X-Chat 1.8.8 - en to el translation catalogue (1128 entries)

en: Cannot create ~/.xchat
el: Αδυναμία δημιουργίας ~/.xchat

note: OS/2 uses UID 0 all the time
en: The default download directory is your
    home dir, you should change this at some stage.
el: Ο εξ'ορισμού κατάλογος λήψης είναι ο αρχικός
    κατάλογος, προτείνετε να το αλλάξετε αργότερα.

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
    
    * The default download directory is your
      home dir, you should change this at some stage.
el: * Το να χρησιμοποιείτε το IRC σαν root είναι ηλίθιο!
      Πρέπει να δημιουργήσετε ένα Λογαριασμό Απλού Χρήστη
      και να χρησιμοποιείτε αυτόν.
    
    * Ο εξ'ορισμού κατάλογος λήψης DCC είναι ο αρχικός
      κατάλογος, προτείνετε να το αλλάξετε αργότερα.

en: I'm busy
el: Είμαι απασχολημένος/η

en: Client Exiting
el: Έξοδος πελάτη

en: Waiting
el: Αναμονή

note: black
en: Active
el: Ενεργό

note: cyan
en: Failed
el: Απέτυχε

note: red
en: Done
el: Έγινε

note: green
en: Connect
el: Σύνδεση

note: black
en: Aborted
el: Ματαιώθηκε

en: Cannot access %s
el: Αδυναμία πρόσβασης στο %s

en: No active DCCs
el: Μη ενεργά DCC

en: YES
el: ΝΑΙ

en: NO
el: ΟΧΙ

en:   %-20s online
el:   %-20s συνδέθηκε

en:   %-20s offline
el:   %-20s αποσυνδέθηκε

en: No channel joined. Try /join #<channel>
el: Δεν έχετε συνδεθεί σε κανάλι. Δοκιμάστε /join #<channel>

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
el: Δεν έχετε συνδεθεί. Δοκιμάστε /server <διακομίστης> [<port>]

en: /ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
el: /ADDBUTTON <όνομα> <δράση>, προσθέτει ένα κουμπί στη λίστα χρηστών

en: /ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
el: /ALLCHAN <εντολή>, στέλνει μια εντολή σε όλα τα κανάλια που είστε

en: /ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
el: /ALLSERV <εντολή>, στέλνει μια εντολή στους διακομιστές που είστε

en: /AWAY [<reason>], sets you away
el: /AWAY [<αιτία>], σημείωση απουσίας

en: /BAN <mask> [<bantype>], bans everyone matching the mask from the current channel. If they are already on the channel this doesn't kick them (needs chanop)
el: /BAN <μάσκα> [<τύπος ban>], κάνει ban σε όποιο ταιριάζει στη μάσκα από το  τρέχον κανάλι. Εάν είναι ήδη στο κανάλι δεν τους κάνει kick (χρειάζετε chanop)

en: /UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
el: UNBAN <mask> [<mask>...], κάνει unban με τις ορισμένες επιλογές

en: /CLEAR, Clears the current text window
el: /CLEAR, Καθαρίζει το τρέχον παράθυρο κειμένου

en: /CLOSE, Closes the current window/tab
el: /CLOSE, Κλείνει το τρέχον παράθυρο/σελίδα

en: /CTCP <nick> <message>, send the CTCP message to nick, common messages are VERSION and USERINFO
el: /CTCP <nick> <μήνυμα>, στέλνει ένα μήνυμα CTCP στο nick, συνηθέστερα μηνύματα είναι το VERSION και USERINFO

en: /COUNTRY <code>, finds a country code, eg: au = australia
el: /COUNTRY <κώδικας>, βρίσκει το κώδικα χώρας, πχ: gr = greece

en: /CYCLE, parts current channel and immediately rejoins
el: /CYCLE, αποσυνδέετε από το τρέχον κανάλι και επανασυνδέετε άμεσα

en: 
    /DCC GET <nick>          - receive an offered file
    /DCC SEND <nick> <file>  - send a file to someone
    /DCC LIST                - show DCC list
    /DCC CHAT <nick>         - offer DCC CHAT to someone
    /DCC CLOSE <type> <nick> <file>         example:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz
el: 
    /DCC GET <nick>            - λήψη ενός προσφερθέντος αρχείου
    /DCC SEND <nick> <αρχείο>  - αποστολή ενός αρχείου στο nick
    /DCC LIST                  - εμφάνιση της λίστας DCC
    /DCC CHAT <nick>           - προσφορά συνομιλίας DCC στο nick
    /DCC CLOSE <τύπος> <nick> <αρχείο>      παράδειγμα:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz

en: /DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
el: /DELBUTTON <όνομα>, διαγραφή ενός κουμπιού κάτω από τη λίστα χρηστών

en: /DEHOP <nick>, removes chanhalf-op status from the nick on the current channel (needs chanop)
el: /DEHOP <nick>, αφαίρεση της κατάστασης chanhalf-op από το nick στο τρέχων κανάλι (χρειάζετε chanop)

en: /DEOP <nick>, removes chanop status from the nick on the current channel (needs chanop)
el: /DEOP <nick>, αφαίρεση της κατάστασης chanop από το nick στο τρέχων κανάλι (χρειάζετε chanop)

en: /DEVOICE <nick>, removes voice status from the nick on the current channel (needs chanop)
el: /DEVOICE <nick>, αφαίρεση της κατάστασης voice από το nick στο τρέχων κανάλι (χρειάζετε chanop)

en: /DISCON, Disconnects from server
el: /DISCON, Αποσύνδεση από το διακομιστή

en: /DNS <nick|host|ip>, Finds a users IP number
el: /DNS <nick|διακομιστής|ip>, Ανίχνευση του αριθμού IP ενός χρήστη

en: /ECHO <text>, Prints text locally
el: /ECHO <κείμενο>, Τοπική εκτύπωση κειμένου

en: /EXEC [-o] <command>, runs the command. If -o flag is used then output is sent to current channel, else is printed to current text box
el: /EXEC [-o] <εντολή>, εκτελεί την εντολή. Εάν υπάρχει το -o τότε η έξοδος θα σταλθεί στο τρέχων κανάλι, αλλίως στέλνετε στο τρέχων κουτι κειμένου

en: /EXECKILL [-9], kills a running exec in the current session. If -9 is given the process is SIGKILL'ed
el: /EXECKILL [-9], σκοτώνει ένα εκτελούμενο exec στη τρέχουσα συνεδρία. Εάν δοθεί το -9 τότε στέλνει στη διεργασία ένα SIGKILL σήμα

en: /EXECSTOP, sends the process SIGSTOP
el: /EXECSTOP, στέλνει στη διεργασία ένα SIGSTOP σήμα

en: /EXECCONT, sends the process SIGCONT
el: /EXECCONT, στέλνει στη διεργασία ένα SIGCONT σήμα

en: /EXECWRITE, sends data to the processes stdin
el: /EXECWRITE, στέλνει δεδομένα στη stdin της διεργασίας

en: /FLUSHQ, flushes the current server's send queue
el: /FLUSHQ, καθαρίζει σειρά αποστολής του τρέχοντος διακομιστή

en: /GATE <host> [<port>], proxies through a host, port defaults to 23
el: /GATE <διακομιστής> [<port>], θέτει proxy ένα διακομιστή, εξ'ορισμού θύρα 23

en: /HOP <nick>, gives chanhalf-op status to the nick (needs chanop)
el: /HOP <nick>, δίνει κατάσταση chanhalf-op στο nick (χρειάζετε chanop)

en: /IGNORE <mask> <types..> <options..>
        mask - host mask to ignore, eg: *!*@*.aol.com
        types - types of data to ignore, one or all of:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, INVI, ALL
        options - NOSAVE, QUIET
el: /IGNORE <μάσκα> <τύποι..> <επιλογές..>
       μάσκα - μάσκα διακομιστή για ignore πχ: *!*@*.otenet.gr
       τύποι - τύποι δεδομένων για ignore, ένα από:
               PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, INVI, ALL
       επιλογές - NOSAVE, QUIET

en: /INVITE <nick> [<channel>], invites someone to a channel, by default the current channel (needs chanop)
el: /INVITE <nick> [<κανάλι>], καλεί κάποιον σε ένα κανάλι, εξ'ορισμού το τρέχων  κανάλι (χρειάζετε chanop)

en: /JOIN <channel>, joins the channel
el: /JOIN <κανάλι>, συνδέετε στο κανάλι

en: /KICK <nick>, kicks the nick from the current channel (needs chanop)
el: /KICK <nick>, διώχνει το nick από τρέχων κανάλι (χρειάζετε chanop)

en: /KICKBAN <nick>, bans then kicks the nick from the current channel (needs chanop)
el: /KICKBAN <nick>, κάνει ban και διώχνει το nick από τρέχων κανάλι (χρειάζετε chanop)

en: /LAGCHECK, forces a new lag check
el: /LAGCHECK, απαίτηση νέου ελέγχου για lag

en: /LASTLOG <string>, searches for a string in the buffer.
el: /LASTLOG <string>, αναζήτηση ενός string στη προσωρινή μνήμη.

en: /LISTDLL, Lists all currenly loaded plugins
el: /LISTDLL, Δείχνει μια λίστα με όλα τα φορτωμένα plugin

en: /LOAD <file>, loads a Perl script
el: /LOAD <αρχείο>, φορτώνει ένα Perl script

en: /LOADDLL <file>, loads a plugin
el: /LOADDLL <αρχείο>, φορτώνει ένα plugin

en: /MDEHOP, Mass deop's all chanhalf-ops in the current channel (needs chanop)
el: /MDEHOP, Μαζικό deop όλων των chanhalf-ops στο τρέχων κανάλι (χρειάζετε chanop)

en: /MDEOP, Mass deop's all chanops in the current channel (needs chanop)
el: /MDEOP, Μαζικό deop όλων των chanops στο τρέχων κανάλι (χρειάζετε chanop)

en: /MKICK, Mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
el: /MKICK, Μαζικό kick όλων εκτός από εσένα στο τρέχων κανάλι (χρειάζετε chanop)

en: /MKICKB, Sets a ban of *@* and mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
el: /MKICKB, Θέτει ban τύπου *@* και κάνει kick σε όλους εκτός από εσένα στο τρέχων κανάλι (χρειάζετε chanop)

en: /ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
el: /ME <δράση>, στέλνει τη δράση στο τρέχων κανάλι (οι δράσεις γράφονται στο τρίτο πρόσωπο, πχ. /me kanei mia toumpa)

en: /MSG <nick> <message>, sends a private message
el: MSG <nick> <μήνυμα>, στέλνει ένα προσωπικό μήνυμα

en: /NAMES, Lists the nicks on the current channel
el: /NAMES, Δείχνει μια λίστα με όλα τα ονόματα στο τρέχων κανάλι

en: /NCTCP <nick> <message>, Sends a CTCP notice
el: /NCTCP <nick> <μήνυμα>, Στέλνει μία CTCP αγγελία

en: /NEWSERVER <hostname> [<port>]
el: /NEWSERVER <διακομιστής> [<port>] σύνδεση σε ένα διακομιστή σε νέο  παράθυρο/σελίδα

en: /NICK <nickname>, sets your nick
el: /NICK <ψευδώνυμο>, θέτει το ψευδώνυμο σας

en: /NOTICE <nick/channel> <message>, sends a notice. Notices are a type of message that should be auto reacted to
el: /NOTICE <nick/κανάλι> <μήνυμα>, στέλνει μια αναγγελία. Οι αγγελίες είναι τύποι μηνυμάτων που θα πρέπει να αντιδρά αυτόματα(auto reacted to)

en: /NOTIFY [<nick>], lists your notify list or adds someone to it
el: /NOTIFY [<nick>], δείχνει τη λίστα ειδοποίησης ή προσθέτει κάποιον

en: /OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
el: /OP <nick>, δίνει κατάσταση chanop στο nick, (χρειάζετε chanop)

en: /PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
el: /PART [<κανάλι>] [<αιτία>], φεύγει από το κανάλι, εξ'ορισμού το τρέχων

en: /PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
el: /PING <nick | κανάλι>, κάνει ένα CTCP ping στο nick ή το κανάλι

en: /PKILL <name>, kills the script of the given name
el: /PKILL <όνομα>, σκοτώνει το script με αυτό το όνομα

en: /PLIST, lists the current python scripts
el: /PLIST, δείχνει τα τρέχοντα python script

en: /PLOAD loads a python script
el: /PLOAD Άνοιγμα ενός python script

en: /QUERY <nick>, opens up a new privmsg window to someone
el: /QUERY <nick>, ανοίγει ένα παράθυρο για προσωπική συζήτηση

en: /QUIT [<reason>], disconnects from the current server
el: /QUIT [<αιτία>], αποσύνδεση από το τρέχων διακομιστή

en: /QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
el: /QUOTE <κείμενο>, στέλνει ένα κείμενο σε ωμή μορφή στο διακομιστή

en: /RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
el: /RECONΝECT [-ssl] [<διακομιστής>] [<port>] [<password>] , Μπορεί νακαλεστεί απλά σαν /reconnect για επανασύνδεση στο τρέχων διακομιστή ή με /reconnect all για όλους τους ανοικτούς διακομιστές

en: /RECONNECT [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
el: /RECONΝECT [<διακομιστής>] [<port>] [<password>], Μπορεί να καλεστεί απλά σαν /reconnect για επανασύνδεση στο τρέχων διακομιστή ή με /reconnect all για όλους τους ανοικτούς διακομιστές

en: /RMDLL <dll name>, unloads a plugin
el: /RMDLL <dll name>, αποφότρωση ενός plugin

en: /SAY <text>, sends the text to the object in the current window
el: /SAY <κείμενο>, στέλνει το κείμενο στο αντικείμενο στο παράθυρο

en: /SCPINFO, Lists some information about current Perl bindings
el: /SCPINFO,  εμφάνιση πληροφοριών για τους τρέχοντες δεσμούς Perl

en: /SET <variable> [<value>]
el: /SET <μεταβλητή> [<τιμή>]

en: /SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
el: /SERVCHAN [-ssl] <διακομιστής> <port> <κανάλι>, σύνδεση σε διακομιστή
    και κανάλι

en: /SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
el: /SERVCHAN <διακομιστής> <port> <κανάλι>, σύνδεση σε διακομιστή και κανάλι

en: /SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667 for normal connections, and 994 for ssl connections.
el: /SERVER [-ssl] <διακομιστής> [<port>] [<password>], σύνδεση σε ένα διακομιστή,εξ'ορισμού port το 6667

en: /SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667.
el: /SERVER <διακομιστής> [<port>] [<password>], σύνδεση σε ένα διακομιστή, εξ'ορισμού port το 6667

en: /TIMER <seconds> <command>
el: /TIMER <δευτερόλεπτα> <εντολή>

en: /TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
el: /TOPIC [<θέμα>], θέτει το θέμα αν δοθεί κάποιο, αλλίως δείχνει το τρέχων

en: /UNIGNORE <mask> [QUIET]
el: /UNIGNORE <μάσκα> [QUIET]

en: /UNLOADALL, Unloads all perl scripts
el: /UNLOADALL, Αποφόρτωση όλων των perl script

en: /WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
el: /WALLCHOP <μήνυμα>, αποστολή του μηνύματος σε όλους τους chanops στο  τρέχων κανάλι

en: /WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
el: /WALLCHAN <μήνυμα>, αποστολή του μηνύματος σε όλα τα κανάλια

en: /VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
el: /VOICE <nick>, δίνει κατάσταση voice σε κάποιον (θέλει chanop)

en: Usage:
el: Χρήση:

en: 
    No help available on that command.
el: 
    Δεν υπάρχει διαθέσιμη βοήθεια για αυτή την εντολή.

