380]
en: Showers
bs: pljuskovi

[ctx: #381]
en: Few
bs: nekoliko

[ctx: #382]
en: Scattered
bs: mjestimično

[ctx: #383]
en: Wind
bs: vjetrovito

[ctx: #384]
en: Strong
bs: izuzetno

[ctx: #385]
en: Fair
bs: umjereno

[ctx: #386]
en: Clear
bs: vedro

[ctx: #387]
en: Clouds
bs: oblačno

[ctx: #388]
en: Early
bs: rani

[ctx: #389]
en: Shower
bs: pljusak

[ctx: #390]
en: Flurries
bs: Susnježica

[ctx: #391]
en: Low
bs: nizak

[ctx: #392]
en: Medium
bs: umjeren

[ctx: #393]
en: High
bs: visok

[ctx: #394]
en: Fog
bs: magla

[ctx: #395]
en: Haze
bs: izmaglica

[ctx: #396]
en: Select location
bs: Izbor lokacije

[ctx: #397]
en: Refresh time
bs: Učestalost osvežavanja

[ctx: #398]
en: Temperature units
bs: Jedinice za temperaturu

[ctx: #399]
en: Speed units
bs: Jedinice za brzinu

[ctx: #400]
en: Weather
bs: Vijreme

[ctx: #401]
en: Temp
bs: Temper.

[ctx: #402]
en: Feels like
bs: Kao da je

[ctx: #403]
en: UV index
bs: UV indeks

[ctx: #404]
en: Wind
bs: Vjetar

[ctx: #405]
en: Dew point
bs: Tačka rose

[ctx: #406]
en: Humidity
bs: Vlažnost

[ctx: #409]
en: Defaults
bs: Podrazumjevano

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
bs: Pristupanje usluzi vrem. prognoze

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
bs: Preuzimanje prognoze za:

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
bs: Nije moguće preuzeti podatke o prognozi

[ctx: #413]
en: Manual
bs: Ručno

[ctx: #414]
en: No review for this album
bs: Ne postoji recenzija za ovaj album

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
bs: Preuzimanje...

[ctx: #416]
en: Not available
bs: Nije dostupno

[ctx: #417]
en: View: Big icons
bs: Prikaz: Velike ikone

[ctx: #418]
en: Low
bs: Min.

[ctx: #419]
en: High
bs: Maks.

[ctx: #422]
en: Delete album info
bs: Izbriši podatke o albumu

[ctx: #423]
en: Delete CD information
bs: Izbriši CD podatke

[ctx: #424]
en: Select
bs: Izaberi

[ctx: #425]
en: No album information found
bs: Nisu pronađeni podaci o albumu

[ctx: #426]
en: No CD information found
bs: Nisu pronađeni CD podaci

[ctx: #427]
en: Disc
bs: Disk

[ctx: #428]
en: Insert correct CD/DVD
bs: Umetnite ispravan CD/DVD

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
bs: Molimo, umetnite sljedeći CD/DVD

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
bs: Složi po: DVD#

[ctx: #431]
en: No cache
bs: Bez keša

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
bs: Ukloni film iz biblioteke

[ctx: #433]
en: Really remove '%s'?
bs: Zaista želite da uklonite „%s“?

[ctx: #434]
en: From %s at %i %s
bs: Od %s do %i %s

[ctx: #435]
en: No optical disc drive detected
bs: Optički drajv nije pronađen

[ctx: #436]
en: You need an optical disc drive to play this video
bs: Treba vam optički drajv da bi ste gledali ovaj video

[ctx: #437]
en: Removable disk
bs: Prenosivi disk

[ctx: #438]
en: Opening file
bs: Otvaranje datoteke

[ctx: #439]
en: Cache
bs: Keš

[ctx: #442]
en: Local network
bs: Lokalna mreža

[ctx: #445]
en: Audio
bs: Zvuk

[ctx: #447]
en: Autorun media
bs: Automatska reprod. medija

[ctx: #449]
en: Enabled
bs: Omogućeno

[ctx: #450]
en: Columns
bs: Kolone

[ctx: #451]
en: Row 1 address
bs: 1. red adrese

[ctx: #452]
en: Row 2 address
bs: 2. red adrese

[ctx: #453]
en: Row 3 address
bs: 3. red adrese

[ctx: #454]
en: Row 4 address
bs: 4. red adrese

[ctx: #455]
en: Rows
bs: Redovi

[ctx: #456]
en: Mode
bs: Režim

[ctx: #457]
en: Switch view
bs: Promjeni prikaz

[ctx: #459]
en: Subs
bs: Titlovi

[ctx: #460]
en: Audio stream
bs: Zvučni zapis

[ctx: #461]
en: [active]
bs: [aktivno]

[ctx: #462]
en: Subtitle
bs: Titl

[ctx: #463]
en: Backlight
bs: Pozadinsko osvjetljenje

[ctx: #464]
en: Brightness
bs: Svjetlina

[ctx: #465]
en: Contrast
bs: Kontrast

[ctx: #466]
en: Gamma
bs: Opseg boje

[ctx: #467]
en: Type
bs: Tip

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
bs: Pomjerajte liniju da biste promenili OSD poziciju

[ctx: #469]
en: OSD position
bs: OSD pozicija

[ctx: #470]
en: Credits
bs: Zasluge

[ctx: #474]
en: Off
bs: Isklj.

[ctx: #475]
en: Music only
bs: Samo muzika

[ctx: #476]
en: Music & video
bs: Muzika i video

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
bs: Nije moguće učitati spisak za reprodukciju

[ctx: #479]
en: Skin & language
bs: Maska i jezik

[ctx: #480]
en: Appearance
bs: Prikazivanje

[ctx: #481]
en: Audio options
bs: Opcije zvuka

[ctx: #482]
en: About Kodi
bs: O sistemu Kodi

[ctx: #485]
en: Delete album
bs: Izbriši album

[ctx: #486]
en: Repeat
bs: Ponovi

[ctx: #487]
en: Repeat one
bs: Ponovi jednom

[ctx: #488]
en: Repeat folder
bs: Ponovi fasciklu

[ctx: #489]
en: Play the next song automatically
bs: Automatski reprodukuj sljedeću pjesmu

[ctx: #491]
en: - Use big icons
bs: - Koristi velike ikone

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
bs: Promjeni veličinu za VobSubs

[ctx: #493]
en: Advanced options (Experts Only!)
bs: Napredne opcije (samo za stručnjake!)

[ctx: #494]
en: Overall audio headroom
bs: Sveobuhvatan zvučni slobodan prostor

[ctx: #495]
en: Upsample videos to GUI resolution
bs: Poistovjeti video i GUI rezoluciju

[ctx: #496]
en: Calibration
bs: Kalibracija

[ctx: #497]
en: Show file extensions
bs: Prikaži tipove datoteka

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
bs: Složi po: Tipu

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
bs: Nije moguće povezivanje i pretraga mrežne usluge

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
bs: Neuspešno preuzimanje podataka o albumu

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
bs: Traženje naziva albuma...

[ctx: #502]
en: Open
bs: Otvori

[ctx: #503]
en: Busy
bs: Zauzeto

[ctx: #504]
en: Empty
bs: Prazno

[ctx: #505]
en: Loading media info from files...
bs: Učitavanje podataka o mediju iz datoteka...

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
bs: Složi po: Upotrebi

[ctx: #511]
en: Enable video mode switching
bs: Omogući promjenu režima videa

[ctx: #512]
en: Startup window
bs: Startni ekran

[ctx: #513]
en: Home window
bs: Početni ekran

[ctx: #514]
en: Manual settings
bs: Ručne postavke

[ctx: #515]
en: Genre
bs: Žanr

[ctx: #517]
en: Recently played albums
bs: Nedavno reprodukovani albumi

[ctx: #518]
en: Launch
bs: Pokreni

[ctx: #519]
en: Launch in...
bs: Pokreni u...

[ctx: #521]
en: Compilations
bs: Kompilacije

[ctx: #522]
en: Remove source
bs: Ukloni izvor

[ctx: #523]
en: Switch media
bs: Promjeni medij

[ctx: #524]
en: Select playlist
bs: Izaberite spisak za reprodukciju

[ctx: #525]
en: New playlist...
bs: Novi spisak za reprodukciju...

[ctx: #526]
en: Add to playlist
bs: Dodaj u spisak za reprodukciju

[ctx: #527]
en: Manually add to library
bs: Ručno dodajte u biblioteku

[ctx: #528]
en: Enter title
bs: Unesite naslov

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
bs: Greška: Dupliran naslov

[ctx: #530]
en: Select genre
bs: Izaberite žanr

[ctx: #531]
en: New genre
bs: Novi žanr

[ctx: #532]
en: Manual addition
bs: Ručno dodavanje

[ctx: #533]
en: Enter genre
bs: Unesite žanr

[ctx: #534]
en: View: %s
bs: Prikaz: %s

[ctx: #535]
en: List
bs: Spisak

[ctx: #536]
en: Icons
bs: Ikone

[ctx: #537]
en: Big list
bs: Vel. spis.

[ctx: #538]
en: Big icons
bs: Vel. ikone

[ctx: #539]
en: Wide
bs: Široki

[ctx: #540]
en: Big wide
bs: Veoma široki

[ctx: #541]
en: Album icons
bs: Ikone albuma

[ctx: #542]
en: DVD icons
bs: DVD ikone

[ctx: #544]
en: Media info
bs: Podaci o mediju

[ctx: #545]
en: Audio output device
bs: Zvučni izlazni uređaj

[ctx: #546]
en: Passthrough output device
bs: Prolazni izlazni uređaj

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
bs: Ovaj izvođač nema popunjenu biografiju

[ctx: #548]
en: Downmix multichannel audio to stereo
bs: Pretvori višekanalni zvuk u stereo

[ctx: #550]
en: Sort by: %s
bs: Složi po: %s

[ctx: #551]
en: Name
bs: Ime

[ctx: #552]
en: Date
bs: Datum

[ctx: #553]
en: Size
bs: Velič.

[ctx: #554]
en: Track
bs: Numera

[ctx: #555]
en: Time
bs: Trajanje

[ctx: #556]
en: Title
bs: Naslov

[ctx: #557]
en: Artist
bs: Izvođač

[ctx: #559]
en: Playlist
bs: Spisak za rep.

[ctx: #561]
en: File
bs: Datote.

[ctx: #562]
en: Year
bs: Godina

[ctx: #563]
en: Rating
bs: Ocjena

[ctx: #564]
en: Type
bs: Tip

[ctx: #565]
en: Usage
bs: Koriš.

[ctx: #566]
en: Album artist
bs: Izvođač na albumu

[ctx: #567]
en: Play count
bs: Broj reprodukcija

[ctx: #568]
en: Last played
bs: Poslednja reprodukcija

[ctx: #569]
en: Comment
bs: Komentar

[ctx: #570]
en: Date added
bs: Datum dodavanja

[ctx: #571]
en: Default
bs: Podrazumjevano

[ctx: #573]
en: Path
bs: Putanja

[ctx: #574]
en: Country
bs: Država

[ctx: #575]
en: In progress
bs: u toku

[ctx: #576]
en: Times played
bs: Reprodukovan

[ctx: #577]
en: Date Taken
bs: Uzeto

[ctx: #580]
en: Sort direction
bs: Smer slaganja

[ctx: #581]
en: Sort method
bs: Način slaganja

[ctx: #582]
en: View mode
bs: Režim prikaza

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
bs: Zapamti prikaze različitih fascikli

[ctx: #584]
en: Ascending
bs: Uzlazno

[ctx: #585]
en: Descending
bs: Silazno

[ctx: #586]
en: Edit playlist
bs: Uredi spisak za rep.

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
bs: Otkaži režim žurke

[ctx: #589]
en: Party mode
bs: Režim žurke

[ctx: #590]
en: Random
bs: Nasumično

[ctx: #591]
en: Off
bs: Isklj.

[ctx: #592]
en: One
bs: Jednom

[ctx: #593]
en: All
bs: Sve

[ctx: #594]
en: Off
bs: Isklj.

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
bs: Ponovi: Isklj.

[ctx: #596]
en: Repeat: One
bs: Ponovi: Jednom

[ctx: #597]
en: Repeat: All
bs: Ponovi: Sve

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
bs: Ripuj muzički CD

[ctx: #601]
en: Medium
bs: Srednje

[ctx: #602]
en: Standard
bs: Uobičajeno

[ctx: #603]
en: Extreme
bs: Ekstremno

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
bs: Nepromjenljiva brzina

[ctx: #605]
en: Ripping...
bs: Ripovanje...

[ctx: #607]
en: To:
bs: Za:

[ctx: #608]
en: Could not rip CD or track
bs: Nije moguće ripovati CD ili numeru

[ctx: #609]
en: CDDARipPath is not set.
bs: CDDARipPath nije postavljen.

[ctx: #610]
en: Rip audio track
bs: Ripuj muzičku numeru

[ctx: #611]
en: Enter number
bs: Unesite broj

[ctx: #620]
en: Audio CDs
bs: Muzički CD-ovi

[ctx: #621]
en: Encoder
bs: Koder

[ctx: #622]
en: Quality
bs: Kvalitet

[ctx: #623]
en: Bitrate
bs: Brzina protoka

[ctx: #624]
en: Include track number
bs: Uključi broj numere

[ctx: #625]
en: All songs of
bs: Sve pjesme od

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
bs: TV programi u toku

[ctx: #629]
en: View mode
bs: Režim prikaza

[ctx: #630]
en: Normal
bs: Normalan

[ctx: #631]
en: Zoom
bs: Uveličan

[ctx: #632]
en: Stretch 4:3
bs: Razvučeno 4:3

[ctx: #633]
en: Wide Zoom
bs: Razvučeno 14:9

[ctx: #634]
en: Stretch 16:9
bs: Razvučeno 16:9

[ctx: #635]
en: Original Size
bs: Prvobitna veličina

[ctx: #636]
en: Custom
bs: Prilagođeno

[ctx: #639]
en: Use track levels
bs: Koristi na nivou numere

[ctx: #640]
en: Use album levels
bs: Koristi na nivou albuma

[ctx: #644]
en: Crop black bars
bs: Isjeci crne trake

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
bs: Potrebno je raspakivanje velike datoteke. Nastaviti?

[ctx: #646]
en: Remove from library
bs: Ukloni iz biblioteke

[ctx: #647]
en: Export video library
bs: Izvezi biblioteku filmova

[ctx: #648]
en: Import video library
bs: Uvezi biblioteku filmova

[ctx: #649]
en: Importing
bs: Uvoz je u toku

[ctx: #650]
en: Exporting
bs: Izvoz je u toku

[ctx: #651]
en: Browse for library
bs: Potraži biblioteku

[ctx: #652]
en: Years
bs: Godina

[ctx: #653]
en: Update library
bs: Ažuriraj biblioteku

[ctx: #654]
en: Show debug info
bs: Prikaži pod. o ukla. grešaka

[ctx: #655]
en: Browse for executable
bs: Potraži izvršne datoteke

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
bs: Potraži spisak za reprodukciju

[ctx: #657]
en: Browse for folder
bs: Potraži fasciklu

[ctx: #658]
en: Song information
bs: Podaci o pjesmi

[ctx: #659]
en: Non-linear stretch
bs: Nelinearno istezanje

[ctx: #660]
en: Volume amplification
bs: Pojačavanje zvuka

[ctx: #661]
en: Choose export folder
bs: Izaberite izlaznu fasciklu

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
bs: Ova datoteka više nije dostupna.

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
bs: Želite li ovo da uklonite iz biblioteke?

[ctx: #664]
en: Browse for Script
bs: Potraži skriptu

[ctx: #665]
en: Compression level
bs: Nivo kompresije

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
bs: Čišćenje biblioteke

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
bs: Uklanjanje starih pjesama iz biblioteke

[ctx: #702]
en: This path has been scanned before
bs: Ova putanja je već analizirana

[ctx: #705]
en: Network
bs: Mreža

[ctx: #708]
en: Use an HTTP proxy server to access the internet
bs: Koristi posrednički HTTP server za pristup Internetu

[ctx: #711]
en: Internet Protocol (IP)
bs: Internet protokol (IP)

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
bs: Odredili ste neispravan priključak. Vrijednost mora biti između 1 i 65535.

[ctx: #713]
en: HTTP proxy
bs: HTTP posrednik

[ctx: #715]
en: Assignment
bs: Zadatak

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
bs: Automatski (DHCP)

[ctx: #717]
en: Manual (Static)
bs: Ručno (statička)

[ctx: #719]
en: IP address
bs: IP adresa

[ctx: #721]
en: Default gateway
bs: Standardni gateway

[ctx: #723]
en: Save & restart
bs: Sačuvaj i ponovo pokreni

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
bs: Odredili ste neispravnu adresu. Vrijednost mora biti AAA.BBB.CCC.DDD

[ctx: #725]
en: with numbers between 0 and 255.
bs: sa brojevima između 0 i 255.

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
bs: Promjene nisu sačuvane. Nastaviti bez čuvanja?

