xchat - en to sl translation catalogue (1068 entries)

en: Cannot create ~/.xchat
sl: Ne morem ustvariti ~/.xchat

note: OS/2 uses UID 0 all the time
en: The default download directory is your
    home dir, you should change this at some stage.
sl: Privzeti sprejemni imenik je vaš domač
    imenik, nekoč boste morali to spremeniti.

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
    
    * The default download directory is your
      home dir, you should change this at some stage.
sl: * Uporabljanje IRCa kot root uporabnik je neumnost!
      Ustvarite uporabniški račun in ga uporabite ob prijavi.
    
    * Privzeti sprejemi imenik je vaš domač
      imenik, nekoč boste morali to spremeniti.

en: I'm busy
sl: Zaposlen sem

en: Client Exiting
sl: Zapiranje klienta

en: Waiting
sl: Čakam

note: black
en: Active
sl: Aktiven

note: cyan
en: Failed
sl: Spodletelo

note: red
en: Done
sl: Opravljeno

note: green
en: Connect
sl: Poveži se

note: black
en: Aborted
sl: Prekinjeno

en: Cannot access %s
sl: Ne morem dostopati do %s

en: No active DCCs
sl: Ni aktivnih DCCjev

en: YES
sl: DA

en: NO
sl: NE

en:   %-20s online
sl:  %-20s prisoten

en:   %-20s offline
sl:  %-20s odsoten

en: No channel joined. Try /join #<channel>
sl: Niste na nobenem kanalu. Poskusite /join #<kanal>

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
sl: Niste povezani. Poskusite /server <gostitelj> [<vrata>]

en: /ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
sl: /ADDBUTTON <ime> <dejanje>, doda gumb v seznam uporabnikov

en: /ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
sl: /ALLCHAN <ukaz>, izvede ukaz na vseh kanalih, na katerih ste prisotni

en: /ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
sl: /ALLSERV <ukaz>, pošlje ukaz vsem strežnikom, na katerih ste

en: /AWAY [<reason>], sets you away
sl: /AWAY [<razlog>], nastavi vašo odsotnost

en: /BAN <mask> [<bantype>], bans everyone matching the mask from the current channel. If they are already on the channel this doesn't kick them (needs chanop)
sl: /BAN <maska> [<vrsta>], prepove dostop do trenutnega kanala vsem, ki sovpadajo z masko. Če so že na kanalu jih ta opcija ne brcne iz kanala (potrebuje op status)

en: /UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
sl: /UNBAN <maska> [<maska>...], odstrani prepoved za določene maske.

en: /CLEAR, Clears the current text window
sl: /CLEAR, počisti besedilo v trenutnem oknu

en: /CLOSE, Closes the current window/tab
sl: /CLOSE, zapre trenutno okno/uhelj

en: /CTCP <nick> <message>, send the CTCP message to nick, common messages are VERSION and USERINFO
sl: /CTCP <vzdevek> <sporočilo>, pošlje ctcp sporočilo, pogosti sporočili sta VERSION in USERINFO

en: /COUNTRY <code>, finds a country code, eg: au = australia
sl: /COUNTRY <koda>, najde ime države, npr: si = Slovenija

en: /CYCLE, parts current channel and immediately rejoins
sl: /CYCLE, zapusti trenutni kanal in se takoj vrne nazaj

en: 
    /DCC GET <nick>          - receive an offered file
    /DCC SEND <nick> <file>  - send a file to someone
    /DCC LIST                - show DCC list
    /DCC CHAT <nick>         - offer DCC CHAT to someone
    /DCC CLOSE <type> <nick> <file>         example:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz
sl: 
    /DCC GET <vzdevek>              - prejme ponujeno datoteko
    /DCC SEND <vzdevek> <datoteka>  - nekomu pošlje datoteko
    /DCC LIST                       - pokaže DCC seznam
    /DCC CHAT <vzdevek>             - nekomu ponudi DCC CHAT
    /DCC CLOSE <vrsta> <vzdevek> <datoteka>         primer:
              /dcc close send kreden datoteka.tar.gz

en: /DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
sl: /DELBUTTON <ime>, izbriše gumb v uporabnikovem seznamu

en: /DEHOP <nick>, removes chanhalf-op status from the nick on the current channel (needs chanop)
sl: /DEHOP <vzdevek>, odstrani polovični-op status osebi na trenutnem kanalu (potrebuje opa)

en: /DEOP <nick>, removes chanop status from the nick on the current channel (needs chanop)
sl: /DEOP <vzdevek>, odstrani op status od osebe na trenutnem kanalu (potrebuje opa)

en: /DEVOICE <nick>, removes voice status from the nick on the current channel (needs chanop)
sl: /DEVOICE <vzdevek>, odstrai glas privilegij od osebe na trenutnem kanalu (potrebuje opa)

en: /DISCON, Disconnects from server
sl: /DISCON, prekine povezavo s strežnikom

en: /DNS <nick|host|ip>, Finds a users IP number
sl: /DNS <vzdevek|gostitelj|ip>, najde uporabnikovo IP številko

en: /ECHO <text>, Prints text locally
sl: /ECHI <besedilio>, izpiše besedilo lokalno

en: /EXEC [-o] <command>, runs the command. If -o flag is used then output is sent to current channel, else is printed to current text box
sl: /EXEC [-o] <ukaz>, izvede ukaz. Če je uporabljena -o opcija, potem je rezultat izpisan na trenutnem kanalu, drugače pa v trenutnem polju za besedilo

en: /EXECKILL [-9], kills a running exec in the current session. If -9 is given the process is SIGKILL'ed
sl: /EXECKILL [-9], ubije delujol proces v trenutni seji. Če je dan -9 bo procesu poslan SIGKILL

en: /EXECSTOP, sends the process SIGSTOP
sl: /EXECSTOP, procesu pošlje SIGSTOP

en: /EXECCONT, sends the process SIGCONT
sl: /EXECCONT, porocesu pošlje SIGCONT

en: /EXECWRITE, sends data to the processes stdin
sl: /EXECWRITE, pošlje podatke vhodnemu toku procesa

en: /FLUSHQ, flushes the current server's send queue
sl: /FULSHQ, odpošlje čakajočo vrsto sporočil za strežnik

en: /GATE <host> [<port>], proxies through a host, port defaults to 23
sl: /GATE <gostitelj> [<vrata>], preusmeri skozi gostitelja, privzeta vrata so 23

en: /HOP <nick>, gives chanhalf-op status to the nick (needs chanop)
sl: /HOP <vzdevek>, dodeli polovični-op status osebi (potrebuje opa)

en: /IGNORE <mask> <types..> <options..>
        mask - host mask to ignore, eg: *!*@*.aol.com
        types - types of data to ignore, one or all of:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, INVI, ALL
        options - NOSAVE, QUIET
sl: /IGNORE <maska> <vrsta..> <opcije..>
        maska - maska gostitelja, npr.: *!*@*.siol.net
        vrsta - vrste podatkov za preziranje, ena ali vse:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, INVI, ALL
        opcije - NOSAVE, QUIET

en: /INVITE <nick> [<channel>], invites someone to a channel, by default the current channel (needs chanop)
sl: /INVITE <vzdevek> [<kanal>], povabi nekoga na kanal, privzeto na trenutni kanal (potrebuje opa)

en: /JOIN <channel>, joins the channel
sl: /JOIN <kanal>, pridruži se kanalu

en: /KICK <nick>, kicks the nick from the current channel (needs chanop)
sl: /KICK <vzdevek>, brcne osebo iz trenutnega kanala (potrebuje
    opa)

en: /KICKBAN <nick>, bans then kicks the nick from the current channel (needs chanop)
sl: /KICKBAN <vzdevek>, nastavi prepoved in brcne osebo iz kanala (potrebuje opa)

en: /LAGCHECK, forces a new lag check
sl: /LAGCHECK, zažene preverjanje časovnega zamika

en: /LASTLOG <string>, searches for a string in the buffer.
sl: /LASTLOG <niz>, preišče besedilo v oknu.

en: /LISTDLL, Lists all currenly loaded plugins
sl: /LISTDLL, izpiše vse naložene vtičnike

en: /LOAD <file>, loads a Perl script
sl: /LOAD <datoteka>, naloži Perl skripto

en: /LOADDLL <file>, loads a plugin
sl: /LOADDLL <datoteka>, naloži vtičnik

en: /MDEHOP, Mass deop's all chanhalf-ops in the current channel (needs chanop)
sl: /MDEHOP, masovno odvzame vse polovične-op statuse na trenutnem kanalu (potrebuje opa)

en: /MDEOP, Mass deop's all chanops in the current channel (needs chanop)
sl: MDEOP, množični odvzem op statusa na trenutnem kanalu (potrebuje opa)

en: /MKICK, Mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
sl: /MKICK, množično brcanje vseh, razen vas, na trenutnem kanalu (potrebuje opa)

en: /MKICKB, Sets a ban of *@* and mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
sl: /MKICKB, nastavi prepoved na *@* in iz trenutnega kanala množično brcne vse, razen vas (potrebuje opa)

en: /ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
sl: /ME <dejanje>, pošlje dejanje v trenutno kanal (dejanja so izpisana v tretji osebi, npr. /me skače

en: /MSG <nick> <message>, sends a private message
sl: /MSG <vzdevek> <sporočilo>, pošlje privatno sporočilo

en: /NAMES, Lists the nicks on the current channel
sl: /NAMES, izpiše seznam oseb na trenutnem kanalu

en: /NCTCP <nick> <message>, Sends a CTCP notice
sl: /NCTCP <vzdevek> <sporočilo>, pošlje CTCP obvestilo

en: /NEWSERVER <hostname> [<port>]
sl: /NEWSERVER <gostitelj> [<vrata>]

en: /NICK <nickname>, sets your nick
sl: /NICK <vzdevek>, nastavi vaš vzdevek

en: /NOTICE <nick/channel> <message>, sends a notice. Notices are a type of message that should be auto reacted to
sl: /NOTICE <vzdevek/kanal> <sporočilo>, pošlje obvestilo. To je vrsta sporočila, na katerega je možna tudi avtomatska reakcija

en: /NOTIFY [<nick>], lists your notify list or adds someone to it
sl: /NOTIFY [<vzdevek>], doda nekoga v vaš seznam za opozarjanje, ali pa ga izpiše

en: /OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
sl: /OP <vzdevek>, nekomu podeli status kanalnega operateja (potrebuje opa)

en: /PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
sl: /PART [<kanal>] [<razlog>], zapusti kanal, privzeto trenutnega

en: /PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
sl: /PING <vzdevek | kanal>, pošlje CTCP ping osebi ali kanalu

en: /PKILL <name>, kills the script of the given name
sl: /PKILL <ime>, ubije skripto

en: /PLIST, lists the current python scripts
sl: /PLIST, izpiše vse trenutno naložene python skripte

