XBMC Main - en to hy translation catalogue (609 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
hy: Ծրագրեր

[ctx: #1]
en: Pictures
hy: Նկարներ

[ctx: #2]
en: Music
hy: Երաժշտություն

[ctx: #3]
en: Videos
hy: Տեսանյութեր

[ctx: #4]
en: TV-Guide
hy: Հեռուստագիդ

[ctx: #5]
en: Settings
hy: Կարգավորումներ

[ctx: #7]
en: File manager
hy: Ֆայլերի մենեջեր

[ctx: #8]
en: Weather
hy: Եղանակ

[ctx: #9]
en: Kodi media center
hy: Kodi մեդիա կենտրոն

[ctx: #11]
en: Monday
hy: Երկուշաբթի

[ctx: #12]
en: Tuesday
hy: Երեքշաբթի

[ctx: #13]
en: Wednesday
hy: Չորեքշաբթի

[ctx: #14]
en: Thursday
hy: Հինգշաբթի

[ctx: #15]
en: Friday
hy: Ուրբաթ

[ctx: #16]
en: Saturday
hy: Շաբաթ

[ctx: #17]
en: Sunday
hy: Կիրակի

[ctx: #21]
en: January
hy: Հունվար

[ctx: #22]
en: February
hy: Փետրվար

[ctx: #23]
en: March
hy: Մարտ

[ctx: #24]
en: April
hy: Ապրիլ

[ctx: #25]
en: May
hy: Մայիս

[ctx: #26]
en: June
hy: Հունիս

[ctx: #27]
en: July
hy: Հուլիս

[ctx: #28]
en: August
hy: Օգոստոս

[ctx: #29]
en: September
hy: Սեպտեմբեր

[ctx: #30]
en: October
hy: Հոկտեմբեր

[ctx: #31]
en: November
hy: Նոյեմբեր

[ctx: #32]
en: December
hy: Դեկտեմբեր

[ctx: #41]
en: Mon
hy: Երկ

[ctx: #42]
en: Tue
hy: Երք

[ctx: #43]
en: Wed
hy: Չրք

[ctx: #44]
en: Thu
hy: Հնգ

[ctx: #45]
en: Fri
hy: Ուրբ

[ctx: #46]
en: Sat
hy: Շբթ

[ctx: #47]
en: Sun
hy: Կիր

[ctx: #51]
en: Jan
hy: Հուն

[ctx: #52]
en: Feb
hy: Փետ

[ctx: #53]
en: Mar
hy: Մարտ

[ctx: #54]
en: Apr
hy: Ապր

[ctx: #55]
en: May
hy: Մայ

[ctx: #56]
en: Jun
hy: Հուն

[ctx: #57]
en: Jul
hy: Հուլ

[ctx: #58]
en: Aug
hy: Օգս

[ctx: #59]
en: Sep
hy: Սեպ

[ctx: #60]
en: Oct
hy: Հոկ

[ctx: #61]
en: Nov
hy: Նոյ

[ctx: #62]
en: Dec
hy: Դեկ

[ctx: #71]
en: N
hy: Հս

[ctx: #72]
en: NNE
hy: ՀսՀսԱե

[ctx: #73]
en: NE
hy: ՀսԱե

[ctx: #74]
en: ENE
hy: Աե․ Հս․ Աե․

[ctx: #88]
en: South
hy: Հարավ

[ctx: #89]
en: North
hy: Հյուսիս

[ctx: #90]
en: West
hy: Արևմուտք

[ctx: #91]
en: East
hy: Արևելք

[ctx: #92]
en: Variable
hy: Փոփոխական

[ctx: #98]
en: View: Auto
hy: Տեսք. Ավտոմատ

[ctx: #99]
en: View: Auto big
hy: Տեսք. Ավտոմատ մեծ

[ctx: #100]
en: View: Icons
hy: Տեսք. Նշաններ

[ctx: #101]
en: View: List
hy: Տեսք. Ցուցակ

[ctx: #102]
en: Scan
hy: Զննում

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
hy: Դասավորել ըստ՝ Անվան

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
hy: Դասավորել ըստ՝ Ժամանակի

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
hy: Դասավորել ըստ՝ Չափի

[ctx: #106]
en: No
hy: Ոչ

[ctx: #107]
en: Yes
hy: Այո

[ctx: #108]
en: Slideshow
hy: Հաջորդական ցուցադրում

[ctx: #109]
en: Create thumbs
hy: Ստեղծել էսքիզ

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
hy: Ստեղծել էսքիզ

[ctx: #111]
en: Shortcuts
hy: Դյուրանցումներ

[ctx: #112]
en: Paused
hy: Կանգնեցված

[ctx: #113]
en: Update failed
hy: Թարմեցումը ձախողվեց

[ctx: #114]
en: Installation failed
hy: Ծրագրի ներդրումը ձախողվեց

[ctx: #115]
en: Copy
hy: Պատճենել

[ctx: #116]
en: Move
hy: Տեղափոխել

[ctx: #117]
en: Delete
hy: Ջնջել

[ctx: #118]
en: Rename
hy: Վերանվանել

[ctx: #119]
en: New folder
hy: Նոր պանակ

[ctx: #120]
en: Confirm file copy
hy: Հաստատել ֆայլի պատճենումը

[ctx: #121]
en: Confirm file move
hy: Հաստատել ֆայլի տեղափոխումը

[ctx: #123]
en: Copy these files?
hy: Պատճենե՞լ այս ֆայլերը

[ctx: #124]
en: Move these files?
hy: Տեղափոխե՞լ այս ֆայլերը

[ctx: #125]
en: Delete these files? - Deleting files cannot be undone!
hy: Ջնջե՞լ այս ֆայլերը: - Ջնջված ֆայլերը չեն վերականգնվում:

[ctx: #126]
en: Status
hy: Վիճակ

[ctx: #127]
en: Objects
hy: Առարկա

[ctx: #128]
en: General
hy: Գլխավոր

[ctx: #129]
en: Slideshow
hy: Հաջորդական ցուցադրում

[ctx: #130]
en: System info
hy: Համակարգի մանրամասները

[ctx: #131]
en: Display
hy: Էկրան

[ctx: #132]
en: Albums
hy: Ալբոմներ

[ctx: #133]
en: Artists
hy: Կատարողներ

[ctx: #134]
en: Songs
hy: Կատարումներ

[ctx: #135]
en: Genres
hy: Ժանրեր

[ctx: #136]
en: Playlists
hy: Նվագացանկ

[ctx: #137]
en: Search
hy: Որոնել

[ctx: #138]
en: System Information
hy: Համակարգի տվյալները

[ctx: #139]
en: Temperatures:
hy: Ջերմաստիճան.

[ctx: #142]
en: Time:
hy: Ժամանակ.

[ctx: #143]
en: Current:
hy: Ընթացիկ.

[ctx: #144]
en: Build:
hy: Տարբերակ.

[ctx: #145]
en: Network:
hy: Ցանց.

[ctx: #146]
en: Type:
hy: Տեսակ.

[ctx: #147]
en: Static
hy: Անփոփոխ

[ctx: #149]
en: MAC address
hy: MAC հասցե

[ctx: #150]
en: IP address
hy: IP հասցե

[ctx: #151]
en: Link:
hy: Միացում.

[ctx: #152]
en: Half duplex
hy: Կես դուպլեքս

[ctx: #153]
en: Full duplex
hy: Դուպլեքս

[ctx: #154]
en: Storage
hy: Պահոց

[ctx: #155]
en: Drive
hy: Սկավառակ

[ctx: #156]
en: Free
hy: Ազատ

[ctx: #157]
en: Video
hy: Տեսադարան

[ctx: #158]
en: Free memory
hy: Ազատ հիշողություն

[ctx: #159]
en: No link
hy: Չկա հղում

[ctx: #160]
en: Free
hy: Ազատ

[ctx: #161]
en: Unavailable
hy: Անհասանելի

[ctx: #162]
en: Tray open
hy: Կրիչը բաց է

[ctx: #163]
en: Reading
hy: Կարդում է

[ctx: #164]
en: No disc
hy: Սկավառակը բացակայում է

[ctx: #165]
en: Disc present
hy: Սկավառակը առկա է

[ctx: #166]
en: Skin
hy: Տեսք

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
hy: Ընդհատել ֆայլի գործողությունները

[ctx: #168]
en: %s- %s
hy: %ներ-%ներ

[ctx: #169]
en: Resolution
hy: Լուծաչափ

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate to match video
hy: Համատեղել էկրանի թարմեցման հաճախականությունը տեսանյութի հետ

[ctx: #172]
en: Release date
hy: Թողարկման ամսաթիվը

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
hy: Ցուցադրել 4:3 տեսանյութերը որպես

[ctx: #175]
en: Moods
hy: Տոնայնությունը

[ctx: #176]
en: Styles
hy: Ոճ

[ctx: #179]
en: Song
hy: Երգ

[ctx: #180]
en: Duration
hy: Տևողություն

[ctx: #181]
en: Select album
hy: Ընտրել ալբոմը

[ctx: #182]
en: Tracks
hy: Ձայնուղի

[ctx: #183]
en: Review
hy: Տեսություն

[ctx: #184]
en: Refresh
hy: Թարմացնել

[ctx: #185]
en: Searching album
hy: Ալբոմի որոնում

[ctx: #186]
en: OK
hy: Լավ

[ctx: #187]
en: No albums found!
hy: Ալբոմներ չեն գտնվել

[ctx: #188]
en: Select all
hy: Նշել բոլորը

[ctx: #189]
en: Scanning media info
hy: Զննել կրիչը

[ctx: #190]
en: Save
hy: Հիշել

[ctx: #191]
en: Shuffle
hy: Խառնել

[ctx: #192]
en: Clear
hy: Մաքրել

[ctx: #193]
en: Scan
hy: Զննում

[ctx: #194]
en: Searching...
hy: Որոնում է...

[ctx: #195]
en: No info found!
hy: Ոչինչ չգտնվեց

[ctx: #196]
en: Select movie:
hy: Ընտրել ֆիլմը.

[ctx: #197]
en: Querying %s info
hy: Հայցվում են %s մասին տեղեկություններ

[ctx: #198]
en: Loading movie details
hy: Բեռնել ֆիլմի մանրամասները

[ctx: #199]
en: Web interface
hy: Վեբ միջներես

[ctx: #202]
en: Tagline
hy: Կարգախոս

[ctx: #203]
en: Plot outline
hy: Սյուժեն ամփոփ

[ctx: #205]
en: Votes
hy: Քվեներ

[ctx: #206]
en: Cast
hy: Նկարահավել են

[ctx: #207]
en: Plot
hy: Սյուժե

[ctx: #208]
en: Play
hy: Նվագարկել

[ctx: #209]
en: Next
hy: Հաջորդ

[ctx: #210]
en: Previous
hy: Նախորդ

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
hy: Հարմարավետության տեսքի շտկում