[ctx: #730]
en: Port
bs: Priključak

[ctx: #732]
en: Save & apply
bs: Sačuvaj i primjeni

[ctx: #733]
en: Password
bs: Lozinka

[ctx: #734]
en: No pass
bs: Bez lozinke

[ctx: #735]
en: Character set
bs: Skup znakova

[ctx: #736]
en: Style
bs: Stil

[ctx: #737]
en: Colour
bs: Boja

[ctx: #738]
en: Normal
bs: Normalan

[ctx: #739]
en: Bold
bs: Podebljan

[ctx: #740]
en: Italics
bs: Kurziv

[ctx: #741]
en: Bold italics
bs: Podebljani kurziv

[ctx: #742]
en: White
bs: Bijela

[ctx: #743]
en: Yellow
bs: Žuta

[ctx: #744]
en: Files
bs: Datoteke

[ctx: #745]
en: No scanned information for this view
bs: Nema analiziranih podataka za ovaj prikaz

[ctx: #746]
en: Please turn off library mode
bs: Molimo, isključite režim biblioteke

[ctx: #747]
en: Error loading image
bs: Greška učitavanja slike

[ctx: #748]
en: Edit path
bs: Uredi putanju

[ctx: #749]
en: Mirror image
bs: Kopija slike

[ctx: #750]
en: Are you sure?
bs: Da li ste sigurni?

[ctx: #751]
en: Removing source
bs: Uklanjanje izvora

[ctx: #754]
en: Add program link
bs: Dodaj vezu ka programu

[ctx: #755]
en: Edit program path
bs: Uredi putanju programa

[ctx: #756]
en: Edit program name
bs: Uredi ime programa

[ctx: #757]
en: Edit path depth
bs: Uredi dubinu putanje

[ctx: #759]
en: View: Big list
bs: Prikaz: Vel. spisak

[ctx: #760]
en: Yellow
bs: Žuta

[ctx: #761]
en: White
bs: Bijela

[ctx: #762]
en: Blue
bs: Plava

[ctx: #763]
en: Bright green
bs: Svjetlo zelena

[ctx: #764]
en: Yellow green
bs: Žutozelena

[ctx: #765]
en: Cyan
bs: Azurno plava

[ctx: #766]
en: Light grey
bs: Svjetlo siva

[ctx: #767]
en: Grey
bs: Siva

[ctx: #770]
en: Error %i: share not available
bs: Greška %i: dijeljenje nije dostupno

[ctx: #772]
en: Audio output
bs: Zvučni izlaz

[ctx: #773]
en: Seeking
bs: Pozicioniranje

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
bs: Fascikla reprod. slajdova

[ctx: #775]
en: Network interface
bs: Mrežni interfejs

[ctx: #776]
en: Wireless network name (ESSID)
bs: Ime bežične mreže (ESSID)

[ctx: #777]
en: Wireless password
bs: Bežična lozinka

[ctx: #778]
en: Wireless security
bs: Bežična zaštita

[ctx: #779]
en: Save and apply network interface settings
bs: Sačuvaj i primjeni postavke mrežnog intrefejsa

[ctx: #780]
en: No encryption
bs: Bez zaštite

[ctx: #784]
en: Applying network interface settings. Please wait.
bs: Primjenjivanje postavki mrežnog interfejsa. Molimo sačekajte.

[ctx: #785]
en: Network interface restarted successfully.
bs: Uspješno je obavljeno ponovno pokretanje mrežnog interfejsa.

[ctx: #786]
en: Network interface did not start successfully.
bs: Nije uspjelo pokretanje mrežnog interfejsa.

[ctx: #787]
en: Interface disabled
bs: Interfejs je onemogućen

[ctx: #788]
en: Network interface disabled successfully.
bs: Uspješno je onemogućen mrežni interfejs.

[ctx: #789]
en: Wireless network name (ESSID)
bs: Ime bežične mreže (ESSID)

[ctx: #790]
en: Remote control
bs: Daljinsko upravljanje

[ctx: #791]
en: Allow programs on this system to control Kodi
bs: Dozvoli programima na ovom sistemu da upravljaju Kodi-om

[ctx: #792]
en: Port
bs: Priključak

[ctx: #793]
en: Port range
bs: Opseg priključaka

[ctx: #794]
en: Allow programs on other systems to control Kodi
bs: Dozvoli programima sa drugih sistema da upravljaju Kodi-om

[ctx: #795]
en: Initial repeat delay (ms)
bs: Inicijalno kašnjenje ponavljanja (ms)

[ctx: #796]
en: Continuous repeat delay (ms)
bs: Neprekidno kašnjenje ponavljanja (ms)

[ctx: #797]
en: Maximum number of clients
bs: Maksimalan broj klijenata

[ctx: #798]
en: Internet access
bs: Pristup Internetu

[ctx: #799]
en: Library Update
bs: Ažuriranje biblioteke

[ctx: #800]
en: Music library needs to rescan tags from files.
bs: Muzička biblioteka mora da skenira informaciju iz datoteke.

[ctx: #801]
en: Would you like to scan now?
bs: Želis li skenirati sada?

[ctx: #850]
en: Invalid port number entered
bs: Uneli ste pogrešan broj priključka

[ctx: #851]
en: Valid port range is 1-65535
bs: Ispravan opseg priključaka je od 1 do 65535

[ctx: #852]
en: Valid port range is 1024-65535
bs: Ispravan opseg priključaka je od 1024 do 65535

[ctx: #997]
en: Add Pictures...
bs: Dodaj slike...

[ctx: #998]
en: Add Music...
bs: Dodaj Muziku...

[ctx: #999]
en: Add Videos...
bs: Dodaj Video...

[ctx: #1000]
en: Preview
bs: Pregled

[ctx: #1001]
en: Unable to connect
bs: Nije moguće povezivanje

[ctx: #1002]
en: Kodi was unable to connect to the network location.
bs: Kodi nije uspeo da se poveže na mrežnu lokaciju.

[ctx: #1003]
en: This could be due to the network not being connected.
bs: Razlog ovome može biti da mreža nije povezana.

[ctx: #1004]
en: Would you like to add it anyway?
bs: Da li i dalje želite da je dodate?

[ctx: #1006]
en: IP address
bs: IP adresa

[ctx: #1007]
en: Add network location
bs: Dodaj mrežnu lokaciju

[ctx: #1008]
en: Protocol
bs: Protokol

[ctx: #1009]
en: Server address
bs: Adresa servera

[ctx: #1010]
en: Server name
bs: Ime servera

[ctx: #1011]
en: Remote path
bs: Udaljena putanja

[ctx: #1012]
en: Shared folder
bs: Dijeljena fascikla

[ctx: #1013]
en: Port
bs: Priključak

[ctx: #1014]
en: Username
bs: Korisničko ime

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
bs: Potraži mrežni server

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
bs: Unesite mrežnu adresu servera

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
bs: Unesite putanju na serveru

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
bs: Unesite broj priključka

[ctx: #1019]
en: Enter the username
bs: Unesite korisničko ime

[ctx: #1020]
en: Add %s source
bs: Dodaj %s izvor

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
bs: Unesite putanje ili potražite lokacije medija.

[ctx: #1022]
en: Enter a name for this media Source.
bs: Unesite ime za ovaj izvor medija.

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
bs: Potraži novo dijeljenje

[ctx: #1024]
en: Browse
bs: Potraži

[ctx: #1025]
en: Could not retrieve directory information.
bs: Nije moguće preuzeti podatke direktorijuma.

[ctx: #1026]
en: Add source
bs: Dodaj izvor

[ctx: #1027]
en: Edit source
bs: Uredi izvor

[ctx: #1028]
en: Edit %s source
bs: Uredi %s izvor

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
bs: Unesi novu oznaku

[ctx: #1030]
en: Browse for image
bs: Potraži sliku

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
bs: Potraži fasciklu sa slikama

[ctx: #1032]
en: Add network location...
bs: Dodaj mrežnu lokaciju...

[ctx: #1033]
en: Browse for file
bs: Potraži datoteku

[ctx: #1034]
en: Submenu
bs: Podmeni

[ctx: #1035]
en: Enable submenu buttons
bs: Omogući tastere podmenija

[ctx: #1036]
en: Favourites
bs: Omiljeno

[ctx: #1037]
en: Video Add-ons
bs: Dodaci za video

[ctx: #1038]
en: Music Add-ons
bs: Dodaci za muziku

[ctx: #1039]
en: Picture Add-ons
bs: Dodaci za sliku

[ctx: #1040]
en: Loading directory
bs: Učitavanje direktorijuma

[ctx: #1041]
en: Retrieved %i items
bs: Primljeno %i stavki

[ctx: #1042]
en: Retrieved %i of %i items
bs: Primljeno %i od %i stavki

[ctx: #1043]
en: Program Add-ons
bs: Dodaci za program

[ctx: #1045]
en: Add-on settings
bs: Postavke dodatka

[ctx: #1046]
en: Access points
bs: Pristupna tačka

[ctx: #1047]
en: Other...
bs: Ostalo...

[ctx: #1048]
en: Username
bs: Korisničko ime

[ctx: #1049]
en: Script settings
bs: Postavke skripte

[ctx: #1050]
en: Singles
bs: Pojedinačni

[ctx: #1051]
en: Enter web address
bs: Unesite internet adresu

[ctx: #1180]
en: Proxy type
bs: Vrsta proksija

[ctx: #1200]
en: SMB client
bs: SMB klijent

[ctx: #1202]
en: Workgroup
bs: Radna grupa

[ctx: #1203]
en: Default username
bs: Podrazumjevano korisničko ime

[ctx: #1204]
en: Default password
bs: Podrazumjevana lozinka

[ctx: #1208]
en: Mount SMB shares
bs: Podigni SMB deljenja

[ctx: #1210]
en: Remove
bs: Ukloni

[ctx: #1211]
en: Music
bs: Muzika

[ctx: #1212]
en: Video
bs: Filmovi

[ctx: #1213]
en: Pictures
bs: Slike

[ctx: #1214]
en: Files
bs: Datoteke

[ctx: #1215]
en: Music & video
bs: Muzika i filmovi

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
bs: Muzika i slike

[ctx: #1217]
en: Music & files
bs: Muzika i datoteke

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
bs: Filmovi i slike

[ctx: #1219]
en: Video & files
bs: Filmovi i datoteke

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
bs: Slike i datoteke

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
bs: Muzika, filmovi i slike

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
bs: Muzika, filmovi, slike i datoteke

[ctx: #1223]
en: Disabled
bs: Onemogućeno

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
bs: Datoteke, muzika i filmovi

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
bs: Datoteke, slike i muzika

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
bs: Datoteke, slike i filmovi

[ctx: #1229]
en: Music & programs
bs: Muzika i programi

[ctx: #1230]
en: Video & programs
bs: Filmovi i programi

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
bs: Slike i programi

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
bs: Muzika, filmovi, slike i programi

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
bs: Programi, filmovi i muzika

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
bs: Programi, slike i muzika

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
bs: Programi, slike i filmovi

[ctx: #1260]
en: Announce these services to other systems via Zeroconf
bs: Oglasi ove usluge ostalim sistemima putem Zeroconf

[ctx: #1270]
en: Allow Kodi to receive AirPlay content
bs: Dopusti Kodi da primi AirPlay sadržaj

[ctx: #1271]
en: Device name
bs: Ime uređaja

[ctx: #1272]
en: Use password protection
bs: Koristi zaštitu sa lozinkom

[ctx: #1300]
en: Custom audio device
bs: Prilagođen zvučni uređaj

[ctx: #1301]
en: Custom passthrough device
bs: Prilagođen prolazni uređaj

[ctx: #1381]
en: Extreme
bs: Ekstremno

[ctx: #1382]
en: Whirls
bs: Virovi

[ctx: #1389]
en: Windy
bs: Vjetrovito

[ctx: #1390]
en: Settings
bs: Postavke

[ctx: #1396]
en: Drifting
bs: klizavo

[ctx: #1397]
en: and
bs: i

[ctx: #1398]
en: Freezing
bs: poledica

[ctx: #1399]
en: Late
bs: zakašnjeli

[ctx: #1400]
en: Isolated
bs: izolovani

[ctx: #1401]
en: Thundershowers
bs: pljuskovi sa grmljavinom

[ctx: #1402]
en: Thunder
bs: grmljavina

[ctx: #1403]
en: Sun
bs: sunčano

[ctx: #1404]
en: Heavy
bs: jak(a)

[ctx: #1405]
en: in
bs: u

[ctx: #1407]
en: Vicinity
bs: blizini

[ctx: #1408]
en: Ice
bs: led

[ctx: #1409]
en: Crystals
bs: kristali

[ctx: #1410]
en: Calm
bs: blago

[ctx: #1411]
en: with
bs: sa

[ctx: #1412]
en: windy
bs: vjetrovito

[ctx: #1413]
en: Patches
bs: Zakrpe

[ctx: #1414]
en: Thunderstorm
bs: oluja

[ctx: #1415]
en: Drizzle
bs: rosulja kupusarka

[ctx: #1416]
en: Foggy
bs: maglovito

[ctx: #1417]
en: Grains
bs: grad

[ctx: #1418]
en: Thunderstorms
bs: grmljavina

[ctx: #1419]
en: Shallow
bs: Plitak

[ctx: #1420]
en: Moderate
bs: Umjeren

[ctx: #1421]
en: Very High
bs: Veoma Visok

[ctx: #1422]
en: Windy
bs: Vjetrovito

[ctx: #1423]
en: Mist
bs: Magla

[ctx: #1424]
en: Overcast
bs: Oblačno

[ctx: #1425]
en: Pellets
bs: Kuglica

[ctx: #1426]
en: Hail
bs: Grad

[ctx: #1427]
en: Smoke
bs: Dim

[ctx: #1428]
en: Volcanic
bs: Vulkanski

[ctx: #1429]
en: Ash
bs: Pepeo

[ctx: #1430]
en: Widespread
bs: Rasprostranjen

[ctx: #1431]
en: Dust
bs: Prašina

[ctx: #1432]
en: Sand
bs: Pijesak

[ctx: #1433]
en: Spray
bs: Sprej

[ctx: #1434]
en: Whirls
bs: Virovi

[ctx: #1435]
en: Sandstorm
bs: Pješčana oluja

[ctx: #1436]
en: Blowing
bs: Duvanje

[ctx: #1437]
en: Pellet
bs: Kuglice

[ctx: #1438]
en: Small
bs: Malo

[ctx: #1439]
en: and
bs: i

[ctx: #1440]
en: Sleet
bs: Susnježica

[ctx: #1441]
en: with
bs: sa

[ctx: #1442]
en: Chance
bs: Šansa

[ctx: #1443]
en: of
bs: od

[ctx: #1444]
en: Funnel
bs: Lijevak

[ctx: #1445]
en: Cloud
bs: Oblak

[ctx: #1446]
en: Unknown
bs: Nepoznato

[ctx: #1447]
en: Squals
bs: Oluje

[ctx: #1448]
en: Precipitation
bs: Obilne padavine

[ctx: #1449]
en: Partial
bs: Djelimično

[ctx: #1450]
en: Put display to sleep when idle
bs: Postavi ekran „na spavanje“, kada se ne koristi

[ctx: #2050]
en: Runtime
bs: Trajanje

[ctx: #2080]
en: Empty list
bs: Prazna lista

[ctx: #2081]
en: Went back to parent list because the active list has been emptied
bs: Vratio se nazad na matičnu listu jer je aktivna lista prazna

[ctx: #2100]
en: Script failed! : %s
bs: Skripta je „pukla“! : %s

[ctx: #2101]
en: Newer version needed - See log
bs: Potrebna novija verzija - Pogledaj log

[ctx: #10000]
en: Home
bs: Početna strana

[ctx: #10001]
en: Programs
bs: Programi

[ctx: #10002]
en: Pictures
bs: Slike

[ctx: #10003]
en: File manager
bs: Upr. datotekama

[ctx: #10004]
en: Settings
bs: Postavke

[ctx: #10005]
en: Music
bs: Muzika

[ctx: #10006]
en: Videos
bs: Filmovi

[ctx: #10007]
en: System information
bs: Podaci o sistemu

[ctx: #10008]
en: Settings - General
bs: Postavke - Opšte

[ctx: #10009]
en: Settings - Screen
bs: Postavke - Ekran

[ctx: #10010]
en: Settings - Appearance - GUI Calibration
bs: Postavke - Izgled - GUI kalibracija

[ctx: #10011]
en: Settings - Videos - Screen Calibration
bs: Postavke - Filmovi - Kalibracija ekrana

[ctx: #10012]
en: Settings - Pictures
bs: Postavke - Slike

[ctx: #10013]
en: Settings - Programs
bs: Postavke - Programi

[ctx: #10014]
en: Settings - Weather
bs: Postavke - Vremenska prognoza

[ctx: #10015]
en: Settings - Music
bs: Postavke - Muzika

[ctx: #10016]
en: Settings - System
bs: Postavke - Sistem

[ctx: #10017]
en: Settings - Videos
bs: Postavke - Filmovi

[ctx: #10018]
en: Settings - Network
bs: Postavke - Mreža

[ctx: #10019]
en: Settings - Appearance
bs: Postavke - Izgled

[ctx: #10020]
en: Scripts
bs: Skripte

[ctx: #10021]
en: Web Browser
bs: Čitač internet strana

[ctx: #10025]
en: Videos
bs: Filmovi

[ctx: #10028]
en: Videos/Playlist
bs: Filmovi/Spisak za rep.

[ctx: #10029]
en: Login screen
bs: Ekran za prijavu

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
bs: Postavke - Profili

[ctx: #10035]
en: Reset
bs: Resetuj

[ctx: #10037]
en: Standard
bs: Uobičajeno

[ctx: #10042]
en: Are you sure you want to reset the settings in this category?
bs: Jeste li sigurni da želite resetovati postavke u ovoj kategoriji?

