xchat - en to sr translation catalogue (192 entries)

en: Cancel
sr: Obustavi

en: Help
sr: Pomoć

en: Ok
sr: U redu

en: User List
sr: Lista korisnika

en: Server List..
sr: Lista servera ...

en: New Server Tab..
sr: Novi stranica servera ...

en: New Server Window..
sr: Novi prozor servera ...

en: New Channel Tab..
sr: Nova stranica za kanal ...

en: New Channel Window..
sr: Novi prozor za kanal ...

en: New Shell Tab..
sr: Nova stranica za 'shell' ...

en: Close
sr: Zatvori

en: Quit
sr: Kraj rada

en: Channel List Window..
sr: Lista kanala ...

en: DCC Chat Window..
sr: DCC razgovor ...

en: Raw Log Window..
sr: 'Sirovi' log ...

en: URL Grabber Window..
sr: Hvatanje URL-ova ...

en: Notify List Window..
sr: Lista korisnika na koje se motri ...

en: Ignore Window..
sr: Ignorisani ...

en: Flush Buffer
sr: Isprazni bafer

en: Save Buffer..
sr: Snimi bafer ...

en: Invisible
sr: Nevidljivi

en: Receive Wallops
sr: Prijem operatorskih obaveštenja

en: Receive Server Notices
sr: Prijem serverskih obaveštenja

en: Marked Away
sr: Označen kao odsutan

en: Auto Rejoin on Kick
sr: Auto-ulazak po izbacivanju

en: Auto ReConnect to Server
sr: Auto-povezivanje na server

note: 37
en: Auto Open Dialog Windows
sr: Automatsko otvaranje dijalog-prozora

en: Auto Accept DCC Chat
sr: Auto-prihvatanje DCC razgovora

en: Auto Accept DCC Send
sr: Auto-prihvatanje DCC slanja

note: 41
en: Setup..
sr: Podešavanja ...

en: Palette..
sr: Paleta ...

en: User Commands..
sr: Korisničke komande ...

en: CTCP Replies..
sr: CTCP odgovori ...

en: Userlist Buttons..
sr: Lista korisničkih dugmadi ...

en: Userlist Popup..
sr: 'Popup' liste korisnika ...

en: Replace Popup..
sr: Zameni 'popup' ...

en: Edit Event Texts..
sr: Tekstovi događaja ...

note: 51
en: Edit Key Bindings..
sr: Funkcije tastera ...

en: Save Settings now
sr: Snimi promene sada

en: Save Settings on exit
sr: Snimi promene na izlazu

en: X-Chat Homepage..
sr: Prezentacija X-Chata ...

en: Online Docs..
sr: 'Online' dokumentacija ...

en: About X-Chat..
sr: O programu ...

en: Plugin List
sr: Lista dodataka

en: _Windows
sr: P_rozori

en: User _Modes
sr: _Stanja korisnika

en: _Settings
sr: P_odešavanja

en: S_cripts & Plugins
sr: S_kriptovi i dodaci

en: _Help
sr: _Pomoć

note: 12
en: Windows
sr: Prozori

note: 26
en: User Modes
sr: Stanja korisnika

note: 33
en: Auto ReJoin on Kick
sr: Auto-ulazak po izbacivanju

en: Settings
sr: Podešavanja

en: Replace..
sr: Zameni ...

en: Scripts & Plugins
sr: Skriptovi i dodaci

en: Load Perl Script..
sr: Učitaj Perl-skript ...

en: Unload All Scripts
sr: Deaktiviraj sve skriptove

en: Load Plugin (*.so)..
sr: Učitaj dodatke (*.so) ...

en: Unload All Plugins
sr: Deaktiviraj sve dodatke

en: About...
sr: O programu ...