en: /PLOAD loads a python script
sl: /PLOAD naloži python skripto

en: /QUERY <nick>, opens up a new privmsg window to someone
sl: /QUERY <vzdevek>, odpre novo okno za privatni pogovor

en: /QUIT [<reason>], disconnects from the current server
sl: /QUIT [<razlog]>, prekine povezavo s trenutnim strežnikom

en: /QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
sl: /QUOTE <besedilo>, pošlje strežniku besedilo v surovi obliki

en: /RECONNECT [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
sl: /RECONNECT [<gostitelj>] [<vrata>] [<geslo>], lahko ga uporabite samo kot /RECONNECT za ponovitev povezave na trenutni strežnik ali kot /RECONNECT ALL za ponovitev povezave na vse odprte strežnike

en: /RMDLL <dll name>, unloads a plugin
sl: /RMDLL <dll ime>, odstrani vtičnik

en: /SAY <text>, sends the text to the object in the current window
sl: /SAY <besedilo>, pošlje besedilo v trenutno okno ali objekt

en: /SCPINFO, Lists some information about current Perl bindings
sl: /SCPINFO, izpiše nekaj informacij o naloženih Perl skriptah

en: /SET <variable> [<value>]
sl: /SET <spremenljivka> [<vrednost>]

en: /SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
sl: /SERVCHAN <gostitelj> <vrata> <kanal>, poveže se na strežnik in se pridruži kanalu

en: /TIMER <seconds> <command>
sl: /TIMER <sekund> <ukaz>

en: /TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
sl: /TOPIC [<tema>], če je tema dana, jo nastavi, drugače pokaže trenutno

en: /UNIGNORE <mask> [QUIET]
sl: /UNIGNORE <maska> [QUIET]

en: /UNLOADALL, Unloads all perl scripts
sl: /UNLOADALL, odstrani vse perl skripte

en: /WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
sl: /WALLCHOP <sporočilo>, pošlje sporočilo vsem opom na trenutnem kanalu

en: /WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
sl: /WALLCHAN <sporočilo>, pošlje to sporočilo na vse kanale

en: /VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
sl: /VOICE <vzdevek>, dodeli osebi glas (potrebuje oopa)

en: Usage:
sl: Uporaba:

en: 
    No help available on that command.
sl: 
    Na to temo ni na voljo pomoči.

en: No such command.
sl: Ta ukaz ne obstaja.

en: I need /bin/sh to run!
sl: Potrebujem /bin/sh za zagon!

en: 
    Commands Available:
sl: 
    Ukazi, ki so na voljo:

en: 
    
    Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
sl: 
    
    Vpišite /HELP <ukaz> za več informacicij, ali /HELP -l

en: User defined commands:
sl: Ukazi, določeni s strani uporabnika:

en: Unknown arg '%s' ignored.
sl: Neznan argument '%s' spregledan.

en: Error compiling script
sl: Napaka pri prevajanju skripte

en: Error Loading file
sl: Napaka pri nalaganju datoteke

en: Perl scripting not available in this compilation.
sl: V tej izvedbi izvajanje Perl skript ni mogoče.

en: Bad arguments for user command.
sl: Napačne opcije za uporabnikov ukaz.

en: Too many recursive usercommands, aborting.
sl: Preveč agresivnih ukazov, opuščam

en: Unknown Command. Try /help
sl: Neznan ukaz. Poskusite /help

en: Registered Scripts:
sl: Prijavljene skripte:

en: Inbound Handlers:
sl: Vhodna držala:

en: Command Handlers:
sl: Ukazna držala:

en: Print Handlers:
sl: Držala za tiskanje:

en: **** ENDING LOGGING AT %s
sl: *** KONČUJEM BELEŽENJE %s

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
sl: *** ZAČENJAM BELEŽENJE %s

en: The nick of the joining person
sl: Vzdevek osebe, ki se je pridružila

en: The channel being joined
sl: Kanal, na katerega se pridružujem

en: The host of the person
sl: Gostitelj osebe

en: Nickname
sl: Vzdevek

en: The action
sl: Dejanje

en: The text
sl: Besedilo

en: Mode char
sl: Znak opcije

en: The message
sl: Sporočilo

en: Old nickname
sl: Star vzdevek

en: New nickname
sl: Nov vzdevek

en: Nick of person who changed the topic
sl: Vzdevek osebe, ki je spremenila temo

en: Topic
sl: Tema

en: Channel
sl: Kanal

en: The nickname of the kicker
sl: Vzdevek osebe, ki je izvršila brco

en: The person being kicked
sl: Oseba, ki je bila brcnjena iz kanala

en: The channel
sl: Kanal

en: The reason
sl: Razlog

en: The nick of the person leaving
sl: Vzdevek osebe, ki zapušča

en: The time
sl: Čas

en: The creator
sl: Ustvarjalec

en: Nick
sl: Vzdevek

en: Reason
sl: Razlog

en: Host
sl: Gostitelj

en: Who it's from
sl: Kdo je od tam

en: The time in x.x format (see below)
sl: Čas je v x.x obliki (glej spodaj)

en: The Channel it's going to
sl: Kanal, na katerega gre

en: The sound
sl: Zvok

en: The nick of the person
sl: Vzdevek osebe

en: The CTCP event
sl: CTCP dogodek

en: The nick of the person who set the key
sl: Vzdevek osebe, ki je nastavila kjuč

en: The key
sl: Ključ

en: The nick of the person who set the limit
sl: Vzdevek osebe, ki je nastavila omejite uporabnikov

en: The limit
sl: Omejitev

en: The nick of the person who has been op'ed
sl: Vzdevek osebe, ki je prejele op status

en: The nick of the person who has been halfop'ed
sl: Vzdevek osebe, ki je prejela polovični op status

en: The nick of the person who has been voice'ed
sl: Vzdevek osebe, ki je prejela dovoljenje za glas

en: The nick of the person who did the banning
sl: Vzdevek osebe, ki je nastavila prepoved

en: The ban mask
sl: Maska prepovedi

en: The nick who removed the key
sl: Vzdevek, ki je odstranil ključ

en: The nick who removed the limit
sl: Oseba, ki je odstranila omejitev uporabnikov

en: The nick of the person of did the deop'ing
sl: Oseba, ki je izvedla odvzem op statusa

en: The nick of the person who has been deop'ed
sl: Oseba, ki ji je bil odvzet op status

en: The nick of the person of did the dehalfop'ing
sl: Oseba, ki je dodelila polovični op status

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
sl: Oseba, ki ji je bil vzet polovični op status

en: The nick of the person of did the devoice'ing
sl: Oseba, ki je izvedla odvzem glas statusa

en: The nick of the person who has been devoice'ed
sl: Oseba, ki ji je bil odvzet glas status

en: The nick of the person of did the unban'ing
sl: Vzdevek osebe, ki je odstranila prepoved

en: The nick of the person who did the exempt
sl: Vzdevek osebe, ki je nastavila izjemo

en: The exempt mask
sl: Maska izjeme

en: The nick of the person removed the exempt
sl: Vzdevek osebe, ki je odstranila izjemo

en: The nick of the person who did the invite
sl: Vzdevek osebe, ki je postavila povabilo

en: The invite mask
sl: Maska povabila

en: The nick of the person removed the invite
sl: Oseba, ki je odstranila možnost 'samo na povabilo'

en: The nick of the person setting the mode
sl: Vzdevek osebe, ki je nastavila kanalno možnost

en: The mode's sign (+/-)
sl: Predznak možnosti (+/-)

en: The mode letter
sl: Znak možnosti

en: The channel it's being set on
sl: Kanal, na katerem je bila možnost nastavljena

en: Username
sl: Uporabniško ime

en: Full name
sl: Polno ime

en: Channel Membership/"is an IRC operator"
sl: Lastnik kanala/"je IRC operator"

en: Server Information
sl: Informacije o strežniku

en: Idle time
sl: Čas brezdelnosti

en: Signon time
sl: Čas priključitve

en: Away reason
sl: Razlog odsotnosti

en: Channel Name
sl: Ime kanala

en: Text
sl: Besedilo

en: Nick of person who invited you
sl: Vzdevek osebe, ki vas je povabila

en: Server Name
sl: Ime strežnika

en: Users
sl: Uporabniki

en: Nickname in use
sl: Vzdevek v uporabi

en: Nick being tried
sl: Poskušam vzdevek

en: Error String
sl: Napačni niz

en: Port
sl: Vrata

en: Channel name
sl: Ime kanala

en: Modes string
sl: Možnosti niza

en: IP address
sl: Naslov IP

en: port
sl: vrata

en: DCC Type
sl: DCC tip

en: Filename
sl: Ime datoteke

en: Destination filename
sl: Ciljna datoteka

en: Error string
sl: Napaka v nizu

en: {to|from}
sl: {za|od}

en: DCC type
sl: DCC tip

en: Position
sl: Lega

en: Size
sl: Velikost

en: DCC String
sl: DCC niz

en: Number of notify items
sl: Število oseb za obveščanje

en: Servername
sl: Ime strežnika

en: Old Filename
sl: Staro ime datoteke

en: New Filename
sl: Novo ime datoteke

en: Receiver
sl: Prejemnik

en: Message
sl: Sporočilo

en: Hostmask
sl: Maska gostitelja

en: Priv Yes/No
sl: Privatno Da/Ne

en: Noti Yes/No
sl: Obvesti Da/Ne

en: Chan Yes/No
sl: Kanal Da/Ne

en: Ctcp Yes/No
sl: Ctcp Da/Ne

en: Invi Yes/No
sl: Povabi Da/Ne

en: Unig Yes/No
sl: Odstrani spregledovanje Da/Ne

en: Hostname
sl: Ime gostitelja

en: The Packet
sl: Paketek

en: Number of messages
sl: Število sporočil

en: Bytes in mailbox
sl: Bytov v nabiralniku

en: Seconds
sl: Sekund

en: Nick of person who have been invited
sl: Vzdevek osebe, ki je bila povabljena

en: Banmask
sl: Maska prepovedi

en: Who set the ban
sl: Kdo je nastavil prepoved

en: Ban time
sl: Čas nastavitve prepovedi

en: -%C10-%C11>%O$t%B$1%B %C14(%C10$3%C14)%C has joined $2
sl: -%C10-%C11>%O$t%B$1%B %C14(%C10$3%C14)%C se je pridružil $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 is now known as $2
sl: -%C10-%C11-%O$t$1 je sedaj znan kod $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 has changed the topic to: $2%O
sl: -%C10-%C11-%O$t$1 je spremenil temo v: $2%0

en: -%C10-%C11-%O$tTopic for %C11$1%C is %C11$2%O
sl: -%C10-%C11-%O$tTema za %C11$1%C je %C11$2%O

en: <%C10-%C11-%O$t$1 has kicked $2 from $3 ($4%O)
sl: <%C10-%C11-%O$t$1 je brcnil $2 iz $3 ($4%0)

en: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C has left $3
sl: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C je zapustil $3

en: -%C10-%C11-%O$tChannel $1 created on $2
sl: -%C10-%C11-%O$tKanal $1 ustvarjen $2

en: -%C10-%C11-%O$tTopic for %C11$1%C set by %C11$2%C at %C11$3%O
sl: -%C10-%C11-%O$tTemo za %C11$1%C je nastavil %C11$2%Cˇobˇ%C11$3%O

en: <%C10-%C11-%O$t$1 has quit %C14(%O$2%O%C14)%O
sl: <%C10-%C11-%O$t$1 je odšel %C14(%O$2%O%C14)%O

en: -%C10-%C11-%O$tPing reply from $1 : $2 second(s)
sl: -%C10-%C11-%O$tPing odgovor od $1 : $2 sekund

en: -%C10-%C11>%O$t%BYou%B are now talking on %C11$2%O
sl: -%C10-%C11>%O$tSedaj govorite na %C11$2%O

en: -%C10-%C11-%O$tYou are now known as $2
sl: -%C10-%C11-%O$tSedaj ste znani kod $2

en: -%C10-%C11-%O$tYou have been kicked from $2 by $3 ($4%O)
sl: -%C10-%C11-%O$t$3ˇ($4%O) vas je brcnil iz $2

en: -%C10-%C11-%O$tYou have left channel $3
sl: -%C10-%C11-%O$tZapustili ste kanal $3