[ctx: #10043]
en: Help
bs: Pomoć

[ctx: #10044]
en: No help available
bs: Pomoć nije dostupna

[ctx: #10126]
en: File browser
bs: Preglednik datoteke

[ctx: #10128]
en: Network setup
bs: Podešavanje mreže

[ctx: #10129]
en: Media source
bs: Izvor medije

[ctx: #10130]
en: Profile settings
bs: Podešavanje profila

[ctx: #10131]
en: Lock settings
bs: Zaključaj postavke

[ctx: #10132]
en: Content settings
bs: Podešavanje sadržaja

[ctx: #10134]
en: Favourites
bs: Omiljeno

[ctx: #10135]
en: Songs/Info
bs: Pjesme/Info

[ctx: #10136]
en: Smart playlist editor
bs: Editor pametne-plejliste

[ctx: #10137]
en: Smart playlist rule editor
bs: Editor pravila za pametnu-plejlistu

[ctx: #10139]
en: Pictures/Info
bs: Slike/Info

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
bs: Postavke dodatka

[ctx: #10146]
en: Add-ons/Info
bs: Dodaci/Info

[ctx: #10210]
en: Looking for subtitles...
bs: Traženje titlova...

[ctx: #10211]
en: Looking for or caching subtitles...
bs: Traženje titlova u kešu...

[ctx: #10212]
en: terminating
bs: prekidanje

[ctx: #10213]
en: buffering
bs: predmemorisanje

[ctx: #10214]
en: Opening stream
bs: Otvaranje zapisa

[ctx: #10500]
en: Music/Playlist
bs: Muzika/Spisak za reprod.

[ctx: #10501]
en: Music/Files
bs: Muzika/Datoteke

[ctx: #10502]
en: Music/Library
bs: Muzika/Biblioteka

[ctx: #10503]
en: Playlist editor
bs: Uređivač spiska za reprodukciju

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
bs: 100 najboljih pjesama

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
bs: 100 najboljih albuma

[ctx: #10506]
en: Programs
bs: Programi

[ctx: #10507]
en: Configuration
bs: Konfiguracija

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
bs: Vremenska prognoza

[ctx: #10509]
en: Network gaming
bs: Mrežno igranje

[ctx: #10510]
en: Extensions
bs: Proširenja

[ctx: #10511]
en: System info
bs: Podaci o sistemu

[ctx: #10516]
en: Music - Library
bs: Muzička bibliote.

[ctx: #10517]
en: Now Playing - Music
bs: Trenutna reprodukcija - Muzika

[ctx: #10522]
en: Now Playing - Videos
bs: Trenutna reprodukcija - Film

[ctx: #10523]
en: Album info
bs: Podaci o albumu

[ctx: #10524]
en: Movie info
bs: Podaci o filmu

[ctx: #12001]
en: Music/Info
bs: Muzika/Podaci

[ctx: #12003]
en: Videos/Info
bs: Filmovi/Podaci

[ctx: #12004]
en: Scripts/Info
bs: Skripte/Podaci

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
bs: Film preko čitavog ekrana

[ctx: #12009]
en: Rebuild index...
bs: Reindeksiranje...

[ctx: #12010]
en: Return to music window
bs: Povratak na prozor sa muzikom

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
bs: Povratak na prozor sa filmovima

[ctx: #12021]
en: Start from beginning
bs: Počni ispočetka

[ctx: #12022]
en: Resume from %s
bs: Nastavi od %s

[ctx: #12321]
en: Ok
bs: U redu

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
bs: Zaključano! Unesite kôd...

[ctx: #12326]
en: Enter password
bs: Unesite lozinku

[ctx: #12327]
en: Enter master code
bs: Unesite glavni kôd

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
bs: Unesite kôd za otključavanje

[ctx: #12329]
en: or press C to cancel
bs: ili pritisnite C za otkazivanje

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
bs: Unesite kombinaciju tastera upravljača za igre

[ctx: #12331]
en: press OK, or Back to cancel
bs: i pritisnite Start, ili Nazad za otkazivanje

[ctx: #12332]
en: Set lock
bs: Zaključaj

[ctx: #12333]
en: Unlock
bs: Otključaj

[ctx: #12334]
en: Reset lock
bs: Poništi kôd

[ctx: #12335]
en: Remove lock
bs: Ukloni kôd

[ctx: #12337]
en: Numeric password
bs: Numerička lozinka

[ctx: #12338]
en: Gamepad button combo
bs: Kombinacija tastera upravljača za igre

[ctx: #12339]
en: Full-text password
bs: Lozinka sa svim znacima

[ctx: #12340]
en: Enter new password
bs: Unesite novu lozinku

[ctx: #12341]
en: Re-Enter new password
bs: Ponovite unos nove lozinke

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
bs: Lozinka nije ispravna,

[ctx: #12343]
en: retries left
bs: pokušaja su preostala

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
bs: Unijete lozinke se ne poklapaju.

[ctx: #12345]
en: Access denied
bs: Pristup odbijen

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
bs: Prekomjerni broj pokušaja unosa lozinke.

[ctx: #12348]
en: Item locked
bs: Stavka je zaključana

[ctx: #12349]
en: Updating video library art
bs: Ažuriranje slika za videoteku

[ctx: #12350]
en: Processing %s
bs: Obrađuje %s

[ctx: #12351]
en: The art cache in your video library needs updating.
bs: Skladište sa posterima u vasoj videoteci treba ažuriranje.

[ctx: #12352]
en: No downloading is needed.
bs: Download nije potreban.

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
bs: Ponovo aktiviraj kôd

[ctx: #12354]
en: Would you like to update it now?
bs: Želite li ažurirati sada?

[ctx: #12356]
en: Change lock
bs: Promjeni kôd

[ctx: #12357]
en: Source lock
bs: Porijeklo kôda

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
bs: Lozinka ne može biti prazna. Pokušajte ponovo.

[ctx: #12360]
en: Master lock
bs: Glavni kôd

[ctx: #12362]
en: Shutdown system if Master Lock retries exceeded
bs: Isključi sistem ukoliko Glavni kôd više puta bude pogrešno unesen

[ctx: #12367]
en: Master code is not valid
bs: Glavni kôd nije ispravan

[ctx: #12368]
en: Please enter a valid master code
bs: Molimo, unesite ispravan glavni kôd

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
bs: Postavke i upr. datotekama

[ctx: #12376]
en: Set as default for all videos
bs: Stavi kao standard za sav video

[ctx: #12377]
en: This will reset any previously saved values
bs: Ovo će poništiti prethodno sačuvane vrijednosti

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
bs: Vrijeme prikazivanja svake slike

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
bs: Koristi efekat pomjeranja i uveličavanja

[ctx: #12383]
en: 12 hour clock
bs: 12 satni prikaz vremena

[ctx: #12384]
en: 24 hour clock
bs: 24 satni prikaz vremena

[ctx: #12385]
en: Day/Month
bs: Dan, pa mjesec

[ctx: #12386]
en: Month/Day
bs: Mjesec, pa dan

[ctx: #12390]
en: System uptime
bs: Sistem je aktivan

[ctx: #12391]
en: Minutes
bs: minuta

[ctx: #12392]
en: Hours
bs: sati

[ctx: #12393]
en: Days
bs: dana

[ctx: #12394]
en: Total uptime
bs: Ukupno vrijeme

[ctx: #12395]
en: Battery level
bs: Nivo baterije

[ctx: #12600]
en: Weather
bs: Vremenska prognoza

[ctx: #12900]
en: Screensaver
bs: Čuvar ekrana

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
bs: OSD preko čitavog ekrana

[ctx: #13000]
en: System
bs: Sistem

[ctx: #13001]
en: Immediate HD spindown
bs: Neposredno HD rotiranje

[ctx: #13002]
en: Video only
bs: Samo filmovi

[ctx: #13003]
en: - Delay
bs: - Kašnjenje

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
bs: - Minimalno trajanje datoteke

[ctx: #13005]
en: Shutdown
bs: Isključi

[ctx: #13008]
en: Shutdown function
bs: Akcija pri isključivanju

[ctx: #13009]
en: Quit
bs: Izađi

[ctx: #13010]
en: Hibernate
bs: Hibernacija

[ctx: #13011]
en: Suspend
bs: Stanje spavanja

[ctx: #13012]
en: Exit
bs: Izađi iz

[ctx: #13013]
en: Reboot
bs: Ponovo pokreni

[ctx: #13015]
en: Power button action
bs: Akcija dugmeta za uključivanje

[ctx: #13016]
en: Power off System
bs: Isključivanje sistema

[ctx: #13017]
en: Inhibit idle shutdown
bs: Spriječi nezaposleno gašenje

[ctx: #13018]
en: Allow idle shutdown
bs: Dozvoli nezaposleno gašenje

[ctx: #13020]
en: Is another session active, perhaps over ssh?
bs: Da li je druga sesija aktivna, možda putem ssh?

[ctx: #13021]
en: Mounted removable harddrive
bs: Postavljen prenosivi čvrsti uređaj

[ctx: #13022]
en: Unsafe device removal
bs: Nesigurno uklanjanje uređaja

[ctx: #13023]
en: Successfully removed device
bs: Uspešno uklonjen uređaj

[ctx: #13024]
en: Joystick plugged
bs: Upravljačka palica je povezana

[ctx: #13025]
en: Joystick unplugged
bs: Upravljačka palica je nepovezana

[ctx: #13026]
en: Try to wake remote servers on access
bs: Pokušaj probuditi servere na ulaz

[ctx: #13028]
en: Waiting for network to connect...
bs: Čekam da se mreža spoji...

[ctx: #13029]
en: Failed to execute Wake on Lan!
bs: Wake on Lan nije uspješan!

[ctx: #13030]
en: Waiting for server to wake up...
bs: Čekam da se server probudi...

[ctx: #13031]
en: Extended wait for server to wake up...
bs: Produženo čekanje da se server probudi...

[ctx: #13032]
en: Waiting for services to launch...
bs: Čekam na pokretanje usluga...

[ctx: #13033]
en: MAC Discovery
bs: MAC Pronalazak

[ctx: #13034]
en: Updated for %s
bs: Ažuriran za %s

[ctx: #13035]
en: Found for %s
bs: Pronađen za %s

[ctx: #13036]
en: Failed for %s
bs: Nije uspjelo za %s

[ctx: #13050]
en: Running low on battery
bs: Nizak nivo baterije

[ctx: #13101]
en: Let driver choose (requires restart)
bs: Prepusti izbor uprav. programu (neophodno ponovno pokretanje)

[ctx: #13105]
en: Vertical blank sync
bs: Razmak vertikalne sinhronizacije

[ctx: #13106]
en: Disabled
bs: Onemogućeno

[ctx: #13107]
en: Enabled during video playback
bs: Omogućeno tokom reprodukcije filma

[ctx: #13108]
en: Always enabled
bs: Uvijek je omogućeno

[ctx: #13109]
en: Test & apply resolution
bs: Isprobaj i primjeni rezoluciju

[ctx: #13110]
en: Save resolution?
bs: Sačuvati rezoluciju?

[ctx: #13112]
en: High quality upscaling
bs: Visok kvalitet uvećanja

[ctx: #13113]
en: Disabled
bs: Onemogućen

[ctx: #13114]
en: Enabled for SD content
bs: Omogućen za SD sadržaj

[ctx: #13115]
en: Always enabled
bs: Uvijek je omogućen

[ctx: #13116]
en: Upscaling method
bs: Način uvećanja

[ctx: #13130]
en: Blank other displays
bs: Zacrni ostale ekrane

[ctx: #13131]
en: Disabled
bs: Onemogućeno

[ctx: #13132]
en: Blank displays
bs: Zacrni ekrane

[ctx: #13140]
en: Active connections detected!
bs: Otkrivene su aktivne veze!

[ctx: #13141]
en: If you proceed, you might not be able to control Kodi
bs: Ukoliko nastavite dalje, možda nećete moći da upravljate Kodi

[ctx: #13142]
en: any longer. Are you sure you want to stop the Event server?
bs: aplikacijom. Da li ste sigurni da želite da zaustavite Server za događaje?

[ctx: #13144]
en: Change Apple Remote mode?
bs: Promjeni Apple Remote režim?

[ctx: #13145]
en: If you are currently using the Apple Remote to control
bs: Ukoliko trenutno koristite Apple Remote da upravljate

[ctx: #13146]
en: Kodi, changing this setting might affect your ability
bs: Kodi aplikacijom, promjenom ove postavake možda promjenite

[ctx: #13147]
en: to continue controlling it. Do you want to proceed?
bs: mogućnost kontrolisanja aplikacije. Nastavljate li dalje?

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
bs: Mrežna podmaska

[ctx: #13160]
en: Gateway
bs: Mrežni prolaz

[ctx: #13161]
en: Primary DNS
bs: Primarni DNS

[ctx: #13170]
en: Never
bs: Nikada

[ctx: #13171]
en: Immediately
bs: Odmah

[ctx: #13172]
en: After %i secs
bs: Nakon %i sek.

[ctx: #13173]
en: HDD install date:
bs: Datum postavljanja HDD-a:

[ctx: #13200]
en: Profiles
bs: Profili

[ctx: #13201]
en: Delete profile '%s'?
bs: Izbrisati „%s“ profil?

[ctx: #13204]
en: Last loaded profile:
bs: Poslednji učitan profil:

[ctx: #13205]
en: Unknown
bs: Nepoznato

[ctx: #13206]
en: Overwrite
bs: Prepiši

[ctx: #13208]
en: Alarm clock
bs: Budilnik

[ctx: #13209]
en: Alarm clock interval (in minutes)
bs: Interval za ponovnu aktivaciju budilnika(u min.)

[ctx: #13210]
en: Started, alarm in %im
bs: Pokrenuto, alarm za %im

[ctx: #13212]
en: Cancelled with %im%is left
bs: Poništen sa %im%is do kraja

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
bs: Pretraži titlove u RAR-ovima

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
bs: Potraži titl...

[ctx: #13251]
en: Move item
bs: Premjesti stavku

[ctx: #13252]
en: Move item here
bs: Premjesti stavku ovdje

[ctx: #13253]
en: Cancel move
bs: Otkaži premeštanje

[ctx: #13270]
en: Hardware:
bs: Hardver:

[ctx: #13271]
en: CPU Usage:
bs: Iskorišćenost procesora:

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
bs: Povezano, ali DNS nije dostupan.

[ctx: #13275]
en: Hard Disk
bs: Čvrsti disk

[ctx: #13277]
en: Storage
bs: Skladište

[ctx: #13278]
en: Default
bs: Podrazumjevano

[ctx: #13279]
en: Network
bs: Mreža

[ctx: #13281]
en: Hardware
bs: Hardver

[ctx: #13283]
en: Operating system:
bs: Operativni sistem:

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
bs: Brzina procesora:

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
bs: Video koder:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
bs: Rezolucija ekrana:

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
bs: A/V kabl:

[ctx: #13294]
en: DVD region:
bs: DVD regija:

[ctx: #13296]
en: Connected
bs: Povezano

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
bs: Nije povezano. Provjerite mrežne postavke.

[ctx: #13299]
en: Target temperature
bs: Željena temperatura

[ctx: #13300]
en: Fan speed
bs: Brzina ventilatora

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
bs: Automat. kontrolisanje temperature

[ctx: #13302]
en: Fan speed override
bs: Nametni brzinu ventilatora

[ctx: #13303]
en: Fonts
bs: Fontovi

[ctx: #13304]
en: Enable flipping bi-directional strings
bs: Omogući obrtanje bi-direkcionih stringova

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
bs: Prikaži RSS novosti

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
bs: Prikaži stavke roditeljske fascikle

[ctx: #13307]
en: Track naming template
bs: Šablon imenovanja numera

[ctx: #13308]
en: Do you wish to reboot your system
bs: Želite li da ponovo pokrenete

[ctx: #13309]
en: instead of just Kodi?
bs: cijeli sistem, a ne samo Kodi aplikaciju?

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
bs: Efekat uveličavanja

[ctx: #13311]
en: Float effect
bs: Efekat plutanja

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
bs: Smanjenje crnih traka

[ctx: #13313]
en: Restart
bs: Ponovo pokreni

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
bs: Fini prijelaz (preklapanje) između pjesama

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
bs: Obnavljanje sličica

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
bs: Rekurzivne sličice

[ctx: #13317]
en: View slideshow
bs: Prikaži reproduk. slajdova

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
bs: Rekurzivna reprod. slajdova

[ctx: #13321]
en: Left only
bs: Samo lijevi

[ctx: #13322]
en: Right only
bs: Samo desni

[ctx: #13323]
en: Enable karaoke support
bs: Omogući podršku za karaoke

[ctx: #13324]
en: Background transparency
bs: Providnost pozadine

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
bs: Providnost prednjeg plana

[ctx: #13326]
en: A/V delay
bs: A/V kašnjenje

[ctx: #13328]
en: %s not found
bs: %s nije pronađen

[ctx: #13329]
en: Error opening %s
bs: Greška prilikom otvaranja %s

[ctx: #13330]
en: Unable to load %s
bs: Nije moguće učitati %s

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
bs: Greška: Nedovoljno memorije

[ctx: #13332]
en: Move up
bs: Premjesti gore

[ctx: #13333]
en: Move down
bs: Premjesti dolje

[ctx: #13334]
en: Edit label
bs: Uredi natpis

[ctx: #13335]
en: Make default
bs: Post. podrazumevanim

[ctx: #13336]
en: Remove button
bs: Ukloni taster

[ctx: #13340]
en: Leave as is
bs: Ostavi kako jeste

[ctx: #13341]
en: Green
bs: Zelena

[ctx: #13342]
en: Orange
bs: Narandžasta

[ctx: #13343]
en: Red
bs: Crvena

[ctx: #13344]
en: Cycle
bs: Ciklus

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
bs: Isključi LED prilikom reprodukcije

[ctx: #13346]
en: Movie information
bs: Podaci o filmu

[ctx: #13347]
en: Queue item
bs: Stavi u red za reprod.

