X-Chat 0.96 - en to no translation catalogue (290 entries)

en: Cancel
no: Avbryt

en: Help
no: Hjelp

en: User List
no: Brukerliste

en: Server List..
no: Liste over tjenere..

en: New Server Tab..
no: Ny tjener-arkfane..

en: New Server Window..
no: Nytt tjenervindu..

en: New Channel Tab..
no: Ny kanal-arkfane..

en: New Channel Window..
no: Nytt kanalvindu..

en: New Shell Tab..
no: Ny arkfane for skall..

en: Close
no: Lukk

en: Quit
no: Avslutt

en: Channel List Window..
no: Vindu for kanalliste..

en: DCC Chat Window..
no: DCC-snakk vindu..

en: Raw Log Window..
no: Vindu for logg..

en: URL Grabber Window..
no: URL-henter vindu..

en: Notify List Window..
no: Meldingsliste vindu..

en: Ignore Window..
no: Ignorer-vindu

en: Flush Buffer
no: Tøm buffer

en: Search Buffer..
no: Søk i buffer..

en: Save Buffer..
no: Lagre buffer..

en: Invisible
no: Usynlig

en: Receive Wallops
no: Motta Wallops

en: Receive Server Notices
no: Motta tjenermeldinger

en: Marked Away
no: Merket som borte

en: Auto Rejoin on Kick
no: Automatisk inlogging ved kick

en: Auto ReConnect to Server
no: Koble til igjen automatisk

en: Never-give-up ReConnect
no: Aldri-gi-opp gjenoppkobling

note: 37
en: Auto Open Dialog Windows
no: Åpne dialogvindu automatisk

en: Auto Accept DCC Chat
no: Godta DCC-snakk automatisk

en: Auto Accept DCC Send
no: Godta DCC-send automatisk

note: 41
en: Setup..
no: Oppsett..

en: Palette..
no: Palett..

en: User Commands..
no: Brukerkommandoer..

en: CTCP Replies..
no: CTCP-svar..

en: Userlist Buttons..
no: Brukerliste-knapper..

en: Userlist Popup..
no: Brukerlliste popup..

en: Replace Popup..
no: Erstatt popup..

en: URL Handlers..
no: URL-håndterere..

en: Edit Event Texts..
no: Rediger hendelsestekstene..

note: 51
en: Edit Key Bindings..
no: Rediger tastebindinger..

en: Reload Settings
no: Gjenles innstillinger

en: Save Settings now
no: Lagre instillinger nå

en: Save Settings on exit
no: Lagre innstillinger når du avslutter

en: X-Chat Homepage..
no: X-Chat hjemmeside..

en: Online Docs..
no: Online dokumentasjon..

en: About X-Chat..
no: Om X-Chat..

en: Perl Script..
no: Perl-skript..

en: Python Script..
no: Python-skript..

en: Plugin..
no: Tillegg..

en: Perl List
no: Perl liste

en: Python List
no: Python liste

en: Plugin List
no: Liste over tillegg

en: All Perl Scripts
no: Alle Perl-skript..

en: All Python Scripts
no: Alle Python-skript

en: All Plugins
no: Alle tillegg

en: Load
no: Last

en: Kill
no: Drep

en: Edit User Menu..
no: Rediger brukermeny..

en: _Windows
no: _Vinduer

en: User _Modes
no: Bruker _modi

en: _Settings
no: _Innstillinger

en: S_cripts & Plugins
no: S_kript & tillegg

en: Use_r Menu
no: Bruke_rmeny

en: _Help
no: _Hjelp

note: 12
en: Windows
no: Vinduer

note: 26
en: User Modes
no: Bruker modi

note: 33
en: Auto ReJoin on Kick
no: Automatisk inlogging ved kick

en: Settings
no: Innstillinger

en: Replace..
no: Erstatt..

en: Scripts & Plugins
no: Skript & tillegg

en: Load Perl Script..
no: Last Perl-skript..

en: Unload All Scripts
no: Last ut alle skript

en: Load Plugin (*.so)..
no: Last tillegg (*.so)..

en: Unload All Plugins
no: Last ut alle tillegg

en: Load Python Script..
no: Last Python-skript..

en: User Menu
no: Brukermeny

en: Edit User Menu
no: Rediger brukermeny

en: Browse...
no: Bla gjennom...

en: Choose File
no: Velg fil

en: Select Font
no: Velg skrifttype

en: Appearance
no: Utseende

en: Font:
no: Skrifttype:

en: Background Picture:
no: Bakgrunnsbilde:

en: Background XPM:
no: XPM for bakgrunn:

en: Indent Nicks
no: Juster kallenavn

en: Make nicknames right justified.
no: Høyrejuster kallenavn

en: Auto Indent
no: Automatisk justering

en: Auto adjust the separator bar position as needed.
no: Autojustér skillelinjen etter behov.