en: No such command.
el: Δεν υπάρχει τέτοια εντολή.

en: I need /bin/sh to run!
el: Το /bin/sh χρειάζετε για την εκτέλεση!

en: 
    Commands Available:
el: 
    Διαθέσιμες Εντολές:

en: 
    
    Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
el: 
    
    Δώστε /HELP <εντολή> για περισσότερες πληροφορίες, ή /HELP -l

en: User defined commands:
el: Εντολές ορισμένες από το χρήστη:

en: Unknown arg '%s' ignored.
el: Αγνόηση της άγνωστης επιλογής '%s'

en: Error compiling script
el: Σφάλμα κατά τη μεταγλώττιση του script

en: Error Loading file
el: Σφάλμα κατά το φόρτωμα του αρχείου

en: Perl scripting not available in this compilation.
el: Σε αυτή τη μεταγλώττιση δεν υποστηρίζονται perl script

en: Bad arguments for user command.
el: Κακές επιλογές για την εντολή χρήστη.

en: Too many recursive usercommands, aborting.
el: Εγκατάλειψη, πάρα πολλές επαναλαμβανόμενες εντολές χρήστη.

en: Unknown Command. Try /help
el: Άγνωστη Εντολή. Δοκιμάστε /help

en: Registered Scripts:
el: Κατατεθειμένα Script:

en: Inbound Handlers:
el: Εισερχόμενοι Χειριστές:

en: Command Handlers:
el: Χειριστές Εντολής:

en: Print Handlers:
el: Εμφάνιση Χειριστών:

en: **** ENDING LOGGING AT %s
el: **** ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗΣ ΣΤΙΣ %s

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
el: ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗΣ ΣΤΙΣ %s

en: The nick of the joining person
el: Το ψευδώνυμο του συνδεόμενου ατόμου

en: The channel being joined
el: Το συνδεόμενο κανάλι

en: The host of the person
el: Ο διακομιστής του ατόμου

en: Nickname
el: Ψευδώνυμο

en: The action
el: Η δράση

en: The text
el: Το κείμενο

en: Mode char
el: Χαρακτήρας Κατάστασης

en: The message
el: Το μήνυμα

en: Old nickname
el: Παλιό ψευδώνυμο

en: New nickname
el: Νέο ψευδώνυμο

en: Nick of person who changed the topic
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που άλλαξε το topic

en: Topic
el: Θέμα

en: Channel
el: Κανάλι

en: The nickname of the kicker
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που έκανε kick

en: The person being kicked
el: Το άτομο που έγινε kick

en: The channel
el: Το κανάλι

en: The reason
el: Η αιτία

en: The nick of the person leaving
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που φεύγει

en: The time
el: Η ώρα

en: The creator
el: Ο δημιουργός

en: Nick
el: Ψευδώνυμο

en: Reason
el: Αιτία

en: Host
el: Διακομιστής

en: Who it's from
el: Από ποιον είναι

en: The time in x.x format (see below)
el: Η ώρα σε x.x μορφή (δείτε παρακάτω)

en: The Channel it's going to
el: Το Κανάλι πρόκειτε να

en: The sound
el: Ο ήχος

en: The nick of the person
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου

en: The CTCP event
el: Το γεγονός CTCP

en: The nick of the person who set the key
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που έθεσε το κλειδί

en: The key
el: Το κλειδί

en: The nick of the person who set the limit
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που έθεσε το όριο

en: The limit
el: Το όριο

en: The nick of the person who did the op'ing
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που έδωσε το op

en: The nick of the person who has been op'ed
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που του δόθηκε op

en: The nick of the person who did the halfop'ing
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που έδωσε το halfop

en: The nick of the person who has been halfop'ed
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που του δόθηκε halfop

en: The nick of the person who did the voice'ing
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που έδωσε το voice

en: The nick of the person who has been voice'ed
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που του δόθηκε voice

en: The nick of the person who did the banning
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που έκανε το ban

en: The ban mask
el: Η μάσκα του ban

en: The nick who removed the key
el: Το ψευδώνυμο που αφαίρεσε το κλειδί

en: The nick who removed the limit
el: Το ψευδώνυμο που αφαίρεσε το όριο

en: The nick of the person of did the deop'ing
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που έκανε το deop

en: The nick of the person who has been deop'ed
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που του έγινε deop

en: The nick of the person of did the dehalfop'ing
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που έκανε το dehalfop

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που του έγινε dehalfop

en: The nick of the person of did the devoice'ing
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που έκανε το devoice

en: The nick of the person who has been devoice'ed
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που του έγινε devoice

en: The nick of the person of did the unban'ing
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που έκανε το unban

en: The nick of the person who did the exempt
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που έκανε την εξαίρεση

en: The exempt mask
el: Η μάσκα της εξαίρεσης

en: The nick of the person removed the exempt
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που αφαίρεσε την εξαίρεση

en: The nick of the person who did the invite
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που έκανε το invite

en: The invite mask
el: Η μάσκα invite

en: The nick of the person removed the invite
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που αφαίρεσε το invite

en: The nick of the person setting the mode
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που θέτει τη κατάσταση

en: The mode's sign (+/-)
el: Το πρόσημο της κατάστασης (+/-)

en: The mode letter
el: Το γράμμα της κατάστασης

en: The channel it's being set on
el: Το κανάλι στο οποίο ρυθμίστηκε

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Full name
el: Πλήρες Όνομα

en: Channel Membership/"is an IRC operator"
el: Μέλη Καναλιού/" είναι ένας IRC operator"

en: Server Information
el: Πληροφορίες Διακομιστή

en: Idle time
el: Χρόνος ηρεμίας

en: Signon time
el: Ώρα σύνδεσης

en: Away reason
el: Αιτία Απουσίας

en: Channel Name
el: Όνομα Καναλιού

en: Text
el: Κείμενο

en: Nick of person who invited you
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που σας έκανε invite

en: Server Name
el: Όνομα Διακομιστή

en: Users
el: Χρήστες

en: Nickname in use
el: Το ψευδώνυμο είναι σε χρήση

en: Nick being tried
el: Το ψευδώνυμο δοκιμάζετε

en: Error String
el: Σφάλμα String

en: Channel name
el: Όνομα καναλιού

en: Modes string
el: String καταστάσεων

en: IP address
el: Διεύθυνση IP

en: DCC Type
el: Τύπος DCC

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Destination filename
el: Όνομα αρχείου προορισμού

en: Error string
el: Σφάλμα string

en: {to|from}
el: {προς|από}

en: DCC type
el: Τύπος DCC

en: Position
el: Θέση

en: Size
el: Μέγεθος

en: Number of notify items
el: Αριθμός ειδοπoιούμενων αντικειμένων

en: Servername
el: Όνομα Διακομιστή

en: Old Filename
el: Παλιό Όνομα αρχείου

en: New Filename
el: Νέο Όνομα αρχείου

en: Receiver
el: Παραλήπτης

en: Message
el: Μήνυμα

en: Hostmask
el: Μάσκα Διακομιστή

en: Priv Yes/No
el: Προσ Ναι/Όχι

en: Noti Yes/No
el: Ειδοπ Ναι/Όχι

en: Chan Yes/No
el: Κανάλι Ναι/Όχι

en: Ctcp Yes/No
el: Ctcp Ναι/Όχι

en: Invi Yes/No
el: Invi Ναι/Όχι

en: Unig Yes/No
el: Unig Ναι/Όχι

en: Hostname
el: Όνομα Διακομιστή

en: The Packet
el: Το Πακέτο

en: Number of messages
el: Αριθμός μηνυμάτων

en: Bytes in mailbox
el: Bytes στο mailbox

en: Seconds
el: Δευτερόλεπτα

en: Nick of person who have been invited
el: Το ψευδώνυμο του ατόμου που έχει γίνει invite

en: Banmask
el: Μάσκα ban

en: Who set the ban
el: Ποιος έθεσε το ban

en: Ban time
el: Ώρα ban

en: Error
el: Σφάλμα

en: -%C10-%C11>%O$t%B$1%B %C14(%C10$3%C14)%C has joined $2
el: -%C10-%C11>%O$t%B$1%B %C14(%C10$3%C14)%C συνδέθηκε στο $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 is now known as $2
el: -%C10-%C11-%O$t$1 είναι γνωστός σαν $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 has changed the topic to: $2%O
el: -%C10-%C11-%O$t$1 άλλαξε το θέμα σε: $2%O

en: -%C10-%C11-%O$tTopic for %C11$1%C is %C11$2%O
el: -%C10-%C11-%O$tΘέμα για το %C11$1%C είναι %C11$2%O

en: <%C10-%C11-%O$t$1 has kicked $2 from $3 ($4%O)
el: <%C10-%C11-%O$t$1 έδιωξε τον/την $2 από το $3 ($4%O)

en: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C has left $3
el: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C έφυγε από το $3

en: -%C10-%C11-%O$tChannel $1 created on $2
el: -%C10-%C11-%O$tΤο κανάλι $1 δημιουργήθηκε στο $2

en: -%C10-%C11-%O$tTopic for %C11$1%C set by %C11$2%C at %C11$3%O
el: -%C10-%C11-%O$tΤο Θέμα για το %C11$1%C τέθηκε από τον/την %C11$2%C στις %C11$3%O

en: <%C10-%C11-%O$t$1 has quit %C14(%O$2%O%C14)%O
el: <%C10-%C11-%O$t$1 εγκατέλειψε %C14(%O$2%O%C14)%O

en: -%C10-%C11-%O$tPing reply from $1 : $2 second(s)
el: -%C10-%C11-%O$tΑπάντηση ping από $1 : $2 δευτερόλεπτα

en: -%C10-%C11>%O$t%BYou%B are now talking on %C11$2%O
el: -%C10-%C11>%O$t%BΤώρα%B μιλάτε στο %C11$2%O

en: -%C10-%C11-%O$tYou are now known as $2
el: -%C10-%C11-%O$tΕίσαι γνωστός σαν $2

en: -%C10-%C11-%O$tYou have been kicked from $2 by $3 ($4%O)
el: -%C10-%C11-%O$tΣας έγινε kick από το $2 από το/τη $3 ($4%O)

en: -%C10-%C11-%O$tYou have left channel $3
el: -%C10-%C11-%O$tΦύγατε από το κανάλι $3

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2
el: -%C10-%C11-%O$tΛάβατε ένα Ήχο CTCP $1 από $2

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP $1 from $2
el: -%C10-%C11-%O$tΛάβατε ένα CTCP $1 από $2

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP $1 from $2 (to $3)
el: -%C10-%C11-%O$tΛάβατε ένα CTCP $1 από $2 (στο $3)

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets channel keyword to $2
el: -%C10-%C11-%O$t$1 έθεσε τη λέξη κλειδί σε $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets channel limit to $2
el: -%C10-%C11-%O$t$1 έθεσε το όριο σε $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 gives channel half-operator status to $2
el: -%C10-%C11-%O$t$1 δίνει κατάσταση half-operator καναλιού στο/στη $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 gives channel operator status to $2
el: -%C10-%C11-%O$t$1 δίνει κατάσταση operator καναλιού στο/στη $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 gives voice to $2
el: -%C10-%C11-%O$t$1 δίνει voice στο/στη $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets ban on $2
el: -%C10-%C11-%O$t$1 θέτει ban στο/στη $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes channel keyword
el: -%C10-%C11-%O$t$1 αφαιρεί τη λέξη κλειδί του καναλιού

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes user limit
el: -%C10-%C11-%O$t$1 αφαιρεί το όριο χρηστών

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes channel half-operator status from $2
el: -%C10-%C11-%O$t$1 αφαιρεί τη κατάσταση half-operator καναλιού από το $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes channel operator status from $2
el: -%C10-%C11-%O$t$1 αφαιρεί τη κατάσταση operator καναλιού από το $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes voice from $2
el: -%C10-%C11-%O$t$1 αφαιρεί το voice από το/τη $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes ban on $2
el: -%C10-%C11-%O$t$1 αφαιρεί το ban στο/στη $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets exempt on $2
el: -%C10-%C11-%O$t$1 θέτει εξαίρεση στο/στη $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes exempt on $2
el: -%C10-%C11-%O$t$1 αφαιρεί την εξαίρεση στο/στη $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets invite on $2
el: -%C10-%C11-%O$t$1 θέτει invite στο/στη $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes invite on $2
el: -%C10-%C11-%O$t$1 αφαιρεί το invite στο $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets mode $2$3 $4
el: -%C10-%C11-%O$t$1 θέτει κατάσταση $2$3 $4

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Cis away %C14(%O$2%O%C14)
el: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Cαπουσιάζει %C14(%O$2%O%C14)

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %CEnd of WHOIS list.
el: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %CΤέλος της λίστας WHOIS.

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(User limit reached).
el: -%C10-%C11-%O$tΑδυναμία σύνδεσης στο%C11 %B$1 %O(Εκτός Ορίου Χρηστών).

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(You are banned).
el: -%C10-%C11-%O$tΑδυναμία σύνδεσης στο%C11 %B$1 %O(Έχετε γίνει ban).

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(Channel is invite only).
el: -%C10-%C11-%O$tΑδυναμία σύνδεσης στο%C11 %B$1 %O(Κανάλι ιnvite μόνο).