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
bs: Pretraži IMDb...

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
bs: Potraži novi sadržaj

[ctx: #13351]
en: Album information
bs: Podaci o albumu

[ctx: #13352]
en: Scan item to library
bs: Analiz. stavke u biblioteci

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
bs: Zaustavi analiziranje

[ctx: #13354]
en: Render method
bs: Način predstavljanja

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
bs: Nizak kvalitet sjenčenja piksela

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
bs: Hardverska preklapanja

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
bs: Visok kvalitet sjenčenja piksela

[ctx: #13358]
en: Play item
bs: Reprodukuj stavku

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
bs: Postavi sličicu izvođača

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
bs: Automatski napravi sličice

[ctx: #13361]
en: Enable voice
bs: Omogući glas

[ctx: #13375]
en: Enable device
bs: Omogući uređaj

[ctx: #13376]
en: Volume
bs: Jačina zvuka

[ctx: #13377]
en: Default view mode
bs: Podrazumjevani režim prikaza

[ctx: #13378]
en: Default brightness
bs: Podrazumjevana svjetlina

[ctx: #13379]
en: Default contrast
bs: Podrazumjevani kontrast

[ctx: #13380]
en: Default gamma
bs: Podrazumjevani opseg boja

[ctx: #13381]
en: Resume video
bs: Nastavi film

[ctx: #13382]
en: Voice mask - Port 1
bs: Glasovna maska - Priključak 1

[ctx: #13383]
en: Voice mask - Port 2
bs: Glasovna maska - Priključak 2

[ctx: #13384]
en: Voice mask - Port 3
bs: Glasovna maska - Priključak 3

[ctx: #13385]
en: Voice mask - Port 4
bs: Glasovna maska - Priključak 4

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
bs: Koristi traženje zasnovano na vremenu

[ctx: #13387]
en: Track naming template - right
bs: Šablon imenovanja numera - desno

[ctx: #13388]
en: Preset
bs: Unaprijed zadato

[ctx: #13391]
en: Eject/Load
bs: Izbaci/Ubaci

[ctx: #13393]
en: Calculate size
bs: Izračunaj veličinu

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
bs: Računanje veličine fascikle

[ctx: #13395]
en: Video settings
bs: Postavke filma

[ctx: #13396]
en: Audio and subtitle settings
bs: Postavke zvuka i titla

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
bs: Omogući titlove

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
bs: Prečice

[ctx: #13399]
en: Ignore articles when sorting (e.g. "the")
bs: Ignoriši stavke prilikom slaganja (npr. „the“ i sl.)

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
bs: Fini prelaz između pjesama istog albuma

[ctx: #13401]
en: Browse for %s
bs: Potraži %s

[ctx: #13402]
en: Show track position
bs: Prikaži poziciju numere

[ctx: #13403]
en: Clear default
bs: Očisti podrazumjevano

[ctx: #13404]
en: Resume
bs: Nastavi

[ctx: #13405]
en: Get thumb
bs: Preuzmi omot

[ctx: #13406]
en: Picture information
bs: Podaci o slici

[ctx: #13407]
en: %s presets
bs: %s unap. zad. postavki

[ctx: #13408]
en: (IMDb user rating)
bs: (IMDb ocjena korisnika)

[ctx: #13409]
en: Top 250
bs: Najboljih 250

[ctx: #13410]
en: Tune in on Last.fm
bs: Namjesti na Last.fm

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
bs: Minimalna brzina ventilatora

[ctx: #13412]
en: Play from here
bs: Reprodukuj odavde

[ctx: #13413]
en: Downloading
bs: Preuzimanje

[ctx: #13414]
en: Include artists who appear only on compilations
bs: Uključi izvođače koji se pojavljuju samo na kompilacijama

[ctx: #13415]
en: Render method
bs: Način predstavljanja

[ctx: #13416]
en: Auto detect
bs: Autom. otkrij

[ctx: #13417]
en: Basic shaders (ARB)
bs: Osnovna sjenčenja (ARB)

[ctx: #13418]
en: Advanced shaders (GLSL)
bs: Napredna sjenčenja (GLSL)

[ctx: #13419]
en: Software
bs: Softver

[ctx: #13420]
en: Remove safely
bs: Sigurno ukloni

[ctx: #13422]
en: Start slideshow here
bs: Pokreni rep. slajd. odavde

[ctx: #13423]
en: Remember for this path
bs: Zapamti ovu putanju

[ctx: #13424]
en: Use pixel buffer objects
bs: Koristi pikselno predmemorisanje objekata

[ctx: #13425]
en: Allow hardware acceleration (VDPAU)
bs: Broadcom Crystal HD

[ctx: #13426]
en: Allow hardware acceleration (VAAPI)
bs: Dopustite hardversko ubrzanje (VAAPI)

[ctx: #13427]
en: Allow hardware acceleration (DXVA2)
bs: Dopustite hardversko ubrzanje (DXVA2)

[ctx: #13428]
en: Allow hardware acceleration (CrystalHD)
bs: Dopustite hardversko ubrzanje (CrystalHD)

[ctx: #13429]
en: Allow hardware acceleration (VDADecoder)
bs: Dopustite hardversko ubrzanje  (VDADecoder)

[ctx: #13430]
en: Allow hardware acceleration (OpenMax)
bs: Dopustite hardversko ubrzanje (OpenMax)

[ctx: #13432]
en: Allow hardware acceleration (VideoToolbox)
bs: Dopustite hardversko ubrzanje  (VideoToolbox)

[ctx: #13433]
en: Play the next video automatically
bs: Pokreni sljedeci video automatski

[ctx: #13434]
en: Play only this
bs: Pokreni samo ovo

[ctx: #13455]
en: Software
bs: Softver

[ctx: #13500]
en: A/V sync method
bs: A/V način sinhron.

[ctx: #13501]
en: Audio clock
bs: Sat zvuka

[ctx: #13502]
en: Video clock (Drop/Dupe audio)
bs: Sat filma (Drop/Dupe zvuk)

[ctx: #13503]
en: Video clock (Resample audio)
bs: Sat filma (Ponov. odab. zvuka)

[ctx: #13505]
en: Resample quality
bs: Kvalitet ponov. odab.

[ctx: #13506]
en: Low(fast)
bs: Nizak (brzo)

[ctx: #13507]
en: Medium
bs: Srednje

[ctx: #13508]
en: High
bs: Visok

[ctx: #13509]
en: Really high(slow!)
bs: Zaista visok (sporo!)

[ctx: #13510]
en: Sync playback to display
bs: Sinhronizuj reprodukciju prema prikazu

[ctx: #13511]
en: Choose art
bs: Izaberi poster

[ctx: #13512]
en: Current art
bs: Sadašnji poster

[ctx: #13513]
en: Remote art
bs: Dostupni posteri

[ctx: #13514]
en: Local art
bs: Lokalni posteri

[ctx: #13515]
en: No art
bs: Bez postera

[ctx: #13516]
en: Add art
bs: Dodaj poster

[ctx: #13550]
en: Pause during refresh rate change
bs: Pauziraj kod promjena učestalosti osvježavanja

[ctx: #13551]
en: Off
bs: Isklj.

[ctx: #13552]
en: %.1f Second
bs: %.1f Sekundi

[ctx: #13553]
en: %.1f Seconds
bs: %.1f Sekundi

[ctx: #13600]
en: Apple remote
bs: Apple daljinski upravljač

[ctx: #13602]
en: Allow start of Kodi using the remote
bs: Dozvoli pokretanje Kodi aplik. korišćenjem daljinskog

[ctx: #13603]
en: Sequence delay time
bs: Vreme kašnjenja sekvence

[ctx: #13610]
en: Disabled
bs: Onemogućeno

[ctx: #13611]
en: Standard
bs: Uobičajeno

[ctx: #13612]
en: Universal Remote
bs: Univerzalni daljinski

[ctx: #13613]
en: Multi Remote (Harmony)
bs: Višestruki daljinski (Složno)

[ctx: #13620]
en: Apple Remote Error
bs: Greška Apple daljinskog upravljača

[ctx: #14000]
en: Stack
bs: Postavi na skladište

[ctx: #14001]
en: Unstack
bs: Ukloni sa skladišta

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
bs: Preuzimanje datoteke spisk. za rep...

[ctx: #14004]
en: Downloading streams list...
bs: Preuzimanje spiska protoka podataka...

[ctx: #14005]
en: Parsing streams list...
bs: Razlučivanje (razlaganje) spiska protoka podataka...

[ctx: #14006]
en: Downloading streams list failed
bs: Nije uspjelo preuzimanje spiska protoka podataka

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
bs: Nije uspjelo preuzimanje datoteke spiska za reprodukciju

[ctx: #14009]
en: Games directory
bs: Katalog igara

[ctx: #14010]
en: Auto switch to thumbs based on
bs: Autom. prebaci na sličice zasnovano na

[ctx: #14011]
en: Enable auto switching to thumbs view
bs: Omogući automatsko prebacivanje na prikaz omota

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
bs: - Koristi velike ikone

[ctx: #14013]
en: - Switch based on
bs: - Prebacivanje zasnovano na

[ctx: #14014]
en: - Percentage
bs: - Postotak

[ctx: #14015]
en: No files and at least one thumb
bs: Bez datoteka i bar jedne sličice

[ctx: #14016]
en: At least one file and thumb
bs: Bar jedna datoteka i sličica

[ctx: #14017]
en: Percentage of thumbs
bs: Procenat sličica

[ctx: #14018]
en: View options
bs: Prikaži opcije

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
bs: Promjeni kôd područja 1

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
bs: Promjeni kôd područja 2

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
bs: Promjeni kôd područja 3

[ctx: #14022]
en: Library
bs: Biblioteka

[ctx: #14023]
en: No TV
bs: Bez TV prijemnika

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
bs: Unesite najbliži veći grad

[ctx: #14026]
en: Video cache - DVD-ROM
bs: Video keš - DVD-ROM

[ctx: #14030]
en: Audio cache - DVD-ROM
bs: Keš zvuka - DVD-ROM

[ctx: #14034]
en: DVD cache - DVD-ROM
bs: DVD keš - DVD-ROM

[ctx: #14035]
en: Local Network
bs: Lokalna mreža

[ctx: #14036]
en: Services
bs: Usluge

[ctx: #14038]
en: Network settings changed
bs: Promjenjene su mrežne postavke

[ctx: #14039]
en: Kodi requires to restart to change your
bs: Kodi zahteva ponovno pokretanje radi promjene

[ctx: #14040]
en: network setup.  Would you like to restart now?
bs: mrežnih postavki.  Želite li odmah da ponovo pokrenete?

[ctx: #14041]
en: Internet connection bandwidth limitation
bs: Naknadna obrada

[ctx: #14043]
en: - Shutdown while playing
bs: - Isključi dok se reprodukuje

[ctx: #14044]
en: %i min
bs: %i min.

[ctx: #14045]
en: %i sec
bs: %i sek.

[ctx: #14051]
en: Time format
bs: Prikaz vremena

[ctx: #14052]
en: Date format
bs: Prikaz datuma

[ctx: #14053]
en: GUI filters
bs: GUI filteri

[ctx: #14055]
en: Use background scanning
bs: Koristi analiziranje u pozadini

[ctx: #14056]
en: Stop scan
bs: Zaustavi analiziranje

[ctx: #14057]
en: Not possible while scanning for media info
bs: Nije moguće dok je u toku analiziranje podataka o mediju

[ctx: #14058]
en: Film grain effect
bs: Zrnasti efekat prikaza

[ctx: #14059]
en: Search for thumbnails on remote shares
bs: Potraži sličice na dijeljenim lokacijama

[ctx: #14060]
en: Unknown type cache - Internet
bs: Nepoznat tip keša - Internet

[ctx: #14061]
en: Auto
bs: Autom.

[ctx: #14062]
en: Enter username for
bs: Unesite korisničko ime za

[ctx: #14063]
en: Date & time
bs: Datum i vrijeme

[ctx: #14064]
en: Set date
bs: Postavi datum

[ctx: #14065]
en: Set time
bs: Postavi vrijeme

[ctx: #14066]
en: Enter the time in 24 hour HH:MM format
bs: Unesite vrijeme u obliku 24 sata; SS:MM

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
bs: Unesite datum u obliku DD/MM/GGGG

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
bs: Unesite IP adresu

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
bs: Odmah primeniti postavke?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
bs: Odmah primjeni promjene

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
bs: Dozvoli preimenovanje i brisanje datoteke

[ctx: #14074]
en: Set timezone
bs: Postavi vremensku zonu

[ctx: #14075]
en: Use daylight saving time
bs: Koristi ljetno računanje vremena

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
bs: Dodaj u omiljeno

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
bs: Ukloni iz omiljenog

[ctx: #14078]
en: Colours
bs: Boje

[ctx: #14079]
en: Timezone country
bs: Zemlja vremenske zone

[ctx: #14080]
en: Timezone
bs: Vremenska zona

[ctx: #14081]
en: File lists
bs: Spiskovi datoteka

[ctx: #14082]
en: Show EXIF picture information
bs: Prikaži EXIF specifikaciju slike

[ctx: #14083]
en: Use a fullscreen window rather than true fullscreen
bs: Radije koristi prikaz čitavog ekrana u prozoru

[ctx: #14084]
en: Queue songs on selection
bs: Stavi pjesmu u red prilikom izbora

[ctx: #14086]
en: Playback
bs: Reprodukcija

[ctx: #14088]
en: Play DVDs automatically
bs: Automatski reprodukuj DVD-ove

[ctx: #14089]
en: Font to use for text subtitles
bs: Oblik slova za titlove

[ctx: #14090]
en: International
bs: Međunarodno

[ctx: #14091]
en: Character set
bs: Skup znakova

[ctx: #14092]
en: Debugging
bs: Traženje grešaka

[ctx: #14093]
en: Security
bs: Sigurnost

[ctx: #14094]
en: Input devices
bs: Ulazni uređaji

[ctx: #14095]
en: Power saving
bs: Ušteda energije

[ctx: #14097]
en: Audio CD Insert Action
bs: Audio CD Umetni Akcija

[ctx: #14098]
en: Play
bs: Reprodukuj

[ctx: #14099]
en: Eject disc when CD ripping is complete
bs: Izbaci disk kada CD rip-ovanje završi

[ctx: #14100]
en: Stop ripping CD
bs: Zaustavi ripovanje CD-a

[ctx: #15015]
en: Remove
bs: Ukloni

[ctx: #15016]
en: Games
bs: Igre

[ctx: #15019]
en: Add
bs: Dodaj

[ctx: #15052]
en: Password
bs: Lozinka

[ctx: #15100]
en: Library
bs: Biblioteka

[ctx: #15101]
en: Database
bs: Baza podataka

[ctx: #15102]
en: * All albums
bs: * Svi albumi

[ctx: #15103]
en: * All artists
bs: * Svi izvođači

[ctx: #15104]
en: * All songs
bs: * Sve pjesme

[ctx: #15105]
en: * All genres
bs: * Svi žanrovi

[ctx: #15107]
en: Buffering...
bs: Predmemorisanje...

[ctx: #15108]
en: Navigation sounds
bs: Navigacioni zvukovi

[ctx: #15109]
en: Skin default
bs: Podrazumjevana maska

[ctx: #15111]
en: Theme
bs: Tema

[ctx: #15112]
en: Default theme
bs: Podrazumjevana tema

[ctx: #15207]
en: Connected
bs: Povezano

[ctx: #15208]
en: Not connected
bs: Nije povezano

[ctx: #15213]
en: Play using...
bs: Reprodukuj pomoću...

[ctx: #15215]
en: Hide file names in thumbs view
bs: Sakrij nazive datoteka prilikom prikaza omota

[ctx: #15216]
en: Play in party mode
bs: Reprodukuj u režimu žurke

[ctx: #15300]
en: Path not found or invalid
bs: Putanja nije pronađena ili je nevažeća

[ctx: #15301]
en: Could not connect to network server
bs: Nije moguće povezivanje sa mrežnim serverom

[ctx: #15302]
en: No servers found
bs: Ni jedan server nije pronađen

[ctx: #15303]
en: Workgroup not found
bs: Radna grupa nije pronađena

[ctx: #15310]
en: Opening multi-path source
bs: Otvaranje izvora sa više putanja

[ctx: #15311]
en: Path:
bs: Putanja:

[ctx: #16000]
en: General
bs: Opšte

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
bs: Pretraživanje interneta

[ctx: #16003]
en: Player
bs: Uređaj za reprodukciju

[ctx: #16004]
en: Play media from disc
bs: Reprodukuj medij sa diska

[ctx: #16008]
en: Enter new title
bs: Unesite novi naslov

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
bs: Unesite ime filma

[ctx: #16010]
en: Enter the profile name
bs: Unesite ime profila

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
bs: Unesite ime albuma

[ctx: #16012]
en: Enter the playlist name
bs: Unesite ime spiska za rep.