en: Select Font
sr: Izbor fonta

en: Appearance
sr: Pojava

en: Background Picture:
sr: Slika u pozadini:

en: Background XPM:
sr: Pozadinski XPM:

en: Transparent Background
sr: Providna pozadina

en: Make the text box seem see-through
sr: Učini tekst-boks providnim

en: Tint Transparency
sr: Zamagli providnost

en: Tint the see-through text box to make it darker
sr: Zamagli text-box da izgleda tamniji

en: Startup and Shutdown
sr: Početak i kraj

en: No Server List On Startup
sr: Bez liste servera na početku

en: Don't display the server list on X-Chat startup
sr: Nemoj prikazati listu servera na početku X-Chata

en: Auto Save URL list
sr: Auto-snimanje URL liste

en: Auto save your URL list when exiting from X-Chat
sr: Automatsko snimanje vaše URL liste pre izlaska iz X-Chat-a

en: Double Click Command:
sr: Komanda kod dvoklika:

en: Input Box
sr: Kontrola unosa

en: Nick Name Completion
sr: Kompletiranje pseudonima

en: Complete nicknames when a partial one is entered
sr: Kompletiraj pseudonim kod nepotpunog unosa

en: Output Box
sr: Kontrola ispisa

en: Strip MIRC Color
sr: Ukloni MIRC-ove boje

en: Strip MIRC color codes from text before displaying
sr: Ukloni kodove MIRC-ovih boja pre prikazivanja teksta

en: Colored Nicks
sr: Obojeni pseudonimi

en: Output nicknames in different colors
sr: Ispisivanje pseudonima različitim bojama

en: Time Stamp All Text
sr: Datiraj sav tekst

en: Prefix all text with the current time stamp
sr: Ubacivanje tekućeg datuma i vremena ispred svog teksta

en: Filter out BEEPs
sr: Ukloni BEEP-ove

en: Remove ^G BEEP codes from text before displaying
sr: Ukloni ^G BEEP kodove iz teksta pre prikazivanja

en: Buffer Settings
sr: Podešavanja bafera

en: Text Buffer Size:
sr: Veličina tekstualnog bafera:

en: Buttons
sr: Dugmad

en: Channel Mode Buttons
sr: Dugmad kanalskih režima

en: Show the TNSIPMLK buttons
sr: Prikaži TNSIPMLK dugmad

en: User List Buttons
sr: Dugmad liste korisnika

en: Show the buttons below the user list
sr: Prikaži dugmad ispod liste korisnika

en: Tabs
sr: Stranice

en: Channel Tabs
sr: Stranice kanala

en: Use tabs for channels instead of separate windows
sr: Koristi stranice za kanale umesto posebnih prozora

en: New Tabs to front
sr: Nova stranica u prvi plan

en: Bring new query/channel tabs to front
sr: Stavi novi prozor kanala/dijaloga u prvi plan

en: Private Message Tabs
sr: Stranice privatnih poruka

en: Use tabs for /query instead of separate windows
sr: Koristi stranice za /query umesto posebnih prozora

en: Use a separate tab/window for server messages
sr: Koristi posebnu stranicu/prozor za poruke servera

en: Window Position
sr: Pozicija prozora

en: Left:
sr: Levo:

en: Top:
sr: Vrh:

en: Window Size
sr: Veličina prozora

en: Width:
sr: Širina:

en: Height:
sr: Visina:

en: General
sr: Opšte

en: Hide Session on Panelize
sr: Sakrij seanse kod panelizacije

en: Hide X-Chat when window moved to the panel
sr: Sakrij X-Chat kada se prozor pomeri na panel

en: Layout For a Vertical Panel
sr: Izgled za vertikalni panel

en: Layout the X-Chat panel applet for a vertical panel
sr: Izgled X-Chatovog apleta za vertikalni panel

en: Raw Mode Display
sr: 'Sirovi' način prikazivanja

en: Display raw mode changes instead of interpretations
sr: Prikaži 'sirove' promene modova umesto interpretacija

en: Beep on Private Messages
sr: Zvuk na privatne poruke

en: Beep when a private message for you is received
sr: Zvučni signal kada vam stigne privatna poruka

en: Your irc settings
sr: Vaša IRC podešavanja

en: Quit Message:
sr: Odjavna poruka:

en: External Programs
sr: Pomoćni programi

en: DNS Lookup Program:
sr: Razrešavanje imena (DNS):

en: Timing
sr: Vreme

en: Auto ReConnect Delay:
sr: Pauza kod ponovljenog konektovanja:

en: seconds.
sr: sekundi.