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(Requires keyword).
el: -%C10-%C11-%O$tΑδυναμία σύνδεσης στο%C11 %B$1 %O(Απαιτείτε λέξη κλειδί).

en: -%C10-%C11-%O$tMOTD Skipped.
el: -%C10-%C11-%O$tΤο MOTD αποκρύφθηκε

en: -%C10-%C11-%O$tYou have been invited to %C11$1%C by %C11$2%C (%C11$3%C)
el: -%C10-%C11-%O$tΈχετε προσκληθεί στο C11$1%C από %C11$2%C (%C11$3%C)

en: -%C10-%C11-%O$t%C11Users on $1:%C $2
el: -%C10-%C11-%O$t%C11Χρήστες στο $1:%C $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 already in use. Retrying with $2..
el: -%C10-%C11-%O$t$1 ήδη σε χρήση. Ξανά προσπάθεια με το $2..

en: -%C10-%C11-%O$tNickname already in use. Use /NICK to try another.
el: -%C10-%C11-%O$tΨευδώνυμο ήδη σε χρήση. /NICK για να επιλέξετε ένα άλλο.

en: -%C10-%C11-%O$tUnknown host. Maybe you misspelled it?
el: -%C10-%C11-%O$tΆγνωστος διακομιστής. Μήπως γράφτηκε λάθος;

en: -%C10-%C11-%O$tConnection failed. Error: $1
el: -%C10-%C11-%O$tΑποτυχία σύνδεσης. Σφάλμα: $1

en: -%C10-%C11-%O$tConnecting to %C11$1 %C14(%C11$2%C14)%C port %C11$3%C..
el: -%C10-%C11-%O$tΣύνδεση στο %C11$1 %C14(%C11$2%C14)%C port %C11$3%C..

en: -%C10-%C11-%O$tConnected. Now logging in..
el: -%C10-%C11-%O$tΣυνδέθηκε. Διαδικασία εισόδου τώρα..

en: -%C10-%C11-%O$tStopped previous connection attempt (pid=$1)
el: -%C10-%C11-%O$tΣταμάτημα προηγούμενης απόπειρας σύνδεσης (pid=$1)

en: -%C10-%C11-%O$tDisconnected ($1).
el: -%C10-%C11-%O$tΑποσύνδεση ($1).

en: -%C10-%C11-%O$tNo such DCC.
el: -%C10-%C11-%O$tΔεν υπάρχει τέτοιο DCC.

en: -%C10-%C11-%O$t$1 deleted from notify list.
el: -%C10-%C11-%O$t$1 διαγράφτηκε από τη λίστα ειδοποίησης.

en: -%C10-%C11-%O$t$1 added to notify list.
el: -%C10-%C11-%O$t$1 προστέθηκε στη λίστα ειδοποίησης.

en: -%C10-%C11-%O$tChannel $1 modes: $2
el: -%C10-%C11-%O$tΚανάλι $1 καταστάσεις: $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets modes%B %C14[%O$2%B%C14]%O
el: -%C10-%C11-%O$t$1 θέτει καταστάσεις%B %C14[%O$2%B%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$tYou have been killed by $1 ($2%O)
el: -%C10-%C11-%O$tΈχετε γίνει Kill από το $1 ($2%O)

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Cstalled - aborting.
el: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Cκόλλημα - εγκατάλειψη.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Ctimed out - aborting.
el: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cστο %C11$3 %Cεκτός ορίου χρόνου - εγκατάλειψη.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT failed. Connection to $1 %C14[%O$2:$3%C14]%O lost.
el: -%C10-%C11-%O$tαποτυχία DCC CHAT. Χάθηκε η σύνδεση με $1 %C14[%O$2:$3%C14]%O.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV: Cannot open $1 for writing - aborting.
el: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV: Αδυναμία ανοίγματος του $1 για εγγραφή - εγκατάλειψη.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV $1 ($2) failed. Connection to $3 lost.
el: -%C10-%C11-%O$tαποτυχία DCC RECV $1 ($2). Χάθηκε η σύνδεση με $3

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV %C11$1%O from %C11$3%O complete %C14[%C11$4%O cps%C14]%O.
el: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV %C11$1%O από %C11$3%O συμπληρώθηκε %C14[%C11$4%O cps%C14]%O.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 connect attempt to %C11$2%O failed (err=$3).
el: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 απόπειρα σύνδεσης στο %C11$2%O απέτυχε (err=$3).

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 connection established $4 %C11$2 %C14[%O$3%C14]%O
el: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 πραγματοποίηση σύνδεσης $4 %C11$2 %C14[%O$3%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$1%O failed. Connection to %C11$2%O lost.
el: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$1%O απέτυχε. Χάθηκε η σύνδεση με %C11$2%O

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$1%O to %C11$2%O complete %C14[%C11$3%O cps%C14]%O.
el: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$1%O προς %C11$2%O συμπληρώθηκε %C14[%C11$3%O cps%C14]%O.

en: -%C10-%C11-%O$tOffering %C11$1 %Cto %C11$2%O
el: -%C10-%C11-%O$tΠροσφορά του %C11$1 %Cστο %C11$2%O

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Caborted.
el: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cστο %C11$3 %Cακυρώθηκε.

en: -%C10-%C11-%O$tNo such DCC offer.
el: -%C10-%C11-%O$tΔεν υπάρχει τέτοια προσφορά DCC.

en: -%C10-%C11-%O$tAlready offering CHAT to $1
el: -%C10-%C11-%O$tΉδη προσφέρατε CHAT στο $1

en: -%C10-%C11-%O$tOffering DCC CHAT to $1
el: -%C10-%C11-%O$tΠροσφορά DCC CHAT στο/στη $1

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a DCC CHAT offer from $1
el: -%C10-%C11-%O$tΛήψη μιας προσφοράς DCC CHAT από το/τη $1

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Chas requested to resume %C11$2 %Cfrom %C11$3%C.
el: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Cζήτησε να ξαναρχίσει το %C11$2 %Cαπό %C11$3%C.

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Chas offered %C11$2 %C(%C11$3 %Cbytes)
el: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Cπρόσφερε το %C11$2 %C(%C11$3 %Cbytes)

en: -%C10-%C11-%O$tReceived '$1%O' from $2
el: -%C10-%C11-%O$tΕλήφθη το '$1%O' από το $2

en: -%C10-%C11-%O$tNotify: $1 is online ($2).
el: -%C10-%C11-%O$tΕιδοποίηση: ο/η $1 έχει συνδεθεί ($2).

en: -%C10-%C11-%O$t$1 users in notify list.
el: -%C10-%C11-%O$t$1 χρήστες στη λίστα ειδοποίησης.

en: -%C10-%C11-%O$tNotify list is empty.
el: -%C10-%C11-%O$tΗ λίστα ειδοποίησης είναι άδεια.

en: -%C10-%C11-%O$tNo process is currently running
el: -%C10-%C11-%O$tΔεν τρέχει καμμία διεργασία αυτή τη στιγμή

en: -%C10-%C11-%O$tA process is already running
el: -%C10-%C11-%O$tΜια διεργασία τρέχει ήδη

en: -%C10-%C11-%O$tLooking up %C11$1%C..
el: -%C10-%C11-%O$tΑναζήτηση της IP του %C11$1%C..

en: -%C10-%C11-%O$tConnected.
el: -%C10-%C11-%O$tΣυνδέθηκε.

en: -%C10-%C11-%O$tFound your IP: [$1]
el: -%C10-%C11-%O$tΈυρεσης της IP σας: [$1]

en: -%C10-%C11-%O$tThe file %C11$1%C already exists, saving it as %C11$2%O instead.
el: -%C10-%C11-%O$tΤο αρχείο %C11$1%C ήδη υπάρχει, αποθήκευση σαν %C11$2%O αντίθετα.

en: %C08,02 Hostmask             PRIV NOTI CHAN CTCP INVI UNIG %O
el: %C08,02 Μάσκα διακομιστή     PRIV NOTI CHAN CTCP INVI UNIG %O

en: %O%C11$1%O added to ignore list.
el: %O%C11$1%O προστέθηκε στη λίστα ignore

en: %O%C11$1%O removed from ignore list.
el: %O%C11$1%O αφαιρέθηκε από τη λίστα ignore

en: -%C10-%C11-%O$tLooking up IP number for%C11 $1%O..
el: -%C10-%C11-%O$tΕύρεση του αριθμού IP για το/τη%C11 $1%O..

en:   Ignore list is empty.
el:   Η λίστα ignore είναι άδεια.

en: Ignore on %C11$1%O changed.
el: Το ignore στο %C11$1%O άλλαξε.

en: -%C10-%C11-%O$tNotify: $1 is offline ($2).
el: -%C10-%C11-%O$tΕιδοποίηση: ο/η $1 έχει αποσυνδεθεί ($2).

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a malformed DCC request from %C11$1%O.
el: -%C10-%C11-%O$tΛήψη μιας λανθασμένης αίτησης DCC από το/τη %C11$1%O.

en: -%C10-%C11-%O$tContents of packet: "$1%O".
el: -%C10-%C11-%O$tΠεριεχόμενα του πακέτου: "$1%O".

en: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C has left $3 %C14(%O$4%C14)%O
el: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C έφυγε από το $3 %C14(%O$4%C14)%O

en: -%C10-%C11-%O$tYou have left channel $3 %C14(%O$4%C14)%O
el: -%C10-%C11-%O$tΕγκατάλείψατε το κανάλι $3 %C14(%O$4%C14)%O

en: -%C3-%C9-%O$tYou have new mail ($1 messages, $2 bytes total).
el: -%C3-%C9-%O$tΈχετε νέα αλληλογραφία ($1 μηνύματα, $2 bytes σύνολο).

en: -%C10-%C11-%O$tNo ping reply for $1 seconds, disconnecting.
el: -%C10-%C11-%O$tΚαμμία απάντηση ping για $1 δεύτερα, αποσύνδεση.

en: -%C10-%C11-%O$tYou're inviting %C11$1%C to %C11$2%C (%C11$3%C)
el: -%C10-%C11-%O$tΚάνετε invite τον/την %C11$1%C στο %C11$2%C (%C11$3%C)

en: -%C10-%C11-%O$t$1 Banlist: %C3$4 %C4$2 %C5$3%O
el: -%C10-%C11-%O$t$1 Λίστα Ban: %C3$4 %C4$2 %C5$3%O

en: %UChannel          Users   Topic%O
el: %UΚανάλι          Χρήστες   Θέμα%O

en: %C08,02 %B-- Notify List --------------- %O
el: %C08,02 %B-- Λίστα Ειδοποίησης --------------- %O

en: %C8,2 Type  To/From    Status  Size    Pos     File    %O%010%B%C9--------------------------------------------------%O
el: %C8,2 Τύπος Προς/Από   Κατάσταση Μέγεθος  Θέση  Αρχείο    %O%010%B%C9--------------------------------------------------%O

en: Error parsing event %s.
    Loading default
el: Σφάλμα κατά την ανάλυση του γεγονότος %s.
    Φόρτωμα ορισμένου