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
bs: Unesite novo ime datoteke

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
bs: Unesite ime fascikle

[ctx: #16015]
en: Enter directory
bs: Unesite fasciklu

[ctx: #16016]
en: Available options: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S
bs: Dostupne opcije: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S

[ctx: #16017]
en: Enter search string
bs: Unesite riječ za pretragu

[ctx: #16018]
en: None
bs: Ništa

[ctx: #16019]
en: Auto select
bs: Automatski izbor

[ctx: #16020]
en: De-interlace
bs: Ukloni preplitanje slike

[ctx: #16022]
en: Bob (inverted)
bs: Bob (obratno)

[ctx: #16024]
en: Cancelling...
bs: Poništava...

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
bs: Unesi ime izvođača

[ctx: #16026]
en: Playback failed
bs: Neuspešna reprodukcija

[ctx: #16027]
en: One or more items failed to play.
bs: Jednu ili više stavki nije moguće reprodukovati.

[ctx: #16028]
en: Enter value
bs: Unesite vrijednost

[ctx: #16029]
en: Check the log file for details.
bs: Provjerite datoteku evidencije za detalje.

[ctx: #16030]
en: Party mode aborted.
bs: Režim žurke je prekinut.

[ctx: #16031]
en: No matching songs in the library.
bs: Nema podudarajućih pjesama u biblioteci.

[ctx: #16033]
en: Could not open database.
bs: Nije moguće otvoriti bazu podataka.

[ctx: #16034]
en: Could not get songs from database.
bs: Nije moguće preuzeti pjesme iz baze podataka.

[ctx: #16035]
en: Party mode playlist
bs: Spisak za rep. režima žurke

[ctx: #16038]
en: Deinterlace method
bs: Deinterlace metoda

[ctx: #16039]
en: Off
bs: Isklj.

[ctx: #16040]
en: Auto
bs: Autom.

[ctx: #16100]
en: All Videos
bs: Svi filmovi

[ctx: #16101]
en: Unwatched
bs: neodgledanih

[ctx: #16102]
en: Watched
bs: odgledanih

[ctx: #16103]
en: Mark as watched
bs: Obilježi kao odgledano

[ctx: #16104]
en: Mark as unwatched
bs: Obilježi kao neodgledano

[ctx: #16105]
en: Edit title
bs: Uredi naslov

[ctx: #16200]
en: Operation was aborted
bs: Operacija je prekinuta

[ctx: #16201]
en: Copy failed
bs: Kopiranje nije uspjelo

[ctx: #16202]
en: Failed to copy at least one file
bs: Nije uspjelo kopiranje barem jedne datoteke

[ctx: #16203]
en: Move failed
bs: Premještanje nije uspjelo

[ctx: #16204]
en: Failed to move at least one file
bs: Nije uspjelo premještanje barem jedne datoteke

[ctx: #16205]
en: Delete failed
bs: Brisanje nije uspelo

[ctx: #16206]
en: Failed to delete at least one file
bs: Nije uspelo brisanje barem jedne datoteke

[ctx: #16300]
en: Video scaling method
bs: Režim video razmjere

[ctx: #16301]
en: Nearest neighbour
bs: Najbliži komšija

[ctx: #16307]
en: Bicubic (software)
bs: Bicubic (softverski)

[ctx: #16308]
en: Lanczos (software)
bs: Lanczos (softverski)

[ctx: #16309]
en: Sinc (software)
bs: Sinc (softverski)

[ctx: #16310]
en: Temporal
bs: Vremenski

[ctx: #16311]
en: Temporal/Spatial
bs: Vremenski/prostorni

[ctx: #16312]
en: (VDPAU)Noise Reduction
bs: (VDPAU) Smanjenje šuma

[ctx: #16313]
en: (VDPAU)Sharpness
bs: (VDPAU) Oštrina

[ctx: #16314]
en: Inverse Telecine
bs: Obrnuti Telecine

[ctx: #16316]
en: Auto
bs: Automatski

[ctx: #16317]
en: Temporal (Half)
bs: Vremenski (polovično)

[ctx: #16318]
en: Temporal/Spatial (Half)
bs: Vremenski/prostorni (polovično)

[ctx: #16324]
en: Software Blend
bs: Softver Blend

[ctx: #16400]
en: Post-processing
bs: Post-procesiranje

[ctx: #17500]
en: Display sleep timeout
bs: Vrijeme nakon kog će ekran preći u stanje spavanja

[ctx: #17998]
en: %i hours
bs: %i sati

[ctx: #17999]
en: %i days
bs: %i dana

[ctx: #19000]
en: Switch to channel
bs: Prebaci na kanal

[ctx: #19001]
en: Separate the search words by using AND, OR and/or NOT.
bs: Razdvoji riječi koristeći AND, OR i\ili NOT.

[ctx: #19002]
en: or use phrases to find an exact match, like "The wizard of Oz".
bs: ili koristi fraze da dobiješ precizan rezultat, npr. "Bijelo dugme".

[ctx: #19004]
en: Importing EPG from clients
bs: Importuje EPG iz klijenta

[ctx: #19005]
en: PVR stream information
bs: PVR strim informacija

[ctx: #19006]
en: Receiving device
bs: Primajuci uređaj

[ctx: #19007]
en: Device status
bs: Status uređaja

[ctx: #19008]
en: Signal quality
bs: Kvalitet signala

[ctx: #19014]
en: Fixed
bs: Brzo

[ctx: #19015]
en: Encryption
bs: Enkripcija

[ctx: #19017]
en: Recordings
bs: Snimci

[ctx: #19019]
en: Channels
bs: Kanali

[ctx: #19022]
en: Hidden
bs: Sakriveno

[ctx: #19023]
en: TV channels
bs: TV Kanali

[ctx: #19024]
en: Radio channels
bs: Radio Kanali

[ctx: #19025]
en: Upcoming recordings
bs: Predstojeći snimci

[ctx: #19026]
en: Add timer...
bs: Dodaj tajmer...

[ctx: #19027]
en: No search results
bs: Nema rezultata pretrage

[ctx: #19028]
en: No EPG entries
bs: Nema EPG podataka

[ctx: #19029]
en: Channel
bs: Kanal

[ctx: #19030]
en: Now
bs: Sada

[ctx: #19031]
en: Next
bs: Sljedeće

[ctx: #19032]
en: Timeline
bs: Matrica

[ctx: #19033]
en: Information
bs: Informacija

[ctx: #19034]
en: Already started recording on this channel
bs: Snimanje je već u toku na ovom kanalu

[ctx: #19035]
en: %s could not be played. Check the log for details.
bs: %s se nemoze pokrenuti. Provjerite log za više informacija.

[ctx: #19036]
en: This recording cannot be played. Check the log for details.
bs: Ovaj snimak se nemoze pokrenuti. Provjerite log za više informacija.

[ctx: #19037]
en: Show signal quality
bs: Prikaži kvalitet signala

[ctx: #19038]
en: Not supported by the PVR backend.
bs: Nije podržano od PVR backend-a.

[ctx: #19039]
en: Are you sure you want to hide this channel?
bs: Jeste li sigurni da želite sakriti ovaj kanal?

[ctx: #19040]
en: Timer
bs: Tajmer

[ctx: #19041]
en: Are you sure you want to rename this recording?
bs: Jeste li sigurni da želite preimenovati ovaj snimak?

[ctx: #19042]
en: Are you sure you want to rename this timer?
bs: Jeste li sigurni da želite preimenovati ovaj tajmer?

[ctx: #19043]
en: Recording
bs: Snimanje u toku

[ctx: #19044]
en: Please check your configuration or check the log for details.
bs: Molimo vas provjerite Vaše postavke ili provjerite log za više informacija.

[ctx: #19045]
en: No PVR clients have been started yet. Wait for the PVR clients to start up or check the log for details.
bs: Još uvijek niste pokrenuli Vaš PVR-klijent. Pričekajte dok se PVR-klijent pokrene ili provjerite log za više informacija.

[ctx: #19046]
en: New channel
bs: Novi kanal

[ctx: #19047]
en: Programme info
bs: Program

[ctx: #19048]
en: Group management
bs: Upravljanje grupama

[ctx: #19049]
en: Show channel
bs: Prikaži kanal

[ctx: #19050]
en: Show visible channels
bs: Prikaži neskrivene kanale

[ctx: #19051]
en: Show hidden channels
bs: Prikaži skrivene kanale

[ctx: #19052]
en: Move channel to:
bs: Premjesti kanal u:

[ctx: #19053]
en: Recording information
bs: Informacija o snimku

[ctx: #19054]
en: Hide channel
bs: Sakri kanal

[ctx: #19055]
en: No information available
bs: Informacija nije dostupna

[ctx: #19056]
en: New timer
bs: Novi tajmer

[ctx: #19057]
en: Edit timer
bs: Izmjeni tajmer

[ctx: #19058]
en: Timer enabled
bs: Tajmer uključen

[ctx: #19059]
en: Stop recording
bs: Zaustavi snimanje

[ctx: #19060]
en: Delete timer
bs: Izbriši tajmer

[ctx: #19061]
en: Add timer
bs: Dodaj tajmer

[ctx: #19062]
en: Sort by: Channel
bs: Sortiraj po: Kanalu

[ctx: #19063]
en: Go to begin
bs: Idi na početak

[ctx: #19064]
en: Go to end
bs: Idi na kraj

[ctx: #19067]
en: This event is already being recorded.
bs: Ovaj program se već snima.

[ctx: #19068]
en: This recording could not be deleted. Check the log for details.
bs: Ovaj snimak se nemože izbrisati. Provjerite log za vise informacija.

[ctx: #19071]
en: EPG update interval
bs: Interval za ažuriranje EPG-a

[ctx: #19072]
en: Do not store the EPG in the database
bs: Nemoj čuvati EPG u databazi

[ctx: #19073]
en: Delay channel switch
bs: Uspori mjenjanje kanala

[ctx: #19074]
en: Active:
bs: Aktivno:

[ctx: #19075]
en: Name:
bs: Ime:

[ctx: #19076]
en: Folder:
bs: Fascikla:

[ctx: #19078]
en: Channel:
bs: Kanal:

[ctx: #19079]
en: Day:
bs: Dan:

[ctx: #19080]
en: Begin:
bs: Počni:

[ctx: #19081]
en: End:
bs: Završi:

[ctx: #19082]
en: Priority:
bs: Prioritet:

[ctx: #19083]
en: Lifetime (days):
bs: Rok trajanja (dana):

[ctx: #19084]
en: First day:
bs: Prvi dan:

[ctx: #19085]
en: Unknown channel %u
bs: Nepoznat kanal %u

[ctx: #19086]
en: Mo-__-__-__-__-__-__
bs: Po-__-__-__-__-__-__

[ctx: #19087]
en: __-Tu-__-__-__-__-__
bs: __-Ut-__-__-__-__-__

[ctx: #19088]
en: __-__-We-__-__-__-__
bs: __-__-Sr-__-__-__-__

[ctx: #19089]
en: __-__-__-Th-__-__-__
bs: __-__-__-Če-__-__-__

[ctx: #19090]
en: __-__-__-__-Fr-__-__
bs: __-__-__-__-Pe-__-__

[ctx: #19091]
en: __-__-__-__-__-Sa-__
bs: __-__-__-__-__-Su-__

[ctx: #19092]
en: __-__-__-__-__-__-Su
bs: __-__-__-__-__-__-Ne

[ctx: #19093]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-__-__
bs: Po-Ut-Sr-Če-Pe-__-__

[ctx: #19094]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-Sa-__
bs: Po-Ut-Sr-Če-Pe-Su-__

[ctx: #19095]
en: Mo-Tu-We-Th-Fr-Sa-Su
bs: Po-Ut-Sr-Če-Pe-Su-Ne

[ctx: #19096]
en: __-__-__-__-__-Sa-Su
bs: __-__-__-__-__-Su-Ne

[ctx: #19097]
en: Enter the name for the recording
bs: Unesi ime za snimak

[ctx: #19098]
en: Warning
bs: Upozorenje

[ctx: #19102]
en: Please switch to another channel.
bs: Molimo prebacite na drugi kanal.

[ctx: #19104]
en: Enter the name of the folder for the recording
bs: Unesi ime fascikle za snimak

[ctx: #19106]
en: Next timer on
bs: Naredni tajmer na

[ctx: #19107]
en: at
bs: na

[ctx: #19109]
en: Couldn't save timer. Check the log for details.
bs: Tajmer se nije mogao sačuvati. Provjerite log za više informacije.

[ctx: #19110]
en: An unexpected error occurred. Try again later or check the log for details.
bs: Dogodila se neočekivana greška. Probajte ponovo ili provjerite log za više informacija.

[ctx: #19111]
en: PVR backend error. Check the log for details.
bs: PVR backend greska. Provjeri log za više informacija.

[ctx: #19114]
en: Version
bs: Verzija

[ctx: #19115]
en: Address
bs: Adresa

[ctx: #19116]
en: Disksize
bs: Velicina diska

[ctx: #19117]
en: Search for channels
bs: Pretraživanje kanala

[ctx: #19118]
en: Cannot use PVR functions while searching.
bs: Nije moguće koristiti PVR funkcije dok traje pretraživanje.

[ctx: #19120]
en: Client number
bs: Broj klijenta

[ctx: #19121]
en: Avoid repeats
bs: Izbjegni ponavljanje

[ctx: #19122]
en: This timer is still recording. Are you sure you want to delete this timer?
bs: Ovaj tajmer još uvijek snima. Jeste li sigurni da želite izbrisati ovaj tajmer?

[ctx: #19123]
en: Free to air channels only
bs: Samo "Free-to-air" kanali

[ctx: #19124]
en: Ignore present timers
bs: Zanemari sadašnje brojače vremena

[ctx: #19125]
en: Ignore present recordings
bs: Zanemari sadašnje snimanje

[ctx: #19126]
en: Start time
bs: Početno vrijeme

[ctx: #19127]
en: End time
bs: Krajnje vrijeme

[ctx: #19128]
en: Start date
bs: Početni datum

[ctx: #19129]
en: End date
bs: Krajnji datum

[ctx: #19130]
en: Minimum duration
bs: Najmanje trajanje

[ctx: #19131]
en: Maximum duration
bs: Najveće trajanje

[ctx: #19132]
en: Include unknown genres
bs: Uključi nepoznate žanrove

[ctx: #19133]
en: Search string
bs: Pretraži niz

[ctx: #19134]
en: Include description
bs: Uključi opis

[ctx: #19135]
en: Case sensitive
bs: Osjetljiv na VelikA i MalA slova

[ctx: #19136]
en: Channel unavailable
bs: Kanal nedostupan

[ctx: #19137]
en: No groups defined
bs: Grupa nije određena

[ctx: #19138]
en: Please create a group first
bs: Molimo, prvo kreirajte grupu

[ctx: #19139]
en: Name of the new group
bs: Ime nove grupe

[ctx: #19141]
en: Group
bs: Grupa

[ctx: #19142]
en: Search guide
bs: Vodić za pretragu

[ctx: #19143]
en: Group management
bs: Upravljanje grupama

[ctx: #19144]
en: No groups defined
bs: Grupa nije određena

[ctx: #19145]
en: Grouped
bs: Po grupama

[ctx: #19146]
en: Groups
bs: Grupe

[ctx: #19148]
en: Channel
bs: Kanal

[ctx: #19149]
en: Mo
bs: Po

[ctx: #19150]
en: Tu
bs: Ut

[ctx: #19151]
en: We
bs: Sr

[ctx: #19152]
en: Th
bs: Če

[ctx: #19153]
en: Fr
bs: Pe

[ctx: #19154]
en: Sa
bs: Su

[ctx: #19155]
en: Su
bs: Ne

[ctx: #19156]
en: from
bs: od

[ctx: #19157]
en: Next recording
bs: Slijedeće snimanje

[ctx: #19158]
en: Currently recording
bs: Sadašnje snimanje

[ctx: #19159]
en: from
bs: od

[ctx: #19160]
en: to
bs: do

[ctx: #19162]
en: Recording active
bs: Snimanje aktivno

[ctx: #19163]
en: Recordings
bs: Snimci

[ctx: #19164]
en: Cannot start recording. Check the log for details.
bs: Ne mogu početi snimanje. Provjerite dnevnik za detalje.

[ctx: #19165]
en: Switch
bs: Promjeni

[ctx: #19166]
en: PVR information
bs: PVR informacije

[ctx: #19167]
en: Scan for missing icons
bs: Skeniranje za nedostajuće ikone

[ctx: #19169]
en: Hide video information box
bs: Sakrij okvir za video informacije

[ctx: #19170]
en: Timeout when starting playback
bs: Timeout prilikom pokretanja reprodukcije

[ctx: #19172]
en: Instant recording duration
bs: Trajanje instant snimalice

[ctx: #19177]
en: Playback
bs: Reprodukcija

[ctx: #19178]
en: Show channel information when switching channels
bs: Pokaži informacije o kanalu kada mjenjam kanale

[ctx: #19182]
en: Days to display in the EPG
bs: Dani za prikaz u EPG

[ctx: #19190]
en: Background
bs: Pozadina

[ctx: #19204]
en: New channel
bs: Novi kanal

[ctx: #19205]
en: Group management
bs: Upravljanje grupama

[ctx: #19256]
en: Stop recording
bs: Zaustavi snimanje

[ctx: #19607]
en: Fashion
bs: Režim

[ctx: #19647]
en: Motoring
bs: Automatski

[ctx: #20000]
en: Saved music folder
bs: Fascikla sa sačuvanom muzikom

[ctx: #20001]
en: Use external DVD player
bs: Koristi spoljni DVD uređaj za rep.

[ctx: #20002]
en: External DVD player
bs: Spoljni DVD uređaj za rep.