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2
sl: -%C10-%C11-%O$tPrejet CTCP zvok $1 od $2

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP $1 from $2
sl: -%C10-%C11-%O$tPrejet CTCP $1 od $2

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP $1 from $2 (to $3)
sl: -%C10-%C11-%O$tprejet CTCP $1 od $2 (za $3)

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets channel keyword to $2
sl: -%C10-%C11-%O$t$1 je nastavil ključ na $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets channel limit to $2
sl: -%C10-%C11-%O$t$1 je nastavil omejitev uporabnikov na $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 gives channel half-operator status to $2
sl: -%C10-%C11-%O$t$1 je dodeli polovični-op status $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 gives channel operator status to $2
sl: -%C10-%C11-%O$t$1 je $2 dodelil op status

en: -%C10-%C11-%O$t$1 gives voice to $2
sl: -%C10-%C11-%O$t$1 je $2 dodelil glas

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets ban on $2
sl: -%C10-%C11-%O$t$1 je nastavil prepoved na $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes channel keyword
sl: -%C10-%C11-%O$t$1 je odstranil ključ na kanalu

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes user limit
sl: -%C10-%C11-%O$t$1 je odstranil omejitev uporabnikov

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes channel half-operator status from $2
sl: -%C10-%C11-%O$t$1 je odstrani polovični-op status $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes channel operator status from $2
sl: -%C10-%C11-%O$t$1 je odvzel op status $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes voice from $2
sl: -%C10-%C11-%O$t$1 je odvzel glas $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes ban on $2
sl: -%C10-%C11-%O$t$1 je odstranil prepoved za $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets exempt on $2
sl: -%C10-%C11-%O$t$1 je nastavil izjemo za $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes exempt on $2
sl: -%C10-%C11-%O$t$1 je odstranil izjemo za $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets invite on $2
sl: -%C10-%C11-%O$t$1 je nastavil povabilo za $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes invite on $2
sl: -%C10-%C11-%O$t$1 je odstranil povabilo za $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets mode $2$3 $4
sl: -%C10-%C11-%O$t$1 je nastavil opcijo na $2$3 $4

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O idle %C11$2%O
sl: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O neaktiven %C11$2%O

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O idle %C11$2%O, signon: %C11$3%O
sl: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O neaktiven %C11$2%O, prijava: %C11$3%O

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Cis away %C14(%O$2%O%C14)
sl: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]ˇ%Cje odsoten %C14(%O$2%O%C14)

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %CEnd of WHOIS list.
sl: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]ˇ%CKonec WHOIS seznama.

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(User limit reached).
sl: -%C10-%C11-%O$tNe morem se pridružiti%C11ˇ%B$1ˇ%O(Omejitev uporabnikov presežena).

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(You are banned).
sl: -%C10-%C11-%O$tNe morem se pridružiti%C11ˇ%B$1ˇ%O(Imate prepoved).

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(Channel is invite only).
sl: -%C10-%C11-%O$tNe morem se pridružiti%C11ˇ%B$1ˇ%O(Pridružite se lahko samo na povabilo).

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(Requires keyword).
sl: -%C10-%C11-%O$tNe morem se pridružiti%C11ˇ%B$1ˇ%O(Zahtevan je ključ).

en: -%C10-%C11-%O$tMOTD Skipped.
sl: -%C10-%C11-%O$tMOTD preskočen

en: -%C10-%C11-%O$tYou have been invited to %C11$1%C by %C11$2%C (%C11$3%C)
sl: -%C10-%C11-%O$t%C11$2%Cˇ(%C11$3%C) vas je povabil na %C11$1%C

en: -%C10-%C11-%O$t%C11Users on $1:%C $2
sl: -%C10-%C11-%O$t%C11Uporabniki na $1:%C $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 already in use. Retrying with $2..
sl: -%C10-%C11-%O$t$1 je že v uporabi. Poskušam z $2..

en: -%C10-%C11-%O$tNickname already in use. Use /NICK to try another.
sl: -%C10-%C11-%O$tVzdevek že v uporabi. Uporabite /NICK, da si izberete drugega.

en: -%C10-%C11-%O$tUnknown host. Maybe you misspelled it?
sl: -%C10-%C11-%O$tNeznan gostitelj. Mogoče je črkovanje napačno?

en: -%C10-%C11-%O$tConnection failed. Error: $1
sl: -%C10-%C11-%O$tPovezava spodletela. Napaka: $1

en: -%C10-%C11-%O$tConnecting to %C11$1 %C14(%C11$2%C14)%C port %C11$3%C..
sl: -%C10-%C11-%O$tPovezujem se na %C11$1 %C14(%C11$2%C14)%C vrata %C11$3%C..

en: -%C10-%C11-%O$tConnected. Now logging in..
sl: -%C10-%C11-%O$tPovezan. Prijava poteka..

en: -%C10-%C11-%O$tStopped previous connection attempt (pid=$1)
sl: -%C10-%C11-%O$tPrejšnja namera o povezavi ustavljena (pid=$1)

en: -%C10-%C11-%O$tDisconnected ($1).
sl: -%C10-%C11-%O$tPovezava prekinjena ($1)

en: -%C10-%C11-%O$tNo such DCC.
sl: -%C10-%C11-%O$tTa DCCja ne obstaja.

en: -%C10-%C11-%O$t$1 deleted from notify list.
sl: -%C10-%C11-%O$t$1 izbrisan iz seznama za obveščanje.

en: -%C10-%C11-%O$t$1 added to notify list.
sl: -%C10-%C11-%O$t$1 dodan na seznam za obveščanje.

en: -%C10-%C11-%O$tChannel $1 modes: $2
sl: -%C10-%C11-%O$t Možnosti kanala $1 : $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets modes%B %C14[%O$2%B%C14]%O
sl: -%C10-%C11-%O$t$1 je nastavil možnosti%B %C14[%O$2%B%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$tYou have been killed by $1 ($2%O)
sl: -%C10-%C11-%O$t$1ˇ($2%O) vas je ubil

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Cstalled - aborting.
sl: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cza %C11$3 %C je obstal - opuščam.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Ctimed out - aborting.
sl: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Cčas se je iztekel - opuščam.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT failed. Connection to $1 %C14[%O$2:$3%C14]%O lost.
sl: -%C10-%C11-%O$tDCC POGOVOR spodletel. Povezava na $1 %C14[%O$2:$3%C14]%O je bila izgubljena.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV: Cannot open $1 for writing - aborting.
sl: -%C10-%C11-%O$tDCC PREJEMANJE: Ne morem odpreti $1 za pisanje - opuščam.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV $1 ($2) failed. Connection to $3 lost.
sl: -%C10-%C11-%O$tDCC PREJEMANJE $1 ($2) je spodletelo. Povezava na $3 je bila izgubljena.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV %C11$1%O from %C11$3%O complete %C14[%C11$4%O cps%C14]%O.
sl: -%C10-%C11-%O$tDCC PREJEMANJE %C11$1%O od %C11$3%O končano %C14[%C11$4%O cps%C14]%O.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 connect attempt to %C11$2%O failed (err=$3).
sl: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 poskus povezave z %C11$2%O ni uspel (napaka=$3).

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 connection established $4 %C11$2 %C14[%O$3%C14]%O
sl: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 povezava vzspostavljena $4 %C11$2 %C14[%O$3%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$1%O failed. Connection to %C11$2%O lost.
sl: -%C10-%C11-%O$tDCC POŠILJANJE %C11$1%O spodletelo. Povezava z %C11$2%O izgubljena.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$1%O to %C11$2%O complete %C14[%C11$3%O cps%C14]%O.
sl: -%C10-%C11-%O$tDCC PRENAŠANJE %C11$1%O za %C11$2%O končano %C14[%C11$3%O cps%C14]%O.

en: -%C10-%C11-%O$tOffering %C11$1 %Cto %C11$2%O
sl: -%C10-%C11-%O$tPonujam %C11$1 %C %C11$2%

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Caborted.
sl: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cza %C11$3 %Copuščen.

en: -%C10-%C11-%O$tNo such DCC offer.
sl: -%C10-%C11-%O$tTak ponujen DCC ne obstaja

en: -%C10-%C11-%O$tAlready offering CHAT to $1
sl: -%C10-%C11-%O$tŽe ponujam DCC POGOVOR $1

en: -%C10-%C11-%O$tOffering DCC CHAT to $1
sl: -%C10-%C11-%O$tPonujam DCC POGOVOR $1

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a DCC CHAT offer from $1
sl: -%C10-%C11-%O$tPrejeta ponudba za DCC POGOVOR od $1

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Chas requested to resume %C11$2 %Cfrom %C11$3%C.
sl: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %zahteva nadaljevanje  %C11$2 %Cod %C11$3%C.