en: Remote host closed socket
el: Ο απομακρυσμένος διακομίστης έκλεισε το socket

en: Connection refused
el: Άρνηση σύνδεσης

en: No route to host
el: Δεν υπάρχει διαδρομή προς το διακομιστή

en: Connection timed out
el: Λήξη χρόνου σύνδεσης

en: Cannot assign that address
el: Αδυναμία παραχώρησης αυτής της διεύθυνσης

en: Connection reset by peer
el: Κλείσιμο της σύνδεσης από το ταίρι

en: Andorra
el: Ανδόρα

en: United Arab Emirates
el: Ενωμένα Αραβικά Εμιράτα

en: Afghanistan
el: Αφγανιστάν

en: Antigua and Barbuda
el: Αντίγκουα και Μπαρμπούντα

en: Anguilla
el: Αγκίλα

en: Albania
el: Αλβανία

en: Armenia
el: Αρμενία

en: Netherlands Antilles
el: Ολλανδικές Αντίλλες

en: Angola
el: Αγκόλα

en: Antarctica
el: Ανταρκτική

en: Argentina
el: Αργεντινή

en: American Samoa
el: Αμερικάνικη Σαμόα

en: Austria
el: Αυστρία

en: Australia
el: Αυστραλία

en: Aruba
el: Αρούμπα

en: Azerbaijan
el: Αζερμπαιζάν

en: Bosnia and Herzegovina
el: Βοσνία και Εζεργοβίνη

en: Barbados
el: Νησιά Μπαρμπάντος

en: Bangladesh
el: Μπαγλάντες

en: Belgium
el: Βέλγιο

en: Burkina Faso
el: Μπουρκίνα Φασο

en: Bulgaria
el: Βουλγαρία

en: Bahrain
el: Μπαχραίν

en: Burundi
el: Μπουρουντί

en: Benin
el: Μπενίν

en: Bermuda
el: Νησιά Βερμούδων

en: Brunei Darussalam
el: Μπρούνει Νταρουσαλλέμ

en: Bolivia
el: Βολιβία

en: Brazil
el: Βραζιλία

en: Bahamas
el: Νησιά Μπαχάμες

en: Bhutan
el: Μουτάν

en: Bouvet Island
el: Νησί Μουβέτ

en: Botswana
el: Μποτσουάνα

en: Belarus
el: Λευκορωσία

en: Belize
el: Μπελίζ

en: Canada
el: Καναδάς

en: Cocos Islands
el: Νησιά Κοκος

en: Central African Republic
el: Δημοκρατία της Κεντρικής Αφρικής

en: Congo
el: Κονγκο

en: Switzerland
el: Ελβετία

en: Cote D'ivoire
el: Ακτή Ελεφαντοστού

en: Cook Islands
el: Νησιά Κουκ

en: Chile
el: Χιλή

en: Cameroon
el: Καμερούν

en: China
el: Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας

en: Colombia
el: Κολομβία

en: Costa Rica
el: Κόστα Ρίκα

en: Former Czechoslovakia
el: Πρώην Τσεχοσλοβακία

en: Cuba
el: Κούβα

en: Cape Verde
el: Ακρωτήριο Verde

en: Christmas Island
el: Νησί των Χριστουγέννων

en: Cyprus
el: Κύπρος

en: Czech Republic
el: Τσέχικη Δημοκρατία

en: Germany
el: Γερμανία

en: Djibouti
el: Τζιμπουτί

en: Denmark
el: Δανία

en: Dominica
el: Δομινικη

en: Dominican Republic
el: Δομινικανή Δημοκρατία

en: Algeria
el: Αλγερία

en: Ecuador
el: Ισημερινός

en: Estonia
el: Εσθονία

en: Egypt
el: Αίγυπτος

en: Western Sahara
el: Δυτική Σαχάρα

en: Eritrea
el: Ερυθρέα

en: Spain
el: Ισπανία

en: Ethiopia
el: Αιθιοπία

en: Finland
el: Φινλανδία

en: Fiji
el: Νησιά Φίτζι

en: Falkland Islands
el: Νησιά Φώκλαντ

en: Micronesia
el: Μικρονησία

en: Faroe Islands
el: Νησιά Φαρόε

en: France
el: Γαλλία

en: France, Metropolitan
el: Γαλλία, Μητροπολιτική

en: Gabon
el: Γκαμπόν

en: Great Britain
el: Μεγάλη Βρετανία

en: Grenada
el: Γρανάδα

en: Georgia
el: Γεωργία

en: French Guiana
el: Γαλλική Γουινέα

en: British Channel Isles
el: Βρετανικοί Νήσοι Καναλιού

en: Ghana
el: Γκάνα

en: Gibraltar
el: Γιβλαρτάρ

en: Greenland
el: Γροιλανδία

en: Gambia
el: Γκάμπια

en: Guinea
el: Γουινέα

en: Guadeloupe
el: Γουαδελούπη

en: Equatorial Guinea
el: Ισημερινή Γουινέα

en: Greece
el: Ελλάδα

en: Guatemala
el: Γουατεμάλα

en: Guam
el: Γκουάμ

en: Guinea-Bissau
el: Γουινέα

en: Guyana
el: Γουιάνα

en: Hong Kong
el: Χονγκ Κονγκ

en: Heard and McDonald Islands
el: Νησιά Χερντ και ΜακΝτόναλντ

en: Honduras
el: Ονδούρας

en: Croatia
el: Κροατία

en: Haiti
el: Αϊτή

en: Hungary
el: Ουγγαρία

en: Indonesia
el: Ινδονησία

en: Ireland
el: Ιρλανδία

en: Israel
el: Ισραήλ

en: India
el: Ινδία

en: British Indian Ocean Territory
el: Βρετανική Περιοχή Δυτικού Ωκεανού

en: Iraq
el: Ιράκ

en: Iran
el: Ιράν

en: Iceland
el: Ισλανδία

en: Italy
el: Ιταλία

en: Jamaica
el: Τζαμάικα

en: Jordan
el: Ιορδανία

en: Japan
el: Ιαπωνία

en: Kenya
el: Κένυα

en: Kyrgyzstan
el: Κουρτζεκισταν

en: Cambodia
el: Καμπότζη

en: Kiribati
el: Κιριμπάτι

en: Comoros
el: Κομόρες

en: North Korea
el: Βόρεια Κορέα

en: South Korea
el: Νότια Κορέα

en: Kuwait
el: Κουβέιτ

en: Cayman Islands
el: Νησιά Κέυμαν

en: Kazakhstan
el: Καζακστάν

en: Laos
el: Λάος

en: Lebanon
el: Λίβανο

en: Saint Lucia
el: Άγιος Λουκάς

en: Liechtenstein
el: Λιχτενστάιν

en: Sri Lanka
el: Σρι Λάνκα

en: Liberia
el: Λιβερία

en: Lesotho
el: Λεσότο

en: Lithuania
el: Λιθουανία

en: Luxembourg
el: Λουξεμβούργο

en: Latvia
el: Λάτβια

en: Libya
el: Λιβύη

en: Morocco
el: Μορόκκο

en: Monaco
el: Μονακό

en: Moldova
el: Μολδαβία

en: Madagascar
el: Μαδαγασκάρη

en: Marshall Islands
el: Νησιά Μάρσαλ

en: Macedonia
el: ΠΓΔΜ

en: Mali
el: Μαλί

en: Myanmar
el: Μιαμάρ

en: Mongolia
el: Μογγολία

en: Macau
el: Μακάο

en: Northern Mariana Islands
el: Νήσοι Βόρειας Μαριάνας

en: Martinique
el: Μαρτινίκα

en: Mauritania
el: Μαυριτανία

en: Montserrat
el: Μονσεράτ

en: Malta
el: Μάλτα

en: Mauritius
el: Μαυριτία

en: Maldives
el: Μαλβίδες

en: Malawi
el: Μαλάουι

en: Mexico
el: Μεξικό

en: Malaysia
el: Μαλαισία

en: Mozambique
el: Μοζαμβίκη

en: Namibia
el: Ναμίμπια

en: New Caledonia
el: Νέα Καληδονία

en: Niger
el: Νίγηρα

en: Norfolk Island
el: Νήσοι Νόρφολκ

en: Nigeria
el: Νιγηρία

en: Nicaragua
el: Νικαράγουα

en: Netherlands
el: Ολλανδία

en: Norway
el: Νορβηγία

en: Nepal
el: Νεπάλ

en: Nauru
el: Ναούρου

en: Neutral Zone
el: Ουδέτερη Ζώνη

en: Niue
el: Νιούε

en: New Zealand
el: Νέα Ζηλανδία

en: Oman
el: Ομάν

en: Panama
el: Παναμάς

en: Peru
el: Περού

en: French Polynesia
el: Γαλλική Πολυνησία

en: Papua New Guinea
el: Παπούα Νέα Γουινέα

en: Philippines
el: Φιλλιπίνες

en: Pakistan
el: Πακιστάν

en: Poland
el: Πολωνία

en: St. Pierre and Miquelon
el: Αγ. Πιερ και Μικελλόν

en: Pitcairn
el: Πιτκάιρν

en: Puerto Rico
el: Πουέρτο Ρίκο

en: Portugal
el: Πορτογαλία

en: Palau
el: Παλάο

en: Paraguay
el: Παραγουάη

en: Qatar
el: Κατάρ

en: Reunion
el: Επανένωση

en: Romania
el: Ρουμανία

en: Russian Federation
el: Ρωσική Ομοσπονδία

en: Rwanda
el: Ρουάντα

en: Saudi Arabia
el: Σαουδική Αραβία

en: Solomon Islands
el: Νησιά Σολομώντα

en: Seychelles
el: Σευχέλλες

en: Sudan
el: Σουδάν

en: Sweden
el: Σουιδία

en: Singapore
el: Σιγκαπούρη

en: St. Helena
el: Αγία Ελένη

en: Slovenia
el: Σλοβενία

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
el: Νήσοι Svalbard και Jan Mayen

en: Slovak Republic
el: Δημοκρατία της Σλοβακίας

en: Sierra Leone
el: Σιέρα Λεόνε

en: San Marino
el: Σαν Μαρίνο

en: Senegal
el: Σενεγάλη

en: Somalia
el: Σομαλία

en: Suriname
el: Σουρινάμ

en: Sao Tome and Principe
el: Sao Tome και Principe

en: Former USSR
el: Πρώην ΕΣΣΔ

en: El Salvador
el: Ελ Σαλβαδόρ

en: Syria
el: Συρία

en: Swaziland
el: Σουαζιλάνδη

en: Turks and Caicos Islands
el: Νήσοι Turks και Caicos

en: Chad
el: Τσαντ

en: French Southern Territories
el: Γαλλικές Νότιες Περιοχές

en: Togo
el: Τογκό

en: Thailand
el: Ταΐλάνδη

en: Tajikistan
el: Τατζικιστάν

en: Tokelau
el: Τοκελάου

en: Turkmenistan
el: Τουρκμενιστάν

en: Tunisia
el: Τυνησία

en: Tonga
el: Τόνγκα

en: East Timor
el: Ανατολική Τιμώρ

en: Turkey
el: Τουρκία

en: Trinidad and Tobago
el: Τρινιδάδ και Τομπάγκο

en: Tuvalu
el: Τουβαλού

en: Taiwan
el: Ταϊβάν

en: Tanzania
el: Τανζανία

en: Ukraine
el: Ουκρανία

en: Uganda
el: Ουγκάντα

en: United Kingdom
el: Ηνωμένο Βασίλειο

en: US Minor Outlying Islands
el: Μικροί Απόμερο Νήσοι των ΗΠΑ

en: United States of America
el: Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής

en: Uruguay
el: Ουρουγουάη

en: Uzbekistan
el: Ουζμπεκιστάν

en: Vatican City State
el: Πόλη του Βατικανού

en: St. Vincent and the grenadines
el: Αγίου Βινσέντιου και Γρεναδίνης

en: Venezuela
el: Βενεζουέλα

en: British Virgin Islands
el: Βρετανικοί Νήσοι των Παρθένων

en: US Virgin Islands
el: Αμερικάνικοι Νήσοι των Παρθένων

en: Vietnam
el: Βιετνάμ

en: Vanuatu
el: Βανουάτου

en: Wallis and Futuna Islands
el: Νήσοι Wallis και Futuna

en: Samoa
el: Σαμόα

en: Yemen
el: Υεμένη

en: Mayotte
el: Μαγιοτ

en: Yugoslavia
el: Γιουγκοσλαβία

en: South Africa
el: Νότιος Αφρική

en: Zambia
el: Ζάμπια

en: Zaire
el: Ζαϊρ

en: Zimbabwe
el: Ζιμπάμπουε

en: Internic Commercial
el: Εμπορικό Internic

en: Educational Institution
el: Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΗΠΑ)

en: Government
el: Κυβέρνηση (ΗΠΑ)

en: International
el: Διεθνές

en: Military
el: Στρατιωτικό (ΗΠΑ)

en: Internic Network
el: Internic Δίκτυο

en: Internic Non-Profit Organization
el: Internic μη Επικερδής Οργανισμός

en: Old School ARPAnet
el: ARPAnet παλιά σχολή

en: Nato Fiel
el: Πεδίο ΝΑΤΟ

en: United States Medical
el: Ιατρικό (ΗΠΑ)

en: Reverse DNS
el: Αντίστροφο DNS

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: NAME SUB
    CMD Direct Client-To-Client
    
    NAME Send File
    CMD /dcc send %s
    
    NAME Offer Chat
    CMD /dcc chat %s
    
    NAME Abort Chat
    CMD /dcc close chat %s
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD CTCP
    
    NAME Version
    CMD /ctcp %s VERSION
    
    NAME Userinfo
    CMD /ctcp %s USERINFO
    
    NAME Clientinfo
    CMD /ctcp %s CLIENTINFO
    
    NAME Ping
    CMD /ping %s
    
    NAME Time
    CMD /ctcp %s TIME
    
    NAME Finger
    CMD /ctcp %s FINGER
    
    NAME XDCC List
    CMD /ctcp %s XDCC LIST
    
    NAME CDCC List
    CMD /ctcp %s CDCC LIST
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD Oper
    
    NAME Kill this user
    CMD /quote KILL %s :die!
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD Mode
    
    NAME Give Voice
    CMD /voice %s
    
    NAME Take Voice
    CMD /devoice %s
    NAME SEP
    CMD 
    
    NAME Give Ops
    CMD /op %s
    
    NAME Take Ops
    CMD /deop %s
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD Ignore
    
    NAME Ignore User
    CMD /ignore %s!*@* ALL
    
    NAME UnIgnore User
    CMD /unignore %s!*@*
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD Kick/Ban
    
    NAME Kick
    CMD /kick %s
    
    NAME Ban
    CMD /ban %s
    
    NAME SEP
    CMD 
    
    NAME Ban *!*@*.host
    CMD /ban %s 0
    
    NAME Ban *!*@domain
    CMD /ban %s 1
    
    NAME Ban *!*user@*.host
    CMD /ban %s 2
    
    NAME Ban *!*user@domain
    CMD /ban %s 3
    
    NAME SEP
    CMD 
    
    NAME KickBan *!*@*.host
    CMD /kickban %s 0
    
    NAME KickBan *!*@domain
    CMD /kickban %s 1
    
    NAME KickBan *!*user@*.host
    CMD /kickban %s 2
    
    NAME KickBan *!*user@domain
    CMD /kickban %s 3
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD Info
    
    NAME Who
    CMD /quote WHO %s
    
    NAME Whois
    CMD /quote WHOIS %s
    
    NAME DNS Lookup
    CMD /dns %s
    
    NAME Trace
    CMD /quote TRACE %s
    
    NAME UserHost
    CMD /quote USERHOST %s
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD External
    
    NAME Traceroute
    CMD !rxvt -e /bin/sh -c "/usr/sbin/traceroute %h ; sleep 30"
    
    NAME Ping
    CMD !rxvt -e /bin/sh -c "ping -c 4 %h ; sleep 30"
    
    NAME Telnet
    CMD !rxvt -e telnet %h
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME Open Query
    CMD /query %s
el: NAME SUB
    CMD Direct Client-To-Client
    
    NAME Αποστολή Αρχείου
    CMD /dcc send %s
    
    NAME Προσφορά Συνομηλίας
    CMD /dcc chat %s
    
    NAME Ακύρωση Συνομηλίας
    CMD /dcc close chat %s
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD CTCP
    
    NAME Version
    CMD /ctcp %s VERSION
    
    NAME Userinfo
    CMD /ctcp %s USERINFO
    
    NAME Clientinfo
    CMD /ctcp %s CLIENTINFO
    
    NAME Ping
    CMD /ping %s
    
    NAME Time
    CMD /ctcp %s TIME
    
    NAME Finger
    CMD /ctcp %s FINGER
    
    NAME XDCC List
    CMD /ctcp %s XDCC LIST
    
    NAME CDCC List
    CMD /ctcp %s CDCC LIST
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD Oper
    
    NAME Kill σε αυτό το χρήστη
    CMD /quote KILL %s :die!
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD Mode
    
    NAME Παραχώρηση Voice
    CMD /voice %s
    
    NAME Αφαίρεση Voice
    CMD /devoice %s
    NAME SEP
    CMD 
    
    NAME Παραχώρηση Ops
    CMD /op %s
    
    NAME Αφαίρεση Ops
    CMD /deop %s
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD Ignore
    
    NAME Ignore User
    CMD /ignore %s!*@* ALL
    
    NAME UnIgnore User
    CMD /unignore %s!*@*
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD Kick/Ban
    
    NAME Kick
    CMD /kick %s
    
    NAME Ban
    CMD /ban %s
    
    NAME SEP
    CMD 
    
    NAME Ban *!*@*.host
    CMD /ban %s 0
    
    NAME Ban *!*@domain
    CMD /ban %s 1
    
    NAME Ban *!*user@*.host
    CMD /ban %s 2
    
    NAME Ban *!*user@domain
    CMD /ban %s 3
    
    NAME SEP
    CMD 
    
    NAME KickBan *!*@*.host
    CMD /kickban %s 0
    
    NAME KickBan *!*@domain
    CMD /kickban %s 1
    
    NAME KickBan *!*user@*.host
    CMD /kickban %s 2
    
    NAME KickBan *!*user@domain
    CMD /kickban %s 3
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD Info
    
    NAME Who
    CMD /quote WHO %s
    
    NAME Whois
    CMD /quote WHOIS %s
    
    NAME DNS Lookup
    CMD /dns %s
    
    NAME Trace
    CMD /quote TRACE %s
    
    NAME UserHost
    CMD /quote USERHOST %s
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD Εξωτερικά
    