[ctx: #20003]
en: Trainers folder
bs: Fascikla modifikatora igara

[ctx: #20004]
en: Screenshot folder
bs: Fascikla sa slikama ekrana

[ctx: #20006]
en: Playlists folder
bs: Fascikla sa spiskovima za rep.

[ctx: #20007]
en: Recordings
bs: Snimci

[ctx: #20008]
en: Screenshots
bs: Slike ekrana

[ctx: #20009]
en: Use Kodi
bs: Koristi Kodi

[ctx: #20011]
en: Music playlists
bs: Spiskovi za reprod. muzike

[ctx: #20012]
en: Video playlists
bs: Spiskovi za reprod. filmova

[ctx: #20013]
en: Do you wish to launch the game?
bs: Želite li da pokrenete igru?

[ctx: #20014]
en: Sort by: Playlist
bs: Složi po: Spis. za rep.

[ctx: #20015]
en: Remote thumb
bs: Udaljena sličica

[ctx: #20016]
en: Current thumb
bs: Trenutna sličica

[ctx: #20017]
en: Local thumb
bs: Lokalna sličica

[ctx: #20018]
en: No thumb
bs: Nema sličice

[ctx: #20019]
en: Choose thumbnail
bs: Izaberi sličicu

[ctx: #20023]
en: Conflict
bs: Neusaglašenost

[ctx: #20024]
en: Scan new
bs: Pretraživanje novih

[ctx: #20025]
en: Scan all
bs: Pretraživanje svih

[ctx: #20026]
en: Region
bs: Regija

[ctx: #20037]
en: Summary
bs: Kratak pregled

[ctx: #20038]
en: Lock music window
bs: Zaključaj prozor sa muzikom

[ctx: #20039]
en: Lock videos window
bs: Zaključaj prozor sa filmovima

[ctx: #20040]
en: Lock pictures window
bs: Zaključaj prozor sa slikama

[ctx: #20041]
en: Lock programs & scripts windows
bs: Zaključaj prozor sa programima i skriptama

[ctx: #20042]
en: Lock file manager
bs: Zaključaj upravljača datotekama

[ctx: #20043]
en: Lock settings
bs: Zaključaj postavke

[ctx: #20044]
en: Start fresh
bs: Novi početak

[ctx: #20045]
en: Enter master mode
bs: Uđi u glavni režim

[ctx: #20046]
en: Leave master mode
bs: Napusti glavni režim

[ctx: #20047]
en: Create profile '%s'?
bs: Napraviti profil „%s“?

[ctx: #20048]
en: Start with fresh settings
bs: Pokreni sa novim postavkama

[ctx: #20049]
en: Best available
bs: Najbolje moguće

[ctx: #20050]
en: Auto-switch between 16x9 and 4x3
bs: Automatsko prebacivanje između 16x9 i 4x3

[ctx: #20051]
en: Treat stacked files as single file
bs: Smatraj komprimirane datoteke kao jednu

[ctx: #20052]
en: Caution
bs: Oprez

[ctx: #20053]
en: Left master mode
bs: Napušten glavni režim

[ctx: #20054]
en: Entered master mode
bs: Pristupljeno glavnom režimu

[ctx: #20055]
en: Allmusic.com thumb
bs: Omot sa Allmusic.com

[ctx: #20057]
en: Remove thumbnail
bs: Ukloni sličicu

[ctx: #20058]
en: Add profile...
bs: Dodaj profil...

[ctx: #20059]
en: Query info for all albums
bs: Zahtjevaj podatke za sve albume

[ctx: #20060]
en: Media info
bs: Podaci o mediju

[ctx: #20061]
en: Separate
bs: Odvojeno

[ctx: #20062]
en: Shares with default
bs: Podrazumjevano djeljenje

[ctx: #20063]
en: Shares with default (read only)
bs: Podrazumjevano djeljenje (samo čitanje)

[ctx: #20064]
en: Copy default
bs: Podrazumjevano kopiranje

[ctx: #20065]
en: Profile picture
bs: Slika profila

[ctx: #20066]
en: Lock preferences
bs: Zaključaj postavke

[ctx: #20067]
en: Edit profile
bs: Uredi profil

[ctx: #20068]
en: Profile lock
bs: Zaključaj profil

[ctx: #20069]
en: Could not create folder
bs: Nije moguće napraviti fasciklu

[ctx: #20070]
en: Profile directory
bs: Fascikla profila

[ctx: #20071]
en: Start with fresh media sources
bs: Pokreni sa novim izvorom medija

[ctx: #20072]
en: Make sure the selected folder is writable
bs: Uvjerite se da u izabranu fasciklu možete

[ctx: #20073]
en: and that the new folder name is valid
bs: upisivati i da je novo ime fascikle ispravno

[ctx: #20074]
en: MPAA rating
bs: MPAA ocjena

[ctx: #20075]
en: Enter master lock code
bs: Unesite glavni kôd za otključavanje

[ctx: #20076]
en: Ask for master lock code on startup
bs: Pitaj za glavni kôd prilikom pokretanja apl.

[ctx: #20077]
en: Skin settings
bs: Postavke maske

[ctx: #20078]
en: - no link set -
bs: - veza nije postavljena -

[ctx: #20079]
en: Enable animations
bs: Omogući animacije

[ctx: #20080]
en: Disable RSS during music
bs: Onemogući RSS novosti tokom reprodukcije muzike

[ctx: #20081]
en: Enable shortcut buttons
bs: Omogući prečice

[ctx: #20082]
en: Show programs in main menu
bs: Prikaži programe u glavnom meniju

[ctx: #20083]
en: Show music info
bs: Prikaži podatke o muzici

[ctx: #20084]
en: Show weather info
bs: Prikaži podatke o vremenu

[ctx: #20085]
en: Show system info
bs: Prikaži podatke o sistemu

[ctx: #20088]
en: Weather info
bs: Podaci o vremenu

[ctx: #20089]
en: Drive space free
bs: Slobodan prostor na disku

[ctx: #20090]
en: Enter the name of an existing share
bs: Unesite ime postojećeg dijeljenog resursa

[ctx: #20091]
en: Lock code
bs: Kôd za zaključavanje

[ctx: #20092]
en: Load profile
bs: Učitaj profil

[ctx: #20093]
en: Profile name
bs: Ime profila

[ctx: #20094]
en: Media sources
bs: Mediji izvori

[ctx: #20095]
en: Enter profile lock code
bs: Unesite kôd za otključavanje profila

[ctx: #20096]
en: Login screen
bs: Ekran za prijavu

[ctx: #20097]
en: Fetching album info
bs: Preuzimanje podataka o albumu

[ctx: #20098]
en: Fetching info for album
bs: Preuzimanje podataka za album

[ctx: #20099]
en: Can't rip CD or track while playing from CD
bs: Nije moguće ripovati muzički CD tokom reprodukcije sa CD-a

[ctx: #20100]
en: Master lock code and settings
bs: Glavni kôd za zaključavanje i postavke

[ctx: #20101]
en: Entering master lock code always enables master mode
bs: Unosom glavnog kôda uvijek omogućavate glavni režim rada

[ctx: #20102]
en: or copy from default?
bs: ili kopiranje od podrazumjevanog?

[ctx: #20103]
en: Save changes to profile?
bs: Sačuvati promjene u profil?

[ctx: #20104]
en: Old settings found.
bs: Pronađene su stare postavke.

[ctx: #20105]
en: Do you want to use them?
bs: Želite li da ih koristite?

[ctx: #20106]
en: Old media sources found.
bs: Pronađeni stari izvori medija.

[ctx: #20107]
en: Separate (locked)
bs: Razdvajanje (zaključano)

[ctx: #20108]
en: Root
bs: Korijen fascikla

[ctx: #20109]
en: Zoom
bs: Uveličan

[ctx: #20110]
en: UPnP settings
bs: UPnP postavke

[ctx: #20111]
en: Autostart UPnP client
bs: Autom. pokretanje UPnP klijenta

[ctx: #20112]
en: Last login: %s
bs: Zadnja prijava: %s

[ctx: #20113]
en: Never logged on
bs: Nije bilo prijave do sada

[ctx: #20114]
en: Profile %i / %i
bs: Profil %i / %i

[ctx: #20115]
en: User login / Select a profile
bs: Prijava korisnika / Izaberite profil

[ctx: #20116]
en: Use lock on login screen
bs: Koristi zaključavanje ekrana za prijavu

[ctx: #20117]
en: Invalid lock code.
bs: Kôd nije ispravan.

[ctx: #20118]
en: This requires the master lock to be set.
bs: Ovo zahtjeva unos glavnog kôda.

[ctx: #20119]
en: Would you like to set it now?
bs: Želite li odmah da postavite?

[ctx: #20120]
en: Loading program information
bs: Učitavanje podataka o programu

[ctx: #20121]
en: Party on!
bs: Žurka!

[ctx: #20122]
en: True
bs: Ispravno

[ctx: #20123]
en: Mixing drinks
bs: Mješanje pića

[ctx: #20124]
en: Filling glasses
bs: Punjenje čaša

[ctx: #20125]
en: Logged on as
bs: Prijavljen kao

[ctx: #20126]
en: Log off
bs: Odjavi se

[ctx: #20128]
en: Go to root
bs: Idi u korijen fasc.

[ctx: #20129]
en: Weave
bs: Talasi

[ctx: #20130]
en: Weave (inverted)
bs: Talasi (obrnuti)

[ctx: #20131]
en: Blend
bs: Mješovito

[ctx: #20132]
en: Restart video
bs: Ponovo pokreni film

[ctx: #20133]
en: Edit network location
bs: Uredi mrežnu lokaciju

[ctx: #20134]
en: Remove network location
bs: Ukloni mrežnu lokaciju

[ctx: #20135]
en: Do you want to scan the folder?
bs: Želite li da analizirate fasciklu?

[ctx: #20136]
en: Memory unit
bs: Jedinica memorije

[ctx: #20137]
en: Memory unit mounted
bs: Jedinica memorije je postavljena

[ctx: #20138]
en: Unable to mount memory unit
bs: Nije moguće postaviti jedinicu memorije

[ctx: #20139]
en: In port %i, slot %i
bs: u priključku %i, konektor %i

[ctx: #20140]
en: Lock screensaver
bs: Zaključaj čuvara ekrana

[ctx: #20141]
en: Set
bs: Postavi

[ctx: #20142]
en: Username
bs: Korisničko ime

[ctx: #20143]
en: Enter password for
bs: Unesite lozinku za

[ctx: #20144]
en: Shutdown timer
bs: Odbrojavanje do isključivanja

[ctx: #20145]
en: Shutdown interval (in minutes)
bs: Interval isključivanja (u minutima)

[ctx: #20146]
en: Started, shutdown in %im
bs: Pokrenuto, isključivanje za %i min.

[ctx: #20147]
en: Shutdown in 30 minutes
bs: Isključi za 30 minuta

[ctx: #20148]
en: Shutdown in 60 minutes
bs: Isključi za 60 minuta

[ctx: #20149]
en: Shutdown in 120 minutes
bs: Isključi za 120 minuta

[ctx: #20150]
en: Custom shutdown timer
bs: Prilagođeno odbrojavanje do isključenja

[ctx: #20151]
en: Cancel shutdown timer
bs: Otkaži odbrojavanje

[ctx: #20152]
en: Lock preferences for %s
bs: Zaključaj podešavanja za %s

[ctx: #20153]
en: Browse...
bs: Potraži...

[ctx: #20154]
en: Summary information
bs: Kratak pregled informacija

[ctx: #20155]
en: Storage information
bs: Podaci o skladištu

[ctx: #20156]
en: Hard disk information
bs: Podaci o čvrstom disku

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
bs: Podaci o DVD-ROM uređaju

[ctx: #20158]
en: Network information
bs: Podaci o mreži

[ctx: #20159]
en: Video information
bs: Podaci o videu

[ctx: #20160]
en: Hardware information
bs: Podaci o hardveru

[ctx: #20161]
en: Total
bs: Ukupno

[ctx: #20162]
en: Used
bs: Iskorišteno

[ctx: #20163]
en: of
bs: od

[ctx: #20164]
en: Locking not supported
bs: Zaključavanje nije podržano

[ctx: #20165]
en: Not locked
bs: Nije zaključano

[ctx: #20166]
en: Locked
bs: Zaključano

[ctx: #20167]
en: Frozen
bs: Zamrznuto

[ctx: #20168]
en: Requires reset
bs: Zahtjeva novo pokretanje

[ctx: #20169]
en: Week
bs: Nedjelja

[ctx: #20170]
en: Line
bs: Linija

[ctx: #20171]
en: Windows network (SMB)
bs: Windows mreža (SMB)

[ctx: #20174]
en: iTunes music share (DAAP)
bs: iTunes dijeljena muzika (DAAP)

[ctx: #20176]
en: Show video info
bs: Prikaži podatke o filmu

[ctx: #20177]
en: Done
bs: Završi

[ctx: #20179]
en: Caps Lock
bs: Vel. slova

[ctx: #20180]
en: Symbols
bs: Simboli

[ctx: #20181]
en: Backspace
bs: Brisanje unazad

[ctx: #20182]
en: Space
bs: Razmak

[ctx: #20183]
en: Reload skin
bs: Ponovo učitaj masku

[ctx: #20184]
en: Rotate pictures using EXIF information
bs: Rotiraj slike na osnovu EXIF podataka

[ctx: #20185]
en: Use poster view styles for TV shows
bs: Koristi stil prikaza postera za TV serije

[ctx: #20186]
en: Please wait
bs: Molimo sačekajte

[ctx: #20187]
en: UPnP
bs: Pravljenje rez. kopije EEPROM-a

[ctx: #20189]
en: Enable auto scrolling for plot & review
bs: Omogući autom. pomjeranje opisa i recenzija (sinonopisa)

[ctx: #20190]
en: Custom
bs: Prilagođeno

[ctx: #20191]
en: Enable debug logging
bs: Omogući bilježenje grešaka

[ctx: #20192]
en: Download additional information during updates
bs: Preuzmi dodatne podatke prilikom ažuriranja

[ctx: #20194]
en: Default service for artist information
bs: Podrazumjevani davaoc podataka o muzici

[ctx: #20195]
en: Change scraper
bs: Promjeni davaoca podataka

[ctx: #20196]
en: Export music library
bs: Izvoz muzičke biblioteke

[ctx: #20197]
en: Import music library
bs: Uvoz muzičke biblioteke

[ctx: #20198]
en: No artist found!
bs: Izvođač nije pronađen!

[ctx: #20199]
en: Downloading artist info failed
bs: Nije uspjelo preuzimanje podataka o izvođaču

[ctx: #20250]
en: Party on! (videos)
bs: Žurka! (filmovi)

[ctx: #20251]
en: Mixing drinks (videos)
bs: Mješanje pića (filmovi)

[ctx: #20252]
en: Filling glasses (videos)
bs: Punjenje čaša (filmovi)

[ctx: #20255]
en: First logon, edit your profile
bs: Izmjenite vaš profil prilikom prvog prijavljivanja

[ctx: #20300]
en: Web server directory (HTTP)
bs: Fascikla Web servera (HTTP)

[ctx: #20301]
en: Web server directory (HTTPS)
bs: Fascikla Web servera (HTTPS)

[ctx: #20302]
en: Unable to write to folder:
bs: Nije moguće upisivanje u fasciklu:

[ctx: #20303]
en: Do you want to skip and proceed?
bs: Želite li da preskočite i nastavite?

[ctx: #20304]
en: RSS Feed
bs: RSS novosti

[ctx: #20307]
en: Secondary DNS
bs: Alternativni DNS

[ctx: #20309]
en: Make new folder
bs: Napravi novu fasciklu

[ctx: #20311]
en: Unknown or onboard (protected)
bs: Nepoznato ili je ugrađen na ploči (zaštićeno)

[ctx: #20314]
en: Videos - Library
bs: Filmska Biblioteka

[ctx: #20316]
en: Sort by: ID
bs: Složi po: ID

[ctx: #20324]
en: Play part...
bs: Reprodukuj dio...

[ctx: #20325]
en: Calibration reset
bs: Ponovna kalibracija

[ctx: #20326]
en: This will reset the calibration values for %s
bs: Ovim ćete poništiti vrijednosti kalibracije za %s

[ctx: #20328]
en: Browse for destination
bs: Potraži odredište

[ctx: #20330]
en: Use folder names for lookups
bs: Koristi imena fascikli za pretragu

[ctx: #20331]
en: File
bs: Datoteke

[ctx: #20332]
en: Use file or folder names in lookups?
bs: Korištenje imena datoteke ili fascikle za pretragu?

[ctx: #20333]
en: Set content
bs: Postavi sadržaj

[ctx: #20334]
en: Folder
bs: Fascikle

[ctx: #20335]
en: Look for content recursively?
bs: Rekurzivna pretraga sadržaja?

[ctx: #20336]
en: Unlock sources
bs: Otključaj izvore

[ctx: #20337]
en: Actor
bs: Glumac

[ctx: #20338]
en: Movie
bs: Film

[ctx: #20339]
en: Director
bs: Režiser

[ctx: #20340]
en: Do you want to remove all items within
bs: Želite li da uklonite sve stavke u okviru

[ctx: #20341]
en: this path from the Kodi library?
bs: ove putanje iz Kodi biblioteke?

[ctx: #20342]
en: Movies
bs: Filmovi

[ctx: #20343]
en: TV shows
bs: TV serije

[ctx: #20344]
en: This directory contains
bs: Ova fascikla sadrži

[ctx: #20345]
en: Run automated scan
bs: Pokreni automatsku analizu

[ctx: #20346]
en: Scan recursively
bs: Rekurzivna analiza

[ctx: #20347]
en: as
bs: kao

[ctx: #20348]
en: Directors
bs: Režiseri

[ctx: #20349]
en: No video files found in this path!
bs: Na ovoj putanji ne postoje video datoteke!