[ctx: #214]
en: Video calibration...
hy: Տեսանյութի շտկում

[ctx: #216]
en: Zoom amount
hy: Խոշորացման չափ

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
hy: Պիքսելների հարաբերություն

[ctx: #219]
en: Please insert disc
hy: Խնդրում ենք, դնել սկավառակը

[ctx: #221]
en: Network is not connected
hy: Ցանցը միացված չէ

[ctx: #222]
en: Cancel
hy: Չեղարկել

[ctx: #224]
en: Speed
hy: Արագություն

[ctx: #225]
en: Vertical Shift
hy: Ուղղահայաց փոփոխում

[ctx: #226]
en: Test patterns...
hy: Փորձարկման հրահանգներ

[ctx: #227]
en: Lookup audio CD track names from freedb.org
hy: Փնտրել CD երգերի անունները freedb.org կայքից

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
hy: Խառնել երգացանկը

[ctx: #230]
en: Video filters
hy: Տեսանյութերի զտիչներ

[ctx: #231]
en: None
hy: Ոչինչ

[ctx: #232]
en: Point
hy: Կետ

[ctx: #233]
en: Linear
hy: Գծային

[ctx: #234]
en: Anisotropic
hy: Անիզոտրոպ

[ctx: #235]
en: Quincunx
hy: Շախմատաձև

[ctx: #236]
en: Gaussian cubic
hy: Գաուսյան խորանարդ

[ctx: #237]
en: Minification
hy: Փոքրացում

[ctx: #238]
en: Magnification
hy: Մեծացում

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
hy: Ավարտին մաքրել ցանկը

[ctx: #241]
en: Full Screen #%d
hy: Ամբոզջ էկրանով #%ն

[ctx: #242]
en: Windowed
hy: Պատուհանային

[ctx: #243]
en: Refresh Rate
hy: Հաճախականություն

[ctx: #244]
en: Full screen
hy: Ամբողջ էկրանով

[ctx: #245]
en: Sizing: (%i,%i)->(%i,%i) (Zoom x%2.2f) AR:%2.2f:1 (Pixels: %2.2f:1) (VShift: %2.2f)
hy: Չափս. (%i,%i)->(%i,%i) (Խոշորացում x%2.2f) AR:%2.2f:1 (Պիքսելներ %2.2f:1) (Ուղհայց շեղում: %2.2f)

[ctx: #248]
en: Language
hy: Լեզու

[ctx: #249]
en: Music
hy: Երաժշտություն

[ctx: #253]
en: Number of channels
hy: Ալիքների քանակը

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
hy: DTS ընդունակ ընդունիչ

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
hy: CD տեղեկությունների ստացում

[ctx: #257]
en: Error
hy: Սխալ

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
hy: Միացնել տեգերի կարդալը

[ctx: #259]
en: Opening
hy: Բացում

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
hy: Սկսելու սպասում...

[ctx: #263]
en: Allow control of Kodi via HTTP
hy: Թույլ տալ Kodi վերահսկողությունը HTTP միջոցով

[ctx: #264]
en: Record
hy: Ձայնագրել

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
hy: Կանգնեցնել ձայնագրումը

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
hy: Դասավորել ըստ՝ ձայնուղու

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
hy: Դասավորել ըստ՝ ժամանակի

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
hy: Դասավորել ըստ՝ անվանան

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
hy: Դասավորել ըստ՝ կատարողների

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
hy: Դասավորել ըստ՝ ալբոմների

[ctx: #271]
en: Top 100
hy: Լավագույն 100

[ctx: #274]
en: Subtitle positioning
hy: Ենթավերնագրերի դիրքը

[ctx: #277]
en: Adjust the bar to change the subtitles position
hy: Կարգավորել սանդղակը՝ ենթավերնագրերի դիրքը փոխելու համար

[ctx: #278]
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
hy: Կարգավորել ուղղանկյունը, որ դառնա կատարյալ քառակուսի

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
hy: Հնարավոր չէ բեռնել կարգավորումները

[ctx: #280]
en: Using default settings
hy: Օգտագործել սկզբնական կարգավորումները

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
hy: Խնդրում ենք ստուգել XML ֆայլերը

[ctx: #282]
en: Found %i items
hy: Գտնվել է %i տարր

[ctx: #283]
en: Search results
hy: Որոնել արդյունքները

[ctx: #284]
en: No results found
hy: Ոչինչ չգտնվեց

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
hy: Նախընտրելի ձայնային լեզու

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
hy: Նախընտրելի ենթավերնագրերի լեզու

[ctx: #287]
en: Subtitles
hy: Ենթավերնագրեր

[ctx: #288]
en: Font
hy: Տառատեսակ

[ctx: #289]
en: Size
hy: Չափս

[ctx: #291]
en: Video
hy: Տեսադարան

[ctx: #292]
en: Audio
hy: Ձայնադարան

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
hy: Ենթավերնագրերի թերթում

[ctx: #294]
en: Create bookmark
hy: Ստեղծել էջանշան

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
hy: Ջնջել էջանշանները

[ctx: #297]
en: Audio offset
hy: Ձայնային շեղում

[ctx: #298]
en: Bookmarks
hy: Էջանշաններ

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
hy: MP1 ընդունակ ընդունիչ

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
hy: MP2 ընդունակ ընդունիչ

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
hy: MP3 ընդունակ ընդունիչ

[ctx: #303]
en: Delay
hy: Ուշացում

[ctx: #304]
en: Language
hy: Լեզու

[ctx: #305]
en: Enabled
hy: Միացված

[ctx: #306]
en: Non-interleaved
hy: Ոչ հաջորդական

[ctx: #308]
en: Original stream's language
hy: Հոսքի բնօրինակ լեզուն

[ctx: #309]
en: User interface language
hy: Միջներեսի լեզու

[ctx: #310]
en: Keyboard layouts
hy: Ստեղնաշարի դասավորություն

[ctx: #313]
en: Cleaning database
hy: Տվյալներ շտեմարանի մաքրում

[ctx: #314]
en: Preparing...
hy: Նախապատրաստում...