    NAME Traceroute
    CMD !rxvt -e /bin/sh -c "/usr/sbin/traceroute %h ; sleep 30"
    
    NAME Ping
    CMD !rxvt -e /bin/sh -c "ping -c 4 %h ; sleep 30"
    
    NAME Telnet
    CMD !rxvt -e telnet %h
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME Open Query
    CMD /query %s

en: NAME Whois
    CMD /whois %s
    
    NAME Send
    CMD /dcc send %s
    
    NAME Chat
    CMD /dcc chat %s
    
    NAME Ping
    CMD /ping %s
    
    NAME Clear
    CMD /clear
el: NAME Whois
    CMD /whois %s
    
    NAME Αποστολή
    CMD /dcc send %s
    
    NAME Συνομηλία
    CMD /dcc chat %s
    
    NAME Ping
    CMD /ping %s
    
    NAME Καθαρισμός
    CMD /clear

en: NAME SUB
    CMD IRC Stuff
    
    NAME Disconnect
    CMD /discon
    
    NAME Reconnect
    CMD /reconnect
    
    NAME Part Channel
    CMD /part
    
    NAME Cycle Channel
    CMD /cycle
    
    NAME Server Map
    CMD /quote MAP
    
    NAME Server Links
    CMD /quote LINKS
    
    NAME Ping Server
    CMD /ping
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD Connect
    
    NAME irc.xchat.org #Linux
    CMD /servchan irc.xchat.org 6667 #linux
    
    NAME Go to EFNet
    CMD /newserver irc.efnet.net
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD Settings
    
    NAME TOGGLE Hide Version
    CMD hide_version
    
    NAME TOGGLE Colored Nicks
    CMD colorednicks
    
    NAME TOGGLE 1.4.x Nick Comp.
    CMD old_nickcompletion
    
    NAME TOGGLE Strip mIRC color
    CMD stripcolor
    
    NAME TOGGLE Filter Beeps
    CMD filterbeep
    
    NAME TOGGLE Raw MODE Display
    CMD raw_modes
    
    NAME TOGGLE Perl Warnings
    CMD perlwarnings
    
    NAME TOGGLE Mail Checker
    CMD mail_check
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD External
    
    NAME Run XMMS
    CMD !xmms
    
    NAME Run RXVT
    CMD !rxvt
    
    NAME ENDSUB
    CMD
el: NAME SUB
    CMD Για IRC
    
    NAME Αποσύνδεση
    CMD /discon
    
    NAME Επανασύνδεση
    CMD /reconnect
    
    NAME Εγκατάλειψη από το Κανάλι
    CMD /part
    
    NAME Επανασύνδεση στο Κανάλι
    CMD /cycle
    
    NAME Χάρτης Διακομιστών
    CMD /quote MAP
    
    NAME Συνδέσεις Διακομιστή
    CMD /quote LINKS
    
    NAME Ping στο Διακομιστή
    CMD /ping
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD Σύνδεση στο
    
    NAME irc.xchat.org #Linux
    CMD /servchan irc.xchat.org 6667 #linux
    
    NAME Go to EFNet
    CMD /newserver irc.efnet.net
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD Επιλογές
    
    NAME TOGGLE Απόκρυψη Έκδοσης
    CMD hide_version
    
    NAME TOGGLE Χρωματιστά Ψευδόνυμα
    CMD colorednicks
    
    NAME TOGGLE Συμπλήρωση τύπου 1.4.x
    CMD old_nickcompletion
    
    NAME TOGGLE Αφαίρεση χρωμάτων mIRC
    CMD stripcolor
    
    NAME TOGGLE Φιλτράρισμα των Μπιπ
    CMD filterbeep
    
    NAME TOGGLE Κατάσταση Ωμής Απεικόνισης
    CMD raw_modes
    
    NAME TOGGLE Προειδοποιήσεις Perl
    CMD perlwarnings
    
    NAME TOGGLE Έλεγχος Αλληλογραφίας
    CMD mail_check
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD Εξωτερικά
    
    NAME Εκτέλεση XMMS
    CMD !xmms
    
    NAME Εκτέλεση RXVT
    CMD !rxvt
    
    NAME ENDSUB
    CMD

en: NAME SUB
    CMD Netscape...
    
    NAME Open in existing
    CMD !netscape -remote 'openURL(%s)'
    
    NAME Open in new window
    CMD !netscape -remote 'openURL(%s,new-window)'
    
    NAME Run new Netscape
    CMD !netscape %s
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD Mozilla...
    
    NAME Open in existing
    CMD !mozilla -remote 'openURL(%s)'
    
    NAME Open in new window
    CMD !mozilla -remote 'openURL(%s,new-window)'
    
    NAME Run new Mozilla
    CMD !mozilla %s
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD Galeon...
    
    NAME Open in existing
    CMD !galeon -x '%s'
    
    NAME Open in new window
    CMD !galeon -w '%s'
    
    NAME Open in new tab
    CMD !galeon -n '%s'
    
    NAME Run new Galeon
    CMD !galeon '%s'
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD Opera...
    
    NAME Open in existing
    CMD !opera -remote 'openURL(%s)'
    
    NAME Open in new window
    CMD !opera -remote 'openURL(%s,new-window)'
    
    NAME Run new Opera
    CMD !opera %s
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD Send URL to...
    
    NAME Gnome URL Handler
    CMD !gnome-moz-remote %s
    
    NAME Lynx
    CMD !rxvt -e lynx %s
    
    NAME Links
    CMD !rxvt -e links %s
    
    NAME w3m
    CMD !rxvt -e w3m %s
    
    NAME NcFTP
    CMD !rxvt -e ncftp %s
    
    NAME gFTP
    CMD !gftp %s
    
    NAME Konqueror
    CMD !konqueror %s
    
    NAME Telnet
    CMD !rxvt -e telnet %s
    
    NAME Ping
    CMD !rxvt -e ping -c 4 %s
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME Connect as IRC server
    CMD /newserver %s
el: NAME SUB
    CMD Netscape...
    
    NAME Απεικόνιση σε προυπάρχων
    CMD !netscape -remote 'openURL(%s)'
    
    NAME Απεικόνιση σε νέο παράθυρο
    CMD !netscape -remote 'openURL(%s,new-window)'
    
    NAME Εκτέλεση νέου Netscape
    CMD !netscape %s
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD Mozilla...
    
    NAME Απεικόνιση σε προυπάρχων
    CMD !mozilla -remote 'openURL(%s)'
    
    NAME Απεικόνιση σε νέο παράθυρο
    CMD !mozilla -remote 'openURL(%s,new-window)'
    
    NAME Εκτέλεση νέου Mozilla
    CMD !mozilla %s
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD Galeon...
    
    NAME Απεικόνιση σε προυπάρχων
    CMD !galeon -x '%s'
    
    NAME Απεικόνιση σε νέο παράθυρο
    CMD !galeon -w '%s'
    
    NAME Απεικόνιση σε νέα σελίδα
    CMD !galeon -n '%s'
    
    NAME Εκτέλεση νέου Galeon
    CMD !galeon '%s'
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD Opera...
    
    NAME Απεικόνιση σε προυπάρχων
    CMD !opera -remote 'openURL(%s)'
    
    NAME Απεικόνιση σε νέο παράθυρο
    CMD !opera -remote 'openURL(%s,new-window)'
    
    NAME Εκτέλεση νέου Opera
    CMD !opera %s
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME SUB
    CMD Αποστολή URL στο...
    
    NAME Χειριστή URL του Gnome
    CMD !gnome-moz-remote %s
    
    NAME Lynx
    CMD !rxvt -e lynx %s
    
    NAME Links
    CMD !rxvt -e links %s
    
    NAME w3m
    CMD !rxvt -e w3m %s
    
    NAME NcFTP
    CMD !rxvt -e ncftp %s
    
    NAME gFTP
    CMD !gftp %s
    
    NAME Konqueror
    CMD !konqueror %s
    
    NAME Telnet
    CMD !rxvt -e telnet %s
    
    NAME Ping
    CMD !rxvt -e ping -c 4 %s
    
    NAME ENDSUB
    CMD 
    
    NAME Σύνδεση σαν διακομιστής IRC
    CMD /newserver %s

en: An IRC Client for UNIX.
    
    This binary was compiled on
el: Ένας πρόγραμμα πελάτης για IRC σε UNIX.
    
    Αυτό το δυαδικό αρχείο μεταγλωττίστηκε σε

en: 
    Using GTK %d.%d.%d X %d
    Running on %s
el: 
    Χρήση του GTK %d.%d.%d X %d
    Εκτέλεση στο %s

en: About X-Chat
el: Περί X-Chat

en: 
    Using GTK %d.%d.%d X %d
    Running on %s
el: 
    Χρήση του GTK %d.%d.%d X %d
    Εκτέλεση στο %s

en: Ascii Chart
el: Ascii Πίνακας

en: User and Channel Statistics: %d/%d Users on %d/%d Channels
el: Στατιστικά Χρηστών και Καναλιών: %d/%d Χρήστες σε %d/%d Κανάλια

en: I can't save an empty list!
el: Αδυναμία αποθήκευσης μιας άδειας λίστας!

en: Select an output filename
el: Επιλογή ενός ονόματος αρχείου εξόδου

en: X-Chat: Channel List (%s)
el: X-Chat: Λίστα Καναλιών (%s)

en: List display options:
el: Απεικόνιση επιλογών εμφάνισης:

en: Minimum Users:
el: Ελάχιστοι Χρήστες:

en: Maximum Users:
el: Μέγιστοι Χρήστες

en: Regex Match:
el: Ταίριασμα Regex:

en:  Apply
el: Εφαρμογή

en: Refresh the list
el: Ανανέωση λίστας

en: Save the list
el: Αποθήκευση λίστας

en: Join Channel
el: Σύνδεση στο Κανάλι

en: Send file to %s
el: Αποστολή Αρχείου στο %s

en:       File: %s
       To/From: %s
          Size: %d
          Port: %d
     IP Number: %s
    Start Time: %s
el:      Αρχείο: %s
       Προς/Από: %s
        Μέγεθος: %d
           Port: %d
     Αριθμός IP: %s
    Ώρα Έναρξης: %s

en: Status
el: Κατάσταση

en: File
el: Αρχείο

en: From
el: Από

en: X-Chat: File Receive List
el: X-Chat: Λίστα Λήψης Αρχείων

en: Accept
el: Αποδοχή

en: Resume
el: Συνέχιση

en: Abort
el: Ακύρωση

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Open
el: Άνοιγμα

en: To
el: Προς

en: X-Chat: File Send List
el: X-Chat: Λίστα Αποστολής Αρχείων

en: To/From
el: Προς/Από

en: Recv
el: Έλαβ

en: Sent
el: Στάλθ

en: StartTime
el: ΏραΈναρξης

en: X-Chat: DCC Chat List
el: X-Chat: Λίστα Συνομιλίας DCC

en: *NEW*
el: *ΝΕΟ*

en: EDIT ME
el: ΔΙΟΡΘΩΣΕ ΜΕ

en: Name
el: Όνομα

en: Command
el: Εντολή

en: Move Up
el: Προς Πάνω

en: Move Dn
el: Προς Κάτω

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Add New
el: Προσθήκη Νέου

note: 2 MORE "NORMAL" BUTTONS
en: Delete
el: Διαγραφή

en: Sort
el: Ταξινόμηση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Config dir
el: Κατάλογος Ρύθμισης

en: Don't Auto connect
el: Μη Επανασύνδεση

en: Don't use GNOME Panel
el: Μη χρήση του GNOME Panel

en: %s %s Options:
    
       --cfgdir <dir> -d	 : use a different config dir
       --noauto       -a	 : don't auto connect
       --version      -v	 : show version information
el: %s %s Επιλογές:
    
       --cfgdir <κατάλογος> -d	 : χρήση ενός άλλου καταλόγου ρυθμίσεων
       --noauto             -a	 : μη επανασύνδεση
       --version            -v	 : απεικόνιση πληροφοριών έκδοσης

en: Cannot open font:
    
    %s
el: Αδυναμία Ανοίγματος γραμματοσειράς:
    
    %s

en: gdk_font_load failed
el: gdk_font_load απέτυχε

en: Topic for %s is: %s
el: Το θέμα για το %s είναι: %s

en: The Run Command action runs the data in Data 1 as if it has been typed into the entry box where you pressed the key sequence. Thus it can contain text (which will be sent to the channel/person), commands or user commands. When run all \n characters in Data 1 are used to deliminate seperate commands so it is possible to run more than one command. If you want a \ in the actual text run then enter \\
el: Η πράξη Εκτέλεση Εντολής εκτελεί τα δεδομένα στο Data 1 σαν να είχαν δοθεί στο κουτί εισαγωγής όπου πατήθηκε η ακολουθία των πλήκτρων. Έτσι μπορεί να περιέχει κείμενο (που θα σταλθεί στο κανάλι/άτομο), εντολές ή εντολές χρήστη. Όταν εκτελείτε όλοι οι \n χαρακτήρες στο Data 1 οριοθετούν ξεχωριστές εντολές ώστε να είναι δυνατή η εκτέλεση πάνω από μίας εντολής. Εάν θέλετε το \ στο κείμενο, εκτελέστε και μετά πατήστε \\

en: The Change Page command switches between pages in the notebook. Set Data 1 to the page you want to switch to. If Data 2 is set to anything then the switch will be relative to the current position
el: Η εντολή Αλλαγή Σελίδας εναλλάσσει μεταξύ σελίδων στο πρόχειρο. Θέστε Data 1 στη σελίδα που θέλετε να μεταβείτε. Εάν Data 2 είναι καθορισμένο σε κάτι τότε η αλλαγή θα είναι σχετική με τη τρέχουσα Θέση

en: The Insert in Buffer command will insert the contents of Data 1 into the entry where the key sequence was pressed at the current cursor position
el: Η εντολή Εισαγωγή στη Προσωρινή Μνήμη θα εισάγει τα περιεχόμενα του Data 1 στην εγγραφή όπου η ακολουθία πλήκτρων πατήθηκε στη τρέχουσα θέση του κέρσορα

en: The Scroll Page command scrolls the text widget up or down one page. If Data 1 is set to anything the page scrolls up, else it scrolls down
el: Η εντολή Μετακίνηση Σελίδας μετακινεί το παράθυρο κειμένου πάνω ή κάτω. κατά μία σελίδα. Αν το Data 1 είναι καθορισμένο τότε η σελίδα μετακινήτε πάνω, αλλιώς μετακινήτε κάτω

en: The Set Buffer command sets the entry where the key sequence was entered to the contents of Data 1
el: Η εντολή Καθορισμός Προσωρινής Μνήμης θέτει την εγγραφή όπου η ακολουθία πλήκτρων πατήθηκε στα περιεχόμενα του Data 1