[ctx: #20350]
en: votes
bs: glasova

[ctx: #20351]
en: TV show information
bs: Podaci o TV seriji

[ctx: #20352]
en: Episode information
bs: Podaci o epizodama

[ctx: #20353]
en: Loading TV show details
bs: Učitavanje detalja TV serije

[ctx: #20354]
en: Fetching episode guide
bs: Pronalaženje vodiča epizoda

[ctx: #20355]
en: Loading info for episodes in directory
bs: Učitavanje opisa epizode u fascikli

[ctx: #20356]
en: Select TV show:
bs: Izaberite TV seriju:

[ctx: #20357]
en: Enter the TV show name
bs: Unesite naziv TV serije

[ctx: #20358]
en: Season %i
bs: Sezona %i

[ctx: #20359]
en: Episode
bs: Epizoda

[ctx: #20360]
en: Episodes
bs: Epizoda

[ctx: #20361]
en: Loading episode details
bs: Učitavanje detalja epizode

[ctx: #20362]
en: Remove episode from library
bs: Ukloni epizodu iz biblioteke

[ctx: #20363]
en: Remove TV show from library
bs: Ukloni TV seriju iz biblioteke

[ctx: #20364]
en: TV show
bs: TV serija

[ctx: #20365]
en: Episode plot
bs: Opis epizode

[ctx: #20366]
en: * All seasons
bs: * Sve sezone

[ctx: #20367]
en: Hide watched
bs: Sakr. odgled.

[ctx: #20368]
en: Prod code
bs: Šifra proizvoda

[ctx: #20369]
en: Show plot for unwatched items
bs: Prikaži opis za neodgledane stavke

[ctx: #20370]
en: * Hidden to prevent spoilers *
bs: * Skriveno zbog spriječavanja nepropisne upotrebe *

[ctx: #20371]
en: Set season thumb
bs: Postavi sličicu za sezonu

[ctx: #20372]
en: Season image
bs: Slika za sezonu

[ctx: #20373]
en: Season
bs: Sezona

[ctx: #20374]
en: Downloading movie information
bs: Preuzimanje podataka o filmu

[ctx: #20375]
en: Unassign content
bs: Neodređen sadržaj

[ctx: #20377]
en: Refresh TV show information
bs: Osvježi podatke TV serije

[ctx: #20378]
en: Refresh info for all episodes?
bs: Osvježiti podatke za sve epizode?

[ctx: #20379]
en: Selected folder contains a single TV show
bs: Izabrana fascikla sadrži jednu TV seriju

[ctx: #20380]
en: Exclude selected folder from scans
bs: Izuzmi izabranu fasciklu iz analiziranja

[ctx: #20381]
en: Specials
bs: Posebne emisije

[ctx: #20383]
en: Selected folder contains a single video
bs: Izabrana fascikla sadrži jedan film

[ctx: #20384]
en: Link to TV show
bs: Veza ka TV seriji

[ctx: #20385]
en: Remove link to TV show
bs: Ukloni vezu ka TV seriji

[ctx: #20386]
en: Recently added movies
bs: Nedav. dodati film.

[ctx: #20387]
en: Recently added episodes
bs: Nedav. dodate epizode

[ctx: #20388]
en: Studios
bs: Studiji

[ctx: #20389]
en: Music videos
bs: Muzičke spotove

[ctx: #20390]
en: Recently added music videos
bs: Nedavno dodani muzički spotovi

[ctx: #20391]
en: Music video
bs: Muzički spot

[ctx: #20392]
en: Remove music video from library
bs: Ukloni muzički spot iz biblioteke

[ctx: #20393]
en: Music video information
bs: Podaci o muzičkom spotu

[ctx: #20394]
en: Loading music video information
bs: Učitavanje podataka o muzičkom spotu

[ctx: #20395]
en: Mixed
bs: Mešano

[ctx: #20396]
en: Go to albums by artist
bs: Idi na albume izvođača

[ctx: #20397]
en: Go to album
bs: Idi na album

[ctx: #20398]
en: Play song
bs: Reprodukuj pjesmu

[ctx: #20399]
en: Go to music videos from album
bs: Idi na muzičke spotove iz albuma

[ctx: #20400]
en: Go to music videos by artist
bs: Idi na muzičke spotove izvođača

[ctx: #20401]
en: Play music video
bs: Reprodukuj muzički spot

[ctx: #20402]
en: Download actor thumbnails when adding to library
bs: Preuzmi sličice glumaca prilikom dodavanja u biblioteku

[ctx: #20403]
en: Set actor thumb
bs: Postavi sliku glumca

[ctx: #20405]
en: Remove episode bookmark
bs: Ukloni obilježivač epizode

[ctx: #20406]
en: Set episode bookmark
bs: Postavi obilježivač epizode

[ctx: #20407]
en: Scraper settings
bs: Postavke davaoca podataka

[ctx: #20408]
en: Downloading music video information
bs: Preuzimanje podataka o muzičkom spotu

[ctx: #20409]
en: Downloading TV show information
bs: Preuzimanje podataka o TV seriji

[ctx: #20410]
en: Trailer
bs: Najava

[ctx: #20411]
en: Flatten
bs: Poravnat spisak

[ctx: #20413]
en: Get fanart
bs: Zanim. slika

[ctx: #20415]
en: Scanning for new content
bs: Traženje novog sadržaja

[ctx: #20416]
en: First aired
bs: Premijera

[ctx: #20417]
en: Writer
bs: Scenarista

[ctx: #20420]
en: Never
bs: Nikada

[ctx: #20421]
en: If only one season
bs: Ukoliko je samo jedna sezona

[ctx: #20422]
en: Always
bs: Uvijek

[ctx: #20423]
en: Has trailer
bs: Ima najavu filma

[ctx: #20424]
en: False
bs: Netačno

[ctx: #20425]
en: Fanart slideshow
bs: Projekcija zanimljivih slika

[ctx: #20426]
en: Export to a single file or separate
bs: Izvoz u jednu ili zasebne

[ctx: #20427]
en: files per entry?
bs: datoteke po unosu?

[ctx: #20428]
en: Single file
bs: Jedna datoteka

[ctx: #20429]
en: Separate
bs: Zasebno

[ctx: #20430]
en: Export thumbnails and fanart?
bs: Izvoz sličica i zanimljivih slika?

[ctx: #20431]
en: Overwrite old files?
bs: Zamjeniti stare datoteke?

[ctx: #20432]
en: Exclude path from library updates
bs: Izuzmi putanju prilikom ažuriranja biblioteke

[ctx: #20433]
en: Extract thumbnails and video information
bs: Izvezi sličice i podatke filma

[ctx: #20434]
en: Sets
bs: Postavke scene

[ctx: #20436]
en: Export actor thumbs?
bs: Izvoz sličica glumca?

[ctx: #20437]
en: Choose fanart
bs: Izaberite zanimljivu sliku

[ctx: #20438]
en: Local fanart
bs: Lokalna zanimljiva slika

[ctx: #20439]
en: No fanart
bs: Bez zanimljive slike

[ctx: #20440]
en: Current fanart
bs: Trenutna zanimljiva slika

[ctx: #20441]
en: Remote fanart
bs: Udaljena zanimljiva slika

[ctx: #20442]
en: Change content
bs: Promjeni sadržaj

[ctx: #20443]
en: Do you want to refresh info for all
bs: Želite li da osvježite podatke svih

[ctx: #20444]
en: items within this path?
bs: stavki sa ove putanje?

[ctx: #20445]
en: Fanart
bs: Zanimljiva slika

[ctx: #20446]
en: Locally stored information found.
bs: Pronađeni su lokalno sačuvani podaci.

[ctx: #20447]
en: Ignore and refresh from internet?
bs: Zanemariti ih i osvježiti iste sa podacima sa Interneta?

[ctx: #20448]
en: Could not download information
bs: Nije moguće preuzeti podatke

[ctx: #20449]
en: Unable to connect to remote server
bs: Server je najvjerovatnije nedostupan.

[ctx: #20450]
en: Would you like to continue scanning?
bs: Želite li da nastavite analiziranje?

[ctx: #20452]
en: episode
bs: Epizoda

[ctx: #21330]
en: Show hidden files and directories
bs: Prikaži skrivene datoteke i fascikle

[ctx: #21331]
en: TuxBox client
bs: TuxBox klijent

[ctx: #21332]
en: WARNING: Target TuxBox device is in recording-mode!
bs: PAŽNjA: Izabrani TuxBox uređaj trenutno snima!

[ctx: #21333]
en: The stream will be stopped!
bs: Biće zaustavljen zapis toka podataka!

[ctx: #21334]
en: Zap to channel: %s failed!
bs: Prebacivanje na kanal: %s nije uspjelo!

[ctx: #21335]
en: Are you sure to start the stream?
bs: Sigurni ste da želite da pokrenete tok podataka?

[ctx: #21336]
en: Connecting to: %s
bs: Povezivanje sa: %s

[ctx: #21337]
en: TuxBox device
bs: TuxBox uređaj

[ctx: #21359]
en: Add media share...
bs: Dodaj dijeljenu lokaciju medija...

[ctx: #21360]
en: Share video and music libraries through UPnP
bs: Dijeli filmsku i muzičku biblioteku putem UPnP protokola

[ctx: #21364]
en: Edit media share
bs: Uredi dijeljenu lokaciju medija

[ctx: #21365]
en: Remove media share
bs: Ukloni dijeljenu lokaciju medija

[ctx: #21367]
en: Movie & alternate subtitle directory
bs: Fascikla filmova i alternativnih titlova

[ctx: #21370]
en: Play navigation sounds during media playback
bs: Reprodukuj navigacione zvukove prilikom reprodukcije medija

[ctx: #21371]
en: Thumbnail
bs: Sličica

[ctx: #21372]
en: Forced DVD player region
bs: Nametnuta regija DVD uređaja za reprodukciju

[ctx: #21373]
en: Video output
bs: Video izlaz

[ctx: #21374]
en: Video aspect
bs: Razmjera slike

[ctx: #21375]
en: Normal
bs: Normalno

[ctx: #21377]
en: Widescreen
bs: Široki ekran

[ctx: #21378]
en: Enable 480p
bs: Omogući 480p

[ctx: #21379]
en: Enable 720p
bs: Omogući 720p

[ctx: #21380]
en: Enable 1080i
bs: Omogući 1080i

[ctx: #21381]
en: Enter name of new playlist
bs: Unesite ime novog spiska za reprodukciju

[ctx: #21382]
en: Show "Add source" buttons in file lists
bs: Prikaži dugme „Dodaj izvor“ u spisku datoteka

[ctx: #21383]
en: Enable scrollbars
bs: Omogući trake za pomjeranje

[ctx: #21384]
en: Make watched filtering a toggle in video library
bs: Isfiltriraj odgledane filmove u biblioteci filmova

[ctx: #21385]
en: Open
bs: Otvori

[ctx: #21386]
en: Acoustic management level
bs: Upravljanje nivoom akustičnosti

[ctx: #21387]
en: Fast
bs: Brzo

[ctx: #21388]
en: Quiet
bs: Tiho

[ctx: #21389]
en: Enable custom background
bs: Omogući prilagođenu pozadinu

[ctx: #21390]
en: Power management level
bs: Upravljanje nivoom potrošnje

[ctx: #21391]
en: High power
bs: Viša potrošnja

[ctx: #21392]
en: Low power
bs: Niža potrošnja

[ctx: #21395]
en: Unable to cache files bigger than 4GB
bs: Nije moguće keširati datoteke veće od 4GB

[ctx: #21396]
en: Chapter
bs: Poglavlje

[ctx: #21397]
en: High quality pixel shader v2
bs: Visoko kvalitetno sjenčenje piksela v2

[ctx: #21398]
en: Enable playlist at startup
bs: Omogući spisak za reprodukciju pri uključivanju Kodi-a

[ctx: #21399]
en: Use tween animations
bs: Koristi međukorake u animaciji

[ctx: #21400]
en: contains
bs: sadrži

[ctx: #21401]
en: does not contain
bs: ne sadrži

[ctx: #21402]
en: is
bs: je

[ctx: #21403]
en: is not
bs: nije

[ctx: #21404]
en: starts with
bs: počinje sa

[ctx: #21405]
en: ends with
bs: završava sa

[ctx: #21406]
en: greater than
bs: je veće od

[ctx: #21407]
en: less than
bs: je manje od

[ctx: #21408]
en: after
bs: nakon

[ctx: #21409]
en: before
bs: prije

[ctx: #21410]
en: in the last
bs: u posljednjih

[ctx: #21411]
en: not in the last
bs: nije u posljednjih

[ctx: #21412]
en: Scrapers
bs: Dobavljači podat.

[ctx: #21413]
en: Default movie scraper
bs: Podraz. dobavljač podataka za filmove

[ctx: #21414]
en: Default tvshow scraper
bs: Podraz. dobavljač podataka za TV serije

[ctx: #21415]
en: Default music video scraper
bs: Podraz. dobavljač podataka za muzičke spotove

[ctx: #21417]
en: Settings
bs: Postavke

[ctx: #21418]
en: Multilingual
bs: Višejezično

[ctx: #21419]
en: No scrapers present
bs: Nema prisutnih dobavljača

[ctx: #21420]
en: Value to match
bs: Vrijednosti se ne podudaraju

[ctx: #21421]
en: Smart playlist rule
bs: Pravilo pametnog spis. za rep.

[ctx: #21422]
en: Match items where
bs: Podudari stavke gdje

[ctx: #21423]
en: New rule...
bs: Novo pravilo...

[ctx: #21424]
en: Items must match
bs: Stavke se moraju podudarati

[ctx: #21425]
en: all of the rules
bs: su sva pravila

[ctx: #21426]
en: one or more of the rules
bs: je jedno ili više pravila

[ctx: #21427]
en: Limit to
bs: Ograniči na

[ctx: #21428]
en: No limit
bs: Bez ograničenja

[ctx: #21429]
en: Order by
bs: Složi po

[ctx: #21430]
en: ascending
bs: rastućem redu

[ctx: #21431]
en: descending
bs: opadajućem redu

[ctx: #21432]
en: Edit smart playlist
bs: Uredi pametni spis. za rep.

[ctx: #21433]
en: Name of the playlist
bs: Ime spis. za rep.

[ctx: #21434]
en: Find items where
bs: Pronađi stavke gdje

[ctx: #21435]
en: Edit
bs: Uredi

[ctx: #21436]
en: %i items
bs: %i stavki

[ctx: #21437]
en: New smart playlist...
bs: Novi pametni spis. za rep...

[ctx: #21438]
en: %c Drive
bs: %c uređaj

[ctx: #21439]
en: Edit party mode rules
bs: Uredi pravila režima žurke

[ctx: #21440]
en: Home folder
bs: Početna fascikla

[ctx: #21441]
en: Watched count
bs: Brojač odgledanih

[ctx: #21442]
en: Episode title
bs: Naslov epizode

[ctx: #21443]
en: Video resolution
bs: Rezolucija videa

[ctx: #21444]
en: Audio channels
bs: Zvučnih kanala

[ctx: #21445]
en: Video codec
bs: Video kodek

[ctx: #21446]
en: Audio codec
bs: Kodek zvuka

[ctx: #21447]
en: Audio language
bs: Jezik zvuka

[ctx: #21448]
en: Subtitle language
bs: Jezik titla

[ctx: #21449]
en: Remote control sends keyboard presses
bs: Daljinski upravljač šalje kôdove tastature