[ctx: #315]
en: Database error
hy: Տվյալների շտեմարանի սխալ

[ctx: #316]
en: Searching songs...
hy: Երգերի որոնում

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
hy: Տվյալների շտեմարանը հաջողությամբ մաքրվեց

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
hy: Երգի մաքրում...

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
hy: Երգի մաքրման սխալ

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
hy: Կատարողների մաքրում...

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
hy: Կատարողների մաքրման սխալ

[ctx: #322]
en: Cleaning genres...
hy: Ժանրերի մաքրում...

[ctx: #323]
en: Error cleaning genres
hy: Ժանրերի մաքրման սխալ

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
hy: Ուղիների մաքրում...

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
hy: Ուղիների մաքրման սխալ

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
hy: Ալբոմների մաքրում...

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
hy: Ալբոմների մաքրման սխալ

[ctx: #328]
en: Writing changes...
hy: Գրելու փոփոխություններ...

[ctx: #329]
en: Error writing changes
hy: Գրելու փոփոխությունների սխալ

[ctx: #330]
en: This may take some time...
hy: Դա կարող է տևել որոշ ժամանակ...

[ctx: #331]
en: Compressing database...
hy: Տվյալների շտեմարանի սեղմում...

[ctx: #332]
en: Error compressing database
hy: Տվյալների շտեմարանի սեղման սխալ

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
hy: Ցանկանու՞մ եք մաքրել դրադարանը

[ctx: #334]
en: Clean library...
hy: Գրադարանի մաքրում...

[ctx: #335]
en: Start
hy: Սկիզբ

[ctx: #340]
en: Various artists
hy: Տարբեր կատարողներ

[ctx: #341]
en: Play disc
hy: Նվագարկել սկավառակը

[ctx: #342]
en: Movies
hy: Ֆիլմեր

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
hy: Կադրերի հաճախականության կարգավորում

[ctx: #344]
en: Actors
hy: Դերասաններ

[ctx: #345]
en: Year
hy: Տարեթիվ

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
hy: DTS-HD ընդունակ ընդունիչ

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
hy: TrueHD ընդունակ ընդունիչ

[ctx: #350]
en: Programs
hy: Ծրագրեր

[ctx: #351]
en: Off
hy: Անջատել

[ctx: #352]
en: Dim
hy: Խավար

[ctx: #353]
en: Black
hy: Սև

[ctx: #354]
en: Matrix trails
hy: Մատրիքս արահետներ

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
hy: Ժամանակի անջատման ֆունկցիա

[ctx: #358]
en: All albums
hy: Բոլոր ալբոմները

[ctx: #359]
en: Recently added albums
hy: Վերջերս ավելացված ալբոմներ

[ctx: #363]
en: Sort by: File
hy: Դասավորել ըստ՝ Ֆայլերի

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
hy: Dolby Digital (AC3) ընդունակ ընդունիչ

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
hy: Դասավորել ըստ՝ Անվան

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
hy: Դասավորել ըստ՝ Տարիների

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
hy: Դասավորել ըստ՝ Ճանաչվածության

[ctx: #368]
en: IMDb
hy: ԱյԷմԴիԲի

[ctx: #369]
en: Title
hy: Վերնագիր

[ctx: #370]
en: Thunderstorms
hy: Ամպրոպ

[ctx: #371]
en: Partly
hy: Մասամբ

[ctx: #372]
en: Mostly
hy: Մեծ մասամբ

[ctx: #373]
en: Sunny
hy: Արևոտ

[ctx: #374]
en: Cloudy
hy: Ամպոտ

[ctx: #375]
en: Snow
hy: Ձյուն

[ctx: #376]
en: Rain
hy: Անձրև

[ctx: #377]
en: Light
hy: Թեթև

[ctx: #380]
en: Showers
hy: Հորդ անձրև

[ctx: #381]
en: Few
hy: Մի քանի

[ctx: #382]
en: Scattered
hy: Ցրված

[ctx: #383]
en: Wind
hy: Քամի

[ctx: #384]
en: Strong
hy: Խիստ

[ctx: #385]
en: Fair
hy: Պարզ

[ctx: #386]
en: Clear
hy: Մաքրել

[ctx: #387]
en: Clouds
hy: Ամպեր

[ctx: #388]
en: Early
hy: Վաղ

[ctx: #389]
en: Shower
hy: Անձրև

[ctx: #390]
en: Flurries
hy: Ուժեղ քամի

[ctx: #391]
en: Low
hy: Ցածր

[ctx: #392]
en: Medium
hy: Միջին

[ctx: #393]
en: High
hy: Բարձր

[ctx: #394]
en: Fog
hy: Մառախուղ

[ctx: #395]
en: Haze
hy: Մշուշ

[ctx: #396]
en: Select location
hy: Նշել տեղայնքը

[ctx: #397]
en: Refresh time
hy: Թարմացման ժամանակը

[ctx: #398]
en: Temperature units
hy: Ջերմաստիճանի միավոր

[ctx: #399]
en: Speed units
hy: Արագության միավոր

[ctx: #400]
en: Weather
hy: Եղանակ

[ctx: #401]
en: Temp
hy: Ջերմաստիճան

[ctx: #402]
en: Feels like
hy: Զգացմունքներով

[ctx: #403]
en: UV index
hy: UV ինդեքս

[ctx: #404]
en: Wind
hy: Քամի

[ctx: #405]
en: Dew point
hy: Ցողի ջերմաստիճան

[ctx: #406]
en: Humidity
hy: Խոնավություն

[ctx: #409]
en: Defaults
hy: Նախնական

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
hy: Եղանակի տեսություն հարցում

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
hy: Եղանակի հարցում.