en: The Last Command command sets the entry to contain the last command entered - the same as pressing up in a shell
el: Η εντολή Περασμένη Εντολή θέτει την εγγραφή να περιέχει την τελευταία εντολή που εισήχθηκε - όμοιο σαν το πάνω βέλος στο κέλυφος

en: The Next Command command sets the entry to contain the next command entered - the same as pressing down in a shell
el: Η εντολή Επόμενη Εντολή θέτει την εγγραφή να περιέχει την επόμενη εντολή που εισήχθηκε - όμοιο σαν το κάτω βέλος στο κέλυφος

en: This command changes the text in the entry to finish an incomplete nickname or command. If Data 1 is set then double-tabbing in a string will select the last nick, not the next
el: Αυτή η εντολή αλλάζει το κείμενο της εγγραφής να συμπληρώνει ένα μη πλήρες ψευδώνυμο ή εντολή. Αν το Data 1 είναι καθορισμένο τότε το διπλό-tab σε ένα κορδόνι (string) θα επιλέξει το τελευταίο nick και όχι το επόμενο

en: This command scrolls up and down through the list of nicks. If Data 1 is set to anything it will scroll up, else it scrolls down
el: Αυτή η εντολή μετακινεί πάνω και κάτω μέσα στη λίστα των nick. Αν το Data 1 είναι καθορισμένο τότε μετακινεί πάνω αλλιώς κάτω

en: This command checks the last work entered in the entry against the replace list and replaces it if it finds a match
el: Αυτή η εντολή συγκρίνει την τελευταία εργασία που δόθηκε στην εγγραφή με τη λίστα αντικατάστασης και την αντικαθιστεί εάν βρεθεί ταίριασμα

en: This command move the front tab left by one
el: Αυτή η εντολή μετακινεί τη μπρος σελίδα αριστερά κατά ένα

en: This command move the front tab right by one
el: Αυτή η εντολή μετακινεί τη μπρος σελίδα δεξιά κατά ένα

en: Push input line into history but doesn't send to server
el: Προώθηση της γραμμής εισαγωγής στην ιστορία αλλά δεν στέλνει στο διακομιστή

en: There was an error loading key bindings configuration
el: Σφάλμα κατά το φόρτωμα των ρυθμίσεων των πλήκτρων συντόμευσης

en: <none>
el: <κανένα>

en: Key
el: Πλήκτρο

en: Action
el: Δράση

en: X-Chat: Edit Key Bindings
el: X-Chat: Επεξεργασία Συντομεύσεων στα Πλήκτρα

en: Add new
el: Προσθήκη Νέου

en: Error opening keys config file
el: Σφάλμα κατά το άνοιγμα του αρχείου ρυθμίσεων των πλήκτρων

en: Unknown keyname %s in key bindings config file
    Load aborted, please fix ~/.xchat/keybindings.conf
el: Άγνωστο όνομα πλήκτρου %s στο αρχείο ρύθμισης της συντόμευσης στα πλήκτρα
    Ακύρωση φόρτωσης, διορθώστε το ~/.xchat/keybindings.conf

en: Unknown action %s in key bindings config file
    Load aborted, Please fix ~/.xchat/keybindings
el: Άγνωστη δράση %s στο αρχείο ρύθμισης της συντόμευσης στα πλήκτρα
    Ακύρωση φόρτωσης, διορθώστε το ~/.xchat/keybindings.conf

en: Expecting Data line (beginning Dx{:|!}) but got:
    %s
    
    Load aborted, Please fix ~/.xchat/keybindings
el: Αναμονή για γραμμή Data (αρχίζει με Dx{:|!}) όμως είναι:
    %s
    
    Ακύρωση φόρτωσης, διορθώστε το ~/.xchat/keybindings.conf

en: Ok
el: Εντάξει

en: Cannot write to that file.
el: Αδυναμία εγγραφής σε αυτό το αρχείο.

en: Cannot read that file.
el: Αδυναμία ανάγνωσης αυτού του αρχείου

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Mask
el: Μάσκα

en: Private
el: Προσωπικό

en: Chan
el: Κανάλι

en: Notice
el: Ειδοποίηση

en: X-Chat: Ignore list
el: X-Chat: Λίστα ignore

en: Ignore Mask:
el: Μάσκα Ignore:

en: Ignore Stats:
el: Στατιστικά Ignore:

en: Private:
el: Προσωπικό:

en: Channel:
el: Κανάλι:

en: Notice:
el: Ειδοποίηση:

en: OK
el: Εντάξει

en: New
el: Νέο

en: The channel topic
el: Το θέμα του καναλιού

en: User limit must be a number!
el: Το όριο χρηστών πρέπει να είναι αριθμός!

en: Open Toolbox
el: Άνοιγμα Εργαλειοθήκης

en: Close Toolbox
el: Κλείσιμο Εργαλειοθήκης

en: Beep
el: Μπιπ

en: Beep on messages
el: Μπιπ για Μηνύματα

en: Conf
el: Διάλ

en: Conference mode (no join/part msgs)
el: Κατάσταση συνδιάλεξης (όχι μηνύματα join/part)

en: Color Paste
el: Επικόλληση Χρωμάτων

en: Open ASCII Chart
el: Άνοιγμα Πίνακα ASCII

en: Underline
el: Υπογράμμιση

note: wid =
en: Bold
el: Έντονα

note: style = gtk_style_new (); gdk_font_unref (style->font); style->font = font_bold; gdk_font_ref (font_bold); gtk_widget_set_style (GTK_BIN (wid)->child, style); gtk_style_unref (style);
en: Plain Text
el: Απλό Κείμενο

en: Hide/Show Userlist
el: Απόκρυψη/Εμφάνιση Λίστας χρηστών

en: Keyword
el: Λέξη Κλειδί

en: User Limit
el: Όριο Χρηστών

en: Ban List
el: Λίστα Ban

en: Moderated
el: Ελεγχόμενο(Moderated)

en: Invite Only
el: Μόνο Invite

en: Secret
el: Μυστικό(Secret)

en: No outside messages
el: Όχι εξωτερικά μηνύματα

en: Topic Protection
el: Προστασία Θέματος

en: Host unknown
el: Άγνωστος διακομιστής

en: User: %s
el: Χρήστης: %s

en: Country: %s
el: Χώρα: %s

en: Realname: %s
el: Αληθινό Όνομα: %s

en: Server: %s
el: Διακομιστής: %s

en: Last Msg: %s
el: Τελευταίο Μνμ: %s

en: Menu Bar
el: Μπάρα Μενού

en: Topic Bar
el: Μπάρα Θέματος

en: User List
el: Λίστα Χρηστών

en: Part Channel
el: Εγκατάλειψη Καναλιού

en: Cycle Channel
el: Επανασύνδεση στο Κανάλι

en: *WARNING*
    Auto accepting DCC to your home directory
    can be dangerous and is exploitable. Eg:
    Someone could send you a .bash_profile
el: *ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ*
    Η αυτόματη αποδοχή DCC στο αρχικό κατάλογό σας
    είναι επικίνδυνη και εκμεταλλεύσιμη. Πχ:
    Κάποιος μπορεί να σας στείλει ένα .bash_profile

en: Settings saved.
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Select a Perl script to load
el: Επιλογή ενός Perl script για φόρτωμα

en: Select a Plugin to load
el: Επιλογή ενός Plugin για φόρτωμα

en: Select a Python script to load
el: Επιλογή ενός Python scriptγια φόρτωμα

en: User Commands - Special codes:
    
    %c  =  current channel
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %t  =  time/date
    %v  =  x-chat version (
el: Εντολές Χρήστη - Ειδικοί κώδικες:
    
    %c  =  τρέχων κανάλι
    %m  =  πληροφορίες συστήματος
    %n  =  το ψευδώνυμο σας
    %t  =  ώρα/ημερομηνία
    %v  =  έκδοση x-chat (

en: )
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
    
    eg:
    /cmd john hello
    
    %2 would be "john"
    &2 would be "john hello".
el: )
    %2  =  λέξη 2
    %3  =  λέξη 3
    &2  =  λέξη 2 μέχρι το τέλος της γραμμής
    &3  =  λέξη 3 μέχρι το τέλος της γραμμής
    
    πχ:
    /cmd john γειά
    
    %2 θα είναι "john"
    &2 θα είναι "john γειά".

en: Userlist Popup - Special codes:
    
    %c  =  current channel
    %h  =  selected nick's hostname
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %s  =  selected nick
    %t  =  time/date
el: Αναδυόμενη Λίστα Χρηστών - Ειδικοί κώδικες:
    
    %c  =  τρέχων κανάλι
    %h  =  διακομιστής επιλεγμένου ψευδώνυμου
    %m  =  πληροφορίες συστήματος
    %n  =  το ψευδώνυμο σας
    %s  =  επιλεγμένο ψευδώνυμο
    %t  =  ώρα/ημερομηνία

en: Userlist Buttons - Special codes:
    
    %a  =  all selected nicks
    %c  =  current channel
    %h  =  selected nick's hostname
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %s  =  selected nick
    %t  =  time/date
el: Κουμπιά Λίστας Χρηστών - Ειδικοί Κώδικες:
    
    %a  =  όλα τα επιλεγμένα ψευδόνυμα
    %c  =  τρέχων κανάλι
    %h  =  διακομιστής επιλεγμένου ψευδώνυμου
    %m  =  πληροφορίες συστήματος
    %n  =  το ψευδώνυμο σας
    %s  =  επιλεγμένο ψευδώνυμο
    %t  =  ώρα/ημερομηνία

en: Dialog Buttons - Special codes:
    
    %a  =  all selected nicks
    %c  =  current channel
    %h  =  selected nick's hostname
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %s  =  selected nick
    %t  =  time/date
el: Κουμπιά Διαλόγου - Ειδικοί Κώδικες:
    
    %a  =  όλα τα επιλεγμένα ψευδόνυμα
    %c  =  τρέχων κανάλι
    %h  =  διακομιστής επιλεγμένου ψευδώνυμου
    %m  =  πληροφορίες συστήματος
    %n  =  το ψευδώνυμο σας
    %s  =  επιλεγμένο ψευδώνυμο
    %t  =  ώρα/ημερομηνία

en: CTCP Replies - Special codes:
    
    %d  =  data (the whole ctcp)
    %m  =  machine info
    %s  =  nick who sent the ctcp
    %t  =  time/date
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
el: Απαντήσεις CTCP - Ειδικοί κώδικες:
    
    %d  =  δεδομένα (ολόκληρο το ctcp)
    %m  =  πληροφορίες συστήματος
    %s  =  ψευδώνυμο αυτού που έστειλε το ctcp
    %t  =  ώρα/δεδομένα
    %2  =  λέξη 2
    %3  =  λέξη 3
    &2  =  λέξη 2 μέχρι το τέλος της γραμμής
    &3  =  λέξη 3 μέχρι το τέλος της γραμμής

en: URL Handlers - Special codes:
    
    %s  =  the URL string
    
    Putting a ! infront of the command
    indicates it should be sent to a
    shell instead of X-Chat
el: Χειριστές URL - Ειδικοί κώδικες%s  =  το URL
    Ένα ! μπροστά από την εντολή δείχνει
    δείχνει ότι πρέπει να σταλθεί στο
    κέλυφος αντί στο X-Chat

en: X-Chat: User Defined Commands
el: X-Chat: Εντολές Καθορισμένες από το Χρήστη

en: X-Chat: Userlist Popup menu
el: X-Chat: Αναδυόμενο μενού Λίστας Χρηστών

en: X-Chat: Replace
el: X-Chat: Αντικατάσταση

en: X-Chat: User menu
el: X-Chat: Μενού Χρήστη

en: X-Chat: URL Handlers
el: X-Chat: Χειριστές URL

en: X-Chat: Userlist buttons
el: X-Chat: Κουμπιά Λίστας Χρηστών

en: X-Chat: Dialog buttons
el: X-Chat: Κουμπιά Διαλόγου

en: X-Chat: CTCP Replies
el: X-Chat: Απαντήσεις CTCP

en: Server List..
el: Λίστα Διακομιστών..

en: New Server Tab..
el: Νέα Σελίδα Διακομιστή..

en: New Server Window..
el: Νέο Παράθυρο Διακομιστή..

en: New Channel Tab..
el: Νέα Σελίδα Καναλιού..

en: New Channel Window..
el: Νέο Παράθυρο Καναλιού..

en: New Shell Tab..
el: Νέα Σελίδα Κελύφους..