[ctx: #21450]
en: Edit
bs: Uredi

[ctx: #21461]
en: Fixed
bs: Brzo

[ctx: #21800]
en: File name
bs: Ime datoteke

[ctx: #21801]
en: File path
bs: Putanja datoteke

[ctx: #21802]
en: File size
bs: Veličina datoteke

[ctx: #21803]
en: File date/time
bs: Datum/vrijeme stvaranja datoteke

[ctx: #21804]
en: Slide index
bs: Indeks slajdova

[ctx: #21805]
en: Resolution
bs: Rezolucija

[ctx: #21806]
en: Comment
bs: Komentar

[ctx: #21807]
en: Colour/B&W
bs: Boja/Crno-belo

[ctx: #21808]
en: JPEG process
bs: Obrada JPEG-a

[ctx: #21820]
en: Date/Time
bs: Datum/vrijeme

[ctx: #21821]
en: Description
bs: Opis

[ctx: #21822]
en: Camera make
bs: Marka fotoaparata

[ctx: #21823]
en: Camera model
bs: Tip kamere

[ctx: #21824]
en: EXIF comment
bs: EXIF komentar

[ctx: #21825]
en: Firmware
bs: Sistem

[ctx: #21826]
en: Aperture
bs: Blenda

[ctx: #21827]
en: Focal length
bs: Fokusno rastojanje

[ctx: #21828]
en: Focus distance
bs: Žižna daljina

[ctx: #21829]
en: Exposure
bs: Ekspozicija

[ctx: #21830]
en: Exposure time
bs: Vrijeme ekspozicije

[ctx: #21831]
en: Exposure bias
bs: Odstupanje ekspozicije

[ctx: #21832]
en: Exposure mode
bs: Režim ekspozicije

[ctx: #21833]
en: Flash used
bs: Korišćenje blica

[ctx: #21834]
en: White-balance
bs: Balans bijelog

[ctx: #21835]
en: Light source
bs: Izvor svjetla

[ctx: #21836]
en: Metering mode
bs: Režim mjerenja količine svetla

[ctx: #21838]
en: Digital zoom
bs: Digitalni zum

[ctx: #21839]
en: CCD width
bs: CCD širina

[ctx: #21840]
en: GPS latitude
bs: GPS geo. širina

[ctx: #21841]
en: GPS longitude
bs: GPS geo. dužina

[ctx: #21842]
en: GPS altitude
bs: GPS geo. visina

[ctx: #21843]
en: Orientation
bs: Orijentacija

[ctx: #21860]
en: Supplemental categories
bs: Dodatne kategorije

[ctx: #21861]
en: Keywords
bs: Ključne reči

[ctx: #21862]
en: Caption
bs: Naslov

[ctx: #21863]
en: Author
bs: Autor

[ctx: #21864]
en: Headline
bs: Glavna uloga

[ctx: #21865]
en: Special instructions
bs: Posebna uputstva

[ctx: #21866]
en: Category
bs: Kategorija

[ctx: #21867]
en: Byline
bs: Potpis autora

[ctx: #21868]
en: Byline title
bs: Potpis autora naslova

[ctx: #21869]
en: Credit
bs: Zasluga

[ctx: #21870]
en: Source
bs: Izvor

[ctx: #21871]
en: Copyright notice
bs: Autorska prava

[ctx: #21872]
en: Object name
bs: Ime objekta

[ctx: #21873]
en: City
bs: Grad

[ctx: #21874]
en: State
bs: Pokrajina

[ctx: #21875]
en: Country
bs: Država

[ctx: #21877]
en: Date created
bs: Datum pravljenja

[ctx: #21879]
en: Country code
bs: Kôd države

[ctx: #21880]
en: Reference service
bs: Preporučen servis

[ctx: #21881]
en: Allow control of Kodi via UPnP
bs: Omogući kontrolu Kodi aplikacije putem UPnP protokola

[ctx: #21882]
en: Attempt to skip introduction before DVD menu
bs: Pokušaj da preskočiš uvodni dio prije DVD menija

[ctx: #21883]
en: Saved music
bs: Sačuvana muzika

[ctx: #21884]
en: Query info for all artists
bs: Zahtjevanje podataka za sve izvođače

[ctx: #21885]
en: Downloading album information
bs: Preuzimanje podataka o albumu

[ctx: #21886]
en: Downloading artist information
bs: Preuzimanje podataka o izvođaču

[ctx: #21887]
en: Biography
bs: Biografija

[ctx: #21888]
en: Discography
bs: Diskografija

[ctx: #21889]
en: Searching artist
bs: Pronalaženje izvođača

[ctx: #21890]
en: Select artist
bs: Izaberite izvođača

[ctx: #21891]
en: Artist information
bs: Podaci o izvođaču

[ctx: #21892]
en: Instruments
bs: Instrumenti

[ctx: #21893]
en: Born
bs: Rođen

[ctx: #21894]
en: Formed
bs: Oformljeno

[ctx: #21895]
en: Themes
bs: Teme

[ctx: #21896]
en: Disbanded
bs: Rasformirano

[ctx: #21897]
en: Died
bs: Preminuo

[ctx: #21898]
en: Years active
bs: Godina aktivan

[ctx: #21899]
en: Label
bs: Etiketa

[ctx: #21900]
en: Born/Formed
bs: Rođ./oform.

[ctx: #22000]
en: Update library on startup
bs: Ažuriraj biblioteku prilikom uključivanja

[ctx: #22001]
en: Hide progress of library updates
bs: Uvijek ažuriraj biblioteku u pozadini

[ctx: #22004]
en: Delayed by: %2.3fs
bs: Usporeno za: %2.3f sek.

[ctx: #22005]
en: Ahead by: %2.3fs
bs: Ubrzano za: %2.3f sek.

[ctx: #22006]
en: Subtitle offset
bs: Pomjeraj titl u vremenu

[ctx: #22007]
en: OpenGL vendor:
bs: OpenGL proizvođač:

[ctx: #22009]
en: OpenGL version:
bs: OpenGL verzija:

[ctx: #22010]
en: GPU temperature:
bs: GPU temperatura:

[ctx: #22011]
en: CPU temperature:
bs: CPU temperatura:

[ctx: #22012]
en: Total memory
bs: Ukupna memorija

[ctx: #22013]
en: Profile data
bs: Podaci profila

[ctx: #22014]
en: Use dim if paused during video playback
bs: Koristi zatamljenje ukoliko se pauzira prilikom reprod. filma

[ctx: #22015]
en: All recordings
bs: Sva snimanja

[ctx: #22016]
en: By title
bs: Po nazivu

[ctx: #22017]
en: By group
bs: Po grupi

[ctx: #22018]
en: Live channels
bs: Kanali uživo

[ctx: #22019]
en: Recordings by title
bs: Snimci po nazivu

[ctx: #22020]
en: Guide
bs: Vodič

[ctx: #22022]
en: Show video files in listings
bs: Prikaži video datoteke u spiskovima

[ctx: #22023]
en: DirectX vendor:
bs: DirectX proizvođač:

[ctx: #22024]
en: Direct3D version:
bs: Direct3D verzija:

[ctx: #22030]
en: Font
bs: Slova

[ctx: #22031]
en: Size
bs: Velič.

[ctx: #22032]
en: Colours
bs: Boje

[ctx: #22034]
en: Export karaoke titles as HTML
bs: Izvoz karaoke naslova kao HTML

[ctx: #22035]
en: Export karaoke titles as CSV
bs: Izvoz karaoke naslova kao CSV

[ctx: #22036]
en: Import karaoke titles...
bs: Uvoz karaoke naslova...

[ctx: #22037]
en: Show song selector automatically
bs: Automatski prikaži birač pesme

[ctx: #22038]
en: Export karaoke titles...
bs: Izvoz karaoke naslova...

[ctx: #22039]
en: Enter song number
bs: Unesite broj pjesme

[ctx: #22040]
en: white/green
bs: bijelo/zeleno

[ctx: #22041]
en: white/red
bs: bijelo/crveno

[ctx: #22042]
en: white/blue
bs: bijelo/pravo

[ctx: #22043]
en: black/white
bs: crno/bijelo

[ctx: #23049]
en: Teletext not available
bs: Teletekst nije dostupan

[ctx: #23050]
en: Activate Teletext
bs: Aktiviraj teletekst

[ctx: #23051]
en: Part %i
bs: Dio %i

[ctx: #23052]
en: Buffering %i bytes
bs: Predmemorisanje %i bajtova

[ctx: #23053]
en: Stopping
bs: Zaustavljanje

[ctx: #23054]
en: Running
bs: Pokretanje

[ctx: #23100]
en: External Player Active
bs: Spoljni aktivni uređaj za reprodukciju

[ctx: #23101]
en: Click OK to terminate the player
bs: Kliknite na „U redu“ da prekinete reprodukciju

[ctx: #23104]
en: Click OK when playback has ended
bs: Kliknite na „U redu“ kada se reprodukcija završi

[ctx: #24000]
en: Add-on
bs: Dodatni prog.

[ctx: #24001]
en: Add-ons
bs: Dodatni prog.

[ctx: #24002]
en: Add-on options
bs: Opcije dodatnog prog.

[ctx: #24005]
en: Media sources
bs: Dodatak

[ctx: #24007]
en: Movie information
bs: Dobavljač

[ctx: #24008]
en: Screensaver
bs: Čuvar ekrana

[ctx: #24009]
en: Script
bs: Skripta

[ctx: #24011]
en: Add-on repository
bs: Spremište dodatnog prog.

[ctx: #24012]
en: Subtitles
bs: Titlovi

[ctx: #24015]
en: Music video information
bs: Podaci o muzičkom spotu

[ctx: #24016]
en: Album information
bs: Podaci o albumu

[ctx: #24017]
en: Artist information
bs: Podaci o izvođaču

[ctx: #24018]
en: Services
bs: Usluge

[ctx: #24020]
en: Configure
bs: Podešavanje dodatnog prog.

[ctx: #24021]
en: Disable
bs: Onemogući dodatni prog.

[ctx: #24022]
en: Enable
bs: Omogući dodatni prog.

[ctx: #24023]
en: Disabled
bs: Onemogućeno

[ctx: #24024]
en: Add-on disabled
bs: Dodatni prog. je onemogućen

[ctx: #24027]
en: Weather
bs: Usluge vremenske prognoze

[ctx: #24028]
en: Weather.com (standard)
bs: Weather.com (standardan)

[ctx: #24030]
en: This Add-on can not be configured
bs: Ovaj dodatni prog. nije moguće podesiti

[ctx: #24031]
en: Error loading settings
bs: Greška prilikom učitavanja podešavanja

[ctx: #24050]
en: Available Add-ons
bs: Dostupni dodatni programi

[ctx: #24051]
en: Version:
bs: Verzija:

[ctx: #24052]
en: Disclaimer
bs: Odricanje:

[ctx: #24053]
en: License:
bs: Licenca:

[ctx: #24059]
en: Would you like to enable this Add-on?
bs: Da li želite da omogućite ovaj dodatni prog.?

[ctx: #24060]
en: Would you like to disable this Add-on?
bs: Da li želite da onemogućite ovaj dodatni prog.?

[ctx: #24061]
en: Add-on update available!
bs: Nadogradnja dodatnog prog. je dostupna!

[ctx: #24062]
en: Enabled Add-ons
bs: Omogućeni dodatni programi

[ctx: #24063]
en: Auto update
bs: Automatsko ažuriranje

[ctx: #24064]
en: Add-on enabled
bs: Dodatni prog. je omogućen

[ctx: #24065]
en: Add-on updated
bs: Dodatni prog. je ažuriran

[ctx: #24066]
en: Cancel Add-on download?
bs: Da prekinem preuzimanje dodatnog prog.?

[ctx: #24067]
en: Currently downloading Add-ons
bs: Trenutno preuzimam dodatne programe

[ctx: #24070]
en: Add-on could not be loaded.
bs: Dodatni program nije upotrebljiv

[ctx: #24071]
en: An unknown error has occurred.
bs: Dogodila se nepoznata greška

[ctx: #24072]
en: Settings required
bs: Podešavanje je neophodno

[ctx: #24073]
en: Could not connect
bs: Ne mogu se povezati

[ctx: #24074]
en: Needs to restart
bs: Ponovno pokretanje je neophodno

[ctx: #24075]
en: Disable
bs: Onemogući dodatni prog.

[ctx: #24080]
en: Try to reconnect?
bs: Da pokušam ponovno uspostavljanje veze?

[ctx: #24089]
en: Add-on restarts
bs: Dodatni prog. se ponovno pokreće

[ctx: #24090]
en: Lock Add-on manager
bs: Zaključaj upravljač dodatnog prog.

[ctx: #24094]
en: (current)
bs: Omogući hardversko ubrzanje (CrystalHD)

[ctx: #24121]
en: Enter search string
bs: Unesite riječ za pretragu

[ctx: #29800]
en: Library Mode
bs: Režim biblioteke

[ctx: #29801]
en: QWERTY keyboard
bs: QWERTY tastatura

[ctx: #29802]
en: Passthrough Audio in use
bs: Prolazni zvuk u upotrebi

[ctx: #33001]
en: Trailer quality
bs: Kvalitet najave

[ctx: #33002]
en: Stream
bs: Zapis

[ctx: #33003]
en: Download
bs: Preuzmi

[ctx: #33004]
en: Download & play
bs: Preuzmi i reprodukuj

[ctx: #33005]
en: Download & save
bs: Preuzmi i sačuvaj

[ctx: #33006]
en: Today
bs: Danas

[ctx: #33007]
en: Tomorrow
bs: Sutra

[ctx: #33008]
en: Saving
bs: Čuvanje

[ctx: #33009]
en: Copying
bs: Kopiranje

[ctx: #33010]
en: Set download directory
bs: Postavi fasciklu za preuzimanje

[ctx: #33012]
en: Short
bs: Kratko

[ctx: #33013]
en: Long
bs: Dugačko

[ctx: #33014]
en: Use DVD player instead of regular player
bs: Koristi DVD plejer umjesto običnog plejera

[ctx: #33015]
en: Ask for download before playing video
bs: Pitaj za preuzimanje prije reprodukcije filma

[ctx: #33016]
en: Clips
bs: Klipovi

[ctx: #33018]
en: Tonight
bs: Noćas

[ctx: #33019]
en: Tomorrow Night
bs: Sutra uveče

[ctx: #33020]
en: Condition
bs: Stanje

[ctx: #33021]
en: Precipitation
bs: Obilne padavine

[ctx: #33023]
en: Humid
bs: Vlažno

[ctx: #33024]
en: Feels
bs: Kao da je

[ctx: #33025]
en: Observed
bs: Posmatrano

[ctx: #33026]
en: Departure from normal
bs: Odstupanje od prosjeka

[ctx: #33027]
en: Sunrise
bs: Izlazak sunca

[ctx: #33028]
en: Sunset
bs: Zalazak sunca

[ctx: #33029]
en: Details
bs: Detalji

[ctx: #33030]
en: Outlook
bs: Vidik

[ctx: #33031]
en: Coverflow
bs: Prekriven

[ctx: #33032]
en: Translate text
bs: Prevedi tekst

[ctx: #33034]
en: 36 Hour
bs: 36 satna

[ctx: #33035]
en: Maps
bs: Karta

[ctx: #33036]
en: Hourly
bs: Iz sata u sat

[ctx: #33037]
en: Weekend
bs: Vikend

[ctx: #33038]
en: %s day
bs: %s dnevna

[ctx: #33049]
en: Alert
bs: Uzbuna

[ctx: #33050]
en: Alerts
bs: Upozorenja

[ctx: #33051]
en: Choose Your
bs: Izaberite vaš

[ctx: #33052]
en: Check
bs: Provjeri

[ctx: #33053]
en: Configure the
bs: Konfiguriši

[ctx: #33054]
en: Seasons
bs: Godišnja doba

[ctx: #33055]
en: Use your
bs: Koristite vaš

[ctx: #33056]
en: Watch your
bs: Gledajte vaš

[ctx: #33057]
en: Listen to
bs: Slušajte

[ctx: #33058]
en: View your
bs: Prikažite vaš

[ctx: #33059]
en: Configure the
bs: Konfiguriši

[ctx: #33060]
en: Power
bs: Snaga

[ctx: #33061]
en: Menu
bs: Meni

[ctx: #33062]
en: Play the
bs: Reprodukuj

[ctx: #33063]
en: Options
bs: Opcije

[ctx: #33065]
en: Editor
bs: Uređivač

[ctx: #33066]
en: About your
bs: O vašem

[ctx: #33067]
en: Star rating
bs: Ocjena zvjezdicama

[ctx: #33068]
en: Background
bs: Pozadina

[ctx: #33069]
en: Backgrounds
bs: Pozadine

[ctx: #33070]
en: Custom background
bs: Prilagođena pozadina

[ctx: #33071]
en: Custom backgrounds
bs: Prilagođene pozadine

[ctx: #33072]
en: View Readme
bs: Prikaži „Pročitaj me“

[ctx: #33073]
en: View Changelog
bs: Prikaži „Evidenciju izmjena“

[ctx: #33074]
en: This version of %s requires an
bs: Ova verzija za pokretanje zahtjeva %s

[ctx: #33075]
en: Kodi revision of %s or greater to run.
bs: Kodi izdanje ili %s jače.

[ctx: #33076]
en: Please update Kodi.
bs: Molimo, ažurirajte Kodi aplikaciju.

[ctx: #33077]
en: No data found!
bs: Podaci nisu pronađeni!

[ctx: #33078]
en: Next page
bs: Sljedeća strana

[ctx: #33079]
en: Love
bs: Ljubav

[ctx: #33080]
en: Hate
bs: Mržnja

[ctx: #33081]
en: This file is stacked, select the part you want to play from.
bs: Ova datoteka je složena, izaberite koji dio želite da reprodukujete iz nje.

[ctx: #33082]
en: Path to script
bs: Putanja do skripte

[ctx: #33083]
en: Enable custom script button
bs: Omogući prilagođeni taster za sjruotu

[ctx: #34003]
en: DXVA2
bs: DXVA

[ctx: #34100]
en: Number of channels
bs: Broj kanala

[ctx: #34122]
en: Always
bs: Uvijek

[ctx: #34123]
en: Never
bs: Nikada

[ctx: #35502]
en: Name
bs: Ime

[ctx: #36016]
en: Connected
bs: Povezano

[ctx: #36035]
en: Always
bs: Uvijek

[ctx: #36426]
en: Switch to channel
bs: Prebaci na kanal

[ctx: #36428]
en: Record
bs: Snimi

[ctx: #36502]
en: Disabled
bs: Onemogućeno

[ctx: #36508]
en: Hardware Based
bs: Hardver

[ctx: #36902]
en: TV show
bs: TV serija

[ctx: #36903]
en: TV shows
bs: TV serije

[ctx: #36906]
en: episode
bs: Epizoda

[ctx: #36910]
en: set
bs: Postavi

[ctx: #36911]
en: sets
bs: Postavke scene

[ctx: #36912]
en: video
bs: Video

[ctx: #36913]
en: videos
bs: Filmovi

[ctx: #36918]
en: album
bs: Album

[ctx: #36920]
en: song
bs: Pjesma

[ctx: #36921]
en: songs
bs: Pjesme

[ctx: #37026]
en: Auto
bs: Automatski