en: Draw Separator Bar
no: Vis skillelinje

en: Make the separator an actual visible line.
no: Gjørr separatoren om til en synlig linje.

en: Word Wrap
no: Ordbryting

en: Don't split words from one line to the next
no: Ikke bryt ord fra en linje til neste

en: Transparent Background
no: Gjennomsiktig bakgrunn

en: Make the text box seem see-through
no: Gjør tekstboksen gjennomsiktig

en: Tint Transparency
no: Gjennomsiktighet for toning

en: Tint the see-through text box to make it darker
no: Ton ned den gjennomsiktige tekstboksen for å gjøre den mørkere

en: Tint Setting
no: Innstillinger for toning

en: Change in realtime
no: Endre i sanntid

en: Red:
no: Rød:

en: Green:
no: Grønn:

en: Blue:
no: Blå:

en: A-Z, Ops first
no: A-Å, operatører først

en: A-Z
no: A-Å

en: Z-A, Ops last
no: Å-A, operatører sist

en: Z-A
no: Å-A

en: Unsorted
no: Usortert

en: Startup and Shutdown
no: Oppstart og nedstenging

en: No Server List On Startup
no: Ingen tjenerliste ved oppstart

en: Don't display the server list on X-Chat startup
no: Ikke vis tjenerlisten ved oppstart av X-Chat

en: Auto Save URL list
no: Automatisk lagring av URL-listen

en: Auto save your URL list when exiting from X-Chat
no: Autoloagre din URL-liste når du avslutter X-Chat

en: Give the User List style
no: Vis stil for brukerliste

en: Show userhost
no: Vis brukervert

en: Show userhost of users in channel userlist
no: Vis brukervert for brukere i brukerlisten for kanalen

en: Enable Paned Userlist
no: Bruk "paned" brukerliste

en: Use paned user list instead of a fixed width one
no: Bruk "paned" brukerliste istedet for fast bredde

en: Double Click Command:
no: Dobbelklikk-kommando:

en: Userlist sorted by:
no: Brukerliste sortert etter:

en: Input Box
no: Inndataboks

en: Nick Name Completion
no: Fullføring av kallenavn

en: Complete nicknames when a partial one is entered
no: Komplettér kallenavn når de skrives inn delvis

en: Old-style Nickname Completion
no: Gammel type fullføring av kallenavn

en: Nickname completion is old-style (instead of GNU-style)
no: Fullføring av kallenavn er av gammel type (i stedet for GNU-type)

en: Give the Input Box style
no: Oppgi stil for inndataboks

en: Input box gets same style as main text area
no: Inndataboks får samme stil som hovedtekstområdet

en: Input Box always in focus
no: Inndatafeltet har alltid fokus

en: Show nickname
no: Vis kallenavn

en: Show nickname and op/voice icon before the input box
no: Vis kallenavn og ikon for op/stemme foran inndatafeltet

en: Nickname Completion Character:
no: Tegn for fullføring av kallenavn:

en: Character to append to completed nicknames
no: Tegn som skal legges til etter kompletterte kallenavn

en: Output Box
no: Utdataboks

en: Strip MIRC Color
no: Fjern MIRC farger

en: Strip MIRC color codes from text before displaying
no: Fjern MIRC fargekoder fra teksten før den vises

en: Colored Nicks
no: Fargede kallenavn

en: Output nicknames in different colors
no: Skriv ut kallenavn i en annen farge

en: Show invites in active window
no: Vis invitasjoner i aktivt vindu

en: Time Stamp All Text
no: Merk all tekst med tid

en: Prefix all text with the current time stamp
no: Legg til klokkeslett foran all tekst

en: Filter out BEEPs
no: Filtrér bort pip

en: Remove ^G BEEP codes from text before displaying
no: Fjern ^G kode for pip fra teksten før visning

en: Buffer Settings
no: Innstillinger for buffer

en: Text Buffer Size:
no: Størrelse på tekstbuffer:

en: lines (0=Unlimited).
no: linjer (0=ubegrenset).