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
hy: Հնարավոր չէ ստանալ եղանակի տեսություն

[ctx: #413]
en: Manual
hy: Ձեռքով

[ctx: #414]
en: No review for this album
hy: Այս ալբոմի համար կարծիք չկա

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
hy: Մանրանկարների ներբեռնում

[ctx: #416]
en: Not available
hy: Հասանելի չէ

[ctx: #417]
en: View: Big icons
hy: Ցուցադրել: Մեծ նշաններով

[ctx: #418]
en: Low
hy: Ցածր

[ctx: #419]
en: High
hy: Բարձր

[ctx: #422]
en: Delete album info
hy: Ջնջել ալբոմի տեղեկություններ

[ctx: #423]
en: Delete CD information
hy: Ջնջել CD տեղեկություններ

[ctx: #424]
en: Select
hy: Ընտրել

[ctx: #425]
en: No album information found
hy: Չկա տեղեկություն ալբոմի մասին

[ctx: #426]
en: No CD information found
hy: Չկա տեղեկություն CD-ի մասին

[ctx: #427]
en: Disc
hy: Սկավառակ

[ctx: #428]
en: Insert correct CD/DVD
hy: Տեղադրեք աշխատունակ CD/DVD

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
hy: Խնդրում եմ տեղադրել հետևյալ սկավառակը.

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
hy: Շարել ըստ. DVD#

[ctx: #431]
en: No cache
hy: Առանց քեշի

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
hy: Հեռացնել ֆիլմը շտեմարանից

[ctx: #433]
en: Really remove '%s'?
hy: Իրոգ հեռացնել '%s'?

[ctx: #434]
en: From %s at %i %s
hy: %s at %i %s -ից

[ctx: #435]
en: No optical disc drive detected
hy: Չի գտնվել ոչ մի CD/DVD սարք

[ctx: #436]
en: You need an optical disc drive to play this video
hy: Հարկավոր է CD/DVD սարք՝ տեսանյութը դիտելու համար

[ctx: #437]
en: Removable disk
hy: Հեռացվելի սկավառակ

[ctx: #438]
en: Opening file
hy: Ֆայլը բացվում է

[ctx: #439]
en: Cache
hy: Պահեստ

[ctx: #440]
en: Hard disk
hy: Կոշտ սկավառակ

[ctx: #442]
en: Local network
hy: Լոկալ ցանց

[ctx: #443]
en: Internet
hy: Համացանց

[ctx: #444]
en: Video
hy: Տեսադարան

[ctx: #445]
en: Audio
hy: Ձայնադարան

[ctx: #447]
en: Autorun media
hy: Ավտոնվագարկում

[ctx: #449]
en: Enabled
hy: Միացված

[ctx: #450]
en: Columns
hy: Սյուներ

[ctx: #451]
en: Row 1 address
hy: Տողի 1 հասցե

[ctx: #452]
en: Row 2 address
hy: Տողի 2 հասցե

[ctx: #453]
en: Row 3 address
hy: Տողի 3 հասցե

[ctx: #454]
en: Row 4 address
hy: Տողի 4 հասցե

[ctx: #455]
en: Rows
hy: Տողեր

[ctx: #456]
en: Mode
hy: Կարգավիճակ

[ctx: #457]
en: Switch view
hy: Անցնել դիտմանը

[ctx: #459]
en: Subs
hy: Ենթավերնագրեր

[ctx: #460]
en: Audio stream
hy: Ձայնային հոսք

[ctx: #461]
en: [active]
hy: [ակտիվ]

[ctx: #462]
en: Subtitle
hy: Ենթագիր

[ctx: #463]
en: Backlight
hy: Հետին լուսավորում

[ctx: #464]
en: Brightness
hy: Պայծառություն

[ctx: #465]
en: Contrast
hy: Կոնտրաստ

[ctx: #466]
en: Gamma
hy: Գամմա

[ctx: #467]
en: Type
hy: Տիպ

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
hy: Տեղափոխել սանդղակը փոխել OSD դիրքորոշումը

[ctx: #469]
en: OSD position
hy: OSD դիրքորոշում

[ctx: #470]
en: Credits
hy: Հիշատակումներ

[ctx: #474]
en: Off
hy: Անջատել

[ctx: #475]
en: Music only
hy: Միայն երաժշտություն

[ctx: #476]
en: Music & video
hy: Երաժշտություն և տեսադարան

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
hy: Հնարավոր չէ բեռնել երգացանկը

[ctx: #479]
en: Skin & language
hy: Տեսք և լեզու

[ctx: #480]
en: Appearance
hy: Տեսք

[ctx: #481]
en: Audio options
hy: Աուդիո տարբերակներ

[ctx: #482]
en: About Kodi
hy: Kodi մասին

[ctx: #485]
en: Delete album
hy: Ջնջել ալբոմը

[ctx: #486]
en: Repeat
hy: Կրկնել

[ctx: #487]
en: Repeat one
hy: Կրկնել մեկը

[ctx: #488]
en: Repeat folder
hy: Կրկնել թղթապանակը

[ctx: #489]
en: Play the next song automatically
hy: Հաջորդ երգը նվագարկել ավտոմատ