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Chas offered %C11$2 %C(%C11$3 %Cbytes)
sl: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Cponuja %C11$2 %C(C11$3 %Cbajtov)

en: -%C10-%C11-%O$tReceived '$1%O' from $2
sl: -%C10-%C11-%O$tPrejet '$1%O' od $2

en: -%C10-%C11-%O$tNotify: $1 is online ($2).
sl: -%C10-%C11-%O$tObvestilo: $1 je prisoten ($2).

en: -%C10-%C11-%O$t$1 users in notify list.
sl: -%C10-%C11-%O$t$1 uporabniki v seznamu za obveščanje.

en: -%C10-%C11-%O$tNotify list is empty.
sl: -%C10-%C11-%O$tSeznam za obveščanje je prazen.

en: -%C10-%C11-%O$tNo process is currently running
sl: -%C10-%C11-%O$tTrenutno ni tekočih procesov

en: -%C10-%C11-%O$tA process is already running
sl: -%C10-%C11-%O$tProces že teče

en: -%C10-%C11-%O$tLooking up %C11$1%C..
sl: -%C10-%C11-%O$tIščem %C11$1%C..

en: -%C10-%C11-%O$tConnected.
sl: -%C10-%C11-%O$tPovezan.

en: -%C10-%C11-%O$tFound your IP: [$1]
sl: -%C10-%C11-%O$tVaš IP najden: [$1]

en: -%C10-%C11-%O$tThe file %C11$1%C already exists, saving it as %C11$2%O instead.
sl: -%C10-%C11-%O$tDatoteka %C11$1%C že obstaja, zato jo shranjujem kot %C11$2%O.

en: %C08,02 Hostmask             PRIV NOTI CHAN CTCP INVI UNIG %O
sl: %C08,02 Maska gostitelja     PRIV OBVES KANAL CTCP POVABI ODST.SPREGLED. %0

en: %O%C11$1%O added to ignore list.
sl: %O%C11$1%0 dodan na seznam za spregledovanje.

en: %O%C11$1%O removed from ignore list.
sl: %O%C11$1%O odstranjen iz seznama za spregledovanje.

en: -%C10-%C11-%O$tLooking up IP number for%C11 $1%O..
sl: -%C10-%C11-%O$tIščem IP številko za%C11 $1%O..

en:   Ignore list is empty.
sl:   Seznam za spregledovanje je prazen.

en: Ignore on %C11$1%O changed.
sl: Spregledovanje na %C11$1%O spremenjeno.

en: -%C10-%C11-%O$tNotify: $1 is offline ($2).
sl: -%C10-%C11-%O$tObvestilo: $1 je odšel ($2).

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a malformed DCC request from %C11$1%O.
sl: -%C10-%C11-%O$tPrejet pomankljiv DCC zahtevek od %C11$1%O.

en: -%C10-%C11-%O$tContents of packet: "$1%O".
sl: -%C10-%C11-%O$tVsebina paketka: "$1%O".

en: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C has left $3 %C14(%O$4%C14)%O
sl: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C je zapustil $3 %C14(%O$4%C14)%O

en: -%C10-%C11-%O$tYou have left channel $3 %C14(%O$4%C14)%O
sl: -%C10-%C11-%O$tZapustili ste kanal $3 %C14(%O$4%C14)%O

en: -%C3-%C9-%O$tYou have new mail ($1 messages, $2 bytes total).
sl: -%C3-%C9-%O$tImate novo e-sporočilo ($1 sporočil, skupaj $2 bytov).

en: -%C10-%C11-%O$tNo ping reply for $1 seconds, disconnecting.
sl: -%C10-%C11-%O$tNi ping odgovora že $1 sekund, prekinjam povezavo.

en: -%C10-%C11-%O$tYou're inviting %C11$1%C to %C11$2%C (%C11$3%C)
sl: -%C10-%C11-%O$Povabili ste %C11$1%C na %C11$2%C (%C11$3%C)

en: -%C10-%C11-%O$t$1 Banlist: %C3$4 %C4$2 %C5$3%O
sl: -%C10-%C11-%O$t$1 Seznam prepovedi: %C3$4 %C4$2 %C5$3%O

en: %UChannel          Users   Topic%O
sl: %UKanal         Uporabnikov   Tema%0

en: %C08,02 %B-- Notify List --------------- %O
sl: %C08,02 %B-- Seznam za oveščanje ------- %0

en: %C8,2 Type  To/From    Status  Size    Pos     File    %O%010%B%C9--------------------------------------------------%O
sl: %C8,2 Vrsta Od/Za      Status  Velikost Del    Datoteka %O%010%B%C9--------------------------------------------------%O

en: Error parsing event %s.
    Loading default
sl: Napaka pri izvajanju dogodka %s.
    Nalagam privzeto

en: Remote host closed socket
sl: Oddaljeni gostitelj je zaprl povezavo

en: Connection refused
sl: Povezava je bila zavrnjena

en: No route to host
sl: Ni poti do gostitelja

en: Connection timed out
sl: Čas za povezavo se je iztekel

en: Cannot assign that address
sl: Ne morem prijaviti tega naslova

en: Connection reset by peer
sl: Povezava je bila prekinjena

en: Andorra
sl: Andora

en: United Arab Emirates
sl: Združeni arabski emirati

en: Afghanistan
sl: Afganistan

en: Antigua and Barbuda
sl: Antigva in Barbuda

en: Anguilla
sl: Angvila

en: Albania
sl: Albanija

en: Armenia
sl: Armenija

en: Netherlands Antilles
sl: Nizozemski Antili

en: Antarctica
sl: Antarktika

en: American Samoa
sl: Ameriška Samoa

en: Austria
sl: Avstrija

en: Australia
sl: Avstralija

en: Azerbaijan
sl: Azerbajdžan

en: Bosnia and Herzegovina
sl: Bosna in Hercegovina

en: Bangladesh
sl: Bangladeš

en: Belgium
sl: Belgija

en: Bulgaria
sl: Bolgarija

en: Bahrain
sl: Bahrajn

en: Bermuda
sl: Bermudi

en: Bolivia
sl: Bolivija

en: Brazil
sl: Brazilija

en: Bahamas
sl: Bahami

en: Bhutan
sl: Butan

en: Bouvet Island
sl: Otok Bouvet

en: Botswana
sl: Bocvana

en: Belarus
sl: Belorusija

en: Canada
sl: Kanada

en: Cocos Islands
sl: Kokosovi otoki

en: Central African Republic
sl: Srednjaafriška republika

en: Congo
sl: Kongo

en: Switzerland
sl: Švica

en: Cote D'ivoire
sl: Cote D'iviore

en: Cook Islands
sl: Cookovi otoki

en: Chile
sl: Čile

en: Cameroon
sl: Kamerun

en: China
sl: Kitajska

en: Colombia
sl: Kolumbija

en: Costa Rica
sl: Kostarika

en: Former Czechoslovakia
sl: Nekdanja Češkoslovaška

en: Cuba
sl: Kuba

en: Cape Verde
sl: Zelenortski otoki

en: Christmas Island
sl: Velikonočni otok

en: Cyprus
sl: Ciper

en: Czech Republic
sl: Češka

en: Germany
sl: Nemčija

en: Djibouti
sl: Džibuti

en: Denmark
sl: Danska

en: Dominica
sl: Dominika

en: Dominican Republic
sl: Dominikanska republika

en: Algeria
sl: Alžirija

en: Ecuador
sl: Ekvador

en: Estonia
sl: Estonija

en: Egypt
sl: Egipt

en: Western Sahara
sl: Zahodna Shara

en: Eritrea
sl: Eritreja

en: Spain
sl: Španija

en: Ethiopia
sl: Etiopija

en: Finland
sl: Finska

en: Fiji
sl: Fidži

en: Falkland Islands
sl: Falklandski otoki

en: Micronesia
sl: Mikronezija

en: Faroe Islands
sl: Fererski otoki

en: France
sl: Francija

en: France, Metropolitan
sl: Metropolitanska Francija

en: Great Britain
sl: Velika Britanija

en: Georgia
sl: Gruzija

en: French Guiana
sl: Francoska Gvajana

en: British Channel Isles
sl: Britanski kanalni otoki

en: Ghana
sl: Gana

en: Gibraltar
sl: Gibrlaltar

en: Greenland
sl: Grenlandija

en: Gambia
sl: Gambija

en: Guinea
sl: Gvineja

en: Equatorial Guinea
sl: Ekvartorialna Gvineja

en: Greece
sl: Grčija

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles.
sl: Otoki S. Georgia-e in S. Sandwich-a.

en: Guatemala
sl: Gvatemala

en: Guinea-Bissau
sl: Gvineja Bissau

en: Guyana
sl: Gvajana

en: Heard and McDonald Islands
sl: Heardovi in McDonaldovi otoki

en: Croatia
sl: Hrvaška

en: Hungary
sl: Madžarska

en: Indonesia
sl: Indonezija

en: Ireland
sl: Irska

en: Israel
sl: Izrael

en: India
sl: Indija

en: British Indian Ocean Territory
sl: Britansko Indijsko oceansko območje

en: Iraq
sl: Irak

en: Iceland
sl: Islandija

en: Italy
sl: Italija

en: Jamaica
sl: Jamajka

en: Jordan
sl: Jordanija

en: Japan
sl: Japonska

en: Kenya
sl: Kenija

en: Kyrgyzstan
sl: Kirgizistan

en: Cambodia
sl: Kambodža

en: Comoros
sl: Komori

en: St. Kitts and Nevis
sl: St. Kitts in Nevis

en: North Korea
sl: Severna Koreja

en: South Korea
sl: Južna Koreja

en: Kuwait
sl: Kuvajt

en: Cayman Islands
sl: Kajmanski otoki

en: Kazakhstan
sl: Kazahstan

en: Lebanon
sl: Libanon

en: Saint Lucia
sl: Sveta Lucija

en: Sri Lanka
sl: Šrilanka

en: Liberia
sl: Liberija

en: Lesotho
sl: Lesoto

en: Lithuania
sl: Litva

en: Luxembourg
sl: Luksemburg

en: Latvia
sl: Latvija

en: Libya
sl: Libija

en: Morocco
sl: Maroko

en: Monaco
sl: Monako

en: Moldova
sl: Moldavija

en: Madagascar
sl: Madagaskar

en: Marshall Islands
sl: Marshallovi otoki

en: Macedonia
sl: Makedonija

en: Myanmar
sl: Mjanmar

en: Mongolia
sl: Mongolija

en: Macau
sl: Macao

en: Northern Mariana Islands
sl: Severni Marianski otoki

en: Martinique
sl: Martinik

en: Mauritania
sl: Mavretanija

en: Maldives
sl: Maldivi

en: Malawi
sl: Malavi

en: Mexico
sl: Mehika

en: Malaysia
sl: Malezija

en: Mozambique
sl: Mozambik

en: Namibia
sl: Namibija

en: New Caledonia
sl: Nova Kaledonija

en: Norfolk Island
sl: Norfolški otok

en: Nigeria
sl: Nigerija

en: Nicaragua
sl: Nikaragva

en: Netherlands
sl: Nizozemska

en: Norway
sl: Norveška

en: Neutral Zone
sl: Nevtralno območje

en: New Zealand
sl: Nova Zelandija

en: French Polynesia
sl: Francoska polinezija

en: Papua New Guinea
sl: Papua Nova Gvineja

en: Philippines
sl: Filipini

en: Poland
sl: Poljska

en: St. Pierre and Miquelon
sl: Sv. Pierre in Miquelon

en: Puerto Rico
sl: Portoriko

en: Portugal
sl: Portugalska

en: Paraguay
sl: Paragvaj

en: Qatar
sl: Katar

en: Reunion
sl: Reunion???