en: Bottom
no: Bunn

en: Top
no: Topp

en: Left
no: Venstre

en: Right
no: Høyre

en: Hidden
no: Skjult

en: Buttons
no: Knapper

en: Channel Mode Buttons
no: Kanalmodusknapper

en: Show the TNSIPMLK buttons
no: Vis TNSIPMLK-knappene

en: User List Buttons
no: Brukerliste-knapper

en: Show the buttons below the user list
no: Vis knappene under brukerlisten

en: Tabs
no: Faner

en: Tabs Located at:
no: Faner plasseres ved:

en: Channel Tabs
no: Kanal-arkfaner

en: Use tabs for channels instead of separate windows
no: Bruk faner for kanaler istedet for adskilte vinduer

en: Limited Tab Highlighting
no: Begrenset faneutheving

en: Only highlight channel tabs for channel messages and actions
no: Kun uthev kanalfaner for kanalmeldinger og handlinger

en: New Tabs to front
no: Nye faner frem

en: Bring new query/channel tabs to front
no: Hent frem nye spørrings-/kanalfaner

en: Private Message Tabs
no: Faner for private meldinger

en: Use tabs for /query instead of separate windows
no: Bruk faner for /query istedet for adskilte vinduer

en: Use a separate tab/window for server messages
no: Bruk en separat fane/vindu for tjenermeldinger

en: Use tabs for DCC, Ignore, Notify etc windows.
no: Bruk faner for DCC, Ignore, Notify etc vinduer.

en: Window Position
no: Vindusposisjon

en: If Left and Top are set to zero, X-Chat will use
    your window manager defaults.
no: Hvis venstre og topp settes til null vil X-Chat
    bruke standardverdiene fra vindushåndtereren.

en: Left:
no: Venstre:

en: Top:
no: Topp:

en: Window Size
no: Vindusstørrelse

en: Width:
no: Bredde:

en: Height:
no: Høyde:

en: Show Session Tree View
no: Vis trevisning for sesjon

en: General
no: Generelt

en: Hide Session on Panelize
no: Skjul sesjon ved panelisering

en: Hide X-Chat when window moved to the panel
no: Skjul X-Chat når vinduet flyttes til panelet

en: Panel Applet
no: Panelapplet

en: Layout For a Vertical Panel
no: Utseende for et vertikalt panel

en: Layout the X-Chat panel applet for a vertical panel
no: Plasser X-Chat panelappleten for et vertikalt panel

en: Raw Mode Display
no: Rå visning

en: Display raw mode changes instead of interpretations
no: Vis rå modus endringer istedet for fortolkninger

en: Beep on Private Messages
no: Pip ved private meldinger

en: Beep when a private message for you is received
no: Pip når en privat melding til deg mottas

en: Send /who #chan on join.
no: Send /who #chan ved påmelding.

en: Find user information when joining a channel.
no: Finn brukerinformasjon ved påmelding til en kanal.

en: Perform a periodic mail check.
no: Utfør periodisk e-post sjekk.

en: Your irc settings
no: Dine IRC-innstillinger

en: Quit Message:
no: Sluttmelding:

en: Part Message:
no: Sluttmelding:

en: These can be a filename relative to ~/.xchat/ to be
    used as a list of random quit or part reasons.
no: Dette kan være et filnavn relativt til ~/.xchat/ som
    skal brukes som en liste med tilfeldige sluttmeldinger.

en: External Programs
no: Eksterne programmer

en: DNS Lookup Program:
no: Program for DNS-oppslag:

en: Timing
no: Tidføring

en: Auto ReConnect Delay:
no: Pause før automatisk gjenoppkobling

en: seconds.
no: sekunder.

en: Address
no: Adresse

en: Hostname / IP Number:
no: Vertsnavn / IP-adresse:

en: Most people should leave this blank, it's only
    usefull for machines with multiple addresses.
no: De fleste bør la dette stå tomt, og det er
    kun nyttig for maskiner med flere adresser.

en: Get my IP from Server (for use in DCC Send only)
no: Hent min IP fra tjeneren (kun for bruk med DCC-send)

en: For people using a 10.* or 192.168.* IP number.
no: For de som bruker en 10.* eller 192.168.* IP-adresse.

en: (Disabled)
no: (Slått av)

en: Proxy Server Hostname:
no: Vertsnavn for proxy-tjener:

en: Proxy Server Port:
no: Port for proxy-tjener:

en: Proxy Type:
no: Proxy-type:

en: Show away once
no: Vis borte én gang

en: Only show away messages the first time they're seen
no: Kun vis bortemeldinger første gang

en: Announce your away message to the channel(s) you are in
no: Annonsér don bortemelding til kanal(ene) du er i

en: Your away settings
no: Dine borte-innstillinger

en: Away Reason:
no: Borteårsak:

en: Words to Highlight:
no: Ord som skal utheves:

en: (separate with commas)
no: (separér med komma)

en: Enable logging conversations to disk
no: Slå på logging av samtaler til disk

en: Always timestamp logs
no: Alltid bruk tidsstempel på logger

en: Always apply timestamp to disk logs
no: Alltid påfør tidsstempel på disklogger

en: Log name mask:
no: Maske for loggnavn:

en: Generic
no: Vanlig

en: Show notifies in active window
no: Vis notiser i aktivt vindu

en: User List Notify Highlighting
no: Utheving av brukerlistemelding

en: Highlight Notifies
no: Uthev meldinger

en: Highlight notified users in the user list
no: Uthev brukere som har mottatt melding i brukerlisten

en: Notified User Color:
no: Farge for informert bruker:

en: Notification Timeouts
no: Tidsavbrudd for melding

en: Notify Check Interval:
no: Intervall for sjekk etter melding:

en: seconds (0=Disable).
no: sekunder (0=slå av)

en: Enable Character Translation
no: Bruk oversetting av tegn

en: Translation File:
no: Oversettelsesfil:

en: Use a ircII style translation file.
no: Bruk en oversettingsfil i ircII-stil.

en: Auto Open DCC Send Window
no: Åpne DCC-send vindu automatisk

en: Automatically open DCC Send Window
no: Åpne DCC-send vinduet automatisk

en: Auto Open DCC Recv Window
no: Åpne DCC-motta vindu automatisk

en: Automatically open DCC Recv Window
no: Åpne DCC-motta vinduet automatisk

en: Auto Open DCC Chat Window
no: Åpne DCC-prat vindu automatisk

en: Automatically open DCC Chat Window
no: Åpne DCC-prat vindu automatisk

en: Resume on Auto Accept
no: Gjenoppta ved automatisk aksept

en: When Auto-Accepting DCC, try to resume.
no: Når automatisk aksept av DCC brukes, forsøk fortsett.

en: Timeouts
no: Tidsavbrudd

en: DCC Offers Timeout:
no: Tidsavbrudd for DCC tilbud

en: DCC Stall Timeout:
no: DCC vent tidsavbrudd:

en: Received files
no: Mottatte filer

en: File Permissions:
no: Filrettigheter:

en: (octal)
no: (oktal)

en: Directory to save to:
no: Katalog for lagring:

en: Save file with Nickname
no: Lagre fil med kallenavn

en: Put the sender's nickname in incoming filenames
no: Bruk avsenders kallenavn i innkommende filnavn

en: DCC Send Options
no: Alternativer for DCC-send

en: Fast DCC Send
no: Rask DCC-send

en: Don't wait for ACKs to send more data
no: Ikke vent på ACK før data sendes

en: First DCC Send Port:
no: Første port for DCC-sending:

en: (0=Disabled)
no: (0=Slått av)

en: Last DCC Send Port:
no: Siste port for DCC-sending:

en: Send Block Size:
no: Blokkstørrelse for sending:

en: Built-in Replies
no: Innebygde svar

en: Hide Version
no: Skjul versjon

en: Do not reply to CTCP version
no: Ikke svar på CTCP versjon

en: Sound
no: Lyd

en: Sound Dir:
no: Lydkatalog:

en: Play Command:
no: Avspillingskommando:

note: prepare the dialog
en: X-Chat: Preferences
no: X-Chat: Brukervalg

en: Apply
no: Bruk

note: the tree
en: Categories
no: Kategorier

en: Interface Settings
no: Instillinger for grensesnitt

en: Interface
no: Grensesnitt

en: IRC Input/Output Settings
no: Innstillinger for IRC inn-/utdata

en: IRC Input/Output
no: IRC inn-/utdata

en: Window Layout Settings
no: Innstillinger for vindusutforming

en: Window Layout
no: Vindusutforming

en: Main Window Settings
no: Innstillinger for hovedvindu

en: Main Window
no: Hovedvindu

en: Channel Window Settings
no: Innstillinger for kanalvinduer

en: Channel Windows
no: Kanalvinduer

en: Dialog Window Settings
no: Innstillinger for dialogvinduer

en: Dialog Windows
no: Dialogvinduer

en: Panel Settings
no: Instillinger for panel

en: IRC Settings
no: Innstillinger for IRC

en: IP Address Settings
no: Innstillinger for IP-adresse

en: IP Address
no: IP-adresse

en: Proxy Server
no: Proxy-tjener

en: Away Settings
no: Innstillinger for bortetid

en: Away
no: Borte

en: Highlighting Settings
no: Innstillinger for utheving

en: Highlighting
no: Utheving

en: Logging Settings
no: Innstillinger for logging

en: Notification Settings
no: Innstillinger for notifikasjon

en: Notification
no: Notifikasjon

en: Character Set (Translation Tables)
no: Tegnsett (oversettingstabell)

en: Character Set
no: Tegnsett

en: CTCP Settings
no: Innstillinger for CTCP

en: DCC Settings
no: Innstillinger for DCC

en: File Transfer Settings
no: Innstillinger for filoverføring

en: File Transfer
no: Filoverføring