[ctx: #491]
en: - Use big icons
hy: -Օգտագործել մեծ նշանները

[ctx: #493]
en: Advanced options (Experts Only!)
hy: Լրացուցիչ տարբերակներ (Միայն փորձագետները)

[ctx: #494]
en: Overall audio headroom
hy: Ընդհանուր աուդիոպահոց

[ctx: #496]
en: Calibration
hy: Շտկում

[ctx: #497]
en: Show file extensions
hy: Ցուցադրել ֆայլի ընդարձակումը

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
hy: Դասավորել ըստ՝ Ոճի

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
hy: Հնարավոր չէ միացնել օնլայն-փնտրում ծառայությունը

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
hy: Ալբոմի տեղեկության ներբեռնումը ձախողվեց

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
hy: Ալբոմների անունների որոնում

[ctx: #502]
en: Open
hy: Բացել

[ctx: #503]
en: Busy
hy: Զբաղված

[ctx: #504]
en: Empty
hy: Դադարկ

[ctx: #505]
en: Loading media info from files...
hy: Տեղեկատվության բեռնում ֆայլերից...

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
hy: Դասավորել ըստ՝ Օգտագործման

[ctx: #510]
en: Enable visualisations
hy: Միացնել վիզուալիզացիան

[ctx: #511]
en: Enable video mode switching
hy: Միացնել ռեժիմների տեսատարբերակը

[ctx: #512]
en: Startup window
hy: Մեկնարկի պատուհան

[ctx: #513]
en: Home window
hy: Գլխավոր պատուհան

[ctx: #514]
en: Manual settings
hy: Ձեռքով կառավարում

[ctx: #515]
en: Genre
hy: Ժանր

[ctx: #517]
en: Recently played albums
hy: Վերջերս նվագարկած ալբոմներ

[ctx: #518]
en: Launch
hy: Սկսել

[ctx: #519]
en: Launch in...
hy: Սկսել հետևայլում

[ctx: #521]
en: Compilations
hy: Հավաքածուներ

[ctx: #522]
en: Remove source
hy: Հեռացնել աղբյուրը

[ctx: #523]
en: Switch media
hy: Փոխել սկավառակը

[ctx: #524]
en: Select playlist
hy: Ընտրել նվագացանկը

[ctx: #525]
en: New playlist...
hy: Նոր նվագացանկ

[ctx: #526]
en: Add to playlist
hy: Ավելացնել նվագացանկում

[ctx: #527]
en: Manually add to library
hy: Ինքնուրույն ավելացնել դարանում

[ctx: #528]
en: Enter title
hy: Մուտքագրել անվանումը

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
hy: Սխալ՝ Նման վերնագիր

[ctx: #530]
en: Select genre
hy: Ընտրել ժանրը

[ctx: #531]
en: New genre
hy: Նոր ժանր

[ctx: #532]
en: Manual addition
hy: Ձեռքով ավելացում

[ctx: #533]
en: Enter genre
hy: Մուտքագրել ժանրը

[ctx: #534]
en: View: %s
hy: Տեսք. %

[ctx: #535]
en: List
hy: Ցանկ

[ctx: #536]
en: Icons
hy: Նշաններ

[ctx: #537]
en: Big list
hy: Խոշոր ցանկ

[ctx: #538]
en: Big icons
hy: Խոշոր պատկերներ

[ctx: #539]
en: Wide
hy: Լայն

[ctx: #540]
en: Big wide
hy: Խոշոր լայն

[ctx: #541]
en: Album icons
hy: Ալբոմի նշաններ

[ctx: #542]
en: DVD icons
hy: DVD նշաններ

[ctx: #544]
en: Media info
hy: Կրիչ

[ctx: #545]
en: Audio output device
hy: Աուդիո ելքի սարքը

[ctx: #546]
en: Passthrough output device
hy: Միջանցիկ ելքի սարքը

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
hy: Այս երգչի կենսագրությունը բացակայում է

[ctx: #548]
en: Downmix multichannel audio to stereo
hy: Բազմաալիք աուդիոն վերափոխել ստերեոյի

[ctx: #550]
en: Sort by: %s
hy: Դասավորել ըստ՝ %ների

[ctx: #551]
en: Name
hy: Անվանում

[ctx: #552]
en: Date
hy: Ամսաթիվ

[ctx: #553]
en: Size
hy: Չափս

[ctx: #554]
en: Track
hy: Ձայնուղի

[ctx: #555]
en: Time
hy: Ժամանակ

[ctx: #556]
en: Title
hy: Վերնագիր

[ctx: #557]
en: Artist
hy: Կատարող

[ctx: #558]
en: Album
hy: Ալբոմ

[ctx: #559]
en: Playlist
hy: Նվագացանկ

[ctx: #561]
en: File
hy: Ֆայլ

[ctx: #562]
en: Year
hy: Տարեթիվ

[ctx: #563]
en: Rating
hy: Գնահատական

[ctx: #564]
en: Type
hy: Տիպ

[ctx: #565]
en: Usage
hy: Օգտագործում

[ctx: #566]
en: Album artist
hy: Կատարողի ալբոմ

[ctx: #567]
en: Play count
hy: Նվագարկել համարը

[ctx: #568]
en: Last played
hy: Վերջին նվագարկածը

[ctx: #569]
en: Comment
hy: Մեկնաբանություն

[ctx: #570]
en: Date added
hy: Ավելացման ամսաթիվը

[ctx: #571]
en: Default
hy: Նախնական

[ctx: #572]
en: Studio
hy: Ստուդիա

[ctx: #573]
en: Path
hy: Ուղի

[ctx: #574]
en: Country
hy: Երկիր

[ctx: #575]
en: In progress
hy: Կատարվում է

[ctx: #576]
en: Times played
hy: Նվագարկում էին

[ctx: #577]
en: Date Taken
hy: Ամսաթիվ

[ctx: #580]
en: Sort direction
hy: Դասավորել ուղղությունը

[ctx: #581]
en: Sort method
hy: Դասավորման ձևը

[ctx: #582]
en: View mode
hy: Ցուցադրման ձևը

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
hy: Հիշել ցուցադրումը տարբեր թղթապանակների համար