en: Romania
sl: Romunija

en: Russian Federation
sl: Ruska federacija

en: Rwanda
sl: Ruanda

en: Saudi Arabia
sl: Saudova Arabija

en: Solomon Islands
sl: Salomonovi otoki

en: Seychelles
sl: Sejšeli

en: Sweden
sl: Švedska

en: Singapore
sl: Singapur

en: St. Helena
sl: Sv. Helena

en: Slovenia
sl: Slovenija

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
sl: Svalbardovi in Jan Mayenovi otoki

en: Slovak Republic
sl: Slovaška republika

en: Senegal
sl: Senegalija

en: Somalia
sl: Somalija

en: Suriname
sl: Surinam

en: Sao Tome and Principe
sl: Sao Tome in Principe

en: Former USSR
sl: Nekdanja USSR

en: El Salvador
sl: Salvador

en: Syria
sl: Sirija

en: Swaziland
sl: Svazi

en: Turks and Caicos Islands
sl: Otočji Turks in Caicos

en: Chad
sl: Čad

en: French Southern Territories
sl: Francoska južna območja

en: Thailand
sl: Tajska

en: Tajikistan
sl: Tadžikistan

en: Tunisia
sl: Tunizija

en: East Timor
sl: Vzhodni Timor

en: Turkey
sl: Turčija

en: Trinidad and Tobago
sl: Trinidad in Tobago

en: Taiwan
sl: Tajvan

en: Tanzania
sl: Tanzanija

en: Ukraine
sl: Ukrajina

en: United Kingdom
sl: Združeno kraljestvo

en: US Minor Outlying Islands
sl: Ameriški zunajležeči otoki

en: United States of America
sl: Združene države Amerike

en: Uruguay
sl: Urugvaj

en: Vatican City State
sl: Vatikan

en: St. Vincent and the grenadines
sl: St vincent in grenadin

en: British Virgin Islands
sl: Britanski deviški otoki

en: US Virgin Islands
sl: Ameriški deviški otoki

en: Wallis and Futuna Islands
sl: Wallisovi in Futunini otoki

en: Yemen
sl: Jemen

en: Yugoslavia
sl: Jugoslavija

en: South Africa
sl: Južna Afrika

en: Zambia
sl: Zambija

en: Zimbabwe
sl: Zimbabve

en: Internic Commercial
sl: Notranje tržno

en: Educational Institution
sl: Izobraževalna ustanova

en: Government
sl: Vlada

en: International
sl: Mednarodno

en: Military
sl: Vojaško

en: Internic Network
sl: Notranje omrežje

en: Internic Non-Profit Organization
sl: Notranja neprofitna organizacija

en: Old School ARPAnet
sl: Stari izobraževalni ARPAnet

en: United States Medical
sl: Medicinsko omrežje združenih narodov

en: Reverse DNS
sl: Obratni DNS

en: Unknown
sl: Neznan

en: An IRC Client for UNIX.
    
    This binary was compiled on
sl: IRC klient za UNIX.
    
    Ta program je bil preveden na

en: About X-Chat
sl: O X-Chatu

en: Ascii Chart
sl: Ascii tabela

en: User and Channel Statistics: %d/%d Users on %d/%d Channels
sl: Statistike: %d/%d uporabnikov na %d/%d kanalih

en: I can't save an empty list!
sl: Ne morem shraniti praznega seznama!

en: Select an output filename
sl: Izberite izhodno ime datoteke

en: X-Chat: Channel List (%s)
sl: X-Chat: Seznam kanalov (%s)

en: List display options:
sl: Možnosti prikaza seznama:

en: Minimum Users:
sl: Minimalno uporanbikov:

en: Maximum Users:
sl: Maksimalno uporabnikov:

en: Regex Match:
sl: Regularni izraz:

en:  Apply
sl:  Uporabi

en: Refresh the list
sl: Osveži seznam

en: Save the list
sl: Shrani seznam

en: Join Channel
sl: Pridruži se kanalu

en: Send file to %s
sl: Pošlji datoteko k %s

en:       File: %s
       To/From: %s
          Size: %d
          Port: %d
     IP Number: %s
    Start Time: %s
sl:    Datoteka: %s
          Za/Od: %s
       Velikost: %d
          Vrata: %d
    IP številka: %s
        Začetek: %s

en: Status
sl: Stanje

en: File
sl: Datoteka

en: ETA
sl: Preostal čas

en: From
sl: Od

en: MIME Type
sl: Tip MIME

en: X-Chat: File Receive List
sl: X-Chat: Seznam prejetih datotek

en: Accept
sl: Sprejmi

en: Resume
sl: Nadaljuj

en: Abort
sl: Prekini

en: Info
sl: Informacije

en: Open
sl: Odpri

en: To
sl: Za

en: X-Chat: File Send List
sl: X-Chat: Seznam pošiljanja datotek

en: To/From
sl: Od/Za

en: Recv
sl: Prejeto

en: Sent
sl: Poslano

en: StartTime
sl: Začetničas

en: X-Chat: DCC Chat List
sl: X-Chat: Seznam DCC pogovorov

en: *NEW*
sl: *NOVO*

en: EDIT ME
sl: UREDI ME

en: Name
sl: Ime

en: Command
sl: Ukaz

en: Move Up
sl: Premakni navzgor

en: Move Dn
sl: Premakni navzdol

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Save
sl: Shrani

en: Add New
sl: Dodaj novo

note: 2 MORE "NORMAL" BUTTONS
en: Delete
sl: Zbriši

en: Sort
sl: Razvrsti

en: Help
sl: Pomoč

en: Config dir
sl: Konfiguracijski imenik

en: Don't Auto connect
sl: Ne poveži se samodejno

en: Don't use GNOME Panel
sl: Ne uporabljaj GNOME pulta

en: %s %s Options:
    
       --cfgdir <dir> -d	 : use a different config dir
       --noauto       -a	 : don't auto connect
       --version      -v	 : show version information
sl: %s %s Možnosti:
    
       --cfgdir <imenik> -d		 : uporabi ta konfiguracijski imenik
       --noauto          -a		 : ne poveže se samodejno
       --version         -v		 : pokaže informacije o verziji

en: Cannot open font:
    
    %s
sl: Ne morem odpreti pisave:
    
    %s

en: gdk_font_load failed
sl: gdk_font_load spodletel

en: Topic for %s is: %s
sl: Tema za %s je: %s

en: The Run Command action runs the data in Data 1 as if it has been typed into the entry box where you pressed the key sequence. Thus it can contain text (which will be sent to the channel/person), commands or user commands. When run all \n characters in Data 1 are used to deliminate seperate commands so it is possible to run more than one command. If you want a \ in the actual text run then enter \\
sl: Ukaz ^BZaženi ukaz^B zažene vsebino Podatka 1, kot da bi bilo vpisano v vnosno polje, kjer ste pritisnili zaporedje tipk. Vsebuje lahko bodisi besedilo (ki bo poslano na kanal/osebi), bodisi uporabniške ukaze. Kjer so zagnani vsi ^B\n^B znak v Podatku 1 bodo uporabljeni za ločevanje ukazov, tako da je mogoče zagnati več kot en ukaz. Če želite ^B\^B zagnati kot resnično besedilo, uporabite ^B\\^B

en: The Change Page command switches between pages in the notebook. Set Data 1 to the page you want to switch to. If Data 2 is set to anything then the switch will be relative to the current position
sl: Ukaz ^BSpremeni stran^B preklopi med posameznimi stranmi v beležki. Nastavite Podatek 1 na stran, na katero bi radi šli. Če je Podatek 2 nastavljan ne karkoli, bo premik relativen na trenutni položaj

en: The Insert in Buffer command will insert the contents of Data 1 into the entry where the key sequence was pressed at the current cursor position
sl: Ukaz ^BVstavi v besedilo^B bo vstavil vsebino Podatka 1 v prostor kjer je bilo pritisnjeno zaporedje tipk ob trenutnem položaju kurzorja

en: The Scroll Page command scrolls the text widget up or down one page. If Data 1 is set to anything the page scrolls up, else it scrolls down
sl: Ukaz ^BZavrti stran^B zavrti besedilo navzgor ali navzdol za eno stran. Če je Podatek 1 nastavljen na karkoli, se bo stran zavrtela navzgor, drugače pa navzdol

en: The Set Buffer command sets the entry where the key sequence was entered to the contents of Data 1
sl: Ukaz ^BNastavi besedilo^B nastavi vnos, kjer je bilo pritisnjeno zaporedje tipk v vsebino Podatka 1

en: The Last Command command sets the entry to contain the last command entered - the same as pressing up in a shell
sl: ^Prejšnji ukaz^B ukaz nastavi vnos, ki vključuje prešjnji vpisan ukaz  - enako, kot pritisk na tipko za navzgor v ukazni lupini

en: The Next Command command sets the entry to contain the next command entered - the same as pressing down in a shell
sl: ^BNaslednji ukaz^B ukaz nastavi vnos, ki vključuje naslednji vpisan ukaz - enako, kot pritisk na tipko za navzdol v ukazni lupini

en: This command changes the text in the entry to finish an incomplete nickname or command. If Data 1 is set then double-tabbing in a string will select the last nick, not the next
sl: Ta ukaz spremeni besedilo v vnosu, da dokonča nedokončan vzdevek ali ukaz. Če je podatek 1 nastavljen na dvojno-tabeliranje, bo izbran prejšnji vzdevek, ne naslednji

en: This command scrolls up and down through the list of nicks. If Data 1 is set to anything it will scroll up, else it scrolls down
sl: Ta ukaz zavrti navzgor in navzdol seznam vzdevkov. Če je Podatek 1 nastavljen na karkoli, se bo seznam zavrtel navzgor, drugače pa navzdol.

en: This command checks the last work entered in the entry against the replace list and replaces it if it finds a match
sl: Ta ukaz preveri zadnje dejanje v vnosu proti seznamu zamenjav in ga zamenja, če najde zadetek

en: This command move the front tab left by one
sl: Ta ukaz premakne zgornji list za eno mesto v levo

en: This command move the front tab right by one
sl: Ta ukaz premakne zgornji list za eno mesto v desno

en: Push input line into history but doesn't send to server
sl: Vpiši vhodno vrstico v zgodovino, ampak je ne pošlji strežniku

en: There was an error loading key bindings configuration
sl: Najdena je bila napaka pri nalaganju konfiguracije bljižnic

en: <none>
sl: <brez>

en: Mod
sl: Opcija

en: Key
sl: Ključ

en: Action
sl: Dejanje

en: X-Chat: Edit Key Bindings
sl: X-Chat: Uredi bljižnice

en: Add new
sl: Dodaj novo

en: Data 1
sl: Podatek 1

en: Data 2
sl: Podatek 2

en: Error opening keys config file
sl: Napaka pri odpiranju nastavitvene datoteke z bljižnicami

en: Unknown keyname %s in key bindings config file
    Load aborted, please fix ~/.xchat/keybindings.conf
sl: Neznana tipka %s v nastavitveni datoteki za bljižnice
    Nalaganje prekinjeno, prosimo popravite ~/.xchat/kexbindings.conf

en: Unknown action %s in key bindings config file
    Load aborted, Please fix ~/.xchat/keybindings
sl: Neznano dejanje %s v nastavitveni datoteki za bljižnice
    Nalaganje prekinjeno, prosimo popravite ~/.xchat/keybindings

en: Expecting Data line (beginning Dx{:|!}) but got:
    %s
    
    Load aborted, Please fix ~/.xchat/keybindings
sl: Pričakovana podatkovna vrstica (beginning Dc{:|!}), ampak napisano:
    %s
    
    Nalaganje prekinjeno, prosim, popravite ~/.xchat/keybindings

en: Ok
sl: V redu

en: Cannot write to that file.
sl: Ne morem pisatu v to datoteko.

en: Cannot read that file.
sl: Ne morem brati te datoteke.