en: Show away once
sr: Pokaži odsustvo jednom

en: Only show away messages the first time they're seen
sr: Prikaži poruke o odsustvu samo kada se vide prvi put

en: Announce your away message to the channel(s) you are in
sr: Objava vaše poruke o odsustvu na kanal(ima) na kojima se nalazite

en: Your away settings
sr: Podešavanja vašeg odsustva

en: Away Reason:
sr: Razlog odsustva:

en: (separate with commas)
sr: (razdvojene zapetama)

en: Logging
sr: Zapisnik

en: Enable logging conversations to disk
sr: Omogući zapisivanje razgovora na disk

en: User List Notify Highlighting
sr: Isticanje korisnika iz liste očekivanih

en: Highlight Notifies
sr: Istakni očekivane

en: Highlight notified users in the user list
sr: Istakni očekivane korisnike u listi korisnika

en: Notified User Color:
sr: Boja očekivanih korisnika:

en: Notification Timeouts
sr: Očekivane pauze

en: Notify Check Interval:
sr: Interval provere očekivanih:

en: Auto Open DCC Send Window
sr: Auto-otvaranje prozora DCC slanja

en: Automatically open DCC Send Window
sr: Automatsko otvaranje prozora za datoteke poslane DCC-om

en: Auto Open DCC Recv Window
sr: Auto-otvaranje prozora DCC prijema

en: Automatically open DCC Recv Window
sr: Automatsko otvaranje prozora za datoteke primljene DCC-om

en: Auto Open DCC Chat Window
sr: Auto-otvaranje DCC razgovora

en: Automatically open DCC Chat Window
sr: Automatsko otvaranje prozora za DCC razgovor

en: Resume on Auto Accept
sr: Nastavak kod auto-prihvatanja

en: When Auto-Accepting DCC, try to resume.
sr: Kod automatskog prihvatanja DCC saobraćaja, pokušaj nastavka.

en: Timeouts
sr: Pauze

en: DCC Offers Timeout:
sr: Pauza kod DCC ponude:

en: DCC Stall Timeout:
sr: Pauza kod DCC zaglavljenja:

en: Received files
sr: Primljene datoteke

en: File Permissions:
sr: Dozvole datoteka:

en: (octal)
sr: (oktalno)

en: Directory to save to:
sr: Direktorijum za snimanje:

en: Save file with Nickname
sr: Snimi datoteke sa pseudonimima

en: Put the sender's nickname in incoming filenames
sr: Stavljanje pošiljaočevog pseudonima u imena dolaznih datoteka

en: DCC Send Options
sr: Opcije DCC slanja

en: Fast DCC Send
sr: Brzo DCC slanje

en: Don't wait for ACKs to send more data
sr: Bez čekanja na ACKs za slanje još podataka

en: Built-in Replies
sr: Ugrađeni odgovori

en: Hide Version
sr: Sakrij verziju

en: Do not reply to CTCP version
sr: Nemoj odgovarati na CTCP upit o verziji

en: Sound
sr: Zvuk

en: Sound Dir:
sr: Zvučni dir.:

en: Play Command:
sr: Komanda sviranja:

en: Apply
sr: Primeni

note: the tree
en: Categories
sr: Kategorije

en: Interface Settings
sr: Podešavanja interfejsa

en: Interface
sr: Interfejs

en: IRC Input/Output Settings
sr: Ulazno/izlazna podešavanja IRC-a

en: IRC Input/Output
sr: Ulaz/Izlaz IRC-a

en: Window Layout Settings
sr: Podešavanja izgleda prozora

en: Window Layout
sr: Izgled prozora

en: Main Window Settings
sr: Podešavanja glavnog prozora

en: Main Window
sr: Glavni prozor

en: Channel Window Settings
sr: Podešavanja kanalskih prozora

en: Channel Windows
sr: Kanalski prozor

en: Dialog Window Settings
sr: Podešavanja dijaloga

en: Dialog Windows
sr: Dijalozi

en: Panel Settings
sr: Podešavanja panela

en: IRC Settings
sr: Podešavanja IRC-a

en: IP Address Settings
sr: Podešavanja IP adrese

en: IP Address
sr: IP adresa

en: Away Settings
sr: Podešavanja odsustva

en: Away
sr: Odsustvo

en: Highlighting Settings
sr: Podešavanje isticanja teksta

en: Highlighting
sr: Isticanje teksta

en: Logging Settings
sr: Podešavanja zapisnika

en: Notification Settings
sr: Podešavanja očekivanih

en: Notification
sr: Očekivani

en: CTCP Settings
sr: CTCP podešavanja

en: DCC Settings
sr: DCC podešavanja

en: File Transfer Settings
sr: Podešavanje prenosa datoteka

en: File Transfer
sr: Prenos datoteka