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Quit
el: Έξοδος

en: Channel List Window..
el: Παράθυρο Λίστας Καναλιών..

en: File Send Window..
el: Παράθυρο Αποστολής Αρχείων..

en: File Receive Window..
el: Παράθυρο Λήψης Αρχείων..

en: DCC Chat Window..
el: Παράθυρο Συνομιλίας DCC..

en: Raw Log Window..
el: Παράθυρο Ωμής Καταγραφής..

en: URL Grabber Window..
el: Παράθυρο Καταγραφέα URL..

en: Notify List Window..
el: Παράθυρο Λίστας Ειδοποίησης..

en: Ban List Window..
el: Παράθυρο Λίστας Ban..

en: Ignore Window..
el: Παράθυρο Ignore..

en: Flush Buffer
el: Καθαρισμός Μνήμης

en: Search Buffer..
el: Εύρεση στη Μνήμη..

en: Save Buffer..
el: Αποθήκευση Μνήμης..

en: Invisible
el: Αόρατος

en: Receive Wallops
el: Λήψη Wallops

en: Receive Server Notices
el: Λήψη Ειδοποιήσεων Διακομιστή

en: Marked Away
el: Σημειωση Απουσίας

en: Auto Rejoin on Kick
el: Αυτόματη Επανείσοδος στο Kick

en: Auto ReConnect to Server
el: Αυτόματη ΕπαναΣύνδεση στο Διακομιστή

en: Never-give-up ReConnect
el: Άπειρες Προσπάθειες ΕπαναΣύνδεσης

note: 37
en: Auto Open Dialog Windows
el: Αυτόματο Άνοιγμα Παραθύρων Διαλόγου

en: Auto Accept DCC Chat
el: Αυτόματη Αποδοχή DCC Συνομιλίας

en: Auto Accept DCC Send
el: Αυτόματη Αποδοχή DCC Αποστολής

note: 41
en: Setup..
el: Ρυθμίσεις..

en: Palette..
el: Παλέτα Χρωμάτων..

en: User Commands..
el: Εντολές Χρήστη..

en: CTCP Replies..
el: Απαντήσεις CTCP..

en: Userlist Buttons..
el: Κουμπιά Λίστας Χρηστών..

en: Userlist Popup..
el: Μενού Λίστας Χρηστών..

en: Dialog Buttons..
el: Κουμπιά Διαλόγου...

en: Replace Popup..
el: Μενού Αντικατάστασης..

en: URL Handlers..
el: Χειριστές URL..

en: Edit Event Texts..
el: Επεξεργασία Κειμένου Γεγονότων..

note: 51
en: Edit Key Bindings..
el: Επεξεργασία Συντομεύσεων στα Πλήκτρα..

en: Reload Settings
el: Επαναφόρτωση Ρυθμίσεων

en: Save Settings now
el: Αποθήκευση Ρυθμίσεων τώρα

en: Save Settings on exit
el: Αποθήκευση Ρυθμίσεων στην έξοδο

en: X-Chat Homepage..
el: Αρχική Σελίδα του X-Chat..

en: Online Docs..
el: Online Κείμενα..

en: About X-Chat..
el: Περί X-Chat..

en: Perl Script..
el: Perl Script....

en: Python Script..
el: Python Script....

en: Perl List
el: Λίστα Perl

en: Python List
el: Λίστα Python

en: Plugin List
el: Λίστα Plugin

en: All Perl Scripts
el: Όλα τα Perl Scripts

en: All Python Scripts
el: Όλα τα Python Scripts

en: All Plugins
el: Όλα τα Plugin

en: Load
el: Άνοιγμα

en: Kill
el: Τερματισμός

en: Edit User Menu..
el: Επεξεργασία Μενού Χρήστη..

en: _Windows
el: _Παράθυρα

en: User _Modes
el: Καταστάσεις _Χρήστη

en: _Settings
el: _Ρυθμίσεις

en: Use_r Menu
el: Μενού Χρήστη

en: _Help
el: _Βοήθεια

note: 12
en: Windows
el: Παράθυρα

note: 26
en: User Modes
el: Καταστάσεις Χρήστη

note: 33
en: Auto ReJoin on Kick
el: Αυτόματη ΕπανΕίσοδος στο Kick

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Replace..
el: Αντικατάσταση..

en: Load Perl Script..
el: Άνοιγμα ενός Perl Script..

en: Unload All Scripts
el: Αποφόρτωση Όλων των Scripts

en: Load Plugin (*.so)..
el: Άνοιγμα Plugin (*.so)..

en: Unload All Plugins
el: Αποφόρτωση Όλων των Plugins

en: Load Python Script..
el: Άνοιγμα ενός Python Script..

en: User Menu
el: Μενού Χρήστη

en: Edit User Menu
el: Επεξεργασία Μενού Χρήστη

en: Never
el: Ποτέ

en: Use the /NOTIFY command to add people to your notify list.
el: Χρησιμοποιήστε τη /NOTIFY εντολή για να προσθέτετε άτομα στη λίστα ειδοποίησης.

en: User
el: Χρήστης

en: Server
el: Διακομιστής

en: Last Seen
el: Τελευταία Ειδώθηκε

en: X-Chat: Notify List
el: X-Chat: Λίστα ειδοποίησης

en: Add
el: Προσθήκη

en: Remove
el: Διαγραφή

en: Select color
el: Επιλογή χρώματος

en: X-Chat: Palette
el: X-Chat: Παλέτα

en: Foreground
el: Πλάνο

en: Background
el: Φόντο

en: Mark Background
el: Σημείωση Φόντου

en: Mark Foreground
el: Σημείωση Πλάνου

en: Color %d
el: Χρώμα %d

en: About...
el: Περί..

en: No Channel
el: Κανένα Κανάλι

en: No Server
el: Κανένας Διακομιστής

en: Is Tab
el: Είναι Σελίδα

en: Is Not Tab
el: Δεν Είναι Σελίδα

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Show
el: Εμφάνιση

note: wid = gtk_button_new_with_label (_("De/Link")); gtk_signal_connect (GTK_OBJECT (wid), "clicked", GTK_SIGNAL_FUNC (relink_window), sess); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (vbox), wid, 0, 0, 0);
en: Move Here
el: Μετακίνηση Εδώ

en: View
el: Όψη

en: Description
el: Περιγραφή

en: X-Chat Plugins
el: X-Chat Pluginς

en: Unload
el: Αποφόρτωση

en: Save rawlog
el: Αποθήκευση ωμής καταγραφής

en: X-Chat: Rawlog (%s) [alt-s to save]
el: X-Chat: Ωμή καταγραφή (%s) [alt-s για αποθήκευση]

en: The window you opened this Search for doesn't exist anymore.
el: Το παράθυρο που ανοίξατε για αυτή την Αναζήτηση δεν υπάρχει πια.

en: X-Chat: Search
el: X-Chat: Αναζήτηση

en: Find:
el: Εύρεση:

en: Find
el: Εύρεση

en: Clear
el: Καθάρισμα

en: X-Chat: Edit entry
el: X-Chat: Επεξεργασία Εγγραφής

en: Edit entry:
el: Επεξεργασία Εγγραφής:

en: Name:
el: Όνομα:

en: Server:
el: Διακομιστής:

en: Password:
el: Κωδικός:

en: Channels:
el: Κανάλια:

en: Nickname:
el: Ψευδώνυμο:

en: Connect Cmd:
el: Εντολή Σύνδεσης:

en: Command to execute after the connection is complete
el: Εντολή που θα εκτελεστεί αμέσως μετά την σύνδεση

en: Autoconnect
el: Αυτόματη Σύνδεση

en: Use Proxy
el: Χρήση Proxy

en: Use proxy server if one is set in Setup->Proxy Server
el: Χρήση ενός διακομιστή proxy στις Ρυθμίσεις->Διακομιστής Proxy

en: Use SSL
el: Χρήση SSL

en: Accept invalid cert.
el: Αποδοχή άκυρου πιστοποιητικού.

en: New Server
el: Νέος Διακομιστής

en: New Group
el: Νέα Ομάδα

en: Cannot use "root" as a nickname,
    please change that first.
el: Δεν μπορείτε να έχετε ψευδώνυμο "root",
    παρακαλώ αλλάξτε το πρώτα.

en: X-Chat: Server List
el: X-Chat: Λίστα Διακομιστών

note: NICKNAME ETC. boxes
en: User info:
el: Πληροφορίες χρήστη:

note: nickboxes
en: Nicknames:
el: Ψευδώνυμα:

note: nameboxes
en: Realname:
el: Αληθινό Όνομα:

en: Username:
el: Όνομα Χρήστη:

en: Connect New
el: Σύνδεση σε Νέο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Skip MOTD
el: Αποφυγή MOTD

en: Don't display the message-of-the-day when logging in
el: Απόκρυψη μηνύματος-της-ημέρας (MOTD) κατά την είσοδο

en: Show channels
el: Απεικόνιση καναλιών

en: No ServerList on startup
el: Όχι Λίστα Διακομιστών στην εκκίνηση

en: Browse...
el: Περιήγηση..

en: Choose File
el: Επιλογή Αρχείου

en: Select Font
el: Επιλογή Γραμματοσειράς

en: Failed to load translation table.
el: Αποτυχία φορτώματος πίνακα μετάφρασης

en: The following prefs do not take effect
    immediately, you will have to close the
    window and re-open it:
    
     - Channel Tabs
     - Channel Mode Buttons
     - Userlist Buttons
     - Disable Paned Userlist
     - Notify User color
     - Layout for a vertical panel
     - Auto Indent
el: Οι ακόλουθες ρυθμίσεις δεν ενεργοποιούνται
    αμέσως, θα πρέπει να κλείσετε το παράθυρο
    και να το ξανανοίξετε:
    
     - Σελίδες Καναλιών
     - Κουμπιά Κατάστασης Καναλιού
     - Κουμπιά Λίστας Χρηστών
     - Ακύρωση Μετακινούμενης Λίστας Χρηστών
     - Χρώμα Χρήστη στην Ειδοποιήση
     - Σχέδιο για κάθετο Πάνελ
     - Αυτόματη Διαμόρφωση σε Παραγράφους

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Font:
el: Γραμματοσειρά:

en: Background Picture:
el: Εικόνα Παρασκηνίου

en: Background XPM:
el: XPM Παρασκηνίου:

en: Indent Nicks
el: Ψευδώνυμα σε Παραγράφους

en: Make nicknames right justified.
el: Δεξιά Τοποθέτηση των Ψευδωνύμων

en: Auto Indent
el: Αυτόματη Μορφοποίηση σε Παραγράφους

en: Auto adjust the separator bar position as needed.
el: Αυτόματη ρύθμιση της θέσης της μπάρας διαχωρισμού

en: Draw Separator Bar
el: Σχεδίαση Γραμμής Διαχωρισμού

en: Make the separator an actual visible line.
el: Σχεδίαση μιας γραμμής στο πλάτος του διαχωριστή

en: Word Wrap
el: Μορφοποίηση Λέξεων

en: Don't split words from one line to the next
el: Οι λέξεις δε σπάνε στο τέλος της γραμμής

en: Transparent Background
el: Διαφανές Παρασκήνιο

en: Make the text box seem see-through
el: Κάνει διαφανές το κουτί κειμένου

en: Tint Transparency
el: Διαφάνεια Χροιάς

en: Tint the see-through text box to make it darker
el: Προσθήκη Χροιάς στο διαφανές κουτί κειμένου

en: Use a font set
el: Χρήση ενός σετ γραμματοσειράς

en: Tint Setting
el: Ρυθμίσεις Χροιάς

en: Change in realtime
el: Αλλαγή σε Πραγματικό Χρόνο

en: Red:
el: Κόκκινο:

en: Green:
el: Πράσινο:

en: Blue:
el: Μπλε:

en: A-Z, Ops first
el: A-Z, Ops Πρώτα

en: Z-A, Ops last
el: Z-A, Ops Τελευταίοι

en: Unsorted
el: Χωρίς Κατάταξη

en: Startup and Shutdown
el: Εκκίνηση και Τερματισμός

en: No Server List On Startup
el: Όχι Λίστα Διακομιστών στην Εκκίνηση

en: Don't display the server list on X-Chat startup
el: Απόκρυψη της Λίστας διακομιστών κατά την εκκίνηση

en: Auto Save URL list
el: Αυτόματη Αποθήκευση της Λίστας URL

en: Auto save your URL list when exiting from X-Chat
el: Αυτόματη Αποθήκευση της Λίστας URL κατά την έξοδο από το X-Chat

en: Give the User List style
el: Δώσε Στυλ στη Λίστα Χρηστών

en: Show userhost
el: Εμφάνιση διακομιστή χρηστών

en: Show userhost of users in channel userlist
el: Εμφάνιση του διακομιστή των χρηστών στη λίστα χρηστών του καναλιού

en: Enable Paned Userlist
el: Ενεργοποίηση Κινητής Λίστας Χρηστών

en: Use paned user list instead of a fixed width one
el: Χρήση μιας κινητής λίστας χρηστών αντί μιας σταθερής

en: Userlist icons
el: Εικονίδια Λίστας Χρηστών

en: Double Click Command:
el: Εντολή στο Διπλό Κλικ

en: Userlist sorted by:
el: Εμφάνιση της λίστας χρηστών ως προς:

en: Input Box
el: Πλαίσιο Εισόδου

en: Nick Name Completion
el: Συμπλήρωση Ψευδωνύμων

en: Complete nicknames when a partial one is entered
el: Συμπλήρωση ενός ψευδωνύμου όταν έχει γραφτεί ένα μέρος του

en: Old-style Nickname Completion
el: Συμπλήρωση Ψευδωνύμων Παλιού Τύπου

en: Nickname completion is old-style (instead of GNU-style)
el: Η συμπλήρωση ψευδωνύμων είναι παλιού τύπου (αντί του GNU-στυλ)

en: Give the Input Box style
el: Δώσε Στυλ στο Πλαίσιο Διαλόγου

en: Input box gets same style as main text area
el: Το πλαίσιο διαλόγου παίρνει το ίδιο στυλ με την κύρια περιοχή του κειμένου

en: Input Box always in focus
el: Πάντα εστιασμένο InputBox

en: Show nickname
el: Απεικόνιση ψευδώνυμου

en: Show nickname and op/voice icon before the input box
el: Απεικόνιση του nick και του εικονίδιου op/voice πριν το πλαίσιο εισόδου

en: Nickname Completion Character:
el: Χαρακτήρας Συμπλήρωσης Ψευδωνύμων:

en: Character to append to completed nicknames
el: Χαρακτήρας που θα προστεθεί στα συμπληρωμένα ψευδώνυμα

en: Output Box
el: Πλαίσιο Εξόδου

en: Strip MIRC Color
el: Απόκρυψη Χρωμάτων MIRC

en: Strip MIRC color codes from text before displaying
el: Απόκρυψη των χρωματικών κωδικών του MIRC

en: Colored Nicks
el: Χρωματιστά Ψευδώνυμα

en: Output nicknames in different colors
el: Απεικόνιση των ψευδωνύμων σε διαφορετικά χρώματα

en: Show invites in active window
el: Απεικόνιση των προσκλήσεων στο ενεργό παράθυρο

en: Time Stamp All Text
el: Προσθήκη Χρόνου στα Κείμενα

en: Prefix all text with the current time stamp
el: Απεικόνιση της ώρας πριν από κάποιο κείμενο

en: Filter out BEEPs
el: Φιλτράρισμα των BEEP

en: Remove ^G BEEP codes from text before displaying
el: Διαγραφή των ^G κωδικών BEEP

en: Time Stamp Format:
el: Μορφή Εμφανιζόμενης Ώρας:

en: Buffer Settings
el: Ρυθμίσεις Μνήμης

en: Text Buffer Size:
el: Μέγεθος Μνήμης Κειμένου:

en: lines (0=Unlimited).
el: γραμμές (0=Άπειρες).