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

note: Serverlist copies an existing entry, but not much point to do so here
en: new!new@new.com
sl: nov!nov@nov.com

en: Mask
sl: Maska

en: Private
sl: Zasebno

en: Chan
sl: Kanal

en: Notice
sl: Opomba

en: Invite
sl: Povabi

en: Unignore
sl: Odstrani ignoriranje

en: X-Chat: Ignore list
sl: X-Chat: Seznam prezrtih

en: Ignore Mask:
sl: Maska:

en: Ignore Stats:
sl: Statistike:

en: Private:
sl: Zasebno:

en: Channel:
sl: Kanal:

en: Notice:
sl: Opomba:

en: Invite:
sl: Povabi:

en: OK
sl: V redu

en: New
sl: Nov

en: The channel topic
sl: Tema kanala

en: User limit must be a number!
sl: Omejitev uporabnikov mora biti številka!

en: Open Toolbox
sl: Odpri orodjarno

en: Close Toolbox
sl: Zapri orodjarno

en: Beep
sl: Pisk

en: Beep on messages
sl: Zapiskaj ob privatnih sporočilih

en: Conf
sl: Nastavitev

en: Conference mode (no join/part msgs)
sl: Konferenčni način (nič sporočil o prihodih/odhodih)

en: Color Paste
sl: Barva

en: Open ASCII Chart
sl: Odpri ASCII tabelo

en: Underline
sl: Podčrtaj

note: wid =
en: Bold
sl: Polkrepko

note: style = gtk_style_new (); gdk_font_unref (style->font); style->font = font_bold; gdk_font_ref (font_bold); gtk_widget_set_style (GTK_BIN (wid)->child, style); gtk_style_unref (style);
en: Plain Text
sl: Navadno besedilo

en: Hide/Show Userlist
sl: Skrij/pokaži seznam uporabnikov

en: Keyword
sl: Ključna beseda

en: User Limit
sl: Omejitev uporabnikov

en: Ban List
sl: Seznam prepovedi

en: Moderated
sl: Moderirana

en: Invite Only
sl: Samo na povabilo

en: Secret
sl: Skrito

en: No outside messages
sl: Nič zunanjih sporočil

en: Topic Protection
sl: Varovanje teme

en: Host unknown
sl: Neznan gostitelj

en: User: %s
sl: Uporabnik: %s

en: Country: %s
sl: Država: %s

en: Realname: %s
sl: Pravo ime: %s

en: Server: %s
sl: Strežnik: %s

en: Last Msg: %s
sl: Zadnje sporočilo: %s

en: Menu Bar
sl: Menijska vrstica

en: Topic Bar
sl: Vrstica za temo

en: User List
sl: Seznam uporabnikov

en: Part Channel
sl: Zapusti kanal

en: Cycle Channel
sl: Zapusti/vrni se na kanal

en: *WARNING*
    Auto accepting DCC to your home directory
    can be dangerous and is exploitable. Eg:
    Someone could send you a .bash_profile
sl: *OPOZORILO*
    Samodejno prejemanje DCCjev v vaš domač direktorij
    je lahko zelo nevarno. Nekdo vam lahko pošlje npr.
    .bash_profile

en: Settings saved.
sl: Nastavitve shranjene.

en: Select a Perl script to load
sl: Izberite Perl skripto, ki jo želite naložiti

en: Select a Plugin to load
sl: Izberite vtičnik, ki ga želite naložiti

en: Select a Python script to load
sl: Izberite Python skripto, ki jo želite naložiti

en: X-Chat: User Defined Commands
sl: X-Chat: Uporabnikovi ukazi

en: X-Chat: Userlist Popup menu
sl: X-Chat: Meni v seznamu uporabnikov

en: X-Chat: Replace
sl: X-Chat: Meni za menjavo besed

en: X-Chat: User menu
sl: X-Chat: Uporabnikov meni

en: X-Chat: URL Handlers
sl: X-Chat: Uporabljalniki URLjev

en: X-Chat: Userlist buttons
sl: X-Chat: Gumbi pri seznamu uporabnikov

en: X-Chat: CTCP Replies
sl: X-Chat: CTCP odgovori

en: Server List..
sl: Seznam strežnikov

en: New Server Tab..
sl: Nov uhelj za strežnik

en: New Server Window..
sl: Novo okno za strežnik

en: New Channel Tab..
sl: Nov uhelj za kanal

en: New Channel Window..
sl: Novo okno za kanal

en: New Shell Tab..
sl: Nov uhelj za ukazno lupino

en: Close
sl: Zapri

en: Quit
sl: Izhod

en: Channel List Window..
sl: Okno s seznamom kanalov..

en: File Send Window..
sl: Okno za pošiljanje datotek..

en: File Receive Window..
sl: Okno za prejemanje datotek..

en: DCC Chat Window..
sl: Okno za DCC pogovor..

en: Raw Log Window..
sl: Okno za surovo beleženje..

en: URL Grabber Window..
sl: Lovilec URL naslovov..

en: Notify List Window..
sl: Okno s seznamom za opozarjanje..

en: Ban List Window..
sl: Seznam prepovedi..

en: Ignore Window..
sl: Seznam za preziranje..

en: Flush Buffer
sl: Počisti besedilo v kanalu

en: Search Buffer..
sl: Preišče besedilo v kanalu..

en: Save Buffer..
sl: Shrani besedilo v kanalu..

en: Invisible
sl: Neviden

en: Receive Wallops
sl: Prejmi sporočila za operaterje

en: Receive Server Notices
sl: Prejmi strežniška obvestila

en: Marked Away
sl: Označen kot odsoten

en: Auto Rejoin on Kick
sl: Ob brci se samodejno vrni

en: Auto ReConnect to Server
sl: Samodejno ponovi povezavo na strežnik

en: Never-give-up ReConnect
sl: Nikoli ne obupaj ob ponovnem povezovanju

note: 37
en: Auto Open Dialog Windows
sl: Samodejno odpri okna za privatni pogovor

en: Auto Accept DCC Chat
sl: Samodejno sprejmi DCC pogovor

en: Auto Accept DCC Send
sl: Samodejno sprejmi DCC pošlji

note: 41
en: Setup..
sl: Nastavi..

en: Palette..
sl: Barvna paleta..

en: User Commands..
sl: Uporabnikovi ukazi..

en: CTCP Replies..
sl: CTCP odgovori..

en: Userlist Buttons..
sl: Seznam gumbov..

en: Userlist Popup..
sl: Priročen meni pri seznamu oseb..

en: Replace Popup..
sl: Meni za menjavo besed..

en: URL Handlers..
sl: Upravljalniki urljev..

en: Edit Event Texts..
sl: Uredi besedila za dogodke..

note: 51
en: Edit Key Bindings..
sl: Uredi bljižnice..

en: Reload Settings
sl: Osveži nastavitve

en: Save Settings now
sl: Shrani nastavitve takoj

en: Save Settings on exit
sl: Shrani nastavitve ob izhodu

en: X-Chat Homepage..
sl: X-Chat domača stran..

en: Online Docs..
sl: Dokumenti na spletu..

en: About X-Chat..
sl: O X-Chatu..

en: Perl Script..
sl: Perl skripta..

en: Python Script..
sl: Python skripta..

en: Plugin..
sl: Vstavek..

en: Perl List
sl: Seznam Perl skript

en: Python List
sl: Seznam Python skript

en: Plugin List
sl: Seznam vtičnikov

en: All Perl Scripts
sl: Vse Perl skripte

en: All Python Scripts
sl: Vse Python skripte

en: All Plugins
sl: Vse vtičnike

en: Load
sl: Naloži

en: Kill
sl: Ubij

en: Edit User Menu..
sl: Uredi uporabnikov meni

en: _Windows
sl: _Okna

en: User _Modes
sl: Uporabnikove opcije

en: _Settings
sl: Na_stavitve

en: S_cripts & Plugins
sl: Skripte & Vti_čniki

en: Use_r Menu
sl: Upo_rabnikov meni

en: _Help
sl: _Pomoč

note: 12
en: Windows
sl: Okna

note: 26
en: User Modes
sl: Možnosti uporabnika

note: 33
en: Auto ReJoin on Kick
sl: Ob brci se samodejno vrni

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Replace..
sl: Zamenjaj..

en: Scripts & Plugins
sl: Skripte & Vtičniki

en: Load Perl Script..
sl: Naloži Perl skripto

en: Unload All Scripts
sl: Odstrani vse skripte

en: Load Plugin (*.so)..
sl: Naloži vtičnik (*.so)..

en: Unload All Plugins
sl: Odstrani vse vtičnike

en: Load Python Script..
sl: Naloži Python skripto

en: User Menu
sl: Uporabnikov meni

en: Edit User Menu
sl: Uredi uporavnikov meni

en: Offline
sl: Odsoten

en: Never
sl: Nikoli

en: Online
sl: Prisoten

en: Use the /NOTIFY command to add people to your notify list.
sl: Uporabi /NOTIFY ukaz za dodajanje oseb v vaš seznam za opozarjanje

en: User
sl: Uporabnik

en: Server
sl: Strežnik

en: Last Seen
sl: Nazadnje viden

en: X-Chat: Notify List
sl: X-Chat: Seznam za opozarjanje

en: Add
sl: Dodaj

en: Remove
sl: Odstrani

en: Select color
sl: Izberi barvo

en: X-Chat: Palette
sl: X-Chat: Barvna paleta

en: Foreground
sl: Ospredje

en: Background
sl: Ozadje

en: Mark Background
sl: Označeno ozadje

en: Mark Foreground
sl: Označeno ospredje

en: Color %d
sl: Barva %d

en: About...
sl: O...