[ctx: #584]
en: Ascending
hy: Աճող

[ctx: #585]
en: Descending
hy: Նվազող

[ctx: #586]
en: Edit playlist
hy: Խմբագրել նվագացանկը

[ctx: #587]
en: Filter
hy: Զտիչ

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
hy: Չեղարկել ռեժիմը

[ctx: #589]
en: Party mode
hy: Ռեժիմ

[ctx: #590]
en: Random
hy: Խառը

[ctx: #591]
en: Off
hy: Անջատել

[ctx: #592]
en: One
hy: Մեկ

[ctx: #593]
en: All
hy: Բոլորը

[ctx: #594]
en: Off
hy: Անջատել

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
hy: Հետդարձ. Անջատված

[ctx: #596]
en: Repeat: One
hy: Հետդարձ. Մեկ

[ctx: #597]
en: Repeat: All
hy: Հետդարձ. Բոլորը

[ctx: #601]
en: Medium
hy: Միջին

[ctx: #602]
en: Standard
hy: Ստանդարտ

[ctx: #603]
en: Extreme
hy: Էքստրեմալ

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
hy: Հաստատուն որակ

[ctx: #607]
en: To:
hy: Դեպի.

[ctx: #611]
en: Enter number
hy: Մուտքագրել համար

[ctx: #612]
en: Bits/sample
hy: Կտորներ/նմուշ

[ctx: #613]
en: Sample rate
hy: Նմուշի չափը

[ctx: #614]
en: Virtual folder
hy: Վիրտուալ պանակ

[ctx: #620]
en: Audio CDs
hy: Աուդիո CDներ

[ctx: #621]
en: Encoder
hy: Կոդավորիչ

[ctx: #622]
en: Quality
hy: Որակ

[ctx: #623]
en: Bitrate
hy: Հոսք

[ctx: #624]
en: Include track number
hy: Ներառել ձայնուղու համարը

[ctx: #625]
en: All songs of
hy: Հետևյալի բոլոր երգերը

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
hy: Հեռուստաշոուի ընթացքում

[ctx: #629]
en: View mode
hy: Ցուցադրման ձևը

[ctx: #630]
en: Normal
hy: Նորմալ

[ctx: #631]
en: Zoom
hy: Խոշորացում

[ctx: #632]
en: Stretch 4:3
hy: Լայնացում 4:3

[ctx: #633]
en: Wide Zoom
hy: Ընդառձակում

[ctx: #634]
en: Stretch 16:9
hy: Լայնացում 16:9

[ctx: #635]
en: Original Size
hy: Իսկական չափս

[ctx: #669]
en: Verbose logging for SMB library
hy: Մանրամասն գրառումներ SMB գրադարանի համար

[ctx: #670]
en: Verbose logging for CURL library (http, dav)
hy: Մանրամասն գրառումներ CURL գրադարանի համար (http, dav)

[ctx: #671]
en: Verbose logging for CMYTH library
hy: Մանրամասն գրառումներ CMYTH գրադարանի համար

[ctx: #672]
en: Verbose logging for FFMPEG libraries
hy: Մանրամասն գրառումներ FFMPEG գրադարանների համար

[ctx: #673]
en: Verbose logging for RTMP library
hy: Մանրամասն գրառումներ RTMP գրադարանի համար

[ctx: #674]
en: Verbose logging for DBUS calls
hy: Մանրամասն գրառումներ DBUS զանգերի համար

[ctx: #675]
en: Verbose logging for JSON-RPC requests
hy: Մանրամասն գրառումներ JSON-RPC հարցումների համար

[ctx: #676]
en: Verbose logging for AUDIO component
hy: Մանրամասն գրառումներ AUDIO բաղադրիչի համար