en: Other Settings
el: Άλλες Ρυθμίσεις

en: Kanji locale <=> JIS translation
el: Kanji locale <=> JIS μετάφραση

en: Bottom
el: Βάση

en: Top
el: Κορυφή

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Off
el: Κλειστό

en: Progress bar
el: Μπάρα προόδου

en: Info text
el: Κείμενο πληροφοριών

en: Both
el: Και τα δύο

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: Channel Mode Buttons
el: Κουμπιά Κατάστασης Καναλιού

en: Show the TNSIPMLK buttons
el: Εμφάνιση κουμπιών TNSIPMLK

en: User List Buttons
el: Κουμπιά Λίστας Χρηστών

en: Show the buttons below the user list
el: Δείχνει τα κουμπιά κάτω από την λίστα χρηστών

en: Meters
el: Μετρητές

en: Lag meter:
el: Μετρητής Lag:

en: Throttle meter:
el: Μετρητής Επιτάχυνσης:

en: Tabs
el: Σελίδες

en: Tabs Located at:
el: Σελίδες Βρίσκονται στο:

en: Channel Tabs
el: Σελίδες Καναλιών

en: Use tabs for channels instead of separate windows
el: Χρήση σελίδων για τα κανάλια και όχι ξεχωριστών παραθύρων

en: Limited Tab Highlighting
el: Μερική Έμφαση του Σελιδοδείκτη

en: Only highlight channel tabs for channel messages and actions
el: Έμφαση του σελιδοδείκτη των καναλιών μόνο για μηνύματα και πράξεις

en: New Tabs to front
el: Νέες Σελίδες Μπροστά

en: Bring new query/channel tabs to front
el: Εμφανίζει τις νέες σελίδες πρώτες

en: Private Message Tabs
el: Σελίδες Προσωπικών Μηνυμάτων

en: Use tabs for /query instead of separate windows
el: Σελίδες για τα /query αντί ξεχωριστών παραθύρων

en: Use a separate tab/window for server messages
el: Ξεχωριστή σελίδα/παράθυρο για τα μηνύματα διακομιστή

en: Use a separate tab/window for notices and server notices
el: Ξεχωριστή σελίδα/παράθυρο για τα μηνύματα διακομιστή και ειδοποιήσεις

en: Use tabs for DCC, Ignore, Notify etc windows.
el: Σελίδες για τα παράθυρα DCC, Ignore, Notify κλπ.

en: Window Position
el: Θέση Παραθύρου

en: If Left and Top are set to zero, X-Chat will use
    your window manager defaults.
el: Εάν το Αριστερά και Κορυφή είναι μηδέν, το X-Chat 
    θα χρησιμοποιήσει τις ρυθμίσεις του διαχειριστή παραθύρων σας.

en: Left:
el: Αριστερά:

en: Top:
el: Κορυφή:

en: Window Size
el: Μέγεθος Παραθύρου

en: Width:
el: Πλάτος:

en: Height:
el: Ύψος:

en: Show Session Tree View
el: Εμφάνιση Όψης Δένδρου Συνεδρίας

en: General
el: Γενικές

en: Hide Session on Panelize
el: Απόκρυψη Συνεδρίας κατά την τοποθέτηση στο Ταμπλό

en: Hide X-Chat when window moved to the panel
el: Απόκρυψη του X-Chat όταν παράθυρο έχει μετακινηθεί στο ταμπλό

en: Panel Applet
el: Εφαρμογίδιο Πίνακα

en: Layout For a Vertical Panel
el: Εμφάνιση για κάθετο Ταμπλό

en: Layout the X-Chat panel applet for a vertical panel
el: Μορφοποίηση του εφαρμογιδίου πίνακα του X-Chat για κάθετο ταμπλό

en: Raw Mode Display
el: Οθόνη Ωμής Καταγραφής

en: Display raw mode changes instead of interpretations
el: Εμφάνιση αλλαγών σε ωμή κατάσταση αντί ερμηνεύσεων

en: Beep on Private Messages
el: Μπιπ για Προσωπικά Μηνύματα

en: Beep when a private message for you is received
el: Βόμβος όταν λαμβάνεται ένα προσωπικό μήνυμα

en: Beep on Channel Messages
el: Μπιπ για Μηνύματα Καναλιού

en: Beep when a channel message is received
el: Βόμβος όταν λαμβάνεται ένα μήνυμα στο κανάλι

en: Send /who #chan on join.
el: Αποστολή του /who #chan κατά τη σύνδεση

en: Find user information when joining a channel.
el: Εύρεση των πληροφοριών των χρηστών ενός καναλιού κατά την σύνδεση

en: Perform a periodic mail check.
el: Περιοδικός έλεγχος για αλληλογραφία

en: Your irc settings
el: Οι irc ρυθμίσεις σας

en: Quit Message:
el: Μήνυμα Εγκατάλειψης

en: Part Message:
el: Μήνυμα Εγκατάλειψης:

en: These can be a filename relative to ~/.xchat/ to be
    used as a list of random quit or part reasons.
el: Αυτά μπορεί να είναι ένα όνομα αρχείου σχετικό με ~/.xchat/
    για να χρησιμοποιηθεί σαν λίστα τυχαίων λόγων αποχώρησης και εγκατάληψης.

en: External Programs
el: Εξωτερικά Προγράμματα

en: DNS Lookup Program:
el: Πρόγραμμα Εύρεσης DNS

en: Timing
el: Χρονισμός

en: Auto ReConnect Delay:
el: Καθυστέρηση για Αυτόματη Επανασύνδεση

en: seconds.
el: δευτερόλεπτα

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Hostname / IP Number:
el: Όνομα Συστήματος / Διεύθυνση IP

en: Most people should leave this blank, it's only
    usefull for machines with multiple addresses.
el: Στις περισσότερες περιπτώσεις αφήστε το άδειο, εκτός
    εάν είστε σε μηχάνημα με πολλαπλές διευθύνσεις IP.

en: Public IP Address
el: Δημόσια Διεύθυνση IP

en: DCC IP Address:
el: DCC Διεύθυνση IP

en: You may need to set the DCC IP Address if
    you're behind a NAT router or proxy firewall.
el: Ίσως χρειάζετε η ρύθμιση της DCC Διεύθυνσης IP
    εάν είστε πίσω από δρομολογητή NAT ή proxy firewall.

en: Get my IP from Server (for use in DCC Send only)
el: Πάρε την IP μου από το διακομιστή (για χρήση μόνο σε DCC Αποστολή)

en: For people using a 10.* or 192.168.* IP number.
el: Για άτομα με IP του τύπου 10.* ή 192,168.*

en: (Disabled)
el: (Απενεργοποιημένο)

en: Proxy Server Hostname:
el: Όνομα του Διακομιστή Proxy:

en: Proxy Server Port:
el: Θύρα του Διακομιστή Proxy:

en: Proxy Type:
el: Τύπος Proxy:

en: Show away once
el: Εμφάνιση του μηνύματος απουσίας μια φορά

en: Only show away messages the first time they're seen
el: Εμφάνιση των μηνυμάτων απουσίας μόνο την πρώτη φορά

en: Announce away messages
el: Ανακοίνωση μηνυμάτων απουσίας

en: Announce your away message to the channel(s) you are in
el: Ανακοίνωση της απουσίας σας στα κανάλια που συζητάτε

en: Automatic unmark away
el: Αυτόματη απενεργοποίηση της σημείωσης απουσίας

en: When typing is started, the away flag is unset
el: Όταν ξεκινά η πληκτρολόγηση, η σημείωση απουσίας απενεργοποιείτε

en: Your away settings
el: Οι ρυθμίσεις απουσίας

en: Away Reason:
el: Λόγος Απουσίας:

en: Words to Highlight:
el: Λέξεις για Έμφαση:

en: (separate with commas)
el: (χωρίζετε με κόμμα)

en: Logging
el: Καταγραφή

en: Enable logging conversations to disk
el: Ενεργοποίηση της καταγραφής των συζητήσεων στο δίσκο

en: Always timestamp logs
el: Χρονοσημείωση των Αρχείων Καταγραφής Πάντοτε

en: Always apply timestamp to disk logs
el: Πάντοτε να χρονοσημειώνονται τα αρχεία καταγραφής

en: Log name mask:
el: Μάσκα αρχείου καταγραφής

en: Log timestamp format:
el: Μορφή Καταγραφόμενης Ώρας:

en: Generic
el: Γενικές

en: Show notifies in active window
el: Απεικόνιση των ειδοποιήσεων στο ενεργό παράθυρο

en: Send /whois
el: Αποστολή /whois

en: User List Notify Highlighting
el: Έμφαση στη Λίστα Ειδοποίησης για Χρήστες

en: Highlight Notifies
el: Έμφαση σε Ειδοποιήσεις

en: Highlight notified users in the user list
el: Διαφορετική εμφάνιση ειδοποιημένων χρηστών στη λίστα χρηστών

en: Notified User Color:
el: Χρώμα Ειδοποιημένων Χρηστών:

en: Notification Timeouts
el: Λήξη Χρόνου Ειδοποίησης

en: Notify Check Interval:
el: Διάλειμμα Ελέγχου Ειδοποίησης:

en: seconds (0=Disable).
el: δευτερόλεπτα. (0=Κατάργηση).

en: Enable Character Translation
el: Εφαρμογή Μετάφρασης Χαρακτήρων

en: Translation File:
el: Αρχείο Μετάφρασης:

en: Use a ircII style translation file.
el: Χρήση ενός ircII τύπου αρχείου μετάφρασης

en: Auto Open DCC Send Window
el: Αυτόματο Άνοιγμα Παραθύρου DCC Αποστολής

en: Automatically open DCC Send Window
el: Αυτόματο Άνοιγμα Παραθύρου DCC Αποστολής

en: Auto Open DCC Recv Window
el: Αυτόματο Άνοιγμα Παραθύρου DCC Λήψης

en: Automatically open DCC Recv Window
el: Αυτόματο Άνοιγμα Παραθύρου DCC Λήψης

en: Auto Open DCC Chat Window
el: Αυτόματο Άνοιγμα Παραθύρου DCC Συνομιλίας

en: Automatically open DCC Chat Window
el: Αυτόματο Άνοιγμα Παραθύρου DCC Συνομιλίας

en: Resume on Auto Accept
el: Επανεκκίνηση στην Αυτόματη Αποδοχή

en: When Auto-Accepting DCC, try to resume.
el: Όταν δεχόμαστε αυτόματα DCC, να γίνεται προσπάθεια για επανεκκίνηση.

en: Timeouts
el: Όρια Χρόνου

en: DCC Offers Timeout:
el: Όριο Χρόνου DCC Προσφοράς:

en: DCC Stall Timeout:
el: Όριο Χρόνου DCC Αναβολής:

en: Received files
el: Λήψη Αρχείων

en: File Permissions:
el: Άδειες Χρήσης Αρχείων:

en: (octal)
el: (οκταδικό)

en: Directory to save to:
el: Κατάλογος για αποθήκευση:

en: Save file with Nickname
el: Αποθήκευση αρχείο με Ψευδώνυμο

en: Put the sender's nickname in incoming filenames
el: Προσθήκη του ψευδωνύμου του αποστολέα στα εισερχόμενα ονόματα αρχείων

en: DCC Send Options
el: Επιλογές DCC Αποστολής

en: Fast DCC Send
el: Γρήγορη DCC Αποστολή

en: Don't wait for ACKs to send more data
el: Όχι αναμονή για ACK για αποστολή περισσότερων δεδομένων

en: Fill Spaces
el: Αντικατάσταση Κενών

en: File names with spaces will be filled with underscore
el: Κενά σε ονόματα αρχείων, θα αντικατασταθούν απο κάτω παύλες

en: First DCC Send Port:
el: Αρχική Θύρα DCC Αποστολής:

en: (0=Disabled)
el: (0=Απενεργοποιημένο)

en: Last DCC Send Port:
el: Τελική Θύρα DCC Αποστολής:

en: Send Block Size:
el: Αποστολή Μεγέθους Block:

en: (1024=Normal)
el: (1024=Κανονικό)

en: Built-in Replies
el: Εσωτερικές Απαντήσεις

en: Hide Version
el: Απόκρυψη Έκδοσης

en: Do not reply to CTCP version
el: Όχι απάντηση στην CTCP έκδοση

en: Sound
el: Ήχος

en: Sound Dir:
el: Κατάλογος Ήχου:

en: Play Command:
el: Εντολή για Παίξιμο:

note: prepare the dialog
en: X-Chat: Preferences
el: X-Chat: Προτιμήσεις

en: Apply
el: Εφαρμογή

note: the tree
en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Interface Settings
el: Ρυθμίσεις της Διεπαφής

en: Interface
el: Διεπαφή

en: IRC Input/Output Settings
el: Ρυθμίσεις Εισόδου/Εξόδου IRC

en: IRC Input/Output
el: Είσοδος/Έξοδος IRC

en: Window Layout Settings
el: Ρυθμίσεις Εμφάνισης Παραθύρων

en: Window Layout
el: Εμφάνιση Παραθύρου

en: Main Window Settings
el: Ρυθμίσεις Κυρίου Παραθύρου

en: Main Window
el: Κύριο Παράθυρο

en: Channel Window Settings
el: Ρυθμίσεις Παραθύρου Καναλιών

en: Channel Windows
el: Παράθυρο Καναλιών

en: Dialog Window Settings
el: Ρυθμίσεις Παραθύρου Διαλόγου

en: Dialog Windows
el: Παράθυρο Διαλόγου

en: Panel Settings
el: Ρυθμίσεις Ταμπλό

en: Panel
el: Ταμπλό

en: IRC Settings
el: Ρυθμίσεις IRC

en: IP Address Settings
el: Ρυθμίσεις Διεύθυνσης IP

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: Proxy Server
el: Διακομιστής Proxy

en: Away Settings
el: Ρυθμίσεις Απουσίας

en: Away
el: Απουσία

en: Highlighting Settings
el: Ρυθμίσεις Έμφασης

en: Highlighting
el: Έμφαση

en: Logging Settings
el: Ρυθμίσεις Καταγραφής

en: Notification Settings
el: Ρυθμίσεις Ειδοποίησης

en: Notification
el: Ειδοποίηση

en: Character Set (Translation Tables)
el: Σετ Χαρακτήρων (Πίνακας Χαρακτήρων)

en: Character Set
el: Σετ Χαρακτήρων

en: CTCP Settings
el: Ρυθμίσεις CTCP

en: DCC Settings
el: Ρυθμίσεις DCC

en: File Transfer Settings
el: Ρυθμίσεις Μεταφοράς Αρχείων

en: File Transfer
el: Μεταφορά Αρχείων

en: There was an error parsing the string
el: Σφάλμα κατά την ανάλυση του string

en: This signal is only passed %d args, $%d is invalid
el: Αυτό το σήμα παίρνει μόνο %d επιλογές,  $%d δεν είναι έγκυρο

en: Print Texts File
el: Τυπώνει Αρχεία Κειμένων

en: Event
el: Γεγονός

en: $ Number
el: $ Αριθμός

en: Edit Events
el: Επεξεργασία Γεγονότων

en: Sound file:
el: Αρχείο Ήχου:

en: Save As
el: Αποθήκευση Ως

en: Load From
el: Άνοιγμα Από

en: Test All
el: Δοκιμή Όλων

en: Select a file to save to
el: Επιλογή ενός αρχείου για αποθήκευση σε αυτό

en: X-Chat: URL Grabber
el: X-Chat: Καταγραφέας URL