en: No Channel
sl: Ni kanala

en: No Server
sl: Ni strežnika

en: Is Tab
sl: Je uhelj

en: Is Not Tab
sl: Ni uhelj

en: Hide
sl: Skrij

en: Show
sl: Pokaži

note: wid = gtk_button_new_with_label (_("De/Link")); gtk_signal_connect (GTK_OBJECT (wid), "clicked", GTK_SIGNAL_FUNC (relink_window), sess); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (vbox), wid, 0, 0, 0);
en: Move Here
sl: Prestavi sem

en: View
sl: Pogled

en: Description
sl: Opis

en: X-Chat Plugins
sl: X-Chat vtičniki

en: Unload
sl: Odstrani

en: Save rawlog
sl: Shrani surove beležke

en: X-Chat: Rawlog (%s) [alt-s to save]
sl: X-Chat: Surovo beleženje (%s) [alt-s za shranjevanje]

en: The window you opened this Search for doesn't exist anymore.
sl: Okno, ki ste ga odprli v tem iskanju, ne obstaja več.

en: X-Chat: Search
sl: X-Chat: Iskanje

en: Find:
sl: Poišči:

en: Find
sl: Poišči

en: Clear
sl: Počisti

en: X-Chat: Edit entry
sl: X-Chat: uredi vnos

en: Edit entry:
sl: Uredi vnos:

en: Name:
sl: Ime:

en: Server:
sl: Strežnik:

en: Port:
sl: Vrata:

en: Password:
sl: Geslo:

en: Channels:
sl: Kanali:

en: Autoconnect
sl: Samodejna povezava

en: Use Proxy
sl: Uporabi posrednika

en: Use proxy server if one is set in Setup->Proxy Server
sl: Uporabi proxy strežnik, če je nastavljan v Nastavitve->Proxy strežnik

en: Use SSL
sl: Uporabi SSL

en: Accept invalid cert.
sl: Sprejmi neveljaven certifikat.

en: New Server
sl: Nov strežnik

en: New Group
sl: Nova skupina

en: Cannot use "root" as a nickname,
    please change that first.
sl: Ne morem uporabiti "root" kot vzdevek,
    spremenite ga.

en: X-Chat: Server List
sl: X-Chat: Seznam strežnikov

note: NICKNAME ETC. boxes
en: User info:
sl: Informacije o uporabniku:

note: nickboxes
en: Nicknames:
sl: Vzdevki:

note: nameboxes
en: Realname:
sl: Pravo ime:

en: Username:
sl: Uporabniško ime:

en: Connect New
sl: Odpri novo povezavo

en: Edit
sl: Uredi

en: Skip MOTD
sl: Preskoči MOTD

en: Don't display the message-of-the-day when logging in
sl: Ne prikaži sporočila dneva ob prijavi

en: Show channels
sl: Pokaži kanale

en: No ServerList on startup
sl: Ne pokaži seznama strežnikov ob zagonu

en: Browse...
sl: Prebrskaj...

en: Choose File
sl: Izberi datoteko

en: Select Font
sl: Izberi pisavo

en: Failed to load translation table.
sl: Nalaganje prevajalne tabele spodletelo.

en: The following prefs do not take effect
    immediately, you will have to close the
    window and re-open it:
    
     - Channel Tabs
     - Channel Mode Buttons
     - Userlist Buttons
     - Disable Paned Userlist
     - Notify User color
     - Layout for a vertical panel
     - Auto Indent
sl: Sledeče nastavitve niso videne takoj,
    pač pa je potrebno zapreti in ponovno
    odpreti okna:
    
     - Kanalni listi
     - Gumbi kanalnih možnosti
     - Gumbi seznama uporabnikov
     - Onemogoči seznam uporabnikov v pultu
     - Barva oseb iz seznama za opozarjanje
     - Lega vertikalnega pulta
     - Samodejno zamikanje

en: Appearance
sl: Videz

en: Font:
sl: Pisava:

en: Background Picture:
sl: Slika v ozadju:

en: Background XPM:
sl: Ozadje XPM:

en: Indent Nicks
sl: Zamakni vzdevke

en: Make nicknames right justified.
sl: Poravnaj vzdevke desno

en: Auto Indent
sl: Samodejno zamikanje

en: Auto adjust the separator bar position as needed.
sl: Samodejno prikroji ločitveno črto, če je potrebno.

en: Draw Separator Bar
sl: Prižaki ločitveno črto

en: Make the separator an actual visible line.
sl: Naredi ločitveno črto resnično vidno.

en: Word Wrap
sl: Lomi vrstice ob besedah

en: Don't split words from one line to the next
sl: Ne deli besed iz ene v drugo vrstico

en: Transparent Background
sl: Prosojno ozadje

en: Make the text box seem see-through
sl: Naredi besedilno polje prosojno

en: Tint Transparency
sl: Prosojna barva

en: Tint the see-through text box to make it darker
sl: Pobarvaj prosojno besedilno polje, da bo izgledalo temneje

en: Use a font set
sl: Uporabi nabor pisave

en: Tint Setting
sl: Nastavitve barve

en: Change in realtime
sl: Spremeni v realnem času

en: Red:
sl: Rdeča:

en: Green:
sl: Zelena:

en: Blue:
sl: Modra:

en: A-Z, Ops first
sl: A-Z, opi na začetku

en: Z-A, Ops last
sl: Z-A, opi na koncu

en: Unsorted
sl: Nezvrščeno

en: Startup and Shutdown
sl: Zagon in zaustavitev

en: No Server List On Startup
sl: Ni seznama strežnikov ob zagonu

en: Don't display the server list on X-Chat startup
sl: Ne prikaže seznama strežnikov ob zagonu

en: Auto Save URL list
sl: Samodejno shrani URL seznam

en: Auto save your URL list when exiting from X-Chat
sl: Samodejno sharni vaš URL seznam ob izhodu iz X-Chata

en: Give the User List style
sl: Uporabi obliko seznama uporabnikov

en: Show userhost
sl: Pokaži uporabnikovega gostitelja

en: Show userhost of users in channel userlist
sl: Pokaži gostitelje uporabnikov v kanalnem seznamu uporabnikov

en: Enable Paned Userlist
sl: Omogoči seznam uporabnikov v pulti

en: Use paned user list instead of a fixed width one
sl: Uporabi seznam uporabnikov v pultu namesto navadnega

en: Userlist icons
sl: Ikone seznama uporabnikov

en: Double Click Command:
sl: Ukaz za dvojni klik:

en: Userlist sorted by:
sl: Uporabniki so razvrščeni:

en: Input Box
sl: Polje za pisanje besedila

en: Nick Name Completion
sl: Dopolnjevanje vzdevkov

en: Complete nicknames when a partial one is entered
sl: Dokonča vzdevek, ko vi napišete samo njegov del

en: Old-style Nickname Completion
sl: Stara metoda dopolnjevanja vzdevkov

en: Nickname completion is old-style (instead of GNU-style)
sl: Dopolnjevanje vzdevkov poteka po stari metodu (namesto po GNU)

en: Give the Input Box style
sl: Uporabi obliko vhodnega polja

en: Input box gets same style as main text area
sl: Vhodno polje ima enako obliko kot glavno tekstovno območje

en: Input Box always in focus
sl: Vhodno polje je vedno označeno

en: Show nickname
sl: Prikaži vzdevek

en: Show nickname and op/voice icon before the input box
sl: Prikaži vzdevek in op/glas ikono pred vhodnim poljem

en: Nickname Completion Character:
sl: Znak za dopolnjevanje vzdevkov

en: Character to append to completed nicknames
sl: Znak, ki je uporabljen na koncu dopolnjenega vzdevka

en: Output Box
sl: Izhodno polje

en: Strip MIRC Color
sl: Odstrani MIRC barve

en: Strip MIRC color codes from text before displaying
sl: Odstrani kode za MIRC barve preden je besedilo prikazano

en: Colored Nicks
sl: Obarvani vzdevki

en: Output nicknames in different colors
sl: Izpiši vzdevke v različnih barvah

en: Show invites in active window
sl: Pokaži povabila v aktivnem oknu

en: Time Stamp All Text
sl: Opremi z časom vse besedilo

en: Prefix all text with the current time stamp
sl: Opremi vse besedilo s trenutnim časom

en: Filter out BEEPs
sl: Odstrani vse BEEPe

en: Remove ^G BEEP codes from text before displaying
sl: Odstrani ^G BEEP kode iz besedila pred prikazom

en: Time Stamp Format:
sl: Oblika prikaza časa:

en: Buffer Settings
sl: Nastavive medpomnilnika

en: Text Buffer Size:
sl: Dolžina medpomnilnika besedila:

en: lines (0=Unlimited).
sl: vrstic (0=neomejeno).

en: Other Settings
sl: Ostale nastavitve

en: Kanji locale <=> JIS translation
sl: Kanji locale <=> JIS prevajanje

en: Bottom
sl: Spodaj

en: Top
sl: Zgoraj

en: Left
sl: Levo

en: Right
sl: Desno

en: Hidden
sl: Skrito

en: Off
sl: Izključeno

en: Progress bar
sl: Indikator poteka

en: Info text
sl: Info besedilo

en: Both
sl: Oboje

en: Buttons
sl: Gumbi

en: Channel Mode Buttons
sl: Gumbi z opcijami kanala

en: Show the TNSIPMLK buttons
sl: Prikaže TNSIPMLK gumbe

en: User List Buttons
sl: Gumbi pri seznamu uporabnikov

en: Show the buttons below the user list
sl: Prikaže gumbe pod seznamom uporabnikov

en: Meters
sl: Metrov

en: Lag meter:
sl: Merilec zaostanka:

en: Tabs
sl: Uhlji

en: Tabs Located at:
sl: Uhlji se nahajajo na:

en: Channel Tabs
sl: Uhlji kanalov

en: Use tabs for channels instead of separate windows
sl: Za kanale uporabi uhlje namesto ločenih oken

en: Limited Tab Highlighting
sl: Omejeno osvetlevanje uhljev

en: Only highlight channel tabs for channel messages and actions
sl: Osvetli uhelj kanala samo za kanalna sporočila in dejanja

en: New Tabs to front
sl: Novi uhlji na vrhu

en: Bring new query/channel tabs to front
sl: Pripelje nove kanalne/pogovorne uhlje na vrh

en: Private Message Tabs
sl: Uhlji privatnih spročil

en: Use tabs for /query instead of separate windows
sl: Za /query uporabi uhlje namesto ločenih oken

en: Use a separate tab/window for server messages
sl: Uporabi ločen uhelj/okno za strežniška sporočila

en: Use a separate tab/window for notices and server notices
sl: Uporabi ločen uhelj/okno za opozorila in obvestila

en: Use tabs for DCC, Ignore, Notify etc windows.
sl: Uporabi uhlje za okna DCC, ignoriranje, obveščanje ipd..