[ctx: #719]
en: IP address
hy: IP հասցե

[ctx: #733]
en: Password
hy: Գաղտնաբառ

[ctx: #735]
en: Character set
hy: Կոդավորում

[ctx: #736]
en: Style
hy: Ոճ

[ctx: #737]
en: Colour
hy: Գույն

[ctx: #738]
en: Normal
hy: Նորմալ

[ctx: #739]
en: Bold
hy: Թավատառ

[ctx: #740]
en: Italics
hy: Շեղատառ

[ctx: #741]
en: Bold italics
hy: Թավ և շեղատառ

[ctx: #742]
en: White
hy: Սպիտակ

[ctx: #743]
en: Yellow
hy: Դեղին

[ctx: #744]
en: Files
hy: Ֆայլ

[ctx: #772]
en: Audio output
hy: Ձայնադարան

[ctx: #798]
en: Internet access
hy: Ինտերնետ

[ctx: #1006]
en: IP address
hy: IP հասցե

[ctx: #1211]
en: Music
hy: Երգ-Երաժշտություն

[ctx: #1212]
en: Video
hy: Տեսադարան

[ctx: #1213]
en: Pictures
hy: Նկարներ

[ctx: #1214]
en: Files
hy: Ֆայլ

[ctx: #1381]
en: Extreme
hy: Էքստրեմալ

[ctx: #1390]
en: Settings
hy: Կարգավորումներ

[ctx: #1403]
en: Sun
hy: Կիր

[ctx: #1418]
en: Thunderstorms
hy: Ամպրոպ

[ctx: #1427]
en: Smoke
hy: Խավար

[ctx: #10000]
en: Home
hy: Սկիզբ

[ctx: #10001]
en: Programs
hy: Ծրագրեր

[ctx: #10002]
en: Pictures
hy: Նկարներ

[ctx: #10003]
en: File manager
hy: Ֆայլերի մենեջեր

[ctx: #10004]
en: Settings
hy: Կարգավորումներ

[ctx: #10005]
en: Music
hy: Երգ-Երաժշտություն

[ctx: #10006]
en: Videos
hy: Տեսանյութեր

[ctx: #10025]
en: Videos
hy: Տեսանյութեր

[ctx: #10037]
en: Standard
hy: Ստանդարտ

[ctx: #10506]
en: Programs
hy: Ծրագրեր

[ctx: #10511]
en: System info
hy: Համակարգի մանրամասները

[ctx: #12321]
en: Ok
hy: Լավ

[ctx: #12600]
en: Weather
hy: Եղանակ

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
hy: OSD

[ctx: #13277]
en: Storage
hy: Շտեմարան

[ctx: #13278]
en: Default
hy: Նախնական

[ctx: #13280]
en: Video
hy: Տեսադարան

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
hy: CPU:

[ctx: #13303]
en: Fonts
hy: Տառաշար

[ctx: #13340]
en: Leave as is
hy: Ստանդարտ

[ctx: #13350]
en: Current playlist
hy: Ընթացիկ նվագացանկ

[ctx: #13388]
en: Preset
hy: Ստանդարտ

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
hy: Հղումներ

[ctx: #13507]
en: Medium
hy: Միջին

[ctx: #13508]
en: High
hy: Բարձր

[ctx: #13551]
en: Off
hy: Անջատել

[ctx: #13611]
en: Standard
hy: Ստանդարտ

[ctx: #14096]
en: Rip
hy: Հնգ

[ctx: #14098]
en: Play
hy: Նվագարկել

[ctx: #15052]
en: Password
hy: Գաղտնաբառ

[ctx: #15109]
en: Skin default
hy: Հիմնական տեսք

[ctx: #16000]
en: General
hy: Գլխավոր

[ctx: #16018]
en: None
hy: Ոչինչ

[ctx: #16039]
en: Off
hy: Անջատել

[ctx: #19031]
en: Next
hy: Հաջորդ

[ctx: #19099]
en: Service
hy: Ծառայություն

[ctx: #19150]
en: Tu
hy: Մարտ

[ctx: #19154]
en: Sa
hy: Շբթ

[ctx: #19155]
en: Su
hy: Խավար

[ctx: #19190]
en: Background
hy: Ֆոն

[ctx: #19607]
en: Fashion
hy: Կարգավիճակ

[ctx: #20060]
en: Media info
hy: Կրիչ

[ctx: #20109]
en: Zoom
hy: Խոշորացում

[ctx: #20177]
en: Done
hy: Լավ

[ctx: #20331]
en: File
hy: Ֆայլ

[ctx: #20342]
en: Movies
hy: Ֆիլմեր

[ctx: #20388]
en: Studios
hy: Ստուդիա

[ctx: #20397]
en: Go to album
hy: Ալբոմ

[ctx: #21373]
en: Video output
hy: Տեսադարան

[ctx: #21375]
en: Normal
hy: Նորմալ

[ctx: #21385]
en: Open
hy: Բացել

[ctx: #21417]
en: Settings
hy: Կարգավորումներ

[ctx: #21805]
en: Resolution
hy: Լուծում

[ctx: #21806]
en: Comment
hy: Մեկնաբանություն

[ctx: #21826]
en: Aperture
hy: Բացում

[ctx: #21870]
en: Source
hy: Տառաշար

[ctx: #21875]
en: Country
hy: Երկիր

[ctx: #22030]
en: Font
hy: Տառաշար

[ctx: #22031]
en: Size
hy: Չափս

[ctx: #24012]
en: Subtitles
hy: Ենթավերնագրեր

[ctx: #24013]
en: Lyrics
hy: Երգի բառեր

[ctx: #24027]
en: Weather
hy: Եղանակ

[ctx: #33063]
en: Options
hy: Տարբերակներ

[ctx: #33068]
en: Background
hy: Ֆոն

[ctx: #33081]
en: This file is stacked, select the part you want to play from.
hy: Այս ֆայլը կտրատված է: Ընտրեք հատված՝ նվագարկելու համար:

[ctx: #34100]
en: Number of channels
hy: Ալիքների քանակը

[ctx: #35500]
en: Location
hy: Տեղը

[ctx: #35502]
en: Name
hy: Անվանում

[ctx: #36428]
en: Record
hy: Ձայնագրում

[ctx: #36912]
en: video
hy: Տեսադարան

[ctx: #36913]
en: videos
hy: Տեսանյութեր

[ctx: #36918]
en: album
hy: Ալբոմ

[ctx: #36920]
en: song
hy: Երգ

[ctx: #36921]
en: songs
hy: Կատարումներ

[ctx: #37030]
en: Unlimited
hy: Անսահմանափակ