en: Window Position
sl: Lega okna

en: If Left and Top are set to zero, X-Chat will use
    your window manager defaults.
sl: Če sta vrednosti Levo in Zgoraj nastavljeni na nič, bo X-Chat
    uporabil privzete vrednosti vašega uporavljalca oken.

en: Left:
sl: Levo:

en: Top:
sl: Zgoraj:

en: Window Size
sl: Velikost okna

en: Width:
sl: Širina:

en: Height:
sl: Višina:

en: Show Session Tree View
sl: Drevesno prikaži sejo

en: General
sl: Splošno

en: Hide Session on Panelize
sl: Ob skrčitvi v pult skrij sejo

en: Hide X-Chat when window moved to the panel
sl: Skrij X-Chat, ko je okno pomakjeno v pult

en: Panel Applet
sl: Vstavek za pult

en: Layout For a Vertical Panel
sl: Lega za vertikalni pult

en: Layout the X-Chat panel applet for a vertical panel
sl: Lega X-Chat vstavka za pult na vertikalnem pultu

en: Raw Mode Display
sl: Surova oblika prikaza

en: Display raw mode changes instead of interpretations
sl: Prikaži surove spremembe opcij namesto razlag

en: Beep on Private Messages
sl: Zapiskaj ob privatnih sporočilih

en: Beep when a private message for you is received
sl: Zapiskaj, ko je prejeto privatno sporočilo za vas

en: Beep on Channel Messages
sl: Zapiskaj ob kanalnih sporočilih

en: Beep when a channel message is received
sl: Zapiskaj ob prejemu kanalnega sporočila

en: Send /who #chan on join.
sl: Pošlji /whoi #kanal, ko se pridružiš

en: Find user information when joining a channel.
sl: Poišču informacije o uporabnikih ob prihodu na kanal.

en: Perform a periodic mail check.
sl: Izvajaj periodično preverjanje e-pošte.

en: Your irc settings
sl: Vaše irc nastavitve

en: Quit Message:
sl: Sporočilo ob izhodu:

en: Part Message:
sl: Sporočilo ob zapuščanju kanala:

en: These can be a filename relative to ~/.xchat/ to be
    used as a list of random quit or part reasons.
sl: To je lahko datoteka, shranjena v ~/.xchat/, ki je
    lahko uporabljena kot seznam mešanih sporočil ob odhodih

en: External Programs
sl: Zunanji programi

en: DNS Lookup Program:
sl: DNS program:

en: Timing
sl: Čas

en: Auto ReConnect Delay:
sl: Čas med ponovnim povezovanjem:

en: seconds.
sl: sekund.

en: Address
sl: Naslov

en: Hostname / IP Number:
sl: Gostitelj / IP številka

en: Most people should leave this blank, it's only
    usefull for machines with multiple addresses.
sl: Večina ljudi naj to pusti prazno. Uporabno je 
    samo za računalnike z večimi naslovi.

en: Public IP Address
sl: Javni IP naslov

en: DCC IP Address:
sl: DCC IP naslov:

en: You may need to set the DCC IP Address if
    you're behind a NAT router or proxy firewall.
sl: Če ste za NAT usmernikom ali proxy požarnim
    zidom, boste mogoče morali nastaviti DCC IP naslov.

en: Get my IP from Server (for use in DCC Send only)
sl: Prejmi moj IP od strežnika (samo za uporabo DCC pošiljanja)

en: For people using a 10.* or 192.168.* IP number.
sl: Za uporabnike z 10.* ali 192.168.* IP številkami.

en: (Disabled)
sl: (onemogočeno)

en: Proxy Server Hostname:
sl: Proxy strežnik naslov:

en: Proxy Server Port:
sl: Vrata proxy strežnika:

en: Proxy Type:
sl: Vrsta proxya:

en: Show away once
sl: Pokaži odsotnost samo enkrat

en: Only show away messages the first time they're seen
sl: Sporočila o odsotnosti pokaži samo prvič, ko so izpisana

en: Announce your away message to the channel(s) you are in
sl: Naznanem vaš razlog odsotnosti na kanalu/ih, na katerih ste

en: Your away settings
sl: Vaše nastavitve za odsotnost

en: Away Reason:
sl: Razlog za odsotnost:

en: Words to Highlight:
sl: Besede za osvetlitev:

en: (separate with commas)
sl: (ločite jih z vejicami)

en: Logging
sl: Beleženje

en: Enable logging conversations to disk
sl: Vključi beleženje pogovorov na disk

en: Always timestamp logs
sl: Beležke opremi s časom

en: Always apply timestamp to disk logs
sl: Beležke vedno opremi s časom

en: Log name mask:
sl: Maska imena beležk:

en: Generic
sl: Splošno

en: Show notifies in active window
sl: Pokaži obvestila v aktivnem oknu

en: Send /whois
sl: Pošlji /whois

en: User List Notify Highlighting
sl: Osvetljevanje obvestil v seznamu uporabnikov

en: Highlight Notifies
sl: Osvetli osebe iz seznama za opozarjanje

en: Highlight notified users in the user list
sl: Osvetli osebe iz seznama za opozarjanje v seznamu uporabnikov

en: Notified User Color:
sl: Barva za osebe iz seznama za opozarjanje

en: Notification Timeouts
sl: Časovne omejitve za opozarjanje

en: Notify Check Interval:
sl: Interval preverjanja prisotnosti oseb:

en: seconds (0=Disable).
sl: sekund (0=onemogočeno).

en: Enable Character Translation
sl: Omogoči prevajanje znakov

en: Translation File:
sl: Datoteka s prevodom:

en: Use a ircII style translation file.
sl: Uporabi datoteko s prevodom v obliki ircII.

en: Auto Open DCC Send Window
sl: Samodejno odpri okno za DCC pošiljanje

en: Automatically open DCC Send Window
sl: Samodejno odpre okno za DCC pošiljanje

en: Auto Open DCC Recv Window
sl: Samodejno odpri okno za DCC sprejem

en: Automatically open DCC Recv Window
sl: Samodejno odpre okno za DCC sprejem

en: Auto Open DCC Chat Window
sl: Samodejno odpri okno za DCC pogovor

en: Automatically open DCC Chat Window
sl: Samodejno odpre okno za DCC pogovor

en: Resume on Auto Accept
sl: Samodejno nadaljuj ob samodejnem prejemu

en: When Auto-Accepting DCC, try to resume.
sl: Poskusi nadaljevati, ko samodejno sprejemaš DCC

en: Timeouts
sl: Časovne omejitve

en: DCC Offers Timeout:
sl: Časovna omejitev DCC ponudb:

en: DCC Stall Timeout:
sl: Časovna omejitev stoječega DCCja:

en: Received files
sl: Prejete datoteke

en: File Permissions:
sl: Dovoljenja datoteke:

en: (octal)
sl: (številčno)

en: Directory to save to:
sl: Imenik za shranjevanje:

en: Save file with Nickname
sl: Shrani datoteko z vzdevkom

en: Put the sender's nickname in incoming filenames
sl: Prihajajočim datotekamo dodaj vzdevek pošiljatelja

en: DCC Send Options
sl: Možnosti DCC pošiljanja

en: Fast DCC Send
sl: Hitro DCC pošiljanje

en: Don't wait for ACKs to send more data
sl: Ne čakaj, da ACKji pošljejo več podatkov

en: Fill Spaces
sl: Izpolnite polja

en: File names with spaces will be filled with underscore
sl: Presledki v imenih datotek naj bodo zapolnjeni z podčrtajem

en: First DCC Send Port:
sl: Začetna vrata DCC pošiljanja:

en: (0=Disabled)
sl: (0=Onemogočeno)

en: Last DCC Send Port:
sl: Zadnja vrata DCC pošiljanja:

en: Send Block Size:
sl: Velikost paketka:

en: (1024=Normal)
sl: (1024=Normalno)

en: Built-in Replies
sl: Vgrajeni odgovori

en: Hide Version
sl: Skrij verzijo

en: Do not reply to CTCP version
sl: Ne odgovori na CTCP version

en: Sound
sl: Zvok

en: Sound Dir:
sl: Imenik z zvoki:

en: Play Command:
sl: Ukaz za predvajanje:

note: prepare the dialog
en: X-Chat: Preferences
sl: X-Chat: Nastavitve

en: Apply
sl: Uporabi

note: the tree
en: Categories
sl: Kategorije

en: Interface Settings
sl: Nastavitve vmesnika

en: Interface
sl: Vmesnik

en: IRC Input/Output Settings
sl: IRC Vhodno/Izhodne nastavitve

en: IRC Input/Output
sl: IRC Vhodno/Izhodne nastavitve

en: Window Layout Settings
sl: Nastavitve oblike okna

en: Window Layout
sl: Oblika okna

en: Main Window Settings
sl: Nastavitve glavnega okna

en: Main Window
sl: Glavno okno

en: Channel Window Settings
sl: Nastavitve kanalnih oken

en: Channel Windows
sl: Kanalna okna

en: Dialog Window Settings
sl: Nastavitve pogovornih oken

en: Dialog Windows
sl: Pogovorna okna

en: Panel Settings
sl: Nastavitve pulta

en: Panel
sl: Pult

en: IRC Settings
sl: IRC nastavitve

en: IP Address Settings
sl: Nastavitve IP naslova

en: IP Address
sl: Naslov IP

en: Proxy Server
sl: Proxy strežnik

en: Away Settings
sl: Nastavitve za odsotnost

en: Away
sl: Odsotnost

en: Highlighting Settings
sl: Nastavitve osvetljevanja

en: Highlighting
sl: Osvetljevanje

en: Logging Settings
sl: Nastavitve beleženja

en: Notification Settings
sl: Nastavitve obvestil

en: Notification
sl: Obvestilo

en: Character Set (Translation Tables)
sl: Nastavitev znakov (Prevajalne tabele)

en: Character Set
sl: Nabor znakov

en: CTCP Settings
sl: CTCP nastavitve

en: DCC Settings
sl: DCC nastavitve

en: File Transfer Settings
sl: Nastavitve za prenašanje datotek

en: File Transfer
sl: Prenos datoteke

en: There was an error parsing the string
sl: Prišlo je do napake pri obdelavi niza

en: This signal is only passed %d args, $%d is invalid
sl: Signal je sprejel samo %d argumente, $%d je neveljaven

en: Print Texts File
sl: Izpiše datoteko z besedilom

en: Event
sl: Dogodek

en: $ Number
sl: $ Število

en: Edit Events
sl: Uredi dogodke

en: Sound file:
sl: Zvočna datoteka:

en: Save As
sl: Shrani kot

en: Load From
sl: Naloži iz

en: Test All
sl: Preizkusi vse

en: Select a file to save to
sl: Izberite datoteko za shranjevanje

en: X-Chat: URL Grabber
sl: X-Chat: URL lovilec
